PDA

View Full Version : Gigi Becali poate ajunge dupa gratii



Kainsashiki
26th November 2007, 15:47
Finantatorul Stelei are probleme grave dupa ce si-a dat in petec din nou cu ocazia alegerilor europarlamentare, cand a intrat peste un cetatean in cabina de vot, incalcand astfel legea electorala.

Gigi Becali s-a dat iar in stamba, duminica, intr-o sectie de votare, cand a intrat peste o persoana in cabina de vot si i-a sugerat acestuia sa il voteze.

Aceasta greseala, aparent hilara, i-ar putea fi fatala latifundiarului din Pipera, care risca o pedeapsa cu inchisoare de la sase luni la trei ani.

Articolul 101, Legea Electorala nr. 373 din 2007: "Violarea prin orice mijloace a secretului votului de membrii biroului electoral al sectiei de votare ori de alte persoane constituie infractiune si se pedepseste cu inchisoare de la 6 luni la trei ani. Tentativa se pedepseste".

Totusi, Becali nu se teme ca poate ajunge dupa gratii. "Vreau sa vad eu acum ce imi face mie justitta pentru ca am incalcat secretul la vot", a spus Becali pentru Realitatea TV.

Onlinesport

Ajunge Gigi Becali dupa gratii, sau scapa?

miril
26th November 2007, 15:50
Este o stire pentru subforumul "Politica". O sa-l mut acolo. Ce scandal a facut si astazi de fata cu Dragotesca si ala care nu mai este presedinte de partid plin, pardon, pin.

YoYoyOi
26th November 2007, 15:53
Vai :D :D :D :D :D :D :D

Cristian
26th November 2007, 15:54
Sa se duca dracu sa scapam de ciobanu asta care se crede Preailuminat si razboinic al luminii.

miril
26th November 2007, 15:58
A revenit din nou la sentimente mai bune cu...Primul Spritz din Stat si s-a dat ca deobicei la Moliceanu, dar, mai ales, la Stolojan. Se intreba cum de-a ajunsa ca stolul lu ala sa fie mai mare si mai...european. Nu prea le are cu porumbeii voiajori, GuGu Stiucul de Pipera.

Sorin Blaj
26th November 2007, 15:58
N-avem norocul asta.

delboca
26th November 2007, 16:00
scapa el cumva desi nu ar trebui sa scape nepedepsit ......becali esti o mizerie .....m[_]I& fecali sa ne S[_]GI

Vladek
26th November 2007, 16:06
Hopa, sunt sanse sa-l vad pe Giginho la inchisoare ? Da Doamne sa apuc ziua aia. :D:D

miril
26th November 2007, 16:09
Ce, Vladek, a inceput sa te intereseze, vadit, politica?

Vladek
26th November 2007, 16:12
Ce, Vladek, a inceput sa te intereseze, vadit, politica?

Ma intereseaza orice poate ajuta Steaua sa scape de Unicul, Singurul si Adevaratul Conducator, miril.

In rest, sa fim toti sanatosi si de fapt vazusem threadul pe intern. Ca de politica s-avem iertare ca mi se rupe. Bunica-mea din partea mamei, ardeleanca de pe langa Medias obisnuia sa zica : daca te amesteci in troaca, te mananca porcii. Politica romaneasca e o troaca. Deci ... ma feresc de ea cat pot. :D

miril
26th November 2007, 16:16
Vorba aia, un porc, un...caltabos. Sa ne intelegem, porcul nu trebuie sa fie acelasi care da si...caltabosul.

georg40
26th November 2007, 16:57
Eu as schimba titlul threadului din:

Gigi Becali poate ajunge dupa gratii
in
Gigi Becali trebuie sa ajunga dupa gratii.
Suna mult mai bine !

alexuuBZ
26th November 2007, 21:03
sa ne pisam pe bekali si pe oile lui :evil: ! :rosu: !

resita
26th November 2007, 21:07
nu va fi niciodata condamnat

YoYoyOi
26th November 2007, 21:33
sa ne pisam pe bekali si pe oile lui :evil: ! :rosu: !

te trece pisu? :o:

pisolcosuleeeeeee :happy

Adi Da Samraj
26th November 2007, 22:51
Gigi Becali trebuie sa ajunga dupa gratii.

fiscu
26th November 2007, 23:13
N-avem norocul asta. sa fiu al naibi daca nu asta vroiam sa scriu:D

Kainsashiki
26th November 2007, 23:44
Un bătrân surd va înfunda pușcăria după ce a votat și pentru soția invalidă

Din neștiință, Augustin Boeru a anulat atât votul său, cât și pe cel al soției, deoarece i-a ștampilat pe toți candidații de pe prima pagină

Un bătrân surd va înfunda pușcăria după ce a votat și pentru soția invalidă

Surd și abia pus pe pi­cioare în urma unei pa­­ra­lizii, Augustin Boeru (78 de ani) din satul Copăceni, comuna Săndulești (Cluj), a ajuns ca, la 78 de ani, să aibă probleme cu poliția.Ca să-și facă datoria de cetățean, bătrânul s-a prezentat la vot, duminică, la secțiile 535 și 535 RUV. După ce a cerut să voteze și pentru soție la re­­fe­rendum – comisia l-a lăsat, deoarece toată lumea știa că femeia este imobilizată la pat de ani de zile – , bătrânul s-a dus la secția vecină.

Aici, membrii biroului s-au codit să-i înmâneze două buletine de vot, știind că Boeru va săvârși, astfel, o infracțiune și vor fi luați și ei la întrebări pentru că i-au permis să introducă două buletine în urnă. Nu s-au putut înțelege cu el, iar bătrânul a început să strige – caracteristică a celor cu deficiențe de auz.

Președintele comisiei, Ileana Chiorean, a încercat să-i spună că dacă face o cerere, vor veni acasă la el doi reprezentanți ai biroului cu urna volantă. „Degeaba veniți, că eu plec la biserică și nu mă găsiți acasă. Oricum, tot eu votez și pentru ea, că nu se poate mișca. Așa am făcut de fiecare dată”, a strigat bătrânul. Nereușind să-l convingă, comisia i-a înmânat două buletine de vot, omul le-a ștampilat, a votat și a plecat.

„Înainte să plece am ieșit cu el și mi-a spus că i-a votat pe toți de pe prima pagină. Patru partide. Am și descoperit voturile nule când am făcut numărătoarea”, ne-a relatat Chioreanu.Observatorul Asociației Pro Democrația a semnalat ilegalitatea. Ieri, poliția a deschis dosar penal pe numele bătrânului, pentru vot multiplu la referendum și euroalegeri, și le-a luat declarații tuturor celor implicați. Dacă procurorul va considera că Augustin Boeru trebuie trimis în judecată, bătrânul riscă între șase luni și cinci ani de închisoare.

resita
26th November 2007, 23:49
bătrânul riscă între șase luni și cinci ani de închisoare.

in asemenea cazuri se da cu suspendare

ps. nu el este vinovat si cei care i-au dat 2 buletine de vot :ok:

tataleone
27th November 2007, 22:09
Pai trebuia el sa ajunga dupa gratii de mult, si pentru chestii mult mai grave...dar la banii lui...:no:

Lordul
27th November 2007, 22:11
n-ajunge becali dupa gratii ,e prea influent

J.Bond
28th November 2007, 17:24
Este o gluma buna, Becali nu va pati nimic.

Utilizator
29th November 2007, 16:20
probabil ca mai mult de trei sferturi dintre 'personalitatile' ce ne invadeaza viata zi de zi prin mass-media ar trebui sa ajunga la puscarie. Dar cine sa-i bage acolo? Poate doar daca se organizeaza o potera americana si o instanta germana sa se rezolve ceva. :D