PDA

View Full Version : Discutii off-topic



Pages : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

miafangina
5th August 2009, 15:24
Mia, trebuia sa-l lasi si pe june in fotografie :rolleyes:

Tess draga,daca era junele poate-l lasam,dar era "al batrin" :Dsi n-am vrut sa-l fac de rusine cu banii pe care-i pregatea,habar nu am pentru ce.

Tess_AN
5th August 2009, 17:34
Daca m-am pus bine cu Mia la celalalt thread, ma ia acum cu "draga".... :lol:

resita
8th August 2009, 12:54
scuze de offtopic dar incerc sa promovez un joc online. De pe Gimnastica am observat ca, Cata 10 si-a facut cont la acest joc si va asteptam si pe voi

Te-ai saturat de o Romanie mica si lipsita de impotanta? Vino alaturi de noi sa ne construim propia Romanie! www.eRepublik.com (http://www.erepublik.com/en/referrer/resita2009)



Romania are nevoie de pumnul tau! www.eRepublik.com (http://www.erepublik.com/en/referrer/resita2009) joc de strategie socio-politica si militara.



Te-ai saturat de jocuri stupide cu mostrii? Jocurile de strategie militara nu iti mai spun nimic? Atunci meriti mai mult, meriti sa joci www.eRepublik.com (http://www.erepublik.com/en/referrer/resita2009)


DE ASEMENEA PT. MAI MULTE INF. te asteptam aici http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=426, alaturi de alti 30 de useri de pe forum care avem cont in joc
__________________

Cata_RB
12th August 2009, 14:14
Am ajuns relativ intamplator pe acest blog: http://crisrusblog.blogspot.com/
Nu-s sigura daca apartine unei forumiste...stie cineva al cui e? :D

niagara64
12th August 2009, 14:54
Am ajuns relativ intamplator pe acest blog: http://crisrusblog.blogspot.com/
Nu-s sigura daca apartine unei forumiste...stie cineva al cui e? :D

Posibil .DE ce nu ?
Sunt multe surprize ascunse pe forumul asta stai linistita .
Iar daca cea care a creat blogul este pe forumul asta e pe aici , ii raspund aici la o intrebare pusa retoric acolo .
Da , frumoasa poveste de doi ani este foarte adevarata . Merita felicitari si auzim de bine .
Alte povesti de acolo nu mai sunt demult in actualitate sau altele nici nu meritau amintite iar altele nici macar nu sunt inca cunoscute ( ca si cea de care vorbeam mai sus ) dar asta e alta poveste ca doar de la Libertatea nu te astepti sa se informeze corect .

mikeyy
12th August 2009, 15:42
Cata...ai uitat :D
E vorba de blogul surorii Mirabelei...cea care a facut acel banner. Am discutat la Diverse..nu mai stii? Ne tot gandeam cine e in banner :)

Cata_RB
12th August 2009, 15:46
Cata...ai uitat :D
E vorba de blogul surorii Mirabelei...cea care a facut acel banner. Am discutat la Diverse..nu mai stii? Ne tot gandeam cine e in banner :)

Ooooof :ras-plans::ras-plans:
Da...tipic pentru mine! :D Mersi pentru reamintire.

Mihaela P
15th August 2009, 09:57
La multi ani, Mia, Mary si Maria-Alexandra!
Sa aveti parte de tot ceea ce va doriti!

maria_alexandra
15th August 2009, 11:01
multumesc la fel :D

mesteritza
15th August 2009, 11:12
La multi ani si dn partea mea tuturor cu numele Maria!

crisloregym
15th August 2009, 11:38
LA MULTI ANI, feteleeeeee!!!!! Si La Multi Ani si Mariei tale, Miha;)

cata10
15th August 2009, 14:00
La multi ani, Măriilor!

Andraf
15th August 2009, 14:39
LA MULTI ANI!!! Tuturor celor care poarta acest nume (Maria, Mariana, Marian) le doresc multa sanatate si o viata fericita si implinita!

mikeyy
15th August 2009, 16:17
La multi si din partea mea tuturor celor care care isi serbeaza azi onomastica! :floricica:
In special forumistelor noastre: Mia, Alex si Mary!!!! Multa sanatate si numai bine!!!!
:floricica: :floricica: :floricica: :floricica:

maria_alexandra
15th August 2009, 18:55
multumesc ptr urari. multa sanatate va doresc si eu voua, sa ramanem impreuna pe forum multi ani de acum incolo, sa ajung sa va povestesc despre copii care o sa ii antrenez.
va las acum, tre sa "fug" la o nunta :D

cata10
15th August 2009, 21:42
Pt cei interesati: au inceput campionatele mondiale de atletism de la Berlin (15-23 august 2009). Sunt transmise live pe Eurosport (comenteaza Cosmin Cernat si Nicolae Marasescu) si pe TVR 2 (comenteaza Andi Vilara).
Nu ratati maine seara semifinalele (20:10) si finala (22:35) la 100 m plat, baieti. Un duel extraordinar intre jamaicanul Usain Bolt si Tyson Gay (SUA).

Cata_RB
15th August 2009, 21:56
1. La multi ani Mariilor si Marinilor de tot felul!!! :D

2. Am vazut si eu azi putin atletism, tata a lasat televizorul pe Eurosport si tot tragem cu ochiul / urechea. Am urmarit un finis foarte spectaculos la 10.000m fete!

LuisaGym
15th August 2009, 21:59
Salutari la toata lumea, m-am intors. Anul asta voi avea un user name nou LuisaGym. Am inceput un an nou pe forum si-am reusit sa-mi schimb numele.

mikeyy
15th August 2009, 22:10
Eu nu ma uit la atletism....sincer nu prea imi place :D
In schimb sunt suparat ca cei de la Eurosport nu au mai dat tenis..turneul de la Cincinnati...vroiam sa vad semi-finala!
Dar astfel am recuperat jumatate de sezon din Grey`s Anatomy...cum am fost cu licenta nu m-am mai uitat si acum usor usor recuperez toate serialele.

Bine ai revenit Luiza!

crisloregym
15th August 2009, 22:44
A propos de Grey's Anatomy, ai idee cand va incepe difuzarea urmatorului sezon (al saselea) in America? Pe mine m-a lasat curioasa tare sfarsitul sezonului 5...

mesteritza
15th August 2009, 23:25
Pe 24 septembrie o sa revina. Cred ca George o sa moara...de Izzy nu stiu sigur, actrita ba zice ca renunta la serial ba ca nu, producatorii ba ca renunta si la Izzy ba ca nu..deci Who knows?!

miafangina
15th August 2009, 23:44
Multumesc frumos pentru urari!
Urez la rindul meu "La multi ani!" si multa sanatate Mariilor de pe forum,eu stiu doar de Mary si Maria-Alexandra.:floricica::floricica:

Catalin:multumesc de informatia cu finala la suta,chiar vroiam sa caut undeva asta,vreau neaparat sa vad,am vazut azi o parte din serii;ma pasioneaza si pe mine atletismul,mai ales la nivel atit de inalt.

mikeyy
15th August 2009, 23:49
M-a lasat masca ultimul episod din Grey...nici acum nu imi vine sa cred. Chiar daca sezonul s-a terminat in mai....m-am abtinut sa nu caut informatii si doar azi am vazut.
Cel mai interesant final de sezon de pana acum!

Tot in seara asta citeam de faza cu actorii si imi pare rau...daca sparg gasca celor 5 (Mer, Cristina, Alex, George si Izz) nu va mai fi la fel ca la inceput.
Mai citeam faptul ca s-ar putea sa-l tina in continuare pe George..dar sa schimbe actorul..cum e desfigurat..il opereaza, dar cu alta fata...dar astea sunt zvonuri...
Vom vedea!

cata10
15th August 2009, 23:54
Catalin:multumesc de informatia cu finala la suta,chiar vroiam sa caut undeva asta,vreau neaparat sa vad,am vazut azi o parte din serii;ma pasioneaza si pe mine atletismul,mai ales la nivel atit de inalt.

Un Campionat Mondial de Atletism nu merita ratat!
Eu tin cu Bolt; sper sa faca record mondial!
Tu?

cata10
15th August 2009, 23:57
2. Am vazut si eu azi putin atletism, tata a lasat televizorul pe Eurosport si tot tragem cu ochiul / urechea. Am urmarit un finis foarte spectaculos la 10.000m fete!

Superba proba de 10000 si pt prima data dupa mult timp o keniana reuseste sa castige in detrimentul etiopiencelor! Felicitari Linet Masai!

Tess_AN
16th August 2009, 07:52
Salutari la toata lumea, m-am intors. Anul asta voi avea un user name nou LuisaGym. Am inceput un an nou pe forum si-am reusit sa-mi schimb numele.
Bine ai revenit, Luiza. (sau Luisa e corect?!?).

Ti-ai schimbat si naravul odata cu numele??? :lol: Jumatatea buna putea sa ramana ;) (sper ca ai simtul umorului si mai stii de gluma).


Catalin:multumesc de informatia cu finala la suta,chiar vroiam sa caut undeva asta,vreau neaparat sa vad,am vazut azi o parte din serii;ma pasioneaza si pe mine atletismul,mai ales la nivel atit de inalt.
http://www.universalsports.com/mediaPlayer/media.dbml?id=359945&catid=-2&sid=13055&db_oem_id=23000
aici, daca e in direct, sau selectezi din dreapta, peste tot unde zice IAAF sunt inregistrari din zilele trecute.
In plus, sus pe pagina ai si programul. Mie mi-l arata in ora ET care e cu 7 ore in urma fata de Bucuresti.

Off topic: dupa ce am fost pusa la colt cu discutiile de anul trecut cu ocazia felicitarilor de Sf. Marie Mare si Sf. Marie Mica... cred ca o sa felicit pe toate Mariile de ziua de nastere a Miei :groggy:

LuisaGym
16th August 2009, 08:20
Bine ai revenit, Luiza. (sau Luisa e corect?!?).

Ti-ai schimbat si naravul odata cu numele??? :lol: Jumatatea buna putea sa ramana ;) (sper ca ai simtul umorului si mai stii de gluma).

:happy:happy:happy Nu stiu exact la ce te referi. Ai putea sa detaliezi?

busumary
16th August 2009, 16:35
Mesajul asta trebuia sa.l scriu de ieri,dar timpul asta,of,nu ne mai ajunge !! Va multumesc tuturor pentru urari si gandurile frumoase adresate si mie !!

A,sa nu uit,tocmai am oprit.o pe Amalia din drum cand era in trecere prin Galati de ne.am salutat si am pupacit.o !

Va pup si pe voi si poate ne vedem la Buzau!!

Tess_AN
16th August 2009, 21:00
:happy:happy:happy Nu stiu exact la ce te referi. Ai putea sa detaliezi?
Pur si simplu imi venise in minte zicala cu "Lupul isi schimba parul, dar naravul, ba!" si am parafrazat-o cu schimbatul numelui. :)

A,sa nu uit,tocmai am oprit.o pe Amalia din drum cand era in trecere prin Galati de ne.am salutat si am pupacit.o !
Asta se cheama "Intalnirea forumistilor la Galati!" Ce mi-ar fi placut sa fiu si eu cu voi! Dar o sa vina vremea sa ne si intilnim.
Mary, sper sa ajungi la Buzau si sa va intalniti cat mai multi impreuna si sa va simtiti cat mai bine!

LuisaGym
16th August 2009, 22:48
100 de metri in 9.58 secunde!! Nou record mondial pentru Bolt.

100 m in 9.58 sec sunt 37.5 km/h.

cineva_cineva
16th August 2009, 22:50
Mary, mi-ai luat-o inainte! Da, a fost o intalnire, foarte scurta, din pacate, dar cu peripetii, cand trebuia sa ne vedem dimineata, am plecat cu bacul prea devreme, dupa amiaza, am stat si am asteotat bacul prea mult, dar m-am bucurat ca in sfarsit am cunoscut-o si personal pe Mary, dupa atata timp de cand tot planuim. Si pentru ca ne-a placut, planuim sa ne revedem cat de curand in trecerea mea intre jud Neamt, Bacau, Vrancea, Galati, Buzau... de saptamana care urmeaza! Soer sa avem mai mult timp data viitoare!

Cata_RB
16th August 2009, 22:58
Frumoasa intalnirea voastra, chiar daca scurta! ;)

Asa-i, nou record mondial 9.58 pentru Usain Bolt. Si ce record!! Precedentul ii apartinea tot lui, 9.69, de la Beijing. A fost dragut atunci, cu cativa metri buni inainte de finis a incetinit vizibil. A uimit atunci pe toata lumea si s-a discutat mult cat ar fi scos daca tragea tare, ca azi.
Unde-i Catalin? I s-a indeplinit dorinta :P Eu n-am un favorit anume, doar ma bucur de intensitatea curselor.

cata10
16th August 2009, 23:00
100 de metri in 9.58 secunde!! Nou record mondial pentru Bolt.

100 m in 9.58 sec sunt 37.5 km/h.

Astazi, la Berlin s-a scris istorie in proba de 100 m, in atletism, in sport!
Usain Bolt i-a ingenunchiat din nou pe americani. Tyson Gay a facut record national (9,71) si e doar pe 2:shocked:

miafangina
16th August 2009, 23:15
Catalin,sa stii ca m-am gindit la tine,stiam ca te uiti si ca iti place ce vezi.
Si Auri s-a uitat.Foarte frumos spectacolul!
Scuze,Cata,n-am mai intrat de aseara si n-am observat ca mi-ai pus o intrebare;iti raspund acum:si eu tin cu Bolt,si cu jamaicanii in general in disputele cu americanii.

Tess draga,nu-mi mai amintesc cine te-a pus la colt anul trecut,dar nu-i nicio suparare cu felicitari sau fara,de-o Marie sau de alta.
Multumesc pentru informatia despre atletism,s-ar putea sa am nevoie sa caut anumite curse care mi-ar putea scapa in direct din cauza programului.

mikeyy
16th August 2009, 23:19
Ma bucur ca v-a placut concursul de atletism si ca favoritii vostri au castigat!
Eu abia asteptam sa se termine ca sa inceapa tenisul :D

Cata_RB
16th August 2009, 23:23
Ma bucur ca v-a placut concursul de atletism si ca favoritii vostri au castigat!
Eu abia asteptam sa se termine ca sa inceapa tenisul :D

:happy:happy Of of, Mihai!
Cred ca mai dureaza nitel pana termina cu atletismul si incepe tenisul :P Montreal, nu? Cine joaca in seara asta?

miafangina
16th August 2009, 23:24
Ma bucur ca v-a placut concursul de atletism si ca favoritii vostri au castigat!
Eu abia asteptam sa se termine ca sa inceapa tenisul :D

Ai grija,nu te pune rau cu fanii atletismului:)....norocul tau e ca ne place si tenisul,dar recunosc ca in aceste zile nimic nu mi se pare mai important decit atletismul,ca e campionat mondial.

mikeyy
16th August 2009, 23:26
Nu Montreal..turneul de la Cincinnati e acum pe Eurosport.

Sa amintesc un rezultat important pt sportul romanesc - la mondialele de canoe: Cătălin Costache, Silviu Simioncecu, Iosif Chirilă și Andrei Cuculici au obținut bronzul pe distanța de 1 000 de metri.

miafangina
16th August 2009, 23:28
:happy:happy Of of, Mihai!
Cred ca mai dureaza nitel pana termina cu atletismul si incepe tenisul :P Montreal, nu? Cine joaca in seara asta?

Cred ca turneul de la Montreal il da sport.ro,probabil Mihai se uita la eurosport la fete.Stiu ca la Montreal sunt primii patru din lume in sferturi(sau erau,ca poate s-a mai jucat ceva intre timp).

praf_de_stele
16th August 2009, 23:29
la montreal a castigat murray finala cu 6-7 7-6 6-1, acum 3-4 minute, a obosit delpo atat de rau, incat d`abia s`a mai miscat in setul 3. dar a fost un meci superb :)
la fete nu e chiar asa frumos meciul, deocamdata

Cata_RB
16th August 2009, 23:32
Asa-i, eu am vazut aseara Montreal pe sport.ro, uitasem pe ce post era. M-am uitat zilele astea atat la atletism, cat si la tenis. Plus fotbal si gimnastica, imi plac toate :P Din fiecare cate putin am vazut.
Chiar mai mult, Mia. La Montreal cei 8 jucatori din sferturi au fost si primii 8 din clasamentul ATP. Niciodata de cand a fost inventat acest clasament, prin 1970, nu s-a mai intamplat lucrul asta!

mikeyy
16th August 2009, 23:33
@Mia: nu as putea sa ma pun rau cu fanii atletismului..mai ales fiind vorba de voi :). Chiar ma bucur daca exista interes pt sport si lumea se uita...chiar daca mie nu imi place.

miafangina
16th August 2009, 23:34
Da,am gresit un pic,daca erau sferturi era normal sa fie opt jucatori,nu patru:).Multumesc de info,si tie,praf de stele,chiat n-am avut timp sa mai urmaresc ce se-ntimpla.

cata10
16th August 2009, 23:43
Ma bucur ca v-a placut concursul de atletism si ca favoritii vostri au castigat!
Eu abia asteptam sa se termine ca sa inceapa tenisul :D

Iubesc tenisul, cu totii iubim tenisul, dar ceea ce s-a petrecut in seara aceasta pe stadionul de la Berlin e greu de explicat in cuvinte; e ceva ce nu tine doar de atletism (in disputa lui cu tenisul :D) ci de sport, in general! Au fost momente magice; tensiunea a crescut enorm, in momentul startului, pt cele 80 de mii de spectatori dar si pt sutele de milioane de telespectatori! Sa opresti cronomerul la 9,58? Fantastic! Cati dintre voi si-au imaginat ca se va intampla vreodata asa ceva? Eu, unul, nu!

mikeyy
16th August 2009, 23:44
Chiar..pana acum nu prea am vorbit despre sporturile preferate...cred ca e o ocazie buna de a discuta!

Incep eu:
- gimnastica (nu cred ca mai erau dubii :P)
- patinaj (pana in clasa a 9-a nici nu puteam sa ma uit la acest sport...dar apoi s-a schimbat totul :))
- handbal (merg la fiecare meci al echipei Rulmentul Brasov)
- tenis
- F1

Pe acestea le urmaresc cel mai mult si urmaresc si noutatile cu atentie.!
Voi?

cata10
16th August 2009, 23:51
Ai grija,nu te pune rau cu fanii atletismului:)....norocul tau e ca ne place si tenisul,dar recunosc ca in aceste zile nimic nu mi se pare mai important decit atletismul,ca e campionat mondial.

Asa este, Mia. Eu zilele astea traiesc doar pt atletism! Si sper din suflet ca jamaicanii sa castige toate probele de sprint: 100 m, 200 m atat la fete cat si la baieti dar si stafetele de 4x100, 4x400 si, de ce nu, si 400 m plat

Si pt ca ziceai ca vrei informatii despre curse, uite site-ul oficial al CM:
http://berlin.iaaf.org/index.html

Aici gasesti tot ce intereseaza: liste de start; orele de desfasurare; rezultate finale si au si o sectiune cu LIVE Results unde apare in timp real tot ceea ce se intampla pe stadion. Mi se pare cel mai tare site facut vreodata pt o competitie sportiva!

LuisaGym
16th August 2009, 23:54
gimnastica dar nu trampoline
atletism (orice, inclusiv aruncarea greutatii)
kaiac-canoe
haltere :D
sarituri cu schiurile

cata10
17th August 2009, 00:01
I. gimnastica artistica;
II. atletism, patinaj artistic, natatie (atat inot cat si sarituri in apa), haltere, tenis, handbal, biatlon si mai nou, ciclism
III. altele: sarituri cu schiurile, schi fond, patinaj viteza, canotaj, caiac-canoe, etc

mikeyy
17th August 2009, 00:06
Nu stiam ca iti place patinajul Cata..?
Nu te-am auzit niciodata vorbind despre acest sport :)

cata10
17th August 2009, 00:08
Nu stiam ca iti place patinajul Cata..?
Nu te-am auzit niciodata vorbind despre acest sport :)

Ooo, dar e in primele 3!
Era cat pe ce sa uit sporturile de iarna si de aceea am editat post-ul anterior!

crisloregym
17th August 2009, 00:38
Tess draga,nu-mi mai amintesc cine te-a pus la colt anul trecut,dar nu-i nicio suparare cu felicitari sau fara,de-o Marie sau de alta.
Multumesc pentru informatia despre atletism,s-ar putea sa am nevoie sa caut anumite curse care mi-ar putea scapa in direct din cauza programului.

Cred ca eu am pus-o la colt anul trecut...cred, nu garantez ca la asta te refereai, Tess (azi m-am prins cam greu la mai multe zicale si proverbe:P


Pe 24 septembrie o sa revina. Cred ca George o sa moara...de Izzy nu stiu sigur, actrita ba zice ca renunta la serial ba ca nu, producatorii ba ca renunta si la Izzy ba ca nu..deci Who knows?!

Asa ma gandeam si eu...dar va fi un mare minus fara George sau fara Izzy...isi avea fiecare farmecul lui, desi Izzy o cam luase razna in ultimul sezon...tocmai de aceea sunt curioasa:D...nu mai zic ca si "House" m-a lasat cu ochii in soare:D.

@Amalia si Mary: BRAVOOOO!!!! Ce ma bucur ca v-ati intalnit, mai ales ca mi-a spus Amalia d emult ac vrea sa te vada la Galati...nu vii si la nationale, Mary?

Felicitari favoritilor vostri la atletism...am poposit si eu cate un minut azi pe acolo (mai mult nu am stat la TV, din cauza faptului ca a trebuit sa ii mai ajut pe ai mei la treaba)...Ale mele ar fi:
1. Gimnastica:D
2. Patinajul (din pacate, de la Marina Anissina &Gwendal Peizerat am pierdut destul de mult contactul cu acest sport, sunt un pic pierduta cu multitudinea de nume si chipuri noi si mi se pare ca a scazut mult ca valoare nemaifiind rusii atat de puternici)
3. Tenisul (sa joc, am facut un an de tenis de performanta cu antrenamente de 2 ori pe zi si sambata cand eram mica si in primavara l-am redescoperit, astfel incat incerc sa merg macar o data pe luna la tenis daca nu sunt in Iasi si, eventual, o data pe saptamana daca sunt in Iasi si daca am cu cine:D)
4. Handbalul. Din pacate, nu am mai avut de mult timp suficient incat sa urmaresc si alte sporturi in afara de gimnastica. Deja imi fac probleme si cu Mondialele de anul asta, in mod sigur voi fi pe misiune in perioada aceea si sper sa nu se intample sa nu pot vedea nici in week-end (mai ales cu acest Digisport, care nu cred sa fie prezent a toate hotelurile din Romania:().

Cata_RB
17th August 2009, 11:22
Ehe, draguta discutie, m-ati pus si pe mine pe ganduri :)
Mi-am dat seama ca de vreo 2 ani incet-incet gimnastica a ramas singurul sport pe care il urmaresc = ma uit in format video la o competitie intreaga, cu mare atentie. La restul ori nu mai am rabdare si atunci deschid televizorul si ascult in timp ce fac altceva, ori nu am postul care transmite, mai nou. O sa adaug la topul meu si favoritii si o sa va intreb si pe voi, cine va sunt favoritii in fiecare sport care va place?

1. Gimnastica si fotbal
La gimnastica m-am uitat de cand ma stiu, insa pana prin 2002-2003 ma uitam la tot romanu', doar cand auzeam de vreo competitie mare, le stiam bine pe fete, atat ale noastre cat si cele din alte tari, dar cam atat. Prima mea favorita a fost Simona Amanar, dar am prins si generatia Milo + Gina. Ah, si tot la vremea aia ma fascina celebrul sol al Liliei Podkopayeva. Evident, toate fetele noastre imi sunt extrem de dragi. Avatarul meu cred ca vorbeste de la sine despre favoritele mele de la Simona incoace :D
Fotbalul l-am descoperit acum vreo 5-6 ani. La meciurile nationalei ma uitam mereu, dar atunci am inceput sa ma uit la campionatul englez, pe cand juca Adrian Mutu la Chelsea, si mi-a placut fotbalul lor. De vreo 2 ani insa nu prea mai am rabdare, prefer sa ascult meciul si sa ma uit cand aud ceva important sau doar sa urmaresc pe net noutatile [si sa le uit imediat :P]. Favorite - Steaua :D si FC Barcelona

2. Motociclism [Moto GP] si Formula 1
La Formula 1 ma uit din '96, dar in ultimii ani am cam renuntat, nu-mi plac transformarile fortate de tot felul de reguli pe care le-a suferit campionatul. Marele meu favorit, si singurul, a fost Jacques Villeneuve. Momentan, sa zicem, Lewis Hamilton. Insa stiu clar cine nu-mi placea: Schumacher :P
Motociclismul tot prin vremea aia l-am descoperit, nu tin minte anul. Tocmai aparuse un pusti "nebun" de vreo 15 ani, extrem de talentat si mereu gata de o noua poanta: Valentino Rossi - the man!! :D La asta nu ma mai pot uita pentru ca de 2 ani Eurosport international nu a mai cumparat drepturile. Anul asta sunt luate de DigiSport :headbang: Ma mai uit uneori online, Eurosport France transmite.

3. Patinaj artistic - cand eram mai mica
Mi-am pierdut interesul de vreo 3-4 ani, nu mai tineam cu nimeni, nivelul a scazut mult...plus ca picau in sesiune competitiile. Nu mai sunt deloc la curent cu noile nume. Mi-au placut, vorba lui Cris, Marina Anissina & Gwendal Peizerat la dans, Maria Butyrskaya si Victoria Volchkova la fete si, mai ales, Evgheni Plushenko. Cand s-a retras el am inceput sa ma uit tot mai rar.

4. Tenis
Cand jucam in Cupa Davis nu ratez niciodata, in rest urmaresc rezultatele, rar imi propun sa aflu cand e un meci anume sa ma uit. Imi pare rau ca nu i-am prins mai mult pe Andre Agassi si Pete Sampras, cu ei am inceput. Evident, tin cu romanii, Andrei Pavel ramane febletea mea! Dintre ceilalti am anumite simpatii mai mult sau mai putin subiective. Cele mai accentuate: Marat Safin si Novak Djokovic.

5. Atletism
Doar cand sunt competitii mari, ca acum, urmaresc bucatele si ma interesez de cei mai cunoscuti.

Desi incerc sa fiu la curent cu ce e foarte important si in ele, nu ma atrag nicicum handbalul sau ciclismul.
Maaaaama, cat am scris! Scuze :D

mikeyy
17th August 2009, 12:04
Favoritii mei?
Sincer imi plac foarte multi sportivi, insa am putini favoriti..cei pentru care pun intr-adevar suflet.

1. Gimnastica
Prea multe despre gimnastica nu cred ca mai e cazul sa spun...e vizibil ceea ce inseamna gimnastica pt mine, nu? :D
Oricum printre favoritii mei se numara: Milo si Andreea Raducan. As mai putea sa o numesc pe Daniela Silivas, insa nu am prins-o live. In ultimii ani ii am ca favoriti pe Cera Patrascu si Flavius Koczi
Din strainatate ii prefer pe: Shawn Johnson si Kohei Uchimura

2. Patinaj
Am descoperit patinaul prin 2003 si primii patinatori pe care i-am placut au fost Elena Sokolova si Brian Joubert. Pot spune ca Shawn Johnson are putin din bucuria Elenei Sokolova de a face sport. Oricum in mod deosebit imi place patinajul din Rusia (exceptie Plushenko, pe care nu pot sa-l vad). Am fost, sunt si voi ramane sustinatorul lui Alexei Yagudin :)
In ultimii 2-3 ani am descoperit-o pe Yu-na Kim din Koreea...absolut geniala aceasta patinatoare..tinde spre perfectiune!
La patinaj ma uit de mic copil cu familia..insa a inceput sa-mi placa doar din toamna anului 2003, dintr-un anume motiv :P

3. Formula 1
F1 = Ferrari pentru mine!:)
Tot ce inseamna Ferrari imi place..Schumacher e o legenda vie :)
Dupa retragerea lui Schumi, Felipe Massa a devenit favoritul meu. [Forza Felipe, siamo con te]

4.Handbal
Sunt dezamgit de tot ceea ce se intampla in handbalul feminin din Romania...insa am si cateva preferate: Cristina Neagu, Ionela Galca si Cristina Varzaru
Din jucatoarele straine imi place de: Linn-Kristin Riegelhuth (Norvegia), Anita Gorbicz (Ungaria) si Alexandrina Barbosa (Portugalia)

5.Tenis
Aici chiar nu pot sa zic ca am mari favoriti...e in functie de meci. Dar sa spun cateva nume: Safina, Sharapova, Justin Henin, Ana Ivanovici (la feminin) si Roger Federer si Nole Djokovic (la masculin).
La tenis m-as uita non-stop..e un sport linistit, relaxant.

La fotbal ma uit doar la echipa nationala si cateodata (dar rar) la meciurile echipei din Bv. Stirile despre fotbal nu le urmaresc pt ca eu consider ca ceea ce se scrie despre fotbal nu se numeste presa sportiva....e un circ total in care ies in fata niste indivizi care nu au jucat in viata lor fotbal, dar se cred cei mai mari experti din lume..bleah

Cata_RB
17th August 2009, 12:16
...exceptie Plushenko, pe care nu pot sa-l vad

Tot ce inseamna Ferrari imi place..Schumacher e o legenda vie :)

Hihi...acum cativa ani eram foarte "inflacarata" in discutiile in contradictoriu despre ei doi...cred ca ne-am fi batut putin :ras-plans:


La fotbal ma uit doar la echipa nationala si cateodata (dar rar) la meciurile echipei din Bv. Stirile despre fotbal nu le urmaresc pt ca eu consider ca ceea ce se scrie despre fotbal nu se numeste presa sportiva....e un circ total in care ies in fata niste indivizi care nu au jucat in viata lor fotbal, dar se cred cei mai mari experti din lume..bleah

Sunt perfect de acord. Eu ma uit la fotbal, dar ma dezgusta marea majoritate a personajelor adiacente. Ma doare sufletul cand vad atata bataie de joc :no: Asta e, stiti cum se spune, la bine si la rau. Acum e rau, sper sa apuc si binele :D

crisloregym
17th August 2009, 15:28
Pot sa fiu eu arbitrul "disputei"?:D Mie imi placea Plushenko (imi placea si Yagudin, ce-i drept). Yagudin era elegant, balerin, insa Plushenko imprumutase un pic din spiritul francez de a face spectacol, plus ca a fost un saritor exceptional...Am o prietena care, de fiecare data cand ii pomenes de patinaj, imi spune: "da, si eu ma uitam, pana cand a pierdut Yagudin titlul in fata lui Plushenko":D.

De Schumacher imi placea si mie:P Chiar am auzit un reportaj inainte sa plec in excursie, cum ca ar vrea sa revina:D. Mi se pare un tip de o tenacitate fantastica si tin minte tare bine anii (clasa a 7-a, a 8-a) cand nu avea nimeni ce sa ii fac, castiga aproape tot...insa si pentru mine Formula 1=Ferrari.

mikeyy
17th August 2009, 15:37
Cris i-ai incurcat putin :)...Plushenko e patinatorul cu stilul clasic de a patina..balerin pe gheata. Yagudin e cel care facea spectacol prin seria lui de pasi. Si Plushenko a fost cel care a pierdut titlul olimpic, nu Yagudin.

Yagudin in 2002 la JO: http://www.youtube.com/watch?v=8UFHvSWmY0c

Cata_RB
17th August 2009, 15:42
Hmm...pai Cris n-a spus care titlu :D Cat era Plushenko foarte tanar, il cam batea Yagudin, iar cand a mai crescut un pic a inceput sa ii mai ia aurul. Pacat ca s-a retras apoi Yagudin, mi-ar fi placut sa vad un duel la maturitate.
Si mie mi se pare ca Yagudin era mai balerin. Bine, nu ca Evgheni nu era, dar el era mai jucaus, programele lui de Gala erau...speciale :D Si a avut si serii fenomenale de pasi, insa intr-adevar mai tarziu, dupa ce s-a retras Yagudin.

crisloregym
17th August 2009, 15:45
Cris i-ai incurcat putin :)...Plushenko e patinatorul cu stilul clasic de a patina..balerin pe gheata. Yagudin e cel care facea spectacol prin seria lui de pasi. Si Plushenko a fost cel care a pierdut titlul olimpic, nu Yagudin.

Yagudin in 2002 la JO: http://www.youtube.com/watch?v=8UFHvSWmY0c

Eu nu cred ca i-am incurcat:D...Yagudin e cel foarte elegant (cu sau fara serie de pasi), Plushenko e saritor foarte bun, mai slab la partea artistica (cel putin la inceputuri, ca dupa aceea a mai imbunatatit mult la acest aspect)...la titlu nu ma bag, nu mai stiu la ce se referea, sau daca Plushenko l-a intrecut neaparat pe Yagudin...prietena asta a mea zice ca (daca tin eu bine minte ce zice ea, si aici las mult arbitrilor:D) s-a enervat cand Yagudin a cazut in timpul nu stiu carui concurs...dar nu stiu cine a fost rivalul care l-a depasit pe seama acestei greseli :( (sau daca tine si ea bine minte:P)

mikeyy
17th August 2009, 15:46
Mie toate programele lui Plushenko mi se par plictisitoare..prea multa drama..el in general alege teme clasice in programele lui.
Yagudin a mers pe programe dinamice. In 2002 a avut si acel program pe muzica celor de la Safri Duo..de unde s-a inspirat si Joubert anul trecut.

Chiar daca Cris nu a specificat care titlu..e de la sine inteles ca titlul olimpic e cel mai important. La Salt Lake, Alexei l-a facut KO pe Plushenko care nu prea a reusit nimic :D

Cata_RB
17th August 2009, 16:02
E drept ca erau foarte dramatice, dar il prindeau, mie imi placeau foarte mult. Mai ales de cand incepuse sa colaboreze cu Edvin Marton. Mi se pare genial mixajul muzical facut de el pe melodia de la filmul "Nasul". Ala e programul meu preferat, ma tinea in priza, parca era un film de actiune foarte intens.
Iar programele de gala erau la polul opus, in nici un caz nu ma plictiseam :D Venea imbracat in clown...sau in costum cu muschi pe "Sex bomb" a lui Tom Jones :ras-plans:
Patinajul e mai sarac fara ei...s-au retras foarte devreme. Parca am citit undeva ca in ultima vreme titlurile se castiga fara nici o saritura cvadrupla. Ehei...ce combinatii facea Evgheni, cvadruplu, triplu si dublu legate. De fapt amandoi aveau si cate 2 cvadruple in program [cred].

mikeyy
17th August 2009, 16:14
Da..patinajul e mai sarac fara ei!
Duelul dintre ei poate fi comparat cu duelul dintre Shawn si Nastia la gimnastica...din aceeasi tara, dar diferiti ca si stil!

Tracoromana
17th August 2009, 16:36
1. Patinaj artistic
2. Gimnastica artistica.
3. Sporturi cu schiuri: sarituri, biatlon
4. Atletism, Natatie
5. Canotaj, caiac-canoe;
Imi sunt indiferente sporturile de echipa, cu exceptia meciurilor in care joaca nationalele Romaniei.

mesteritza
17th August 2009, 17:03
Sporturile mele preferate:
1. Volei(imi face deosebita placere sa joc dar de cativa ani ma multumesc si cu privitul)
2. Gimnastica(cred ca v-ati dat seama cat de mult imi place :D)
3.Patinaj artistic(Plushenko+Yagudin=spectacol pt mine si ma supara cei care spun de Plushenko ca e plictisitor, come on !Nu fiti subiectivi!Eu care ii admir pe amandoi stiu mai bine. Plushenko se juca cu publicul iar Yagudin seducea prin romantism publicul. Sa nu uitam ca de fiecare data cand castiga unul era prin o mica greseala a celuilalt. Deobicei EUropenele le castiga Plushenko si Mondialele Yagudin exceptii 2001(sezonul Plushenko) 2002(sezonul Yagudin))
4.Fotbal(nu dati cu pietre! :D De mica jucam fotbal pe ulita la bunici si am crescut microbista iar de cand sunt la facultate la Timisoara am invatzat ce inseamna sa fi in galerie. Bine eu merg doar la meciurile de acasa si nici acasa la toate)
5.Handbal
6.Tenis
7.Atletism
8.Baschet
9.Scrima
10.Box

Asta e top 10 pt mine

Cata_RB
17th August 2009, 17:09
Asta asa-i, erau amandoi extrem de buni, la fel de buni, si o mica greseala de moment facea diferenta. Cum erau in tenis Monica Seles si Steffi Graf sau Andre Agassi si Pete Sampras. Sportivi foarte apropiati ca valoare, intre care nu poti sa faci o ierarhie clara.
Esti microbista de-a mea, Mesteritzo :D Ce noroc pe tine ca poti sa mergi des la meciuri :)

maria_alexandra
17th August 2009, 17:56
mie imi plac :
1. gimnastica (aerobica, artistica). e usor de inteles de ce imi place. imi pare rau doar ca nu am avut ocazia sa incep mai devreme sportul asta, dar am timp sa recuperez. la artistica, mi-a promis mami cand eram mica, ca o sa ma duca "acolo unde se joaca fetele", dar din pacate nu am mai ajuns :(
2. sarituri in apa, le urmaresc de fiecare data cand am ocazia
3. fotbal, dupa ce am fost "tarata" de cateva ori pe stadion, a inceput sa imi placa.
4. dansurile sportive. imi plac foarte mult, ca toate felurile de dansuri de altfel, insa nu am gasit partener




La fotbal ma uit doar la echipa nationala si cateodata (dar rar) la meciurile echipei din Bv.

vineri e meci cu U Craiova :D

mikeyy
17th August 2009, 18:01
vineri e meci cu U Craiova :D

Echipa cea mai buna sa castige! :D

mesteritza
17th August 2009, 18:14
Asta asa-i, erau amandoi extrem de buni, la fel de buni, si o mica greseala de moment facea diferenta. Cum erau in tenis Monica Seles si Steffi Graf sau Andre Agassi si Pete Sampras. Sportivi foarte apropiati ca valoare, intre care nu poti sa faci o ierarhie clara.
Esti microbista de-a mea, Mesteritzo :D Ce noroc pe tine ca poti sa mergi des la meciuri :)
Da dar nu profit tot timpul de acest noroc :D

monalexa
18th August 2009, 12:17
Topul meu :) sigur am uitat cate ceva
1. Gimnastica artistica - logic :P
2. Dans sportiv - imi plac orice fel de tipuri de dans: sportiv, contemporan, balet, po****r - am facut o perioada buna din viata mea :D
3. Patinaj - Maria Butyrskaya era preferata mea cand am inceput sa urmaresc patinajul... acum din pacate nu prea mai am timp sa ma uit; imi mai placea si Michelle Kwan, Irina Slutskaya si Elena Sokolova
3. Volei - imi place cel mai mult sa joc, dar si sa-l privesc
4. Handbal, tenis... sincron in apa imi mai place...

Cata_RB
18th August 2009, 22:27
Am o rugaminte. S-a pomenit acum ceva vreme despre PayPal si stiu ca unii dintre voi erau in cunostinta de cauza. Imi puteti explica si mie, va rog, pas cu pas? :)
Vreau sa cumpar de pe niste site-uri din afara Romaniei. Momentan tot ce stiu e ca trebui sa aleg o banca si sa merg sa le spun ca vreau un card pentru cumparaturi online, acceptat de PayPal. Am vreo 2 carduri, dar mi-e frica sa amestec chestii online :D Insa mai departe...nu stiu cum functioneaza.

niagara64
18th August 2009, 23:02
Am o rugaminte. S-a pomenit acum ceva vreme despre PayPal si stiu ca unii dintre voi erau in cunostinta de cauza. Imi puteti explica si mie, va rog, pas cu pas? :)
Vreau sa cumpar de pe niste site-uri din afara Romaniei. Momentan tot ce stiu e ca trebui sa aleg o banca si sa merg sa le spun ca vreau un card pentru cumparaturi online, acceptat de PayPal. Am vreo 2 carduri, dar mi-e frica sa amestec chestii online :D Insa mai departe...nu stiu cum functioneaza.


Deci ....
odata ce ai un card de credit (VISA sau master ) , intri pe site-ul paypal si cu o adresa de e-mail creezi un cont paypal care e legat de cartea de credit .
Tu cand faci cumparaturile online folosesti aceea adresa de mail , cei de la pay pal iau ei bani din cartea ta de credit si ii dau celui de unde cumperi tu .
E simplu si destul de sigur .Vanzatorul nu are acces la cartea ta de credit .

Cata_RB
19th August 2009, 00:20
Multumesc!
Acum o intrebare poate prea generala... Exista o modalitate simpla de a-mi da seama daca un card permite sau nu plati internationale online / atasarea la un cont paypal? Cel putin pentru partea cu platile m-as astepta sa scrie undeva pe card sau ceva asemanator.

Tess_AN
19th August 2009, 00:24
Nu stiu sa raspund la intrebarea Catalinei dar mai am si eu o intrebare: Se poate plati fara PayPal direct cu Visa sau MasterCard? De ex. pentru DigiSport TV? (pe mine nu ma deranjeaza ca sa aiba cei de la care cumpar nr. cartii de credit... cel putin ei daca scot bani se stie cine i-a scos... la PayPal... cu adresa de email mi se pare mai putin sigur... dar poate gresesc eu nu folosesc internetul prea mult pentru tranzactii financiare, evit cat pot dar daca e necesar prefer sa am de-a face direct cu vanzatorul... Puteti spune ca-s batuta in cap... posibil sa aveti si dreptate dar nu-s sigura ca aveti dreptate :evil:

niagara64
19th August 2009, 06:25
Multumesc!
Acum o intrebare poate prea generala... Exista o modalitate simpla de a-mi da seama daca un card permite sau nu plati internationale online / atasarea la un cont paypal? Cel putin pentru partea cu platile m-as astepta sa scrie undeva pe card sau ceva asemanator.

Nu scrie pe card dar iti poti incerca dupa ce creezi contul paypal sa "atasezi" respectiva carte de credit si o sa-ti zica ei daca o accepta sau nu .


Nu stiu sa raspund la intrebarea Catalinei dar mai am si eu o intrebare: Se poate plati fara PayPal direct cu Visa sau MasterCard? De ex. pentru DigiSport TV? (pe mine nu ma deranjeaza ca sa aiba cei de la care cumpar nr. cartii de credit... cel putin ei daca scot bani se stie cine i-a scos... la PayPal... cu adresa de email mi se pare mai putin sigur... dar poate gresesc eu nu folosesc internetul prea mult pentru tranzactii financiare, evit cat pot dar daca e necesar prefer sa am de-a face direct cu vanzatorul... Puteti spune ca-s batuta in cap... posibil sa aveti si dreptate dar nu-s sigura ca aveti dreptate :evil:
E safe Tess . In plus poti transfera bani dintr-un cont paypal in altul fara comisioane .
Cand iti factureaza pe cartea de credit iti scrie si pay pal dar si o explicatie ptr bani . De obicei cumpar cu paypal de la libraria din Montreal carti in Romana . Le primesc acasa in o saptamana .:ok:

LuisaGym
19th August 2009, 17:29
Finala la 200 m e astazi la ora 22.30 ora Romaniai (locala in Berlin 21:30). Succes Bolt! Americanul a renuntat?

cata10
19th August 2009, 17:34
Finala la 200 m e astazi la ora 22.30 ora Romaniai (locala in Berlin 21:30). Succes Bolt! Americanul a renuntat?

Finala este maine (21:35 ora Romaniei). Astazi (20,25 ora Romaniei) sunt semifinalele.

Da, americanul Tyson Gay a renuntat. A declarat ca s-a accidentat in timpul cursei de 100 m.

LuisaGym
19th August 2009, 17:52
Finala este maine (21:35 ora Romaniei). Astazi (20,25 ora Romaniei) sunt semifinalele.

Da, americanul Tyson Gay a renuntat. A declarat ca s-a accidentat in timpul cursei de 100 m.

Merci ca mi-ai zis. Aveam impresia ca azi e joi :happy. As fi fost convinsa ca e azi si m-as fi dus acasa si m-as fi postat in fata televizorului asteptand finala.

Tess_AN
19th August 2009, 18:24
Merci ca mi-ai zis. Aveam impresia ca azi e joi :happy.
Spune drept, ce faci in weekend ca vrei sa vina cu o zi mai repede?!? ;)
Nu mai e ziua cuiva? Nu e nimeni dintre noi nascut in august? Simt nevoia de o petrecere... de destindere... :yeah:

Cata_RB
19th August 2009, 22:28
Mihai, imi place ce ti-ai adaugat la semnatura :)
Ca fapt divers pentru fanii atletismului, semnatura ta mi-a amintit... Usain Bolt si-a doborat acum cateva zile, pe 16 august, propriul record [recordul mondial]. Precedentul il stabilise la Beijing, tot in data de 16 august. O coincidenta frumoasa! Poate stiati deja, eu acuma m-am trezit :P

maria_alexandra
19th August 2009, 22:28
Nu mai e ziua cuiva? Nu e nimeni dintre noi nascut in august? Simt nevoia de o petrecere... de destindere... :yeah:

ba da, ba da. acuma vine, mai e putin :yeah:

mikeyy
19th August 2009, 22:46
Mihai, imi place ce ti-ai adaugat la semnatura :)
Ca fapt divers pentru fanii atletismului, semnatura ta mi-a amintit... Usain Bolt si-a doborat acum cateva zile, pe 16 august, propriul record [recordul mondial]. Precedentul il stabilise la Beijing, tot in data de 16 august. O coincidenta frumoasa! Poate stiati deja, eu acuma m-am trezit :P

:)
Mersi!
Ce tare si cu Usain Bolt...16 august va ramane o zi unica in viata lui.

Tess_AN
19th August 2009, 23:46
ba da, ba da. acuma vine, mai e putin :yeah:

Abia astept, Alex. Cand e ziua ta? Sa stie Mia sa iti pregateasca un tort :cool:

crisloregym
20th August 2009, 00:02
O pui pe biata Mia la treaba deja? Las-o, sa se odihneasca si ea in concediu..

maria_alexandra
20th August 2009, 00:32
O nu, nu e nevoie :P tortul cred ca o sa il pregatesc eu

Tess_AN
20th August 2009, 02:49
O nu, nu e nevoie :P tortul cred ca o sa il pregatesc eu
Mia, auzi? Ai ajutoare! Ce bine! Mie imi plac dulciurile! Trebuie neaparat sa particip la o intalnire la care sunteti amandoua ... si atunci, dragii mei o sa va pot face descrierea raiului pe Pamant! :)

Eu daca vreau tort il comand laboratorului de cofetarie :o: (si cand il scot din cutie, imi imaginez ca il scot din cuptor ;) ). Sau imi vizitez prietenii :evil:

cata10
20th August 2009, 23:03
E fenomenal Usain Bolt. A doborat si recordul mondial la 200 m plat (19,19). Vechiul record ii apartinea tot jamaicanului, de anul trecut, de la JO (19,30).
Astept stafeta de 4x100 m! Hai Jamaica!

Cata_RB
20th August 2009, 23:39
Am vazut si eu, e fantastic! Am avut impresia ca fix pe final nu a mai tras cat putea de mult...daca nu se intampla ceva neprevazut, eu cred ca intr-un an-doi coboara sub 19. Ce zici, Cata, oare se poate?

cata10
20th August 2009, 23:59
Am vazut si eu, e fantastic! Am avut impresia ca fix pe final nu a mai tras cat putea de mult...daca nu se intampla ceva neprevazut, eu cred ca intr-un an-doi coboara sub 19. Ce zici, Cata, oare se poate?

Mie, din contra, mi s-a parut ca pe final a tras de el ca sa scoata acest WR. Si el a declarat ca se simtea obosit si ca nu se astepta la un asa timp (si e de inteles dupa un al saptelea start in decurs de 5 zile).
E greu de crezut ca se va putea duce sub granita celor 19 secunde; asta ar insemna sa coboare pe 100 m sub 9,5 s (Bolt spune ca vrea sa scoata 9,4 pe suta deci .....)

Dar iata ce spun specialistii:

http://www.prosport.ro/alte-sporturi/atletism/omul-e-facut-sa-si-depaseasca-limitele-4779654

P.S. Ce superb ar fi un duel intre Bolt si Kenenisa Bekele!

mikeyy
21st August 2009, 00:10
La multi ani, Alex!!!!
Multa sanatate, fericire, succes la concursuri si sa primesti cadou ceea ce iti doresti tu cel mai mult :)

http://www.sendflowerstobangalore.com/images/teddy9.jpg

praf_de_stele
21st August 2009, 00:17
la multi ani, alexandra !!!! :floricica:

Cata_RB
21st August 2009, 00:19
ba da, ba da. acuma vine, mai e putin :yeah:

Ooooo, se pare ca a mai fost chiar foarte putin!

La Multi Ani si tot ce-ti doresti! :floricica: Sa ne vedem cu bine la Buzau! ;)

cata10
21st August 2009, 00:19
La multi ani, Alexandra!
Sa fii fericita!

Tess_AN
21st August 2009, 00:39
La multi ani, Alex!

Sa fii prima la toate examenele scolare si pe primul loc cu medalie de aur la toate concursurile de gimnastica la care vei participa!

Sa ai parte de multe impliniri si satisfactii in viata particulara! (in afara de scoala si gimnastica pe care le-am amintit mai sus)

Sa plangi doar de fericire! Sa le aduci multe bucurii parintilor tai si noua, suporterilor de gimnastica.

.... si sa ne pui o poza cu o felie din tortul tau aniversar pe care l-ai facut... sa ne faci pofta!

maria_alexandra
21st August 2009, 01:43
Va multumesc din suflet pentru urari, va doresc sa aveti si voi parte de tot ce va doriti, si sa ne vedem sanatosi la Buzau.

cat despre tort, anul asta nu am pregatit, dar o sa pregatesc maine ceva, cred ca un desert de inghetata, nu m-am hotarat inca :P

LuisaGym
21st August 2009, 10:59
La multi ani!

Mihaela P
21st August 2009, 13:05
La multi ani!
Sanatate multa si succes in tot ceea ce vrei sa realizezi!

Astept sa ne vedem la Buzau, cu tine si cu parintii tai.

monalexa
21st August 2009, 13:36
La multi ani Alexandra!!!!:floricica::floricica::floricica:

Tracoromana
21st August 2009, 13:40
La multi ani Alexandra!

AuriB
21st August 2009, 15:46
La multi ani Alexandra!:floricica:
Multa multa sanatate,sa fii fericita si sa te bucuri din plin de virsta pe care o ai.

anna.09
21st August 2009, 16:02
La Multi Ani!!!

ioanavol
21st August 2009, 16:06
La multi ani, Alex :) Sa ai cat mai multe succese in gimnastica si la scoala!!! Sa te vedem cat mai des cu medalii de gat!

Imi pare rau ca nu ne vedem anul acesta la Nationale :(

crisloregym
21st August 2009, 18:06
LA MULTI ANI, ALEX!!!!!!!! Si sa ai multa santatate, sa reusesti sa realizezi tot ceea ce iti propui, iar norocul sa fie, si el, cu tine mereu!!!!

Andraf
21st August 2009, 21:18
La multi ani, Alex! /OLE/

Maxmold
21st August 2009, 21:34
La Mulți Ani, Alexandra!!!

Felicitari! Multă sănătate! :floricica:

http://krasotulya.ru/smiles/010/049.gif http://krasotulya.ru/smiles/010/058.gif

miafangina
21st August 2009, 22:41
La multi ani,Alexandra!
Sa fii sanatoasa si sa ai parte de mult succes in viata si in competitiile de gimnastica.
Tort n-am vreme sa fac,inghetata se topeste repede,asa ca iti ofer doar floricele.

miafangina
21st August 2009, 22:43
O pui pe biata Mia la treaba deja? Las-o, sa se odihneasca si ea in concediu..

Care concediu,Cris?:( din pacate ma voi odihni abia pe la toamna.....

cata10
21st August 2009, 23:22
Tineti-i pumnii stransi Nicoletei Grasu, la disc. A aruncat din a doua incercare 65,20 (SB) si e pe primul loc. Favoritele probei nu se vad!
Hai, Nico!!!!!

Cata_RB
21st August 2009, 23:31
Mi-ai luat-o inainte, Cata :) Eu nu m-am dezlipit pana n-au terminat de sarit baietii.
Ar fi o super-medalie pentru ea, dupa destule ghinioane si ratari surprinzatoare. Hai Nicoleta!!! :cheer:

PS: Ce-mi place publicul la atletism, un stadion intreg, zeci de mii de oameni cu respect pentru sportivi, care isi tin si respiratia daca un atlet cere liniste sau care aclama atunci cand cere aplauze.

crisloregym
21st August 2009, 23:34
Unde se tin mondialele? Eu, una, fug la culcare, dar...bafta, Nicoleta...stiu ca s-a chinuit multi ani sa urce pe podium, poate reuseste in seara asta;)

A porpos, ce atleti mai avem noi la aceste Mondiale si ce au facut cei care au concurat pana acum? Nu cred sa avem medalie pana acum, nu?

cata10
21st August 2009, 23:38
Mondialele au loc la Berlin!
Dati pe Eurosport si urmariti proba de disc! Pt Nico!

Cata_RB
21st August 2009, 23:38
La Berlin sunt mondialele.
Pana acum, din ce stiu eu, avem un loc 4 la aruncarea sulitei prin Monica Stoian, care a fost o surpriza pentru toata lumea. Si un loc 8 in finala de 400m, prin Angela Morosanu. Ea insa nu a facut cea mai buna cursa, plecase de acasa cu sperante de medalie.

mikeyy
21st August 2009, 23:41
Ma uit si eu, dar transmisia mi se pare aiurea...proba e in plina desfasurare, dar astia dau reluari si ceremonii de premiere!
Ii tin pumni stransi Nicoletei....ar fi cel mai bun rez al Romaniei din 2009 (pana azi).

Din cate citeam am mai avut un loc 4 la sulita!

Tess_AN
21st August 2009, 23:41
Hai Nico! O medalie de aur cadou de ziua Mariei_Alexandra!


La multi ani,Alexandra!
Sa fii sanatoasa si sa ai parte de mult succes in viata si in competitiile de gimnastica.
Tort n-am vreme sa fac,inghetata se topeste repede,asa ca iti ofer doar floricele.
Fara promisiuni, dar daca ajung acasa weekendul asta, iti dau eu o inghetata!
Inca o data, La multi ani, Alex!

mikeyy
21st August 2009, 23:58
Medalie de bronz! Felicitari Nicoleta!!!!


@Tess: vii in Romania? :shocked:

Cata_RB
22nd August 2009, 00:01
Doar bronz in final, dar asta e acest gen de sport. Bravo Nico!!! O sportiva de mare valoare, cu aproape 20 de ani experienta. A castigat o australianca de 21 de ani, care a realizat astazi cel mai bun rezultat din intreaga cariera, cu vreo 3m mai mult decat aruncase vreodata.

Tess, vii in tara?!

cata10
22nd August 2009, 00:06
Bravo Nico!
Probabil singura medalie a Romaniei la aceste CM! Ea a facut tot ce i-a stat in puteri; si-a facut SB. Iar australianca a fost in zi de mare gratie; asta se intampla poate doar o data in viata.

Tess_AN
22nd August 2009, 00:27
Fara promisiuni, dar daca ajung acasa weekendul asta, iti dau eu o inghetata!
Inca o data, La multi ani, Alex!
Corectie: Iti dau eu o poza cu inghetata! As fi vrut sa pot sa ti-o ofer personal, dar acum nu se poate...

Felicitari Nicoletei Grasu pentru medalie!

crisloregym
22nd August 2009, 10:07
Bravo, Nicoleta!!! Pe locul 2 cine a fost? Oricum, ma bucur ca a reusit medalie!!!!
@Catalina si Catalin: multumesc frumos pentru informatii:)
@Tess: e ciudat, dar....vii acasa, totusi?(ne faci vreo surpriza si ne trezim cu ajutor la colorat bannere)? Sau prin ce parti ale Canadei/lumii esti de trebuie sa ajungi abia in week-end acasa?

Tess_AN
22nd August 2009, 10:45
Iti dau eu o poza cu inghetata! As fi vrut sa pot sa ti-o ofer personal inghetata nu numai poza, dar acum nu se poate. Inca o data, La multi ani, Alex!
... Uite aici Alex... sa imparti cu prietenii :)

Tess_AN
22nd August 2009, 10:59
de [unde] trebuie sa ajungi abia in week-end acasa?
scirbici cu i din i sau scarbici cu i din a

miafangina
22nd August 2009, 20:33
yami,yami! si eu vreau un pic,Tess(sau Alex?) daca e cu lamiie sau ciocolata-vanilie cu topic de caramel sau ciocolata,dar cred ca trebuie sa mai astept putintel,nu?:)

Tess_AN
23rd August 2009, 23:26
yami,yami! si eu vreau un pic,Tess(sau Alex?) daca e cu lamiie sau ciocolata-vanilie cu topic de caramel sau ciocolata,dar cred ca trebuie sa mai astept putintel,nu?:)
Am retinut Mia. Ciocolata-vanilie si topic de ciocolata sa fie! :)

Cata_RB
24th August 2009, 01:01
Hai sa va arat pana unde poate merge nepasarea.
Acasa in Botosani exista unul dintre putinele bazine de dimensiuni olimpice [!] din tara. Cand eram mica, era strand, cu plaja, iarba sau nisip. A fost inchis la un moment dat, cantitatea de apa care trebuia schimbata des era imensa.

Asa arata in prezent bazinul olimpic Botosani:
http://tinypic.com/view.php?pic=21ez484&s=3
http://tinypic.com/view.php?pic=2db54kk&s=3
http://tinypic.com/view.php?pic=2w5357p&s=3

Terenul din jurul lui e si el mare, insa acoperit complet de buruieni care-ti ajung pana la mijloc. Acum cativa ani, a fost inclus intr-un program national de reabilitare a bazinelor. Insa a devenit proprietate privata - nu stiu cum s-a permis cuiva sa-l cumpere...
Pozele nu ilustreaza foarte bine dimensiunea bazinului si a terenului aferent, dar credeti-ma ca e absolut dezolant. Am ramas fara cuvinte cand am vazut ce s-a ales de locul ala.

Cireasa de pe coliva: sportivii nostri care practica sporturi in apa nu au de multe ori unde se antrena. Saritorii in apa se antreneaza pe bureti.

mikeyy
24th August 2009, 01:58
Wow..cum a ajuns :(
E in paragina total....nici nu ai zice ca acolo a fost vreodata bazin de dimensiuni olimpice :shocked:

crisloregym
24th August 2009, 22:44
Feresca Dumnezeu!!!!

cineva_cineva
24th August 2009, 23:04
Dragii mei, am lpsit cateva zile de pe forum, am fost un pic in vacanta adevarata, rupta de internet, nu total, dar 99%, rupta de realitatea telefonului mobil, ce mai? Vacanta adevarara! Si cat ati mai scris in timpul asta!!! Eu vreau sa va zic ca am vizitat pentru a treia oara Buzaul, ieri, dar... am avut mai mult timp de vizitat decat primele doua ocazii, si... din masina am 'cutreierat' un pic orasul. E mai mare decat credeam, dar si frumos! Am vazut horelul in care veti fi voi cazati, am vazut si Parcul Crang, care e destul de dragut, mai ales lacul cu hidrobiciclete, superb! Si... am vazut si Sala Sporturilor din nou, dar doar pe dinafara. In timp ce ma plimbam prin oras, ma gandeam ce frumos va fi pt voi la nationale si... visam... Tot in timp ce cutreieram orasul, am revazut si sala in care a avut loc concursul din primavara de la Scolare, si am retrait emotiile concursului si fiecare moment frumos din timpul concursului, cand ii tineam pumnii stransi Irinei! In concluzie pot sa va spun ca... ma bucur pentru voi, cei care veti merge la Buzau, pentru ca sunt sigura ca veti trai momente frumoase. Eu am vizitat inaintea voastra un pic, pentru a testa terenul, si va pot zice ca e teren sigur! Am scris aici pentru ca nu e ceva ce s-ar incadra la niciunul din subiectele celelalte, dar... trebuia sa va povestesc...
A! Inca o completare! Shhhhh, sa nu-i spuneti lui Cata, sa nu cumva sa auda!!!!!

mikeyy
26th August 2009, 02:03
Incep mondialele de judo. Sa-i tinem pumnii stransi Alinei Dumitru!
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/alte-sporturi/ma-bat-cu-doua-maini-4802499

Tess_AN
26th August 2009, 02:49
Incep mondialele de judo. Sa-i tinem pumnii stransi Alinei Dumitru!
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/alte-sporturi/ma-bat-cu-doua-maini-4802499
Hai Alina! Vrem sa auzim Imnul Romaniei pentru tine! :yeah:

Pentru forumistul Flavius Koczi, La multi ani! Sanatate, multe satisfactii in viata personala si in cea de sportiv. Sa iei la Mondialele din acest an o medalie de aur pentru noi ... si restul - ce vrei pentru tine!

mikeyy
26th August 2009, 12:49
Am o intrebare pt voi...azi e ziua lui Flavius.
Vreti sa-i trimitem din partea tuturor un mesaj? Un singur mesaj...ca sa pot sa-l trimit pe tel. Ce ziceti?

monalexa
26th August 2009, 13:20
Bineinteles Mihai, ar fii super :)

Cata_RB
26th August 2009, 18:02
La multi ani, Flavius! Ca fan al gimnasticii, pe langa urarile clasice, ii urez caaaaat mai multe medalii, acum ca a spart gheata la CE ;)
@Mihai: sigur ca vrem! :D

Altceva: Alina Dumitru a ratat medalia de bronz. A fost un an greu pentru ea, dupa JO a facut o pauza iar la inceputul acestui an cand a reluat pregatirea...a mers din accidentare in accidentare :( Astfel, pentru acest CM a avut doar 3 saptamani de pregatire asa cum trebuie.
Chiar si asa, a demonstrat ca e o mare sportiva, ramanand in top atat la nivel european, cat si la nivel mondial. Bravo, Piti, esti o luptatoare, la anul va fi mai bine :)

mikeyy
26th August 2009, 19:27
I-am trimis lui Flavius...si am semnat mesajul cu "forumistii OLS" :)
Mi-a raspuns si mi-a scris asa: "Multumesc mult. Mi-ati facut o surpriza mare. Nu ma asteptam. Multumesc la fel si va doresc o zi buna"

Imi pare rau ca Alina a ratat podiumul. Dar ea e oricum o mare campioana, o luptatoare si isi va lua revansa!!! Important e sa fie sanatoasa!!!

Cata_RB
26th August 2009, 19:39
Ce bine!!! :yes: De obicei nu prea stim ce au simtit ei / ele cand noi ii felicitam sau ii laudam...sau daca au citit. Ma bucur tare mult ca i-a placut! Si evident, multumim Mihai, tu ai fost cu ideea si cu "resursele" [adica numarul de telefon] ;)

mikeyy
26th August 2009, 19:50
Si eu ma bucur ca i-a placut! Chiar nu ma asteptam sa-mi raspunda....a fost o surpriza si pt mine :)

Tess_AN
26th August 2009, 21:51
Multumesc si eu Mihai si de initiativa si de punerea ei in aplicare... Am aparut tarziu pe forum azi...

crisloregym
26th August 2009, 23:16
Si eu...:( dar ce bine ca ati avut o initiativa atat de furmoasa...LA Multi Ani, Flaviuuuuussss!!! Ce coincidenta, azi a fost si ziua prietenei mele din Polonia si la ea ma gandisem toata ziua; ma bucur ca este nascuta in aceeasi zi cu Flavius...astfel, la anul nu voi uita;)

mikeyy
27th August 2009, 10:07
Despre Alina Dumitru: http://www.prosport.ro/alte-sporturi/alte-sporturi/cu-taxiul-la-spital-4805077 ..cat ghinion :(

miafangina
27th August 2009, 11:23
La multi ani ii urez si forumistului Flavius!

Bravo,Mihai,ma bucur mult ca ti-a iesit asa bine surpriza.:ok:E important ca sportivii sa stie ca suntem alaturi de ei.

Cata_RB
27th August 2009, 12:17
Despre Alina Dumitru: http://www.prosport.ro/alte-sporturi/alte-sporturi/cu-taxiul-la-spital-4805077 ..cat ghinion :(

Da, acum am vazut si eu articolul :( Ieri am vazut doar un titlu si am crezut ca pur si simplu a pierdut, zilele astea sunt foarte pline pentru mine si n-am avut timp sa si citesc. Si cand colo...:(
Ea e o luptatoare, pana la anul are timp destul si va fi bine!

mikeyy
28th August 2009, 16:55
Cum vi se pare melodia asta: http://www.youtube.com/watch?v=wrTwPKdVwaY&feature=fvw
Credeti ca ar merge pt un sol la gimnastica?...putin prelucrata bineinteles

mesteritza
28th August 2009, 16:59
Pentru un program la patinaj cred ca merge dar pentru gimnastica...nu stiu... Cum merge cu montajul nou de promovare a nationalelor? Ca se apropie :D

mikeyy
28th August 2009, 17:12
Da, chiar! Pt patinaj s-ar potrivi si mai bine!:)
Montajul sper ca va fi gata cat de curand...abia s-a intors Iulia din vacanta si vedem ce facem!

ioanavol
29th August 2009, 08:33
Cum vi se pare melodia asta: http://www.youtube.com/watch?v=wrTwPKdVwaY&feature=fvw
Credeti ca ar merge pt un sol la gimnastica?...putin prelucrata bineinteles

mmm....solurile de acum din gimnastica sunt explozive, in plus trebuie o gimnasta foarte eleganta pt melodia asta...

In plus, eu una prefer melodiile rapide, care antreneaza publicul.

mikeyy
29th August 2009, 11:58
Maine e ziua Alinei Dumitru.

Un articol de la revenirea ei in tara de la CM: http://www.prosport.ro/alte-sporturi/cea-mai-trista-zi-4815568

Ce frumos din partea oamenilor care s-au dus sa o astepte la aeroport! Un gest de apreciat.
Asemenea lucruri vreau sa vad...cum sportivii nostri sunt apreciati indiferent de rezultatul obtinut!

Andraf
29th August 2009, 12:37
Acum Camp mondiale canotaj pe AXN, Romania fete conduce dupa primii 500m (cursa de 2000m).

Andraf
29th August 2009, 12:44
argint mondial pentru Camelia si Nicoleta

mikeyy
29th August 2009, 12:48
Multumim Andra ca ne-ai amintit!
Un rezultat bun! Bravo!!!! Proba asta de 2000 e cea pe care au castigat-o Andrunache si Susanu la Beijing?

Si mai am o intrebare..tot azi e si finala de la 8+1?

miafangina
29th August 2009, 12:52
Multumim Andra ca ne-ai amintit!
Un rezultat bun! Bravo!!!! Proba asta de 2000 e cea pe care au castigat-o Andrunache si Susanu la Beijing?

Si mai am o intrebare..tot azi e si finala de la 8+1?

Asa e,Mihai,e proba de 2 visle.
Viorica Susanu comenteaza la eurosport,vorbeste foarte frumos despre fete.Sunt foarte bucuroasa!Chiar daca au condus toata cursa,le-au intrecut americancele la finis,dar e foarte bine si locul doi,americancele sunt din echipajul de 8+1 de la Beijing.

mikeyy
29th August 2009, 12:53
Atunci e un rezultat si mai frumos...Camelia si Nicoleta au preluat cu succes stafeta de la Viorica si Geta :ok:
Ma bucur ft mult!!!

EDIT:
Am aflat ca finala de 8+1 va avea loc maine in jurul orei 13.

crisloregym
29th August 2009, 14:49
Felicitari canotoarelor noastreeee!!!!! Si, HAI, 8+1!!!!!

Cata_RB
29th August 2009, 17:13
Ce frumos din partea oamenilor care s-au dus sa o astepte la aeroport! Un gest de apreciat.
Asemenea lucruri vreau sa vad...cum sportivii nostri sunt apreciati indiferent de rezultatul obtinut!

Asa-i! Si eu! :ok:

Felicitari canotoarelor! Si bafta echipajului 8+1 maine!

miafangina
29th August 2009, 19:10
Am gresit putin,de fapt proba era de 2 rame,nu visle.Scuze!

Sper sa fie si miine bine,Viorica spunea ca au sanse chiar la aur si ca sunt echipajul cu cea mai mica medie de virsta.
Hai,fetelor,o medalie de orice culoare e buna!

Tracoromana
29th August 2009, 20:10
I-am trimis lui Flavius...si am semnat mesajul cu "forumistii OLS" :)
Mi-a raspuns si mi-a scris asa: "Multumesc mult. Mi-ati facut o surpriza mare. Nu ma asteptam. Multumesc la fel si va doresc o zi buna"

Iarasi se emotioneaza Flavius cand ne vede la BZ!


La multi ani Flavius, felicitari canotoarelor, imi pare rau de Alina Dumitru, eu sunt la mare, va citesc si va salut din holul hotelului!

mikeyy
29th August 2009, 20:31
Vacanta placuta la mare, Flavia! :ok:
Sa speram ca vom putea vorbi cu Flavius la Bz.

Maxmold
29th August 2009, 21:00
Felicitări Nicoleta și Camelia cu medalie de argint la CM de la Poznan! :ok:

HAI Roxana Cogianu, Ionelia Neacșu, Maria Diana Bursuc, Ioana Crăciun, Adelina Cojocariu, Nicoleta Albu, Camelia Lupașcu, Eniko Barabaș și Teodora Stoica (La Echipa de 8+1)!!!

Andraf
29th August 2009, 21:32
Frumoase poze...felicitari fetelor si bafta in continuare.

crisloregym
29th August 2009, 22:52
WOW, Flavia, vacanta placuta!!!! Sa te bronzezi frumos;) In ce statiune esti?

miafangina
29th August 2009, 23:33
Max,ma surprinzi placut de fiecare data.Multumesc.

mikeyy
30th August 2009, 13:58
Au luat argint fetele noastre de la 8+1 :yes:
Ce rezultat frumos pt un echipaj nou, tanar!!!
BRAVOOO! :ok:

Echipajul nostru: Roxana Cogianu 22 ani, Ionelia Neacșu 24 ani, Maria Bursuc 22 ani, Ioana Crăciun 20 ani, Adelina Cojocariu 21 ani, Nicoleta Albu 21 ani, Camelia Lupașcu 23 ani, Eniko Barabas 23 ani, Teodora Stoica 23 ani.

Maxmold
30th August 2009, 14:42
Îmi pare foarte bine pentru fetelor! :)
Cred să la acest echipagul va are toate șansele de reușita cu medalie de aur la JO 2012.

BRAVO!!! Felicitări România!!!
:great: /hello

cata10
30th August 2009, 14:47
Bravo fetelor de la 8+1 dar si celor de la dublu rame! Sa cresteti frumos; Londra va asteapta.

Cata_RB
30th August 2009, 15:05
Bravoooo, ma bucur tare mult!!! /hello Inca un sport cu mari probleme la conditiile de antrenament, dar unde o echipa extrem de tanara arata ce poate. Mi-a placut cum a zis Cata: sa cresteti frumos!

Maxmold
30th August 2009, 21:44
Pozele: Podium echipagul "W8+" României la Mondialele de la Poznan.

"I am disappointed, we were racing for the gold. We will do better next year.
I cannot say what went wrong, except that we could have made a better start", Barabaș Eniko ;)

miafangina
30th August 2009, 22:08
Multumesc,Max.Frumoase poze,imi place ca fetele s-au bucurat,rezultatul e foarte bun si pina la olimpiada este timp sa creasca,sa cistige experienta si sa le vedem pe locul intii.Bravo,fetelor!

mikeyy
30th August 2009, 23:26
Frumoase pozele!
Multumesc Max!!!

Tess_AN
31st August 2009, 01:22
La multi ani Flavia! Inainte de toate, sa te bronzezi frumos la mare, sa mergi la discoteca si sa fii "printesa balului" de ziua ta!
Sanatate, bucurii si multe clipe frumoase!

Felicitari canotoarelor! Multumesc tuturor de stirile bune si multumiri speciale lui Max pentru poze si numele echipajelor!

mikeyy
31st August 2009, 01:51
La multi ani, Flavia!!!! :floricica:
Iti doresc multa sanatate, fericire si tot ceea ce e mai frumos pe lume!!!

AuriB
31st August 2009, 16:49
La multi ani Flavia!!!:floricica::floricica::floricica:
Multa sanatate,numai bucurii si sa ne vedem cu bine la Buzau!

Cata_RB
31st August 2009, 17:05
La Multi Ani, Flavia!! :floricica: Numai bine si vacanta placuta in continuare! Ne vedem la Buzau :)

crisloregym
31st August 2009, 19:08
Ooooo, Flaviaaaaa!!!! La Muuuultiiiii Aniiiii!!!!!!! Si vacanta placuta in continuare (mai ales ca trebuie sa si petreci de ziua ta;))

miafangina
31st August 2009, 23:49
La multi ani,Flavia!
Multa sanatate si tot ce doresti sa ti se-ntimple.Sa ne vedem cu bine la Buzau!
Pentru tine,floricele si o portie de prajiturica:

Andraf
1st September 2009, 00:31
La multi ani, Flavia!

ioanavol
1st September 2009, 08:34
La multi ani, Flavia!

Cu multa sanatate si bucurii din partea celor dragi (si nu numai):)

Maxmold
1st September 2009, 17:39
La Mulți Ani, Flavia!!! :floricica:

mikeyy
1st September 2009, 18:11
A inceput meciul Soranei la Us Open.
Cine vrea sa vada: http://www.channelsurfing.net/watch-us-open-tennis-channel.php?w=4

Tracoromana
2nd September 2009, 14:30
Multumesc tare mult tuturor pentru flori, atentii si urari!

Andraf
2nd September 2009, 14:50
La multi ani, Flavia si o floricica din partea mea

cata10
2nd September 2009, 20:03
La multi ani, Flavia! Spor si sanatate!

Mihaela P
2nd September 2009, 22:39
Flavia, sa ai parte de tot ceea ce iti doresti! La multi ani! (scuze de intarziere)

Cati vom sarbatori la Buzau!!!

cineva_cineva
2nd September 2009, 22:41
Flavia, la multi ani si din partea mea, scuze de intarziere, nu prea-mi mai ajunge timpul asta si aici nu am mai reusit sa intru! La multi ani!

Cata_RB
2nd September 2009, 22:50
A inceput meciul Soranei la Us Open.
Cine vrea sa vada: http://www.channelsurfing.net/watch-us-open-tennis-channel.php?w=4

Mihai, cum ai gasit linkul asta? Acum joaca Pavel si as vrea sa-l vad, dar habar n-am unde sau ce sa caut...:o:

LuisaGym
2nd September 2009, 23:07
Sa nu ne miram ca federatia e neserioasa ca au de unde invata

Stirea nr 1 : http://www.cotidianul.ro/suparat_pe_guvernul_de_la_haga_diaconescu_si_a_anu lat_vizita_in_olanda-96896.html

Stirea nr 2: http://www.adevarul.ro/articole/diaconescu-revine-asupra-deciziei-si-va-participa-la-sedinta-din-cadrul-legislativului-olandez.html

mikeyy
2nd September 2009, 23:09
Pentru Pavel aici :http://www.fromsport.com/video-67479.html

Pt tenis intra pe fromsport.com..si acolo sunt linkuri pt toate meciurile aflate in desfasurare.
Am vrut sa pun linkul pt Pavel..dar credeam ca nu va uitati..ca ieri nu a mai zis nimeni nimic dupa ce am pus linkul Soranei.

Cata_RB
2nd September 2009, 23:13
Super, chiar se vede bine! :D
Mersi muuult! Hai Andreeeeeeeeei!!! :cheer::cheer::cheer:

Eu sigur sunt interesata :) La Sorana nu m-am uitat ieri din superstitie, am eu niste pitici pe creier :D...dar sper sa avanseze sa ma uit si la ea. Insa Pavel e febletea mea, incerc sa prind orice pot pana se retrage. As vrea tare mult sa ajung sa-l vad la BCR Open Romania, dar inca nu stiu daca o sa fie posibil.

mikeyy
2nd September 2009, 23:28
Cu placere!
Andrei joaca bine...cum a revenit in primul set :yes:

Tess_AN
3rd September 2009, 00:05
Amalia,

Sper ca tort primesti de la Mia. Note bune de la scoala... de la mine, La multi ani! si multi pupici!

Tess_AN
3rd September 2009, 00:14
[url]Off topic: dupa ce am fost pusa la colt cu discutiile de anul trecut cu ocazia felicitarilor de Sf. Marie Mare si Sf. Marie Mica... cred ca o sa felicit pe toate Mariile de ziua de nastere a Miei :groggy:
Asa cum am zis, felicit toate Mariile de ziua Miei!
La multi ani tuturor cu numele de Maria, Marian, Mariana, Marioara.....

Tess_AN
3rd September 2009, 00:17
La multi ani, Mia!

http://i281.photobucket.com/albums/kk225/olsgimnastica/tort.jpg

AuriB
3rd September 2009, 00:18
LA MULTI ANI DRAGA MIA!!!:floricica::floricica::floricica:
Desi eu ti-am mai urat deja,nu pot sa nu-ti spun si aici ca esti cea mai tare prietena din lume!:ok:
Sa fii sanatoasa, sa te bucuri cit poti de mult de fiecare moment placut pe care il traiesti alaturi de toti cei dragi tie.:kiss:

/OLE/


LA MULTI ANI SI TIE AMALIA!!!!:floricica::floricica::floricica:
Sa ai parte numai de lucruri bune sa fii sanatoasa si fericita.:cheer:

mikeyy
3rd September 2009, 00:27
LA MULTI ANI, Mia!!!
Multa sanatate, fericire si tot ceea ce iti doresti sa se implineasca. Meriti din plin tot binele din lume! Numai bine tie si celor dragi tie! :kiss:

LA MULTI ANI, Amalia!!!
Sa ne traiesti! Sanatate, bucurii si toate visele sa devina realitate!!!! Spor in toate si sa nu te schimbi niciodata :kiss:

http://www.clubafaceri.ro/files/clients/34/53766/product32493_big.jpg pentru Mia
http://www.floriinbacau.ro/flori-florarie-online/Gerbera-Flori-de-camp-poza-t-P-n-d_205.jpg pentru Amalia


@Tess: extraordinar!!! Esti super tare! :ok:

praf_de_stele
3rd September 2009, 00:30
La Multi Ani, Mia !!!!!! :kiss: :floricica:
La Multi Ani, Amalia !!!!! :kiss: :floricica:

sa aveti parte de tot ce`i mai frumos in viata! la cat mai multe impliniri pe toate planurile !!!!

Mihaela P
3rd September 2009, 00:40
La multi ani, Mia!
La multi ani, Amalia!
Sa fiti sanatoase si sa va indepliniti toate dorintele!

Si la voi ma gandeam cand am spus ca vom sarbatori mult la Buzau...stiam ca mai este putin.

Cata_RB
3rd September 2009, 00:47
Woooow, ce sarbatorite de seama pe ziua de azi!

La multi ani, draga Amalia, cat mai multe bucurii si sa ramai mereu la fel de optimista! :floricica:

La multi ani, draga Mia si tot ce e mai bun! De voi toti m-am atasat si am simpatii deosebite pentru fiecare, dar daca tot e zi festiva trebuie sa recunosc ca Mia e o persoana speciala pentru mine, desi nici nu o cunosc personal - asa imi spune intuitia :floricica:
Ceva dulce de papat iti daruiesti singura, crede-ma ca n-ai vrea sa-ti dau eu :D

lalalilu
3rd September 2009, 00:53
ce urat a pierdut Pavel. Pur si simplu a abandonat ultimul set. :(

Cata_RB
3rd September 2009, 01:03
Pavel nu mai poate fizic. Si-a dat seama de lucrul asta, n-a mai putut sa traga in ultimul set si l-a pierdut foarte usor.
Apropo si de ce discutam noi despre nervi in gimnastica...Andrei e om in toata firea, cu atata si atata experienta din toate punctele de vedere si tot un jucator de moral este, daca apuca sa se enerveze greseste si mai mult. E personalitatea fiecaruia, uneori nu merge calmul.

Oricum, pana la jumatatea setului 3 cand a inceput sa oboseasca si sa greseasca tot mai mult, a jucat foarte bine, bravo! Mai putin primul serviciu, care numai nu intra. Si frumos moment la final, desi Ginepri e la el acasa Andrei a avut ceva galerie, i-au scandat numele, el i-a aplaudat si apoi l-au chemat si la autografe. Desi a pierdut, a fost in centrul atentiei :)

lalalilu
3rd September 2009, 01:07
of, of, asa e cum zici. pe mine ma intristeaza nespus :( e jucator de moral, ca multi sportivi de la noi. nu ca Amelia ;)

miafangina
3rd September 2009, 08:46
La multi ani,Amalia!:kiss::floricica:
Sa fii sanatoasa si fericita!Iti doresc sa ai parte de tot binele din lume.
Sunt bucuroasa ca ne sarbatorim amindoua azi,mi-as fi dorit sa o facem si la Buzau;nu-i nimic,ramine pe data viitoare,cu siguranta cindva o s-o facem lata,cu multi prieteni forumisti linga noi.
Pentru tine,o prajiturica cu decor de visine,iar de baut,la alegere,sucul de pe visine sau un suc proaspat de lamiie.
Certificatul de calitate ti-l da Auri:D

miafangina
3rd September 2009, 09:05
Ce devreme v-ati trezit azi!Eu am lucrat de noapte si mi-a fost harazita una foarte grea,asa ca bucuria pe care am avut-o deschizind calculatorul,a fost cu-atit mai mare.Va multumesc tuturor,sunteti deosebiti.:kiss:

Tess,pur si simplu m-ai lasat fara replica,ESTI SUPER-TARE!
Ma asteptam la o surpriza deosebita,stiu ca esti foarte creativa si originala,dar sa-mi faci TORT n-as fi crezut in ruptul capului.Este al doilea tort pe care-l primesc la viata mea,eu nu-mi fac,de ziua mea nu gatesc;intr-un an mi-au comandat copiii si sotul,iar asta e al doilea.Acuma,vorba lui Ade,mi-ai facut o pofta....

Dragii mei,va dau si voua cite-o feliuta acum si de-adevaratelea la Buzau,atunci ne vom sarbatori toti.
Poate se-ndura si Amalia de voi.

Mihai,ce flori frumoase,esti galant ca-ntotdeauna.
Catalina,sa stii ca si eu simt la fel fata de tine si sunt convinsa ca ne vom intelege de minune,asa a fost si anul trecut,cum mi-am imaginat ca sunt forumistii asa s-au si dovedit a fi in realitate.
Mihaela,astept cu drag sa ne revedem,mai este foarte putin si chiar avem ce sarbatori.
Auri,Ade,va multumesc pentru gindurile frumoase,sunteti toti aproape de sufletul meu.

miafangina
3rd September 2009, 09:09
Ceva dulce de papat iti daruiesti singura, crede-ma ca n-ai vrea sa-ti dau eu :D

Esti o scumpa,ca de obicei:),dar cum esti moldoveanca,sunt sigura ca nu e chiar asa:)

cineva_cineva
3rd September 2009, 10:09
Chiar ca v-ati trezit tare de dimineata azi cu totii! La mine... dormitul de dimineata mai mult e chiar un mare cadou, pentru ca nu prea am timp, acus incep examenele, dar azi mi-am permis sa dorm mai mult... si dormeam si mai mult daca nu incepea frumusetea mea de catelusa sa latre aproape de geamul meu. Dar... o inteleg, e fericita ca prima data in viata ei, sarbatoreste ziua stapanei si... probabil ca asteapta si ea o felie de tort. Cred ca asta e motivul a tot 'spectacolul' de dimineata al ei. Voia si ea sa imi zica la multi ani, si mama o certa :)). Deci... ea a fost prima care mi-a zis la multi ani! Dar... in ordine cronologica, voi ati inceput de azi noapte. Va multumesc tare, tare mult tuturor pentru urari! Sunteti toti niste scumpi. Eu, spre deosebire de Mia, de ziua mea vreau mereu sa imi fac tortul singura! Desi sunt o mare amatoare de preparat prajituri, si pregatesc si cu alte ocazii, torturi cu frisca de obicei, azi e unul diferit... Asa ca aseara am stat pana tarziu sa il termin si... azi va trebui sa il sacrificam! O sa vi-l arat si voua! Nu arata atat de bine ca al lui Tess, dar... este tortul meu preferat, imi place mai mult decat torturile alea care arata superb la cofetarie... e tortul pe care il mancam de ziua mea cand eram micuta si... acum... la fel imi place sa il fac... nu cu frisca, cum il fac de obicei, pentru altii! De ziua mea... mananc tort cu o crema de cacao si nuci! Punct!
A! Si mie mi-ar fi placut sa putem sarbatori la Buzau, dar... asta este, poate la anu'!
Mia, la multi ani si din partea mea, se pare ca eu sunt azi intarziata, ca... m-am trezit asa tarziu! La multi ani si... iti doresc sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi si sa ai parte de cat mai multe bucurii. Nu zic numai bucurii, ca ar fi ireal! Dar cat mai multe bucurii! Te pup! A! Aleg sucul de visine... ai nimerit mult prea bine! Visinele sunt fructele mele preferate!
Mihai, multumesc pentru buchetul de flori, l-ai nimerit perfect, imi plac buchetele astea facute cu flori din astea, nu foarte speciala, buruieni, cum mai sunt numite... si in buchetul de la tine, am gasit ceva buruieni! Multumesc!

anna.09
3rd September 2009, 10:34
La multi ani Amalia!
La multi ani Mia!
Multa sanatate si multe bucurii! Sa fiti fericite! Sa reusiti in tot ceea ce va propuneti!
LA MULTI ANI!

Andreea_Aca
3rd September 2009, 11:02
LA multi ani Amalia!!multa sanatate !!!te pop

LuisaGym
3rd September 2009, 11:08
La multi ani! Niste flori si de la mine.

http://silviahartmann.com/background-tile/images/1-flower-bouquet-red-blue.jpg

cineva_cineva
3rd September 2009, 11:18
Multumesc Andreea! O sa tin minte ca primul tau post pe forumul asta a fost de ziua mea! Multumesc! Multumesc si tie, Luiza!!!!!!

Cata_RB
3rd September 2009, 13:34
Dragelor, noi eram inca treji la ora aia [si mult dupa], daca ar fi fost vorba de trezit devreme...la mine era exclus! :happy
Ama, sa mananci cu maaaaare placere tortul ;)
Mia, crede-ma, habar n-am sa gatesc, cu atat mai putin ceva asa de complicat. In schimb stiu de unde pot sa cumpar prajituri bune :D

Andraf
3rd September 2009, 15:43
La multi ani, Mia si Amalia!Sa fiti sanatoase si fericite!

niagara64
3rd September 2009, 15:59
La multi ani sarbatoritelor !
Ceva de pe la noi...
cheescake, cred ca e unul din cele mai gustoase dulciuri. INca nu l-am facut eu dar ma voi apuca sa incerc .

LuisaGym
3rd September 2009, 15:59
Vad ca intre timp florile mele s-au transformat in altceva :happy:happy:happy

Va fac cadou in schimb un apus de soare si niste ratuste.

ioanavol
3rd September 2009, 16:40
La multi ani, Amalia si Mia!!!

Sa fiti sanatoase si sa ne mai bucurati multa vreme cu postarile voastre (si cu inregistrarile in cazul Amaliei:P). Sunteti doua dintre simpatiile mele de pe acest forum si, desi nu prea avem ocazia des sa ne-ntalnim, sper sa mentinem legatura mult timp de-acum incolo :) (haha, am ajuns sa-mi fac mie urari de ziua voastra :D :D)

Eu ce sa va mai ofer, ca aveti de toate...

iaca un tort si de la mine, sper ca mai aveti loc in burtici:P

Tess_AN
3rd September 2009, 17:55
Amalia,
Sper ca tort primesti de la Mia. Note bune de la scoala... de la mine, La multi ani! si multi pupici!
Amalia, Mia face torturi pentru toata lumea, asa ca am zis sa aiba si ea unul nou-nout si adevarat pentru ziua ei.... Dar, daca iei toate examenele toate si imi dai reteta de la tortul de cico si nuci, anul viitor iti fac unul cu minuta mea. Iar in sucul de visine al Miei daca pui alcool rafinat e super! Ati incercat sa inlocuiti visinele cu fragute de padure! E o minunatie!

Tess_AN
3rd September 2009, 17:58
LA multi ani Amalia!!multa sanatate !!!te pop
Bun venit Andreea! Esti chiar Andreea Aca ?!? (Acatrinei), gimnasta?!?

LuisaGym
3rd September 2009, 17:59
Iar in sucul de visine al Miei daca pui alcool rafinat e super!

Orice e super daca pui inauntru alcool rafinat. Mai ales dupa 2 paharele..... :bere::bere::bere:

Mi-am adus aminte ca am afinata la frigider. Hai noroc!!

Tess_AN
3rd September 2009, 18:09
yami,yami! si eu vreau un pic,Tess(sau Alex?) daca e cu lamiie sau ciocolata-vanilie cu topic de caramel sau ciocolata,dar cred ca trebuie sa mai astept putintel,nu?:)
Am ales topic de ciocolata si am inlocuit doar lamiia cu cafea atunci cind am facut comanda. Proaspat scos din cutie (nu din cuptor)... dar e foarte, foarte bun!

P.S. Multumesc lui Mihai pentru ajutorul dat la redimensionarea pozei.

Luiza, hai noroc! Imi place si afinata! E e podium :)

Auré_Gym
3rd September 2009, 19:38
La multi ani Amalia si Mia ! Sper ce tu va profitat din acesta zile :D.

crisloregym
3rd September 2009, 23:12
Amalia, Mia, va scriu si aici: La Multi Ani, sa fiti fericite, sanatoase si bucuroase toata viata voastra!!!!!!

Va trimit si eu cateva bomboane "canadiene" de la Iasi (cele lipsa sa stiti ca au fost deja "gustate")...sunt tareee buneeee.

Mai gasiti si un cadou pentru fiecare: in cutia albastra puteti gasi:
1. Mia, orice cadou ti-ai dori vreodata sa primesti de la Gina Gogean.
2. Amalia, orice cadou ti-ai dori vreodata sa primesti de la Monica Rosu.

Va pup si sper ca ati avut o zi minunata!!!

Cata_RB
3rd September 2009, 23:20
Mai gasiti si un cadou pentru fiecare: in cutia albastra puteti gasi:
1. Mia, orice cadou ti-ai dori vreodata sa primesti de la Gina Gogean.
2. Amalia, orice cadou ti-ai dori vreodata sa primesti de la Monica Rosu.


Hi hiiii, ce idee draguta! SIGUR le place cadoul asta :D

crisloregym
3rd September 2009, 23:43
Nu m-am putut abtine: mesajul de mai sus cred ca reuneste cele mai multe moldovence posibile intr-un mesaj: ID-ul tau, al meu, numele Amaliei, al Ginei si al Monicai...noroc cu cel al Miei ca ne asigura mai multa diversitate:D

Cata_RB
4th September 2009, 00:08
:happy Na ca la asta chiar nu m-am gandit!

cata10
4th September 2009, 01:31
Cu intarziere, ca de obicei, va spun si eu din tot sufletul LA MULTI ANI, multa sanatate si numai bucurii!
La multi ani, Mia! (abia astept sa ne vedem la nationale)
La multi ani, Amalia! (ma voi uita cu placere la inregistrarile de la nationale iar la anul sper sa filmezi chiar din sala!)

mesteritza
4th September 2009, 15:54
La multi ani Mia si Amalia! Tot ce e mai bun va doresc! Scuza-ti intarzierea dar eu nu mai am net:D De sapt viitoare sper sa rezolv problema.

miafangina
4th September 2009, 17:50
Da,Cris,am avut o zi minunata,si cum ar fi putut sa fie altfel,cind am fost atit de rasfatata cu urari din inima si cadouri minunate?!
Din bomboanele canadiene de data asta am luat una neagra,ca anul trecut n-am avut voie ciocolata.Cutiuta albastra-ce idee draguta!:ok:Multumesc.Ma bucur ca sunt bine primita printre moldovence:).

Oana,ma bucur ca te voi cunoaste la Buzau.
Andra,Cata,mi-e dor de voi.Mai sunt doar doua saptamini:)
Mihaela,n-am inteles prea bine daca ne vom intilni la nationale,mi-ar placea mult.Cindva o sa bem si sucul lui Tess si vom transa disputa poli-universitate:)
Aure,esti foarte draguta,multumesc de urari.

Niagara,tare bine arata dulcele tau,dupa ce te lamuresti cum se face,spune-ne si noua.Multumesc!

Luisa,minunat apusul de soare,iar ratustele sunt adorabile!Afinata chiar e de podium,hai noroc!:bere:

Ioana,elegant tortul tau,in ordine cronologica e al treilea pe care-l primesc si sa stii,la mine e oricind loc pentru ceva dulce!

Tess,inteleg ca ti-ai taiat o felie generoasa,iar Mihai te-a ajutat:) Sa va fie de bine!

niagara64
4th September 2009, 18:06
MIa de aratat arata el dar are un gust buuun . E facut cu branza Philadelphia . Cum il incerc iti dau reteta . Se gaseste de cumparat si admit ca nu am avut nici o motivatie sa-l fac eu pana acum dar il incerc si va dau reteta ca e bun rau .

Maxmold
4th September 2009, 18:15
La mulți ani, Mia și Amalia!
Doresc multă sănătate, fericire și dragoste pentru familia, împlinire dorințelor tuturor și ambiții! :floricica:

miafangina
4th September 2009, 21:00
Multumesc,Max,ce de flori,si cadouri,si baloane!
Frumoase urari,multumim mult.

Tess_AN
4th September 2009, 21:37
Mia, cei care au fost pe forum au vazut ca poza (prima) a tortului a fost imens de mare si Mihai m-a ajutat sa ii reduc dimensiunea, de aceea a fost vorba... Cea cu tortul taiatam pus-o usor ca fisier atasat. Felia ce lipseste (in paranteza fie spus au fost 3 felii) a saturat 3 persoane care ti-au si cintat La multi ani! :ok:

Max - ma tot mir de unde ai atitea poze frumoase! :yes:

Amaliei i-am promis tortul ei favorit de nuci si cioco, dar daca nu imi da reteta va minca la anul tortul de brinza dulce al Niagarei :)

crisloregym
4th September 2009, 22:00
Asa, Tess, cinsteste-o pe Mia, ca ai nevoie de energie cat mai multa, daca tot ziceai ca esti intr-o perioada mai aglomerata:D.

lalalilu
5th September 2009, 00:14
stie cineva cand joaca sorana?

Cata_RB
5th September 2009, 00:18
La noapte joaca la dublu, e pereche cu Wozniacki.
Maine joaca la simplu, contra lui Wozniacki, dupa ora 15:30, ora loc. Nu prea stiu ce inseamna asta :D Maine vor aparea si in functie de GMT, atunci ne vom da seama mai usor.

mikeyy
5th September 2009, 00:20
Joaca maine in prima sesiune, care va incepe de la ora 18 (ora Romaniei).
In mod normal, meciul Soranei ar fi al 4-lea de pe terenul L. Armstrong...dar vad ca apare pe site-ul oficial ca exista posibilitatea sa fie mutat pe terenul Ashe Stadium.

O ora exacta nu se stie...in functie de cat dureaza meciurile de dinaintea Soranei.

EDIT:
Da...cum zice Cata...mai mult ca sigur dupa ora 15:30 ora locala...asta inseamna 22:30 la noi.

lalalilu
5th September 2009, 22:43
se transmite pe undeva meciul Soranei? O fi inceput?
http://www.channelsurfing.net/watch-us-open-tennis-channel.php?w=4 nu merge la mine? la voi?

Cata_RB
5th September 2009, 22:54
Nu a inceput, vad ca s-a decalat binisor. Aici e site-ul oficial: http://www.usopen.org/en_US/index.html Click in dreapta, pe Live scores, toate meciurile in timp real :)
Din programul zilei mai e de disputat un meci, plus cel aflat acum in desfasurare, pana la Sorana. Asta atat pe terenul trecut in program, cat si pe cel pe care ar putea fi mutat meciul. Se pare ca mai avem de asteptat cateva ore.

lalalilu
5th September 2009, 23:02
merci Cata, esti super :ok:

Cata_RB
5th September 2009, 23:09
Cu placere ;)

cata10
6th September 2009, 00:35
Mai trebuie sa asteptam cateva ore pentru a vedea meciul Soranei!

P.S. Perechea Monica Niculescu/Vania King s-a calificat in optimi, asadar avem doua reprezentante, in turul 3 la dublu! Nu-i rau!

whisper
6th September 2009, 01:01
Green!
Cu o intarziere destul de mare ii urez si eu Miei un sincer "La multi ani!" :floricica:
PS: Am facut asta si pe forumul de patinaj :P

miafangina
6th September 2009, 09:13
Multumesc,Ade.:kiss:

Tracoromana
6th September 2009, 14:33
Nu stiu cata intarziere am, dar stiu ca trebuie sa ma incadrez intre cele 2 Sf. Marii. La multi ani Mia si sanatate!

Cata_RB
8th September 2009, 05:03
Inca o mostra din lista de prioritati a ministerului: http://www.gandul.info/sport-miscare/pentru-concerte-au-fost-bani-pentru-sportivi-nu-potec-se-retrage-pentru-ca-nu-si-poate-plati-antrenorul-4870600
Antrenorul francez, cel care a ridicat-o pe Camelia si a dus-o spre medalii, a cerut - evident - sa fie si platit. Cei de sus - previzibil, din pacate - au zis "pas".

LuisaGym
8th September 2009, 11:41
La multi ani tuturor Mariilor de pe acest forum. Sa vad daca am retinut corect: Mia, Mary si Maria Alexandra!. (La mine in zona ziua numelui se sarbatoreste pe 8 Septembrie si nu pe 15 August).

Andraf
8th September 2009, 17:14
La multi ani, Mariilor!/OLE/

praf_de_stele
8th September 2009, 18:29
la multi ani celor care`si serbeaza ziua numelui azi !!!! :floricica:

crisloregym
8th September 2009, 19:29
La multi ani tuturor Mariilor de pe acest forum. Sa vad daca am retinut corect: Mia, Mary si Maria Alexandra!. (La mine in zona ziua numelui se sarbatoreste pe 8 Septembrie si nu pe 15 August).

La Multi Ani si din partea mea!!!! (nu puteam sa scap o asemenea ocazie, doar stiti:P). Esti cumva din zona Moldovei, Luiza? Ca din cate stiu eu, numai prin zona asta se sarbatoreste Sf. Maria pe 8 septembrie si nu pe 15 august...

niagara64
8th September 2009, 19:44
La Multi Ani si din partea mea!!!! (nu puteam sa scap o asemenea ocazie, doar stiti:P). Esti cumva din zona Moldovei, Luiza? Ca din cate stiu eu, numai prin zona asta se sarbatoreste Sf. Maria pe 8 septembrie si nu pe 15 august...

Da , in Moldova este la mult mai mare cinste Sf.Marie Mica . Sunt multe Hramuri care se tin pe la manastiri .
Asta mi-aduce aminte de copilarie .In perioada asta se terminau vacantele mele de vis de la Targ ...:(

LuisaGym
8th September 2009, 21:03
La Multi Ani si din partea mea!!!! (nu puteam sa scap o asemenea ocazie, doar stiti:P). Esti cumva din zona Moldovei, Luiza? Ca din cate stiu eu, numai prin zona asta se sarbatoreste Sf. Maria pe 8 septembrie si nu pe 15 august...

Nu numai ca sunt din Moldova (de fapt tinutul Bucovinei) dar am mai si locuit o gramada de ani prin Iasi. Surprinsa (?) Poate ne trezim ca avem si cunostiinte comune. Iasiul e un oras mic. Tot mi-am promis ca vin la sfarsitul lui iunie la targul de oale din Copu si n-am mai ajuns...de vre-o 7 ani.

miafangina
8th September 2009, 21:16
Fetelor,multumesc frumos,o sarbatoare in plus e oricind binevenita.

Flavia,te-ai incadrat foarte bine!:)

mikeyy
8th September 2009, 21:19
La multi ani tuturor celor care isi serbeaza azi onomastica!
Un gand special pt Mia, Mary, Mona si tuturor forumistilor care poarta acest nume. De asemenea Mariei Olaru!
:floricica: :floricica: :floricica:

crisloregym
8th September 2009, 21:53
Nu numai ca sunt din Moldova (de fapt tinutul Bucovinei) dar am mai si locuit o gramada de ani prin Iasi. Surprinsa (?) Poate ne trezim ca avem si cunostiinte comune. Iasiul e un oras mic. Tot mi-am promis ca vin la sfarsitul lui iunie la targul de oale din Copu si n-am mai ajuns...de vre-o 7 ani.

Cine mai stie? Nu degeaba se spune "Ce mica e lumea!!!"...la targul de oale...eu doar o data sau de doua ori am ajuns...dar poate ajungi si tu la un moment dat...mai stii? Iar Bucovina este zona mea preferata:D (zona Falticeni-Suceava in mod special)

maria_alexandra
8th September 2009, 23:24
Multumesc ptr urari! La multi ani si voua Mia, Mary.. :floricica:

spam
9th September 2009, 08:58
'na ziua !
stie cineva unde pot gasi fotografii cu promotiile anefs incepand cu anul 2000 ?
multumesc.

niagara64
9th September 2009, 13:57
'na ziua !
stie cineva unde pot gasi fotografii cu promotiile anefs incepand cu anul 2000 ?
multumesc.


Cateva vei gasi pe siteul ANEFS dar cred ca doar din 2008
http://www.anefs-edu.ro/Galerie-foto/Festivitatea-absolvire-2008/

in rest doar la cei ce au terminat .

LuisaGym
11th September 2009, 15:27
Patzaichin a plecat de la lot cred din cauza "mancatorimilor" din federatie
http://ziarero.realitatea.net/1252671251-Ivan_Patzaichin_Am_renuntat_sa_mai_fiu_antrenorul_ lotului_national

Cateva extrase din articol "Acum, toti parvenitii incearca sa-si faca loc prin cluburi, sa aiba acces la diverse functii de conducere. Sper doar ca poate se vor schimba vremurile. Cred ca faptul ca am statuie a atras invidia si frustrarea multora".

"Probabil nu am facut gasca impreuna cu cine trebuia, nu m-au interesat functii si alte treburi. Am vrut doar sa antrenez si sa scot campioni si cred ca am reusit asta. Am castigat peste 150 de medalii cat am fost antrenor, dar probabil lucrul acesta nu valoreaza pentru unii care incearca sa-si faca loc cu ajutorul coatelor in Federatie si in sportul romanesc. Pentru ei conteaza mai mult sa denigreze o valoare".