PDA

View Full Version : sergio_d intre javert si justitiarul partea a 3-a



Ulysses
21st November 2007, 19:15
pezevenghiule , le aveai pregatite in maneca...(de cand ma urmaresti,ca pentru mine ai fost insesizabil?) ai fost tulburat ca prietenul de pe jii a ajuns la buda ols-ului? ti-e un pic frica sa nu ai aceeasi soarta?:drak: si cometa halley a iesit din sistem dar si ea a promis ca se intoarce:ok:

Ulysses
21st November 2007, 22:08
:happy:happy sergio ," pezevenghi "nu e jignire!!!!!:happy:happy nici "javert" nu e jignire , nici macar "mestere"!!!:happy:happy in schimb , amenintarile si mistocaria pe care mi-o prezinti pe pm ar trebui sanctionate ! dar desigur , tu esti moderator si-ti permiti! de ieri ai inceput sa ma inciti , cand te-ai bagat singur in seama vanandu-mi o nevinovata cacofonie si atragand atentia asupra ei din toate puterile , doar doar iti raspund! azi m-ai sanctionat gratuit pentru postari de ieri in care eu am primit jigniri mult mai grave ! pentru ca dupa ce m-ai sanctionat , sa vii cu pm-uri cu" sic mosule"! cred ca nu-s mai mare ca taica-tau! lui cum ii zici daca eu sunt mos?:D
ps tot imi atragi atentia despre viata , despre forum, ai curaj sa te uiti in oglinda?:D

Sergio_D
21st November 2007, 22:13
Mosule, ai si tu o viata de trait si aia o petreci pe forum... :groggy:

Ce zici daca te las fara jucarii si ramai sa te lamentezi pe VP? :ok: Te atentionez ca la urmatoarea abatere vei lua o pauza...
ma ciutane , cum iti permiti sa ma deranjezi cu pm-uri de amenintare? vezi-ti de treburile tale si mai ales de viata ta , nu purta tu grija la altii ca esti demn doar de mila! ai grija ca deja ti-ai depasit atributiunile:jerk:
ps avea dreptate ala cu dezideriu:happy:happy




Mosule, vezi mai ca am deja threaduri dedicate pe Valea Plangerii, nu mai deschide altul... :lol:

ciutane , vezi sa nu-ti sara puroiul de la cosuri pe suflet !:no: ori ti-a fugit gagica cu cel mai bun prieten? :happy:happy

ps problemele nu-s la mine , cauta-le in frustrarile tale:ok:


Unde este partea aia cu "sic mosule", nu stiu... dar deh, minti si tu sa impresionezi audienta...

Ulysses
21st November 2007, 22:17
"ce zici daca te las fara jucarii" ce e????? nu e sic?
ps inca nu te-ai maturizat , te joci ala cu piua :happy:happy:happy

si aia cu viata ce e ? iti permiti tu , sa spui userilor ce sa faca in viata reala? fii ma serios si stergeti mucii de la nasuc , esti moderator pe un forum din intamplare , asta nu e o meserie sau vreo realizare . stai flex ca nu mi-ai luat boii de la bicicleta , frustrarea asta a matale se va intoarce ca un bumerang dar nu aici :) ci in viata reala unde ....... hai pa ca recitesc les miserables:) sa nu zici ca iar te-am jignit , e titlul unei carti de hugo hahahahahahaha

dardar_3
22nd November 2007, 11:17
Bah ce rau fu olteanu asta....:D...

sa fie oare mana lui Lazarius?...:drak:... minunate sunt caile Domnului...:D

Ulysses
22nd November 2007, 13:51
stau si ma intreb ce i s-a putut intampla lui sergiu de a dat 29 de sanctiuni din ultimele 34 inregistrate pe forum:no: si nu am un raspuns , pustiul e ciudat , fiecare le avem pe ale noastre dar el a intrecut orice masura . sa dai sanctiune pentru" javert "(nu inseamna javra:D), sau pezevenghi (nici asta nu se traduce prin p...a *******:D) demonstreaza ca ai o problema si nu pe forum... sergiu , fii tare , eu te sustin sa depasesti momentele grele prin care treci!

@ a aparut balaci, vesnicul delegat -niciodata plecat:lol: care cica sunt dulce :happy. ma , cand draq m-ai gustat ca nu ti-am dat voie decat la produse accesorii cand tu ai fi vrut sange !:D

Ulysses
22nd November 2007, 21:41
sergiule , probleme ma?:happy
ce bolduiesti atentionarile alea ca tot amenintari sunt dar mai voalate , fiind tu un maestru al metaforelor si semanticii :D. ia fii atent ce zice dex-ul mestere:
a atentiona:a preveni , a atrage atentia , a avertiza
a ameninta:a anunta ,a vesti ceva primejdios, a avertiza
nu te lega de lucruri nesemnificative, raspunde la obiect: ai vrut(cum singur recunosti intr-o postare ) sa cureti forumul de infractori ,continuand neabatut politica de partid si de stat lasata mostenire la al xiv-lea congres de delegatul balaci:D numai ca ai confundat un forum respectabil cu propria-ti feuda si ai sanctionat preferential :drak:plus ca te-ai descalificat prin ceea ce ai facut aratandu-ti muschii de moderator si amenintand un user care nu mai putea sa se apere, postarile fiind de acum 2 zile, nemaiputand fi astfel editate si indreptate! e o lege nescrisa a eticii vanatoresti care interzice sa tragi in fazanul care alearga si inca nu si-a luat zborul sau in iepurele care sta pe loc si nu fuge ! cam asta ai facut tu , javert , ai tras in cineva care nu mai putea sa se apere ! consecinta a venit firesc: te-ai transformat din vanator in vanat:lol:

Balaci
26th November 2007, 23:27
Ulysses, te astept pe Valea Plangerii.

Ulysses
7th January 2008, 23:01
sergiule , acum , la despartire:huhu: tre'sa-ti marturisesc :am stiut tot timpul ca te simti complexat in prezenta mea!:D (inclusiv "prietenii" tai de messenger adoratori ai unor jocuri de cls a 2-a gen "spanzuratoarea"). te-a durut rau ca te aducea cineva cu picioarele pe pamant cand zburdai in vazduh cu fite italiene sau frantuzesti ?(dar tu , saracul,nu stii nici macar cum se spune "noapte-buna":headbang:) afla ca cel mai tare m-am distrat cand mi-am batut joc de tine :ok:. despre balaci nu pot spune acelasi lucru, baiatul are cateva clase peste mata;) cu certitudine dar a platit si el tribut infatuarii si... lui borges:D in rest , de-alde semianalfabeti de prin galati sau de aiurea -au intrat la ...si altele. o singura nelamurire am : tot tu l-ai pus si pe iuli ala sa repete ca un papagal din trei in trei posturi ca merit ban permanent, cand eu nu am schimbat cu el nicio vorba in 2 ani de zile ? asa-i ca ai sfeclit-o cand am deschis threadul cu javert? si ai cautat febril cine-i ala?:yes:
gustul amar pe care ti l-am lasat in gura, o sa-l simti mereu cand vei da cu ochii prin arhivele forumului de ulysses:lol: si cum eroului nostru ii placea cel mai mult calatoria , nicidecum scopul ei, e timpul sa o iau din loc! :jerk:

Lordul
8th January 2008, 20:59
asadar nu te mai intorci Ulysses , sa stii ca vars o lacrima...

Ulysses
18th January 2008, 12:34
stand domnul sergio stramb :) si judecand drept(crede el), din lipsa permanenta de preocupare,ce si-a zis:ia sa-i dau eu permanent si lui bumbescu cum i-am dat lui ulysses, ca sa-i indeplinesc visul si sa-i mai alin din frustrare tovarasului meu,balaci!astfel, insusindu-si temeinic deviza"noi baietii de pe jii /suntem cei mai tari gagii", au trecut la treaba . sentimentul de deja-vu a prins contur imediat:au inceput sa-l provoace pe bumbescu pe tot forumul , doar doar le va raspunde!
Domnului user oltenia4all pentru tine mai putzoi; cand ai avea si tu ceas scump la mana mai discutam:D


balaci? :D


Cine mai stie:D

replicile de pe report post nu le mai pun , a vazut toata lumea cum sergiu il face "sclavul sau" pe bumbescu !normal ca fiind cu trei clase peste ei la orice capitol al scurtei dar zbuciumatei lor vieti , bumbescu le-a raspuns in stilu-i caracteristic , adorat de toata lumea si conform traditiei , sergiu a umplut o pagina intreaga de banuri si avertismente:happy

se vede cu ochiul liber cum sergio-d a dus moderarea la rang de circ !!!!
spre final , am niste sfaturi pentru "jmecheri":
balaci, ai fost de rasul forumului vreo luna de zile:Dcontinua , esti distractiv , mai ales cand il votezi pe sergiu din 2 in 2 posturi la joculetul ala , fucking 2008:lol:
sergiu, schimba-ti avatarul ca nu esti robocopul care te crezi ci cel mult o clona nereusita care sfideaza moderarea , bunul simt, onoarea si obiectivitatea!!!

Ulysses
18th January 2008, 20:46
Nu se mai acorda sanse... permanentul este permanent. Poate daca te apuci sa plangi putin, sa impresionezi audienta... :D

Dar de fapt, nici asa :drak:
"mostra de moderare":headbang: a unui infatuat,care mai mult intarata in loc sa aplaneze:no: isi bate joc fara pic de rusine de un user "mai nevinovat". cate mai vreti ca sa va convingeti ca auto-intitulatul robocop face de ras tagma moderatorilor????

Aici parerea mea coincide cu a lui Benny. Imi pare rau ca cei doi colegi de forum nu inceteaza sa perpetueze un conflict inutil. Ii apreciez pe amandoi, si cum zice si Benny, mi-ar parea rau daca unul din cei doi ar parasi forumul. As adauga faptul ca Bumbescu, in opinia mea, nu are dreptate, in mare parte, in ceea ce-l priveste pe Ulysse, dar este indreptatit sa se simta nemultumit vis a vis de cazul "dezaxarii" unde a avut deplina dreptate, in opinia mea. Mai oameni buni, chiar nu puteti ingropa securea razboiului o data pentru totdeauna? Ar fi bine pentru toata lumea, energiile economisite putand fi folosite pentru un lucru mai bun, discutii interesante, pe teme diverse, pe acest forum, caci, orice s-ar putea spune despre voi, dar nu ca ati fi lipsiti de idei interesante si inteligenta, pentru a contribui la discutii nu numai de forma dar si pline de continut pe OLS. Va rugam, incercati sa intelegeti ca din acesta cearta nu castiga niciunul din voi, ci pierdem cu totii, cei angajati in schimb de idei pe acest forum. Lasati-o balta, va rog frumos!

domnul miril in schimb , da , este moderator! merita tot respectul!

Ulysses
27th January 2008, 17:34
quelle hereuse surprise!:cheer::ras-plans::dance::happy:lol::ok:


tu t'en fiche?:confused: je n'en doute pas:D;)

Ulysses
14th August 2008, 22:53
ma frate astia din tg jiu sunt semianalfabeti chiar toti?hidosul hidosilor aka balaci ,mai scapa cate un i , mai uita o cratima dar ala mic , numitul sergiu , face greseli mult mai grave , dezacorduri criminale intre subiect si predicat. si acum surpriza:sergiu a intrat la litere!!!!! ca a facut-o cu o nota submediocra ,la limita penibilului- 5.13, e alta discutie ,intrebarea e , de ce draq vrei sa te pregatesti intr-un domeniu cu care esti paralel???:headbang:
raspunsul nu e decat unul singur:nu sunt buni de nimic, singura lor realizare a fost moderarea de pe ols!:happy:happy:happy(trei) dar au pierdut-o si pe aia , si sunt f bucuros sa o spun si cu ajutorul meu sustinut:ok:

Ulysses
15th August 2008, 16:33
scuze, m-am inselat:D si gunoiul asta e la fel de analfabet facand acelasi grav dezacord intre subiect si predicat!!!!!balaci ,ai terminat tu o facultate cum a terminat si vladutz 8 clase!!!!:happy:happy:happy imbecililor!:ok:





Ulysses, get a life. Nu ma mai urmari peste tot mai. Mai bine vezi ce mai face nevasta si copiii, ei ar trebui sa fie pe primul plan, nu razboaiele tale virtuale.

Balaci
19th August 2008, 09:01
Neatza Ulysses, ce mai zici ca mai faci? Fiu-tu sper ca se pregateste de zor pentru olimpiada internationala de fizica de la Roma:lol:

Balaci
19th August 2008, 20:42
Hehe, ce o da Ulysses inainte cu concursurile internationale. Acum a mai schimbat-o, nu mai e internationala de fizica (adica olimpiada internationala), ci un concurs international. Ulysses, eu m-as bucura sa fie asa (desi, sincer, ma indoiesc, probabil esti doar un bolnav care se minte ca el si neamul lui valoreaza ceva), insa iti dau un sfat prietenesc: sa schimbe dracu domeniul de activitate, ca se moare de foame cu fizica in ziua de azi:D
Apropo, fiu-tu nu avea 14 ani? Cam tinerel pentru concursuri internationale de fizica, aia e perioada in care se pun bazele