PDA

View Full Version : Discutii off-topic



Pages : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

cineva_cineva
9th March 2009, 09:52
La multi ani, Auri!!!!!!!!!! Cred ca ar trebui sa fac si o varianta de calendar cu datele de nastere ale noastre. Numai ca nu le stiu... mai e cineva in martie?
Cris... mai cerceteaza forumul, asta era inceputul... mai cauta, ca mai trebuie sa gasesti ceva!

mikeyy
9th March 2009, 10:14
Amalia, nu trebuie sa faci calendar pt noi forumistii. Ne descurcam si fara calndar ;) Ma bine sa faci pt gimnasti si antrenori pt toate lunile anului.

cineva_cineva
9th March 2009, 10:16
Da, Mihai, o sa fac... Nu garantez acum ca le voi face asa de repede pe toate, ca dureaza ceva timp... si... trebuie sa ma mai interesez si de datele lor de nastere, dar.. o sa fac, incet-incet! Oricum, sper ca macar la inceputul fiecarei luni sa avem un astfel de calendar, poate mai aduc si imbunatatiri pe parcurs, daca mai gasesc vreo posibilitate!

Maxmold
9th March 2009, 11:32
La Mulți ani, Auri!!! :bere: :great:

LuisaGym
9th March 2009, 11:40
La multi ani!

Mai jos e un link care te-ar putea ajuta pt a face un calandar al zilelor de nastere a gimnastelor. Lipsesc datele de nastere a gimnastelor din ultima generatie, in rest e destul de exact.

http://www.gymn-forum.net/Birthdates/birthdates.html

cineva_cineva
9th March 2009, 11:56
Multumesc frumos, Luiza! Datele de nastere de la gimnastele din generatia actuala sunt mai usor de gasit, cred ca le am si eu pe undeva notate, dar... dintre fetele de mai demult nu prea aveam la toate! De la generatia Atena incoace le mai stiu... dar de dinainte.. doar pe a Andreei Raducan o stiam

AuriB
9th March 2009, 17:24
Va multumesc din suflet tuturor pentru urari si pentru florile frumoase pe care le-am primit,si abia astept sa ne vedem:)

Tess,vezi la ce-mi ajuta prietena:sa devin mai puternica pentru a putea purta pe umeri o campioana-IRINA:ok:
Asta inseamna ca nu tot ce duci in spate este o povara, dimpotriva:)

Tracoromana
9th March 2009, 18:10
:floricica: La multi, multi ani cu sanatate!!!!!!

AuriB
9th March 2009, 18:35
Multumesc frumos Flavia.:kiss:

Andraf
9th March 2009, 21:38
Auri, la multi ani!!! Sa fii sanatoasa, fericita si iubita!

miafangina
9th March 2009, 21:46
Wow,ce frumos e pe-aici.:)
Multumesc tuturor pentru felicitari,eu mi-am luat florile abia azi;baieti,au fost deosebite,ca si florile Luizei.
Amalia,bravo,ce calendar frumos!:ok:
Si-acum,pentru Auri si prieteni,gospodina mai pune un pic de frisca si gata tortul de primavara:pofta buna!http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=37739&stc=1&d=1236627959

AuriB
9th March 2009, 21:48
Multumesc frumos Andra.:kiss:


Mia, ce bine arata tortul! asta inseamna ca miine maninc o felie nu?banuiesc ca tortul asta nu-i mincat deja:D,si daca imi da voie Mihai o sa maninc o felie si pentru el:)

miafangina
9th March 2009, 22:13
Mia, ce bine arata tortul! asta inseamna ca miine maninc o felie nu?banuiesc ca tortul asta nu-i mincat deja:D,si daca imi da voie Mihai o sa maninc o felie si pentru el:)

Ai grija la calorii,daca te oferi sa maninci pentru toti!:happy

AuriB
9th March 2009, 22:20
Ai grija la calorii,daca te oferi sa maninci pentru toti!:happy

Pai daca gospodina s-a ostenit sa faca un asa tort frumos si gustos cum as putea sa nu-i apreciaz munca:),si cum eu sint altruista ma gindesc si la prieteni nu?ca asa-i frumos.Ce sa fac daca doar eu pot degusta bunatatile tale?,ma sacrific:happy

crisloregym
9th March 2009, 23:45
Aoleu, macar Auri e norocoasa ca strabate un pic din Baia Mare si hop-asa papa feliuta de tort...dar, noi, Mia??? de abia reusisem sa uit de tortul celalalt si tu vii cu un tort care seamana cu preferatul meu (cel de portocale)??? Yammy-yammy...

Auri, chiar daca mai tarziu pe forum, iti urez si eu LA Multi Ani si sa fii sanatoasa si tot ceea ce iti doresti sa ti se indeplineasca!!!!

Tess_AN
10th March 2009, 00:20
Ai grija la calorii,daca te oferi sa maninci pentru toti!:happy
Auri, si pentru mine sa maninci 2 felii!

Mia, la efortul care il pune (vezi celalalt post)... consuma calorii mai ceva ca un sportiv la antrenament...

venera
10th March 2009, 13:45
[QUOTE=crisloregym;2474285]Aoleu, macar Auri e norocoasa ca strabate un pic din Baia Mare si hop-asa papa feliuta de tort...dar, noi, Mia??? de abia reusisem sa uit de tortul celalalt si tu vii cu un tort care seamana cu preferatul meu (cel de portocale)??? Yammy-yammy...


Mai, am tot auzit de faimosul tort,,incep si eu pe aici sa salivez, pe bune..tare departe e Baia Mare :P Dar gasim noi o cale sa mancam si din tortul asta....hmm

miafangina
10th March 2009, 19:17
[QUOTE=crisloregym;2474285]Aoleu, macar Auri e norocoasa ca strabate un pic din Baia Mare si hop-asa papa feliuta de tort...dar, noi, Mia??? de abia reusisem sa uit de tortul celalalt si tu vii cu un tort care seamana cu preferatul meu (cel de portocale)??? Yammy-yammy...


Mai, am tot auzit de faimosul tort,,incep si eu pe aici sa salivez, pe bune..tare departe e Baia Mare :P Dar gasim noi o cale sa mancam si din tortul asta....hmm

Si inca n-ai vazut nimic,acuma ca am invatat sa pun poze am planuri mari si veti avea parte de surprize;cit despre papilele gustative,ele vor fi satisfacute la Buzau si in alte orase in anii ce vin,doar suntem tineri si pasionati,nimic nu ne va sta in cale.:)

Alexa-Andra,am observat ca ai schimbat prefixul.
In viltoarea evenimentelor,am uitat de tine si imi cer iertare.
Iti doresc multa sanatate,sa ai parte de bucurii si impliniri.
La multi ani!:floricica::kiss:

Tess_AN
10th March 2009, 19:34
La multi ani, Alexa-Andra!!!!!!!! Ce varsta frumoasa! Sa ai parte in viata de multe bucurii si sa-ti implineste visele adolescentei!

(de aia imi place mie de Mia ca e pe faza - cand dorm altii ea sta de veghe! Cand altii stau de veghe ea ne face prajituri :lol:)

AuriB
10th March 2009, 19:59
La multi ani Alexa-Andra!!!:floricica:
Multe multe bucurii si vise implinite.

alexa_andra
11th March 2009, 05:52
Wow...uite ca la asta nu ma asteptam! Multumesc frumos de urari! Chiar e e o surpriza placuta!
Si scuzati, va rog, intarzierea, dar asa se intampla cand imbatraneste omu' :P

venera
11th March 2009, 12:14
Si inca n-ai vazut nimic,acuma ca am invatat sa pun poze am planuri mari si veti avea parte de surprize;cit despre papilele gustative,ele vor fi satisfacute la Buzau si in alte orase in anii ce vin,doar suntem tineri si pasionati,nimic nu ne va sta in cale.:)


Abia astept nationalele de la Buzau ! Si de data asta chiar voi reusi sa ma intalnesc cu grupul caci la Ploiesti am ratat intalnirea, dar acum, la Buzau...orasul meu natal :groggy:

ioanavol
15th March 2009, 19:38
Ioana, super posturile tale de azi! Bine ai revenit! Ai transmis si aici, pe forum un pic din aerul proaspat. Multumesc.

Din pacate nu pot posta atat de des pe cat as vrea, am multe de rezolvat in perioada asta...:groggy:

Ca sa improspatez totusi de tot aerul pe-aici, iata ce-am gasit in satucul austriac in care am fost...sa vedem daca ghiciti:P ...tanananaaaaaa

ioanavol
15th March 2009, 19:51
iar pentru Auri si pentru toti sarbatoritii de saptamana asta, cu intarziere, un LA MULTI ANI! si flori din Olanda :)

AuriB
15th March 2009, 20:59
Bine ai revenit Ioana!,ne era dor de tine.
Multumesc frumos pentru urare si flori,sint tare frumoase si muuuulte:kiss:

miafangina
15th March 2009, 21:03
Ca sa improspatez totusi de tot aerul pe-aici, iata ce-am gasit in satucul austriac in care am fost...sa vedem daca ghiciti:P ...tanananaaaaaa

Sirop de soc?
Mulțumim,Ioana;și ce flori frumoase!

mesteritza
15th March 2009, 21:53
de la mine pt voi dintr-un spital din bucuresti. de 2 zile mi s-a adus un laptop si citesc forumul si ma bucurati cu comentariile voastre dar nu prea pot scrie pt ca obosesc repede. Va pup :)

mikeyy
15th March 2009, 22:09
Imi pare rau sa aud ca esti in spital Mesteritza....multa sanatate!!!!!!!!!

AuriB
15th March 2009, 22:19
Multumim Mihaela!Imi pare rau ca esti bolnava si suferi,:(,sper sa te faci bine repede si sa revii, ca ne este dor de postarile tale.Sa ai parte de insanatosire cit mai grabnica:kiss:si o floricica si pentru tine:floricica:

ioanavol
15th March 2009, 22:24
of, Mihaela, sper ca nu e grav :(

pupici si insanatosire grabnica!

@Mia: da, e sirop de soc :) ba am gasit si lichior de soc de 21%, habar n-am cum e, de-abia astept sa-l gust (cu primii musafiri)

Cata_RB
15th March 2009, 22:25
Aoleu! Sanatate multa si rabdare sa treci peste toate neplacerile, speram ca nu e nimic grav.
:floricica:

Tess_AN
16th March 2009, 00:40
Insanatosire grabnica, Mihaela! Vine primavara, nu e vreme de laptop in pat de spital!
Spune medicilor sa iti dea din sucul de soc austriac al Ioanei (cel de 21%) si fuga-fuguta, acasa: sanatoasa!

Tess_AN
17th March 2009, 20:07
Ade! LA MULLLTTTIIII ANI! sa fii fericita si la 71 ca la 17!!!

Toate visele sa ti se implineasca si... vezi ca mai ai un an pana la majorat: profita si fa cat mai multe prostioare cata vreme nu poti fi trasa la raspundere!

AuriB
17th March 2009, 20:19
La multi ani Ade!

praf_de_stele
17th March 2009, 20:37
va multumesc :kiss:

bun sfat, tess :P :) ai dreptate :D

cata10
17th March 2009, 21:00
La multi ani, Ade! Si spor la invatatura!

praf_de_stele
17th March 2009, 21:16
multumesc, cata ! :)

mikeyy
17th March 2009, 21:28
La multi ani, Ade!!!!:floricica:

Maxmold
17th March 2009, 21:59
La mulți ani, Ade!!! Mare succese și buna prieteni!

ioanavol
17th March 2009, 22:28
La multi ani, Ade!! Succes la scoala si sanatate!

si iata si niste floricele si pentru tine :)

praf_de_stele
17th March 2009, 22:31
va multumesc :kiss: :floricica:

foarte frumoase florile, ioana :)

miafangina
18th March 2009, 10:14
Spune un intelept ca la prieteni nu trebuie justificari;totusi,una mica:mi-a fost calculatorul bolnav,abia aseara s-a-ntors acasa.

Mihaela,sanatate multa!:floricica:imi inchipui ca foarte usor nu putea fi,din moment ce esti acolo,bine ca ai luat masuri.Fa-te bine,ca (asa imi zice Auri in momente grele) avem planuri,nu poti lipsi.

Ade,multa sanatate,succes in tot ce faci si bucura-te de viata!

Cum azi e ziua lui Mihai Cinpoeru,cele mai bune ginduri si pentru Mihai.
La multi ani!

Si-acum pentru amindoi si pentru toti prietenii lor,ceva bun:

Tess_AN
18th March 2009, 14:10
La multi ani Mihai! Sa ai viata toata ca o primavara frumoasa!

Iar avem o luna - martie - cu multe personalitati! Mia, ma bucur ca ai aparut, avem nevoie de multe torturi!

ioanavol
18th March 2009, 14:24
La multi ani, Mihai!

(m-am prins!! Mia da torturi mancate deja numai la Mihaii de pe forum!)

Cata_RB
18th March 2009, 14:46
(m-am prins!! Mia da torturi mancate deja numai la Mihaii de pe forum!)

:ras-plans:
La multi ani Mihai, la multi ani Adelina!!!

mesteritza
18th March 2009, 15:25
La multi ani si multa sanatate:)

cata10
18th March 2009, 15:32
La multi ani si multe bucurii, Mihai!

cineva_cineva
18th March 2009, 16:01
LA multi ani!!!!!

praf_de_stele
18th March 2009, 16:55
va multumesc :floricica:

la multi ani, mihai !!!!!!!!!! tot ce`ti doresti :)

AuriB
18th March 2009, 18:10
La multi ani Mihai! cu multe bucurii si numai impliniri.

Maxmold
18th March 2009, 18:47
LA MULȚI ANI, Mihai!!!
Succese în studiile! Multă sănătate!

mikeyy
18th March 2009, 19:06
La multi ani, Mihai!!!

miafangina
18th March 2009, 23:16
(m-am prins!! Mia da torturi mancate deja numai la Mihaii de pe forum!)

:happyAstept cu drag sa vina ziua ta.:evil:

Tess_AN
19th March 2009, 00:01
:happyAstept cu drag sa vina ziua ta.:evil:
... cineva, foarte intelept/inteleapta... zicea ceva de pus bine cu sefii :drak:

miafangina
19th March 2009, 10:19
... cineva, foarte intelept/inteleapta... zicea ceva de pus bine cu sefii :drak:

:ras-plans:Tess,da' pe tine ce te-asteapta...,am si timp berechet sa ma pregatesc:)


Draga Sri Ea,

Am aflat intre timp ca este ziua ta.Ai fost felicitata deja pe doua threaduri si ca sa te derutez de tot,eu te felicit aici,deoarece te consider de-a noastra.Imi pare rau ca nu am un tort pregatit pentru tine,asa ca iti trimit o ilustrata din satul unde am crescut .
Iti doresc multa sanatate si "LA MULTI ANI!"

Tess_AN
19th March 2009, 14:56
Draga Sri Ea,

Am aflat intre timp ca este ziua ta.Ai fost felicitata deja pe doua threaduri si ca sa te derutez de tot,eu te felicit aici,deoarece te consider de-a noastra.Imi pare rau ca nu am un tort pregatit pentru tine,asa ca iti trimit o ilustrata din satul unde am crescut .
Iti doresc multa sanatate si "LA MULTI ANI!"
Asa e Mia, Sri Ea e una de-a noastra... Mea culpa, nu stiam daca citeste si Off Topic... ca aici vorbim si in alt limbaj decat gimnastica... dar nu trebuie sa ma scuz ca in fata prietenilor nu e nevoie... Si apoi a iesit chiar bine ca a a fost felicitata pe 3 threaduri!

Sri Ea
19th March 2009, 22:58
:ras-plans:Tess,da' pe tine ce te-asteapta...,am si timp berechet sa ma pregatesc:)


Draga Sri Ea,

Am aflat intre timp ca este ziua ta.Ai fost felicitata deja pe doua threaduri si ca sa te derutez de tot,eu te felicit aici,deoarece te consider de-a noastra.Imi pare rau ca nu am un tort pregatit pentru tine,asa ca iti trimit o ilustrata din satul unde am crescut .
Iti doresc multa sanatate si "LA MULTI ANI!"

Wow, thank you so ever much, I'm really honored!
I wish that one day I'll be able to write in romanian to answer properly and express my gratefulness... maybe in a few years from now, after all, I'm still very young! :P

LuisaGym
22nd March 2009, 10:44
Foarte off topic: e un roman/olandez care participa la un fel de Idols olandez (Holland's got talent). A trecut de auditii. Mai jos e un link la auditie dar prima parte a filmuletului e destul de plicticoasa. De-abia pe la sfarsit e un pic din auditie.

http://www.sbs6.nl/web/show/id=388751/langid=43/media=64115/page=2

miafangina
22nd March 2009, 11:44
Azi sarbatorim o persoana foarte speciala,care e de-a noastra dar e foarte discreta;va spun eu ca citeste,doar cu postatul sta mai rau.
Multa sanatate,Dina,sa ai o viata buna si tot ce doresti sa se-mplineasca!
La multi ani!:kiss::floricica:
Si pentru tine,un delicios tortulet.
Aviz circotasilor:nu e cel de data trecuta,asta are in plus figurine de decor:)

Cata_RB
22nd March 2009, 12:25
In sfarsit un sarbatorit care va putea gusta din tortul Miei :D
La multi ani, Dina! :floricica::floricica::floricica:

crisloregym
22nd March 2009, 12:27
Am citit ieri forumul, dar nu stiu cum se face ca am scapat urarile pentru Mihai si Ade:(

Imi pare rau, insa profit acum s ava urez cu intarziere (desi, pana la urma, in fiecare zi e ziua fiecaruia:P) sa va urez La Multi Ani si sa aveti multa sanatate, sporuri, noroc si...

@Mihai: sa va mearga, tie si Monei, cat mai bine blogurile-fan;
@Ade: ca tot vin Mondialele de patinaj, sa ai parte de niste Mondiale cum rar au mai fost si sa castige preferatii tai (sper ca si Brian Joubert este printre ei, ca vreau eu ca el sa castige si sa nu fie vreun conflict de interese:D)

@ Dina: LA MULTI ANI!!!! Ma bucur sa fiu prima dupa prietena ta Mia (probabil si dupa Auri) care sa iti ureze sa ai parte de toate cele bune si sa fii fericita si sa ne mai vedem ca de curand:)
P.S. Vezi ce bine e ca te-ai inscris pe forum?:P Primesti si tortulet:P

Edit: ufff, se pare ca mi-a luat-o Cata pe dinainte...deci sunt a dfoua, dar macar sunt inaintea lui Tess, care probabil se odihneste la ora asta:D (somn usor, Tess)

@Mia: Iar ne faci pofta?:(

cata10
22nd March 2009, 12:45
La multi ani, Dina!

Ai nevoie de ajutor la tort? Ma ofer eu

Mia, arata extraordinar tot ceea ce gatesti tu! Familia ta este tare norocoasa.

ioanavol
22nd March 2009, 12:47
La multi ani, Dina!! Cu multa sanatate si multe bucurii din partea celor dragi :)
Sper sa te mai vedem in postura de cameraman si nu numai si in septembrie ;)

(si de-abia astept sa vad si filmuletele de anul trecut)

dinafanforum
22nd March 2009, 15:01
FORUMISTILOR de pretutindeni ,,MULTUMESC '' si incep cu MIA tortul e delicios(stiu eu ce spun)CA nu ma ti uitat va multumesc din nou ,sa stiti ca va urmaresc discutiile si uneori mi se face dor de o reuniune cu trupa ,sa stiti ca sunt la curent cu toate (ARE GRIJA AURI).Ajutoare la tort sa stiti ca am mare nevoie,asa ca va astept,din pacate la Baia Mare nu sunt competitii dar gasim noi un motiv ,,,o piza subtire''' VA multumesc inca odata si va pup pe toti

Tess_AN
22nd March 2009, 15:15
Daca nu imi dau altii dreptate imi dau singura: Am mai zis si repet: si martie e o luna cu personalitati!

Dina, La multi ani! fericiti, cu sanatate si multe bucurii! Sa ai grija de tine si cei dragi si.. sa ne vedem cu bine la o pizza, la un tort, la un drum cu masina... La buna vedere! cum se mai zice pe la noi! Remarc inca o data altruismul Dinei... ea e fan-ul forumului, al nostru!

mikeyy
22nd March 2009, 16:16
Ce surpriza placuta am avut acum cand am intrat! La multi ani, Dina!!!! Multa sanatate si fericire!!! :floricica:
Sa ne vedem cu bine la Buzau in septembrie ;)

miafangina
23rd March 2009, 23:25
Daca nu imi dau altii dreptate imi dau singura: Am mai zis si repet: si martie e o luna cu personalitati!

Dina, La multi ani! fericiti, cu sanatate si multe bucurii! Sa ai grija de tine si cei dragi si.. sa ne vedem cu bine la o pizza, la un tort, la un drum cu masina... La buna vedere! cum se mai zice pe la noi! Remarc inca o data altruismul Dinei... ea e fan-ul forumului, al nostru!

Sigur ca ai dreptate,si inca de doua ori intr-o postare!:ok:
Dina e intr-adevar un om extraordinar.Daca va faceti drum prin Baia Mare,in citeva minute Dina pune gratarul la-ncins,va ducem si la pastravi,fac si prajituri,Auri ne duce la-nghetata.:)

Sa stiti ca am vorbit cit se poate de serios!

Tess_AN
24th March 2009, 00:31
@Mia: zicea gym08 acu cateva zile ca fiecare cu destinul lui... In ce zodie norocoasa te-ai nascut sa ai o prietena altruista ca Dina si care sa iti suporte toate ca Auri!
Sanatoase sa fiti toate 3! ... si noi pe langa voi!

crisloregym
24th March 2009, 06:56
Asa sa fie;)...ma dau bine pe langa Tess, ca stie ea ce zice:P

mikeyy
29th March 2009, 00:07
La multi ani, Ioana!!!!

Multa sanatate, fericire si tot ceea ce iti doresti sa se implineasca. Sa-ti reuseasca tot ce iti propui si sa fi intotdeauna la fel de optimista!!!!
Abia astept sa ne vedem in toamna la Buzau si la anul la Rotterdam.


http://www.floridelux.ro/!res/fls/buchet-din-lalele-multicolore(1).jpg.g.jpeg

AuriB
29th March 2009, 00:39
LA MULTI ANI IOANA!!!
Multe multe bucurii,sanatate,si tot ce-ti doresti sa ti se implineasca!
Astept cu nerabdare luna septembrie cind sper ca ne vom intilni.:kiss::floricica:

monalexa
29th March 2009, 00:51
La multi ani Ioana!!! Sa ai parte numai de bucurii si impliniri si cat mai multe vesti bune din gimnastica romaneasca!!! ;)
http://srv0110-06.oak1.imeem.com/g/p/03910cd29fe5c16337c7e4e5dbbfadc2_web.jpg

Andraf
29th March 2009, 08:32
La multi ani, Ioana! Iti doresc multa sanatate si multe reusite pe toate planurile!/OLE/:floricica::floricica::floricica:

crisloregym
29th March 2009, 10:38
Draga Ioana,

Sa ai parte numai de sanatate, bucurii, veselie si de toti cei dragi. Abia astept sa te vad la Buzau, dupa cum spunea si Mihai:)

LA MULTI ANI!!!!!!

Maxmold
29th March 2009, 10:45
La Mulți Ani, Ioana!!!
Multă sănătate și noroc! :floricica: :bere: :floricica:

myrab3la_19
29th March 2009, 11:05
La multi ani Ioana!Sa fi fericita:floricica::floricica::floricica::

cata10
29th March 2009, 11:26
:floricica::floricica::floricica:

Ioana, LA MULTI ANI, multa sanatate si numai bucurii!!!

monalexa
29th March 2009, 12:32
http://www.floridelux.ro/!res/fls/buchet-din-lalele-multicolore(1).jpg.g.jpeg

M-am indragostit de buchetul asta!!!! Ador lalelele si nu numai dar buchetul asta e fenomenal! Merci Mihai ca mi-ai delectat ochii :P!!!!

Tess_AN
29th March 2009, 15:17
facem conferinta ;)
da' de luni incolo pt ca-n weekend mi-am propus sa ma-mbat (cu ghilimelele de rigoare...sau poate nu:P).
Daca betia e si cu motiv si cu premeditare: http://www.youtube.com/watch?v=BGAXxiwxFZk

La multi ani, Ioana!
Cum Mihai primise masina, ma gandisem ca ar fi frumos ca tu sa primesti o casa de ziua ta... dar... nu pot sa pun link-ul sa nu se considere reclama. Asa ca deocamdata, doar trandafirii!
http://i281.photobucket.com/albums/kk225/olsgimnastica/trandafiriDana.jpg

miafangina
29th March 2009, 15:54
Ioana,iti doresc multa sanatate si un an foarte bun!
Nu stiu cum e la tine,aici se pare ca vine totusi primavara;sa ai parte de o zi minunata!

Foarte frumoase flori,parca se simte nevoia de ceva dulce:)
La multi ani,Ioana!
Si ca sa nu crezi ca fac discriminare,uite si pentru tine un tort care a fost la fel de delicios pe cit este de frumos si sa vad ce mai gasesc prin frigider,plus florile mele preferate:

niagara64
29th March 2009, 16:14
Si de la mine ghiocei ...
Chiar Tess ai vazut pe undeva bulbi de ghiocei (snowdrops ) .Chiar mi-ar place sa am cativa in gradina ...

Mihaela P
29th March 2009, 20:42
La multi ani,Ioana!
Sa ai parte de tot ceea ce iti doresti! Multa sanatate si fericire!

ioanavol
29th March 2009, 21:35
Tocmai m-am intors acasa si ce surpriza frumoasa am gasit...:)

Multumesc mult, mult tuturor pentru urari si flori :) Sper sa se indeplineasca macar jumate din ce mi-ati urat aici :P

@Mia: ce tort si prajituri frumoase...sunt convinsa ca si gustul este pe masura :) Multumesc mult si promit sa nu mananc prajituri o luna inainte de Nationale, ca acolo sa-ti pot goli tot (daca ma lasa si ceilalti :D)

p.s. nu stiu daca v-am spus, dar eu am biletul de avion deja luat pentru septembrie...n-am mai putut astepta sa vad ce se mai intampla la lucru. Asa ca orice-ar fi trebuie sa vin, doar n-o sa pierd biletul:D

cineva_cineva
29th March 2009, 22:24
Ioana, sper ca mai primesti o urare si din partea mea acum, desi e un pic cam tarziu! Dar... asa sunt eu, mereu in intarziere cu urarile! La multi ani! Si... daca zici ca ti-ai luat biletul pentru septembrie, atunci e clar, vreau s afiu prima care sa-ti zic: drum bun spre casa in septembrie!

venera
30th March 2009, 14:00
Ioana, sper ca mai primesti o urare si din partea mea acum, desi e un pic cam tarziu! Dar... asa sunt eu, mereu in intarziere cu urarile! La multi ani! Si... daca zici ca ti-ai luat biletul pentru septembrie, atunci e clar, vreau s afiu prima care sa-ti zic: drum bun spre casa in septembrie!


La multi ani pentru o mare "doamna" a forumului acesta ! Sa ne traiesti Ioana !

ioanavol
30th March 2009, 15:00
Multumesc mult, Amalia si Venera :)

Cata_RB
30th March 2009, 22:23
Am revenit si eu...am fost nitel plecata in vizita la foste colege :P Acum ma pun sa recuperez cu cititul, dar am vrut sa incep prin a-i ura si eu La Multi Ani Ioanei, cu intarziere :floricica:

ioanavol
30th March 2009, 22:28
multumesc, Cata! nu-ti fa probleme, eu primesc urari tot anul :P Am si tratatii aici pentru cine vrea si sa ma viziteze :D

unele nu expira pana in 2010! ;)

Tess_AN
31st March 2009, 00:34
multumesc, Cata! nu-ti fa probleme, eu primesc urari tot anul :P Am si tratatii aici pentru cine vrea si sa ma viziteze :D

unele nu expira pana in 2010! ;)
Sunt puse la "murat" cu alcool de la betia din weekend asa ca o sa tina pana in 2010! :P

ioanavol
31st March 2009, 01:02
nu m-am imbatat in weekend, sic!

pastrez pentru 2010...dupa ce voi auzi imnul Romaniei la Mondiale! :P

Tess_AN
31st March 2009, 19:07
Azi e ziua lui Vio. Imi aduc aminte ca anul trecut am "intarziat" la ziua Ioanei si am prins petrecerea ta in toi...
La multi ani! si tot ce iti doresti!

ioanavol
31st March 2009, 19:12
La multi ani, Vio :)

cata10
31st March 2009, 20:34
La multi ani si tot ce-ti doresti, Vio!

cineva_cineva
31st March 2009, 22:47
La multi ani si din partea mea si aici!!!!

Cata_RB
1st April 2009, 20:00
Ca sa mai si radem putin...intrati pe www.youtube.com si alegeti un filmulet de pe pagina principala, care vreti voi :D

Tess_AN
2nd April 2009, 01:46
Va mai amintiti de annemary? fosta gimnasta? Nu cred ca a mai intrat demult pe forum, dar e trecuta la sarbatoritii de azi: La multi ani!

@Cata: multumesc de pont!

ioanavol
2nd April 2009, 09:22
Ca sa mai si radem putin...intrati pe www.youtube.com si alegeti un filmulet de pe pagina principala, care vreti voi :D

am intrat dar n-am putut sa raspund, pt ca nu mergea bine forumul.
nu pot spune decat :happy:happy


Va mai amintiti de annemary? fosta gimnasta? Nu cred ca a mai intrat demult pe forum, dar e trecuta la sarbatoritii de azi: La multi ani!

La multi ani, Annemary! Sanatate si tot ce-ti doresti!

cineva_cineva
2nd April 2009, 12:23
La multi ani si din partea mea. Ioana, cred ca tuturor ne-a mers aseara forumul greu. Eu ma gandeam ca doar la mine, dar apoi mi-a trecut prin cap ca e foarte accesat forumul, ca a fost un meci de fotbal, Romania cu nu stiu cine aseara. Lasa ca.. 'aprindem' si noi forumul zilele astea, sa vada si ei cum e. Numai ca noi nu suntem asa de multi!

mesteritza
2nd April 2009, 13:26
La multi ani si din partea mea. Ioana, cred ca tuturor ne-a mers aseara forumul greu. Eu ma gandeam ca doar la mine, dar apoi mi-a trecut prin cap ca e foarte accesat forumul, ca a fost un meci de fotbal, Romania cu nu stiu cine aseara. Lasa ca.. 'aprindem' si noi forumul zilele astea, sa vada si ei cum e. Numai ca noi nu suntem asa de multi!

Mai si eu aseara cand am vazut in ce hal luam bataie la fotbal tot incercam sa intru pe forum sa vad vestile din gimnastica...si nimik...eu ma gandeam ca din cauza conexiunii mele :D

ioanavol
2nd April 2009, 13:27
Eu de cand i-au batut rezevele Olandei la Europene nu ma mai uit la meciurile nationalei. (ca la fotbal nu ma uit in general)

mesteritza
2nd April 2009, 13:40
Pai sti cum e..Speranta moare ultima :) dar aseara a murit si ea si nesimtzitul se tzine de scaunul de antrenor, nu vrea sa-i dea drumul:no:

mikeyy
2nd April 2009, 13:58
Nici mie nu mi-a mers prea bine forumul...se misca precum un melc.....sper sa nu se mai intample zilele astea!

Cata_RB
2nd April 2009, 14:42
Chestia cu youtube-ul era glumita lor de 1 aprilie, in caz ca nu ati facut legatura :P

cineva_cineva
2nd April 2009, 22:37
Eu nu ma uit in general, dar.. am auzit si eu ca a fost un meci... nici nu stiu cat d eimportant e.. dar a mers tare greu forumul in perioada aia!

mikeyy
13th April 2009, 00:51
La multi ani, Cata!!!!
Iti doresc multa sanatate, fericire si muuult succes anul acesta, sa termini faculta asa cum iti doresti si sa fii prezenta la Buzau in septembrie. Toate dorintele sa devina realitate!

http://www.floridelux.ro/!res/fls/cadou-elegant-de-pasti(3).jpg.g.jpeg

Cata_RB
13th April 2009, 01:17
Oh, multumeeeesc! Atent ca de obicei ;)
Sa stii ca m-ai nimerit cu prezenta la Buzau, mi s-a afisat calendarul cu admiterea la master si chiar zilele trecute faceam ceva calcule...ca teoretic ar trebui sa vin din Cluj, dar cum nu am nimic tren direct o sa merg probabil acasa intai si de acolo la Buzau. Abia astept :D Anul trecut in primele 2 zile de concurs eu am avut examene si in a 3-a am plecat acasa, venisera si a mei sa ma ia, nici macar la televizor n-am vazut...si am tot asteptat in speranta ca vor pune (inter)nationalele inainte de CE. Si apoi cand am vazut ca e tot iunie, m-am pregatit sufleteste pentru inca vreo cateva luni bune de asteptare. Sper sa nu apara nimic extrem de neprevazut pentru ca neaparat trebuie sa merg :D...desi o sa carcoteasca mama si tata, ei sunt de parere ca e o pierdere de vreme chestia asta cu gimnastica :D Acuza si dau in cap gimnastilor fara sa stie tot ce stim noi.

mikeyy
13th April 2009, 01:29
Super! Ma bucur ca e totul oki...parca stiam ca erai ingrijorata referitor la perioada in care se va da examenul pt master.
Abia astept sa se faca septembrie din foarte multe puncte de vedere si sa fie totul bine pentru toata lumea ca sa ne putem vedea cat mai multi la Buzau.

Tess_AN
13th April 2009, 04:30
La multi ani, Yanna! La multi ani Cata! Multe impliniri si sa ramaii asa cum esti ca tare drag imi e de tine cum scrii, ce zici, cum le gandesti! Pupici! - ca toate celelalte - cioco, sampanie si flori le-ai primit deja de la Mihai!

edda62
13th April 2009, 06:07
Va spun eu: o munca titanica, dar presarata cu momente de neuitat , cu satisfactii si frustrari uneori , insa la finalul acestui drum ai multe de povestit.Daca stau bine sa ma gandesc pasiunea asta nu se termina niciodata:e ceva prea aparte ca sa o poti parasi.Asta e gimnastica!Odata intrata in sange, ramane acolo pentru totdeauna:)

Tess_AN
13th April 2009, 07:39
Va spun eu: o munca titanica, dar presarata cu momente de neuitat , cu satisfactii si frustrari uneori , insa la finalul acestui drum ai multe de povestit.Daca stau bine sa ma gandesc pasiunea asta nu se termina niciodata:e ceva prea aparte ca sa o poti parasi.Asta e gimnastica!Odata intrata in sange, ramane acolo pentru totdeauna:)
Ce frumos ai scris, Edda! Cezi ca avem si o sectiune Alte dicutii->Noi despre gimnastica ... Poate ne povestesti mai multe acolo! Abia astept sa citesc!

miafangina
13th April 2009, 08:58
Multa sanatate si numai bucurii,Catalina!:)
Sa-ti mearga toate din plin si sa fii fericita!:kiss::floricica:

Pentru tine am pregatit un tort "de specialitate",deci e si de absolvirea care va fi la vara.Iata si povestea lui:cind Catalin al meu a facut 18 ani,am comandat un tort pentru pasiunea si peocuparile lui,doar ca in dimineata petrecerii cind ne-am dus sa-l luam,am fost foarte dezamagita,iar artistul cofetar nu s-a asteptat la asa o reactie.
-Ce nu va place,doamna,ca i-am facut tastatura si maus si cabluri?
-Unde ati mai vazut voi tastatura asa de groasa?Si ce-i cu florile acelea?
-Pai,trebuia sa pun ceva decor...
-Si nu v-ati gindit sa puneti o carte sau nicte CD-uri?Si de ce ati facut desktop-ul verde?Era mai frumos albastru...de ce nu m-ati intrebat?

Sotul meu ma tot tragea de mineca sa tac,pina la urma n-a mai fost timp de modificari,l-am dus la Auri in frigider si-apoi noaptea la petrecere,a fost o surpriza pentru toti si mai ales pentru Catalin.
Mai pune tu un "A".

La multi ani!

cineva_cineva
13th April 2009, 09:45
Vai, Mia, m-ai facut sa rad de dimineata! Foarte frumoasa povestea ta! Si tortul, dar mai frumos aratau torturle alea facute de tine, sincer!

anna.09
13th April 2009, 10:04
La multi ani Cata_RB si din partea mea!

mesteritza
13th April 2009, 11:13
La multi ani si tot ce iti dpresti sa ti se implineasca! :*

myrab3la_19
13th April 2009, 11:43
La multi ani Cata!

cineva_cineva
13th April 2009, 11:43
Si am uitat sa spun ce era esential, m-am luat la vorba cu tortul Miei si am uitat: la multi ani, Catalina!!!!

monalexa
13th April 2009, 11:55
La multi ani Catalina!!! Sa fii fericita si sanatoasa si sa ne vedem cu bine la cat mai multe concursuri de gimnastica!
/OLE//OLE//OLE/

PS: Mia esti tare de tot!!! :happy:happy:happy

Cata_RB
13th April 2009, 12:47
Am facut si eu acum ochisori...ca azi-noapte am "sarbatorit" lucrand de zor la laboratoare :P
Multumesc tuturor pentru urari :kiss: Mia, trebuie sa spun ca nu m-as fi gandit vreodata la existenta asa unui tort! :happy:happy Dar s-a nimerit la fix! Si a fost tare de tot discutia cu cofetarul, sigur m-as fi prapadit de ras daca eram acolo :D

Maxmold
13th April 2009, 14:56
La mulți ani Cata!!! :floricica: Mulțumesc foarte mult pentru răspunsii minunate și bogăție de conținut. :bere:
Vă urez multă sănătate, fericire, succese în activitate și că da iubire! :kiss:

http://s41.radikal.ru/i093/0904/1a/f43b8f5cb8a8.jpg

AuriB
13th April 2009, 15:18
La multi ani Catalina!!!:floricica::floricica::floricica:
Multa multa sanatate, fericire si vise implinite.

ioanavol
13th April 2009, 18:58
LA MULTI ANI, Catalina! Sa ti se indeplineasca tot ceea ce-ti doresti tu :)

crisloregym
13th April 2009, 19:10
Cata, ce sa zic...vin si eu la spartul; targului precum Nica a lui Stefan a Petrei (deeee, ca intre moldoveni:P)....

LA MULTI ANI iti urez cu mult, mult drag, sa ai parte de ot ceea ce iti doresti si sa iti gasesti fericirea acolo unde vei dori: printre ardeleni, inapoi acasa sau unde o fi sa fie.....

Sanatoasa si fericita sa fii, asta este cel mai important!!!!!

Si, daca tot ai avut parte de un tort atat de unic in lumea asta, cred, de sampanie, ciocolata, flori, iti fac si eu un mic dar (cu mentiunea ca are vreo doi ani, cei noi vor iesi saptamana aceasta, chiar de Paste:D)

niagara64
13th April 2009, 19:41
Tarziu si de pe la noi un la multi ani si un curcubeu (cica poarta noroc :)) !

Tess_AN
13th April 2009, 20:20
Cata, sa te trimit si la un spectacol in seara asta daca tot e ziua ta....
http://www.youtube.com/watch?v=sbuIW9O3A-I
Stiti ca Sasha Cohen a inceput sportul ca gimnasta (a concurat pana la nivelul 5) si abia de la 7 ani a inceput sa patineze cand o colega de-a ei de la gimnastica a dus-o la patinaj - colegei respective ii placea sa patineze...

praf_de_stele
13th April 2009, 21:12
LA MULTI ANI, CATA !!!!! :kiss: :floricica: iti doresc sa ai parte de tot ce`i mai frumos in viata :)

Andraf
13th April 2009, 21:22
La multi ani, Catalina! Iti doresc multa sanatate si mult noroc in viata!

cata10
13th April 2009, 22:46
La multi ani, Catalina! Spor la invatatura si numai bucurii!

Cata_RB
13th April 2009, 23:51
Multumesc inca o data tuturor, ati fost niste scumpi! Si uite asa dupa tortul-calculator am fost la spectacol, am vazut un curcubeu rar si niste puiuti miiiiiiici :D Intre noi fie vorba, sunt mare amatoare de animale [pinguini si pisici in mod special, dar orice e mic, simpatic si pufos in general :P]. Iar la spectacol m-am uitat...cum stau copiii mici gura-casca si nici nu clipesc atunci cand vad ceva nou si interesant. Gimnastica mai e cum mai e, dar baletul sau dansul cu elemente de balet ma fascineaza efectiv, desi inca n-am fost niciodata sa vad...tot incerc sa prind ocazia.

crisloregym
14th April 2009, 00:23
Frumos spectacolul, intr-devar, Tess:)

La fel precum Cata m-am uitat si eu acuma, dupa ce am trimis proiectul la ora 12.00 (nu stiu cum am reusit:D)...bineinteles, cu mentiunea ca al meu calculator necesita un medic cat mai bun...desi cred ca va fi dupa Paste, ba, mai bine zis, dupa ce ma intorc de la Targu Mures:D.

myrab3la_19
16th April 2009, 08:04
Pentru ca in zilele urmatoare nu cred ca voi mai avea acces la internet,va urez de acum tuturor Paste fericit!Sa fiti sanatosi si sa aveti parte numai de bucurii!

anna.09
16th April 2009, 17:09
Urez si eu un Paste fericit tuturor....si va multumesc ca existati...e un sentiment minunat sa poti impartasi impresiile, curiozitatile, satisfactiile si chiar dezamagirile acestui sport cu niste oameni carora chiar le pasa, cu niste oameni care chiar il iubesc!!! O sarbatoare frumoasa tuturor!

mesteritza
16th April 2009, 19:51
Si eu va ures un Pasti fericit alaturi de cei dragi! Multa sanatate si numai bucurii!:floricica:

crisloregym
16th April 2009, 22:03
Paste fericit si sa fiti linistiti, alaturi de cei dragi si sa va incarcati bateriile pentru urmatorul hop pana la vacanta/concediu!!!!

Cata_RB
18th April 2009, 17:17
Am ajuns si eu acasa in sfarsit...si cat inca mai am burta goala si ma pot misca :D profit de ocazie sa va urez Sarbatori fericite si sa va lasati prinsi macar putin de atmosfera de Pasti :)

miafangina
18th April 2009, 17:19
Pentru cei ce sarbatoresc,"Sarbatori fericite" alaturi de familie si prieteni.

Pentru ceilalti,o primavara frumoasa!:)

Tracoromana
18th April 2009, 19:35
Va doresc Sarbatori fericite alaturi de cei dragi!

http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=38664&d=1240072330

Cata_RB
18th April 2009, 21:26
Si voua va merge ciudat forumul? Mie mi-a marcat postul anterior ca fiind facut cu 4 ore mai devreme decat e de fapt :o:

Maxmold
18th April 2009, 23:04
Prieteni, vă felicit cu ocazia Sărbători fericite de Paște. http://s16.rimg.info/18303450db962c34b29f4b96a26fee1d.gif Doresc tuturor binele, succes, dragoste pe familia și prietenia veche! ;)
Mult fericire și de lumina casei al vostru! :floricica:

LuisaGym
18th April 2009, 23:31
http://www.judbrasov.ro/cjbv/upload/expozitie_pasti_2.jpg

resita
18th April 2009, 23:58
Paste Fericit!

ioanavol
19th April 2009, 11:46
http://i281.photobucket.com/albums/kk225/olsgimnastica/Diverse/paste-1.jpg

mikeyy
19th April 2009, 12:29
Hristos a inviat!
Va doresc tuturor un Paste Fericit!!!!

un mic iepuras :)
http://www.efelicitari.org/data/media/28/Iepuras.jpg

Cata_RB
19th April 2009, 13:04
Va pun si eu un iepurel :D

cata10
19th April 2009, 15:06
Hristos a inviat!

niagara64
19th April 2009, 16:06
Hristos a inviat !(mai tarziu la noi :) )

crisloregym
19th April 2009, 16:10
Adevarat a inviat!!!!! (ca tot nu a zis nimeni)....

La mine avem si "copilasi": 32 de puisori:) piu-piu...

Paste fericit tuturor!!!!

monalexa
21st April 2009, 13:22
Ce oua frumoase!!! Sper ca ati pascut fericiti cu totii!!!:P
Aseara m-am intors si eu dar vad ca nu mi-ati simtit lipsa... totusi va las in pace... de data asta :evil:

:happy:happy:happy

Cata_RB
21st April 2009, 14:25
Pai Mona, dupa atata indopat cu bunatatiuri crezi ca a mai avut cineva energie pentru simtit lipsa? :happy
Plus ca mie mi-a ramas gandul la puisorii lui Crys..."copilasi" mici, galbeni si pufosi, asa-i? Ce dulci trebuie sa fie :D

mesteritza
21st April 2009, 15:10
Adevarat ca a inviat! :D

crisloregym
21st April 2009, 17:45
Pai Mona, dupa atata indopat cu bunatatiuri crezi ca a mai avut cineva energie pentru simtit lipsa? :happy
Plus ca mie mi-a ramas gandul la puisorii lui Crys..."copilasi" mici, galbeni si pufosi, asa-i? Ce dulci trebuie sa fie :D

Doar unul galben, doi galben-maron si restul negri (cu variatiuni: putintel negru pe cap, pe burta sau pe unde s-a mai nimerit:P)

Din pacate, nu am mai reusit sa le fac si poza:( Tot am zis ca maine, maine, sa fie tot si, cand am plecat, am plecat in graba si am uitat:(

Dar de scumpi, Doamne-Doamne...

praf_de_stele
22nd April 2009, 09:12
hristos a inviat ! :D

eu n`am ciocnit niciun ou pastele asta :(

crisloregym
22nd April 2009, 21:43
Adevarat a inviat, Ade!!!! Poc...oups, al meu s-a spart, in seamna ca al tau e intreg;)

praf_de_stele
23rd April 2009, 14:09
foarte frumos din partea ta :D

whisper
27th April 2009, 00:51
Nu cred ca asta e locul potrivit..dar as vrea sa stiu si eu cum se alge cati gimnasti din aceeasi tara pot participa la individual? Urmeaza acelasi procedeu ca la patinaj sau?
Sper sa intelegeti ce vreau sa stiu:P

mikeyy
27th April 2009, 00:57
Daca te referi la indiv compus ca proba...din fiecare tara pot participa in finala doar 2 gimnasti, insa in calificari pot concura toti 6 si cele mai mari 2 punctaje merg mai departe.

La asta te refereai?

whisper
27th April 2009, 01:01
Pai cred ca da.:P
Multumesc pentru raspuns.
Deci nu conteaza cine a castigat campionatul national din respectiva tara, ci cei care aduna mai multe puncte in calificari.
Dar 2 sunt mereu sau doar daca aduna un anumit punctaj la CM precedent?

mikeyy
27th April 2009, 01:11
Aaaa acum inteleg la ce te referi :D
Nu e ca la patinaj. Nu conteaza rezultatele de la editiile precedente ale europenelor/mondialelor.

La mondiale fiecare tara are voie sa trimita maxim 6 baieti si 6 fete (cand se tine si proba pe echipe) si 6 baieti si 4 fete (cand sunt doar probe individuale...asa cum va fi si anul acesta). Cand ajung la concurs, toti participa in calificari.
Ca sa ajunga in finale trebuie sa se claseze in primii 8 (in cazul aparatelor) si in primii 24 (in proba de individual compus). Insa fiecare tara are dreptul doar la 2 reprezentanti/proba in finale.

Conteaza clasamentul de la nationale...cam de el se tine cont atunci cand sunt trimisi gimnastii la euro/mond/JO.

Daca mai e ceva neclar, poti sa ma intrebi ;)

whisper
27th April 2009, 01:16
Am inteles..eu ma gandeam ca o fi ca la patinaj:P
Mersi de raspuns. Sigur daca mai am vreo neclaritate o sa va mai cicalesc pe aici cu intrebarile mele:D

mikeyy
27th April 2009, 01:23
Cu multa placere!
Doar cand e vorba de calificare pt JO intervin niste reguli asemanatoare ca la patinaj (dar putin mai incalcite)...adica conteaza rezultatul obtinut in anul pre-olimpic la mondiale.

La JO merg doar primele 12 echipe clasate in anul pre-olimpic la mondiale. Si in cazul tarilor care nu au echipa ci doar cativa gimnasti..atunci acestia au 2 posibilitati pt a se califica:
1) ori se claseaza in primii 24 la individual compus la mondiale (aici se aseamana f mult cu patinajul :D )
2) ori castiga o medalie mondiala si atunci sunt calificati la JO doar pt aparatul unde au castigat medalia

In gimnastica...procesul de calificare pt JO incepe cu 2 ani inainte (adica va incepe la anul).

whisper
28th April 2009, 01:20
Conteaza clasamentul de la nationale...cam de el se tine cont atunci cand sunt trimisi gimnastii la euro/mond/JO.

Ei da sigur ca de el se tine cont ..dar e posibil ca cel/cea care a castigat sa nu reuseasca sa treaca de calificari si atunci pot trece cei care au terminat pe locul 2 sau 3.

Aha am inteles cum e si cu calificarile la JO.
Multumesc mult de raspuns:)

ioanavol
28th April 2009, 07:21
2) ori castiga o medalie mondiala si atunci sunt calificati la JO doar pt aparatul unde au castigat medalia


Medalie de aur, nu orice medalie.

De aceea nu s-au calificat atatia medaliati mondiali la JO de la Beijing...

monalexa
28th April 2009, 10:40
Medalie de aur, nu orice medalie.

De aceea nu s-au calificat atatia medaliati mondiali la JO de la Beijing...

Dina cate stiu de anul acesta se califica toti medaliatii cu aur, argint si bronz. Parca asa am auzit un comentariu la TV.

ioanavol
28th April 2009, 10:43
Dina cate stiu de anul acesta se califica toti medaliatii cu aur, argint si bronz. Parca asa am auzit un comentariu la TV.

Super, nu stiam ca s-a schimbat regula.
Asa mai merge.:)

mikeyy
28th April 2009, 12:01
Da..pt Londra 2012 se vor califica toti medaliatii din finalele pe aparate de la mondialele din 2011. Pentru asta au si redus numarul gimnastilor dintr-o echipa...nu vor mai fi 6 ci doar 5.

LuisaGym
19th May 2009, 15:03
Un exemplu de show demonstrativ de gimnastica la Holland's got talent. Tinerii nu sunt sportivi "profesionisti", am impresia ca fac gimnastica de dragul gimnasticii. Se antreneaza la club de 4 ori pe saptamana.


http://www.youtube.com/watch?v=gKMrQL3YN2U

miafangina
20th May 2009, 17:09
Daca nu ma insel,azi il sarbatorim pe Catalin.:)

Cata,esti un prieten de nota 10!Iti doresc multa sanatate,succes in tot ce faci,multe bucurii in viata si sper sa ne revedem cu bine in septembrie.
Torturile mi s-au cam terminat,dar niste prajiturele pentru tine tot am gasit.
LA MULTI ANI!:kiss:
/OLE/

praf_de_stele
20th May 2009, 17:33
la multi ani, cata !!!! :yeah:

mikeyy
20th May 2009, 19:17
La multi ani, Catalin!

Multa sanatate, fericire si mult spor in aceasta perioada...caci stiu ca e f incarcata.

http://www.millan.net/minimations/smileys/bdayparty.gif

Tess_AN
20th May 2009, 19:27
Daca nu ma insel,azi il sarbatorim pe Catalin.:)

Cata,esti un prieten de nota 10!Iti doresc multa sanatate,succes in tot ce faci,multe bucurii in viata si sper sa ne revedem cu bine in septembrie.
Torturile mi s-au cam terminat,dar niste prajiturele pentru tine tot am gasit.
LA MULTI ANI!:kiss:
/OLE/
Mia, sigur e azi? Stiu sigur ca e luna mai, ca incepe cu 2 (e intre 20 si 29) dar ... parca era 24... sau 26? Oricum, nu sunt sigura asa ca propun sa bem un pahar de vin rosu in fiecare seara in urmatoarele 10 zile in cinstea prietenului de nota 10!
La multi ani Cata!

miafangina
20th May 2009, 19:34
Mia, sigur e azi? Stiu sigur ca e luna mai, ca incepe cu 2 (e intre 20 si 29) dar ... parca era 24... sau 26? Oricum, nu sunt sigura asa ca propun sa bem un pahar de vin rosu in fiecare seara in urmatoarele 10 zile in cinstea prietenului de nota 10!
La multi ani Cata!

Foarte foarte sigura nu sunt,la mine in agenda asa scrie,dar propunerea ta e faina,bem cit e nevoie ca sa nu gresim:ok:...culmea ar fi sa ne spuna dupa 10 zile ca ne-am suprasolicitat ficatul din neatentie.:D

mikeyy
20th May 2009, 19:35
Sigur azi e ziua lui Catalin...si il vom mai sarbatori inca 1 data saptamana asta ;)
Si o sa mai avem 2 sarbatorite in luna mai....luna asta e o luna plina cu aniversari ale campionilor si forumistilor!!!:)

Tess_AN
20th May 2009, 19:45
Sigur azi e ziua lui Catalin...si il vom mai sarbatori inca 1 data saptamana asta ;)
Si o sa mai avem 2 sarbatorite in luna mai....luna asta e o luna plina cu aniversari ale campionilor si forumistilor!!!:)
Vrei sa spui ca e si Constantin? Si cu ceilalti/celelalte sarbatorite... Mia, trebuie sa dramuim bine vinul sa ne ajunga! Vinul rosu face bine, e medicament curat, (mai bun ca veninul de scorpion) doar perfuzia de tuica il intrece, numai bine poate sa ne faca.

La multi ani Cata!, azi, de ziua ta!

cata10
20th May 2009, 20:31
Multumesc mult de tot pentru urari, prieteni dragi! Abia astept sa ne revedem la concursurile de anul acesta!
Mia, saru'mana pt prajituri si pentru urari direct prin telefon! M-ai luat prin surprindere. Din pacate, traiesc unul din cele mai grele si urate momente din viata mea astfel ca nici nu constientizam ca azi e ziua mea. Of ....dar nu vreau sa va intristez cu necazurile mele asa ca.... Tess, te rog sa deschizi sticla de vin rosu.... ciocnesc si eu un pahar cu voi, va imbratisez pe toti si stiu ca sunteti alaturi de mine. Cu bine!

Tracoromana
20th May 2009, 20:44
Catalin, La multi ani si multa, multa sanatate !!! :floricica: :kiss:

cata10
20th May 2009, 20:51
Multumesc mult, Flavia!

crisloregym
20th May 2009, 20:54
Cata, LA MULTI ANI si sa treci cu bine peste aceste momente:)

AuriB
20th May 2009, 21:04
La multi ani Catalin!,multa multa sanatate si putere de a trece peste toate problemele.:kiss:

Maxmold
20th May 2009, 21:56
LA MULȚI ANI, Cătălin!!! Multă sănătate, succese, fericire!

cata10
20th May 2009, 22:03
Va multumesc si va doresc si eu tot binele din lume!

Andraf
20th May 2009, 23:22
LA MULTI ANI, CATALIN!
Sa fii sanatos, fericit, iti doresc mult mult succes!

miafangina
21st May 2009, 14:17
Tess, te rog sa deschizi sticla de vin rosu.... ciocnesc si eu un pahar cu voi, va imbratisez pe toti si stiu ca sunteti alaturi de mine. Cu bine!

Pai atunci sa ne facem de cap!:)...toarna in pahare,Tess!

La multi ani de Sfintul Constantin!Sa traiesti!(asa se zice in zona Lapusului)

La multi ani si pentru alti eventuali sarbatoriti (chiar nu-mi vine nimeni in minte) si multa sanatate!

Mihaela P
21st May 2009, 14:36
La multi ani 21mai (Oana-Elena)!
Sa ai parte e multe bucurii si realizari!

mikeyy
21st May 2009, 15:49
La multi ani si de Sf Constantin si Elena!

La multi ani, Niagara :floricica:

La multli ani, Catalin :bere:

La multi ani, tuturor celor care isi sarbatoresc azi ziua numelui.

Tess_AN
21st May 2009, 17:43
La multi ani Oana (21mai), La multi ani doamnelor Elena, Ileana, Constanta si altele, de asemenea La multi ani domnilor cu nume de imparat (Constantin) si derivate - Costel si altele.

crisloregym
21st May 2009, 20:31
La Multi Ani tuturor!!!!!!!

Maxmold
21st May 2009, 20:36
La Mulți ani tuturor: Sf Constantin, Elena și Niagara
!!!
Sănătate și succes!

niagara64
21st May 2009, 20:49
Multam frumos pentru urari !

myrab3la_19
21st May 2009, 22:43
Si eu sunt Elena :) asa ca multumesc pentru urari.Spun la randul meu La multi ani Elenelor si Constantinilor,sa fie sanatosi !

r.ralluca
21st May 2009, 23:43
buna seara am si eu o rugaminte puteti sa-mi spuneti unde sa caut pe net gimnastica cu Florentina sau sport cu Florentina in afara de site-ul ei

:cheer:

mikeyy
21st May 2009, 23:52
buna seara am si eu o rugaminte puteti sa-mi spuneti unde sa caut pe net gimnastica cu Florentina sau sport cu Florentina in afara de site-ul ei

:cheer:

Buna seara!
Sincer nu stiu la ce te referi....despre care Florentina e vorba?:confused:

niagara64
22nd May 2009, 00:45
Buna seara!
Sincer nu stiu la ce te referi....despre care Florentina e vorba?:confused:

O profesoara de fitnes , cam comerciala (parerea mea ) de pe Prima TV parca . Dar nu stiu unde ai putea gasi material video cu ea .Interesul ei este sa vanda ,nu?:)

21mai
22nd May 2009, 11:16
La multi ani 21mai (Oana-Elena)!
Sa ai parte e multe bucurii si realizari!

Multumesc pentru urari!:)

Cata_RB
23rd May 2009, 03:06
La multi ani cu intarziere :D si de la mine, Catalin, Constantini si Elene!

Daca nu ma insel...astazi este ziua Monicai! La muuuuuulti ani si numai bine! :floricica:

AuriB
23rd May 2009, 08:38
La multi ani,Mona!!!:floricica::floricica::floricica::
Sa fii sanatoasa, fericita si sa-ti mearga toate bine.:kiss:

mikeyy
23rd May 2009, 11:01
Azi e ziua cand trebuie sa fur un tort :evil: :P

La multi ani, Mona!!!!
Multa sanatate, fericire si tot ceea ce iti doresti sa devina realitate!!!
Iar in septembrie sa nu lipsesti de la Buzau :D

La multi ani inca o data!!!

http://www.flori-flori.ro/resources/images/files/file_727_m.jpg

Maxmold
23rd May 2009, 12:17
La mulți ani Mona!!!
Doresc multă multă sănătate, succese, iubire, spor la muncă și sigur împlinirei dorințelor tuturor!
:floricica: :floricica: :floricica::

praf_de_stele
23rd May 2009, 16:23
la multi ani, mona !!! :floricica:

ioanavol
23rd May 2009, 18:20
Cu scuzele de rigoare pentru intarziere...as vrea sa urez si eu LA MULTI ANI cu sanatate si multe bucurii tuturor sarbatoritilor din saptamana aceasta!!

:floricica::floricica::floricica::floricica:

Andraf
23rd May 2009, 20:26
La multi ani, Elenelor,Constantelor si Constantinilor!:bere:
La multi ani, Mona!/OLE/

miafangina
23rd May 2009, 20:56
Draga Mona,

Azi am fost la munca si m-a schimbat Auri,care mi-a spus sa vin repede-acasa ca se-ntimpla nazdravanii pe-aici;din pacate cineva ti-a furat tortul si l-a si mincat fugut-fuguta,de n-a ramas nimic pentru sarbatorita.:D
Ma duc sa-l caut pe pagina anterioara,iar de nu-l voi gasi,remediem in septembrie la Buzau.:)

Iti doresc multa sanatate,bucurii si sa fii fericita!
Astept cu drag sa te revad.

Si-acum sa scotocim putin prin rezerve,dupa ceva bun:

Prajitura are si visine,iar curcubeul nu e impresionant ca cel canadian,dar e mare minune ca a aparut intr-un oras asa poluat precum Baia-Mare.Sa-ti poarte noroc!

cata10
23rd May 2009, 21:05
La multi ani, Mona!
Sanatate si numai bucurii!

miafangina
23rd May 2009, 21:06
Azi e ziua cand trebuie sa fur un tort :evil: :P


Uite hotul!:)
Ai profitat de absenta mea de-acasa,sa vedem peste citeva zile daca-ti mai reuseste!:D

Asta vreau sa spun de-o vreme:ma induioseaza in mod deosebit urarile lui Max.Bravo,Max!

mikeyy
23rd May 2009, 21:12
Eu nu am furat nimic...nu aveti dovezi :D

praf_de_stele
23rd May 2009, 21:13
ce avatar frumos ai :rolleyes:

dar unde ai gasit poze? eu nu dau de vreuna :D

mikeyy
23rd May 2009, 21:16
ce avatar frumos ai :rolleyes:

dar unde ai gasit poze? eu nu dau de vreuna :D

Mersi....m-am bucurat ft mult pt victoria Alexandrei!
Mai am vreo 5 poze :)

miafangina
23rd May 2009, 22:08
Eu nu am furat nimic...nu aveti dovezi :D

Da,stiu poezia..el se jura ca nu fura...:) da' o glicemie ne lasi sa-ti masuram?

mikeyy
23rd May 2009, 22:09
Da,stiu poezia..el se jura ca nu fura...:) da' o glicemie ne lasi sa-ti masuram?

Bineinteles :)
Nu am nimic de ascuns :D

Cata_RB
23rd May 2009, 22:18
Da,stiu poezia..el se jura ca nu fura...:) da' o glicemie ne lasi sa-ti masuram?

:happy:happy:happy

mikeyy
23rd May 2009, 22:27
:happy:happy:happy

Nu rade Cata :D
Iti mai amintesti ca si tu vroiai sa atentezi la tort ?:P

Cata_RB
23rd May 2009, 22:32
Cine cand cum? Eu?! Nu recunosc nimic :D

crisloregym
23rd May 2009, 22:44
Nu rade Cata :D
Iti mai amintesti ca si tu vroiai sa atentezi la tort ?:P

Mona, draga mea, LA MULTI ANI!!!!!!!!!!

Scotocesc si eu dupa poze...am vrut sa iti dea flori doua printese, dar m-am razgandit, ca poza aia oricum o ai:D.

Asa ca daca tot ti-a furat "soricelul" tortul, eu iti daruiesc un castel numai si numai pentru tine:D...si un motanel tare destept..

Sa ai o seara cat mai frumoasa:)

Cata_RB
23rd May 2009, 22:53
Ioooooooi, ce motanel scuuuuuump! Ador pisicile!
Numai sa nu-l manance pe Mihai....aaaaa, adica soricelul de care zici! :P

mikeyy
23rd May 2009, 22:56
Vai ce va fac:D
:ras-plans:

praf_de_stele
23rd May 2009, 23:13
motanul ala seamana cu al meu (dar a murit saracutu`:()

miafangina
23rd May 2009, 23:19
Am gasit soricelul vinovat:

Cata_RB
23rd May 2009, 23:24
Vai ce va fac:D
:ras-plans:

Sa ne prinzi intai! :D:drak:

mikeyy
23rd May 2009, 23:32
Sa ne prinzi intai! :D:drak:

Ne vedem la Buzau...si o sa vedeti ce cumsecade sunt cand o sa va dau din tortul meu :)

cineva_cineva
24th May 2009, 13:40
Ca tot nu e Mona pe aici, probabil a plecat si ea in week-end sa sarbatoreasca departe de aglomeratia din Tg Mures, profit si eu de ocazie si ii scriu si eu la multi ani. La multi ani, Mona! Desi un pic cu intarziere, ma bucur sa iti daruiesc si eu ceva: o floricica superba, din Australia! La multi ani!

Si pentru Cristina si Mihai: uite, motanul lui Cris fuge dupa Mihai care a furat o bucatica de tort. Mihai, nu mai poti nega, se vede clar ce ai furat! Asa ca... mâțu' lui Cris: prinde-l!!!!!!! :))

crisloregym
24th May 2009, 23:44
Frumoasa floarea, Amalia:)

Referitor la motan...am uitat sa zic ca a mai imbatranit, are vreo 7 ani si nu prea il mai atrag nici vrabiutele, daramite soriceii:P

monalexa
25th May 2009, 00:09
Hello!!!
Dragii mei va multumesc mult de tot pentru urari, prajituri, flori si in mod deosebit Cristinei pentru motanel si Miei pentru curcubeu!
Eu am fost plecata depaaarte in weekend si se pare ca i-am permis lui Mihai sa-mi fure tortul :rosu:. Lasa Mihai ca ma "revansez" eu in septembrie!:drak: :P
Eu am fost plecata depaaaaarte in weekend dar v-am dus dorul, asa ca abia astept sa vad ce ati mai scris pe celelalte thread-uri!

Va multumesc inca o data la toti si multi pupici pentru voi!!!!
:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Tess_AN
25th May 2009, 11:15
La Deva, dupa concurs si festivitatea de premiere a fost banchet pentru copilitele ce au concurat... Acolo a ajuns tortul Monei :) pentru ca banchetul s-a facut prin grija Ramonei si a altora sufletisti care au adus de acasa una alta, suc, prajituri, etc... sa le faca o bucurie micutelor gimnaste.

Nu am gustat tortul dar vreau sa ii spun Monei La multi ani! cu multe impliniri si multe motive de sarbatorire cu torturi si sampanie!

monalexa
25th May 2009, 11:25
Multumesc mult Tess si tuturor care mi-au facut urari in astea doua zile!

Se pare ca trebuie sa-i cer scuze lui Mihai daca nu el a fost hotul :P.

Cata_RB
29th May 2009, 00:04
La muuuuuuulti ani Cristina!!! :kiss: :floricica:
Ai un stil super de a scrie, de multe ori ma binedispui si iti admir bucuria si pofta de viata molipsitoare ;) Sper sa ne vedem [cu totii] in toamna.

Pana atunci...eu stau la panda dupa vreun tort :D

miafangina
29th May 2009, 00:19
Pana atunci...eu stau la panda dupa vreun tort :D

Uite ca nici n-ai mult de asteptat:)

Cris,iti doresc multa sanatate,sa fii fericita si sa-ti mearga toate din plin.
Esti o fata minunata!Mult noroc in viata!
La multi ani!/OLE/:floricica::kiss:

Tess_AN
29th May 2009, 00:27
La muuuuuuulti ani Cristina!!! :kiss: :floricica:
Ai un stil super de a scrie, de multe ori ma binedispui si iti admir bucuria si pofta de viata molipsitoare ;) Sper sa ne vedem [cu totii] in toamna.

Pana atunci...eu stau la panda dupa vreun tort :D
Cata, pentru Cristina, nu tort ci "prajitura la metru" :)

La multi ani Cris! O vacanta cum ti-o doresti, examene luate mai bine decat iti doresti si... sa fii cu noi mai mult... cat ne dorim noi sa te avem in preajma. :kiss:

Cata_RB
29th May 2009, 00:27
Vaaaai, Mia, cate idei de torturi ai! :ras-plans: O palarie pentru o domnisoara, ce frumos!
Dar nu fur tortul ala, ca va dati seama imediat...o sa stau la panda sa sustrag ceva cand nu ma banuieste nimeni :D

Tess, de ce prajitura la metru?

AuriB
29th May 2009, 00:30
La multi ani ,Cristina!!!
Sa fii fericita,sanatoasa si sa te bucuri de cit mai multe lucruri bune.
O floare si o imbratisare din partea mea, oferite cu mare drag.:floricica::kiss:

Tess_AN
29th May 2009, 00:34
Tess, de ce prajitura la metru?
a)Ca sa compenseze tortuletul minion daruit de Mia
b)Ca sa se sature toti "hotii de torturi" de pe forum
c) Nu ai vazut poza ? ;) Da click sa se faca mare, masoara si daca mai ai intrebari... poate iti raspunde Cris sau Mia... dar numai poate... si numai daca esti cuminte :P

Care e raspunsul corect?

miafangina
29th May 2009, 00:39
Vaaaai, Mia, cate idei de torturi ai! :ras-plans: O palarie pentru o domnisoara, ce frumos!


E ora adevarului,asa ca recunosc:n-a fost defel ideea mea,eu doar am mincat o felie si m-am repezit sa-i fac o poza,stiam ca voi avea nevoie,cu atitia pofticiosi pe-aici:).A fost buuuuuuun,partea roz e martipan si a fost un test pentru un viitor tort de mireasa,nu forma ci gustul.
Tess,pune si poza cu prajitura vazuta in sectiune,s-o innebunesti de tot pe Cata!
Prajitura aceea chiar are un metru(sau poate avea) si e delicioasa.Totusi,postura de viitoare soacra nu-mi permite sa nu comentez putin:ati ris de mine ca ofer torturi deja mincate,dar sa-ti ofere cineva o prajitura pe care chiar tu ai facut-o si ai mincat-o,de asta ce mai ziceti?

Tess_AN
29th May 2009, 00:46
E ora adevarului,asa ca recunosc:n-a fost defel ideea mea,eu doar am mincat o felie si m-am repezit sa-i fac o poza,stiam ca voi avea nevoie,cu atitia pofticiosi pe-aici:).A fost buuuuuuun,partea roz e martipan si a fost un test pentru un viitor tort de mireasa,nu forma ci gustul.
Ups! Am dat-o in bara ca nu era asa de mic tortuletul Miei cum credeam eu ca e "tortulet individual" pentru o singura persoana... dar Mia, sa fim seriosi... nici la o armata de nuntasi nu ajunge tortuletul... si nu o maritam pe Cristina inca... Nu o "dam" (nora in Ardeal :rolleyes:) asa de curand.

miafangina
29th May 2009, 00:53
Ups! Am dat-o in bara ca nu era asa de mic tortuletul Miei cum credeam eu ca e "tortulet individual" pentru o singura persoana... dar Mia, sa fim seriosi... nici la o armata de nuntasi nu ajunge tortuletul... si nu o maritam pe Cristina inca... Nu o "dam" (nora in Ardeal :rolleyes:) asa de curand.

Nici tare mare n-a fost,doar ca l-am fotografiat cu ce-aveam la mine,adica cu telefonul:)

Tess_AN
29th May 2009, 00:54
Tess,pune si poza cu prajitura vazuta in sectiune,s-o innebunesti de tot pe Cata!
S-a facut! Daca asa zice Mia in rol de viitoare soacra... nimeni nu carteste in fata soacrei! ;)

Prajitura aceea chiar are un metru(sau poate avea) si e delicioasa.Totusi,postura de viitoare soacra nu-mi permite sa nu comentez putin:ati ris de mine ca ofer torturi deja mincate,dar sa-ti ofere cineva o prajitura pe care chiar tu ai facut-o si ai mincat-o,de asta ce mai ziceti?
Ce sa zic? Zic ca e o idee originala... :ok: Modesta m-a facut mama! :happy

whisper
29th May 2009, 01:04
La multi ani, Cris!

http://www.topglittergraphics.com/img_portuguese/feliz_aniversario/011.gif

Tess_AN
29th May 2009, 01:10
Cata, acu e momentul sa ataci tortul daruit de Ade (whisper)... poti sa iei tot nivelul de jos... cata vreme lasi roata cu lumanarelele nu observa nimeni si eu nu spun la nimeni. :yes:

ioanavol
29th May 2009, 01:18
LA MULTI ANI, Cristinaaaa!!!!!!! Mult succes in toate si sa ne vedem sanatosi cam in fiecare an, la nationale sau/si la europene/mondiale ;)

:kiss::floricica::floricica::floricica::floricica:

si cum eu nu fac nici torturi nici prajituri (mai ales nu dintr-alea mancate sau sterpelite:D)...iti ofer si eu ce-am prin casa...dar din toata inima:P:lmao

iote, mai pentru silueta:

Cata_RB
29th May 2009, 01:32
A, deci Tess a facut prajitura-metru, a si mancat-o si acuma ne arata ce buna a fost? :D Astept sa vad si sectiunea :D
M-ati pus pe ganduri acuma...n-am fost eu la multe nunti, dar n-am stat niciodata pana la tort. O sa tin minte data viitoare, sa mai stau pe-acolo putin, ca e bun :P

Perfect, Tess, are si capsuni...considerati partea de jos rezervata! :D
Foarte tare, Ioana! :happy

mikeyy
29th May 2009, 02:30
La multi ani, Cristina!!!!!
Multa sanatate, bucurie, momente frumoase alaturi de familie si prieteni (la categoria asta sper ca ne incadram si noi :P) si spor in toate!
Meriti totul din plin!!!

Multe prajituri pe aici...yammy.
Eu ca de fiecare data voi oferi florile...o floare pentru o alta floare!!!!

http://www.floridevis.ro/data_files/flower_photos/flower_45.jpg

@Ioana: foarte tare "tortul tau" :)

Tess_AN
29th May 2009, 08:09
A, deci Tess a facut prajitura-metru, a si mancat-o si acuma ne arata ce buna a fost? :D
Cata, nu e asa. Originalitatea consta in faptul ca, prajitura la metru a fost facuta si mancata de Cristina! Eu am primit doar poza pentru ca am fost cuminte si m-am oferit sa spal vasele :drak:

Am adaugat si poza cu prajitura "feliata" langa cealalta poza.

LA MULTI ANI, Cristinaaaa!!!!!!! Mult succes in toate si sa ne vedem sanatosi cam in fiecare an, la nationale sau/si la europene/mondiale ;)

si cum eu nu fac nici torturi nici prajituri (mai ales nu dintr-alea mancate sau sterpelite:D)...iti ofer si eu ce-am prin casa...dar din toata inima:P:lmao
iote, mai pentru silueta:
M-am laudat eu cu orginalitatea, dar Ioana mi-a dat clasa! Am vazut multe in viata dar portocale cu lumanarele nu am vazut! Unde mai pui numarul de calorii si ca sunt sanatoase! :yeah:

Cristina, inca o data, La multi ani!

Andraf
29th May 2009, 08:09
La mult ani, Cristina!
Iti doresc sa fii fericita, sanatoasa si sa ne incanti in continuare cu mesajele tale cu iz 'moldovinesc'. Recunosc ca nu de putine ori am ras cu pofta dupa ce ti-am citit mesajele. Te pupic si abia astept sa ne vedem... :kiss: :floricica::floricica::floricica:

monalexa
29th May 2009, 11:59
http://ecards.alege.net:81/17/really_it_s_your_birthday_today.jpg

Then...

http://www.petocuri.ro/uploads/tx_srsendcard/hb.jpg

:P

La multi multi ani Cristina!!! :cheer::cheer::cheer:

Sa fii fericita si intotdeauna inconjurata doar de persoane dragi tie! Pupici:kiss::floricica:

Maxmold
29th May 2009, 17:30
LA MULȚI ANI, Cristina!!!
Doresc sănătate, fericire, toate cele bune și împlinirea dorințelor!
:floricica: :floricica: :floricica:

cata10
29th May 2009, 22:08
Ooooo, o tinem din sarbatoare in sarbatoare!
La multi ani, Cristina! :floricica::floricica::floricica:
Tot ce iti doresti tu sa se implineasca...
.... si sa ne dai voie sa gustam si noi din bunatatile pe care le-ai primit. Arata atat de bine.
Mia, Tess, mi-ati facut o pofta de dulciuri...!!!!

Cata_RB
29th May 2009, 22:25
Ca tot veni vorba de dulciuri... M-am gandit sa va spun si voua care a fost cea mai mare bucurie a mea zilele astea, poate mai e pe-aici vreun nostalgic :D
Cred ca stie toata lumea ouale de ciocolata Kinder, care din Romania au disparut in varianta clasica acuma ceva ani, fiind inlocuite de Kinder Joy, practic o crema impachetata in plastic. Ei bine, eu am suferit muuuuulta vreme, Kinderul clasic se numara printre cele mai bune lucruri pe care le-am mancat vreodata si mi-a ramas asa, "lipit", si dupa ce am crescut. Vara trecuta le-am vazut in afara tarii, inclusiv in Ungaria foarte aproape de granita si am tot sperat ca le vor aduce iar si la noi. Si zilele trecute am vazut mult-iubitele mele oua Kinder clasice intr-un supermarket, complet intamplator mi-au picat ochii pe ele. Nu va mai zic decat ca am inceput sa topai si sa tip in mijlocul magazinului...:D:D:D
Scuzati divagatia, dar dupa cum spuneam...poate le mai plac si altora, cei mai mici mai ales, si se vor bucura ca au aparut iar :)

mikeyy
29th May 2009, 22:29
Si mie imi placeau ft mult ouale Kinder cand era mic..faceam si colectie cu surprizele din interior. Imi amintesc ca aveam colectia completa de strumfi, una cu niste lei...si cu niste statui in miniatura cu samurai. Statuile inca le am si acum.
Mersi Cata ca ai spus...o sa caut si eu:)

Sunt la fel de bune? :D

Cata_RB
29th May 2009, 22:39
Da, si eu aveam o gramaaaaada de jucarele de toate felurile, acum sunt mai slabute, de multe ori intregi sau din 3-4 parti maxim. Nu mai sunt la fel de complexe din pacate.
Dar despre ou...da, eu zic ca are acelasi gust :D Mie imi placea sa rontai stratul alb separat de cel maro :D
Sper sa le gasesti, momentan n-am mai vazut in alta parte...incet-incet cred ca o sa fie iarasi peste tot.

mikeyy
29th May 2009, 22:46
Deci clar...maine de dimi o sa dau o tura pe la toate supermarket-urile :)

crisloregym
30th May 2009, 08:40
Buna tuturor.

Imi cer scuze ca va raspund atat de greu, insa abia ieri seara am intrat in casa de la Radauti si, ca orice ultima zi pe misiune, a fost un mare du-te - vino toata ziua. Mai ales ca ni s-a si ivit in ultimul moment oportunitatea de a pleca cu o dubita spre Suceava si de acolo de a veni cu maxi-taxi pana la Iasi, astfel incat am ajuns la 20.00 in casa in loc de 22.00...tot e o realizare, ca am profitat si eu de ai mei:)

Cata (ambii Cata), Auri, Max, Andra, multumesc mult pentru urari:) Mi-a facut tare bine sa le citesc:).

Mihai, multumesc pentru flori, le-am pus in vaza si miros tare bine. Rivalizeaza cu trandafirii mei de afara:D

Mia, Ade, Ioana, multumesc pentru torturi...va spun ca au fost foaaaaarteeeeee buneeeee...si chiar arata tare bine. Ioana, m-am distrat mult cand l-am primit pe al tau, e un maaareee semn de originalitate, cu lumanarelele asa:P. Mai ales ca lumanerele arata 5 ani, varsta cu care ma identific pe deplin cateodata.

Tess, si tu ai fost foarte originala cu prajitura la metru....ai indus-o pe biata Cata in eroare, si nu numai o data:). Asa este, prajitura aceea este traditie la mine in familie, se face doar o data pe an, de Anul Nou. Aceea a masurat undeva la 70 de cm, daca imi aduc eu bine aminte, dar, daca ai tavi pentru checuri un pic mai mari, poate sa aiba si o lungime mai mare:D. Este prajitura mea preferata (stia Tess de ce mi-o ofera si de ziua mea, ca doar de, e raritate scumpa la gust doar o data pe an).

Sa stiti ca m-0am distrat tare mult cu voi si m-au bucurat si mai mult cadourile voastre...iar, cu acest sfarsit de mai, vreau sa va spun ca suntem si mai aproape de nationale:D

Catalina, sa stii ca si mie imi placea la nebunie oul Kinder vechi si nici nu credeam ca se mai fabrica pe undeva...dar ce bine ca se fabrica. Si ai tu dreptate ca inainte surprizele erau mai ingenioase, trebuia sa urmezi nstructiunile ca sa iti iasa un catel care isi misca coada, vreun vaporas...sa stii ca m-ai starnit, o s amerg s ama mai uit printre surprizele pastrate prin dulap; aveam pe atunci (cand eram mai tanara cu multi ani plus unul) un raft de bibiloteca plin cu surprizele Kinder....tata faceam drumuri pentru marfa la Bucuresti si cand venea, venea cu cateva "cofraje" din acele de oua Kinder pentru vanzare, dar avea si Cristina asigurat oul zilnic:D.

Acuma merg si eu la invatat, maine am un examen pentru care nu am citit nimic (si nici nu am chef:().

Cata_RB
30th May 2009, 12:51
Bun, m-am lamurit cu prajitura...ca Tess, ca de obicei, e mai misterioasa :P Oricum, sigur e o nebunie, am vazut poza si cu sectiunea si arata yam yam :D
Eu din pacate nu mai am jucariile vechi din Kinder, am avut si eu o gramada la vremea mea...dar a aparut sora-mea mai mica si le-a facut praf, impreuna cu multe alte amintiri :( Asa ca sa va jucati si pentru mne!

Iti inteleg foaaaaaaaarte bine lipsa de chef, dar totusi...spor la invatat! :)

Cata_RB
1st June 2009, 02:56
Putin dupa ora 12 un coleg si prieten bun mi-a spus "La multi ani"...intai am ramas un pic uimita, dar apoi mi-am dat seama ca-mi place ideea :P
Asa ca spun si eu "La multi ani si suflet de copil cat mai multa vreme" in primul rand micutelor gimnaste pe care le stim prin intermediul forumului: Irina, Laura, Asiana, imi cer mii de scuze daca am uitat pe cineva, dar maine am examen si memoria mi-e incarcata de multe chestii :P
Si in al doilea rand, aceeasi urare pentru toti cei care se mai simt cat de putin copii :) In restul anului mai rade lumea de mine, in gluma, cand ma entuziasmez de la jucarele, baloane, acadele, desene animate, pinguini sau, mai nou, oua Kinder :P, dar de 1 iunie ma simt in largul meu sa ma manifest :D

crisloregym
1st June 2009, 09:39
La Multi Ani si tie, Cata:) si sa ai cale libera de manifestare azi, dupa examen:)

La multi ani si micutelor noastre gimnaste: Irina, Laura, Asiana...eu ii urez La Multi Ani si lui Angy, ca mi-e dor de ea si de mamica ei:)...si La Multi Ani tuturor celor care si-au mai pastrat ceva din sufletul de copil:)

Si un special La Multi Ani "copilului de 5 ani" Tess:D