PDA

View Full Version : Obiectivitate



maleficu
27th November 2007, 12:03
Gata, nu mai intru pe onlinesport degraba!! Nu e prima data cand observ subiectivitate in articolele ce apar la voi pe site. In ultimul timp ati cam intrecut masura.

La revedere!

relansat
27th November 2007, 12:09
Detaliaza.

Elphax
27th November 2007, 12:12
ce au sarit baietii :D

YoYoyOi
27th November 2007, 12:15
normal :D

relansat
27th November 2007, 12:34
e ceva normal sa ne spuna omul ce-l deranjeaza ... daca aruncam cu "m`am saturat, bla bla bla" nu ajunge nicaieri ... vrem detalii, injuraturi, eventual, insotite bineinteles si de motive ... te asteptam maleficule :ok:

mocofan
4th December 2007, 13:19
despre site ... destul de bun!
Dar mai sunt scapari...
ex: "golul lui trica a fost valabil"... linia aia de pe captura (poza) e facuta de cineva obiectiv?... ma-ndoiesc. adevarul e ca decizia e foarte greu de luat. de fapt e aproape imposibil sa dai un verdict. am trasat pe imagine linii mult mai corect plasate si nu se poate spune exact... pacat ca nu va pot transmite imaginile.:rosu:dar articolul este clar neobiectiv!

iuli
4th December 2007, 15:43
Hahahahahahaa :happy
Daca nu zicea mocofanul nici ca ma gandeam sa trag vreo privire pe site. Aia e linie? :lol: Mai era putin si ajungea la corner capatul ei :lol:

Sorin Blaj
4th December 2007, 16:57
Daca linia respectiva este dovada valabilitatii golului lui Trica, atunci ne putem apuca de popice, acolo traiectorile bilei sunt clare.

Hard
4th December 2007, 20:04
Cuiva de la onlinesport nu i-a placut desenul tehnic :D ... s-a luat dupa linia de 16 in loc sa se ia dupa gazon....

relansat
5th December 2007, 00:37
@Hard, recunosc am fost corigent la GD, a se citi geometrie descriptiva, desi desenu` nu`mi apartine :drak:
Am vazut si revazut faza golului de cel putin 50 de ori, e gol valabil si cu asta basta, va place sau nu io am incercat sa pastrez obiectivitatea ziarului care, nu mai departe de saptamana trecuta, amintea in mai toate stirile de penalty-ul gratuit dat CFR-ului. Poate nu se observa, insa aici se incearca sa se mentina o balanta si sa nu i se induca omului ca ardelenii sunt favorizati, vezi penalty la Zapata in duel cu Tilinca. Ca nu va place voua stelistilor, sa fiti sanatosi si numai bine, io am facut articolul si raspund pentru el in totalitate, chiar si pentru printu` in speta

YoYoyOi
5th December 2007, 07:01
vezi penalty la Zapata in duel cu Tilinca.

asta s-o crezi tu :P

relansat
5th December 2007, 09:21
@yoyo mai in gluma, mai in serios, la ce viteza avea Tilinca, un pic de l`o atins (sa nu`mi zici ca Zapata a jucat mingea) si se da penalty oricand.

Elphax
5th December 2007, 10:29
am vrut sa spun si eu, liniuta aia era penibila :happy

data viitoare uita-te la toate liniile de pe gazon cand trasezi o linie 'paralela' :)

YoYoyOi
5th December 2007, 10:39
n-a facut zaharel desenu' bre, dar si-l asuma :evil:

Hard
5th December 2007, 11:07
cand e vorba de responsabilitate,toti fug :),noroc ca e relansat prin preajma :D

YoYoyOi
5th December 2007, 11:17
el e ca un sac de box, incaseaza toate loviturile :D

Kainsashiki
5th December 2007, 12:30
tre sa raspunda, daca a fost cumparat de bozgori

relansat
5th December 2007, 14:11
Kawasaki profiti de pauza dintre sezone si dai in colegi? :)

Io am spus ce am avut de spus, datzi in sac ca asta`i IMUN, INTANGIBIL, INCORUPTIBIL, etc...!!

Hai ca m`am laudat prea mult pe ziua de azi si am ore de la 15:00, pa :cya:

Universal
6th December 2007, 23:35
Domn Relansat, la comentariul Unirea- Steaua -optimi de finala, numai obiectiv n-ai fost....


rusinica :nah:

relansat
7th December 2007, 03:25
Cum am mai zis, raspund de tot ce fac pe site, consider c`a fost un comentariu mai piperat si`mi cer scuze fata de tine domnule daca ti`am jignit cumva echipa, trebuia sa folosesc fraze de genu`: "Zaharia este bruscat de un jucator al Unirii, penalty clar. Bicfalvi a intrat regulamentar, nici nu stiu de ce s-a dat galben. Simplu fault la mijlocul terenului, nici vorba de rosu, cum a cerut Bursucu de pe margine, etc" ... stii ceva, te rog sa ma scutesti, am vazut de doua ori mai multe meciuri de fotbal decat tine, cel putin Liga 1, chiar in acest sezon si tot ce am zis acolo, e acoperit. Vin in ajutorul meu si reluarile, desi nici n`ar trebui sa te bag in seama pe tine, un naiv in toata puterea cuvantului. Ma repet, stii ce`i aia lipsa de obiectivitate? Atunci cand ma vei vedea ca la Rapid, CFR sau Poli Tim o sa bag fraze preamaritoare cand ei joaca precum o ciubota...

iuli
7th December 2007, 09:58
hahaha...mai uni buni, ce naibii e subiectiv la acel articol? Doar faptul ca Steaua nu joaca nimic...te intreb, joaca ceva? :lol:

relansat
7th December 2007, 22:21
Io, in LIVE aseara, Unirea-Steaua la scorul de 2-0: "Joc lent, ce provoaca somnolenta in unele momente. Stelistii plimba mingea de parca scorul ar fi in favoarea lor, cine stie poate si-au propus sa primeasca mai putin de trei goluri in aceasta seara!"

Gigi Becali azi: Moș Nicolae mi-a adus o infringere cu 2-0 in fata Unirii Urziceni. E mare performanță că nu am luat trei goluri sau chiar mai mult. Obiectivul nostru ăsta a fost, să nu luăm trei de la Urziceni

Restu`i doar ca(n)ca(n) :D :drak: :lol: ... fiti dreak obiectivi :D :ok:

YoYoyOi
7th December 2007, 22:36
Restu`i doar ca(n)ca(n) :D :drak: :lol: ... fiti dreak obiectivi :D :ok:

chiar ca asa a fost... ca ca, obiectiv iti spun :limba:

Universal
7th December 2007, 23:29
Se baga si iuli ca musca-n lapte .Penibil.

Hard
8th December 2007, 12:02
bre relansat,daca te pricepi la fotbal precum becali , e bine :D

relansat
8th December 2007, 13:12
Ce treaba are una cu alta? Daca te`ai uitat la meci, obiectiv bineinteles ( :cry: ), sigur ai observat ca declaratiile lu` Jiji au acoperire :D :drak: :lol:

iuli
8th December 2007, 21:14
Se baga si iuli ca musca-n lapte .Penibil.

Auzi mesaj de la penibilul forumului :lol: Mai, sincer, ma plictisesti total, daca ala e articol subiectiv, tu esti destept, dar daca e obiectiv, tu esti prost. Nu zic cum e stirea, au observat toti

Universal
8th December 2007, 21:36
Iuli, ce te bagi unde nu-ti fierbe oala?

Nu mai manca atata iuli, ca te ineci. Vezi ca ai dat deja afara....

Te las in prostia ta imensa si needucata de parintii tai care sunt foarte madri de fiul lor destept si ascultator. Da ,iuli, mananca constiincios..da iuli face si drege..da iuli se baga.... Dupa ce ca nici n-ai dat pe la scoala , mai faci si pe desteptu' . Penibil.

''Penibilul forumului'' iti trage un sut in dos ,si tu , in loc sa cazi cu picioarele pe Pamant,in loc sa te gandesti la ce prostii scrii, tot continui sa mananci.

Iti urez pofta buna

Baiatu' , iti lipesc cei 7 ani de acasa, si cred ca stii bine asta. Du-te la doctor, controleaza-te, dar nu te mai baga, daca nu stii ce vrei sa faci.

Si maturizeaza-te odata. Nimeni nu are chef sa se certe cu un pustan frustrat care vrea sa caute scandal cand vrea el .Cu mine nu-ti merge.




Te bagi unde nu-ti fierbe oala si ataci ca un huligan.Stii ca rezultatul nu poate fi bun.

O, te plictisesc? Cat ma bucur.

Vazand ca imi citesti mesajele,inseamna ca te plictisesc tare mult.
Nu numai ca ai scris un mic paradox, dar ai si aratat cam ce nivel de cunostiinte ai.Zero barat.



Cine a citit comentariul live scris de d-l relansat cu privire la meciul din optimile Cupei Unirea Urziceni - Steaua Bucuresti a vazut clar ca a sarit un pic calul. Domnul relansat a incercat sa fie subiectiv, dar a favorizat o echipa din cele 2, incercand sa o defavorizete pe cealalta.

Nu conteaza daca este vorba de Steaua,Dinamo, CFR Cluj sau Dacia Mioveni.

Omul a gresit si incearca sa gaseasca scuze fara un argument clar.Nu-i nimic, se poate imbunatati .Tot ce are nevoie d-l relansat este , poate, o echidistanta , in rest are talent omul cat carul.

Dar la acel meci s-au facut cateva greseli.

Nu poti sa spui ca esti jurnalist scriind asa.Un profesionist, daca si-ar permite asa ceva ar fi dat afara imediat de la locul de munca.

Eu v-am aratat sa fiti mai atenti, sa nu mai faceti atatea greseli.


P.S: Iuli, nu te mai baga daca nu ai habar! Aici nu este treaba de copii mici, daca nu-ti convine , fa-ti bagajele si iesi afara! Nu are nimeni nevoie de copii needucati si scndalagii aici.

iuli
8th December 2007, 22:08
Iuli, ce te bagi unde nu-ti fierbe oala?

Nu mai manca atata iuli, ca te ineci. Vezi ca ai dat deja afara....

Te las in prostia ta imensa si needucata de parintii tai care sunt foarte madri de fiul lor destept si ascultator. Da ,iuli, mananca constiincios..da iuli face si drege..da iuli se baga.... Dupa ce ca nici n-ai dat pe la scoala , mai faci si pe desteptu' . Penibil.

''Penibilul forumului'' iti trage un sut in dos ,si tu , in loc sa cazi cu picioarele pe Pamant,in loc sa te gandesti la ce prostii scrii, tot continui sa mananci.

Iti urez pofta buna

Baiatu' , iti lipesc cei 7 ani de acasa, si cred ca stii bine asta. Du-te la doctor, controleaza-te, dar nu te mai baga, daca nu stii ce vrei sa faci.

Si maturizeaza-te odata. Nimeni nu are chef sa se certe cu un pustan frustrat care vrea sa caute scandal cand vrea el .Cu mine nu-ti merge.




Te bagi unde nu-ti fierbe oala si ataci ca un huligan.Stii ca rezultatul nu poate fi bun.

O, te plictisesc? Cat ma bucur.

Vazand ca imi citesti mesajele,inseamna ca te plictisesc tare mult.
Nu numai ca ai scris un mic paradox, dar ai si aratat cam ce nivel de cunostiinte ai.Zero barat.



Cine a citit comentariul live scris de d-l relansat cu privire la meciul din optimile Cupei Unirea Urziceni - Steaua Bucuresti a vazut clar ca a sarit un pic calul. Domnul relansat a incercat sa fie subiectiv, dar a favorizat o echipa din cele 2, incercand sa o defavorizete pe cealalta.

Nu conteaza daca este vorba de Steaua,Dinamo, CFR Cluj sau Dacia Mioveni.

Omul a gresit si incearca sa gaseasca scuze fara un argument clar.Nu-i nimic, se poate imbunatati .Tot ce are nevoie d-l relansat este , poate, o echidistanta , in rest are talent omul cat carul.

Dar la acel meci s-au facut cateva greseli.

Nu poti sa spui ca esti jurnalist scriind asa.Un profesionist, daca si-ar permite asa ceva ar fi dat afara imediat de la locul de munca.

Eu v-am aratat sa fiti mai atenti, sa nu mai faceti atatea greseli.

P.S: Iuli, nu te mai baga daca nu ai habar! Aici nu este treaba de copii mici, daca nu-ti convine , fa-ti bagajele si iesi afara! Nu are nimeni nevoie de copii needucati si scndalagii aici.

Macar daca era ceva adevarat din ceea ce ai spus :lol: Mai omule, ataci fara niciun pic de logica, niste cuvinte care parca sunt copiate de undeva. Si auzi, atacuri de huligan :happy
Iata ce am scris acolo:


hahaha...mai uni buni, ce naibii e subiectiv la acel articol? Doar faptul ca Steaua nu joaca nimic...te intreb, joaca ceva? :lol:

Acum sa continuam cu glumele tale fasaite de acum 10 ani. Mananc ma, haiosule.

Buni Hildegard ce mai face? Nu mai intra si ea pe forum? Cine e copil aici? =)) Cumva eu mi-am facut clona si am zis ca sunt bunica? :lol:

Si acum mai caut prin textul ala care se repeta iar si iar. Unde am cautat scandal? Cu tine sa caut scandal? Pai tu esti prea mic sa caut scandal cu tine :D Nu iti amintesti ce pm`uri imi dadeai? :lol:
Si vezi posturile mele din ultimele saptamani. Am intrat rar aici...doar tu crezi ca as cauta scandal. Vezi daca ce infractiuni am luat pe acest forum in ult perioada.

Si copilu` asta care crezi ca sunt eu, da, am 18 ani dar mult mai multe cunostinte decat tine. Copilu` asta care sunt eu nu a intrat pe forum si a pus poze cu Brendan Fraser spunand ca el este acolo, penibilule.

Hai pa. Cu cine pot sa ma cert, cu clona lui Brendan Fraser :lol:

Ess
8th December 2007, 23:25
sa ma apuc precum moty, care a citit tot clubul pinguinilor, sa rasfoiesc tot topicul asta sa vaz despre ce pedala mea ii vorba??? :D

Sergio_D
8th December 2007, 23:29
Nu te apuca sa citesti... pe scurt, Universal. Si cu asta am spus cam totul...

YoYoyOi
8th December 2007, 23:30
nu :happy

Universal
10th December 2007, 18:45
iuli e caz pierdut...dupa ce ca se baga unde nu-i fierbe oala, mai si scoate mortii din groapa...groparul :D

Hard
10th December 2007, 19:55
groparul ii baga ma :D , ceea ce numesti tu e profanator :D

Universal
10th December 2007, 20:30
ok, atunci e un profanator fara scrupule :D

iuli
10th December 2007, 23:48
E de ajuns...si cu asta am spus totul.


Nu te apuca sa citesti... pe scurt, Universal. Si cu asta am spus cam totul...



Am aratat doar in acel post cine e copil si cine e naiv...dar deh, prea greu pt intelectul tau. In ultima vreme ai incercat sa pari ceea ce nu esti si deocamdata, nu reusesti deloc.

Universal
11th December 2007, 11:22
you don't listen, you never listen :o:

eu sunt copilul naiv nu? eu ma bag buzna peste oameni,nu?