PDA

View Full Version : Dinamo - Hibernians (Malta)



Kainsashiki
23rd June 2006, 14:44
Dinamo va intalni pe Hibernians in primul tur preliminar al Cupei UEFA.

Turul are loc pe 13 iulie, iar returul pe 27 iulie.

Comentarii despre dubla mansa, inainte si dupa, aici.

krydo
23rd June 2006, 14:49
O sa trecem la pas de astia...Si Dinamo si Rapid cu echipele astea.
PS. Hibernians astia is din Malta, nu din Scotia! :cool:

Kainsashiki
23rd June 2006, 14:51
Cel mai greu adversar dintre echipele romanesti dar totusi Dinamo e favorita.

60 % sanse de calificare pentru Dinamo..

Hibernian e o echipa buna din Scotia de multe ori au reusit sa-i incurce pe Glasgow si Celtic...

Ayrton
23rd June 2006, 14:51
carpeta sporturilor te-a pacalit si pe tine... ce sa caute Scotia in zona sud-mediteraneana??? :o:

Sunt maltezi!!!!!!!!!!!!!

2 victorii pt Dinamo!

krydo
23rd June 2006, 14:52
HIBERNIANS sunt din MALTA!!!

SORENSEN
23rd June 2006, 14:52
Hibernians FC din MALTA nu din Scotia...
de la 5 in sus...

Problema nu e de la gazeta ci de la UEFA...
Dovada ....

krydo
23rd June 2006, 14:53
O SA LE RUPEM FASHU!!!:yeah:

otinho
23rd June 2006, 14:54
daca sunt din malta atunci e lejer :D

Cneazul
23rd June 2006, 14:54
scotia e in zona mediteraneana?:))

Kainsashiki
23rd June 2006, 14:56
http://www.uefa.com/live/competitions/uefacup/draw/2006.QR1/draw_basic.html


UITATI-VA AICI LA STEAGUL TARII LA HIBERNIAN.

DACA RAPID JOACA CU O ECHIPA DIN MALTA SI DINAMO LA FEL DE CE HIBERNIAN ARE STEAGUL SCOTIEI SI SLIEMA STEAGUL MALTEI?????

andeluandu
23rd June 2006, 14:57
HAI DINAMO trecem clar de turul asta fara probleme!!!Ca de nu ma "sinucid"!!!adica nu mai tin cu dinamo sau mai bine spus o sa fiu suparati pe ei!!!ma bucur ca nu am picat cu omonia !!!

mblue
23rd June 2006, 14:58
no ca am pus si eu botul , daca era cei din scotia era aia din scotia era nasol rau tot. btw ,steagul de pe siteul uefa e steagul scotiei, si am vazut ca era si o echipa din belgia. deci...habar nu am, daca e hibernian din scotia e nasol de tot

Kainsashiki
23rd June 2006, 15:00
nu mai inteleg nimic..

intrati aici: http://www.google.ro/search?hl=ro&q=scotland+flag&meta= si dup-aia intrati aici: http://www.uefa.com/live/competitions/uefacup/draw/2006.QR1/draw_basic.html sa vedeti ce steag are Hibernian in stanga..

krydo
23rd June 2006, 15:01
Nu conteaza asa mult din ce tara sunt...Stim ca UEFA poate aranja urnele cum vor ei de la tragerea din sferturile cupei uefa de anul trecut. De exemplu Roeselare (Belgia) ce cauta la noi in urna? Ei sunt cam departe...

irriducibile_01
23rd June 2006, 15:01
http://www.hibernianfc.co.uk/
asta k sa va lamuritzi cu cine joaca aia din scotzia

SORENSEN
23rd June 2006, 15:03
HIBERNIANS FC sunt clar din Malta si e doar o greseala a UEFA.

adbogdan
23rd June 2006, 15:05
Hibernian FC Edinburgh (Scotia) vor juca in turul 2 in cupa intertoto. Le mai da o sansa si-n UEFA ?

Astia-s Hibernians Paola, Malta. Calificare 100 %, plus un voiaj la Mediterana.

dragos_popa17
23rd June 2006, 15:06
Dinamo ar trebui sa ceara daune morale de la UEFA pt sperietura trasa :D

irriducibile_01
23rd June 2006, 15:07
http://www.hibernians.com.mt/
shi cu ashtia o sa joace Dinamo...

bob
23rd June 2006, 15:07
Cel mai greu adversar dintre echipele romanesti dar totusi Dinamo e favorita.

60 % sanse de calificare pentru Dinamo..

Hibernian e o echipa buna din Scotia de multe ori au reusit sa-i incurce pe Glasgow si Celtic...

fii mai atent. va luati dupa fraierii aia de la uefa.com ? astia sunt hibernians si nu hibernian.
alta greseala a tampitilor de la site-ul uefa era ca dinamo era trecuta la lista echipelor calificate direct in turul 2 preliminar. am fi vrut noi!
oricum , ii spargem !!!

maldini3
23rd June 2006, 15:09
ce drak au pus aia steagul scotiei ?? ... meciuri usoare...si pt dinamo si pt rapid

starsteel
23rd June 2006, 15:10
... va luati dupa fraierii aia de la uefa.com ? astia sunt hibernians si nu hibernian....
Meci fara probleme pt. Dinamo.
P.S. Sterge mizeria aia de semnatura.

alex-hcm
23rd June 2006, 15:10
No problem... ar fii culmea sa le ia maltezii un punct macar dinamovistilor! Oricum de la 5 goluri in sus pt Dinamo in aceasta dubla, macar

Kainsashiki
23rd June 2006, 15:11
fii mai atent. va luati dupa fraierii aia de la uefa.com ? astia sunt hibernians si nu hibernian.
alta greseala a tampitilor de la site-ul uefa era ca dinamo era trecuta la lista echipelor calificate direct in turul 2 preliminar. am fi vrut noi!
oricum , ii spargem !!!

dupa cine vrei sa ma iau daca uefa.com a facut tragerea la sorti?? :D

dinamo se califica fara probleme cu astia..

superchumbo
23rd June 2006, 15:16
totusi cu maltezi e mai emotionant decat pe PS2, inclusiv pentru Borcea

Zapada
23rd June 2006, 15:20
ce noroc pe Rednic si catzei lui!

mblue
23rd June 2006, 15:21
semnaturi care de care mai tari , ce ar fi sa imi pun si eu ceva de genul " daca purecii ar lumina ca licuricii, bucurestiul ar fi micul las vegas" . stiu ca nu is original de loc, dar no, altii pot sa isi bage ce vor, pot sa isi exprime frustrarea in cel mai josnic mod, iar eu ca am pus "paul moderator , no comment" am fost rugat sa imi schimb legatura. nu prea inteleg care e treaba pe aici, e clar ca e vara, sincer, habar nu am de ce am intrat la sectiunea fotbal monden si de scandal cand lucrurile serioase se petrec in germania. noapte buna , la revedere, cand ajungeti in primavara europeana mai vb, pana atunci noapte buna bucuresti.

adysab
23rd June 2006, 15:23
nu-mi vine sa cred....k nu stiti k hibernian e din Scotia....

Zapada
23rd June 2006, 15:44
nu-mi vine sa cred....k nu stiti k hibernian e din Scotia....


cred ca e alta echipa deoarece scotia nu face perte din grupa mediteraniana acolo uunde este dinamo si rapid

scotia face parte din grupa nordica

Universal
23rd June 2006, 16:53
Ihaaaaaaaaaaaaaaaaa ce adversar usor , cel putin 8 goluri va da Dinamo.
Succes!
:ok:
hai Romania!

Swe+Germ= Universal

noheart
23rd June 2006, 16:54
propun sa va dati foc la firma. zi de zi faceti gafe care de care mai imense. pana acum ati preluat mai toate stirile dp site-urile concurente. azi ati incercat si voi sa faceti o transmisiune "in direct" de la extragerile de la nyon. pe cont propriu, fara sa copiati de la atii. cum dumnezeu ati putut zice ca dinamo joaca cu hibernians din scotia? :headbang: :headbang: :headbang: mi-e lene sa ma informez daca echipa scotiana joaca macar in UEFA si daca e asa ... credeati ca ar fi intrat in urna valorica impreuna cu echipe din malta si feroe ? :headbang: :headbang:
P.S. Incendiati-va studiind harta Europei si aflati ca Scotia nu e in zona mediteraneeana!

Universal
23rd June 2006, 17:19
koerkt.Au gresit, insa acum este important sa invinga Dinamo sis a sa califice. Orice punct conteaza.

Paul
23rd June 2006, 17:54
hmmm ... am ajuns sa jucam cu echipe din Scotia in turul I preliminar

Cred ca DInamo se va califica , dar sansele sunt 50-50.

Ayrton
23rd June 2006, 17:58
Paul, da repede edit la postul de mai sus!

sun
23rd June 2006, 18:00
hehe , e mare abstractizatiunea asta cand joci in turul I preliminar . noroc ca de la anu se schimba placa :ok:

Kainsashiki
23rd June 2006, 18:27
propun sa va dati foc la firma. zi de zi faceti gafe care de care mai imense. pana acum ati preluat mai toate stirile dp site-urile concurente. azi ati incercat si voi sa faceti o transmisiune "in direct" de la extragerile de la nyon. pe cont propriu, fara sa copiati de la atii. cum dumnezeu ati putut zice ca dinamo joaca cu hibernians din scotia? :headbang: :headbang: :headbang: mi-e lene sa ma informez daca echipa scotiana joaca macar in UEFA si daca e asa ... credeati ca ar fi intrat in urna valorica impreuna cu echipe din malta si feroe ? :headbang: :headbang:
P.S. Incendiati-va studiind harta Europei si aflati ca Scotia nu e in zona mediteraneeana!

deoarece eu am deschis threadul iti voi raspunde. Pe site-ul OFICIAL al UEFA era trecut Hibernian - Dinamo B. In stanga lui Hibernian era trecut steagul SCOTIEI.

Adica, daca UEFA zice ca dinamo joaca cu o echipa din SCOTIA nu trebuia sa o cred?


si gata cu subiectu asta.

Dinamo se califica la scor cu amatorii astia...

Universal
23rd June 2006, 18:44
Eu sper ca Dinamo sa incerce odata sa faca mai multe in Europa. S-au facut mereu de ras. Este momentul sa calce pe urmele Rapidului si Stelei.

bran
23rd June 2006, 19:05
Dinamo isi petrece vacanta in Malta. Calificare fara probleme.

Paul
23rd June 2006, 19:30
Paul, da repede edit la postul de mai sus!

mdeah , e de la nopti nedormite , ca daca ma uitam de 2 ori asupra mesajului imi dadeam seama ca Scotia nu va avea prea curand echipa in turul I preliminar ...

se mai intampla ;)

Universal
23rd June 2006, 20:00
....pai exista doar CEltic , Rangers Hearts si Hibernians( dar numai in Intertoto..) in rest nimic deosebit.
Slöab sezon pentru Scotia

andeluandu
23rd June 2006, 21:46
mai fratzilor eu sper ca astia sunt din Malta nu din Scotia ca am puso la fiert de mamaliga daca is aia din Scotia .....!!!

andeluandu
23rd June 2006, 21:58
Ma fratzilor geografia asta ne omoara ....eu sunt clasa a 6 si stiu mai mult ca aia de la Uefa sa le fie rusine ....cum tata sfantu' sa fie Hibernians din Scotia in zona Mediteraneana :headbang: sa ne dam cu capu' de pereti ca astia de la uefa sunt corigenti cu totii la geografie daca au spus lucrul asta .....Scotia nu e in zona Mediteraneana cat oi trai eu si inca 1000 de ani mai incolo meciul real este asta DINAMO BUCURESTI (ROMANIA) Vs Hibrernians (Malta):rosu:au de la mine cei de la uefa!!!!

vlad1607
23rd June 2006, 22:07
sper sa vad cel putin 3 tineri in prima echipa la Dinamo precum Radu Stefan

Forza-Dinamo
23rd June 2006, 23:10
Tragerea a fost transmisa live audio pe uefa.com. Comentatorul a specificat inaintea tragerii ca este o eroare cu steagul scotiei. Desi Scotia intr-adevar nu are ce cauta in zona sud-mediteraneeana sa nu uitam ca acolo s-a aflat Roselare din Belgia si asta nu e o greseala. Doar ca UEFA nu face grupele exclusiv pe criterii regionale, ci si economice. Chiar si asa toata lumea ar fi trebuit sa-si dea seama ca acea echipa e din Malta si nu din Scotia. Dar cati de pe-aici au mai auzit de "Hibs" din Malta?

noheart
24th June 2006, 01:58
deoarece eu am deschis threadul iti voi raspunde. Pe site-ul OFICIAL al UEFA era trecut Hibernian - Dinamo B. In stanga lui Hibernian era trecut steagul SCOTIEI.

Adica, daca UEFA zice ca dinamo joaca cu o echipa din SCOTIA nu trebuia sa o cred?


si gata cu subiectu asta.

Dinamo se califica la scor cu amatorii astia...

si daca UEFA zicea ca joaca cu Chicago Bulls din a 2-a liga din Iran ati fi scris la fel? Mi se pare o greseala majora sa nu stii ca Scotia nu e in zona Mediteranei. Sau ipotetic, te puteai gandi ca poate e ceva "conventie" si au pus`o cu noi dar tot nu rima pt ca echipele din Scotia n`au ce cauta in primul tur.
eu ma refeream la site, nu la postul tau. si toate astea dupa ce in ziua precedenta erau afisate frumos pe site lista cu posibile adversare unde scria Hibernians ( Malta) - recunosc ca nici eu nu stiam de echipa asta, abia ieri aflasem. dar voi dati copy paste de pe un alt oarecare site si nici macar n`ati citit

Mario Di Lazi
24th June 2006, 10:24
Am vazut ca 9 forumisti au votat ca nu se califica Dinamo. Eu cred ca au votat asa pentru ca au crezut ca Dinamo joaca cu scotienii.
Daca au stiut ca Dinamo joaca cu maltezii si eu votat "Nu", atunci eu cred despre ei ca sunt "********o - comunisto - pesedisti" (vorba lu' nea Jiji Becali).

Kainsashiki
24th June 2006, 12:31
rog toti atotstiutorii sa nu-mi mai trimita pm-uri in care sa se laude ca ei cunosteau super-echipa hibernians din malta!

Ayrton
26th June 2006, 10:38
Am vazut ca 9 forumisti au votat ca nu se califica Dinamo. Eu cred ca au votat asa pentru ca au crezut ca Dinamo joaca cu scotienii.

Cei 9 (adrianduluman, BAK, lostangell, manixdoi, mblue, praz verde, RoNaaldinho, Seraph, Wyvern), :happy au votat la misto, nu e cazul sa ii bagam in seama.

dede
26th June 2006, 11:02
un mic antrenament pt dinamo inaintea meciurilor mai grele care vor urma

Paul
26th June 2006, 12:14
Cei 9 (adrianduluman, BAK, lostangell, manixdoi, mblue, praz verde, RoNaaldinho, Seraph, Wyvern), :happy au votat la misto, nu e cazul sa ii bagam in seama.

Din astia cel putin o treime au crezut ca jucatzi cu scotienii , si nu va dadeau sanse. Celelalte 2 treimi sunt d`aia cu sechele.

RstInPc
26th June 2006, 14:02
In mod normal n-ar trebui sa fie probleme, insa pe scumpa noastra Dinamo nu o lasa inima sa nu ne ofere niste surprize. Sper sa nu fie cazul.

Kainsashiki
27th June 2006, 16:39
Dinamo daca baga si grupa '92 juniori tot ii bate p-astia. La fel si Rapidul..

Universal
2nd July 2006, 05:01
Dinamo trece 1000%

Ayrton
5th July 2006, 14:12
Se pare ca TVR1 va transmite meciul in direct miercurea viitoare (12 iulie).

Paul
6th July 2006, 01:01
Deja incep sa am emotii pentru Dinamo.

starsteel
7th July 2006, 00:06
Imposibil sa existe emotii, doar nu crezi ca astia sunt din liga a 4-a franceza.:D

BAK
7th July 2006, 02:47
dinamo nu are cum sa treaca de scotieni....scuze de maltezi......faza tare va fi scuza pe care o vor gasi conducatorii si fanii dinamovisti......probabil ca vor sa se pregateasca pentru champions lig....

maciu 4ever
7th July 2006, 15:59
chiar daca dinamo a luat bataie de la aia de div 4,nu vor avea probleme in meciul asta...

Luis Garcia10
8th July 2006, 20:20
Sper sa bata Dinamo!

Ayrton
10th July 2006, 14:13
Partida Hibernians - Dinamo, din prima mansa a turului intai preliminar al Cupei UEFA, va fi condusa de o brigada de arbitri din Rusia. Igor Zaharov va fi la centru si va fi ajutat la cele doua linii de compatriotii sai Mihail Novoksonov si Aleksei Monahov. Arbitru de rezerva va fi Aleksei Tiumin.

Paul
10th July 2006, 15:27
cota lui Dinamo e 1.30 pt victorie in deplasare la betandwin

toti banii pe dinamo

Jerry20cm
10th July 2006, 15:48
cota lui Dinamo e 1.30 pt victorie in deplasare la betandwin

toti banii pe dinamo

ce cota au Hibernians aia la gol marcat???:D

Hipgnosis
10th July 2006, 18:22
Eu sper ca Dinamo sa incerce odata sa faca mai multe in Europa. S-au facut mereu de ras. Este momentul sa calce pe urmele Rapidului si Stelei.

Ar tb. sa ajunga in primavara ca sa faca si ei ceva :drak: , meciul cu baietii astia cred ca va fi de antrenament.
Sa fim seriosi, dar cred ca pana si Scorilo Gradistea ii scotea pe astia. :happy

Paul
10th July 2006, 22:43
ce cota au Hibernians aia la gol marcat???:D

mama dracului stie nu cred ca exista asa ceva in oferta...

maciu 4ever
11th July 2006, 11:50
sa fim seriosi..chiar daca dinamo a avut probleme anul trecut..nu are cum sa se impiedice cu o asemenea echipa,tinand cont ca acu au si un nou antrenor,al doilea in romania (dupa lucescu jr ;) )

Luis Garcia10
11th July 2006, 20:58
Prevad un score fluviu! 6-0 , 7-0 ceva de genul asta

maldini3
12th July 2006, 13:50
Astep un meci bun...si nu conteaza asa mult scorul..sper sa joace echipa bine...

Vlad
12th July 2006, 14:17
pai pentru Dinamo e bine, pe langa faptul ca se califica, se mai cunosc jucatorii, scheme de joc, chestii ... asa ca la un miniturneu amical

Ayrton
12th July 2006, 16:23
Lotul lui Dinamo care a facut deplasarea in Malta:

Portari: Moss, Oltean, Matache
Fundasi: Blay, Moti, R.Stefan, Pulhac, Mihut, Goian, Pascovici
Mijlocasi: Margaritescu, C.Munteanu, Cristea, Stanici, Pacurar, Paduretu, Tames, Ropotan
Atacanti: Danciulescu, Ganea, Niculescu

Jerry20cm
12th July 2006, 16:28
Lotul lui Dinamo care a facut deplasarea in Malta:

Portari: Matache, Moss, Oltean
Fundasi: Blay, Moti, R.Stefan, Pulhac, Mihut, Goian, Pascovici
Mijlocasi: Margaritescu, C.Munteanu, Cristea, Stanici, Pacurar, Paduretu, Tames, Ropotan
Atacanti: Danciulescu, Ganea, Niculescu

de ce ia-i bolduit pe unii ???

Aurel.D
12th July 2006, 17:55
Aia cu caracter ingrosat sunt sigur titulari!!

Sper ca Dinamo sa nu ne faca vreo surpriza neplacuta ca astia sunt in stare. Rednic cica nu i-a studiat deloc pe maltezi. Nu trebuie tratati cu detasare ca aia sunt mai motivati!
Nu stii la ce sa te mai astepti in fotbalul asta!

BrasovFans
12th July 2006, 19:02
Sunt sigur ca se va califica Dinamo. Dar nu cred ca va trece de grupe... daca va ajunge pana acolo. :drak:

SILVIU99
12th July 2006, 23:49
ne calificam fara probleme am incredere in rednic si in jucatori
FORZA DINAMOOOOO!!!:yeah:

Elphax
12th July 2006, 23:51
o sa ii bata, dar nu ii vad bine mai incolo

cip_81
13th July 2006, 11:01
Nu-i vezi bine mai incolo ? Iti dai jos ochelarii de cal si iti pui unii de vedere. Cu ei s-ar putea sa ii vezi si in grupe (vad ca sunt pe aici niste fiinte care chiar isi doresc sa nu se intample asta).

Diseara le dam un 2-0 scurt, nu mai mult.

sun
13th July 2006, 12:10
De la ce echipa l-a transferat Dinamo pe Blay ??

SILVIU99
13th July 2006, 12:44
De la ce echipa l-a transferat Dinamo pe Blay ??

de la la louviere din belgia sper sa confirme:ok:

me_maciu
13th July 2006, 13:21
dinamo nu se va impiedica de amatorii astia...mai ales ca rednic a adus si o car de jucatori....4-0 pt dinamo (deocamdata nu am nimic cu voi,asta pana incepe campionatul :drak: )

SILVIU99
13th July 2006, 14:32
11 probabil pt meciul de diseara:
MOSS - BLAY, MOŢI, ŞT. RADU, PULHAC - MĂRGĂRITESCU - C. MUNTEANU, Ad. CRISTEA, STANICI - CL. NICULESCU, DĂNCIULESCU FORZAA DINAMO!!!3-0 FARA PROBLEME:yeah: :yeah:

maldini3
13th July 2006, 15:02
eu merg pe un 5-0 atat pentru Dinamo cat si pentru Rapid....

gheorghe
13th July 2006, 16:29
La ce experiente ratate are dinamu' prin Europa, nu m-ar mira sa piarda la scor in Malta. In fapt...asta e si dorinta mea!:yeah:

nsd
13th July 2006, 16:38
Meci uşor, succes.

Mar|us
13th July 2006, 16:58
Cred ca va castiga Dinamo azi.. la fel si Rapidu:)

apercele
13th July 2006, 17:27
La ce experiente ratate are dinamu' prin Europa, nu m-ar mira sa piarda la scor in Malta. In fapt...asta e si dorinta mea!:yeah:

faci niste comentarii care numai un gheorghe sau un vasile le poate face...:rosu:

eu zic ca va fi un antrenament lejer pentru Dinamo, si la pauza vor intra si rezervele sa se miste si ei umpic
oricum pascovici si cu ganea nu vor intra, nefiind refacuti complet

Ayrton
13th July 2006, 17:45
De refacuti sunt refacuti, insa Rednic zicea ca nu sunt antrenati, ca s-au alaturat lotului mai tarziu.

1-0 pt Dinamo. Atat imi doresc pt azi. Scor si spectacol vom face in retur! :great:

aetius
13th July 2006, 18:10
eu sper sa nu ajunga nici pana acolo :D

de ce ? crezi ca steaua va face iar un coeficient de exceptie gen 20,000, pentru ca altfel la modul cum gandesti ar trebui ca rapid, farul si evident dinamo sa fie eliminate inca din preliminarii.
pentru a avea un campionat mai bun ar fi foarte bine sa avem 4-6sau chiar 7 ( intertoto) echipe in europa.asa se duc draq blaturile , sau crezi ca un campionat unde 7echipe (europa0 +4 (evitarea retrogadarii)=11 echipe au un obiectiv clar si precis vor fi dispuse la blaturi sau aranjamente?
bafta la toti. si stelei. si rapidului. si farului. si pentru dinamo.
macar cand iesim in europa sa nu ne injuram reciproc.

dede
13th July 2006, 18:14
chiar daca de la dinamovisti ne putem astepta la orice in Europa, sau mai bine zis ne putem astepta doar la infrangeri, de data asta nu vor avea probleme
2-0 dinamo

starsteel
13th July 2006, 18:37
La meciul asta nu se pune decat problema scorului. 2,3 sau 4?

grande
13th July 2006, 18:39
4-0 pentru Dinamo si va urez o vizionare placuta :)

Vladek
13th July 2006, 20:00
In mod normal ar trebui sa fie o victorie usoara pentru Dinamo ... de la 3-0 in sus. Bafta si spor la carat puncte in visteria comuna a ligii lui Mitica ... ati cam ramas datori din sezoanele precedente :D :D

Seldon
13th July 2006, 20:05
La ce experiente ratate are dinamu' prin Europa, nu m-ar mira sa piarda la scor in Malta. In fapt...asta e si dorinta mea!:yeah:

Asa tanar si deja Gheorghe??? Pacat de tine. Daca nu tii cu o anumita echipa romaneasca, poti macar sa te abtii de la exprimarea dorintei esecului in meciuri internationale. Personal, as vrea sa vad toate echipele romanesti jucand in cupele europene in primavara.

maciu`s
13th July 2006, 22:11
cei de la dinamo ar fi bine sa dea si ei macar 4 goluri

maciu`s
13th July 2006, 22:14
dc nu sunt suporteri in tribuna?:O:O

apercele
13th July 2006, 22:17
e 1-0...hai baieti mai bagati 3 orgasme ptr nea maciu

maciu`s
13th July 2006, 22:26
eu plec..am vrut sa ma uit si la acest meci...dar e prea plictisitor...prea multa liniste in teren....sper sa castige si ea cu scor mare ;)...am plecat.....succes

cif2004
13th July 2006, 22:52
Dinamo ne face iar de kkt. Daca nici pe descultii astia din Malta nu poate sa-i "faca", degeaba se kk borcea pe el k vrea in liga campionilor. Apropo, cu rednic - antrenor, moss - portar si blay ala in teren, pe langa paduret, stefan, tames si nu mai stiu care, dinamo se bate sigur cu urziceniul, uta si vasluiul pentru evitarea retrogradarii.

apercele
13th July 2006, 22:59
ce ne faceam noi fara critica vasluienilor???
bine ca ne mandrim cu voi, daca dinamo face tara de ras...

White Shadow
13th July 2006, 23:02
Dinamo ne face iar de kkt. Daca nici pe descultii astia din Malta nu poate sa-i "faca", degeaba se kk borcea pe el k vrea in liga campionilor. Apropo, cu rednic - antrenor, moss - portar si blay ala in teren, pe langa paduret, stefan, tames si nu mai stiu care, dinamo se bate sigur cu urziceniul, uta si vasluiul pentru evitarea retrogradarii.

Stai linistit ca nici o echipa din Romania nu merita sa joace in Champions League , nu te mai lega tu de echipa Dinamo , toate echipele de club din Romania sunt slabe.

nemilosul
13th July 2006, 23:14
doamne ce echipa penibila

iar o sa faca romania de ***** dinam0

White Shadow
13th July 2006, 23:19
Bine ca sunteti voi buni.........

Hibernians 0 : 3 Dinamo

ce mai vrei ?

apercele
13th July 2006, 23:23
nemilosule, te faci tu de ***** cu comentarille tale
voi cu moldovenii aia 1-5 v-ati facut de *****...si si-a mai luat si nesu niste pumni in gura.....daca nu ai ceva bun de zis, tine ciocul mic tati

nemilosul
14th July 2006, 00:01
nemilosule, te faci tu de ***** cu comentarille tale
voi cu moldovenii aia 1-5 v-ati facut de *****...si si-a mai luat si nesu niste pumni in gura.....daca nu ai ceva bun de zis, tine ciocul mic tati

pe nesu daca l-as veda i-as da si io pumni in gura la cat de terminat e

din cate stiu voi ati furato de la o echipa de bucatari(a cata oare) cu 1-0

macar aia erau jucatori profesionisti..

oricum astept multumiri pt ca datorita Stelei aveti ocazia sa va uitati la un meci oficial miercuri sau joi(nu pt mult timp)

gicu
14th July 2006, 00:08
da, am mai vazut meciuri de-astea, "de miercuri" unde v-ati (si ne-ati) facut de ***** cu niste pensionari :D

Meciul cu maltezii a fost unul de antrenament, in continuarea pregatirii incepute in Franta. Echipa din repriza a IIa este mai aproape de ce vreau eu....Tames si C. Munteanu nu se ridica la nivelul lui Dinamo. Pana incepe campionatul intern Rednic are timp sa-i puna pe toti la punct cu pregatirea.

cif2004
14th July 2006, 00:09
Mare antrenor rednic asta, noroc de ganea k si-a facut treaba si l-a scos din foame.

nemilosul
14th July 2006, 00:33
da, am mai vazut meciuri de-astea, "de miercuri" unde v-ati (si ne-ati) facut de ***** cu niste pensionari :D

Meciul cu maltezii a fost unul de antrenament, in continuarea pregatirii incepute in Franta. Echipa din repriza a IIa este mai aproape de ce vreau eu....Tames si C. Munteanu nu se ridica la nivelul lui Dinamo. Pana incepe campionatul intern Rednic are timp sa-i puna pe toti la punct cu pregatirea.
pensionarii aia de bine de rau au fost 5 ani la rand in liga

si au ocupat locu` 3 intr-o grupa cu real si alte echipe puternice

nu cred ca isi are rostu sa ne contram cu performantele europene ca deveniti jalnici

cea mai usoara grupa...toata lumea o declara ati luat ultimu` loc...no comment

noi "am facut de rusine romania" cu o semifinala de cupa europeana adik echivalentul cu cea mai mare performanta europeana a voastra

Vlad
14th July 2006, 00:35
pai e echipa in formare si are si un antrenor nou, ii normal sa nu obtina cine stie ce rezultate din start (ca vad ca tot criticati pe Dinamo)
dar ce vorbesc? 4-0 pentru Dinamo, eu zic ca e un scor foarte bun si au pornit cu dreptul in aceasta campanie

White Shadow
14th July 2006, 00:44
Mai incetati mey sa va contrati atata , cand va reusi sa treaca o echipa romaneasca de grupele Champions League atunci putem sa declansam fiesta in Romania , normal ca e superb ce au reusit cele doua echipe sezonul trecut in cupa UEFA in comparatie cu nivelul de trai din Romania , trebuie sa recunoastem ca suntem o tara saraca si nu ne putem lupta cu echipele din Champions League , acolo putem sa discutam despre performante europene.

Victorie clara pt Dinamo , nu mai conteaza altceva , scorul conteaza.............

delaparis
14th July 2006, 00:46
Nu suntem o tara saraca ...
Suntem un pic in urma doar atit ... :rolleyes:

Rabdare ... va veni si vremea noastra .... :yeah:

White Shadow
14th July 2006, 00:53
"un pic" ?.......un pic mai mult.........ai dreptate , sunt sigur ca va veni si vremea noastra , a vazut tot poporul ce au reusit cele 2 echipe sezonul trecut in cupa UEFA , e un inceput , sper ca toate 3 echipele din Bucuresti sa joace cat mai bine in cupele europene pt ca ar fi cazul sa ne mai trezim si noi ca prea mult am hibernat.

delaparis
14th July 2006, 00:58
Nu mai vorbi de URSU ca acu' vine si face vraiste ... :happy

Parerea mea in ceea ce zici e ca se poate si se va intimpla ... dar inca nu stiu cind ... :rolleyes:
Poate anul asta ... poate la anu' ... depinde de rapiditatea/lentoarea de gindire a celor care au puterea / au bani ... :rolleyes:

Elphax
14th July 2006, 01:03
Nu mai vorbi de URSU ca acu' vine si face vraiste ... :
ha ha ha ha
traume? :D

delaparis
14th July 2006, 01:10
Eu ? ... nici macar ... dar altii poti sa fi sigur ... :D

White Shadow
14th July 2006, 01:12
parca a fost prins ursu , nu ?.......a scapat ?

delaparis
14th July 2006, 01:13
Nu mai are coada ... :happy

White Shadow
14th July 2006, 01:14
dar tot urs a ramas , un urs mai special , un prototip.........

delaparis
14th July 2006, 01:17
dar tot urs a ramas , un urs mai special , un prototip.........

Ursu (animal ) are coada ? ... :o:

White Shadow
14th July 2006, 01:19
ce........am spus eu ca are coada ? unde ?............

delaparis
14th July 2006, 01:22
Nu ... nimic ...

White Shadow
14th July 2006, 01:27
in fine......sa revenim la subiect , victorie pt Dinamo , victorie pt Rapid cu echipe de 2 bani , sunt dezamagit ca jucam in continuare tururi preliminare cu echipe de 2 bani si asa va fi intotdeauna , vom juca cu echipe de 2 bani....

whitewildstuff
14th July 2006, 01:57
Nu e vina noastra ,Shadow,in anii 80 jucam sferturi din cinci duble,acum jucam in grupe din 5 duble.Performantele noastre sunt la timpul trecut(16,19,23,24 de ani).Ne certam,votam impotriva,dar performanta nu mai este.NU SUNTEM COMPETITIVI,ASTA-I ADEVARUL!!JIJI,MITICA,BADEA,IANCU mai nou,nu vad din sportul asta decat o cale sa castige pe mai multe planuri.Cine pierde??Noi,suporterii!!!!

mblue
14th July 2006, 08:26
Mai incetati mey sa va contrati atata , cand va reusi sa treaca o echipa romaneasca de grupele Champions League atunci putem sa declansam fiesta in Romania , normal ca e superb ce au reusit cele doua echipe sezonul trecut in cupa UEFA in comparatie cu nivelul de trai din Romania , trebuie sa recunoastem ca suntem o tara saraca si nu ne putem lupta cu echipele din Champions League , acolo putem sa discutam despre performante europene.

Victorie clara pt Dinamo , nu mai conteaza altceva , scorul conteaza.............

faptul ca romania e o tara saraca nu e o scuza, in ucraina nivelul de trai este mult mai mic si au avut si 2 echipe in acelasi sezon in cl. referitor la saracia tarii e mai complexa problema, daca privim din prisma nivelul general de trai ii tara saraca, daca privim din alte unghiuri, incep sa am dubii. referitor la meciul de ieri, malta e un paradis financiar dar asta nu se vede in fotbal.

eminem_rules
14th July 2006, 09:40
La cum joaca dinamo nu vor trece niciodata de turul 2 preliminar.(adica vor fi eliminati de o echipa mica )

Aurel.D
14th July 2006, 09:49
S-a vazut ca mai sunt destule de pus la punct, insa mi-a placut faptul ca echipa joaca agresiv, se incearca jocul cu pase din prima, iar in aparare s-au dublat bine. S-a vazut ca au tratat jocul serios,chiar daca au jucat cu o echipa mai slaba.
In principiu sunt multumit de directia pe care o impune Rednic, oricum diferenta mare fata de jocul batranesc din returul trecut si sunt convins ca dupa antrenamentul asta Rednic va sti ce si unde sa regleze.
Pesonal cred ca va avea rezultate mai bune decat Andone.

Ayrton
14th July 2006, 09:57
Cel mai important e tonusul si moralul jucatorilor: se vede ca nu mai sunt stresati si presati precum in ultimele 6 luni.
Despre joc, mai e loc de crestere, si sunt convins ca asa se va intampla, intrucat suntem doar la primul meci, si nu poate merge totul ca pe roate din prima... abia in 4-5 saptamani vom avea adevaratul Dinamo. Pana atunci mai e timp.

As vrea sa remarc si faptul ca Dinamo a inceput jocul de ieri cu 4 jucatori proveniti din propria pepiniera: Radu Stefan, Pulhac, Paduretu si Tames. :ok:

cip_81
14th July 2006, 10:32
Nu putem trage concluzii dupa primul meci si dupa o perioada de pregatire de doar 3 saptamani...plus faptul ca 1/2 de echipa este schimbata. oricum, fata de sezonul trecut, se observa o mai mare dinamica din partea jucatorilor. Am spus-o inca de la incepul pregatirilor...inceputul s-ar putea sa nu ne fie favorabil...vor fi chixuri, vor fi jocuri mai putin reusite, vor fi greseli...important e ca Rednic sa "comprime" cat mai mult aceasta perioada.


La ce experiente ratate are Dinamo prin Europa, nu m-ar mira sa piarda la scor in Malta. In fapt...asta e si dorinta mea!

Si dorinta mea e daca te-as vedea cu jugulara sectionata. Ti-o poti provoca singur...cu propria-ti unghie. Hai, bag-o adanc...doar esti un gheorghe.

P.S. Dupa mult timp am vazut un prim 11 la Dinamo facut exclusiv de antrenor.

maldini3
14th July 2006, 10:44
eu merg pe un 5-0 atat pentru Dinamo cat si pentru Rapid....



mda am fost pe aproape.... in retur cred ca dam peste 5 .... un 6/7- 0 ...

desi mai sunt multe de pus la punct... astia sunt prea slabi....

Hipgnosis
14th July 2006, 10:52
Nu cred ca dupa meciul asta isi poate face cineva o parere realista despre jocul lui dinamo.
Scoruri de maidan, cu adversari neprofesionisti. Cupele europene incep in septembrie, acum sunt antrenamente.
Nu va mai bucurati la rezultate de astea in tururile preliminare, vorbim la primavara. :ok:

the lion king
14th July 2006, 10:59
maltezii au fost penibili,in romania ar fi in Liga 3 si s-ar bate si acolo la retrogradare.nu s-a vazut in acest meci daca dinamo are sau nu sanse de viitor...vom vedea.

SILVIU99
14th July 2006, 13:29
victorie fara dubii a lui DINAMO.in prima repriza jocul na mers prea bine dar a doua repriza problema sa mai remediat.cea ce conteaza este ca DINAMO a castigat cu 4-0 si 99% este calificata.

gicu
14th July 2006, 13:59
Nu cred ca dupa meciul asta isi poate face cineva o parere realista despre jocul lui dinamo.
Scoruri de maidan, cu adversari neprofesionisti. Cupele europene incep in septembrie, acum sunt antrenamente.
Nu va mai bucurati la rezultate de astea in tururile preliminare, vorbim la primavara. :ok:
Nu ne bucuram de rezultate din astea, ne bucuram de jocul in sine. Se observa o schimbare in bine in atitudinea pe teren a jucatorilor (comparand cu ultimele 6 luni) si asta ne da sperante :) Mai mult, asa cum au observat unii dintre noi, sunt multi dinamovisti de valoare in actualul lot care-s crescuti de noi /hello

Ayrton
14th July 2006, 14:09
Dap! :ok: ... chiar ca putem face aproape o echipa numai din fosti juniori dinamovisti din ce avem in lot: portarii Oltean si Matache, fundasii R.Stefan, Pulhac, Pascovici, mijlocasii Tames, Ropotan, Paduretu, Pacurar, atacantul Baltoi. /hello

aetius
14th July 2006, 14:59
bravo ma baieti. ziceau unii pe forum ca dinamo si rapid nu se califica. au reusit deja asta pt ca au jucat serios . ce se intimpla daca jucau la bascalie?
ceva de genul Ujpest Budapesta - FC Vaduz 0- 4!!!!

dede
14th July 2006, 16:01
dupa cum ma asteptam, fara probleme...

Hipgnosis
14th July 2006, 17:00
Nu ne bucuram de rezultate din astea, ne bucuram de jocul in sine. /hello

"Jocul in sine" pe care l-ai vazut tu a venit tocmai datorita faptului ca adversarii au fost la un nivel nextrem de scazut. Oare in fata unei aparari sigure si a unui mijloc bun, mai mergea jocul la fel? Asta e intrebarea?
Oare in fata unui atac putinteeeeeel mai serios, scapa dinamo fara gol?
Astea sunt intrebari la care vom avea raspuns abia dupa 4-5-6 meciuri cu echipe cel putin la nivelul Otelului sa zicem.

sun
14th July 2006, 17:35
Blay , pentru noi esti Daouda doi :D


Dinamo a jucat prost prima repriza , Rapid pe a doua . Asta e tot ce poate fi zis

apercele
14th July 2006, 17:44
Blay , pentru noi esti Daouda doi :D


ptr voi e nicolita 2 :ok:

gicu
14th July 2006, 20:19
hipgnosis, O. Marseille e de nivelul Otelului? :D Ca si cu OM am vazut aceeasi atitudine pozitiva a jucatorilor dinamovisti. Au fost doua meciuri consecutive asa ca pot sa spun ca-i o schimbare fata de meciurile din returul 05/06

Diodude
14th July 2006, 23:21
Auzi comentarii la administratorii care scriu articole la Onlinesport:"Dupa victoria chinuita din Malta...."Unde dracu au vazut astia victorie chinuita ca aia in a 2-a repriza nu mi-aduc aminte sa fi intrat 1 singura data in careul lui Dinamo.Au avut singura ocazie din tot meciul atunci la 1-0 pentru Dinamo cand a dat ala cu capul de parca sa speriat ca ar fi putut sa dea gol.In schimb s-au aparat tot meciul cu 8 jucatori in fata portii,ei(stafful Onlinesport) ce or fi vrut sa bata Dinamo cu 15-20 la zero???Nu pot sa zic ca Dinamo a facut un meci mare ieri,dar ca sa scrii ca la 4-0 a fost o victorie chinuita tre' sa fi ori stelist ori rapidist bolnav!!!

Hipgnosis
16th July 2006, 14:06
hipgnosis, O. Marseille e de nivelul Otelului? :D Ca si cu OM am vazut aceeasi atitudine pozitiva a jucatorilor dinamovisti. Au fost doua meciuri consecutive asa ca pot sa spun ca-i o schimbare fata de meciurile din returul 05/06


am zis 4-5-6 meciuri cu echipe cel putin ca otelul
iar olimpique marseille, chiar daca are 2 cuvinte in titlu, tot una 1 :evil:
lasand gluma la o parte, carcotasii pot aminti si de infrangerea cu amatorii din divizia a patru franceza.
e greu de spus care e fata reala a lui dinamo. probabil ne vom clarifica abia prin noiembrie, dar ne vom face o parere cat de cat realista abia in septembrie.

Rossi
19th July 2006, 01:51
Auzi comentarii la administratorii care scriu articole la Onlinesport:"Dupa victoria chinuita din Malta...."Unde dracu au vazut astia victorie chinuita ca aia in a 2-a repriza nu mi-aduc aminte sa fi intrat 1 singura data in careul lui Dinamo.Au avut singura ocazie din tot meciul atunci la 1-0 pentru Dinamo cand a dat ala cu capul de parca sa speriat ca ar fi putut sa dea gol.In schimb s-au aparat tot meciul cu 8 jucatori in fata portii,ei(stafful Onlinesport) ce or fi vrut sa bata Dinamo cu 15-20 la zero???Nu pot sa zic ca Dinamo a facut un meci mare ieri,dar ca sa scrii ca la 4-0 a fost o victorie chinuita tre' sa fi ori stelist bolnav!!!

esti nebun ?

pai ce ai vrea sa scrie ?

daca nu stiai afli acum ca OLS e un site stelist ... cei care se ocupa de fcsteaua.ro se ocupa si de ols ...

Aurel.D
19th July 2006, 14:43
Ei pot sa scrie ce vor.
Noi vedem foarte bine ce se intampla pe teren si stim sa judecam echipa foarte bine dupa ceea ce face nu dupa ceea ce scriu unii.

Ayrton
20th July 2006, 09:54
Au votat ca Dinamo pierde calificarea:

BAK, cif2004, cristane, djclausz, dOn-JJ, eminem_rules, enachecosmin, gheorghe, mikiuta, neatai, nemilosul, Petrut, PIMP, sun, The G.O.A.T., TNT

:lol:

cip_81
20th July 2006, 10:53
Exista 2 variante. Ori asa isi doreau sa se intample, si, in cazul asta, nu sunt de condamnat...ori, pur si simplu, chiar n-au nicio treaba cu sportul asta...si, la fel...nu sunt de condamnat. Avand in vedere ca printre ei se afla un gheorghe, mai plauzibila e a doua varianta a doua....

aetius
20th July 2006, 16:27
Pt cei ce au votat ca Dinamo nu se califica am o intrebare:
Stii ce echipa din Europa ultimului deceniu a intors de la 0-4 si s-a calificat ?
De Ce ? Pt ca eu stiu ca niciuna!!!!

resita
26th July 2006, 15:22
Au votat ca Dinamo pierde calificarea:

BAK, cif2004, cristane, djclausz, dOn-JJ, eminem_rules, enachecosmin, gheorghe, mikiuta, neatai, nemilosul, Petrut, PIMP, sun, The G.O.A.T., TNT

:lol:


inseamna ca nu sunt romani. :rosu:

hai DINAMO

Jerry20cm
26th July 2006, 15:24
inseamna ca nu sunt romani. :rosu:

hai DINAMO

ba sunt romani
da te face sa te gandesti la cata prostie exista in unii:D(bine in afara de prietenii mei stelisti care vad ca au votat si ei :D) .

100%rapidist
26th July 2006, 15:25
Au votat ca Dinamo pierde calificarea:

BAK, cif2004, cristane, djclausz, dOn-JJ, eminem_rules, enachecosmin, gheorghe, mikiuta, neatai, nemilosul, Petrut, PIMP, sun, The G.O.A.T., TNT

:lol:

Nu stiu de ce au votat inpotriva lui Dinamo dar stiu ca acesti oameni nu sunt intregi la cap!!!Maltezi aveau 1% pt calificare!!1

Universal
26th July 2006, 19:37
Succes Dinamo :ok:

Sa va vedem in grupe , cu cat mai multe punkte, cu atät mai bine

100%rapidist
26th July 2006, 19:42
Cu siguranta Dinamo se califica in primavara europeana si cu siguranta nu se va mai repeta ce sa intamplat la Marsseli!!!!!Pacat pentru Chiaia care sa zbatut pana in ultimul sa inscrie!!!!A reusit dar din pacate....!!!!

Universal
26th July 2006, 19:54
Dar din päcate arbitrul fluierase sfärsitul meciului, desi golul fuses dat in acele secunde. Cu acel gol, Dinamo era in 1/8.

Acum trebuie sä o ia de la inceput, saä fie puternici si calmi :ok: numai asa poti face performantä

Ayrton
27th July 2006, 13:15
Azi capitanul Danciulescu a anutat ca vor incerca sa faca spectacol cu maltezii... Sper totusi sa si castige :) , ca i-am luat pe bilet la pariuri, chiar daca au o cota minuscula 1.05 la victorie... cea mai mica dintre toate meciurile de azi...

Jerry20cm
27th July 2006, 13:17
Azi capitanul Danciulescu a anutat ca vor incerca sa faca spectacol cu maltezii... Sper totusi sa si castige :) , ca i-am luat pe bilet la pariuri, chiar daca au o cota minuscula 1.05 la victorie... cea mai mica dintre toate meciurile de azi...

pai crezi ca vor reusi performantza sa nu castige???:happy

SILVIU99
27th July 2006, 13:20
5-0 PRONOSTICUL MEU goluri DANCIULESCU .CLAU2,GANEA SI CRISTEA/hello /hello

Gabriel28
27th July 2006, 13:27
eu nu sunt dinamovist, dar cred ca bat dinamo cu 6-0

Universal
27th July 2006, 13:37
Eu cred cä va fi 3-0 si Dinamo in turul 2 :ok:

Ayrton
27th July 2006, 14:29
4-0 a licitat cineva? Nu? Atunci 4-0 din partea mea! :)

Vlad
27th July 2006, 14:58
unde joaca acas'?
un 5-0 pentru Dinamo ii bun!

Ayrton
27th July 2006, 15:05
Da, acasa.

Echipa probabila:
Moss - Blay, St.Radu, Pascovici, Pulhac - Paduretu, Margaritescu, C.Munteanu - Danciulescu, Niculescu, Ganea

Jerry20cm
27th July 2006, 15:10
Eu as vrea sa vad un scor de genul 10/11-0 :D ca nu cred ca am vazut vreodata in direct asa ceva:D

Ayrton
27th July 2006, 17:20
Si eu as vrea...
Cel mai mare scor realizat de Dinamo in cupele europene:

Cupa Campionilor Europeni, 73/74, 11-0 cu Crusaders.
;)

Luis Garcia10
27th July 2006, 17:41
sa fie victorie la scor!

dragos_popa17
27th July 2006, 17:42
Un gol la 10 minute n-ar strica. Ne-am mai destinde si noi putin :D

Later edit: golurile din partea lui Dinamo, normal :D

delaparis
27th July 2006, 17:46
Bate cu trei goluri diferenta ...

Se poate vedea meciul undeva pe net ?

Ayrton
27th July 2006, 17:58
pe www.dinamomania.net
dar cred ca trebuie sa fii abonat...

delaparis
27th July 2006, 18:04
thanks ... ma uit sa vad cum este

Apropos esti sigur ca ii baga pe toti trei in atac (Danciu, Ganea , Claugol ) ?

Ayrton
27th July 2006, 18:11
Asa se pare... fata de echipa ce o anuntam eu la pranz, se pare ca va juca Goian titular...

Vlad
27th July 2006, 18:20
Si eu am auzit ca Rednic vrea specatcol sau ma rog multe goluri, si de aia baga 3 atacanti. Sper sa bata recordul ala care il au cu Crusaders!

Universal
27th July 2006, 19:17
Wow, va fi o echipää ultraofensivää, un 3-0 minim ar fi perfect :ok:

Spectacol total !!

hai Dinamo!

Universal
27th July 2006, 21:12
Hai Dinamo Hai Dinamo! Te iubim! Sverige&Deutschland Power!


Hai Romänia! hai Dinamo! hai Steaua! hai Rapid!

SILVIU99
27th July 2006, 21:50
slabut prima repriza sa speram ca a doua va fi mai buna/hello /hello

Universal
27th July 2006, 22:09
Banati-l, cu toatää pläcerea, un om cu caracter 0

Universal
27th July 2006, 22:12
Hai Dinamo, sper ca Ganea sa dea 2 goluri si Danciulescu 1 ar fi frumos :ok:

papiman
27th July 2006, 22:14
dinamo?

dj_jaxxx
27th July 2006, 22:16
gooooool, 1-0 :D

duru2000
27th July 2006, 22:18
Daca ne chinuim cu amaratzii ashtia, ce-o sa facem in turul urmator? Mirceao, pune biciul pe ei si nu mai face experimente cu tot felul de sarbi de mana a 2-a

Universal
27th July 2006, 22:22
haidetriu,incä 2 goluri sä vedem si pot fi fericit...incä 2 goluri baieti..2 goluri..

dj_jaxxx
27th July 2006, 22:22
gooool!!! Danciu! :)

Universal
27th July 2006, 22:23
Goooooooooooooooooolllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllll


YUHUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!! !


2-0!

Wunderbar! Sunt suporter Steaua dar mä bucur forte mult cä Dinamo in sfärsit aratä cä poate!

duru2000
27th July 2006, 22:24
Greu si-au mai dat drumul, noroc cu Danciu-gol care ne-a scos din kkt si rusinea de a pierde puncte pretioase... ca sa nu vorbim de coeficientul UEFA !
Mai e timp de inca 2 goluri, ca doar o lovitura de la marginea careului trebuie transformate de Niculescu.

resita
27th July 2006, 22:27
se pare ca jucam bine numai a doua repriza ( meciul tur la fel)
hai DINAMO

Gabriel28
27th July 2006, 22:27
in sfarsit am marcat!! inca un punct acolo la coeficient :D se aduna...unu cate unu :D

Universal
27th July 2006, 22:35
Haideti bäieti..incä un gol...am pus over 2.5 pe voi..haideti..incä un gol mai am nevoie si gata, am cästigat :ok: jucati bine, dar un gol...

Universal
27th July 2006, 22:36
Cät este 2-0 sau 3-0?

dj_jaxxx
27th July 2006, 22:36
2-0 deocamdata

Universal
27th July 2006, 22:48
Yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeesssssssssssssssssss ssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss ssssssssssssssssssssssssssssss


3-1!!!!!

dj_jaxxx
27th July 2006, 22:52
4-1! bun asa :)

RstInPc
27th July 2006, 22:54
Hai si un 5-1.....autogol !

Guvidul
27th July 2006, 22:55
mosss e the best : inca un an al lui dinamo cu cel mai bun portar din romania . mai bine intra in poarta borcica pt ca el daca o comite il intelegem :are in vacanta kreierul

dj_jaxxx
27th July 2006, 22:56
/hello Bravo Dinamo!!! /hello

SILVIU99
27th July 2006, 23:00
BV DINAMO/hello .....insa totusi prima repriza slaba a doaua au jucat binisor oricum important e cam castigat si ne-am calificat mai departe/hello ......i-am remarcat pe BLAY,AD.CRISTEA SI PREDESCU(foarte bun pustiu) in schimb m-a dezamagit MOSS

Guvidul
27th July 2006, 23:00
/hello Bravo Dinamo!!! /hello

ai dreptate un adevarat moment de fericire.
asa se vede din stuf ?

cip_81
27th July 2006, 23:06
Un off-topic si un topic:

sa incep cu off-topic-ul: chiar nu se gaseste cineva sa-l zboare definitiv pe acest zob? Poate omul sufera de Tourette si voi il retineti pe aici, cand el de fapt ar trebui sa urmeze un tratament de specialitate (chiar daca sansele sunt minime).

on-topic: e clar, Rednic are mult de munca la echipa asta. Astept primul meci adevarat, si abia apoi pot trage primele concluzii.

Vlad
27th July 2006, 23:50
Noroc ca n-am prins prima repriza, cica a fost plictisitoare.
In a doua totul a mers bine si frumos (in special Cornel Predescu) cu exceptia acelei faze in care Moss (sau cum il chema) a scapat mingea.

cif2004
27th July 2006, 23:56
Care 10-1 ????
4+5=9
grea matematica asta!!!

Aurel.D
28th July 2006, 09:52
Hai mai, ce dracu, a respins si Moss o minge in fata si va luati una, doua de el?? Nu este corect!
Ala fost un sut cu pamantul chiar in fata portii si astea sunt cele mai nasoale, este riscant sa incerci sa o prinzi. Eu as invinovati acolo fundasii, ca nu au fost atenti la el daca va respinge sau nu, ca sa intervina.
Una peste alta eu am incredere in ce nou veniti si in Rednic. S-ar putea sa avem un inceput de sezon mai greu dar este normal in conditiile astea.

dragos_popa17
28th July 2006, 10:03
Mingea n-a fost cu pamantul, dar oricum nu conteaza. Sutul a fost bun. Important e ca Dinamo a trecut cu scorul general de 9-1 (cel mai mare din acest tur).

sun
28th July 2006, 12:28
Blay a fost cel mai bun jucator de pe teren , a salvat foarte bine o faza singur cu portarul a maltezilor si a centrat perfect pentru Munteanu la golul 4 :ok:

Am auzit ca Dinamo a mai adus inca un sarb ( nu stiu exact cum il cheama ) , daca il adunam si pe Kalanga ies vreo 27 de jucatori . Cam multi , parerea mea ;)

Ayrton
28th July 2006, 12:43
Sarbul se cheama Leo Lerinci, e mijlocas central de picior stang, 30 de ani, 1.90 inaltime, a mai jucat la Vojvodina Novi Sad, Steaua Rosie Belgrad, St Gallen, Murcia, Ethnikos. Are in palmares 2 titluri de campion si 3 cupe ale Iugoslaviei.