PDA

View Full Version : Etapa 17: CFR Cluj – U Cluj



delaparis
25th November 2007, 22:54
DUMINICA, 02.12.2007
CFR Cluj – U Cluj
KANAL D 20.30

Ess
25th November 2007, 22:56
se pot uni cele 4 topicuri legate de acest mare derby, delape?:D

ot: 1 solist.
sper doar sa nu iasa scandalul in afara stadionului. ca, cica suntem un oras civilizat :happy

aLEX_U_1919
25th November 2007, 23:05
Daca nu arbitreaza Balaj ii batem :D

ensic
25th November 2007, 23:06
1 solist

viola_fan_cluj
25th November 2007, 23:06
ma voi duce la meci cu fularele ambelor echipe. Vreau sa vad spectacol si orice rezultat ma va bucura! Imi doresc ca CFR sa ia titlul si ca U sa nu retrogradeze. Haide Clujul!

CFR1907
25th November 2007, 23:13
Scorul final va fi 3-1. Cu goluri marcate de Fabbiani (cu mana), Semedo (dintr-un offside nesemnalizat de arbitrul asistent) si Cadu (ii sparge in bataie pe fundasii si portarul lui U, dupa care marcheaza in poarta goala). Pentru U va inscrie arbitrul cu un sut senzational de la 35 de metri.:ok:

rakhpai
25th November 2007, 23:17
Scorul final va fi 3-1. Cu goluri marcate de Fabbiani (cu mana), Semedo (dintr-un offside nesemnalizat de arbitrul asistent) si Cadu (ii sparge in bataie pe fundasii si portarul lui U, dupa care marcheaza in poarta goala). Pentru U va inscrie arbitrul cu un sut senzational de la 35 de metri.:ok:

:happy :happy :happy

hai CFR!!! 1 solist

YoYoyOi
25th November 2007, 23:21
asta e meci de... auci :o:

BAK
26th November 2007, 00:29
daca tragem tare, putem scaote un egal...insa nu stiu cat de mult le pasa jucatorilor

Leo
26th November 2007, 01:00
imi doresc o victorie a Universitatii
da, stiu este greu , dar nu imposibil

PerVersion
26th November 2007, 04:26
Meci greu, ca oricare altul de altfel, pt ca de ceva vreme nu mai avem meciuri usoare, si nici nu vom mai avea pana la sfarsit.

Avand in vedere rivalitatea dintre cele 2 cluburi (desi mai mult la nivel de suporteri), tind sa cred ca va castiga echipa care va juca cu mai multa determinare. Nu cred ca partida asta se va incheia la egalitate.. :) 2-1

Bell
26th November 2007, 05:28
Cred ca o sa batem cu 3 - 0... Jucam foarte bine (cand avem si teren cat de cat acceptabil)... si cum U ni-s preteni buni o sa ne dea meciul... deci 3 - 0 fara probleme.. HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

six
26th November 2007, 08:14
La acest meci cred ca trebuie mobilizati gabori din trei judete....un egal ar fi bun pt toti,parerea mea ;)

Nightwish
26th November 2007, 08:26
Bate CFR la 2 goluri diferenta...

optifight
26th November 2007, 11:30
Meci de 1 solist ,foarte animat din toate punctele de vedere ,parerea mea ca vor fi incidente si sper sa nu fie de natura ca stadionul sa fie suspendat ,sa castige cel mai bun pe teren .FORTZA CFR:yeah::yeah:
p.s. CFR este o super echipa si la bistrita s-a impiedicat de musuroaiele din teren nu de altceva ,asa ca ciocu mic .:D

Ferko
26th November 2007, 11:39
Nedumerirea mea este daca arbitrul joaca aluturi de CFR sau v-a fi neutru. In rest eu nu mai cred in super echipa CFR, cea atat de laudata, ridicata in slavi, cand de fapt nu este altceva decat un balon de sapun care o sa fie spart de "U"; evident daca nu se opune arbitrul !

CFR1907
26th November 2007, 11:41
parerea mea ca vor fi incidente si sper sa nu fie de natura ca stadionul sa fie suspendat

Nu iti fa griji ca dupa meciul asta nu exista nici o sansa ca terenul nostru sa fie suspendat. Mai degraba cel al lui U, dar aia nu ar fi o paguba mare pentru ei, ca oricum nu merge nimeni la meciurile lor.:)

Adi Da Samraj
26th November 2007, 16:58
Muresan : CFR Cluj - "U" Cluj este un derby sandwich , cu echipa de pe primul loc cu echipa de pe ultimul loc :happy:happy:happy:happy:happy

Citizenkane
26th November 2007, 18:18
vreau ca o echipa clujeana sa castige campionatu si vreau ca in sezonul urmator sa fie 2 echipe din CJ in liga 1 ...dar dorinta de a nu retrograda U este mai mare acum deoarece CFR oricum va lua campionatul daca isi doresc cu adevarat lucrul asta ....
u cluj joaca spectaculos dar i-au goluri in prostie ...deci aparare de kaka si mijloc mediocru ...deci chiar daca as vrea sa castige U CLUJ si CFR sa piarda doar cu U CJ ....tot tind sa cred ca scorul va fi ...2-1 , 3-1 pt CFR ...un EGAL ar dezavantaja amandoua echipe ...sa castige una din ele ...aia e important :D

OaNa CFR-1907
26th November 2007, 20:05
:X abea astept meciul de duminik..:X evident finalizat cu victoria noastra..terenul nostru nu va i suspendat..:X in schimb cel a lui U..100% ...2-1 sau 3-1...desi vreau scor..sai vad in b *****:drak::drak::drak: .. ALEE ALE ALEEE..DACA VOI INTRATI IN B..LA NOI E SARBATOAREE:x:x:x:evil::evil::evil::happy

Ess
26th November 2007, 20:06
servus oana!!!
da-i cu bassu' :D:D:D

Bumbescu
26th November 2007, 20:10
mie-mi pare mai degraba toba:D

Tyler Durden
26th November 2007, 20:22
:X abea astept meciul de duminik..:X evident finalizat cu victoria noastra..terenul nostru nu va i suspendat..:X in schimb cel a lui U..100% ...2-1 sau 3-1...desi vreau scor..sai vad in b PE jegosii din vale:drak::drak::drak: .. ALEE ALE ALEEE..DACA VOI INTRATI IN B..LA NOI E SARBATOAREE:x:x:x:evil::evil::evil::happy
Oana, tu esti una din blondele alea bune din galeria CFR-ului?
daca da, respectele mele.:D :ok:

aLEX_U_1919
26th November 2007, 20:41
:X abea astept meciul de duminik..:X evident finalizat cu victoria noastra..terenul nostru nu va i suspendat..:X in schimb cel a lui U..100% ...2-1 sau 3-1...desi vreau scor..sai vad in b PE jegosii din vale:drak::drak::drak: .. ALEE ALE ALEEE..DACA VOI INTRATI IN B..LA NOI E SARBATOAREE:x:x:x:evil::evil::evil::happy

Statul prea mult pe messenger dauneaza grav :D

PS. Oana nu e una din blondele alea...:D desi si ea e blonda

On Topic: ii rupem pe unguri 0-3:D

Bell
26th November 2007, 21:52
:X abea astept meciul de duminik..:X evident finalizat cu victoria noastra..terenul nostru nu va i suspendat..:X in schimb cel a lui U..100% ...2-1 sau 3-1...desi vreau scor..sai vad in b PE jegosii din vale:drak::drak::drak: .. ALEE ALE ALEEE..DACA VOI INTRATI IN B..LA NOI E SARBATOAREE:x:x:x:evil::evil::evil::happy

Oana draga nu trebuie sa ii jignesti pe U isti ca sunt tot clujeni.. hai sa fim fair si sa ne duielam sportiv... Oricum noi o sa invingem...
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

Asasinu_Ucj
26th November 2007, 22:19
sper sa facem un rezultat bun
Haide "U"!!!

codrind
26th November 2007, 22:24
1 solo

CFR-ul ia campionatul ! :yeah:
sdr-ul o ia razna ! își fac ligă separat !! :mda:

gica
26th November 2007, 23:16
Daca tot ne-am propus obiective atunci sa mature valul si pe cei care vin duminica in Gruia.
Sunt convins ca va fi un spectacol adevarat.Ca nu-l vor digera toti asta-i alta problema!Si numai daca privim statistica suntem favoriti clari sa nu punem in discutie cele aratate pana acum de cele 2 echipe.
Suntem condamnati sa castigam!

HAI CFR!

TZEFERU
27th November 2007, 00:32
Acuma ceva post Radio anunta ca Balaj a primit o masina de la firma Ecomax?
Daca e adevarat cum de asta nu se stia si inainte?.....asa miraculos "s-a descoperit"?

In meciul cu U trebuie sa terminam turul fara probleme.

dannyreddog
27th November 2007, 15:30
Hai Universitatea!!! Cred ca cei de la "U" sunt in stare sa bata in gruia...:ok:

Lordul
27th November 2007, 15:36
castiga Cfr cu 2 sau 3-0 e mare diferenta de valoare intre echipe

caine19
27th November 2007, 15:52
Galeria lui "U" o sa semene mult cu a noastra pe ghencea .

O sa vedeti :D !

Asasinu_Ucj
27th November 2007, 16:18
CFR se pregateste de bataie

Pentru meciul cu Universitatea Cluj, fractiunea cu origini maghiare din galeria feroviara, KVSC, asteapta intariri de la fratii lor CFR-isti din Ungaria, ultrasii din Debrecen, de la DVSC.

Astfel, meciul de duminica pare sa fie inceputul unei frumoase prietenii intre galeriile celor doua echipe feroviare, dar si un motiv de lupte de strada in Cluj.

In acelasi timp, unul dintre bodyguarzii lui Paszkany Arpad, Vasile (acelasi care nu cu mult timp in urma a rupt piciorul unui politist vasluian, dar si mai celebru pentru aparitia sa la emisiunea "Din Dragoste"), se pare ca umbla prin sali de culturism pentru a racola "baietasi" care sa vina in galeria CFR-ista doar pentru meciul cu "U", contra sumei de 50 de euro
:happy:happy:happy:happy

SweetMan
27th November 2007, 16:46
tu iti dai seama ce vorbesti ?

Asasinu_Ucj
27th November 2007, 17:10
tu iti dai seama ce vorbesti ?

http://citynews.ro/CFR-se-pregateste-de-bataie+20+1279

SweetMan
27th November 2007, 17:25
e doar o amarata de gogoasa

forza_CFR
27th November 2007, 18:25
Stiti rezultatul nu? :)
si apropo... ce credeti ca fac 600 de suporteri contra 14.000 de cfristi?

Bell
27th November 2007, 18:42
io sper torusi sa nu se ajunga la violenta ... ne-am face de rusine orasul... de unde atat ura??!! sunt doar doua echipe de fotbal... ce or avea unii de impartit cu altii??!!! HAI FAIR PLAY-ul!!!!!

HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BBB
27th November 2007, 20:32
Stiti rezultatul nu? :)
si apropo... ce credeti ca fac 600 de suporteri contra 14.000 de cfristi?

14.000? hai taie doua zero-uri si ajungi la cifra reala (sau tu ai senzatia ca mai mult de 140 de oameni o sa cante ptr cfr? esti naiv )

CFR1907
27th November 2007, 21:49
http://citynews.ro/CFR-se-pregateste-de-bataie+20+1279

Mai scuteste-ma cu ziarul U-istului Antonescu. Asa pot sa imi fac si eu un ziar online si sa scriu tot felul de prostii despre U...

Vlad
27th November 2007, 21:51
Mi-ar placea sa castige U meciul si CFR campionatul.

Bell
27th November 2007, 21:52
cred ca o sa fie arhiplin stadionu'... m-as bucura sa fie spectacol si in teren si in tribune... sa aratam ca suntem civilizati... Cred ca nu o sa fie incidente si o sa avem o amintire faina de la meci; si prin prisma rezultatului si a spectacolului....

HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

gtibi
27th November 2007, 22:19
Cfr nu are cum sa piarda acest meci. Pronostic 1 solist. Universitatea va castiga meciul din retur. Atunci CFR va fi deja campiona iar "U" in urma victoriei se va salva de la retrogradare.:ok:

Lordul
27th November 2007, 22:22
unul din liderii galeriei lui CFR si-a cumparat un revolver in vederea meciului cu U.Cluj

vlad1607
27th November 2007, 22:23
ma voi duce la meci cu fularele ambelor echipe.

:happy:happy:happy:happy:happy:happy


Forza U ! pronostic X 2.

gica
27th November 2007, 22:52
Daca-i sa ma uit pe poll results realizez ca va fi un meci foarte echilibrat.Doar 56% este creditat CFR la victorie?Altadata aveam 90%....
Acum vad ce invazie de dinamovisti aici....voi nu jucati saptamana asta?

Parazitu'1919
27th November 2007, 22:54
esti o cu..va gica pe site la noi te dai Uist dar defapt esti doar un sob..an tot timpul iti zic asta... sper sa am ocazia sa ti'o zic in fatza

vlad1607
27th November 2007, 22:56
Stiti rezultatul nu? :)
si apropo... ce credeti ca fac 600 de suporteri contra 14.000 de cfristi?

le crapa capu? :D :D

cetateni...

Parazitu'1919
27th November 2007, 22:57
am auzit si io ...
100 de UNGURI de la ferensvaros(sau cum se scrie") vin la se intoarca serviciul UNGURILOR un Kvsc...

cei din kvsc au ajutat cealalta galerie de unguri la un meci de handbal


AFARA AFARA cu UNGURI DIN TZARA !!

aLEX_U_1919
28th November 2007, 00:36
Stiti rezultatul nu? :)
si apropo... ce credeti ca fac 600 de suporteri contra 14.000 de cfristi?

care 14000 ma :happy 2 brigazi ultra care cuprind 30 de membrii...restu copii prosti si fatuci virgine restu samantarilor vin doar sa vada un meci de fotbal

hamsterutz
28th November 2007, 01:15
unul din liderii galeriei lui CFR si-a cumparat un revolver in vederea meciului cu U.Cluj

aberatii ale presei sau copii prosti :D

Dani3l
28th November 2007, 01:32
2 brigazi ultra care cuprind 30 de membrii...restu copii prosti si fatuci virgine restu samantarilor
eh,da..de parca la meciurile lui U nu e aceeasi componenta..plin de copilasi de generala si liceeni in "peluza" de pe asa-zis-ul stadion "ion moina":happy macar la cfr mai vezi si fotbal...la meciurile lui U...:happy
In mod nornal,cfr ii demoleaza pe cei de la U,dar..nu se stie niciodata.:D

Bell
28th November 2007, 01:37
care 14000 ma :happy 2 brigazi ultra care cuprind 30 de membrii...restu copii prosti si fatuci virgine restu samantarilor vin doar sa vada un meci de fotbal

sa nu-i pun sa te controleze de pungi de samanta la intrare in stadion :happy

din cate zici tu inseaman ca o sa fie vreo 60 de CFR-sti si restul samantarilor vor veni sa vada si ei un meci :happy

aLEX_U_1919
28th November 2007, 01:41
O sa va astepte o mare surpriza pe 2 dec. stati linistiti ca nu vom fi doar 600
Prietenii stiu de ce :D

Denis
28th November 2007, 07:43
ce mult mias dor sa bata universitatea dar e "next to imposibile"

LazioRoma
28th November 2007, 17:57
Bilete mai sunt !? ca as vrea sa vin si eu la meci !

forza_CFR
28th November 2007, 20:31
O sa va astepte o mare surpriza pe 2 dec. stati linistiti ca nu vom fi doar 600
Prietenii stiu de ce :D

esti imposibil...wtf:happy
:rolleyes:

BBB
28th November 2007, 22:22
ba deci pentru meciu asta am auzit mai multe teorii ale conspiratiei decat alea cu World Trade Center. cfristi inarmati cu pistoale, uisti cu coktailuri molotov, suporteri de la alte echipe ce vin la meci pentru scandal, tentative de dat foc sau distrus tabela in gruia. Ce mai urmeaza? Sa invadeze armata lui Sauron dealul Gruia? sau armata lu Harry Potter? cred ca nici inainte de un Dinamo Zagreb-Hajduk Split sau Lazio-Roma nu am auzit atatea povesti apocaliptice.

CFR1907
28th November 2007, 23:40
ba deci pentru meciu asta am auzit mai multe teorii ale conspiratiei decat alea cu World Trade Center. cfristi inarmati cu pistoale, uisti cu coktailuri molotov, suporteri de la alte echipe ce vin la meci pentru scandal, tentative de dat foc sau distrus tabela in gruia. Ce mai urmeaza? Sa invadeze armata lui Sauron dealul Gruia? sau armata lu Harry Potter? cred ca nici inainte de un Dinamo Zagreb-Hajduk Split sau Lazio-Roma nu am auzit atatea povesti apocaliptice.

Asta nu e nimic. Asteapta sa vina ultimile doua zile premergatoare meciului si sa vezi atunci cate teorii o sa mai apara.:D

Leo
29th November 2007, 00:42
chiar daca in opinia unora meciul asta este derbyul provinciei , nu crede-ti ca-i dati prea multa importanta ?
ar fi foarte bine sa bata Universitatea , din mai multe motive .

TZEFERU
29th November 2007, 01:38
Nu conteaza ce derbi este. Este un meci foarte important local, in care si fanii CFR-ului si cei de la U vor uita de campionat. Este un meci in care conteaza cine cistiga, punctele conteaza mai putin, cel putin pentru suporteri.
Sa pierzi un meci in derbiul local......care oricum s-a jucat din ani in pasti in ultimii ani este nashpa de tot.
E crima sa pierzi in Gruia cu U...e greseala ireparabila. Daca pierdem nu mai putem reface greseala veci. Prietenii stiu de ceeeee. :evil:

http://ca.geocities.com/tzeferu/Bucurie.html

roxana_cj
29th November 2007, 13:58
Pe mine ma amuza la culme cum va contraziceti.
Cat despre "Teoria Conspiratiei" cu pistoale si alte flacari totul depinde de cine face controlul corporal la intrarea pe Stadion.
Pana una alta CFR este echipa mai buna (priviti clasamentul).
Pronostic 1!

PerVersion
29th November 2007, 17:52
Trebuie sa batem pt a pastra diferenta fata de urmaritoare, nu neaparat pt ca jucam cu U. Vorba preferata a lui Borcica... suntem condamnati sa castigam. :D

Bell
29th November 2007, 19:00
Ar trebui sa cam batem... nu mai am rabdare pan la meci... deshi cand ma gandesc ca si daca o sa castigam mai avem mult de luptat.. abia o sa fim la jumatate... Dar asta e frumusetea fotbalului...
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!

MARCEL55
29th November 2007, 19:53
"CFR ERA AJUTATA DE SISTEM"
POVESTE Fostul portar al "sepcilor rosii", avocatul Marcel Lazareanu, rememoreaza duelurile din anii 70, din primul esalon, dintre cele doua echipe clujene.

Citizenkane
29th November 2007, 20:39
eh ..stati linistit CFR-istilor ca de fiecare data cand CFR o face lata (egal) si restul pretendentelor o fac Lata ...si cand se mai intampla cate o chestie de genul Steaua-DInamo = 1-0 atunci gata toti cred ca steaua isi revine ...dar nu realizeaza ca au castigat cu o epava de echipa .. (fara suparare pt Dinamovisti dar din pacate aceasta echipa e cea mai slaba din ultimi 8-10 ani)
deci no stress :P

TZEFERU
29th November 2007, 21:34
"CFR ERA AJUTATA DE SISTEM"
POVESTE Fostul portar al "sepcilor rosii", avocatul Marcel Lazareanu, rememoreaza duelurile din anii 70, din primul esalon, dintre cele doua echipe clujene.


Mda...pe cind juca la CFR ii injura si spunea aceleasi chestii despre U....
Now go and figure.

dannymoga
29th November 2007, 21:38
o sa fie cam dificil...si nu stiu de ce eu inclin spre un egal...nu stiu de ce...

Nightwish
29th November 2007, 23:26
o sa fie cam dificil...si nu stiu de ce eu inclin spre un egal...nu stiu de ce...
Nici eu nu stiu de ce.. revino-ti:ciocan:

Bell
29th November 2007, 23:48
batem ma sigur.. Fabiani o sa marce 2 goluri si o sa fie selectionat la nationala Romaniei... si un gol o sa dea si Didi desigur
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TZEFERU
30th November 2007, 04:55
Sa a zic ceva. Meciul Ujpest - DVSC s-a terminat la egalitate 1-1. S-a anulat un gol valabil lui Ujpest, portarul a scos mingea de linga radacina barei dar din poarta, mingea era bine trecuta de linia portii....asa de-o palma buna cel putin daca nu doua....dar degeaba nu s-a validat golul.
Oricum....s-a mentionat ca o firma lucreaza la ceva solutie video pentru a usura munca arbitrilor. E suficient sa inceapa unu...si se va raspindi daca va avea cit de cit succes. Nu cred ca tine mult treba cu arbitrajul actual ceva trebuie facut. Asta poate va reduce si ura fata de o echipa sau alta pentru cine stie ce greseli de arbitraj in favoarea sau defavoarea unei echipe.

Asasinu_Ucj
30th November 2007, 15:02
batem ma sigur.. Fabiani o sa marce 2 goluri si o sa fie selectionat la nationala Romaniei... si un gol o sa dea si Didi desigur
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol:

PyroliMadrik
30th November 2007, 15:47
:ok: o sa pun pe U Cluj , prima infrangere :) .. da , astept sa mai cresca cota , sa joace " desteptii " pe CFR la 1.01

CFR1907
30th November 2007, 16:42
:ok: o sa pun pe U Cluj , prima infrangere :) .. da , astept sa mai cresca cota , sa joace " desteptii " pe CFR la 1.01

Eu iti recomand sa joci pe 1 pauza 1 final. Dar daca vrei sa pierzi baniii atunci pune pe U.:)

PyroliMadrik
30th November 2007, 17:10
Eu iti recomand sa joci pe 1 pauza 1 final. Dar daca vrei sa pierzi baniii atunci pune pe U.:)

Nu pierd ai sa vezi ;) ... poate ca CFR ii va subestima pe aia , si atunci sa vezi tu surprize surprize ... oricum , incerc , nu plang eu dupa 20 de EU , sa sper la o cota de 15,0 cel putin pana Duminica

Bell
30th November 2007, 19:36
:lol::lol::lol::lol::lol:

bine ma cultule... era la mishto... vezi sa nu-ti numar eu greselile... Oare tot asa de vesel o sa fi si dupa meci (si nu ma refer de ala a lui steaua)...

Ma sper ca dupa atat ras de blatul esuat (vorba lui m8k) dintre steaua 2 si steaua sa nu plang Duminica... eee nu se poate, castigam...
HAI CFCRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!

dannyreddog
30th November 2007, 19:45
Bafta "U"...:ok:

Asasinu_Ucj
30th November 2007, 20:08
bine ma cultule... era la mishto... vezi sa nu-ti numar eu greselile... Oare tot asa de vesel o sa fi si dupa meci (si nu ma refer de ala a lui steaua)...

Ma sper ca dupa atat ras de blatul esuat (vorba lui m8k) dintre steaua 2 si steaua sa nu plang Duminica... eee nu se poate, castigam...
HAI CFCRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol:

m8k
30th November 2007, 21:06
:lol::lol::lol::lol::lol:

Asasinule, pina acum 2-3 zile ai avut la semnatura ca din 29 noiembrie iesi la vinat! Ne spui si noua captura ta de pina acum?! Ajunge sa ne spui si dimineata ca probabil acum stai intr-un tufis cu degetul pe tragaci!:lol::lol::lol:

optifight
30th November 2007, 22:58
Daca i batem trebuie s-o facem usor sa nui rupem ca n-au pe urma din ce sa si achizitioneze echipament.Conform citynews:
Aflati in cautarea unei noi firme de echipament sportiv, dupa ce managerul clubului, Alin Tise, s-a aratat acum circa doua saptamani nemultumit de actualul furnizor, "Sepcile rosii" au demarat discutiile cu mai multe branduri de echipament sportiv.


Conform spuselor ofiterului de presa, Ionut Rusu, Lotto si Nike sunt doua dintre brandurile cu care clubul a demarat discutii. Surse apropiate clubului sustin faptul oficialii clujeni au contactat si firma Adidas, care a cerut 1 milion de euro, in conditiile in care "U" Cluj este dispusa sa cheltuie intre 35.000 si 50.000 de euro.

saracii:plans:

CFR1907
1st December 2007, 11:04
Daca i batem trebuie s-o facem usor sa nui rupem ca n-au pe urma din ce sa si achizitioneze echipament.Conform citynews:
Aflati in cautarea unei noi firme de echipament sportiv, dupa ce managerul clubului, Alin Tise, s-a aratat acum circa doua saptamani nemultumit de actualul furnizor, "Sepcile rosii" au demarat discutiile cu mai multe branduri de echipament sportiv.


Conform spuselor ofiterului de presa, Ionut Rusu, Lotto si Nike sunt doua dintre brandurile cu care clubul a demarat discutii. Surse apropiate clubului sustin faptul oficialii clujeni au contactat si firma Adidas, care a cerut 1 milion de euro, in conditiile in care "U" Cluj este dispusa sa cheltuie intre 35.000 si 50.000 de euro.

saracii:plans:

Eu zic ca mai bine merg pana in Iulius Mall si isi cumpara de acolo niste tricouri albe pe care scriu cu pixu "U" si au rezolvat problema cu echipamentul pe bani mult mai putini.:)

*Coco*
1st December 2007, 11:14
35000-50000 de Euro?:happy:happy:happy:happy
Astea se cred la Divizia C?:lol::lol::lol::lol:
Nu degeaba ocupa si pozitia pe care o au in clasament la ora actuala

Asasinu_Ucj
1st December 2007, 11:31
Daca i batem trebuie s-o facem usor sa nui rupem ca n-au pe urma din ce sa si achizitioneze echipament.Conform citynews:
Aflati in cautarea unei noi firme de echipament sportiv, dupa ce managerul clubului, Alin Tise, s-a aratat acum circa doua saptamani nemultumit de actualul furnizor, "Sepcile rosii" au demarat discutiile cu mai multe branduri de echipament sportiv.


Conform spuselor ofiterului de presa, Ionut Rusu, Lotto si Nike sunt doua dintre brandurile cu care clubul a demarat discutii. Surse apropiate clubului sustin faptul oficialii clujeni au contactat si firma Adidas, care a cerut 1 milion de euro, in conditiile in care "U" Cluj este dispusa sa cheltuie intre 35.000 si 50.000 de euro.

saracii:plans:

DE CE NU ATI DAT VOI 1 MIL DE EURO SA VA FACA ADIDAS ECHIPAMENTE.
SI PENTRU OLTEANU DE LA CRAIOVA SA ISI VADA DE PRAZUL LUI.
EU ZIC CA LOTTO SAU NIKE IS BUNE.

Ulysses
1st December 2007, 11:37
Eu zic ca mai bine merg pana in Iulius Mall si isi cumpara de acolo niste tricouri albe pe care scriu cu pixu "U" si au rezolvat problema cu echipamentul pe bani mult mai putini.:)

ce castigi daca arunci cu rautati intr-un concetatean , poate vecin de strada? sa vedem ce va fi in confruntarea fotbalistica,e clar ca la capitolul bani cfr sta mult mai bine dar nu se merita atacati suporterii universitatii pe aceasta tema .

BBB
1st December 2007, 11:46
35000-50000 de Euro?:happy:happy:happy:happy
Astea se cred la Divizia C?:lol::lol::lol::lol:
Nu degeaba ocupa si pozitia pe care o au in clasament la ora actuala

In curand facem rocada cu voi oltene. Noi deasupra liniei, Pandurii si U Craiova locurile 17 respectiv 18. pa!

*Coco*
1st December 2007, 12:06
In curand facem rocada cu voi oltene. Noi deasupra liniei, Pandurii si U Craiova locurile 17 respectiv 18. pa!

Voi nici baremul nu il faceti anul asta ma:PSi mai zici ca faceti rocada cu Pandurii si Craiova:happy

CFR1907
1st December 2007, 12:49
ce castigi daca arunci cu rautati intr-un concetatean , poate vecin de strada? sa vedem ce va fi in confruntarea fotbalistica,e clar ca la capitolul bani cfr sta mult mai bine dar nu se merita atacati suporterii universitatii pe aceasta tema .

Eu nu am fost rautacios, ci am vorbit cat se poate de serios. Sa nu uitam ca la U sunt banii nostrii in joc (adica banii Consiliului Local) si nu ne putem bate joc de ei si sa dam extrem de mult pe un echipament de joc atata timp cat in Cluj exista strazi care nu au curent sau canalizare...

six
1st December 2007, 17:32
foarte interesant meci.....vom scana toate miscarile visiniilor....:)

Bell
1st December 2007, 20:16
Is tare curios cum o sa arate acest derby local... cum o sa aratam noi tarii intregi ca sutnem civilizati chiar daca suntem in echipe adverse si sstim sa ne incuajam favoritii cu chestii subtile si haioase dar nu vulgare si primitive... Inca cred in Fair-play-ul ardelean...
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Citizenkane
1st December 2007, 20:23
Eu nu am fost rautacios, ci am vorbit cat se poate de serios. Sa nu uitam ca la U sunt banii nostrii in joc (adica banii Consiliului Local) si nu ne putem bate joc de ei si sa dam extrem de mult pe un echipament de joc atata timp cat in Cluj exista strazi care nu au curent sau canalizare...


cluj strazi fara curent??? frate stam in acelasi oras??? hai ca faza cu canalizarea stiam la portiuni din unele strazi care no chiar nu are rost pt o casa sa se traga 200 m de canalizare ...dar curent??? crezi in lumi paralele ...pt ca serios ...nu mai este in CLUJ(ORAS) strada fara Electricitate exceptand mici exceptii in padurea FAGET

ultras79
1st December 2007, 21:10
VOI ceferisti peste noapte....NOI cu "U" Cluj pana la moarte..!!! NUMAI "U"

Bell
1st December 2007, 21:22
VOI ceferisti peste noapte....NOI cu "U" Cluj pana la moarte..!!! NUMAI "U"

vezi ma ca te spun la parinti ca nu dormi... ashteapta sa teci si tu pe a 4-a si apoi gandestete sa devii ultras .. ni tu la el mucosu; :happy

Bell
1st December 2007, 21:42
hopa... or egalat vaslueinii...si pe merit... hai ca poate si castiga vaslui :happy ne mai creste moralul pe maine....

Asasinu_Ucj
1st December 2007, 21:49
vezi ma ca te spun la parinti ca nu dormi... ashteapta sa teci si tu pe a 4-a si apoi gandestete sa devii ultras .. ni tu la el mucosu; :happy :rosu::rosu::rosu::rosu::rosu:

ma tu esti idiot uitate la galeria voastra plina de copii mici si bosorogi si dupa aia vb de altii. Io is mai tanar decat tine dar macar ma pot lauda ca am fost la toate meciurile de acasa din acest sezon nu am stat ca tine in canada cu **** in sus.
Tu habar nu ai ce se intampla in Cluj si tot te bagi ca prostu, stai pe fundul tau acolo.
Numai "U"!!!!

corello
2nd December 2007, 00:53
un meci de divizia A in care simbolul Clujului intalneste o alta echipa formata din 11 jucatori pe langa care se adauga vreo 3 arbitrii si alte mish'mashuri
Io zic ca bate si de jucam in 7 oameni de camp:D

corello
2nd December 2007, 00:58
si acum sa revenim la realitate

am batut steaua si nu vad de ce nu am putea bate si cfr

eu zic ca va fi 2-2

optifight
2nd December 2007, 01:31
si acum sa revenim la realitate

am batut steaua si nu vad de ce nu am putea bate si cfr

eu zic ca va fi 2-2

:happyStiu ca ai emotii dar incearca sa te odihnesti un pic ca altcumva maine o sa fii obosit si agitat,nu moare nimeni indiferent de scor ,castiga Clujul si unii spectatori .:DFORTZA CLUJ>:ok:

YoNuTzz
2nd December 2007, 02:32
acest meci, desi e considerat un derby ptr cei din cluj, nu poate avea decat pronostic 1...doar joaca echipa de pe primul loc cu echipa de pe ultimul loc...

BAK
2nd December 2007, 09:42
scoatem un egal pana la urma...2-2........

Radu
2nd December 2007, 09:47
cred k o sa fie un meci spectaculos...si in tribune si in iarba...sa speram ca nu vor fi incidente intre cele 2 galerii...numai bine!:ok:

PyroliMadrik
2nd December 2007, 09:52
Am o rugaminte pentru cei ce posteaza aici .. ar fi super daca ati putea da niste informatii despre echipe , jucatori accidentati ( care sunt importanti care nu ) , suspendati ... nu gasesc informatiile astea pe gsp ori prosport , aia numai de scandaluri scriu p-acolo , cei din Cluj va rog daca aveti informatii cu privire la echipe sa le postati ... Multumesc

Ammadeus
2nd December 2007, 10:36
6-2, fabbiani de 2 ori

Asasinu_Ucj
2nd December 2007, 11:56
Am o rugaminte pentru cei ce posteaza aici .. ar fi super daca ati putea da niste informatii despre echipe , jucatori accidentati ( care sunt importanti care nu ) , suspendati ... nu gasesc informatiile astea pe gsp ori prosport , aia numai de scandaluri scriu p-acolo , cei din Cluj va rog daca aveti informatii cu privire la echipe sa le postati ... Multumesc

http://www.citynews.ro/Echipele-probabile-pentru-derby-ul-CFR-U-+20+1472

optifight
2nd December 2007, 13:17
Ma fratilor dar chiar nimeni nu poate sa l lege pe ciobanu suprem??
"U" CLUJ Finantatorul echipei din Ghencea va da fiecarui titular de la Universitatea Cluj o suma importanta de bani daca "lanterna" va învinge mâine seara în Gruia.

Atât jucatorii lui Andone, cât si cei ai lui Multescu vor disputa derby-ul pe câte 10.000 de dolari mâine seara! La prima "universitarilor" va contribui si Becali.

"Peste sapte etape voi fi pe primul loc! Voi distruge CFR-ul!", anunta miercuri finantatorul echipei din Ghencea, Gigi Becali. Latifundiarul nu a stat mult pe gânduri si a trecut la actiune. Ieri-dimineata i-a contactat pe oficialii echipei "universitare" si i-a anuntat ca, în cazul în care liderul din Gruia va pierde mâine seara, fiecare jucator al lui Gigi Multescu va primi 7.000 de dolari. Pe lânga acesti bani, jucatorii mai au promisi înca 3.000 de dolari de la actionarii echipei "universitare". Ca atare, bonusul pe care l-ar încasa fiecare fotbalist al lui Multescu în cazul unei victorii în Gruia ar ajunge la 10.000 de dolari. Becali e dispus sa "premieze" si o remiza cu 2.000 de dolari. Informatia a fost confirmata, sub protectia anonimatului, de mai multi fotbalisti ai lui "U". "Da, asa este, dar chiar si fara banii lui Becali ar trebui sa câstigam!", a afirmat unul dintre titularii lui "U".
Sa fiu stelist mas face suporter CFR ist ,jur ,poate moare de inima ciobanu ala idiot :happy.
Si tu Asasinule mai incet cu entuziasmu si treci pe la caserie si iati MITA.BATEM 100% .FORTZA CFR>

locomotiva07
2nd December 2007, 14:39
3-1

Bell
2nd December 2007, 17:49
:rosu::rosu::rosu::rosu::rosu:

ma tu esti idiot uitate la galeria voastra plina de copii mici si bosorogi si dupa aia vb de altii. Io is mai tanar decat tine dar macar ma pot lauda ca am fost la toate meciurile de acasa din acest sezon nu am stat ca tine in canada cu **** in sus.
Tu habar nu ai ce se intampla in Cluj si tot te bagi ca prostu, stai pe fundul tau acolo.
Numai "U"!!!!

Ma stiu mai multe ca tine ce se intampla in Cluj... ca tu trebuie sa fie in casa dupa ora 8... mai asasinule ce esti :happy... si nick-urile sunt jenante la voi...durii lu' u cluj... iaca feoshc... asha ca ma informatule care esti sa te vad dupa meci cu ce noutati imi vi??!!! daca mai vi...:happy ...auzi la ei ultras

Citizenkane
2nd December 2007, 18:45
bai o inchis astia strada HOREA si era plin de salvari pacolo .....deci se prezinta a fi un spectacol Sangeros cu siguranta ...daca deja au inchis circulatia pana langa RomTelecom ...e jale :D
doamne da ca la ala care o inceput scandal acolo de m-a facut sa stau o ora pe Horea in trafic , sa i dea domnu bube pe fund si maini scurte sa nu se poata scarpina!!! pff

Bell
2nd December 2007, 19:18
sper sa nu iasa urat ... ca ne facem de ***** in tara... ar trebui sa dovedim ca se poate si fara lupte de guerila...

SweetMan
2nd December 2007, 19:39
pregatiti armele, incepe razboiu (imediat :D)

Zax
2nd December 2007, 19:53
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/d/d0/Cfmuniversitateacluj.png/600px-Cfmuniversitateacluj.png

Succes U, nu lasati spionii bozgori sa-si faca de cap in Romania!

Bell
2nd December 2007, 20:17
u

Succes U, nu lasati spionii bozgori sa-si faca de cap in Romania!

lasa ca isi fac ciobanii machidoni... a se vedea meciul trucat cu buzaul... :happy
machidoni fraieri stelisti ....

Azi rupem, calcam, zdrobim... ultima clasata in ultima etapa a turului...
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dani3l
2nd December 2007, 20:20
lasa ca isi fac ciobanii machidoni... a se vedea meciul trucat cu buzaul... :happy
machidoni fraieri stelisti ....

Azi rupem, calcam, zdrobim... ultima clasata in ultima etapa a turului...
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bine clopotelule..acu, sterge monitorul de spume..saliva...

BAK
2nd December 2007, 20:22
unde naiba pot vede meciul pe net?

YoYoyOi
2nd December 2007, 20:29
frumoasa atmosfera :D

a inceput nebunia :yeah:

TZEFERU
2nd December 2007, 20:55
unde naiba pot vede meciul pe net?

Il da pe rojadirecta.com cu Sopcast.

Deocamdata e un meci slab, echipele se cam tem parca una de alta.

SweetMan
2nd December 2007, 20:59
unde naiba pot vede meciul pe net?

http://www.ligaonline.ro/

Lordul
2nd December 2007, 21:06
0-0 deocamdata

YoYoyOi
2nd December 2007, 21:07
cat dracu il mai lasa pe Fabiani ala sa-si faca de cap?

trebuia eliminat de mult :ciocan:

Lordul
2nd December 2007, 21:11
se ascute lupta....ocazii si de-o parte si de alta

ayaayaaayyy ce ocazie Fabianni

Ulysses
2nd December 2007, 21:14
fratilor, care-i liderul si care-i lanterna?:D

YoYoyOi
2nd December 2007, 21:14
mama ce ocazii au studentii :shocked:

tot asa au patit, meciuri foarte bune, ocazii spectaculoase, dar rezultate..... :(

SweetMan
2nd December 2007, 21:14
ce meci :yeah:

Nightwish
2nd December 2007, 21:18
fratilor, care-i liderul si care-i lanterna?:D
Pai lanterna sunt aia care v-au tras-o voua :D

YoYoyOi
2nd December 2007, 21:18
foarte dur joaca CFR si vad ca arbitrul nu are de gand sa-i potoleasca :mda:

Kainsashiki
2nd December 2007, 21:23
lasa ca isi fac ciobanii machidoni... a se vedea meciul trucat cu buzaul... :happy
machidoni fraieri stelisti ....

Azi rupem, calcam, zdrobim... ultima clasata in ultima etapa a turului...
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

daca s-ar masura prostia, bell ar fi unitatea de masura :(

Nightwish
2nd December 2007, 21:24
foarte dur joaca CFR si vad ca arbitrul nu are de gand sa-i potoleasca :mda:

Deocamdata a fluierat Craciunescu aproape tot pentru U... Inclusiv ne-a anulat un gol perfect valabil..

Ulysses
2nd December 2007, 21:25
Pai lanterna sunt aia care v-au tras-o voua :D

au meritat sa castige!

eu spun ca daca un necunoscator al ligii lui mitica ar vedea acum meciul , ar zice ca lideri sunt aia in alb dupa cum se joaca.

Ferko
2nd December 2007, 21:27
E clar, arbitrul joaca alaturi de CFR, nu vede jocul foarte dur al CFR-ului, mai ales al lui Fabiani si Cadu. La pumnul lui Fabiani in figura lui Coman tusierul era la maii putin de 10 metri si n-a vazut.

Nightwish
2nd December 2007, 21:39
Goooool!!!!!
Bravo grasu :D

razwan_vs
2nd December 2007, 21:41
o dat gol grasu !!!:)

SweetMan
2nd December 2007, 21:41
Bravos CFR !!! :yeah:
a inceput spectacolul in tribuna dupa gol :D

tu26dor
2nd December 2007, 21:41
gol cfr! ce tare a fost fabianni dupa gol... ce talente ascunse are la dansuri po****re :)))))

tu26dor
2nd December 2007, 21:49
2-0 dar cred ca a fost offside

gab
2nd December 2007, 21:52
offside clar ;)

Lordul
2nd December 2007, 21:53
2-0 Trica....Cfr-ul castiga asadar ...chiar daca a avut emotii in prima repriza...Cfr va incheia turul neinvinsa

BAK
2nd December 2007, 21:54
egalam pana la final....2-2

YoYoyOi
2nd December 2007, 21:54
al doilea gol a fost din ofsaid... oricum s-a vazut ca U s-a taiat ca maioneza :rolleyes:

SweetMan
2nd December 2007, 21:56
spectacolul in tribune continua :yeah:

TZEFERU
2nd December 2007, 21:56
Nu a fost offside, Semedo era in fata lui Trica si desi a pasat in fata atit timp cit Tica nu e a fost in fata lui Semedo nu e offside . Nu scrie nicaieri ca pasa trebuie sa fie in spate ci ...jucatorul trebuie sa fie in spate, am impresia ca poate fi si pe linie.

YoYoyOi
2nd December 2007, 21:59
Trica era in fata lui Semedo ;) cel putin eu asa am vazut pe reluare...

TenisFan
2nd December 2007, 22:02
Nu, nu era... :( Erau pe linie... ;)

Leviss
2nd December 2007, 22:03
Bai vad ca pe aici unii sunt legati la ochi , fratilor unde mama lu' ala cu coarne ati vazut voi offside la golul doi ?!?:o:

YoYoyOi
2nd December 2007, 22:05
bine ma n-a fost ofsaid :D

nici usturoi n-au mancat..... :rolleyes:

BAK
2nd December 2007, 22:08
nici eu nu cred ca a fost ofside...sau daca a fost, era aproape imposibil de determinat....oricum, nu conteaza, egalam in ultimele minute...eu ma bucur ca pana acum nu s-au omorat fanii intre ei....

Adi Da Samraj
2nd December 2007, 22:09
A fost ofsaid

YoYoyOi
2nd December 2007, 22:11
eu ma bucur ca pana acum nu s-au omorat fanii intre ei....

asta chiar e minune dumnezeiasca :D

dar inca nu s-a gatat cheful :D

SweetMan
2nd December 2007, 22:12
bun portarul parcasilor

Lordul
2nd December 2007, 22:20
2-0 scor final

Nightwish
2nd December 2007, 22:25
Ma bucur ca am castigat si de asemenea imi pare bine ca diferenta de scor nu a fost mai mare; prima repriza a fost foarte echilibrata, cei de la Universitatea au avut ocazii bune de a inscrie si o diferenta mai mare pe tabela de marcaj ar fi fost injusta. Pentru cei care au vazut offside la golul 2 si sunt siguri de chestia asta le pot recomanda niste cabinete oftalmologice foarte bune :D.

Bell
2nd December 2007, 22:30
daca s-ar masura prostia, bell ar fi unitatea de masura :(

tocmai tu vorbesti... muriti de ciuda!!!!

Geografu
2nd December 2007, 22:31
Felicit CFR pentru titlul de campioana de toamna.
Ne revedem in retur mult succes si atunci ! :ok::evil:

Bell
2nd December 2007, 22:34
Bai vad ca pe aici unii sunt legati la ochi , fratilor unde mama lu' ala cu coarne ati vazut voi offside la golul doi ?!?:o:

pai au "vazut" doar cei care habar n-au de regulile de fotbal ..dar sutn si ei printre noi... si mai si modereaza... :happy

Lordul
2nd December 2007, 22:34
Felicitari Cfr pt titlul de campioana de iarna ,bvo baieti sa o tineti tot asa e nevoie si de o campioana din provincie

Bell
2nd December 2007, 22:39
Suntem cei mai buni clar...nu ne mai ajunge nimeni din urma... restu' s povesti de frustrati... bravo CFR!!!!!

Am aratat ca suntem valorosi in fiecare din cele 17 paertide de pana acum!!

Vreau sa vad cum u-istii plini de fair-play cum ii stiu ??!!, felicita echipa reprezentativa a Clujului - CFR 1907 Cluj, viitoarea campioana a Romaniei ...

Adi Da Samraj
2nd December 2007, 22:41
Suntem cei mai buni clar...nu ne mai ajunge nimeni din urma... restu' s povesti de frustrati... bravo CFR!!!!!

Am aratat ca suntem valorosi in fiecare din cele 17 paertide de pana acum!!

Vreau sa vad cum u-istii plini de fair-play cum ii stiu ??!!, felicita echipa reprezentativa a Clujului - CFR 1907 Cluj, viitoarea campioana a Romaniei ...

citind mesajul tau nu am decit un singur raspuns : daca s-ar masura prostia, bell ar fi unitatea de masura

Bell
2nd December 2007, 22:44
citind mesajul tau nu am decit un singur raspuns : daca s-ar masura prostia, bell ar fi unitatea de masura

ba gaina.. daca nu poti fi original taci ca pana una alta tu esti unitatea de prostie aci... gaina

YoYoyOi
2nd December 2007, 22:45
va rog terminati cu atacurile la persoana :cool:


Bell, mai da cu lichid de frana, ca si Dinamo era pe val la sfarsitul turului trecut si pe final au cam tremurat ;)

Lordul
2nd December 2007, 22:48
au tremurat dar titlul l-au luat ,daca nu ma-nsel insa acum cfr-ul are un avans mai mare decat avansul lui dinamo de anu trecut

kain
2nd December 2007, 22:56
1.fabbiani trebuia eliminat in prima repriza
2.trica a inscris din ofsaid

1+2=viciere de rezultat ;)

Ma asteptam sa fie greseli de arbitraj.. Cum de se greseste mereu in favoarea celor de la CFR ? :rolleyes:

danpuric78
2nd December 2007, 23:00
va rog terminati cu atacurile la persoana :cool:


Bell, mai da cu lichid de frana, ca si Dinamo era pe val la sfarsitul turului trecut si pe final au cam tremurat ;)


Yeap, mai ales de Paste in ghencea.:D

Bell
2nd December 2007, 23:00
va rog terminati cu atacurile la persoana :cool:


Bell, mai da cu lichid de frana, ca si Dinamo era pe val la sfarsitul turului trecut si pe final au cam tremurat ;)

apoi euforia asta mai da pafara... si chair is multumit de cum joaca ai nostri... macar ca Dinamo anul trecut, sa merem si noi anul asta :)

YoNuTzz
2nd December 2007, 23:05
bineinteles, iar au fost greseli de arbitraj...
totusi, o victorie normala a CFR-ului...

CFR1907
2nd December 2007, 23:14
Acum m-am intors de la meci. Eu zic ca le-am dat clasa bucurestenilor prin comportamentul nostru in general.

PS. Pt carcotasii care au vazut greseli de arbitraj cred ca e cazul pentru un control la ochi. Si pentru aia care sufera de teoria conspiratiei le recomand cateva sedinte la psihiatru. Bafta.:ok:

Nightwish
2nd December 2007, 23:16
1.fabbiani trebuia eliminat in prima repriza
2.trica a inscris din ofsaid

1+2=viciere de rezultat ;)

1. De ce trebuia eliminat Fabbiani?
2. Nu a fost offside
3. Am avut un gol valabil anulat de arbitru in prima repriza.

BAK
2nd December 2007, 23:19
asta este.....oricum , decat sa castige bucurestenii, mai bine castiga cfr-ul titlul......

corello
2nd December 2007, 23:21
Ne-au batut franarii nemeritat zic eu. Am jucat peste frana in seara asta prima repriza dar golul "inteligent" al lui Fabiani ne-o pus capac la toate capitolele.Spun gol inteligent pentru ca o fost fault evident in atac dupa ce am vazut amu pe reluari, il tine super select pe Bilica.stie butoiu ce mai...Fabiani ii atacant de clasa trebuie sa recunoastem
Sper sa fie naturalizat ca omu ii cu 10 clase peste orice atacant de la noi avand in vedere ca un debutant ca Bilica in Romania in prima repriza i-o ***** fotbalul pe ochi..da omu o gasit repede si cu calm antidotul
Asta este , mergem mai departe si sper sa trecem peste acest *****h de meci
No comment de suporteri ca s-o vazut clar diferenta:D

brrrrr!!!!

jiji becalee ii de vina ca amu doamne doamne o hotarat sa nu il mai bata cu matura ci cu victorii alui cfr si uita de altii

BAK
2nd December 2007, 23:36
corello, nemeritat am pierdut cel putin jumatate din meciurile din sezonul asta...astia suntem, nu avem ce face.problema este ca aratam fotbal, nu jucam rau, parerea mea este ca echipe precum iasiul, pandurii, si farul sunt sub noi...insa fotbalul se joaca pe puncte, puncte care noua ne lipsesc din pacate.iar arbitrajul...pai daca arbtrii vroiau sa fure, nu anulau golul din primele minute si gata, meciul era deja jucat..oricum fabiani merita convocat la nationala, pentru ca asta ne trebuie, un atacant "smecher" care stie cum sa scoata maximum din faze de kkt, un fel de inzaghi daca vreti...cu mutu in atac, ar sparge totul....eu niciodata nu am acuzat arbitrajul...pur si simplu nu ii vad rostul si nu vad ce s-ar putea schimba...punctele au fost pierdute si gata...

l.e astia de la cfr nu se rugau de ai nostri sa ii lase sa bata?

locomotiva07
2nd December 2007, 23:41
Ne-au batut franarii nemeritat zic eu. Am jucat peste frana in seara asta prima repriza dar golul "inteligent" al lui Fabiani ne-o pus capac la toate capitolele.Spun gol inteligent pentru ca o fost fault evident in atac dupa ce am vazut amu pe reluari, il tine super select pe Bilica.stie butoiu ce mai...Fabiani ii atacant de clasa trebuie sa recunoastem
Sper sa fie naturalizat ca omu ii cu 10 clase peste orice atacant de la noi avand in vedere ca un debutant ca Bilica in Romania in prima repriza i-o ***** fotbalul pe ochi..da omu o gasit repede si cu calm antidotul
Asta este , mergem mai departe si sper sa trecem peste acest *****h de meci
No comment de suporteri ca s-o vazut clar diferenta:D

brrrrr!!!!


da, prima repriza o fost de coma pt noi (cel putin pt mine), meritati sa dati un gol, in a doua insa noi meritam sa dam 4. Succes cu steaua, dinamo si rapid, daca le bateti, meritati inca un sezon de liga 1 :D Cat despre suporteri, sa-i lasam pe altii sa ne evalueze, sa nu fim cumva subiectivi :)

locomotiva07
2nd December 2007, 23:46
si inca ceva, il injurati la greu pe Paszcany, in loc sa injurati parazitul din fotbalul asta, cel care-a murdarit cu banii lui si acest derby... cum ar fi fost ca tot stadionul sa scandeze impotriva lui... ne-a insultat tot orasul... x-(

Citizenkane
2nd December 2007, 23:48
Felicitari pt amandoua echipele ....am vazut meciu la TVl 3 suporteri CFR si 2 Suporteri U CJ :D a fost misto :)) oricare castiga ma bucuram ...pt u CJ ca mai facea pct si pt Cfr pt avantajul de 9 pct fata de rapid (asta in ideea ca rapid bate pe ceahlaul )
oricum dupa cum ziceam ...cand se misca 2 echipe bucurestene cu victorie CFR castiga ...cand se misca doar una ..CFR face egal :)))
cat despre ce s-a vazut la TV ..au fost mai multi suporteri de la CFR dar ca atmosfera a aratat perfect la amandoua galeriile :D
oricum mai bine in CJ campionatul decat oriunde!!! :P
traisca Sanatatea!!! :))) daca bate Santatea pe dinamo ..jur ca fac cinste la toata Galeria lui Dinamo !!! sa isi innece norocul ..dar dupa ultimul meci ....nu prea le mai dau sanse la sanatatea :P

Citizenkane
2nd December 2007, 23:49
ps: PASZKANY E NUME MAGHIAR PROBABIL DAR EL E NEAMTZ!!!!!!!!!!!!!!!!

corello
2nd December 2007, 23:55
locomotiva07
din punctul meu de vedere si is sigur ca si din punctul ceferistilor la un meci "acasa" cred ca o fost destul de evident
da no...aci discutam civilizat
vreau sa revin la TUTU asta de Fabiani
daca un atacant din campionatul nostru ar fi facut ciur cum o facut Bilica cu el in prima repriza, in cel de-al doilea mitam am fi asistat la procedee gen Radoi.
in schimb butoiashu da dovada de un profesionalism si o gandire in joc super
eu consider ca ar trebui naturalizat repede pana nu se accidenteaza ceva argentinieni sa ni-l fure
nu stiu daca ma credeti dar am pus un pariu cu cineva si jur ca va trimit dovezi cum ca am discutat cu cineva ca Fabiani si Ogbona vor fi "mari" in viitor dar din pacate pentru pariul meu ogbona ii prin spitale din cate stiu

sa revenim la "U"...sant multe echipe care vor termina sub noi
buzaul is ca si in B dupa retragerea lui jijinho de acolo si mai tre 2 echipe
ramanem in A , is convins

Zax
2nd December 2007, 23:57
ps: PASZKANY E NUME MAGHIAR PROBABIL DAR EL E NEAMTZ!!!!!!!!!!!!!!!!

las-o moarta :ok:

LazioRoma
2nd December 2007, 23:58
CFR merita pe deplim primul loc in clasament si vreau sa vad daca comfirma in retur

LazioRoma
3rd December 2007, 00:01
locomotiva07
din punctul meu de vedere si is sigur ca si din punctul ceferistilor la un meci "acasa" cred ca o fost destul de evident
da no...aci discutam civilizat
vreau sa revin la TUTU asta de Fabiani
daca un atacant din campionatul nostru ar fi facut ciur cum o facut Bilica cu el in prima repriza, in cel de-al doilea mitam am fi asistat la procedee gen Radoi.
in schimb butoiashu da dovada de un profesionalism si o gandire in joc super
eu consider ca ar trebui naturalizat repede pana nu se accidenteaza ceva argentinieni sa ni-l fure
nu stiu daca ma credeti dar am pus un pariu cu cineva si jur ca va trimit dovezi cum ca am discutat cu cineva ca Fabiani si Ogbona vor fi "mari" in viitor dar din pacate pentru pariul meu ogbona ii prin spitale din cate stiu

sa revenim la "U"...sant multe echipe care vor termina sub noi
buzaul is ca si in B dupa retragerea lui jijinho de acolo si mai tre 2 echipe
ramanem in A , is convins

Uite un om civilizat si inteligent ! de ce nu pot fii si ceilalti asa !?

Bell
3rd December 2007, 00:03
cand ii primul meci din retur saptaman viitoare sau peste 2???

LazioRoma
3rd December 2007, 00:03
Suporteri din ardeal in special cei ai CRF .. sunt un exemplu pt toti suporri din tara...

LazioRoma
3rd December 2007, 00:04
sapt viitoare

Ess
3rd December 2007, 00:11
"multi au fost afara in seara asta"...mi-au ingetat si mucii din sinusi :D

meci superb! O replica extraordinara a sepcilor, in special in prima repriza (nu stiai care-i liderul si care se lupta cu retrogradarea). U n-are ce cauta in zona aia a clasamentului. Marele lor minus e conditia fizica si concentrarea pe tot parcursul meciului. in rest sunt multe echipe in liga mai putin valoroase ca si ei...

cat despre noi, nu prea am ce discuta ceva nou. doar atat ca ma enerveaza ando ca nu-l joaca mai mult pe deac.
ii clar ca "jimmy" si-a revenit si asta e foarte bine :ok:

superba galeria lui U, dar care a avut momente cand au luat-o pe aratura. sa nu zic mai mult...
si ai nostri au facut niste chestii "superbe" inainte de meci...

forza_CFR
3rd December 2007, 00:15
"multi au fost afara in seara asta"...mi-au ingetat si mucii din sinusi :D

meci superb! O replica extraordinara a sepcilor, in special in prima repriza (nu stiai care-i liderul si care se lupta cu retrogradarea). U n-are ce cauta in zona aia a clasamentului. Marele lor minus e conditia fizica si concentrarea pe tot parcursul meciului. in rest sunt multe echipe in liga mai putin valoroase ca si ei...

cat despre noi, nu prea am ce discuta ceva nou. doar atat ca ma enerveaza ando ca nu-l joaca mai mult pe deac.
ii clar ca "jimmy" si-a revenit si asta e foarte bine :ok:

superba galeria lui U, dar care a avut momente cand au luat-o pe aratura. sa nu zic mai mult...
si ai nostri au facut niste chestii "superbe" inainte de meci...
superbe???

BBB
3rd December 2007, 00:19
superbe???

atata pot sa zic: unde o fost aia 14.000 cfristi vs 600 de uisti? ca parca te intrebai ce fac 600 de uisti? Ma uite ca v-o dat clasa la tot stadionu. Ati demonstrat inca o data ca (nu) sunteti nimic in lumea asta. Adica nu vreau sa fiu "rau", dar invatati odata sa fiti modesti! Romaniancs + USC + Gruppo Gara nu pot face fata galeriei U-iste! Cand nu o sa va mai dati importanta degeaba, va inceta sa existe razboi

gica
3rd December 2007, 00:21
Buna partida si rezultant conform cu cele din teren.
Sper ca atmosfera a fost preceputa si de cei din fata tv.
Citeam intr-un ziar ca au fost mai mult de 2mii de suporteri ai lui u.
Asta inseamna ca s-au autodepasit din moment ce media pe Moina este de 1700/meci.Felicitari!

corello
3rd December 2007, 01:50
Buna partida si rezultant conform cu cele din teren.
Sper ca atmosfera a fost preceputa si de cei din fata tv.
Citeam intr-un ziar ca au fost mai mult de 2mii de suporteri ai lui u.
Asta inseamna ca s-au autodepasit din moment ce media pe Moina este de 1700/meci.Felicitari!

cand mai revii pe ucluj.ro ca din cate am vazut esti dat disparut cu ironiile tale cele de toate zilele?
banuiesc ca nu ai fost la meci ca altfel nu imi explic...defapt imi explic ironiile tale becaligene
orice ceferist care o fost la meci poate sa iti confirme ca azi au fost cam 10 000 de suflete si erau cam impartite in doua....se auzea din tribune clar reactia la ratari sau esecuri
ia zi cat o costat biletul unde ai stat?(google nu se pune)

ensic
3rd December 2007, 02:02
Hai sa va redau niste rautati scandate de galeria CFR-ului pe la sfarsitul meciului:
"Emil Boc uita-te ce echipa-i CFR!"
"Nicoara uita-te ce echipa-i CFR"
"Emil Boc uita-te ti-am bagat echipa-n B"
si altele care nu le-am retinut integral sau contin obscenita-ti.
As fi curios sa aud ce se stiga in galerie la U, din partea ceferista a peluzei nu se auzea nimic.

Legat de meci am fost surprins ce frumos au jucat studentii in prima repriza si ce mizerabil au jucat ai nostrii. Cred ca le-a luat putin pana s-au acomodat cu temperatura sudamericanii.
Sper ca urmatorul meci intre clujenii sa aiba loc la temperaturi mai rezonabile!

PerVersion
3rd December 2007, 03:13
A fost un meci placut, ceea ce conteaza cel mai mult pana la urma. :) U a facut exact ce ma astptam... adica a facut fata cu brio doar o repriza. Cu o pregatire de iarna adecvata, nu cred ca vor mai avea probleme in retur, in lupta pentru evitarea retrogradarii.

Ai mei... s-au cam chinuit in prima repriza, apoi le-a iesit aproape tot in a 2-a. Daca si dupa acest meci mai sunt unii care acuza arbitrajul... imi doresc doar ca ei sa creada acelasi lucru pana cand va fi prea tarziu, si anume ca suntem acolo unde suntem doar din cauza arbitrajelor.. :)

Ess
3rd December 2007, 11:31
1- corect;
2- nici vb de offside;
3- corect.

corello
3rd December 2007, 12:19
am revazut meciul capturat pe tvt-tuner si...
1.la golul anulat o fost fault evident in atac dar nu la portar ci la fundas
2.la primul gol , fault in atac la Fabiani dar nu cred ca poate fi acuzat arbitrul pentru ca o extrem de subtila tragerea de mana
3.la golul 2, cine le are putin cu geometria descriptiva isi da seama ca o fost offside dar totusi aici se poate da sau nu.Inclin ca intr-un meci cu asemenea incarcatura se putea ridica steagul
4.fabiani trebuia eliminat in 2 randuri
5.park trebuia sa primeasca vreo 5 galbene si un rosu la acel procedeu de jujitzu

relansat
3rd December 2007, 12:26
Multe coate aplica acest Fabbiani, cred ca are o rata de 5-6 pe meci, de Park nu mai zic nimic :D
Si`nca ceva, nu`l vede nimeni pe Dorin Goga? Bun jucator, ma astept sa fie transferat :drak:

CFR1907
3rd December 2007, 12:57
Am facut eu o linie care e paralela cu linia de la careul mare si se vede clar ca nu a fost offside. Asa ca mai incet cu acuzele.;)
http://img86.imageshack.us/img86/5787/0005473654offsidexv8.jpg

corello
3rd December 2007, 13:06
Am facut eu o linie care e paralela cu linia de la careul mare si se vede clar ca nu a fost offside. Asa ca mai incet cu acuzele.;)
http://img86.imageshack.us/img86/5787/0005473654offsidexv8.jpg

tu glumesti, nu? :lol:

radante
3rd December 2007, 13:16
tu glumesti, nu? :lol:

ce tot o lungim atat cu offside-urile si faulturile? arbitrii sunt pusi acolo sa hotarasca, nu noi.
felicitari "U" pt prima repriza
felicitari CFR pt a doua repriza
CFR viitoarea campioana
"U" nu o sa retrogradeze

TaciAcolo
3rd December 2007, 13:17
tare asta :cry:

CFR1907
3rd December 2007, 13:21
tu glumesti, nu? :lol:

Au fost 2 singuri cu portarul si nu are cum sa fie offside. Oricum asta nu conteaza. Important e rezultatul final care e 2-0 pt noi.:)

relansat
3rd December 2007, 13:27
are dreptate CFR1907, Eugen Trica si`a castigat pozitia, mai cititi si voi regulamentul jocului de fotbal ... :no:

Nightwish
3rd December 2007, 13:40
Daca un jucator paseaza in spate sau in linie cu el nu are cum sa fie offside... Banuiesc ca la asta se referea Relansat.

Vladek
3rd December 2007, 13:49
N-a fost offside la Trica .. ma rog, si linia e trasa neinspirat, trebuia trasa pe langa cel care da pasa. E clar ca jucatorii CFR-ului erau in spatele fundasilor adversi, insa Trica ar fi in offside doar daca ar fi mai aproape de poarta decat omul cu pasa ... ceea ce nu pare a fi cazul.

DinamoBoy
3rd December 2007, 13:58
unde gasesc poze cu suporterii din timpul meciului?

CFR1907
3rd December 2007, 13:59
unde gasesc poze cu suporterii din timpul meciului?

O sa pun eu niste poze imediat cum le scot de pe camera foto pe PC.:)

Lordliv
3rd December 2007, 14:17
in cel mai slab campionat de dupa '89,cand ies in evidenta pregnant racile fotbalui romanesc,epateaza aceasta echipa - surogat ,cfr cluj, care aduna puncte cu nesimtirea proprie ongrinilor si sfideaza bunul simt al fotbalistului roman din cluj,angajand mercenari ,platiti cu bani grei ,albiti de paskany!

singurul fotbalist roman,repet fotbalist ,nu jucator de fotbal, este craioveanul trica ,ajuns si el acolo printr o nefericita imprejurare pentru universitatea craiova...

rau am ajuns, ca o echipa care nu reprezinta decat niste grupuri de interese ongrine sa conduca detasat in campionatul romanesc de fotbal...( asta numai cu acordul" cloacei "de la liga si frf se putea face...)

ps. felicitari universitatii cluj pentru jocul prestat ieri.

Aurel.D
3rd December 2007, 14:42
Frumos meci, mai ales in prima repriza..Este clar ca "U" nu merita ultimul loc..si chiar ma mira treaba asta, pentru ca au jucatori cu experienta mare in Liga I!!
CFR a jucat atat cat a trebuit sa castige, dar nu a impresionat...Oricum, un meci frumos pana la urma...

aLEX_U_1919
3rd December 2007, 14:55
O sa pun eu niste poze imediat cum le scot de pe camera foto pe PC.:)

"U" Cluj
Marșul spre fortăreața din Gruia a început la ora 18:00, cînd 2.000 de fani ai Universității au plecat din Piața Lucian Blaga, cu torțe în mîini și intonînd "Deșteaptă-te române".Alb-negri au fost aplaudați de trecători, iar la geamurile automobilelor au apărut fulare cu însemnele lui "U". "România! România" și "Asta e țara noastră"
în jurul orei 17.15, circulația în Piață era deja blocată, peste 1.500 de suflete “alb-negre” așteptând să pornească în marș către stadionul “Dr. Constantin Rădulescu”.
Fanii, ajunși deja la peste 2.000 de persoane, au pornit în coloană spre stadion, forțele de ordine blocând circulația pe toate arterele principale.


http://ziuadecj.ro/action/image?ID=2234



cfr cluj
Jucătorii Universității Cluj au fost întîmpinați cu un cor de fluierături de fanii CFR-ului în momentul în care au ajuns la stadionul "Dr. Constantin Rădulescu". O piatră aruncată din mijlocul galeriei CFR-ului a spart un geam al autocarului Universității.


Care este echipa Clujului ? :yeah:

aLEX_U_1919
3rd December 2007, 15:00
ce credeti ca fac 600 de suporteri contra 14.000 de cfristi?

:happy Am dominat clar si in gruia si pe strazile clujului.
Unde is aia 14000 vs 600 ? :groggy:

Video : http://ucluj.tv/

PS. Aseara cfr a jucat in deplasare :D

optifight
3rd December 2007, 15:18
Bun ,din punctul meu de vedere nu am vazut decat niste derbedei sovini ,care incearca prin toate mijloacele sa puna CFR u in unghi prost ,ca echipa, CFR Cluj a controlat tot meciul mai putin primele 30 de minute ,CFR arata ca o echipa cu pretentii care v-a ajunge departe ,frustrarea unora din consiliul local ,asa zisii marii romani, v-a ajunge si mai departe punand bete in roate lui Paskanyi si antrenand si prostimea orasului ,nu sunt un rautacios spunand ca U Cluj mai bine joaca in campionatele intersatesti ,acolo poate isi gasesc si suporteri pe masura lor ,incostienti si dornici de scandal .Banneru afisat cu ungurii e real si ar fi bine ca toata prostimea sa ia aminte si sa nu se repete UNGARIA nu are nici o legatura cu CFR si basta ,cine spune contrariu sa mearga cu Funar si Vadim la balamuc .Meciul a fost dominat tehnic si fizic de echipa CFR ,merita sa fie pe primul loc si tot respectu pt. cei care au facut-o asa superba ,multumim Paskanyi ,multumim Muresan pt. tot .FORTZA CFR .:ok:

Gontel
3rd December 2007, 15:23
A fost un derby frumos pt spectatorul neutru. Eu mi-am dorit sa castige U, adica echipa-fanion a Clujului. Au ratat prea multe ocazii, dau dovada de imaturitate, cu toate ca sunt jucatori cu experienta. Iar strainii adusi mi se par slabi ca valoare. Era bine daca "sepcile rosii" intrau cu 1-0 la pauza, poate aveau sanse la un egal. Asta dsaca G.Coman nu tragea cu ochii inchisi.

Citizenkane
3rd December 2007, 15:49
in cel mai slab campionat de dupa '89,cand ies in evidenta pregnant racile fotbalui romanesc,epateaza aceasta echipa - surogat ,cfr cluj, care aduna puncte cu nesimtirea proprie ongrinilor si sfideaza bunul simt al fotbalistului roman din cluj,angajand mercenari ,platiti cu bani grei ,albiti de paskany!

singurul fotbalist roman,repet fotbalist ,nu jucator de fotbal, este craioveanul trica ,ajuns si el acolo printr o nefericita imprejurare pentru universitatea craiova...

rau am ajuns, ca o echipa care nu reprezinta decat niste grupuri de interese ongrine sa conduca detasat in campionatul romanesc de fotbal...( asta numai cu acordul" cloacei "de la liga si frf se putea face...)

ps. felicitari universitatii cluj pentru jocul prestat ieri.


HAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAH
deci prietene "u made my day" hahahahahahhaha

da mai ..ARSENAL pateaza fotbalul mondial pt ca pateaza echipa cu si citez"MERCENARI" la fel si Real Madrid ...la fel si Barcelona ..la fel si Chealse
la fel si JUVE si AC MILAN ...hahahahaha probabil de aia 40% din suporteri europei tin cu ele pt ca sunt echipe de MERCENARI ..hahahahahahahahahah
deci sincer orice puteai sa spui dar asta a fost cea mai tampita !!! :)))

oricum chestia e simpla ...cand a aparut un om care a investit serios in fotbal ...a iesit la iveala ca restul investitorilor nu sunt asa de seriosi pe cat par ...si cu sansa asta CFR UNIREA URZICENI POLI TM SI VASLUI care au cat de cat investitori seriosi , au sarit in fata .... si daca si restul vor dovedi ca sunt seriosi vom avea un campionat puternic dar anul asta ...nu mai prea au sanse fara sa fure cele 4 echipe
ce a facut PASZKANY a fost simplu ..a sarit peste "pipetaria"de fotbalisti controlata de echipele din BUC si s-a dus in portugalia ...singurul luat prin pipetaria bucuresteana a fost TRICA ..luat cu ajutorul lui ADrian Ilie (actual manager STEAUA BUCURESTI)
cand restul echipelor dau dovada de seriozitate ..atunci se poate comenta ca straini care i avem nu sunt de valoare ....poate nu sunt ..dar sunt macar seriosi ..si cu un pic de seriozitate au iesit in fata .....

Lordliv
3rd December 2007, 16:49
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAH
deci prietene "u made my day" hahahahahahhaha

da mai ..ARSENAL pateaza fotbalul mondial pt ca pateaza echipa cu si citez"MERCENARI" la fel si Real Madrid ...la fel si Barcelona ..la fel si Chealse
la fel si JUVE si AC MILAN ...hahahahaha probabil de aia 40% din suporteri europei tin cu ele pt ca sunt echipe de MERCENARI ..hahahahahahahahahah
deci sincer orice puteai sa spui dar asta a fost cea mai tampita !!! :)))

oricum chestia e simpla ...cand a aparut un om care a investit serios in fotbal ...a iesit la iveala ca restul investitorilor nu sunt asa de seriosi pe cat par ...si cu sansa asta CFR UNIREA URZICENI POLI TM SI VASLUI care au cat de cat investitori seriosi , au sarit in fata .... si daca si restul vor dovedi ca sunt seriosi vom avea un campionat puternic dar anul asta ...nu mai prea au sanse fara sa fure cele 4 echipe
ce a facut PASZKANY a fost simplu ..a sarit peste "pipetaria"de fotbalisti controlata de echipele din BUC si s-a dus in portugalia ...singurul luat prin pipetaria bucuresteana a fost TRICA ..luat cu ajutorul lui ADrian Ilie (actual manager STEAUA BUCURESTI)
cand restul echipelor dau dovada de seriozitate ..atunci se poate comenta ca straini care i avem nu sunt de valoare ....poate nu sunt ..dar sunt macar seriosi ..si cu un pic de seriozitate au iesit in fata .....

poate in mintea ta " imberba " poti compara fotbalul englez sau spaniol cu cel romanesc! ( oricum tocmai datorita acestor mercenari,nivelul fotbalului englez si spaniol la nivel de nationala a scazut mult )

cat despre cuvintele tale alese cu care ma " gratulezi " ... ma lasa rece!

paskany investitor serios?!:happy:happy:happy un derbedeu ( numele de blahunka gyula iti spune ceva?) care spala banii unui grup multinational si in fotbal.

ps. ti am acordat prea multa atentie... si nu o meriti...

CFR1907
3rd December 2007, 17:47
Tot ce am de zis...

http://img233.imageshack.us/img233/7016/16ye2.jpg

spartacus
3rd December 2007, 18:00
Felicitari CFR pentru un tur exceptional. Pentru retur insa va trebui sa jucam si mai bine si sa ramanem la fel de concentrati. "U" nu merita sa retrogradeze. Pregatirea din pauza competionala va fi decisiva. Eu le tin pumnii...

Forza CFR!!!

aLEX_U_1919
3rd December 2007, 18:06
pune ceferistule poze cu suporterii in drum spre stadion ca te laudai ca voi sunteti 14000 vs 600 !

Suporterii nostri in drum spre stadion : www.ucluj.tv

Citizenkane
3rd December 2007, 19:17
poate in mintea ta " imberba " poti compara fotbalul englez sau spaniol cu cel romanesc! ( oricum tocmai datorita acestor mercenari,nivelul fotbalului englez si spaniol la nivel de nationala a scazut mult )

cat despre cuvintele tale alese cu care ma " gratulezi " ... ma lasa rece!

paskany investitor serios?!:happy:happy:happy un derbedeu ( numele de blahunka gyula iti spune ceva?) care spala banii unui grup multinational si in fotbal.

ps. ti am acordat prea multa atentie... si nu o meriti...

in primul rand nu faceam comparatie intre fotbalul romanesc si cel strain ..ci vorbeam de "mercenari" dar in incercarea ta de a arata "cultivat" ai aratat ca esti atat de infatuat incat doar parerea ta ar trebui sa contezi .... egocentrismul tau arata cat poti fi de tont (ca sa nu facem alte aluzi)
cat despre cuvintele mele ...sper sa nu te lase rece pt ca persoanele reci de obicei sunt la morga ..si nu iti doresc raul ...chiar daca singur ar trebui sa faci un pas inspre acest lucru
si credeam ca vb de fotbal nu de afacerile ascunse a patronilor de la cluburi ..dar atata cauti viermele in mar incat ai omis faptul ca poate marul nu are vierme ...
apropo las aca mititelul e omul de aur :P hahahaha
PS: atentia ta nu era necesara ...si nici nu cred ca ar trebui sa "lupt" pt a merita ceva de la tine atat timp cat esti doar un om mic de nimic in spate la un monitor

aLEX_U_1919
3rd December 2007, 19:46
Aspet poze cu suporterii ceferisti in drum spre stadion, doar au jucat acasa

Lordliv
3rd December 2007, 20:15
in primul rand nu faceam comparatie intre fotbalul romanesc si cel strain ..ci vorbeam de "mercenari" dar in incercarea ta de a arata "cultivat" ai aratat ca esti atat de infatuat incat doar parerea ta ar trebui sa contezi .... egocentrismul tau arata cat poti fi de tont (ca sa nu facem alte aluzi)
cat despre cuvintele mele ...sper sa nu te lase rece pt ca persoanele reci de obicei sunt la morga ..si nu iti doresc raul ...chiar daca singur ar trebui sa faci un pas inspre acest lucru
si credeam ca vb de fotbal nu de afacerile ascunse a patronilor de la cluburi ..dar atata cauti viermele in mar incat ai omis faptul ca poate marul nu are vierme ...
apropo las aca mititelul e omul de aur :P hahahaha
PS: atentia ta nu era necesara ...si nici nu cred ca ar trebui sa "lupt" pt a merita ceva de la tine atat timp cat esti doar un om mic de nimic in spate la un monitor

nu sunt " cultivat " ,dar sunt oricum peste un individ ignorant si fixist , ca tine!




ps. eventual ,pot sa fiu in fata unui monitor...nu in spate...

ps2 se mai foloseste si sensul figurativ in unele exprimari,dar nu mai am rabdarea sa explic la toti neofitii forumului...

ps3 vezi ca este greu sa tii pasul cu mine...

optifight
3rd December 2007, 20:39
Aspet poze cu suporterii ceferisti in drum spre stadion, doar au jucat acasa

Daca erau acasa atunci de ce sa marsaluiasca ,au venit separat si sau intalnit la stadion ,simplu .:D

ultras79
3rd December 2007, 22:35
la mesajul adresat de fanii Cfr-ului Universitatii -" Va scapati de retrogadare cand Elodia apare" Uistii au gasit repede raspunsul si a ridicat un banner cu mesajul "Elodia e la noi" mucles pt. cfr!!! acestia au mai avut o tentativa de a ne umilii cu mesajul " nu e soare nu e luna nici solar ca e nocturna" Uistii au raspuns imediat cu un banner pe care scria "si in 1897 edison a iventat becul in 2007 fraieri se mai lauda"NUMAI"U" asta-i tare!

Citizenkane
3rd December 2007, 22:48
nu sunt " cultivat " ,dar sunt oricum peste un individ ignorant si fixist , ca tine!




ps. eventual ,pot sa fiu in fata unui monitor...nu in spate...

ps2 se mai foloseste si sensul figurativ in unele exprimari,dar nu mai am rabdarea sa explic la toti neofitii forumului...



vezi ca intre PS si PS2 te contrazici singur ...daca tot e sa vorbim metaforic ;)

dar eventual fiind ignorant si fixist tot crezi ca esti peste mine ...iesirele astea G@y nu fac decat sa ma infricoseze (si cu insulta am iesit din context chiar daca totul era metaforic :D )

Bell
3rd December 2007, 22:56
la mesajul adresat de fanii Cfr-ului Universitatii -" Va scapati de retrogadare cand Elodia apare" Uistii au gasit repede raspunsul si a ridicat un banner cu mesajul "Elodia e la noi" mucles pt. cfr!!! acestia au mai avut o tentativa de a ne umilii cu mesajul " nu e soare nu e luna nici solar ca e nocturna" Uistii au raspuns imediat cu un banner pe care scria "si in 1897 edison a iventat becul in 2007 fraieri se mai lauda"NUMAI"U" asta-i tare!

bravo... sunteti foarte pe faza... dar din fericire scorul conteaza!!!

Lordliv
3rd December 2007, 23:06
vezi ca intre PS si PS2 te contrazici singur ...daca tot e sa vorbim metaforic ;)

dar eventual fiind ignorant si fixist tot crezi ca esti peste mine ...iesirele astea G@y nu fac decat sa ma infricoseze (si cu insulta am iesit din context chiar daca totul era metaforic :D )


elucubratiile vomitate de tine i mi creeaza greata...

ps. poti sa " metaforizezi " cat vrei de acum inante,pentru mine tot un *** esti!

gica
3rd December 2007, 23:45
Mai lordliv din cauza lui Paszkani ,Craiova nu mai are spectatori?
Pai fata de numarul de straini pe care-l aveti ,ar fi trebuit sa fiti ultimii care vorbiti de mercenari!
Iar daca investitiile facute la CFR se datoreaza spalarii de bani,iti doresc ca Mititelu sa spele chilotii tuturor oltencelor dar sa faca ceva pentru a reduce speranta patimasilor olteni...asta mi se pare important nu sa cauti nod in papura unuia care intradevar este serios.
Dintre toti cei care investesc in fotbal ,cei de la Cluj sunt singurii care au investit in infrastructura(in sensul adevarat...nu ca au vopsit vechile vestiare)

spartacus
3rd December 2007, 23:59
Ce plictiseala ar fi pe aici fara lordliv...
Tot timpul e pe faza...cu ps-uri, ongrini, elucubratii..ce mai tura-vura, se vede ca le are...
Ii mai baga cineva o fisa...???

Citizenkane
4th December 2007, 06:20
elucubratiile vomitate de tine i mi creeaza greata...

ps. poti sa " metaforizezi " cat vrei de acum inante,pentru mine tot un ongrin handicapat esti!


hahahahahahahahahha prietene daca nu stai in fata ta cand scrii astea cu un dictionar ...atunci spune celor de la spitalul de nebuni sa va taie netul si sa va anunte ca de maine cand exersati sariturile in bazin ...va fi si apa
si pe langa faptul "ca ai vrea sa fi deasupra mea " (infricosator) , mai vrei sa ma si impresionezi cu fraze linse de pe google sau stiu eu de unde ai mai luat kkturi de genu
ce urmeaza? curand ma inviti in oras??? tz tz tz

PS: FISA !! :))

Aurel.D
4th December 2007, 20:09
Citizenkane si lordliv,
mai mare atentie la limbaj, va rog!!

Bell
4th December 2007, 21:43
elucubratiile vomitate de tine i mi creeaza greata...

ps. poti sa " metaforizezi " cat vrei de acum inante,pentru mine tot un *** esti!

ma lordive, stiu ca vrei sa pari si tu cult in cap... dar nu incerca sa-ti depasesti conditia ca nu mere.. te dau de gol cuvintele astea complicate pe care le-ai auzit la altii... nu prea le stii sensul corect... si prin sinergia faptelor, eludand meandrele concretului.. te faci de *****... Lasa-i pe altii cu astea... tu rezuma-te sa injuri mai putin si sa-ti vezi de ograda ta...

No ca l-am certat, acum sa mai felicit odata echipa ca joaca exceptional... HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!