PDA

View Full Version : Etapa 17: Farul – Poli Timisoara



delaparis
25th November 2007, 22:52
DUMINICA, 02.12.2007
Farul – Poli Timisoara
NATIONAL TV 18.45

tchibos
25th November 2007, 23:18
se termina era Gache

Leo
26th November 2007, 01:16
meci egal

FcPoliFan
26th November 2007, 01:19
Meci greu, trebuie sa se concentreze jucatorii ca sa putem castiga.

six
26th November 2007, 08:16
......pretenii nostriii......castigam la un gol diferenta :D

alexuuBZ
26th November 2007, 14:58
meci de x2 ! succes timisorenilor..! v'a respect doar la galerie..! in rest!:headbang: ! Salutare!

Ferdininho
26th November 2007, 17:47
Imperativ 3 pct pentru Poli.

cuzmy
26th November 2007, 22:29
...am pus 2, insa la cat de impiedicati sunt polistii in deplasare, ma tem ca ii resuciteaza si pe farul. Vezi ex: mioveni, craiova, buzau!

six
27th November 2007, 08:10
....am auzit ca o plecat antrenorul si vreo doi jucatori !!!!???....mai are rost sa venim 900 de km sau luam cele trei puncte puse in joc direct de la bucale ???????? :D

paul30
27th November 2007, 08:46
Sper sa se mobilizeze baietii bine si sa ne demonstreze inca o data ca pot veni cu 3 puncte din deplasare. Oricum meciul nu va fi usor nu atat datorita celor de la Farul cat faptului ca Poli in deplasare merg cam slab.

Hai POLI

tchibos
27th November 2007, 11:58
se termina era Gache

inevitabilul se produce.. oare cat va rezista caine?

Elphax
27th November 2007, 12:11
ne trebuie mult noroc pt. a castiga, nu stiu daca mai avem ceva pe fundul sacului ...

six
27th November 2007, 18:52
ne trebuie mult noroc pt. a castiga, nu stiu daca mai avem ceva pe fundul sacului ... stai relax,castigam sigur....:)

tchibos
27th November 2007, 23:50
daca la inceput eram sigur pe victoria oaspetilor, acum cred ca imi schimb pronosticul in egal dupa venirea cainelui la timona

Denis
28th November 2007, 07:48
pfff...va asteapta a doua infrangere consecutiva acasa....:evil: si apoi retrogradarea....tin cu poli in meciu` asta

six
28th November 2007, 08:06
daca la inceput eram sigur pe victoria oaspetilor, acum cred ca imi schimb pronosticul in egal dupa venirea cainelui la timonadaca la inceput eram sigur pe victoria oaspetilor,acum cred ca imi schimb pronosticul in victorie 100% dupa revenirea cainelui la timona :)

Kooler
28th November 2007, 16:45
Sper ca noul nostru antrenor sa isi aduca aminte cateva scheme de joc cu care sa castigam ceva puncte vitale in lupta pentru evitarea retrogradarii. Daca nu in meciul asta in urmatoarele, atunci cand vor fi mult mai bine puse la punct. Sper ca Farul se va salva. Hai Farul!!!

LazioRoma
28th November 2007, 17:58
1 - 0 pt farul

andrei1921tm
28th November 2007, 20:29
Si eu cred ca o sa castige Farul!Maxim egal facem...daca terenul nu e prea greu.

matei_viola
29th November 2007, 08:56
Meci greu dar castigam

six
29th November 2007, 17:00
1 - 0 pt farul
1-2 pentru Poli:ok:

Blitz.
29th November 2007, 17:56
situatia pe la noi e cam grea...stadion cu maxim 50 de oameni, antrenor dinamovist, jucatori "excelenti" , 7 goluri in 16 etape, penultimul loc in clasament etc.

vremea a fost mai buna ultimile zile pe la Cta insa nu stiu care e starea gazonului...nu cred k va fi mai bun k la ultimul meci cu "U"...

poli este mult mai motivata sa se mentina in primele 3 locuri si cred k timisorenii vor reusi sa ne bata...

cat despre Farul, daca pregatirea din iarna nu va aduce rezultate in primele 3-4 meciuri din retur, adio liga 1 !!!...

pronostic : 1-3 :(

Vlad
29th November 2007, 18:28
Ce naiba s-a intamplat cu Farul sezonul asta? Acuma vad si eu ca-s pe penultimul loc. Sezonul trecut s-a dus Argesul...
0-2

Kooler
29th November 2007, 19:08
Ce naiba s-a intamplat cu Farul sezonul asta? Acuma vad si eu ca-s pe penultimul loc. Sezonul trecut s-a dus Argesul...
0-2

Jucatorii nevalorosi, care au un stil de joc invechit, antrenor incapabil, patron dezinteresat.

tchibos
29th November 2007, 19:59
Gache a spus: "am scos maxim din ce se putea scoate de la jucatori. Mai mult de atat nu se poate". Chiar daca a demisionat a ramas la Farul si acum are sarcina sa caute jucatori prin Portugalia. pentru meciul cu Poli, sapaliga nu are ce sa faca. Degeaba are el gura mare ca tactica va fi cea pe care Gache a impus-o. Marin nu va misca un deget pentru acest meci, desi sansele noastre sunt minime. Doar un joc slab de tot al adevrsarilor sa ne scoata din rahat

six
30th November 2007, 07:52
Doar un joc slab de tot al adevrsarilor sa ne scoata din rahat .....si asta este adevarat dar cu parere de rau vrem neaparat cele trei puncte.....;)

Kooler
30th November 2007, 09:34
Sper ca atacantii nostrii sa nu mai rateze singuri cu portarul sau sa nu-si mai creeze asemenea ocazii, ca ma exaspereaza. Sper de asemenea ca noul antrenor sa schimbe tactica in functie de adversar si sa ne putem creea mai multe ocazii, nu doar una pe meci.

Bega
30th November 2007, 10:19
Stati linistiti, cu Poli e suficient sa aveti o ocazie pe meci ca sa dati gol.

kerosene
30th November 2007, 10:45
Da,dar mai trebuie si sa nu primim gol,sau goluri,ca degeaba dam.Mai mult de doua nu dam sigur.

fcunirea
30th November 2007, 12:32
doi

andrei1921tm
30th November 2007, 12:37
Gache a spus: "am scos maxim din ce se putea scoate de la jucatori. Mai mult de atat nu se poate". Chiar daca a demisionat a ramas la Farul si acum are sarcina sa caute jucatori prin Portugalia. pentru meciul cu Poli, sapaliga nu are ce sa faca. Degeaba are el gura mare ca tactica va fi cea pe care Gache a impus-o. Marin nu va misca un deget pentru acest meci, desi sansele noastre sunt minime. Doar un joc slab de tot al adevrsarilor sa ne scoata din rahat

Stai linistit ca aveti sanse...noi pe toti i-am scos din rahat:|
@Zerosase degeaba vrem noi...

tchibos
30th November 2007, 13:43
sa fie cum zici tu ;)

PyroliMadrik
30th November 2007, 17:24
Mie mi-a placut Faru cu Galati , a jucat deschis , nu cum joaca alte echipe autobaza .. ei au fost curajosi dar daca nu marchezi cand ai ocazia atunci e greu cu Otelul ... nu stiu cum a fost cu U Cluj , dar parerea mea : Poli Timisoara este o echipa ofensiva , asemanatoare cu Galati , si cred ca va fi un meci cu ocazii si multe goluri , pentru ca Farul nu poate juca cu U daca aia se baga in poarta , sau cu Mioveni , in schimb cu echipele ofensive au sanse bune ...

Peste 2.5 este cel mai indicat aici , eu zic ca ambele vor marca ... Poli primeste goluri de la orice echipa , dar si da goluri .... Peste 2,5 probabil are cota pe care o are Poli la victorie .. n-am incredere in Timisoara

andrei1921tm
30th November 2007, 18:21
Noi primim gol de la orice echipa, exceptand Steaua:happy

tchibos
30th November 2007, 18:45
stai ca inca nu ati jucat cu noi :headbang:

six
30th November 2007, 21:08
Noi primim gol de la orice echipa, exceptand Steaua:happy.....pai astia sunt un fel de steaua(ma refer la UNI suporteri c-teni :D).....castigam sigur ;)

tchibos
1st December 2007, 01:30
care suporteri ?.. ca mai sunt cinci oameni care mai vin la stadion.. nu ai auzit ca acum se duc la handbal? .. of of vechile placi se uzeaza greu de tot

4ndr31 La Multi Ani omule.. sa stii ca asta e o premiere sa ma contrazic cu cineva ca Farul va lua bataie

FcPoliFan
1st December 2007, 04:14
Eu te sustin tchibos :D

andrei1921tm
1st December 2007, 15:27
care suporteri ?.. ca mai sunt cinci oameni care mai vin la stadion.. nu ai auzit ca acum se duc la handbal? .. of of vechile placi se uzeaza greu de tot

4ndr31 La Multi Ani omule.. sa stii ca asta e o premiere sa ma contrazic cu cineva ca Farul va lua bataie

Ms mult de tot!:bere:
Poate tu stii mai bine cum joaca Farul...dar si eu stiu cum joaca Poli in deplasare...dak jucam acasa era altceva...afara de fiecare data toti spera...si ne cade cate ceva in cap...

six
1st December 2007, 17:23
care suporteri ?.. ca mai sunt cinci oameni care mai vin la stadion.. nu ai auzit ca acum se duc la handbal? .. :shocked: aoleo ditamai orasul si doar cinci suporteri!!!???da ce sunteti ca Progresul Bucuresti :D....castigam pt ca sa ne mentinem pe podium si ca sa ajutam babaciunea deoarece mai avem nevoie de ea....;)

tchibos
1st December 2007, 18:42
ce vrei daca e o imensa indolenta din partea conducerii clubului si jucatorilor.. te saturi la un moment dat

2stupiddogs
1st December 2007, 19:47
ce vrei daca e o imensa indolenta din partea conducerii clubului si jucatorilor.. te saturi la un moment dat

Cum e vremea la Constanta?Precipitatii in ultimele zile?

tchibos
1st December 2007, 21:37
azi a fost soare frumos, numai bine de fotbal.. sper sa fie si maine la fel

YoNuTzz
2nd December 2007, 02:33
poate se mai trezeste si farul, si scoate un egal...

PyroliMadrik
2nd December 2007, 09:54
Am o rugaminte pentru cei ce posteaza aici .. ar fi super daca ati putea da niste informatii despre echipe , jucatori accidentati ( care sunt importanti care nu ) , suspendati ... nu gasesc informatiile astea pe gsp ori prosport , aia numai de scandaluri scriu p-acolo , cei din Constanta va rog daca aveti informatii cu privire la echipe sa le postati ... Multumesc

Lol , am uitat ca sunt din Constanta .. am sa vad daca scriu aia din ziarul Telegraf ceva despre echipa Farului . :cool:

PyroliMadrik
2nd December 2007, 09:55
Vremea e super , soare cu dinti ce-i drept ... Timisoara , ceva noutati despre echipa voastra , suspendati , accidentati ?

PyroliMadrik
2nd December 2007, 10:12
FC Farul (antrenor Ion Marin): G. Curcă - Farmache, I. Barbu, Șchiopu, Maxim - Băcilă, Todoran, Pătrașcu, Voiculeț - Gerlem, Chigou .... Este primul meci cu Ion Marin antrenor principal la Faru .... Lipsesc fundasul Mala plecat la nationala Guineei Bisau pentru un amical , de asemenea Gheară - accidentat .

Timișoara (antrenor Dușan Uhrin) : M. Popa - S. Stancu, McKain, Cînu, Dancia - Torje, Alexa, Abiodun, Art. Karamian - G. Bucur, Rusici . Se pare ca aceasta e echipa standard pentru oaspeti , probabil ca n-au accidentati ori suspendati pentru acest joc .

Pronostic : 1 sau peste 2.5 goluri , schimbarea antrenorului intotdeauana are un efect benefic ( cei drept , intr-un timp scurt ) ... Lacatus , Cartu , au debutat cu victorie la echipele lor ... si pot continua cu exemple din alte campionate : Gueugnon ori mai recent Rosario Central .

me
2nd December 2007, 10:27
accidentati la noi nu sunt - ma refer la accidentari noi - raman doar caramarin si vrsici accidentati dar ei sunt de mult in situatia asta si va mai dura pana la primavara sa-si revina..

OM
2nd December 2007, 10:28
Vremea e super , soare cu dinti ce-i drept ... Timisoara , ceva noutati despre echipa voastra , suspendati , accidentati ?

@ PyroliMadryk
Te intereseaza lotul lui Poli sa poti da un pronastic.....?!
Dusan Uhrin a convocat pentru aceste trei meciuri următorii jucători: M. Popa, C. Pantilimon - S. Rădoi, S. Stancu, G. Cînu, J. McKain, S. Luchin, A. Rațiu, I. Latovlevici, C. Dancia - A. Abiodun, G. Torje, D. Alexa, W. Srhoj, M. Aliuță, Artiom Karamian - A. Cristea, Arman Karamian, G. Mansour, G. Bucur și D. Rusici.

Daca terenul inaintea meciului este in stare buna de joc(nu aratura sau orezarie) si ne putem face jocul....sper sa castigam. < 2 >

tchibos
2nd December 2007, 11:39
Pronostic : 1 sau peste 2.5 goluri , schimbarea antrenorului intotdeauana are un efect benefic ( cei drept , intr-un timp scurt ) ... Lacatus , Cartu , au debutat cu victorie la echipele lor ... si pot continua cu exemple din alte campionate : Gueugnon ori mai recent Rosario Central .

as fi de acord cu tine daca aceasta schimbare ar fi venit ca urmare a nemultumirii patronului ca antrenorul nu face mai nimic... in cazul nostru insa patronul ar fi mers cu Gache pana in panzele albe doar ca Gache a zis ca daca asta e solutia (echipa sa aiba alt antrenor) el demisioneaza (si a facut asta ca urmare a presiunii suporterilor... aia multi :D). Pentru a mai multumi suporterii s-a facut rocada asta. Pai Marin si asa era la club. Crezi ca daca ar fi avut asa bune idei nu si le-ar fi exprimat cand era Gache antrenor. Marin a mai fost la noi antrenor si ne-a bagat in groapa.. acum o sa ne bage iar, doar ca data asta nu ne mai scoate nimeni .. suntem la pamant.. orice alt rezultat decat 2 solist e o mare surpriza..

cat despre over ... discutabil la ce atacanti impotenti avem.. poate sa inscrie Timisoara de trei ori

ps: daca vrei informatii mai multe gasesti in Cuget probabil..

PyroliMadrik
2nd December 2007, 11:49
as fi de acord cu tine daca aceasta schimbare ar fi venit ca urmare a nemultumirii patronului ca antrenorul nu face mai nimic... in cazul nostru insa patronul ar fi mers cu Gache pana in panzele albe doar ca Gache a zis ca daca asta e solutia (echipa sa aiba alt antrenor) el demisioneaza (si a facut asta ca urmare a presiunii suporterilor... aia multi :D). Pentru a mai multumi suporterii s-a facut rocada asta. Pai Marin si asa era la lub. Crezi ca daca ar fi avut asa bune idei nu si le-ar fi exprimat cand era Gache antrenor. Marin a mai fost la noi antrenor si ne-a bagat in groapa.. acum o sa ne bage iar, doar ca data asta nu ne mai scoate nimeni .. suntem la pamant.. orice alt rezultat decat 2 solist e o mare surpriza..

cat despre over ... discutabil la ce atacanti ipotenti avem.. poate sa inscrie Timisoara de trei ori

Vorbim dupa meci ... eu stiu ce spun , este o schimabare la echipa , jucatorii vor avea o alta atitudine ... daca ma uit peste lotul lui Poli joc 2 , daca gandesc din perspectiva motivatiei , 1 ... unde e Iancu , vesnic nemultumit de Uhrin , pai ce vrea frate sa bata Poli cu 4-0 mereu ? Eu nu inteleg unii patroni , ce n-ar vrea Jiji sa joace Steaua ca Poli Timisoara ... Uhrin asa este el , ofensiv , da 3 primeste 4 goluri ori invers , cam asa stateau lucrurile si cand era la Mlada antrenor ... Am jucat 1 aici si peste 2.5 mai mult pentru -mi acoperi pariul ( Gerlem va da o dubla ) , nu cred ca voi pierde ( poate in cel mai rau caz , banii inapoi daca iese over ) ... in etapa asta am avut 2 pronosticuri . ambele castigatoare ... Urziceni - Dacia X, 2 si Dinamo over 2.5 ( lol , era cota 2.0 !! , un cadou ) , si ma gandesc daca joc pe U Cluj inca 20 EU .

tchibos
2nd December 2007, 11:57
sa fie ca tine si eu o sa ma bucur.. pe bune

Dani3l
2nd December 2007, 20:07
1-0 farul:D mama,buni rau astia de la ex-aek bragadiru:D

BAK
2nd December 2007, 20:12
mai buni ca si steaua cel putin.....

poli-umt
2nd December 2007, 20:24
Oricum o luam asta seara,in cupa acelasi rezultat...sunt dezamagit de jucatori.Iancu sa taca si sa faca investitii altfel da cu bata-n balta.

gheorghe
2nd December 2007, 20:55
De tot kkt-ul, meci cu doua echipe fara orizont:rosu: Poli nu joaca NIMIC in deplasare, jocul nostru este ZERO ca si consistenta. Acasa zmei afara mielusei! Sa ne lase si Iancu cu criticile lui privind jocul, Uhrin este un meserias care lucreaza cu materialul clientului. Ca materialul, in speta jucatorii sunt (unii dintre ei!) nulitati notorii este alta problema.:( Aici intervine finantatorul care, in cadrul oricarui club modern ar trebui sa satisfaca cererile de transfer ale antrenorului. S-a vorbit de Juraj Halenar, o mare valoare, a fost dat ca sigur la POLI, acum nu mai este! Sunt curios sa vad ce transferuri vom face in iarna. Cu un singur fundas valabil, cu trei mijlocasi si doua varfuri e greu sa castigi continuu. :no:
Cred ca in iarna ii vom pierde pe Karamian si Mc Kain. Daca de ultimul abia astept sa scapam, Karamian ar fi o grea pierdere. Sper sa fie doar zvonuri...Eme a fost cedat AIUREA la steaua si ne-am pricopsit cu "geniul" Dancia! Ciudat! Umflatul stie doar sa critice dar sa scoata bani pentru transferuri adevarate nu prea. Asteptam iarna...si meciul cu chefereul!:ok:

YoNuTzz
2nd December 2007, 20:56
farul - poli 1-1...e egalat pana la urma timisoara...
pacat...

andrei1921tm
2nd December 2007, 21:12
Nu meritam absolut nimic de la meciul asta.Egal nemeritat

Ferko
2nd December 2007, 21:23
Iancu o sa aduca la iarna jucatori dela Steaua (Dica, Neaga) si alti expirati cum a facut si pana acum. Iancu urmareste numai spalarea banutilor lui, il doare-n cot de Poli Tim.

Kooler
2nd December 2007, 22:11
Ca de obicei dam un gol si credem ca am rezolvat meciul. Pana nu o sa atacam indiferent de scor nu o sa casigam un meci. In rest acelasi joc haotic si dezorganizat. Trebuie sa se mai schimbe ceva din mentalitate ca Farul sa se salveze. Nu cred ca Todoran a facut blat, se putea intampla oricui, de fapt "reusita" lui imi aduce aminte de cea a lui Banel de pe Bernabeu, nu ca as fi tinut cu steaua la meciul ala.

Ramirez
2nd December 2007, 23:03
pe-ni-bil!!! Imi radeam in barba de steaua cu blatul de pomina dar nu suntem mult mai departe avand in vedere ca batranul augustus a tras pe fatza cu noi, asta e, nu e echipa:(

LazioRoma
3rd December 2007, 00:06
Dinule .... ce ai facut Dinule ...

Citizenkane
3rd December 2007, 00:42
frate au astia de la Farul un atakat ..pe brazilianul ala ...LUX joaca omul ...poate le sare parul din fund la o echipa mare din Ro si il cumpara pt ca ala ...va fi mare ...si fara suparare pt Farul dar se pierde baiatul acolo ...si chiar ma mira faptul ca un ORash ca si C-Ta sa nu aiba o echipa tare ...unde draq is investitorii ca acolo au turism port cele mai mari depozite din tzara ..ar trebui sa i scuturati pe cativa de bani sa fie si Farul echipa de Top 5 pt ca orasul Are potential !!!!

paul30
3rd December 2007, 08:46
Poli nu vrea sa piarda numele de echipa care in deplasare e nula. Trebuie sa ne bucuram ca macar nu am plecat fara nici un punct, desi dupa cum am jucat nu prea-l meritam.
Si eu sunt de acord ca daca nu se aduc 2-3 jucatori in iarna intre care macar un fundas bun si daca se poate un portar constant in evolutie, nu are rost sa speram la nimic diferit de pana acum in retur.

vlad1607
3rd December 2007, 10:02
o panarama de arbitru si un rezultat super norocos pt oaspeti

Elphax
3rd December 2007, 10:22
asa a vrut cel de sus

Todoran tot meciul a facut multe faulturi, l-a rupt de vreo 3 ori pe Abiodun, l-a lovit cu nesimtire, dar pe final s-a facut dreptate, asa ii trebuie

Kooler
3rd December 2007, 14:10
A fost karma. Teorie conform careia daca faci lucruri bune, lucruri bune ti se intampla si daca faci lucruri rele, lucriri rele ti se intampla.

six
3rd December 2007, 17:22
mda.....chiar nu mai am cuvinte....faru ca faru treaba lor dar astia ai mei is terci...pt o echipa cu "pretentii"europene suntem hahalere :P pe fata,parerea mea :mda:

Ferdininho
3rd December 2007, 21:25
Mda, echipa asta-i ca papusile Maruska, pe masura ce le ridici nu sti ce gasesti ultima data. Cand meciuri bune, cand meciuri foarte slabe cand bulan cu carul cand ghinion.
Nu recomand la nimeni sa parieze meciurile lu Poli indiferent de adversar si pronostic.

Ulysses
3rd December 2007, 22:15
eu spun ca o sa prinda podiumul daca in deplasare jucatorii vor aborda partidele mult mai concentrati.

andrei1921tm
3rd December 2007, 22:59
Acasa puteti sa pariati indiferent de adversar:D

LazioRoma
4th December 2007, 15:07
Poli tim asta e o echipa de locu 10 11 incolo

OM
4th December 2007, 17:29
Poli tim asta e o echipa de locu 10 11 incolo

@LazioRoma

Ce bine ar fi ca unele pareri sa le tii pt. tine.....))).....si locul Farului .....???!

me
4th December 2007, 21:43
Poli tim asta e o echipa de locu 10 11 incolo

bravo! ai "citit" echipa!
d`aia CFR nu ne-a batut la ei acasa desi au jucat vreo 30 de min cu un om in plus, d`aia rapidul nu ne-a batut (la noi acasa ce-i drept) desi au jucat vreo 25 de min cu un om in plus, d`aia dinamo nu ne-a batut la ei acasa iarasi cu om in plus vreo 25 de min, d`aia am batut pe steaua..tipic pt o echipa de locul 10-11 :happy