PDA

View Full Version : ce ziceti de AJAX???!!!!se vav descurca in champions league?



nemo_
26th February 2003, 12:51
pt toti fanii AJAX ,stiu ca sunteti multi,vreau parerea despre echipa actuala si chestii de astea...

Ayrton
26th February 2003, 15:13
Nu cred ca vor invinge pe Arsenal in seara asta, desi imi doresc din tot sufletul ca Lobont, Chivu si colegii lor sa castige...
Iar despre Ajax, momentan, pe langa cei doi romani eu am un singur jucator favorit: Rafael Van Der Vart. Imi place enorm, si abia astept sa explodeze cu adevarat, ca are o gramada de talent; poate deveni unul din cei mai buni fotbalisti din lume.

Hellvis
26th February 2003, 17:35
Chiar daca tin cu Ajax din patriotism (adica prezenta lui Lobont si Chivu), lancierii o vor lua "in freza" in aceasta seara. Bate Arsenal cu 2-1! 8)

ricky
26th February 2003, 22:29
Greu de spus !
AJAX mai are un joc acasa ! Deci, iar ajunge, momentan, si un egal !
Oricum, VALENCIA sta la pinda !
Un egal n-ar prea folosi nici uneia !

nemo_
1st March 2003, 13:22
sunt multe de spus despre el!in primulrand tre sa zic ca mie mi se pare un jucator fenomenal!!!!!!!!!!!ar putea intradevar sa devina cel mai bun jucator din lume peste vreo2,3 ani!!!!are mult talent,e tehnic joaca in viteza!ce mai , imi place ft mult!daca era el marti,arsenal lua bataie rau de tot!

vladra
2nd March 2003, 20:18
Rezultatul de acasa cu Arsenal nu e unul fara griji pentru suporteri, mai ales ca a reintrat in carti si AS Roma, dar ramane de anticipat o perioada mai putin fasta pentru Valencia si de aici ar putea iesi calificarea Ajax-ului.
Ar fi fost exceptionala o victorie in fata londonezilor, ne-ar fi scutit de emotii, si apoi, cu toate astea Arsenal ramane favorita. Kouman si atins obiectivul 2 egaluri cu favorita la calificare. Foarte buna evolutia lui Lobont pentru amicalul cu Danemarca. Ii da incredere si poate ne scapa de Tomasson pe 29 martie.

Hellvis
10th March 2003, 20:15
Ajax va trebui sa joace la victorie. Este singura sansa. Rezultatele Valenciei din campionat pot fi inselatoare. In CL sunt alte pretentii, iar jucatorii au, parca, alta vointa.
Cel mai frica imi este de Lobont, sa nu faca vreo gafa /nope/

cheloo
11th March 2003, 13:19
sa fiu sincer , nici mie nu mi-a lasat Lobont o impresie extraordinara( a cam gafat in campionat), dar lui ii lipsesc meciurile de inalt nivel.

Hellvis
30th March 2003, 17:28
Cred ca ne putem lua "La revedere!" de la Ajax...drumul lor CL se apropie de sfarsit...Sunt insa curios daca scoala de fotbal de la Ajax va gasi resurse sa mai fac o echipa la fel de competitiva in cupele europene. PSV sunt tari acum, conduc in campionat, iar Ajax sunt destul de apatici, dar au ajuns unde au ajund in CL... Ciudat, nu-i asa :?

Cristi
6th April 2003, 13:29
Nu sunt convins ca s-a terminat cu Ajax. In fond, AC Milan a luat bataie de la Parma, care nu mi se pare de talia Ajaxului. Asta in conditiile in care Milan se concentreaza asupra campionatului mult mai puternic decat asupra Champions League. Sa nu uitam ca Ajax s-a calificat dintr-o grupa cu Arsenal, Valencia si Roma. Presimt ca "batranii" Maldini si Costacurta vor avea mari probleme cu tinereii lui Ajax. Apoi Ajax o sa joace relaxat, ei si-au atins obiectivul deja.
Vom vedea. Hai Ajax!

inter
7th April 2003, 12:23
vor invinge olandezii :D :D :D :D