PDA

View Full Version : Greseli Care Au Influientat Rezultatul Final !



ricky
8th February 2004, 21:20
Cred ca noi, romanii,sintem alaturi de brazilieni si...chinezi, poporul care vede cel mai mult fotbal la TV !
Spre surpinderea mea, sintem totusi un popor care crede ca e FURAT de arbitrii straini sau autohtoni !
Saptamina de saptamina, programele TV transmit emisiuni dupa care...cauti LE TOILETTE !
Se insista cite 30 min la faze CLARE ! Se invita...invitati pentru a discuta PRO SI CONTRA !
Oameni care, in vazul natiunii, se improasca,se scuipa si-apoi se...ling !

Stiu ! Folosesc un vocabular lipsit de eleganta dar e tot ceea ce simt la astfel de emisiuni !

Cum am spus, sintem printre putinele natiuni ale lumii care arata LIVE TV aproape toate meciurile unei etape !

Tot cum am spus, sint sigur ca in campionatele EXTERNE exista multe meciuri in care greselile de arbitraj POT sau chiar INFLUIENTIAZA rezultatul final !

De aceea, daca va face...placere, va rog sa treceti meciul (-rile) unde ati avut impresia ca arbitrul a FURAT (pentru a folosi vocabularul DIVIZIEI A !) !

ricky
8th February 2004, 21:29
Duminica, 8.02.04

HERTHA BERLIN - STUTTGART 1-0

In min.10 al partidei, jucatorul NEUENDORF (HERTHA) pleaca dintr-o pozitie regulamentara de joc si.......GOOOLL !!!
Arbitrul Kinhöfer , la semnalizarea TOTAL eronata a tusierului fluiera "afara din joc" !

(HERTHA avea sa inscrie golul victoriei in min.88 prin "nationalul" FREDI BOBIC !
Sint un simpatizant al echipei STUTTGART inca de poe vremea cind GANEA juca la ei . Astazi insa, m-am bucurat enorm pentru TIRZIA DREPTATE care s-a facut ! HERTHA, cu cele 3 puncte acumulate, ocupa...ultimul loc !)