PDA

View Full Version : Etapa 17: Gloria Buzau – Steaua



Pages : [1] 2

delaparis
25th November 2007, 22:39
SAMBATA, 01.12.2007
Gloria Buzau – Steaua
NATIONALTV 13.00

Ess
25th November 2007, 23:07
steaua 2 vs steaua 1...


meci de 1 solist, ce sa zic? :mda:

YoYoyOi
25th November 2007, 23:11
1 solist, chiar neibar :happy

CFR1907
25th November 2007, 23:15
Eu pariez 10 RON pe Gloria Buzau. Oare ce cota are?:D

KpaC
25th November 2007, 23:23
castiga ai` mai mari fara stres :)

tataleone
26th November 2007, 00:22
Daca s-ar juca pe bune ar fi cel mai probabil X. Dar nimeni nu-si face iluzii...:mda:
Cred ca Steaua o sa aiba cota 1,01; asta daca vreo casa de pariuri va introduce meciul in oferta.

Leo
26th November 2007, 01:05
2 fara discutii

Bell
26th November 2007, 06:08
meciul asta ar putea sa nici nu se joace... cred ca nici nu o sa fie la pariuri... nici stelisti nu cred ca o sa se deplaseze... apropo se stie si scorul cu cat o sa castige steaua?? cica au facut un poll pentru asta... tulai :happy

six
26th November 2007, 08:10
Castiga Buzaul.....normal.....:yeah:

Nightwish
26th November 2007, 08:28
Bate Steaua 1.. Ca daca ar bate Steaua 2 ar ramane fara salarii si prime :)

Cristian
26th November 2007, 09:11
Cred ca meciul asta e si blocat la pariuri :cry: 2 fara dubii pariu pe 100 de ron ca satelitu sta capra.

Kainsashiki
26th November 2007, 11:32
1.25 o sa fie cota pt steaua.................................... . .. . .. . .... .. .

Ferko
26th November 2007, 11:34
Meci fara miza, fara emotii, fara pariuri. Daca din intamplare nu castiga Steaua atunci Buzaul ramane fara echipa - ca fara bani cum sa tii o echipa de fotbal si inca in Liga I ? Pronostic 1 ! Cred ca la pariuri cota Steleii o sa fie de 0.9 .

CFR1907
26th November 2007, 11:50
Daca se joaca pe bune Buzaul are toate sansele sa castige meciul asta deoarece ei joaca foarte bine pe teren propriu. Totusi, eu am impresia ca cativa jucatori de la Buzau o sa tranteasca meciul... si cred ca stiu si cine...

Ioca10
26th November 2007, 13:39
Pentru binele fotbalului romanesc....victorie;)
Forza Steaua!!!

Nico21
26th November 2007, 13:43
Intr-o tara normala,inaintea unui astfel de circ,autoritatile deja ar trebui sa unga catusele...

Ioca10
26th November 2007, 13:47
NOI nu suntem o tzara normala;)

alexuuBZ
26th November 2007, 14:45
bai oamenii buni....:)toti care citesc acest mesaj...! va spun eu sigur ca meciul se va juca pe bune...! eu sunt buzoian si stiu ce s-a intamplat in Gloria - U Cluj ! cand toti au cerut demisia...si l-au injurat pe Bucur :rosu:(actionar princip) etc...! va spun eu ca meciu acesta se juca pe bune...! Pt ca o sa se lase cu mare scandal..:headbang:si dak gloria cashtiga poate ajunge pe 9,10 ! DECI ! 1 solist! :ok:! gloria RUPE tot acasa!:headbang: ! Salutare! ;)

alexuuBZ
26th November 2007, 14:47
Daca se joaca pe bune Buzaul are toate sansele sa castige meciul asta deoarece ei joaca foarte bine pe teren propriu. Totusi, eu am impresia ca cativa jucatori de la Buzau o sa tranteasca meciul... si cred ca stiu si cine...

deea mi-e frica si mie la litu si simion..! ca sunt de la steaua! :no: ! dar cine stie...poate isi dau viata pe teren..ca sa ii vada ciobanuu de ce i-au dat afara! :rolleyes: ! si asta ar fii o solutie! dar eu spun : 1 solist :yeah: Salut!

Vladek
26th November 2007, 14:58
Intr-o tara normala,inaintea unui astfel de circ,autoritatile deja ar trebui sa unga catusele...

Poate intr-o tara in care presedintele ar fi Gigi Corsicanu, marele expert in fotbal care se jura ca toate meciurile sunt blatuite minus alea in care joaca echipa persecutatilor si oropsitilor, ministrul de externe Copos, singurul utecist anticomunist din istorie, iar ministrul sportului si modelul de fair-play Zotta, ala pe care-l alergau unii pe teren mai demult.

Din fericire, nu va fi cazul vreodata.

alexuuBZ
26th November 2007, 15:00
Poate intr-o tara in care presedintele ar fi Gigi Corsicanu, marele expert in fotbal care se jura ca toate meciurile sunt blatuite minus alea in care joaca echipa persecutatilor si oropsitilor, ministrul de externe Copos, singurul utecist anticomunist din istorie, iar ministrul sportului si modelul de fair-play Zotta, ala pe care-l alergau unii pe teren mai demult.

Din fericire, nu va fi cazul vreodata.

i'a zis-o ganea atunci./..! cand il alergau pe zotta aia sa-l bata:happy:happy:happy:happy

Nico21
26th November 2007, 15:10
bai oamenii buni....:)toti care citesc acest mesaj...! va spun eu sigur ca meciul se va juca pe bune...! eu sunt buzoian si stiu ce s-a intamplat in Gloria - U Cluj ! cand toti au cerut demisia...si l-au injurat pe Bucur :rosu:(actionar princip) etc...! va spun eu ca meciu acesta se juca pe bune...! Pt ca o sa se lase cu mare scandal..:headbang:si dak gloria cashtiga poate ajunge pe 9,10 ! DECI ! 1 solist! :ok:! gloria RUPE tot acasa!:headbang: ! Salutare! ;)



Se pare ca uiti ca la un meci,Becali a coborat de la oficiala sa ii dea sfaturi tactice antrenorului buzoienilor...:D:D:D


Ps...Vladek,tot ceausel ramai !!!

2stupiddogs
26th November 2007, 15:33
Meciul asta CHIAR este programat?Voi nu glumiti?

Vladek
26th November 2007, 15:36
Ps...Vladek,tot ceausel ramai !!!

Deh, ce vrei puiule, n-am avut mai toti onoarea de a ne demonstra anti-comunismul scuipand de la tribuna zero a stadionului Ghiulesti ...:happy: happy

Nico21
26th November 2007, 15:38
Deh, ce vrei puiule, n-am avut mai toti onoarea de a ne demonstra anti-comunismul scuipand de la tribuna zero a stadionului Ghiulesti ...:happy: happy



Nu...voi ati avut onoarea de a urina pe statuia celui considerat cel mai mare roman al tuturor timpurilor !!!

Vladek
26th November 2007, 15:44
Nu...voi ati avut onoarea de a urina pe statuia celui considerat cel mai mare roman al tuturor timpurilor !!!

Basme de presa. O fi avut careva vreo "urgenta" si de-aici in simplitatea ta induiosatoare ai dedus ca toti stelistii au fost de fata.
Las-o moarta, ca "tragatorii" din Ghiulesti sunt cunoscuti de ani de zile :D :D pe cand povestea cu Vasluiul e un incident izolat.

Oricum I rest my case si te las sa te mangai singur cu "anticomunismul" tau, - hotii, hotii, sa se desfiinteze Steaua si Dinamo poate asa mai castigam si noi ceva, plans in grup, fuga cu cersitul la UEFA, samd. Sper sa te ajute. :lol::lol:

Nico21
26th November 2007, 15:46
Basme de presa. O fi avut careva vreo "urgenta" si de-aici in simplitatea ta induiosatoare ai dedus ca toti stelistii au fost de fata.
Las-o moarta, ca "tragatorii" din Ghiulesti sunt cunoscuti de ani de zile :D :D pe cand povestea cu Vasluiul e un incident izolat.

Oricum I rest my case si te las sa te mangai singur cu "anticomunismul" tau, - hotii, hotii, sa se desfiinteze Steaua si Dinamo poate asa mai castigam si noi ceva, plans in grup, fuga cu cersitul la UEFA, samd. Sper sa te ajute. :lol::lol:



Care sunt de fapt 3 -4 insi carmolisti de la tribuna a I-a...dar cum iti place tie sa generalizezi...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

alexuuBZ
26th November 2007, 20:37
Se pare ca uiti ca la un meci,Becali a coborat de la oficiala sa ii dea sfaturi tactice antrenorului buzoienilor...:D:D:D


Ps...Vladek,tot ceausel ramai !!!

aaa...lu retardatul ala de Stan...! ala era un rupt..!! dak eram in locu lui il luam la bataie pe cioban! a zis stoica ca dak vine cineva la el la banca...! se retrage de pe teren :headbang: ! deabea astept meciu..sa il injur pe cioban :evil: ! MERDA STELEI! ! :rosu: ! FORTZA BUZAU ! sa nu uitam ca joaca C.Ionescu ! :lol: ! 1 SOLIST !:yes:

danpuric78
26th November 2007, 20:50
Dupa toate aparentele Steaua cu Steaua II.
Insa la cate am vazut in acest campionat ( ma gandesc doar la Dinamo-mioveni sau rapid -bistrita) e posibil sa avem parte de un rezultat surpriza.
Si pe Becalii cantand "m-au tradat fratii si prietenii".

six
27th November 2007, 08:06
...... deabea astept meciu..sa il injur pe cioban :evil: ! MERDA STELEI! ! :rosu: ! FORTZA BUZAU ! sa nu uitam ca joaca C.Ionescu ! :lol: ! 1 SOLIST !:yes: ;) asa sa fie,numa sa transmiti si concitadinilor tai acelasi lucru........:ok:

paul30
27th November 2007, 08:40
Chiar are rost sa ne dam parerea despre cine va castiga? Steaua 2 nu va opune rezistenta iar daca aia mari nu dau gol vor da aia mici un autogol ceva.

iuli
27th November 2007, 09:09
bai oamenii buni....toti care citesc acest mesaj...! va spun eu sigur ca meciul se va juca pe bune...! eu sunt buzoian si stiu ce s-a intamplat in Gloria - U Cluj ! cand toti au cerut demisia...si l-au injurat pe Bucur :(actionar princip) etc...! va spun eu ca meciu acesta se juca pe bune...! Pt ca o sa se lase cu mare scandal..:headbang:si dak gloria cashtiga poate ajunge pe 9,10 ! DECI ! 1 solist! :! gloria RUPE tot acasa!:headbang: ! Salutare! ;)


deea mi-e frica si mie la litu si simion..! ca sunt de la steaua! :: ! dar cine stie...poate isi dau viata pe teren..ca sa ii vada ciobanuu de ce i-au dat afara! :rolleyes: ! si asta ar fii o solutie! dar eu spun : 1 solist :yeah: Salut!


aaa...lu retardatul ala de Stan...! ala era un rupt..!! dak eram in locu lui il luam la bataie pe cioban! a zis stoica ca dak vine cineva la el la banca...! se retrage de pe teren :headbang: ! deabea astept meciu..sa il injur pe cioban :evil: ! MERDA STELEI! ! :rosu: ! FORTZA BUZAU ! sa nu uitam ca joaca C.Ionescu ! : ! 1 SOLIST !::

Buzau - orasul sclavilor ....:rolleyes:

vlad1607
27th November 2007, 09:26
o mizerie de meci

Hard
27th November 2007, 09:37
Nu joaca dinamo.

Asa cum Mioveni a reusit un rezultat bun cu dinamo ,orice e posibil si in acest meci . :D Buzau a facut cateva jocuri bune in acest campionat.

vlad1607
27th November 2007, 09:49
corect nu joaca Dinamo joaca steaua 2 Buzau cu steaua.

dc scote un egal sau castiga steaua 2 buzau ( asa cum a facut Mioveniul cu Dinamo) ? :happy :happy

cuzmy
27th November 2007, 10:35
am o intrebare? oare acest meci este la casele de pariuri?

vlad1607
27th November 2007, 21:55
la casele de pariuri normale nu

Lordul
27th November 2007, 22:08
un meci a carui rezultat se stie dinainte

tataleone
27th November 2007, 22:11
Pentru binele fotbalului romanesc....victorie;)


Ne explici si noua asta?
Ce are "binele fotbalului romanesc" cu un meci oarecare? :confused:

Denis
28th November 2007, 08:06
fara fite:D...bate steaua:P

six
28th November 2007, 08:08
Blat.... castiga Buzaul :P

Aurel.D
28th November 2007, 10:48
Dupa atata tevatura cu "steaua2", de care s-au saturat buzoienii, cred ca Gloria va incerca sa demonstreze ca nu merita aceasta denumire....

dar sigur va aparea becali si va zice..."cum sa ma bata pe mine ba, ala pe care l-am ajutat cu bani sa faca echipa....i-am dat si jucatori..."

dannyreddog
28th November 2007, 12:23
Bate Steaua indiscutabil...intersele sunt prea mari.Nu o sa-si asume vreun risc inutil oierul suprem al tarii...

alexuuBZ
28th November 2007, 19:32
Buzau - orasul sclavilor ....:rolleyes:

:happy:happy:happy:happy ti-e rusine sa zici unde locuiesti? :| :rosu:

codrind
28th November 2007, 19:36
Ne explici si noua asta?
Ce are "binele fotbalului romanesc" cu un meci oarecare? :confused:

Pot lămuri problema?? :confused:

Simplu:
Dacă ar dispărea echipele SATELIT ( sau, mai nou, sclave) - atunci totul ar fi spre "binele fotbalului românesc"!! :groggy:

Dani3l
28th November 2007, 19:44
Pot lămuri problema?? :confused:

Simplu:
Dacă ar dispărea echipele SATELIT ( sau, mai nou, sclave) - atunci totul ar fi spre "binele fotbalului românesc"!! :groggy:

eh,las ca nu mi-e rusine nici de poli iasi...mai are rost sa zic cat s-a terminat poli iasi vs dinamo...si cati jucati imprumutati are dinamo la poli iasi?deci,dispareti?!:happy

SAMBATA, 01.12.2007
Gloria Buzau – Steaua
NATIONALTV 13.00
meciul e vineri.

Ferdininho
28th November 2007, 20:41
Sunt curios cum se joaca, fiecare echipa cu jucatorii care-i are in lot s-au se vor amesteca intre ei ca sa fie mai echilibrat si sa lase impresia ca se joaca pe bune.

codrind
28th November 2007, 22:28
...si cati jucati imprumutati are dinamo la poli iasi?deci,dispareti?!:happy
....

Dacă spui câți jucători, dar așa dintr-o suflare, fără să dai cu Google, atunci - îmi scot pălăria!!
Dar dacă vorbește VIRTUTEA din tine, atunci, mai bine - las-o ... că behăie!! :ok:

Dani3l
28th November 2007, 22:35
Dacă spui câți jucători, dar așa dintr-o suflare, fără să dai cu Google, atunci - îmi scot pălăria!!
Dar dacă vorbește VIRTUTEA din tine, atunci, mai bine - las-o ... că behăie!! :ok:

Homei:D
Mai vrei fosti jucatori ai lui dinamo?:D Onut:D
In ceea ce priveste "behaie" as putea sa zic si eu ceva injositor despre moldoveni..stii,tu,cel mai destept cedeaza:D

codrind
28th November 2007, 23:33
Homei:D
Mai vrei fosti jucatori ai lui dinamo?:D Onut:D
In ceea ce priveste "behaie" as putea sa zic si eu ceva injositor despre moldoveni..stii,tu,cel mai destept cedeaza:D


După superba logică, originală-brevetată în Pipera, înseamnă că dinamo e sclava lu' steaua ( alde boștină, oprița etc...), steaua e sclava rapidului (alde rada, bădoi etc...) și alte elucubrații !!:ciocan::table:


PS știi ce număr are la mașină - Onuț??

îți spun eu: PH 60NUT!
Dar logica.....

iuli
29th November 2007, 07:46
Haideti ma...cum sa se puna sclavii astia in fata agramatului care ii tine in prima liga. La cat de sclavi sunt, astia sunt in stare sa incurajeze pe steaua... :|

alexuuBZ
29th November 2007, 16:24
Doamneee Dumnezeul Nostru! dc Doamnee ne-ai dat pe lumea asta un cioban atat de prost..doamnee! cum ce am gresit noi? :((! mi-e rusine ca traiesc in Romania! :rosu: ! PRO-RASISM!

cip_81
30th November 2007, 07:38
Daca, prin absurd, se intampla minunea, sa speram ca fiorosii fani buzoieni nu-i vor lua la bataie pe jucatorii buzaului si nici nu le vor incendia masin...aaa, pardon, carutele.

six
30th November 2007, 07:56
Daca, prin absurd, se intampla minunea, sa speram ca fiorosii fani buzoieni nu-i vor lua la bataie pe jucatorii buzaului si nici nu le vor incendia masin...aaa, pardon, carutele. ......:happy:happy:happy ...sa inceapa scandalul......:P

clausisme
30th November 2007, 12:29
Ca tot vrea tot neamu sa stie cotele :
Gloria Buzau - Steaua B. (1)-12.85 (X)-5.00 (2)-1.20

Gloria este o forta acasa si poate invinge orice echipa din campionat cu putin noroc.Eu as prefera ca Gloria sa bata pe campionii ligii(cei ce vor sa iasa din grupe cu 1 pct)si orice finantarea de la george sa dispara intr-un val glorios de aplauze al suporterilor buzoieni

fcunirea
30th November 2007, 12:31
ics

Ulysses
30th November 2007, 12:56
1-3 :d

YoYoyOi
30th November 2007, 12:58
unde se poate vedea meciul pe net? :headbang:

Ulysses
30th November 2007, 13:02
nush , dar trebuia sa te invoiesti si tu...;)

Nico21
30th November 2007, 13:04
A inceput comedia...

YoYoyOi
30th November 2007, 13:07
nush , dar trebuia sa te invoiesti si tu...;)

nu pot :(

offf ce ma enerveaza, pana acum le vedeam pe onlinetv, dar acum nu merge :headbang:

relansat
30th November 2007, 13:12
unde se poate vedea meciul pe net? :headbang:

www.ligaonline.ro
Succes :ok:

YoYoyOi
30th November 2007, 13:20
in sfarsit i-au dat drumul :cheer:

Ulysses
30th November 2007, 13:26
ce varza e badoi asta:no:

relansat
30th November 2007, 13:32
intr-adevar .... trebe sa`i dam credit totusi, io inca mai cred in el

Oaia Dolly
30th November 2007, 13:44
Mda...blat clar, cum ar spune unii luminati de sub anumite poduri.

Vladek
30th November 2007, 13:50
Si bara Buzaului tot programata era. Mi s-a zis ca se imparte la intrare programul meciului. :lol:

YoYoyOi
30th November 2007, 13:51
ba ce alandala jucam, prea multe floricele in jocul asta :mda:

Dregan
30th November 2007, 14:42
Huooo Blatistilor!!!!!!!!

CFR1907
30th November 2007, 14:42
Tare suspecte au fost greselile fundasilor buzoieni in ultimile minute. Sa nu mai vorbesc ca jucatorii lor parca le convine rezultatul de acum...

Oaia Dolly
30th November 2007, 14:42
Huooo Blatistilor!!!!!!!!

Pot sa ti citez semnatura?

Dregan
30th November 2007, 14:43
HUOOOOOOOOO BLATISTILOR !!!!!!!!

"82' Din galeria stelista se aude scandand \"Fara Blaturi\"!!! "

Oaia Dolly
30th November 2007, 14:43
Tare suspecte au fost greselile fundasilor buzoieni in ultimile minute. Sa nu mai vorbesc ca jucatorii lor parca le convine rezultatul de acum...

Toti stiu ce defensiva de fier are buzaul.............

Oaia Dolly
30th November 2007, 14:44
HUOOOOOOOOO BLATISTILOR !!!!!!!!

"82' Din galeria stelista se aude scandand \"Fara Blaturi\"!!! "

Aia erau buzoienii, nu te luua dupa tristii de comentatori. Nu uita de cele 4 ocazii clare de gol regizate ale buzoienilor.

CFR1907
30th November 2007, 14:46
Toti stiu ce defensiva de fier are buzaul.............

Nu are gloria cine stie ce defensiva, dar daca te-ai uitat la meciul lor cu Poli Timisoara, ai fi observat ca atunci au dat totul pe teren pana in ultimul minut. Acum e foarte ciudat cum de astia de la buzau au jucat relativ bine pana in minutul 70 dupa care nici unul de la ei nu mai alearga si toti se plimba in teren cu mainile in buzunar...

iuli
30th November 2007, 14:46
Oameni buni, nu am vazut discutiile de pana acum. Vroiam sa spun ca am urmarit prima repriza si apoi am vazut de prin min 75....va intreb, ca mie chiar nu mi-a venit sa cred. Badoi chiar a jucat in prima repriza?? Mai sunt jucatori care dispar din joc, dar pe Badoi chiar nu l-am vazut deloc in prima repriza...ce naibii a jucat? A atins mingea?

Vladek
30th November 2007, 14:46
Corect, doar Buzaul a luat numai vreo 30 de goluri pana acum. Cum s-a putut sa ia gol de la Steaua ?

Oricum, nu-mi fac iluzii, frustratii nu vor fi multumiti decat cu rezultatul care le convine lor. Trebuie sa fii cu adevarat redus mintal sa zici ca azi Buzaul n-a vrut, in conditiile in care au avut o bara si inca vreo 2 ocazii mari.

dardar_3
30th November 2007, 14:46
Eu stiam ca e maine meciu...:D...

pana cand ma trezeste un coleg la munca... Baaa... a dat Dica gol mahhhh... e belea... nici nu se mai vede dinamo in clasament .... :D

Zax
30th November 2007, 14:47
comentatorul asta dinamovist o cere grav

Lordul
30th November 2007, 14:48
Blat ordinar
!!!!!!!!!!!!!

JOS BLATISTIIIIII!!!!!!!!!!!!!

Vladek
30th November 2007, 14:50
Oameni buni, nu am vazut discutiile de pana acum. Vroiam sa spun ca am urmarit prima repriza si apoi am vazut de prin min 75....va intreb, ca mie chiar nu mi-a venit sa cred. Badoi chiar a jucat in prima repriza?? Mai sunt jucatori care dispar din joc, dar pe Badoi chiar nu l-am vazut deloc in prima repriza...ce naibii a jucat? A atins mingea?

Badoi a avut cateva centrari, doua din ele din corner chiar bunicele. La urma urmei, sa nu fim prea pretentiosi. Omul n-a mai jucat titular de mult sa nu-i cerem acuma minuni de la inceput pana la final.

dardar_3
30th November 2007, 14:50
@lordul cap de p****:


Ia-te de nas si du-te mai incolo... venishi de la scoala?... vezi ca ai teme de facut...;)

Sunchase
30th November 2007, 14:50
Avem o rusine de campionat.

CFR1907
30th November 2007, 14:50
E chiar haios ce se intampl acum pe teren. Vreo 3 jucatori de la Gloria refuza sa alerge...

Sunchase
30th November 2007, 14:51
regie ieftina.

manai
30th November 2007, 14:51
daca meciul asta vi se pare comic uitati-va la pandurii gloria.e 1-2 la pauza dar bistritenii fac tot posibilul ssa piarda

boni2204
30th November 2007, 14:51
uite acu' vine egalarea:D

Zax
30th November 2007, 14:52
NA UNDE-i BLATU MA **********!!!!!!

iuli
30th November 2007, 14:52
hahahahahahahahahahahahaaaa....

Vlad
30th November 2007, 14:52
Gooool! Romica Bunica :d

CFR1907
30th November 2007, 14:52
Bunica ai o bere de la mine.:ok:

iuli
30th November 2007, 14:52
de ce nu s-a bucurat? :|

dardar_3
30th November 2007, 14:53
1-1...


vaffanculo cainilor si ciudatilor care nu va mai tine loc pamantu...

Dani3l
30th November 2007, 14:53
Na,ca jigodia de comentator de langa sine se bucura:happy

boni2204
30th November 2007, 14:53
doamne da is bun:)))))))))))

manai
30th November 2007, 14:53
tot blat e ,dar a nimerit-o ala....

Vladek
30th November 2007, 14:53
Asaa ... deci ... frustratii sunt rugati sa paraseasca arena. Eu unul ma bucur ca a egalat Gloria. V-a aratat ce prostii debitati si ca vorbiti numai ca sa va aflati in treaba.

Vlad
30th November 2007, 14:53
Imi place ca astia de la Buzau nici ei nu stiu cu cine tin. Ori cu Steaua, ori cu Buzau. Si e gata meciul egalati in minutul 90 :D

YoNuTzz
30th November 2007, 14:54
1-1...penibil...

Dani3l
30th November 2007, 14:54
AHAHHAHAHA,CE JIGODIE DE COMENTATOR...APROAPE CA PLANGEA DE SUPARE:happy

manai
30th November 2007, 14:55
uitati-va la gloria cu pandurii.e si mai tare show-ul....

Zax
30th November 2007, 14:55
cum il cheama pe comentatoru asta ?

CFR1907
30th November 2007, 14:55
Bunica o sa fie linsat acum de patronul Buzaului. La pariu ca Bunica paraseste echipa la iarna?:D

Zax
30th November 2007, 14:55
AHAHHAHAHA,CE JIGODIE DE COMENTATOR...APROAPE CA PLANGEA DE SUPARE:happy

e dinamovistu ala infect ..

iuli
30th November 2007, 14:55
Bai...de ce nu s-au bucurat ca au egalat? Doar asa, retinut parca...
Iar la final, erau toti suparati :D

GoPens
30th November 2007, 14:55
blatu' era sa nu ia steaua bataie :D

Dani3l
30th November 2007, 14:56
ahahha,acu 5 min era blat..acu sunt suprize la tot pasul....ce comentator de ....:happy
zax: e simpatizant al sinelor din bucuresti:D

Ulysses
30th November 2007, 14:56
toti cei care au zis ca e blat sunt :frustrati si necunoscatori de fotbal . bine ca a egalat buzaul ca sa se vada care sunt penibilii:lol:

clausisme
30th November 2007, 14:56
GLOOOORIA Buuzaauuuuuuu da gol hehe ... bai bai bai ...care stelutza care mah? Care steaua 2 ? :))

dardar_3
30th November 2007, 14:56
Bunica o sa fie linsat acum de patronul Buzaului. La pariu ca Bunica paraseste echipa la iarna?:D

La pariu ca ai IQ-ul sub 80?

@clau: Steaua e Steaua, iar Steluta 2 e la tine in pantaloni... o mai pierzi si o mai chemi din cand in cand

Celso
30th November 2007, 14:57
Bunica....Andrasi II:D

Oaia Dolly
30th November 2007, 14:57
Bai...de ce nu s-au bucurat ca au egalat? Doar asa, retinut parca...
Iar la final, erau toti suparati :D

Chiar nu mai exista si romani cu bun simt? Esti la furat micutule

manai
30th November 2007, 14:57
cometator platit cu zeci de milioane pe luna,halal tara,halal fotbal.....

YoYoyOi
30th November 2007, 14:57
bravo Gloria :ok:

macar acum le-a astupat gura kktilor :cheer:


huuuuuooooooo kktilor :yeah:

DinamoBoy
30th November 2007, 14:58
90+2' Bunica socheaza printr-un sut plasat din lovitura libera, care a ajuns in plasa portii aparate de Zapata!! 1-1 la Buzau, in Crang!!

:)Satisfactie Maxima!:D

CFR1907
30th November 2007, 14:58
La pariu ca ai IQ-ul sub 80?

Nu pariez ca nu am facut inca nici un test de IQ si nu am chef sa pierd banii.:)

Vladek
30th November 2007, 14:58
toti cei care au zis ca e blat sunt :frustrati si necunoscatori de fotbal . bine ca a egalat buzaul ca sa se vada care sunt penibilii:lol:

Crezi ca tin minte ? Capacitatea lor e foarte redusa. Au consumat tot ca sa invete lectia "Steaua huo, blat, toate meciurile lor blaturi ordinare, hotii, huo". As vrea sa vad unul singur din mancatorii de .... recunoscand pe forum ca debitat prostii cand a zis despre meciul asta ca-i blat.

Dani3l
30th November 2007, 14:58
De la golul lui dica si pana la lov libera, comentatorul era ff trist...:happy frate, de ce nu zice ca tine cu rapid?!:D Asa televiziune,asa comentatori:D cica stelistii ar fi strigat "Fara blat" :happy ce ma-sa a auzit asta?:) iti dai seama ce blat..in prima repriza au dat mingea in bara:lol:

andrei_79
30th November 2007, 14:59
Suntem varza ce sa mai vb fara investiii de afara nu avem nici o sansa! Pana nu se aduc jucatori straini vom fi sclavii campionatului, trebuie sa plece toate lighioanele astea, tradatorii astia, nu sunt fotbalisti, orice altceva. Un camp care nu are nici o valoare in nici o tara din UE

Oaia Dolly
30th November 2007, 14:59
tot blat e ,dar a nimerit-o ala....

Clar...nici n a vrut sa dea pe poarta.Daca as avea un leu greu pt fiecare unitate a IQ tau mi as lua o paine.

Teapa fraierilor. Uite ca n a fost blat

YoYoyOi
30th November 2007, 15:00
De la golul lui dica si pana la lov libera, comentatorul era ff trist...:happy frate, de ce nu zice ca tine cu rapid?!:DS

pentru ca-i dinamovist :happy


chiar nu m-am suparat ca n-am castigat :D satisfactia e mai mare sa vezi kktii cum si-au luat-o in goarna :cheer:

iuli
30th November 2007, 15:00
Chiar nu mai exista si romani cu bun simt? Esti la furat micutule


Intreb doar penibilule...eu nu am venit cand aveati 1-0 sa va fac blatisti cum au facut altii. Doar acum ma uitam si nu se bucurau baietii deloc :o:

Oaia Dolly
30th November 2007, 15:01
90+2' Bunica socheaza printr-un sut plasat din lovitura libera, care a ajuns in plasa portii aparate de Zapata!! 1-1 la Buzau, in Crang!!

:)Satisfactie Maxima!:D

Pai ce alta satisfactie sa ai si tu? Doar esti fan dinamo.

manai
30th November 2007, 15:01
n-a fost blat ca n-a iesit rezultatul?si la tg jiu e blat si tot n-a iesit rezultaul ...inca.mai e eo repriza.

Dani3l
30th November 2007, 15:01
pentru ca-i dinamovist :happy


chiar nu m-am suparat ca n-am castigat :D satisfactia e mai mare sa vezi kktii cum si-au luat-o in goarna :cheer:

Nu e...e simpatizant a echipei sinelor bucurestene:D

Celso
30th November 2007, 15:02
zapata:rosu:....ai ingropat pariori ma portarule:headbang:...vai mama ta:headbang:

Oaia Dolly
30th November 2007, 15:02
Intreb doar penibilule...eu nu am venit cand aveati 1-0 sa va fac blatisti cum au facut altii. Doar acum ma uitam si nu se bucurau baietii deloc :o:

Fiindca erau toti cumparati...nu i asa eminenta cenusie?

CFR1907
30th November 2007, 15:02
un blat nu mai poti face in tara asta.:(

Liviu
30th November 2007, 15:03
Aici au intervenit "agenturili straine" ale lui danpuric. :lol:

Tot blat, dar pe invers, sa castige si aia slabi ?! :lol:

Pai va disparea doar daca veti face egal sau veti bate in meciul cu steaua. E simplu.. Si cum asta nu se va intampla niciodata, Buzaul fiind echipa a doua a ciobanului.. ramaneti steaua 2 :D
Ca de obicei, ai debitat tampenii. Si pui pariu ca pentru tine tot echipa a doua a Stelei va fi Buzaul ?

Dani3l
30th November 2007, 15:04
un blat nu mai poti face in tara asta.:(

yeah ,mai ales cand muresan de la cluj a cerut public un blat:dinamo 1-0 cfr...:happy:happy:happy inca mai suferi,este?:D

boni2204
30th November 2007, 15:04
rezultat echitabil, gloria buzau a jucat fotbal frumos si a fost in multe momente peste steaua, doar dupa gol s-au inmuiat dar poate ca este normal dupa ce au ratat ocazii atat de mari si au luat un gol prostesc...si totusi trebuie intelesi cei care acuza steaua pt ca si multi dintre suporterii stelisti au facut acelasi lucru inaintea unor meciuri ale dinamovistilor cu bistrita, mioveni si s-au umplut de penibil si cred ca nu ar trebui sa acuze pe altii pt aceeasi chestie
asta e, eu vreau sa vad ce zice jiji:D

dardar_3
30th November 2007, 15:04
Nu pariez ca nu am facut inca nici un test de IQ si nu am chef sa pierd banii.:)


E clar....:happy

O sa propun un astfel de test pentru moderatori.... :ok:

clausisme
30th November 2007, 15:06
Si cand ma gandesc ca asta era meciul ala sigur ..blat clar.mda sa ne vedem si la urmatorul hehe ..stelistii nu au ce cauta in buzau ..orasul are echipa :ok:

YoYoyOi
30th November 2007, 15:06
zapata:rosu:....ai ingropat pariori ma portarule:headbang:...vai mama ta:headbang:

Zapata n-are nicio vina... poate Lovin ca a faultat ca fraierul, sau mai bine Badoi care cica a fost in zid, dar tomna pe deasupra capului lui a trecut mingea :rolleyes:

Si as mai zice ca poate fi de vina si Laca... am vazut in ultimele meciuri ca de cum inscriem, de retragem in aparare si lasam adversarii sa vina peste noi :(
Asta nu e bun :(

Dani3l
30th November 2007, 15:06
Joc slab al STELEI...badoi mediocru...lovin no comment...:D comentator de kaka:D
HAI STEAUA!:yeah:

Ferko
30th November 2007, 15:09
Bietul Bunica, el n-a vrut sa iasa asa, dar s-a nimerit rau de tot pentru el. Cariera lui la Buzau s-a incheiat ! Mai ca nu plangea saracul de el dupa ce a nimerit poarta, iar colegii lui incercau sa-l consoloze.

Liviu
30th November 2007, 15:11
Inca ceva : felicitari comentatorului (SaMuila il cheama ?) "singur impotriva tuturor", pentru reactiile sale umane pana la urma. Saracul, a demonstrat (a cata oara ?) ca sufera inca dupa ce i-am eliminat echipa din Uefa.

jane3el
30th November 2007, 15:12
am trait sa vad si meciul asta ....doamne au ajuns stelisti sa se bucure de 1-1 cu bazaul .....asta e grav
buzaul face egal cu steaua si nu se bucura si asta e grav .....

buzaul a inchis gura acelor iubitori de sf...care fac tot felul de scenari ... bv

Dani3l
30th November 2007, 15:12
eh,mai liviu..si tu acu,cum sa nu fii fermecat de "farmecul vietii", "sunetul sinelor de tren" :happy
Doamne,nu mai revin Radoi si Plesan, sa nu innebunesc cu Lovin....:(

Observatorul
30th November 2007, 15:13
Steaua Bucuresti incearca din rasputeri sa-si revina.probabil ca va reusi dar,inca odata : Cu Gigi Becali la timona nu are nici o sansa in Europa si inclin sa cred ca,daca echipele din liga I vor continua sa se intareasca nu va avea nici in campionatul intern prea multi sorti de izbanda.Aici este vorba de spirit ,iar spiritul Stelei este in mare suferinta ,alaturi de acest actor de cea mai proasta calitate.Lacatus inseamna mult pentru Steaua dar...cu o floare...

dardar_3
30th November 2007, 15:13
Bietul Bunica, el n-a vrut sa iasa asa, dar s-a nimerit rau de tot pentru el. Cariera lui la Buzau s-a incheiat ! Mai ca nu plangea saracul de el dupa ce a nimerit poarta, iar colegii lui incercau sa-l consoloze.

Te-ai uitat prea mult la Discovery mai baietel?

Incearca sa iti revii dupa emotia purnica pe care ti-a dat-o Bunica asta... gata... a trecut... trebuie sa iesi din orgasmul asta specific varstei...


Inca ceva : felicitari comentatorului (SaMuila il cheama ?) "singur impotriva tuturor", a demonstrat (a cata oara ?) ca sufera inca dupa ce i-am eliminat echipa din Uefa.

A transmis cumva antena 1 meciu?...

Charon
30th November 2007, 15:13
bravo Gloria :ok:

macar acum le-a astupat gura kktilor :cheer:


huuuuuooooooo kktilor :yeah:

domnisoara,ulisse,dar ce se intampla?
uitam Gloria-Rapid din primavara cand erati pe pozitia kakatilor?:shocked:

Tyler Durden
30th November 2007, 15:13
acum vad tot stelistii il acuza pe comentatorul ala (cu ce echipa tine chiar nu stiu si nici nu ma intereseaza) ca si cum ala ar fi vinovat ca nu v-au iesit voua pasientele.

Dani3l
30th November 2007, 15:17
acum vad tot stelistii il acuza pe comentatorul ala (cu ce echipa tine chiar nu stiu si nici nu ma intereseaza) ca si cum ala ar fi vinovat ca nu v-au iesit voua pasientele.

Nu,bre...doar ca un comentator de fotbal, nu comenteaza in asa hal...pana la gol lui buzau,meci suspect,iar la sfarsit "una din multele surprize":happy Steaua a jucat modest...insa un asa comentariu nu ar trebui sa exista,cel putin incoerent!:D
Ia zii,samuila ala,si-a platit cotizatia la barul rapidistilor?:D Adevaru-i ca are moaca de "sunetul sinelor de tren":D
LOVIN,BACIU AFARA!:yeah:

Vladek
30th November 2007, 15:19
Da lasati-l mai pe Samuila in pace. Sufera pentru eliminarea din UEFA ? Sa sufere in continuare :lol::lol::lol:, noi o ducem ... acceptabil :D .

Charon
30th November 2007, 15:19
concluzia e cea data de stelisti in primavara la meciul Bistrita-Rapid:
VOI SI CAND E BLAT NU BATETI!:lol:

Vladek
30th November 2007, 15:21
concluzia e cea data de stelisti in primavara la meciul Bistrita-Rapid:
VOI SI CAND E BLAT NU BATETI!:lol:

Asa-i, asa-i. Va lasam cinstea asta voua. :lol::happy

Tyler Durden
30th November 2007, 15:23
Nu,bre...doar ca un comentator de fotbal, nu comenteaza in asa hal...pana la gol lui buzau,meci suspect,iar la sfarsit "una din multele surprize":happy Steaua a jucat modest...insa un asa comentariu nu ar trebui sa exista,cel putin incoerent!:D
Ia zii,samuila ala,si-a platit cotizatia la barul rapidistilor?:D

Nu comentatorul e vinovat ca meciul asta cu Buzaul a fost considerat de multa lume drept unul suspect inainte chiar ca el sa inceapa. Daca a comentat tendentios meciul e treaba sefilor lui sa-l sanctioneze.

Nu stiu daca e rapidist ori ba, cu siguranta ca tu ai mai multe informatii (ca de obicei) asa ca nu vad de ce ma intrebi pe mine...

virus alb-albas
30th November 2007, 15:23
vorba lui gigi s-a adeverit: steaua joaca/ca in filme :))
intr-adevar, ca in filmele cu prosti, cu ei in rolurile principale
sunt atat de fraieri,incat nu mai sunt in stare sa faca nici macar un blat :happy

Dani3l
30th November 2007, 15:23
Hai mai,rapid vs gloria e un meci "el clasico" in blaturi:happy sa nu jignim notiunea de "blat".Gata,sunt offtopic.Ah,de i-as intalni pe samuila si draghici....:D

Vi3rme_X
30th November 2007, 15:23
Bravo Buzau! Tot respectul meu .. :D

Forza Viola

PerVersion
30th November 2007, 15:23
Rezultat surprinzator, si asta nu din cauza blatului la care se asteptau unii, ci din prisma pozitiilor si obiectivelor celor 2 echipe. Nu am vazut meciul, dar din ce am citit in comentariul online, Buzaul nu a jucat rau si chiar a avut ocazii de gol. Nu-mi ramane decat sa felicit Buzaul, iar cei care i-au acuzat toata saptamana, ar fi frumos sa-si ceara scuze.. :) Asta chiar daca sunt putini sustinatori ai Gloriei pe aici.. :)

Ferko
30th November 2007, 15:24
[QUOTE=dardar_3;1704383]Te-ai uitat prea mult la Discovery mai baietel?

Incearca sa iti revii dupa emotia purnica pe care ti-a dat-o Bunica asta... gata... a trecut... trebuie sa iesi din orgasmul asta specific varstei...
QUOTE]

Nenica scumpu, eu am vazut meciul si am vazut cum cineva care da un gol splendit nu se bucuru si nici coechipierii lui nu se bucura pentru el. Probabil ca la inghesuiala "felicitarilor" i-au tras cateva scatoalce ca sa-l invete minte sa nu mai faca asa ceva impotriva Stelei. Blatul a fost perfect, daca nu-si baga piciorul Bunica. Domnule nenica dardar_x fii bun si incerca sa nu-ti propui sa jignesti pe nimeni, pentru ca nu esti in stare nici de asa ceva. Oricum nu ma asteptam ca stelistii sa recunoasca blatul (nereusit) Stelei.

valterg
30th November 2007, 15:25
Daca Badoi nu se ferea de minge in zid batea Steaua.

Dani3l
30th November 2007, 15:25
Daca a comentat tendentios meciul e treaba sefilor lui sa-l sanctioneze.

Super-brain raspuns....:happy
Am mentionat ca Steaua a jucat slab:D la fel precum comentariul carbogazosului de giulesti:D

Tyler Durden
30th November 2007, 15:26
Super-brain raspuns....:happy
Am mentionat ca Steaua a jucat slab:D la fel precum comentariul carbogazosului de giulesti:D

Ramai un ,,subtil" al Ols-ului. Stelist esti, ardelean esti, mintos am zis...ca tine nu se mai naste...

Zax
30th November 2007, 15:27
asa....SAMUILA....CE NUME PREDESTINAT ARE!

Asasinu_Ucj
30th November 2007, 15:28
blat clar :rosu::rosu::rosu::rosu::rosu:

Datenshi
30th November 2007, 15:29
Gata, s-a gasit vinovatul pentru punctele pierdute azi.

Kukubau
30th November 2007, 15:30
La vestiare, la pauza meciului Gloria Buzau - Steaua:
"- Nea JIJI, CAT .... cotizezi sa luatzi 3 (trei) puncte ?.....
- CEEE ?????..... Dupa ce v-am alimentat cu atatzia jucatori, mai vretzi si MALAI ???..... ZAT !
- DAAA ?..... bineeeeeeeeeeee.............."

... si astfel, a aparut o noua RIMA la "Dica" :
ROMICA BUNICA !!!
:limba:

PerVersion
30th November 2007, 15:31
Gata, s-a gasit vinovatul pentru punctele pierdute azi.

Agenturili unguresti?! :happy

Celso
30th November 2007, 15:31
a dat si mamaie gol :cry:

Dani3l
30th November 2007, 15:33
Erau previzibile reactile dupa meciul asta...daca batea Steaua,non-stelistii ziceau ca e blat...daca nu batea Steaua, stelistii ziceau ca nu e blat...blat sau nu...joc modest,comentatori de ...care primesc banii de la Ana :D

Kooler
30th November 2007, 15:33
a dat si mamaie gol :cry:

Si ce gol... Nu-i rau pentru o pensionara.

Charon
30th November 2007, 15:34
VinovatuL:UNTDELEMN de la Bunica!:lol:

Datenshi
30th November 2007, 15:35
Agenturili unguresti?! :happy

Nu bre. Samuila asta.

clausisme
30th November 2007, 15:36
Nu-mi ramane decat sa felicit Buzaul, iar cei care i-au acuzat toata saptamana, ar fi frumos sa-si ceara scuze.. :) Asta chiar daca sunt putini sustinatori ai Gloriei pe aici.. :)

Mda ...unde sunt scuzele ? Cum cum .... ? ati fost patetici crezand ca va fi blat :o:....cum ?steaua nu si-a revenit dupa primul punct in grupe tocmai cu Slavia:sleep:? ...cum,ce aud ? acum intelege-ti de ce a piedut U Cluj si Poli t. la Buzau cand steaua a pierdut cu aceste echipe marete:P?

Dupa meciul cu Gloria lacatus a plecat de la uta :happy abia astept urmatoarea lui vizita in stadionul din Crang

Charon
30th November 2007, 15:38
"Mamaia e prea batrana,prea proasta sa se prinda!":rolleyes:

georgebz
30th November 2007, 15:42
Nu-mi ramane decat sa felicit Buzaul, iar cei care i-au acuzat toata saptamana, ar fi frumos sa-si ceara scuze.. :) Asta chiar daca sunt putini sustinatori ai Gloriei pe aici.. :)


nu neaparat sunt putini ... dar eu unul prefer sa stau linistit in banca mea ... chiar nu merita sa participi la discutii pe acest forum legate de fotbal ... citesc threadurile legate de Gloria si chiar ma distrez cand vad ce pot "debita" unii "cunoscatori" ...

Ferko
30th November 2007, 15:44
Foarte curios ca la un asemenea gol autorul nu s-a bucurat deloc. Normal si firesc cand cineva inscrie un astfel de gol - chiar si in amicale, ca sa nu zic ca si la antranamente - este sa-si exprime bucuria nu sa si-o inabuse.

CFR1907
30th November 2007, 15:51
Bunica mai ca nu a inceput sa planga. Cred ca era constient ca le-a luat banii din buzunar coechipierilor lui...

Bunica dupa gol (http://www.gsptv.ro/index/id/8384)

Kooler
30th November 2007, 15:53
O fi Bunica un suporter Steaua si probabil din cauza asta sa nu se fi bucurat.

YoYoyOi
30th November 2007, 15:54
Daca Badoi nu se ferea de minge in zid batea Steaua.

foarte, foarte corect :ok:

PyroliMadrik
30th November 2007, 15:56
a fost tare faza ... unde's blaturile de altadata :rosu:

Nico21
30th November 2007, 15:59
Comentariul a fost exceptional...foarte bine ca a accentuat faza comica de la golul Stelei...o faza de tot rahatul....cred ca Bunica ala a vrut sa o dea in plopi,ca prea suparat a fost dupa executie...le-a scos banii din buzunar colegilor...:D:D:D

rob_din
30th November 2007, 16:06
L-a batut Dumnezeu in cap pe Jiji fiindca a vrut sa faca blat si i-a aruncat din cer mingea in poarta

Serios vorbind daca lui Becali nici blaturile nu-i mai ies chiar ca e cazul sa plece.

CFR1907
30th November 2007, 16:21
BECALI: "CINE FACE CA MINE, CA MINE SA PATEASCA!"


Ce intelegeti din declaratia asta? Daca cumva se referea ca toti care incearca sa faca blaturi sa pateasca ca el, atunci sunt de acord.:D

m8k
30th November 2007, 16:23
Lovin singur, Dica singur....gol!:ras-plans:
La 1-0 un jucator de la Buzau avea la 16m mingea si in loc sa traga la poarta o trimite inapoi spre centrul terenului! Portarul Marne sau cum ii zice a tras de timp mai mult dupa 1-0 decat la 0-0!!! Daca comparam atitudinea jucatorilor de la gloria la finalul meciului cu ucluj si ultimele minute din acest meci puteti sa va dati seama sigur ca a fost un blat esuat!!!
Sa mai zica vreun stelist ca CFR fura!!!:rosu:

Vladek
30th November 2007, 16:25
Lovin singur, Dica singur....gol!:ras-plans:
La 1-0 jucatorul din Buzau avea la 16 mingea si in loc sa traga la poarta o trimite inapoi spre centrul terenului! Portarul Marne sau cum ii zice a tras de timp mai mult dupa 1-0 decat la 0-0!!! Daca comparam atitudinea jucatorilor de la gloria la finalul meciului cu ucluj si ultimele minute din acest meci puteti sa va dati seama sigur ca a fost un blat esuat!!!
Sa mai zice vreun stelist ca CFR fura!!!:rosu:

Ia uite mah de unde sari Maica Tereza a fotbalului romanesc. CFR fura la fel de mult sau la fel de putin ca si Steaua, Dinamo, Rapid, samd. Alegeti cum va place.

Gabri3l
30th November 2007, 16:28
bunica executa bine loviturile libere... cred ca va ajunge la steaua, in locul lui dica.

Nico21
30th November 2007, 16:31
Bunica a intrat cu capul plecat la vestiare si era extrem de nervos,conform Telesport...:groggy::groggy::groggy::groggy:

CFR1907
30th November 2007, 16:32
Bunica a intrat cu capul plecat la vestiare si era extrem de nervos,conform Telesport...:groggy::groggy::groggy::groggy:

Tu nu ai fi suparat in locul lui?:)

m8k
30th November 2007, 16:35
Ia uite mah de unde sari Maica Tereza a fotbalului romanesc. CFR fura la fel de mult sau la fel de putin ca si Steaua, Dinamo, Rapid, samd. Alegeti cum va place.

Aici poate ai dreptate! Rapidul poate nu intra in acest calcul!:D
Spune-i lui diablo sa mai retuseze clasamentul acela adevarat al lui si sa va mai scada un punct de acolo!:D

Citizenkane
30th November 2007, 16:37
poi normal sa fie suparat ..el a intrat mai tarziu ...abia in a 2 a repriza ..deci mita lui e doar jumate ..sau chiar mai putin :P

clausisme
30th November 2007, 16:44
Costel Bucur ,patronul Gloriei Buzau ,a declarat:

"Am meritat punctul, am dovedit ca intre noi si Steaua nu este nici o treaba. Jucatorii vor avea o prima frumoasa pentru acest punct. S-a spus ca suntem Steaua II, ca suntem subordonati, nu este nimic adevarat."

Iar George ,patron steaua:"Sunt atât de supărat, încât nu am cuvinte!" ce spunea bibicul inainte de meci "cum sa-mi dea mie Gloria gol ..."

SAMM
30th November 2007, 16:47
Lovin singur, Dica singur....gol!:ras-plans:
La 1-0 un jucator de la Buzau avea la 16m mingea si in loc sa traga la poarta o trimite inapoi spre centrul terenului! Portarul Marne sau cum ii zice a tras de timp mai mult dupa 1-0 decat la 0-0!!! Daca comparam atitudinea jucatorilor de la gloria la finalul meciului cu ucluj si ultimele minute din acest meci puteti sa va dati seama sigur ca a fost un blat esuat!!!
Sa mai zica vreun stelist ca CFR fura!!!:rosu:

ce *******

Ulysses
30th November 2007, 17:02
Lovin singur, Dica singur....gol!:ras-plans:
La 1-0 un jucator de la Buzau avea la 16m mingea si in loc sa traga la poarta o trimite inapoi spre centrul terenului! Portarul Marne sau cum ii zice a tras de timp mai mult dupa 1-0 decat la 0-0!!! Daca comparam atitudinea jucatorilor de la gloria la finalul meciului cu ucluj si ultimele minute din acest meci puteti sa va dati seama sigur ca a fost un blat esuat!!!Sa mai zica vreun stelist ca CFR fura!!!:rosu:

m8k ,dintre toate mesajele aberante de pe acest thread cum ca acest meci a fost sau nu blat ca jucatorul buzaului a vrut sau n-a vrut sa inscrie, al tau este campion absolut!:happy:happy:happy pai bine ma moderatorule , cum adica blat esuat????daca vrei sa faci blat , faci ! (vezi cfr-ul si arbitrii!:D)sau daca bunica ala vroia sa o dea in tribuna , o dadea ! nimic mai simplu sa sutezi in plopi in ultimul minut ... dar asta se intampla cand prostia e lasata fara lesa pe forum:D

ps pentru moderatori nu se pune trollingul???

resita
30th November 2007, 17:03
numai lui gigi i se putea intampla una ca asta :happy:happy:happy:happy

Nico21
30th November 2007, 17:04
edit....

m8k
30th November 2007, 17:08
m8k ,dintre toate mesajele aberante de pe acest thread cum ca acest meci a fost sau nu blat ca jucatorul buzaului a vrut sau n-a vrut sa inscrie, al tau este campion absolut!:happy:happy:happy pai bine ma moderatorule , cum adica blat esuat????daca vrei sa faci blat , faci ! (vezi cfr-ul si arbitrii!:D)sau daca bunica ala vroia sa o dea in tribuna , o dadea ! nimic mai simplu sa sutezi in plopi in ultimul minut ... dar asta se intampla cand prostia e lasata fara lesa pe forum:D

ps pentru moderatori nu se pune trollingul???

Atunci nu a fost blat, atat puteti...tot acolo e!:happy

SAMM
30th November 2007, 17:17
numai lui gigi i se putea intampla una ca asta :happy:happy:happy:happy

pai gg e corect, nu ca porcea care s-ar fi dus la aia in vestiar sa le dea banii la pauza


:yeah:

cip_81
30th November 2007, 17:25
Desi scorul nu lasa loc de interpretari, a fost o mascarada de meci. Cel putin, fundasii Gloriei au fost comici. Incredibil golul stelei. O faza fixa (deci nu se poate spune ca au fost nepregatiti), pe coltul scurt (la fel de incredibil), jucator liber pe o raza de cel putin 5 m. Ca sa nu mai zic ca la 1-0, unul de la Gloria, la 16m de poarta stelei, in pozitie buna, a intors mingea inapoi vreo 10 m.
Se vedea de pe luna ca echipa gloriei era divizata, dar atat de slaba e steaua incat nu poate invinge nici o astfel de echipa.

SAMM
30th November 2007, 17:29
Desi scorul nu lasa loc de interpretari, a fost o mascarada de meci. Cel putin, fundasii Gloriei au fost comici. Incredibil golul stelei. O faza fixa (deci nu se poate spune ca au fost nepregatiti), pe coltul scurt (la fel de incredibil), jucator liber pe o raza de cel putin 5 m. Ca sa nu mai zic ca la 1-0, unul de la Gloria, la 16m de poarta stelei, in pozitie buna, a intors mingea inapoi vreo 10 m.
Se vedea de pe luna ca echipa gloriei era divizata, dar atat de slaba e steaua incat nu poate invinge nici o astfel de echipa.

altul

un gol exact identic a dat Dica si cu aek tm la 2-1 pt Steaua in Ghencea, si nu putea fi vb de blat

.

dak unii sustin si acum ca a fost blat la 1-1, inseamna ca trebuie sa se ia de mana cu vadim si cu gg sa faca rapid o vizita la spitalul din berceni

Vladek
30th November 2007, 17:30
Desi scorul nu lasa loc de interpretari, a fost o mascarada de meci. Cel putin, fundasii Gloriei au fost comici. Incredibil golul stelei. O faza fixa (deci nu se poate spune ca au fost nepregatiti), pe coltul scurt (la fel de incredibil), jucator liber pe o raza de cel putin 5 m. Ca sa nu mai zic ca la 1-0, unul de la Gloria, la 16m de poarta stelei, in pozitie buna, a intors mingea inapoi vreo 10 m.
Se vedea de pe luna ca echipa gloriei era divizata, dar atat de slaba e steaua incat nu poate invinge nici o astfel de echipa.

:lol::lol: Frustrare la max ... slaba Steaua, dar tot putem bate echipa MI . :D Si asta-i tot ce conteaza.

caine19
30th November 2007, 17:31
surpriza mare , e bine :ok:

virus alb-albas
30th November 2007, 17:46
altul

un gol exact identic a dat Dica si cu aek tm la 2-1 pt Steaua in Ghencea, si nu putea fi vb de blat

dak unii sustin si acum ca a fost blat la 1-1, inseamna ca trebuie sa se ia de mana cu vadim si cu gg sa faca rapid o vizita la spitalul din berceni

asta e justificarea voastra... ca s-a terminat 1-1; pai s-a terminat egal de berbeci ce ati fost, aia e... :happy

Hull
30th November 2007, 17:52
E imposibil sa nu fi fost blat ! Nu scapa gigi ocazia si nici nu-l costa mult. Mai clar nu se poate la stilul oierului mai ales ca nu putea fi refuzat.
Dar nu asta e important. Important este ca Steaua n-a fost in stare sa bata cu 2-3 goluri diferenta, ca jucatorii nu vor sa demonstreze nimic si ca de fapt si Laca pare sa fie complice la aceasta stare de suficienta dupa un gol marcat.
Aia cu blatu e clara , dar periferica.

Incubus
30th November 2007, 17:54
Foarte curios ca la un asemenea gol autorul nu s-a bucurat deloc. Normal si firesc cand cineva inscrie un astfel de gol - chiar si in amicale, ca sa nu zic ca si la antranamente - este sa-si exprime bucuria nu sa si-o inabuse.

tu ai vazut ce goluri a dat C Ronaldo contra lui Sporting? Si in tur si in retur. Si nu s-a bucurat deloc... deci se poate.
Probabil ca o parte din jucatori au fost trantiti, dar aia care cerseau penalty-uri sau care trageau de timp la 0-0 sau ala care a dat in bara... sigur au jucat pe bune.

virus alb-albas
30th November 2007, 18:00
tu ai vazut ce goluri a dat C Ronaldo contra lui Sporting? Si in tur si in retur. Si nu s-a bucurat deloc... deci se poate.

pai, scuza-ma, Cr.Ronaldo a jucat la Sporting, de-aia nu s-a bucurat... Bunica asta a fost junior la voi si nu stim noi sau e "stelist de mic" ?
:evil:

Luis Garcia10
30th November 2007, 18:02
A cam fost blat...dar nici asa nu au putut castiga cizmele de la Steaua! E bine ca s-a intamplat asa pentru ca astfel Becali isi va da seama ca multi dintre actualii fotbalisti ai Stelei nu au valoare! :ok:
Imi vine si acum sa rad...ce PALMA a primit Steaua! Incredibil! Astia nici cu blat nu sunt in stare sa castige afara! RUSINE SA VA FIE! :rosu: :rosu:

relansat
30th November 2007, 18:10
Numai blaturi vedeti si ... nici atunci cand vi se da o palma nu realizati ca ati gresit gandind ca`i blat la Buzau-Steaua :)
De Gloria Bistrita nu spuneti nimic? Sau ati zis`o inainte de meci ... :drak:
Pana una alta, rezultat echitabil daca e sa ne uitam la ocaziile avute, cu un plus pentru echipa gazda.

virus alb-albas
30th November 2007, 18:14
Numai blaturi vedeti si ... nici atunci cand vi se da o palma nu realizati ca ati gresit gandind ca`i blat la Buzau-Steaua :)
De Gloria Bistrita nu spuneti nimic? Sau ati zis`o inainte de meci ... :drak:
Pana una alta, rezultat echitabil daca e sa ne uitam la ocaziile avute, cu un plus pentru echipa gazda.

pai si Pandurii aia sunt tot ca voi... ca doar de-aia ati facut egal in meci direct... :D

relansat
30th November 2007, 18:34
Ca noi? :o:

Doua echipe cu un joc penal, decizie buna asta a lu` Neagoe de a demisiona :)

Cat despre egalul cu Pandurii, era ceva obisnuit ... s`a mai demonstrat inca o data, daca mai era nevoie (?), ca Stelutza nu poate lega doua rezultate pozitive, vezi: Craiova 1-0, Pandurii 1-1, Dinamo 1-0, (Slavia 1-1) si Buzau 1-1 :D

E doar matematica, urmand mersul rezultatelor ar trebui sa ne asteptam la victorie cu arsenal :drak: :D :lol:

alexuuBZ
30th November 2007, 18:36
meritam victoria:no: !:headbang::headbang:

Ferdininho
30th November 2007, 18:42
:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: Laca...DEMISIA, DEMISIA, DEMISIA, DEMISIA

Bell
30th November 2007, 18:45
m8k ,dintre toate mesajele aberante de pe acest thread cum ca acest meci a fost sau nu blat ca jucatorul buzaului a vrut sau n-a vrut sa inscrie, al tau este campion absolut!:happy:happy:happy pai bine ma moderatorule , cum adica blat esuat????daca vrei sa faci blat , faci ! (vezi cfr-ul si arbitrii!:D)sau daca bunica ala vroia sa o dea in tribuna , o dadea ! nimic mai simplu sa sutezi in plopi in ultimul minut ... dar asta se intampla cand prostia e lasata fara lesa pe forum:D

ps pentru moderatori nu se pune trollingul???

tu nu intelegi nimic ma... m8k a fost foarte diplomat... ca sa intelegi o sa iti deslusesc io: jiji si ai lui sunt atat de *******i ca nu mai sunt in stare sa faca un blat ... dar pentru ca mori de ciuda ca va departati de locurile de cupa UEFA (nici sa nu va mai ganditi la CL) nici nu mai gandesti clar... ai capata exact ceea ce ati meritat.. asha valoare asha rezultat JENANT!!! Blat nu prea a iesit... hahahahahhahaha de rasul curcilor...

Nu pot sa felicit steaua 2 pentru ca s-a vazut clar ca golul a fost un accident.. nu s-a bucurat aproape nimeni de pe stadion si teren.... Si ma ulysses bunica nu a sutat in tribune tocmai ca sa nu fie mai evident blatul .. a incercat sa traga cat de cat bine dar a gresit si a dat gol... minutul 92 hahahahaha... ma cum nu vedeti ca e mana lui Dumnezeu aci care ia tras o scatoalaca prostanacului de jiji care ii tot ia numele in van...tulai..cine face ca el ca el sa pateasca!!!!!

m8k
30th November 2007, 18:56
Si cand te gandesti ca oierul saf, imparatul oilor a stimulat fnanciar echipa din Buzau sa scoata rezultate bune cu rivalii la titlu....:happy

sebastianstis
30th November 2007, 18:57
rusine de echipa ....mi-e ....nu am cuvinte .nu am mai scris demult timp pe forum ,dar urmaresc rezultatele echipelor noastre , steaua actuala m-a convins de un singur lucru :incepe sa semene tot mai mult cu embrionarul gg.(de fapt se identifica cu el ,bun exemplu de presedinte de club ...care a muncit toata viata lui....!!!)


Si cand te gandesti ca oierul saf, imparatul oilor a stimulat fnanciar echipa din Buzau sa scoata rezultate bune cu rivalii la titlu....:happy

poate isi trage vreun glont in cap si-l ingroapa astia cu mioarele lui....:D

:D
bunica executa bine loviturile libere... cred ca va ajunge la steaua, in locul lui dica.

:D va fi bunica lui gg :D

clausisme
30th November 2007, 19:09
Nu pot sa felicit steaua 2 pentru ca s-a vazut clar ca golul a fost un accident.. nu s-a bucurat aproape nimeni de pe stadion si teren.... Si ma ulysses bunica nu a sutat in tribune tocmai ca sa nu fie mai evident blatul .. a incercat sa traga cat de cat bine dar a gresit si a dat gol... minutul 92 hahahahaha... ma cum nu vedeti ca e mana lui Dumnezeu aci care ia tras o scatoalaca prostanacului de jiji care ii tot ia numele in van...tulai..cine face ca el ca el sa pateasca!!!!!

Cica nu s-a bucurat nimeni :happy bibi tot stadionul era in extaz ,si dupa gol toti coechipierii au venit sa-l felicite din cate am vazut eu a batut palma pn si cu portarul

IAr patronul , Costel Bucur ,a declarat:

"Am meritat punctul, am dovedit ca intre noi si Steaua nu este nici o treaba. Jucatorii vor avea o prima frumoasa pentru acest punct. S-a spus ca suntem Steaua II, ca suntem subordonati, nu este nimic adevarat."

Gloria Buzau a facut egal la Rapid acasa ,a invins pe poli timisoara,eu nu cred ca un egal cu steaua este atat de iesit din comun.Cu siguranta nu suntem echipa a 2-a a nimanui,iar cei din Buzau au o echipa cu care sa tina Glo:shocked:ooria Buzau :ok:

Citizenkane
30th November 2007, 19:14
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAH (doar atat am de spus )

CFR1907
30th November 2007, 19:20
Minca: "Văd că unii sunt supărați pe aici în loc să se bucure, nu stiu ce se intampla (referitor la colegii lui)"

Ulysses
30th November 2007, 19:26
tu nu intelegi nimic ma... m8k a fost foarte diplomat... ca sa intelegi o sa iti deslusesc io: jiji si ai lui sunt atat de *******i ca nu mai sunt in stare sa faca un blat ... dar pentru ca mori de ciuda ca va departati de locurile de cupa UEFA (nici sa nu va mai ganditi la CL) nici nu mai gandesti clar... ai capata exact ceea ce ati meritat.. asha valoare asha rezultat JENANT!!! Blat nu prea a iesit... hahahahahhahaha de rasul curcilor...

Nu pot sa felicit steaua 2 pentru ca s-a vazut clar ca golul a fost un accident.. nu s-a bucurat aproape nimeni de pe stadion si teren.... Si ma ulysses bunica nu a sutat in tribune tocmai ca sa nu fie mai evident blatul .. a incercat sa traga cat de cat bine dar a gresit si a dat gol... minutul 92 hahahahaha... ma cum nu vedeti ca e mana lui Dumnezeu aci care ia tras o scatoalaca prostanacului de jiji care ii tot ia numele in van...tulai..cine face ca el ca el sa pateasca!!!!!

non-sensuri de dragul de a te vedea pe forum ! iti iese de minune ! succes in continuare :ok:

Bell
30th November 2007, 19:27
Minca: "Văd că unii sunt supărați pe aici în loc să se bucure, nu stiu ce se intampla (referitor la colegii lui)"

.. pentru ca o facut Bunica hocus pocus si le-a transformat lovelele in cacaretze de oaie :happy...

Bell
30th November 2007, 19:30
non-sensuri de dragul de a te vedea pe forum ! iti iese de minune ! succes in continuare :ok:

no bine ma.. stiu ca esti necajit... dar sincer nu pot sa nu ma bucur cand vad o asha ironie a sortii... tie chiar nu iti vine sa razi asha printre lacrimi de ce s-a intamplat azi??!!! Eu sincer ash mai si rade.. doar viatza asta nu e dpar suparare :happy

eSteven
30th November 2007, 19:35
Daca vrei sa vezi adevarul pur, si nu te minti.. jocul a avut parti bune in care s-a jucat "pe teren". In special valentele ofensive determinante si nebanuite ale buzaului din prima repriza. Dar nu s-a jucat corect si la faza din care steaua a inscris, si de asemenea buzaul care a stricat cateva incursiuni chiar bune. Per ansamblu ... pot spune intradevar ca numai ciobanului i se putea sa ii intre mortul in casa in minutul 92 :D. L-au parasit pe rand norocul, electoratul, suporterii, buzaul si Doamne Doamne. In curand or sa traga numai mustele!!!

Eu cred ca orice jucator s-ar fi bucurat extraordinar de mult sa fi dat un gol stelei in finalul partidei.. gol care iti ofera un punct. Insa bunica cu un ochi ras.. cu altul plans.. vezi tu.. pana una alta e mai aproape maieul decat camasa.. si poate il ia ciobi la steaua.:D

dannyreddog
30th November 2007, 19:38
Steaua a afisat acelasi joc confuz fara imaginatie si sclipiri cu care ne-a obisnuit in ultimul timp.
Mai multe lucruri imi ridica semne de intrebare...In primu rand lipsa de reactie(ce sa mai zic de marcaj) la golul lui Dica din minutul 79,lipsa de "motivatie" de vlaga in incercarea buzoienilor de a egala vicecampioana,dupa ce acestia au inscris si cred ca cel mai clar element,dupa parerea mea,lipsa bucuriei,entuziasmului la golul inscris in ultimele secunde de catre Romica Bunica.
Probabil ca unii din componentii echipei gazde nu si-au aparat corect sansele,iar altii au facut exact contrariul...
Cred ca acest meci a fost al doilea blat "esuat" din istoria fotbalului romanesc de dupa revolutie,dupa acel celebru FC Brasov-FCM Bacau 2-0 din sezonul 2000-2001...:D

Dani3l
30th November 2007, 19:40
le-a transformat lovelele in cacaretze de oaie :happy...
Clopotelule,zau ca ai mintea unui copil...cat despre vocabularul tau...:rosu:

Hard
30th November 2007, 19:49
Nu inteleg de ce ii mai bagati in seama pe cei care locuiesc in Canada,Sua,astia nu au nici o treaba cu fotbalul din Romania,nu si-au vazut niciodata echipa pe stadion,nu stiu altceva decat sa instige la scandal. Sunt sigur ca acest Bell nici nu "exista" cand cfr ecomax o fura cu 5-0 in Cupa Romaniei de la Fc National ... scuze de offtopic,dar cand vad ce kkti (vorba lui Yoyo :D) sunt pe aici :rolleyes:...

diorin
30th November 2007, 19:53
Arbitrul a furat meciul.:happy.Steaua in frunte cu Jiji si apostolul sluga Argat vor cere suspendarea pe viata a arbitrului .Jiji a trebuit sa plateasca prime si pt o echipa si pt cealalta, pt ca fiecare a obtinut un rezultatat bun :happy
A inceput sa isi bata joc si D-zeu de jiji,asa cum el isi bate joc de fiul sau Isus.

danpuric78
30th November 2007, 20:06
Nu inteleg de ce ii mai bagati in seama pe cei care locuiesc in Canada,Sua,astia nu au nici o treaba cu fotbalul din Romania,nu si-au vazut niciodata echipa pe stadion,nu stiu altceva decat sa instige la scandal. Sunt sigur ca acest Bell nici nu "exista" cand cfr ecomax o fura cu 5-0 in Cupa Romaniei de la Fc National ... scuze de offtopic,dar cand vad ce kkti (vorba lui Yoyo :D) sunt pe aici :rolleyes:...

Auzi? De tu de unde stii ce treaba au altii cu fotbalul romanesc. sau sa ramanem la lozinca: "noi ce care am mancat salam cu soia".
de ce un suporter din orasul x sau y din romania are treaba mai multa cu fotbalul romanesc decat unul din sua sau canada?
Vedeam caeleasi posturi tv, aceleasi meciuri, citim aceiasi presa. Si pun pariu ca multi din cei care posteaza pe forumuri, desi locuiesc in romania vad stadioanele din liga 1 la fel de des ca cei din canada.

In fine, despre meci - sunt 2 variante.
1. steaua nu mai e in stare sa-si bata propriul satelit, ceea ce inseamna ca e foarte slaba.
2. chiar s-a jucat pe bune si steaua nu poate sa bata buzaul-ce ce inseamna iarasi ca e foarte slaba.

Bell
30th November 2007, 20:08
Clopotelule,zau ca ai mintea unui copil...cat despre vocabularul tau...:rosu:

ma din cand in cand mai am si minte de copil.. ca prea multa maturizare strica... nu cred totusi ca am folosit un limbaj obscen vreodata... dar aluziile sutn mishto pentru cine vrea sa priceapa...

Bell
30th November 2007, 20:12
Nu inteleg de ce ii mai bagati in seama pe cei care locuiesc in Canada,Sua,astia nu au nici o treaba cu fotbalul din Romania,nu si-au vazut niciodata echipa pe stadion,nu stiu altceva decat sa instige la scandal. Sunt sigur ca acest Bell nici nu "exista" cand cfr ecomax o fura cu 5-0 in Cupa Romaniei de la Fc National ... scuze de offtopic,dar cand vad ce kkti (vorba lui Yoyo :D) sunt pe aici :rolleyes:...

bai... kktu' cel mai mare esti tu... la vremea cand mergeam eu pe stadion tu nu existai... am plecat din Romania pentru ca nu am vazut nici un viitor acolo.. dar raman roman, clujean si fan CFR... Inhiba-ti frustrarile ca oricum nu ne intereseaza prea mult...

caine19
30th November 2007, 20:13
Poti sa-mi spui si mie de cat timp esti fan cfr ?

In adolescenta cu cine tineai ?

spartacus
30th November 2007, 20:16
Nu am vazut meciul deci nu prea am ce comenta. Becali face din nou greseala sa nu isi controleze raspunsurile de moment sau macar sa se gandeasca un pic la ele. Probabil in cateva zile va reveni cu declaratiile mai optimiste...

Desi nu prea am remarcat bucuria egalului la jucatorii Gloriei, eu ii felicit pentru rezultat. In momentul de fata cred ca Bunica e eroul echipei...:) Totusi, sa iei gol in minutul 92 la o lovitura libera avand un portar de talia lui Zapata si o aparare experimentata denota o anumita relaxare. E clar ca din diverse motive, Gloria a fost subestimata.

Intr-un final, politicosul mistic din mine zice ca incetul cu incetul destinul ii intoarce spatele lui Il Oier Maximo...anticipez o crestere a frecventei deplasarilor la muntele Athos insotite de reprize de autoflagelari...ptiu drace!!!

blaga
30th November 2007, 20:17
Bunica mai ca nu a inceput sa planga. Cred ca era constient ca le-a luat banii din buzunar coechipierilor lui...

Bunica dupa gol (http://www.gsptv.ro/index/id/8384)

"Sunt atat de suparat incat nici n-am cuvinte. Asta este. Cand esti prea bun, asta se intampla. Cine face ca mine, ca mine sa pateasca", a spus Becali, care nu a dorit sa ofere alte detalii.

Urmariti imaginile de la gol si distrativa de prostia stelistilor.

Aurel.D
30th November 2007, 20:29
Nu am vazut meciul, dar inteleg ca a fost ceva de "Nenea Iancu" ce s-a intamplat....sezonul asta, chiar ca s-a intors totul cu fundul in sus in campionat....

Adi Da Samraj
30th November 2007, 20:50
Este clar ca avem cea mai proasta echipa din lume !!!! La un blat cu un 1-0 stiut de toti , ai nostri "reusesc" sa fie egalati de un Bunica , care in mod cert a vrut sa traga pe linga poarta !!!!

six
30th November 2007, 20:55
VOI SI CAND E BLAT NU BATETI!:lol: :happy:happy:happy ......campionii din ghencia......:ras-plans::ras-plans::ras-plans:

BAK
30th November 2007, 21:20
unde era steaua in clasamentul ala adevarat ....? oricum, hegemonia stelei a inceput....dupa egalul cu slavia incepeau stelistii sa se agite din nou....deci cu astia vor in liga de la anul? de ce, sa o beleasca mai rau ca si anul asta?

Leo
30th November 2007, 22:05
nu am vazut meciul , dar am auzit ca a fost ceva gen cascadorii rasului

Charon
30th November 2007, 22:19
"in 7 etape ii ajungem pe Cluj"-jj
cred ca s-a referit la "U"!:D

Dani3l
30th November 2007, 22:22
:happy:happy:happy ......campionii din ghencia......:ras-plans::ras-plans::ras-plans:

Las mai bragadiru ,ca aveti greu meci la cta...:D daca mergeti in deplasare , o sa treceti prin orasul de bastina a echipei:Bucuresti.:D Sa opriti,vizitati locul de nastere a echipei si mergeti la cta sa sustineti bragadiru.Pentru poli timisoara se ocupa alte persoane!:D

nubian
30th November 2007, 22:31
Daca vrei sa vezi adevarul pur, si nu te minti.. jocul a avut parti bune in care s-a jucat "pe teren". In special valentele ofensive determinante si nebanuite ale buzaului din prima repriza. Dar nu s-a jucat corect si la faza din care steaua a inscris, si de asemenea buzaul care a stricat cateva incursiuni chiar bune. Per ansamblu ... pot spune intradevar ca numai ciobanului i se putea sa ii intre mortul in casa in minutul 92 :D. L-au parasit pe rand norocul, electoratul, suporterii, buzaul si Doamne Doamne. In curand or sa traga numai mustele!!!

Eu cred ca orice jucator s-ar fi bucurat extraordinar de mult sa fi dat un gol stelei in finalul partidei.. gol care iti ofera un punct. Insa bunica cu un ochi ras.. cu altul plans.. vezi tu.. pana una alta e mai aproape maieul decat camasa.. si poate il ia ciobi la steaua.:D

cel mai tare post de pe thread :yes:

Ferdininho
30th November 2007, 22:34
Las mai bragadiru ,ca aveti greu meci la cta...:D daca mergeti in deplasare , o sa treceti prin orasul de bastina a echipei:Bucuresti.:D Sa opriti,vizitati locul de nastere a echipei si mergeti la cta sa sustineti bragadiru.Pentru poli timisoara se ocupa alte persoane!:D

Pt. toti stelistii avem "untdelemn de la BUNICA " :yeah: :yeah: :yeah:

sebastianstis
30th November 2007, 23:10
Nu inteleg de ce ii mai bagati in seama pe cei care locuiesc in Canada,Sua,astia nu au nici o treaba cu fotbalul din Romania,nu si-au vazut niciodata echipa pe stadion,nu stiu altceva decat sa instige la scandal. Sunt sigur ca acest Bell nici nu "exista" cand cfr ecomax o fura cu 5-0 in Cupa Romaniei de la Fc National ... scuze de offtopic,dar cand vad ce kkti (vorba lui Yoyo :D) sunt pe aici :rolleyes:...

:rosu: esti ******* fra...sti ceva despre fotbal?

sebastianstis
30th November 2007, 23:13
Auzi? De tu de unde stii ce treaba au altii cu fotbalul romanesc. sau sa ramanem la lozinca: "noi ce care am mancat salam cu soia".
de ce un suporter din orasul x sau y din romania are treaba mai multa cu fotbalul romanesc decat unul din sua sau canada?
Vedeam caeleasi posturi tv, aceleasi meciuri, citim aceiasi presa. Si pun pariu ca multi din cei care posteaza pe forumuri, desi locuiesc in romania vad stadioanele din liga 1 la fel de des ca cei din canada.

In fine, despre meci - sunt 2 variante.
1. steaua nu mai e in stare sa-si bata propriul satelit, ceea ce inseamna ca e foarte slaba.
2. chiar s-a jucat pe bune si steaua nu poate sa bata buzaul-ce ce inseamna iarasi ca e foarte slaba.

subscriu 110%...:ok:

Dani3l
30th November 2007, 23:35
:rosu: esti ******* fra...sti ceva despre fotbal?
Mai,montreal canadiens..acu inteleg ca esti solidar cu fugarii romanasi care au ajuns prin canada,insa chill out!
Buni,rai,invingatori,pierzatori daca TE NUMESTI SUPORTER(indiferent ce sport) SUPORTI ...DE AIA SE NUMESTE:SUPORTER..TREBUIE SA SUPORTI DE TOATE.Daca nu..esti un bangwagon suporter,intelegi conceptul,nu?
Apoi,vine puric sa ne zica cat de slaba e Steaua ,cand echipa pe care o simpatizeaza e in urma Stelei si in meciul direct a tras un sut pe poarta...:happy
si voi cu dinamo2 aka mioveni ati stalcit-o...:happy

tataleone
30th November 2007, 23:45
Minca: "Văd că unii sunt supărați pe aici în loc să se bucure, nu stiu ce se intampla (referitor la colegii lui)"

Poate erau suparati ca au ratat victoria :happy

Tyler Durden
30th November 2007, 23:51
Mai,montreal canadiens..acu inteleg ca esti solidar cu fugarii romanasi care au ajuns prin canada,insa chill out!
happy

ooo, avem aici un exemplar de roman verde, mancator de soia. bine le face tradatorilor astora care au fugit lasand o tara care in curand o sa arate a soarele sfant de pe cer pentru a deveni burghezi in infernul capitalismului decadent de peste ocean...

fandinamo_cta
30th November 2007, 23:54
am vazut tot meciul si consider ca n-a fost blat....steaua e in picaj ca si dinamo....s-a urcat rahatul la cap de atatea vedetisme.
am crezut c-o sa fie meciul masluit...asa cum toti au crezut in etapa 4 ca dinamo face blat cu dacia mioveni ca e netoiu acolo si totusi am egalat in min.90+2........ au fost cativa jucatori ai gloriei care au schiopatat...chiar si la golul lui dica...si faza de la sfarsitul meciului cand bunica nu s-a bucurat prea tare la gol...nici el nu credea....

asa cum au acuzat steaua de blat asa a fost si cu dinamo atunci:

Bate Dinamo.. este suficient sa ne gandim cine este actionarul principal de la Dacia :)

dinamo - dinamo 2 3-0

Dinamo - Dinamo 2...mai are rost sa comentam...
victorie dinamo 200 %
aici trebuie sa fii loco sa nu pui pronostic 1 :ok:

Sa fim seriosi,asta-i meci pe puncte???Doar in liga lu' mitica se poate ca satelitul sa joace in aceeasi liga cu clubul "muma".....Culmea este ca se mai cere si pronostic!Eu as scoate meciul asta din grila etapei a patra!:rosu::rosu::rosu:

Procuroru' contra Comandantu', sau meci en-famille!
Deci 1!


blaturi au fost....sunt si vor fi cat e lumea...dar nu va repeziti sa mancati ceva brunmaroniu inainte de masa ca poate vi se apleaca.....aviz mancatorilor de keke

blaga
30th November 2007, 23:55
A cam fost blat...dar nici asa nu au putut castiga cizmele de la Steaua! E bine ca s-a intamplat asa pentru ca astfel Becali isi va da seama ca multi dintre actualii fotbalisti ai Stelei nu au valoare! :ok:
Imi vine si acum sa rad...ce PALMA a primit Steaua! Incredibil! Astia nici cu blat nu sunt in stare sa castige afara! RUSINE SA VA FIE! :rosu: :rosu:

Yoyo i-a uitate, asta nu prea vrea sa se lupte cu cei pe care-i numesti kakatii !
Omu zice ca buzau s-a intors cu spatele l-a golu vostru, se multumeau cu spaga..............
numa ca acolo, in ceruri, la cineva nici prin cap nu-i trece sa fie stelist:drak:

Asta e, vorba ta:

MERGEM INAINTE... CA INAINTE ERA MAI BINE

No mereti odata, ca noi ramanem aici ca ni bine :):happy:yeah:

No go, go :yes:

Dani3l
30th November 2007, 23:56
Tyler, vad ca-mi acorzi multa atentie...e o atitudine ff gay din partea ta.Veste proasta pt tine:nu sunt gay. Vezi la altii!:D

Tyler Durden
30th November 2007, 23:59
haha, sincer ma asteptam la mai mult de la tine, mai ales ca nu esti chiar cel mai prost de pe aici...sa arunce cu laturi de genul asta poate sa o faca orice gibon.

danpuric78
1st December 2007, 00:04
Mai,montreal canadiens..acu inteleg ca esti solidar cu fugarii romanasi care au ajuns prin canada,insa chill out!
Buni,rai,invingatori,pierzatori daca TE NUMESTI SUPORTER(indiferent ce sport) SUPORTI ...DE AIA SE NUMESTE:SUPORTER..TREBUIE SA SUPORTI DE TOATE.Daca nu..esti un bangwagon suporter,intelegi conceptul,nu?
Apoi,vine puric sa ne zica cat de slaba e Steaua ,cand echipa pe care o simpatizeaza e in urma Stelei si in meciul direct a tras un sut pe poarta...:happy
si voi cu dinamo2 aka mioveni ati stalcit-o...:happy

Preitene, ar trebui sa intelegi ca:

1. N-am fugit in canada, ci pur si simplu am plecat, unul din motive fiind ca n-am suportat sa vad cum din salariul meu prapadit se trageau toate impozitele ca sa-si de-alde becali mayabch si sa-i arunce finului cu miile de euro fara sa-l doara capul de nimik.
2. Suporter esti asa cum spui si la bine si la rau. Iti sustii echipa mereu, insa asta nu inseamna sa nu vezi cand joaca execrabil.

3. Steaua e slaba, foarte slaba. Si judecand dupa meciul de sambata trecuta, Dinamo e si mai slaba. Am spus asta de atunci. E evident.
Insa dinamo n-are legatura cu meciul de la buzau.



Cel mai interesant e rezultatul meciului. Se pare ca mitul si cultul "il cioban maximo" dispare. Becali nu mai are putere. NImeni nu-l mai asculta, nici chiar ala de la buzau.
Sper sa dipara dreaq din fotbal, si odata cu el si vechile practici, care s-au perpetuat de-a lungul timpului si pe care ciobanul le-a perfectionat.

sebastianstis
1st December 2007, 00:04
Mai,montreal canadiens..acu inteleg ca esti solidar cu fugarii romanasi care au ajuns prin canada,insa chill out!
Buni,rai,invingatori,pierzatori daca TE NUMESTI SUPORTER(indiferent ce sport) SUPORTI ...DE AIA SE NUMESTE:SUPORTER..TREBUIE SA SUPORTI DE TOATE.Daca nu..esti un bangwagon suporter,intelegi conceptul,nu?
Apoi,vine puric sa ne zica cat de slaba e Steaua ,cand echipa pe care o simpatizeaza e in urma Stelei si in meciul direct a tras un sut pe poarta...:happy
si voi cu dinamo2 aka mioveni ati stalcit-o...:happy

solidar sau nu ...i don't care .un lucru e sigur===) echipa steaua ,actuala , nu joaca nimic ,nu incearca nimic ,si mai grav cred ca ii dor undeva de fanii stelisti , cred ca s-au si exprimat in privinta aceasta .in ceea ce priveste fotbalul prestat , ne dau rezultate cu lingurita ,pase cu calcaiul ,0.666 goluri pe meci ,patroni inteligenti ,etc.suporta tu , si ling.i tu ,eu nu ,mersi.
offtopic :despre diaspora abtine-te sa vorbesti....esti mic.

sebastianstis
1st December 2007, 00:06
ooo, avem aici un exemplar de roman verde, mancator de soia. bine le face tradatorilor astora care au fugit lasand o tara care in curand o sa arate a soarele sfant de pe cer pentru a deveni burghezi in infernul capitalismului decadent de peste ocean...

nu cumva esti aka becali ...dupa vorba

sebastianstis
1st December 2007, 00:09
haha, sincer ma asteptam la mai mult de la tine, mai ales ca nu esti chiar cel mai prost de pe aici...sa arunce cu laturi de genul asta poate sa o faca orice gibon.

scuze...pe ata nu l-am citit ,acum inteleg la ce te referi..mersi pentru suport :ok:

Dani3l
1st December 2007, 00:17
solidar sau nu ...i don't care .un lucru e sigur===) echipa steaua ,actuala , nu joaca nimic ,nu incearca nimic ,si mai grav cred ca ii dor undeva de fanii stelisti , cred ca s-au si exprimat in privinta aceasta .in ceea ce priveste fotbalul prestat , ne dau rezultate cu lingurita ,pase cu calcaiul ,0.666 goluri pe meci ,patroni inteligenti ,etc.suporta tu , si ling.i tu ,eu nu ,mersi.
offtopic :despre diaspora abtine-te sa vorbesti....esti mic.
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaa,si daca-i injur sau ma duc sa-i snopesc in bataie..lovin va deveni Pirlo,Zaharia va fi Ibrahimovic, Rada va deveni Nesta...ce mai,asta e solutia sa-i injuram...Mai bine sustii echipa.Nu e vorba de-ai linge ,e vorba de a fi suporter indiferent de rezultat.E precum in viata reala..u know,e plin de tovarasi cand iti merge bine, cand dai de belele...bate vantu...probabil asa faci si in viata reala, esti tovaras numai la bine..
sebastian,fa bine si raspunde in acelasi post...e obositor sa citesti 3 msg consecutive de la acelasi user.:D

Adi Da Samraj
1st December 2007, 01:17
Mai,montreal canadiens..acu inteleg ca esti solidar cu fugarii romanasi care au ajuns prin canada,insa chill out!
Buni,rai,invingatori,pierzatori daca TE NUMESTI SUPORTER(indiferent ce sport) SUPORTI ...DE AIA SE NUMESTE:SUPORTER..TREBUIE SA SUPORTI DE TOATE.Daca nu..esti un bangwagon suporter,intelegi conceptul,nu?
Apoi,vine puric sa ne zica cat de slaba e Steaua ,cand echipa pe care o simpatizeaza e in urma Stelei si in meciul direct a tras un sut pe poarta...:happy
si voi cu dinamo2 aka mioveni ati stalcit-o...:happy

subscriu 107 %... :ok:

BAK
1st December 2007, 01:23
bai daniela, pai vad ca iti place sa suporti umilinte peste umulinte....vorba aia....youre taking it like a man....adica, ca sa iti traduc, esti un masochist