PDA

View Full Version : Discutii off-topic



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

miafangina
21st December 2009, 09:08
Daca...lasa mai , ca am stabilit Io si Tess , ca vom fi impreuna la o anume Olimpiada... Ca vom avea vreo 60 si ceva de ani...nu-i bai ,nu ? Ce vajnice sustinatoare vom fi noi !:happy Ne-am si imaginat cum o sa aratam !:happy

Cum o sa aratati/aratam,daca ma luati si pe mine?cam asa ca fanii canadieni care merg la concursurile de patinaj artistic,multi sunt de virsta a treia,echipati in frunze de artar si deosebit de sufletisti!:),doar ca noi vom fi mai colorate:D

niagara64
21st December 2009, 15:55
Cum o sa aratati/aratam,daca ma luati si pe mine?cam asa ca fanii canadieni care merg la concursurile de patinaj artistic,multi sunt de virsta a treia,echipati in frunze de artar si deosebit de sufletisti!:),doar ca noi vom fi mai colorate:D

Daca vom sustine pe cine visez eu voi fi extrem de colorata !:happy

crisloregym
21st December 2009, 21:38
Niagara, daca va ganditi sa se intample peste 15-20 de ani...deja parca am senzatia ca banuiesc la cine va referiti voi:) Atunci asa sa fie!!!

niagara64
21st December 2009, 22:13
Niagara, daca va ganditi sa se intample peste 15-20 de ani...deja parca am senzatia ca banuiesc la cine va referiti voi:) Atunci asa sa fie!!!

So...It's a deal !(intelegere parafata si semnata )
Ramane hotarat !

Tess_AN
21st December 2009, 22:20
Cum o sa aratati/aratam,daca ma luati si pe mine?:D
Ca babele :P Daca ni se alatura si Cris suntem cvartet... putem lua si rolul Gaitelor :happy

niagara64
21st December 2009, 22:28
Ca babele :P Daca ni se alatura si Cris suntem cvartet... putem lua si rolul Gaitelor :happy

:happy
Poti crede ? Am fi de milioane !

Cata_RB
22nd December 2009, 13:30
Am ajuns si eu cu bine acasa...minune :D Ma temeam de drum, pentru ca era prin ditamai muntii, noaptea, dupa atatea zile de ninsoare. Drumul a fost foarte bun, in schimb autocarul a avut ceva probleme, cred ca din cauza ca era foarte, foarte frig. I s-a oprit motorul de vreo 3 ori, soferul a si umblat la el la un moment dat...dar tot drumul n-a prea fost in apele lui motorul. Mi-era teama de zapada de pe drum, dar nu m-am gandit vreodata pana acum ca e posibil sa se strice autocarul :P Am pus pe seama frigului problemele astea, asa banuiesc...mai ales ca si masinile sunt vechi, e autogara de stat si nu sunt autocare moderne cum au firmele private.
Ah, si era sa si pierd autocarul! :happy Am ajuns cu taxiul exact cand dadea sa iasa din autogara si am fugit sa-i fac semn sa se opreasca. Dar gata...am ajuns :D

Cata_RB
22nd December 2009, 14:04
Mie imi pare rau ca la noi nu se organizeaza astfel de concursuri cu seriozitate...au fost incercari, dar esuate. Poate daca s-ar ocupa Protv asa cum se ocupa de Dansez pt tine...in rest nu stiu cine ar putea.


Ti se indeplineste dorinta! ;)

Emisiunea “Got Talent” a revolutionat televiziunea in toate tarile unde a fost difuzata. Anul viitor vine si randul Romaniei sa produca o astfel de emisiune, dupa ce Pro Tv a cumparat formatul de la FremantleMedia.

Fie ca stii sa dansezi, sa canti sau ai orice alt talent din orice domeniu esti bine-venit la preselectiile ce vor fi organizate, nu exista limita de varsta. Lansarea show-ului va avea loc in toamna.
Sursa: monden.info

Si eu am mari asteptari de la aceasta emisiune...sper sa nu mai vad problemele de la Megastar.

Tess_AN
22nd December 2009, 15:35
Am ajuns si eu cu bine acasa...Ah, si era sa si pierd autocarul! :happy Am ajuns cu taxiul exact cand dadea sa iasa din autogara si am fugit sa-i fac semn sa se opreasca. Dar gata...am ajuns :D
Bine ai ajuns acasa, Cata! Sa speram ca si Mos Craciun va prinde autocarul sau saniuta :)

Tuturor, Craciun fericit! An Nou bun cu sanatate si multe, multe bucurii!

simonad
22nd December 2009, 15:52
Va urez Craciun Fericit tuturor, iar sacul Mosului sa fie plin de fericire, sanatate si iubire!

mikeyy
22nd December 2009, 20:27
Ma bucur ca ai ajuns cu bine casa, Cata!!! :)
Nu pot sa cred ca vom avea si noi "Got Talent". Abia astept! :)

crisloregym
22nd December 2009, 22:38
Tess...adica ce vrei sa spui cu "babele"....vom fi cele mai tinere sufletele din toata galeria:)

Cata, bine ai ajuns acasa!!!! Bine ca nu ai ramas inzapezita, ca ai ajuns sanatoasa si ca ai ajuns si fix la timp pentru a face curatenie, papa buuuun si a dat o mana de ajutor in casa...daca nu ai la ce, hai la mine, ca efectiv simt nevoia sa mai am o pereche de maini in plus:P De abia astept prima zi de Craciun, sa dooooooormmmmmmmmmmmm.....
Tess, sarabtori fericite si tie, sa aveti zapada (eventual fara vant:)), sa ai un brad extraordinar (sa ne pui si noua poze:P) si Mosul sa vina incarcat cu de toate!!! Doar sunteti vecini de Nord:D

Cata_RB
22nd December 2009, 23:34
SI eu. Dar numai nitel... sau nitelus. ;)
Multumesc Oana.

Tess, te iei de nitelul meu? :P Si "oleaca" de care zicea Cris mai folosesc. Colegii imi tot spun ca "acusi" e regionalism...de fapt, prima oara cand m-au auzit, nu stiau ce inseamna. Iar de atunci se distreaza teribil de fiecare data. Eu insa nu stiu sa fie regionalism, sau nu unul atat de rar intalnit. Voi ati auzit cuvantul?

mikeyy
22nd December 2009, 23:38
De "acusi" zici? Da, eu am auzit.

In primul an de facultate..aveam colegi care erau din alte localitati si nu auzisera de cuvinte precum "fain" sau "servus". Dupa vreao 1-2 luni..le foloseau si ei fara probleme. :)
Am auzit si eu de curand un cuvant pe care nu-l stiam...dar pe cuvant ca nu mi-l amintesc acum.

Cata_RB
22nd December 2009, 23:43
Nici eu nu stiam multe cuvinte...dar alea chiar ca erau regionalisme, tot felul de forme nu foarte literare pe care nici ei nu stiau sa mi le explice uneori :P Dar de "acusi" chiar m-am mirat, de ce nu il stia nimeni.

praf_de_stele
22nd December 2009, 23:46
si la mine se foloseste "acusi"...adica ii cunoaste lumea sensul, e destul de folosit
chiar ma mir ca nu-l stiau

Cata_RB
23rd December 2009, 00:03
Ce bine, ma bucur ca nu-s nici pe departe singura care il cunoaste :P

Tess_AN
23rd December 2009, 00:06
Ce bine, ma bucur ca nu-s nici pe departe singura care il cunoaste :P
E in DEX.

miafangina
24th December 2009, 11:14
Doresc tuturor forumistilor "Sarbatori fericite",cu liniste si bucurie.
Daca veniti la colindat,v-am pregatit colacei:
Imi pare rau,n-am stiut sa-ntorc poza cu bradutul:).Se poate repara?

Tracoromana
24th December 2009, 13:13
Emisiunea “Got Talent” a revolutionat televiziunea in toate tarile unde a fost difuzata. Anul viitor vine si randul Romaniei sa produca o astfel de emisiune, dupa ce Pro Tv a cumparat formatul de la FremantleMedia.

Fie ca stii sa dansezi, sa canti sau ai orice alt talent din orice domeniu esti bine-venit la preselectiile ce vor fi organizate, nu exista limita de varsta. Lansarea show-ului va avea loc in toamna.


Degeaba, daca nu-i si Simon Cowell in juriu.....:rolleyes:


Sa lasam gluma si sa va urez la modul cel mai serios Sarbatori fericite, pace, bucurie.

praf_de_stele
24th December 2009, 14:50
daca ar fi iar adrian despot, as fi cea mai fericita ! :P

va urez si eu un craciun fericit alaturi de cei dragi si sa va aduca mosul tot ce va doriti!

crisloregym
24th December 2009, 21:28
De "acusica" ce ziceti?

Mia, tare buni colaceii...se pare ca oi fi colindat pe la tine in seara asta de ne-ai dat colacei atat de buni:)

Sarbatori fericite tuturor!!!! promit ca maine va anexez si poze cu bradutii mei...si m-am gandit la o surpriza si pentru Revelion pentru voi...conform traditiei:) Craciun fericit!!!!

anna.09
24th December 2009, 21:39
Dragi copii, sper ca ati fost cuminti si ca il asteptati linistiti pe mosul cel bun. Va doresc un craciun fericit! Sa ne aduca mosul tot ce ne-am dorit! :)

cata10
24th December 2009, 22:23
Cuminti n-am fost noi dar Mosul vine, cu siguranta! Craciun fericit, tuturor!

Cata_RB
24th December 2009, 22:28
Va urez si eu Craciun fericit, dragilor, sanatate, bucurii si macar cateva zile de liniste si odihna. Zapada cred ca a fost cam peste tot si inca mai e destula, in curs de topire, asa ca va mai doresc sa aveti un bradut frumos si cozonaci buuuuuuni :)
Ho ho ho! :P

ioanavol
24th December 2009, 22:28
SARBATORI FERICITE tuturor!

mikeyy
25th December 2009, 00:06
Primiti colindatori? :)

Craciun fericit, tuturor!!!!

Sa stiti ca am vorbit astazi cu Mosu` si mi-a spus ca nu a putut intra pe forum sa vada cat de cuminti ati fost anul acesta (ceva probleme cu netul :D)...si m-a intrebat pe mine ce parere am :D Va asigur ca va veni Mosu la voi...am pus o vorba buna! :) I-am zis ca aici pe forum va gasi doar persoane bune, cu un suflet mare si pe care ii uneste o pasiune frumoasa!!!!

Sarbatori fericite!!!

Anul acesta am facut 2 brazi...cel pe care il fac an de an si anul acesta mi-am mai facut unul. Mi-am luat si un bradut in ghiveci. E micut, dar imi place mult de tot. Nu stiu ce voi face cu el dupa Craciun..ori il pastrez pt la anul..ori merg sa-l plantez undeva.
Atasez o poza :

Andraf
25th December 2009, 00:19
Craciun fericit tuturor! Sa aveti parte numai de bunatati, bucurii si multa sanatate!

Cata_RB
25th December 2009, 00:21
Primiti colindatori? :)


De ce, vrei sa ne canti? :P Eu am fost azi cu sora-mea la bunici sa-i colindam...nu prea mai avem varsta pentru asa ceva, dar asa s-au obisnuit ei. Si pentru ca in fiecare an cantam acelasi colind simplu si pentru ca amandoua avem niste voci deloc prietenoase cu geamurile, anul asta am zis sa schimbam colindul si am facut playback :D

Ce Mos modernizat...are net :happy Vad ca ai pile, Mihai, de ai putut totusi sa vorbesti cu el.
Imi place foarte foarte mult cum se vede decorat si pe langa bradut! Super, la tine chiar se vede ca e Craciun :) Bradutul e o specie deosebita, care nu creste prea mult, sau e obisnuit?

mikeyy
25th December 2009, 00:29
Eu v-as canta, dar imi e teama sa nu va stric Sarbatorile..si sa va apuce durerea de cap. :D...am o "voce"...:P

Dupa Sarbatori o sa ma interesez cum e cu bradutii in ghiveci....nu vreau sa-l chinui in ghiveci..poate nu ii merge bine. Mai bine il plantez in primavara undeva.

Cata_RB
25th December 2009, 00:34
Ai putea sa-l plantezi in gradina, iar la anul il impodobesti direct acolo :)

mikeyy
25th December 2009, 01:04
Da, ar fi o varianta...voi vedea.

Cata..acum am citit mai bine...ati facut playback?

mikeyy
25th December 2009, 01:04
Da, ar fi o varianta...voi vedea.

Cata..acum am citit mai bine...ati facut playback? :D

Cata_RB
25th December 2009, 01:14
Da :D In fiecare an cantam "Domn, Domn" si am zis ca e cazul sa schimbam...dar nici una dintre noi n-are voce absolut deloc, asa ca pentru binele colectiv am pus un colind pe telefon si am dat play :D

miafangina
25th December 2009, 02:15
Vai,ce draguti sunteti cu totii:).Mergeti la colindat,mai ales la bunici,indiferent ce "voci" aveti,ei se bucura cu siguranta.
Mihai,bradutul tau din ghiveci e super-dragut.Al meu e din cutie,m-am declarat aparatorul paduriii si nu mai cumpar brad taiat.

Ati votat la "sportivii anului"?
Daca nu,mergeti macar la sectiunile interesante(conducem la "suporteri":ok:)

Maxmold
25th December 2009, 08:08
Prieteni, tuturor felicit cu ocazia Sărbători Crăciun!!! Vă urez multă sănătate, fericire, succese și iubire! ;)
Crăciun fericit!!! :rasc:

Gimnastique
25th December 2009, 08:23
Craciun fericit tuturor! Sa aveti parte de clipe frumoase alaturi de cei dragi si sa primiti cadourile dorite :)!
Eu va aduc cadou o pisicuta simpatica [o am deja pe desktop, o ador :D]:

myrab3la_19
25th December 2009, 12:48
Un Craciun fericit va doresc ,plin de bucurii si impliniri :) .Eu am colindat jumatate de tara (Bucuresti-Tg -Jiu-Satu Mare ) si am ajuns sa colind in noaptea de Craciun prin niste sate din Tara Oasului...a fost superb!!!La multi ani !

mikeyy
26th December 2009, 14:07
Tocmai am descoperit din intamplare pe KanalD un film de animatie pe care l-am vazut de n ori cand eram mic - "Taramul uitat de timp".
Poate il stiti si voi. Mie imi place ffff mult :)

zZA41HbwPLs

niagara64
26th December 2009, 16:36
Cu melodia Diannei Ross parca ? E super dar sa sti ca mai are vreo 5 sau 6 continuari . Piciorus Mic ...asa ii ziceau copii mei .

mikeyy
27th December 2009, 21:39
Parca imi aduc aminte ca au mai fost cateva parti..insa niciuna nu s-a comparat cu prima. :)

La multi ani, Stefan si Stefania!!!

Cata_RB
27th December 2009, 22:13
Mie nu mi-e cunoscut deloc :P Dar ca tot veni vorba de filme ale copilariei, eu am vazut de multe ori cand eram mica "Poveste fara sfarsit" ("Neverending story"). Nu e animatie, dar e aproape un basm [are si o carte la baza] si e foarte frumos.

mikeyy
27th December 2009, 22:24
Cu ce era "Poveste fara sfarsit"? Imi suna cunoscut. Era cu baiatul acela care a fost pedepsit la scoala (?) si a avut ore de detentie la biblioteca...si a inceput sa citeasca o carte si isi imagina povestea? Parca Bastian il chema.
Sper sa nu fac o confuzie :D

crisloregym
27th December 2009, 22:32
Mie nu-mi suna cunoscut nimic din categoria filme care sa nu se numeasca "Salvati de clopotel":D

Cata_RB
27th December 2009, 22:58
@Mihai: Da, ti-ai amintit foarte bine :) Cartea avea proprietati deosebite...si biblioteca. Eh, dar de-acum intru in poveste :)

@Cris: Screech :D Nu-mi amintesc mai nimic, stiu ca mai vedeam cand si cand episoade si atat.

mikeyy
27th December 2009, 23:02
@Mihai: Da, ti-ai amintit foarte bine :) Cartea avea proprietati deosebite...si biblioteca. Eh, dar de-acum intru in poveste :)



Amanunte nu mai stiu..imi aduc aminte vag scene din film, dar cam atat. O sa caut filmul poate il gasesc pe undeva.
Tu ai citit si cartea?

Cata_RB
27th December 2009, 23:56
Nici eu nu mai stiu amanunte, doar scene fragmentate. Dar cred ca e singurul film cu atmosfera de basm pe care il stiu :)
Nu, n-am citit si cartea. Intamplarea a facut ca in clasa a 6-a sa fie in manualul de romana, ca lectie optionala, un fragment din carte...asa am aflat ca exista :P

mikeyy
28th December 2009, 00:02
In ultimii ani, un film cu atmosfera de basm a fost "Stardust" (cred ca de acolo vine si noul username a lui Ade).
Si tot cand eram mic, mai era un film italian tot asa in genul "Poveste fara sfarsit", dar nu mai retin numele.

EDIT:
Si inca un exemplu de astfel de filme: "Legend of Earthsea"...il da Hallmark-ul destul de des...e in 2 parti. Mi-a placut.

praf_de_stele
28th December 2009, 17:02
nu e de acolo, mihai. :P e de la piesa "praf de stele" cantata de vita de vie
filmul ala nici nu l-am vazut, dar i-am dat cautare si cand l-am vazut pe robert de niro pe acolo l-am pus pe lista. trebuie vazut in cazul asta!

Cata_RB
31st December 2009, 19:27
La Multi Ani, dragilor! :bere: Un 2010 mai bun, fara criza si...fara accidentari in gimnastica :)

lory
31st December 2009, 21:32
La multi ani! un an plin de bucurii si multe satisfactii din partea gimnastilor favoriti! ;)

ancaqwe
31st December 2009, 21:53
LA MULTI ANI!
Un an nou cu multa sanatate si mult mai bun decat cel care a trecut!
Un zambet si veselie :)

Anca, Manuela & Mihnea

whisper
31st December 2009, 22:08
@Mihai:
Si tot cand eram mic, mai era un film italian tot asa in genul "Poveste fara sfarsit", dar nu mai retin numele.

Cumva cel cu Fantaghiro si Romualdo? Se numea "Pestera monstrului sacru".



@Ade: E frumos filmul! Merita sa il vezi:ok:


La multi ani tuturor!
http://img38.imageshack.us/img38/2866/851814rm82k14a1z.gif

miafangina
31st December 2009, 23:22
Multa sanatate si cele mai frumoase ginduri pentru voi toti,anul ce vine sa aveti parte de mai multe bucurii si numai bine.
La multi ani!:bere:

AuriB
31st December 2009, 23:28
La multi ani ! sanatate multa si cit mai multe lucruri bune sa vi se intimple in anul ce vine./OLE/

niagara64
1st January 2010, 02:19
La multi ani si din partea mea si nu numai !

mikeyy
1st January 2010, 03:06
La multi ani tuturor!!!
Va doresc multa sanatate, bucurie si multe realizari in 2010.
Abia astept sa ne revedem la concursuri anul acesta si sa-i sustinem pe gimnastii nostri!!!
Un An Nou fericit!!!

Daca tot am intrat, o sa deschid si topicul pentru "Diverse 2010"...doar e deja traditie ca pe 1 ianuarie sa fac asta! :D
La multi ani!!! :bere:

praf_de_stele
1st January 2010, 14:20
la multi ani tuturor si tot ce va doriti in noul an !!!! :floricica:

maria_alexandra
1st January 2010, 14:30
La multi ani si din partea mea, un an nou fericit si plin de bucurii! Sa ne vedem cu bine!

anna.09
1st January 2010, 14:38
La multi ani tuturor! Va doresc un an mai bun!
Hai Romania!!!

crisloregym
1st January 2010, 16:32
Multumim de urari:) La Multi Ani va zic si eu, sa avem cu totii parte de un an cat mai bun!!!! Sa fim cu totii sanatosi (noi, gimnasti, gimnaste, antrenori) si sa avem parte numai de vesti bune!!!

crisloregym
4th January 2010, 23:16
sa vedeti ce inseamna sa puna cineva vorba buna pentru forumisti...la rugamintea lui Tess, nu am putut rezista, asa ca va prezint minunata prajitura la metru (preferata mea din toate tipurile si din toate timpurile)...este o prajitura care la mine in casa se face o data pe an, de Revelion:D...maetra este, bineinteles, mama. asa ca anul asta am convins-o ca nu se poate sa faca nicio abstractie si, cu ocazia asta, va invit si pe voi sa gustati...pun doua farfurii, sa aveti de unde va infrupta (ca si asa e post maine:D)...si, daca tot nu e suficient, impart cu voi intreaga prajitura (anul asta nu am masurat-o, dar anul trecut avea undeva la 70 de cm lungime, daca tin eu bine minte:))

Andraf
4th January 2010, 23:30
Cristina, imi ploua in gura... este superba, jos palaria in fata mamei tale.

Cata_RB
5th January 2010, 01:00
Iooooi, ce bine arata!! :D:D:D Nu pot sa nu intreb...cum o coace, ca e ditamai? :P

Tess_AN
5th January 2010, 02:15
Daca Ade (whisper) nu ne-a zis inca urari in japoneza... inseamna ca nu am intirziat. :)

An Nou fericit... de 2010 ori mai bun ca 2009!

Sanatate sa ne dea Dumnezeu ca restul... de toate avem pe forum: gimnastica si sportivi cu care sa ne mindrim, fotografi, reporteri, camerameni, creatori de montaje video, parinti si gimnasti si gimnaste, soacre si viitoare nurori, examene si sesiuni, laborator de cofetarie-patiserie, intilniri ale forumistilor si mai ales prieteni si prietenii frumoase.

Multumesc pentru prajitura la metru (sarut mina mamei Cristinei), pentru cadouri venite pe netul fara fir, pentru braduti, pentru felicitari, pentru cuvintele si gindurile bune ale tuturor!

Sa aveti un an mai bun decit va asteptati sa fie!

Cata_RB
5th January 2010, 02:21
Teeeeeess! Bine-ai revenit, ti-am simtit lipsa :)
Vai, nu spune de examene si sesiune...imediat, uf!

Tess_AN
5th January 2010, 03:30
Lasa Cata ca-s bune si examenele... Cum mai mergem noi la o bauta la Banateana daca nu mai sunt examene? Burta pe carte si Bafta multa! ;)

miafangina
5th January 2010, 15:35
Iooooi, ce bine arata!! :D:D:D Nu pot sa nu intreb...cum o coace, ca e ditamai? :P

No,acuma chiar te cred ca nu stii sa gatesti.:)

Se fac doua checuri,unul galben si unul maro,se taie felii care se lipesc alternativ cu o crema alba,iar deasupra se pune glazura de ciocolata;pentru a obtine felii interesante,incepi sa tai dintr-un colt,asa,oblic cum s-ar spune.

dinafanforum
5th January 2010, 18:47
LA MULTI ANI !!!!!!! Tuturor Forumistilor un an mai bogat atit voua cit si GIMNASTICI multa SANATATE si tot ce va doriti

Cata_RB
5th January 2010, 18:48
No,acuma chiar te cred ca nu stii sa gatesti.:)

Se fac doua checuri,unul galben si unul maro,se taie felii care se lipesc alternativ cu o crema alba,iar deasupra se pune glazura de ciocolata;pentru a obtine felii interesante,incepi sa tai dintr-un colt,asa,oblic cum s-ar spune.

Vezi daca nu m-am crezut din prima :happy
Ahaaaa, ce tehnica! Am elucidat misterul :)
Dar dincolo de faptul ca nu stiu sa gatesc, nici n-am auzit de prajitura asta pana sa se vorbeasca de ea pe-aici, acum ceva vreme.

Tess_AN
5th January 2010, 18:50
LA MULTI ANI !!!!!!! Tuturor Forumistilor un an mai bogat atit voua cit si GIMNASTICI multa SANATATE si tot ce va doriti
Si tie Dina! La multi ani! sanatate si multe realizari... sa ne intilnim cu bine anul acesta si... sa intri mai des pe forum! :)

Cata_RB
6th January 2010, 01:58
Dragi fani ai patinajului, va rog lamuriti-ma care e pana la urma situatia cu Plushenko :D Pe threadul lui ultima veste e accidentarea, dar vad ca e inclus intre participanti (si favoriti) pentru concursurile ce vin. Care e situatia lui medicala de fapt?

mikeyy
6th January 2010, 12:18
Referitor la Plushenko. A fost acceidentat, dar nu a fost ceva grav...ceva minor. A participat acum 2 weekend-uri la Nationalele Rusiei, unde a castigat si astfel si-a castigat biletele pt Vancouver.
Este ok si va participa la Europenele din Estonia, care vor incepe pe 19 ianuarie (mai putin de 2 saptamani :) )

Iulya
6th January 2010, 12:41
Accidentarea lui e mai mult cronica, la fel ca Maxim Shabalin - amandoi pot concura dar o vor face cu injectii si suprtand durerea

Cata_RB
6th January 2010, 12:50
Multumesc! Ce nu-mi plac mie accidentarile si durerile astea care nu trec...:(



Este ok si va participa la Europenele din Estonia, care vor incepe pe 19 ianuarie (mai putin de 2 saptamani :) )

Perfect, pe 18 incepe sesiunea :happy

miafangina
7th January 2010, 12:51
Azi,se sarbatoresc Ionii si Ioanele.

La multi ani,Ioana!:floricica::kiss:

crisloregym
7th January 2010, 20:32
Am intrat si eu mai greu, doua seri nu a mers netul in apartament (la Bucuresti, bineinteles:D)...dar in seara asta vad ca s-a intamplat un miracol!!! Daca merge si in week-end...super!!!
Asa e, Cata, cum a explicat Mia...crema cu care se lipesc cele doua checuri la mama mea este facuta din zahar caramelizat stins cu lapte si pus un picut de suc de rosii/bulion.
Ii urez si eu La Multi Ani Ioanei!!! Si Oanei!!!!!! Asa imi place mie, sa consider ca si numele de "Oana" se serbatoreste de Sf. Ion...asa ca la multi ani tuturor ale caror nume au legatura cu Sf Ion!!!!

Tracoromana
7th January 2010, 20:44
La multi ani, Ioni si Ioane! :floricica:

mikeyy
7th January 2010, 20:59
La multi ani, tuturor celor care isi serbeaza astazi onomastica!!!!

cata10
7th January 2010, 21:47
La multi ani, Ioana!
La multi ani, Oana!

anna.09
7th January 2010, 21:52
Va multumesc. Urez si eu La multi ani tuturor sarbatoritilor! Ioana, Oana...

ioanavol
8th January 2010, 14:20
Ieri nu am putut intra pe forum, nu putea accesa pagina deloc.

Multumesc mult pentru urari, si voua La multi ani cu sanatate si bucurii in 2010!

Tess_AN
8th January 2010, 22:44
Ieri nu am putut intra pe forum, nu putea accesa pagina deloc.
La fel mi s-a intimplat si mie... Dar am mai zis-o urarile se fac o luna inainte si o luna dupa iar petrecerile tin o saptamina! Asa ca, La multi ani Ionilor (pozitivi si negativi :P), Ioanelor (doamne si domnisoare) si Oanelor ca sunt pe aici pe forum (unele cu nume ascunse ;) ).

mmada
9th January 2010, 06:43
Urmaresc de ceva timp forumul dar asazi m-am hotarat sa ma si inregistrez asa ca profit de lucrul acesta sa va urez La Multi Ani la toti forumistii si sa aveti parte numai realizari in anul 2010

Tracoromana
9th January 2010, 09:14
La multi ani si bine ai venit mmada!
Daca esti fan al sportului esti in locul cel mai potrivit iar daca esti si fan al gimnasticii te asteptam la discutii.

Tess_AN
9th January 2010, 10:02
Urmaresc de ceva timp forumul dar asazi m-am hotarat sa ma si inregistrez asa ca profit de lucrul acesta sa va urez La Multi Ani la toti forumistii si sa aveti parte numai realizari in anul 2010
La multi ani si tie!
Semne bune Anul are! Prima surpriza placuta la forumul de gimnastica pe anul asta! Sper sa fie de bun augur!

Bine ai venit, Mada! (Madalina - banuiesc sau... Madalin?)

mikeyy
9th January 2010, 11:56
La multi ani, mmada!!!
Bine ai venit pe forum! Speram sa simti bine alaturi de noi!

crisloregym
9th January 2010, 13:50
La Multi Ani, Mada!!! si bien ai venit!!! si e si mai bine ca te-ai si inregistrat:)

Tess_AN
9th January 2010, 17:27
Abia acum am observat ca trebuie sa iti mai spunem inca o data Mada La multi ani! de data asta de ziua ta!... Sanatate, sa ai parte de bucurii si tot cei mai bun pentru tine in viata!

crisloregym
9th January 2010, 23:33
Tess, ti-ai reintrat in drepturile de prima uratoare de "La Multi Ani":D

Tess_AN
9th January 2010, 23:43
Tess, ti-ai reintrat in drepturile de prima uratoare de "La Multi Ani":D
Voiai sa zici "gura sparta?" :evil:
Nu chiar... am fost pe faza ca a fost simbata :) cu toate ca e o coincidenta intre madalina si mmada care au aceeasi zi de nastere si au implinit azi 25 de ani....

crisloregym
10th January 2010, 00:11
La Multi Ani le zic si eu!!!!:)

mmada
10th January 2010, 13:42
vreau sa va multumesc pentru urarile voastre Eu acum imi revin dupa petrecerea de ziua mea si ma bucur ca ati observat ca ca a fost si ziua mea de nastere ieri Am profitat de o zi mai speciala pentru mine sa ma inregistrez dar sper sa nu fie de nevoie de o zi speciala ca sa postez mesaje pe forum

Si intradevar Mada vine de la Madalina nu de la Madalin:)

Cata_RB
10th January 2010, 16:26
La multi ani si din partea mea si bine ai venit! Cu siguranta nu e nevoie de o zi speciala ca sa postezi pe forum, te asteptam! :)

Si acum...sa ne distram putin :D Se pare ca e vorba de 2 fosti fotbalisti australieni care incearca diverse sporturi. Si au ajuns si la gimnastica...feminina! :D Cred ca au totusi putina pregatire acrobatica, dar nu se putea sa nu iasa ceva foarte haios: http://www.youtube.com/watch?v=so28EsEEHr0
Cea mai tare mi se pare faza in care una din fetele de la club cade pe spate de atata ras :happy

miafangina
10th January 2010, 17:43
Asa e,Cata,au fost haiosi,s-au amuzat si fetele pe cinste.
Mi-a placut cum sareau in groapa cu bureti si mai ales cum i-au scos fetele cu funia de-acolo:).

La paralele si birna,echipa forumistelor se descurca muuult mai bine.:D

Cata_RB
10th January 2010, 17:56
Eu habar n-aveam ca groapa de bureti e asa adanca...vreau si eu sa sar in asa ceva :D

Tess_AN
10th January 2010, 19:07
Eu habar n-aveam ca groapa de bureti e asa adanca...vreau si eu sa sar in asa ceva :D
Ai mai facut vreo incercare cu mersul/accesul la sala?!?

Cata_RB
10th January 2010, 19:18
Nu, Tess... Mi-a mai scazut entuziasmul, m-am "dezumflat" atunci, ca mi-au spus asa categoric "nu", si nu stiu cum sa abordez din nou problema. Nu ma prea pricep la genul asta de discutii :P

Tess_AN
10th January 2010, 20:21
Dupa sesiune poate iti revine entuziasmul... Sau poate incerci alta sala. Sigur mai sunt si altele in Cluj...

Cata_RB
10th January 2010, 20:36
Nu cred ca mai sunt altele...pentru ca nici nu stiu daca este club de gimnastica in Cluj. N-am auzit de el la nici o competitie. Dar da, dupa sesiune neaparat o sa merg, macar sa cer mai multe detalii, cine sunt cei de acolo si, vorba ta, daca mai exista vreo sala.

Tess_AN
10th January 2010, 21:36
Nu cred ca mai sunt altele...pentru ca nici nu stiu daca este club de gimnastica in Cluj. N-am auzit de el la nici o competitie. Dar da, dupa sesiune neaparat o sa merg, macar sa cer mai multe detalii, cine sunt cei de acolo si, vorba ta, daca mai exista vreo sala.
Gimnastica - Cluburi sportive din Cluj-Napoca - cluburi sportive din Cluj-Napoca membre ale Federatiei Romane de Gimnastica CSM Cluj-Napoca si CSS "Viitorul" Cluj-Napoca

Pentru CSM te descurci loco. Pentru CSS - adresa/tel. aici: http://www.cssviitorulcluj.ro/Index.html si http://www.cssviitorulcluj.ro/Istoric.html nu e mare lucru dar se cheama ca au site, ca cine vrea sa faca ceva si fara buget - face... ca daca aveau bani aveau altfel site-ul.

Cata_RB
10th January 2010, 22:15
Se pare ca am uitat de prietenul google. Mersi, Tess!
Eu am cercetat atunci pe net dupa o sala de gimnastica, dar am gasit putine referinte si toate spre aceeasi adresa. Cred ca si aceste cluburi tot acolo in sala merg, am vazut niste trofee.

anna.09
12th January 2010, 20:31
Un film artistic cu ceva patinaj pe Prima acum...poate va intereseaza :)

mikeyy
12th January 2010, 21:58
Filmul merita urmarit...in seara asta nu am reusit..dar l-am vazut pana acum de vreo 5 ori :D

cineva_cineva
12th January 2010, 23:25
Si cum se numeste, Mihai?

mikeyy
12th January 2010, 23:35
Ice Princess

cineva_cineva
12th January 2010, 23:38
Multumesc mult, Mihai! Nu am Prima, dar o sa il caut pe net!

Tess_AN
13th January 2010, 16:37
Mey ...."gugal map" zice ca e mai aproape de tine...Wocester?MA?
... pai putem merge impreuna daca vrei. Ne luam un tricolr mare si o sustinem pe fatuca noasta sa pice toti americanii pe spate! Mi-a placut "gugal-ul"... e tare. :lol:

@Tess: Da, eram si cam mititica, dar problema era ca la Sydney transmisiile au fost mai mult dimineata [in Romania], iar dimineata eram la scoala. Si nici sa-l fi vazut nu m-ar fi ajutat memoria :P
Eram la mama acasa, in concediu, ma trezeam si urmaream Olimpiada la TV! Ce vremuri! :)

Ramonica
14th January 2010, 16:22
Nu cred ca mai sunt altele...pentru ca nici nu stiu daca este club de gimnastica in Cluj. N-am auzit de el la nici o competitie. Dar da, dupa sesiune neaparat o sa merg, macar sa cer mai multe detalii, cine sunt cei de acolo si, vorba ta, daca mai exista vreo sala.

sigur ca exista club de gimnastica in Cluj, doar ca nu stiu eu cum sa-ti explic sa ajungi acolo:rosu: si nu cred ca au o groapa cu bureti asa de mare, doar daca s-a schimbat ceva de la ultima mea vizita

Cata_RB
14th January 2010, 17:02
sigur ca exista club de gimnastica in Cluj, doar ca nu stiu eu cum sa-ti explic sa ajungi acolo:rosu: si nu cred ca au o groapa cu bureti asa de mare, doar daca s-a schimbat ceva de la ultima mea vizita

Multumesc mult pentru clarificare :)
Eu am gasit o sala de gimnastica, dar nu e folosita doar de club...si mi-au spus ca nu au cum sa ma lase sa intru :( Stii cumva daca sunt mai multe sali?

Tess_AN
15th January 2010, 00:05
La multi ani Robbert_ro! Sanatate, impliniri si... mai viziteaza si gimnastica aici pe forum in noul an de viata! :)

Robbert_ro
15th January 2010, 01:11
sunt aici, sunt aici...mulțumesc pt urări, nu am mai postat de mult dar urmăresc forumul. :)

praf_de_stele
15th January 2010, 16:42
la multi ani, robert ! :)

Ramonica
15th January 2010, 19:20
Multumesc mult pentru clarificare :)
Eu am gasit o sala de gimnastica, dar nu e folosita doar de club...si mi-au spus ca nu au cum sa ma lase sa intru :( Stii cumva daca sunt mai multe sali?

stiu ca este doar o sala, folosita si de C.S.M. si de C.S.S dar cred ca putem face altfel, vorbesc eu cu cineva de acolo si tu te duci si o cauti, este o persoana foarte draguta si sigur o sa va puteti intelege. Daca te intereseaza spune-mi:ok:

Tess_AN
15th January 2010, 20:22
Cata... te-ai scos! Sa pui pe cineva sa te filmeze la groapa de bureti... sau macar poze... si sa le vedem si noi :D

myrab3la_19
15th January 2010, 20:28
stiu ca este doar o sala, folosita si de C.S.M. si de C.S.S dar cred ca putem face altfel, vorbesc eu cu cineva de acolo si tu te duci si o cauti, este o persoana foarte draguta si sigur o sa va puteti intelege. Daca te intereseaza spune-mi:ok:

Pe cineva in Bucuresti ,nu cunoasteti?:):P:D...si eu visez de mult timp macar sa ating aparatele ... :sad:

Cata_RB
15th January 2010, 20:40
stiu ca este doar o sala, folosita si de C.S.M. si de C.S.S dar cred ca putem face altfel, vorbesc eu cu cineva de acolo si tu te duci si o cauti, este o persoana foarte draguta si sigur o sa va puteti intelege. Daca te intereseaza spune-mi:ok:

Daca nu e prea mare deranjul, ar fi minunat!! :)

crisloregym
15th January 2010, 22:14
Super tareee!!! Cata, vrem sa te vedem catarata pe barna (de data asta cu mult curaj, da???;)) si aruncandu-te in groapa cu bureti (pe cuvantul meu de onoare, e mai greu sa iesi de acolo decat sa intri:P)...intreab-o pe Deni daca nu ma crezi:))
Edit: La Multi Ani, Robert:)

alexatornrose
16th January 2010, 18:33
Buna! Nu am gasit un topic de prezentari, asa ca am ales sa ma prezint aici. Sunt Alexandra, am 18 ani, locuiesc in Bucuresti, si m-am inscris pe forum pentru ca va citesc de ceva vreme si mi-ar placea sa particip la discutii si/sau sa va cunosc. Am un canal youtube cu multe clipuri de gimnastica si altele care or sa mai vina: http://www.youtube.com/alexatornrose. O zi buna tuturor!

crisloregym
16th January 2010, 18:57
Buna, Alexandra, si bine ai venit!!!! Ce tareee!!! am intrat acum pe canalul tau de pe youtube si, cand am vazut filmuletul cu Ana, care are in chenar chiar imaginea de pe desktop-ul meu, m-a indus un pic in eroare...am vazut ca ai fi filmulete cu identificarea elementelor din anumite exercitii...tu le-ai facut? ai facut cumva gimnastica sau pur si simplu din pasiune ai citit codul? Oricum, o sa fie bine sa mai avem o persoana pe care sa o mai intrebam de valoarea elementelor...mie, una, pur si simplu nu imi intra in cap:D

alexatornrose
16th January 2010, 19:05
Am facut gimnastica in clasele primare, dar asta a fost demult...si nu am fost niciodata buna. Eu am facut clipurile si cateodata mai visez codul de la atata citit. Ma bucur ca iti place. Or sa mai vina si altele dupa ce ma "specializez" in elementele de la ||

Tess_AN
16th January 2010, 19:06
Bine ai venit Alexandra. O sa iti vizitez si canalul de la youtube mai ales ca are asa buna recomandare de la Cris!
Nu avem sectiune de prezentare... suntem mai putini protocolari aici, la gimnastica se poate intra pe orice usa (sau fereastra) nu neaparat de usa de la intrare cu tinuta de gala, prezentare, valet si tot tacamul. Dar avem o rubrica numita "Noi despre gimnastica" si acolo facem marturisiri de suflet.

Inca o data bine ai venit, speram sa te vedem la urmatoarele intalniri ale forumistiolor, sa iti vedem posturile si te asteptam cu pareri, comentarii, info si orice vrei sa impartasesti cu noi :)

anna.09
16th January 2010, 19:20
Hey, Buna Alexandra..chiar zilele trecute am admirat "your favourite beam routine"!

crisloregym
16th January 2010, 19:43
Super!!! o sa ne putem discuta si pe paralele...cu prizele, cu piruetele (eu acolo ma pierd de fiecare data:D)...si v-au si vemit intariri, Mihai si Oana!!:)

mikeyy
16th January 2010, 20:00
Buna Alexandra si bine ai venit pe forum!!!
De apreciat ceea ce faci pe youtube!!!
Daca te pasioneaza partea tehnica..avem si noi un topic unde mai vorbim de elemente, cod, exercitii, etc.!

Cata_RB
16th January 2010, 21:24
Bine-ai venit, Alexandra!! Frumoasa initiativa ta pe youtube, o sa urmaresc si eu filmuletele :)

niagara64
16th January 2010, 21:50
Bine ai venit Alexandra ! Frumos lucrate video-urile ...Ai avut rabdare ceva !
Pe unde ai facut gimnastica cand erai mica ?(ca de sunt soacra si sunt curioasa...si sa te pazesti ca pe aici suntem vreo 3 -4 soacre ! )
:)

miafangina
16th January 2010, 22:50
Buna,Alexa,bun-venit!
Niagara,nu speria fata!
Alexa,suntem soacre de-alea bune:D

crisloregym
16th January 2010, 22:55
Eu confirm...cred ca ai vazut ce delicatete fac soacrele astea ale noastre!!!:D
Edit: ma poate ajuta cineva cu programul de la patinaj de saptamana care urmeaza? O sa fac multe nopti albe si macar sa stiu sa am un stimul...ca daca stau in pat sa lucrez a ia somnul imediat...si nu e bien deloc la cat de multa treaba am..:D

mikeyy
16th January 2010, 23:00
Edit: ma poate ajuta cineva cu programul de la patinaj de saptamana care urmeaza? O sa fac multe nopti albe si macar sa stiu sa am un stimul...ca daca stau in pat sa lucrez a ia somnul imediat...si nu e bien deloc la cat de multa treaba am..:D

Imi suna cunoscut programul asta cu nopti albe.....seamana ft mult cu al meu.."unda" asta :D

Uite programul Eurosport pt Europene, Cris: http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=2890277&postcount=503
Nu stiu daca TVR-ul va transmite ceva...am tot zis ca le trimit mail, dar uit.

Oricum ar mai fi o solutie online...un post turcesc, care ne scoate din necaz an de an...

Tess_AN
16th January 2010, 23:02
Eu confirm...cred ca ai vazut ce delicatete fac soacrele astea ale noastre!!!:D
Cred ca vrei 2 felii din tortul lui Robert :D

miafangina
16th January 2010, 23:04
Hei,Cris,poate te vei simti mai bine stiind ca nici noi nu dormim si urmarim acelasi program:).
Cred ca da si tvr 2,o sa vad care comentariu imi convine mai mult,de obicei ma uit la tvr,prefer s-o aud pe Alina decit pe Yvonne.

crisloregym
16th January 2010, 23:05
Multumesc tare mult, Mihai:)
mama mia, cate zile sunt!!! E de bine, avem cu ce ne lua la lucrat...macar mai auzim ceva, mai ridicam ochii...
Ooof, si tu, Mihai??? Din pacate, la mine tot asa o sa fie:( saptamana asta insa e criminala, am si proiectele de facut...asa imi trebuie, daca am fost lenesa in vacanta:(
A, acuma imi dau seama ca o sa ai si tu sesiune+inchidere de luna...mda...it's going to be soooo fun...

Edit: Tess, pai nu vezi cum ma scuz ca cica am de lucrat (proiecte, job...)...dar de fapt nu ma deszlipesc de forum, ca se apropie ziua de 17 si poate mai primesc bunatati....nu v-am zis eu ca am inceput anul cu un sedentarism de toata frumusetea?:D

niagara64
16th January 2010, 23:07
Cred ca vrei 2 felii din tortul lui Robert :D

Sa fi sigura ! Peste o saptamana incerc si tre' sa iasa tort Joffre ptr Robert .Promit poze si aici musai !
De servit servesc pe cei cuminti (Tess, tu esti stearsa de pe lista ca ai facut nazuri la vin fiert !)...

mikeyy
16th January 2010, 23:09
@Cris:
Deocamdata sunt cu proiectele, care imi mananca toate resursele...
Pe 25 intru in sesiune...macar termin cu inchiderile pe decembrie pana atunci.
Dar patinaj + proiecte....ma vor tine treaz saptamana viitoare....zombie in devenire :ras-plans:

@Niagara: eu cum am fost? merit tort? :)
Peste vreo ora o sa merg sa vad ce ati vorbit zilele astea la "Aniversari"....sa vad daca voi ati fost cuminti :evil:

Cata_RB
16th January 2010, 23:13
asa imi trebuie, daca am fost lenesa in vacanta:(


Subscriu :D Insa la mine saptamana asta a fost cu proiecte si nopti prelungite pana dis-de-dimineata. Inca mai am cate ceva de facut, dar fiind sesiune am mai mult timp.

Transmite si TVR 2, m-am uitat acum. E cam incurcat programul lor, insa daca alegeti ziua si postul TVR 2 pe http://tvr.ro/program.php o sa vedeti orele. Eu sper sa-i pot urmari joi pe baieti :D desi pica destul de prost.



Peste vreo ora o sa merg sa vad ce ati vorbit zilele astea la "Aniversari"....sa vad daca voi ati fost cuminti :evil:

Aoleu, ati pus-o! :happy Cred ca cea mai buna pedeapsa ar fi sa confisti tortul...si sa il imparti cu cei care au fost cuminti :D

crisloregym
16th January 2010, 23:54
Pai nu, Cata, ca eu am fost obraznica rau...:D

Tess_AN
17th January 2010, 01:08
De servit servesc pe cei cuminti
(Tess, tu esti stearsa de pe lista ca ai facut nazuri la vin fiert !)...
In sfirsit ma apreciaza cineva la adevarata mea valoare! :drak:

crisloregym
17th January 2010, 01:13
Draga Tess, promit ca in anul ce vine o sa ma straduiesc mai mult :P

Tess_AN
17th January 2010, 01:26
Draga Tess, promit ca in anul ce vine o sa ma straduiesc mai mult :P
Multumesc de sustinere, Cris. Adevaratul prieten la nevoie se cunaoste. :)

@Cris: nu te teme, o sa fii gimnasta de baza muuuuuulta vreme :D
Fara comentarii la cit se straduiesc juniorii, cum lasa greul tot pe umerii seniorilor....

niagara64
17th January 2010, 02:00
In sfirsit ma apreciaza cineva la adevarata mea valoare! :drak:

Acum ,poti jura cu mana pe inima ca suntem fete cuminti ? :no:

:happy

Io nu poci ca ma bate Doamne-Doamne !:(

alexatornrose
17th January 2010, 20:00
Bine ai venit Alexandra ! Frumos lucrate video-urile ...Ai avut rabdare ceva !
Pe unde ai facut gimnastica cand erai mica ?(ca de sunt soacra si sunt curioasa...si sa te pazesti ca pe aici suntem vreo 3 -4 soacre ! )
:)
adica soacre adevarate ? Cu copii casatoriti, nu?

niagara64
17th January 2010, 20:10
adica soacre adevarate ? Cu copii casatoriti, nu?

:happy IO ,da ! foarte casatoriti !

da' tot nu ai raspuns la intrebare ...:rosu:

alexatornrose
17th January 2010, 21:05
Scuza-ma, mi-au luat ochii alte cuvinte cheie:headbang:
Am facut 4 ani la SS2 Bucuresti, mai toti elevii din generala mea erau incrisi la club la cate un sport:yeah:

niagara64
17th January 2010, 21:11
Scuza-ma, mi-au luat ochii alte cuvinte cheie:headbang:
Am facut 4 ani la SS2 Bucuresti, mai toti elevii din generala mea erau incrisi la club la cate un sport:yeah:

64 ...asa-i ?
Cu cine te antrenai?

alexatornrose
17th January 2010, 22:19
Hei, de unde stii atatea lucruri?

Cu dna Alina Fratila, in principal.

Noapte buna tuturor!

Tess_AN
17th January 2010, 22:28
64 ...asa-i ?
Ce e 64? Vorbiti codificat.

niagara64
17th January 2010, 22:29
Hei, de unde stii atatea lucruri?

Cu dna Alina Fratila, in principal.

Noapte buna tuturor!

Pai nu iti zisei ca sunt soacra ? Stiu tot !

Alina era acum 8 ani acolo ? PRb era inca la inceput daca nu imi aduc aminte de ea de atunci ...
Oricum erai ori la D-na Luci ori la D-na Liliana !NU?

niagara64
17th January 2010, 22:32
Ce e 64? Vorbiti codificat.
Generala unde a invatat si fii-mea :happy

Tess_AN
19th January 2010, 00:08
Happy Birthday Shagya! All your wishes come true!

mikeyy
19th January 2010, 01:30
Alles Gute zum Geburtstag, Shagya!!!!!! :floricica:
La multi ani!!!

ioanavol
19th January 2010, 07:23
Happy birthday, Shagya!

La mulți ani!!

:cheer::floricica::bere:

Maxmold
19th January 2010, 10:33
Happy Birthday, Shagya!!!! :floricica:
Congratulations, all the very good: joy, happiness, good luck! :ok: :bere:

shagya
19th January 2010, 18:27
thank you all so much. ItŽs make me very happy :-) :-)

cata10
19th January 2010, 21:22
Au inceput campionatele europene de Patinaj artistic. In seara aceasta este programul scurt-perechi. Vizionare placuta (se transmite LIVE pe TVR2 si Eurosport; eu o prefer pe Alina Alexoi!)

mikeyy
19th January 2010, 22:51
Foarte frumos programul scurt al perechilor. Primele 3 perechi au fost fara greseala...ii despart cateva zecimi doar. :ok:

cata10
20th January 2010, 17:53
Foarte frumos programul scurt al perechilor. Primele 3 perechi au fost fara greseala...ii despart cateva zecimi doar. :ok:

Abia astept finala, in seara aceasta! Tvr 2 transmite de la 21; pe eurosport se transmite dupa ora 23

Cata_RB
20th January 2010, 18:03
Stiti cumva din experienta anilor anteriori daca apar pe net si inregistrari ale competitiei? As vrea tare mult sa vad maine baietii dar nu cred ca o sa pot...

praf_de_stele
20th January 2010, 18:55
nu stiu daca apare intreagul concurs, dar cu siguranta vor aparea pe youtube programele. al lui plushenko deja a fost pus

Tess_AN
21st January 2010, 16:31
Am citit discutiile voastre despre rujeola/pojar. Eu stiam ca sunt 3 boli diferite: rujeola(pojar), rubeola(nu stiu cum ii mai zice) si varicela (varsat de vint). Stiam ca nu au legatura intre ele si ca cine a avut boala o data are imunitate. Parca rubeola e mai rar intilnita dar parca mai grava. Auzisem si de vaccinari si revaccinari dar nu stiu pentru ce. Mai stiam despre rujeola, varicela si rubeola ca de obicei adultii fac forma mai grava decit copiii mici de aceea e bine sa fie facute bolile aceste in frageda pruncie - unul din avantajele colectivitatii de la gradinita :D

Din cite imi amintesc toata generatia mea si cea de dupa a facut rujeola si varicela, dar e drept si vaccinuri dar habar nu am ce vaccinuri si pentru ce. Cei care stiti, lamuriti-ma si pe mine. Vorbesc prostii?

LuisaGym
21st January 2010, 17:03
Nu stiu decat niste detalii legate de varsat de vant. Intr-adevar cel facut la batranete este mai periculos. Se poate intampla ca virusul care a dat boala in copilarie sa se reactiveze zeci de ani mai tarziu si sa afecteze un (sau niste) nervi si tesutul din jurul nervului. Am o persoana in familie care a patit chestia asta si a avut dureri groaznice. Doamne fereste!

anna.09
21st January 2010, 17:13
Rubeola este un pojarel...nu este mai grava.
Vaccinul pt rujeola a fost introdus in schema de imunizare din Ro in 1979 (info de pe net). Din 2004 a fost inlocuit de un trivaccin (rujeola, oreion, rubeola) dar am senzatia ca se poate opta doar pt rujeola dc se doreste asa.
Exista vaccin si pt varicela (varsat) dar nu este obligatoriu parca...
Reacativarea virusului varicelo-zosterian duce la asa numita "zona zoster" de care supnea Luiza..f dureroasa intr-adevar.

mikeyy
21st January 2010, 20:11
Referitor la subiectul acesta...eu imi amintesc ca am avut pojarel si pojar...la diferenta de vreo 2 ani. Nu stiu care e diferenta intre ele...dar imi aduc aminte ca imi placea cum suna pojarel :)

anna.09
21st January 2010, 20:18
Si mie imi placea cum suna pojarel..mai ales ca am lipsit 1 saptamana de la scoala...poate chiar 2. :)

Tess_AN
21st January 2010, 20:26
Ce gusturi aveti! Ciocolata, inghetata suna mult mai bine! :ok: Ce e bien e ca a fost demult si ati scapat.

Si pentru lipsitul de la scoala - praf de creta! Temepratura si stai 2 zile acasa! :evil:

Cata_RB
21st January 2010, 20:29
De numele de pojarel n-am auzit pana acum, eu stiam de rubeola. Si de varsat de vant, care e mai urata decat rubeola din punct de vedere al bubelor :)

Lasand de-o parte problemele "mancatoare" :D...azi sunt si eu spectator la patinaj. Hai Plushy!

mikeyy
21st January 2010, 20:36
Raman tot la probleme "mancatoare"...si sper ca Plushy sa guste putin gheata, cred ca ii e pofta :ras-plans:

Cata_RB
21st January 2010, 20:41
Mihai draga...ai revenit? :D Ai mancat destula statistica? :D O sa guste Plushy si gheata, dar in sampanie, dupa ce o sa-si manance adversarii cu fulgi cu tot :D

Si evident, sper ca Zoli sa aiba inca o seara reusita! Nu i-am vazut programul scurt, dar am inteles de pe Patinaj ca a fost bun! :ok:

mikeyy
21st January 2010, 20:43
Da, am revenit...si mi-a cazut bine statistica :)
Se oberva, nu? :P

Zoly a patinat deja la lung...in cel mai rau caz va termina pe 19.
Acum e in desfasurare grupa a treia valoric.

Cata_RB
21st January 2010, 20:48
Ei na...a fost deja? Credeam ca TVR2 da tot, in cele 2 ore de transmisie :( Poate macar programul lung o sa apara pe youtube. A mers bine?

cata10
21st January 2010, 20:48
Daca tot suntem la capitolul boli de natura virotica (viroze), infectioase si contagioase, sa amintim si variola (varsatul negru) care a fost, din fericire, eradicata si scarlatina (varsatul mare).

P.S. Pojarul (rujeola) mai este denumit si varsat mic...... si cred ca am adunat suficiente date pt un curs despre....varsat....

mikeyy
21st January 2010, 20:49
Nu i-am vazut programul....abia am ajuns de juma` de ora acasa.
Dar in pauza dintre a doua grupa si prima..sigur TVR va da in reluare programul lui Zoly.

@Cata: multumim...dar cu protozoarele cum stai? :P

mikeyy
21st January 2010, 20:54
Prgramul lui Zoly acum pe TVR!!!!!

Cata_RB
21st January 2010, 20:55
Pentru protozoare e mai lung cursul! :P

Asa-i, nu m-am gandit...sigur o sa ii dea programul intr-o pauza. Sper doar sa nu adorm, pana la 11 e cale luuuunga.

cata10
21st January 2010, 20:55
Nu i-am vazut programul....abia am ajuns de juma` de ora acasa.
Dar in pauza dintre a doua grupa si prima..sigur TVR va da in reluare programul lui Zoly.

@Cata: multumim...dar cu protozoarele cum stai? :P

Bine, multumesc! Dar in seara asta ma ocup doar cu organismele superioare :D care se pricep sa patineze si nu oricum ci artistic!

Cata_RB
21st January 2010, 21:04
Ce frumos a fost axelul de la inceput!! Pacat de greseli...a fost tare dulce la final, cum si-a dat peste cap :) Nu ma pricep...dar poate ar scoate mai mult la artistica daca l-ar ajuta muzica. Nu mi se pare deloc potrivita pentru patinaj artistic.
Oricum, bravo Zoly!!! Daca am inteles bine, e prima oara cand se califica pentru LP?
Gheorghe Chiper oare unde e acum? Cred ca era casatorit cu o americanca [?]...dar antreneaza?

mikeyy
21st January 2010, 21:16
Da, e prima data cand ajunge la LP. Anul trecut era undeva pe pozitia 32-33...si acum locul 18-19. Tot acest progres datorita faptului ca se antreneaza de 6 luni in SUA....in doar 6 luni cat de mult a progresat!:ok:
Oricum performanta lui e uimitoare....tinand cont si de problema cu ochiul. E de cartea recordurilor....sper sa reuseasca sa prinda programul lung si la Vancouver....va scrie istorie doar prin calificare. Nimeni nu a mai reusit in conditia lui.

Tess_AN
21st January 2010, 21:26
M-as bucura sa prinda Zoltan LP-ul la JO. Ii tin pumnii! Sper sa continue pregatirea ca in ultimele 6 luni si sa fie macar multumit cum a patinat la sfirsitul programului (nu am vazut dar zicea Cata sa nu parea multumit azi).

Edit: poate ziceti pe aici ceva de CE de la patinaj pentru cei care nu pot sa vada la tv ;)

Cata_RB
21st January 2010, 21:33
Zoly a facut o singura saritura unde avea o combinatie de doua [asa a zis Alina] si cred ca de 2 ori a facut doar dublu in loc de triplu. Si a mai pus mana jos la o aterizare. Era destul de suparat, intr-adevar...
Mai mult nu pot sa spun ce se intampla, ca nu ma pricep :D

Tess_AN
21st January 2010, 21:36
Multumesc Cata. Pai inseamna ca... la program curat era muuulllttt mai bine in clasament. Bravo lui. Lasa, sa faca la JO fara gresala!

Cata_RB
21st January 2010, 21:38
Tess, nici online nu poti sa vezi pe undeva? La patinaj aveti mereu muuuulte linkuri :)

Tess_AN
21st January 2010, 21:49
Tess, nici online nu poti sa vezi pe undeva? La patinaj aveti mereu muuuulte linkuri :)
Nope. "Due to legal restriction... you are out of area..." doar asta pot sa vad. :angry:

@Mihai: Am inteles eu bine? Claudia (lady_k) merge la Vacouver si are bilete la JO la SP-ul si LP-ul baietilor? Se poate face un afis/poza/mesaj - de toate la un loc - pentru Zoltan de la fani si sa incerce Claudia sa i le dea personal inainte de SP? (la intrarea in concurs sau la antrenament)?

mikeyy
21st January 2010, 21:57
Nu Claudia, ci Irina (irinaidu) va merge la proba masculina la Vancouver.
Cred ca va pregati ceva....nu stiu sigur daca s-a discutat pe patinaj sau nu despre asta.

Intre timp nu s-a mai intamplat nimic interesant la Europene....ratari dupa ratari...
Acum e pauza si urmeaza ultima grupa cu pretendentii la podium.

Tess, incearca aici sa vezi...ar trebui sa-ti mearga: http://www.fromsport.com/video-157838.html
Deocamdata e pauza, dar imediat va incepe si ultima grupa.

Tess_AN
21st January 2010, 22:04
Scuze. Am incurcat eu, citisem pe acolo... (bine ca nu am incurcat invers... sa zic ca lady_k merge la Vancouver si Irina se marita... asta era mai grav :) ma bateau amindoua). Asa o sa ma bata sefu ca ma uit la patinaj... Cred ca miine ma dau bolnava... Aplic metoda cu creta sa chiulesc ca de la scoala :evil: ca am luat link-ul asta: http://wwitv.com/portal.htm?http://wwitv.com/tv_channels/b4990.htm de la patinaj si merge. Multumesc. Mult. Chiar voiam sa intreb daca e pauza... ca vorbeste unu o limba ce ce nu inteleg :ras-plans:

Revenind... Pai si Irinaidu cred ca ar pune un afis sau un mesaj acolo in bagaj...

Cata_RB
21st January 2010, 22:41
Ohoho!!! :yeah::yeah::yeah:
Stiu ca nu va place...stiu ca nu e cel mai bun la artistica, nici programul nu se ridica la inaltimea Godfather...dar e ca la gimnastica pana la urma: dificultatea. Ce-i al lui e-al lui!! Nu stiu cat e de fitos in afara ghetii...dar pe gheata ma fascineaza atitudinea lui de incredere deplina, capteaza toate privirile.

LuisaGym
21st January 2010, 22:46
Ba mie imi place chiar foarte mult :yeah:

Cata_RB
21st January 2010, 22:51
Suntem intr-o minoritate foarte accentuata. Pe Patinaj aproape toata lumea e foarte pornita impotriva lui :D

Tess_AN
21st January 2010, 23:05
Cata, Aici http://wwitv.com/portal.htm?http://w...nels/b4990.htm acu e interviu cu medaliatii si se vede ca pregatesc podiumul. Posibil sa dea in direct premierea.

mikeyy
21st January 2010, 23:11
Nu e dificultatea la Plushenko...ca dovada Lambiel cu 2-3 greseli si fara 3 Axel (saritura de baza)...doar la 3 pct de PLushenko. Un triplu axel are 7.5 pct...atat pierde Lambiel...iar Plushenko face 2 de triplu axel.
Asta ca o comparatie si sa scot in evidenta ca nu e tocmai excelent la dificultate Plushenko.

Aaaa..si nu a fost perfect Plushy..a avut o ratare si el..un dublu in loc de triplu!

EDIT: un triplu axel are 8.20 pct...am verificat, ca nu eram sigur.

Cata_RB
21st January 2010, 23:21
Am vazut si eu premierea...cat de suparat era Joubert, cred ca in special pierderea argintului in ultimul moment l-a socat.

Hmmm...aveam impresia ca Plushenko sare mai mult decat ceilalti. Nu am remarcat ca Lambiel a avut asa mult, si comentatorii au fost uimiti de locul 2. Eu sunt varza la patinaj, nu stiu nimic, deci nu intru in discutii amanuntite :D Tot ce stiu e ca Plushenko e favoritul meu :) Insa da, am remarcat si eu greseala aia.

Nu inteleg ceva...unde au disparut rusii?? Acum cativa ani nu mai incapeau in campionate, iar acum...

Tess_AN
21st January 2010, 23:22
Am vazut premierea la patinaj si mi-a placut ca merg pe stil clasic: primul anuntat si urca pe podium locul 1 si apoi locul 2 si la sfirsit locul 3. Asa mi se pare mai normal. Nu stiu de ce la gimnastica in ultima vreme o fac pe dos...

Tess_AN
21st January 2010, 23:25
Am vazut si eu premierea...cat de suparat era Joubert, cred ca in special pierderea argintului in ultimul moment l-a socat.
Joubert nu merita argintul azi. Si el e (increzut si) suparat tot timpul daca nu e pe primul loc si mai si face niste declaratii... de te doare mintea!

Si ce vorbesti de minoritate la patinaj? Sunt mai multi pe acolo... I-au pus deja pozele de la premiere! Cred ca nici rusi nu sunt asa rapizi!

mikeyy
21st January 2010, 23:25
Rusii au avut o cadere dupa Torino 2006. Nu au mai avut o baza buna la juniori...in toti acesti ani au supravietuit doar la dans pe gheata si oarecum la perechi.
Nici acum nu stau excelent. Insa de vreun an au inceput sa miste la juniori..deci exista sanse pt JO 2014, care vor fi organizare chiar de Rusia.

Proba masculina nu mi-a placut foarte mult in seara asta. Au fost foarte multe greseli...nu prea am vazut programe curate ..toti au avut greseli.

Cata_RB
21st January 2010, 23:30
Si ce vorbesti de minoritate la patinaj? Sunt mai multi pe acolo... I-au pus deja pozele de la premiere! Cred ca nici rusi nu sunt asa rapizi!

Cu impresia asta am ramas..intru rar, dar cand intru gasesc aproape numai replici acide la adresa lui :P Sigur, fiecare cu favoritii lui, dar asa mi s-a parut, ca foarte putini sunt fanii lui.

Tess, Mihai, Cata, Mia...si cine se mai uita, voi cu cine ati tinut azi?

Tess_AN
21st January 2010, 23:33
Tess, Mihai, Cata, Mia...si cine se mai uita, voi cu cine ati tinut azi?
Eu am scris la patinaj: Dupa cu cine tin eu, Contesti aur si Zoltan argint!
Azi insa mi-a placut Lambiel.

Cind e urmatoarea transmisie la CE de patinaj ce o pot vedea si eu on line? - multumesc anticipat sa nu mai scriu un post doar sa multumesc dupa ce primesc raspuns :)

mikeyy
21st January 2010, 23:43
Preferatul meu e Tomas Verner...dar in ultimele luni nu prea e in forma, insa ramane preferatul meu si al familiei :)
De obicei ma scotea din sarite Stephane Lambiel..dar azi mi-a placut mult programul lui.

@Tess:
maine: de la 10 dimineata programul scurt al fetelor. Reprezentanta noastra e chiar in prima grupa (a treia la start).
Si de la ora 18:40 - Programul liber la dans pe gheata.

Tess_AN
21st January 2010, 23:50
@Tess: maine: de la 10 dimineata programul scurt al fetelor. Reprezentanta noastra e chiar in prima grupa (a treia la start).
Si de la ora 18:40 - Programul liber la dans pe gheata.
E cam devreme (tirziu, depinde cum vrei sa o iei). 10 dimineata... aici e 3 noaptea! Cred ca ma uit la dans mai ales ca simbata si duminica nu voi putea vedea nimic. :no:
Multumesc.

miafangina
21st January 2010, 23:56
Tess, Mihai, Cata, Mia...si cine se mai uita, voi cu cine ati tinut azi?

Mie imi plac multi,Plushy,Thomas,Lambiel,Contesti,Brian,Zelenka ,Brezina,Voronov.Cel mai frumos program a fost al lui Lambiel,apoi Contesti.Normal ca am tinut si cu Zoli.

Eu nu ma iau la harta cu nimeni si n-are nimeni treaba cu mine pe forumul de patinaj,cu toate ca stiu toti ca-mi plac cei pe care foarte multi de-acolo nu-i suporta:Carolina si Plushi.

anna.09
22nd January 2010, 00:01
Profan vorbind...elvetianul nu a ratat cam mult? Si cehul de ce a fost abia pe 4...mie mi-a placut mult :).

Tess_AN
22nd January 2010, 00:07
Caderea (cu fundul pe gheata) la patinaj se penaliseaza cu -1 punct la total iar ca pui mina jos doar 0.5 puncte (sper ca nu gresesc) La un total de in jur de 100 de puncte (mai putin de 100 puncte la programul scurt, peste 100 puncte la programul lung)... cit conteaza un punct? Nu ma pricep la arbitraj nici in patinaj... Mihai stie multe.

Cata_RB
22nd January 2010, 00:29
Caderea (cu fundul pe gheata) la patinaj se penaliseaza cu -1 punct la total iar ca pui mina jos doar 0.5 puncte (sper ca nu gresesc) La un total de in jur de 100 de puncte (mai putin de 100 puncte la programul scurt, peste 100 puncte la programul lung)... cit conteaza un punct? Nu ma pricep la arbitraj nici in patinaj... Mihai stie multe.

Caaaaaaaaat???:shocked::shocked: Doar atat?! Nu pot sa cred...

ioanavol
22nd January 2010, 00:29
imi plac discutiile voastre despre patinaj:) eu n-am vazut nimic, am de facut o prezentare.

dar trag cu ochiul din cand in cand ;)

mikeyy
22nd January 2010, 00:32
Discutii despre codul la patinaj? :D

O cadere se depuncteaza cu -1 din totalul final, insa patinatorul mai pierde -3 la executie si de multe ori nu i se mai recunoaste saritura.
La capitolul dificultate intra mai multe lucruri: sarituri, piruete, seria de pasi si seria de spirale (in cazul fetelor).
La capitolul componente intra: coregrafia, interpretarea, executia, tranzitie intre elemente si abilitatea de a patina...cele 5 componente.

Elevtianul a ratat destul de mult, insa a castigat mult prin cele 2 cvadruple, una dintre ele in combinatie. El castiga MULT la piruete, la pasi...si bineinteles la cele 5 componente. Tranzitia dintre elemente e extraordinara!

Cehul cel mic (Brezina) mi-a placut si mie, insa el inca nu are un program bine structurat...nu puncteaza la cele 5 componente, nu are tranzitie intre elemente. De asemenea nu are piruete dificile si nici viteza in patinaj. Dar are timp...frumos programul lui azi.

Daca e cineva interesat...asa arata o fisa de arbitraj: http://www.isuresults.com/results/ec2010/ec10_Men_FS_Scores.pdf
La patinaj sunt publice si oricine poate vedea cum au fost punctati patinatorii.

Tess_AN
22nd January 2010, 00:56
Ar fi bine sa fie si la gimnastica "la vedere" foaia de arbitraj asa cum e la patinaj. Chiar daca isi iau arbitrii judecatori masuri de securitate (scrie acolo ca notele date de fiecare arbitru sunt in ordine aleatoare!)... Am avea si noi o idee despre ce si cum au taiat.

@Mihai, Lambiel in seara asta nu a cazut la saritura, deci la cadere nu putea sa ii taie prea mult - eventual secventa aceea de pasi la care s-a dat cu fundu pe gheata - dar am inteles ca sunt mai multe secvente de pasi ca si conditie de compozitie. Iar mina pe gheata dupa saritura... iar nu putea sa ii taie saritura ca a fost termianta si aterizata bine, nu? La piruiete eu nu imi dau seama prea bine cit e de grozav, dar interpretarea a avut-o zic eu de nota 10.

mikeyy
22nd January 2010, 01:04
Lambiel cred ca a pierdut -1 ca a pus mana jos la prima saritura..plus ceva pe la executie. La cazatura de la pasi...a primit la final penalizare de -1 din total. In mod normal trebuia sa piarda nivelul la seria de pasi..ca a intrerupt-o, dar cred ca primit-o completa pe toata.

Si in rest a mai avut cateva aterizari la limita...dar acolo il depuncteaza la acel bonus/depunctare pe care o primeste la executie. Acest "bonus" e de la -3 pana la +3. Fiecare arbitru da propria nota...si se face un fel de medie a "bonusului".

Iulya
22nd January 2010, 11:01
Din cate stiu eu mana pe gheata are depunctare doar la nivelul de executie ...
Lambiel a avut depunctare pt cazatura de la secventa de pasi ...cazatura care i-a adus scaderea nivelului atribuit secventei de pasi precum si un nivel de executie GOE negativ.

Nu mancam fanii lui Plushenko ... mai vizitati-ne si pe la patinaj ...

praf_de_stele
22nd January 2010, 15:55
cu toate ca stiu toti ca-mi plac cei pe care foarte multi de-acolo nu-i suporta:Carolina si Plushi.
pe carolina a inceput s-o placa mai multa lume in ultimul timp. inainte nu o suportam, acum chiar imi doresc ca ea sa castige. never say never :groggy: nu mai suntem asa inversunati pe ea

LuisaGym
22nd January 2010, 21:49
Azi e ziua Alinei Alexoi http://www.jurnalul.ro/stire-calendar/astazi-e-ziua-ta-alina-alexoi-533251.html

"Sper să n-o trec niciodată, așa cum sper să nu ies la pensie până nu o să comentez un Campionat Mondial de Gimnastică sau unul de scrimă în România."

Si eu sper sa i se indeplineasca dorinta!

Cata_RB
22nd January 2010, 22:02
Nu stiam, mersi! Chiar acum o ascult la TVR2 :)
Frumos articolul pe care l-a scris. Extind putin citatul dat de Luiza:
"În fiecare cuvânt pe care l-am spus în comentarii sau reportaje am pus suflet. De multe ori poate am greșit. Poate n-am înțeles ori n-am simțit momentul. Dar niciodată n-am trecut limita bunului simț. Sper să n-o trec niciodată, așa cum sper să nu ies la pensie până nu o să comentez un Campionat Mondial de Gimnastică sau unul de scrimă în România."

La multi ani si multe bucurii, Alina! :floricica: Iti multumim ca in ultimii ani ai pornit pe o noua cale in gimnastica, invatand tot mai mult, implicandu-te tot mai mult!

PS: Ar fi frumos sa-i trimitem un mesaj din partea forumului, ce ziceti? :) Cred ca Mihai avea adresa ei de mail.

mikeyy
22nd January 2010, 22:21
Ce cuvinte frumoase!!!
La multi ani, Alina Alexoi!!! :floricica:
O persoana care pune mult suflet in tot ceea ce face!!!!

Eu sunt de acord...daca vreti ii pot trimite un mesaj din parte forumistilor!

miafangina
22nd January 2010, 22:36
Ce cuvinte frumoase!!!
La multi ani, Alina Alexoi!!! :floricica:
O persoana care pune mult suflet in tot ceea ce face!!!!

Eu sunt de acord...daca vreti ii pot trimite un mesaj din parte forumistilor!

Da,trimite-i mesaj,Mihai!
La multi ani!Multa sanatate si bucurii in viata!:floricica:

Cata_RB
22nd January 2010, 22:47
Ce ziceti de proba de dans din seara asta? :) Mie mi-au placut francezii, pacat ca au avut o desincronizare vizibila in final...si tot in final, ea era sa cada cand si-a sustinut partenerul :( Pe italieni nu i-am vazut, dar Alina zicea ca a fost foarte frumos.
Nu prea m-au inpresionat castigatorii...mai ales ca au avut cateva desincronizari.

mikeyy
22nd January 2010, 22:52
Ok, ma gandesc la un mesaj si ii voi trimite din partea forumului nostru.

@Cata: putin dezamagit de competitia de la dans....au fost multe greseli. Insa am incercat sa ma bucur de spectacol..la dans chiar e spectacol.

Va recomand un program de la dans care e super...ii vom vedea la Vancouver, unde sper sa castige.
Tessa Virtue si Scott Moir (din Canada):
http://www.youtube.com/watch?v=OKf390pbQcc

Cata_RB
22nd January 2010, 23:04
Multumim :)

Parca n-am mai gasit povestile in programele de azi...eu cel putin. Nu simteam ca se "leaga".

Vaaaaaaaai, ce frumoasa e rochia canadiencei!!! Si nici ea nu-i mai prejos. Iar miscarea de la 3:13, cu tot cu saritura, ca la perechi, e...wow, wow, wow! :shocked: Si finalul e foarte frumos! Deci imi place, aici am vazut un fir de poveste :)

mikeyy
22nd January 2010, 23:15
Din pacate nu mai au voie sa foloseasca saritura aia..cand ea sta in cumpana pe piciorul lui :(
Au declarat-o interzisa.....pacat, ca era foarte inedita miscarea...

Acum..ca m-ai provocat Cata :D...pun si programele lor din 2008 si 2009. Dupa ce i-am vazut in 2008 mi-a placut de ei...
Au dovedit ca la dans se poate face performanta la orice varsta...fiind foarte tineri.

2008: http://www.youtube.com/watch?v=GBVli-xfJK0
2009: http://www.youtube.com/watch?v=BKwJA0aaDGk

Tess_AN
22nd January 2010, 23:28
Ce cuvinte frumoase!!!
La multi ani, Alina Alexoi!!! :floricica:
O persoana care pune mult suflet in tot ceea ce face!!!!

Eu sunt de acord...daca vreti ii pot trimite un mesaj din parte forumistilor!
Stai un pic Mihai ca am si eu un mesaj pentru Alina. In primul rind:
La multi ani!, sanatate, sa i se implineasca dorinta cu "si" - si CM de gimnastica si CM de scrima!

... si mai am un citat - nu pot sa dau sursa, dar cred ca i se potriveste foarte bine Alinei Alexoi:

"... Am aflat ca pasiunea este cheia succesului in invatatura, in munca si in viata... Pasiunea, curajul si implicarea personala totala sunt ceea ce avem mai bun si putem da lumii... amintindu-ne ca prima impresie nu e totdeauna corecta, ... trebuie sa avem incredere in oameni dar inainte de toate trebuie sa avem incredere in noi insine..."

mikeyy
22nd January 2010, 23:37
Foarte frumos citatul, chiar mi-a placut Tess!!!

Cata_RB
22nd January 2010, 23:37
Din pacate nu mai au voie sa foloseasca saritura aia..cand ea sta in cumpana pe piciorul lui :(
Au declarat-o interzisa.....pacat, ca era foarte inedita miscarea...

Acum..ca m-ai provocat Cata :D...pun si programele lor din 2008 si 2009. Dupa ce i-am vazut in 2008 mi-a placut de ei...
Au dovedit ca la dans se poate face performanta la orice varsta...fiind foarte tineri.

2008: http://www.youtube.com/watch?v=GBVli-xfJK0
2009: http://www.youtube.com/watch?v=BKwJA0aaDGk

Au interzis-o? Mare pacat :(

Wow, si inca ce tineri sunt, nu observasem. Foarte frumoase programele si coregrafiile. La muzica as vrea putin mai mult, sunt atat de expresivi...o melodie care sa te "prinda" i-ar completa superb.
Gata, au mai castigat un fan :D Tot nu-mi placea ca nu mai cunosc pe nimeni in afara de 3 nume la baieti si 2 la fete...de acum am pe cine sa sustin :)

mikeyy
22nd January 2010, 23:54
Ma bucur ca mai au un fan :)
Mie imi plac mult!

Mai pun 1-2 linkuri...si ma opresc :)
- in 2004..cand aveau 14 si respectiv 16 ani: http://www.youtube.com/watch?v=exKjcO_pDWs&feature=related
- din 2001..de la min 2:49 pana la 3:30: http://www.youtube.com/watch?v=Wy38EleBZ2s&feature=related [Tess..aici il poti vedea si pe preferatul tau, Kevin..il batea pe vremea aia pe Chan :D]

Tess_AN
22nd January 2010, 23:56
Au interzis-o? Mare pacat :(

Wow, si inca ce tineri sunt, nu observasem. Foarte frumoase programele si coregrafiile. La muzica as vrea putin mai mult, sunt atat de expresivi...o melodie care sa te "prinda" i-ar completa superb.
Gata, au mai castigat un fan :D Tot nu-mi placea ca nu mai cunosc pe nimeni in afara de 3 nume la baieti si 2 la fete...de acum am pe cine sa sustin :)
A fost un articol/interviu in presa unde Scott a zis ca de cite ori au repetat programul, in momnetul sariturii aceleia ii spunea Tessei sa faca intoarcerea dubla (make it double!)...
Am inteles ca au fost multe discutii despre saritura si cum nu vor sa riste pentru JO, la campionatele nationale au presentat deja varianta noua - la care nu mai poate nimeni obiecta... http://www.youtube.com/watch?v=r1LGUErB__I&feature=related
Si eu sper ca ei sa fie Campioni Olimpici la Vancouver! Pe linga programul acesta (dansul liber/free dans) mai au si dansul original care mie imi place:
http://www.youtube.com/watch?v=uYb7_1wGRQI&feature=related

Tess..aici il poti vedea si pe preferatul tau, Kevin..il batea pe vremea aia pe Chan :D]
Stiu Mihai ca Chan era intrecut de Kevin... atunci cind era vorba doar de talent... dar intre timp Chan a avut parte de antrenor, coregraf, toate conditiile pe cind Kevin... dupa parerea mea nu are nici antrenor nici coregraf pe masura talentului lui. Pacat... In acelasi conditii de pregatire ca si Chan, Kevin ar fi fost un patinator mai bun.

Cata_RB
23rd January 2010, 00:13
E cu totul altceva decat am vazut azi la europene...am fost uimita sa vad mult mai putin dans, in sensul propriu al cuvantului. Dar nu m-am mai uitat de ani buni, de la Marina Anissina si Gwendal Peizerat, s-au mai schimbat lucrurile de-atunci. Insa la ei chiar am impresia de dans, de alunecare...
Ce inseamna "with k/c"?

mikeyy
23rd January 2010, 00:14
Ce inseamna "with k/c"?

Kiss and Cry...locul unde isi primesc notele.

praf_de_stele
23rd January 2010, 15:09
la multi ani, alina !!! multumim ca ne bucuri de fiecare data cu comentariile tale si ca ne transmiti mereu emotia intr-o competitie :)

ioanavol
23rd January 2010, 15:14
La multi ani si din partea mea, Alina Alexoi!
Multa sanatate si putere de munca si sa ne mai bucuri cu comentariile tale la gimnastica! (chiar daca nu la Mondiale, deocamdata...)

Cata_RB
23rd January 2010, 16:24
Wow, Julia Sebestyen cu parul lung! Nu credeam ca o s-o vad asa, ii sta muuuult mai bine :) Nu mi-a placut niciodata coafura ei clasica, cea cu parul scurt.

cata10
23rd January 2010, 16:40
La multi ani, Alina Alexoi, si din partea mea. Iti multumesc ca pui suflet in comentariile tale si ca ne faci si pe noi sa fim cu sufletul la gura cand urmarim sportivii romani concurand!

miafangina
23rd January 2010, 16:43
Wow, Julia Sebestyen cu parul lung! Nu credeam ca o s-o vad asa, ii sta muuuult mai bine :) Nu mi-a placut niciodata coafura ei clasica, cea cu parul scurt.

Anul trecut era sa n-o recunosc la programul scurt cind a aparut cu parul lung si lasat liber pe umeri.A si slabit mult,cel putin la fata,ea era mai rotunjoara,sau doar parea,datorita frizurii.

Cata_RB
23rd January 2010, 17:13
E ceva ciudat la sariturile Carolinei...executa cumva rotatiile invers fata de majoritatea patinatorilor?

Cata_RB
23rd January 2010, 17:22
Nu e dificultatea la Plushenko...ca dovada Lambiel cu 2-3 greseli si fara 3 Axel (saritura de baza)...doar la 3 pct de PLushenko. Un triplu axel are 7.5 pct...atat pierde Lambiel...iar Plushenko face 2 de triplu axel.
Asta ca o comparatie si sa scot in evidenta ca nu e tocmai excelent la dificultate Plushenko.

Aaaa..si nu a fost perfect Plushy..a avut o ratare si el..un dublu in loc de triplu!

EDIT: un triplu axel are 8.20 pct...am verificat, ca nu eram sigur.

Of, abia acum m-am dumirit. Cand ai spus de 3 puncte diferenta, m-am gandit la punctajul final, nu doar la lung...si nu intelegeam cum e posibil. N-am fost foarte atenta la numere, dar credeam ca e diferenta mai mare. Iar azi tot citeam de diferenta mai mare de 15 puncte si eram in ceata complet :D

AuriB
23rd January 2010, 17:49
E ceva ciudat la sariturile Carolinei...executa cumva rotatiile invers fata de majoritatea patinatorilor?

Da Cata,Carolina se roteste spre stinga si nu numai ea,sint mai multe fete dar si baieti care fac asta.
In alta ordine de idei,sint foate dezamagita de rezultatul fetelor,NU INTELEG,cum a putut lua argintul,Laura Lepisto cu programul acela,inteleg ca puncteaza foarte bine la componente dar nici cu doar doua sarituri corecte sa iei medalie!?Nici anul trecut nu a meritat aurul parerea mea ,dar anul asta m-au lasat masca.

miafangina
23rd January 2010, 17:50
E ceva ciudat la sariturile Carolinei...executa cumva rotatiile invers fata de majoritatea patinatorilor?

Da,asta te deruteaza,ea e stingace:) si e mai greu de deslusit saritura din prima,Auri e tare la tehnic (si la patinaj:)) dar la Carolina are dificultati citeva momente.
Ia te uita,Auri s-a hotarit sa foloseasca tastatura!(tocmai am vorbit si zicea ca-i e lene sa posteze).Poti sa te simti onorata,Catalina!

Cata_RB
23rd January 2010, 17:59
Multumesc, acum imi amintesc...e stangace :)
De-acum trec la cateva intrebari tehnice :D
- daca imi amintesc bine, triplu Axel e cea mai grea saritura tripla, pentru ca are de fapt 3 rotatii si jumatate. Pe "vremea mea", fetele nu il faceau si nici azi nu am auzit. Il sare vreo patinatoare la nivel mondial?
- daca ti-ai ratat saritura sau ai facut-o doar simpla / dubla, am observat ca o poti repeta. Sub ce restrictii? La gimnastica degeaba repeti ce ai ratat si se numara 8 elemente, la patinaj pare mult mai deschis regulamentul tehnic.

AuriB
23rd January 2010, 18:23
In momentul de fata triplu axel il sare, sau cel putin sarea anul trecut(ca anul asta nu prea ii merge bine)Mao Asada,si tot japonezele sint cele mai multe care incearca saritura,imi aduc aminte ca prima fata care a reusit un triplu axel la olimpiada a fost tot o japoneza ,Midori Ito in 1992.Cred ca si Miki Ando a sarit triplu axel.
Poti repeta o saritura tripla dar trebiue facuta obligatoriu in combinatie si nu e voie sa repeti mai mult de doua sarituri triple daca sa zicem ai reusit tot bagajul de sarituri triple.Daca ratezi saritura si faci doar dubla se ia in considerare doar ca aceeasi saritura o poti repeta doar o singura data.Sper sa intelegi ceva:D,din ce am scris,poate mai primesti si alte explicatii din parte expertilor in patinaj:)

Cata_RB
23rd January 2010, 18:36
Chiar 2 posturi, Mia! Ma simt foarte onorata :)

Multumesc, Auri, am inteles suficient :D Vroiam doar sa-mi fac o idee, deci imi ajung detaliile astea :)

mikeyy
23rd January 2010, 20:41
Nivelul la fete a fost unul foarte scazut..si asta datorita greselilor...programul campioanei doar 107 pct :(...dar m-am bucurat pentru Carolina...e in revenire!
Nu inteleg nici eu de unde strange puncte Lepisto....e pe locul 2, dar nici unul dintre programele ei de zilele astea nu a fost curat. Incredibil!:(

Mi-a placut Elene...defapt am remarcat-o in 2006 cand era antrenata de Tarasova. Pacat ca a avut parte de acele probleme cu viza pt Rusia..si nu s-a mai putut antrena acolo...si a avut astfel vreo 2 ani foarte ciudati. Ajunsese chiar sa se antreneze pe un patinoar din Georgia, printre oamenii care mergeau sa se dea cu patinele...iar gheata se refacea doar 1 data pe saptamana asa cum trebuie si asa cum are nevoie un patinator de mare performanta.
Si-a pierdut sariturile..a schimbat mai multi antrenori...dar de vreun an a inceput sa-si regaseasca echilibrul si sa-si revina. Ma bucur nespus pentru rezultatul ei!!!!

In alta oridine de idei...mi-a raspuns Alina Alexoi.
Multumeste tuturor si ne ureaza toate cele bune!!!

Cata_RB
23rd January 2010, 20:55
Foarte dragut din partea Alinei! :) Multumim ca i-ai scris!

Mie nu mi-a placut cineva anume. Dar cea mai simpatica a fost Sarah Meier cand si-a primit notele, tare dragut a reactionat :D

LuisaGym
24th January 2010, 20:09
http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/883953/-Fac-minister-cu-Tiriac-si-aduc-bani-cu-lopata-/

"Nu era normal ca un minister al sportului să aibă în componență foștii mari performeri ca dumneavoastră, Nadia Comăneci, Gică Hagi?
Dacă nu va veni o persoană renumită la minister, va muri sportul. Acea persoană trebuie să cerșească, în sensul bun al cuvântului, să meargă pe la companii cu traista, să aducă bani pentru sportivi, așa cum am făcut eu când eram președinte la Federația Română de Tenis. Acum, sportul nu are conducere, nu are președinte, e o agenție de manechine. Dacă fac mâine un minister cu Țiriac, aduc bani cu lopata. Vor face cu toții sport, nu va fi buget redus cu 23%. Dar nu ne-ar lăsa politicienii, că așa e în România. Valorile sunt puse la zid, trebuie să fii în partid ca să reușești."

mikeyy
25th January 2010, 14:33
Ca tot am vb de patinaj zilele astea...o cantareata originara din Vancouver a compus o melodie special pt JO. A filmat si un videoclip in care accentul e pus pe competitia de patinaj. Foarte frumos!

xJMaDxjjc6s

monalexa
25th January 2010, 17:12
Ca tot am vb de patinaj zilele astea...o cantareata originara din Vancouver a compus o melodie special pt JO. A filmat si un videoclip in care accentul e pus pe competitia de patinaj. Foarte frumos!

xJMaDxjjc6s

Wow... Sarah Mclachlan - one of my favourites! :)

Ada24
25th January 2010, 21:47
Cate s-au schimbat si in patinaj....wow!Eu nu am mai vazut patinaj de mult...vad ca nota 6 nu mai e nota maxima?! Cand s-a scimbat?

Ma bucur ca o sa fie si "Romania got talent" sper ca imi placa membrii juriului.:P
Apropos Mihai am gasit clipul cand amanda zice de mostepanova
http://www.youtube.com/watch?v=_4IKdQY7w_Y


PS.
In weekendul asta am visat ca faceam apel pe barna.:D-la o competitie intre forumuri de gimnastica:happy
Cei din echipa noastre eram in albastru-celelalte erau in rosu, portocaliu si verde.Concursul se desfasura pe podium (deci nu era in Romania :P).
Eu eram pe barna si facea apel dupa apel si ceilalti membrii ai echipei erau foarte aproape de barna -ca la competitiile de college.(sau poate era incalzire...nu stiu lol)
Fiecare membrul avea nickul pe tricou si echipa era mixta...dar evident fiecare cu aparatele lor (dar se concura ca o singura echipa)-eram multe persoane in echipa-vreo 20
Nu am ratat nici un apel.:D:no1
Din pacate m-am trezit inainte de sfarsitul competitiei si nu stiu cum s-a terminat.:happy

miafangina
25th January 2010, 21:52
Wow,ce vis frumos!:ok:
Ești super-scumpă,poate la noapte visezi rotația a doua:).

mikeyy
25th January 2010, 22:10
Mersi de filmulet, Ada!

Foarte fain visul tau!!!!!
Iti amintesti cum aratam noi? :)
Ar fi interesant daca ti-ai aminti...si daca ne vom vedea cu totii la vreun concurs..sa ne zici :)

anna.09
25th January 2010, 22:20
In weekendul asta am visat ca faceam apel pe barna.:D-la o competitie intre forumuri de gimnastica:happy
Cei din echipa noastre eram in albastru-celelalte erau in rosu, portocaliu si verde.Concursul se desfasura pe podium (deci nu era in Romania :P).
Eu eram pe barna si facea apel dupa apel si ceilalti membrii ai echipei erau foarte aproape de barna -ca la competitiile de college.(sau poate era incalzire...nu stiu lol)
Fiecare membrul avea nickul pe tricou si echipa era mixta...dar evident fiecare cu aparatele lor (dar se concura ca o singura echipa)-eram multe persoane in echipa-vreo 20
Nu am ratat nici un apel.:D:no1
Din pacate m-am trezit inainte de sfarsitul competitiei si nu stiu cum s-a terminat.:happy

Eu am visat (nu we asta, altadata) ca am gasit un filmulet cu mine de cand eram mica si faceam o combinatie ronda+ salt intins pe 2 picioare la barna..si chiar aveam inaltime..dar m-ai luat...apel pa barna..esti tare Ada :yeah:

Ada24
25th January 2010, 22:34
@Mihai -lol nu eram ocupata cu apelul :D. Am vazut tricoul meu cu nickul-si apoi am vazut o "mare" de oameni cu tricouri albastre cu numele scris cu alb pe langa barna.

@Oana-lasa ca si ronda+salt intins e bun-e B+E plus 0.1 bonus;).

@Mia -m-am trezit f fericita, deci cred ca am castigat :D (desi sincer eram fericita ca in sfarsit am reusit sa dorm ca lumea dupa o perioada de insomnii lol)

Tess_AN
25th January 2010, 22:35
La birna suntem buni! Bravo Ada! Bravo Oana! Stie cienva cum stam la celelalte aparate?
Sunteti super-tari fetele! Imi place!

mikeyy
25th January 2010, 22:41
Ada..nu-i asa ca gimnastica e un bun remediu pentru perioadele mai incarcate? :)
Recomand ca "tratament" :D

Cata_RB
25th January 2010, 22:50
La birna suntem buni! Bravo Ada! Bravo Oana! Stie cienva cum stam la celelalte aparate?
Sunteti super-tari fetele! Imi place!

La paralele [sper sa] incep eu pregatirea :D Si la Buzau am vrut, dar era pusa bara baietilor in loc.

Tess_AN
25th January 2010, 23:03
La paralele [sper sa] incep eu pregatirea :D Si la Buzau am vrut, dar era pusa bara baietilor in loc.
Cata, te rog frumos. Fara scuze. Brrr! Am alergie la atitudinea asta :cool: Cind cineva isi cere scuze, mai ales cind e vorba de gimnastica! :rolleyes: Ca sa incepi prgatirea e suficienta o bara...
Imi place ca incet, incet ne conturam o echipa! :yeah:

Cata_RB
25th January 2010, 23:10
Cata, te rog frumos. Fara scuze. Brrr! Am alergie la atitudinea asta :cool: Cind cineva isi cere scuze, mai ales cind e vorba de gimnastica! :rolleyes: Ca sa incepi prgatirea e suficienta o bara...
Imi place ca incet, incet ne conturam o echipa! :yeah:

:happy
M-am urcat si pe bara aia, am avut noroc ca era un cub sub ea si am putut ajunge. Insa la "aterizare" era sa cad in nas, nu ma asteptam sa se simta altfel salteaua fata de suprafata tare. Si e foarte dura bara...cred ca si magneziul contribuie. Eu m-am dat hutza pe batatorul de covoare ani buni, dar tot mi-am inrosit considerabil palmele in doar cateva secunde.

PS: Da, stiu ca si astea sunt tot scuze :D

Ada24
25th January 2010, 23:11
Ada..nu-i asa ca gimnastica e un bun remediu pentru perioadele mai incarcate? :)
Recomand ca "tratament" :D

Da mihai, in vis.
Am uitat sa precizez ca mie imi place sa stau cu picioarele pe pamant:D.

Multa bafta Cata cu paralelele :ok:
La sol cred ca vor fi mai multi amatori.
Cred ca la sarituri vor fi probleme, ca de obicei.:evil: