PDA

View Full Version : U Jolidon Cluj - HC Naisa Nis (optimi Cupa Cupelor)



krydo
19th November 2007, 16:33
In faza optimilor din cupa cupelor clujencele au dat din nou peste Naisa Nis (echipa in fata careia a pierdut finala cupei challenge anul trecut...deoarece a marcat mai putine goluri in deplasare). Sper ca anul acesta sa fii invatat din greseala de asta-primavara si sa treaca fara probleme. Totusi echipa din Serbia este una accesibila.
Turul se va desfasura in 9-10 februarie 2008 la noi si returul o saptamana mai tarziu la Nis...

resita
11th January 2008, 11:39
vrem revansa :D

Iaco
11th January 2008, 11:40
Hai jolidon!!...sa vb si despre altceva ca m-am saturat de acest scandal inutil si deja deranjant!...eu zic ca are sanse jolidonu mai ales ca acum a revenit si amariei...sper sa avem doua echipe mai departe in Cupa Cupelor!

Cosmin Salajan
17th January 2008, 12:18
le scoatem handbalu din cap la sarboicele borate


pacat de echipa aia idioata, nisul e orash chiar fain

atdi
17th January 2008, 16:13
Se califica Jolidon, mai ales ca acum o sa joaca si Amariei.

Cosmin Salajan
18th January 2008, 10:56
asta e principalul avantaj, daca nu ar fi fost carmen nu am trece de ele

Ionic
19th January 2008, 16:03
Nici cu o Amariei obisnuita nu e sigur ca Jolidon poate trece de sarboice.
Doar daca Amariei va juca cum o facea la Slagelse: respecta indicatiile tactice si isi respecta colegele.
Daca joaca cum vrea ea, mai bine cu soru-sa.

resita
17th February 2008, 23:02
"U" Jolidon Cluj s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Cupelor, după ce a învins formația sârbă HC Naisa Nis, cu scorul de 23-18 (12-8), în deplasare, în manșa retur a optimilor.

Golurile formației "U" Jolidon au fost marcate de Busuioceanu (10), Amariei (5), Senocico (5), Paraschiv (2) și Dincă (1).

În meciul tur, care s-a jucat săptămâna trecută la Cluj, Jolidon s-a impus cu scorul de 33-28.