PDA

View Full Version : Tennis Masters Cup Shanghai: Federer vs. Gonzalez



luma
11th November 2007, 21:34
Votez Federeru...:D

Edit: cu ocazia asta, sa-mi pun si avatarul corespunzator.:D

Kooler
11th November 2007, 22:08
As vrea sa castige Gonzales.

Sorin Blaj
11th November 2007, 22:10
Federer, fara doar si poate.

iuli
11th November 2007, 22:55
Pana in semifinale haideti sa nu mai facem poll la Federer :D

Sorin Blaj
12th November 2007, 13:42
A inceput meciul, cu Federer la serviciu: 1-0.

Si se facu repede 3-0.

Sorin Blaj
12th November 2007, 14:12
6-3 Federer in primul set.

raulmad
12th November 2007, 14:59
1-1 la seturi. Setul 2 Gonzalez la tiebreak (la 1).

raulmad
12th November 2007, 16:03
Si s-a incheiat meciul cu victoria lui Gonzalez. Gonzalez - Federer 3/6 7/6(1) 7/5. O mare surpriza.
Prima victorie a lui Gonzalez asupra lui Federer. Si in ce moment...

Cipri
12th November 2007, 16:37
Il votai si eu pe Gonzo dupa ce castiga =))

Kooler
12th November 2007, 16:58
Eu l-am votat innainte.

TenisFan
12th November 2007, 18:51
Hm...Eu mizez pe 3 infrangeri pt Milka... ;) :( N-am vazut meciul...Probabil a fost penibil... :rolleyes:

Sorin Blaj
12th November 2007, 19:39
Si s-a incheiat meciul cu victoria lui Gonzalez. Gonzalez - Federer 3/6 7/6(1) 7/5. O mare surpriza.
Prima victorie a lui Gonzalez asupra lui Federer. Si in ce moment...

Nu-mi vine sa cred. Dupa cum incepuse meciul ...

Sorin Blaj
12th November 2007, 19:40
Eu l-am votat innainte.

Singurul. :ok:

iuli
12th November 2007, 20:01
Oare de ce unii voteaza dupa terminarea meciurilor?

Sorin Blaj
12th November 2007, 20:05
Noi suntem vinovati, ca nu inchidem poll-ul la inceperea meciului. :)

Cipri
12th November 2007, 22:41
Oare de ce unii voteaza dupa terminarea meciurilor?
Te-ai suparat ? =)) e prima data cand am votat dupa terminarea meciului ...

luma
12th November 2007, 22:57
Noi suntem vinovati, ca nu inchidem poll-ul la inceperea meciului. :)

Pai...eu vin seara.:D N-am cum sa-l inchid.

Sorin Blaj
12th November 2007, 23:31
Ma referam mai mult la mine. Eu am fost pe forum la inceputul meciului. Imi faceam autocritica. :)

luma
12th November 2007, 23:36
Aaaaa!:D
Daca ma poti ajuta...:floricica:

Sorin Blaj
12th November 2007, 23:40
Cu mare placere. Numai sa fiu si eu acasa. :)

DJ Klaus
13th November 2007, 07:43
n-am vazut meciul si acum ma oftic ca mcar nu l-am inregistrat. eram convins ca Fedex bate de suna apa la Gonzo.
Adica... hai sa fim seriosi ... Gonzo a inceput anu bine si cam atat. Ultimele 8-9 luni au fost de cacao pt el. Un sezon extrem de prost. la mastersuri nu face nimic (Madrid si Paris) , pierde la jucatori de mana a doua si te trezesti frate ca bate pe nr unu mondial si nu oriunde ci chiar in turneul campionilor. Nu aveai cum sa prevezi acest rezultat. Dupa mine... victoria lui Gonzo este o surpriza enorma. Tipul asta nici macar nu merita sa se califice la Masters . L-as fi preferat pe Murray sau Nalbandian.

Sorin Blaj
13th November 2007, 12:15
Pana in semifinale haideti sa nu mai facem poll la Federer :D

Ce spui tu straine? :)

Sorin Blaj
13th November 2007, 12:20
n-am vazut meciul si acum ma oftic ca mcar nu l-am inregistrat. eram convins ca Fedex bate de suna apa la Gonzo.
Adica... hai sa fim seriosi ... Gonzo a inceput anu bine si cam atat. Ultimele 8-9 luni au fost de cacao pt el. Un sezon extrem de prost. la mastersuri nu face nimic (Madrid si Paris) , pierde la jucatori de mana a doua si te trezesti frate ca bate pe nr unu mondial si nu oriunde ci chiar in turneul campionilor. Nu aveai cum sa prevezi acest rezultat. Dupa mine... victoria lui Gonzo este o surpriza enorma. Tipul asta nici macar nu merita sa se califice la Masters . L-as fi preferat pe Murray sau Nalbandian.

Ai dreptate.

In ultimele patru turnee nu a reusit sa treaca de sferturi pierzand la NUME ale tenisului ca: Youzhny, Mikhail (R32 - MS Paris), Nieminen, Jarkko (Q - Basel), Kiefer, Nicolas (Q - MS Madrid) si Ferrero, Juan Carlos (Q - Viena).

raulmad
13th November 2007, 12:48
n-am vazut meciul si acum ma oftic ca mcar nu l-am inregistrat. eram convins ca Fedex bate de suna apa la Gonzo.
Adica... hai sa fim seriosi ... Gonzo a inceput anu bine si cam atat. Ultimele 8-9 luni au fost de cacao pt el. Un sezon extrem de prost. la mastersuri nu face nimic (Madrid si Paris) , pierde la jucatori de mana a doua si te trezesti frate ca bate pe nr unu mondial si nu oriunde ci chiar in turneul campionilor. Nu aveai cum sa prevezi acest rezultat. Dupa mine... victoria lui Gonzo este o surpriza enorma. Tipul asta nici macar nu merita sa se califice la Masters . L-as fi preferat pe Murray sau Nalbandian.


Ai dreptate cand spui ca victoria lui Gonzo este o surpriza enorma. Numai gandindu-te ca pana ieri ii luase lui Fed doar un set si avea un bilant catastrofal in meciurile directe (10 infrangeri). Cred ca in urmatoarele 5 meciuri il mananca Fed de viu, dar ieri Gonzalez a prins o zi de exceptie in care ia iesit totul si probabil asta este explicatia acestei victorii.
Daca merita sau nu sa fie prezent la Masters asta este o alta problema. Nici cei care s-au clasificat in urma lui nu prea au facut mare branza. Nalbandian s-a trezit la spartul targului, Murray a fost multa vreme accidentat, Robredo era "cand sus cand jos", Haas si Blake au pierdut pe mana lor in meciuri usoare, Ljubicic este in cadere libera, Baghdatis si Berdych (din generatia tanara) au fost inconstanti, etc.
Daca e sa ne luam dupa merite la Masters Cup trebuiau sa fie doar Federer si Nadal (calificati deja dupa Wimbledon) si poate Djokovic (care acum am vazut ca si-a dat cu stangul in dreptul si a pierdut si al doilea meci deci nu mai are nici o sansa la semifinale).
Dar cum nu se poate face Masters Cup doar cu 2 jucatori au trebuit sa se califice si alti 6.....

adrianus
13th November 2007, 15:31
Federer vs Gonzales highlights
Gonzales stie acum si backhand top spin
http://www.youtube.com/watch?v=byjh_aRqVT0

cira 29
27th December 2007, 16:17
n-am vazut meciul si acum ma oftic ca mcar nu l-am inregistrat. eram convins ca Fedex bate de suna apa la Gonzo.
Adica... hai sa fim seriosi ... Gonzo a inceput anu bine si cam atat. Ultimele 8-9 luni au fost de cacao pt el. Un sezon extrem de prost. la mastersuri nu face nimic (Madrid si Paris) , pierde la jucatori de mana a doua si te trezesti frate ca bate pe nr unu mondial si nu oriunde ci chiar in turneul campionilor. Nu aveai cum sa prevezi acest rezultat. Dupa mine... victoria lui Gonzo este o surpriza enorma. Tipul asta nici macar nu merita sa se califice la Masters . L-as fi preferat pe Murray sau Nalbandian.

:rosu::angry:IN LUNA MAI GONZO A FACUT FINALA LA ROMA,IUNIE -QF LA QUEEN"S,A CASTIGAT OPENUL BEIJING-TURNEU CARE DIN 2009 VA FACE PARTE DIN TURNEELE CU 500 PCTE-,QF:VIENNA,BASEL,MADRID!!!!!MURRAY A FOST ACCIDENTAT APROAPE TOT ANUL SI BANDY S-A TREZIT LA SFARSIT!!!