PDA

View Full Version : Meciul anului in NFC , Green Bay @ Dallas



georgebz
23rd November 2007, 21:17
In Week 13 se vor intanli cele mai bune echipe din NFC din acest sezon , ambele cu un record de 10 victorii si doar 1 infrangere ... este vorba de Green Bay si Dallas ... castigatoarea acestui meci va face un pas important pentru a obtine "homefield advantage" pe parcursul PlayOffului .... meciul se va juca vineri noapte incepand cu ora 03:15 in Dallas

Iata si rezultatele obtinute pana acum :

DALLAS

1 Sep 09 NYG 35 @ DAL 45
2 Sep 16 DAL 37 @ MIA 20
3 Sep 23 DAL 34 @ CHI 10
4 Sep 30 STL 7 @ DAL 35
5 Oct 08 DAL 25 @ BUF 24
6 Oct 14 NE 48 @ DAL 27
7 Oct 21 MIN 14 @ DAL 24
8 Bye
9 Nov 04 DAL 38 @ PHI 17
10 Nov 11 DAL 31 @ NYG 20
11 Nov 18 WAS 23 @ DAL 28
12 Nov 22 NYJ 3 @ DAL 34


GREEN BAY


1 Sep 09 PHI 13 @ GB 16
2 Sep 16 GB 35 @ NYG 13
3 Sep 23 SD 24 @ GB 31
4 Sep 30 GB 23 @ MIN 16
5 Oct 07 CHI 27 @ GB 20
6 Oct 14 WAS 14 @ GB 17
7 Bye
8 Oct 29 GB 19 @ DEN 13
9 Nov 04 GB 33 @ KC 22
10 Nov 11 MIN 0 @ GB 34
11 Nov 18 CAR 17 @ GB 31
12 Nov 22 GB 37 @ DET 26

Statisticile celor 2 QB in momentul de fata :

BRETT FAVRE 22 TD - 8 INT - 3356 Yarzi
TONY ROMO 29 TD - 11 INT - 3043 Yarzi


cine credeti ca va castiga si incercati sa si motivati :)

Zabriskie
23rd November 2007, 21:49
va castiga echipa care isi va dori mai mult victoria :D

Recunosc, Packers m-au fermecat sezonul asta, defensiva este impresionanta, chiar daca probabil cifrele nu prea o arata (nu am studiat), Barnett, Kampman, Williams, Wood, Harris, Hawk sunt Pro-Bowl material. Pe Barnett l-as pune in primii 3 mlb din liga in mom. de fata.
Chiar nu stiu cine ar putea castiga, echipele sunt foarte echilibrate, in mare masura meciul se va decide la jocul lui Romo, care se pierde in multe situatii tensionate. Owens o sa aiba double coverage probabil majoritatea timpului, cred ca o sa fie oprit la un meci mediocru, insa Witten si Crayton sunt si ele tinte bune, mai ales primul, jocul cu TE fiind foarte bun la Dallas.
O problema pentru Dallas ar putea fi in secondary, Brett va juca probabil mult timp cu 3 sau 4 Wr +/- Lee. In afara de Newman, care e de cativa ani un corner de top, nu prea se remarca nimeni acolo. Mi-ar placea nespus sa abuzeze putin de Roy Williams :D. Pe de alta parte packers vor juca probabil cu 2 rookies, tipu' cu interceptia din meciul cu lions si Bigby care chiar daca e in al 2-lea sau al 3-lea an, pana in sezonul asta nu prea a vazut cine stie ce actiune.
Nu stiu de ce Green Bay nu fac rotatie la Rb, un duo Grant - Morency ar fi interesant, mai ales ca au stiluri diferite. Nici strategia celor din Dallas nu imi place, Barber are un potential imens, dar daca il folosesti de 15 ori pe meci...

Nu cred ca cine va castiga meciul, se va desprinde in castigatoarea conferintei, echipele mai au cateva meciuri dificile.

little_earl
24th November 2007, 00:27
cred ca va fi un meci echilibrat, high scoring .. deci un spectacol pe cinste :P

ofensiva cowboys imi pare un pic mai buna decat cea packers pt ca alearga mai bine cu mingea, de partea cealalta packers parca au un avantaj in defensiva (nu stiu cat de grav s-au accidentat woodson si kgb)

sper sa castige green bay

dumboss_yo
24th November 2007, 16:02
am votat GreenBay pentru ca ofensivele celor doua echipe sunt echilibrate (parca cu un mic avantaj pentru Cowboys), insa defensiva celor de la Packers mi se pare, destul de clar, mai puternica decat cea a lui Dallas. Sincer, nu stiu cu cine sa tin, asa ca ma voi bucura de spectacol si fie ca cel mai bun sa castige !

A.k.a
24th November 2007, 16:22
Let's go packers! :P

georgebz
24th November 2007, 16:30
si eu voi tine cu Green Bay credca vor putea obtine victoria ... sper sa aiba toti jucatorii apti ... din cate am vazut in urma mecului cu Detroit au avut cam multi accidentati ...

Patriots
24th November 2007, 18:35
Eu zic ca Packers vor castiga meciul.Mi se par o echipa mai echilibrata.Desi wide reciveri si rb de la Packers sunt mai slabi decat cei de la Dallas , Packers au defensiva mult mai buna si un QB carui nu ii mai trebuie nicio prezentare.Probabil asta va fi si finala NFC.

Zabriskie
24th November 2007, 20:16
Wr de la Packers sunt mult mai buni decat aia de la Dallas. Defapt aia de la Cowboys in majoritatea meciurilor e doar unul.
Desi cum spuneam imi place foarte mult defensiva din Green Bay, ea nu e cu mult mai buna, asa cum spuneti voi, poate este mai echilibrata, dar Cowboys au si ei niste valori individuale certe acolo, ca Newman, Ellis, Ware, sau Williams (cand nu se paseaza :D). Plus am vazut ca in ultimele meciuri si cei 2 defensive ends au crescut in joc.

cycloneclau
24th November 2007, 21:56
Io am votat cowboys pt ca sunt mai echilibrati decat Packers. Daca va uitati la meciurile disputate de ambele echipe, o sa vedeti ca Packers au foarte multe castigate la 3 pct sau maxim 7. Ei au probleme in ofensiva. Mai nou au inceput sa si alerge, dar nu stiu zau ce vor face cu Cowboys. Stim bine ca vacarii sunt buni impotriva Run-ului (io n-as vrea sa ma intalnesc cu R. Williams daca as fi RB).

Daca Favre va face niste greseli stupide si tipice lui, atunci nici defensiva pe care o lauda atat de multi aici pe thread, n-o sa poata sa opreasca pe Barber, Witten, Romo si ... nu in ultimul rand TO. Io cred ca va face un meci tare, in ciuda faptului ca va fi tinut de 2 oameni. Oricum, daca il lasa mai liber pe Witten pt TO, atunci tot si-o iau in cap. Oricum, interesant meci ... FOARTE interesant. Cred se situeaza pe locul 2, dupa Pats @ Colts.

In AFC s-a vazut cine-i mai bun, sa vedem joi in NFC cine poate sa se laude cu acest titlu (cel putin pt regular season) :ok:

Go Cowboys! (imi place de Barber si de aia tin cu ei, fenomenal tanaru)

Dani3l
26th November 2007, 21:02
Oare meciul de pe nfl network se poate hackeri?!:D Ati vazut in sistem stream,meciuri preluate de pe nfl network?

Zabriskie
26th November 2007, 21:08
Orice se poate hackerii :D. Nu stiu exact cum sta treaba cu meciurile astea de pe nfl network pt ca sunt destul de rare, mai e decat unul pana la finalul sezonului, Patriots - Giants.

dumboss_yo
27th November 2007, 21:44
siii...daca e pe NFL Netowrk inseamna ca nu il putem vedea ?

georgebz
27th November 2007, 22:28
cu siguranta se va face tot posibilul pentru macar 1 stream pe myp2p ... sa speram ca vor reusi ...

dumboss_yo
28th November 2007, 09:24
e...atunci e bine daca zici ca avem o sansa sa il vedem LIVE ... totusi, parca vad ca o sa fie un stream amarat care nu o sa mearga :( ...

Dani3l
29th November 2007, 15:10
Hmm,pe myp2p.eu meciul e in "oferta",insa momentan nu exista stream:) Daca aveti alte site-uri cu streamuri,dati o mana de ajutor.:ok:

georgebz
29th November 2007, 15:42
uita-te si ce scrie acolo : "A station is available and will appear here from 21:15 on the day of the event."

Dani3l
29th November 2007, 16:10
wow george..parca mi-ai dat ignore...:happy Am vazut ce scrie.;) Poate sunt alte persoane care au site-uri cu streamuri,unde s-au pus optiunile de vizionare.

cristane
29th November 2007, 16:39
Eu am votat Packers, pt ca imi sint simpatici, spre deosebire de vacari. Sper sa nu ma dezamageasca Favre :D

Sigur o sa fie stream si pe myp2p, tin minte de anul trecut ca meciurile de joi si simbata noaptea, care erau date tot de NFL Network, erau streamed pe Sopcast. Nu vad de ce ar fi altfel anul asta.

georgebz
29th November 2007, 16:58
wow george..parca mi-ai dat ignore...

am vazut ca ai fost cuminte , nimeni nu a mai fost provocat , deci am presupus ca ai inceput sa te comporti mai civilizat si te-am scos din "lista" ... si deocamdata nu m-am inselat ...

Dani3l
29th November 2007, 17:12
Eu am votat Packers, pt ca imi sint simpatici, spre deosebire de vacari. Sper sa nu ma dezamageasca Favre :D

Sigur o sa fie stream si pe myp2p, tin minte de anul trecut ca meciurile de joi si simbata noaptea, care erau date tot de NFL Network, erau streamed pe Sopcast. Nu vad de ce ar fi altfel anul asta.

o.t...fit-ar giants-ul...m-au scos la pariuri vs vikings....1,32 :happy
on topic:ma abtin sa zic ceva despre remarcile tale despre cowboys:D alftel e "fireworks":evil:
Asta era cea mai mare grija a mea..daca au mai fost hackerite meciuri transmise de nfl network..acu's mai linistit.:D
Prevad peste 100 de yarzi pt crayton sau witten si peste 75 yarzi rushings pt barber/j.jones Terrell o sa fie "somer":D Romo va pasa 270 yarzi & 3 TD pass.Sa vedem daca le nimeresc:D
george::ok:
ps sper ca maine dimineata sa scriu "it's 11-1":yeah:

georgebz
29th November 2007, 22:22
au aparut 3 posibile streamuri ... daca ar merge TSN cu MediaPlayer as fi multumit , cred ca va fi calitatea cea mai buna ....

http://myp2p.eu/broadcast.php?matchid=2786&part=sports

Dani3l
29th November 2007, 22:27
La meciul cowboys vs jets,am vazut cu TVU.Sincer,calitate fff buna a imaginii,nu stiu daca se datoreaza programului sau televiziunii(cbs),insa s-a vazut fff curat.
Hai, mai sunt 4 h si 1/2 pana la meci.Sper sa vad un meci frumos si dallas cowboys sa iasa invingatoare.Daca castiga packers,nu e stres,e doar un sport :ok:.

georgebz
29th November 2007, 22:44
CBS se vede de cele mai multe ori mai bine ca la TV :D


vad ca pe NFL.com Driver si Owens sunt inclusi in sodajul cu cei mai "productivi" jucatori in acest meci ... Jennings nu e ... cred ca secondary-ul de la Cowboys vor permite destule "big plays" , Jennings e favoritul lui Favre la acest capitol ... deci cred ca el poate avea un impact decisiv

Dani3l
29th November 2007, 22:58
Sunt sigur ca daca in noaptea asta, Romo face fumble/uri sau interceptii, romo hatters o sa inceapa sa-l "demoleze"..abia asteapta...pff,am zis ca nu abordez subiectu,nu am rezistat tentatiei....:happy
Sunt curios cat o sa fie jucat T.O:D are 6 mec consec cu cel putin un TD.Analistii de pe nfl.com ,spuneau ca packers sunt slabi impotriva T.E,deci Witten va fi jucat la greu:D
Un fan al Cowboys din States ,intr-o analiza pe youtube ,sustinea ca ar trebui sa-i toace pe packers cu jocul pe Running back-ul:Marion Barber:D + sustinea ca favre va fi sack-uit de cel putin 3 ori.La noapte vom vedea cine a avut dreptate.:D
AMR:4 ORE:D
Hai ca dau si un scor : 35-24 pt cowboys:D

cristane
29th November 2007, 23:26
Sunt sigur ca daca in noaptea asta, Romo face fumble/uri sau interceptii, romo hatters o sa inceapa sa-l "demoleze"..abia asteapta...

Poti sa fii sigur de asta :D Daca ratatul de Eli nu e in stare sa se ia dupa frate-su decit la recordul de interceptii intr-un meci.... macar Romo sa-mi produca niste bucurii :)

Serios vorbind acum, o sa fie un meci tare. Pacat ca nu pot sa stau sa-l vad live, miine dimineata am treburi importante foarte devreme, deci o sa ma abtin sa aflu scorul si o sa vad meciul miine seara inregistrat :D Pronostic: 35-33 pentru Packers, Favre 4 TDs, Romo 3 TDs, si un final dramatic :)

Dani3l
30th November 2007, 02:22
http://livetv.ru/it/eventinfo/6042/
Ma uit la preview pe sopcast:D

Dani3l
30th November 2007, 05:04
Hmm,dupa prima repriza :Cowboys 27-17 Packers.44 de pct dupa prima repriza,nu-i rau.Favre s-a accidentat in sfertul al 2 lea.....Romo a pasat pt 3 TD.9/15 = 197 de yarzi.T.O 1 td(al 7 lea mec consec cu cel putin 1 td),Crayton 1 td si Fasano 1td. Pentru Packers 2 td,Jennings si Grant.TD LUI Grant ff frumos.Sincer,ma asteptam la 60 de pct ,dar nu 44 dupa prima jumatate....Dallas joaca mai bine in a 2 a jumatate..sunt curios daca romo arunca inca 2 pase de TD si isi bate recordul de yarzi,din meciul cu Giants(345).IRON MAN Aka Favre ,cred ca o sa revina pe teren:ok:

georgebz
30th November 2007, 05:10
"veriga slaba" pentru Packers a fost Bush .... Cowboys au sesizat asta si au profitat din plin de slabiciunea acestui CB ...

Sinisther
30th November 2007, 06:43
nu vreau sa par subiectiv dar meciul a fost decis de 2 greseli uriase ale arbitrilor.... prima...care sa zicem ca nu ar fi influentat f mult meciul a fost INT lui Al Harris din primul drive al celor de la Cowboys cand i-a furat mingea din mainile lui TO... arbitul care era aproape de faza a acordat INT dar un alt arbitru aflat la 20m fluierase deja faza moarta si nu s-a putut intoarce

a doua eroare a fost in Q4 cu 8 min ramase Dallas in avantaj cu 3pct... 3rd down Cowboys...pasa lunga a lui Romo si se acorda Pass Interference total nejustificat...daca va uitati la reluari arbitul de langa faza semanlizeaza pasa incompleta(decizie corecta pt ca WR de la Dallas s-a impiedecat) dar iarasi un alt arbitru care nu era langa faza(sau cel putin nu se vede in imagini) arunca flag-ul...Cowboys inscriu un TD si meciul e decis

Pana la urma a fost un meci bun mai ales ca am jucat fara KGB si Charles Woodson,si Tauscher la 70% iar Favre s-a accidentat(cred ca iar are un pinched nerve ca si sez trecut)... cu toate astea Rodgers a jucat bine si viitorul arata bine chiar si dupa retragerea lui Brett, mai ales cu o echipa asa de tanara

Sifodias
30th November 2007, 07:11
Si mie mi s-a parut tendentios arbitrajul,numai intr-o singura directie...Din cate meciuri ale cowboy-lor m-am uitat eu,intotdeauna mi s-au parut ajutati de arbitri.Au si ei salomirii lor...

georgebz
30th November 2007, 08:57
nu vreau sa par subiectiv dar meciul a fost decis de 2 greseli uriase ale arbitrilor....

as mai adauga si faza la care Packers si-au consumat al 2-lea challenge , acea "receptie" a lui TO , la care unul din arbitri avea o pozitie perfecta pentru a judeca faza , si a facut-o in favoarea "vacarilor" ( cum le spunea cineva pe aici :D )


totusi cred ca aceste erori nu au decis meciul , deoarece secondary-ul de la Packers nu a prins o zi prea buna si oricum nu i-ar fi putut opri ... de aceea sunt de acord cu ce spunea unul din comentatori , ca ar fi trebuit sa meraga la acel 4th&inches pe final , nu sa dea FG ...

Sinisther
30th November 2007, 09:12
decizia de a nu incerca 4th down-ul mi-a parut corecta...daca nu il reuseau meciul se termina acolo, dar deciziile de genul asta au tot timpul doua taisuri

problema nu a fost atat de mult secodary-ul dupa mine.... problemele serioase au venit de la linia defensiva. stiu ca poate nu s-a vazut dar datorita programului incarcat am avut o serie de oameni care nu au reusit sa se refaca dupa accidentarile suferite. Mai exact l-am pierdut pe colin Cole pt sezon si Jonny Jolly + KGB au fost indisponibili,Corey Williams nu e 100% iar rookie-ul Justin Harrel pe langa lipsa de experienta nu a mai jucat din cauza accidentarilor din sapt a 3-a. Indisponibilitatile astea ne-au obligat sa il punem pe Jenkins sau Montgomery ca si DE chiar si in situatiile de 3rd&long si s-a vazut ca nu am reusit sa punem presiune pe Romo care a avut toata ziua vreme sa arunce pt ca Aaron Kampman era double teamed iar pe partre cealalta nu aveam viteza care o oferea KGB. Si cand un QB poate sa faca asta nu prea conteaza ce CB ai. Mai mult avand in vedere ca CB nostrii joaca Man coverage, cand nu pui presiune pe QB, WR o sa isi faca separatie dupa un timp ceea ce s-a si intamplat.

De fapt s-a vazut in Q3 ca in momentul cand am adus 5 oameni la linie(care de obicei nu facem datorita fortei pass rush-ului liniei def) situatia s-a schimbat si WR celor de la Dallas au fost scosi din joc pt ca Romo trebuia sa scape de minge. Problema e ca at cand aduci 5 oameni la linie pt pass rush de obicei lasi loc TE-ului si asta s-a vazut in Q4 cand Cowboys si-au ajustat off si au inceput sa se concentreze pe Witten care era liber pt ca Bigby&Collins nu puteau reactiona la timp, avand in vedere ca trebuiau sa aiba grija sa nu il lase 1-on-1 pe Owens resp Crayton

Zabriskie
30th November 2007, 12:55
Doar nu sunt America's Team degeaba... trebuiau sa aduca arbitrii straini :lol:
glumesc...

Sifodias
30th November 2007, 15:26
In prima parte a meciului,saracul Favre chiar nu a avut timp sa paseze,ofensiva lui nu l-a protejat deloc,da absolut deloc!Pe cand,Romo a avut timp cacalau sa se aseze pentru pase.Rezulta ca si defensiva si ofensiva verde a fost la pamant.Ma uitam la meci si nu intelegeam cum Favre e placat aproape imediat cum ajunge mingea la el iar pe Romo nu-l ataca nimeni.Apoi s-au mai remediat lucrurile la Packersi insa daca incepeau altfel meciul,eu zic ca ar fi castigat.Iar Rodgers asta chiar s-a descurcat binisor!Imi plac QB ce alearga,intotdeauna se gasesc culoare prin care sa patrunzi.Dallas si patronul ei bagator de seama au inceput sa-mi displaca.

Dani3l
30th November 2007, 15:40
Trebuie sa recunosc caci la 27-24 eram stresat...:D in sfertul 3 am fost subtirei...slaba aparare pe T.O , nu ma asteptam sa inscrie TD.Romo a reusit sa-i multumeasca pe toti:a pasat pt 1 td TO,2 la Crayton, Witten (67 yarzi) si Barber a strans 81 de yarzi.
Desi Dallas sunt 11-1,cred ca avem un program mai greu decat Packers.Avem 3 meciuri in deplasare:detroit,carolina si d.c...
Cat despre calitatea jocului, a fost okay..nu stiu daca a fost mai frumos decat colts vs pats ,insa mi-a placut.
It's 11-1:yeah: