PDA

View Full Version : Vadim, comunist cu acte in regula



torn_beton
9th November 2007, 22:28
Vadime, ca simplu user al acestui forum imi permit sa te intreb in baza carui regulament l-ai banat pe userul White Shadow?

Si imi mai permit sa-ti pun aici un link cu regulamentul forumui(cel creat de tine) pentru ca se pare ca nu-l stii.
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1516

Nici nu mai e de mirare ca moderatorii pusi de tine in functii nu stiu regulamentul din moment ce nici cel care l-a scris nu-l stie.

Pe viitor iti sugerez sa iti schimbi atitudinea fata de userii de pe aici si sa nu te mai porti ca si cand ai fi pe tarlaua ta. Observ ca esti un mic Gigi Becali pe aici, cel despre care banuiesc(ca sa te citesc nu ma risc) ca ai o parere foarte proasta.

Si ca o incheiere, daca il elimini pe relansat si inca o mana de oameni de pe forumul asta, nu mai valoreaza doi lei, fie ei si vechi.

Ultima parte, citeste-o ca pe o parere strict personala.

delaparis
9th November 2007, 22:52
Tu cand ai intrat pe forum prima oara ? ... stai sa vad ... aha

Deci ca informatie pentru cei care gandesc ca tine, argumente de stilul "daca pleaca cei doi sau trei ... " etc sunt fumate de mult timp si de fiecare data s-a intamplat invers.
Ultima oara cand cineva a zis asta forumul avea cam 80 de useri maxim online concomitent. Azi sunt cam 150 in medie :rolleyes:

Deci pentru binele forumului poti pleca si tu si cu relansat linistit :ok:

La anu' poate dublam comunitatea cu ajutorul vostru :D

Esti mic copil debutant si increzut ... :(:rosu:

torn_beton
9th November 2007, 23:14
Pariziene, cand spui mic copil poate vrei sa si explici la ce te referi.

Daca te referi la data de inregistrare, atunci afla ca atunci cand eu eram inregistrat aici tu te incaltai cu fesu'. Daca te referi la activitatea pe forum, atunci imi permit sa-ti spun ca spre deosebire de tine unii au si viata sociala si servici si nu considera necesara o munca voluntara.

Poate sunt un increzut dar poate am si de ce. Spre deosebire de tine eu nu simt nevoia sa-mi arat muschii pe un forum, doar pentru ca am o pozitie de care foarte multi nici nu vor sa auda(nu mai cataloghez aici oamenii).

Partea cea mai distractiva e ca ai sarit sa-l aperi ca un catelus dar, in calitatea ta de subaltern devotat, ai uitat sa argumentezi decizia sefului tau.
Nici nu te banuiam ca ai avea ceva coloana vertebrala dar poate imi arati si mie regula aia din regulament care a fost incalcata de White Shadow.

Sanatate ....si virtute! :drak:

PPS: Nu te obosi sa-mi raspunzi acum cand nu stii ce sa-mi spui ca oricum citesc maine. :D
PS: Ca tot am vazut dincolo postul tau, nu exista acea regula a bunului simt. Pe langa asta e o ipocrizie sa pretinzi de la altul ceva de care nici tu nu esti in stare.(asta era tot legat de bunul simt). Posturile alea in care zici tu ca e mistocareala, etc sunt pe Diverse omule. Vezi ca scrie acolo scopul sectiunii diverse, reciteste in caz ca nu ai prins ideea.

Oare inaintea lui relansat cati de pe intern ar trebui sa dispara de pe aici daca tot apelati la cei 7 ani de acasa?

Elphax
9th November 2007, 23:22
parca i-ai cerut lui Vadim aia cu regulamentul, nu lui Delaparis

si esti destul de nou aici, abia ai cateva luni ...

delaparis
9th November 2007, 23:27
@torn beton: cum se "incalta cu fesu'..." ? ... :happy expresia asta nu o stiam recunosc ...


Da , tu ai viata sociala si servici iar eu nu am nimic ... sunt somer singuratic cu nevasta si doi copii, patron la compania mea etc ...:D
Sigur ca nu ma inalt la nivelul tau .


Despre ce muschi vorbesti ? cei de pe creier ?
aha ..
Sigur ca nu simti nevoia sa-i arati deoarece probabil ca nu posedezi materia prima ... Cum sa fabrici beton cand nu ai ciment ?


Despre argumentat ... vezi ca tocmai asta am facut in postul meu mai devreme ... ah acum constat ca nu ai inteles deci trec cu vedrea in speranta ca situatia se va ameliora in viitorul apropiat ... :ok:

iuli
10th November 2007, 01:07
cat de ingamfat poti sa fii ...

delaparis
10th November 2007, 01:12
este ? :D

SweetMan
10th November 2007, 01:31
sa-mi bag picioarele frantuzule , cum poti fi asa de ingamfat ?

delaparis
10th November 2007, 01:35
aha ...
deci daca unul imi zice ca nu am viata sociala iar eu ii argumentez ca nu are dreptate atunci sunt ingamfat ... stupid :rosu:

Nu am cu cine discuta ... inganfatilor :D

SweetMan
10th November 2007, 01:46
eh , mai inveti si tu ceva
prinde bine sa stii :ok:

delaparis
10th November 2007, 01:51
este ? :D

SweetMan
10th November 2007, 02:06
tu imi erai simpatic ,dar ,ai schimbat poza aia a ta cu stalin :(
ba ce imi place de omu ala :D

YoYoyOi
10th November 2007, 02:09
si faza este ca? :thinkso:

sau s-a schimbat tinta din Vadim in delaparis :groggy:

SweetMan
10th November 2007, 02:23
deci offtopic ... poti sa stergi posturile doamna :floricica:

torn_beton
10th November 2007, 10:36
parca i-ai cerut lui Vadim aia cu regulamentul, nu lui Delaparis

si esti destul de nou aici, abia ai cateva luni ...

Elphax, sunt mai vechi aici decat credeti multi dar asta nu are prea mare importanta.Cand eu eram aici delaparis probabil nu citea.

Ai dreptate l-am intrebat pe Vadim dar daca a sarit catelul ma ocup si de el in lipsa sefului.

@Pariziene, uite iti structurez cateva idei:
-in primul rand sa iti traiasca sotia si copii, la tine nu mai e vorba de viata sociala ci de familie
-esti prea mic pentru un razboi asa de mare
-poate ai firma dar nu stii sa o conduci(ma indoiesc ca ai totusi). Daca ai sti, alea cateva ore pe care le pierzi aici(fara beneficii) ai putea sa le aloci dezvoltarii firmei tale.
Daca nu iti face placere sa iti dezvolti firma, poate preferi sa petreci mai mult timp cu familia in loc sa iti arati muschii pe OLS.

Dintre toti moderatorii de aici tu esti cel mai comunist si cel mai arogant. Nu realizezi ca Vadim te-a adus fix unde a vrut, la o munca patriotica si doar ti-a vandut iluzia ca aici esti si tu important(dar de fapt esti doar mic). Baiat descurcaret Vadim asta.

In final astept si eu paragraful ala din regulament unde scrie ca se poate bana un user pentru lipsa de bun simt, mistouri, sau impartirea userului. :ok:

@Sergio: ce destabilizare a comunitatii a incercat relansat bre'? Voi ganditi cand scrieti? Sunteti pe un spatiu virtual, dar va simtiti toti atat de importanti in calitate de moderatori incat nu realizati ca unii nu ar accepta pozitia decat platiti(in bani ca in economia de piata nu in iluzii).
Poate imi explici si mie cum a incercat relansat teroristul sa destabilizeze forumul.

Hai ca am incheiat, ca pe multi nu va credeam asa copii fara perspective.

PS: mai sunt si moderatori la locul lor care doar au grija de anumite sectiuni(probabil de asta au si acceptat postul) si nu au nevoie sa se simta importanti(se stiu ei
bine).:ok:

PPS: Sa nu se inteleaga ca am ceva cu toti moderatorii, doar cu unii care sufera.

CFR1907
10th November 2007, 11:40
Vadime, ca simplu user al acestui forum imi permit sa te intreb in baza carui regulament l-ai banat pe userul White Shadow?

E adevarat ca ceea ce a facut White Shadow nu e scris in regulamentul forumului. Totusi, ca moderator ai mai multe obligatii decat ca un user normal. Si una din cele mai importante obligatii e aceea de a nu zice la nimeni ce se vorbeste pe sectiunea dedicata moderatorilor. Pentru acest lucru White Shadow si-a pierdut dreptul de a mai fi moderator. Ban-ul l-a luat deoarece ca pe langa faptul ca le-a zis la alte persoane ce se vorbeste in sectiunea respectiva, a dat si parola altor persoane banate pe forum, care au inceput sa posteze cu userul respectiv.

De asemenea avem si noi o portita in regulament:

1.8 Nu sint admise "clonele" sau inregistrarea sub alt nume pentru a evita suspendarea unui cont. O astfel de abatere duce la stergera conturilor si blocarea adreselor/plajelor de IP.

Practic White Shadow e clona unei alte persoane, deci dupa regulament userul respectiv trebuie banat.

tchibos
10th November 2007, 12:38
Ai dreptate l-am intrebat pe Vadim dar daca a sarit catelul ma ocup si de el in lipsa sefului.



tu ce functie ai man?.. sef de echipa de "paza" sau avocatul poporului .. cine te crezi de ceri tu socoteala... baga log out ca nu impresionezi pe nimeni.. scrii mult si fara sens

Cristian
10th November 2007, 12:50
A intrat in PCR ???

Balaci
10th November 2007, 13:57
Unde sunt actele?

Lordul
10th November 2007, 13:58
Torn_beton poate ne spui si numarul de cod al lui Vadim

Benny
10th November 2007, 14:16
White Shadow e convins ca regulamentul s-a aplicat corect. Vezi mesajul sau de pe Valea Plangerii.

In rest si mie imi pare rau ca nu va mai posta.

Lordul
10th November 2007, 14:29
e o pierdere grea pt acest forum atat Shadow cat si relansat dar capul sus si vom trece si peste asta

delaparis
10th November 2007, 14:38
@torb beton:
Nici nu ma mai obosesc sa-ti dau quote la ce prostii ai scris acolo deoarece am inteles perfect ce cunosti si ce nu in legatura cu forumul, Vadim , eu etc ...
Ai informatii din auzite din stanga si din drepata dar nimic concret ...
Incerci sa le pui cap si coada dar tot nu se leaga , evident nu cunosti esentialul.

Aici ma opresc deoarece am pierdut prea mult timp cu tine crezand ca ai ceva in cutie dar m-am inselat.

Pleaca ... lasa forumul asta sa se duca de vale si nu mai tot incerca sa-l salvezi

San Cristobal
10th November 2007, 15:20
Ma intriga , privind lucrurile din punct de vedere al relatiilor inter-umane , faptul ca indivizi , care au functii vremelice pe forumuri cu profil sportiv ( pot generaliza pentru toata aria forumistica ) , isi aroga prerogative sa izgoneasca useri de pe tarlaua pe care o pastoresc pe o perioada limitata de timp ...Cine plm mea esti tu , mai delaparis , sa-ti permiti sa te adresezi colegului tau de dialog , torn beton ( habar n-am cine e...) , cu propuneri definitive de genul "pleaca !:no:" ?

iuli
10th November 2007, 15:40
tu ce functie ai man?.. sef de echipa de "paza" sau avocatul poporului .. cine te crezi de ceri tu socoteala... baga log out ca nu impresionezi pe nimeni.. scrii mult si fara sens

Dar tu cine esti de te bagi ca musca-n cur? sef de echipa la pupincuristi sau ce?



PS. de parizian m-am convins, e super arogant, dar deh, e in Franta el si poate sa fie asa :cry:

Lover
10th November 2007, 16:07
iaaa,...treceti la munca, va platesc degeaba? gata vorbaria

Bogdy LFC
10th November 2007, 16:53
Un lucru apreciabil k torn_beton ii ia apararea lui White_Shadow dar NU cu sfidari la adresa regelui Vadim...cel mai bun admin din tara asta :ok:

Bumbescu
10th November 2007, 16:59
Vadime, spune-ne si noua te rog cum se simte limba astuia in cur ca suntem invidiosi pe tine:D

Ontopic: esti cam comunist Vadime, la tine nu mai e loc de "poate"....
O singura sansa de reabilitare mai ai: sa-i ceri scuze in public lui Gica Chioru:D

torn_beton
10th November 2007, 17:13
Vadime, spune-ne si noua te rog cum se simte limba astuia in cur ca suntem invidiosi pe tine:D


Trebuie sa te corectez aici Bumbescu , a astora ca vad ca sunt mai multi pe aici.

Sunt unii mai sus care nici macar nu merita sa ma obosesc sa le raspund.

@Pariziene tie vad ca ti-a raspuns cineva cu mai multa minte decat tine(evident) deja asa ca nu are rost sa o mai fac si eu. Si nu sunt primul caruia ii spui ca e liber sa plece, si nu ar fi normal nici daca era forumul tau.

Vadime in locul tau l-as da afara instant pe angajatul asta chiar daca face munca voluntara. Dar stiu ca asta nu se va intampla iar pe deasupra unde mai gasesti tu catelusi care sa-si faca atat de bine treaba.

Sergio_D
10th November 2007, 17:59
@Sergio: ce destabilizare a comunitatii a incercat relansat bre'? Voi ganditi cand scrieti? Sunteti pe un spatiu virtual, dar va simtiti toti atat de importanti in calitate de moderatori incat nu realizati ca unii nu ar accepta pozitia decat platiti(in bani ca in economia de piata nu in iluzii).
Poate imi explici si mie cum a incercat relansat teroristul sa destabilizeze forumul.

Esti serios cand ar trebui sa iei o atitudine mai relaxata si vice-versa... poate ca a sunat cam pompos ceea ce am vrut sa spun, insa teroristul relansat si-a gasit ca teren de joaca un spatiu inaccesibil, mai exact RA. Nu condamn ceea ce a facut el, nu ma priveste. Dar sunt unele aspecte care se discuta dincolo de baricada, aspecte care ar trebui sa ramana acolo.

Am sa evit sa-mi mai spun parerea referitor la toate aceste evenimente pentru ca am puternica impresie ca ma depasesc aceste lucruri. Nu stiu cum stau lucrurile, care sunt legaturile pe OLS, intre cine si cum. Nici nu ma intereseaza prea mult. Dar cand vad cum va hazardati pentru cine stie ce, raman surprins.

Jucati-va in continuare, distractie placuta!

Hard
10th November 2007, 18:14
Cata frustrare pe unii :rolleyes: tipic caracterului ROManesc.

Vadim
10th November 2007, 18:33
Vadime, ca simplu user al acestui forum imi permit sa te intreb in baza carui regulament l-ai banat pe userul White Shadow?

Si imi mai permit sa-ti pun aici un link cu regulamentul forumui(cel creat de tine) pentru ca se pare ca nu-l stii.
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1516

Nici nu mai e de mirare ca moderatorii pusi de tine in functii nu stiu regulamentul din moment ce nici cel care l-a scris nu-l stie.

Pe viitor iti sugerez sa iti schimbi atitudinea fata de userii de pe aici si sa nu te mai porti ca si cand ai fi pe tarlaua ta. Observ ca esti un mic Gigi Becali pe aici, cel despre care banuiesc(ca sa te citesc nu ma risc) ca ai o parere foarte proasta.

Si ca o incheiere, daca il elimini pe relansat si inca o mana de oameni de pe forumul asta, nu mai valoreaza doi lei, fie ei si vechi.

Ultima parte, citeste-o ca pe o parere strict personala.
1.8 Nu sint admise "clonele" sau inregistrarea sub alt nume pentru a evita suspendarea unui cont. O astfel de abatere duce la stergera conturilor si blocarea adreselor/plajelor de IP. Credeti-ne, moderatorii si administratorii studiaza.
Pentru ca Relansat a scris apeland userul White Shadow, a fost banat si cu cel de al doilea. In esenta, tot o clona este. Ti-a scris si CFR1907, e raspunsul corect.

Aici e mesajul respectiv: http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=1670278&postcount=123

O sa adaug in regulament ca userii nu au voie sa acceseze conturile altor persoane folosind parolele acestora. Vei punctul 1.11 care e mai clar, desi si 1.8 este suficient si cuprinde aceasta situatie nou creata.

In rest comentariile la adresa mea sau a unor oameni implicati in coducerea forumului nu le discut. E pierdere de vreme, se vede ca esti rau intetionat si subiectiv. Mai intai trebuia sa intrebi de ce a fost banat White Shadow, aici sau sa il intrebi pe el si vedeai. In nici un caz nu a fost banat pentru misto si ironii, din partea mea sa curga in valuri atata timp cat sunt glume si nu jigniri.

delaparis
10th November 2007, 18:45
..Cine plm mea esti tu , mai delaparis , sa-ti permiti sa te adresezi colegului tau de dialog , torn beton ( habar n-am cine e...) , cu propuneri definitive de genul "pleaca !:no:" ?

Ce sa-ti mai raspund si tie ? Ce nu ai inteles din ce s-a discutat aici ? Ai citit tot ?

Daca da atunci nu ai observat ca userul torn beton a amenintat cu plecarea lui de pe forum si inca "o mana de oameni" ...
I-am zis sa plece, evident daca vrea ...

Nu mi-am aratat niciun "muschi" sau alte prostii de genul celor scrise mai sus de tine si inca vreo doi ...

Si ca sa fie clar , cand un moderator decide ca cineva nu mai are dreptul sa posteze pe forum atunci baneaza definitiv contul si atat.

Ah daca te referi la felul in care le raspund unora care se cred mai importanti decat toata lumea de pe aici atunci DA ... eu raspund la aroganta cu aroganta.

Un pic de logica nu strica ... ia thd de la inceput, citeste post cu post si vezi cine a deschis subiectul, care a fost stilul pe care l-a adoptat iar apoi mai intreaba-te de ce am raspuns in felul asta ... poate pricepi de data asta si eviti sa mai folosesti limbajul asta la adresa mea.

Faci cum vrei dar oricum sa stii ca orice are o limita.

Vadim
10th November 2007, 18:48
Dar tu cine esti de te bagi ca musca-n cur? sef de echipa la pupincuristi sau ce?



PS. de parizian m-am convins, e super arogant, dar deh, e in Franta el si poate sa fie asa :cry:

Iar te-ai trezit fratica? Pai cui sa dea dreptate, unora care scriu sa se afle in treaba si apar numai la scandal? Da, si tu esti printre ei...

torn_beton
10th November 2007, 19:39
O sa adaug in regulament ca userii nu au voie sa acceseze conturile altor persoane folosind parolele acestora. Vei punctul 1.11 care e mai clar, desi si 1.8 este suficient si cuprinde aceasta situatie nou creata.



Vadime, 1.8 nu cuprinde nimic, tocmai de asta o sa adaugi in regulament.
Citeste definitia clonei si ai sa te convingi, desi vad ca deja stii asta din moment ce vei adauga in regulament.

Stiam foarte bine pentru ce a fost banat respectand o regula care nu exista dar va fi introdusa pe viitor. Ma subestimezi daca ai impresia ca nu am citit regulamentul sau nu stiam pentru e a fost banat cand am deschis threadul ala. Nu ti se pare ceva ciudat aici?

Ti-am subliniat partea interesanta a mesajului tau.
Subiectiv nu sunt,nici rau intentionat si nici nu am motive sa fiu. Ba chiar atrag atentia asupra unor nereguli si ar trebui sa-mi multumesti pentru asta.:ok:

Pe viitor poate iti inveti si moderatorii si supermoderatorii sa vorbeasca si sa mai renunte la aroganta ca nu le sta bine si nici "miezi" nu sunt.

PS: Tu zici ca a fost banat pe regulament, desi stii bine ca nu exista regula asta. Parizianul zice ca a fost banat pentru lipsa de bun simt(poate este adevarat,nu ma bag).
In concluzie, eu care raspuns sa-l iau de bun? :lol::lol:

PPS: Pariziene in mesajul ala nu amenintam ca voi pleca. Iti spuneam doar ca sectiunea diverse fara cativa useri nu are farmec, adica e egala cu zero, si cred ca sunt multi de aceeasi parere. Nu imi va simti nimeni lipsa daca plec eu, cu atat mai putin voi, ca sa va amenint pe voi cu asta. Oricum de toata jena scuza ta, la comportamentul avut.

San Cristobal
10th November 2007, 20:02
Ce sa-ti mai raspund si tie ? Ce nu ai inteles din ce s-a discutat aici ? Ai citit tot ?

Daca da atunci nu ai observat ca userul torn beton a amenintat cu plecarea lui de pe forum si inca "o mana de oameni" ...
I-am zis sa plece, evident daca vrea ...

Nu mi-am aratat niciun "muschi" sau alte prostii de genul celor scrise mai sus de tine si inca vreo doi ...

Si ca sa fie clar , cand un moderator decide ca cineva nu mai are dreptul sa posteze pe forum atunci baneaza definitiv contul si atat.

Ah daca te referi la felul in care le raspund unora care se cred mai importanti decat toata lumea de pe aici atunci DA ... eu raspund la aroganta cu aroganta.

Un pic de logica nu strica ... ia thd de la inceput, citeste post cu post si vezi cine a deschis subiectul, care a fost stilul pe care l-a adoptat iar apoi mai intreaba-te de ce am raspuns in felul asta ... poate pricepi de data asta si eviti sa mai folosesti limbajul asta la adresa mea.

Faci cum vrei dar oricum sa stii ca orice are o limita.


Folosesc ce limbaj doresc ...aveti mijloace sa ma scoateti din joc ...ma deranjeaza superioritatea asta de doi lei pe care o afisezi la adresa tuturor userilor cu care te bagi'n vorba ....se vede de la o posta ca esti un om mediocru , searbad , fara sare si piper , ajuns din greseala pe post de supermoderator...Bumbescu , Tyler Durden , Sergio_D , torn_beton ( mai sunt cativa ...)sunt peste tine la spontaneitate , inteligenta , ironie fina si originalitate ...stai in banca ca te faci de cacao !

Vadim
10th November 2007, 20:08
PPS: Pariziene in mesajul ala nu amenintam ca voi pleca. Iti spuneam doar ca sectiunea diverse fara cativa useri nu are farmec, adica e egala cu zero, si cred ca sunt multi de aceeasi parere. Nu imi va simti nimeni lipsa daca plec eu, cu atat mai putin voi, ca sa va amenint pe voi cu asta. Oricum de toata jena scuza ta, la comportamentul avut.
Sunt niste cuvinte care se spun intr-un context. Daca aperi sau contesti deciziile de pe forum luate ca urmare a atitudinii si actiunilor incorecte ale unor oameni, nu e nici o discutie aici. Trebuie sa vorbesti cu cei in cauza si sa le spui sa isi bage mintile in cap, ca nu au facut bine ce au facut. In rest, de acord, dar nu putem tine niste oameni si sa inchidem ochii ca isi bat joc si abuzeaza. Nimeni nu e invitat sau fortat sa plece, daca respecta regulile jocului.

Daca tu dai parola ta unui user banat, voit, nu cred ca ai fi surpsins daca ambele conturi ar fi interzise pentru clone. Nu poti fi chiar atat de orb sau de subiectiv.

dardar_3
10th November 2007, 20:16
@torn_beton...

te faci singur de ras....

nu o mai zbarli ca tu esti din 1999 pe forum si ca tu ai pus primul post inaintea lui delaparis...

Crezi ca el nu ar putea sa va ia la 3 surcele pe tine, realansat, shadow sau alti sobolani de monitor?...

Insa spre deosebire de multi altii, parisianu cred ca e cel mai bun moderator de pe forum(si aici nu o spun pentru ca as fi un pupincurist cum zice iuli... insa nu are de unde sa stie izbugnirile mele de pe RA)....

Faza cu "pleaca daca vrei" seamana mai bine cu genul de expresie: Schimba canalul daca nu iti place, nu te obliga nimeni sa te uiti!;)


Forumul a crescut mult si e normal sa apara indivizi care sunt mai breji decat un moderator(o definitie de user care poate sa modifice posturile vulgare, jignitoare ale altor combatanti la discutie).

Banarea lui relansat si implicit al userului duplicitar Shadow pentru ca:


1.si-au impartit parolele si sunt clone.
2.cu ajutorul parolei, relansat putea sa citeasca pe RA, ceea ce e interzis:D
3.daca vroia sa ramana moderator putea sa o faca la vremea respectiva si sa se poarte frumos.


De ce spuneti voi ca e "ilegala" banarea lui Shadow? Ca e user prieten cu voi? Personal nu am nimic de impartit nici cu Shadow nici cu relansat... insa sa deschizi un thread de genul asta iti trebuie in primul rand cei 7 ani de-acasa.... sau ma rog... o prietena, un alt trai de viata si cel mai important: o carte...



PS: Hai ca v-am lasat ca ma asteapta Becali la meci:D

Vadim
10th November 2007, 20:52
As mai adauga ceva. Nu e rau sa te crezi mai breaz decat un moderator. Chiar cine crede asta inseamna ca are sanse sa fie moderator. Cu o singura conditie insa: sa arate ca poate construi si sa aduca plusuri, nu sa arunce benzina pe un foc creat oricum de altii...

delaparis
10th November 2007, 20:58
Cristobal: Nu ai inteles nimic din ce am incercat sa-ti explic acolo ... o dai tot in directia ta indiferent de ce citesti in fine ... voi reveni cu explicatii mai pe larg , acum n-am timp ... ma duc la meci


ne citim mai tarziu

torn_beton
10th November 2007, 22:39
@dardare: pe tine te credeam mai descuiat la minte dar se pare ca moderatul asta afecteaza neuronii.

Cand am spus ca sunt inaintea parizianului aici, inseamna ca pot si demonstra spre deosebire de altii care se baga in seama sa se simta si ei importanti, cum e si cazul tau aici.

Faptul ca esti moderator aici nu te pune pe o treapta mai sus ca sa iti permiti sa vorbesti asa. Dimpotriva, daca vrei sa imi impartasesti realizarile tale de om cu un alt trai de viata, prietena si carti citite te invit oricand, asa dupa un monitor toti suntem cum vrem sa fim.

Nu stiu de ce unii moderatori simtiti nevoia sa va bagati ca musca-n ... cand eu nu v-am bagat in seama. Asta este si principalul motiv pentru care m-am luat de parizian, postul meu era adresat strict lui Vadim.

Fraza cu moderatorii care nu stiu regulamentul era pentru cineva anume dar n-am vrut sa nominalizez, lucru demonstrabil si asta.

Se pare ca multi dintre voi desi sunteti romani nu intelegeti romaneste, sau poate chiar nu stiti sa cititi.

@Vadim: Revenind la oile noastre, singurul lucru de care m-am legat(si este perfect adevarat) e ca i-ai banat pe cei doi invocand o regula care nu exista in regulament.
Iti repet: regulamentul e ala pe care l-ai pus cand ne inregistram si pe care il vedem aici pe administrativ, ala pe care il editezi tu din cand in cand, dupa ce baietii gasesc cate o portita si se folosesc de el.
Nu as fi avut nimic impotriva sa fii editat mai intai regulamentul si la urmatoarea abatere a celor doi sa fi dat ban definitiv, iar asta nu te face decat un comunist. Observi ca nu am vrut sa dezgrop trecutul ca sa-ti demonstrez asta, a fost suficient prezentul.

Iar replica in legatura cu cei care cred ca se pot descurca mai bine, ma face sa ma abuz teribil. Vadime din pacate pentru tine si pentru altii eu nu vreau sa fiu moderator aici, e foarte departe de mine gandul asta. Am tinut sa te anunt ca sa nu mai faci insinuari pe viitor.

Si ca o concluzie a ceea ce sper sa fie ultimul meu post pe acest topic imi permit sa mai fac o ultima remarca la adresa ta Vadime:
De multe ori uiti sa tratezi topicul asta ca pe o afacere!
Ar trebui sa iti amintesti mai des fraza asta: "Clientul nostru, stapanul nostru" pentru ca in fond userii asta sunt.

Sanatate si virtute!

PS: Pentru cei care nici acum nu au inteles ce am vrut sa spun inseamna ca sunt prea mici. Sa nu se oboseasca sa-mi scrie ca nu voi mai raspunde aici.
Pentru cei care au inteles, nu e nevoie sa-mi raspunda, mai bine sa taca si faca.

iuli
10th November 2007, 22:53
Si ca o incheiere, daca il elimini pe relansat si inca o mana de oameni de pe forumul asta, nu mai valoreaza doi lei, fie ei si vechi.




Pleaca ... lasa forumul asta sa se duca de vale si nu mai tot incerca sa-l salvezi





Daca da atunci nu ai observat ca userul torn beton a amenintat cu plecarea lui de pe forum si inca "o mana de oameni" ...
I-am zis sa plece, evident daca vrea ...

Nu mi-am aratat niciun "muschi" sau alte prostii de genul celor scrise mai sus de tine si inca vreo doi ...

Stiam ca logica nu e punctul tau forte si frazele ceva mai lungi nu prea le intelegi inca de la aceasta infractiune pe care ai dat-o cu ceva timp in urma.
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=176637
Si pe care apoi ai retras-o din cauza ca sunt moderatori care mai stiu sa si citeasca...dar deh...

Imi place totusi ca la final chiar tu vii cu aceasta concluzie:


Un pic de logica nu strica ...

Vadim
10th November 2007, 23:00
@Vadim: Revenind la oile noastre, singurul lucru de care m-am legat(si este perfect adevarat) e ca i-ai banat pe cei doi invocand o regula care nu exista in regulament.
Ba este, punctul 1.8. Daca doi iti zic ca esti beat, mai bine te duci si te culci, stii vorba aia.


Iti repet: regulamentul e ala pe care l-ai pus cand ne inregistram si pe care il vedem aici pe administrativ, ala pe care il editezi tu din cand in cand, dupa ce baietii gasesc cate o portita si se folosesc de el.
Da, l-am editat pentru unii ca tine, care ori nu pricep ori se fac ca nu pricep.



Iar replica in legatura cu cei care cred ca se pot descurca mai bine, ma face sa ma abuz teribil. Vadime din pacate pentru tine si pentru altii eu nu vreau sa fiu moderator aici, e foarte departe de mine gandul asta. Am tinut sa te anunt ca sa nu mai faci insinuari pe viitor.
Nu era cazul, am crezut ca intelegi ca nu esti in categoria de luat in seama pentru moderare. Tocmai am subliniat ca nu ai o atitudine constructiva si demna de un moderator.



Ar trebui sa iti amintesti mai des fraza asta: "Clientul nostru, stapanul nostru" pentru ca in fond userii asta sunt.
Ai dreptate. Asa se si face aici. Dar in limitele regulamentului, nu poate sa vina oricine si sa isi bata joc de utilizatorii forumului! Succes!

Hard
10th November 2007, 23:28
torn beton,daca te adresezi doar lui Vadim si te deranjeaza parererile altora ,fie ei moderatori,fie useri obisnuiti , ai putea folosi PM-ul si astfel scapam cu totii de astfel de probleme.

Platanu
10th November 2007, 23:51
De asemenea avem si noi o portita in regulament:

1.8 Nu sint admise "clonele" sau inregistrarea sub alt nume pentru a evita suspendarea unui cont. O astfel de abatere duce la stergera conturilor si blocarea adreselor/plajelor de IP.

Practic White Shadow e clona unei alte persoane, deci dupa regulament userul respectiv trebuie banat.Pai asa si big_cohones e clona si a ajuns chiar moderator (cu complicitatea celui care l-a pus in functia asta).

dardar_3
11th November 2007, 00:58
@dardare: pe tine te credeam mai descuiat la minte dar se pare ca moderatul asta afecteaza neuronii.


Mai torn_beton, crezi ca imi imbunatateste virilitatea moderatul asta?:rolleyes: Te inseli amarnic. Pur si simplu scriu de placere aici. Te poti uita sa vezi cati utilizatori am banat si avertizat eu.





Cand am spus ca sunt inaintea parizianului aici, inseamna ca pot si demonstra spre deosebire de altii care se baga in seama sa se simta si ei importanti, cum e si cazul tau aici.

Omule, puteai sa fii aici si inaintea lu Burebista, nu era asta problema. Ma intreb oare de ce nu ai mai postat cu userul respectiv. Sau macar sa ni-l divulgi...




Faptul ca esti moderator aici nu te pune pe o treapta mai sus ca sa iti permiti sa vorbesti asa. Dimpotriva, daca vrei sa imi impartasesti realizarile tale de om cu un alt trai de viata, prietena si carti citite te invit oricand, asa dupa un monitor toti suntem cum vrem sa fim.

Eu asa vorbesc si in viata reala... Daca sunt asculta, injurat, aplaudat sau ovationat e problema interlocutorului...:cool:...
Sa inteleg ca tu nu esti comunist nu?... Inseamna ca nu ai mai mult de 18 ani...:D.... Toti cei peste 18 ani au trait in vremea comunismului... A fost o perioada grea pentru toti, insa asta nu iti permite sa te adresezi cuiva asa... E ca si cum te-ai duce in SUA si i-ai face pe localnici boschetari si oameni ai mlastinilor... Mai aveai nitel si spuneai ca Vadim e barbar si colonist roman...




Nu stiu de ce unii moderatori simtiti nevoia sa va bagati ca musca-n ... cand eu nu v-am bagat in seama. Asta este si principalul motiv pentru care m-am luat de parizian, postul meu era adresat strict lui Vadim.

Daca era strict pentru Vadim exista o optiune in dreapta sus, unde poti trimite mesaje daca nu ai adresa lui de messenger.




Fraza cu moderatorii care nu stiu regulamentul era pentru cineva anume dar n-am vrut sa nominalizez, lucru demonstrabil si asta.

Incepi sa vorbesti ca Lazarius:D... Regulamentul forumului e unu, educatia e alta... Nu vreau nici eu sa nominalizez...:drak:




Se pare ca multi dintre voi desi sunteti romani nu intelegeti romaneste, sau poate chiar nu stiti sa cititi.


:sleep:

Eu as avea o propunere... de ce nu vrei tu sa fii moderator pe sub-forumul Soccerproject... ca ai adus multe informatii... chiar ai promovat site-ul si ca suntem o comunitate destul de importanta pe OLS...

Ca tot veni vorba de Soccerproject... vad ca nu ai rezistat nici 3 minute pe San Siro:drak:

http://img155.imageshack.us/img155/2414/milancw5.jpg

GruppoApparte
11th November 2007, 23:05
Pai asa si big_cohones e clona si a ajuns chiar moderator (cu complicitatea celui care l-a pus in functia asta).

asa e .. se pare ca dupa ce domnul Jerry ma injurat ca la usa cortului si dupa 3 zile de rugaminti a fost banat si atunci cu chin cu vai si dupa amenintari ca ma prinde si ma bate pe mine si pe domnul Platanu acum a ajuns moderator .. asa ca nu vad unde e regulamentul pe care domnul Vadim il invoca si il intoarce pe toate partile daca doar ce vrea el face ...
asa ca nu va mai dati corecti .., faptele voastre vorbesc

Balaci
11th November 2007, 23:08
Da, legat de jerry si eu sunt de acord, deh, interese la mijloc...da m-am obisnuit cu asta deja. Chiar, m8k cand e repus in drepturi?:rosu:

YoYoyOi
11th November 2007, 23:09
a fost repus deja, sezi in banca ta...

Hard
11th November 2007, 23:10
este deja ;)

GruppoApparte
11th November 2007, 23:12
ooo da pe toti banati si care injura ca la usa cortului puneti mozi .. parca nu faceati destea sau mai nou sa schimbat politica acestui forum .. care e fidel sefului prinde ciolanu ?:)

delaparis
11th November 2007, 23:12
m8k este moderator de ieri

Gruppo nu stiu despre ce vorbesti acolo ..; daca poti dezvolta bine daca nu atunci incearca sa opresti acuzele ... tot ce afirmi trebuie sa aiba dovada ...

GruppoApparte
11th November 2007, 23:17
fi atent aici sefu ... acum cateva luni timp de cateva zile la rand Jerry ma injurat pe mine si pe Platanu si nici unul nu sa obosit sa i dea ban .. Yoyo din cate cred eu a rezolvat situatia atunci a luat si el ban o saptamana dupa ce ma injurat in toate felurile ...posturile mai sunt daca nu au fost sterse nu stau sa caut ... dar stie si yoyo si vadim de faza .. apoi prea iubitul nostru Jerry si'a facut o clona si se stie ce clona .. daca ziceti ca nu stiti apoi ce stiu eu ca simplu user si nu stiti voi ca moderatori .. si va asigur ca vadim stie de clona lui jerry si yoyo si probabil ca si tu asa ca daca nu recunoasteti rusine voua .. deci el a fost banat si si-a facut clona .. regulamentul pe care domnul Vadim ni'l flutura in vant zice clar ca daca iti faci clona e ban etc etc stiti si voi sa cititi .. apoi vad ca este pus ca moderator .. pai asta este dreptate sau ce e?

YoYoyOi
11th November 2007, 23:31
ai si tu dreptatea ta... dar sunt unele lucruri care nu sunt cunoscute de useri sau chiar de unii moderatori. Este vorba despre relatiile directe intre doua persoane. Vadim este proprietarul site-ului si al forumului. Si in momentul in care l-a propus pe Jerry pt aceasta functie si-a asumat intreaga responsabilitate a actiunii sale. Si noi, moderatori sau nu, nu avem ce sa comentam la fazele de genul asta. Nu stiu daca ma intelegi...
Ca acum se discuta despre cazul umbra, este cu totul alta poveste. Este si mai incurcata treaba si nu se poate prezenta intreaga situatie aici.

Platanu
11th November 2007, 23:39
Sunt unele lucruri pe care nu le poti intelege,Gruppo,dar cu care trebuie sa te obisnuiesti.

Kainsashiki
12th November 2007, 00:25
bah, voi nu realizati ce spuneti. "pile si interese" pentru a fi numit moderator pe un forum? :happy :happy

delaparis
12th November 2007, 00:30
Da ..; eu am pile ... tu ai interese $? ...:D:D