PDA

View Full Version : Votati: Ulysses vs Balaci



El Ciu
13th November 2007, 20:23
E timpul sa votam! :yeah:

Cristian
13th November 2007, 20:30
Nu votez.

Lover
13th November 2007, 20:39
turma vs. restul... stiti cine castiga, nu ?

am votat balaci, sa echilibrez :lol:

Balaci
13th November 2007, 20:39
ulysses a fost varza, tiganeala peste tiganeala, ma mir cum se mai suporta el pe el

El Ciu
13th November 2007, 20:42
Cred ca o sa fie iarasi turma vs Balaci. Ma mir ca deocamdata conduce balaci!

Balaci
13th November 2007, 21:13
Eu dau votul meu lui Ulysses, a fost mai bun:D
Serios, poll-ul asta nu isi mai are sensul...am zis ca Ulysses e cel mai tare:D

luluta
13th November 2007, 21:28
Ce dracu faci mă Balaci?
Ce-s cu reacțiile astea de grădiniță?
Taci acolo!

Balaci
13th November 2007, 21:30
Eu vreau doar sa dovedesc ca si atunci cand concureaza singur, Ulysses iese pe locul doi:happy

The_Blonde
13th November 2007, 21:31
balaci e oltean dar ullyses e mai mult decat preaf deci balaci is the winner

luluta
13th November 2007, 21:36
Păi ce-are a face postu' cu prostu'?
Lupta o fost deschisă pe cu totu' altă temă, ce dacă e Balaci oltean?

The_Blonde
13th November 2007, 21:37
nu m-a interesat discutia , am votat in functie de cel mai putin rau

YoYoyOi
13th November 2007, 21:38
pana la urma nici unul nu v-ati argumentat votul :(

luluta
13th November 2007, 21:42
Ce-ai făcut Balace? Acum când probabil era prima și ultima oară când te susțineam? Ziua nu mă puteam concentra la nimic și noaptea mă zvârcoleam în somn, așteptând să se termine odată lupta și să te votez.

Na, și acum să-mi zic și io concluziile:
1. Nu l-aș fi votat pe Balaci neapărat pentru coerența replicilor lui, dar măcar a venit cu ceva link-uri și și-a argumentat unele păreri, Ulyses în schimb, în afară de caterincă ieftină n-a arătat nimic.
2. Are dreptate Balaci la faza cu obsesia lui Ulyses pentru greșelile de gramatică. În mod normal, aș fi de acord cu așa ceva (sunt pentru biciuirea celor care nu cunosc limba română măcar la un nivel mediu) dar ținând cont că observațiile vin de la un user care nu știe că după semnele de punctuație se lasă spațiu, și NU înaintea lor, mi se pare cam penibil ce face Ulyses.
3. Bumbi, are dreptate Balaci cu obsesia respectivului pentru tine. Ai grijă. :D


I rest my case.

...

Sasuke Uchiha
13th November 2007, 21:43
o lupta interesanta , am ras putin... votul pt ulise

Bumbescu
13th November 2007, 22:04
Ceea ce se intampla aici e o noua tiganie marca Balaci....baiete esti jalnic, esti cea mai mare toapa a forumului...
Il provoci pe ULysses in arena degeaba, faci tot felul de tertipuri, incerci sa influentezi votul prin tot felul de promisiuni electorale(eu te astept in arena sa stii:D), esti lipsit de orice directie(cand faci pe intelectualul, cand ai comportament de autobaza-Pulysses), jignesti ceilalti useri(secretare, inginer silvic)...
Te recunosti invins, intre timp aranjezi cu un amic de-al tau(El Ciu, despre care ai si recunoscut ca iti este amic) sa deschida poll-ul asta de kkt....

Toate astea imi intaresc convingerea ca nu esti decat un gunoi, un gunoi ce nu stie sa recunoasca ca a gresit(nu e Ulysses cel mai bun, dar nici cel mai rau user), un gunoi bolnav care a reusit sa-i smulga pana si simpaticului si "neseriosului" Ess urmatoarea replica:

"balaci>fara gluma, sau misto: eu cred ca ai o problema f serioasa...poate o aveai si inainte si n-am vazut-o eu..."

Ai o problema mare de tot amice, si culmea e ca am ajuns sa-i dau dreptate lui Diablo: esti leit Ceausescu:D

Sunt convins ca multi dintre cei care te voteaza nu au urmarit cu atentie ce ai facut tu zilele astea, cum ai deschis si inchis threaduri, cum ai creat tu pt tine un poll cu " da, il vad in stare, e pus pe fapte mari"

Balaci
13th November 2007, 22:07
Bumbescu, cere-te pe margine, sari calul...


P.S. Se pare ca cineva a baut cam mult redbull:D

Bumbescu
13th November 2007, 22:10
Mai dai si report post(e degradant daca nu ti-a spus nimeni pana acum)....e bine ca asa vede tot forumul ce fel de ipochimen esti....

Balaci
13th November 2007, 22:12
e degradant sa dai report post? de cand asta?

Datenshi
13th November 2007, 22:20
Adevaru' e ca pe sectiunea asta e cam aiurea. :D

Bumbescu
13th November 2007, 22:20
Tu nu ai cum sa-ti dai seama, pt ca, ti-am spus, esti un gunoi...
O sa-ti dovedesc acum de ce am dreptate cand spun ca esti un toparlan.
Am spus mai demult ca Ulysses a gresit destul de mult, dar n-am specificat cu ce.
Acum voi spune: e un user aici, Cristi Galati( cu care chiar eu am mai avut conflicte) care la un moment dat a declarat ca a lucrat ca sofer la o firma de distributie de materiale de constructii si Ulysses l-a atacat non stop vreo sapt pe chestia asta...asta a fost un atac mizerabil(cum a fost si al tau azi cu secretarele), nu te legi de munca omului, indiferent care ar fi ea...
Balaci a puricat toate mesajele lui Ulsysses, a gasit toate tampenile, dar zecile de posturi in care-l umilea degeaba pe Cristi, nu...
De ce? pt ca lui Balaci asta nu i se parea o greseala, pt ca el e un toparlan, pe el il deranjeaza ca ULysses se injura cu un rapidist pe marginea unui meci, nu ca il jigneste aiurea pe unul care munceste...

Balaci
13th November 2007, 22:21
Bunul simt e bun simt, oricunde ar fi asta:rolleyes:

Bumbescu
13th November 2007, 22:23
Hai sictir vagabontule...

Balaci
13th November 2007, 22:24
Tu nu ai cum sa-ti dai seama, pt ca, ti-am spus, esti un gunoi...
O sa-ti dovedesc acum de ce am dreptate cand spun ca esti un toparlan.
Am spus mai demult ca Ulysses a gresit destul de mult, dar n-am specificat cu ce.
Acum voi spune: e un user aici, Cristi Galati( cu care chiar eu am mai avut conflicte) care la un moment dat a declarat ca a lucrat ca sofer la o firma de distributie de materiale de constructii si Ulysses l-a atacat non stop vreo sapt pe chestia asta...asta a fost un atac mizerabil(cum a fost si al tau azi cu secretarele), nu te legi de munca omului, indiferent care ar fi ea...
Balaci a puricat toate mesajele lui Ulsysses, a gasit toate tampenile, dar zecile de posturi in care-l umilea degeaba pe Cristi, nu...
De ce? pt ca lui Balaci asta nu i se parea o greseala, pt ca el e un toparlan, pe el il deranjeaza ca ULysses se injura cu un rapidist pe marginea unui meci, nu ca il jigneste aiurea pe unul care munceste...



Rahat pe paine. Nu i-am puricat toate post-urile doar cele pentru care a fost sanctionat. Ori pentru alea nu a fost sanctionat. Vrei sa stii tu ce e aia toparlaneala? O sa afli in Arena cu ce ai fost tu toparlan de-a lungul timpului...crede-ma ca stiu prea bine> avtine-te de la lectii de morala, nu esti cel in masura a le da

Bumbescu
13th November 2007, 22:27
Mizerile alea i-ar fi sarit oricui in ochi...eu nu am fost toparlan, eu am fost al dracu, e o mare diferenta, tu nu ai cum s-o sesizezi, ti-am mai spus, e vorba de lucruri pe care nu ai cum sa le inveti, astea se mostenesc...

Datenshi
13th November 2007, 22:27
Pastrati-va pentru duel, nu va omorati inainte.

Balaci
13th November 2007, 22:28
Mizerile alea i-ar fi sarit oricui in ochi...eu nu am fost toparlan, eu am fost al dracu, e o mare diferenta, tu nu ai cum s-o sesizezi, ti-am mai spus, e vorba de lucruri pe care nu ai cum sa le inveti, astea se mostenesc...

Zisa contele de Buckingham:D

Lover
13th November 2007, 22:30
calmati-va pokemonilor.

Bumbescu
13th November 2007, 22:30
Pe langa un gunoi ca tine oricine pare asa...

tchibos
13th November 2007, 22:31
Hai sictir vagabontule...

in general nu ma bag in conflictul vostru.. stau doar pe margine, citesc si ma amuz.. asta a fost insa de departe cel mai amuzant si mai cuprinzator mesaj din conflictul vostru.. parca si aud ecoul lui Vadim Tudor

argumentare vot: am votat balaci pentru ca vreau sa urmaresc un duel balaci - bumbescu care ar avea loc doar daca balaci ar fi castigator in lupta cu ulysses.. duelul balaci vs bumbescu este un derby si el oricum se deruleaza peste tot in forum de foarte mult timp.. m-ar interesa sa vad si varianta oficiala, in ring :D

Balaci
13th November 2007, 22:31
eu sunt calm, Bumbescu are unele accese de furie

Hard
13th November 2007, 22:31
Votez Ulysses ca e stelist .
:cry:
Sincer,niciunul nu merita sa castige,dar nu l-am votat pe balaci pt ca el a deschis aceasta lupta inutila.

Lordul
13th November 2007, 22:31
greu de zis ...parca Ulysses a avut totusi replicile mai bune ..raspunzand exact si la subiect atacurilor dure ale lui balaci

Bumbescu
13th November 2007, 22:33
in general nu ma bag in conflictul vostru.. stau doar pe margine, citesc si ma amuz.. asta a fost insa de departe cel mai amuzant si mai cuprinzator mesaj din conflictul vostru.. parca si aud ecoul lui Vadim Tudor

argumentare vot: am votat balaci pentru ca vreau sa urmaresc un duel balaci - bumbescu care ar avea loc doar daca balaci ar fi castigator in lupta cu ulysses.. duelul nalaci vs bumbescu este un derby si el oricum se deruleaza peste tot in forum de foarte mult timp.. m-ar interesa sa vad si varianta oficiala, in ring :D

Misto argumentare...daca si tu Tchibos.....

Gica Chioru
13th November 2007, 22:33
Am citit si eu, aproximativ, discutia dintre cei doi.

Balaci si-a provocat adversarul fara vreun motiv anume ceea ce i-a dat posibilitatea sa o lalaie aiurea, indiferent la ce scrie atat timp cat poate sa-l injurieze pe Ulyses. Tot ce a scis acesta poate intra lejer intr-o antologie a penibilului nonnecesar. Nimic din ceea ce scrie Balaci nu este relevant, absolut nimic.
Ulyses intra in acest joc si uita ca nu el a fost cel ce l-a provocat pe Balaci incercand sa-i raspunda cu aceeasi masura. O greseala ce a dat posibilitatea tuturor celor cu care s-a duelat pe forum sa-si "motiveze" votul. Ulyses, oricum nu aveai nicio sansa, forumistii OLS, nu mai vorbesc de moderatori/administratori, sunt incapabili de obiectivitate, ma refer la 90% dintre ei (daca romanii, in general, sunt subiectivi, cei mai buni dintre ei, oltenii, sunt demential de subiectivi).

Dupa parerea mea Balaci a pierdut aceasta disputa pentru ca nu a fost in stare sa aduca nici macar un singur argument palpabil la acuza principala, ceva de genul: "am sa-ti dovedesc ca nu meriti sa scrii pe acest forum", cel putin trei sferturi din OLS-isti ar trebui s-o-ntinda de aici, in frunte cu Balaci.

ps.Bumbescule, cred ca dupa ce se va termina votarea vom avea o lista a rusinii...

Balaci
13th November 2007, 22:34
in general nu ma bag in conflictul vostru.. stau doar pe margine, citesc si ma amuz.. asta a fost insa de departe cel mai amuzant si mai cuprinzator mesaj din conflictul vostru.. parca si aud ecoul lui Vadim Tudor

argumentare vot: am votat balaci pentru ca vreau sa urmaresc un duel balaci - bumbescu care ar avea loc doar daca balaci ar fi castigator in lupta cu ulysses.. duelul balaci vs bumbescu este un derby si el oricum se deruleaza peste tot in forum de foarte mult timp.. m-ar interesa sa vad si varianta oficiala, in ring :D

:happy :happy Mi-l si inchipui pe Bumbescu cum sta acuma in spatele monitorului si-i curg balele de furie:happy Intr-adevar are ceva din tribun:rolleyes:
daca si Gica zice ca Ulysses e castigator, e clara treaba:D

Bumbescu
13th November 2007, 22:37
Bale ti-au tot curs tie zilele astea, cand vedeai ca toti te pun la punct si te considera un nimic.....mizerabil fiind insa, ti-ai sters flegmele de pe fata, ai apelat la consateni si ai trecut la contraatac...

Balaci
13th November 2007, 22:39
Tu chiar nu ai vreun pic de bun simt Bumbescule? Te rog sa te opresti din jingiri, te faci de ras, pari toparlan deja...

Bumbescu
13th November 2007, 22:41
Balaci, tu esti chintesenta tiganiei si a lipsei de bun simt, tu nu poti sa-i spui cuiva asa ceva...tu faci parte din tagma mizerabililor fara coloana vertebrala gata sa faca orice pt o farama de glorie iluzorie...

Balaci
13th November 2007, 22:43
Supermoderatorii de ce se uita cum sunt jignit fara sa faca nimic? Sunt 7 jigniri consecutive

tchibos
13th November 2007, 22:44
Misto argumentare...daca si tu Tchibos.....

nu fi suparat ca in duelul contra lui balaci te votez pe tine ;)


:happy :happy Mi-l si inchipui pe Bumbescu cum sta acuma in spatele monitorului si-i curg balele de furie:happy Intr-adevar are ceva din tribun:rolleyes:


nu mai da atat din coada ca nici nu vreau sa ma gandesc ce ecou aud cand citesc mesajele tale.. las-o cum a picat :yes:

Balaci
13th November 2007, 22:45
@Tchibos: e clar, daca de pe acuma se impart voturile:(

Kainsashiki
13th November 2007, 22:46
balaci, stii unde ai pierdut tu ? in primul post ai spus "vreau sa demonstrez ca respectivul nu are ce cauta pe un forum respectabil ca acesta".

o fi ols cel mai mare forum de sport din romania, dar pana la urma e si o oglindire a celor care merg pe stadioane si daca acolo se injura, e normal ca si aici limbajul sa fie de multe ori la limita.

nici mie nu mi`e simpatic ulysses, dar nu poti spune despre cineva care face caterinca si care e ironic (asa cum poate el) ca nu are ce cauta pe un forum de sport. doar nu suntem pe forumul cenaclului flacara.

ps: sfatul meu pt tine e sa lasi luptele in arena si sa te intorci la moderare, acolo unde iti este locul pe forum.

Bumbescu
13th November 2007, 22:49
Supermoderatorii de ce se uita cum sunt jignit fara sa faca nimic? Sunt 7 jigniri consecutive

Ajutati-ma nu mai fac fata....:D

Tu nu vezi ca le e rusine sa ma avertizeze... si asta pt ca am dreptate, pt ca oricui i-ar fi jena sa fie de partea ta....repet, dintre cei care te-au votat putini au observat toate marsaviile tale...

Balaci
13th November 2007, 22:51
E bine totusi ca tu esti cu ochii pe mine ca pe butelie si imi observi toate miscarile. Asta inseamna ca ai facut o obsesie pentru mine.

Bumbescu
13th November 2007, 22:53
Sunt atent la tine tot asa cum sunt pe strada sa nu calc in *****i....

Sergio_D
13th November 2007, 22:53
Jeezas Christ! :happy
Domnu' Bumbescu, relaxati-va, luati o gura de aer curat, faceti ceva sa va mai calmati... :ok:

Asa cum anuntam de pe threadul de comentarii, ma abtin sa votez inca. Singurul lucru care ma face totusi sa pun stampila (sic!) in dreptul lui balaci este campania de propaganda negativa facuta de Bumbescu in deserviciul lui balaci, modalitate murdara de a influenta voturile celorlalti forumisti.

In ceea ce priveste urmatoarele injurii aduse mie, ce pot sa spun... Mai mult, nu poti. :D

Bumbescu
13th November 2007, 22:57
Adica trebuia sa-l las pe Balaci sa-si faca mendrele....a fost aproape, dar a avut ghinion:D

Balaci
13th November 2007, 22:58
Bumbescule,m-ai facut in toate modurile,. eu totusi sunt fericit, ai dovedit cat te duce capul de fapt pe tine. Ti-am mai zis ca esti un luzar (raportul varsta/minte nu iti e favorabil adica) si imi mentin parerea, iar iesirile tale de asta seara dovedesc exact asta:ok:

YoYoyOi
13th November 2007, 22:58
ba ce voturi de nimic pe aici. Lula mica a fost singura care si-a argumentat concret votul. Altii au votat ba ca ala-i stelist, ba ca ala-i oltean, ba ca dracu si cu lacu...
Se voteaza concret pe ce au spus cei doi combatanti acolo, nu pe ce se intampla in afara.
Ce trebuia sa demonstreze balaci? Ca Uly trebuie sa dispara de pe forum. Ce a demonstrat balaci? Ca Uly a luat banuri, ca multi altii, de altfel, ca Uly jigneste, ca multi altii.... A convins pe cineva argumentele aduse de balaci in sprijinul provocarii sale? Pe mine nu m-a convins. Ce m-a frapat a fost ca adus o pocire/jignire la rang de argument... Asta a pus capac.
Votul meu ar fi mers spre Uly, dar nu merge pentru ca lupta este incheiata. Incheiata pentru ca domnul balaci a renuntat si s-a recunoscut invins...

Sergio_D
13th November 2007, 22:59
Adica trebuia sa-l las pe Balaci sa-si faca mendrele....a fost aproape, dar a avut ghinion:D

Adica trebuia sa iti vezi de nevasta ta in loc sa stai dupa fustele lui balaci... :D

Bumbescu
13th November 2007, 23:00
Nu vrei sa-ti vezi tu mai bine de a ta?
Auzi, copii nu am?:D

Yoyo: nu trebuia sa lasati threadul asta. Mesajul era: "mars gunoiule, te-ai recunoscut odata invins"

Balaci: "furia" mea provine din scarba, iar tu esti orice, numai inteligent nu....ai o smecherie talhareasca specifica unei anumite categorii sociale...

Balaci
13th November 2007, 23:03
Nevasta lui Bumbescu se numeste drepata. Asta ca sa fiu la fel de grobian pe cat a fost si el asta seara :rolleyes: mai ales ca vad ca nu se iau masuri pentru jigniri

Kainsashiki
13th November 2007, 23:03
balaci imi aduce aminte de Sergiu, cu care m-am si duelat aici in Arena. Sergiu a spus ca renunta la lupta si apoi dupa ce am postat pe threadul de comentarii a spus ca am incalcat regulamentul si se lauda dupa ca m-a "invins" :happy

parca vad ca balaci o sa se laude ca l-a invins pe ulysses la vot:D

Bumbescu
13th November 2007, 23:04
Nu ai fost grobian, ai fost TU...gata, te las cu voturile tale....

YoYoyOi
13th November 2007, 23:05
Yoyo: nu trebuia sa lasati threadul asta.

corect... lupta era incheiata, dar se pare ca galeria voia putin show....

Balaci
13th November 2007, 23:06
Nu ai fost grobian, ai fost TU...

Bumbescule, incepi sa iti pierzi uzul ratiunii. SI al limbii:D

El Ciu
13th November 2007, 23:10
Bumbescule, cand a fost ultima data cand ai facut un contol psihiatric?

delaparis
13th November 2007, 23:12
Voturile care nu au argumentare aici pe thd vor fi anulate

Sergio_D
13th November 2007, 23:12
Nu vrei sa-ti vezi tu mai bine de a ta?
Auzi, copii nu am?:D

Eh, eu imi apar saracia, si nevoie, si neamul... :D
Ai avea si copii, nu stiu, nu ma documentez cand vine vorba de useri oarecare... :D

Balaci
13th November 2007, 23:13
Voturile care nu au argumentare aici pe thd vor fi anulate

de cand s-au schimbat regulile?

luluta
13th November 2007, 23:15
Da mă Diablo, da' tu aveai replici de alea telenovelistice și profund mișcătoare de genul ''rog userii să nu mă voteze. votați-l pe Sergiu ca să se simtă și el bine!''.
Stupid.

Hai gata, Balaci și-o stâns jucărelele și-o plecat înainte de termen (exact ca la grădiniță), lumea văd că voteaza dar de fapt voturile nu mai contează, și draci și laci...

Next! Balaci vs. Bumbescu.

Kainsashiki
13th November 2007, 23:16
parca vad ca balaci o sa se laude ca l-a invins pe ulysses la vot:D

Originally Posted by delaparis
Voturile care nu au argumentare aici pe thd vor fi anulate

Balaci: de cand s-au schimbat regulile?


:happy :happy :happy

ai baut cam mult balaci in seara asta:no:

Balaci
13th November 2007, 23:16
@luluta: Coming soon in a theatre near you:D

@Diablo: regula o vreau si eu;) Hai, ca tu esti maestrul in legi pe aici

El Ciu
13th November 2007, 23:17
Auzi, da cand mergi la Europarlamentare, o sa le dai declaratie scrisa de ce votezi partidul respectiv?

YoYoyOi
13th November 2007, 23:18
Next! Balaci vs. Bumbescu.

sau Bumbescu vs. balaci :D

Balaci
13th November 2007, 23:19
Probabil balaci vs. Bumbescu, cel din urma nu are tupeu sa ma provoace, e un las de doi bani

Tyler Durden
13th November 2007, 23:19
sau The People vs. Larry Flynt. :D

YoYoyOi
13th November 2007, 23:20
Probabil balaci vs. Bumbescu, cel din urma nu are tupeu sa ma provoace, e un las de doi bani

co rect :cry:

luluta
13th November 2007, 23:22
Păi pentru ce pisicii lu' mă-sa mare a lu' Universal să te provoace? Că el te-o tot atacat peste tot pe aici.
Tu tre să faci asta.

Balaci
13th November 2007, 23:23
Sa dovedeasca ca (sic) sunt toparlan:D Nu asta e miza?
P.S. O bila neagra pentru moderatori asta seara, care s-au facut ca nu vad jignirile lui Bumbescu
O sa fac eu provocarea, insa nu acum, mi-e prea somn si de dimineata ma trezesc devreme.

luluta
13th November 2007, 23:27
Sa dovedeasca ca (sic) sunt toparlan:D Nu asta e miza?
Păi și crezi că are nevoie de thread special în Arenă pentru asta? :D
Io după cum văd lucrurile, tu ar trebui să-l provoci, că te-ai tot cântat pe Administrativ că te jignește.

Balaci
13th November 2007, 23:29
Am raspuns deja...desi intr-un fel nu ar trebui sa ma lupt deloc cu Bumbescu, il fac sa se simta important daca ii dau prea multa atentie, ori el tocmai asta cerseste-atentie si iubire (probabil nu a prea fost leganat in copilarie).
Vedem maine ce o mai fi, noapte buna


P.S. Se pare ca si Bumbescu a plecat sa isi ia medicamentatia

nr.zece
14th November 2007, 00:31
balaci pentru ca s-a descurcat (ca si alta data) onorabil

nr.zece
14th November 2007, 00:36
Pe langa un gunoi ca tine oricine pare asa...

cine-i teapa forumului?

dardar_3
14th November 2007, 00:40
Votez Ulysses!...:yeah:

Ador posturile lui:D

iuli
14th November 2007, 01:12
Stiti ce e fain? Ca balaci da acum report posturi ca disperatul dar nu mai poate sanctiona...cred ca s-au unit o parte din mozi impotriva lui :| ...ce pacat :lol:

YodaRo
14th November 2007, 01:45
eu as acorda votul meu ambilor combatanti pentru rispia de generozitate. Cine isi mai iroseste astazi resursele pentru NIMIC? E de admirat gestul lor.
Ar trebui acordat un premiu special numit "gigi corsicanu" sau "jean pavel" sau cum vreti sa ii ziceti acestui domn cumsecade, bumbescu ce cu multa pasiune demna de un adevarat membru ultras al unei galerii de fotbal a intretinut atmosfera in spiritul combativului.

Bumbescu
14th November 2007, 09:52
balaci pentru ca s-a descurcat (ca si alta data) onorabil

Onorabil pt un oltean inseamna probabil mizerabil....
El ciu: trebuie intr-adevar sa fii nebun ca sa mai ai onoare in ziua de azi...

Yoda: Jean Pavel ala chiar era baiat destept, sa stii:D
Esti foarte ironic si rautacios, se pare ca prezenta pe acest forum a reusit sa te schimbe, dintr-un personaj detasat si cu gandire eminamente pozitiva, ai redevenit un romanas sadea.....ai grija sa nu faci pe nebunul si pe acolo si sa te trezesti ca-ti iau aia licentele...:D

In alta ordine de idei, mai Yoda, sincer acum, chiar pari baiat destept si ai urmarit probabil tot balciul asta de la inceput, mi-e greu sa cred ca nu il consideri pe balaci altfel decat il poate considera orice om normal, adica un gunoi...

Balaci
14th November 2007, 09:58
Onorabil pt un oltean inseamna probabil mizerabil....
El ciu: trebuie intr-adevar sa fii nebun ca sa mai ai onoare in ziua de azi...


:happy :happy :happy Replica asta e chiar geniala:happy:happy:happy

Toparlane:D

Bumbescu
14th November 2007, 10:01
Am raspuns deja...desi intr-un fel nu ar trebui sa ma lupt deloc cu Bumbescu, il fac sa se simta important daca ii dau prea multa atentie, ori el tocmai asta cerseste-atentie si iubire (probabil nu a prea fost leganat in copilarie).
Vedem maine ce o mai fi, noapte buna


P.S. Se pare ca si Bumbescu a plecat sa isi ia medicamentatia

Stimate absolvent al facultatii de litere, unde ai intalnit cuvantul "medicamentatie"?
Eu nu am auzit de el pana acum, stiam ca exista doar "medicatie"...

Balaci
14th November 2007, 10:04
1. cuvantul e acceptat conform noilor norme lingvistice (inclusiv de multe firme de medicamente/farmacii).
2. absolvent litere, EN-FR,nu romana

TOPARLANE:D

Bumbescu
14th November 2007, 10:10
Bineinteles, toate greselile tale sunt acceptate conform "noilor norme lingvistice":D

Balaci, nu ar trebui sa mai faci pe nebunul, nu reusesti sa demonstrezi decat ca nu ai nici macar un cm de coloana vertebrala.....cheama-ma in arena si vedem noi cine si cum...

Balaci
14th November 2007, 10:11
@elphax: am dat 7 report post-uri aseara, toate argumentate. macar pentru 4-5 Bumbescu trebuie sa primeasca puncte

@Bumbescu: MEDICAMENTÁ, medicamentez, vb. I. Tranz. (Rar) A trata cu medicamente, a administra medicamente. – Din fr. médicamenter.

Nu am timp de Arene, ca tine, cel putin nu momentan. Pe weekend poate. Vreau sa vad ceva pana atunci.

razwan_vs
14th November 2007, 10:12
Votul meu se duce la Ulysses, mi-a placyt mai mult, balaci s-a zbatut, dar fara efect pe taela de marcarj

Bumbescu
14th November 2007, 10:12
Da-mi mai elphax penalizari, fa-i si tu o placere acestei veritabile "coana veta" a forumului:D

O singura intrebare am: tu ai voie sa penalizezi aici?

Elphax
14th November 2007, 10:13
DECI, vad ca nimeni nu s-a obosit sa faca putina ordine pe acest thread, desi era activitate serioasa aici, parca eram un forum serios.

Deja imi vin mesaje de la cei sanctionati, repet, nu ma intereseaza ca supermoderatorii erau prezenti cand s-au scris cateva pagini aici. Dau eu sanctiuni daca ei nu vor sa o faca - de ce oare?

Si daca tot se voteaza, din cate am inteles, cel care a provocat dorea sa arate ca celalalt nu are ce cauta pe forum.

Pentru mine era de ajuns lista cu sanctiunile - unele acordate de mine, deci e clar ca nu imi place cum se comporta Ulysses pe forum si pe PM. Inca nu mi-e clar de ce asa un user e inca activ pe forum. Vot argumentat.

Bumbescu
14th November 2007, 10:16
@elphax: am dat 7 report post-uri aseara, toate argumentate. macar pentru 4-5 Bumbescu trebuie sa primeasca puncte

@Bumbescu: MEDICAMENTÁ, medicamentez, vb. I. Tranz. (Rar) A trata cu medicamente, a administra medicamente. – Din fr. médicamenter.

Nu am timp de Arene, ca tine, cel putin nu momentan. Pe weekend poate. Vreau sa vad ceva pana atunci.

E greu sa recunosti, sa spui "da, am gresit", asa cum am facut eu ieri....sa stii ca si asta face parte din definitia toapei....

Pana una alta: " 0 definiții pentru medicamentație" asta spune dex-ul, dar e adevarat ca "noile norme de la tg jiu" s-ar putea sa nu fie prinse inca in el....

Nu stiu dupa ce reguli ascunse, daca exista verbul a medicamenta trebuie sa existe si substantivul "medicamentatie".....vai de copilasii aia care o sa incapa pe mana ta...e bine totusi ca nu ai de gand sa ajungi pedagog...

Balaci
14th November 2007, 10:22
Se pare ca "prietenii" i-au sarit in aparare lui Bumbescu. In timp ce abaterile lui sunt trecute cu vederea, eu iau jigniri grave pentru asta: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=179940

Cine a spus ca e site stelist, a avut mare dreptate. Mi-ar fi si rusine in locul unora sa vorbesc de onoare si dreptate.

Bumbescu
14th November 2007, 10:24
Păi și crezi că are nevoie de thread special în Arenă pentru asta? :D
Io după cum văd lucrurile, tu ar trebui să-l provoci, că te-ai tot cântat pe Administrativ că te jignește.

Ha ha , acum am vazut asta....ce parere ai Balaci? Nu crezi ca ar trebui sa ma provoci?

Ai deschis si un thread pe tema asta....


Nu pot sa nu remarc totusi o latura amuzanta a acestei confruntari: Ulysses, "grecul istet" a luptat(cu puterile sale) in cadrul restrans al arenei, dupa reguli clare si fara manevre dezonorante....Balaci in schimb, oltenasul nostru, s-a comportat exact ca un grec, da unul din ala nasol, folosind la greu cai troieni plini cu *****....

irinaidu
14th November 2007, 10:25
"Zilele acestea am avut o epifanie (pentru mai multe detalii asupra fenomenului cititi opera loserului de Joyce)." - cu epifania asta vrei sa zici revelatie , nu??? ma rog, presupun ca vroiai sa glumesti aici.

"Acum am intrat si pot sa spun ca sunt foarte amuzat asupra ceea ce se intampla acolo. " - mie imi miroase tare a ipocrizie faza asta.

"Ce vad acolo ? Vad un om de 38 de ani, inginer silvic (probabil) in Slobozia." - ce ma deranjeaza aici e faptul ca prezinti lucrurile astea ca si cand ar fi rele. daca tu ai mai putini ani, asta nu e o calitate a ta, e hazardul. si ce e rau in a fi inginer silvic din slobozia???

"Apoi il avem pe administratorul forumului, care scoate banuti buni fara sa munceasca prea mult, ca de, are negrii pe plantatie care ii fac treaba. Negrii "care se numesc moderatori si care se cred grozavi din cauza asta (sunt sigur ca daca o sa-si treaca activitatea pe forum la Cv toate companiile mari din tara o sa vrea sa ii angajeze )." - tu vorbesti serios?????????? ce face vadim rau??? si-a facut omul un site. nu cred ca pune pistolul la tampla nimanui sa scrie aici. si eu cred ca e munca multa sa tii un site. iar peroratiile despre moderatori dupa ce chiar tu ai fost unul si chiar te cam integrai in descrierea facuta sunt f ipocrite.

"Majoritatea (vorbesc de cei peste 22-23 de ani) isi exprima prin aceasta functie de moderator, unde impart « cartonase » toata frustrarea din viata reala. Sunt persoane care stau prin cartierele muncitoresti din orase marunte, care sunt secretare sau mai stiu eu ce, si isi satisfac in mod virtual « pofta de marire ». " -sunt din ce in ce mai amuzata!!!!

"Pot sa spun ca multa vreme am fost si eu afectat de micile intrigi de la curtea virtuala, acuma insa nu ma pot decat distra, gandindu-ma la toate astea." - sper pt tine ca realizezi cu adevarat ca si tu ai facut la fel. daca ce ai scris aici ar fi adevarat, atunci chiar mi-as schimba parerea despre tine!!


nu o sa votez pt ca nu ar fi corect. cu balaci m-am intanit des pe literatura asa ca am avut ocazia sa ii aud ceva pareri. cu uly insa nu si prin urmare nu am cum sa-mi dau seama daca si el nu greseste din greu.

ideea de arena mi se pare cam stupida. motivul care m-a facut sa-mi spun parerea totusi e ideea pe care a lansat-o balaci ca uly ar trebui dat afara din forum. sunt reguli pt asta. greseste omul , i se dau sanctiuni. dar asa sa ne apucam sa aruncam judecati de morala la adresa unor oameni pe care nu ii cunoastem si sa mai si hotaram asa ca ar trebui dat afara ma ingrozeste.

just my two cents.....

Tyler Durden
14th November 2007, 10:26
eu as acorda votul meu ambilor combatanti pentru rispia de generozitate. Cine isi mai iroseste astazi resursele pentru NIMIC? E de admirat gestul lor.
Ar trebui acordat un premiu special numit "gigi corsicanu" sau "jean pavel" sau cum vreti sa ii ziceti acestui domn cumsecade, bumbescu ce cu multa pasiune demna de un adevarat membru ultras al unei galerii de fotbal a intretinut atmosfera in spiritul combativului.

Uite ma Bumbescule o monstra de pragmatism anglo-saxon, nu tu act gratuit, nu tu pierdere de vreme, doar lucruri care au o utilitate practica, doar lucruri care aduc un folos (un hamburger, o chiftea, ceva acolo) . Asta e mai intelept decat ala mic si verde, inteleptul Yoda...Forza fie cu tine coane!

Si mai priveste ce frumos arunca 'mnelui verdicte de la inaltimea statului sau de peste ocean, ar trebui sa-i acordam si lui un premiu special numit ,,Sybila forumului'' sau ,,Sfinxul de peste ocean'', ca doar a reusit cu atata spirit de finete sa te creioneze (deh, briza oceanului Atlantic se pare ca provoaca un soi de sagacitate).

Balaci
14th November 2007, 10:29
Ma distreaza totusi sa vad ca s-a creat o veritabila "monstruoasa coalitie" impotriva mea aici. Cine ar fi crezut ca ii vom vedea in aceeasi barca pe Bumbescu, lordulcapdemort, Universal si Jerry20cm? Mari oameni, mari caractere.

Bumbescu
14th November 2007, 10:38
Ma distreaza totusi sa vad ca s-a creat o veritabila "monstruoasa coalitie" impotriva mea aici. Cine ar fi crezut ca ii vom vedea in aceeasi barca pe Bumbescu, lordulcapdemort, Universal si Jerry20cm? Mari oameni, mari caractere.

Vezi ca ti-a transmis si Irina ceva.....banuiesc ca pe ea o respecti....

Vezi tu mai Balaci, cam toti oamenii au defecte, unii injura, altii sunt mai fraieri, altii mai impulsivi, altii mai naivi, dar la nevoie, in fata unei "amenintari" gen "lepra", "ciuma", "iesirea *****ului din haznale" se mai si unesc.....tu cam asta reprezinti pe forumul asta...

Balaci
14th November 2007, 10:40
Bumbescule, esti bolnav psihic rau de tot, serios acuma...Onorabilule. Nu mai vorbi mai de onoare, ia vezi prietenul tau Jerry cu ce se ocupa.

Te rog sa te stergi la gura intai inainte de a vorbi cu mine despre onoare de acum incolo.

El Ciu
14th November 2007, 10:51
Ermm...imi spune si mie cineva daca ne iasa ceva din toata treaba asta sau de ce se zbate lumea ca disperata?

Bumbescu
14th November 2007, 10:52
Bumbescule, esti bolnav psihic rau de tot, serios acuma...Onorabilule. Nu mai vorbi mai de onoare, ia vezi prietenul tau Jerry cu ce se ocupa.

Te rog sa te stergi la gura intai inainte de a vorbi cu mine despre onoare de acum incolo.

Balaci,tu ai tot atata onoare cat o patroana de stabiliment de curve, da ce spun eu....alea-s doamne fata de tine....:D

Jerry nu e prietenul meu, pe vremuri m-a si banat de vreo doua ori.....prietenul tau e El ciu, cel cu care ai planuit deschiderea acestui thread jenant, dupa ce ABANDONASESI....

Balaci
14th November 2007, 10:53
Hai pa, am alte treburi mai importante momentan

Bumbescu
14th November 2007, 10:54
E o idee buna, si eu vroiam sa-ti propun acelasi lucru...

Elphax
14th November 2007, 11:01
daca nu incetati cu jignirile va dau la amandoi cartonase cu jigniri grave repetate pana sunteti banati automat de sistem

si balaci nu prea ai ce cauta aici, pt. ca esti subiect in Poll si oricum spui ca ai renuntat la lupta asta

Bumbescu
14th November 2007, 11:25
:D
Rahat pe paine. Nu i-am puricat toate post-urile doar cele pentru care a fost sanctionat. Ori pentru alea nu a fost sanctionat. Vrei sa stii tu ce e aia toparlaneala? O sa afli in Arena cu ce ai fost tu toparlan de-a lungul timpului...crede-ma ca stiu prea bine> avtine-te de la lectii de morala, nu esti cel in masura a le da



Atat mai am de spus, priviti ce posta bibicul ieri si priviti ce trimite in dimineata aceasta pe pm:
"Daca vrei Arena, va trebui sa ma provoci. Eu nu o voi face vreodata"

Asta dupa ce acum cateva zile deschidea un thread in care anunta un mare meci mare cu mine(daca trece de ulysses:D)

Nu e prea frumos ca am postat mesajul, dar tinand cont de decalajul de topenie dintre mine si Balaci imi mai permit si eu mici scapari...

Eu macar am spus-o mereu, consider arena pierdere de vreme, consider ca l-am umilit mereu pe balaci, ca nu am ce dovedi in fata lui, ca nu merita onoarea de a fi provocat de mine, ca prefer bataliile inopinate, dar ca VOI ACCEPTA ORICAND O PROVOCARE DIN PARTEA SA:evil:

Vraciul
14th November 2007, 11:45
multe din replici sunt jenante pentru ca sunt aduse in discutie ejaculari rapide, circumferinte, cratime etc.:happy

am votat balaci pentru ca vreau sa il vad in duel cu bumbescu. dar vreau sa vad un duel bazat pe replici de valoare si nu pe gainarii.

Ess
14th November 2007, 12:07
conform principiului "decat un gol urat, mai bine o bara frumoasa", am votat si eu :mda:
acoperite carari ale bunului simt cu mazga libidoului> oginda e sablata! sau mai grav: e translucida!
"te-ai simit mai bine cand ai aflat ca ai murit"???
consider-o ca pe o coroana funerara...
Tyler> postul asta nu ti-l traduc :mda:

Balaci
14th November 2007, 15:10
Ce schimbare de scor. In numai 10 minute au votat 6 useri DE PE PARIURI!!! Mi s-au confirmat unele suspiciuni:rolleyes:
LE: 7 bebesabie, cristy_1381, Dudubetwin, kaka4milan, kill3r, stefanello iata-i pe 6 dintre ei.

iuli
14th November 2007, 15:21
killer a votat cu tine...cristi 1381 nu este de pe pariuri...

o chestie...tu renunti la duel, pentru ca esti facut de cacao, apoi apelezi la unii amici sa deschida pollul, sa faca lobby pe aici si acum ai pretentii la cei care voteaza?

jalnic...

Ulysses
14th November 2007, 15:21
parca nu conta votul asta fiindca te retrasesesi(desi in loc de mai mult ca perfectul mergea perfectul simplu , asa ca tine ) cu coada intre picioare sa-ti rumegi neputinta :D
ps incredibil , esti ....... pana la capat !!!
pps pariorilor , va multumesc mult dar e cam degeaba, omul si-a luat-o ,e doar o umilinta in plus pentru ''intaiul barbat'' care nu are sper nicio profesoara corina care sa-l mediteze ...

SweetMan
14th November 2007, 15:28
prin aceasta lupta, balaci s-a facut de ras ... il credeam un om serios, dar se pare ca nu este

Balaci
14th November 2007, 15:28
Ulysses, vezi ce am scris pe comentarii Balaci-Bumbescu, nu te mai ambala atata. Ai invins, ti-am zis-o de ieri


@papa: ne cunoastem noi de undeva? "ma credeai" cica...

Dudubetwin
14th November 2007, 15:31
nu am mai intrat de mult timp pe forum, insa de indata ce a inceput lupta aceasta, am fost invadat de pm-uri si mesaje offline sa ma uit ... am citit-o cu sufletul la gura, balaci a condus ostilitatile, insa s-a pierdut pe final. deci votul meu merge la ulysses

Balaci
14th November 2007, 15:32
Invadat de catre cine?

YoYoyOi
14th November 2007, 15:40
te roade, ha? :evil:

bebesabie
14th November 2007, 15:42
Sunt de pe pariuri, insa citesc cam peste tot. L-am votat pe Ulyses din cauza ca tu ai apelat la jigniri cand erai incoltit.

Bumbescu
14th November 2007, 15:44
Daca si dinamovistii l-au votat pe ulysses....e clar...

Vraciul
14th November 2007, 15:45
mi se pare si mie putin curios. acum 10-15 minute nu erau atat de multe voturi. si de atunci .... toate impotriva lui balaci.

nu tin partea nimanui dar... este ciudat si putin nedrept.

iuli
14th November 2007, 15:45
mai sunt sanse balaci...


PS. @yoyo: puisor, intra pe mess sa ne dragostim un pic ...stii tu de la cine :D

Bumbescu
14th November 2007, 15:46
Vraciul:
poate....dar ce importanta are si ce legatura are cu lupta dintre mine si el?
Eu nu sunt de pe pariuri si nu stiu sa am prieteni acolo....

YoYoyOi
14th November 2007, 15:46
diabet, nu pot, ca n-am :limba:

iuli
14th November 2007, 15:51
Infractorul nr. 1:

ramane pe diseara, atunci cand decolteul iese in evidenta la bataia lunii :happy. ps: bumbescule, "bafta" la lupta :happy




Eu:

Ciao...

Hopshio
14th November 2007, 15:58
au fost multe lovituri sub centura, asta mi-o placut cel mai mult ... totusi, se pare ca ulyses o avut tinta mai buna....desi nu prea postez urmaresc ce se intampla pe aicea...si mi s-a parut interesant..

LUCKY_AMARU
14th November 2007, 16:05
daca l-au votat dinamovistii....inseamna ca e mai bun ulyses plus ca e stelist ....adevarat:d

stefanello
14th November 2007, 16:13
cine draq sunt astia?

Cneazul
14th November 2007, 16:16
am votat ulysses pentru ca balaci a facut parte din conducere si l-a lucrat pe relansat, banat astazi.

Cristian
14th November 2007, 16:23
Cand se incheie votarea atunci votez si eu :)

SweetMan
14th November 2007, 18:21
@papa: ne cunoastem noi de undeva? "ma credeai" cica...

eu te stiu de mult , tu nu ma stii pe mine

Cristian
15th November 2007, 11:17
Ghiciti cu cine am votat ? :D:D:D

Hard
15th November 2007, 11:42
Un stelist :cry: :groggy:

Cristian
15th November 2007, 13:08
Un stelist, un nestelist, am analizat atent situatia si am considerat ca balaci nu a iesit cu nimic in evidenta, m-as fi asteptat la mai mult avand in vedere ca el a fost initiatorul acestei "lupte".

San Cristobal
15th November 2007, 16:34
E greu de ales intre un june batranicios si un adult necopt , cu ifose de adolescent ...

BAK
15th November 2007, 23:54
eu am votat cu balaci ca am vazut ca are mai putine voturi...pacat ca nu se poate pune egal

Ulysses
16th November 2007, 06:42
ulysses a fost varza, tiganeala peste tiganeala, ma mir cum se mai suporta el pe el

mai balaci , nu ti se pare suspect ca olteanul asta apare pe forum de 2 ori pe an numai cand trebuie sa se voteze ceva in care esti implicat direct?:happy:happy:happy
ps ai fost misel pana la capat:shocked:

San Cristobal
16th November 2007, 09:49
Ce castiga Ulise daca-l invinge pe Balaci ?

Hard
16th November 2007, 11:42
mai balaci , nu ti se pare suspect ca olteanul asta apare pe forum de 2 ori pe an numai cand trebuie sa se voteze ceva in care esti implicat direct?:happy:happy:happy
ps ai fost misel pana la capat:shocked:

e coleg cu el,daca tin eu minte bine...:rolleyes:

Cristian
16th November 2007, 14:19
Asa s-a castigat si "lupta" moldoveni vs olteni, oltenii au inviat pe absolut toti care au intrat in anonimat, plus ca multi au votat manati de anumite ambitii fara ca macar sa se citeasca tot ce s-a postat.

Balaci
16th November 2007, 15:00
@Cristi: Hehe, ce vremuri:rolleyes:

Cristian
16th November 2007, 15:20
Da asa e. Verifica numai sa vezi cu ce "clone" ati castigat, cati au ignore la voi si cati au ignore la noi. Se stie ca nici Ulysses nu-mi place si nici nu-mi poate fi prieten un stelist, da ce ai incercat tu sa faci a fost ceva de prost gust, se vede ca nici dinamovistilor nu le-a placut. Succes pe mai departe.

Hard
16th November 2007, 19:42
Ce i-ai zis-o :D

nr.zece
16th November 2007, 21:42
puteam sa jur ca inca mai suferiti pentru lupta pe care ati pierdut-o acu un an

Cristian
16th November 2007, 22:09
Nu te jura ca nu e bine sa juri... "lupta" a fost in februarie si stii bine nr zece la ce ma refer. Si oricum eu unul nu dau 2 bani pe acea "lupta" nu mi s-a intamplat nimic nici ca am pierdut-o si nici daca am fi castigat-o. :cya:

nr.zece
16th November 2007, 22:23
la vremea aia puneai mult suflet
nu iti era asa indiferent