PDA

View Full Version : Poli se "aliaza" cu Dinamo ?



Elphax
26th June 2006, 18:31
Ma gandesc de mult la aceasta chestiune, am asteptat inainte sa o pun in discutie, m-am gandit mult, dar ultimele evenimente sunt argumente in plus care sa sugereze o apropiere intre Poli si Dinamo, sau poate, mai bine zis, intre Marian Iancu si clubul Dinamo. Cateva exemple:

- acum cateva luni, la un meci acasa al lui Dinamo, au fost vazuti in cladirea BKP, aflata langa 'groapa', Emil Rosianu si Giovani Becali care urmareau meciul si s-au bucurat impreuna cand Dinamo a marcat (imi pare rau,dar nu imi amintesc exact care meci a fost). Deci Rosianu are afinitati pro-Dinamo. Nici nu ma mai intreb ce cauta sediul din Buc. al BKP langa stadionul Dinamo.
- Poli a oferit pe Plesan o suma exagerata, aprox. 1.500.000, din care parca 800.000 cash la transfer + restul mai tarziu.
- Inaintea meciului Poli - Dinamo, Iancu si Craciunescu au petrecut intr-un club de noapte din Timisoara impreuna cu conducatorii dinamovisti (parca Netoiu si Borcea). Cazul a fost amintit in mai multe ziare locale.
- Meciul sus-amintit s-a terminat egal, Dinamo s-a calificat in UEFA, dupa o partida jucata parca prea lejer, mai ales repriza a doua.
- Acum Iancu a mai contribuit cu 1.350.000 la bugetul lui Dinamo cumparand 2 jucatori. Nu era normal sa faca achizitii DUPA ce semnau cu un antrenor?
In total BKP a contribuit cu aproape 3 milioane de euro la bugetul lui Dinamo.
- Cand RAFO a dorit sa sponsorizeze pe Steaua, Iancu, atunci aflat in litigiu cu noul proprietar al RAFO, s-a opus vehement, intrand in conflict cu Gigi.

Parerea mea este ca sunt destule argumente care sa ne puna pe ganduri.

Cristian
26th June 2006, 23:27
Parerea mea, bani aruncati pe fereastra in cazu asta.......

Elphax
27th June 2006, 11:31
Inca ceva: la o emisiune pe TVSport, se discuta chiar in acest moment despre o indepartare a lui Netoiu de Dinamo si apropierea de Timisoara.
Dar Netoiu, parerea mea, tine la fel de mult la jucatorii sai precum tine si la Dinamo...

inter
27th June 2006, 11:37
interesant ..Craciunescu nasul lui Cartu , ambii amici buni cu cainetoiu .. Iancu amic si el cu conducerea dinamovista... nu-i exclusa o "infiltrare" a lui netoiu in gruparea timisoreana ...

bob
28th June 2006, 15:13
fiind dinamovist, ar trebui sa sustin ca alexa si grigorie sunt niste panarame. dar nu e asa. parerea mea e ca sunt f. buni. la dinamo grigorie n-a prea avut cum sa miste in sistemul de joc folosit. alexa e cel mai bun mijlocas de inchidere din tara. daca era asa de mare dinamovist , ramanea . indiferent de vointa lui netoiu. asa ca ar trebui ca timisorenii sa fie bucurosi pt. lovitura data.

lolo_grupa_c
28th June 2006, 15:18
interesant ..Craciunescu nasul lui Cartu , ambii amici buni cu cainetoiu .. Iancu amic si el cu conducerea dinamovista... nu-i exclusa o "infiltrare" a lui netoiu in gruparea timisoreana ...

netoiu sa cam saturat sa fie implicat cu mai multi....cred ca vrea sa faca ceva de unul singur,acuma depinde...

Sergio
28th June 2006, 15:47
Poli o sustine pe dinamo prin banii pe care ii da pt jucatorii care vin de acolo, la altceva doar cei cu probleme s-ar putea gandi.

malexoid
9th July 2006, 17:57
aberatii, simple speculatii...ma rog, nu doresc sa il supar pe autorul acestor observatii, hai sa spunem ca a tras ipoteze gresite.
in ce-l priveste pe netoiu...din cate stiu, tocmai ii nefericeste pe cei de la urziceni :)

Elphax
10th July 2006, 20:53
vedem dupa cateva etape ;) daca imi dau seama ca am gresit, poate imi cer si scuze

BrasovFans
11th July 2006, 17:01
- acum cateva luni, la un meci acasa al lui Dinamo, au fost vazuti in cladirea BKP, aflata langa 'groapa', Emil Rosianu si Giovani Becali care urmareau meciul si s-au bucurat impreuna cand Dinamo a marcat (imi pare rau,dar nu imi amintesc exact care meci a fost). Deci Rosianu are afinitati pro-Dinamo. Nici nu ma mai intreb ce cauta sediul din Buc. al BKP langa stadionul Dinamo.
- Poli a oferit pe Plesan o suma exagerata, aprox. 1.500.000, din care parca 800.000 cash la transfer + restul mai tarziu.
- Inaintea meciului Poli - Dinamo, Iancu si Craciunescu au petrecut intr-un club de noapte din Timisoara impreuna cu conducatorii dinamovisti (parca Netoiu si Borcea). Cazul a fost amintit in mai multe ziare locale.


Naspa de ce se intampla la Poli... cred ca singurul transfer reusit este cel a lui Stefan Grigorie.... parca a marcat si pentru Poli un gol...

Sergio
12th July 2006, 00:46
am incredere si in Alexa ca va rupe tot. :drak:

soccer
8th December 2006, 00:04
din cite vad poli ar face legea in liga 1 nu poarta violet alb ci alb violet ar trebui s-ai excluda pe lingusitori acestia liga. MEREU STEAUA CE STRALUCESTE.

Sergio
8th December 2006, 16:15
te-a patruns spiritul craciunului? :D

Elphax
30th January 2007, 10:21
mda, Dinamo e pe locul 1, obiectiv realizat ...

Mario Di Lazi
4th March 2007, 20:45
Văd că nu prea ziceți nimic de decizia lui Iancu
se pare că sunteți de acord cu ea
păcat ... are de pierdut fotbalul românesc :(

Sergio
5th March 2007, 15:25
mai bine asa... cu vedetele ne faceam de ras. :D

Elphax
28th January 2008, 16:43
subiect revenit in actualitate

in ultima vreme presa a 'transferat' jumatate din echipa lui Poli la dinamo ...


iarna asta :

veniri - Blay
plecari - Torje, Mansour, Scutaru (90%)
urmeaza Luchin si Latovlevici ...

Cappone
1st February 2008, 12:29
subiect revenit in actualitate

in ultima vreme presa a 'transferat' jumatate din echipa lui Poli la dinamo ...


iarna asta :

veniri - Blay
plecari - Torje, Mansour, Scutaru (90%)
urmeaza Luchin si Latovlevici ...

doar nu am ajuns ca u craiova sa dam tot ce avem mai bun la dinamo.ca atunci ar fi vai si amar

Ferdininho
18th May 2009, 16:38
Asa...au inceput sa se cam lege treburile.

Vandam
14th December 2010, 13:52
Deci concluzia e ca timisorenii sa vina sa sustina Otelul, contra lu dinamo :cry: