PDA

View Full Version : Ioan Sdrobis



tattae
23rd June 2006, 19:46
23 Iunie 2006
» “Părintele” s-a întors!

Începând de ieri, noul antrenor al FC Vaslui este Ioan Sdrobis. După plecarea lui Mircea Rednic, postul de principal al divizionarei A a rămas vacant, însă datorită nesigurantei financiare, oficialii clubului nu au căutat un nou antrenor. “Părintele” , cel care a participat la promovarea echipei FC Vaslui în primul esalon fotbalistic, a acceptat să preia frâiele formatiei vasluiene. “M-am înteles cu cei din conducerea clubului si de luni începem treaba. Cred că voi semna un contract pe doi ani, cu posibilitatea de prelungire”, a spus Sdrobis, care a recunoscut că nu are un lot prea numeros. “Lotul este subtire, dar voi face completări pe posturile deficitare. Voi promova jucători tineri, dornici de afirmare, cu care să ne realizăm obiectivul propus pentru noul sezon. Cum l-am adus pe Valentin Badea, pe Panait, care au ajuns la Steaua, asa voi aduce pe altii”, a mai mentionat “Părintele”. Tehnicianul doreste să-l readucă la forma maximă si pe mijlocasul Sorin Frunză, care a făcut o pauză de jumătate de an datorită unei accidentări. “Vreau să-l reactivez pe Sorin, fiindcă este un jucător foarte bun. Poate face fată oricând în Divizia A si sunt convins că va ajunge la forma pe care o avea înainte. De asemenea, si atacantul moldovean Viorel Frunză se află în atentia mea”, sustine Sdrobis.
/hello /hello /hello

Loco
24th June 2006, 14:22
de acum... dormim linistiti:sleep: :sleep: :sleep: somn usor tuturor ce au facut nopti albe d rau insomniei provocata de griji, eu unul fug repede la culcare

tattae
24th June 2006, 16:11
somn usor tuturor ce au facut nopti albe d rau insomniei provocata de griji ...
da ... doar celor care si`au facut intradevar griji . restul ... :headbang:

relansat
3rd July 2006, 21:35
Nasol tare daca o venit Sdrobis. Cred ca se putea gasi ceva mai bun. Sa vedem.

razwan_vs
4th July 2006, 19:45
Tot marti, antrenorul Ioan Sdrobis a plecat de la FC Vaslui inainte de a semna contractul. El a declarat ca nu are pe cine pregati, pentru ca jucatorii de valoare au plecat, iar autoritatile locale nu se implica sa ajute echipa.