PDA

View Full Version : Cupe Europene 2006-2007



Pages : [1] 2 3

Paul
24th June 2006, 11:08
Incep si Cupele Europene.

Mai intai turul II preliminar al Ligii Campionilor contra uneia dintre urmatoarele 2 echipe.

http://www.gsp.ro/images/content/articles/2006/6/47866/untitled2-14924571860cb3ffb0241_660_349_.jpg

Meciurile pe 25 iulie / 1 august.

ReBeL-BiHoR
24th June 2006, 15:18
auleu 46 de ori campionatul si 37 ori cupa :D inseamna ca aia in fie care an castiga ceva cupa

whisper
24th June 2006, 19:05
e ceva sa castigi 46 de campionate,dar sa nu auda nimeni de tine (cel putin eu).cred c-o sa jucam cu gorica.

Paul
24th June 2006, 20:56
auleu 46 de ori campionatul si 37 ori cupa :D inseamna ca aia in fie care an castiga ceva cupa

infiintata in 1886 ... deci au avut si ani fara trofeu

Altceva ma socheaza la ei. E o echipa "britanica" (chit ca Irlanda de Nord nu e britanica) si are un stadion care are si locuri fara scaune(in UEFA nu e voie sa se stea pe locuri fara scaune)

dragos_popa17
24th June 2006, 21:39
De 46 de ori in 120 de ani de existenta. E totusi ceva. :)

Paul
25th June 2006, 02:04
o data la 3 ani
Steaua are 23 de titluri in 59 de ani , reci randament mai mare ;)

dede
26th June 2006, 10:29
in mod normal si logic nu ar trebui sa fie probleme, oricare ar fi echipa :D

alejandro
26th June 2006, 11:01
eu unul sper sa fie mai bun!
Forza Steaua!

Jerry20cm
26th June 2006, 11:50
eu unul sper sa fie mai bun!
Forza Steaua!

nu erai rapidist :happy :happy :happy ....:P

Hai sa fim seriosi ...ce dreq ne incurcam de astia:ok:
Pacat ca nu jucam in Ghencea...:mda:

starsteel
11th July 2006, 21:46
Meciul Lienfield - Gorica se apropie de final, in min.87 scorul e de 1-3, deci adversarul cum era de asteptat va fi Gorica. Un prilej de revansa pt. managerul stelist.

SORENSEN
11th July 2006, 22:02
s-a terminat 3-1 pt GOrica :Demirovic 2 ,J. Sturm / Dickson (pen.)

il cappo
12th July 2006, 20:32
nu stiu daca vom avea 2 victorii dar sigur ne vom califica la pas...

starsteel
12th July 2006, 20:36
Mai bine sa fim mai reticenti ca totusi nu sunt chiar atat de slabi slovenii, avem prima sansa indiscutabil dar trebuie sa o demonstram pe teren.

il cappo
12th July 2006, 20:42
da' cine-s domne slovenii astia ? ce performante au in afara campionatului lor pe care nu dau 2 bani ? turul 2/3 preliminar ? eu zic sa fim reticenti da' nu cu cine nu trebuie ... singuru' motiv pt. care nu-s sigur ca vom bate in ambele meciuri e ca s-ar putea ca baietii nostri sa mearga la ei in vacanta ...

starsteel
12th July 2006, 21:00
Avem totusi exemplul negativ al nationalei, trebuie sa invatam si din infrangeri, nu putem trata meciul chiar ca unul de vacanta de aceea e mai bine "sa suflam si in iaurt."

Paul
12th July 2006, 21:04
da' cine-s domne slovenii astia ? ce performante au in afara campionatului lor pe care nu dau 2 bani ? turul 2/3 preliminar ? eu zic sa fim reticenti da' nu cu cine nu trebuie ... singuru' motiv pt. care nu-s sigur ca vom bate in ambele meciuri e ca s-ar putea ca baietii nostri sa mearga la ei in vacanta ...

Slovenia... un singur nume

Maribor Teanic

Acum ceva ani , cand am inceput sa privesc fotbal , Maribor aia jucau in Liga in format de 24 (deci Liga cu 24 , nu cu 32) unde noi numa priveam.

SORENSEN
12th July 2006, 23:20
da' cine-s domne slovenii astia ? ce performante au in afara campionatului lor pe care nu dau 2 bani ? turul 2/3 preliminar ? eu zic sa fim reticenti da' nu cu cine nu trebuie ... singuru' motiv pt. care nu-s sigur ca vom bate in ambele meciuri e ca s-ar putea ca baietii nostri sa mearga la ei in vacanta ...
Asa au zis si Celtic sau Partizan despre Artmedia si uite unde au ajuns anul trecut....
Trebuie sa fim precauti cu slovenii...

bluesky
17th July 2006, 21:53
nu is de gluma cu astia mai ales cu demirovich care la de ani are o voiciune si o lejeritate de a da goluri.atentie marita:rosu:

SORENSEN
17th July 2006, 23:13
Da trebuie atentie si multa concentrare...nu avem nevoie de surprize...

bluesky
18th July 2006, 10:42
incepe emotiile ,vin preliminariile si vom da piept cu sloveni in chl din data de 25-26 iulie pentru steaua.

starsteel
19th July 2006, 11:32
Daca Steaua se califica in grupele UCL va fi repartizata la tragerea la sorti in cea de a 3-a urna valorica.

SORENSEN
19th July 2006, 23:18
Gorica-Linfiled 2-2 Burgic 31,83/Thomson 28,P. McAreavey90 ...penalti rata de Dickson in min 52...
Parca nu mai par asa suparati astia de la Gorica...o evchipa care incaseaza 3 goluri in dubla mansa cu unii ca Linfiled nu TREBUIE sa ne puna probleme

Jerry20cm
19th July 2006, 23:20
Gorica-Linfiled 2-2 Burgic 31,83/Thomson 28,P. McAreavey90 ...penalti rata de Dickson in min 52...
Parca nu mai par asa suparati astia de la Gorica...o evchipa care incaseaza 3 goluri in dubla mansa cu unii ca Linfiled nu TREBUIE sa ne puna probleme

Gorica e o echipa de mana a 3-a , insa nu trebuie sa privim jocul ca si cum ar fi deja castigat, cu sigurantza dak baietzi joaca asa cum ii stim nu putem avea probleme cu astia:ok:

starsteel
19th July 2006, 23:21
Intradevar cam multe goluri luate de Gorica dar a si marcat oricum apararea e punctul nostru forte asa ca exista bune premise sa eliminam slovenii. De fapt suntem obligati sa-i eliminam.

irriducibile_01
19th July 2006, 23:33
Asa au zis si Celtic sau Partizan despre Artmedia si uite unde au ajuns anul trecut....
Trebuie sa fim precauti cu slovenii...

Artmedia e din Slovacia...

Jerry20cm
19th July 2006, 23:37
Artmedia e din Slovacia...

cred ca se referea la faptul ca nimeni nu stia de echipele respective si au reusit sa ajunga in grupele Champions League, asa ca sa fim atenti la sloveni astia

SORENSEN
20th July 2006, 11:26
Lasa-l ca inca in impulsul dupa retrogradarea echipei favorite...
Evident era un exemplu de echipa nu avea treaba cu tara...
O sa fie dificil meciul doar daca ni-l facem noi...

SORENSEN
21st July 2006, 12:57
Steaua va juca cu ND Gorica pe 26 iulie şi 2 august

Campioana României, Steaua Bucureşti, va întâlni formaţia slovenă ND Gorica, în turul doi preliminar al Ligii Campionilor, pe 26 iulie în deplasare şi pe 2 august la Bucureşti, informează site-ul oficial al UEFA.

Partida din prima manşă este programată miercuri, 26 iulie, pe stadionul Sportni Park din Nova Gorica, de la ora 21.05.

Returul va avea loc pe 2 august la Bucureşti, pe stadionul Naţional din Complexul Sportiv "Lia Manoliu", de la ora 20.30. prosport.ro

Universal
22nd July 2006, 04:54
Fara probleme.Calificare usoara

starsteel
22nd July 2006, 12:25
Iar returul pe Lia Manoliu, deabia astept sa ne intoarcem in Ghencea.

milanezu
23rd July 2006, 08:23
ce analizati atata meciul cu gorica?
aia au fata sa elimine steaua?
nu prea cred.
steaua trebuie sa se concentreze in turul 3 ca acolo ii miza cea mai mare!!!!!
gorica ii buna pentru antrenament!!!!!
forza steaua!!!!!

starsteel
23rd July 2006, 10:22
Urmeaza o saptamana extrem de importanta pt. viitorul echipei Steaua in UCL, miercuri prima mansa cu Gorica iar vineri tragerea la sorti pt. turul 3.

SORENSEN
23rd July 2006, 10:40
La Nova Gorca trebuie sa fim atenti ...sa castigam acolo si nu le lasam sanse sa se remarce...
Tragerea e importanta dar in mod normal adversari in genul Rosenborg sau doar un pic mai buni pot cadea...
Depinde de noi cum ne vom motiva si cum vom juca...

Jerry20cm
24th July 2006, 13:23
Principalul marcator al slovenilor de la ND Gorica din sezonul trecut, Miran Burgici, ar putea părăsi campioana Sloveniei. Pe site-ul oficial al clubului din Nova Gorica se arată că jucătorul de 22 de ani este aproape de un transfer la suedezii de lka AIK Stockholm. Burgici a marcat 23 de goluri în ediţia trecută de campionat.

Internaţionalul sloven este curtat şi de englezii de la Bolton Wanderers, clubul din Premier League oferind 500.000 de euro pentru un transfer.

Dacă va pleca, Gorica pierde principalii marcatori ai săi, Burgici şi cu Birsa (transferat la Sochaux) marcînd împreună 44 de goluri în campionat.


eu cred ca ar fi trebuit luat de noi baiatu asta, din cate l-am urmarit(returul cu Linfield:D ) mi s-a parut foarte bun.
..in orice caz ar fi bine sa scapam de el:D

Jerry20cm
25th July 2006, 10:23
Carlos Alberto Fernandes, Cornel Cernea - portari

Eugen Baciu, Klemi Saban, Daniel Bălan, Sorin Ghionea, Dorin Goian, Mihai Neşu, Bogdan Panait, Petre Marin - fundaşi

Gabriel Boştină, Vasilică Cristocea, Florin Lovin, Bănel Nicoliţă, Răzvan Ochiroşii, Sorin Paraschiv - mijlocaşi

Daniel Opriţa, Valentin Badea, Nicolae Dică, Victoraş Iacob - atacanţi

Forza Steaua !!!

SORENSEN
25th July 2006, 11:45
Se pare ca avem 3 jucatori accidentati care nu ii vom folosi ... Radoi.... Coman...Goian

Jerry20cm
25th July 2006, 11:49
Se pare ca avem 3 jucatori accidentati care nu ii vom folosi ... Radoi.... Coman...Goian

da , Coman si Radoi sigur nu vor fi folositi la Goian inca mai sunt sanse sa joace ba chiar maricele din ce am citit prin presa.

un probabil prim 11 ar fi:

Carlos
Saban,Ghionea,Goian,Marin
Nicolita,Lovin,Paraschiv,Bostina
Dica,Iacob.

pinki
25th July 2006, 13:11
mai avem o zi pana la meci :D ce ziceti, un 2-0? :)

Jerry20cm
25th July 2006, 13:19
mai avem o zi pana la meci :D ce ziceti, un 2-0? :)


e bun si un 2-1 sau 3-2 , important e sa luam o obtiune serioasa inca de acolo ca sa evitam emotile pt. meciul de acasa.

best_lazialul
25th July 2006, 14:41
da , Coman si Radoi sigur nu vor fi folositi la Goian inca mai sunt sanse sa joace ba chiar maricele din ce am citit prin presa.

un probabil prim 11 ar fi:

Carlos
Saban,Ghionea,Goian,Marin
Nicolita,Lovin,Paraschiv,Bostina
Dica,Iacob.

Nu cred ca joaca Saban si poate nici Goian

Jerry20cm
25th July 2006, 14:47
Nu cred ca joaca Saban si poate nici Goian

eu cred ca va juca , are deja vreo 2 saptamanii de cand se pregateste alaturi de echipa si cred ca revenit la forma initiala.
despre Goian am auzit ca are sanse destul de mari sa joace , acum o-m vedea, Baciu s-a descurcat destul de bine in supercupa.

Jerry20cm
25th July 2006, 17:04
Partida tur dintre ND Gorica si Steaua Bucuresti a fost amanata si se va disputa miercuri, 26 iulie, de la ora locala 21.00 (22.00 ora Romaniei). Programat initial cu o ora mai devreme, modificarea orei de start a survenit in urma cererii companiei de televiziune care transmite meciul catre UEFA.

Universal
25th July 2006, 22:00
1-3 si am scapat de griji :ok:

Jerry20cm
26th July 2006, 12:30
cel mai probabil prim 11 al slovenilor:

Pirih - Srebrnic, Jokic, Zivec, N. Kovacevic - Dedic, Demirovic, Nikolic, Suler - Sturm, M. Kovacevic.

al nostru pare a fi:

Carlos-Saban,Goian,Ghionea,Marin-Nicolita,Lovin,Paraschiv,Bostina-Dica,Iacob.

100%rapidist
26th July 2006, 13:00
Eu sper la un parcurs cat mai bun in cupele europene de anul acesta!!!Steaua va bate cu 4-0!!!!

Jerry20cm
26th July 2006, 13:06
Eu sper la un parcurs cat mai bun in cupele europene de anul acesta!!!Steaua va bate cu 4-0!!!!

toata lumea spera(cei care gandesc cu capul:D )
sper la o victorie a Stelei insa nu cred ca va fi asa categorica.

Suporterii Stelei stau la oficială

Suporterii Stelei care vor susţine echipa de pe stadionul Sportni Park vor sta la tribuna oficială. Conducerea clubului le-a cerut fanilor să se comporte civilizat

bah ce respectati mai suntem :D

starsteel
26th July 2006, 16:23
Probabil suporterii nostri stau la oficiala ca nu mai exista alta tribuna. Cati suporteri au plecat la Gorica?

Jerry20cm
26th July 2006, 16:27
Probabil suporterii nostri stau la oficiala ca nu mai exista alta tribuna. Cati suporteri au plecat la Gorica?

pai la 3.000 de locuri cat are stadionul alora iti dai seama ca de aia stam la oficiala,.
nu stiu catzi suporteri au plecat spre Gorica:mda:

100%rapidist
26th July 2006, 16:28
E bine ca Stelisti vor sta la oficiala asta e un semn clar de respect de la echipa Gorcia!!!!

siiir louie
26th July 2006, 16:33
Astia din presa au tinut-o "ca va fi atmosfera incendiara la Gorica intr-un stadion de .... 3000 de locuri" . Hai sa fim seriosi daca astia fac atmosfera incendiara atunci pe Maracana din Belgrad : Red Star --Partizan sau la BOca --River pe stadioane de 60.000 de locuri pline full , acolo ce atmosfera mai este?

Ziaristilor le place sa manince ........ din gura (ca-i gratis). Oricum mai toate ziarele (de sport in general) au ceva cu Gigi si implicit cu Steaua, abia astepta la cotitura. De pilda azi in gsps "marele" Tolontan ne avertiza de forta slovenilor. Ce sa zic. Sunt curios daca diseara Steaua bate clar (ca joc si ca scor) sau vor scrie mai mult de o pagina miine si vor scrie 3 pag de sportul si rapid. Daca bate Steaua cu 1-0 sa vedeti titluri:" Nu s-a decis nimik" "victorie chinuita" "victorie norocoasa".

Jerry20cm
26th July 2006, 16:36
stai sa-ti zic ceva:
sunt 3 mii de locuri(toate) pe stadion, din aceste 3.000 de locuri galeria celor de la ND Gorica ocupa doar 1.000 sau maxim 1.500 si sa nu mai punem la socoteala ca au si pista de atletism :happy :happy :happy
...iti cam dai seama ce atmosfera e, probabil se referau la balonase si confetti :happy :happy :happy

siiir louie
26th July 2006, 16:50
sau la muntii din spate --tare frumos era peisajul. Ideea era ca redactorii de tv si de la ziare cauta sa incarce atmosfera la Steaua (ex: si reactia lui MM la supercupa, etc). Sa fi vazut ce se intimpla daca pierdeam supercupa --vai mama: saptamini se scriau ca se vede lipsa lu x, sau y si ca Oli e pre defensiv etc.

Cel mai frumos ar fi sa - i bata baietii cu 3-0 de la pauza , sa vedem ce zic miine in presa. O s-o bage pe aia ca tocmai si-au vindut "gurile de foc" etc.:)

100%rapidist
26th July 2006, 16:55
Cand au zis atmosfera buna sau referit la atmosfera de la tribuna oficiala acolo unde stau stelisti:d

milanezu
26th July 2006, 17:17
cred ca steaua bate ca la heerenveen cu 3-1!!!!!
si gata s-a terminat cu slovenii!!!!!
ca nu il au pe rudonja!!!!!!

siiir louie
26th July 2006, 17:30
Ridem noi de Rudonja , dar echipa Romaniei l-a facut mare (atunci a inscris unicul gol la nationala).
Nici nu se compara situatia de atunci cu cea de azi--eu cred ca noi avem anrenor spre deosebire de nationala in 2001.

" Bine ca Oli nu are 5 atacanti in lot ca ar fi fost tentat sa-i bage pe toti "cum au facut alti antrenori in momente grele ale nationalei.

Jerry20cm
26th July 2006, 17:37
Pentru ca universul vostru se învârte în jurul nostru,
pentru ca traiti pentru noi si nu pentru echipa voastra,
pentru ca fara noi ati fi mers mereu tristi,
pentru ca zilele voastre fericite ni se datoreaza,
pentru ca v-am învatat sa multumiti în engleza.
Invidiosilor, sa strigam împreuna: Multumim Steaua ca existi !!!

Forza Steaua !!!

pinki
26th July 2006, 21:38
inca putin si incepe meciu' /hello ! abia astept! mi-era dor de-un meci :D

SORENSEN
27th July 2006, 00:05
2-0 Dica (lov. libera),Iacob (cap din 6-7m)...desi n-am stralucit am castigat ceea ce e foarte important

starsteel
27th July 2006, 00:22
Poate n-am stralucit dar am demonstrat ca suntem o echipa matura, echilibrata. Victorie frumoasa si absolut normala.

siiir louie
27th July 2006, 12:31
Poate n-am stralucit dar am demonstrat ca suntem o echipa matura, echilibrata. Victorie frumoasa si absolut normala.

Logic ceea ce spui si foarte corect, asta-i rezultatul dorit de o echipa care se respecta.

B-Boss
28th July 2006, 10:28
[IMG]:evil: [/I
MG] FORTZA STEUA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:evil: :yeah: :evil: :evil: :evil:

B-Boss
28th July 2006, 10:38
yntr-un canal dinamo spala vase rapidu' le clateste si STEAUA PORUNCESTE /OLE/ :great:

SORENSEN
28th July 2006, 13:20
Standard -Steaua

milanezu
28th July 2006, 13:39
greu meci!!!!
nu am avut noroc!!!!
oricum avem sanse!!!!!
forza steaua!!!!

daughter ss
28th July 2006, 13:56
nu e un meci foarte greu dar nici foarte usor... oricum steaua a mai batut pe standard liege acum 2 ani cand antrenor era zenga

starsteel
28th July 2006, 16:20
Sortii nu au fost darnici cu Steaua chiar si atunci cand i-am batut erau o echipa solida.

B-Boss
28th July 2006, 20:16
liga campionilor,venim:drak: :evil: :yeah: :ok:

razwan_vs
28th July 2006, 20:24
daca trece de standard....

SORENSEN
31st July 2006, 00:06
Lokeren - Standard 2-1 : S. Kovalenko (o.g.) 14', K. Overmeire 43'/K. Geraerts 27'----85' P. Tambwe :rosu: de la Lokeren

siiir louie
31st July 2006, 15:06
Lokeren - Standard 2-1 : S. Kovalenko (o.g.) 14', K. Overmeire 43'/K. Geraerts 27'----85' P. Tambwe :rosu: de la Lokeren


Va d ca ucrainneanul Kovalenko este in forma --deja a dat gol in proprie poarta. Marea problema la meciul de la Liege va fi sa reusim sa trecem de asa zisul "iures de inceput" --sa le dam un gool pe contra repede si ii linistim. Ei joaca cam aceeasi asezare ca si noi cu Rpajic (cel mai mare pericol) in rolul lui Dica. Vad ca ieri nu a jucat Oguchi Onijewu--asta-i bine pt noi ca s-a vazut ca apararea depinde de acesta(poate nu va juca nici cu noi). Sa-i vedem si in week-end ce vor face , ca vor juca acasa. Ramin la parerea ca si fara intariri nu avem cum pierde cu ei.

SORENSEN
31st July 2006, 22:40
Onijewu parese ca e accidentat si e posibil sa nu joace nici cu noi

milanezu
31st July 2006, 22:55
da ii bun jucator am auzit ca il duc pe el la portsmouth in locul lui radoi!!!!!
forza steaua!!!!!

starsteel
1st August 2006, 12:15
Au cateva valori in echipa nu ii putem subestima in favoarea noastra poate fi lipsa lor de omogenitate.

De_Bas$
1st August 2006, 16:20
oricat de greu ar fi,ne vom califica pt ca steaua este superioara mult fata de adversarii actuali.Totul depinde de cat de serios tratam celelalte echipe/hello

siiir louie
1st August 2006, 18:03
da ii bun jucator am auzit ca il duc pe el la portsmouth in locul lui radoi!!!!!
forza steaua!!!!!

Onijewu mai are 11 luni de contract cu ei si nu mai vrea sa semneze si de aceea trag tare sa-l dea acum--dar spre ghinionul lor este accdentat si nu cred ca englezii arunca banii pe un accidentat (de asta nu l-au luat nici pe Mirel --deoarece se accidenteaza prea des).

Eu stiu ca Oguchi Onijewu joaca stopper si Mirel era luat pentru a juca inchizator.

maxx1923
1st August 2006, 18:31
daca trece de standard....

ai uitat sa scrii si antifotbal

dede
3rd August 2006, 01:41
am scapat si de descultii aia de la gorica :P acuma cei de pe la Steaua se pot gandi linistiti la standard :D

SORENSEN
3rd August 2006, 13:02
Asta-i testul ..dar cum Standar e mai neexperimentata ca Rosenborg ar trebui sa ne calificam...depinde de noi si cum tratam noi meciul...

starsteel
3rd August 2006, 13:13
Ex-galatenii Bostina, Iacob si Ochirosii si-au facut datoria ieri prin cele 3 goluri marcate.

siiir louie
3rd August 2006, 14:17
Daca "printr-o minune " Steaua trece de Standard voi astia care "circotiti" aveti "singe in instalatie" sa spuneti ca nu prea stiti fotbal . Ca la postat fel de fel de pareri negativiste toti se pricep. VreaU sa-l vad si eu pe ala care ,dupa meciul Steaua --Standard (daca se califica Steaua) , are "puterea" sa spuna ca a gresit cind a spus ca .............

SORENSEN
3rd August 2006, 15:10
stai linistit ..ca nici ca am ajuns in semifinala cupei UEFA nu le-a inchis gura...nici daca ajungem in grupele Cl nu le tace gura ( ce ma aia sunt adversari...sau chestii dastea vor spune...)

Dar pe ei ii va roade ca nu au performantele noastre...
Sincer nu-mi pasa eu ma bucur de ale noastre...
PS Mi-ar fi placut ca si Dinamo sa iasa din grupele UEFA.

pinki
3rd August 2006, 17:05
pe mine deja ma plictisesc astia care sunt antisteaua, au toti aceleasi pareri si argumente... sunt gelosi si atat si nu sunt capabili sa vada peste varfu' nasului. eu sunt mandra de steaua si abia astept primu' meci din grupe ;)

SORENSEN
5th August 2006, 00:53
Standard-Charleroi 1-2 :K. Geraerts '9/T. Smolders '1 ,C. Thereau '67

Acum dupa un nou insucces sia casa ne-am convins de potentialul belgienilor...
Probabil ca nu vor fi mai slabi ca cei de la GOrica si de asta trebuie sa fim totusi foarte atenti si sa jucam profesionist sa conducem noi jocul si cred ca vom merge in grupele CL si pe 12 septembrie 2006 vom avea primul meci in grupele CL dupa 10 ani.
Hai Steaua !

starsteel
5th August 2006, 10:18
Un rezultat cu adevarat imbucurator oricum totusi trebuie sa fim reticenti datorita valorii individuale a jucatorilor "belgieni". Dupa 10 ani de la calificarea in fata celor din Bruges a venit timpul sa mai eliminam o formatie belgiana.

pinki
5th August 2006, 12:40
/hello /hello /hello /hello ce aproape suntem de grupe!!! eu zic ca nu ne pot opri belgienii, e mai frumos la ei in tara da steaua noastra joaca mai bine! daca ne calificam in grupe ma duc si eu pe stadion la primul meci :ok: /hello

vinsanity
5th August 2006, 13:52
asa cum am mai spus imediat dupa tragerea la sorti, ne calificam fara prea mari probleme:D

milanezu
5th August 2006, 16:29
mai nu comparati meciurile de campionat cu un meci de liga campionilor.
asa a fost si rosenborg anul trecut.
luau umilinta dupa umilinta in campionat si tot au reusit sa scoata pe steaua.
asa ca mai ponderati-va in declaratii.
si eu tin cu steaua dar nu ma laud inainte de meci.
avem timp dupa ce se califica.
forza steaua!!!!!!

starsteel
5th August 2006, 17:33
Tii cu Steaua si nu mentionezi nimic la echipa favorita?:nah:

milanezu
5th August 2006, 17:53
ce sa mentionez?
ca radoi se afla la bologna ?
ca coman s-a accidentat in meciul de debut la steaua?
ca oprita a dat gol in supercupa?
ca gigi becali a facut-o proasta pe o reportera?
ca in locul lui ogararu a venit klemi saban?

SORENSEN
6th August 2006, 12:06
Standard Liege: Renard - Deflandre, Coelho (‘84 Fellaini), Sarr, Matias - Kovalenko, Dembele (‘72 Sa Pinto), Defour, Geraerts - Rapaic, Bouchouari (‘77 Jovanovic).
Echipa folosita in meciul cu Charleroi...
Sper ca vom invinge si nu mai avem emotii.

siiir louie
6th August 2006, 13:17
vezi ca Kovalenko joaca virf si echipa de obicei foloseste 4-3-3 clasic olandez sau un 4-3-1-2 cu Rapaic in rolul unui volante.

Daca ii blocam pe Rapaic si pe belgianul ala care a dat 2 goluri (toate golurile lor) pentru ei --eu cred ca nu au cum sa scappe fara gol primit pentru ca fac multe cadoauri pr faza defensiva.

SORENSEN
6th August 2006, 23:18
Am prealuat-o de pe la un ziar romanesc...asa ca era probabil sa fi gresit ..

SORENSEN
7th August 2006, 16:40
Turul de la Liege e arbitrat de tovarasul Ivanov Valentin...:mda:

milanezu
7th August 2006, 16:45
bun arbitru.
steaua sigur nu are de pierdut daca arbitreaza ivanov.

pinki
7th August 2006, 18:06
eu sper sa nu ne faca surprize :mda:

mirung
7th August 2006, 19:51
In urma examenului radiologic efectuat luni, Victoras Iacob va fi supus unei interventii chirurgicale la genunchiul drept. Accidentat in meciul de campionat de sambata cu Universitatea Craiova, atacantul Stelei nu va face deplasarea in Belgia. Vom reveni cu alte detalii despre situatia sa in zilele urmatoare.
http://www.steauafc.ro/nou/index.php

SORENSEN
7th August 2006, 22:47
bun arbitru.
steaua sigur nu are de pierdut daca arbitreaza ivanov.

M-a convins la meciul Romania - Norvegia 0-1 :rosu:
sau la cupa mondiala :rosu:

dede
8th August 2006, 11:48
In urma examenului radiologic efectuat luni, Victoras Iacob va fi supus unei interventii chirurgicale la genunchiul drept. Accidentat in meciul de campionat de sambata cu Universitatea Craiova, atacantul Stelei nu va face deplasarea in Belgia. Vom reveni cu alte detalii despre situatia sa in zilele urmatoare.
http://www.steauafc.ro/nou/index.php
anul trecut Dica, anul asta Iacob...avem un noroc in turul 3 prel :mda:
oricum, anul asta Steaua va juca in grupele ucl :evil:

SORENSEN
8th August 2006, 12:29
Cica Iacob sta min 6 sapt..a plecat la bologna langa Mirel :headbang:

Echipa probabila la meciul cu Standard...
Cernea - P. Marin, D. Goian, Ghionea, Neşu - Nicoliţă, Lovin, Paraschiv, Boştină - Opriţa, N. Dică

pinki
8th August 2006, 13:01
da, am vazut si eu azi la stiri! sper sa ne descurcam bine si fara el... desi nu am dubii ca anul asta ajungem in grupe! /hello

Gontel
8th August 2006, 14:53
O adevarata infirmerie la Steaua: Radoi, Carlos, Coman, Iacob, Cristocea (probabil). Acum se vede faptul ca MM s-a incapatanat sa nu faca achizitii. Este inadmisibil ca acum nu avem nici un atacant suta la suta valid in lot. Dica si Badea sunt mijlocasi de atac si joaca in spatele varfurilor, iar Oprita se descurca mai bine ca mijlocas dreapta (vezi meciul cu Valencia). Ce bun era acum un Cristea!

Liviu
8th August 2006, 15:02
Nea' Vali Ivanov ar trebui sa fie baiat bun si sa le spuna stelistilor inainte de meci daca sa poate juca sau nu cu mana ! Nu ca tovarasu' Michel care i-a dat galben lui Dica desi toti credeam dupa episodul Oslo ca cine face hent are lovitura libera !:drak: :scared: :jerk:

dede
8th August 2006, 15:12
O adevarata infirmerie la Steaua: Radoi, Carlos, Coman, Iacob, Cristocea (probabil). Acum se vede faptul ca MM s-a incapatanat sa nu faca achizitii. Este inadmisibil ca acum nu avem nici un atacant suta la suta valid in lot. Dica si Badea sunt mijlocasi de atac si joaca in spatele varfurilor, iar Oprita se descurca mai bine ca mijlocas dreapta (vezi meciul cu Valencia). Ce bun era acum un Cristea!
nu mai dramatizati atat...singurii accidentati serios sunt Radoi si iacob...restul au facut deplasarea cu echipa in Belgia

myke
8th August 2006, 15:56
eu cred totusi ca va juca carlos. desi il prefer pe cernea, cred ca portughezu va fi titular. si Cristocea daca meciu e strans, o sa intre in rep a doua. Coman nu cred ca o sa joace. e presa care pune presiune inutila, sunt sigur ca in afara de radoi si iacob ceilalti sunt 90% apti sau chiar 100%. pacat de iacob, dar nu sunt de acord cu cel care a spus ce bun era acum Cristea... eu zic ca ar fi fost mai bun Simion. si ce badea la vaslui nu juca varf impins? hai sa fim seriosi problemele nu sunt chiar atat de mari pe cat par a fi in ziare. totul va fi bine, sunt sigur de asta.

Jerry20cm
8th August 2006, 16:08
nu, problema nu e asa grava dar tot ne-ar mai trebuii un atacant.

myke
8th August 2006, 16:41
din tara, eu i-as vrea pe:
Onofras
Cernoch
(poate si Balba)
de la poli iasi, marcheaza multe goluri, mai ales cernoch. Onofras mai are si avantajul varstei, 26 de ani.(si Balba la fel are 25 de ani)

Mansour
de la poli tm

Tanasa, Nastasie sau Bilasco de la arges

Mazilu Curelea sau Varga de la Sportul

in afara de atacantii de la marile echipe(Steaua, Dinamo, Rapid, Poli TM sau CFR Cluj) de care nu te poti atinge, cam astia sunt cei pe care i-as dori la Steaua pe postul de atacant(doi dintre ei sunt de ajuns).
I-as prefera pe Cernoch si Tanasa. Mazilu nu stiu cat de bine s-ar integra echipa si daca este compatibil cu stilul pe care steaua il practica. Mansour, desi in disgratie la Poli, ramane greu de adus, iar restul sunt sub cei doi alesi de mine.


Cap de lista ramane RICA NEAGA dar aducerea lui inapoi este imposibila dupa transferul la campioana din Korea... pacat. ar fi bun si un strain dar nu ma pot gandi acum la unul potrivit care sa ii ia locul lui Iacob sau care sa poata face fata pretentiilor de la Steaua si sa fie totusi accesibil campioanei Romaniei.

pinki
8th August 2006, 16:42
nu putem sa lasam vreun memoriu pt meme pe undeva? :D

Jerry20cm
8th August 2006, 16:46
are adresa de mail , si mai raspunde din cand in cand la mail-uri cu urmatorul text: iti multumim de propunere ii vom lua in considerare :D

Gontel
8th August 2006, 21:35
Cap de lista ramane RICA NEAGA dar aducerea lui inapoi este imposibila dupa transferul la campioana din Korea... pacat. ar fi bun si un strain dar nu ma pot gandi acum la unul potrivit care sa ii ia locul lui Iacob sau care sa poata face fata pretentiilor de la Steaua si sa fie totusi accesibil campioanei Romaniei.

Eu nu sunt asa sigur ca Neaga va mai fi in aceeasi forma cand va reveni in Romania. Iti dau cateva exemple: Danciulescu, Lutu, Alexa, Schumacher. Asiatici astia ca si Rica. nu?

dede
9th August 2006, 10:41
din tara, eu i-as vrea pe:
Onofras
Cernoch
(poate si Balba)
de la poli iasi, marcheaza multe goluri, mai ales cernoch. Onofras mai are si avantajul varstei, 26 de ani.(si Balba la fel are 25 de ani)

Mansour
de la poli tm

Tanasa, Nastasie sau Bilasco de la arges

Mazilu Curelea sau Varga de la Sportul

in afara de atacantii de la marile echipe(Steaua, Dinamo, Rapid, Poli TM sau CFR Cluj) de care nu te poti atinge, cam astia sunt cei pe care i-as dori la Steaua pe postul de atacant(doi dintre ei sunt de ajuns).
I-as prefera pe Cernoch si Tanasa. Mazilu nu stiu cat de bine s-ar integra echipa si daca este compatibil cu stilul pe care steaua il practica. Mansour, desi in disgratie la Poli, ramane greu de adus, iar restul sunt sub cei doi alesi de mine.


Cap de lista ramane RICA NEAGA dar aducerea lui inapoi este imposibila dupa transferul la campioana din Korea... pacat. ar fi bun si un strain dar nu ma pot gandi acum la unul potrivit care sa ii ia locul lui Iacob sau care sa poata face fata pretentiilor de la Steaua si sa fie totusi accesibil campioanei Romaniei.
sau mai bine cautam pe afara...astia's si scumpi si sunt si romani...cum fac un meci mai bun, cum se cred mari si tari si uita sa mai joace fotbal

milanezu
9th August 2006, 10:57
mai bine l-ar aduce pe mara.
ar fi bun la steaua.
vad ca a inceput sa-si bage mintile in cap.
si lacatus ii mai bun ca oli.
nu stiu de ce nu il lasa la steaua pe lacatus.

dede
9th August 2006, 11:04
sa-l lasam pe Oli sa-si faca treaba la Steaua ca deocamdata se descurca bine...si pe Lacatus sa-l lasam la uta sa mai invete...

milanezu
9th August 2006, 11:15
s-ar putea carlos sa revina in poarta stelei in meciul cu standard liege.
aseara se antrena regulat.
sper ca nu face iara o gafa.

Gontel
9th August 2006, 11:59
Eu tot pe Cernea il prefer in poarta. E mai sigur, nu cu mult, dar mai sigur decat Carlos.

dede
9th August 2006, 12:12
eh, in meciurile astea in care a aparat Cernea nu prea aveam cum sa ne dam seama daca e mai bun sau nu decat Carlos...nici nu a avut ce apara

myke
9th August 2006, 12:43
da, dar stim cat de praf e carlos... eu zic ca merita si cernea o sansa. DAR totusi de ce nu se incearca aducerea lui STANCIOIU?!

dede
9th August 2006, 12:53
acuma depinde si de Carlos si de ce zi prinde...poate prinde o zi proasta, cum a avut cu boro, sau poate nu, cum a avut la Sevilla
dar adevarul e ca ar mai trebui un portar...dupa aia patim ca rapidistii sau dinamovistii...n-avem portari

myke
9th August 2006, 12:56
eu nu am vazut decat un singur om in zi cu adevarat buna la Sevilla: Banel Nicolita. Carlos a avut noroc cu Goian si Ghionea ca in rest a avut o parada buna si restul au fost exagerate, pt radio, presa si televiziune.
meciuri in care era nevoie de carlos: boro, rapid, rapid, dinamo. in toate a jucat ca un rahat.

Jerry20cm
9th August 2006, 13:01
ce'a fost a fost, acum nu trebuie sa'l criticam, omul are dreptul al o noua sansa in care sa demonstreze ca are valoare de Steaua:ok:
asa ca hai sa'l lasam si dak Doamne fereste mai greseste atunci sa-l criticam

dede
9th August 2006, 13:02
atunci Ghionea si Goian sa-si faca treaba si sa nu-i lase pe ceilalti sa se apropie de poarta si totul o sa fie bine...nu vor mai fi greseli din partea lui Carlos :D

myke
9th August 2006, 13:10
m-am uitat pe uefa si m-am gandit sa fac o lista cu grupele cele mai importante:

cea mai grea:
1. Barcelona
2. Chelsea
3. Steaua
4. Hamburg

cea mai usoara:
1. Valencia
2. Lille
3. Steaua
4. Litex Livech

cea mai interesanta:
1. Barcelona
2. Ajax
3. Steaua
4. Fiorentina

cea mai naspa:
1. Milan
2. Chelsea
3. Steaua
4. Osasuna

desigur pana la grupe mai sunt doua meciuri dar entuziasmul meu nu m-a putut opri sa fac lista asta :) :P sper ca nu am suparat pe nimeni.

dflOM
9th August 2006, 13:12
ce inseamna cea mai naspa(=grea)?sau cea mai interesanta?

dede
9th August 2006, 13:13
puteai macar astepta pana dupa meciul de azi, dar e bine si asa :P

Jerry20cm
9th August 2006, 13:16
Fiorentina nu joaca in Champions League.

myke
9th August 2006, 13:23
Fiorentina nu joaca in Champions League.

oops!:headbang: greseala mea! pe site figureaza ca sunt. la fel si juve dar de juve stiam ca nu joaca. atunci shaktior.
la cea mai interesanta si cea mai nashpa e vorba de subiectivism. adica cea care mi-ar place mie, pt echipele care pot veni la bucuresti si cea care nu mi-ar place odata pt ca e grea si a doua pt ca nu imi plac echipele :P

Liviu
9th August 2006, 14:04
cea mai usoara:
1. Valencia
2. Lille
3. Steaua
4. Litex Livech


O mica rectificare. Litex a jucat aseara in Uefa cu Omonia. E vorba de Levski.
Daca ne calificam , nu ar trebui sa ne dorim o grupa grea vezi - doamne sa aducem granzii , ci una cat mai usoara ca sa trecem mai departe si sa facem istorie...:yeah:

myke
9th August 2006, 14:06
Doamne azi cred ca am ceva. am scris fiorentina si litex!

dede
9th August 2006, 14:08
esti indragostit :D

my_bogdan
9th August 2006, 14:10
O mica rectificare. Litex a jucat aseara in Uefa cu Omonia. E vorba de Levski.
Daca ne calificam , nu ar trebui sa ne dorim o grupa grea vezi - doamne sa aducem granzii , ci una cat mai usoara ca sa trecem mai departe si sa facem istorie...:yeah:


pai grupa usoara nu inseamna neaparat ca faci istorie.....gandestete ce ar fi in Romania daca ne-am califica dintr-o grupa cu Real Madrid si Bayern Munchen ...asta da istorie :ok:

dede
9th August 2006, 14:15
he he...pana acolo avem meci cu standard...iar va faceti iluzii :P
macar asteptati sa se termine meciul de azi :D

Liviu
9th August 2006, 14:19
pai grupa usoara nu inseamna neaparat ca faci istorie.....gandestete ce ar fi in Romania daca ne-am califica dintr-o grupa cu Real Madrid si Bayern Munchen ...asta da istorie :ok:
Ce ne-am dori : sa jucam cu echipe mari - Barcelona , Chelsea, Hamburg si sa iesim pe ultimul loc sau cel mult pe 3 sau cu Valencia , Celtic si Levski unde am avea mai multe sanse? Ne dorim sa trecem mai departe iar cu echipe mai usoare sansele cresc.
La liceu/facultate cand avem examen ne dorim sa ne dea mai usor si sa luam 10 sau greu de tot ca sa luam 4 si sa spunem ca deh a fost greu(sau cum spun fotbalistii ca am cazut de pe un cal frumos) ?
Noi sa trecem de Standard si apoi vom mai vedea...:)

dede
9th August 2006, 14:23
pai depinde...daca se vrea perfomanta si sa se ajunga cat mai departe o grupa mai usoara (dupa aia sa spuna frustratii ca noi am trecut mai departe pt ca am avut numai echipe usoare)...sau daca pt imagine, atunci o grupa cu echipe gen Barca sau Chelsea :P

Liviu
9th August 2006, 14:36
Performanta - adica pana in ce tur ajungi - ramane in istorie . Restul - ca nu-stiu cu ce echipa joci si ce bani iei din televizari , publicitate si de-astea nu-mi tin cald cu nimic. Imagine ne putem face si daca ajungem in primavara CL fara sa jucam cu Barca sau Chelsea.:cool: :ok:

pinki
9th August 2006, 14:38
mai bine o grupa mai usoara sa ajungem si noi mai departe. si apoi la anu' jucam cu barca :great:

dede
9th August 2006, 14:40
cu Barca jucam in finala :D

acum serios, e bine oricum...doar sa ajungem in grupe :P

pinki
9th August 2006, 14:47
daca tot ajungem, sa nu ne multumim doar ca am ajuns acolo, sa puna mana (de fapt piciorul) si sa joace bine, sa avem si noi echipa de CL, sa ne mandrim si noi cu romania noastra, cand aude cineva steaua sa stie despre ce e vorba :great: visez frumos, nu? :D

dede
9th August 2006, 14:55
nu esti singura :D si eu visam ca Steaua va castiga ucl :evil:

pana atunci, avem meci cu standard...cica dupa spusele lui Dica important este sa nu primim gol...nu stiu de ce am impresia ca rezultatul din seara asta va fi 0-0 :mda:

pinki
9th August 2006, 14:58
sper sa nu ne ia oli iar cu strategiile lui, ca am vazut la boro ce 0-0 am facut :mda: eu zic ca pana una alta mai bine s-ar tine de atac, sa incerce sa dea goluri, nu sa se apere la noi in careu :) dar eu totusi nu am emotii :ok:

myke
9th August 2006, 14:58
hmm eu merg pe un 0-2. un gol il da oprita. ;) si unu goian. <<sunt mai nostradamus decat nostradamus>>

pinki
9th August 2006, 14:59
daca da azi gol oprita, sunt dispusa sa-i iert toate pacatele hehehe! eu cred ca totusi o sa dea si dica un gol, doar e brazilianul nostru hahahaha

dede
9th August 2006, 15:00
si eu zic tot 2-0 pt Steaua...ambele goluri pe contra-atac, ca deh, lu' Oli ii tre'be aparare in meciul asta :D

myke
9th August 2006, 15:07
in cazul tau dede pe tabela va aparea:
16. BANEL NICOLITA '31
11. GABRIEL BOSTINA '82(pen)

=)) Doamne cat putem sa ne prostim...

dede
9th August 2006, 15:09
si nu-i bine? asa o sa fie multumit si Oli ca nu primeste gol :D

pinki
9th August 2006, 16:17
eu nu cred ca ne luam gol. am eu o presimtire. si pana acum nu m-am inselat :D si am nimerit-o si cu pronosticurile ;) deci 2-0, goluri dica si ... oprita! haha :great:

costin_tzutzy
9th August 2006, 19:22
Standard-STEAUA 0-3

myke
9th August 2006, 21:15
Carlos, asa cum am zis, este titular! Surprinzator lipseste Bostina din primul 11! un sfert de ora pana la meci!

pinki
9th August 2006, 23:58
ce meci! daca acasa joaca iar oprita si carlos, se duce naibii calificarea noastra... :ciocan: restul, sa se trezeasca!

myke
10th August 2006, 00:28
nu cred. nu uita pe 23 august e publicul. 50 de mii de oameni. mult mai fanatici decat fraierii aia de la liege. nici macar un banner nu stiau sa tina... si aia e coregrafie pt un asemenea eveniment?!

SORENSEN
10th August 2006, 00:38
Un meci slabut facut de noi ...in fata unui adversar slab...trebuie sa castigam la Bucuresti

sorin_otelarul
10th August 2006, 08:15
:rosu: :rosu: :rosu: :happy :happy :happy :happy era bn sa luati bataie da bataie daia sa va sara arfele din cap:drak: :drak:

dede
10th August 2006, 09:53
ai fi vrut tu :evil:

ii auzeam aseara pe tvsport pe mai multi care ziceau ce meci bun a facut Steaua :mda: a jucat bine, insa au fost unele momente in care nu prea mi-a placut cum jucau

Carlos, ca de obicei, la unele faze cam aerian :mda:

Jerry20cm
10th August 2006, 09:58
Bineinteles dupa fiecare meci , concluzile trase de mine :D :

Carlos- am spus intr-un post anterior sa asteptam ca mai merita inca o sansa, e bine asta nu are valoare nici de divizia b da de champions league.
Marin- bunicel
Goian- bun , aproape toate situatile le-a rezolvat excelent
Ghionea- cam nesigur , dar in mare parte s-a achitat de sarcinile avute
Nesu - in ritmul obisnuit
Nicolita- s-a descurcat destul de bine , multe centrari insa cam imprecise
Paraschiv- cel mai bun om al meciului dupa mine
Lovin- foarte bun la inchidere, inexistent in atac
Oprita- nu mai e nicio sansa cu jucatorul asta
Dica- slab
Badea- pare mai mult mijlocas decat atacant

Cristocea- excelent , de cand a intrat a dat un plus echipei, eu zic neaparat titular
Bostina- sters in putinul timp care l-a avut la dispozitie
Baciu- nu cred ca a atins mingea :D


Un meci slabut facut de ai nostri , cu niste maini moarte in echipa(Oprita,Carlos si pe alocuri Dica), insa rezultatul e excelent , dak si data asta nu ne calificam .............. .

inter
10th August 2006, 10:00
va trebuie neaparat un alt portar ... cu bufonul ala in poarta ... jocurile din grupe vor fi pornite cu un mare handicap .

dede
10th August 2006, 10:03
cica Marin bunicel :D daca nu ne dadea gol, poate, da' asa a salvat viata stelistilor , mai ales cu un gol ca ala :D daca pierdeam, cine stie ce sanse mai aveam :P

Jerry20cm
10th August 2006, 10:12
d3d3 eu am facut o analiza pe tot meciul , nu doar pt. golul respectiv :P

Intere asa e , un portar neaparat , kioru ala din poarta e paralel .

dede
10th August 2006, 10:18
nu conteaza...pt golu' ala, pt mine e omu' meciului :D

Jerry20cm
10th August 2006, 10:38
nu conteaza...pt golu' ala, pt mine e omu' meciului :D

:D :D :D
pt. mine omu' meciului e Paraschiv si am ramas dinou impresionat de Cristocea care ar trebuii sa fie titular ;)

dede
10th August 2006, 10:50
si mie mi-a placut...de cand a intrat s-a schimbat ceva in jocul Stelei...mai bine intra de la inceput in locul lui Oprita :mda:

sun
10th August 2006, 11:37
Cristocea era nerefacut . Daca il baga Oli titular , cine stie ce se putea intampla cu el ..

dede
10th August 2006, 11:42
la asta ma gandeam si io :P daca nu, era bun si Bostina, da' ma rog :D

myke
10th August 2006, 11:47
ma, eu raman la parerea mea ca dica a fost printre cei mai buni aseara. nu inteleg de ce ziceti ca a jucat slab. a primi foarte multe mingi si nu a fost deposedat decat odata. stie poate cel mai bine din campionatul nostru sa protejeze mingea. si majoritatea paselor lui sunt inteligente, iar daca nicolita si nesu ar fi jucat mai bine, iar lovin s-ar fi miscat mai repete, am fi avut mult mai multe ocazii importante din care se putea marca.
bubele echipei au fost carlos, nesu si oprita.
cei mai buni in ordinea in care ii enumar, goian, paraschiv, dica si lovin. cristocea a jucat doar o repriza.

SA VINA STANCIOIU!

vinsanity
10th August 2006, 15:06
mi-a placut atitudinea stelistilor din ultima jumatate de ora cand eram condusi, cred ca au invatat ceva din episodu' Boro...in rest, cred ca sansele noastre ar fii mult mai mari daca: Oprita ar fi rezerva pe vecie, in locul lui Carlos ar intra oricine altcineva (poate ca n-a facut un meci chiar asa rau aseara, insa impresia generala ramane ca e un portar de duzina, nu da deloc siguranta echipei) si din pacate Nesu inca nu confirma, imi pare rau s-o spun pt ca e genul de jucator sufletist, insa necopt, face mult prea multe greseli... insa n-am nici cea mai mica emotie in privinta calificarii:) Forza Steaua!!!

milanezu
12th August 2006, 08:29
dupa mine cel mai slab jucator a fost nicolita.
nu mai face nimic.
defapt si anul trecut in primele 2 luni nu a facut nimic dupa aceea a inceput sa-si dea drumul.
nesu nu are ce cauta in echipa ca si oprita.
iar carlos inafara de golul 2 nu mi se pare ca a avut o evolutie slaba.

danpuric78
13th August 2006, 20:17
He, He,
MAi e mult pana departe.
2-2 e un rezultat bun, atat, nimic mai mult. Pornim cu prima sansa, adevarat. Lui Oli ii iese tactica atunci cand adversarul e obligat sa atace; adevarat. Dar un 2-2 se poate intoarce foarte usor.
gigi a inoculat in suporteri (fantastica audioenta are omu asta) ideea ca standard e o echipa asa, de batut pe oriunde si oricum, un pic mai slaba ca gorica. Si multi au luat-o de buna, ca ar fi trebuit sa avem 3-0 la liege.
standard nu-i nici milan nici barcelona, dar nici steaua nu e. Deocamdata echipele romanesti sunt, teoretic, sub cele belgiene. Unii vor spune ca sezonu trecut, semifinale, etc. - deocamdata nu stim dac sezonul trecut a fost o exceptie sau asta e valoarea reala a stelei.
Cel mai bine ar fi sa revenim cu picioarele pe pamant si sa ne bucuram de fiecare rezultat bun si sa nu mai visam.Sa nu-l mai credem pe gigi, ca oricum nici el nu crede ce spune.

Universal
14th August 2006, 03:37
sincer,dac&#228; steaua invinge la bucuresti la 2 goluri diferent&#228;,beau toat&#228; noaptea in cinstea Rom&#228;niei,nu sunt rom&#228;n,dar simt c&#228; odat&#228; trebuie s&#228; revin&#228; in elit&#228; dup&#228; 10 ani.

dede
14th August 2006, 10:55
Deocamdata echipele romanesti sunt, teoretic, sub cele belgiene. Unii vor spune ca sezonu trecut, semifinale, etc. - deocamdata nu stim dac sezonul trecut a fost o exceptie sau asta e valoarea reala a stelei.
unii vor spune ca acum 2 ani, o echipa romaneasca, Steaua, a invins una belgiana, standard

dupa ce ca in meciul cu standard Ghionea e suspendat, e posibil ca si Goian sa nu joace...asta ar mai lipsi :mda:

SORENSEN
14th August 2006, 15:54
Biletele la meciul cu Standard se pun &#238;n v&#238;nzare de vineri

&#206;ncep&#238;nd de vineri, clubul Steaua Bucureşti pune &#238;n v&#238;nzare bilete pentru returul din Liga campionilor, cu Standard Liege, anunţă site-ul oficial.
Tichetele vor putea fi achiziţionate de la casele stadionului Steaua şi de la casele stadionului Naţional din Complexul Sportiv "Lia Manoliu".

Abonamentele pentru sezonul competiţional intern 2006-2007 nu sunt valabile la acest meci, iar posesorii acestora au biletele rezervate p&#238;nă luni, 21 august, ora 18:00, şi le pot achiziţiona la preţ &#238;ntreg de la o casă de bilete special amenajată la Stadionul Steaua. &#206;ncep&#238;nd cu data de 22 august biletele rezervate pentru posesorii de abonamente vor fi scoase la v&#238;nzare. Meciul Steaua- Standard Leige se va disputa miercuri, 23 august 2006, cu &#238;ncepere de la ora 20.30, pe Stadionul Naţional.

Programul caselor de bilete este următorul:

Vineri 18 august
Stadionul Steaua 10.00 – 18.00
Stadionul National 11.00 – 18.00

Sambata 19 august
Stadionul Steaua 10.00 – 18.00
Stadionul National 11.00 – 18.00

Duminica 20 august
Stadionul Steaua 10.00 – 18.00
Stadionul National 11.00 - 18.00

Luni 21 august
Stadionul Steaua 10.00 – 18.00
Stadionul National 11.00 - 18.00

Marti 22 august
Stadionul Steaua 10.00 – 18.00
Stadionul National 11.00 - 18.00

Miercuri 21 august
Stadionul Steaua 10.00 – 17.00
Stadionul National 11.00 - 20.30


Preturi bilete:
Tribuna O 50 RON
Tribuna I 30 RON
Tribuna II 20 RON
Peluze 10 RON

gsp.ro

SORENSEN
14th August 2006, 21:37
UEFA a inspectat stadionul din Ghencea

UEFA a inspectat, astăzi, stadionul din Ghencea pentru a vedea dacă &#238;ntruneşte cerinţele forului european pentru disputarea partidelor de Liga Campionilor. Inspectorii UEFA au sosit pe la stadion &#238;n jurul orei 14 şi au cercetat &#238;n amănunt fiecare perimetru al bazei sportive.

Stadionul Stelei a intrat &#238;ntr-un proces de renovare, lucrările desfăşur&#238;ndu-se şi acum. Suprafaţa de joc este aproape gata, execut&#238;ndu-se ultimele retuşuri. Returul cu Standard Liege se va disputa tot pe stadionul Naţional. &#206;n cazul &#238;n care se va califica &#238;n grupele Ligii Campionilor, campioana Rom&#238;niei ar putea evolua &#238;n Ghencea pe 12/13 septembrie. Asta &#238;n cazul &#238;n care tragerea la sorţi din 24 august de la Monaco va decide ca Steaua să dispute primul joc din grupe pe teren propriu.

gsp.ro

milanezu
15th August 2006, 05:00
fain cuplu de fundasi va fii panait-baciu in meciul cu standard.
poate nu joaca nici paraschiv.
ce noroc avem in ultima vreme.
se pare ca oli cu antrenamentele lui accidenteaza jucatorii.
mai oli mai lejer ca sunt si ei oameni.
de acest lucru s-a plans si hagi cand a fost la poli ca oli ia lasat o gramada de accidentati din cauza antrenamentelor dure facute de oli.

dragos_popa17
15th August 2006, 10:06
Radoi avea probleme de mult, Iacob s-a accidentat la meci, Goian se pare ca avea si el probleme de ceva vreme iar la Paraschiv accidentarea nu e grava si a aparut tot in timpul meciului. Gigel Coman s-a accidentat tot la meci. Nu cred ca are Steaua vre-un jucator care s-a accidentat la antrenament.

myke
15th August 2006, 10:11
nu, eu cred ca este o problema la nivel de staf medical. jucatorii se accidenteaza prea usor.

dede
15th August 2006, 10:38
s-a cam dus ideea ca Oli sa mearga pe un 0-0...cu ce fundasi vor fi, nu cred ca-si mai permite cineva sa se apere tot meciul :mda:


PS starsteele, unde esti? sterge-mi posturile alea multe ca ma doare capul cand le vad :D le-as fi sters eu, dar n-am putut...probleme :mda:

SORENSEN
15th August 2006, 12:04
Se pare dupa inspectia de ieri a tras niste concluzii..
Stad indeplineste 80 % din conditii..
Dar trebuie facute urm. lucrari sa devina 100 % compatibil:
-gazonul--va fi gata 100% in max 30 de zile....
-spatiul presei de 200 locuri (126 acum)
-tabela care sa redea imagini si reluari din meci (trebuie sa aiba cca 150 m patrati)
-modernizarea vestiarului oaspetilor

Ce exista deja:
-teren de 105*68 m
-aparatura de supraveghere (7 camere fixe,9 camere mobile,una la intrarea oficiala)
-cabine tv : 8
-platforma tv
-instalatie de nocturna : 1400 lucsi/m patrat
-sector VIP : 17 loje*12 locuri , 773 de fotolii

Acum se lucreaza la gazon ..se va termina in max o luna...daca nu vom juca in grupele CL primul meci acasa -12 septembrie...vom juca primul meci pe noul gazon cu Rapid pe 16 septembrie.
La noua parcare...

Pt toate cerintele exista loc dar doar bani trebuie...tabela costa cel mai mult cam 300-400 000 de euro

B-Boss
15th August 2006, 13:27
:evil: Ke zikety mah ne calyficam?

samir88
17th August 2006, 15:27
steaua e cea mai tare va intra in grupele ligii campionilor

SORENSEN
18th August 2006, 13:06
Bilete / Deja a &#238;nceput bişniţa

Nebunie şi la casele de bilete de la stadionul Naţional. Biletele au sosit &#238;n jur de ora 11 iar circa 500 de persoane aşteptau la cele trei case. &#206;mbulzeală mare, căldură şi nici un jandarm care să asigure ordinea. Moment speculat de bişniţari, care s-au plasat &#238;n faţă şi au cumpărat c&#238;te bilete au vrut.
De altfel, unul dintre ei făcea ordine, lăs&#238;nd să intre doar oamenii lui. Una dintre case, unde v&#238;nzătorul a anunţat că biletele la tribuna a II-a s-au epuizat, a fost aproape să fie dăr&#238;mată de mulţimea revoltată. După numai un sfert de oră de la deschiderea caselor, la doi metri de acestea bişniţarii vindeau locuri la tribuna a doua cu 600.000 de lei, &#238;n condiţiile &#238;n care ei cumpăraseră tichetele cu doar 200.000 de lei. gsp.ro

La cele doua case de bilete ale Stadionului Steaua sunt aproximativ 300 de persoane, dar lumea continua sa vina. Numarul maxim de bilete pe care o persoana le poate achizitiona este 5. Fortele de ordine prezente nu au avut probleme in a controla multimea, care asteapta linistita randul la casa. S-au inregistrat, totusi, si situatii in care o persoana a luat mai mult de 5 bilete, sau a stat de doua ori la aceeasi coada, profitand de neatentia jandarmilor. gsp.ro
__________________

superchumbo
18th August 2006, 15:39
fain cuplu de fundasi va fii panait-baciu in meciul cu standard.
poate nu joaca nici paraschiv.
ce noroc avem in ultima vreme.
se pare ca oli cu antrenamentele lui accidenteaza jucatorii.
mai oli mai lejer ca sunt si ei oameni.
de acest lucru s-a plans si hagi cand a fost la poli ca oli ia lasat o gramada de accidentati din cauza antrenamentelor dure facute de oli.

eu imi amintesc un meci din prelim cl de vreo 10 ani in urma can diti dumitriu a scos untul din ei, si belgienii sau elvetienii, nu mai stiu ce erau, nici n-au vazut mingea !!!!!!

Snake_21
18th August 2006, 18:48
Pai cuplu de fundasi nu va fii Baciu-Panait se pare ca Goian isi va reveni pana la partida cu Standard

starsteel
19th August 2006, 00:31
PS starsteele, unde esti? sterge-mi posturile alea multe ca ma doare capul cand le vad :D le-as fi sters eu, dar n-am putut...probleme :mda:

Am fost si eu la mare, ce naiba, mai plec 3 zile la munte trag o fuga la meciul cu Standard si gata vacanta.

Impresii la multe zile dupa meciul cu Liege...
Din primul minut al meciului cu Standard am fost extrem de furios pe Olaroiu pt. modul in care a alcatuit echipa, Bostina rezerva iar pe stanga Nicolita?! Asta a fost o experienta total nefericita saracul Banel alerga pe stanga dupa care se intorcea sa centreze cu dreptul asa ceva e inadmisibil nu stiu ce a gandit Oli mai ales ca pe dreapta facea figuratie ce de obicei Oprita, deasemenea la meciul asta mi-am pierdut increderea in Carlos adevarul ca nu are fata de Steaua sper sa ma contrazica macar in ceasul al 12-lea. Cu toate astea rezultatul a fost favorabil desi sincer eu ma asteptam ca belgienii sa fie o echipa multa mai buna.

starsteel
19th August 2006, 18:15
Astept un sfat bun, in ce sector sa-mi iau bilete tinand cont ca ma duc la meci impreuna cu familia? Daca meciul era in Ghencea bineinteles ca nu mai puneam intrebarea.

Zsoldos Lucian
19th August 2006, 19:48
Eu cred ca STEAUA nu are rivali in campionat.La inceput Becali spunea ca se teme doar dr Rapid insa daca va termina sub 5 Rapidul sa fie multumit.Dar poate ar fi o echipa care sa-i puna mici probleme Stelei numita CFR Cluj.In Champions League ar fi frumos.Daca nu ne calificam nici de data aceasta ar fi cel mai mare dezastru.Stelei iar trebui niste jucatori : un portar cum ar fi Stancioiu de la Sportul doi fundasi unul dreapta ca Cadu de la CFR unul de banda stanga precum Emenghara , iar mai trebui un mijlocas central asa cum este Abiodun si doi atacanti ca si Anca de la CFR si Cernoch de la Poli Iasi sau ca Negrean de la Bistrita.

starsteel
20th August 2006, 10:01
Scorul impotriva liderului clasamentului belgian, Genk - Standard 1-1, e un semn de revenire dar daca reusesc acelasi rezultat la Bucuresti pt. noi e perfect.

SORENSEN
21st August 2006, 00:04
Va fi un meci greu dar cred ca vom invinge.
Trebuie sa jucam profesionist sa nu facem greseli si sa lasam adversaul sa si le faca pe ale lui...pt ca le va face.

bluesky
21st August 2006, 19:56
steaua se va califica .insa o sa fie greuuuuuuuuuuuuu

Hard
21st August 2006, 22:16
Francofonia" strica bucuria steliştilor

Jandarmeria Rom&#226;nă a anunţat că suporterii stelişti nu vor putea sărbători &#238;n Piaţa Universităţii o eventuală calificare a echipei favorite &#238;n Liga Campionilor din cauza lucrărilor, amenajărilor şi pregătirilor specifice ce se efectuează &#238;n zonă pentru găzduirea de către Bucureşti a summitului prilejuit de Ziua Francofoniei.
Pentru suporterii echipei Steaua, care doresc să-şi manifeste bucuria pentru calificarea echipei, după un deceniu, &#238;n Liga Campionilor, clubul Steaua Bucureşti va organiza, &#238;ncep&#226;nd cu ora 23,00, pe terenul de antrenament din Complexul Sportiv "Ghencea" &#238;nt&#226;lnirea cu echipa &#238;nvingătoare, urmată de focuri de artificii.

SORENSEN
22nd August 2006, 11:50
ECHIPA DIN TUR
Carlos - P. Marin, D. Goian, Ghionea, Neşu - Opriţa, Lovin, Paraschiv, Nicoliţă - N. Dică, V. Badea

ECHIPA PROBABILĂ &#206;N RETUR
Carlos - P. Marin, D. Goian, E. Baciu, Neşu - Nicoliţă, Lovin, Paraschiv, Cristocea (Boştină) - Opriţa (V. Badea), N. Dică

otinho
22nd August 2006, 14:15
Carlos - P. Marin, D. Goian, E. Baciu, Neşu - Nicoliţă, Lovin, Paraschiv, Cristocea - V. Badea, N. Dică

ar fi cel mai bine

bluesky
22nd August 2006, 19:52
cristocea merita sa fie titular in locul lui bostina asta de la meciul cu rosenborg nimic nu a mai facut
oprita va fi rezerva mai mult ca sigur si va intra badea titular

SORENSEN
24th August 2006, 00:42
Suuuuuuuuuuuuntem in grupe....

Pepsi-Cola
24th August 2006, 01:27
Bravo STeaua te sustinem in continuare !!!!!!

starsteel
24th August 2006, 04:14
Acum o ora m-am intors acasa de la meci atmosfera de vis pe stadionul Lia Manoliu calificare splendida a campioanei Romaniei STEAUA BUCURESTI.

milanezu
24th August 2006, 08:33
bine ca s-a terminat ca cristocea m-a bagat in boale!!!!
oricum il iert pentru meciurile bune facute pana acum!
acuma sper sa jaoce in grupe cu milan.
si de ce nu sa ii si bata.
nu m-as supara.
pacat ca nu revin radoi si iacob pana incepe liga.
oricum acolo ii badea.
avem public de nota 10.
cel mai tare din romania.

CrAzY92
24th August 2006, 11:07
GRUPE OLEEEEEEEEEEEEEEEEEE :yeah: :yeah:

SORENSEN
24th August 2006, 12:49
Unul dintre cele mai intense meciuri ..frumos ..am fost in genunchi dar am revenit si am castigat si cred ca si noi cei care am fost pe stadion am avut o mica contributie la revenire..Hai Steaua !

starsteel
24th August 2006, 16:00
Revin aici cu o imagine asupra atmosferei de la meci si postez si o poza cu pozitia mea pe stadion.
Atmosfera de la meci a fost una fantastica am fost pt. prima data cu sotia si fiica putin temator ca vor trebui sa suporte mizeriile verbale ale stadioanelor, uite ca nu a fost asa, a fost un fair-play extraordinar nu am auzit nimic la adresa adversarelor din campionatul intern iar a mea sotie a putut constata la golul belgienilor un stadion inmarmurit iar restul timpului un public complet detasat de framantarile si neajunsurile vietii cotidiene care a erupt intr-o bucurie generala nespecifica acestei natii.

SORENSEN
24th August 2006, 17:19
Luna de foc pentru Steaua

Intre 26 august si 30 septembrie, Steaua are un program extrem de incarcat. In 5 saptamani, Steaua va sustine nu mai putin de 8 partide.

Iata programul Stelei:

26 august - Steaua-Farul
9 septembrie - FC Arges-Steaua
12/13 septembrie - primul meci din grupele Ligii Campionilor
16 septembrie - Steaua-Rapid
20 septembrie - Dinamo-Steaua
23 septembrie - Steaua-Gloria
26/27 septembrie - al doilea meci din grupele Ligii Campionilor
30 septembrie - Poli Iasi-Steaua

Se observa faptul ca, in afara meciurilor din Liga Campionilor si din Liga I, Steaua va sustine si cele doua derby-uri, programate consecutiv.


Adaug si eu cateva poze ...nu sunt prea vizibile dar atmosfera e surprinsa fara probleme...

Hard
24th August 2006, 19:10
a inceput extragerea CL!!! succes Steaua!

lucian_iasi
24th August 2006, 20:16
Ce zici??????/Avem 50-50 cu lyon?????scuza-ma ca-ti zic,dar nu gandesti...in cel mai bun caz ne luptam ptr locu 3 cu dinamo kiev...dar nu cred...terminam grupa pe 4...

Hard
24th August 2006, 20:17
4-9 puncte facem in grupe ,toate adunate acasa!!!

De data asta , locul 2 este pentru noi:D

SORENSEN
24th August 2006, 23:42
Vom avea meciuri grele si cred ca vom obtine 7 pct ...TRAIM VISUL

SORENSEN
24th August 2006, 23:48
"S-a realizat un vis al meu: Steaua va aparea la rezumatele Champions League, la care ma uitam mereu cu jind."Mirel Radoi

nu numai tu simti asta Mirele...toti stelistii ...acum ne traim VISUL.

SORENSEN
25th August 2006, 15:00
FC Steaua a stabilit pretul biletelor pentru meciurile ce se vor disputa pe teren propriu in grupele Ligii Campionilor:

FC Steaua - Olympique Lyon - 26 septembrie.

Preturi bilete:
Peluze 50 RON
Tribuna II 100 RON
Tribuna I 150 RON



FC Steaua - Real Madrid - 17 octombrie

Preturi bilete:


Peluze
100 RON

Tribuna II
200 RON

Tribuna I
300 RON



FC Steaua - Dinamo Kiev - 21 noiembrie

Preturi bilete:


Peluze
35 RON

Tribuna II
50 RON

Tribuna I
100 RON



Abonamentele pentru sezonul competitional intern 2006-2007 nu sunt valabile la acest meci, iar posesorii acestora au biletele rezervate.

Doritorii vor putea sa-si achizitioneze bilete pentru toate cele 3 partide pe teren propriu deodata.
http://www.steauafc.ro/nou/index.php?cat=noutati&id=3906

Hard
25th August 2006, 15:12
La fotolii cat costa biletele?:D

Cam multi bani,chiar daca vine Real,sa dai 3.5 mil la trib 2 sa vezi meciurile din Grupe mi se pare exagerat.

starsteel
25th August 2006, 17:08
La fotolii am stat eu cu Liverpool in UEFA Cup era 3.000.000 biletul si lipsea cu desavarsire atmosfera de pe stadion nu ma mai duc niciodata. Am stat peste tot in Ghencea cel mai frumos e in mijlocul tribunelor. Ati uitat si de trib.0 unde pretul e imediat dupa fotolii.

SORENSEN
25th August 2006, 20:54
Atat e pus pe site...pai la fotolii cred ca poate ajunge la 1000 ron iar t0 poate ajunge pe la 500 ron...la meciul cu REAL

Neamtu
25th August 2006, 21:02
decat sa stai la fotolii, mai bine stai acasa in fotoliu; sunt izolate fonic si nu auzi nimik
peluza nord rulez :D

starsteel
25th August 2006, 22:21
Am vazut semnatura ta Neamtu sa stii ca apartine unui om extrem de fals cosmarul lui si al familei poarta numele Steaua, in seara asta am vazut o declaratie de genul "nu se merge mai departe in UCL intalnind echipe de genul celor din Lahti" o referire clara la unica performanta a fotbalului romanesc. Frustrarea e mare contributia lui pt. acest trofeu e zero, el nu a facut altceva de-a lungul timpului decat sa puna bete in roate Stelei.

Pepsi-Cola
26th August 2006, 02:40
Se califica mai departe unde ajunge pana in sferturi !! deshi este Greu sa ajungi pana in sferturi ....am incredere ca steaua va reusi

POPI POPESCU
26th August 2006, 04:03
In cazul in care punctam sau chiar ne intoarcem de la Kiev cu trei puncte Steaua va primi incredere si putem prinde aripi cu Lyon si cu Real unde acasa in Ghencea nu cred ca vom pierde. Ne ajunge sa ramanem acasa nebatuti, ceea ce cu Steaua in forma normala este foarte probabil iar cu Steaua in forma buna sau foarte buna eu vad posibil sa ciupim 3-4 puncte in deplasare. In functie de rezultatele in primele trei meciuri se va decide calificarea. In mod normal cu trei victorii si un egal sau cu doua victorii si doua egaluri suntem calificati pentru locul II deoarece si celelalte echipe isi vor fura punctele intre ele. Insa nu cred ca vom ocupa locul I. Totul depinde deci de meciul de la Kiev in ce directie mergem. E un meci cheie, mai cheie decat celelalte, trebuie sa jucam la victorie acolo. Oricum programul ne avantajeaza. Totul e posibil in aceasta grupa. Steaua ca orice echipa romaneasca daca reuseste un start bun va fi doar foarte grea de oprit. Sa nu uitam ca si o superechipa poate avea o zi mai proasta, iar noi o zi excelenta. Cert este ca Steaua in forma mare poate bate pe oricine! Sper sa o arate ...

starsteel
26th August 2006, 10:44
Te asteptam cu o prezentare ca in prima postare aici pe OLS la http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=2893 pt. mine e interesant locul in care esti deoarece am si eu niste rude acolo din 1977.

SORENSEN
26th August 2006, 12:27
Atat e pus pe site...pai la fotolii cred ca poate ajunge la 1000 ron iar t0 poate ajunge pe la 500 ron...la meciul cu REAL
ca locurile de la fotolii si t0 sunt pt invitati si pt UEFA (oficiali,sponsori etc..) de aia nu sunt preturi pt ca nu se vor vinde asa ca de fapt steaua va vinde vreo 20-22 000 de bilet doar (daca scadem si 10 % locuride siguranta)
oricum suma e tot de vreo 2 mil euro...

aici e prezentat ceva SF la preturile astea nici macar Steaua nu ar umple stad national adica vreo sa avem o medeid e 45 000 de bilete vandute ...ar fi colosal pt Steaua dar nu cred ca s-ar putea..=> 4-5 mil euro dar e imposibil...
http://www.spt.ro/?section=3&subsection=29&articol=11500

Universal
28th August 2006, 06:49
Steaua nu era acum in UCL dac&#228; nu era Carlos, toti am uitat acest lucru, acest juc&#228;tor este 100% de Steaua. Eu cred sincer in calificare,dar nu stiu care Uefa sau 1/8... sper s&#228; ajungem c&#228;t mai departe.
Hai Steaua!

neoximus
29th August 2006, 18:14
:evil: nu ne invinge nimeni acasa, pe Ghencea, nici macar Realul, o sa vedeti[

neoximus
29th August 2006, 18:17
o sa batem pe Dinamo Kiev si pe Lyon , iar cu realul o sa facem egal ( in Ghencea)

pinki
29th August 2006, 22:48
pe dinamo kiev o batem, cu lyon facem egal si cu realul ori egal ori ii batem, ca primul meci cu ei se joaca acasa si n-o sa se astepte sa joace bine steaua asa ca ei o sa joace prost. vezi inceputu' de campionat...

dede
30th August 2006, 10:47
ne vedem in primavara europeana :evil:

pinki
30th August 2006, 12:22
eu deja mi-am ales un avatar sugestiv... cupa, vezi ca venim hehehe :drak: /OLE/ in 3 ani a noastra e!

dede
30th August 2006, 12:58
apropo de avatar, am observat ca aproape toti stelistii de pe aici au avatar cu uefa champions league :evil: nu mai trebuie sa te uiti la "echipa favorita" ca sa vezi cu ce echipa tine :D

starsteel
30th August 2006, 15:27
Ar fi si culmea sa aiba altcineva avatar cu UCL in Romania. Liga Campionilor interzisa tuturor!

pinki
30th August 2006, 19:55
hehehe, asta cam asa e! bravo starsteel :D :drak:

adrian73
24th September 2006, 19:20
Mai am 2 pachete cu bilete la tribuna I si la peluza II, OCAZIE si este urgent Mai e un pic pana marti si nu aveti bilete ? Cautati-ma , Adrian 0745106190 si mergeti sigur la meciuri.

bluesky
27th September 2006, 11:59
mai este drum lung pina o sa ajunga trofeul in rominia

pinki
27th September 2006, 14:08
si ce lung!

starsteel
29th November 2006, 11:30
Dupa finalizarea grupelor UCL reinodam sirul discutiilor europene aici, sa speram ca threadul sa fie de actualitate cat mai mult timp anul viitor.

starsteel
1st December 2006, 20:34
Deja suntem interesati de ultima etapa din grupele UEFA Cup datorita viitorului adversar ce va veni pt. Steaua de pe pozitia a 2-a din una dintre cele 8 grupe.
http://www.uefa.com/competitions/uefacup/Standings/index.html

gr.A Auxerre - Livorno
rezultat x2 ====> Macabi Haifa
2-0 ====> Rangers
1-0 ====> Auxerre

gr.B Totenham - Dinamo
rezultat 2=====> Tottenham
in orice alta situatie nu jucam cu nimeni pt. ca Dinamo termina pe 2

gr.C Sevilla - AZ 67 Alkmar
rezultat 1====> AZ
rezultat x2===> Sevilla

gr.D
Lens (4), Osasuna (4), OB (4)
Parma - Osasuna
Herrenven - Lens
infrangeri la scor Lens si Osasuna====> OB

gr. E Blackburn - Nancy
rezultat 1====> Blackburn
rezultat x2===> Nancy

gr.F Waregem - Ajax
rezultat 1x====> Waregem
rezultat 2====> Ajax

gr.G
Panathinaikos, Hapoel, Mlada, PSG
Hapoel - Mlada 1x====> sanse mari Hapoel

gr.H
Celta(4), Fenerbahce(3), Palermo(3), Eintracht(2)
Palermo - Celta
Fener - Eintracht

pinki
1st December 2006, 20:38
vai, ce informatie precisa ne-ai dat, mai starsteel :happy

tot nu mi-ai zis ce-i cu avatarul ala :drak:

starsteel
1st December 2006, 21:16
Avatarul reprezinta ochii vigilenti ai moderatorului, ai remarcat sper culorile ros-albastru .....mai mult bleu-roz:D
Te-ai grabit cu "informatia precisa" au urmat cateva date despre grupe....sa retinem ca nu avem interes ca Dinamo sa castige la Spurs.

YoYoyOi
1st December 2006, 21:24
Nu avem interes, dar nici nu-i sigur ca aia va iesi din urna;)


Eu vreau sa jucam cu Waregem, ca n-am auzit de ei pina acum:lol:

pinki
1st December 2006, 21:28
:ras-plans: :ras-plans:

ma scuzi, dar n-am altceva de zis :D

YoYoyOi
1st December 2006, 21:31
Ia sa ma interesez eu cine-s aia, ca poate-s ceva martieni si nu stiu eu:ras-plans:

pink te scuz, asa esti tu :lol:

pinki
1st December 2006, 21:32
lui starsteel ii ziceam :D

dar, fie, recunosc, asa sunt eu: :happy

YoYoyOi
1st December 2006, 21:36
Mai bine spune cu cine vrei sa jucam dintre echipele alea. Alege una dintre alea bolduite, oricare, ca oricum n-o sa fie aia, numai sa fii si tu on-topic:lol:

pinki
1st December 2006, 21:38
blackburn sau auxerre :D

ca imi place mie cum ii cheama pe primii si pt ca (surprinzator) imi place daniel niculae :D

oricum, mi-e lene sa ma uit acum, dar cred ca nici nu avem cum sa picam cu amandoua :happy

YoYoyOi
1st December 2006, 21:47
Se poate sa picam cu amindoua daca se califica si jucam in optimi cu una si in sferturi cu cealalta:D
Dar cu aia cu W ca am uitat cum ii cheama as vrea sa jucam:lol:

starsteel
1st December 2006, 21:50
Eu mi-as dori Macabi Haifa sau Hapoel Tel-Aviv.

YoYoyOi
1st December 2006, 22:02
oooh Hapoel:D Sa le rupem oasele!!!!!:evil:

Brian
2nd December 2006, 02:51
oooh Hapoel:D Sa le rupem oasele!!!!!:evil:

Si eu as vrea sa jucam cu Hapoel sa facem scor cu ei....

Sevilla86
3rd December 2006, 15:00
Eu mi-as dori Macabi Haifa sau Hapoel Tel-Aviv.

Mi-ar placea sa cadem cu Hapoel :D de fapt as vrea sa cadem cu cineva din grupa Rapidului, ca sunt toate slabe! Nu m-ar deranja nici Rapid, dar nu este posibil.
Mi-ar mai conveni Lens, desi francezii merg bine in Franta...
Zulte Waregem e prea slaba... ar fi prea usor cu ei. Sunt pe 15 in Belgia cu sanse la retrogradare... as vrea totusi un adversar mai valoros.

YoYoyOi
6th December 2006, 02:14
Cu cine ar putea juca Steaua în UEFA
Campioana României își va afla adversara din "16-imile" Cupei UEFA pe 15 decembrie, cînd e programată tragerea la sorți, la Nyon. Sigur, Steaua va întîlni una dintre ocupantele locurilor 2 din cele 8 grupe din C2, dar nu Dinamo, în cazul în care roș-albii nu vor învinge pe Tothenham. Printre posibile adversare pentru roș-albaștri sînt Auxerre sau Macabi Haifa, Alkmaar sau Sevilla, Nancy sau Blackburn, Hapoel Tel Aviv, Fenerbahce, Zulte Waregen sau Lens. Steaua va juca prima manșă în Ghencea, pe 14 februarie, și returul în deplasare, pe 22 februarie.
GSP

Hard
6th December 2006, 02:15
Orice dar nu Sevilla

YoYoyOi
6th December 2006, 02:19
Sa fie Hapoel atunci:)

STEAUA-MANIA
7th December 2006, 15:49
27 Steaua Bucuresti Rom UC 6 7 10.7400
Coeficientul actual al STELEI pe sez 2006-07 si cel pe ultimele 5 sezoane.
28 Steaua Bucuresti Rom 0.7150 5.4300 11.8150 26.5550 10.7400 55.255
De la anu,scapam de 0,71 :yeah: atunci STEAUA se va afla printre primele 20 de echipe ca si coeficient pe ultimii 5 ani! :yeah:
La tragerea la sorti vrea sa jucam cu fener sau lens!:D Pacat ca nu putem pica cu dinamo...huaaa uefa!:rosu: :headbang:
Se calculeaza fara 0,71..eu asa stiu...corect? :thinkso: :D
Sevilla se calculeaza fara..la tragerile la sorti pt grupe se va lua in calcul punctajul facut in sez 2007-08 pana la momentul tragerii la sorti.Daca s-ar face cum zici tu,atunci in coeficientul de anul asta,n-ar trebui sa fie inclus si punctajul de pe sezon 06-07.Cred..:D

Brian
7th December 2006, 15:51
Cum se va calcula pana la urma sezonul viitor? Fara 0.71 sau cu 0.71?

Brian
7th December 2006, 15:52
Ma refer la ora tragerii la sorti a grupelor Ligii Campionilor....

Sevilla86
7th December 2006, 16:06
Cum se va calcula pana la urma sezonul viitor? Fara 0.71 sau cu 0.71?

Se calculeaza cu 0.71! Se iau in considerare ultimii 5 ani.

CrAzY92
7th December 2006, 16:29
pana unde credeti ca va ajunge Steaua in cupa uefa !?

CrAzY92
7th December 2006, 16:32
eu zic si sper ca vom ajunge in Finala !/hello Forza Steaua ... Mereu si intodeauna alaturi de voi !

Sevilla86
7th December 2006, 16:42
Eu unul nu am votat pt ca nu cred ca Steaua se va opri nici in finala. Eu cred ca ne oprim abia in Supercupa cu Chelsea...

dj_jaxxx
7th December 2006, 16:51
Eu cred in 3 posibilitati:

1. Daca Steaua joaca cum a jucat cu Lyon si Madrid la Bucuresti si pica cu Ajax, AZ Alkmaar sau alta echipa buna, atunci se va opri in 16-imi.

2. Daca Steaua joaca cum a jucat cu Lyon si Madrid la Bucuresti si pica cu alte echipe medii sau slabe, ajunge pana in sferturi unde probabil ca se va lovi de o echipa mai buna.

3. Daca Steaua joaca cum a jucat la Madrid (dar fara autogol!) si la Kiev, ajunge in finala unde orice se poate intampla pentru ca se joaca pe teren neutru!

Eu sper ca #3 sa se adeverasca in caz de nu se va intalni Steaua cu Dinamo in sferturi :) Oricum Dinamo o sa pice cu o echipa grea de la inceput deci va fi extrem de dificil sa treaca de runda de 32.

Bafta Steaua!

starsteel
7th December 2006, 17:00
27 Steaua Bucuresti Rom UC 6 7 10.7400
Coeficientul actual al STELEI pe sez 2006-07 si cel pe ultimele 5 sezoane.
28 Steaua Bucuresti Rom 0.7150 5.4300 11.8150 26.5550 10.7400 55.255
.....
Ceea ce ai postat aici reprezinta ultimele 5 sezoane iar la sfarsit totalul....nu am cautat dar sigur e asa....0.7150 se calculeaza si la anul :mda: