PDA

View Full Version : Soluții pentru PNL: în opoziție sau parteneriat cu PSD



resita
21st November 2007, 08:16
Trecerea în opoziție sau parteneriat cu PSD sunt singurele soluții ale PNL pentru a obține susținere parlamentară pentru anul viitor. Potrivit agenției NewsIn, declarațiile aparțin vicepreședintelui PNL, Paul Păcuraru, care a subliniat că liberalii trebuie să se decidă asupra unei soluții până la sfârșitul acestui an.

Sorin Blaj
21st November 2007, 08:50
Opozitia inseamna alegeri, parteneriatul cu PSD inseamna sinucidere.

YoYoyOi
21st November 2007, 09:07
din doua rele se alege cel mai putin rau :D

asa ca -> opozitia :D

miril
21st November 2007, 09:54
Fara compromisuri.

El Ciu
21st November 2007, 09:58
Dupa cum zicea un analist politic "Mai sunt oameni care, inca, cred ca guvernul PNL nu va rezista pana in 2008...?"
Tariceanu ar fi al treilea premier din istorie, care isi duce mandatul pana la capat. Si, ca ne place, ca nu ne place, si-l va duce. Vedeti voi, parlamentarii nu au chef de anticipate, acum pe ultima suta de metrii, cand mai pot stoarce si ei putin ciolan.

Elphax
21st November 2007, 10:00
eu nu cred ca vor face nimic - asteapta sa treaca alegerile (unde nu vor face mare lucru), sa treaca referendumul (care va fi degeaba)

dupa anul nou va baga psd/pld/pd inca o motiune si poate pica guvernul

o sa fie anticipate sau nu - depinde de momentul caderii guvernului

oricum vor fi alegeri in curand si atunci se poate intampla orice ;)

J.Bond
22nd November 2007, 13:42
Pentru toata lumea ar fi bine ca PNL sa treaca in opozitie. Vor ramane pentru mult timp acolo.

El Ciu
23rd November 2007, 15:33
Cel putin 5ani de acum incolo, vor fi in opozitie.

J.Bond
11th September 2010, 22:33
Solutia cea mai buna pentru PNL: in opoztie si parteneriat cu PSD.:D:ok:

J.Bond
9th October 2010, 17:54
Cel putin 5ani de acum incolo, vor fi in opozitie.

Corect.;) Desi au ratat sansa lor la invitatia PDLului de a veni si ei la guvernare.:)

Datenshi
9th October 2010, 19:23
Vezi ma ca postul ala era din 2007, sau atat ti-a luat sa legi si tu cateva cuvinte?

krokobaursolzos
22nd October 2010, 23:36
Vezi ma ca postul ala era din 2007, sau atat ti-a luat sa legi si tu cateva cuvinte?

:happy :happy :happy

Termenul se implineste in 2012 ... odata cu mayasii :evil: