PDA

View Full Version : Sporturi Practicate



paulinio
6th February 2004, 15:16
Salutari!

Da, e prima mea aparitie in acest colt al "wonder-web", nu atiu cat de "activi" sunteti... asa ca as vrea sa-mi oferiti ocazia de a va cunoaste mai bine.

Prin urmare... Ce sport ati practicat (sau practicati) ??? (nu neaparat olimpic, sau nicic macar oficial)

O sa incep eu... cu un sport care nici macar nu este declarat ca "joc sportiv" decat poate informal intr-un cerc restrans de practicanti:

forbal pe asfalt (mingeae o sticla 0.5l umpluta cu nisip, iar jucatorii au role, cu care lovesc "mingea" cu scopul de a o introduce in poarta adversa)

(cu varianta inspiranta hochei pe asfalt: se foloseste crosa si puc)

Exista pe aici practicant ai acestul joc?

DRAGOS
13th February 2004, 12:43
Nu cred ca e cineva!!!! Bineinteles cu exceptia ta!!!

loridana
14th November 2004, 05:50
pare interesant, dar p aici p la noi nu prea se incumeta lumea la nou&aiurea

uti2102
14th November 2004, 13:04
Sa-ntzeleg ca intrebarea ar suna cam asha : "Ce sporturi extreme practicatzi ?"
Io fac parte din aria "normalilor" la acest capitol. Adik am jucat fotbal, baschet, handbal, volei, bowling, biliard...

Maximus
14th November 2004, 13:29
Ai uitat ... oina popica...

fia
14th November 2004, 14:11
Sporturi practicate: hmmm
Pai fotbal macar o data pe saptamana :D si ping-pong destul de des
In rest baschet, tenis, inot, volei, biliard, bowling ocazional,ski :)
Practicate macar odata: diving, handbal, roler-blading, patinaj, datul cu bicicleta :D si probabil ca si altele
Jocurile de carti presupun ca nu se pun :D

bog_tom
15th November 2004, 02:15
fia, ai prins ceva tehnici de ping-pong in Asia ? :evil:

fia
15th November 2004, 08:27
Un pic asa :) Oricum din pacate de cand m-am intors nu am mai jucat decat foarte rar, deci am mai pierdut din ele :D

bog_tom
15th November 2004, 19:21
bine atunci. ma duc sa dau o tura prin China Town (pe Canal Street mai exact) ca sa prind si eu niste scheme de la maestrii ping-pong-ului si apoi astept o provocare din partea ta :D

desdemona
24th December 2004, 02:28
Halbere? Anyone? :D

fia
24th December 2004, 09:28
@desdemona, @bog_tom : astept provocarile de la amandoi :)

desdemona
24th December 2004, 17:39
@fia :bere:
vezi ca bog_tom te asteapta deja :)

ieppy
24th December 2004, 17:41
La halbere sunt campion naional si continental pe 2 continente. Trebuie sa il vizitez pe bog ca sa fac 3 continente. :D

RxN
26th December 2004, 00:31
M-am apucat si eu de inot vara asta... :D .... ca-mi placea profesorul :))))))))))

desdemona
26th December 2004, 03:54
RxN - profesorul sau profesoara? ;)

bog_tom
26th December 2004, 05:16
mai degraba apa calda :D

realmadrid.com
26th December 2004, 13:53
Eu, cel mai mult joc biliard, acu mai nou snooker, dar joc ocazional fotbal, badminton ( sau cum se scrie), baschet, tenis de masa, patinaj....doar astea imi vin in minte acum:D

Vadim
26th December 2004, 14:57
Am facut de performanta tenis de masa si apoi baschet. De placere joc tenis de cimp, inot toate stilurile, stiu sa patinez pe gheata si pe role, joc batminton, bowling :), biliard :D si sah ;)

realmadrid.com
26th December 2004, 15:08
Vadime, cand te fac un meci de badminton....sau biliard:D:evil:

RxN
9th January 2005, 20:54
Profesor :D
Numele Cezar Badita va spune ceva? :)

Darkslowstar
10th January 2005, 17:58
Da, a fost/este inotator de performanta.


Eu am practicat tennis si judo cand eram mic. Joc mai mult sau mai putin regulat fotbal, baschet, ping-pong, badminton, cross, volei, inot,trekking.
Marea pasiune a ultimilor ani este escalada&alpinismul pe care il practic regulat, in cursul saptamanii la panou si in we la cocotz la munte. Din cauza asta celelalte sporturi cam au de stat la coada.

Freestyle
12th January 2005, 12:59
in primu rand vroiam numa sa zic o chestie: Dragos,U rock! da,da la tine ma refer,juventin,fan Buffon,nici nu poate omu sa ceara m mult

ok,back to me
am cam facut de toate
am inceput cu tennis,la 7 ani ,am facut 2 ani performanta,dup-aia copii se prictisesc d unele lucruri...so i quit
dup-aia inot,2 ani,a trebuit sa renint la 14 ani,si inca imi pare rau ca nu am continuat :(
volei,de ceva ani,nu performanta,in echipa scolli,campionate judetene,intrascolare,turnee beachvolley,faze din astea.in orice caz,am castigat destul cu voleiul. de doua luni ,suntem vicecampioane judetene :rolleyes:
intre timp fac de ceva timp atletism de performanta,numa ca voleiu cu plonjoane si trantit pe jos nu fac bine la genunchi,si implicit la fuga ,asa ca...EXACT! is in stop pentru 2 luni.interdictie de fuga,si ma calca p nervi

m-am reapucat de inot,daca tot nu pot fugi,si e f bine acum

THE END :D

Anina
2nd February 2005, 12:09
In copilarie am facut timp de 2 ani, schi fond. In perioada de liceu jucam mult baschet. Mult mai tarziu am descoperit orele de aerobic, de care m-am tinut timp de 2 ani, pana am aflat ca voi fi mamica. Acum, tocmai am reluat patinele in picioare(de placere) dupa multi, multi ani de pauza. Este o placere sa faci sport !

Vadim
2nd February 2005, 14:43
Si eu am inceput sa merg la patinoar dupa ani buni (tot de placere), intr-adevar este superb, iar la vara imi iau si role. Cred ca metoda cea mai buna este sa combini mai multe sporturi. Eu acum iarna merg la patinaj, joc baschet in sala, alerg seara (nu toate o data, cite una pe zi - de fapt seara :), ca seara am timp). Sportul este indispensabil, iar treaba asta se vede in starea generala a corpului, in concentrare, atentie. E clar ca nu se poate fara sport, pentru mine este sigurul "drog". Ca sa nu mai spun ca somnul este mult mai bun si relaxant dupa sport.

Raptor
3rd February 2005, 03:24
Eu joc streetball... mai degraba basket de strada... la nivel... oarecare "amator". Stie Vadim mai bine cat de sau cat "nu" de amator.

Catalanul
6th February 2005, 13:40
Fotbal (in prezent) si Dans Sportiv (:P) cand eram mai mic :) de fapt dupa ce m-am lasat de dans m-am apucat de fotbal :D

mistress of ice
8th March 2005, 17:15
pey 7 ani inot :de vreo 2 ani atletism shi va asigur k dak nu ar fi asha ciudat shi hochei!!;))

Corrado*
8th March 2005, 17:23
Eu am facut 8 ani fotbal, dar m-am lasat anu' trecut ==> program infernal (Plecam la antrenament la 6 dim, ajungeam acasa pe la 10, plecam la 12 la scoala si ma mai intorceam pe la 6-7!