PDA

View Full Version : Inamicul pe care-l respect



El Ciu
24th November 2007, 20:07
Pentru ca se pare ca orice topic care incrimineaza activitatea PD-ului in mod direct va fii inchis, m-am gandit sa deschid un alt topic , cu un subiect inedit.

Toti de pe forumul acesta avem un partid pe care il votam maine si pe care il respectam. In acelasi timp, avem si un partid pe care nu-l suportam si pe care il consideram impropriu , in comparatiile cu standardele noastre morale.

Totusi, sunt curios, pe cine respecti din partidul pe care il urasti cel mai mult si mai mult?

Am sa incep eu. Este usor de observat ca sunt un anti-PDist de la inceputul lui 2005 , dupa ce Basescu a inceput razboiul impotriva lui Tariceanu. Cu toate acestea, exista o persoana, printre acei multi pdisti, pe care o consider o persoana buna (nu foarte buna, pentru ca are multe pete pe sacou, si care sunt usor de vazut). In cazul meu, este Sorin Frunzaverde. Probabil singurul PDist cunoscut care s-a dovedit a fii mai retinut in declaratiile sale si care , parerea mea, isi vede de propriile probleme. Am inteles ca se ocupa de relatia PD-ului cu PPE-ul. Cinste lui, ma bucur ca se comporta ca si un adversar politic si nu c si un demagog.

Sunt curios sa aud si parerile voastre.

Sorin Blaj
24th November 2007, 21:55
Partidul pe care nu-l suport este PSD, dar sunt doua persoane marcante din acest partid care au respectul meu: Cristian Diaconescu si Vasile Puscas.