PDA

View Full Version : All Star Game 2004 -Los Angeles



rasheedkpenny
4th February 2004, 14:09
M-am gandit ca ar fi bine sa ne mutam aici cu mesajele in legatura cu All-Star-Game-ul de anul asta!

Iata echipele complete de anul asta:

EASTERN CONFERENCE ALL-STARS
Head coach: Rick Carlisle (Indiana)
Player Team Pos. Ht. Wt. All-Star selections
------------------------------------------
Primii 5:
*Vince Carter Toronto F 6-6 225 5
*Allen Iverson Philadelphia G 6-0 165 5
*Tracy McGrady Orlando G/F 6-8 210 4
*Jermaine O'Neal Indiana C/F 6-11 242 3
*Ben Wallace Detroit C 6-9 240 2

Rezerve:
Ron Artest Indiana F 6-7 246 1
Baron Davis New Orleans G 6-3 223 2
Jason Kidd New Jersey G 6-4 212 7
Jamaal Magloire New Orleans C 6-11 259 1
Kenyon Martin New Jersey F 6-9 234 1
Paul Pierce Boston G/F 6-6 230 3
Michael Redd Milwaukee G 6-6 215 1

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

WESTERN CONFERENCE ALL-STARS
Head coach: Flip Saunders (Minnesota)
Player Team Pos. Ht. Wt. All-Star selections
------------------------------------------
Primii 5:
*Kobe Bryant L.A. Lakers G 6-6 220 6
*Tim Duncan San Antonio F 7-0 260 6
*Steve Francis Houston G 6-3 200 3
*Kevin Garnett Minnesota F 6-11 240 7
*Yao Ming Houston C 7-6 310 2

Rezerve:
Ray Allen Seattle G 6-5 205 4
Sam Cassell Minnesota G 6-3 185 1
Andrei Kirilenko Utah F 6-9 225 1
Brad Miller Sacramento C 7-0 261 2
Dirk Nowitzki Dallas F/C 7-0 245 3
Shaquille O'Neal L.A. Lakers C 7-1 340 11
Peja Stojakovic Sacramento F 6-10 229 3


Va propun si un poll: Cine va cāstiga anul acesta All-Star-Game-ul din L.A.?

Gabriel
4th February 2004, 14:13
echipa Estului. Tracy McGrady MVP ! :)

rasheedkpenny
4th February 2004, 14:41
Macar de-ar fi asa! Gabriele, dau 5 beri daca ai dreptate! Sau iti place mai mult vinul?

Surprind prezentele urmatoare in cele 2 echipe:

Est:
Ron Artest Indiana F 6-7 246 1 - unul dintre cei mai buni jucatori in aparare din NBA
Jamaal Magloire New Orleans C 6-11 259 1 - in absenta lui Masburn si Wesley cineva a trebuit sa contribuie!
Kenyon Martin New Jersey F 6-9 234 1 - De multe ori in umbra lui Kidd, daca se putea spune asa...
Michael Redd Milwaukee G 6-6 215 1 - In absenta unor super-vedete Redd a inceput sa straluceasca in Milwaukee!

Vest:
Andrei Kirilenko Utah F 6-9 225 1 - cvasi-responsabil pentru succesul echipei Utah in acest sezon
Brad Miller Sacramento C 7-0 261 2 - la a doua prezenta in All-Star, de data asta din partea echipei Sacramento!

Absente surprinzatoare:
Est:
Stephon Marbury: 20.0 ppg; 3,7 rpg; 8,7 apg - de vreme ce Jason Kidd si Baron Davis sunt rezerve...
James LeBron: 20,8 ppg; 5,90 rpg; 5,9 apg - ma mira absenta lui... credeam ca NBA-ul tine sa-l scoata in fata cu orice ocazie! Statistic vorbind Yao e mai tare ca el, l-a detronat(in voturi) pe Shaq 2 ani la rānd!

Vest: Zach Randolph: 21,5 ppg; 11,0 rpg; 2,3 apg - ma mir ca nu a fost selectat, oricum singurul jucator pe care l-ar fi putut inlocui ar fi fost Kirilenko!
Gary Payton - oarecum un obisnuit al All-Star-urilor... anul acesta nu a prea stralucit, vezi si ce coechipieri are in L.A.
Steve Nash - explicabila absenta sa prin rezultatele mai putin reusite ale Dallas-ului!

Baccardi
4th February 2004, 19:33
nu uita de natzionalitatea lu Yao, lebron o sa faca destul show la rookie game. Plus ca oamenii care cunosc baschet destul de bine nu pun botu la jocu lu lebron (vezi azur). Mai sunt unii cunoscatori mai visatori asa ca mine, He He He dar asta poate prin prisma faptului ca am vazut toate meciurile de pana acum.

Gabriel
5th February 2004, 00:29
Indiferent daca e bere sau vin...atata timp cat faci tu cinste, rasheed. :)

Au fost nedreptzi la selectarea jucatorilor ! Nu e nimeni de la Denver...o echipa care a mers excelent. Carmelo Anthony trebuia selectat. Sau Andre Miller.

Kirilenko a meritat...iar eu chiar am preconizat aparitia sa la All Star.

Baccardi
10th February 2004, 22:06
S-au anuntzat participantii la dunk contest, cred ca o sa fie destul de competitiv. Chris Andersen, Fred Jones, Ricky Davis, si campion en titre Jason Richardson. Io zic ca o sa fie echilibrat, Andersen, Ricky si Richardson se lupta la titlu cu sanse egale. Despre Fred Jones nu prea am auzit da' oricum omu are 1,88 m deci sunt curios ce poate sa scoata din el. Se arunca cineva la pronosticuri, cine castiga? Io vreau Chris Andersen (de fapt vreau sa vad un alb campion la dunk din nou, dupa brent barry acu vreo 7 ani parca). Dar probabil ca o sa fie lupta intre Ricky si Jason.

Apropos Ricky a avut parte de o primire incendiara in cleveland aseara cu boston, nu a jucat decat vreo 15 minute si in alea aproape ca a spart panoul cu o aruncare de 3 puncte. A fost huiduit absolut toata noaptea dupa ce a declarat ca orasul si echipa din cleveland sunt ca o "gaura neagra".(ce-o fi vrut sa spuna el stie, oricum a simtzit pe propria piele rezultatul afirmatiei sale).

Azur89
11th February 2004, 00:55
Faza tare a fost ca s-a declarat fericit sa fie transferat la o echipa cu mentalitate de invingatoare. Culmea e ca din momentul transferului, lucrurile s-au intors exact pe dos. :p Faza cu gaura neagra? Poate se referea la ceasul de deasupra panoului? :D

rasheedkpenny
11th February 2004, 10:10
Daca ar cāstiga Jason Richardson ar fi pentru prima data cānd un jucator ar cuceri de 3 ori acest titlu... si consecutiv pe deasupra!

Concursul de dunk-uri a inceput la AllStar-ul din 1984, iata cāstigatorii:

1984: Larry Nance, Phoenix
1985: Dominique Wilkins, Atlanta
1986: Spud Webb, Atlanta
1987: Michael Jordan, Chicago
1988: Michael Jordan, Chicago
1989: Kenny Walker, New York
1990: Dominique Wilkins, Atlanta
1991: Dee Brown, Boston
1992: Cedric Ceballos, Phoenix
1993: Harold Miner, Miami
1994: Isaiah Rider, Minnesota
1995: Harold Miner, Miami
1996: Brent Barry, L.A. Clippers
1997: Kobe Bryant, L.A. Lakers
2000: Vince Carter, Toronto
2001: Desmond Mason, Seattle
2002: Jason Richardson, Golden State
2003: Jason Richardson, Golden State

dj_jaxxx
11th February 2004, 16:37
Eu zic ca vestul bate cu cel putin 10 pct diferenta.

Anul asta vor participa la dunkuri:

Chris Andersen Denver
Ricky Davis Boston
Fred Jones Indiana
Jason Richardson Golden State

O sa fie misto competitia intre Ricky si Richardson desi si Andersen cica nu e rau.

La concursul de 3p:

Chauncey Billups Detroit
Kyle Korver* Philadelphia
Voshon Lenard Denver
Rashard Lewis Seattle
Cuttino Mobley Houston
Peja Stojakovic Sacramento

*In locul lui Brent Barry

Eu nu stiam ca Peja a venit direct din Serbia...am crezut ca a fost la scoala in SUA.

Restu competitiilor nu ma intereseaza. :D

Azur89
11th February 2004, 19:13
La dunkuri nu ma bag, ca ala e balet. Dar la 3 puncte e Stojakovici all-the-way.
Meciul propriu zis, zic eu ca si estul are o sansa, asa ca i-am votat pe ei.

PS....Dunkul de anul trecut? Pai cel mai tare a fost chiar in timpul meciului (T-Mac_Mac) dar n-a luat nici un premiu ptr. el. :D

ieppy
11th February 2004, 19:16
Am auzit ca sar putea ca si LeBron sa participe la dunkuri. E accidentat si inca nu stie daca o sa poata sau nu. Se pare ca este pus sub presiune de sponsori sa o faca insa, in special Sprite care sponsorizeaza si dunking contest.

dj_jaxxx
11th February 2004, 19:25
Ma am citit si eu pe net ca poate va face o aparitie surpriza. Sa vedem.

rasheedkpenny
12th February 2004, 09:31
PS....Dunkul de anul trecut? Pai cel mai tare a fost chiar in timpul meciului (T-Mac_Mac) dar n-a luat nici un premiu ptr. el. :D

Acum 2 ani a fost dunk-ul lui McGrady! :D Plus vreo 2 capace la Kobe! :D Vestul a cāstigat atunci, si MVP a fost Kobe!

Anul trecut a fost faza cu Jordan... si Garnett a fost MVP!

dj_jaxxx
12th February 2004, 18:42
Auziti da cine e Jordan asta si de ce l-a bagat la all-star...ce a fost asa bun? :D

Raptor
13th February 2004, 01:19
La DUNK o sa castige iar Jason Richardson. In schimb la 3 puncte o sa castige Kyle Korver. Cred ca liber arunca cel mai bine din NBA. Chit ca Stojakovic are mai multa experienta. Iar in All-Star o sa castige WESTul, ca de obicei. Numai daca te gandesti la Duncan - Garnett - Kobe si...

rasheedkpenny
13th February 2004, 09:41
super poze de la All-Star-Game-uri! Enjoy!

http://www.nba.com/photogallery/flashGallery.html?sitestart=NBA&xmlfile=/gallery/bernstein_040212.xml&teamHeader=NBA

La dunk eu as vrea sa castige Ricky Davis, si la 3pt Peja Stojakovic! Dae se pot intāmpla multe...

SKIP
13th February 2004, 13:20
SALUT!Baieti poate puteti sa inregistrati ALL STAR GAME-u de anu asta de pe net pe CD sau poate aveti rude sau prieteni afara spuneti-le sa il inregistreze...va platesc daca faceti rost de el oricum cred ca si voi sunteti la fel de disperati ca mine...MERCI!!

rasheedkpenny
13th February 2004, 14:31
Canalul turcesc NTV transmite All-Star-Game-ul! Au si un feed live pe internet pentru cei interesati: http://www.ntvmsnbc.com/news/38903.asp

Sper din tot sufletul sa nu-l codeze! :P

dj_jaxxx
13th February 2004, 19:06
Eu as inregistra si skills competition si meciul dar am numa casete video si nu stiu cum sa le trec pe net... :) Stiu ca sunt tot felul de chestii ca sa treci de pe caseta pe calc da nu le am.

SKIP
13th February 2004, 19:34
Inregistreaza-l pe caseta si poate vii anu asta prin Romania...oricum yo am vorbit cu un prieten care are alt prieten cu antena parabolica, i-am dat toate canalele din Europa care transmit meciul sa vedem poate face ceva...

webber
13th February 2004, 22:31
salut all~~ se va transmite in Ro allstaru`? cu toate ca nu sunt la curent cu NBA-ul mi se pare dezechilibrata confruntarea...mai toata ,,crema,,-in vest.

Gabriel
13th February 2004, 23:03
jaxxx...skills e la hockey. aici nu se numesc asa..concursul de 3 p , dunk si parca mai era si ala mixt...cu jucatoare din WNBA. (era o vreme cand eram la curent cu WNBA si chiar urmaream. tin minte ca imi placea o coordonatoare..Suzzy McConnell Seriol. ceva de genu asta. si mai imi placea Penishero de la Sacramento Monarchs.) (ma scuzatzi pt. aceasta mica paranteza :) )

Raptor
15th February 2004, 01:06
Ba e skills challange. (989 Sports Skills Challange). O sa joace Starbury, Fisher, Boykins (cica o sa incerce si un slam la sfarsit (are 1.65 m)) si Baron Davis.

Azur89
15th February 2004, 06:21
S-a scos mixtul, s-a bagat in schimb un fel de "o suta de metrii obstacole", o porcarie. In sfirsit, s-au terminat primele 2 zile, urmeaza meciul si GATA. Inapoi la baschet adevarat. :D

rasheedkpenny
15th February 2004, 12:06
Rookie Game: Sophomores 142-118 Rookies

Sophomores
MARKO JARIC 12pct
MANU GINOBILI 4pct
AMARE STOUDEMIRE 36pct
CARLOS BOOZER 25pct
YAO MING 6pct
Tayshaun Prince 18pct
Nene 10pct
Ronald Murray 25pct
Mike Dunleavy 6pct

Rookies
DWYANE WADE 22pct
KIRK HINRICH 7pct
LEBRON JAMES 33pct
CARMELO ANTHONY 17pct
CHRIS KAMAN 8pct
Josh Howard 13pct
Chris Bosh 8pct
Udonis Haslem 9pct
Jarvis Hayes 1pct

Dunk Contest: Fred Jones (un cvasi-necunoscut)
3pct: Voshon Lenard

Surprize, Surprize.... oare apare in pauza de la All-Star si Andreea Marin? :D

Urmeaza la noapte All-Star=Game-ul! Pacat ca nu e transmis in Romania!

Adrian
16th February 2004, 15:00
Pacat, estul putea sa ii bata!
Dar Iverson a fost de nerecunoscut, iar Jermaine O'Neal, hoosierul meu, a ratat 3 din 4 aruncari libere. Oricum, echilibrat. Cel mai bun de la est mi s-a parut Jason Kidd. Iar Shaq merita titlul, e ca un copil gigant care se joaca si care se bucura de fiecare data cand primeste mingea.

rasheedkpenny
16th February 2004, 16:28
West 136 - 132 East

Eastern All Stars
ALLEN IVERSON 3
TRACY MCGRADY 13
JERMAINE O'NEAL 16
VINCE CARTER 11
BEN WALLACE 4
Kenyon Martin 17
Jason Kidd 14
Jamaal Magloire 19
Ron Artest 7
Baron Davis 7
Michael Redd 13
Paul Pierce 8

Western All Stars
KOBE BRYANT 20
STEVE FRANCIS 13
KEVIN GARNETT 12
TIM DUNCAN 14
YAO MING 16
Shaquille O'Neal 24
Ray Allen 16
Sam Cassell 4
Dirk Nowitzki 2
Peja Stojakovic 5
Andrei Kirilenko 2
Brad Miller 8

Scorul pe sferturi
East | 33 31 37 31 | 132
West | 31 27 45 33 | 136

Adrian, tu unde ai vazut All-Star-ul? :rolleyes:

Adrian
16th February 2004, 17:58
L-am vazut pe TNT (canalul 14). Sunt in Indiana, asa ca preferatii mei sunt Pacers. De altfel, traverseaza o perioada excelenta (16 victorii din ultimele 20 de meciuri), iar Jermaine O'Neal e fenomenal. Aseara nu l-am recunoscut, parca juca fara nici o miza. Plus ca a ratat 3 din 4 aruncari libere, el care are 75% procentaj... Mi-a placut in schimb Ron Artest, cu pantofii lui :D
Marea dezamagire a fost Iverson. Vince Carter si Jason Kidd superbi ca de obicei. Carter are dupa mine cel mai spectaculos dunk din NBA.
Despre vestici las pe altii sa spuna. :headbang:

rasheedkpenny
16th February 2004, 18:25
Fericitule... in Ro nu s-a transmis sau s-a transmis doar pe Telesport un canal care transmite in mode regulat NBA, dar care nu este in grila operatorilor de cablu, deoarece exista deja un canal romānesc de sport! :(

Si zici ca iti place Jermaine O'Neal??? :P E bun baiatul... remember All-Starul de anul trecut, cānd l-a faultat pe Bryant in ultimele secunde? :D

Iverson a avut 11 assisturi... cred ca asta a fst si ideea, sa nu arunce de prea multe ori! Eu personal ma asteptam mai mult de la T-Mac... :(

Dunk-uri frumoase au fost? :?

Azur89
16th February 2004, 19:45
Iverson? Probabil cel mai bun de la Est. Unde mai gasesti pe cineva care sa paseze la un all-star? Si daca e trecut doar cu 11 pase, trebuie sa consideri si cit a jucat, dar si unele ratari "superbe" in prima parte.
Mi-a placut Davis de la Est si mai ales K. Martin. Carter a facut meciul anului, dar la polul opus a fost Carslrie, care a preferat sa-l tina pe banca tocmai cind avea mai mare nevoie de el.
Daca e sa spun ceva rau de cineva, a Magloire. Asta a fost ca un copil la ziua lui, cind crede ca tot ii apartine. Asa a ajuns sa aiba 11 aruncari in vreo 6 minute jucate. La sfirsit, mai un pic si iesea si MVP, in ciuda faptului ca tot ce a facut a fost aruncat la cos. :rosu:
In West, mi-a placut Yao, Duncan si Shaq, ultimul mai mult ptr. faptul ca stie sa se bucure de un show. Asta daca nu juca baschet, ajungea clown. Are toate calitatile. Dar nu, nu a meritat MVP-ul.

Adrian
16th February 2004, 19:50
Da, Iverson i-a pus 2 "long lobs" lui Carter, plus inca vre-o 2 cu panoul, pe care ceilalti le dunk-uiau cu mare drag...
Ba la una Carter si-a pus-o singur cu panoul pentru dunk, de se intrebau astia daca se pune si assistul:))
Per total, estul au jucat mai spectaculos, dar cand joci contra lui Duncam, Shaq si restul...asta este.
Shaq a facut ca de obicei spectacol, a cazut peste niste fotoreporteri dupa care si-a aranjat sprancenele si freza in camera unuia, dansa pe acolo cu mingea, s-a agatat de panou de s-a clatinat vre-un minut dupa aia...
Cu exceptia ultimului sfert, s-a jucat numai la spectacol; daca le era prea usor sa dea cos mai treaceau pe sub el de cate ori, sa mai faca un dribling ceva...comentatorii prezentau fiecare pereche de pantofi schimbata de Artest, Barkley si Magic dansau si cantau ca Beyonce (sa vezi mastodontii cum faceau :o-ho-o-ho-o-ho si dadeau din umeri...), ce mai, spectacol cum numai americanii stiu sa faca.
Sunt sigur ca or sa il mai dea si alte posturi in reluare in tara.

Baccardi
16th February 2004, 22:41
Adriane, T-Mac Mac si-a dat-o in panou , nu Carter, sincer in afara de dunkuri nu a facut mare lucru. T-Mac a fost acceptabil, insa de departe cel mai bun din est a fost K-Martin. Shaq e un cocky motha fucker, insa surpriza serii a fost prestatia lu kobe care a reusit imposibilul, un layup singu singurel in jumatatea estului. Lumea vorbeshte ca a stat cuminte in banca lui pentru ca nu a vrut sa i se dea prea multa atentie datorita trecutului misterios. Oricum sa fii hulit la tine in arena e o performantza, Bravo kobe, keep it up!!! Pleaca sigur din LA la vara.

Azur89
16th February 2004, 23:34
OK, in primul rind o corectare...si T-mac-mac si Carter au facut dunk-ul cu panoul. Mac-mac a fost primul, apoi Carter.
Kobe a fost intr-adevar singurul fluierat din tot meciul ptr. un lay-up cind era singur singurel.
O faza de cartea recordurilor a fost un contraatac al estului, 4 cotra 0. (asta e zero de la ...zero!).
Plecatul lui Kobe? Unde? Cred ca Clippers sint singura lui varianta, dar m-ar mira sa o faca, ar juca acolo de unul singur.
Kobe a jucat 40 de minute la un all-star? E si asta un record, cred.

dj_jaxxx
17th February 2004, 18:07
Nu inteleg de ce analizam cine a jucat bine sau nu la All Star Game? lol Ce conteaza cin a iesit MVP? MVPul important o sa fie in playoffs nu intr-un meci unde Michael Redd este pus in situatia sa traga ultimul sut cand mai ramaneau 10 sec. Putea sa-l lase pe Iverson, sau McGrady sau char Carter sa traga sutul ala de 3p pt ca sunt mai obijuiti sa joace "sub presiune". In orice caz...eu nu m-am uitat la skills, iar din meci am vazut doar ultimele 2 reprize. Cica Magloire a jucat destul de bine...ma rog io sunt mandru pt ca a fost al 2lea canadian care a participat la un all star (primul a fost Steve Nash). Mi-au placut dunkurile din meci...etc da cea mai tare faza a fost cand Kidd i-a pasat lu K-Mart fara sa se uite. Tot timpu fac asa astia doi si imi place de fiecare data :D

In alta ordine de idei...Peja cat a jucat ca nu prea l-am vazut...

p.s. Kobe sucks :ciocan: :p

Raptor
18th February 2004, 01:09
Da eu cand mai erau cateva secunde i-am si zis lu unu de pe chat ca o sa arunce Redd... ca doar are procentaje bune de la trei... si a aruncat, doar ca nu i-am zis ca o sa si bage... drept dovada... :D Totusi Vince a jucat PREA PUTIN in meciul asta. Si cand te gandesti ca a fost si in starting five si prima data cand l-au scos avea 4/5 FG si deja 9 puncte date (1/2 3 PT FG, 4/4 2 PT FG). Da' deh... mai greu la ei... ca sa nu mai vorbim de ce spectacol ar fi facut, cine stie ce slamuri ar mai fi dat...

Lbj
27th February 2004, 23:31
ok...cand o sa apara si all-staru free pe net de downloadat?

rasheedkpenny
29th February 2004, 12:10
nu stiu daca o sa apara! Eu oricum l-am vazut pe caseta, si il fac rost sapt. viitoare, pe 2-3 cd-uri! :p

Lbj
29th February 2004, 22:53
o sa apara mha oricum pe dc++...in fine l-am pus pe varamiu sa mi-l trimita din state :rosu:

yo si yo
31st March 2004, 20:16
ai facut rost de meci?
ya zii?
ca poate iti fac rost de meci....
cadem la o intelegere....
ya sa vedem....

rasheedkpenny
1st April 2004, 10:55
eu l-am vazut pe caseta, tre sa-l iau pe CD-uri! Soon!

Raptor
2nd April 2004, 01:55
Eu il am pe cduri de vreo o luna :D

ncezar2000
5th April 2004, 00:52
Aveti idee e unde as putea ca sa dau si io jos meciul? ca nu l-am vazut si as vrea tare mult ca sa il vad ...

Raptor
5th April 2004, 02:44
Pai ti-l dau eu... daca imi dai cduri si niste additional money... Nu ca as cere bani de obicei dar chiar am nevoie de ei sa-mi iau cartela la telefon!!! LOL.

Azur89
5th April 2004, 05:46
Cezare, lasa-l pina-si ia cartela, si cere-i dupa aia cd-urile. Doar ti-a spus ca nu cere bani de obicei. :)

Marunti, vroia sa zica! :drak:

ncezar2000
6th April 2004, 00:22
Am sa astept Azur :)) ..totusi m-am referit la faptul ..daca stiti de unde as putea ca sa-l downloadez si io ...si apropo Raptor spune-mi si mie adresa de la site-ul tau ca sa vad si io programele alea de detenta cu care te lauzi atata :P
Nu de alta dar sunt cam deficitar la capitolul asta... si as vrea sa incercsi eu programele alea de care se tot vorbeste atata

Raptor
6th April 2004, 03:00
Click pe nickul meu, VISIT RAPTOR'S HOMEPAGE...