PDA

View Full Version : Sferturi: Germania - Argentina



Pages : [1] 2

delaparis
25th June 2006, 00:32
Germania - Argentina
30.06.2006 , 18.00 , Berlin (Olympia Stadion)
Discutii inainte si dupa meci , pe acest thread.

best_lazialul
25th June 2006, 00:38
Dupa ceea ce am vazut la Argentina-Mexic inclin sa cred ca Germania se va califica in semifinale. Cred ca va fi un meci echilibrat insa gazdele se vor impune.

starsteel
25th June 2006, 00:40
Argentina e favorita acestui meci nemtii sunt totusi rudimentari nu le vor face fata.

BAK
25th June 2006, 00:45
germanii nu is deloc rudimentari.... sunt foarte buni si ii vor bate pe argentinieni mai usor decat cred multi..... munca e mult mai importanta decat talentul... dar germanii au dovedit pana acum ca sunt indreptatiti sa spere la titlul mondial desi multa lume nu le dadea sanse....

delaparis
25th June 2006, 00:47
Cistigatorii meciului asta vor fi in finala ... poate chiar mai mult ... :rolleyes:

tu26dor
25th June 2006, 00:48
frate ce meci urmeaza... abia astept... nu cred ca nemtii vor trece .. poate doar ajutati de arbitri... argentina joaca prea bine...

claudio25ro
25th June 2006, 00:56
castiga greu Argentina cu 2-1 sau 2-0... asta numai daca pe nemti nu-i ajuta arbitrajul...repet...doar daca nu-i ajuta arbitrajul..in rest... nici o sansa ptr. Germania! ARGENTINA /OLE/

Vlad
25th June 2006, 00:58
Oricat de bine ar juca Argentina, totusi cred ca nemtii vor castiga. Au echipa buna, atacul merge si apararea parca au mai reglat-o, plus ca joaca acasa. Mi se pare ca sunt putin mai buni ca argentinienii. Oricum meciul va fi tare si orice se poate intampla.

La toate astea se adauga arbitrajul care a cam lasat de dorit!

il cappo
25th June 2006, 01:10
bate argentina la un gol diferenta...cred ca se va inscrie "la greu"...

pinki
25th June 2006, 01:41
si eu mizez pe argentina, are putere sa bata germania, in schimb nemtii nu cred ca au suflul necesar sa treaca de argentinieni... la multe goluri si la argentina mai departe! :ok:

RajaF
25th June 2006, 02:48
Bate Argentina la un gol, poate doua, diferenta.

NORGEMAN
25th June 2006, 05:01
Eu habar n-am la cate goluri o sa castige Argentina, dar stiu ca o sa castige(..CM 2006:D).

dragos_popa17
25th June 2006, 09:06
Pana ieri as fi zis ca argentinienii sunt favoriti, insa dupa prelungirile de aseara cred ca s-a inclinat balanta. Germania a avut un meci lejer cu Suedia, fara mult consum de energie (cum au fost toate meciurile lor de pana acum), in timp ce argentinienii au fugit 120 de minute fara intrerupere. Se va vedea in sferturi. Daca nemti incep bine, fara sa primeasca gol (sau chiar sa inscrie ei) va fi tot mai greu pt. argentinieni. Oricum, va fi un meci echilibrat si cu multe goluri cred. Ambele sunt echipe care ataca mult si care finalizeaza majoritate actiunilor. Arma nemtilor e Klose, a fost fantastic ieri. Arma argentienilor va fi Friedrich. Mi s-a parut varza la turneu' asta, e o paine de mancat pe partea lui.

miril
25th June 2006, 09:43
Argentina a jucat, in optimi, cu un adversar care nu le convine, iar Germania cu unul, care, traditional, le convine. Deci...Argentina este superioara ca echipa si va profita de apararea slaba a nemtilor, care nu a fost pusa la incercare, pana acum.

Kidu
25th June 2006, 10:02
Eu zic ca vom vedea Germania in semi-finale pentru ca joaca mult mai colectiv decat Argentina, sunt mult mai disciplinati, muncitori si ordonati in jocul lor, chestie ce reprezinta un atu considerabil.
Ramane de vazut pt. ca este un meci de care pe care.

miril
25th June 2006, 10:06
Cand am spus superioara ca echipa m-am referit la imbinarea dintre colectiv si individualitati. Daca arbitrul va fi corect, eu cred ca Argentina va castiga.

best_lazialul
25th June 2006, 10:16
Eu inclin sa cred ca se va califica Germania. Argentinienii sunt mai tehnici insa daca nemtii reusesc sa-si imbunatateasca apararea cred ca vor trece de Argentina. Sigur ca va fi si un duel tactic interesant. Sa vedem daca Pekerman va reusi sa-l blocheze pe Klose si de partea cealalta daca Jurgen Klinsmann il va bloca pe Riquelme. Cred ca va fi echilibrat si interesant.

Vadim
25th June 2006, 22:49
Cred ca la nemti e foarte important sa ii tii sa nu iti dea gol in primele 15-20 de minute. Apoi e mai simplu.

delaparis
25th June 2006, 22:56
Eu asa am crezut timp de 25 de ani de cind ma uit la fotbal ...

Dar de fapt nemtii iti dau gol cind vor ei ... adica cind trebuie ... iti dau gol si te egaleaza cind e necesar ... de fapt trebuie sa fi de 10 ori mai bun decit ei ca sa ii bati ... :cool:

Vadim
25th June 2006, 22:57
Da, fotbalul e un joc 11 contra 11 in care castiga Germania. ;) Germania gazda = cel putin finala. A ajuns Coreea de Sud in semifinale in 2002 si nu ajunge Germania? Greu de crezut, foarte greu.

tu26dor
26th June 2006, 02:06
daca nemtii bat cred ca castiga finala. cu anglia/portugalia in semifinale nu vor avea probleme. iar in finala isi vor lua revansa in fata brazilienilor.

Universal
26th June 2006, 02:32
Germania , asa cum am precizat de la inceputul Campionatului Mondial, dar desigur nu m-a crezut nimeni, va castiga grupa cu maxim de punctze, si bate tot. In finala se va sti cum va juca.

Acum ma credeti?

Vlad
26th June 2006, 02:45
Cine nu te-a crezut ca bate Germania tot?
Pe langa faptul ca-i gazda a prins cea mai usoara grupa posibila!
Cine s-o bata Costa Rica sau Polonia care sunt 0 ?

Universal
26th June 2006, 02:57
Foarte multi s-au temut si au criticat Nationala.
Cand spun un lucru, ma bazez pe fapte. Germania va trece de Argentina.
Cum am zis, echipa care invinge Argentina, devina Campioana Mondialää.

Vlad
26th June 2006, 03:01
Da? Eu vreau Ghana sa castige! :D
Dar vreau sa bata Germania pe Argentina (si imi pare rau ca nu i-a batut Mexicul inainte la penalty asa cum speram)

Universal
26th June 2006, 03:05
Nu totul se poate cum vrei. Si eu voiam ca Ger sa intalneasca Anglia in optimi si Swe in finala ...tarile mele... insä nu se poate...

dede
26th June 2006, 13:09
sper sa castige Argentina si Germania sa ramana acasa :evil:

Jerry20cm
26th June 2006, 13:20
dubla Klose si s-a rezolvat meciul:D

tuxie
26th June 2006, 13:52
Daca nu isi baga botul Blatter in arbitri, nu-i vad bine pe nemti. Pe de alta parte, Argentina daca se vede furata si condusa, s-ar putea sa incerce sa-i blocheze la mijloc cat mai mult si sa le faca ceva surprize pe contra-atac. Oricum, eu ii vad favoriti pe argentinieni aici.

Universal
26th June 2006, 15:11
ASa cum a jucat Argentina, cred ca Germania are o sansa oarte mare sa o elimine.Nu inteleg cu m spun unii ca sunt ajutati de arbitri. Au jucat pana acum peste asteptääri si cred ca subestimarea a fost cel mai bun lucru :ok:

lolo_grupa_c
26th June 2006, 15:13
argentina e peste germania...fara suparare....

Kidu
26th June 2006, 18:03
Tot o dati cu arbitrii in sus si in jos dar daca este pana acolo Argentina a fost clar favorizata de arbitraj in meciul cu Mexic.

Universal
26th June 2006, 18:34
Las ca vedeti voi cand va pierde Argentina...nu mai spuneti nimic...prea multa incredere strica....

byby
26th June 2006, 18:36
Cu parere de rau, nu cred ca Argentina trece de Germania. Nu ca nu ar fi mai buna, dar gazdele ramin gazde indiferent de competitie.

Universal
26th June 2006, 18:43
Este mai buna . S-a dovedit acest lucru

byby
26th June 2006, 18:45
Nu pot sa spun dar ca spectacol si placere a jocului Argentina mi-a placut mai mult. Nu pot sa intru in detalii tehnice ca sa nu vorbesc in plus. Dar Germania a scos adversari usori.

Universal
26th June 2006, 18:50
Ca si argentina- comparatie- Serbia

VLAD@SIN
26th June 2006, 18:54
Argentina trece in pas de tango de nemti!

Universal
26th June 2006, 19:13
nu cred pana nu vad :) si sunt realist ca nu va fi un meci usor.

BAK
27th June 2006, 03:02
Deutschland bate tot la cupa mondiala... inclusiv pe brazilia in finala....... argentina nu ii decat un hop.... chestia este ca nimeni nu le da nici o sansa nemtilor insa acest lucru le convine lor de minune... tot timpul cand au parut a fi la pamant atunci au reushit cele mai bune performante....
echipa Germaniei de acum e mult mai buna decat cea din 2002..... acum joaca si acasa, deci de ce nu ar avea sanse reale de a lua cupa mondiala....?

Datenshi
27th June 2006, 07:13
N-a zis nimeni ca nu au sanse, dar nu ii poate tine norocul la nesfarsit. De acord , e prima data cand vad Germania jucand fotbal, joaca acasa etc. Au multe avantaje, dar Argentina e peste ei. Nu i-am mai vazut de mult pe argentinieni jucand asa in atac, si ganditi-va ca apararea Germaniei e sub cea a Mexicului ca organizare. Una peste alta, va fi sigur un meci disputat si sper sa nu fie si asta stricat de arbitri.

philips
27th June 2006, 12:24
argentina e o clasa peste germania.....care hai sa fim seriosi nu a vut nici un meci greu, pentru ca polonia, ecuador si costa rica sunt mult sub noi...iar suedia a jucat prost si a avut si un arbitraj devaforizant....in vreme ce argentina a trecut de adversari ffff bine cotati.

4star
27th June 2006, 16:29
Greu meci, dar cred ca Argentina merge mai departe.

JJ
27th June 2006, 16:52
argentina e o clasa peste germania.....care hai sa fim seriosi nu a vut nici un meci greu, pentru ca polonia, ecuador si costa rica sunt mult sub noi...iar suedia a jucat prost si a avut si un arbitraj devaforizant....in vreme ce argentina a trecut de adversari ffff bine cotati.
Sa-ti aduc aminte ca Polonia a terminat peste Anglia in calificari? Si ca Ecuadorul a batut Argentina tot in calificari?

Se poate spune ca asta e prima "finala" a campionatului mondial.

Universal
27th June 2006, 17:56
Germania trece peste Argentina.Este mult mai seriosä si mai organizatä ,aleargä mai repede,stie sä atace exact cänd trebuie,dominä tot meciul,egal cum se cheamä adversarul . Ballack va fi eroul meciului. Stiti de ce?
Un simplu exemplu: inältimea jucätorilor( in special al apärärii germane si atacantii argentinineni....)

Germania va invinge 100%

Datenshi
27th June 2006, 18:01
Este mult mai seriosä si mai organizatä , aleargä mai repede.

Hehe, cate perle/cm2 (ma rog, pe fraza). =))

Universal
27th June 2006, 18:25
Perle? Te inseli.Probabil nu stiu foarte bine limba romänä, dar cel putin stiu despre ce vorbesc.

superchumbo
28th June 2006, 13:17
sa fim seriosi. argentina nu e suedia. (restul meciurilor din grupa au fost de antrenament : rica, polonia, ecuador).

Sa vedem cum se va comporta apararea nemtilor fata in fata cu un atac veritabil

mblue
28th June 2006, 14:18
vreau argenina ca e mai buna , joaca mai frumos, e echipa pozitiva dar parca vad ca va castiga germania pt public. ce as dori o finala argentina brazilia, revenind , cred ca va fi un meci pe viata si pe moarte .

Datenshi
28th June 2006, 15:16
Perle? Te inseli.Probabil nu stiu foarte bine limba romänä, dar cel putin stiu despre ce vorbesc.

Lasa ca nu ai facut nici o greseala de limba romana. Iti zic eu de ce am considerat fraza ta plina de perle:
- Germania nu alearga mai repede decat Argentina (gandeste-te la un Saviola(iepurele :D) sau Messi in primul rand);
- nemtii sunt f. prost organizati in defensiva, nu au dat inca de o echipa mai solida ca sa devina evident;
Probabil sunt mai seriosi, dar asta ar fi singura afirmatie corecta din fraza respectiva.

Jerry20cm
28th June 2006, 15:23
Eu zic ca Nemti vor trece mai departe.

Nixx
28th June 2006, 15:28
Un simplu exemplu: inältimea jucätorilor( in special al apärärii germane si atacantii argentinineni....)


nu cred ca e un exemplu bun. nici sarbii nu sunt scunzi.

sun
28th June 2006, 16:06
Klose a marcat cate o dubla in primul si in al treilea meci al Germaniei

Meciul cu Argentina va fi al cincilea , si finala al saptelea :rolleyes:

Sergiu
28th June 2006, 16:12
Si finala mica tot al saptelea e.

Jerry20cm
28th June 2006, 16:12
Klose a marcat cate o dubla in primul si in al treilea meci al Germaniei

Meciul cu Argentina va fi al cincilea , si finala al saptelea :rolleyes:

sa te auda Dumnezeu :D

dau o bere dak iese Klose golgheter:D

starsteel
28th June 2006, 16:34
Ar fi o mare pierdere plecarea acasa a Argentiniei, daca s-ar intampla asa ceva singura consolare pt. mine ar fi ca Brazilia scapa de cel mai important adversar, poate singurul capabil sa-i puna probleme. Totusi argentinienii sunt mult mai valorosi nu-i pot invinge nemtii.

Hipgnosis
28th June 2006, 17:30
Va fi un adevarat spectacol meciul. Nemtii vor ataca ca disperatii, impinsi din spate de tribune. Argentina insa e mult peste nivelul echipelor cu care a jucat germania pana acum.
Sper intr-o finala Argentina- Brazilia, si chiar m-as bucura ca nemtii sa zboare din turneu cat mai repede. Nu prea merge sa spui ca "pleaca acasa" :happy :happy :happy

Datenshi
28th June 2006, 17:40
Ma rog, sa speram ca se duc pe la casele lor dupa meciul asta.

Universal
28th June 2006, 18:44
Lasa ca nu ai facut nici o greseala de limba romana. Iti zic eu de ce am considerat fraza ta plina de perle:
- Germania nu alearga mai repede decat Argentina (gandeste-te la un Saviola(iepurele :D) sau Messi in primul rand);
- nemtii sunt f. prost organizati in defensiva, nu au dat inca de o echipa mai solida ca sa devina evident;
Probabil sunt mai seriosi, dar asta ar fi singura afirmatie corecta din fraza respectiva.

Messi nu este in primul 11.
Sunt mai seriosi, nu sunt disperati, sunt adevarati ''angels''

Cu pärere de räu,dar Maradona va pleca acasää.
Deutschland slabä in devensivä?
Nu au mai primit de 3 meciuri gol? Au luat 2 goluri in 4 meciuri.... nu cred cä sunt chiar atät de slabi cu un Philipp Lahm...... :) care este ofertat de Chelsea....si este fundas stänga.....
Eu cred cä va fi un meci mult mai usor decät si-au crezut unii. Eu cred cä Deutscland vfa invinge cu 2-1 sau chiar 3-0 , dacä nu, va fi 1-1 si extra-time

NORGEMAN
28th June 2006, 21:19
Messi e prea tanar pentru un meci asa important. Probabil va intra spre finalul partidei cand majoritatea jucatorilor o sa fie obositi, iar el o sa faca ca si in meciul cu Mexic.

stefanm14
28th June 2006, 23:16
E un meci foarte echilibrat, insa pt. spectacol as vrea sa se califice Argentina, desi nici germanii nu-s de neglijat..

Cra10veanu
29th June 2006, 00:03
hmmm logica e simpla, cum sa fie eliminata germania inca din sferturi ? (pe taramul lor), deci victorie germania

Hipgnosis
29th June 2006, 12:46
hmmm logica e simpla, cum sa fie eliminata germania inca din sferturi ? (pe taramul lor), deci victorie germania

Aici e vorba de fotbal, nu de Logica lui Aristotel. Si pana la urma sunt doua mari forte ale lumii fotbalistice, orice rezultat e atat probabil cat si posibil. Sper sa mearga Argentina in primul rand pentru spectacol si in al doilea rand, "iubesc" prea mult Germania :evil: :evil: :evil:

Universal
29th June 2006, 18:58
Un meci de 1x2. Orice se poate intämpla

NORGEMAN
29th June 2006, 22:26
Cita vreme a trecut de cand n-am mai vazut noi un meci asa "derby" prin fazele eliminatorii.... in 2002 doar Anglia-Brazilia a fost:(

stefanm14
29th June 2006, 22:34
si o sa mai fie inca 3 super tari (semifinale + finala), bine daca nu fac ucrainenii vreo surpriza ca sa strice si semifinala, insa nu cred...spre deosebire de acu 4 ani, bleah ce campionat a fost atunci.

Vlad
30th June 2006, 00:13
Meciul asta va fi unul frumos cu 2 echipe care joaca fotbal adevarat. Cu siguranta va fi un meci imprevizibil in care, totusi, sper sa bata Germania!

milanezu
30th June 2006, 10:24
argentina in semi-finale.end of story.

pinki
30th June 2006, 11:17
eu abia astept meciul, de fapt abia astept meciurile, ca zilele astea am vorbit degeaba... acum o sa avem si ce comenta! si eu cred ca argentina merge mai departe :ok:

sun
30th June 2006, 13:12
in 1998 a fost Italia - Franta in sferturi si Argentina - Anglia in optimi

starsteel
30th June 2006, 13:13
Astazi se anunta un meci mare poate cel mai important al sferturilor, daca se lasa cu prelungiri cu atat mai bine. Argentina e favorita.

Jerry20cm
30th June 2006, 13:22
argentina in semi-finale.end of story.

du-te la somn.end of story:D

Eu unul cred ca ,,Nemtia" va ajunge in semifinale.

delaparis
30th June 2006, 13:39
GREMANIA :
Lehmann - Friedrich, Mertesacker, Metzelder, Lahm - Schneider, Frings, Ballack (cap.), Schweinsteiger - Klose, Podolski.

ARGENTINA : Abbondanzieri - Burdisso, Ayala, Heinze, Sorin (cap.) - Gonzalez, Mascherano, Rodriguez - Riquelme - Saviola, Crespo.

Jerry20cm
30th June 2006, 13:47
Ar fi bine pt. Germania dak nu ar juca Esteban Cambiasso...insa eu cred ca va fi titular.

stefanm14
30th June 2006, 14:21
Iara nu incepe asta cu Messi si cu Tevez ...

vinsanity
30th June 2006, 15:38
a cam exagerat Tevez cu declaratiile astea razboinice, singurul efect este ca i-a infuriat si mai tare pe nemti, meci tare, cred ca se ajunge la prelungiri...

Jerry20cm
30th June 2006, 15:42
Iara nu incepe asta cu Messi si cu Tevez ...

Stefane,Pekerman e un idiot nu ai ce sa-i faci, dar deocamdata nu ai ce sa-i zici, echipa a jucat si a obtinut rezultate, da fi sigur ca dupa meciul asta cu Germania nu o sa-l mai vezi

Sergiu
30th June 2006, 15:58
Si asa Argentina e depasita la capitolul inaltime, ce ati vrea sa joace piticii?
Germania in principiu va incepe puternic meciul, cred ca pana in minutu 10 vor deschide scorul si apoi isi vor face jocul acela asediere al adversarului prin multe suturi de la distanta sau centrari in careul de 16 m.

Datenshi
30th June 2006, 16:42
Da, eu zic ca in min 12 o sa fie trei zero pentru nemti. Au echipa tare de tot, numai cu capul o sa joace. :rolleyes:

Universal
30th June 2006, 17:09
Eu cred mai degrabä cä meciul va fi foarte rapid, un 1-0 pentru Germania , pänä la pauzä, apoi Argentin a va incepe si mai bine sä atace, dar nu va üputea rezista, iar pe conter, Deutschland mai dä 2 goluri , apoi, in minutul 90 un gol de de onoare rezultat final 3-1

Datenshi
30th June 2006, 17:25
Exact asa vad si eu meciul daca nu se baga arbitrul, numai ca invers.

Kidu
30th June 2006, 17:37
Eu zic ca va bate Germania cu 3-1.
Los Deutschland !

starsteel
30th June 2006, 17:43
Multe pronosticuri cu inceput fulminant al nemtilor, nu cred asa ceva, daca cineva va face ravagii la inceput aceea vor fi argentinienii, nemtii pot reveni spre final dar nu vor putea surmonta diferenta. Pronostic 3-2(2-0) pt. Argentina daca Germania joaca ca pana acum sau 4-1 daca Argentina isi arata adevarata valoare.

philips
30th June 2006, 17:47
scenariu: 2-2 in minutul 90........3-3 in minutul 120
frumos............................................ ...........nu?

Datenshi
30th June 2006, 17:49
Multe pronosticuri cu inceput fulminant al nemtilor, nu cred asa ceva, daca cineva va face ravagii la inceput aceea vor fi argentinienii, nemtii pot reveni spre final dar nu vor putea surmonta diferenta. Pronostic 3-2(2-0) pt. Argentina daca Germania joaca ca pana acum sau 4-1 daca Argentina isi arata adevarata valoare.

Hehe, pai n-a fost asa in 86? 2-0, 2-2, 3-2. NU e recomandat pe caldura asta ca mor dracu' de inima.

stefanm14
30th June 2006, 18:41
Ce precisi sunteti in pronosticuri si cu scorul si cum se da golu, si pana acu' un meci urat...in care ARG tine mingea (vreo 70%) da' nu face nimic cu ea, iar Germania un pic mai incisiva insa slabut...sper mai mult de la repriza a 2-a si de la prelungiri (cred ca vor fi).

Tzytzy
30th June 2006, 18:46
Fratilor,multa lume s-a tot batut cu pumnii in pept k bate Germania,da yo una nu cred.........Argentina are mult mai multa experienta dekt nemtii(adik sa fim seriosi,argentinienii sunt nascuti cu mingea in brate,iar nemtii sunt nascuti cu berea-n mana:D:D:D).

stefanm14
30th June 2006, 18:49
Sa fiu sincer buna gluma, da' nu ti-a reusit..:D

Pauza, sper sa se marcheze repede in a 2-a repriza ca altfel vedem un 0-0 urat....

Sergiu
30th June 2006, 18:51
Ce ziceti merita sa ma uit si la a doua repriza sau ma pun sa invat?
Ca in prima repriza n-am vazut prea multe: o echipa care nu vrea si una care nu poate.

Tzytzy
30th June 2006, 18:52
moama,ce bataie o sa-si ia germania!!!!!!!!abia astept......hai,k deja e la pauza.....0-0....urat!

Vadim
30th June 2006, 18:53
moama,ce bataie o sa-si ia germania!!!!!!!!abia astept......hai,k deja e la pauza.....0-0....urat!
Pina una alta Germania a vut o ocazie de gol. Argentina nimic.

starsteel
30th June 2006, 18:54
Nemtii arata prin jocul prestat ca sunt constienti de superioritatea adversarului, la inceput au facut cateva faulturi mai tari, arbitrul a dat si el cele 5% procente gazdelor si a rezultat o repriza aparent echilibrata desi posesia argentiniana e aproape de un neverosimil 70%. Jenanta transmisia televizunii germane la faze litigioase, un corner, o lovitura libera, nu au dat reluari. Corecti nemtii dar totusi mai au si sincope.

philips
30th June 2006, 18:55
inainte de meci vreo 5 oameni ziceau ca va fi 3-0 in minutu 10.........singura problema este capentru a inscrie, fie si numa o data, trebuie sa ai mingea....ceea ce le-a cam lipsit nemtilor

sin pacate in repriza a doua va interveni prietenul nostru LM si va duce germania in semifinale

Zabriskie
30th June 2006, 19:02
Mie unu nu mi-a placut deloc comentariu...Baietii aia ar trebui sa se preocupe ami mult cu cine are mingea sa mai zica cate ceva despre jucatori, nu sa imi zica mie ca unu nu joaca bine pe postu respectiv, ca altu a dat multe pase in spate, etc... si mai exagereaza cu chetia cain fotbalu modern nu mai ai voie sa faci diverse...
Pe mine unu ma deranjeaza si ma intreb daca baietii astia au ascultat vreodata un comentariu englezesc de exemplu ca ala se mai transmite si pe la noi

Vadim
30th June 2006, 19:02
Nemtii se cam arunca in careu, sper sa nu primeasca penalty asa cum a primit Italia in minutul 93 ca sa elimine Australia...

afonlafotbal
30th June 2006, 19:07
dupa blatul cu Ecuador ma astept la orice, daca nemtii nu pun in aplicare frumosul joc de dat la glezne nu au nici o sansa, fie ca arbitru sa-i ajute (au atata nevoie)

Vadim
30th June 2006, 19:08
Gol Argentina la al treilea sut din acest meci si cred primul pe poarta!!!

Zabriskie
30th June 2006, 19:08
LOOOL!!le-au dat gol unde se asteptau mai putin! haha
Acum sa vedem meci....

Vadim
30th June 2006, 19:10
E fiert Klinsmann, iar zilele trecute topaia pe margine ca la baschet...

afonlafotbal
30th June 2006, 19:10
acum o sa vedem joc la glezne!

Tzytzy
30th June 2006, 19:10
Gooooooooooooooooooooooooooooool,ARGENTINA!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!yeah!!!!

acu ne asteptam la 15 mii de cartonase galbene date nemtilor,plus inca kteva rosii,k sa-i potoleasca de tot:D:D:D

Vadim
30th June 2006, 19:15
acum o sa vedem joc la glezne!
Nu e chiar asa, nemtii nu au jucat la rupere pina acum.

Tzytzy
30th June 2006, 19:16
Frate,era de asteptat sa bata argentina...deci nu e o mare surpriza faptul k au dat gol imediat cum a inceput repriza a doua!

sau e o mare surpriza placuta pentru argentinieni.......

Zabriskie
30th June 2006, 19:18
poate il baga pe Odonkor, da nu cred.

Tzytzy
30th June 2006, 19:18
Pina una alta Germania a vut o ocazie de gol. Argentina nimic.stii care e treaba:Germania=1000 de ocazii,niciun gol....Argentina=3 ocazii,un gol.......e o mica mare diferenta!

Zabriskie
30th June 2006, 19:20
Bah tzytzy incearca sa scrii si tu un post mai mare si nu 20 mici
eeee!uite ca il baga pe Odonkor!!Sper sa nu se faca de ras.

Vadim
30th June 2006, 19:20
stii care e treaba:Germania=1000 de ocazii,niciun gol....Argentina=3 ocazii,un gol.......e o mica mare diferenta!

Germania a avut o singura ocazie si a ratat. Argentina a avut tot una si a marcat. Pana la gol Argentina a avut doua suturi spre spatiul portii.

afonlafotbal
30th June 2006, 19:22
intradevar nemtii nu au jucat la rupere pana acum, "amintirile ma chinuiesc" ;)

Vadim
30th June 2006, 19:24
Chiar joaca bine nemtii, ma refer in general la acest turneu nu nu mai la meciul asta. Uite inca o ocazie frumosa... mare ocazie. Noroc ca l-a lovit mingea pe Ayala ca era gol.

afonlafotbal
30th June 2006, 19:24
e varza portarul argentinian, parca vad ca el o sa fie groparul echipei

Zabriskie
30th June 2006, 19:26
e varza portarul argentinian, parca vad ca el o sa fie groparul echipei
Mai degraba Heinze.. la cum a jucat cu mexic...si uite ca incepe sa o comita si acu

afonlafotbal
30th June 2006, 19:33
ei hai ca de unu au scapat, oricum finut lucrat

Nixx
30th June 2006, 19:34
Nesimtiiti astia de profesori mi-au bagat examen exact la ora 18:00 :mda: Era cat pe ce sa scap eliminarea Germaniei... :D

afonlafotbal
30th June 2006, 19:38
se simte miza meciului, adio fotbal jucat de placere

Zabriskie
30th June 2006, 19:39
Adio Argentina !!Gol Klose

afonlafotbal
30th June 2006, 19:40
crunta razbunare, se confirma faptul ca cei ce sunt increzatori obtin ce doresc

Vadim
30th June 2006, 19:41
Cap-cap 1-1.

borcan22
30th June 2006, 19:42
arbitrul impinge cat poate germania

TreZeQuE
30th June 2006, 19:42
GOLL KlOSE 1-1 ARGentina - GErmania :yeah:

Zabriskie
30th June 2006, 19:43
Pana la urma Odonkor s-a descurcat bine.Am stiut eu ce am stiut :D

Tzytzy
30th June 2006, 19:43
ce tampenie!!!!!!!!1-1.......X(X(X(X(X(......nu-mi place!!!!!ce aiurea mah! tipu' cu metale in cap,baga capu-n minge si-o trimite in plasa portii argentinienilor!KLOSE!!!!!Klose a dat gol..........(pacat k nu mai are voie sa faca tumba aia mishto dupa ce da goluri...ala era tot spectacolu':D)....si dak intra in prelugiri,o sa castige aia kre nu transpira.....e epuizant sa joci mai bine de o ora jumate pe caldura aia din Germania........

afonlafotbal
30th June 2006, 19:45
pai era si timpul ca arbitrul sa-si faca simtita prezenta, mai sper in fairplay!

Zabriskie
30th June 2006, 19:50
Daca asta o sa arbitreze finala....:no:

Tzytzy
30th June 2006, 19:53
Daca asta o sa arbitreze finala....:no:nu,mey,mai bine arbitreaza Poll k oricum a facut varza meciu dintre Portugalia si olanda.....(pakt k acu e acasa si se uita la campionatu' mondial la televizor....asa cum ne uitam si noi de altfel:D)

Steeltown Boy
30th June 2006, 19:53
Argentina a fost mai bună şi sper să câştige da' trb să se ferească de lovituri libere cornere sau căderile în careu ale nemţilor. Michel ăsta nu iartă nimic.

Onlinesport vrea parerea voastra
30th June 2006, 19:54
Pana acum un arbitraj corect si o repriza a doua mult mai buna!

inter
30th June 2006, 19:56
ce bafta au nemtii astia!

Nixx
30th June 2006, 19:57
Kiar daca arbitrul isi face bine datoria se gaseste cineva sa-l critice :mda:

Zabriskie
30th June 2006, 19:57
O sa fie cam nasol pt Argentina ca au jucat si in optimi OT si chiar daca se califica nush ce o sa faca urmatoru meci, teoretic cu o echipa inferioara(Italia sau Ucraina)


Kiar daca arbitrul isi face bine datoria se gaseste cineva sa-l critice :mda:
A fost o parere.Mai ales la inceput a tras vizibil dupa parerea mea cu gazdele.

Nixx
30th June 2006, 20:00
Eu nu inteleg de ce nu l-a bagat Pekerman pe Messi? A jucat foarte bine cu Mexic...

Zabriskie
30th June 2006, 20:02
Poate ca urma sa fie introdus da a trebuit sa schimbe portarul.

Tzytzy
30th June 2006, 20:04
nu k n-ar fi fost de ajuns ca astia joaca aiurea rau de tot,adik au nishte pase lungi si pe langa,da' mai e si comentatoru care....mai bine n-ar mai fi...cred k mai bine ma uit la meci pe "MUTE!"...:headbang:....si au mai intrat si in alea 30 de minute de "prelungire peste prelungire"....si mai sunt si galbene......mai bine tac........:rosu: pentru meci!

Hipgnosis
30th June 2006, 20:09
Forza albi-celesti. Sper sa invinga fotbalul si nu rigurozitatea.

Vadim
30th June 2006, 20:10
ce bafta au nemtii astia!
Puteau sa fie eliminati in minutul 90!

afonlafotbal
30th June 2006, 20:12
la cum se joaca meciul asta simt un profund regret ptr echipele africane (sper sa nu i-au ban)

delaparis
30th June 2006, 20:14
la cum se joaca meciul asta simt un profund regret ptr echipele africane (sper sa nu i-au ban)

Iar eu simt un profund regret pentru cele europeene ... :D

PS. Si eu sper ... dar nu se stie ..:rolleyes:

Vadim
30th June 2006, 20:19
la cum se joaca meciul asta simt un profund regret ptr echipele africane (sper sa nu i-au ban)
Sigur nu tii cu SUA? (sper sa nu iau ban)

Zabriskie
30th June 2006, 20:22
Una peste alta meciul se indreapta spre penaltyuri.

delaparis
30th June 2006, 20:26
De data asta Ucraina nu va cistiga ... :D

Tzytzy
30th June 2006, 20:26
Una peste alta meciul se indreapta spre penaltyuri.

ma intreb...cat o sa mai reziste astia pe teren?deja dau semne de oboseala(nu si suporterii care striga cat ii tin plamanii ....)....deja e minutu' 114 si mingea zboara dintr-o parte in alta a terenului,in timp ce jucatorii mai adauga pe lista cate un cartonas galben...tare ar fi ca la penalty-uri,fiecare jucator sa aiba cate un cartonas......nu m-ar mira!!!!!:no:

Zabriskie
30th June 2006, 20:31
E gata

delaparis
30th June 2006, 20:32
ma intreb...cat o sa mai reziste astia pe teren?deja dau semne de oboseala(nu si suporterii care striga cat ii tin plamanii ....)....deja e minutu' 114 si mingea zboara dintr-o parte in alta a terenului,in timp ce jucatorii mai adauga pe lista cate un cartonas galben...tare ar fi ca la penalty-uri,fiecare jucator sa aiba cate un cartonas......nu m-ar mira!!!!!:no:
Oboseala mare pe teren .. :D

Arbitru' e in plina forma ;)

Sa vezi acu' spectacol ...

Tzytzy
30th June 2006, 20:33
am ajuns la penalty-uri.......so?! ce o sa se intample?!cine o sa se califice in semifinale?! cine,cine,cine?! prea multe intrebari...sa-i lasam pe jucatori sa decida asta!:D:D:D:D

afonlafotbal
30th June 2006, 20:34
un meci echilibrat, arbitraj bun cu exceptia penalty -ului neacordat germaniei la inceputul partidei

Steeltown Boy
30th June 2006, 20:35
Cred că accidentarea portarului titular al Argentinei va cântări mult la penaltiurile astea. Păcat...

delaparis
30th June 2006, 20:36
am ajuns la penalty-uri.......so?! ce o sa se intample?!cine o sa se califice in semifinale?! cine,cine,cine?! prea multe intrebari...sa-i lasam pe jucatori sa decida asta!:D:D:D:D

Vor pierde cei mai slabi ... crede-ma pe cuvint ... :ok:

Steeltown: sa stii ca s-ar putea sa fie o sansa ...

Vadim
30th June 2006, 20:36
Pacat ca nu poate Riquelme sa ii ia capul lui Lehmann, asa cum a declarat. :D

Zabriskie
30th June 2006, 20:36
Eu merg pe nemti la penaltyuri..

Tzytzy
30th June 2006, 20:37
Pacat ca nu poate Riquelme sa ii ia capul lui Lehmann, asa cum a declarat. :D
mai stii?orice se poate intampla pe teren
P.S. 1-0 germania:D:D:D

Vadim
30th June 2006, 20:38
Cum o fi sa executi un penalty cind te fluiera un stadion intreg? 1-1 Cruz.

Zabriskie
30th June 2006, 20:39
TEVEZ a declarat ca o sa il decapiteze pe Lehmann si nu Riquelme

Vadim
30th June 2006, 20:40
A ratat Ayala!

Tzytzy
30th June 2006, 20:40
habar n-am.......n-am jucat pe stadioane de dimensiunea lui olympiastadion!!!!!!....poate incerci....ma anunti si pe mine...



2-1 pt germania(apropo:D)

Vadim
30th June 2006, 20:42
Lehmann providential, a facut diferenta... Am votat ca merge Germania mai departe desi nu am vrut.... Asta e.

Zabriskie
30th June 2006, 20:43
PACAT! Argentina avea o echipa f. frumoasa!

delaparis
30th June 2006, 20:43
Argentina ... :cya:

Totusi pacat ... of ...of

miril
30th June 2006, 20:43
Pekerman pierde un meci aproape castigat.

Tzytzy
30th June 2006, 20:44
Nu pot sa cred.....s-a calificat Germania!!!(intr-un fel e bine....avem o sansa in plus k cupa sa vina in europa....:D)...da totusi.....tot nu pot sa cred......
:((((((((((((((((((((((((((((

afonlafotbal
30th June 2006, 20:45
sunt trist :( vroiam sa castige Argentina, asta e, daca trec si mai departe cred ca ar trebui sa incep sa ma uit mai mult la fotbal, ceva imi scapa...

Sergiu
30th June 2006, 20:51
felicitari nemtilor, au fost mai buni.

best_lazialul
30th June 2006, 20:51
S-a calificat Germania, asa cum am spus si votat. Ma asteptam sa fie putin mai usor insa meciul a fost echilibrat. S-a vazut sangele rece al nemtilor la penaltyuri. Urmeaza probabil o semifinala Germania-Italia

philips
30th June 2006, 20:52
eu nu am vazut reluari la multe faze.....din care la vreo 2 as zice ca a fost penalty la prima vedere........oricum LM a venit cu lectia invatata.......pt asta::rosu: :rosu: :rosu:

Sorin Blaj
30th June 2006, 20:52
Un meci dezamagitor. Nici una nu merita calificarea. Un Elvetia - Ucraina 2.

Argentinienii au deschis scorul repede dar nu au stiut ce sa faca mai departe. Li s-a mai intamplat o data cu Coasta de Fildes dar n-au invatat nimic. Mai ales in conditiile unui arbitraj bun (cel putin).

oaspetele
30th June 2006, 20:52
jucatori afectati de miza, arbitru ce in prima parte a tras nitel de partea nemtilor, iar catre sfarsit a incercat sa dreaga busuiocul aruncand cu cartonase galbene in acestia.
se putea da un penalty cumuland cele 2 faze litigioase la ballack.

argentina superioara ca posesie, dar probabil obosita. nici nemtii nu au jucat ceea ce ne obisnuisera, dar forcingul din partea a doua mi-a placut, ma intreb de ce nu au inceput asa de la inceput. oricum, un gol primit la inceputul partidei il poti recupera avand timp la dispozitie.

din pacate, nu-i vad prea bine pe nemti urmatorul meci...poate apuca sa-si revina.

P.S.@philips - a avut Argentina penalty ?? sa fim seriosi.
sustin in continuare ca cel putin la faza din prima parte a meciului, cand Ballack a fost tinut in careu se putea da penalty cu acoperire regulamentara.

Vadim
30th June 2006, 20:56
Nu poti sa joci un meci ca asta la spectacol decit daca dai un gol repede si apoi iti ies toate... A fost un meci bun, tactic, eu zic chiar foate bun. Diferenta facuta de portari la final si argentinienii, popor latin, au fost mai slabi psihic. Nemtii au tras perfect de la 11m.

Triphat
30th June 2006, 20:58
Cum sa ii scoti pe Riquelme si Crespo fara ca Messi si Saviola sa fie pe teren ? Cum sa joci cu 2 mijlocasi defensivi o repriza intreaga (+ET) ?

Pekerman e un idiot. A stricat jocul propriei echipe..

Arbitrul a tras cu Germania. Clar. La 1-0 pentru Argentina n-a lasat echipa medicala sa intre pe teren pt Maxi, chiar daca era lovit, n-a dat nici fault. Dupa cateva momente a dat fault pt nemti la o faza identica, in care argentinianul nici nu la atins pe german...

Sergiu
30th June 2006, 20:58
Nemtii au tras perfect de la 11m.

Eu zic ca n-are rost sa catalogam cu perfect.

philips
30th June 2006, 20:59
@oaspetele - esti foarte subiectiv daca zici ca nu a avut argentina 2 11m in repriza a doua....un hent si un fault mult mai clar decat la ballack

Sorin Blaj
30th June 2006, 21:00
Un meci bun? Cand nu reusesti sa-ti creezi nici o ocazie clara de gol. Nici o combinatie reusita, nimic. Doua goluri din faze aproape identice si atat.

best_lazialul
30th June 2006, 21:00
nu stiu care dintre voi e mai subiectiv..cele 2 faze adunate ale Argentinei faceau cat un penalty si faultul clar la Ballack era penalty asa ca e echitabil.

Sergiu
30th June 2006, 21:01
philips cred ca tu esti foarte subiectiv. La Ballack a fost 100% penalty, dar la argentinieni sincer n-am remarcat pe parcursul jocului sa fi fost ceva.

delaparis
30th June 2006, 21:02
Eu zic ca n-are rost sa catalogam cu perfect.

S-au antrenat bine ... bravo lor ... /hello
Asta e ... Germania in semi ... /hello exact cu a fost planifiKat(en) ... :D

philips
30th June 2006, 21:03
eu nu pot fi subiectiv pentru ca eu nu am tinut cu argentina......... asa mi s-a parut si imi mentin ideea........ fara LM germania era out acuma

Sorin Blaj
30th June 2006, 21:03
eu nu am vazut reluari la multe faze.....din care la vreo 2 as zice ca a fost penalty la prima vedere........oricum LM a venit cu lectia invatata.......pt asta::rosu: :rosu: :rosu:
Las-o balta cu penaltyurile. Cel mai clar a fost la Ballack. Daca s-ar da penalty la toate imbrancelile din careu am ajunge la scoruri de handbal.
Arbitrul a fost ok. Printre cele mai bune arbitraje de la Mondiale.

Mario Di Lazi
30th June 2006, 21:04
M-am asteptat sa vad un arbitraj PRO - GERMANIA si m-am inselat.
Cineva trebuia sa mearga mai departe. Germania o sa joace in finala pentru ca Italia nu are nici o sansa.

best_lazialul
30th June 2006, 21:04
probabil el va arbitra finala pentru ca a tinut jocul sub control si zic eu ca a analizat bine fazele.

Sorin Blaj
30th June 2006, 21:05
M-am asteptat sa vad un arbitraj PRO - GERMANIA si m-am inselat.
Cineva trebuia sa mearga mai departe. Germania o sa joace in finala pentru ca Italia nu are nici o sansa.
Si eu am crezut la fel. Dar pana la urma s-a dovedit ca LM poate fi si corect.

Vlad
30th June 2006, 21:06
Germania merge mai departe, ma bucur ca am avut dreptate si ca Argentina a plecat acasa. Arbitrajul nu a fost grozav (la fel ca meciul), dar nu cred ca a avantajat pe nimeni.

nubian
30th June 2006, 21:06
Bleah, din pacate merg mai departe niste saci de cartofi ca Klose sau Podolsky, si probabil vor ajunge in finala, fiindca Italia e si mai penibila... Sper totusi ca Brazilia sau Franta sa ia cupa, ca altfel e de rau...

miril
30th June 2006, 21:07
A fost si penalty clar la Maxi Rodriguez. Am aceleasi puncte de vedere ca Triphat.

tafu
30th June 2006, 21:08
Germania , e o ehipa pe placul Italiei/hello plus ca Italia are si un portar de talie mondiala , nu ca si timoratul ala de Franco

Triphat
30th June 2006, 21:08
Arbitrajul a fost PRO-GERMANIA

Sorin Blaj
30th June 2006, 21:08
Pekerman este singurul protagonist care a lasat de dorit. Nu a avut in teren jucatori care sa poata sa desfaca jocul exact si greoi al Germaniei. Poate Messi si Saviola ar fi reusit. Sau poate si in combinatii cu Tevez, acesta fiind foarte izolat pe partea stanga.

best_lazialul
30th June 2006, 21:09
"sacul de cartofi klose" valoreaza in acest moment 35 milioane,este golgheterul CM si este curtat de marile forte ale Europei. Asa ca..las-o mai moale.

lolo_grupa_c
30th June 2006, 21:11
pacat mare .....argentina joaca altceva ...nu prea ia iesit nimic in seara asta...

best_lazialul
30th June 2006, 21:12
mai lasati-o cu arbitrajul . Poate ca a dat 5%gazdelor insa nu mai mult. Daca era pro-Germania dadea penalty la Ballack si gata.

Vadim
30th June 2006, 21:12
pacat mare .....argentina joaca altceva ...nu prea ia iesit nimic in seara asta...
Aici e si meritul Germaniei ca i-a impiedicat.


Arbitrajul a fost PRO-GERMANIA
Unde exact?

Sorin Blaj
30th June 2006, 21:12
Multi am fi vrut sa se califice Argentina. Din pacate, in jocul de astazi a dezamagit.

Daca vreti sa faceti o comparatie pentru a va edifica ce au jucat astazi: Se poate pune egal intre Germania - Argentina si Romania - Argentina? Nici vorba. Astazi a fost un joc de pensionari.

best_lazialul
30th June 2006, 21:16
meciul Romania- Argentina a fost ceva de vis. Astazi am vazut putin fotbal

Zabriskie
30th June 2006, 21:17
Mah.. Pekerman l-a scos pe Riquelme pt ca nu ajuta in faza defensiva si ei atunci erau in avantaj si nu l-a bagat nici pe Messi nici pe Saviola pt ca a trebuit sa schimbe portaru.

Sergiu
30th June 2006, 21:17
Germania va fi batuta clar de Italia ca si in ultimu meci amical.

philips
30th June 2006, 21:18
meciul Romania- Argentina a fost ceva de vis. Astazi am vazut putin fotbal

inseamna ca valoreaza cat jumatate din cristea....ca parca 70 de milioane era pretul lui.........../hello /hello /hello

best_lazialul
30th June 2006, 21:18
A crezut ca poate pastra acel avantaj si s-a inselat.

Sorin Blaj
30th June 2006, 21:18
Mah.. Pekerman l-a scos pe Riquelme pt ca nu ajuta in faza defensiva si ei atunci erau in avantaj si nu l-a bagat nici pe Messi nici pe Saviola pt ca a trebuit sa schimbe portaru.
Ce vorbesti? Cruz o fi intrat pentru picnic?

nubian
30th June 2006, 21:18
"sacul de cartofi klose" valoreaza in acest moment 35 milioane,este golgheterul CM si este curtat de marile forte ale Europei. Asa ca..las-o mai moale.

Sa fim seriosi, poate 35 de kile de cartofi... Auzi, "Marile forte din Europa"... Daca dai goluri din greseala, nu inseamna ca esti bun de ceva

Sorin Blaj
30th June 2006, 21:20
meciul Romania- Argentina a fost ceva de vis. Astazi am vazut putin fotbal
Asta spuneam si eu: Elvetia - Ucraina 2.

delaparis
30th June 2006, 21:20
M-am asteptat sa vad un arbitraj PRO - GERMANIA si m-am inselat.
Cineva trebuia sa mearga mai departe. Germania o sa joace in finala pentru ca Italia nu are nici o sansa.

:o:

Mai tu cred ca esti incepator ... :D
Nu-i asa ? :rolleyes:

stefanm14
30th June 2006, 21:20
Cine spune ca arbitrul a avantajat Germania e subiectiv sau poate n-a vazut meciu'. Punand in balanta fazele cu Ballack si Maxi Rodriguez prima e mult mai evidenta pt. a da penalty. Insa sunt de parere ca Lubos Michel a apreciat corect si la Ballack : mingea trecea in spatele lui si nu cred ca germanul avea sanse sa ajunga la ea. La Maxi el a inceput sa cada inca dinainte ca germanul sa-l atinga, si oricum contactul a fost aproape inexistent. Per total, arbitraj bun si candidatura serioasa pt. finala

Ca joc, meci slab, f.slab. N-am vazut nici o faza cat de cat legata calumea si de spectacol. Argentinieniilor nu le-a reusit nici un dribling spre poarta, ci numai lateral si ineficient. Germanii pragmatici ca intotdeauna, au avut si ceva noroc la golul lui Klose. Apoi la penalty-uri s-au stapanit mai bine si au avut si un portar mai bun (oricum si cu Abbondazieri tot cam aia era)...

miril
30th June 2006, 21:21
Argentina a avut meciul in mana pana la accidentarea portarului. Pekerman a facut schimbari neinspirate pentru pastrarea rezultatului, lucru care a costat Argentina victoria. Arbitrul a fost partinitor in prima repriza ca apoi, cum zicea cineva, a dres busuiocul spre sfarsitul meciului. Una peste alta, el nu a influentat rezultatul final.

stefanm14
30th June 2006, 21:22
Sa fim seriosi, poate 35 de kile de cartofi... Auzi, "Marile forte din Europa"... Daca dai goluri din greseala, nu inseamna ca esti bun de ceva

Uite ca altii nu sunt in stare sa dea 5 goluri din greseala. Apropo, dupa scara a ta a valorilor cine e cel mai bun marcator ? Si spune-mi si motivele. Sa nu bagi cliseul ca "are ghinion in fata portii" ca nu te cred

Vadim
30th June 2006, 21:24
Ca dupa orice meci decis la penaltyuri nu te poti supara pe nimic. Asta e, pisica neagra pentru Argentina...

Totusi cred ca golul nemtilor a fost cam de portar.

best_lazialul
30th June 2006, 21:24
Klose e unul dintre cei mai buni atacanti in acest moment. Este si golgheterul campionatului Germaniei. Asta spune totul despre valoarea lui Miroslav Klose.

Sorin Blaj
30th June 2006, 21:24
A fost si penalty clar la Maxi Rodriguez. Am aceleasi puncte de vedere ca Triphat.
Miril. Ai pierdut la pariuri de esti asa de vehement. La faza respectiva doar un Serea dadea 11 m. Sau un arbitru foarte slab. Nu a fost absolut nimic.

Vadim
30th June 2006, 21:25
Ca dupa orice meci decis la penaltyuri nu te poti supara pe nimic. Asta e, pisica neagra pentru Argentina...

Totusi cred ca golul egalizator al nemtilor a fost cam de portar.

Datenshi
30th June 2006, 21:25
Mi-e sila de nemti. Cu acelasi stil de rahat se tot califica in fazele superioare. Am crezut ca in sfarsit le-a venit randul. Dar a reusit *******ul ala de Heinze sa-mi strice week-end-ul, impreuna cu Pekerman.

starsteel
30th June 2006, 21:26
Mare pacat ca au plecat acasa argentinienii totusi au pierdut pe mana lor mai precis pe cea a lui Pekerman nu e posibil sa-l schimbi pe Riquelme si Crespo si sa nu-i folosesti pe Messi si Saviola. Despre nemti ce sa spunem alles gute nu stiu mult fotbal dar sunt luptatori care intotdeauna la sfarsitul meciului vin peste tine. Cand ii si inviti e ca si cum iti sapi propria groapa. In continuare nu-i vad favoriti la titlu dar deja sunt in semifinale deci nu mai pot fi ignorati. Sigurul lucru care ma incanta e faptul ca Brazilia a scapat de principalul adversar o echipa de acelasi calibru.

Dorin
30th June 2006, 21:26
Ce parere aveti ? A fost salut "aproape" fascist la Podolski dupa golul din penalty?:yeah: D

BAK
30th June 2006, 21:27
@triphat, nu mai vorbii prostii.... Germania a beneficiat de cel mai impartial arbitraj de care a beneficiat vreo tara gazda..... ma bucur ca a pierdut argentina ca s-au tot tiganit si ca la sfarshit au si facut scandal si dadeau cu pumnii ca disperatii...... Germania a dovedit ca merita pe deplin sa ajunga pana aici......
@nubian.... seva si klose sunt cei mai buni atacanti din lume in momentul de fatza.... poate pe tine te deranjeaza culoarea pielii lor sau care e problema....marea majoritate a celor care posteaza pe forum si tin cu brazilia si argentina cred ca daca o echipa e mai valoroasa individual sau ca are mai mult talent trebuie neaparat sa castige...... ar trebui sa luam exemplu de la echipa germaniei si sa invatzam si noi romanii sa luptam si sa juacam asa.... deah, degeaba incerc sa imi expun punctul de vedere ca o sa vina un mingicar care o sa zica ca e mai bine sa fii tehnic decat sa fii muncitor.... hai pa..... Deutschland uber alles.!!!!!

philips
30th June 2006, 21:27
Ce vorbesti? Cruz o fi intrat pentru picnic?

hai las-o moarta ca nu mai ai dreptate........ cruz a intrat datorita taliei sale in locul lui crespo care nu mai putea.....

Sorin Blaj
30th June 2006, 21:27
Ce parere aveti ? A fost salut "aproape" fascist la Podolski dupa golul din penalty?:yeah: D
Si eu am sesizat gestul. Dar nu cred ca a fost ceva intentionat. Asa a iesit.

best_lazialul
30th June 2006, 21:27
mda..a fost un gest dubios facut de Lukas. poate a salutat pe cineva din tribune sau cine stie..

Dorin
30th June 2006, 21:27
Ca dupa orice meci decis la penaltyuri nu te poti supara pe nimic. Asta e, pisica neagra pentru Argentina...

Totusi cred ca golul egalizator al nemtilor a fost cam de portar.
Mie mi s-a parut superb golul nemtilor!:yeah: D Chiar daca am tinut cu Argentina....

Dorin
30th June 2006, 21:29
Si eu am sesizat gestul. Dar nu cred ca a fost ceva intentionat. Asa a iesit.
Chestia este ca multi au sesizat asta. Chiar a fost intamplator???:yeah: D

best_lazialul
30th June 2006, 21:30
A fost o faza frumoasa, capul lui Borowski a prin apararea pe picior gresit si Klose ca un atacant de clasa nu a ratat din acea pozitie.

Sorin Blaj
30th June 2006, 21:30
hai las-o moarta ca nu mai ai dreptate........ cruz a intrat datorita taliei sale in locul lui crespo care nu mai putea.....
Pai noi despre ce discutam? Ca era nevoie de un jucator care sa le incurce picioarele nemtilor si sa ii surprinda. Cruz ce sa faca sa ii ia la lupte greco-romane? Era mult mai greu de tinut Messi decat Cruz.

stefanm14
30th June 2006, 21:31
@triphat, nu mai vorbii prostii.... Germania a beneficiat de cel mai impartial arbitraj de care a beneficiat vreo tara gazda..... ma bucur ca a pierdut argentina ca s-au tot tiganit si ca la sfarshit au si facut scandal si dadeau cu pumnii ca disperatii...... Germania a dovedit ca merita pe deplin sa ajunga pana aici......

Chiar, aveti informatii despre ce s-a mai intamplat dupa meci, ca TVR-u a intrerupt transmisia. Oricum urate imagini cu argentinienii, oare ce aveau de reprosat...:no:

Sorin Blaj
30th June 2006, 21:32
Chiar, aveti informatii despre ce s-a mai intamplat dupa meci, ca TVR-u a intrerupt transmisia. Oricum urate imagini cu argentinienii, oare ce aveau de reprosat...:no:
Cred ca il bateau pe Pekerman.:)

milanezu
30th June 2006, 21:37
lucky germans.
cu italia nu le mai merge!!!!!!

BAK
30th June 2006, 21:39
Chiar, aveti informatii despre ce s-a mai intamplat dupa meci, ca TVR-u a intrerupt transmisia. Oricum urate imagini cu argentinienii, oare ce aveau de reprosat...:no:


pai toti sareau ca disperatii si era parca tevez care a dat cu pumnii dupa Bierhoff...... tipic latin......ce ma bucur ca au pierdut....../hello /hello

VLAD@SIN
30th June 2006, 21:39
PACAT! Meritau argentinienii sa mearga mai departe, pentru ca fotbalul este in primul rand spectacol nu, ceea ce joaca nemtii.......
felicitari Argentinei!

best_lazialul
30th June 2006, 21:40
nu stiu sa piarda. le urez drum bun spre casa.

hertiniho
30th June 2006, 21:42
Berlin!Berlin! Wir fahren nach BERLIN!!

Pacat: unii nu stiu intr-adevar sa piarda...

Vadim
30th June 2006, 21:45
Au dat si nemtii acolo. Nu am vazut cine a inceput bataia. E clar ca motive aveau argentinienii...

BAK
30th June 2006, 21:47
ce motive au argentinienii sa dea cu pumnii.....? poate ca au fost mai slabi ca nemtii si au dat de frustrare si de neputinta!

rapidashul
30th June 2006, 21:47
Dupa ce am vazut cred ca Italia va castiga mondialul.Probabil nu vor primi nici un gol si vor castiga numa cu 1 2-0.Daca nu ma insel pana acum Italia nu a primit nici un gol de la adversari,a fost doar acel autogol stupid din meciul cu SUA.

Dorin
30th June 2006, 21:49
Se pare ca Bierhof a provocat totul cu un comentariu...

miril
30th June 2006, 21:51
Salutul a fost cu...mana stanga. Sorin Blaj nu fii atat de sigur. O sa-mi dai dreptate daca vezi reluarea.

Vadim
30th June 2006, 21:51
Se pare ca Bierhof a provocat totul cu un comentariu...
Badga si tu un detaliu, un link...

Zabriskie
30th June 2006, 21:53
Pai da unii nu stiu sa piarda pt ca au fost infranti in cel mai dureros stil posibil, la penaltyuri...Asa si Klose nu e un mare atacant e un bun speculant cu o inaltime avantajoasa...Rooney,Torres, Eto'o, van Nisterlooy, Henry sunt mari atacanti.
Dar sa lasam astea ca incepe celalalt meci si oricum presupusul salut al lui Lukas nu inseamna mare lucru... si la fel nici cearta de la sfarsi.Sa nu uitam rivalitatea dintre cele 2 echipe.In concluzie nemtii au castigat asa cum stiu cel mai bine, crezand in sansa lor, alergand pana in ultimu moment, cu mult calm specific lor la penaltyuri

Vadim
30th June 2006, 22:20
Peckerman a demisionat.

http://www.onlinesport.ro/cm2006/news/argentina/229/pekerman_a_demisionat_de_la_argentina.htm

delaparis
30th June 2006, 22:32
Normal ...

t.b.
30th June 2006, 22:33
Gol Argentina (http://www.youtube.com/watch?v=lDfAK-Cm7ds)
Gol Germania (http://www.youtube.com/watch?v=itZdyor96Ac)
Lovituri de departajare (http://www.youtube.com/watch?v=cuzOe6QxKkM)

Sorin Blaj
30th June 2006, 22:38
Salutul a fost cu...mana stanga. Sorin Blaj nu fii atat de sigur. O sa-mi dai dreptate daca vezi reluarea.
Nu am spus ca sunt sigur. Gestul a fost in lateral. Se poate sa fi fost ceva.
Oricum sigur vom avea parte de comentarii in presa. In presa argentiniana sigur.:)

stefanm14
30th June 2006, 22:41
Asa si Klose nu e un mare atacant e un bun speculant cu o inaltime avantajoasa...Rooney,Torres, Eto'o, van Nisterlooy, Henry sunt mari atacanti.


Atacantul ce trebuie sa faca : sa marcheze sau sa puncteze la impresia artistica ? A nu se intelege ca zic ca cei pe care i-ai enumerat nu sunt atacanti buni.

Vadim
30th June 2006, 22:50
Detalii aici despre bataia de la final: http://www.onlinesport.ro/cm2006/news/germania/230/scene_urate_umbresc_triumful_germaniei.htm

delaparis
30th June 2006, 23:12
Urit ce s-a iintimplat ...:mda:

Germania a cistigat si atit ..

Nu trebuia circul asta ...:no:

Catalanul
30th June 2006, 23:42
Pacat ca a castigat Germania si nu Argentina :( Asa o sa avem parte de, probabil, cea mai urata semifinala posibila la acest mondial, Italia - Germania :D :P

inter
30th June 2006, 23:44
castigata de italieni cu 1-0 :D:D

gicu
30th June 2006, 23:46
Salutul a fost cu...mana stanga.
Exact, bine observat miril:)

Despre meci nu vreau sa spun prea multe, sunt dezamagit de Argentina ca n-au stiut/reusit sa se impuna chiar si impotriva arbitrajului potrivnic, oarecum de asteptat.

Felicitari Argentina, o echiipa extrem de solida si foarte periculoasa!

Organizatorii isi fac in continuare treaba bine, Germania va ajunge in finala :(

Toooor!
30th June 2006, 23:49
Bravo Deutschland, bravo Argentina! Ein spannendes Spiel (leider auch nicht so schön anzusehen).... Foarte bine le zici BAK. De multe ori, chiar daca nu esti nascut cu un talent, poti reusi cu foarte multa prin munca si perseverenta - ceea ce a fost cazul Germaniei in seara asta.
Vedem Germania in finala impotriva Brazilei. Sa speram insa la o calitate mai buna a jocului...

SORENSEN
1st July 2006, 00:36
/hello Germania /hello

Kidu
1st July 2006, 03:01
Ma bucur ca mi s-a confirmat pronosticul. Despre meci ce pot sa spun, miza si-a pus amprenta asupra jocului iar in final a castigat echipa mai buna care a avut mai mutl sange rece.
Astazi Germania a fost mai buna, merita sa se califice.

Universal
1st July 2006, 03:37
Acum am dovedit cine suntem
Pot spune cä am avut dreptate, si pot fi luat in serios( nu cred cää germanii nu pot fi luati in serios)

Acum vedeti cine suntem? Acum ne luati in seamä? Ce ne-ati subestimat inainte.
Tuturor care dädeau cu pumnul in piept cäö Argentina este peste Germania-serios ? unde ati väzut jocul? V-am spus inainte cä va fi eliminata Argentina, am fost de la inceput foarte sigur. Desigur,Argentina adominat si inscris inaninte, dar cine a fost mai inteligent,serios si mai puternic, acela a castigat.

Am castigat.Dovadä cä nu putem fi niciodatä subestimati.Acasä?
Urmeazä Italia. Apoi finala.

oaspetele
1st July 2006, 06:45
Nu am spus ca sunt sigur. Gestul a fost in lateral. Se poate sa fi fost ceva.
Oricum sigur vom avea parte de comentarii in presa. In presa argentiniana sigur.:)

hmm, Argentina, patria nazistilor refugiati ??
:)
daca nu ma insel, sint o gramada de argentinieni cu nume nemtesc.

da, parerea mea e ca Argentina sint cu ceva mai buni decat Germania. dar in meciul asta nu au convins. au avut o dominare sterila.
nu stiu cine a fost de vina, posibil antrenorul lor, probabil chiar echipa Germaniei, in nici un caz arbitrul, care nu a gresit decisiv.
oricum, la cum au jucat italienii, si tinand cont ca nemtii au disputat prelungiri, nu ii vad bine in semifinale. din pacate, deoarece Italia nu este o echipa care mie personal sa imi placa...

axterix
1st July 2006, 09:14
sper sa o tina tot asa si cu Italia:ok:

Cra10veanu
1st July 2006, 09:24
hmm, Argentina, patria nazistilor refugiati ??
:)
daca nu ma insel, sint o gramada de argentinieni cu nume nemtesc.
...

sint evrei :drak: germania : se joaca cupa la ei acasa, si-au naturalizat cativa polonezi sa joace pt ei, in echipa aia mai mult de jumatate de echipa nu sint nemti, si cica reprezentativa germaniei. Chiar nu pot sa tin cu ei.

oaspetele
1st July 2006, 09:53
1.se joaca la ei - da ce, trebuia sa nu participe daca se joaca la ei ?
2.si-au naturalizat cativa polonezi ...cati ? 7-8 ?
3.sa fim seriosi, iti pot da inca nenumarate exemple de echipe nationale cu un melange de nationalitati.

si am putea discuta mai pe indelete despre apartenenta la o natiune sau alta
1.o familie de nemti din Polonia, care si-au pastrat identitatea si apartenenta la spatiul german
2.niste africani care vin din Tunisia sau Maroc, veniti de la 3-4 ani sau chiar nascuti din parinti emigranti in Franta, da care nu au nici o tradite sau o istorie vizavi de poporul francez.
e unul mai mult sau mai putin indreptatit sa joace sub tricolor nemtes/francez ??


daca nu poti sa tii cu ei, nu tine. nu te obliga nimeni.

Cra10veanu
1st July 2006, 10:00
@oaspetele

1- se joaca la ei, participa implicit, si profita si de un arbitraj favorabil (aproape unde s-a jucat cupa, tara gazda a castigat, repet, aproape!)
2- klose, podolski, borowski naturalizati de curand, nu vorbim de origini care urca la mai multe generatii ci de astea recente+ mai au si un brunetel pe acolo
3-si eu iti pot da o gramada de tari cu mai multe nationalitati, Franta (a avut colonii din 1830 in Africa, mai precis in Algeria, si nordul africii de nord (negrii&berberi) dar acestia nu au devenit francezi peste noapte, ci au fost colonizati, asimilati, etc.), Canada si USA, Anglia tari care primesc imigranti normal, dar se naturalizeaza in timp, nu in 2 ani fortat sa joci la mondiale, sa fim seriosi.

oaspetele
1st July 2006, 10:09
1.atunci punctu asta il taiem de pe lista. iar arbitraj favorabil nu am vazut decat in prima parte a meciului de ieri, faze mai putin importante si imi mentin parerea ca la finalul meciului arbitrul a intors foaia. asa ca se compenseaza.
2.nu sint la curent, dar stiam de doar 2 polonezi naturalizati. si nu cred ca i-a naturalizat cu 2 zile inainte de campionatul mondial.
3.hai sa fim seriosi. Franta este o tara din Europa, iar in Europa eu nu stiu sa existe po****tie de culoare nativa, daca intelegi ce vreau sa spun.
uite, iti dau de exemplu maghiarii din Romania : eu cred ca o familie de maghiari, care vorbesc foarte bine maghiara, care si-au pastrat identitatea si aparteneta, este mult mai "ungureasca" decat indianul rashid, care a aterizat in pantecele mamei lui la Budapesta, si s-anascut in Ungaria.
get it ??

Cra10veanu
1st July 2006, 10:14
te contrazici singur, ungurii astia de care pomenesti tu din romania (cu toate ca nu-mi prea surade subiectu :D ) cum zici tu sint unguri, cum nici indianul rashid nu poate sa fie mai ungur decat e indian :rolleyes: