PDA

View Full Version : Etapa 16: STEAUA – DINAMO



Pages : [1] 2 3 4

delaparis
11th November 2007, 22:34
SAMBATA, 24 NOIEMBRIE 2007

FC STEAUA – FC DINAMO 1948
KANAL D ora: 20.30

vlad1607
11th November 2007, 22:36
sa vedem reactia de orgoliu- dc mai au- dupa infrangerea cu echipa lui rednic

FORZA CAINII!

YoYoyOi
11th November 2007, 22:43
cred ca asta o sa fie cel mai jenant derby :(

Ferdininho
11th November 2007, 23:25
X si...........atat.

delaparis
11th November 2007, 23:34
bate cea mai buna echipa ... 2 :D

Datenshi
11th November 2007, 23:38
X si...........atat.

Ar fi ideal. :D

Adi Da Samraj
11th November 2007, 23:39
FORZA CAINII!

FORZA STEAUA !

Hard
11th November 2007, 23:40
LUPTA
STEAUA !!!

1 solist ! Daca si acum nu ii batem pe dinamo,la cat de penibil joaca...atunci cand ? :D

delaparis
11th November 2007, 23:41
niciodata :D

Datenshi
11th November 2007, 23:42
Discutabil, si voi jucati la fel.

Hard
11th November 2007, 23:43
Noi suntem in crestere de forma :D si jucam si acasa :D

Datenshi
11th November 2007, 23:46
Da, am remarcat aseara aceste doua aspecte. :D

Adi Da Samraj
11th November 2007, 23:50
niciodata :D


Noi suntem in crestere de forma :D si jucam si acasa :D

avem in plus stadion + antrenor

Ioca10
11th November 2007, 23:50
asta e singurul meci care conteza pentru mine...o victorie aici ..si sezonul este salvat;)
Forza Steaua!!!!

Adi Da Samraj
11th November 2007, 23:57
si pentru mine asta e singurul meci care conteaza

Leo
12th November 2007, 00:03
la fel si pt mine , singurul derby din campionat
vom castiga , greu dar vom invinge
FORZA DINAMO !

il cappo
12th November 2007, 00:04
daca nu batem sambata , e jale mare ... asa ca , FORZA STEAUA ....

Tyler Durden
12th November 2007, 00:32
meci nul.

stefy_deva
12th November 2007, 01:07
X .....scor alb....n-are cine sa dea gol.....atacantii celor 2 echipe sunt varza....

atdi
12th November 2007, 01:09
X clar. Va fi un meci plictisitor.

iuli
12th November 2007, 01:13
cred ca steaua joaca putin mai prost decat dinamo...putin, nu mult

stefy_deva
12th November 2007, 01:16
cred ca steaua joaca putin mai prost decat dinamo...putin, nu mult

=)).....:lol:.....luand in considerare halul in care a jucat dinamo in seara asta......

Dennis
12th November 2007, 01:49
1 solist. Steaua isi revine. Un sec 2-0 in meciul asta.

BAK
12th November 2007, 02:26
avem in plus stadion + antrenor

o sa dea stadion asta 2 goluri, nu?

vlad1607
12th November 2007, 07:51
da unu cu capu si unu din foarfeca...ambele marcate de nr 69 gheorghe stadion :D

Cristian
12th November 2007, 08:34
Un X iese aici :D In ultima vreme nu m-am inselat in ceea ce privesc "derbiurile" campionatului. :ok:

Balaci
12th November 2007, 08:40
Sper sa iasa X

CFR1907
12th November 2007, 10:04
X ar fi ideal, dar si un 2 merge.:)

Kooler
12th November 2007, 12:44
Ar fi bine sa iasa egal.

dede
12th November 2007, 14:38
victorie Steaua, altceva nu se poate... :cool:

DinamoBoy
12th November 2007, 14:42
cred ca asta o sa fie cel mai jenant derby :(
de-acord...:sad:In acest moment,doau echipe de caca!!!:rosu:

DinamoBoy
12th November 2007, 14:45
Am votat io 2...dar nu prea cred...egal cred k e varianta corecta!

Radu
12th November 2007, 15:30
de-acord...:sad:In acest moment,doau echipe de caca!!!:rosu:
de kkt sunteti voi...nu mai vb in numele altora...:rosu::rosu::rosu:

Ferko
12th November 2007, 16:52
As vrea 2, dar poate iese X.

grande
12th November 2007, 17:45
Ce bun ar fi un egal ,dar totul este posibil in acest meci !

Ulysses
12th November 2007, 17:47
meciul adevarului pentru ambele echipe:mda:

SAMM
12th November 2007, 17:57
0-0

zenga italian, jucatorii stelei fricosi

ReDog 4ever
12th November 2007, 18:01
de kkt sunteti voi...nu mai vb in numele altora...:rosu::rosu::rosu:

iar voi de balegar!

2 echipe varza, pt prima data la un derby dinamo-steaua nu cred ca ma voi uita la meci

OM
12th November 2007, 18:17
Un duel al orgoliilor.Scorul sa va deschide tarziu,care echipa marca prima,va castiga.Posibil si un meci nul.

grasu2
12th November 2007, 18:27
Dinamo joaca ceva mai bine ca si Steaua, dar e clar ca meciul asta nu va fi precum cel de anul trecut. Si daca vor castiga cainii va fi la limita, 0-1.

Bell
12th November 2007, 18:35
asha zic si io... Dinamo o sa le-o infiga 0 - 1.. oricum jaoca mai bine ca steaua plus ca ne-ar avantaja si pe noi sa zic asha... si un egal ar fi bine.... ma rog cea da Domnul...

danpuric78
12th November 2007, 18:36
Cred ca de mult timp n-a mai fost asa un dezinteres fata de derby.
Doua echipe care au dezamagit total, care nu joaca nimik si care se zbat la mijlocul clasamentului.
Nici nu stiu ce e mai bine sa castigam sau s-o luam in freza de la ghencisti. Daca vom castiga prelungim agonia.
Daca pierdem atunci se vor accelera schimbarile de care e nevoie. De vreo 10 ani la dinamo e o alternanta de genul un sezon bun, uneori chiar foarte bun, urmat de unul dezamagitor. Cu cat au dezamagit mai tare in sezonul precedent cu atat au fost mai incantatori in urmatorul.

Asa ca o infrangere s-ar putea sa aiba efecte pozitive.

resita
12th November 2007, 19:10
ambele echipe sunt iesite din forma dar steaua are totusi o sansa in plus, il are pe Lacatus.
handicapatii de la dinamo nu au nici o sansa in meciul asta, asa ca pronosticul meu este Steaua - Dinamo 4-0

Nightwish
12th November 2007, 19:22
Pronostic: 0-0 sau 0-1

BacauHooligan
12th November 2007, 19:53
Am si eu o intrebare ...la meciul dINAMO-Rrapid am vazut tortze ...parca erau interzise pe stadion ...poate cineva sa ma clarifice si pe mine ...dak aprind o tortza ce amenda risc sa iau ??? va rog mult !

Radu
12th November 2007, 19:54
Am si eu o intrebare ...la meciul dINAMO-Rrapid am vazut tortze ...parca erau interzise pe stadion ...poate cineva sa ma clarifice si pe mine ...dak aprind o tortza ce amenda risc sa iau ??? va rog mult !
oare si huliganii folosesc torte???:shocked:

BacauHooligan
12th November 2007, 19:59
oare si huliganii folosesc torte???:shocked:

****r Bear ...nuj cum se face da mereu ma surprinzi cu prostia ta ;) ....stai tu linistit ca am aprins eu mai multe tortze ca tine la viata mea ... insa cei drept nu mam conformat cu noile legi! cat despre tine ... tu ejti stelist mah ??? de aia aveai la status cuvintele alea dupa meciul cu Sevilia ....lasa-ma frate ...ca faci de ras firma !

Bell
12th November 2007, 20:12
****r Bear ...nuj cum se face da mereu ma surprinzi cu prostia ta ;) ....stai tu linistit ca am aprins eu mai multe tortze ca tine la viata mea ... insa cei drept nu mam conformat cu noile legi! cat despre tine ... tu ejti stelist mah ??? de aia aveai la status cuvintele alea dupa meciul cu Sevilia ....lasa-ma frate ...ca faci de ras firma !

ai grija cum te joci cu tortele alea sa nu faci bubu sau sa dai foc la casa :happy

bate dinamo...ca sa ma repet

Ess
12th November 2007, 20:17
va fii cel mai urat derby steaua-dinamo de pana acum. si pe teren si in tribune. sper sa fiu contrazis dupa meci, da' nu prea cred... 1 X 2

Zax
12th November 2007, 20:18
5-0 pt Steaua......

Bell
12th November 2007, 20:21
5-0 pt Steaua......

io as merge chiar pe un 27 - 0.. nu rezi ca e mult mai realizabil??!!!

danpuric78
12th November 2007, 20:22
5-0 pt Steaua......

cu steauaII ?

six
12th November 2007, 20:23
ics....va doresc sau chiar .......victorie dINAMO :evil:

Zax
12th November 2007, 20:31
o sa fie un macel mai ceva ca Liverpool - Besiktas :yeah::yeah:

Ess
12th November 2007, 20:35
5-0 pt Steaua......

nu cred ca are Steaua asa fundasi de valoare sa dea 5 boabe...

danpuric78
12th November 2007, 20:46
o sa fie un macel mai ceva ca Liverpool - Besiktas :yeah::yeah:

despre care meci vorbesti?

moty
12th November 2007, 20:53
eu cred ca o sa fie un meci tare. de obicei se aprind ambitii mari, care nu tin cont de forma de moment sau de pozitia in clasament. de vrut or sa vrea, sa vedem daca si pot

YoYoyOi
12th November 2007, 20:59
eu cred ca iar castiga jandarmii meciul asta :headbang:

Charon
12th November 2007, 21:01
razbunarea e cuvantul la ordinea zilei,toata lumea o practica, si Zenga stim bine ca abia asteapta!
ori egal,ori bate dinamo!

Charon
12th November 2007, 21:04
eu cred ca iar castiga jandarmii meciul asta :headbang:

eu nu stiu sa fi pierdut un meci!:D
mai pierd si ei cate un om,2,dar mereu ies pe castig!:(

Sezione
12th November 2007, 21:53
Pronostik 0-0. ZERo e si calificativul jocului prestat in ultimele etape de amandoua echipele...

Lover
12th November 2007, 22:51
bate dinamo usor... 0-1 sau 0-2. steaua nu da vreun sut pe poarta...clar

Lordul
12th November 2007, 22:53
castiga Dinamo ,joaca bine in deplasare un 1-0 sau 2-1 ...

YoYoyOi
12th November 2007, 22:54
nu stiu ce s-ar putea schimba la Steaua in pauza asta... nu vad ce s-ar putea modifica in alcatuirea echipei sau in psihicul jucatorilor. Cred ca ne-o luam istoric :headbang:

gabi94
12th November 2007, 22:56
va bate Dinamo...nu ca ar fi cine stie ce in forma ,dar jucatorii Stelei ar trebui sa se apuce de altceva atata timp cat nu le mai place fotbalul...

spartacus
12th November 2007, 22:56
Dinamo nu are cum sa piarda...sa vedem daca vor stii cum sa castige. 2x

dannyreddog
12th November 2007, 23:07
Eternul si fascinantul derby....:yeah::yeah::yeah:

moty
12th November 2007, 23:13
nu stiu ce s-ar putea schimba la Steaua in pauza asta... nu vad ce s-ar putea modifica in alcatuirea echipei sau in psihicul jucatorilor. Cred ca ne-o luam istoric :headbang:

noroc ca nici cainii nu prea sunt in vana

Lover
12th November 2007, 23:16
una mai petarda ca alta...sa vedem care explodeaza prima :lol:
multumim lacatush, mai ramai te rog, 20 de ani, ca si ferguson.

tataleone
13th November 2007, 00:17
multumim lacatush, mai ramai te rog, 20 de ani, ca si ferguson.

Asta i-am dorit si lui Hagi, si am regretat ca nu a fost asa.
Dar parca acum e chiar mai bine :D

Chiar daca pentru noi ar fi bun un 0-0 (adica nimic la nimic, ceea ce reprezinta cele 2 echipe) si nici Dinamo nu mi-e prea simpatica, voi fi foaaarte bucuros la vederea unui scor de genul 0-4 :evil:

Adi Da Samraj
13th November 2007, 01:57
Eternul si fascinantul derby....:yeah::yeah::yeah:

Unicul si fascinantul derby :yeah::yeah::yeah:

blaga
13th November 2007, 07:32
Lupte de fufe.
Hai Steaua, Hai Dinamo.
Hai Rica, Hai Ropo.
Nimic nu se compara cu simularile (tonouri in picaj,ciuta rapusa,talent cat casa) lui Rica.

vlad1607
13th November 2007, 08:22
noroc ca nici cainii nu prea sunt in vana

nu prea? corect e : nu sunt deloc :D

steaua e praf...DINAMO e praf....o sa fie un meci MARE :D

Telespan
13th November 2007, 08:36
Meci de 1x2...Cine v-a arbitra meciul asta ?

YoYoyOi
13th November 2007, 09:32
ce mai conteaza? :sleep:

six
13th November 2007, 13:39
Cred ca ne-o luam istoric :headbang: :D mai sa il vad pe cioban cu fularul lui dinamo si sa strige la golul dinamovistilor augh augh augh.....si atunci sa inceapa distractia :P

eSteven
13th November 2007, 13:42
Oameni buni.. fac un apel.. cum pot sa dau si eu de un kanal d live, sau sa prind postul de pe alte meleaguri?? Daca nu aveam voie sa intreb aici, scuze, puteti sa stergeti postul... dar nu reusesc sa ma descurc.

fandinamo_cta
13th November 2007, 14:02
1 solist ! Daca si acum nu ii batem pe dinamo,la cat de penibil joaca...atunci cand ? :D


dar la echipa ta nu te uiti...este la fel de penibila...
s-au facut de tot kkt-ul anul asta...un derby(daca poti sa-l numesti asa intre echipele dupa locul 5 si 7)...un meci de 0-0 intre doua echipe ipotente....


GREVA FOAMEI...pana la sfarsitul campionatului

ReDog 4ever
13th November 2007, 18:26
la cat de penibil joaca si dinamo si steaua, ar merita sa fie vreo 2000 de insi in tribune, sa se vada ca lumea vrea FOTBAL, nu niste papitoi

Vladek
13th November 2007, 18:38
Presimt ca va fi cel mai penibil derby Steaua - Dinamo de cand ma uit la fotbal.

Doua echipe habauce, zapacite complet si departe de pretentiile din vara. La Dinamo au lucrat 5 sau 6 *******i la asta, insa la Steaua marele GG a reusit aceasta "performanta" de unul singur. Si la unii si la altii exista jucatori care in mod clar nu se gandesc decat cum sa plece mai repede in strainatate. Cum Dinamo il are pe Zenga iar Lacatus nu cred ca va forta, ca n-are cu cine, prevad un 0-0 plictisitor ca dracu.

Asasinu_Ucj
13th November 2007, 18:52
Pronostic Steaua-Dinamo 1-2 (Balanel/Niculescu,Danciulescu(Bratu). )

danpuric78
13th November 2007, 19:15
OK, ia hai sa incerc eu. Dinamo are, in modesta mea opinie, jucatori buni, care pot face fata in campionat si te poti baza pe ei si prin cupele europene : Lobont (portar de nationala, cam unicul care poate spune ca poate juca la orice club din Europa), Cristea (bun ca mijlocas central, suteaza bine de la distanta), Radu Stefan (bun, dar cam umflat de fratii Becali, contra celor de la Lazio cam slabut plus hent total aiurea in careu), Moti (bun si asta dar a inceput sa o tina numai in accidentari), Pulhac (plus pe faza ofensiva, ceva minusuri pe faza defensiva unde mai lasa partea sa descoperita cateodata), Danciulescu, atacant care de obicei o baga in poarta daca are ocazia. Si cam atat. Alde Margaritescu, Ropotan, Catalin Munteanu fac parte din categoria "se descurca de cele mai multe ori in campionat, cu conditia sa mearga si restul echipei". In categoria "adusi la revopsit de fratii Becali" intra Stoican si Bratu. Restul sunt petarde gen Lucian Goian, Bostina (care nu mai prindea echipa la Steaua), Oprita (), si tot soiul de peruani si alte aparitii exotice. Nu-i numesc ca se stiu ei.

O categorie aparte sunt Niculescu si Zicu. Primul e cel mai bun executant de lovituri libere de la noi, fara discutie, dar e si un lenes fara seaman. Alearga doar cand are el chef si cat are el chef. L-a mai stricat si Borcea, dovedind iarasi ca NU e o idee buna sa fii ruda cu patronul, la orice echipa din lume. Zicu face parte din categoria "genialilor", cam ca Dica. Reuseste unele executii surprinzatoare, uneori iti castiga un meci de unul singur. Dar apoi se culca si geniul sau se mai trezeste doar cand are chef. Daca ar fi mai constant ... n-ar juca la Dinamo.

La nivelul echipei, probabil exista tensiuni generate si de plecarea lui Rednic, si de ratarea calificarii in CL, din care s-a facut un capat de tara. Mai de curand se observa o tendinta de a concentra jocul pe Cristea, cu riscul previzibil ca atunci cand Cristea nu merge toata echipa sa mearga prost.


Steaua - Pandurii e deja istorie, asa ca o sa continui discutia aici.

Lobont, pulhac, cristea si radu stefan- au talent, unii chiar valoare insa deja le joaca salariile mari de la cluburile de afara pe retina. Nu la toti si nu tot timpul insa au aparut probleme de motivatie. Vina clubului e ca dupa ratarea calificarii in CL n-a stabilit o strategie exacta cine si cand pleaca.

Danciulescu e atacantul roman in acitivtate cu cele mai multe goluri marcate in cariera. Si-a facut treaba tot timpul si o s-o mai faca. Alaturi de lobont, singurele constante din echipa.

Radu stefan + moti.Primul e foarte tanar, are potential, celalalt a crescut mult, si daca nu se accidenteaza des poate deveni un fundas bun.

Catalin munteanu- am mai zis a avut 2 sezoane bune in cariera sa- cel de la steaua dinainte sa plece in spania si cel de anul trecut. Intre ele cam 8 ani de diferenta, probabil ca n-o sa-l mai vedem pe al treilea.

ropotan- de perspectiva. a fost naucit de schimbarile de rol. S-a descurcat bine la inchidere. Zenga, care joaca cu inchizatori, i-a trasat mai multe sarcini ofensive. Din pacate ropo e o solutie pentru atac doar ca surpriza, pentru a crea superioritate pe anumite faze, nu poate fi un mijloca ofenisiv propriu-zis. cam acelasi rol pe care il avea paraschiv la steaua in vremurile bune. Distrugator de joc, care apare din cand in cand decisiv in atac.

Niculescu-ar prefera sa traga de la 30m cand e singur cu portarul decat sa alerge cu mingea la picior pentru a suta de aproape sau a dribla. Asta e stilul lui. Nu e un varf de careu prpriu-zis are nevoie de spatii sau de servicii exacte. Astea au cam disparut odata cu venirea lui zenga, plus problemele extrasportive, finul lui borcea, etc.

Restul nici nu merita bagati in seama. E interesant ca l-am injurat pe blay dupa ce a gresit cu lazio, insa intra in continuare gallichio, care a gresit aproape in fiecare meci. Blay chiar a fost util, chiar bun anul trecut. Nu merita dat deoparte pentru un meci.

Peste toate mai e si problema zenga. e claar ca n-o sa vedem spectacol cu italianul, insa nici sa fie dat afara. orice antrenor are drptul macar la o pregatire intersezon. Dupa aia sa vedem.
Nu poate fi invinovatit pentru ca a peirdut contacul cu cfr. Clujeni au mers perfect, in timp ce dinamo si nu numai s-au confruntat cu diverse probleme. Iar locul 2, singurul obiectiv realist de cand a venit zenga e realizabil.

In plus italianul a organizat defensiva, o problema eterna. mai mereu doar cu un fundas valid si cu solutii gen stoican goian sau galichio, a facut o treaba destul de buna.

Si e dispus sa lupte, sa continue sa o scoata la capat, lucru rar intalnit printre fotbalistii si antrenorii romani.

six
13th November 2007, 19:23
Cum Dinamo il are pe Zenga iar Lacatus nu cred ca va forta, ca n-are cu cine, prevad un 0-0 plictisitor ca dracu........cea ce este bine pentru ...altii :dance:

moty
13th November 2007, 22:19
nu prea? corect e : nu sunt deloc :D

steaua e praf...DINAMO e praf....o sa fie un meci MARE :D

sunt intru totul de acord cu tine. nu-mi vine sa cred ce consens intre stelisti si dinamovisti este pe threadul asta:D

dannyreddog
13th November 2007, 22:20
O eventuala victorie in ghencea ar aduce o mare bucurie in tabara dinamovista,ar sterge multe din evenimentele negative din acest inceput de sezon...Probabil ca nu se va mai repeta istoria din primavara,probabil,in opinia mea, va fi un meci spectaculos,chiar daca evolutiile celor 2 echipe din ultimul timp ne indica altceva.Dinamo nu a pierdut pana acum in deplasare in acest sezon si cred ca nu o va face nici acum,cu conditia ca Niculescu & Co sa se trezeasca din amorteala pe care i-a cuprins de o buna perioada de timp.Dinamo lupta in acest meci pt a-si castiga din nou suporterii...sunt convins...o eventuala victorie in dauna stelutei ar face toata suflarea dinamovista fericita,si i-ar face pe suporteri sa uite de toate escurile din acest sezon...

moty
13th November 2007, 22:33
esti foarte optimist, danny!

Lover
13th November 2007, 22:35
vad ca va certati intre voi pe subiectul care echipa e mai slaba... dinamovistii zic ca dinamo, stelistii spun ca steaua... hai ca va impac eu. dinamo mi se pare ceva mai buna... totusi a avut vreo 2-3 suturi periculoase ( peste/ pe langa poarta ) cu Rapid.

moty
13th November 2007, 22:37
vad ca va certati intre voi pe subiectul care echipa e mai slaba... dinamovistii zic ca dinamo, stelistii spun ca steaua.
va amintiti sa se mai fi intamplat vreodata chestia asta?

paul30
13th November 2007, 22:48
x pentru ca sa ne vina noua bine.

moty
13th November 2007, 22:50
ce posibilitate exista sa ia ambele 0 puncte (sa piarda cu 0-3 la masa verde)?

danpuric78
13th November 2007, 22:57
ce posibilitate exista sa ia ambele 0 puncte (sa piarda cu 0-3 la masa verde)?

daca nu se prezinta nici una la meci.

dannyreddog
13th November 2007, 23:02
ce posibilitate exista sa ia ambele 0 puncte (sa piarda cu 0-3 la masa verde)?

Nu exista...:D

YoYoyOi
13th November 2007, 23:13
vad ca va certati intre voi pe subiectul care echipa e mai slaba... dinamovistii zic ca dinamo, stelistii spun ca steaua...

faza e ca nu se cearta nimeni pe tema asta, ba chiar toti sunt de acord :D

e un fenomen neintalnit :happy

moty
13th November 2007, 23:18
nu-i asa, yoyoyoi? asta remarcasem si eu cu surprindere!

Rossi
14th November 2007, 05:59
De 46 de ani, Dinamo n-a mai avut un start de sezon atît de slab pe teren propriu după primele 15 etape. 3 victorii, 2 egaluri și 2 înfrîngeri: acesta este bilanțul dezastruos al "cîinilor" pînă acum, în partidele de acasă.

probabil ca nu o sa pierdem in ghencea , dar nici nu avem putere sa castigam ... cred ca o sa fie un amarat de 0-0 :mda:

1. Cfr Cluj 39
2. Urziceni 31
3. Rapid 29
4. Poli Aek 28
5. Dinamo 26
6. FC Vaslui 26
7. Steaua 25

ma uit la clasament si nu-mi vine sa cred ... nu stiu ce s-a intamplat cu Dinamo , care anul trecut a facut legea in campionat , cum nu a facut niciodata vreo echipa , de la revolutie si pina in prezent ....

Cra10veanu
14th November 2007, 06:39
rossi, banii ciobanului le-au luat mintile :evil:

vlad1607
14th November 2007, 07:52
sunt intru totul de acord cu tine. nu-mi vine sa cred ce consens intre stelisti si dinamovisti este pe threadul asta:D

pai sa stii :D oricum avand in vedere ca ambele tabere sunt praf eu zic ca o sa fie un meci spectaculos cu goluri multe...:happy e greu de dat un pronostic...X nu cred ca o sa fie....o sa castige cel care o sa fie mai putin PRAF :D la ora meciului .

YoYoyOi
14th November 2007, 08:11
care goluri multe, Vlad? :happy

cine sa marcheze? :cry:

dannyreddog
14th November 2007, 14:23
care goluri multe, Vlad? :happy

cine sa marcheze? :cry:

Fratii Goian...de fiecare tabara...:D

Vladek
14th November 2007, 15:13
Fratii Goian...de fiecare tabara...:D

Goluri in poarta adversa sau autogoluri ? Asa, sa aiba fiecare motive sa-i injure pe ai lui :happy :happy

moty
14th November 2007, 16:21
Fratii Goian...de fiecare tabara...:D

la autogoluri m-am gandit si eu

ReDog 4ever
14th November 2007, 19:11
marele derby!!!! se apropie, eu cred ca in ziua aia ma duc la pescuit

imi scutesc okii de a vedea TZONTZOROIUL :)

atdi
14th November 2007, 19:29
O sa se termine 0-0, mai ales ca acum o sa se bage si Mister Dinu in tactica echipei, de nu o sa mai inteleaga jucatorii nimic :).

danpuric78
14th November 2007, 20:47
Ce l-au pus astia si pe dinu sa se bage la tactica.
Sa-l trimita sa tina lectii de istorie la copii si juniori.

Eu cred ca am gasit solutia. Pun CDurile cu meciul din primavara.

YodaRo
14th November 2007, 21:07
Oricum e mai bun Dinu ca macar mai invata ceva istorie catzelusii. Asha cu zengosu nici macar limba romana nu o pot exersa. De fotbal ce sa mai zic.

Eu cred ca va bate Steaua cu 2-0.

vlad1607
14th November 2007, 21:59
care goluri multe, Vlad? :happy

cine sa marcheze? :cry:

pai fratii goian cate un autogol fiecare :D apoi bostina :D tot cate unul in fiecare poarta :D

blaga
15th November 2007, 16:46
marele derby!!!! se apropie, eu cred ca in ziua aia ma duc la pescuit
imi scutesc okii de a vedea TZONTZOROIUL :)


Ce aiurea,
parca noi trebuia sa facem misto de eternul derby Steaua-Dinamo,
i-a mai lasati autoironiile:happy:happy:happy

moty
15th November 2007, 16:53
Ce aiurea,
parca noi trebuia sa facem misto de eternul derby Steaua-Dinamo,
i-a mai lasati autoironiile:happy:happy:happy

asta e, de data asta nu aveti loc de noi

Ayrton
15th November 2007, 22:28
sa joace pe teren jiji cu borcea, tot se provocau asta vara... caterinca de patroni/creditori/actionari... :ciocan:

BAK
15th November 2007, 23:40
egal......1-1

Ulysses
16th November 2007, 06:33
la ce joaca mai nimerit e zero la zero:D

Adi Da Samraj
17th November 2007, 02:49
:thinkso: mai degraba minus 1 la minus 1 :ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans:

vlad1607
17th November 2007, 15:58
-1 la -1 adica marcheaza L.Goian autogol respectiv Banel :D

ambii au experienta la gafe si la gresit poarta :D

DinamoBoy
17th November 2007, 22:07
JOACA MOTI!!!Un mare plus pentru noi!:evil:

vlad1607
17th November 2007, 22:08
mda...dar dc lipseste Radu Stefan nu e nici o chestie.

moty
18th November 2007, 00:22
da, ca altfel ce mari emotii va dadea victoras in aparare:lol::happy

av_bbq
18th November 2007, 11:05
O fii meci de curtea scolii.....

DinamoBoy
18th November 2007, 11:21
Cu Moti n-am emotii...Radu Stefan poate fi inlocuit

caine19
18th November 2007, 15:48
Forza Dinamo !

Castigam in derby :yeah::yeah:

vlad1607
18th November 2007, 19:28
Cu Moti n-am emotii...Radu Stefan poate fi inlocuit

serios? f bine..de cine? :D

castigam.

lopez
18th November 2007, 19:35
Asta derby-ul adevarat frate pt care murim de inima in fata televizorului sau pe stadion...nu ala cu care se lauda licuricii aia de unguri.Sper sa fie cel putin la nivelul meciului din primvara,dar sa-i batem pe caini cu 3-1

BAK
18th November 2007, 23:04
Asta derby-ul adevarat frate pt care murim de inima in fata televizorului sau pe stadion...

asa sa fie......asa ba frate ba...

Adi Da Samraj
19th November 2007, 02:06
De azi, bilete la derby

Astăzi la ora 14:00, la casele stadionului Steaua vor fi puse în vînzare biletele pentru marele derby cu Dinamo, programat sîmbătă seara, de la ora 20:30. Tichetele pot fi achiziționate și on-line, de pe site-urile www.bilet.ro și www.bilete.ro. Cele 30 de puncte de vînzare din Ghencea vor fi deschise zilnic între orele 14:00 și 18:00.


Loc în stadion Preț
Peluze 5 RON
Tribuna a II-a 10 RON
Tribuna I 20 RON
Tribuna 0 50 RON
Fotolii 100 RON

BAK
19th November 2007, 03:08
Asta derby-ul adevarat frate pt care murim de inima in fata televizorului sau pe stadion...nu ala cu care se lauda licuricii aia de unguri.Sper sa fie cel putin la nivelul meciului din primvara,dar sa-i batem pe caini cu 3-1

ai dreptate...nu mai poate lumea de derby.....
din prosport
"Fata de ultimul derby dintre cele doua rivale bucurestene, disputat în urma cu cinci luni, oficialii stelisti au luat decizia de a ieftini biletele de intrare, sperând într-o prezenta mai mare a publicului decât la ultimele partide."

Radu
19th November 2007, 07:19
poi la acest meci la peluze biletul trebuia sa coste minim 10-15 lei...asa o sa se stranga toti retarzii la peluza pt k sunt biletele mai ieftine...:rosu::rosu::rosu:

vlad1607
19th November 2007, 07:49
e clar :D o sa fie peluza stelista plina :D

optifight
19th November 2007, 11:37
Asta derby-ul adevarat frate pt care murim de inima in fata televizorului sau pe stadion...nu ala cu care se lauda licuricii aia de unguri.Sper sa fie cel putin la nivelul meciului din primvara,dar sa-i batem pe caini cu 3-1

:yeah::yeah:Asa deci licuricii,foarte corect ,dar eu va zic altceva ,bucurativa de toate momentele placute care le mai au echipele din bucuresti ca in urmatorii 5 ani doua dintre ele retrogradeazea sau se desfiinteaza ,acest derby Steaua -Dinamo de care zice ti voi de fapt nu e derby e un meci de la jumatea clasamentului si obisnuitiva ca acolo ramaneti mult timp.O sa mai tremurati voi cand apar licuricii pe teren si o sa va bate ti intre voi ca asa vi rasa .FORTZA CFR:evil:

ReDog 4ever
19th November 2007, 17:14
Cu Moti n-am emotii...Radu Stefan poate fi inlocuit

pe cine preferi, pe lucian "fac numai gafe" goian, sau pe peruanul cu fizic de ruibist iesit la pensie? :(
fara stefan sau moti, apararea e destramata, s-a vazut de zeci de ori pana acum



:yeah::yeah:Asa deci licuricii,foarte corect ,dar eu va zic altceva ,bucurativa de toate momentele placute care le mai au echipele din bucuresti ca in urmatorii 5 ani doua dintre ele retrogradeazea sau se desfiinteaza ,acest derby Steaua -Dinamo de care zice ti voi de fapt nu e derby e un meci de la jumatea clasamentului si obisnuitiva ca acolo ramaneti mult timp.O sa mai tremurati voi cand apar licuricii pe teren si o sa va bate ti intre voi ca asa vi rasa .FORTZA CFR:evil:

dupa 15 etape, iar aberati la greu; dinamo cu steaua se vor reface, stai tu cuminte, iar voi iar nu veti prinde podiumul ca de obicei

dannyreddog
19th November 2007, 17:35
Fortza Dinamo!!! Hai baietii,trebuie sa castigam meciul asta...

vlad1607
19th November 2007, 17:48
:yeah::yeah:Asa deci licuricii,foarte corect ,dar eu va zic altceva ,bucurativa de toate momentele placute care le mai au echipele din bucuresti ca in urmatorii 5 ani doua dintre ele retrogradeazea sau se desfiinteaza ,acest derby Steaua -Dinamo de care zice ti voi de fapt nu e derby e un meci de la jumatea clasamentului si obisnuitiva ca acolo ramaneti mult timp.O sa mai tremurati voi cand apar licuricii pe teren si o sa va bate ti intre voi ca asa vi rasa .FORTZA CFR:evil:
hopa ma eu inteleg
ca esti extaziat da visezi prea mult.

Vladek
19th November 2007, 18:34
Se observa serioase urme de delir la unii dintre fanii echipei care acum cativa ani evolua prin liga a 3-a. Baietii isi inchipuie ca fiindca Steaua si Dinamo trec printr-o perioada mai proasta au ajuns nu stiu ce super-echipa, am auzit ca vor nu doar sa treaca de grupe (cand altii au zis asta s-a zis ca nu stiu ce spun, pe buna dreptate) ci de-a dreptul finala de CL :lol::lol: !

Stiti ce ? Eu zic sa cereti direct sa se acorde trofeul, ce sa se mai joace CL ca rezultatul e clar de pe-acuma. :happy :happy

resita
19th November 2007, 19:27
:yeah::yeah:Asa deci licuricii,foarte corect ,dar eu va zic altceva ,bucurativa de toate momentele placute care le mai au echipele din bucuresti ca in urmatorii 5 ani doua dintre ele retrogradeazea sau se desfiinteaza ,acest derby Steaua -Dinamo de care zice ti voi de fapt nu e derby e un meci de la jumatea clasamentului si obisnuitiva ca acolo ramaneti mult timp.O sa mai tremurati voi cand apar licuricii pe teren si o sa va bate ti intre voi ca asa vi rasa .FORTZA CFR:evil:

sa sti ca ai dreptate :happy:happy:happy:happy

Ulysses
19th November 2007, 19:42
si sa nu mai cheltuie paszkany suta aia de milioane:lol: pe transferuri degeaba , sa o tina de prime pt cucerirea trofeului:D

six
19th November 2007, 20:12
:huhu: - :plans: 0-0......iar ceilalti :bere::great::limba:

vlad1607
20th November 2007, 08:02
În istoria confruntărilor directe Dinamo-Steaua, dinamoviștii conduc la diferență de 7 victorii față de rivalii din Ghencea. Dinamo a cîștigat în 40 de meciuri, în timp ce Steaua a învins doar în 33.

Duba
20th November 2007, 16:59
În istoria confruntărilor directe Dinamo-Steaua, dinamoviștii conduc la diferență de 7 victorii față de rivalii din Ghencea. Dinamo a cîștigat în 40 de meciuri, în timp ce Steaua a învins doar în 33.

Aceasta diferenta este valabila doar in campionat si a fost facuta in anii '50-'60, cand tortionarii ********i faceau numai nenorociri in toata societatea romaneasca, inclusiv in fotbal.
Dupa evenimentele din '89, Steaua este in avantaj in intalnirile directe atat in campionat, cat si in cupa. Cele mai mari umilinte pt. echipa tortionarilor comunisti, Dinamo, sunt cei 9 ani in care n-a reusit sa castige in intalnirile cu super-campioana, STEAUA, si cei 18 ani in care, l-a fel nu s-a impus niciodata in Ghencea. Sunt doua recorduri greu de depasit, nu-i asa copile?:D
STEAUA, ETERNUL COSMAR AL ECHIPEI TORTIONARILOR COMUNISTI, DINAMO!

Cra10veanu
20th November 2007, 17:08
mda..marele derby intre doua echipe care anul asta se lupta la...intertoto :evil:

vlad1607
20th November 2007, 17:10
duba frustratule uiti de mizeriile facute de ceausesti...uiti cum trebuia iesit de multe ori de pe gazon in meciurile cu steaua pt ca mizeria era prea mare....lasa-te ca esti penibil!

Aurel.D
20th November 2007, 17:21
cred ca va fi cel mai urat derby din ultimii ani, intre doua echipe care joaca foarte prost in momentul de fata si care cauta revenirea....
mi-as dori un meci frumos...dar nu cred ca vom avea parte...

Duba
20th November 2007, 17:22
duba frustratule uiti de mizeriile facute de ceausesti...uiti cum trebuia iesit de multe ori de pe gazon in meciurile cu steaua pt ca mizeria era prea mare....lasa-te ca esti penibil!

Copile, tu in afara ca esti frustrat esti si complexat. E greu sa suporti marile performante ale Stelei, nu-i asa?
Pe vremea lui ceasca, voi, echipa tortionarilor comunisti, ati facut cele mai mari nenorociri. O stie o tara-ntreaga. Cel mai bun exemplu este finala cupei din '88, cand arbitrul vostru de casa, George Ionescu a ridicat fanionul fara nicio justificare, centralul anuland un gol perfect valabil inscris de Balint in penultimul minut de joc. Nornal ca echipa a iesit de pe teren, protestand astfel pentru toate hotiile pe care Dinamo le facea. In acea perioada, furati fara nicio jena pe oricine, mijloacele specifice fiindu-va la indemana, cum de altfel va sunt si acum. Nu mai departe de anul trecut, celebrul cuplu Corpodean-Nagy a reusit sa invinga Steaua in turul campionatului trecut. Hai vedeti cum faceti, poate Lupescu se indura si-i delega pe cei doi si la acest meci.
STEAUA, ETERNUL COSMAR AL ECHIPEI TORTIONARILOR COMUNISTI, DINAMO!

Sergio_D
20th November 2007, 17:28
Va rog, discutati si voi despre lucruri mai de actualitate, nu despre istoria celor doua echipe...

Duba, tin sa te atentionez in special pentru ca tu ai inceput cu vorbe grele de genul "echipa tortionarilor comunisti", ca raspuns la un mesaj 100% ontopic al lui vlad1607. Luati-o usor, daca se poate, fara jigniri.

Sergio_D
20th November 2007, 17:52
Duba, cred ca m-am adresat destul de politicos, in schimb tu apelezi la jigniri. Rugamintea mea este sa constientizezi ca te afli pe un forum public, iar limbajul "colorat" se sanctioneaza. Este alegerea ta daca aduci in discutie subiecte generatoare de scandal, subiecte expirate, perimate, rescrise la fiecare derby, si aici ma refer la toata tevatura cu istoria celor doua echipe. Dar macar abtine-te de la jigniri.

Duba
20th November 2007, 17:53
Va rog, discutati si voi despre lucruri mai de actualitate, nu despre istoria celor doua echipe...

Duba, tin sa te atentionez in special pentru ca tu ai inceput cu vorbe grele de genul "echipa tortionarilor comunisti", ca raspuns la un mesaj 100% ontopic al lui vlad1607. Luati-o usor, daca se poate, fara jigniri.

De ce stergi ma pseudo-moderatorule mesajele? Te supara adevarul? vai de tine si de cine te-a pus sa menti corectitudinea pe acest forum.

DINAMO, MIZERIA FOTBALULUI ROMANESC!

San Cristobal
20th November 2007, 17:54
Duba are dreptate in legatura cu imixtiunea Securitatii in sportul romanesc . Acest fapt obiectiv reprezinta un adevar real:D care nu are nici un helesbeles cu Sergio_D , San Cristobal sau Duba . Ce mana sa-ti fortez ?

Duba
20th November 2007, 17:56
Duba, cred ca m-am adresat destul de politicos, in schimb tu apelezi la jigniri. Rugamintea mea este sa constientizezi ca te afli pe un forum public, iar limbajul "colorat" se sanctioneaza. Este alegerea ta daca aduci in discutie subiecte generatoare de scandal, subiecte expirate, perimate, rescrise la fiecare derby, si aici ma refer la toata tevatura cu istoria celor doua echipe. Dar macar abtine-te de la jigniri.

Ce limbaj colorat ma? Limbajul lui Tyler Durden, care si-a bagat si in mama lui Apparte si a mea nu-i 'colorat', asa-i? Sau esti si tu un pui de maidanez sub acoperire, cum sunt multi pe acest forum?

Sergio_D
20th November 2007, 17:57
Mai are rost? :rolleyes:
Mai bine joc rolul arbitrului care doar acorda sanctiuni... Dar indemn totusi la fair-play.

San Cristobal
20th November 2007, 18:02
Mai are rost? :rolleyes:
Mai bine joc rolul arbitrului care doar acorda sanctiuni... Dar indemn totusi la fair-play.

Nu abdica de la conduita ta ireprosabila ! Intransigenta te poate ajuta sa culegi roadele muncii tale !:happy

dardar_3
20th November 2007, 18:04
Va fi un meci pe cinste in care cainii cu iz de butelie de la Borcea vor degera si vor mieuna in drum spre casa:

http://img115.imageshack.us/img115/2642/wallpapercoregrafiagalexi8.jpg

cip_81
20th November 2007, 18:27
Duba, stii care-i diferenta? Ca eu pot sa-ti dau cel putin 2365 de exemple de partide decise in urma unor greseli de arbitraj, pe cand tu nu poti sa-mi dai un alt exempl de meci castigat de o echipa prin birouri, dupa ce in prealabil se retrasese de pe teren (ca tot ai pomenit de meciul din '88...din istoria acelei partide ai extras doar ce ti-a convenit). Cat il priveste pe tovarasul Craciunescu, nu poti nega faptul ca in astfel de meciuri era al 12-lea jucator al echipei care azi e reprezentata de Cristocea, Dica, Lacatus, Banel sau Petre Marin.

Cat priveste meciul de sambata...pe mine unul prea putin ma intereseaza rezultatul. Din punctul meu de vedere, pentru Dinamo lupta e incheiata pentru primele 2 locuri.

Nico21
20th November 2007, 18:31
Incredibil cate bla bla-uri pe acest forum,pentru derby-ul etern al comunismului...frumoasa tara,pacat ca este locuita !!!

cip_81
20th November 2007, 18:33
Pacata ca e locuita mai ales de mailati.

Nico21
20th November 2007, 18:34
Obor,Tei,Pantelimon...

ReDog 4ever
20th November 2007, 18:42
Ce limbaj colorat ma? Limbajul lui Tyler Durden, care si-a bagat si in mama lui Apparte si a mea nu-i 'colorat', asa-i? Sau esti si tu un pui de maidanez sub acoperire, cum sunt multi pe acest forum?

frustratel, mai usor tati, car iar iti plesnesc venele

bine ca ne zici tu fanteziile tale din 88 cand tu nici pe tun nu erai, iar altii din noi erau pe stadion atunci....numai zi tu de vremurile ceasca ca stii prea bine ca valentin facea legea...nu degeaba andone i-a facut semnul obscen atunci, cand se vedea de la o posta ce furaciuni aveau loc

nu zic ca dinamo era usa de biserica in nici un caz, dar daca cineva se plange de furaciunile inainte de 89, in nici un caz nu au voie sa fie stelistii :(

Duba
20th November 2007, 18:52
Duba, stii care-i diferenta? Ca eu pot sa-ti dau cel putin 2365 de exemple de partide decise in urma unor greseli de arbitraj, pe cand tu nu poti sa-mi dai un alt exempl de meci castigat de o echipa prin birouri, dupa ce in prealabil se retrasese de pe teren (ca tot ai pomenit de meciul din '88...din istoria acelei partide ai extras doar ce ti-a convenit). Cat il priveste pe tovarasul Craciunescu, nu poti nega faptul ca in astfel de meciuri era al 12-lea jucator al echipei care azi e reprezentata de Cristocea, Dica, Lacatus, Banel sau Petre Marin.

Cat priveste meciul de sambata...pe mine unul prea putin ma intereseaza rezultatul. Din punctul meu de vedere, pentru Dinamo lupta e incheiata pentru primele 2 locuri.

Ia da ma exemple. Hai ca sunt tare curios. Cumva furaciunea de anul trecut, cand celebrii Corpodean-Nagy mai aveau putin si ne elimina jumatate de echipa?

Duba
20th November 2007, 19:00
frustratel, mai usor tati, car iar iti plesnesc venele

bine ca ne zici tu fanteziile tale din 88 cand tu nici pe tun nu erai, iar altii din noi erau pe stadion atunci....numai zi tu de vremurile ceasca ca stii prea bine ca valentin facea legea...nu degeaba andone i-a facut semnul obscen atunci, cand se vedea de la o posta ce furaciuni aveau loc

nu zic ca dinamo era usa de biserica in nici un caz, dar daca cineva se plange de furaciunile inainte de 89, in nici un caz nu au voie sa fie stelistii :(

Frustrati si complexati ati fost toata viata voastra. V-am bagat in boala cand v-a fost lumea mai draga. Ultima oara cand noi ne-am calificat in Liga, iar voi, ca de obicei, NU. V-am batut 9 ani la rand, Erati vai de voi, insa arbitrul Lica si-a facut datoria, si a pus capat acelei umilinte, elimnadu-l pe Miu inca din min. 20.
N-au fost meciuri pe care sa le castigati in ultimii 5-6 ani, cu exceptia ultimului, in care arbitrii sa nu ne elimine cel putin un jucator. Mare minune sa nu se intample si sambata la fel. Fara ajutorul fluierasilor nu sunteti in stare de nimic. De altdel, am vazut cu toti ca in Europa suntei un mare ZERO.

Nightwish
20th November 2007, 19:11
Ia da ma exemple. Hai ca sunt tare curios. Cumva furaciunea de anul trecut, cand celebrii Corpodean-Nagy mai aveau putin si ne elimina jumatate de echipa?
Du-te tare.. Un meci de 110 minute iti spune ceva?



Fara ajutorul fluierasilor nu sunteti in stare de nimic. De altdel, am vazut cu toti ca in Europa suntei un mare ZERO.
Ok, poate ai dreptate cu ce ai zis despre Dinamo ( n-o sa ma fac eu avocatul diavolului :D ), dar steaua ce a fost anul asta in Europa? 0 cumva? :evil:

Bumbescu
20th November 2007, 19:13
Duba, vezi ca iar incearca astia sa te provoace...

ReDog 4ever
20th November 2007, 19:14
steaua ce a fost anul asta in Europa? 0 cumva? :evil:

poate aveti bafta si ajungeti voi in CL, doar sper sa nu picati cu cipriotii in grupe :headbang:

blaga
20th November 2007, 19:15
Un Stelist catre un Dinamovist:

Aceasta diferenta este valabila doar in campionat si a fost facuta in anii '50-'60, cand tortionarii ********i faceau numai nenorociri in toata societatea romaneasca, inclusiv in fotbal.

STEAUA, ETERNUL COSMAR AL ECHIPEI TORTIONARILOR COMUNISTI, DINAMO!

Dinamovistu ii raspunde Stelistului:


frustratel, mai usor tati, car iar iti plesnesc venele

nu zic ca dinamo era usa de biserica in nici un caz, dar daca cineva se plange de furaciunile inainte de 89, in nici un caz nu au voie sa fie stelistii :(

Revolutia anticomunista din 89 a lovit din plin, in aceste frumoase echipe:mda:
Universale, si zici ca tu ai reusit sa te indragostesti de amandoua?
si de Steaua si de Dinamo?

N-ai stiut care e mai delicata :groggy: mai bombonica:P
Armata sau Internele?

Nico21
20th November 2007, 19:18
Frustrati si complexati ati fost toata viata voastra. V-am bagat in boala cand v-a fost lumea mai draga. Ultima oara cand noi ne-am calificat in Liga, iar voi, ca de obicei, NU. V-am batut 9 ani la rand, Erati vai de voi, insa arbitrul Lica si-a facut datoria, si a pus capat acelei umilinte, elimnadu-l pe Miu inca din min. 20.
N-au fost meciuri pe care sa le castigati in ultimii 5-6 ani, cu exceptia ultimului, in care arbitrii sa nu ne elimine cel putin un jucator. Mare minune sa nu se intample si sambata la fel. Fara ajutorul fluierasilor nu sunteti in stare de nimic. De altdel, am vazut cu toti ca in Europa suntei un mare ZERO.




Hihi...ce spume face SOS....cine vorbea de arbitrii?...ia explica-ne si de Salomir,daca ne-ai umplut de Lica...:):):)

samar
20th November 2007, 19:20
Discutabil, si voi jucati la fel.

:ok:

DinamoBoy
20th November 2007, 19:22
http://i233.photobucket.com/albums/ee204/DinamoBoy/42datlaoi.jpg

Duba
20th November 2007, 19:29
Du-te tare.. Un meci de 110 minute iti spune ceva?


Ok, poate ai dreptate cu ce ai zis despre Dinamo ( n-o sa ma fac eu avocatul diavolului :D ), dar steaua ce a fost anul asta in Europa? 0 cumva? :evil:

Un meci de 95 de minute pe care voi l-ati facut de 98, 100, acum 110. Un meci care s-a jucat numai si numai pe teren, spre deosebire de Dinamo care avea toata cooperativa condusa de Mircea Licescu de partea ei. Un meci care l-am castigat absolut corect, cu toare ca Dinamo venise cu bani multi la conducerea oradeana.

Anul asta, Steaua s-a calificat in Liga, cu 2 victorii si 2 rezultate de egalitate. Suntem singura echipa de la noi reusit sa joace in Liga. La anul cei care vor castiga campionatul, o vor face tot datorita Stelei care a adus majoritatea punctelor care permit tarii noastre sa inscrie o echipa direct in Liga campionilor. Asadar, trebuie sa-i multumiti STELEI pt. ca si la anul macar o echipa romaneasca va evolua in cea mai importanta competitie europeana intercluburi.

DinamoBoy
20th November 2007, 19:31
http://i233.photobucket.com/albums/ee204/DinamoBoy/taran1lt3.jpg

acestia sunt "incantatorii" suporteri ai stelei care au asistat(cca.30 de minute)la ultima umilinta a stelistilor!

Nico21
20th November 2007, 19:35
Un meci de 95 de minute pe care voi l-ati facut de 98, 100, acum 110. Un meci care s-a jucat numai si numai pe teren, spre deosebire de Dinamo care avea toata cooperativa condusa de Mircea Licescu de partea ei. Un meci care l-am castigat absolut corect, cu toare ca Dinamo venise cu bani multi la conducerea oradeana.

Anul asta, Steaua s-a calificat in Liga, cu 2 victorii si 2 rezultate de egalitate. Suntem singura echipa de la noi reusit sa joace in Liga. La anul cei care vor castiga campionatul, o vor face tot datorita Stelei care a adus majoritatea punctelor care permit tarii noastre sa inscrie o echipa direct in Liga campionilor. Asadar, trebuie sa-i multumiti STELEI pt. ca si la anul macar o echipa romaneasca va evolua in cea mai importanta competitie europeana intercluburi.



Incredibil cat de mincinos este acest user...bey,exista martori care pot sa depuna marturie la o adica,despre ce s-a intamplat la Oradea,in pauza meciului...au fost telefoane in care Mateianu a fost amenintat cu moartea de la Bucuresti,pentru ca opunea rezistenta echipei aduse literalmente in Romania,de cizma soldatului sovietic...nu iti este rusine,sa minti in acest hal?...daca imi vei raspunde la acest mesaj,si vei continua sa minti in continuare,iti voi da si nume de martori care au fost de fata...nu va este rusine,bolsevicilor ?!?!?!?

samar
20th November 2007, 19:39
Un meci de 95 de minute pe care voi l-ati facut de 98, 100, acum 110. Un meci care s-a jucat numai si numai pe teren, spre deosebire de Dinamo care avea toata cooperativa condusa de Mircea Licescu de partea ei. Un meci care l-am castigat absolut corect, cu toare ca Dinamo venise cu bani multi la conducerea oradeana.

Anul asta, Steaua s-a calificat in Liga, cu 2 victorii si 2 rezultate de egalitate. Suntem singura echipa de la noi reusit sa joace in Liga. La anul cei care vor castiga campionatul, o vor face tot datorita Stelei care a adus majoritatea punctelor care permit tarii noastre sa inscrie o echipa direct in Liga campionilor. Asadar, trebuie sa-i multumiti STELEI pt. ca si la anul macar o echipa romaneasca va evolua in cea mai importanta competitie europeana intercluburi.

Scuza-ma ca te intrerup de la acest discurs interminabil...Dar Rapidu' nu a adus si el cumva puncte alaturi de acel Luceafar al vostru????:mda:

Nico21
20th November 2007, 19:46
”. „Imi amintesc de un meci, parca la Oradea, in care arbitrul de atunci a prelungit putin meciul…”, a raspuns Valentin cand a fost intrebat despre abuzurile propriei echipe, sustinand insa ca nu s-a implicat niciodata in vreo potlogarie.Meciul FC Bihor-Steaua 2-3, despre care fiul fostului dictator a spus ca a fost prelungit „putin”, s-a disputat in ’88 si a durat aproape 105 minute!

„La pauza, cand era 2-1 pentru noi, mi-au zis sa ma duc la telefon, ca ma cauta Valentin Ceausescu. Din fericire, pana am ajuns acolo, legatura se intrerupsese. (…) Vulturar (n.r. - adjunctul prim-secretarului de partid) a recunoscut apoi ca i-a spus arbitrului Constantin (n.r. - actualul sef al „fluierasilor”) sa nu opreasca jocul pana nu castiga Steaua”, avea sa scrie, in memoriile sale, antrenorul bihorenilor, celebrul Viorel Mateianu, cel care, pentru ca n-a vrut sa faca blat cu Steaua, a fost acuzat ca a vrut sa dea o lovitura de stat!


Intr-o carte scrisa , antrenorul oradenilor din ‘88, Viorel Mateianu, povestea adevaratul motiv pentru care echipa sa a pierdut meciul cu Steaua. “Doresc sa informez opinia publica si pe sustinatorii FC Bihor Oradea ca, in 1988, noi n-am pierdut cinstit jocul cu Steaua, ci numai la ordinul primului-secretar Sorcoiu si al adjunctului acestuia, Vulturar, amenintati la randul lor de Ilie si Valentin Ceausescu cu pierderea scaunelor. Arbitrul Gheorghe Constantin primise ordin sa tina meciul pana inscriu oaspetii”, scria Mateianu"

danpuric78
20th November 2007, 20:09
Meciul in sine e irelevant asa ca lumea se apuca de dezbatut istorii.
Interesant meciul din '88 - se pare ca unii, de-alde Duba nici acum nu pot sa accepte ca Steaua castiga meciuri la comanda.
CA Valentin era omul nr. 1 al stelei, si ca era mai puternic decat lucescu si militienii.
Ca in perioada 86-89 steaua ar fi castigat oricum campionatul si daca intra grupa mare de la gradinita 14.


Asta a fost. Prqacticile din perioada respectiva lae stelei i-au facut pe unii entuziasti sa creada ca si CCE castigata la sevilla ar avea ceva camntece in ea.
Insa pentru asta nu exista dovezi.

Sergio_D
20th November 2007, 20:10
Dupa cateva discutii avute cu pacientul Duba, am ajuns la concluzia ca se afla in faza finala a unei boli destul de grave, numita paranoia. Recomand tuturor celor care il "citesc" sa il trateze cu indiferenta, acesta fiind de altfel singurul tratament aplicat cu succes asupra individului. Stiu, probabil ma veti acuza ca il jignesc, fiind si moderator pe deasupra, insa totusi, sunt si eu om si ma calca grav pe nervi o persoana care ma jigneste cu nerusinare... :D

Asadar, imi cer scuze inca o data... :D

Steaua - Dinamo 0-0

moty
20th November 2007, 20:19
Prqacticile din perioada respectiva lae stelei i-au facut pe unii entuziasti sa creada ca si CCE castigata la sevilla ar avea ceva camntece in ea.
Insa pentru asta nu exista dovezi.

entuziasti? chiar asa? hai s-o lasam. daca si de campaniile din anii 85-89 se indoieste cineva, scuzati-ma, dar inseamna ca e sarac cu duhul

danpuric78
20th November 2007, 20:23
entuziasti? chiar asa? hai s-o lasam. daca si de campaniile din anii 85-89 se indoieste cineva, scuzati-ma, dar inseamna ca e sarac cu duhul

Pai numai pe acest forum au fost vreo cativa care au zis asta. Si am cunoscut personal vreo cativa. SI chiar isi sustineau opiniile cu entuziasm.

Bine, asta nu inseamna ca si au vreo legatura cu realitatea.

moty
20th November 2007, 20:28
incredibil:shocked:

blaga
20th November 2007, 20:29
Meciul in sine e irelevant asa ca lumea se apuca de dezbatut istorii.
Interesant meciul din '88 - se pare ca unii, de-alde Duba nici acum nu pot sa accepte ca Steaua castiga meciuri la comanda.


Si ca atunci in 88,
oameni ca Mateianu
se opunea pe fata sistemului comunist !

caine19
20th November 2007, 20:33
Aceasta diferenta este valabila doar in campionat si a fost facuta in anii '50-'60, cand tortionarii ********i faceau numai nenorociri in toata societatea romaneasca, inclusiv in fotbal.
Dupa evenimentele din '89, Steaua este in avantaj in intalnirile directe atat in campionat, cat si in cupa. Cele mai mari umilinte pt. echipa tortionarilor comunisti, Dinamo, sunt cei 9 ani in care n-a reusit sa castige in intalnirile cu super-campioana, STEAUA, si cei 18 ani in care, l-a fel nu s-a impus niciodata in Ghencea. Sunt doua recorduri greu de depasit, nu-i asa copile?:D
STEAUA, ETERNUL COSMAR AL ECHIPEI TORTIONARILOR COMUNISTI, DINAMO!

Cum poti sa zici de Dinamo ca a fost club comunist cand pe voi va condus ceausescu ???

Esti penibil :groggy: ...

Perioada 93-99 a fost cea mai neagra din istoria FC Dinamo , uita-te dupa 2000 si vezi cine are victorii mai multe:ok:

samar
20th November 2007, 21:02
hmmm...se pare ca sunt ignorata pe acest forum,asa ca mai bine renunt la el...:rosu:
Va doresc asa: Meci egal la derby-ul etern al comunistilor si VICTORIA Rapiduletului in fata Moldovenilor....

Va las cu bine...
Adio...:(

Duba
20th November 2007, 21:20
Scuza-ma ca te intrerup de la acest discurs interminabil...Dar Rapidu' nu a adus si el cumva puncte alaturi de acel Luceafar al vostru????:mda:

A adus, insa nici pe jumatate comparativ cu cat a adus Steaua in ultimii 5 ani. Chiar si in acest an tot Steaua a fost echipa care a adus cele mai multe puncte.

Ioca10
20th November 2007, 21:25
Urmeaza meciul pentru care se desfasoara un sezon de Liga 1 evenimentul major al campionatului....umilirea celor din groapa
Forza Steaua

Duba
20th November 2007, 21:26
Incredibil cat de mincinos este acest user..

Mincinos esti tu, cum sunt toti suporterii primei echipe comuniste din Romania, rapid Bucuresti, cea care a jucat cu semnul electoral al bolsevicilor -'SOARELE' - pe tricouri, in noiembrie 1946. Balivernele pe care tu si altii ca tine le-ati inventat, numai niste saraci cu duhul le pot crede. De altfel, Mateianu, la ctiva ani dupa dec. ;89 a declarat ca Mircea Angelescu, presedintele de atunci al FRF si echipa securitatii, dinamo, l-au distrus. Sunt lucruri care pot fi dovedite f.f. usor, interviul lui Mateianu putand fi pus la dispozitie oricand.

danpuric78
20th November 2007, 21:29
A adus, insa nici pe jumatate comparativ cu cat a adus Steaua in ultimii 5 ani. Chiar si in acest an tot Steaua a fost echipa care a adus cele mai multe puncte.

Si tot steaua a fost cea care a beneficiat de punctele la coeficient.

Pana la urma punctele romaniei sunt problema stelei, deoarece ei sunt singurii care stau cu mana intinsa la uefa.

E o problema interna a stelei. NU e nimic de lauda in faptul ca au reusit sa participe si anul acesta la pomana. E obiectivul stelei, asa ca discutiile despre "performantele in europa" muta-le pe threadurile de acolo.
Aici discutam de derby, de competitii, nu de praznice.

Duba
20th November 2007, 21:30
Pai numai pe acest forum au fost vreo cativa care au zis asta. Si am cunoscut personal vreo cativa. SI chiar isi sustineau opiniile cu entuziasm.

Bine, asta nu inseamna ca si au vreo legatura cu realitatea.

Dar umilinta suferita de echipa securitatii, dinamo Bucuresti, in fata albanezilor desculti de la 17 Nentori are vreo legatura cu realitatea?

San Cristobal
20th November 2007, 21:32
Duba are dreptate .

Radu
20th November 2007, 21:33
Dar umilinta suferita de echipa securitatii, dinamo Bucuresti, in fata albanezilor desculti de la 17 Nentori are vreo legatura cu realitatea?
i-ai uitat pe acei pescari amatori de la elfsborg...:happy:happy:happy

Tyler Durden
20th November 2007, 21:33
Hehe, iar a ajuns Niculaita Minciuna (aflat probabil sub influenta spiroaselor) pe forum...:happy
Duba, chiar ma bucur ca postul meu a ajuns motiv de mandrie pentru tine, e clar ca suferi de un soi de masochism, care combinat cu mitomania ta cronica te face un individ de un rizibil absolut.

P.S. Daca vrei sa-ti faci si tricou cu postarea mea, te rog da un p.m si-ti trimit niste bani.

Duba
20th November 2007, 21:34
Si tot steaua a fost cea care a beneficiat de punctele la coeficient.

Pana la urma punctele romaniei sunt problema stelei, deoarece ei sunt singurii care stau cu mana intinsa la uefa.

E o problema interna a stelei. NU e nimic de lauda in faptul ca au reusit sa participe si anul acesta la pomana. E obiectivul stelei, asa ca discutiile despre "performantele in europa" muta-le pe threadurile de acolo.
Aici discutam de derby, de competitii, nu de praznice.

Nu mai, si voi, echipa securitatii, ati beneficiat. Ati jucat doar un tur preliminar, dar ca de obicei v-ati facut de cacao.

Normal ca nu e, altii, se stiu ei care, n-au reusit NICIODATA sa participe la o asemenea pomana.

dede
20th November 2007, 21:34
Si tot steaua a fost cea care a beneficiat de punctele la coeficient.

Pana la urma punctele romaniei sunt problema stelei, deoarece ei sunt singurii care stau cu mana intinsa la uefa.

E o problema interna a stelei. NU e nimic de lauda in faptul ca au reusit sa participe si anul acesta la pomana.
iar incepi? sa inteleg ca dinamo tocmai din aceasta cauza a pierdut cu lazio, ca sa nu primeasca pomana de care zici tu? :happy da, deci numai stelistii vroiau sa joace in ucl...

cat despre meci... victorie Steaua, altceva nu se poate :D

Nico21
20th November 2007, 21:35
Mincinos esti tu, cum sunt toti suporterii primei echipe comuniste din Romania, rapid Bucuresti, cea care a jucat cu semnul electoral al bolsevicilor -'SOARELE' - pe tricouri, in noiembrie 1946. Balivernele pe care tu si altii ca tine le-ati inventat, numai niste saraci cu duhul le pot crede. De altfel, Mateianu, la ctiva ani dupa dec. ;89 a declarat ca Mircea Angelescu, presedintele de atunci al FRF si echipa securitatii, dinamo, l-au distrus. Sunt lucruri care pot fi dovedite f.f. usor, interviul lui Mateianu putand fi pus la dispozitie oricand.




Este incredibil acest om...toata lumea stie ce s-a intamplat la Oradea...articolul a fost in EVZ...tin minte clar ca se terminasera toate meciurile si se citeau rezultatele etapei,doar la Oradea inca se mai juca...meciul a fost prelungit cu 10 min...le-a fost acordat echipei ceausiste un penalty de tot rasul...portarul prinde mingea si cade pe un stelist...penalty...ascultam la radio cu tatal meu...2-2,3-2...parca si acum il aud"uite tata,cum inving ceauseii astia imputiti !!!"...vai de capul tau...nu stiu cum te mai tine pamantul !!! minti ca un stelist(comunist),ce esti !!!

Duba
20th November 2007, 21:37
Hehe, iar a ajuns Niculaita Minciuna (aflat probabil sub influenta spiroaselor) pe forum...:happy
Duba, chiar ma bucur ca postul meu a ajuns motiv de mandrie pentru tine, e clar ca suferi de un soi de masochism, care combinat cu mitomania ta cronica te face un individ de un rizibil absolut.

P.S. Daca vrei sa-ti faci si tricou cu postarea mea, te rog da un p.m si-ti trimit niste bani.

Acest vagabond nenorocit mai are curaj sa se bage in sema cu mine, dupa ce ferbedeul m-a insultat si pe mine si pe Apparte intr-un mod mai mult decat ordinar. Mii-e sila de personaje de asemenea speta. Hai mars in tiganie ca ne dai purici.

Radu
20th November 2007, 21:38
hai astia care tineti cu rapedu dati din ale haripi si luati-va zboru pe thrend-ul rezervat meciului dintre uta si rapid...onorati-ne cu absenta...

danpuric78
20th November 2007, 21:39
iar incepi? sa inteleg ca dinamo tocmai din aceasta cauza a pierdut cu lazio, ca sa nu primeasca pomana de care zici tu? :happy da, deci numai stelistii vroiau sa joace in ucl...

cat despre meci... victorie Steaua, altceva nu se poate :D

Faptul ca si lui Borcea%Turcu le arde buza dupa banii de la uefa n-are nici o legatura cu mine. MI-as fi dorit sa joace acolo doar ca sa nu se mai laude stelistii ca sun singurii.
Oricum pana la urma a iesit foarte bine. La anul probabil va lua parte si CFR la pomana. O echipa oarecare, situatie elocventa despre participarea romaneasca in "cea mai tare competitie a cluburilor".

Cat despre meci- cel mai dezolant derby din ultimii ani.

Tyler Durden
20th November 2007, 21:42
Acest vagabond nenorocit mai are curaj sa se bage in sema cu mine, dupa ce ferbedeul m-a insultat si pe mine si pe Apparte intr-un mod mai mult decat ordinar. Mii-e sila de personaje de asemenea speta. Hai mars in tiganie ca ne dai purici.

stai tu linistit ca nu v-am injurat degeaba, nici pe tine agitatorul de serviciu, fostul user banat S.O.S, nici pe aparent nevinovatul apparte.
mie nici macar sila nu mi-e de tine, tin sila pentru cauze mai bune...:D

P.S. Scriu unde vreau si cand vreau.

Duba
20th November 2007, 21:43
Cum poti sa zici de Dinamo ca a fost club comunist cand pe voi va condus ceausescu ???

Esti penibil :groggy: ...

Perioada 93-99 a fost cea mai neagra din istoria FC Dinamo , uita-te dupa 2000 si vezi cine are victorii mai multe:ok:

Copile, inainte de '89 toate echipele, dar absolut toate au fost comuniste. Cine spune altceva nu stie despre ce vosrbeste. Toate erau sustinute cu bani de la buget. Toate aveau in spate secretari de partid, ministere etc.
Voi, echipa securitatii, dinamo, ati reprezentat si inca reprezentati institutia cea mai hulita si urata de avsolut toti roamnii. SECURITATEA A SUSTINUT SISTEMUL COMUNIST, TINANDU-L IN VIATA TIMP DE APROAPE 50 DE ANI SI TOT EA A CONTRIBUIT DECISIV LA CADEREA LUI CEASCA.

Nico21
20th November 2007, 21:44
Copile, inainte de '89 toate echipele, dar absolut toate au fost comuniste. Cine spune altceva nu stie despre ce vosrbeste. Toate erau sustinute cu bani de la buget. Toate aveau in spate secretari de partid, ministere etc.
Voi, echipa securitatii, dinamo, ati reprezentat si inca reprezentati institutia cea mai hulita si urata de avsolut toti roamnii. SECURITATEA A SUSTINUT SISTEMUL COMUNIST, TINANDU-L IN VIATA TIMP DE APROAPE 50 DE ANI SI TOT EA A CONTRIBUIT DECISIV LA CADEREA LUI CEASCA.



Dar doar una era echipa familiei Ceausescu !!!

Radu
20th November 2007, 21:45
P.S. Scriu unde vreau si cand vreau.
dak ti neaparat sa scrii pe thrend-ul asta fi civilizat si nu mai provoca...

Duba
20th November 2007, 21:46
i-ai uitat pe acei pescari amatori de la elfsborg...:happy:happy:happy

Asta-i echipa buna, comparativ cu 17 Nentorii sau islandezii de la Knatsfyrnufelag. Elfsborg este campioana Suediei, la fel cum era Halmstad, cand Steaua ii scotea din ghete, administrandu-le un sec 3-0. Asta-i diferenta. In timp ce Steaua n-are probleme cu echipe de acelasi nivel cu al ei, dinamu este umilita aproape an de an. La mai mare!

danpuric78
20th November 2007, 21:47
Copile, inainte de '89 toate echipele, dar absolut toate au fost comuniste. Cine spune altceva nu stie despre ce vosrbeste. Toate erau sustinute cu bani de la buget. Toate aveau in spate secretari de partid, ministere etc.
Voi, echipa securitatii, dinamo, ati reprezentat si inca reprezentati institutia cea mai hulita si urata de avsolut toti roamnii. SECURITATEA A SUSTINUT SISTEMUL COMUNIST, TINANDU-L IN VIATA TIMP DE APROAPE 50 DE ANI SI TOT EA A CONTRIBUIT DECISIV LA CADEREA LUI CEASCA.

Duba, prietene, Dinamo a fost echipa MI. A existat o echipa a securitatii, VIctoria se numea, care alaturi de FC Olt, au fost echipele de casa ale stelei.

Iar Steauaa fost echipa sustinuta si controlata direct de valentin ceasescu. Intelegi?
Dupa revolutie, Steaua tot la comunisti a ramas, adica la Paunesti si la Becali, care sunt alaturi de copos, printre cei mai comunisti patroni din fotbalul romanesc.

San Cristobal
20th November 2007, 21:48
Hai sa bata Steaua si sa fie lumea toata multumita si satisfacuta . In acest moment Stoia:P este cea mai iubita echipa din Romania si Republica Moldova . 80 % din suflarea fotbalistica autohtona simpatizeaza cu echipa din Ghencea . Un succes al trupei lui Lacatus va produce optimism si confort mental in spatiul mioritico:D - danubiano-pontic ... PIB-ul are sanse sa se ridice cu 2-3 procente in saptamana 48 . Hai Steaua !!! Pe ei pe mama mamelelor lor !!:D

moty
20th November 2007, 21:48
Duba, prietene, Dinamo a fost echipa MI. A existat o echipa a securitatii, VIctoria se numea, care alaturi de FC Olt, au fost echipele de casa ale stelei.

Iar Steauaa fost echipa sustinuta si controlata direct de valentin ceasescu. Intelegi?
Dupa revolutie, Steaua tot la comunisti a ramas, adica la Paunesti si la Becali, care sunt alaturi de copos, printre cei mai comunisti patroni din fotbalul romanesc.

victoria, echipa de casa a stelei? asta-i tare? eu parca stiu ca era dinamo II, si mai avea si teren in groapa!

Duba
20th November 2007, 21:49
dak ti neaparat sa scrii pe thrend-ul asta fi civilizat si nu mai provoca...

Tu vrei sa fie civilizat unul din tigania Giulestiului????!!!!

danpuric78
20th November 2007, 21:49
victoria, echipa de casa a stelei? asta-i tare? eu parca stiu ca era dinamo II, si mai avea si teren in groapa!

n-a facut nici un punct cu steaua in toata istoria lor. In medie o luau cu 3-0.

dede
20th November 2007, 21:50
Faptul ca si lui Borcea%Turcu le arde buza dupa banii de la uefa n-are nici o legatura cu mine. MI-as fi dorit sa joace acolo doar ca sa nu se mai laude stelistii ca sun singurii.
pai daca tu te lauzi ca nu ai vrut ca dinamo sa joace in ucl, nu inseamna ca toti suporterii dinamovistii gandesc la fel :groggy: :happy oare cati dinamovistii ar fi vrut sa nu se califice in grupe? :mda: numai pe tine te doare de bani...

Bumbescu
20th November 2007, 21:50
Duba, prietene, Dinamo a fost echipa MI. A existat o echipa a securitatii, VIctoria se numea, care alaturi de FC Olt, au fost echipele de casa ale stelei.
Iar Steauaa fost echipa sustinuta si controlata direct de valentin ceasescu. Intelegi?
Dupa revolutie, Steaua tot la comunisti a ramas, adica la Paunesti si la Becali, care sunt alaturi de copos, printre cei mai comunisti patroni din fotbalul romanesc.

Si cand ma gandesc ca te-am considerat om serios....:(

Referitor la comunisti, tu ai auzit de Dinca zis si te leaga? Era socrul lui Badea.

danpuric78
20th November 2007, 21:52
pai daca tu te lauzi ca nu ai vrut ca dinamo sa joace in ucl, nu inseamna ca toti suporterii dinamovistii gandesc la fel :groggy: :happy oare cati dinamovistii ar fi vrut sa nu se califice in grupe? :mda: numai pe tine te doare de bani...

Nope, nu mai intereseaza ce gandeste turma. Tocmai, ca pe mine nu ma intereseaza banii. Nu vreau ca echipa sa se umileasca doar ca sa ia patronii bani.

Constientizez, spre deosebire de altii ca nu ne putem amesteca printre cluburile mari.

Duba
20th November 2007, 21:53
n-a facut nici un punct cu steaua in toata istoria lor. In medie o luau cu 3-0.

Ma, tu ai facut scoala la Baneasa, ca prea minti frumos. Hai du-te si te culca ca te faci de kaka cu aberatiile pe care doar tu le poti crede.

San Cristobal
20th November 2007, 21:54
Si cand ma gandesc ca te-am considerat om serios....:(

Rferitor la comunisti, tu ai auzit de Dinca zis si te leaga? Era socrul lui Badea.

Am incercat si eu cateva sedinte de training cu danpuric78 ...nimic ! ...nu se lipeste o iota de el !

danpuric78
20th November 2007, 21:57
Si cand ma gandesc ca te-am considerat om serios....:(

Rferitor la comunisti, tu ai auzit de Dinca zis si te leaga? Era socrul lui Badea.

Bumbescule, am zis eu vreodata ca la Dinamo au jucat evadatii din beciurile securitatii?
E evident ca toate echipele au avut intr-o forma sau alta legaturi cu regimul comunist. Cele din frunte au avut legaturi mai puternice cu puterea, altele au fost mai putin bagate in seama.
La fel e si azi, doar ca locul ministerelor sau al lui ceausescu a fost luat de oameni de afaceri si sfera de interese aferenta lor.

Pe mine ma distreaza cand il vad pe Duba chinuindu-se din rasputeri sa acuze pe dinamo ca ar fi fost echipa comunista.

Bumbescu
20th November 2007, 21:58
Bumbescule, am zis eu vreodata ca la Dinamo au jucat evadatii din beciurile securitatii?
E evident ca toate echipele au avut intr-o forma sau alta legaturi cu regimul comunist. Cele din frunte au avut legaturi mai puternice cu puterea, altele au fost mai putin bagate in seama.
La fel e si azi, doar ca locul ministerelor sau al lui ceausescu a fost luat de oameni de afaceri si sfera de interese aferenta lor.

Pe mine ma distreaza cand il vad pe Duba chinuindu-se din rasputeri sa acuze pe dinamo ca ar fi fost echipa comunista.

Cum sa spui ma ca Victoria era satelitul Stelei?:happy

dede
20th November 2007, 21:59
Constientizez, spre deosebire de altii ca nu ne putem amesteca printre cluburile mari.
pai cu asa mentalitate, si cred :groggy: daca nu incerci, nu ai de unde sa stii...
de fapt, daca dinamovistii au luat'o de la elfsborg, e clar ce ar fi facut cu barcelona sau real :D
pana una alta, tu inca nu stii cum e ca echipa ta sa joace acolo, vb doar din ce ai vazut pe la alte echipe :rolleyes: cum de altfel fac majoritatea :mda: voi nici macar in uefa nu mai jucati si tot comentati...

Duba
20th November 2007, 21:59
Dinamo si Rapid sunt continuatoarele vechiului sistem comunisto-********. Cele doua grupari sunt patronate sau finantate de personaje care in vechiul sistem au avut functii in UTC, PCR sau securitate. Coposel, Badea, Danilescu si care mai sunt au avut grade si functii importante. Becali, cu toate belelele lui, n-a facut parte din vechiul sistem. rapid a fost sponsorizata si inca mai este de o firma KGB-ista, Lukoil, iar dinamo are printre sponsori firme care au ca patroni fosti agenti ai securitatii.

danpuric78
20th November 2007, 22:00
Cum sa spui ma ca Victoria era satelitul Stelei?:happy

Am spus doar ca era echipa de casa. Nu incurcau pe steaua. Vezi palmaresul intalnirilor directe daca nu ma crezi.

Daca Dinamo ar fi avut securitatea la ordinele lor, atunci victoria ar fi avut cu rivala steaua o atitudine similara cu cea pe care o avea FC Olt de exemplu, in meciurile cu dinamo.

Tyler Durden
20th November 2007, 22:02
Vadre retro deliratio!

Bumbescu
20th November 2007, 22:03
Esti nebun...tu stii ma cine juca la victoria? pana si oneata ajunsese acolo...
Nu puteau sa bata Steaua pt ca pe vremea aia Steaua era prea tare, dar Victoria nu era decat Dinamo 2.

samar
20th November 2007, 22:04
A adus, insa nici pe jumatate comparativ cu cat a adus Steaua in ultimii 5 ani. Chiar si in acest an tot Steaua a fost echipa care a adus cele mai multe puncte.

Iti adresez o singura intrebare si te rog sa fii cat se poate de sincer:Esti atat de mandru ca Steaua s-a calificat in LC fara sa acumuleze vreun punct sau bine nu se califica..?!!!

San Cristobal
20th November 2007, 22:05
Am auzit ca in 46 a fost o eclipsa de soare rapida ...

danpuric78
20th November 2007, 22:05
Becali, cu toate belelele lui, n-a facut parte din vechiul sistem.

Esti sigur?

Mah, dar incompetenti au mai fost ********ii astia.
In vremea in care o dacie 1300 era averea maxima a romanilor, ********ii au lasat un dizident sa adune cateva sute de mii de dolari.

Iar dupa ce au scapat de ceausescu si s-au apucat sa imp[arta averea statului, i-au dat partea cea mai grasa unuia care nu era de-al lor, ba mai mult, unul a carui famil;ie i-a sacait toata perioada comunista.

Hai sa fim seriosi.

moty
20th November 2007, 22:09
Nope, nu mai intereseaza ce gandeste turma. Tocmai, ca pe mine nu ma intereseaza banii. Nu vreau ca echipa sa se umileasca doar ca sa ia patronii bani.

Constientizez, spre deosebire de altii ca nu ne putem amesteca printre cluburile mari.

anul asta a fost rau pt steaua in cl, dar o calificare in grupe a mai adus 3 puncte la coeficient? si anul trecut, au facut 5 puncte in grupa. aviz celor pt care steaua reprezinta "umilitii de serviciu"!

Duba
20th November 2007, 22:10
Am spus doar ca era echipa de casa. Nu incurcau pe steaua. Vezi palmaresul intalnirilor directe daca nu ma crezi.

Daca Dinamo ar fi avut securitatea la ordinele lor, atunci victoria ar fi avut cu rivala steaua o atitudine similara cu cea pe care o avea FC Olt de exemplu, in meciurile cu dinamo.

Cu Victoria, Steaua avea meciuri pe viata si pe moarte, in schimb cu voi erau numai si numai 'amicale', bateati fara probleme sau va dadeati la o parte, se termina 3-2 pt. echipa militiei (atentie!!! Victoria era echipa Militiei Capitalei, iar voi erati echipa securitatii) iar Camagaru dadea 2 si lua sosonu'. Stii tu mai bine.
Jucatorii Stelei, in schimb, chiar si cand castigam cu 4-0, plecau cu picioare rupte, cu nasuri sparte etc. Imi aduc aminte (am fost la meci) am facut un 0-0, pe Metlalul, arbitrul acelui meci, Salomir senior (bandita Salomira cum i-au spus bulgarii), refuzandu-ne 2 penalty-uti clare ca lumina zilei. Nu mai mintii ca nu tine. Suntem multi care cunostem istoria adevarata a acelor ani.

danpuric78
20th November 2007, 22:11
Esti nebun...tu stii ma cine juca la victoria? pana si oneata ajunsese acolo...
Nu puteau sa bata Steaua pt ca pe vremea aia Steaua era prea tare, dar Victoria nu era decat Dinamo 2.

BUmbescule, scoteau si ei macar un egal ce dreaq.
Dupa sevilla, steaua a furat-o de la dinamo in cupa cu 1-0 daca imi aduc bine aminte. Valentin s-a enervat atat de tare, incat n-a mai lasat pe nimeni sa bata steaua.
Adu-ti aminte, ca intre 86-89 nimeni nu batea steaua. Doar dinamo mai scotea cate un egal. Si o buna parte din meciurile directe au fost cu cantec, arbitraje de aiurea, etc.
In 89, lucrurile au inceput sa se precipite valentin n-a mai fost atat de aproape de echipa.

Nu contest ca steaua nu era cea mai buna echipa din romania, totusi n ani fara infrangere? e si merituil lui valentin aici.

Duba
20th November 2007, 22:11
Vadre retro deliratio!

Doare adevarul derbedeule, asa-i?

Ulysses
20th November 2007, 22:15
victoria era dinamo 2 indiferent ce abereaza puric. iar flacara moreni dinamo 3. numai rapidistii erau singuri impotriva tuturor numai disidenti unul si unul:happy:happy:happy

moty
20th November 2007, 22:16
singuri, singurei. de-aia i-a tinut dinamo in A, 4-4 parca a fost scorul, camataru a dat 3 (sau 4) si a luat gheata, rapidul a ramas in A. singuri singurei!

Tyler Durden
20th November 2007, 22:18
Doare adevarul derbedeule, asa-i?

nu doare, prostia altora ma amuza, stai linistit. poti continua. :happy

Duba
20th November 2007, 22:19
Iti adresez o singura intrebare si te rog sa fii cat se poate de sincer:Esti atat de mandru ca Steaua s-a calificat in LC fara sa acumuleze vreun punct sau bine nu se califica..?!!!

Da sunt mandru. Sunt mandru pt. ca s-a intamplat pt. a 5-a oara si pt. ca suntem singura echipa care a realizat aceasta mica performanta. Am jucat cu echipe mult peste fotbalul romanesc, poate cu exceptia Slaviei, dar si cehii sunt si au fost peste noi tot timpul la fotbal si nu numai. Era mai rau daca nu ne calificam, pt. nu acumulam macar acele puncte din meciurile cu Zaglebie si Bate Borisov.

Duba
20th November 2007, 22:20
nu doare, prostia altora ma amuza, stai linistit. poti continua. :happy

Banuiam ca nu doare, doar esti nesimtit.
rapid, prima echipa comunista din Romania!

San Cristobal
20th November 2007, 22:21
Concluzia rezultata din ultimii 50 de ani de istorie fotbalistica romaneasca este una clara si definitiva : Steaua a fost si ramane o echipa mai " curata" ca Dinamo !!! Cine nu recunoaste acest adevar limpede este un ******* !! Astept clienti !!

Tyler Durden
20th November 2007, 22:23
Duba, hai pa, m-ai distrat destul, poti sa delirezi in voie.
Oricum daca prostia ar durea ai sta numai pe morfina. :happy

Duba
20th November 2007, 22:23
Esti nebun...tu stii ma cine juca la victoria? pana si oneata ajunsese acolo...
Nu puteau sa bata Steaua pt ca pe vremea aia Steaua era prea tare, dar Victoria nu era decat Dinamo 2.

Lasa-l in durerea lui. Asta are Baneasa la baza. Iar arta dezinformarii o are in sange

danpuric78
20th November 2007, 22:24
Concluzia rezultata din ultimii 50 de ani de istorie fotbalistica romaneasca este una clara si definitiva : Steaua a fost si ramane o echipa mai " curata" ca Dinamo !!! Cine nu recunoaste acest adevar limpede este un ******* !! Astept clienti !!

Pai ce spui tu depinde de cum se interpreteaza ghilimelele :happy:happy:happy

Duba
20th November 2007, 22:27
Concluzia rezultata din ultimii 50 de ani de istorie fotbalistica romaneasca este una clara si definitiva : Steaua a fost si ramane o echipa mai " curata" ca Dinamo !!! Cine nu recunoaste acest adevar limpede este un ******* !! Astept clienti !!

Oltene sa traiesti! Ai pus punctul pe I.
Personaje gen danpuric78 vor insa sa denatureze adevarul.
N-a spus nimeni ca Steaua a fost say este Alba ca zapada, insa in comparatie cu echipa fostei securitati, dinamo, echipa Armatei Romane chiar este.

danpuric78
20th November 2007, 22:32
Oltene sa traiesti! Ai pus punctul pe I.
Personaje gen danpuric78 vor insa sa denatureze adevarul.
N-a spus nimeni ca Steaua a fost say este Alba ca zapada, insa in comparatie cu echipa fostei securitati, dinamo, echipa Armatei Romane chiar este.

Duba, mai rau decat sa delirezi e sa persisti in a delira.
Nu am o statistica cu cine s-a murdarit mai mult.
Insa totusi, tu chiar vrei sa cred ca Valentin se facea mic in fata lui Lucescu. Ca facea pe el de frica sa nu-l ia masina politiei sa petreaca noaptea la sectie.

Ca lucescu, colonelul X sau generalul Y, erau mult mai puternici decat familia lui ceasescu?

Dovezi ca steaua nu era o mica echipa neajutorata in fata lui dinamo sunt destule, doar ca n-are rost sa le discut cu de-alde tine, pentru ca tu nu scapi de obsesiile pe care le ai.

Duba
20th November 2007, 22:32
Pronosticul meu pentru acest meci este 2-1 pentru STEAUA, cu conditia ca Lupescu sa nu delege celebrul cuplu Corpodean-Nagy, care stim cu toti cum au rezolvat meciul in favoarea echipei fostei securitati.

danpuric78
20th November 2007, 22:35
Pronosticul meu pentru acest meci este 2-1 pentru STEAUA, cu conditia ca Lupescu sa nu delege celebrul cuplu Corpodean-Nagy, care stim cu toti cum au rezolvat meciul in favoarea echipei fostei securitati.

Parca corpodean era recuzat de steaua. Si-a taiat becali singur creanga cand a facut scandal atunci. Corpo probabil a vrut sa-i transmita ca un penalty costa mai mult.
Sa-l fure chiar omul lui de incredere. Bine furat in opinia marilor cunoscatori MM si OLI. Ca fara corpo in retur steaua a luat 4.

Duba
20th November 2007, 22:49
Duba, mai rau decat sa delirezi e sa persisti in a delira.
Nu am o statistica cu cine s-a murdarit mai mult.
Insa totusi, tu chiar vrei sa cred ca Valentin se facea mic in fata lui Lucescu. Ca facea pe el de frica sa nu-l ia masina politiei sa petreaca noaptea la sectie.

Ca lucescu, colonelul X sau generalul Y, erau mult mai puternici decat familia lui ceasescu?

Dovezi ca steaua nu era o mica echipa neajutorata in fata lui dinamo sunt destule, doar ca n-are rost sa le discut cu de-alde tine, pentru ca tu nu scapi de obsesiile pe care le ai.

Da, securitatea era mult mai puternica, dovada este ca ne furati cu arbitrii meci de meci, pana la acea finala in care Balint a marcat dintr-o pozitie regulamentara, iar George Ionescu, angajat M.I. a ridicat fanionul pe motiv de ofsaid. Dupa acel meci, arbitrilor, recunosc, le era firica sa mai fure Steaua. Din fericire pt. voi n-au mai fost decat 3 meciuri Steaua-Dinamo, intre care unul castigat de voi cu 3-0. Tot ceea ce spui tu, sunt vorbele, ca sa nu spun minciunile blatuitorului sef Lucescu, cel care n-a putut ajunge niciodata la Steaua si din acest motiv a incercat prin toate mijloacele, iar Dinamo, prin securitate, dispunea de cele mai multe, sa se razbune. Din fericire n-a prea reusit.

In ceea cel priveste pe Becali, aceasta este un anticomunist convins. Daca securitatea avea macar o informatie data de el sau parintii lui, toate ziarele erau pline cu dosarul lui. Parintii si unchii lui chiar au fost detinuti politici, avand domiciliu fortat in Baragan.

danpuric78
20th November 2007, 23:05
Da, securitatea era mult mai puternica, dovada este ca ne furati cu arbitrii meci de meci, pana la acea finala in care Balint a marcat dintr-o pozitie regulamentara, iar George Ionescu, angajat M.I. a ridicat fanionul pe motiv de ofsaid. Dupa acel meci, arbitrilor, recunosc, le era firica sa mai fure Steaua. Din fericire pt. voi n-au mai fost decat 3 meciuri Steaua-Dinamo, intre care unul castigat de voi cu 3-0. Tot ceea ce spui tu, sunt vorbele, ca sa nu spun minciunile blatuitorului sef Lucescu, cel care n-a putut ajunge niciodata la Steaua si din acest motiv a incercat prin toate mijloacele, iar Dinamo, prin securitate, dispunea de cele mai multe, sa se razbune. Din fericire n-a prea reusit.

In ceea cel priveste pe Becali, aceasta este un anticomunist convins. Daca securitatea avea macar o informatie data de el sau parintii lui, toate ziarele erau pline cu dosarul lui. Parintii si unchii lui chiar au fost detinuti politici, avand domiciliu fortat in Baragan.


Duba, esti irecuperabil.

Probabil, ca Lucescu, si nu ceausestii au fost la conducerea romanieie. Iar securitatea nu actiona pentru fostul dictator ceasescu ci pentru dinamo&lucescu.

Esti total deplasat. Daca nu-ti dai seama de cat de penibile suntideile astea, problema ta.

Despre Becali - asta e culmea. Auzi anticomunist. De ce? Pentru ca asa zice el?
Scuza-ma dar individul nu stie cum se scrie anticomunist, nu cred ca stie ce inseamna.
E la fel de comunist ca voiculescu, copos si restul. Doar ca nu a avut carnet. Si degeaba nu a fost membru (trebuia sa stie alfabetul pentru asta), daca a luat parte impreuna cu celilati la comunisti atunci cand s-a impartit averea statutlui. Si a luat si una din partile cele mai bune.

Cat despre familia lui- si eu stiu oameni care au facut puscarie pentru ca au furat, au inselat statul sau au avut lip[suri in gestiune. Insa asta nu-i face anticomunisti.

Un opozant al sistemului nu avea cum sa adune sutele de mii de dolari pe care le avea becali la revolutie. Si nici nu putea sa se imbogateasca dupa revolutie fara aprobabarea comunistilor.

SweetMan
20th November 2007, 23:13
X ar fi ideal, dar si un 2 merge.:)

de ce 2 ? un 1 ar fi mai ideal pentru CFR

delaparis
20th November 2007, 23:47
Concluzia rezultata din ultimii 50 de ani de istorie fotbalistica romaneasca este una clara si definitiva : Steaua a fost si ramane o echipa mai " curata" ca Dinamo !!! Cine nu recunoaste acest adevar limpede este un ******* !! Astept clienti !!

hmmm ... mai dar nuantat mai esti cu "mai curata" ...:happy .. in schimb radical mai mult ca oricine cu "*******" celui care nu este de acord cu tine :cool:


Tu esti oltean ? :mda: ... ma indoiesc ...

Si ca sa-ti preiau limbajul iti zic ashe " tu cine plm esti de tot dai aici sentinte in legatura cu parerea forumistilor " ? ...
si sa-mi preiau limbajul ... "hai pleaca" !!! :cool:

Adi Da Samraj
21st November 2007, 00:53
Ok, poate ai dreptate cu ce ai zis despre Dinamo ( n-o sa ma fac eu avocatul diavolului :D ), dar steaua ce a fost anul asta in Europa? 0 cumva?




Steaua = zero in Europa
Dinamo = zero in Europa
Rapid = zero in Europa
Otelul Galati = zero in Europa
CFR Cluj = zero in Europa
Total = zero in Europa :thinkso::shock::shock::cry::cry::cry:

tataleone
21st November 2007, 01:41
Dinamo si Rapid sunt continuatoarele vechiului sistem comunisto-********.


rapid, prima echipa comunista din Romania!

Daca mai repeti de vreo 10 ori, s-ar putea sa ajungi sa crezi chiar si tu tampenia asta :happy



In ceea cel priveste pe Becali, aceasta este un anticomunist convins. Daca securitatea avea macar o informatie data de el sau parintii lui, toate ziarele erau pline cu dosarul lui. Parintii si unchii lui chiar au fost detinuti politici, avand domiciliu fortat in Baragan.

Pe asta n-o s-o crezi nici daca o scrii de 1000 de ori...

Pentru restul gogomaniilor debitate aici, n-am decat un singur comentariu: internati-l pe nebun!!!

San Cristobal
21st November 2007, 06:44
hmmm ... mai dar nuantat mai esti cu "mai curata" ...:happy .. in schimb radical mai mult ca oricine cu "*******" celui care nu este de acord cu tine :cool:


Tu esti oltean ? :mda: ... ma indoiesc ...

Si ca sa-ti preiau limbajul iti zic ashe " tu cine plm esti de tot dai aici sentinte in legatura cu parerea forumistilor " ? ...
si sa-mi preiau limbajul ... "hai pleaca" !!! :cool:

Esti prea slabut la dialog ca sa iau in seama copilariile tale . Efectiv ma amuzi . :happy

Charon
21st November 2007, 09:49
ce atmosfera de derby!:happy
cuvinte definitorii:********i,comunisti,ceausei,hoti,murda r,becali,arbitri,militia,culoarea rosie........europa!:D

la mai mare!

Vladek
21st November 2007, 10:00
Binee ... observ ca iarasi se ajunge cu discutia la eternele tampenii "echipa comunista", "Valentin Ceausescu", "echipa Militiei", samd.

Voi chiar nu v-ati plictisit de subiectul asta ?. Hai sa fac un rezumat pe scurt, poate va mai calmati :

1) Inainte de 1989, toate echipele au fost "comuniste". Toate, de la Steaua si Dinamo pana la Avantul Prabusirea din Prapaditii din Vale. Asta pentru ca toate jucau pe bani "comunisti", erau conduse intr-un fel sau altul de "comunisti", samd. Indiferent cat vor urla frustratii si obsedatii, toata lumea statea la aceeasi masa si unica diferenta era marimea ciolanului primit.

2) Toate echipele au participat la meciuri aranjate, au lucrat "in spatele cortinei" cu metode mai putin ortodoxe sau catolice, samd. Intrucat Steaua si Dinamo erau cele mai importante cluburi, probabil ca aici s-au facut si cele mai mari magarii.

3) Steaua era condusa de Valentin Ceausescu (in anii '80), Dinamo de generalii MI. Valentin a gresit grav cand a raspuns la formarea "Cooperativei" de catre "marele" Lucescu prin aceeasi moneda (arbitri, presiuni, etc). Chiar si admitand asta, Steaua ramane cea mai buna echipa a perioadei (cine nu crede il sfatuiesc ca inainte sa mai urle despre comunisti samd sa se uite la jocul echipei, probabil printre cele mai reusite practicate vreodata) , si probabil ca ar fi castigat trofeele de atunci si fata "ajutoare externe". Ce-a fost a fost si nu se mai poate schimba nimic. Cel mai bine ar fi sa accepte lumea realitatea si gata.

I rest my case. Observati va rog ca absolut nimic din ce am scris mai sus nu are nici cea mai minuscula legatura cu meciul de sambata. Asa ca va rog ca de acum inainte sa postati la obiect, referindu-va strict la joc, fara bascalii si mistouri ieftine bune de Vacanta Mare. Daca cineva nu se potoleste, anunt dinainte ca-i voi sterge postarile.

Nico21
21st November 2007, 10:26
Dinamo si Rapid sunt continuatoarele vechiului sistem comunisto-********. Cele doua grupari sunt patronate sau finantate de personaje care in vechiul sistem au avut functii in UTC, PCR sau securitate. Coposel, Badea, Danilescu si care mai sunt au avut grade si functii importante. Becali, cu toate belelele lui, n-a facut parte din vechiul sistem. rapid a fost sponsorizata si inca mai este de o firma KGB-ista, Lukoil, iar dinamo are printre sponsori firme care au ca patroni fosti agenti ai securitatii.




:happy:happy:happyDe aia nu avea tacsau bani pusi in banci din Sua,pe vremea lui Ceasca...lucru recunoscut si de Voda Branzaru...si de aia nu vindeau ei miei direct la arabi...vai de capul tau...si ai mai si trait in perioada aia...:(:(:(...daca imi spui cum puteai pe vremea aia sa iti depui bani in Sua,fara sa te miroase Securitatea,promit ca ma las de acest forum...:happy:happy:happy...cred ca lectiile de canotaj te-au epuizat si mental...nu doar fizic...

Bumbescu
21st November 2007, 10:30
BUmbescule, scoteau si ei macar un egal ce dreaq.
Dupa sevilla, steaua a furat-o de la dinamo in cupa cu 1-0 daca imi aduc bine aminte. Valentin s-a enervat atat de tare, incat n-a mai lasat pe nimeni sa bata steaua.
Adu-ti aminte, ca intre 86-89 nimeni nu batea steaua. Doar dinamo mai scotea cate un egal. Si o buna parte din meciurile directe au fost cu cantec, arbitraje de aiurea, etc.
In 89, lucrurile au inceput sa se precipite valentin n-a mai fost atat de aproape de echipa.

Nu contest ca steaua nu era cea mai buna echipa din romania, totusi n ani fara infrangere? e si merituil lui valentin aici.

Asta cu Victoria e o nebunie...era echipa internelor, echipa militiei, juca pe un stadion din complexul Dinamo, la Victoria se retrageau toti dinozaurii de la Dinamo(Augustin, Orac, Vaiscovici), presedinte era Mitica Dragomir...

Ca sa nu mai spun ca meciurile cu ei(cred ca in Ghencea cel putin le-am vazut pe toate) nu erau usoare deloc.

Waferlee
21st November 2007, 10:52
Sper sa fie X. Ar fi foarte bine pentru ... CFR.

SAMM
21st November 2007, 11:06
Steaua = zero in Europa
Dinamo = zero in Europa
Rapid = zero in Europa
Otelul Galati = zero in Europa
CFR Cluj = zero in Europa
Total = zero in Europa :thinkso::shock::shock::cry::cry::cry:

Steaua joaca in UCL, dak asta e zero, inseamna ca celelalte echipe sunt la -5

Nico21
21st November 2007, 14:21
Uitati ce echipe se intalnesc saptamana asta...

"La primul meci m-au abordat întîi șeful Militiei județului Vaslui, iar în București la hotelul unde stăteam, m-a luat în primire cineva de la MApN. A doua zi m-am dus la Federație și le-am zis că au încercat și aia și aia să mă 'agațe' . Mi-au zis repede să vorbesc mai ușor. Le-am mai povestit o dată și s-au uitat lung la mine. După aia vorbeau cu toată lumea că e un nebun care i-a refuzat și pe Dinamo și pe Steaua. Nu am cedat, apoi am reușit să îmi duc primul derby cu bine la capăt. Era foarte greu. Ambele cluburi aveau liste stufoase cu arbitrii lor. Unii dintre ei erau niște scîrbe. De aceea s-a renunțat la delegările directe și se trăgea la sorți. Dar nici măcar să extragă un nume, nu mai avea nimeni curaj să o facă. Eu am reușit să nu mă las tăvălit, doar așa am ajuns arbitru. Dar nu le-a ieșit multora asta" , a povestit Adrian Porumboiu"


:(:(:(

SAMM
21st November 2007, 14:26
o fi si porumboiu asta usa de biserica


@vladek

dak esti asa sarguincios vezi ca sunt postari si mai "anormale" unele chiar date cu report post, la alea nu te bagi, sau vb aia "frica pazeste pepenii"

YoYoyOi
21st November 2007, 14:27
astea-s povesti vanatoresti cu pesti :cool:

ReDog 4ever
21st November 2007, 17:29
se vede ca si dinamo si steaua sunt varza la momentul de fata daca noi discutam doar ce se intampla prin anii 80... :(

ca dinamo era ajutata de MI, ce e de ascuns, toti o stim... Ca steaua era echipa lui VALENTIN care facea legea in ro prin acei ani, si asta e o surpriza pt unii? daca dadea nea vali un ordin, crezi ca marii militieni aveau voie sa maraie??? hai sa fim seriosi

dar asta nu a fost doar in romania, nu fiti naivi...toata europa de est a avut o echipa a armatei si a militiei...deci de ce va certati, nici voi nu stiti :)

Ulysses
21st November 2007, 17:50
l-a prostit pe ala mic si negricios lucrul manual, cand se porneste e ca o moara hodorogita , ii trage cu ceausescu si comunismul,steaua si dinamo,indiferent de thread , indiferent de subiect, pe urma e patetic si zice de aia de la rapid - ce buni si corecti au fost , mai mai ca-ti vine sa le plangi de mila ce persecutati sunt:D
asta-i mustata-mostra de debilitate infantila cauzata de onanie

on topic: batem dinamo si salvam sezonul:ok:

danpuric78
21st November 2007, 17:57
Asta cu Victoria e o nebunie...era echipa internelor, echipa militiei, juca pe un stadion din complexul Dinamo, la Victoria se retrageau toti dinozaurii de la Dinamo(Augustin, Orac, Vaiscovici), presedinte era Mitica Dragomir...

Ca sa nu mai spun ca meciurile cu ei(cred ca in Ghencea cel putin le-am vazut pe toate) nu erau usoare deloc..

POate ai dreptat, insa eu nu sunt convins ca victoria se omora cu firea sa bata pe steaua.

In fine, astea sunt istorii, o intoarcem pana maine si tot ramane fiecare la parerea lui.
Totusi mi se pare aberant sa dam in mintea lui becali si sa ne acuzam unii pe altii de comunsim. Toate echipele au fost "comuniste", si cine a trait atunci stie cum stateau lucrurile.
Riscam sa ajungem la aberatii gen valentin lupta impotriva securitati sau lucescu era mai tare decat ceausescu.