PDA

View Full Version : Cine va prelua Anglia?



Kainsashiki
22nd November 2007, 13:11
Mourinho e favorit, Capello se baga si el, The Sun il cere pe Sven Goran Eriksson, dar o solutie e si Lippi. Cine va fi noul selectioner al Angliei?

Bogdy LFC
22nd November 2007, 13:18
Preferabil ar fi unul dintre Mourinho si Lippi :ok:

Mario Di Lazi
22nd November 2007, 13:25
McClaren ... eu vreu să fie tot McClaren :D

miril
22nd November 2007, 13:25
Lippi se potriveste mai bine spiritului britanic.

J.Bond
22nd November 2007, 13:33
Preferabil ar fi unul dintre Mourinho si Lippi :ok:

Cred ca Mourinho va prelua Anglia.

miril
22nd November 2007, 13:49
Si eu cred ca portughezul va fi alesul. Deja ziarele britance sunt obisnuite cu hachitele respectivului, asa ca The Sun va avea de lucru ca sa-si intretina cititorii. Nu-i suficient doar cu paltonul.

Mario Di Lazi
22nd November 2007, 13:57
McClaren McClaren McClaren
:D:D:D

miril
22nd November 2007, 14:00
Vrei sa zici, M(a)c...Laren! Poate asa prind si ei...viteza.

Sorin Blaj
22nd November 2007, 14:02
Jose Mourinho ar fi cel mai potrivit.

Sasuke Uchiha
22nd November 2007, 14:17
Jose Mourinho a declarat dupa plecarea de la chelsea ca vrea in italia si la cum merge milanu are destule sanse

favoritii sunt Jose, Scolari si O'neil , eu cred ca alesul va fi tot un englez

dardar_3
22nd November 2007, 14:21
Eu il vreau pe Hagi antrenor:drak:..

Sa faca schema compasului...:D


PS: Mourinho nu va antrena 100% pe Anglia...;).. Va prelua Portugalia dupa Euro2008... Lippi a refuzat-o si el... deci... Hagi rulez:D

razwan_vs
22nd November 2007, 14:30
ideal ar fi sa vina jose...dar nu prea cred ca vine.....ar trb tot un antrenor mare...si cu renume ....nu cum a fost terminatul de mecclaren...mare greseala a facut FA ...ca la angajat pe terminat

Bogdy LFC
22nd November 2007, 14:32
PS: Mourinho nu va antrena 100% pe Anglia...;).. Va prelua Portugalia dupa Euro2008...

Ba NU se stie.JOSE va prelua pe LIVERPOOL vara viitoare dak NU va fi instalat acum pe banca Albionului ;)

Lordul
22nd November 2007, 14:33
poate vine Sir Alex Fergunson ...greu de spus cine vine acum Mourinho nu va veni ,Capello nu kred ca e italian si s-ar adapta greu,Lippi nu va veni o solutie ar fi intoarcerea lui Sven Goran Eriksson

dardar_3
22nd November 2007, 14:40
Ba NU se stie.JOSE va prelua pe LIVERPOOL vara viitoare dak NU va fi instalat acum pe banca Albionului ;)

De unde le scoti frate....:happy:happy:happy

Bogdy LFC
22nd November 2007, 14:42
De unde le scoti frate....:happy:happy:happy

Razi tu :)

Wait and you'll see ;) :ok:

kain
22nd November 2007, 16:52
Jose e cel mai bun dintre toti mentionati mai sus, nu stiu daca va fi si ales, insa el ar fi potrivit la orice echipa din lume la ora actuala :D

Celso
22nd November 2007, 17:46
ce Ericksson ma:lol:? ii simt secretarele lipsa:happy

Jose sau Lippi...unul din astia doi, cred eu:)

Geografu
22nd November 2007, 18:01
Jose Mourinho mi se pare si mie cea mai buna solutie pentru Anglia acum dar FA va decide ! :ok:

Bogdy LFC
22nd November 2007, 18:04
Abia astept sa vad cine va fi succesorul lui Mac :yes:

Universal
22nd November 2007, 18:08
Eu cred ca nu va fi englez, posibil italian sau portughez....

Prome
22nd November 2007, 18:09
Piturca dupa euro 2008 :)

Celso
22nd November 2007, 18:14
tu chiar crezi ca Gerrard sau Lampard ...stiu barbut, table etc?...:evil::lol:

Ferdininho
22nd November 2007, 18:14
Eu vreau sa fie VARHIDI Peter, este antrenorul echipei Ungariei alta nationala care traieste din gloria uitata. Poate asa va face si Anglia macar 24 de ani fara prezente la turneele finale. Ultima prezenta a Ungariei a fost in Mexic '86, mai au sperante in 2010 :yeah:

ronaldinho
22nd November 2007, 18:14
eu cred ca va fi o surpriza. am auzit ca Alan Shearer e in carti si cica ar fi pentru decenii de acum inainte. are exp internationala imensa, are toate certificarile necesare, e lider desavarsit, diplomat si este pe placul FA, suporterilor si sponsorilor

milanezu
22nd November 2007, 18:18
martin o'neill va fi noul antrenor.
nu stiu daca il va lasa aston villa.

Sorin Blaj
22nd November 2007, 19:00
Martin O'Neal sau McClaren, tot aia.

danpuric78
22nd November 2007, 19:05
Ar trebui sa-si aduca un antrenor dupa valoarea fotbalului lor. Un Flocea s-ar potrivi de minune.
Anglia- un fel de steaua. suporteri ..., multa gargara, umflata de presa, o gramada de performante inchipuite, fotbal deloc.

Au un singur fotbalist de impact - Gerrard, restul sunt toti stgaruri inventate de presa - gen Beckam.
hai sa gandim un pic - cati fotbalisti din Premier Leaugue au facut sau fac fata in alte campionate.

Geografu
22nd November 2007, 19:11
Ai cam dat-o cu bata in balta dupa parerea mea cu comparatia asta Anglia - Steaua !
Adica ce sunt alea performante inchipuite ? WM 1966 sau CCE 1986 ce sunt dupa parerea ta ? :groggy:

danpuric78
22nd November 2007, 19:16
Ai cam dat-o cu bata in balta dupa parerea mea cu comparatia asta Anglia - Steaua !
Adica ce sunt alea performante inchipuite ? WM 1966 sau CCE 1986 ce sunt dupa parerea ta ? :groggy:

Rectific - Anglia e un caz mai cronic decat steaua. CCE e real, pe cand WC 66 a fost un cadou, un semn de recunostinta.

mizez in continuare pe flocea. e antrenorul ideal pentru o echipa de valoarea nationalei Angliei.

Celso
22nd November 2007, 19:29
tu erai ma Radu Banciu:cry:...Anglia are multi fotbalisti de valoare insa a avut numai antrenori handicapati:headbang:....Gerrard, Lampard, Terry, Rio Ferdinand, Rooney...ti se par jucatori terminati?....dupa parerea mea cu Terry si Ferdinand au una din cele mai bune aparari din lume....pacat ca nu au jucat si aseara...:(

milanezu
22nd November 2007, 19:43
vai tot lauzi atata jucatorii angliei dar se pare ca uiti ca ei au intrat in teren.
antrenorii sunt handicapati dar jucatorii sunt si mai fraieri.
mai bine s-ar apuca de altceva ca fotbal nu prea stiu.
marea anglie sa aiba asa un portar ca panarama aia de aseara.

ducus
22nd November 2007, 19:46
Cred ca Fabio Capello ar fi cel mai potrivit in momentul de fata. Oricum, pana la urmatoarele meciuri ofciale ale Angliei mai e 1 an de zile. Urmatoarele calificari vor incepe in septembrie-octombrie 2008, deci pana atunci antrenorul chiar n-ar avea ce sa faca. Poate doar 2-3 meciuri amicale, cum vom avea si noi pana-n EURO 2008. :)

Celso
22nd November 2007, 19:49
vai tot lauzi atata jucatorii angliei dar se pare ca uiti ca ei au intrat in teren.
antrenorii sunt handicapati dar jucatorii sunt si mai fraieri.
mai bine s-ar apuca de altceva ca fotbal nu prea stiu.
marea anglie sa aiba asa un portar ca panarama aia de aseara.

nu uita....antrenorul ala handicapat l-a bagat:mda:...pe Carson

iuli
22nd November 2007, 19:53
Nu va veni Mourinho...Nu cred ca va mai antrena in urmatoarea perioada prin Anglia. Eu am votat Cappello.

Celso, Lampard e slab :D

Celso
22nd November 2007, 19:58
pai daca Lampard e slab, atunci Ov Petre cum mai e?:lol::D

iuli
22nd November 2007, 20:07
slab pt anglia bre...nu trebuia sa ii bagi in categoria cu Gerrard, Ferdinand, Terry si Rooney...e undeva la jucatori expirati, langa Beckham

milanezu
22nd November 2007, 20:14
nu uita....antrenorul ala handicapat l-a bagat:mda:...pe Carson

lasa ca nici ceilalti nu sunt mai buni.
james a gafat.
robinson a gafat.
anglia la ora actuala nu are portari de valoare.
este singurul post care nu poate fi acoperit de nici unul din premier league.
cum vrei sa ai portar de valoare daca marile echipe au in poarta numai straini.

Bogdy LFC
22nd November 2007, 20:27
Bai bai bai..ale dan purica si radu banciu sau cum naiba - va rog sa terminati cu jigniri la adresa jucatorilor sau a echipei.Profitati de faptul k Celso e baiat bun si NU v-a taxat pt trolling? :angry: :mda: :jerk:

:rosu::rosu:

Sorry de OFF-TOPIC!

iuli
22nd November 2007, 20:39
iar a aparut asta pe aici...de unde ai scos trolling ma moderatorul lui peste?

milanezu
22nd November 2007, 20:40
@bogdy
cum ai zis acum cateva luni ca anglia va rupe gura targului la euro.
ai zis ca pana in semi-finale ajuns.
in cine ti-ai pus si tu increderea.
in locul tau m-as ascunde de rusine.

Bogdy LFC
22nd November 2007, 20:40
iar a aparut asta pe aici...de unde ai scos trolling ma moderatorul lui peste?

Exact despre ce vorbeam - mai multe mesaje OFF-T decat ON-T in threadul asta :rosu:

georg40
22nd November 2007, 20:42
Am auzit azi din diferite surse vehiculandu-se unele nume. Printre ele O`Neal, antrenorul lui Aston Villa, Sharear, fostul jucator al lui Newcastle FC, daca imi amintesc bine si chiar David Beckham, dar asta nu o mai cred nici eu.

Bogdy LFC
22nd November 2007, 20:48
@bogdy
cum ai zis acum cateva luni ca anglia va rupe gura targului la euro.
ai zis ca pana in semi-finale ajuns.
in cine ti-ai pus si tu increderea.
in locul tau m-as ascunde de rusine.

Anglia a fost lovita de ghinion in preliminariile astea dar in primu rand de neputinta.Am avut o oarecare superstitie,viziune legatura facandu-se si cu parcursul jalnic al Frantei anul trecut la CM in grupe si pana la urma au jucat finala!

NU ma ascund de rusine deoarece Nationala mea de suflet este cea a Romaniei :ok:

danpuric78
22nd November 2007, 23:01
Bai bai bai..ale dan purica si radu banciu sau cum naiba - va rog sa terminati cu jigniri la adresa jucatorilor sau a echipei.Profitati de faptul k Celso e baiat bun si NU v-a taxat pt trolling? :angry: :mda: :jerk:

:rosu::rosu:

Sorry de OFF-TOPIC!

Cine jigneste pe cine?

Doar am zis ca englezii au o Nationala formata din fotbalisti slabi. Ca valoare e undeva intre Belarus si Slovacia.
Superfotbalistii englezi Din Premier League ar avea dificultati serioase in a fi titulari prin alte parti.

Valoarea se vede in competitii unde toti lupta cu acelasi arme nu in facaturi gen CL>
Oricum ANglia e cea mai mare piata de fotbal din europa si se vor invarti rotitele sa mearga treaba si la nationala nu doar la cluburi.

georg40
22nd November 2007, 23:09
Puteti discuta obiectiv numai daca nu veti confunda liga engleza cu fotbalul englez.
Sunt doua notiuni absolut distincte.
Prima inseamna Drogba si Fabregas, Makelele si Essien, Czeh si Senderos, iar a doua inseamna echipa pe care ati vazut-o aseara pe Wembley contra Croatiei.

Hard
22nd November 2007, 23:32
Federatia engleza a preferat de fiecare data un antrenor englez.Cred ca si de aceasta data va fi la fel.

Andrei_23
23rd November 2007, 09:43
desi nu stiu cate sanse are , vreau sa vina Capello , e genu' de om care nu face experimente , cum a facut McClaren

ducus
23rd November 2007, 09:55
Mourinho nu vrea sa devina selectionerul Angliei:
Portughezul Jose Mourinho, fostul antrenor al echipei de fotbal Chelsea Londra, a exclus posibilitatea de a-l înlocui pe Steve McClaren în postul de selecționer al Angliei, deoarece dorește să antreneze în continuare la nivel de club, a anunțat BBC.

Concediat recent de gruparea de pe Stamford Bridge, Mourinho a fost prezentat de presa britanică drept favorit pentru acest post, deși portughezul a afirmat în mai multe rânduri, în perioada când antrena Chelsea, că nu dorește să devină selecționer în următorii ani.

Un alt candidat credibil pentru postul de selecționer al Angliei este actualul antrenor al lui Aston Villa, nord-irlandezul Martin O'Neill, în timp ce italianul Fabio Capello, fără echipă după despărțirea de Real Madrid, s-a arătat dispus să pregătească naționala engleză.
http://prosport.ro/articole/mourinho-nu-vrea-sa-devina-selectionerul-angliei/67801

georg40
23rd November 2007, 11:56
Apropo antrenor, in discutie a fost adus si Jürgen Klinsmann, care a jucat o vreme la Tottenham, cunoaste limba si mentalitatea engleza, dar eu nu cred ca el isi va lua o asemenea raspundere. Plus ca se pare ca nu este dispus sa se mute in Europa.

Lordul
23rd November 2007, 12:10
Klinsmann e mai mult de umplutura ...nu va veni ...nu vad prea multe solutii pt nationala Angliei

Bogdy LFC
23rd November 2007, 14:43
La Nationala Angliei poate venbi orice antrenor de clasa mondiala dak va avea pe un contract lung un salariu de 6,7milioane EURO,cum are RAFA BENITEZ cel putin ;) :D

lenny9
23rd November 2007, 20:01
Cine jigneste pe cine?

Doar am zis ca englezii au o Nationala formata din fotbalisti slabi. Ca valoare e undeva intre Belarus si Slovacia.
Superfotbalistii englezi Din Premier League ar avea dificultati serioase in a fi titulari prin alte parti.

Valoarea se vede in competitii unde toti lupta cu acelasi arme nu in facaturi gen CL>
Oricum ANglia e cea mai mare piata de fotbal din europa si se vor invarti rotitele sa mearga treaba si la nationala nu doar la cluburi.

"englezii au o Nationala formata din fotbalisti slabi."..........habar nu ai de fotbal.......dute-n....alta parte....

ducus
27th November 2007, 18:37
Louis van Gaal a recunoscut ca asteapta cu mare interes un semn dinspre federatia de la Londra pentru a prelua reprezentativa Angliei, ramas fara selectioner dupa separarea de Steve McClaren, inevitabila in urma ratarii prezentei la CE 2008. “Daca voi fi cautat, voi spune imediat <da>. Cred ca voi gasi repede intelegere la Alkmaar pentru a putea pleca”, a sustinut tehnicianul olandez. El a dezvaluit ca a fost in carti la “nationala” Albionului si in trecut, dar “atunci eram sub contract ferm si nu-mi putea parasi postul”. “Acum situatia este foarte diferita”, a mai zis Van Gaal, convins ca “nu voi avea probleme, nu mi se vor pune piedici”. Printre contracandidatii sai se numara Fabio Capello si Jurgen Klinsmann, ultimul fiind creditat cu cele mai mari sanse.
http://www.ifotbal.ro/van-gaal-nu-ar-mai-refuza-nationala-angliei/

YoNuTzz
2nd December 2007, 02:56
Cea mai buna solutie ar fi mourinho, pe departe !!!

Bogdy LFC
7th December 2007, 20:32
Mourinho e din ce in ce mai aproape de Nationala Albionului! :evil:

@dardar_3 - iti sugerez sa te pregatesti inca de pe acum sa vezi ANGLIA - CAMPIOANA MONDIALA in 2010 ;)

Bogdy LFC
10th December 2007, 22:33
Inedit: Steve McClaren a primit premiul "Chifteaua anului 2007"

McClaren nu a fost uitat pentru marea sa performanta de a rata Europenele din 2008 cu Anglia. Fostul selectioner al lui Beckham, Terry si Gerrard a primit un premiu inedit: "Chifteaua anului 2007", decernat de asociatia "Campanie pentru un englez simplu".

McClaren a primit aceasta distinctie nedorita si pentru o evaluare a calitatilor lui Wayne Rooney, atacantul englez de la Manchester United: "el este neexperimentat, dar este experimentat dupa toate cele prin care a trecut".

Steve McClaren ii succede top-modelului Naomi Campbell, care in 2006 a primit acest premiu pentru o declaratie patriotica: "Iubesc Anglia, in special mancarea. Nu imi place nimic mai mult decat un castron de paste".

Asociatia "Campanie pentru un englez simplu", care militeaza pentru utilizarea clara si fara elemente de jargon a limbii lui Shakespeare, acorda in fiecare an premii organizatiilor si persoanelor surprinse in flagrant delict.

Intreaga Anglie ii multumeste lui McClaren pentru marile "performante" si ii transmite un sincer: "pofta buna"

:happy:happy:happy:happy:happy

iuli
13th December 2007, 19:03
Nu va veni Mourinho...Nu cred ca va mai antrena in urmatoarea perioada prin Anglia. Eu am votat Cappello.


Mda...and big favorite is ...

Bogdy LFC
13th December 2007, 22:31
Refuzati de Mourinho, englezii au pus mana pe fostul antrenor al galacticilor, Fabio Capello, care a semnat cu Federatia Engleza astazi, pe 5.5 milioane de euro pana in 2010.

Capello va debuta pe Noul Wembley pe 6 februarie, contra Elvetiei, iar pe 26 martie ii va lua locul Romaniei in amicalul la care Piti a tot visat - cu adversara de la Euro si din preliminariile pentru mondiale din 2010.

"O sa imi fie usor, am super-jucatori, iar singura problema e mentala, dar o s-o rezolv", au fost primele cuvinte ale lui Capello ca noul selectioner al Angliei.


Sursa (http://www.sport.ro/stiri/22539/Fotbal-Extern/Campionate-externe/Anglia/Capello-e-noul-selectioner-al-Angliei-pentru-5.5-milioane-de-euro-pe-an.html)