PDA

View Full Version : Va reusi New England Patriots un sezon regulat perfect ?



georgebz
7th November 2007, 00:48
Ce spuneti ... vor reusi Patriots sa termine sezonul regulat cu 16-0 ?

Meciurile ramase de jucat :

BYE
@ Buffalo
vs Philadelphia
@ Baltimore
vs Pittsburgh
vs Jets
vs Miami
@ New York Giants

mtfk
7th November 2007, 00:59
baltimore si steelers cred ca le vor pune cv probleme in rest o sa le fie usor
+ ca pats au un sezon fff usor

Bronco
7th November 2007, 11:09
Mai au cu Steelers, si aici voi tine cu otelarii...:yeah: si apoi in ultimul meci din sezonul regulat vor juca cu Giants, si ma indoiesc, ca odata calificati vor risca sa joace cu Brady, sau altii titulari care pot suferii accidentarii... Ar fi chiar stupid sa ii folosesti, in loc sa-i tii pe banca, deoarece playoff-ul se anunta dificil...

georgebz
7th November 2007, 11:10
e clar ca meciul cu Steelers este cel mai dificil .... in meciurile cu Jets si Dolphins probabil vor castiga lejer si daca vor folosi rezervele ... cu Giants sunt curios daca vor odihni din titulari ... dar daca vor fi 15-0 in acel moment sunt convins ca vor juca cu echipa cea mai buna

little_earl
7th November 2007, 11:44
16-0, sunt convins ca belichick asta ar vrea, sunt convins ca si jucatorii ar vrea, deci daca ar fi 15-0 inainte de meciul cu giants sigur vor juca, macar 2-3 sferturi, cat sa puna o diferenta mare de puncte

A.k.a
7th November 2007, 17:48
Hmm poate, sunt curios totusi daca vor reusi performanta Dolphins-ilor sa si castige Superbowlul neinvinsi

Sinisther
7th November 2007, 18:14
ar fi un pacat pt sport sa termine 16-0 dupa toate ce s-au intamplat si modul in care e vazuta echipa de multi fani ai sportului....iar daca se va intampla asta eu as as trece performanta in istorie sau cartile de recorduri ca si 16-0*

lehel
7th November 2007, 19:02
Acuma nu stiu daca va fi chiar 16-0 singura echipa care ar putea sa puna probleme ar fi si dupa parerea mea Steelers ca in rest nu stiu cine ar putea sa tina piept patriotilor.....In rest nu stiu cine ar putea (jets va avea aceeas soarta pe care au avut-o cei de la Redskins).......In schimb sunt convins ca Brady va dobora multe recorduri

Zabriskie
7th November 2007, 19:17
ar fi un pacat pt sport sa termine 16-0 dupa toate ce s-au intamplat si modul in care e vazuta echipa de multi fani ai sportului....iar daca se va intampla asta eu as as trece performanta in istorie sau cartile de recorduri ca si 16-0*

Amen to that!

P.S.:
http://www.imagehost.ro/pict/071919224731f39a7e294.gif

:drak:

dumboss_yo
7th November 2007, 20:01
tare poza Zabriskie ...
si eu cred, la fel ca toti ceilalti, ca Steelers (care m-au impresionat in MNF-ul din aceasta etapa) sunt singurii care ii mai pot opri ... poate si Giants, insa cu multa sansa ...
sa speram cu totii ca nu vor termina cu 16-0 :drak: ... somebody stop theeeem !!!

lehel
7th November 2007, 23:56
poza e chiar tare dar sper sa nul vad pe Belichick in ipostaza asta .......dar oricum poza e super...si oricum daca nu pierd cu otelarii chiar ca va fi 16-0

cycloneclau
8th November 2007, 10:51
Sincer, nu-s sigur daca vor termina perfect. Pe steelers ii bat lejer, sa nu ne mai facem atatea probleme. Si-au luat-o de la Cards. Asta spune tot. Nu sunt o echipa atat de constanta deocamdata. Sa nu uitam ca Pats au o defensiva veritabila si CBs foarte rapizi si talentati (vezi interceptii Samuel).

Nu cred ca se vor descurca ofensivele celor de la Steelers. Ce sa mai vorbim de little Manning ... el inca plange ca si-o luat-o frate sau si se roaga probabil sa joace cu rezerve in ultimul meci.

Sunt oricum curios daca Belichick va urmari istoria sau siguranta in playoff ... totusi este un om foarte pragmatic. Ramane sa vedem ce se va intampla. Orice numa sa nu fie accidentari, ca alea pot strica parcursul oricarei echipei si chiar soarta SB-ului de anul asta. Ati vazut cum l-au vanat pe Brady, Welker si Moss astia de la Colts. Dar destepti cum sunt (din pricina antrenorului in principal), probabil au primit instructiuni sa se lase mai bine jos decat sa forteze pt 2-3 yarzi in plus. Pana la urma sunt prea buni ca sa se zgarceasca la asa ceva. Well done!

Dolphins deja intra in panica probabil pt recordul lor. Dar sa nu uitam, un record de 16-0 in sezonul regulat este fara precedent (prin 1972 se jucau numa 14 meciuri). Va fi palpitant in orice caz daca am urmari ultimul meci cu Giants la 15-0 pt Pats. :ok:

Elphax
8th November 2007, 10:53
se intampla des chestia asta cu 'sezon perfect' ?

r0bby
8th November 2007, 10:56
Nu prea des..conteaza ce sezon are echipa,usor,mediu,greu,foarte greu.

little_earl
8th November 2007, 11:21
s-a intamplat o singura data in sezonul 1972, cand se jucau 14 meciuri in sezonul regulat .. Miami Dolphins au reusit, castigand si superbowl-ul in anul acela

Elphax
8th November 2007, 12:18
mersi de info, tare faza, oricum :)

Zabriskie
8th November 2007, 12:26
Nu prea des..conteaza ce sezon are echipa,usor,mediu,greu,foarte greu.

unde nu prea des = 1.
da si mie un exemplu de program foarte greu si usor. :headbang:

georgebz
8th November 2007, 12:44
:ras-plans: stai calm Zabriskie :ras-plans:

dumboss_yo
8th November 2007, 13:24
vai dar ce duuur a fooost :) ... pey la ce divizie au patriotii, si la ce scoruri au echipele din AFC South sezonul asta, cum ti se pare sezonul celor de la PATRIOTS fata de cel al potcoavelor ? (in ceea ce priveste "dublele" care se joaca cu echipele din aceeasi divizie)
ce-i drept, nu putem face o diferenta asa de mare, de la foarte greu la usor, deci ai si tu Zabriskie dreptate :D ... asa ca nu te mai da cu capul de pereti (:headbang:).

Zabriskie
8th November 2007, 13:42
:ras-plans: stai calm Zabriskie :ras-plans:

sunt foarte calm, doar in postul ala l-au cam luat "degetele" pe dinainte, atat.



vai dar ce duuur a fooost :) ... pey la ce divizie au patriotii, si la ce scoruri au echipele din AFC South sezonul asta, cum ti se pare sezonul celor de la PATRIOTS fata de cel al potcoavelor ? (in ceea ce priveste "dublele" care se joaca cu echipele din aceeasi divizie)
ce-i drept, nu putem face o diferenta asa de mare, de la foarte greu la usor, deci ai si tu Zabriskie dreptate :D ... asa ca nu te mai da cu capul de pereti (:headbang:).

Pe Titans daca ai o defensiva demna de o echipa cu pretentii de playoff ii tii pe undeva pe la 150-200 de yarzi de total offense, ori poti sa ai tu 10 Haynesworth si Bulluck, meciul e in buzunar.
Jags au cea mai echilibrata echipa, dar si-au pierdut Qb titular, care defapt e un back-up trezit titular peste noapte...
Texans au jucat in primele etape cat pentru tot sezonul... pacat de Johnson, incepuse tare.

NFC West nu e departe AFC East in momentul de fata.

Aici vorbeam de un sezon perfect, deci poti sa ai tu in divizie numai Dolphins, Rams si Falcons, mai ai de castigat si altele pentru a termina un sezon neinvins. Defapt la asta se si refera "programul" unei echipe, cu echipe din divizia ta oricum joci.

georgebz
8th November 2007, 14:43
sunt foarte calm, doar in postul ala l-au cam luat "degetele" pe dinainte, atat.




stiu ... macar nu s-a informat inainte :drak:

dumboss_yo
8th November 2007, 16:17
intr-adevar, daca vrei sa ai un sezon perfect inseamna ca esti o echipa cu pretentii, dar tot trebuie sa admiti ca e mai usor sa ii bati de 2 ori pe Dolphins sau Jets, decat pe Jaguars sau Texans ... asta inseamna ca oricum pt Patriots e mai usor sa faca sezonul perfect decat pentru potcoave ...
oricum, sa o lasam balta, e pur si simplu o chestie de interpretare, care nu are o importanta prea mare ...
P.S. Si din exemplul meu reiese ca lumea ii baga in seama numai pe Colts si Patriots, desi sunt si alte echipe care merg foarte bine (Cowboys, Giants, Steelers, Packers) ... de asemenea, Lions sunt o surpriza uriasa, cel putin pentru mine ... [asta e un pic OFFTOPIC]

little_earl
8th November 2007, 17:54
conteaza si divizia evident, nici o echipa din AFC North sau NFC East n-o sa faca vreodata 16-0

Cucu
14th November 2007, 17:25
Buffalo ii va bate Duminca

Zabriskie
14th November 2007, 17:30
Jabari Greer 3 interceptii :D

dumboss_yo
14th November 2007, 18:56
oricat de mult mi-as dori ca Patriots sa piarda, spuneti-mi si mie de ce credeti ca ii vor bate Bills in weekend-ul asta ?
sau era caterinca ... :D ?!

georgebz
14th November 2007, 19:16
Jabari Greer are 2 INT in tot sezonu , deci la Zabriskie cu siguranta a fost caterinca :P ... si la CuCu 100% ;)

little_earl
14th November 2007, 19:34
in primul meci l-au rupt pe Losman in primele 2 faze, ramane de vazut daca va juca speriat acuma

Cucu
15th November 2007, 20:37
cred ca Pittsburgh si Buffalo sunt singurele echipe care pot emite preteniti.
Ideea e ca daca ai un running game cat de cat capabil ai o sansa. Trebuie sa ti mingea cat mai mult. Colts au avut un bun game-plan ... si daca Manning nu dormea la ultimul drive, astazi poate vorbeam de altceva.

Ramane de vazut.
Pe mine ma enerveaza mai mult aia de la Miami cu recordul lor perfect decat Patriots. Asa ca pe undeva nu m-ar deranja sa castige tot.

Zabriskie
15th November 2007, 20:43
La mine partial a fost caterinca, in sensul ca e destul de posibil sa nu realizeze acea performanta :), dar Greer la inceputul anului era dime-back, dar profitand de accidentarile oamenilor dinaintea lui in depth chart a devenit titular, unde a avut cateva evolutii remarcabile, mi-a ramas pe retina de la faza din finalul meciului cu cowboys cand la acel 2 point conversion i-a smuls practic mingea din maini lu' TO. De atunci il urmaresc destul de atent :D.

georgebz
15th November 2007, 21:13
Ideea e ca daca ai un running game cat de cat capabil ai o sansa. Trebuie sa ti mingea cat mai mult.

corect .. si avand in vederea ca Lynch este accidentat si probabil va lipsi Duminica , sansele ca Buffalo sa ii bata pe Patriots sunt egale cu 0

Cucu
15th November 2007, 21:51
da si nu ... running game nu e numai RB-ul ... faptul ca Lync a reusit sa alerge e meritul lui, dar nu numai. Linia ofensiva e destul de capabila sa ajute pe oricine vine. Uneori rezervele joaca mai bine.
Le dau o sansa.
Sunt supermotivati, iar Patriots revin dupa o saptaman de odihna. Eu le tot dau o sansa. Ramane de vazut.

Patriots
16th November 2007, 20:55
Eu sper sa terminam sezonul cu 16-0 , ar fi ceva frumos , dar si greu de realizat mai ales ca avem meciuri dificile cu Steelers , Giants si Bills.

Cucu
16th November 2007, 21:17
de Steelers mi-ar fi frica un pic ...
Giants sunt de obiecei penibili in jumatatea a 2-a a sezonului si nu cred ca lucru ala se va schimba anul asta.

Patriots
16th November 2007, 21:39
de Steelers mi-ar fi frica un pic ...
Giants sunt de obiecei penibili in jumatatea a 2-a a sezonului si nu cred ca lucru ala se va schimba anul asta.

Eu am zis asta pt. ca fiind ultimul meci din sezon probabil nu vor fi folositi titularii (mai ales daca pierdem cu Steelers) si Giants probabil ne vor bate.Oricum Giants mi se par destul de periculosi , mai ales daca Manning Shockey si Jacobs prind o zi buna.

TomBrady
17th November 2007, 21:18
Astept meciul de maine cu Bils
sa vedem cum vom evolua ;)

O fi la tv? pe sport1 :o:

georgebz
17th November 2007, 21:24
nu este .. maine e COWBOYS-REDSKINS .. vezi ca sunt threaduri separate cu programu'

TomBrady
17th November 2007, 21:30
dap, am vazut
pacat
dar sunt spectaculosi si Cowboii

georgebz
17th November 2007, 22:25
dap, am vazut
pacat


pai Sport 1 transmite din meciurile de duminica unul ce se joaca la 23:15 ... Patriots vor juca in SNF saptamana asta , de la 03:15 :)

dumboss_yo
17th November 2007, 22:29
dap ... asa ca oricum nu avea cum sa il dea Sport1 ...
ei transmit saptamanal un meci duminica de la 23:15 si MNF-ul din noaptea de luni (de la 3:30) ;) .

georgebz
19th November 2007, 10:56
si seria continua ... :)

chiar daca au pierdut surprinzator cu Jets , inca imi pun sperante in Steelers ca fiind singurii ce ii pot opri ...

cycloneclau
23rd November 2007, 12:24
si seria continua ... :)

chiar daca au pierdut surprinzator cu Jets , inca imi pun sperante in Steelers ca fiind singurii ce ii pot opri ...

You would surely like that :D Steelers trec prin probleme atunci cand nu te astepti. Cine se astepta sa piarda cu Cardinals sau cu Jets ... mai ales cu Jets. In plus nu stiu cum o reusit Thomas Jones sa faca >100 yards impotriva echipei care nu a mai permis acest lucru din 2005 :happy

Pana la meciul asta chiar imi faceam griji ca vor avea o zi grea Pats in meciul cu ei ... dar m-am convins. Echipe capabile sa bata Pats nu cred ca mai au in schedule. Singurul lucru care i-ar putea bate ar fi accidentari "dramatice" sau folosirea rezervelor in meciurilor de la sfarsit de sezon.

Pana atunci asteptam spectacolul de saptamana viitoare: Packers @ Dallas, tot joi din cate vad. De-abia astept, se va lasa cu 11-1 pt una si 10-2 pt alta. Lupta pt homefield advantage e in plina desfasurare!

TomBrady
23rd November 2007, 15:41
Nu ne va bate Steelers :)

Din ce am vazut pana acum: Dalas , Indianapolis si Green Bay
pot pune unele probleme
chiar daca primele 2 au fost infrante

georgebz
26th November 2007, 22:00
uite ca probleme destul de mari au pus si Eagles , fara McNabb ... daca gaseau solutia si pentru Welker cu siguranta ar fi obtinut victoria ...

little_earl
26th November 2007, 23:21
nu merge cu daca si parca, dupa ce or sa ne macelareasca pe noi duminica n-o sa-si mai aduca nimeni aminte de meciul cu philly

cycloneclau
26th November 2007, 23:25
A.J. Feeley a luat prin suprindere defensiva celor de la Pats. Nu cred ca se asteptau ca rezerva sa joace atat de bine. Dar s-au adaptat pana la sfarsit si au scos-o la capat. Oricum mi-a placut de A. Thomas, l-a prins din urma de mai multe ori pe Westbrook :D Dar totusi, acel interference la Moss nu prea a fost interference dupa parerea mea (si chiar si a comentatorilor). Amandoi au pus mana dar Lito Shepherd pur si simplu s-a dat pe spate ca si cum ar fi fost impins. Nu inteleg de ce nu alearga mai mult Pats cu Maroney. Numa ei o fi stiind de ce au ales game plan-ul pt eagles.

Oricum am avut emotii ... sper sa nu mai fie pana la sfarsitul sezonului :ok:

TomBrady
27th November 2007, 03:51
meci super echilibrat zic eu
acum l-am vazut fara sa stiu scorul si a fost foarte interesant

Cand am vazut prima interceptie in primul minut am zis ca va fi si azi macel, dar au jucat bine Eagles

dumboss_yo
27th November 2007, 21:50
god damn it ... vulturii au fost asa de aproape ... eu inca sper ca nu vor reusi sezonul perfect ...
oricum, daca tot e sa termine cu 16-0, sper sa li se infunde in PlayOff cu potcoavele :P !

little_earl
27th November 2007, 23:44
daca e sa piarda un meci, atunci s-o faca duminica asta cu Ravens :P 0.5% sanse

daca vor castiga cu ravens o sa fiu foarte suparat daca nu reusesc sezonul perfect :P

gomez11
30th November 2007, 18:34
Credeti ca Miami Dolphins vor reusi sa cistige macar un meci in acest sezon sau vor termina sezonul regulat cu 0-16?

georgebz
30th November 2007, 18:48
sper sa obtina macar 1 , pentru ca in ciuda recordului de 0-11 , nu au fost o echipa asa slaba cum o arata clasamentul ... din cele 11 infrangeri 6 au fost la 3 puncte

saptamana asta ar fi poate cea mai buna sansa de a obtine prima victorie , cu cei de la JETS

little_earl
4th December 2007, 04:16
is tonight the night? TD Ravens ... 7-3

inca un FG, 10-3 in sf.2

ah, dupa un TD patriots, interceptie ed reed cu 40 de secunde inainte de pauza, dar a facut fumble la linia de 30 in jumatatea adversa si patriots au recuperat ... a ramas 10-10 la pauza

little_earl
4th December 2007, 05:26
TD MCGAHEEEE ... 17-10 ... patriots nu-s in stare sa opreasca running game-ul pana acum

dupa un TD al lui Moss, Boller arunca a 2-a pasa de TD ... 24-17 Ravens in sf.4 :D

mare greseala a lui Boller, a aruncat interceptie in redzone cand puteam sa ne distantam la 10 puncte

georgebz
4th December 2007, 06:52
ce apropae au fost Ravens ... oricum in ultimele 2 meciuri Patriots au aratat ca nu sunt chiar asa de "speriat" si pot fi invinsi chiar de echipe ce nu au un sezon stralucit

little_earl
4th December 2007, 06:52
incredibil ... 4th and 1 patriots, qb sneak n-a mers, dar ... se ceruse time out de pe banca Ravens ... se repreta down-ul, false start patriots, si la 4th and 6 alearga Brady pt TD .... apoi un alt 4th down and 10, pasa incompleta, DAR ... penalty Ravens, defensive holding .. rezultat 1st and goal ... si TD Patriots cu 50 de secunde ramase ... hail marry-ul a fost prins la linia de 2 dar timpul a expirat ... 27-24 Patriots

deci daca si meciul asta l-au castigat, in care au jucat slab, si Ravens au jucat cel mai bun meci din acest sezon ... nu stiu cum mai pot pierde ... m-as enerva sa piarda cu alta echipa, mai slab ca asta seara n-au cum sa joace Patriots

Cucu
4th December 2007, 18:34
cum am mai zis, orice echipa care are un RB mai capabil si o aparare mai agresiva are sanse importiva lor.

Sunt rupt in doua in ce priveste Patriots: pe de-o parte vreau ca sa castige tot ca sa le inchida gura la fraieri de la Miami si pe de cealanta parte vreau sa ia bataie si sa se termine odata cu obsesia asta a presei sa exagereze tot.

Sifodias
4th December 2007, 18:40
Penibil din nou arbitrajul,pur si simplu i-au impins de la spate pe patrioti.Trebuia sa-i rupa moaca arbitrului ala tembel ce a dictat holding...Mare pacat pentru ca Ravens meritau victoria cu prisosinta!Si ce dezaxat,ala, sa ceara time-out in momentul ala...

TomBrady
4th December 2007, 18:57
eu cred ca antrenorul celor de la ravens a pierdut meciul
multe greseli in repriza2
nu arbitrii

little_earl
4th December 2007, 19:56
... se repreta down-ul, false start patriots, si la 4th and 6 alearga Brady pt TD ..
pt 1st down bineinteles :P eram rupt de somn

dumboss_yo
4th December 2007, 19:57
Reteta succesului la NE Patriots --> 3 portii mari de "*****" / meci (1 TimeOut cerut exact atunci cand nu trebuia de antrenorul advers + o miopie acuta a arbitrilor care vad un "control" inexistent la WR Gaffney si penalizari aiurea impotriva defensivei adverse + 1 yard care i-a despartit de primul esec) ... HUAAA !!! Toata stima pentru Ravens, s-au daruit exemplar si meritau victoria.

effect
4th December 2007, 20:11
Ce bine jucam fara sulfa batrana de Mcnair :D Daca jucam asa de la inceputul sezonului , nu ne mai bateau toate echipele alea de 2 lei ..e bine ca ne-am revenit ..ramane pentru la anul sa draftam un qb bun

Zabriskie
4th December 2007, 20:16
^^ mai bine vreo 2-3 ofensive linemani si un Wr.

etapa asta au fost greseli la fel de mai in cel putin 2 meciuri, cu jags si browns.

little_earl
4th December 2007, 21:20
dupa felul in care am alergat impotriva patriots (de fapt tot anul am alergat bine, mcgahee are medie de 4,3 yds/attempt) si faptul ca nu au avut nici un sack nu as spune ca nu e nevoie de linemen ... iar tot sezonul au fost probleme cu accidentarile in linia ofensiva (ogden abia si-a revenit, centerul flynn a lipsit ceva meciuri, RT-ul la fel .... au fost momente in care aveam 3 rookies in linia ofensiva, un jucator cu 1 an experienta, si altul cu 2) ... cred ca se va alege un O-lineman doar daca se va retrage Ogden, ca-l cam batea gandul inca din vara asta

WR trebuie neaparat, unul inalt, o tinta in redzone

Zabriskie
5th December 2007, 13:36
pai si ogden si flynn ma gandesc ca se vor retrage...

cycloneclau
6th December 2007, 10:57
Ieri m-am uitat la meci si io intr-un sfarsit si asta fara sa ma uit pe nfl.com inca de marti ca sa nu stiu rezultatul. Tot eram transpirat, mai ales spre sfarsit ... si asta in conditiile in care eram numa in pantaloni scurti prin camera.

Intr-adevar au fost momente cand ziceam si io ca merita Ravens victoria pt ca trebe sa recunosc, nici ofensiva si nici defensiva de la Pats n-au jucat jocul obisnuit al lor. Moss a scapat o pasa perfecta de TD, ceva ce n-am vazut sa se intample la el tot anu.

Ma intreb de ce nu l-au implicat pe Welker mai mult, la inceput s-a vazut ca au inaintat cu mingea foarte usor mergand pe mana lui. Ma rog, Belichick o fi stiut ceva.

Toate penalizarile de la sfarsit mai ales au fost dupa parerea mea perfect valabile. Gaffney avea controlul mingii, deoarece mana lui era chiar sub ea la al doilea pas si era aproape fixata deja la cot. In plus se stie bine, arbitrii nu pot schimba decizia daca nu exista dovezi absolut concludente, deci prima data au spus ca-i TD si au apoi au revazut faza destul de la limita asa ca n-au avut ce face decat TD.

M-au dezamagit corbii ca le-au pleznit nervii la sfarsit. Chiar nu trebuia sa se intample asa ceva. Daca ramaneau concentrati poate ca aveau sanse. Cine i-o pus pe aia sa faca interference-uri si sa traga de Welker? S-a vazut clar holding-ul, tricoul era intins bine, chiar si comentatorii au spus-o "that will be called every time".

Frumos meci ... sper sa-si revina cu concentrarea pana sapt viitoare ca stim cu totii ... urmeaza aprox ultimul meci greu ... ultimul meci ce ar putea sta in calea sezonului perfect ...

A.k.a
6th December 2007, 11:12
Patriots vor fi opriti in ultimul meci cu Giants. Manning 3 TD passes, Jacobs 1 TD. :D

TomBrady
6th December 2007, 12:09
Eli da 3 TD
dar si 4 Interceptii return TD :)) de Asante :ok:

dumboss_yo
6th December 2007, 13:36
ce vise ai, Tom :P ... sper sa piarda pentru ca nu vreau sa faca sezonul perfect ! Daca potcoavele si corbii au avut sansa sa ii opreasca, dar nu au putut profita, sper ca Steelers nu vor rata ocazia !

georgebz
6th December 2007, 16:20
stati linistiti ca ii vor opri Dolphins ... pentru meciu asta s-au pastrat tot sezonu ... nu ii pot lasa pe Patriots sa le egaleze recordul :drak:

A.k.a
6th December 2007, 16:45
Hehe, poate se baga si shula in teren.

Zabriskie
6th December 2007, 18:46
http://www.youtube.com/watch?v=GLKhQTbOMDE :D:D:D

georgebz
24th December 2007, 02:30
doar "gigantii" ii mai pot impiedica pe Patriots ... sau daca joaca cum au facut-o in repriza a 2-a cu Dolphins se pot impiedica singuri ...

mtfk
24th December 2007, 15:02
patritos in sf4 sau plictisit mai joace, brady nu mai avea chef sa paseze, wr nu prea mai aveau dc sa prinda mingiile, headcoachu casca din 5n5 minute:))
next game is for the records

dumboss_yo
24th December 2007, 15:07
cred ca glumesti...e ca si cum ai zice, Brady nu mai avea chef sa bata recordul lui Manning (de pase de TD intr-un sezon regulat) ...

georgebz
24th December 2007, 15:18
patritos in sf4 sau plictisit mai joace, brady nu mai avea chef sa paseze,...

cred ca i-a facut Jessica Simpson o vizita la vestiare de a jucat asa slab in repriza a 2-a :drak:

mtfk
24th December 2007, 16:01
cred ca glumesti...e ca si cum ai zice, Brady nu mai avea chef sa bata recordul lui Manning (de pase de TD intr-un sezon regulat) ...

daca ai vz meciul pana la final, trea sa vezi ca d 2 ori a fost interceptat, incercand sa bata recordul, deja toti oameni lui care se duceau inspre endzone aveau cel putin 2 oameni dupa ei, si a zis ca dc sa mai riste, mai are un meci la dispozitie sa faca asta..;)

Cucu
24th December 2007, 23:25
deci se pare ca raspunsul la intrebarea asta e DA! Giants nu au nici un motiv sa joace tare si sa-i opreasca!
Acuma intrebarea e daca vor castiga tot sau nu. Bears au reusit si ei 2 sezoane perfecte, dar nu au castigat campionatul, asa ca vom vedea.

codrutc
25th December 2007, 07:14
Asa e, se pare ca da. Sper sa iasa 16-0 dar sa piarda in fata la Colts. He,he...
De fapt cel mai bine ar sa-i bata Jaguars ca apoi ar fi mai usor pentru Colts cu Jags care fac ce fac si se bat singuri can joaca cu noi. :)

PS. Cucu, cand au avut Bears cele 2 sezoane perfecte? Inainte de unificare (ma refer la NFL) ?

dumboss_yo
29th December 2007, 15:01
Tonight is the night ! Sa vedem daca patriotii intra in istorie ...

Bronco
29th December 2007, 16:05
Asa e, se pare ca da. Sper sa iasa 16-0 dar sa piarda in fata la Colts. He,he...
De fapt cel mai bine ar sa-i bata Jaguars ca apoi ar fi mai usor pentru Colts cu Jags care fac ce fac si se bat singuri can joaca cu noi. :)

?

Chiar crezi k Jaguars se mai sperie acum de Colts...??? Cred ca o sa joace mai bine decat in sezonul regulat, e miza mai mare...

Cat despre Patriots, poate sa castige diseara cu 80-0, daca nu termina sezonul asta cu trofeul Vince Lombardi in Foxboro, atunci e in van daca reusec un "sezon perfect"

georgebz
29th December 2007, 17:08
Tonight is the night ! Sa vedem daca patriotii intra in istorie ...

cred ca vor avea paerte de o victorie lejera .. mai ales ca este foarte probabil ca si Giants sa isi odihnasca jucatori

si din pacate sunt convins ca pana la pauza va "pica" si recordul lui Manning

TomBrady
29th December 2007, 17:33
3 tinte in seara asta:

- victorie sa mergem la 16-0 - cam 75% sanse zic eu
- record Brady 48TD (+2 TD) - tot 75% depinde si de vreme
- record Moss 21TD (+2 TD) - cam 40% as zice, daca va fi tinut bine nu va reusi 2td

codrutc
29th December 2007, 17:57
Si eu cred ca vor bate toate recordurile in acest meci, in ordine incepand cu cel mai usor: 16-0, Brady TD passes si Moss TD catches. Tin sa marturisesc ca personal, pentru ca sunt mare fan Manning, nu mi-as dori ca Brady sa-i bata recordul. Asta este insa, Manning l-a batut si el pe cel al lui Marino si de aia sunt recorduri , sa fie batute. Despre Patriots, bravo lor, candva pe la inceputul sezonului si-au propus sa iasa 16-0 si cred ca isi vor ating obiectivul, e meritul lor.
Despre meciul Pats-Giants, poate ca Giants ar avea sanse dar numai daca si-ar folosi titularii tot meciul, asa cum Pats intentioneaza sa o faca. Dupa cum s-a vazut din timpul sezonului, cheia impotriva Pats este presiunea pe Brady, fie cu blitzuri inteligente si neincetate precum Eagles si oarecum Ravens, fie cu front 4 precum Colts.
Bineinteles ca presiunea trebuie combinata cu un bun coverage la Moss si atentie speciala pentru Welker sau un cover 2 cu aparatorii avand grija sa pastreze pe toata lumea in fata lor. Asadar in special fara Strahan si Umeniora pe toata durata meciului nu-i vad pe Giants sa opuna cine stie ce rezistenta.
Sper ca Brady sa nu apara totusi ridicol, incercand sa forteze aruncari la Moss precum in meciul cu Dolphins. Se pare ca Brady prefera sa-l faca pe Moss fericit cand ar fi putut incerca sa bata celalalt record al lui Peyton, de QB rating (121 in sezonul 2004-2005). Despre recordul lui Jerry Rice pe care Moss vrea sa-l doboare acum apare si mai remarcabil avand in vedere ca Rice l-a obtinut intr-un sezon marcat de greva jucatorilor, in numai 11 sau 12 meciuri.

georgebz
29th December 2007, 18:24
3 tinte in seara asta:

- victorie sa mergem la 16-0 - cam 75% sanse zic eu
- record Brady 48TD (+2 TD) - tot 75% depinde si de vreme
- record Moss 21TD (+2 TD) - cam 40% as zice, daca va fi tinut bine nu va reusi 2td

eu as zice mai d graba :

1-99.9%
2.99%
3.66%

dumboss_yo
29th December 2007, 23:48
din pacate, cred ca are dreptate George in privinta sanselor de doborare a recordurilor :( ...

TomBrady
30th December 2007, 04:46
meci tare 21-16 la pauza pt Giants
dar sa vedem ....

georgebz
30th December 2007, 05:11
dupa pauza nu mi-a mai mers SopCastul ... daca aveti probleme in a vedea meciul folositi linkul asta : mms://a75.l2238248284.c22382.n.lm.akamaistream.net/D/75/22382/v0001/reflector:48284

mtfk
30th December 2007, 05:53
doamne, cel mai enervant e sa te uiti la meciul asta p tvu, arata pauzele si huddleurile fara nicio prbl si cum incepe playul se blocheaza :))


mc george pt link

TomBrady
30th December 2007, 06:29
Sweeeet ... S-A LUAT TOT

Un meci ff frumos cu rasturnari de situatie, pe care o sa-l revad maine intr-o imagine mai buna
Si eu am vazut rep2 la daneji , prima pe sopcast cu NFL NETWork
oricum e frumos ca s-a jucat asa si nu ca in liga lui mitica (ca o comparatie este meciul vaslui-steaua 0-4, cand moldovenii nu au opus rezistenta deloc)

TomBrady
30th December 2007, 06:30
eu as zice mai d graba :

1-99.9%
2.99%
3.66%

Eu zic ca am fost mai aproape de adevar cu procentele mele
Meci echilibrat in nici un caz de 99,9% :ok:

Sinisther
30th December 2007, 06:34
it's done......all of it... 16-0, 50TDs Brady, 23TDs Moss

felicitari Patriots-ilor, pt sezon, meciul.... ce pot sa spun... in prima jumatate Giants au aratat ca le pot tine piept si la un moment dat aveau 10 pct avans, .... apoi au revenit la echipa care o stim toti. La TD al 2-lea al lui Moss chiar nu am inteles ce a gandit coordonatorul def. La faza anterioara te-a ars Moss in doble coverage pt ca CB a alunecat dar FS era pe faza la tackle, dar Moss a scapat copilareste mingea,apoi Pats folosesc acelasi play, Giants joaca cu CB tot in coverage in loc de man si in plus lasa CB sus si pe Moss singur 1 on 1 cu FS... rezultat ... 61 yds TD

apoi...cand aveau sansa sa revina Eli lasa ceasul sa curga o eternitate in 2 min drill si normal ca nu au mai avut sanse pt un ultim atac dupa ce Patrios au recuprat onside Kick-ul

ce am observat in schimb la Pats, si spuneau si comentatorii, e ca nu isi schimba CB in fct de WR, si asta s-a vazut a fii o slabiciune, Burres castigat 90% din duelurile cu Hobbs, iar Samuel s-a vazut ca l-a blocat complet pe Toomer

P.S.: Giants au avut mare tupeu tot meciul in redzone lasandu-l pe Moss in coverage cu un LB si un Safety... si in mare parte, cu putin noroc(mingea lovind casca LB in endzone) a mers

codrutc
30th December 2007, 07:52
Wow, tot respectul pentru Patriots si asta vine de la un fan infocat al Colts. Se parea ca Giants le vor sta in cale si nu a fost asa usor cum anticipam dar Patriots au facut ce au facut tot anul: au gasit calea catre victorie. M-a surprins Eli Manning in seara asta (4TD, 1 INT), daca joaca tot asa si in playoffs, Giants au sanse sa treaca in sfarsit de primul tur dupa ceva vreme. Oricum , Tom Brady a dovedit inca o data ca este un QB extraordinar, cel mai in forma la ora actuala, tot respectul pentru el. Toata lumea stia ca va pasa la Moss si totusi nimeni nu i-a putut opri sa bata ambele recorduri personale. Faza cu pasele in adancime consecutive catre Moss au cerut mare tupeu iar Patriots au avut din plin. E adevarat ca nici Giants nu si-au facut tema pana la capat cu marcajul la Moss in repriza a doaua, dar nu mai conteaza.

Acum tot ce sper este ca Indy sa ajunga sa joace cu Pats in playoffs si sa-i elimine. Stiind ce echipa au Colts am toata increderea ca o vor putea face.

Patriots
30th December 2007, 08:24
Pats au fost incredibili pana acum , 16-0 , 4 recorduri......ce sa mai zic a fost sezonul perfect.Ar fi mare pacat sa nu luam si SB.Eu zic ca sunt echipa care il merita cel mai mult.Despre meci ce sa zic , gigantii chiar m-a impresionat.Ma asteptam sa nu se dea la o parte din fata patriotilor , dar nu ma asteptam sa joace atat de bine.Acum sper ca Pats sa nu si-o ia in cap si sa zica ca pot ajunge in SB asa de usor , pentru ca vor intalni echipe bune in PO gen Colts , cu care am avut intotdeauna meciuri grele , dar spectaculoase.Poate odata cu tot ce au facut sezonul asta , mai capata si ei simpatia fanilor :D .

Sinisther
30th December 2007, 09:54
Poate odata cu tot ce au facut sezonul asta , mai capata si ei simpatia fanilor :D .

respect....DA.... simpatie....i seriously doubt it

Bronco
30th December 2007, 10:33
Deci, au facut-o si p'asta...Dumnezeu sa ne ajute pe toti, pentru ca astia vor si SuperBowlul acum...Se anunta vremuri grele pentru celelalte echipe din PlayOffs...:sad:

titans_rulez
30th December 2007, 10:34
tot respectu' pentru cine a citit prospectu'....
intr-un fel sunt mandru ca sunt contemporan cu aceasta echipa....dar totusi trist ca au cazut niste recorduri vechi parca decand lumea...

georgebz
30th December 2007, 11:15
M-a surprins Eli Manning in seara asta (4TD, 1 INT), daca joaca tot asa si in playoffs, Giants au sanse sa treaca in sfarsit de primul tur dupa ceva vreme.

intr-adevar a jucat foarte bine , a dat dovada de curaj cand a facut run-ul ala de 11 yarzi in prima parte a meciului .... dar pe final el a contribuit la revenirea Patriots cand a facut fumble la inceputul unui drive ce putea incheia meciul

dumboss_yo
30th December 2007, 13:24
nu imi vine sa cred ca spun asta, dar Patriots chiar merita respectul tuturor ... o echipa fabuloasa, o echipa a recordurilor, un fel de "Dream Team" ... nu am vazut meciul, ci doar rezumatul de pe nfl.com, insa cred ca il voi lua acum de pe torrente pt ca mi s-a parut o partida extraordinara ... felicitari si gigantilor, care au reusit sa aibe o pretatie nemaipomenita in fata acestei echipe de vis si cred, ca daca erau ceva mai atenti si mai lucizi, le-ar fi putut smulge victoria ...
oricum, chiar daca au castigat cateva meciuri la mustata, Patriots merita fara indoiala acest sezon perfect ...
ramane sa vedem in PlayOff daca merita si SuperBowl-ul ... asa cum a zis si Codrut, sper ca Indy sa ii poata opri daca se vor intalni ...

Cucu
31st December 2007, 15:28
Asa e, se pare ca da. Sper sa iasa 16-0 dar sa piarda in fata la Colts. He,he...
De fapt cel mai bine ar sa-i bata Jaguars ca apoi ar fi mai usor pentru Colts cu Jags care fac ce fac si se bat singuri can joaca cu noi. :)

PS. Cucu, cand au avut Bears cele 2 sezoane perfecte? Inainte de unificare (ma refer la NFL) ?

Da inainte de unificare: 1934 Bears, 1942 Bears.

Cucu
31st December 2007, 15:36
Foarte interesant sezonul asta al lui Patriots. Totul a inceput cu semnarea lui Moss, si desi credeam ca va avea un impact, nici nu imi trecea prin cap ca va fi chiar asa de productiv.
Apoi a inceput sezonul, si lumea deja a uitat de acuzatile aduse celor de la Patriots. Cine stie, daca ii pedepseau pintr-o suspendare a antrenorului, astazi nu mai vorbeam despre un sezon perfect.
Meciurile cu Baltimore, Colts si Eagles au fost pe muchie de cutit. Cred ca meciurile alea dau sperante la altii care ii vor intalni in playoffs.
Toate zise, pot sa zic ca Patriots au cel mai bun passing game din istoria fotbalului. Restul e destul de suspect. Dar passing gameul e asa de bun ca acopera tot.

Cred ca vor castiga SB-ul. SI cumva mi-as dori asta, ca sa nu mai aud de 72 Dolphins.

Dani3l
4th January 2008, 11:32
Tinand cont in ce divizie joaca...pats incep fiecare sezon cu 6-0 din oficiu...sa-i fi vazut pe pats in divizia lui Cowboys.:happy Ar fi castigat meciuri,dar nu cred ca ar fi facut mai mult de 12 victorii pe sezon.

little_earl
4th January 2008, 12:26
au jucat sezonul asta cu toate 4 echipele din NFC East si le-au batut ... anul trecut au pierdut parca 2 meciuri in divizia lor cu Jets si cu Dolphins ... sa stii ca in NFL nu e ca in soccer unde echipele proaste raman proaste zeci de ani ... aici in cativa ani situatia se poate schimba foarte tare

Dani3l
4th January 2008, 12:34
Sa fi jucat de 6x cu 3 din divizia lui Cowboys,oricare ar fi acele 3,nu castigau mai mult de 12...;) Divizia lui Cowboys,e de departe cea mai echilibrata din tot NFL..in fiecare an,oricare din cele 4 poate castiga divizia;) Spune-mi de cate ori s-a pus sub semnul intrebarii asupra castigatoarei diviziei lui Pats?!In ultimii 10 ani....

dumboss_yo
4th January 2008, 12:40
eu cred ca, de departe, cea mai tare divizie din NFL a fost in acest sezon regulat AFC South ...
este adevarat ca Patriots pornesc mereu cu prima sansa la castigarea diviziei lor, dar nu poti spune ca au 6 victorii asigurate de la inceputul sezonului ... NFL-ul ne-a aratat de atatea ori ca orice este posibil si, asa cum a spus si BIBI, valoarea echipelor poate scadea sau creste de la an la an ;).

little_earl
4th January 2008, 13:11
Spune-mi de cate ori s-a pus sub semnul intrebarii asupra castigatoarei diviziei lui Pats?!In ultimii 10 ani....
banuiesc ca nu cunosti faptul ca abia din sezonul 2002 diviziile au aceasta componenta ... pana sa intre Texans in liga erau 3 divizii pe conferinta, iar in AFC East pe langa cele 4 care o formeaza in acest moment mai jucau si Colts

dar ca sa-ti raspund la intrebare:
1998 - locul 4 in divizie(9-7)
1999 - locul 5 (8-8)
2000 - locul 5 (5-11)
2001 - locul 1 (11-5)
2002 - locul 2 (9-7)
2003 - locul 1 (14-2)
2004 - locul 1 (14-2)
2005 - locul 1 (10-6)
2006 - locul 1 (12-4)

observi cum au ajuns intr-un an de pe locul 5 pe primul, asa se poate intampla si cu jets, bills sau dolphins

Zabriskie
4th January 2008, 13:12
Spune-mi de cate ori s-a pus sub semnul intrebarii asupra castigatoarei diviziei lui Pats?!In ultimii 10 ani....

De multe ori, anul trecut de exemplu.
Cele mai tari divizii in acest moment sunt: AFC South, AFC North si NFC East, nu neaparat in ordinea asta...

ps: am votat si eu cu "da" :D

Dani3l
4th January 2008, 13:22
Duke,oricum ai da-o...divizia lui Pats e mediocra.Intr-o divizie mediocra,sa joci 6 meciuri cu jets,dolphins,bills..nu se compara cu divizia lui Dallas...apoi,baietii astia de la nfl,nu inteleg cum au repartizat echipele ..Ce cauta Dallas in NFC East?!:shock: Dpdv geografic,n-are nicio treaba..:happy Ce cauta Rams in NFC West?!:shock: E ca si cum ai pune o echipa din Satu Mare,sa joace intr-o divizie cu o echipa din Constanta...:hmm: Locul lui Cowboys e in divizia lui Seahawks si Rams in locul lui Dallas.:D

little_earl
4th January 2008, 13:25
da un mail la NFL poate or sa-ti ia ideea in considerare :ok:

e adevarat ca anul asta echipele din divizie cu Pats au fost foarte slabe, dar asta nu inseamna ca oricine ar fi fost cu ele in divizie ar fi castigat toate meciurile ... daca stau bine sa ma gandesc Cowboys erau cat pe ce s-o comita cu Bills

Cucu
4th January 2008, 18:44
hai sa fim seriosi .... AFC e mult mai tare ca NFC.
Uita-te la divizia lui Colts de exemplu.
Dallas au avut unul dintre cele mai usoare programe anul asta.
Dallas au jucat impotriva a 4 echipe cu un record peste .500: Giants (2 victorii) GreenBay
(1 victorie) Washington (1 victorie si 1 infrangere) si Patriots (1 infrangere)
Patriots au jucat impotriva a 7 echipe cu record peste .500: San Diego, Cleveland, Dallas, Washington, Colts, Pittsburgh, Giants. bineinteles, toate victorii.

Deci cand mai facei declaratii gen: "Patriots ar fi castigat numai 12 meciuri cu programul lui Dallas", mai gandeste-te un pic.

TomBrady
4th January 2008, 20:54
poate a vrut sa spuna ca dallas cu programul lui patriots nu prindea PO ;)

Dani3l
4th January 2008, 21:02
Vai,cucule..alt "academician" in ale fotbalului american?!:happy Fantastic,daca zic ca Pats are o divizie mediocra...se face gaura in cer...ce blasfemie..:headbang:
Daca nu te descurci cu cititul,spune... mai citeste ce-am scris.;)

Cucu
4th January 2008, 22:04
Tinand cont in ce divizie joaca...pats incep fiecare sezon cu 6-0 din oficiu...sa-i fi vazut pe pats in divizia lui Cowboys.:happy Ar fi castigat meciuri,dar nu cred ca ar fi facut mai mult de 12 victorii pe sezon.

Uite ... poate suferi de Alzheimer si nu iti mai aduci aminte ce ai zis.
Si alta idee: Patriots impotriva lui NFC East 4-0
Dallas impotriva lui NFC East 4-2

Eu unul cred ca le-ar conveni sa joace in NFC East.

Seahawk
5th January 2008, 05:46
tot respectu' pentru cine a citit prospectu'....
intr-un fel sunt mandru ca sunt contemporan cu aceasta echipa....dar totusi trist ca au cazut niste recorduri vechi parca decand lumea...

Amin frate! :D


In alta ordine de idei, imi place cum se 'ciondanesc' baietii pe aici :lol:alzheimere...academicieni :)) keep it coming..
Numai sa nu incepeti cu injuraturi sau mai stiu eu ce. Si incercati pe cat puteti sa fiti on-topic. Offtopicul se tolereaza, dar nu excesiv.
Si terminati cu mesajele gen "/OLE//OLE//OLE/:cheer: si atat">>>> pentru ca primiti :ban:
E...glumesc nu primiti ban...dar ma faceti pe mine sa vi le sterg... Si eu sterg unu, doua, noua... da la al treilea deja ma plictisesc :D

dumboss_yo
5th January 2008, 13:02
okay, Seahawk, scuze pentru mesajul cu "valuri" :D ... nu obisnuiesc sa folosesc asa ceva, dar atunci n-aveam ce face :P ...

Cucu
7th January 2008, 15:44
Patriots au noroc ca joaca in aceasta era cand toate regurile sunt pentru succesul in jocul ofensiv.
Nu cred ca recorurile astea vor rezista mai mult de 7 ani (exceptie facand 16-0).

Seahawk, sunt sigur ca daca tu primeai "valurile" pentru un comentariu al tau, nu era nici o problema :) Mie unul imi plac, mersi dumboss_yo.
Cat despre insulte, asta e, fotbalul e un joc de pasiune, de "trash-talking".

codrutc
7th January 2008, 19:01
Da, e adevarat ca Pats au avut divizie usoara dar au batut si alte echipe cu mai multe victorii decat infrangeri (Colts, Chargers, Steelers, si mai ales Giants). E adevarat ca se pot gasi explicatii de genul: pe Chargers i-au prins la inceputul sezonului cand jucau mai slab, pe Colts i-au batut cand nu au avut o gramada de titulari, pe Steelers cand nu mai erau in forma, etc. Totusi e greu sa iesi 16-0 , trebuie determinare si concentrare la fiecare meci.
Eu zic ca chiar si-au propus sa iasa neinvinsi, incepand de dupa meciul cu Jets, dar asta nu le diminueaza meritele.

Seahawk
7th January 2008, 20:07
Patriots au noroc ca joaca in aceasta era cand toate regurile sunt pentru succesul in jocul ofensiv.
Nu cred ca recorurile astea vor rezista mai mult de 7 ani (exceptie facand 16-0).

Seahawk, sunt sigur ca daca tu primeai "valurile" pentru un comentariu al tau, nu era nici o problema :) Mie unul imi plac, mersi dumboss_yo.
Cat despre insulte, asta e, fotbalul e un joc de pasiune, de "trash-talking".

Numai fii atat de sigur. S-ar putea sa ai parte de dezamagiri :D
Numai imi explica despre ce este football-ul... cred ca stiu si eu ca e vorba de trash talking and what not... insa nu cred ca i-am dat omului in cap daca i-am spus sa mai opreasca posturile kilometrice fara 'substanta' in ele. tu ce zici ? ;) In fine, eu cred ca am fost destul de tolerant pana acum.

Daca stai sa te gandesti ... vine unul si posteaza ceva informatii interesante si ceilalti vin si-l acopera cu valuri si 2-3 pagini de " :happy si :yeah: :lol::D:yes:".
Pierdem din calitatea din discutiilor ca sa castigam in cantitate? O fii si asta un progres :rolleyes:

Sinisther
8th January 2008, 10:51
Pierdem din calitatea din discutiilor ca sa castigam in cantitate? O fii si asta un progres :rolleyes:

:yeah: :ok: :lol: :great:

Seahawk
15th January 2008, 01:34
Revenind on-topic. Inca 2 jocuri pentru istorie.. Ce ziceti suntem contemporani cu cea mai buna echipa din toate timpurile ? :great:

Daca nu cea mai buna echipa, oricum cel mai bun offense. Si cel mai bun antrenor. :yeah:

codrutc
15th January 2008, 02:40
Daca vor castiga Superbowl-ul se poate spune ca sunt una dintre cele mai bune din toate timpurile, poate chiar cea mai buna. Din punct de vedere statistic + rezultate da cea mai buna. Cu toate acestea e foarte greu de comparat cu o alta echipa din alt sezon pentru ca depinde mult si de competitia avuta.
Daca vrei sa compari 2 echipe din timpuri diferite trebuie sa poti compara si competitia, ceea ce e aproape imposibil.
Eu as zice ca se pot forma grupuri de echipe care au fost foarte bune.
Belichick, orice s-ar spune despre caracterul lui este unul din cei mai buni antrenori din toate timpurile.

Sinisther
15th January 2008, 11:22
true....statistic e cea mai buna ofensiva din toate timpurile...dar ce nu mi-a placut sez asta a fost lipsa spectacolului...da...au reusit faze exceptionale Brady&Co. insa totul a parut prea usor....nu au reusit ceva "magic" de genul Gratest Show on Turf

Cucu
15th January 2008, 15:12
tocmai de aia sunt asa de impresionat de felul cum joaca: totul pare asa de usor.
Cat despre spectacol, e destul de greu sa faca spectacol cand echipele joaca in aparare cu ideea sa lase nici o pasa lunga.
De asemenea, nu e nevoie sa improvizeze pentru ca tot timpul le merge totul perfect.
Au fost numai 2 incomplete passes in ultimul meci: o pasa la Watson care trebuia sa fie pass interference si o pasa la Welker care l-a lovit in piept, un drop de zile mari.

little_earl
15th January 2008, 15:19
spectacol au facut cu Steelers la acel flea-flicker

dumboss_yo
15th January 2008, 21:11
dar ti se pare ca faza cu "Statue of liberty" din meciul cu jaguarii nu a fost spectaculoasa ? :P stiu ca nu e din sezonul regulat, dar se pune :D...