PDA

View Full Version : Farul Constanta - Lokomotiv Plovdiv



Paul
26th June 2006, 12:10
Tur : 1 iulie
Retur: 9 iulie

Discutii aici.

SORENSEN
26th June 2006, 12:44
Asta cred ca va fi mult mai echilibrat....
Succes Faru' !

ady51a
26th June 2006, 12:57
am mai deschis si eu unul cu acelasi titlu pe suporter Farul. Rog sa nu fie sters acela. Suporterii Farului vorbesc despre deplasarea in Bulgaria si stiu unde sa se duca.

Paul
26th June 2006, 13:16
stai linistit , ca nu ma bag io pe suporter faru`

btw. meci echilibrat , da am si eu o mare nedumerire

pe uefa.com , pe pagina clubului Faru apar acesti jucatori

http://www.uefa.com/footballEurope/Club=53024/competition=16/index.html


Players
Goalkeepers
Name Nationality
Razvan Stanca ROM
Defenders
Name Nationality
Stefanel Farmache ROM
Ion Barbu ROM
Cosmin Pascovici ROM
Cristian Schiopu ROM
Decebal Gheara ROM
Laurentiu Florea ROM
Alexandru Matel ROM
Midfielders
Name Nationality
Florin Lungu ROM
Adrian Senin ROM
Ionut Larie ROM
Todoran Dinu ROM
Marius Soare ROM
Gheorge Usurelul ROM
Liviu Ionut Mihai ROM
Ionut Lupu ROM
Forwards
Name Nationality
Liviu Mihai ROM
Bogdan Apostu ROM
Mihai Gurita ROM
Mario Carlos POR
Viorel Gheorghe ROM
Tibor Moldovan ROM
Constantin Florea ROM


avetzi un singur portar si Curca... a jucat pe blat? :o:

ady51a
26th June 2006, 13:27
Poate l-am transferat deja. Poate e in lotul Stelei dat la UEFA! :D si CARlos e la Betis :D
E scuzabil, toate UEFA e in Germania. :happy

dede
26th June 2006, 13:36
castiga Farul...poate vor avea mai multe succes in intertoto decat Cfr anul trecut :P

il cappo
26th June 2006, 15:33
am votat mai mult cu inima desi cred ca "cefele groase" nu se vor da batute prea usor...asa ca ... forza farul...

Paul
26th June 2006, 15:43
greu cu bulgarii , da se poate :D

ady51a
26th June 2006, 15:48
Turul sambata la Constanta ora 20:00, cel mai probabil intrarea libera iar returul o saptamana mai tarziu la Sofia, nu la Plovdiv pt ca bulgarii nu au terenul omologat. :ok:

cip_81
26th June 2006, 20:32
Calificare la pas a castravetilor.

ady51a
26th June 2006, 22:30
Dar mai cip dar vezi tu cum e viata asta. Voi va vindeti legendele la castraveti. :D

Steeltown Boy
27th June 2006, 10:04
Felicitari si BAFTA CU BULGARII!
Sunteti peste ei.

lolo_grupa_c
27th June 2006, 12:31
victorie in ambele m,eciuri....ganditiva la urmatorul meci...bafta

aetius
27th June 2006, 13:02
sper ca faru' sa-si lumineze calea pina la grupele uefa. auxerre abia acum incep pregatirile s-ar putea sa conteze chestia asta. sper ca niko sa nu joace contra romanilor in acest an cel putin.

NORGEMAN
27th June 2006, 13:21
Meciul va fii transmis de vreun post de televiziune?

Ayrton
27th June 2006, 13:26
Farul poate si trebuie sa treaca de gradinarii astia.
Apoi cu un pic de noroc, un pic de munca si un pic de atentie poate trece si de Auxerre. :ok:

ady51a
27th June 2006, 13:28
Din cate se pare nu o sa fie transmis. Pana acum nu s-a facut nici o oferta in acest sens.

tu26dor
27th June 2006, 14:34
poate farul sa ajunga in finala? sa repete performanta clujului de anul trecut?
sper... ce frumos ar fi sa mai avem o echipa in uefa...totusi... slabe sperante...

ady51a
27th June 2006, 14:40
Pai daca trece de bulgari ajunge in finala Intertoto ca de anul acesta s-a schimbat sistemul si sunt 11 castigatoare de Intertoto care vor accede in turul 2 preliminat al cupei UEFA.

alex-hcm
27th June 2006, 16:51
Mai bine ca nu-l da nimeni la tv.. sa vina lumea la stadion.

ady51a
27th June 2006, 17:26
Sa speram ca o sa vina, mai ales ca intrarea este libera.

cristane
27th June 2006, 17:42
Dupa bulgari, urmeaza Auxerre in finale, si dupa aceea UEFA.

Partea foarte misto e ca, anul urmator, reprezentanta Romaniei va intra direct in turul 2. Deci, va avea si vacanta mai lunga, si doar doua tururi pina in UEFA. Abia astept sa fie si la noi bataie pe locul de Intertoto :)

ady51a
27th June 2006, 17:50
Da corect. Se pare ca asta o sa fie formatul de Intertoto, cate o echipa din fiecare tara. Anul asta Franta are 2 echipe (OM si Auxerre) pt ca Italia a fost exclusa din cauza scandalului Moggi.

LazioRoma
27th June 2006, 19:54
Sper sa trecem de capcauni astia si porma eu zic ca si de auxere se p[oate trece .. FORZA FARUL!

alex-hcm
28th June 2006, 00:24
Daca ajungem in finala.. ce meci vom avea cu Auxerre.. mai ales ca returul e la Constanta... Nici nu ma gandesc sa nu se umple stadionul..

best_lazialul
1st July 2006, 12:21
depinde de pretul biletelor. meciul de azi sper sa fie castigat clar de constanteni , desi lipsesc cativa jucatori importanti. Daca obtin un rezultat bun azi in retur ar putea fi mai usor deoarece reintra cam toti jucatorii. deci astazi conteaza doar victoria nu neaparat si diferenta, desi ar fi mult mai linistitoare o victorie la 2-3 goluri diferenta. Iata si echipa probabila: Curca- Farmache, Barbu, Gheara, Florea- Apostol, Voiculet, Todoran, Gurita- Tibor, Apostu. De remarcat revenirea la echipa a lui Iulian Apostol si titularizarea acestuia.

starsteel
1st July 2006, 14:02
Mult succes Farul!

krydo
1st July 2006, 17:40
Deci pana la urma nimeni nu transmite meciul? Sunt persoane din afara Constantei care sunt curioase sa vada acest meci pentru ca Farul de bine de rau reprezinta Romania aici. Totusi este un meci de cupa europeana care se joaca la noi nu in Azerbaijan...deci nu ar fi asa greu de transmis.

tchibos
1st July 2006, 18:30
nici eu nu inteleg de ce nu e mai mediatizata participarea Farului in Intertoto... dar ce sa ii faci?... asa e la noi

stefanm14
1st July 2006, 18:55
Chiar asa, anul trecut CFR-ul a fost transmis in aproape toate meciurile. Apropo, la ce ora e meciul ca nici macar informatia asta nu am gasit-o pe siteurile de sport...:headbang:

Paul
1st July 2006, 19:13
Chiar asa, anul trecut CFR-ul a fost transmis in aproape toate meciurile. Apropo, la ce ora e meciul ca nici macar informatia asta nu am gasit-o pe siteurile de sport...:headbang:

pai cfr a jucat cu echipe din spania si franta , nu din macedonia si bulgaria
un farul auxeurre va fi televizat :D

krydo
1st July 2006, 19:37
Farul Constanta - Loko Plovdiv va incepe de la ora 20. Meciul o sa fie arbitrat de o brigada maghiara condusa de János Megyebíró. Al patrulea arbitru va fi, ca de obicei in Intertoto, din tara echipei gazda. In seara asta, al patrulea oficial va fi Adrian Vidan...deci n-ar strica sa se accidenteze maghiarul:D
Sa speram ca o sa bata ai nostri si o sa ia o optiune serioasa pt calificare inca din prima mansa si sa-i vedem in sfarsit la televizor in dubla cu Auxerre. :)

Paul
1st July 2006, 20:19
daca se accidenteaza unguru prin absurd , Vidan intra la TUSA

tchibos
1st July 2006, 20:27
trebuia sa fie la 8 dar dar din cauza vremii (ploaie torentiala) s-a amanat cu o ora si cel putin aici inca ploua destul de tare, terenul cred ca e o mare baltoaca. Se spera ca meciul se va amana pana maine, desi nici maine nu cred ca va fi vreme buna... cel putin asa au anuntat

dede
1st July 2006, 21:08
am si uitat de meciul vostru...de nu intram aici, nici nu stiam ca azi urma sa se joace...de altundeva nu aveam de unde sa aflu :mda:
oricum, succes :D

krydo
1st July 2006, 21:23
Pe site-ul lui Loko Plovdiv scrie ca e 1-0 pt Farul...gol Tibor Moldovan!!!:yeah:

tchibos
1st July 2006, 21:28
meciul se da live pe suporter Farul

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=703904#post703904

best_lazialul
1st July 2006, 21:34
din pacate bulgarii au egalat in minutul 33. calificarea pare din ce in ce mai departe de constanteni

tchibos
1st July 2006, 22:20
sa iti musti limba

SORENSEN
2nd July 2006, 01:09
Se pare ca meciul s-a termiant 2-1 pt Farul cu un gol in min 89...si parca Farul a rata un penalti in min 5...
Cam greu de mers mai departe...dar nu se stie niciodata...

Universal
2nd July 2006, 04:55
bine cä s-a terminat cu bine

dorryn
2nd July 2006, 11:57
2-1 un rezultat nedrept .. penalty ratat,gol anulat din cate am vazut eu din peluza..nedrept..acum nu bag mana in foc plus vreo 6-7 ocazii mari ratate.Bulgarii au fost periculosi in repriza a 2-a la vreo 2 ocazii.Si aseara am jucat fara multi titulari si pe un teren foarte greu care ne-a dezavantajat clar si totusi am fost cu mult peste ei.Se putea mai mult dar la cum am jucat eu zic ca ne calificam.

starsteel
2nd July 2006, 14:16
Din pacate rezultatul nu e teribil dar oricum este o victorie deci calificarea se poate obtine in Bulgaria. Fortza Farul!

Paul
2nd July 2006, 16:17
calificarea e pierduta ...
parerea mea

il cappo
2nd July 2006, 18:55
felicitari farul...sper sa faca macar un egal in bulgaria...va fi greu dar nu imposibil...

Rechinul Ucigas
2nd July 2006, 19:41
paule mai lasa-ne cu "incurajarile " tale , las ca noi ne calificam nu e treaba ta , vezi ca stelutza ta o ia cu 5-1 de la o echipa de care nici nu am auzit :D

dorryn
2nd July 2006, 20:04
da chiar asa..ce cauta ala aici? e acelasi care a luat de buna prostia scrisa de pro sport cu "blatul" de la prilep si care nu scapa nici un prilej sa arunce cu noroi.Vezi ma ca steaua isi arata adevarata valoare abia acum cand nu mai are rost sa faca blaturi.Sau o sa ajunga sa tranteasca meciurile la pauza si in amicale?P E N I B I L !
Farul a fost cu mult peste bulgari si acolo nu vad cum s-ar schimba situatia.Cine nu a vazut meciul sa nu vorbeasca aiurea.Parerea mea...

tchibos
2nd July 2006, 22:15
calificarea e pierduta ...
parerea mea

ne explici si noua cum e pierduta calificarea Paul?... pierdut esti tu deocamdata... cred ca daca era Steaua in aceeasi situatie nu mai aveai asa parere nu?

Rechinul Ucigas
2nd July 2006, 22:33
lasa-l ma e cu gandul la liga campionilor , mai ales dupa 1-5 cu echipa aia de care nici nu s-a auzit :D

Paul
2nd July 2006, 23:10
ne explici si noua cum e pierduta calificarea Paul?... pierdut esti tu deocamdata... cred ca daca era Steaua in aceeasi situatie nu mai aveai asa parere nu?

mah nene io n`am nimic cu Faru` , ba mi`s simpatici dupa 0-0 in Giulesti (:yeah: ) da imi exprimam o parere dupa un scor de 2-1 acasa si cu niste bulgari care un pic mai umblati in Europa ca voi ...ca ei se califica

sper sa ma insel ca si eu vreau sa vad pe Auxeurre sa`l injuram pe Nicolae da sincer nu cred

ULTRAS-CT
2nd July 2006, 23:16
daca nu ratam penalty-ul in minutul 5 am fi fost mai linistitzi pentru meciul de la Sofia .. la bulgari sa luptam la un egal la fel cum am facut-o si in giulesti si ne vom califica :ok:

alex-hcm
3rd July 2006, 00:17
Daca ne facem probleme ca ne elimina bulgarii ne lasam de fotbal. Farul se califica 100% ce atatea pareri contra. Chiar nu v-ati dat seama ca suntem cu o clasa peste bulgari? Ei o sa joace cu un stadion aproape gol..doar nu o sa vina suporteri de la sofia sa tina cu echipa din plovdiv. Probabil ca vor veni niste autocare cu suporteri de la plovdiv dar atat... va fi o atmosfera oarecare.. Una e cand joaca Levski pe stadionul Vasil lLevski si alta e cand joaca Lokomotiv. Intr-adevar cand a jucat Dinamo anul trecut la Sofia era arhiplin dar acum nici nu e cazul. Nu suntem asa de cnoscuti.

starsteel
4th July 2006, 17:12
Adevarul ca e o mare pierdere lipsa lui Gurita in meciul retur.

maciu 4ever
7th July 2006, 16:02
pai e normal ca farul castiga...si are sansa sa ia castige si acest mic turneu...nu este aceasta cupa considerat ca un trofeu pt granzii bucurestiului...dar pt farul ar fi

Kroenan
7th July 2006, 16:19
Mai, mai... Ce `granzi` sunteti voi astia de la Rapid. Ati scos capul in Europa prima data in istorie si gata, sunteti mari:D

Legat de meci.. `Blatistii` de la Prostsport habar nu au ca acum 3 zile s-a schimbat ora de disputare a meciului. La ce sa ne asteptam de la niste adunaturi care se fac de ras zi de zi?

P.S Trebuia sa ma leg de `jurnalistii` de la aceasta fituica ce pretinde ca este ziar (Prostsport)... Au declarat razboi Constantei si asta vor avea:D

tchibos
8th July 2006, 01:00
asati polemica si sa tineti cu Farul ca reprezinta tara si poate face ceva bun si ajungem si noi in UEFA

kerosene
8th July 2006, 12:32
Sa traga si sa scoata un rezultat bun macar pentru suporteri care am fost intotdeauna alaturi de ei. Am inteles ca ar fi in jur de 100 care fac deplasarea.
Cred ca ne vom califica.Sa vina francezii :evil: :evil: :evil:

FORZA FARUL /hello /hello /hello

Luis Garcia10
8th July 2006, 19:39
Eu cred ca o sa fie un meci dificil la Sofia impotriva acestor bulgari , dar totusi eu zic ca se poate!

NEAGA
8th July 2006, 21:22
45' Lokomotiv Plovdiv [1 - 0] Farul Constanta

33' [1 - 0] Halimi

aetius
8th July 2006, 21:48
goool .au egalat ai nostri .bravo mah!

Rechinul Ucigas
8th July 2006, 22:43
ne-am calificat mah ! sa vina auxerre !

ULTRAS-CT
8th July 2006, 22:45
auxerre inca un hop spre Cupa UEFA :>

Quartz@nu
9th July 2006, 00:22
bravo`s FARUL !!!

Paul
9th July 2006, 00:54
sincere felicitari , si Farul joaca o finala de Cupa Europeana :happy:

Cu Auxeurre va fi greu de tot , dar se poate.

SORENSEN
9th July 2006, 01:23
Felicitari baieti...sa vedem ce faceti cu Auxerre ...o sa fie greu dar poate reusiti...
Comic e ca in turul 2 prel al UEFA puteti intalni adversari mai usori in genul ce ati intalnit in turul 1 in intertoto ... macedoneni...chestii dastea
Hai ma ekiminatii pe frantzuzi ...aveti grija cu Niculae ca e periculos...face niste procedee de K1 mai ceva ca Sapp sau Boniasky

sorel_2006ct
9th July 2006, 02:29
Ba baieti , stiam ca vom merge mai departe ... Dar nu cu emotiile astea ... Ne-au condus cu 1-0 , i-am egalat cu GHEARA si ne-am calificat !!! FORZA FARUL !!!!!!!!!!!/hello /hello /hello /hello :yeah: :yeah:

alex-hcm
9th July 2006, 02:47
Bravo Farul.. ati de demonstrat tarie de caracter... sansele cu Auxerre sunt egale... nu mai e iertat nimeni daca stadionul nu va fi arhiplin la meciul retur.. Sa speram ca vor scoate bilete la vanzare cu cateva zile inainte si sa fie la un pret de meci de campionat. Oricum eu vin indiferent de pret.

il cappo
9th July 2006, 08:17
ma gandeam eu ca va fi remiza in retur ...felicitari Farului pt. calificare ...

tchibos
9th July 2006, 09:01
au luptat exemplar si au obitunut ce si-au propus. Gheara si-a luat revansa pentru penalty ratat in tur. Sut frumos dat din lovitura de pe la 19 m in bara transversarala, balonul ricoseaza in portar si apoi intra in plasa portii. Desi felicitarile sunt pentru toti jucatorii Farului, trebuie sa mentionez ca am fost foarte suparat pe Florea care nu a acoperit la faza golului primit partea stanga dupa ce a fost o faza identica si el a lasat nemarcat un jucator advers, permitandu-i acestuia din urma sa centreze.

galeria Farului a fost de nota 10, desi trebuie sa recunosc ca si Bulgarii (care au recidivat si au scandat iar "tiganii, tiganii" ...oare oficialii de la UEFA nu aud???) au avut o super galerie care ne acoperea cand incepea sa cante. Cei de la "Loko" cum isi spun, au si un imn cu o linie melodica superba

starsteel
9th July 2006, 09:09
Felicitari Farul dupa ce ati fost ignorati de toata lumea aveti ocazia sa le dati peste nas si sa prindeti o calificare in UEFA.

tchibos
9th July 2006, 09:28
asa sa fie ca avem multe persoane carora trebuie sa le dau un bobarnac peste nas pentru lipsa de incredere in echipa Farul... a propos Paul te asteptam la Constanta sa il "saluti" pe Nicolae

Kroenan
11th July 2006, 09:34
@starsteel `Ignorati` de cine?

De fituicile din Bucuresti care se considera ziare?
De ciubucarii care prezinta emisiuni TV?
De jurnalisti care au impresia ca pot spune orice din simplul fapt ca Bosanceanu n-a `cotizat` ca altii?

Din cate observ, nu prea are cine sa ne ignore :D