PDA

View Full Version : Discutii off-topic



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28

Cata_RB
15th October 2011, 23:31
Mersi! :)
Ma asteptam la raspunsul asta, bine macar ca la cei de care eram relativ sigura ca mai concureaza am primit confirmare. Sper si pentru Plushenko pe viitor :D

Anicia Juliana
16th October 2011, 12:07
Astazi pe TVR3:

18:00 Campionatul Mondial de Scrima 2011
Finala mica spada echipe feminin Comenteaza Alina Alexoi Producator Monica Bucur Transmisiune directa de la Cattania
20:10 Campionatul Mondial de Scrima 2011.
Finala mare spada echipe feminin Comenteaza Alina Alexoi Producator Monica Bucur Transmisiune directa de la Cattania

Fetitele Power Praf ataca o medalie mondiala! Tocmai ce au trecut in sferturi.

http://i.ziare-pe-net.ro/upload/stiri/large/10/47/Thumb_300_x_300_1351_309666_campioane.jpg

Remember Paris?

http://www.danalexe.ro/wp-content/uploads/2010/11/articol-scrima1.jpg

Imagini: GSP si Dan Alexe

miafangina
16th October 2011, 12:16
Ce frumoase sunt!
Multumesc Anicia de info si poze!:floricica:

O sa ma uit daca pot.Hai fetele!:cheer::cheer::cheer::cheer:

AuriB
16th October 2011, 18:59
Fetele sint in finala mondiala si vor trage pentru AUR mondial impotriva Chinei!

Pe TVR 3 de la ora 20.

BRAVO FETELOR!!!:yes:/hello
Sa va luati revansa pentru aurul si argintul pierdute la individual!

HAI FETELE!:no1:no1:no1
/OLE/

dracsor
16th October 2011, 19:06
/hello/hello/hello

/OLE/

:cheer::cheer::cheer:

:no1:no1:no1

promit sa nu ma uit! asa sigur avem aur

degetica
16th October 2011, 19:37
eu nu cred ca apuc sa vad. Sper sa reusesc! Bravo feteleeeeeeeeeeeee!!!

mayas
16th October 2011, 20:05
dar e 20:05, si nu a inceput,....

edit:
aaaaaaa,.... pe site TVR apare la 20:10

AuriB
16th October 2011, 20:49
Abia acum a inceput!!

Hai feteleeee!!!

degetica
16th October 2011, 21:13
mai cat dureaza o finala de scrima ca ma ia cu lesin:D si ala micu face scandal ca cica el vroia la jimjam:D

degetica
16th October 2011, 21:34
Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

alexa_andra
16th October 2011, 21:40
http://www.youtube.com/watch?v=uJt-HIiYprI&feature=channel_video_title - aici ar trbui sa transmita festivitatea in direct

mayas
16th October 2011, 21:41
bravo fetele!!!!!!!!!!!!!

fetele power praf, au facut iar pilaf!!!!!!!!! :))

nu am inteles nimic, am urmarit si cu comm in chineza cred, dar dak fetele s-au bucurat la sf e clar k au castigat, + scorul care a aratat la fel, cu avantaj pentru noi.

e bine! sa mai alunge supararea dupa CM d la Tokyo. :(

vera72
16th October 2011, 21:43
Doamne!!! Avem aur!!! Tremur toata!!! Sa mor de inima la final!!!

AuriB
16th October 2011, 21:44
BRAVOOOOOOOOOOOOO!!!:no1:no1:no1:no1

Auuuur pentru ROMANIA!:cheer::cheer::cheer:

In sfirsit o veste bune pe ziua de azi!:yes:


/OLE/

mayas
16th October 2011, 21:46
http://www.youtube.com/watch?v=uJt-HIiYprI&feature=channel_video_title - aici ar trbui sa transmita festivitatea in direct

ms alex, merge,...
dar oare e in seara asta pt fetele noastre premierea?

alexa_andra
16th October 2011, 21:49
ms alex, merge,...
dar oare e in seara asta pt fetele noastre premierea?

In general, premierea se face in aceeasi zi. Acum e ultima finala - floreta masculin. Probabil dupa...

vera72
16th October 2011, 21:50
Mi-am amintit de Olimpiada de la Atlanta cand se desfasura in acelasi timp finala pe echipe la gimnastica si concura Laura Badea la floreta ( nu prea ma pricep la probele de scrima, dar cred ca era floreta!!)
Eram asa de suparata ca fetele la gimnastica nu evoluau asa cum mi-as fi dorit si in acelasi timp tremuram pentru Laura. Finalul il stiti: fetele bronz, Laura aur.

Macar ziua de astazi se termina frumos!!!

mayas
16th October 2011, 21:55
dap, sper ca acum sa cante "desteapta-te romane" nu "trei culori..." dak stiti povestea de anul acesta de la europene cred.

Anicia Juliana
16th October 2011, 22:31
O lectie de sportivitate si nu altceva. Simona accidentata la genunchi, Ana nevoita sa dea drumul la spada dupa fiecare atac pentru ca intra in finala cu o accidentare la mana, Anca devenita rezerva dupa o jena la spate si Loredana cu atatea emotii. Li s-a furat o tusa importanta la 3 avans, puteau fi 4 si au constinuat. Simona si iar Simona!

S-a scris istorie la scrima. Prima data cand se castiga aurul 2 ani la rand intr-o proba si prima data cand avem 2 sportivi pe podiumul mondial

degetica
16th October 2011, 22:58
da, m-a bufnit plansu cand li s-a furat tusa aia. Si cand i-a dat cartonas degeaba.Si cand am vazut cum o doare genunchiul pe Simona, Si cand era prioritate China sau cum se numeste. Cine era domnul care a comentat? foarte fin e.

dracsor
16th October 2011, 23:03
http://www.tvr.ro/articol.php?id=112658&c=137

Anicia Juliana
16th October 2011, 23:13
da, m-a bufnit plansu cand li s-a furat tusa aia. Si cand i-a dat cartonas degeaba.Si cand am vazut cum o doare genunchiul pe Simona, Si cand era prioritate China sau cum se numeste. Cine era domnul care a comentat? foarte fin e.

Octavian Zidaru. Alexandra mi-a zis ca e fost scrimer, participant la o olimpiada, acum arbitru. Si eu am devenit fana comentariului sau. La tusa respectiva, a plecat de langa Alina de la comentariu, s-a dus sa-l avertizeze pe Podeanu, antrenorul fetelor, ca tusa a fost a noastra, ca s-a vazut pe reluare. Ele pe pista nu vad reluarea, si nici antrenorul. S-a auzit pe tv cum tipa la el: cere video, e dreptul nostru. Si Alina fierbea atunci. Bine ca s-a terminat cu bine. Multumesc ca ati urmarit si ati comentat!!!

vera72
16th October 2011, 23:35
Am vazut si festivitatea de premiere.
Felicitari fetelor.

Ultima finala ( a baietilor la floreta) a fost si ea de infarct!

Anicia Juliana
16th October 2011, 23:39
Au castigat chinezii la o tusa in fata francezilor. Chiar au meritat pt cum si-au construit avantajul pe parcursul luptei.

Am pus poze si ceremonia fetelor la topicul de scrima.

ancaqwe
16th October 2011, 23:44
bravo!!!!!!!
am prins exact ultimul minut - castigasera fetele deja !!!!
comentariul mi-a placut si mie f mult de la semifinalele feminine :)
bravo!

miafangina
17th October 2011, 23:27
Aseara nu am avut internet,dar televizor da,asa ca am urmarit finala de la al doilea asalt(sau set,cum se spune?).
Fetele au atitudine de campioane,au fost grozave.
Un mare cistig este si comentariul Alinei Alexoi.Nu mai zic de expert,dansul a fost fara repros,zic de Alina care comenteaza scrima doar de la Beijing(cred eu).Imi amintesc ca atunci,in primele zile a comentat cineva de toata groaza si au pus-o apoi pe Alina care s-a adaptat,a invatat si a facut fata cu brio,de-atunci incoace a invatat multe,a crescut si mai ales pune o pasiune in comentariu,toata admiratia pentru ea:yes:

Bravo fetelor campioane si bravo voua,fetele mele dragi de-aici,pentru modul in care ati trait finala./hello:yes:

Vreau sa va intreb de unde supranumele de "power-praf" ca eu n-am mai auzit si e momentul sa recunosc putin rusinata ca le urmaresc pe fete doar cind au concursuri si nu prea stiu multe despre ele,doar ca sunt speciale:frumoase,inteligente,ambitioase,puternice ,luptatoare,hotarite,au demnitate si simtul umorului.
Stiu ca sunt mature,dar exact asta e atitudinea care lipseste la gimnastica momentan:LE FACEM PILAF!!! =SI NOI PUTEM,BA CHIAR MAI BINE!!!

Orice tinar din lumea asta le poate lua drept model.

Ma voi duce la scrima sa vad premierea;le-au pus imnul bun de data asta?

Va multumesc pentru informatii si atitudine!

N-am vazut ziarele de astazi,le-a pus cineva pe prima pagina?Sper ca da.

Anicia Juliana
18th October 2011, 18:35
Aseara nu am avut internet,dar televizor da,asa ca am urmarit finala de la al doilea asalt(sau set,cum se spune?).
Al doilea releu cred ca se spune. Asalt se zice la toata lupta. Iar la o secventa din lupta, de exemplu la un atac, se zice actiune.



Un mare cistig este si comentariul Alinei Alexoi.Nu mai zic de expert,dansul a fost fara repros,zic de Alina care comenteaza scrima doar de la Beijing(cred eu).Imi amintesc ca atunci,in primele zile a comentat cineva de toata groaza si au pus-o apoi pe Alina care s-a adaptat,a invatat si a facut fata cu brio,de-atunci incoace a invatat multe,a crescut si mai ales pune o pasiune in comentariu,toata admiratia pentru ea:yes:
Urmareste scrima de mult timp Alina, ca a zis ca-si aminteste tusa cu tusa finala Laurei Badea de la Atlanta. I-a placut intotdeauna tot ce-a fost frumos in sport si bine ca i s-a dat ocazia la Beijing sa comenteze si scrima. Ramane unul dintre cei 4-5 jurnalisti sportivi de luat in seama.


Vreau sa va intreb de unde supranumele de "power-praf" ca eu n-am mai auzit si e momentul sa recunosc putin rusinata ca le urmaresc pe fete doar cind au concursuri si nu prea stiu multe despre ele,doar ca sunt speciale:frumoase,inteligente,ambitioase,puternice ,luptatoare,hotarite,au demnitate si simtul umorului.
Stiu ca sunt mature,dar exact asta e atitudinea care lipseste la gimnastica momentan:LE FACEM PILAF!!! =SI NOI PUTEM,BA CHIAR MAI BINE!!!
Power praf e de la desenul animat Fetitele Power Puff, niste supereroine justitiare. Am impresia ca sunt chiar 4. Si "va facem pilaf" pentru ca rimeaza. Si inainte de asalt, toate echipele zic o incurajare, italiencele zic "Toate pentru una!". Ale noastre au fost mai originale si din 2008 zic "Power praf va facem pilaf". Informatiile astea tot Alina le-a zis.

miafangina
18th October 2011, 23:03
Multumesc frumos.
Foarte dragut,imi place cum se-ncurajeaza fetele.:yes:

alexa_andra
19th October 2011, 22:24
Eu abia acum realizez ca am scris tot felu' de chestii, mai putin ce era important...
Felicitari campioanelor noastre: Ana, Anca, Loredana si Simona, o adevarata echipa!:no1/hello
Sa speram ca Ana e bine si ca nu se mai accidenteaza, ca vreau sa urmaresc scrima in continuare! Valabil si pt celelalte fete.

Anicia, sunt 3 fetite Power Puff (informatie din surse sigure:D)

3, 2, 1...aaaaand...go:
http://www.gsp.ro/sporturi/altele/echipa-feminina-de-spada-a-cucerit-unicul-titlu-mondial-dintr-o-proba-olimpica-in-2011-aurul-cel-singur-272275.html
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/alte-sporturi/sportul-romanesc-in-picaj-cea-mai-slaba-recolta-de-medalii-la-cm-in-an-preolimpic-din-2003-incoace-8876612
The fun has begun!
Spuneam zilele trecute ca urmeaza furtuna, dar nu numai in gimnastica. Acum sunt inca decenti:D, sa-i vedem dupa haltere si handbal!
Si totusi uita doua medalii de bronz neasteptate la judo, bronzul baietilor la C2 dupa 2-3 curse pe zi, timp de cateva zile, un altul la box, dupa 6 ani de "seceta" (3 editii ale CM) si vreo 2 clasari la cateva miimi de podium la kaiac (care, de altfel, se scufundase de tot de la Atena incoace)!
In fine, nu e ceva nou, da' ma revolt si io asa, sa nu-mi mai iasa fum pe nari:P

http://www.gsp.ro/sporturi/altele/deocamdata-61-de-sportivi-romani-calificati-pentru-londra-272709.html - Io numar acolo 48...unde-s 13? Au uitat de Cristina Bujin, Cristina Casandra, Claudia Stef, baietii de la K2 200m si vreo 2 judoka (daca se rezolva problema lui Brata) si tot nu-s 61!:groggy:

Anicia Juliana
20th October 2011, 13:29
Interviu cu Simona Alexandru

http://www.prosport.ro/alte-sporturi/alte-sporturi/ultima-tusa-prima-sampanie-povesti-de-capa-si-spada-cu-simona-alexandru-8883307

A fost un campionat mondial extrem de puternic, cu meciuri încheiate la o tușă ce relevă forța tuturor competitoarelor, n-am văzut alt turneu mai tare ca acesta. La antrenamente, îl zăream undeva pitit în sală pe tehnicianul nemțoaicelor și pe antrenorul francez al chinezoaicelor cum ne spionau. Ne spuneam "ce-or înțelege ăștia ce facem? că nu înțelegem nici noi"…

:))

Felicitari, Prosport pentru initiativa si la mai multe!

vera72
20th October 2011, 21:51
Frumos interviu si interesant in acelasi timp. Insa viitorul se pare ca nu este roz nici la scrima!

miafangina
20th October 2011, 22:54
Da,si mie mi-a placut interviul.

miafangina
22nd October 2011, 00:01
Pentru amatorii de alte sporturi,miine[adica azi:)] incepe cupa mondiala la ski alpin.
Nu uitati nici de grand-prix-ul de patinaj artistic.Avem treaba!:)

Tess_AN
23rd October 2011, 19:21
La multi ani lory!

lory
23rd October 2011, 20:47
Tess, atenta ca de obicei ! :) Multumesc!

MitzGym
23rd October 2011, 21:11
la multi ani,lory!

lory
23rd October 2011, 21:17
Multumesc Mitz

Cata_RB
23rd October 2011, 21:26
La multi ani, Lory! :floricica:

degetica
23rd October 2011, 21:45
La multi ani, Lory!!

dracsor
23rd October 2011, 22:14
La multi ani, Lory!!

mikeyy
23rd October 2011, 22:40
La muuuulti ani, Lory!!! :floricica:
Sanatate, bucurii si multe realizari!

lory
23rd October 2011, 23:38
Va multumesc tuturor! Pentru voi (daca nu tineti cont de ora tarzie :D )

crisloregym
23rd October 2011, 23:45
La multi ani, Lory! delicios tortul:)

miafangina
24th October 2011, 00:01
Hei,mincati dulciuri fara mine?!:)

La multi ani,Lory!Sanatate si multe bucurii iti doresc!:floricica:

Multumesc de tratatie.Lory,sa stii ca la orice ora mincam dulciuri:) cu mare placere.

dracsor
24th October 2011, 14:38
http://blog.letsdoitromania.ro/noutati/rusinea-de-a-fi-campion-european/ - chiar daca e un forum de gimnastica :)

http://www.cabral.ro/despre-altii/performanta-nu-intereseaza-pe-nimeni?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+alanegru+%28ala+negru%29&utm_content=Google+Reader - pe aceeasi tema

Tess_AN
26th October 2011, 06:58
La multi ani Mirabela! Si la mai multe sferturi de veac!

Cata_RB
26th October 2011, 10:40
La multi ani, Mirabela!! :)

monalexa
26th October 2011, 11:29
La multi ani, Mirabela!!! O viata plina de culori! http://www.coolnotions.com/ClipArt/flowers-with-faces-Feb2010-01.gif

AuriB
26th October 2011, 11:34
La multi ani, Mirabela!:floricica:

Sanatate multa,bucurii si impliniri!

dracsor
26th October 2011, 12:25
La multi ani, Mirabela! Sanatate si fericire!

miafangina
26th October 2011, 16:02
La multi ani fericiti,Mirabela!:floricica:

Sanatate si multe bucurii in viata!

myrab3la_19
26th October 2011, 17:24
Dragele mele,va multumesc pentru urari.Multa sanatate si voua si de asemenea bucurii!
Tess: Intentionez ca si la anul si peste doi si peste trei ani.... tot un sfert de veac sa implinesc ;)

anna.09
26th October 2011, 17:42
La multi ani Mirabela! Tot ce iti doresti sa ti se implineacsa!

ancaqwe
26th October 2011, 17:49
La Multi Ani!!! Lory :) cu intarziere
La Multi Ani!!! Mirabela!!!!

myrab3la_19
26th October 2011, 19:19
Multumesc Oana ,multumesc Anca !

lory
26th October 2011, 19:26
La multi ani Mirabela!
(Multumesc si eu tuturor; Anca, o luna inainte si o luna dupa, deci te incadrezi :) )

miafangina
30th November 2012, 10:16
La multi ani Andreilor si Andreelor de pe forum si din lumea gimnasticii!

La multi ani si celor sarbatoriti intre timp:) in special Lavinia si Oana:floricica::floricica: ,pe voi va felicitasem ultima oara,inainte de "fatidica" zi.

Si pentru ca plec din oras,va urez tuturor La multi ani cu sanatate! de ziua nationala.:bere:

mikeyy
30th November 2012, 11:42
La multi ani, Andreea si Andrei!!!! (gimnasti, antrenori, forumisti sau alti suporteri)
:floricica: :bere:

dracsor
30th November 2012, 12:11
La mult ani tuturor! Sa fiti sanatosi si sa vi se indeplineasca toate dorintele!

Cata_RB
30th November 2012, 12:14
La multi ani, Andrei si Andree!

totto
30th November 2012, 17:06
La Multi Ani PICI

cristina561
30th November 2012, 17:12
La multi ani!!!!
La multi ani Andreea Raducan, Larisa Andreea Iordache, Andreea Iridon, Andrei Muntean!!!!

ice_girl
30th November 2012, 20:44
La multi ani Andreilor si Andreelor de pe forum si din lumea gimnasticii!

La multi ani si celor sarbatoriti intre timp:) in special Lavinia si Oana:floricica::floricica: ,pe voi va felicitasem ultima oara,inainte de "fatidica" zi.

Si pentru ca plec din oras,va urez tuturor La multi ani cu sanatate! de ziua nationala.:bere:
Mia, multumesc mult pt urare:kiss: ( am vazut si marti urarea dar pana sa intru sa-ti multumesc s-a "rupt filmul" :D)
"La Multi Ani" si din partea mea tuturor celor care-si serbeaza azi onomastica:floricica::bere:!

cristina561
1st December 2012, 12:16
La multi ani Romania!!!

ice_girl
1st December 2012, 22:13
"La Multi Ani" tuturor de ziua nationala! Si "La Multi Ani" Romania!!!

miafangina
3rd December 2012, 19:32
http://sport.hotnews.ro/stiri-alte_sporturi-13738287-nuta-olaru-42-ani-castigat-maratonul-las-vegas.htm

Nuta Olaru a cistigat maratonul de le Las Vegas.Felicitari!

Tracoromana
4th December 2012, 00:02
@Mihai, mersi de linkul la ITV, noroc ca l-am salvat, fiindca au disparut mesajele din ultimul an. Asa ca am vazut si Varietatile Regale. Super.

mikeyy
4th December 2012, 11:19
Cu multa placere, Flavia. Da, si eu sunt incantat ca am gasit acel link.

ancaqwe
4th December 2012, 11:27
http://sport.hotnews.ro/stiri-alte_sporturi-13738287-nuta-olaru-42-ani-castigat-maratonul-las-vegas.htm

Nuta Olaru a cistigat maratonul de le Las Vegas.Felicitari!

Felicitari!
Insa mie mi se pare trist ca nu mai vine nimeni din urma... Chiar vroiam sa va intreb - am vazut un mini-reportaj la TV din care nu am inteles nimic - legat de scolile sportive - ceva de genul ca nu mai au voie sa primeasca (virgula) copii din alte scoli (adica cei care vor sa faca sport sunt obligati sa vina la scoala sportiva ori sa se retraga) ? E adevarat? Am inteles corect? :groggy:

Ada24
8th December 2012, 14:26
Mihai, Flavia va uitati la X factor anul asta?
Cu cine tineti in finala?:D
Care au fost favoritii? (nu doar din finala, in general)

mikeyy
8th December 2012, 14:33
La varianta UK te referi, nu? :) Ca la cea romaneasca nici nu m-am obosit la cat de prost e organizata.

Da, la britanici m-am uitat saptamanal in direct pentru ca am avut un stream foarte bun. :D Nu pot sa zic ca am un favorit in finala pentru ca nu imi place nici unul in mod deosebit. Mi-a placut foarte mult Ella (inca am in cap interpretarea ei din prima sau a doua saptamana a melodiei "Rule the world"). Oricum anul asta publicul a votat total aiurea. Nu stiu ce cauta Cristopher in finala sau cum de a rezistat atata Rylan, dar asta este. Voi merge probabil pe mana lui Jahmene. Are un timbru special....e un fel de Rebecca Ferguson de acum 2 ani.

Tu?

Ada24
8th December 2012, 14:41
Da, la cea Uk ma refeream, nu am nici ea mai mica idee de cea romaneasca . :D
Dar mai e si cea US?La aia te uiti?

Da si mie mi-a placut Ella, nu ma asteptam sa fie eliminata asa repede.De fapt nu m-as fi asteptat sa fie Tulisa prima eliminata:groggy:

In legatura cu Chris cica e sustinut de cei mai in varsta pt ca el canta "for me nan" :D . Sincer ma amuza cat s-au chinuit sa fie eliminat, dar publicul britanic nu s-a lasat pacalit. :happy

Nu ti se pare ca Jahmene seamana putin cu Dragulescu?

crisloregym
8th December 2012, 14:47
Jahmene e nume de barbat, sa inteleg?:D

mikeyy
8th December 2012, 14:49
Si mai am un moment preferat la UK. Cand cei de la Union J au cantat "The Winner takes it all"....mi-a placut ft mult cum a cantat Jaimie. Din punctul meu de vedere el trebuia sa concureze singur, nu intr-o trupa.

La varianta US m-am uitat pe sarite pentru ca nu am mai avut timp si nici nu prea imi place juriul de acolo.Pe Simon nici nu-l mai recunosc. Exista oare vreun mentor mai fals decat Britney Spears? Dar surprinzator....mi-au cam placut concurentii ei. Carly Rose este uimitoare si sper sa castige! In auditii mi-a placut si Diamond White, dar apoi nu m-a mai incantat.

Nu m-am gandit niciodata cu cine ar putea semana Jahmene, dar s-ar putea sa ai dreptate :)

Ada24
8th December 2012, 14:49
@Cris Da.:D

Ada24
8th December 2012, 14:55
La varianta US m-am uitat pe sarite pentru ca nu am mai avut timp si nici nu prea imi place juriul de acolo.Pe Simon nici nu-l mai recunosc. Exista oare vreun mentor mai fals decat Britney Spears? Dar surprinzator....mi-au cam placut concurentii ei. Carly Rose este uimitoare si sper sa castige! In auditii mi-a placut si Diamond White, dar apoi nu m-a mai incantat.

Da, ai dreptate , Simon arata ...altfel, am inteles ca de la operatii estetice. :D
Au tot scazut la nr de telespectatori, desi au adus 2 judges tineri, degeaba.Au fost batuti nu doar de The Voice, dar si de alte emisiuni, seriale, reality shows.

Ce parere ai de faptul ca la XFUS se arata clasamentul in fiecare saptamana?
La inceput mi-a placut, dar dupa a fost destul de plictisitor, nu sunt schimbari majore.

PS Vad ca simti foarte profund XFUK, eu imi aduc aminte vag momentele; bine , eu nu ma uit live, si de obicei mai uit mai multe episoade intr-o zi si mai mult trec prin ele.
Ai vazut ca la una din emisiuni au fost medaliatii la Olimpiada?I-am cautat pe Beth si Louis , dar nu i-am gasit :D

mikeyy
8th December 2012, 15:05
Cand am zis de Simon m-am referit la modul in care jurizeaza. Cand era in UK reusea sa faca comentarii mult mai faine (taioase dar amuzante). Acum pare plictisit si fara chef. Si nu, nu imi place faza cu clasamentul. Astfel se pierde farmecul concursului. E mai bine sa nu stii cine e pe primul loc. De asemenea mi se pare destul de ametit formatul american. Nici nu apuci sa te uiti bine ca ies afara pe capete: unul direct prin votul publicului si urmatorii 2 intra la duel. Prea putina muzica si prea multe reguli, clasamente si decizii. Nici nu ma mir ca nu se uita lumea.

Cred ca am ratat faza cu medaliatii olimpici. :D Probabil nu m-am uitat ca nu imi place ceea ce e in plus fata de muzica. :)

Ada24
8th December 2012, 15:16
Nu a fost o faza lunga lol, doar au anuntat la inceputul epuisodului si au aratat prin sala :)

Pai au spus clasamentul ca sa ii mai taie din avant lui Tate.;)- ca sa nu aiba un castigator cum are AI de cativa ani-cantaret de country sau gen apropiat.

Da, si la asta e schimbat Simon, cred ca e strasat de rating:happy
Cand a fost difuzat primul episod din XF The Voice au bagat si ei repede un episod tot in seara aia.Era foarte suparat Simon :))(l-am vazut la Jimmy Kimmel).
Si ai dreptate cu Britney, si-au irosit banii cu ea, are 2 -3 fraze pe care le zice.
Oricum per total nu prea a avut succes in US XF, nu cat preconiza Simon.Nici Melanie Amaro nu o duce prea bine in clasamentele de specialitate.
Pe de alta parte ai vazut ce grup de succes au ajuns One Direction??Parca mai ieri erau la XF .:o:

mikeyy
8th December 2012, 15:26
Cred ca americanii s-au cam saturat de talent show-uri si de aceea castigatorii nu reusesc sa se lanseze ca lumea pe piata. Poti sa numeri pe degetele de la o mana artistii care chiar au ajuns in top in urma participarii la American Idol. Si cel mai mare succes l-a avut prima castigatoare - Kelly Clarkson.

The Voice are audienta in SUA datorita formatului (e ceva nou pt americani) si juriului. Nici castigatorii de acolo nu reusesc sa se afirme dupa concurs. Sunt curios cum va arata urmatorul sezon deoarece am inteles ca Adam si Christina vor lua o pauza de 1 an ca sa se dedice carierei muzicale.

In ceea ce ii priveste pe baietii de la One Direction....mie personal mi se pare o mare nedreptate succesul lor. Vreo 2-3 dintre ei nu au voce nici sa treaca strada si totusi sunt in top. Chiar azi citeam ca sunt foarte suparati ca nu au fost nominalizati la premiile Grammy. Ar fi fost culmea. :D

Ce zici de parerea lui Gary de saptamana trecuta referitor la momentul lui James? The performance of the season? http://www.youtube.com/watch?v=Y-1MR5awfx4

Ada24
8th December 2012, 15:33
Hahaha auzi vor si premii...Pai in general in boybands unii nu au voce...imi aduc aminte la auditions de la XF cand i-a zis Gerry (de la Spice Girls) lui Garry ca in Take That 2 membrii nu aveau voce.:D
Vad ca Simon vrea sa faca din Emblem 3 un succes, sa vedem daca ii iese.

O stire special pentru tine :)

http://tvline.com/2012/12/07/cheryl-cole-x-factor-lawsuit/#more-387685

mikeyy
8th December 2012, 15:37
Lasa-ma si cu Cheryl. :)) In loc sa stea in UK si sa-si vada de treaba....a tentat-o the American dream si s-a ars! Ai vazut ca a fost special guest-ul lui Gary la Judges House? Nu ma asteptam.

Eu nu ascult nicio trupa de la US. :D I-am urmarit doar pe cei pe care i-am remarcat la auditii.

Ada24
8th December 2012, 16:09
Ah, nici eu nu ascult, doar studiez rezultate :D

Gata, ti-a trecut dragostea pt Cheryl?:P Cine iti place acum? Tulisa?Nicole?
Am observat ca dragostea e foarte trecatoare la tine :D Si la gimnaste -cate una pe ciclu olimpic-Shawn pt 2008, Musti pt 2012, acum ai trecut la McKayla:))
Dar ce te faci daca nu continua?

Cata_RB
8th December 2012, 16:15
Nu ti se pare ca Jahmene seamana putin cu Dragulescu?

E bine ca ai facut legatura cu gimnastica :))
Puneti si voi o poza sa vedem asemanarea, ca eu habar n-am de X Factor din strainataturi :D

mikeyy
8th December 2012, 16:18
Pai si gimnastele sunt trecatoare :)) Nu pot ramane ancorat in 2008 sau 2012, nu? :D

Ada24
8th December 2012, 16:22
Pai Musti continua!:D
De ce nu o mai iubesti?:(

Cata vezi pe youtube jahmene ...nu mi se pare doar fizic, dar si cand vorbeste ...tot asa ca Dragulescu vorbeste incet si rade...

Insa cand e vorba de cum "concureaza" Jahmene seama cu Youna...are niste emotii....

monalexa
10th December 2012, 15:13
Urmaresc si eu X Factor US. Pt UK nu gasisem episoade intregi si nu am cautat disperata.
Eu nu inteleg cum nenea ala contry poate sa fie in top, chiar daca canta bine e plictisitor. Imi place si mie Carly... cred ca e singura care-mi place dintre cei ramasi.

EDIT: Am ascultat acum asta din versiunea UK http://www.youtube.com/watch?v=jpDlal3NvnY insa mi se pare slaba editia... doar 2 fete au voce iar jumate din baieti par a fi gay. Poate e doar prima impresie...

mikeyy
10th December 2012, 16:21
Editia de anul acesta e intr-adevar mai slabuta decat cele din alti ani, iar publicul a stricat si mai mult concursul prin voturile lor. Eu iti recomand sa o asculti pe Ella Hendersson, cam singura care ar fi meritat sa castige.

Eu tot caut editia din Australia. Am inteles ca e cea mai tare anul asta si ca sunt doar super voci.

Americanii sunt maniaci dupa muzica country. De aceea are succes acel concurent.

crisloregym
10th December 2012, 20:39
Daca gasesti din Australia, zi-mi si mie pe unde:) S-ar putea sa ma "plictisesc" de Sarbatori si filme deja nu mai am:D

miafangina
12th December 2012, 11:50
http://www.gsp.ro/sporturi/natatie/punct-si-de-la-capat-camelia-potec-a-luat-decizia-de-a-spune-stop-carierei-competitionale-378293.html

Camelia Potec a renuntat la competitii.Mult succes in viata,Cami!

monalexa
12th December 2012, 14:20
http://www.gsp.ro/sporturi/natatie/punct-si-de-la-capat-camelia-potec-a-luat-decizia-de-a-spune-stop-carierei-competitionale-378293.html

Camelia Potec a renuntat la competitii.Mult succes in viata,Cami!

"Pînă pe 15 decembrie trebuie să știu ce fac deoarece dacă mă las trebuie să depun cererea pentru renta viageră", a mărturisit în urmă cu o lună sportiva.

Cred ca de aceea zicea si Sandra ca pana la sfarsitul anului se hotaraste ce face, sper din suflet sa continue.

crisloregym
12th December 2012, 16:48
Felicitari Cameliei pentru cariera ei frumoasa! Sunt convinsa ca nu i-a fost usor sa se antreneze in continuare, dar a facut-o! Succes in viata si, de ce nu, poate o vedem antrenand o viitoare campioana/ un viitor campion:)

La Sandra chiar mi-as dori sa incerce anul asta...numai anul asta...si numai la Europene daca vrea:) La Europene chiar nu i-ar fi greu sa urce din nou pe podium, poate chiar cu aur, ori la sol, ori la sarituri. Si nu ar avea decat 2 aparate de pregatit:)

ancaqwe
12th December 2012, 17:17
Felicitari Cameliei! Si numai bine :)
si Alina Dumitru se retrage, felicitari si ei!

degetica
24th December 2012, 11:20
Craciun fericit, dragii mei, am fost cam prinsa in ultima vreme si am mai dat pe-aici ocazional.
Am un mic cadou la mine pe blog :), pentru niste armonii frumoase in periaoda asta.
http://armonii.blogspot.ro/2012/12/de-la-mine-pentru-voi.html

cristina561
24th December 2012, 12:27
Craciun Fericit!!!

ancaqwe
24th December 2012, 20:00
Craciun Fericit, Sarbatori Fericite, un An Nou plin de bucurii, impliniri, fericire si mai ales sanatate!!!!
Degetica, ma bucur, mult, mult sa aud ca esti bine!!!

ice_girl
24th December 2012, 20:15
Va doresc tuturor "Craciun Fericit", sa petreceti niste zile magice, pline de pace si bucurie, alaturi de toti cei dragi!!!

http://1.bp.blogspot.com/-u9-GHInIloY/TvT3vAGSRVI/AAAAAAAAB-A/c0oE63a-kD4/s400/craciun_fericit_online.jpg

miafangina
24th December 2012, 20:17
Sarbatori fericite tuturor cu sanatate multa si bucurii!:rasc:

mikeyy
24th December 2012, 21:31
Craciun Fericit, tuturor!!!

http://24.media.tumblr.com/e0e1384fe6bba7bc97e4b0ff2131e815/tumblr_mfjv00pqer1qfe181o1_500.jpg

remm
24th December 2012, 22:55
Craciun frumos si fericit si de la mine pentru voi!

crisloregym
25th December 2012, 12:29
Craciun fericit tuturor si sa va aduca Anul Nou numai sanatate si bucurii! Sa fie un an GENIAL, din toate punctele de vedere!

ice_girl
30th December 2012, 16:07
Va doresc tuturor un an nou plin numai de bucurii, zambete, impliniri si belsug:)! LA MULTI ANI:bere:!!! Si sa ploua cu medalii in gimnastica romaneasca/hello!

http://www.mos-craciun.onlinefree.ro/wp-content/uploads/2012/12/La-multi-ani-2013.png

miafangina
31st December 2012, 09:56
La multi ani,Oana!:kiss::floricica:

La multi ani tuturor si un 2013 cu sanatate si bucurii!

cristina561
31st December 2012, 11:13
La multi ani tuturor!!!!

mikeyy
31st December 2012, 12:09
La multi ani, tuturor!!! Sa aveti parte de un Nou An de exceptie. Sanatate, bucurii, noroc si multe realizari.
Sa ne vedem cu bine in 2013 la cat mai multe competitii de gimnastica si sa avem cat mai multe motive de bucurie din partea gimnastilor si antrenorilor nostri. :ok:

Nu stiu daca voi mai posta ceva anul asta, dar cu siguranta revin la anul cu "Diversele", deja traditionale :))

http://24.media.tumblr.com/9b93ac76fc89ec71690fd9a71cc21e22/tumblr_mfw3gtxAWK1qk25r6o1_500.jpg

dracsor
31st December 2012, 12:38
La multi ani!! Fie ca anul asta care tre sa vina sa ne aduca medalii fara numar, sanatate si o caruta de bani :D

Cata_RB
31st December 2012, 12:44
La multi ani, Oana! :floricica:

La multi ani cu impliniri tuturor! Multa sanatate si putere de munca gimnastilor si antrenorilor nostri - si un dram de noroc! :)
Iar noi....sa avem un 2013 care sa nu dispara de pe forum :D

cata10
31st December 2012, 16:52
La multi ani, tuturor! Gimnaste si gimnasti, antrenori si nu in ultimul rand, forumisti!!!

Un an, 2013, grozav; cu multe bucurii si dorinte implinite!!!

La multi ani, Oana!!!

cineva_cineva
1st January 2013, 18:41
In loc de La multi ani!

http://puzzle2012.wordpress.com/

E ceva la care lucrez cu fetele de ceva vreme, tot am muncit, am muncit, am tras tare, sa terminam si sa arate bine. Poate ca mai sunt chestii de completat, mai sunt retusuri de facut, insa... cred ca e momentul ca sa va spun La Multi Ani! in felul asta!

Urmeaza sa scrie cateva cuvinte si colegele mele de munca, dar... le asteptam sa se intoarca din concedii. Lectura / vizionare placuta!

miafangina
1st January 2013, 22:47
Multumesc pentru cadou,Amalia & Co,este minunat.:floricica:

ancaqwe
1st January 2013, 23:43
La Multi Ani!

Multumesc si eu pentru cadou! Superb!

ice_girl
6th January 2013, 16:22
"La Multi Ani" si voua:floricica:, prima data pe noul an:) Sper sa fie un an fast atat pt noi cat si pt gimnastica romaneasca:ok:, fetele si baietii nostri sa fie medaliati la toate competitiile la care participa/hello!

Excelenta ideea cu puzzle-ulul mai ales ca sunt o mare fana a acestui joc ( recunosc ca si la varsta asta inca mai fac din cand in cand cate un puzzle :)):D)

Cata_RB
6th January 2013, 17:07
Oops, cu sarbatorile si agitatia am si uitat sa analizez mai bine.

Faina metafora cu puzzle-ul :) Aveti o adevarata enciclopedie de gimnastica acolo!! WOW! Tot respectul!

dracsor
7th January 2013, 13:02
La multi ani tuturor celor care astazi isi aniverseaza ziua onomastica!

ice_girl
7th January 2013, 16:48
"La Multi Ani" Mitz si tuturor celor care azi isi aniverseaza onomastica :floricica:!

miafangina
7th January 2013, 21:02
La multi ani sarbatoritelor zilei:Ioana,Mitz,Oana,Oana si cine mai este.Sa fiti sanatoase si fericite!

degetica
7th January 2013, 22:52
pana nu se termina, la multi ani de Sf Ion tuturor sarbatoritilor, Ioana, Oanele :) , Mitz.

ioanavol
9th January 2013, 11:52
Multumesc mult pentru urari, La multi ani si voua tuturor, sa ne revedem cu bine si anul acesta la competitii de gimnastica!

Felicitari pentru Puzzle, foarte, foarte frumoasa ideea si foarte util site- ul. Poate asa o sa reusesc si eu sa le invat pe micutele sperante:)

ancaqwe
9th January 2013, 12:55
Auch, cu foarte foarte mare intarziere - La Multi Ani!!!! de Sf. Ion :)

AuriB
9th January 2013, 22:06
La multi ani,Mada!!!:floricica:

Sanatate multa,bucurii cit mai multe si sa ne revedem la concursurile anului 2013.

miafangina
9th January 2013, 22:19
La multi ani,Madalina!:floricica:

mmada
9th January 2013, 22:35
:)Multumesc mult tuturor
si abea astept sa va revad si sa le incurajam pe fete cu acelas avant ca anul trecut:)

ancaqwe
10th January 2013, 10:03
La Multi Ani Madalina!!

GymnasticsFan
15th January 2013, 10:34
http://www.youtube.com/watch?v=yikbbUJrx_0

Xtreem22
15th January 2013, 23:46
Ascultati indicatiile antrenoarei :D http://www.youtube.com/watch?v=2vLRs7OTmoY

monalexa
16th January 2013, 11:48
Foarte frumos exercitiul

serbetel
24th January 2013, 10:28
Awesome video http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=A6XUVjK9W4o#

Cata_RB
27th January 2013, 16:41
V-ati uitat la patinaj? E gala acum.
Am si uitat ca Joubert a avut candva Safri Duo....am impresia ca o vad pe Catalina Ponor pe gheata :)) Ma tot astept sa faca Brian acea danilova-poza care imi place mie :D

miafangina
27th January 2013, 17:04
V-ati uitat la patinaj? E gala acum.
Am si uitat ca Joubert a avut candva Safri Duo....am impresia ca o vad pe Catalina Ponor pe gheata :)) Ma tot astept sa faca Brian acea danilova-poza care imi place mie :D

Da,m-am uitat si ma uit si acum la gala:)

dracsor
27th January 2013, 17:25
V-ati uitat la patinaj? E gala acum.
Am si uitat ca Joubert a avut candva Safri Duo....am impresia ca o vad pe Catalina Ponor pe gheata :)) Ma tot astept sa faca Brian acea danilova-poza care imi place mie :D

Exact :D

Alina Nicoleta
29th January 2013, 15:40
Vai.. nu stiu cati din voi urmaresc si handbal feminin.. Am citit acum o stire cum ca, Cristina Neagu, cea mai buna handbalista din lume a anului 2010, care revenise in decembrie pe teren dupa o pauza de aproape 2 ani din cauza unei accidentari cumplite, a suferit o noua accidentare- ruptura de ligamente. E trista situatia ei.. Ma gandesc doar ca fetele de la gimnaastica sa fie sanatoase sa le putem vedea concurand.....

serbetel
29th January 2013, 15:47
Nu, nu Cristina! Doamne, nici nu vreau sa ma gandesc. Si duminica mai e si meciul cu FTC :((

mikeyy
29th January 2013, 15:48
Poftim? S-a accidentat iar? Nu am stiut. :(

monalexa
29th January 2013, 15:52
:( saraca...

Alina Nicoleta
29th January 2013, 15:53
Daaa:(( Incredibil cat ghinion.. Si am urmarit-o sambata in meciul cu HCM Baia Mare, a dat 5 goluri, a avut un joc f frumos, tehnica asa cum o stiam..Apoi am vazut si conferinta de presa, era vesela si increzatoare.. Nu se poate, nu imi vine a crede. Sper doar sa nu fie vb de ruptura de ligamente. La asta se sta foarte mult, nu? :( Ma intreb daca are puterea sa mai revina...

Cata_RB
29th January 2013, 15:53
Vaaai :( Eu n-am treaba cu handbalul, dar mi-a mai picat sub ochi una-alta despre ea. Horror cand aud de ligamente, mai ales dupa o alta accidentare grava si de durata :(

Stati, deci nu e stabilit diagnosticul?

ancaqwe
29th January 2013, 15:57
Of :( Saraca de ea. Sper sa nu fie ceva atat de grav! Si cat ma bucurasem ca a revenit...

Alina Nicoleta
29th January 2013, 15:58
Vaaai :( Eu n-am treaba cu handbalul, dar mi-a mai picat sub ochi una-alta despre ea. Horror cand aud de ligamente, mai ales dupa o alta accidentare grava si de durata :(

Stati, deci nu e stabilit diagnosticul?

articol gsp : http://www.gsp.ro/sporturi/handbal/adio-liga-si-nationala-neagu-s-a-rupt-din-nou-s-388046.html
Ma supara titlul lor..Dar din pacate, cred ca e ruptura de ligamente:(((

Cata_RB
29th January 2013, 15:59
Ah, inteleg. Si GSP vad ca tot ruptura anunta. Poate va avea norocul avut de Sandra acum aproape un an si sa fie ceva mult mai usor decat parea initial.

Alina Nicoleta
29th January 2013, 16:05
Ah, inteleg. Si GSP vad ca tot ruptura anunta. Poate va avea norocul avut de Sandra acum aproape un an si sa fie ceva mult mai usor decat parea initial.

Asta sper si eu. Sa dea Domnul.

crisloregym
29th January 2013, 22:13
Ascultati indicatiile antrenoarei :D http://www.youtube.com/watch?v=2vLRs7OTmoY

Cine o fi antrenoarea oare? Parca, totusi, nu e Martha:D

Offf, nu-mi vine sa cred ca iar s-a accidentat Cristina. Sper sa nu fie grav:(

Alina Nicoleta
29th January 2013, 22:37
Cine o fi antrenoarea oare? Parca, totusi, nu e Martha:D

Offf, nu-mi vine sa cred ca iar s-a accidentat Cristina. Sper sa nu fie grav:(

E ruptura de ligamente. Din pacate, nu prinde sezonul asta nimic. Din vara se zice ca ar reveni..

kiki209
29th January 2013, 23:31
Cine o fi antrenoarea oare? Parca, totusi, nu e Martha:D

Offf, nu-mi vine sa cred ca iar s-a accidentat Cristina. Sper sa nu fie grav:(

Ar trebui sa fie Luminita Miscenco. Ea a antrenat-o pe atunci.

MitzGym
30th January 2013, 11:54
Ar trebui sa fie Luminita Miscenco. Ea a antrenat-o pe atunci.

multumim!voiam de mult timp sa intreb cine e :))))...dar am tot uitat!
interesant e si ca ii da indicatiile in romana!!!

dracsor
30th January 2013, 12:40
Locuieste cineva dintre noi in Milano? :D

ice_girl
30th January 2013, 14:46
V-ati uitat la patinaj? E gala acum.
Am si uitat ca Joubert a avut candva Safri Duo....am impresia ca o vad pe Catalina Ponor pe gheata :)) Ma tot astept sa faca Brian acea danilova-poza care imi place mie :D
La mine se intampla si invers:)) Oricum ambele programe imi plac f mult:yes:!
Si imi pare enorm de rau pt Cristina Neagu:(, incredibil ghinion tocmai cand incepea sa-si reintre in forma:nope: Dar la cat e ea de luptatoare si ambitioasa sunt sigura ca va reveni :yes:!

Xtreem22
30th January 2013, 20:16
Un vot pentru aceasta compunere facuta de o fetita de clasa a 4-a :)

http://www.colecteazaselectiv.ro/reciclam-in-parc/

Multumesc!

miafangina
1st February 2013, 18:31
E meci de cupa Davis la tvr 2,Romania-Danemarca. la Cluj.

Cata_RB
7th February 2013, 14:48
La multi ani si multe bucurii, Andra!!! :floricica:

ancaqwe
7th February 2013, 15:16
La Multi Ani Andra!!!

Magdalena69
7th February 2013, 15:19
La multi ani,Andra!!!!

mikeyy
7th February 2013, 15:20
La multi ani cu sanatate si fericire, Andra!!! :floricica:

monalexa
7th February 2013, 15:28
La multi ani, Andra! Sa ne traiesti si sa ne vedem cu bine cat mai curand! :*

Ti-am cules cele mai frumoase flori!

http://decostyle.mayra.ro/casa-dulce-casa/cultivarea-florilor-care-nu-se-vestejesc-niciodata-i-cum-sa-usuci-florile/819/5/buchet-de-statice.jpg

miafangina
7th February 2013, 15:29
Sa fii sanatoasa si fericita,Andra!
La multi ani!

AuriB
7th February 2013, 15:49
La multi ani,Andra!:floricica::kiss:

Sa fii sanatoasa si fericita.

degetica
7th February 2013, 16:17
Multi ani frumosi, Andra!

mmada
7th February 2013, 20:23
La multi ani Andra

:bere::bere::bere::bere::bere:

Ada24
7th February 2013, 21:18
La multi ani Andra :floricica:

Andraf
7th February 2013, 23:34
Multumesc mult tuturor! Sa fim cu totii sanatosi si sa ne vedem cu bine si cat mai des :)

Tess_AN
9th February 2013, 21:25
La multi ani Andra ! (cu scuze de intirziere)

Am intrat (in sfirsit) azi pe forum sa scriu... la patinaj pentru ca mi-a trimis cineva email sa imi spuna ca favoritul meu de ani de zile - in sfirsit a luat un aur international. Dar cum nu am putut trada gimnastica, am zis ca scriu aici sa impartasesc bucuria cu voi. Fug sa mai citesc din doi in doi ce s-a mai scris in ultima vreme si sper sa fiu mai des prezenta (macar cititnd).

Edit: Mihai, multumesc pentru postarea la sectiunea de patinaj a link-ului la prorgamul lui Kevin, cei de aici nu au trasmis nimic.

Cata_RB
9th February 2013, 21:45
Teeeeess! :) Ma bucur ca ai revenit.
Nu-ti face griji, cum anul 2012 a disparut aproape integral....n-ai prea mult de recuperat :P

Tess_AN
9th February 2013, 21:58
Teeeeess! :) Ma bucur ca ai revenit.
Nu-ti face griji, cum anul 2012 a disparut aproape integral....n-ai prea mult de recuperat :P
Pacat ca s-au pierdut postarile din 2012. Sper sa mearga fetele si baietii nostri (mai) bine anul acesta sa incline balanta catre lucruri bune. ;)
Si, cum zicea Andra, sa fim sanatosi si sa ne vedem cu bine si cit mai des!

mikeyy
9th February 2013, 22:01
Oooo, bine ai revenit! :) Nu au dat in Canada campionatul celor 4 continente? Cred ca acum le pare rau! :D Felicitari pentru Kevin. A venit si vremea lui! ;)

Tess_AN
9th February 2013, 22:21
Oooo, bine ai revenit! :) Nu au dat in Canada campionatul celor 4 continente? Cred ca acum le pare rau! :D Felicitari pentru Kevin. A venit si vremea lui! ;)
Vor transmite saptamina viitoare, in weekend. Nu se omoara sa dea in direct, interese de televiziune si numar de telespectatori si numar de reclame ce le pun la fiecare 5 minute...
Multumesc de felicitari! Sper ca peste o luna sa ajung la Montreal cu stegul romanesc si sa primesc felicitari pentru gimnastele noastre acolo! :)

Cata_RB
9th February 2013, 23:14
E meci de cupa Davis la tvr 2,Romania-Danemarca. la Cluj.

Cateva poze facute repejor, sambata la meciul de dublu. Doar la inceput si la sfarsit. In prima faza sala n-a fost plina, se poate vedea, dar multa lume intarziata astepta la usi. Insa i-au lasat sa intre, cum e si normal la tenis. Au dat voie in calupuri, atat cat s-a putut, la pauzele intre game-uri cu schimbare de teren.

Pana la finalul primului set s-a umplut si a fost atmosfera frumoasa :) Iar publicul in general civilizat, cu mici exceptii.

miafangina
9th February 2013, 23:18
Ma gindeam eu ca te duci,Catalina!Bravo!si multumesc de poze si relatare,chiar n-am fost niciodata la un meci de tenis.

Cata_RB
10th February 2013, 00:07
Nici eu n-am mai fost, Mia. A fost foarte interesant, sper sa prind candva si un meci de simplu intre jucatori de varf! :) M-am speriat putin cand am vazut ce forta si viteza are un serviciu :D

crisloregym
10th February 2013, 16:44
Ce fain, Cata!!! Povesteste-ne mai multe, te rugam!:)

ice_girl
10th February 2013, 18:44
Am intrat (in sfirsit) azi pe forum sa scriu... la patinaj pentru ca mi-a trimis cineva email sa imi spuna ca favoritul meu de ani de zile - in sfirsit a luat un aur international. Dar cum nu am putut trada gimnastica, am zis ca scriu aici sa impartasesc bucuria cu voi. Fug sa mai citesc din doi in doi ce s-a mai scris in ultima vreme si sper sa fiu mai des prezenta (macar cititnd).

Edit: Mihai, multumesc pentru postarea la sectiunea de patinaj a link-ului la prorgamul lui Kevin, cei de aici nu au trasmis nimic.
Tess, chiar m-am gandit la tine cand a castigat Kevin, stiam ce de mult timp favoritul tau:ok:. L-am vazut live si pot spune ca facut programul vietii lui/hello. Iar bucuria si fericirea lui si a antrenoarei au fost molipsitoare, nu puteai sa nu te bucuri alaturi de ei:) Ma bucur ca a venit si vremea lui, dupa ani de munca si asteptare acum in sf straluceste si el:yes:.
Apropo, la Mondiale nu mergi?

ancaqwe
11th February 2013, 12:34
pentru ca se aproprie - se duce cineva la Fote?
eu ma gandesc tot mai serios sa imi iau 3 zile de concediu si sa ma duc cu cei mici...
http://eyowf2013.ro/transport-2?lang=ro
bine, nu stiu cata rabdare o sa aiba sa vada ceva, dar imi doresc foarte mult sa merg :)

monalexa
11th February 2013, 14:24
Eu as vrea sa merg, nu stiu cat timp o sa am in timpul saptamanii.
Mihai, te-ai mai inscris ca si voluntar pana la urma?

crisloregym
11th February 2013, 17:09
Eu as fi vrut la patinaj, dar mi-e ciuda ca e in timpul saptamanii. Oare o fi macar Gala Laureatilor in week-end?

Tess_AN
26th February 2013, 00:03
26 in 26!
La multi ani Mihai!
Sanatate si tot ce iti doresti pentru tine, pentru cei dragi tie si pentru ce mai vrei tu! :kiss:

r_anacristina
26th February 2013, 09:05
La multi ani cu sanatate, Mihai!!! Sa ti se indeplineasca toate dorintele! O zi superba iti doresc si o viata asemenea!!:)

dracsor
26th February 2013, 09:45
La multi ani, mare sef! Sanatate si mult succes in tot ce faci!

sisy
26th February 2013, 09:50
La multi ani Mihai

ancaqwe
26th February 2013, 10:08
La Muuultiii Anniiiiii!!!!!!!! Mihai
pffff ce tineri sunteti toti :P

degetica
26th February 2013, 10:10
la multi ani, Mihai!!

Sa fii sanatos si sa ai parte de multa fericire.

Anca, ce vrei sa spui :D Eu de cand nu mai iau prostiile alea de cortizoane ma simt ca la 20 de ani :D

monalexa
26th February 2013, 10:36
http://felicitari.acasa.ro/images/felicitari/full/618_mihai.jpg
Tot ce iti doresti sa se indeplineasca!

ancaqwe
26th February 2013, 11:24
Ei, eu ma simt ca la 18 :D
asta cand apuc sa dorm :)))))))
numai ca in ultimul timp si cand am timp sa dorm ma framanta scoli, invatatoare etc :D Presupun ca si pe tine

cristina561
26th February 2013, 11:34
La multi ani, Mihai!!!

serbetel
26th February 2013, 12:41
La cat mai multi ani frumosi si impliniti, Mihai!

Andraf
26th February 2013, 14:48
La multi ani, Mihai! Sa fii sanatos si sa ti se implineasca toate dorintele!

MitzGym
26th February 2013, 15:07
la multi ani si tot ce iti doresti,mihaaai :floricica:

AuriB
26th February 2013, 15:21
La multi ani,Mihai!:floricica:

Iti doresc sa fii sanatos,bucuros,fericit,sa ti se implineasca toate dorintele si sa te bucuri de toate realizarile tale impreuna cu cei dragi.

/OLE/

ice_girl
26th February 2013, 17:32
La Multi Ani, Mihai :bere:! Numai bucurii si impliniri si tot ce iti doresti sa ti se indeplineasca:floricica: Si sa stii ca cei nascuti pe 26 sunt persoane deosebite ;)

http://felicitari.alege.net/17/zile_de_nastere32.jpg

mmada
26th February 2013, 18:04
La multi ani Mihai

Tess_AN
26th February 2013, 18:30
... sa stii ca cei nascuti pe 26 sunt persoane deosebite ;)
De acord! :)
Cunosc 3 personae nascute pe 26 si toti sunt oameni faini!

Cata_RB
26th February 2013, 18:47
La multi ani, Mihai!!! :bere:

remm
26th February 2013, 19:04
LA MULTI ANI, MIHAI!!! Sa te bucuri din plin de viata si de anii astia frumosi!!!

Ada24
26th February 2013, 19:54
La multi ani Mihai! :bere:

Magdalena69
26th February 2013, 22:28
La multi ani,Mihai!!!

Sa fii sanatos si sa ai parte numai de bucurii si fericire!!!

mikeyy
26th February 2013, 23:00
Multumesc tuturor pentru urari!!!! :)
:bere:

Eu nu ma simt de 26 de ani. :)) Poate cu 6-8 ani mai putin. :)

degetica
27th February 2013, 00:16
da, da, tu esti de varsta cu anca si cu mine :))

serbetel
27th February 2013, 14:00
Indeed ...
http://whatshouldgymfanscallme.tumblr.com/post/44087524735/when-soccer-players-try-to-draw-penalties-and-wind-up

mikeyy
1st March 2013, 08:34
O primavara frumoasa tuturor cu multe bucurii din partea gimnastilor nostri! :floricica:

monalexa
1st March 2013, 10:21
O primavara frumoasa!!!

http://l.yimg.com/ck/image/A2578/2578043/300_2578043.jpg

ice_girl
1st March 2013, 10:55
Sa aveti parte de o primvara frumoasa si de zi de 1 Martie si mai frumoasa :) ! Si o primvara cat mai rodnica pt gimnastica romaneasca :no1!
http://www.frumoasa.md/wp-content/uploads/2008/03/1_martie.jpg

dracsor
1st March 2013, 12:07
http://tomanicolau.ro/mai-exista-o-sansa/ - ceva frumos

Ada24
1st March 2013, 15:14
Indeed ...
http://whatshouldgymfanscallme.tumblr.com/post/44087524735/when-soccer-players-try-to-draw-penalties-and-wind-up

In primul episod din Amazing Race de anul asta un tip a facut un sheep jump mai bun ca fotbalistul din imagine :D (se bucura ca a gasit un indiciu).Nu prea a dat capul pe spate , dar avea varfurile intinse .

Tess_AN
1st March 2013, 21:54
(Vad ca sunteti multi cu Amazing Race pe aici... Dar Big Bang Theory urmareste cineva?)
Cata, multumesc pentru corectarea "ginasticii" de la diverse!

Un gind bun de Martisor tuturor!

Cata_RB
1st March 2013, 22:04
Big Bang Theory, serialul de comedie? Eu :D

Tess_AN
1st March 2013, 22:33
Big Bang Theory, serialul de comedie? Eu :D
:)
Am sezoanele 1-5 pe dvd-uri. Daca le vrei (sau altcineva le vrea) sa spuneti. ;)

Tess_AN
1st March 2013, 23:38
Eu ma gandeam ca ai inceput sa sarbatoresti primavara inca de dimineata ca si la diverse ai ametit niste date -ai spus ca un articol e din 13 martie 2013:drak: Multam de taxa pe neatentie! :evil:
Era 13 februarie articolul dar... da, sunt cam ametita de la vintul de iarna, vreau vreme buna! :)

remm
3rd March 2013, 15:03
Ceva de weekend - Balance Beam Backflip Fail - http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pGgnSfMydlw

mikeyy
8th March 2013, 08:34
La multi ani cu ocazia zilei de 8 martie. Din partea mea o intreaga piata de flori :D:D

http://www.eatdrinketc.com/photos/radE100D.jpg

dracsor
8th March 2013, 09:53
Multumim! La multi ani, fetele!!!

monalexa
8th March 2013, 10:47
Multumim, Mihai!
La multi ani tuturor!!!

AuriB
8th March 2013, 12:51
Multumim,Mihai!
La multi ani,doamnelor si domnisoarelor!

ancaqwe
8th March 2013, 12:52
merci mult!
La Multi Ani!

ice_girl
8th March 2013, 13:04
La Multi Ani tuturor forumistelor dar si gimnastelor :floricica:!
http://stiri.rol.ro/images/stories/8martie.jpg

Tess_AN
9th March 2013, 00:44
Auri, din sala de concurs de la Gymnix, pe ultima bucatica de baterie de la laptop, la finalul antrenamentului pe podium, gimnastele noastre si cu mine iti uram: La multi ani!! :kiss:
Aici iti semneaza felicitarea de La multi ani!

Tess_AN
9th March 2013, 01:01
Aici iti semneaza felicitarea de La multi ani!
Nu lasa forumul fisiere mai mari de 1.91M. O sa primesti poza email :)

mikeyy
9th March 2013, 12:01
La muuuulti ani, Auri!!! Iti doresc multa sanatate, fericire si impliniri in toate ceea ce faci. Sper sa ne vedem de multe ori anul asta! :)
:floricica:

MitzGym
9th March 2013, 12:51
la multi ani,auri!!!
:floricica:

lory
9th March 2013, 13:58
La multi ani fericiti, Auri!

miafangina
9th March 2013, 13:58
La multi ani,Auri!Sa fii sanatoasa si fericita!:floricica:
Ne vedem intr-o ora:)

Magdalena69
9th March 2013, 15:00
La multi ani Auri!!!
Sa fii sanatoasa ,fericita si sa ne vedem cu bine in octombrie!!!!

Cata_RB
9th March 2013, 15:37
La multi ani, Auriiiii! :floricica: Multa sanatate si numai motive de bucurie! :kiss:

Ada24
9th March 2013, 16:16
La multi ani :floricica:

crisloregym
9th March 2013, 17:27
La multi, multi si buni ani, Auri draga!!!! Sa fii sanatoasa si sa ai parte de tot ceea ce iti doresti! :)

Si cadoul meu pentru tine :)

P.S>. Prima data am vrut sa i-l ofer lui Mihai, dar a avut marele "noroc" ca a raspuns la telefon spre final:)) Cam mult roz pentru el:)

Tess_AN
9th March 2013, 18:15
In final... a ajuns si felicitarea lui Auri. :)
Posta e de vina pentru intirziere! :evil:

Si da, fetele noastre in Montreal sunt solicitate sa dea autografe! :yes:

dracsor
9th March 2013, 18:16
La multi ani, Auri! Sanatate si multa fericire!

Andraf
9th March 2013, 18:45
La multi ani, Auri! Multa sanatate si mult noroc!

ancaqwe
9th March 2013, 19:52
La Multi Ani Auri!
Tot ce iti doresti sa se implineasca :)

AuriB
9th March 2013, 21:54
Va multumesc frumos tuturor!:kiss:

Cu mare drag va ofer cite o felie de tort si o cupa de sampanie, dar cum nu cunosc gusturile tuturor va las sa va alegeti fiecare tortul preferat:):bere:

camigym
10th March 2013, 00:13
La multi ani, Auri! Sanatate multa si dorinte implinite!

Tess_AN
10th March 2013, 07:22
Va multumesc frumos tuturor!:kiss:

Cu mare drag va ofer cite o felie de tort si o cupa de sampanie, dar cum nu cunosc gusturile tuturor va las sa va alegeti fiecare tortul preferat:):bere:
Dar la sampanie ne cunosti gusturile? Eu o prefer pe cea demi-sec nu brut. ;)

anna.09
10th March 2013, 09:13
:floricica:LA MULTI ANI, Auri!

miafangina
10th March 2013, 17:20
P.S>. Prima data am vrut sa i-l ofer lui Mihai, dar a avut marele "noroc" ca a raspuns la telefon spre final:)) Cam mult roz pentru el:)

Dar pentru noi nu e prea mult roz:) e foarte dragut!si eu vreau:)

crisloregym
10th March 2013, 22:25
Pai te lasa Auri sa iei din al ei:)

AuriB
10th March 2013, 23:18
Pai te lasa Auri sa iei din al ei:)

La inceput ma gindeam sa-l pastrez doar pentru mine,ca asa minunatie de tort n-am primit in viata mea:),dar cu asa oameni dragi pe linga mine cum sa nu-l impart.

crisloregym
10th March 2013, 23:58
Auri, la cat dulce mananca Mia...e ca si cum ar fi luat din el un soricel:)

monalexa
11th March 2013, 13:31
Auri, La Multi Ani!!
Tot ce-ti doresti sa se implineasca!:floricica:

monalexa
12th March 2013, 17:08
Ceva frumos http://www.boredpanda.com/amazing-landscape-photos/

Tess_AN
15th March 2013, 22:18
La multi ani Radu! La anul bem sampanie cu alcool!

Ce repede a trecut timpul! Mai ieri abia iti faceai buletin!

Sanatate si mult noroc in viata!

mikeyy
15th March 2013, 22:33
La multi ani, Radu!!! Sanatate si multe bucurii!!!

ancaqwe
15th March 2013, 22:45
La Multi Ani Radu!

crisloregym
16th March 2013, 09:57
La Multi Ani, Radule!!!!!

Tess_AN
19th March 2013, 20:38
A fost ziua lui Radu, a lui Ade, a lui Mihai Cimpoeru iar azi e a lui Sri Ea!
Eu le urez tuturor numai bine si La multi ani!

(cu toate ca nu stiu care dintre ei mai intra pe forum sa citeasca sau facem petrecerea fara sarbatoriti! sau atfel spus facem trafic pe net si inmultim posturile pe forum)

monalexa
20th March 2013, 11:09
La multi ani tuturor si din partea mea!

ancaqwe
20th March 2013, 11:23
La Multi Ani!!!

miafangina
22nd March 2013, 19:42
La multi ani,Dina!
Sa fii sanatoasa!

Tess_AN
22nd March 2013, 20:03
La multi ani Dina!
Si sa mai vii la compatitii de gimnastica!

dracsor
25th March 2013, 17:17
Un dans cum rar mai vezi, la „Ucraina are talent” 2013 http://adevarul.ro/entertainment/tv/un-dans-rar-mai-vezi-ucraina-talent-2013-juriul-mut-uimire-8_514f2b8e00f5182b85486d46/index.html

miafangina
25th March 2013, 17:25
La multi ani cu sanatate,Cami!:floricica:

AuriB
25th March 2013, 17:44
La multi ani,Cami!:floricica:

Multa sanatate,bucurii,impliniri si tot ce-ti doresti!

Cata_RB
25th March 2013, 19:37
La multi ani, Cami! :floricica: Sa ne vedem cu bine si anul asta.


Un dans cum rar mai vezi, la „Ucraina are talent” 2013 http://adevarul.ro/entertainment/tv/un-dans-rar-mai-vezi-ucraina-talent-2013-juriul-mut-uimire-8_514f2b8e00f5182b85486d46/index.html

Oaaa! Cat de spectaculos....si riscant!

ancaqwe
25th March 2013, 20:52
La Multi Ani! Dina & Cami!!!!

Magdalena69
25th March 2013, 22:17
La multi ani,Cami!!!

camigym
25th March 2013, 22:36
Multumesc frumos tuturor! Stiu ca sunt razgaiata si mofturoasa, da imi puteti face cadou niste medalii la Doha?