PDA

View Full Version : Giovanni Becali,presedinte la Steaua



Bogdy LFC
11th November 2007, 16:12
Lovitura de imagine! Impacarea dintre finantatorul Stelei, Gigi Becali, pe de o parte, si fratii Victor si Giovanni Becali, pe de alta parte, este pe cale sa provoace un cutremur in Ghencea. Gigi Becali doreste sa-l instaleze pe varul sau in functia de presedinte la Steaua. In acest fel, finantatorul crede ca la Steaua vor veni numai jucatori de valoare care sa salveze clubul din Ghencea si sa readuca Steaua pe culmile gloriei.

Latifundiarul i-a dat mana libera impresarului, care va fi responsabil cu transferurile la Steaua, din iarna. Mai mult, Gigi Becali este dispus sa-i puna la dispozitie varului sau si o suma impresionanta de bani, aproximativ 20 de milioane de euro.

Eo cred totusi k NU va fi benefica pt club venirea acestuia :angry:

Geografu
11th November 2007, 16:24
Nu cred ca se va intampla asta dar oricum eu zic ca va aduce jucatori buni la Steaua.Chiar daca marile vedete vor pleca cred si sper ca vor veni jucatori de valoare datorita domniei sale....:rolleyes:

YoYoyOi
11th November 2007, 18:12
iar baga asta bani in jucatori :sleep:

de vreo 3 ani tot baga zeci de milioane.... numai jucatori de valoare nu vad :(

Datenshi
11th November 2007, 18:15
Nu cred ca se va intampla asta dar oricum eu zic ca va aduce jucatori buni la Steaua.Chiar daca marile vedete vor pleca cred si sper ca vor veni jucatori de valoare datorita domniei sale....:rolleyes:

Mda, cum au venit si la Rapid si Dinamo pe vremea lui...

Liviu
11th November 2007, 18:18
Probabil doar o speculatie, asta ne-ar mai lipsi, un dinamovist presedinte la Steaua. Antrenor Esteban Vigo ? :o:

"Nu este adevarat ca Giovani va veni presedinte la Steaua. Nu este adevarat nici macar ca va ocupa vreo functie la club. Este adevarat ca ma va ajuta la transferuri. Eu sint patron si imi voi face datoria, voi baga bani, milioane, cit este nevoie, iar el isi va face meseria si va aduce sau va vinde jucatori" (George Becali)

YoYoyOi
11th November 2007, 18:29
baga pe dracu sa-l cate-n cap :jerk:

Radu
11th November 2007, 18:31
ce suparata e tanti yoyo :happy:happy:happy

YoYoyOi
11th November 2007, 19:01
pai suparata ma, ca tot ne ameninta cu super echipa pe care o va face, cu jucatori de zeci de milioane... si noi suntem vai de mama nostra :ciocan:

dede
11th November 2007, 20:26
Steaua nu e nici dinamo, nici rapid, sa vina asta :mda: sa stea la locul lui

Sorin Blaj
11th November 2007, 20:28
Dupa Dinamo si Rapid, a venit randul Stelei. Stiti la ce ma refer,

Ioca10
11th November 2007, 23:59
vrajeli:sleep:

4star
12th November 2007, 09:20
Sa vina Giovani si sa plece impreuna cu varul lui de la Steaua.. dar cat mai repede posibil.

Vladek
12th November 2007, 10:39
Dupa Dinamo si Rapid, a venit randul Stelei. Stiti la ce ma refer,

Da, se apuca de vandut Giovanni ce mai avem si noi bun iar in schimb ne vom alege cu petardele si expiratii aflati sub contract cu el, alde Soava, Barcaoan, etc.

APPopescu
11th December 2007, 16:11
Steaua noastra in mana familiei si a clanului Becali? Oare nu a fost odata si in mana dictatorilor Ceausescu?