PDA

View Full Version : Editia a VIII-a Grupa Finala



georgebz
6th November 2007, 12:07
Saints [ oqs ] 5-1
Patriots [ dumboss_yo ] 3-2
Steelers [ mtfk ] 3-2
Eagles [ dragos82NFL ] 3-2
Broncos [ little_earl ] 2-2
Rams [ sinisther ] 2-3
Colts [ georgebz ] 0-6



Rezultate

Steelers @ Saints 7-34
Saints @ Eagles 28-34
Eagles @ Patriots 10-45
Eagles @ Rams 20-17
Steelers @ Colts 34-17
Saints @ Rams 20-10
Patriots @ Steelers 34-10
Saints @ Colts 41-7
Colts @ Patriots 41-66
Steelers @ Broncos 24-3
Steelers @ Rams 34-6
Rams @ Patriots 31-21
Eagles @ Colts 27-24
Broncos @ Colts 20-7
Broncos @ Saints 24-28
Eagles @ Broncos 0-20
Saints @ Patriots 16-10
Colts @ Rams 20-21



- se joaca fiecare cu fiecare
-PlayOfful se va desfasura dupa sistemul :

locul 1 -locul 4
locul 2 - locul 3

georgebz
6th November 2007, 12:11
eu trebuie sa termin de downloadat Maddenu si apoi voi juca barajul cu cristane ...

puteti incepe meciurile ... cel mult 2 saptamani pentru jucarea meciurilor , dar sper ca vom termina mai repede ;)

Oqs
6th November 2007, 15:31
[Steelers] mtfk @ Oqs [Saints] 7-34

Un meci care mie mi s-a parut ca l-am controlat avand in vedere time of possession de 11:14...fara prea multe faze notabile...fazele haioase s-au intamplat la punt-urile lui mtfk...marea realizare a meciului : Punt RET TD Bush dupa vreo 7 highlight sticks:happy...nu cred ca a mai reusit cineva pana acum asta:D

MVP: SS Roman Harper - 4 TACK , 3 INT
Mentiune: RB Reggie Bush - Punt RET TD

mtfk
6th November 2007, 16:29
deja incepusem bine primele 3 pase incomplete a 4a completa imediat dupa c a prinso fumble..
2 interceptii stupide. o migne a sarit din mainile lui ward in mainile unui db, si apoi cand vad omu liber apas sa paseze si era off balanced and guess what intercepted + ca era data undeva in centrul terenului unde era 3 oameni..:(

dragoos82NFL
6th November 2007, 19:42
Saints@Eagles 28-34,un meci care m-a umplut de nervi,eu ma chinueam sa dau TD de la linia de 20yards,ops arunca o minge de 60-70 de yards si TD...dar ce pot sa zic e ea sports,nu?oricum un meci bun facut de ofensiva...bafta ops incontinuare

Oqs
6th November 2007, 19:56
macar pune-mi numele corect...e Oqs cu "chiu":lol:...nu ops

dumboss_yo
6th November 2007, 20:18
ops :happy .... bine ca nu a zis "oups" ! :drak:

Oqs
6th November 2007, 20:53
ops :happy .... bine ca nu a zis "oups" ! :drak:

oups eroare mi-am luat bataie:happy

dragoos82NFL
6th November 2007, 21:13
scuze,oqs!!

dumboss_yo
6th November 2007, 21:17
dragos82nfl [EAGLES] 10 - 45 dumboss_yo [PATRIOTS] (oups, dragos a batut campionul dar a avut viata grea cu vicecampionul :P)
A fost un meci pe care l-am dominat cap - coada si nu i-am oferit nicio sansa adversarului meu ... de altfel, el a produs numai 93 yarzi, in timp ce eu peste 400, ceea ce demonstreaza ca partida a curs intr-o singura directie ... singurul sau TD a venit dupa un fumble al lui Welker la un Punt Return, care i-a lasat pe vulturi in RedZone, de unde in cateva play-uri au ajuns in EndZone ...
MVP --> Tom Brady (300 yarzi aruncati, 4 pase de TD, rating 146.8).

dragoos82NFL
6th November 2007, 21:31
da...intr-adevar meciul a curs intr-o singura directie,nu inteleg nici eu,am mecurii in care nu ma concentrez deloc,drept dovada..bravo dumboss bun meci

dragoos82NFL
6th November 2007, 22:16
Eagles@Rams 20-17,cam atat!!

georgebz
7th November 2007, 14:46
aseara in sfarsit am reinstalat si eu maddenu' ... astazi sper sa joc meciul de baraj

dumboss_yo
7th November 2007, 16:20
dar ce probleme ai avut cu el ? s-au ti-ai bagat Windows-ul si de-aia ?

georgebz
7th November 2007, 17:50
da .. am reinstalat Windowsu' .. si apoi m-am chinuit vreo 2 zile sa il iau d p torrent

dumboss_yo
7th November 2007, 20:03
aha ... bine ca ai reusit in cele din urma ...
sper ca vei juca cat mai curand barajul cu Cristane, sa imi cunosc si eu adversarul din grupa finala :P ...

georgebz
8th November 2007, 00:13
meciul de baraj : Colts @ Giants 23-3


am mers mai mult pe rush ( 118 yarzi pentru Addai ) , iar cand am pasat am facut-o decisiv :D ... Marvin Harrison 3 receptii , toate pentru TD , insumand 222 yarzi :no1 ... cea mai tare , cu 1 secunda ramasa din prima repriza , de la linia mea de 6 yarzi -> TD de 94 yarzi :cool: ... in rest cristane s-a aparat destul de bine , la interceptii am fost egali , fiecare cate 2 ...

mtfk
8th November 2007, 00:36
cred ca a innebunit cristane cand a vz ca in meciul ala sa jucat numai p run

dumboss_yo
8th November 2007, 13:09
normal ca a alergat mult ... Addai iz veri gud !!!

mtfk
8th November 2007, 15:34
STEELERS vs. COLTS
34 - 17
eu vs. george

meci interesant. pt mai multe detalii vedeti pozele

georgebz
8th November 2007, 15:41
pacat ca nu arata si "dropped interceptions" ... in prima repriza am avut 5 cel putin , din care una chiar la prima faza a meciului :( ...

oricum cred ca mtfk merita victoria ... dar apararea mea slaba a contribuit mult la asta

dumboss_yo
8th November 2007, 16:19
vezi ce spuneam, George ? din pacate, apararea potcoavelor te cam umple de nervi ... e printre cele mai slabe din Madden ... poate la urmatorul Update vor creste Overall-urile :) ...

mtfk
8th November 2007, 18:21
vezi ce spuneam, George ? din pacate, apararea potcoavelor te cam umple de nervi ... e printre cele mai slabe din Madden ... poate la urmatorul Update vor creste Overall-urile :) ...

doamne fereste!
eus multumit cu apararea lor

dumboss_yo
8th November 2007, 20:01
:) ... eu tocmai de-asta nu i-am mai ales pentru aceasta editie, pentru ca apararea este absolut penibila :(

Oqs
8th November 2007, 21:04
[Saints] Oqs @ sinisther [Rams] 20-10

Un meci care mi s-a parut ca s-a decis in primul drive cand sinisther a ajuns la linia d 3 YDS la mine in redzone si nu a reusit sa dea TD ci doar un FG...de acolo am cam preluat controlul cu 2 TD-uri Henderson si Colston...pe final a ajuns sinisther la un TD dif la scor dar onside kick-ul a ajuns la mine si acolo s-a cam terminat partida.

MVP: QB Drew Brees - 196 YDS , 2 TD , 1 INT , 61 COMP% , 113.0 RATING

dumboss_yo
8th November 2007, 21:29
mtfk [STEELERS] 10 - 34 dumboss_yo [PATRIOTS]
Meci in care singurul TD al steelers-ilor a fost din KickOff return, pentru ca in rest nu prea au produs nimic in ofensiva ... Big Ben a dat o INT si unul din WRs a facut un fumble, iar Brady a dat si el o INT (deci 2-1 la turnovers pt PATS) ... FB-ul Evans a fost omul meciului, cu doua TDs (unul de vreo 60 yarzi si altul de vreo 4) si destui yarzi receptionati.
Din pacate, nu am putut juca ultimele 23 sec din meci pt ca eu am scris ca vb la tel, dar mtfk nu a observat si a dat Resume, s-a scurs timpul ala si toate butoanele mele s-au dezactivat, asa ca nu am mai putut da RESUME :(. Oricum invingatorul era deja stabilit ...

mtfk
8th November 2007, 21:33
mda la mn 2 tduri sau dus usor d tot..unu printrun qb sneak cand ben nu a ajuns cu picioarele p goalline si al2lea cand rb a prins mingea in endzone..but guess what..he dropped it..

2 pase lungi am reusit din vreo 6 restu leau scapat:| si unele cu un usor avantaj..si dupa c au prins cele 2 pase au fost prinsi aproape d goalline..

interceptia aia mi sa parut ciudata pt ca eu cand am apasat sa arunc omului nu era absolut nimeni in zona aia..dar ..era unu p acolo

+ ala nu era fumble!!! c prostie

Oqs
8th November 2007, 23:05
[Saints] Oqs @ georgebz [Colts] 41-7

Nu e mare lucru de spus...Manning a fost interceptat de 4 ori si sack-uit de 5 ori

MVP: FS Josh Bullocks - 3 TACK , 2 INT , 1 TD

georgebz
8th November 2007, 23:57
mda ... nush ... deja am inceput sa ma enervez cand joc si gresesc sau nu pot profita de greselile adversarului sau cand jucatorii sunt prea "dummies" in defensiva ... deja placearea de a juca parca nu mai e :confused:

mtfk
9th November 2007, 10:00
hai sa skimbam atunci niv campionatului p rookie
sa vezi atunci distractie

georgebz
9th November 2007, 11:05
nu ai inteles ce am vrut eu sa spun ... inainte puteam rata un placaj , o interceptie , si nu ma enervam .... dar acum mai ales cand sunt 4 pe RB si ei se dau cap in cap iar RB trece sau cand safety e singur pe o raza de 5 yarzi si scapa mingea , deja imi vine sa ma dau si eu cap in cap :P

dumboss_yo
9th November 2007, 14:36
asta ma enerveaza si pe mine, ca se scapa foarte multe interceptii ... adica jocul nu e realist in ceea ce priveste acest capitol ... in NFL Sanders nu ar scapa mingea daca ii vine perfect in brate si nici macar nu e vreun WR la mai putin de 3 yarzi de el, dar in Madden o face de 3 ori din 4 :( ... pacat !

little_earl
9th November 2007, 15:10
pai pune mana si prinde-o singur :D

mtfk
9th November 2007, 15:35
earl azi ne jucam meciul pe la 4.30 5?

dumboss_yo
9th November 2007, 16:46
georgebz [COLTS] 41 - 66 dumboss_yo [PATRIOTS] (daaaa a fost All Madden :D)
Un meci cu faze incredibile, multe turnover-uri si Big Plays ... pentru mai multe detalii si poze asteptati POST-ul lui George ...

georgebz
9th November 2007, 16:56
ce mai e de spus .. am avut 14-0 .. apoi a urmat un Safety , am dat degajarea direct Out of Bounds , la 2 -3 playuri a inscris .... apoi faza care a inchis meciu pentru mine ... receptie Harrisnon , vine un LB il placheaza , sare mingea la Vrabel si INTERCEPTIE ... apoi la faza imediat urmatoare a dat TD .. pentru mine atunci s-a terminat meciul , chiar daca apoi Manning a terminat cu 479 yarzi pasati si Harrison cu 245 receptionati

mtfk
9th November 2007, 18:47
steelers vs. broncos
24 - 3
eu vs earl

meciul a mers greu de la inceput.. apoi a cauzt conexiunea apoi am continuat d unde am ramas am dat la prima faza interceptie ...si dupa 3 sferturi sa terminat meciul

p.s. cu dragoos nfl nu mere sa joc meciul..:(

georgebz
9th November 2007, 18:52
cu dragos .. incercati si cu Hamachi

little_earl
9th November 2007, 18:57
steelers vs. broncos
24 - 3
eu vs earl
prin sfertul 2 m-am plictisit/enervat si n-am mai jucat de-atunci

dumboss_yo
9th November 2007, 22:31
omg Earl....ma uimesti....nu ma asteptam sa pierzi vreaun meci si tu ai 0-1 :) ...

mtfk
9th November 2007, 23:04
STEELERS vs. RAMS
34 - 6
eu vs. sinishter

meci interesant. am avut posesia 6min si am reusit sa ii dau 4tduri
miam atins unul din cele 2 scopuri adik cel de al tine in jur de 100y (+/-5y) pe celalalt de a nul lasa sa dea td nu am reusit sa il ating :(

dumboss_yo
9th November 2007, 23:48
sinisther [RAMS] 31 - 21 dumboss_yo [PATRIOTS]
Nu vreau sa caut scuze, dar zeita Fortuna chiar a fost cu sinisther in aceasta seara ... oi fi eu obosit rau, ca nu am dormit de la 6 dimineata, dar oamenii lui prindeau tot, chiar si cu balbaieli sau cu 2-3 aparatori pe ei ... oricum, nice game, SINISTHER ! Felicitari ...

Sinisther
10th November 2007, 00:02
ce pot sa spun....you win some you lose some

little_earl
10th November 2007, 00:04
omg Earl....ma uimesti....nu ma asteptam sa pierzi vreaun meci si tu ai 0-1 :) ...
bah mai scutiti-ma cu d'astea, inainte sa joc ma luati cu "se stie dinainte rezultatul", "ma bati sigur" ... acuma "mama mama a pierdut si asta" ... parca as fi inventat eu jocul si n-ar trebui sa pierd deloc

am castigat multe meciuri si campionate pt ca-mi alegeam ce echipa vroiam, acum cand joc cu o echipa cu care nu ma inteleg ma enervez la prima schema nereusita si sansele sa castig sunt mai mici de 50%

mare surpriza ca am pierdut, de parca ultimul meci din prima grupa cu sinisther n-a avut acelasi rezultat

cand am inceput grupa asta finala in nici un caz nu mi-am propus sa castig, ci sa ies pe un loc in primele 5 macar, sa apuc o echipa decenta pt urmatoarea editie

mtfk
10th November 2007, 00:20
c subtil a sunat asta cu ai 0-1..de park a fost ultimul meci din campionat..eu ma bucur ca a ajuns in grupa finala cu echipa aia, aici sa vazut cat de bine poate sa joace a avut 4-1 in grupa lui ceea ce e ff bine pt o echipa de rangul ala + ca tu ionut ai avut 3-1 cu o echipa care este p primul loc in realitate

dumboss_yo
10th November 2007, 13:40
aoleoooo ... sunteti incredibili, fratilor ! nu poate omu' sa glumeasca putin, ca imediat ii luati gatu' ...
bine, recunosc, am vrut sa il oftic un pic pe Earl, dar aminteste-ti BIBI ca si tu ai facut d-astea pe parcursul editiilor anterioare ... sau pe thread-ul de la CHallenges ... dar totul a fost OK ...
nu mai sariti asa pe mine !!! a fost o simpla gluma ... imi cer scuze daca am deranjat ...

little_earl
10th November 2007, 15:02
aaa, era gluma? felicitari, vezi ca e un loc liber la Vacanta Mare, sigur te primesc :D

pai daca e pe d-astea, tu ce-ai facut cu patriots? echipa asta n-ar trebui sa aiba adversar si tu ai pierdut meciuri? ntz ntz ntz

dumboss_yo
10th November 2007, 21:03
eeeehhh vezi ca stii sa ai umor ? :P
P.S. Eu ma gandeam sa ma apuc de stand up comedy, dar daca zici ca e un loc disponibil la Vacanta Mare, ma duc sa dau probe :P.

georgebz
12th November 2007, 23:14
Eagles @ Colts 27-24

inca un meci pe care nu meritam sa il pierd .... am reusit sa stau cal dupa ce am facut in debutul meciului un fumble , pecare l-am recuperat insa a fost fumble iar in aceeasi faza la jucatorul ce recuperase si a luat el mingea .... pe final era 24-24 , mai erau vreo 30 sec , el doar 1 TO , si eu eram pe la linia lui de 15 yarzi ... bineinteles am pasat , avand in vederea problema mea cu FG pe final si a interceptat ... apoi o penalizare stupida pentru offside cand avea 4th down l-a salvat si l-a apropiat de FG range ... a dat FG cu 1 sec ramasa si asta a fost scoru

dumboss_yo
13th November 2007, 20:40
hai ma George, puteai sa incerci FG-ul ... ar fi fost doar de 33 yarzi, poate iti reusea, chiar daca era cu "Stupid CAM" ... desigur, sa uitam ca Vinatietri tocmai a ratat de la 29 in Week 10 cu Chargers :( ...

cojanu
14th November 2007, 00:33
ma george, in redzone tu dai pase ?
impotriva eagles ?

georgebz
14th November 2007, 10:33
pai dau .. ce sa fac ... si daca ajungeam la 4th down nu dadeam FG , mergeam pt TD ... sansele de reusita erau mai mari asa :P

cojanu
14th November 2007, 13:52
bagai si tu singleback 4wr si faceai run pe mijloc :))

dumboss_yo
14th November 2007, 19:04
si iata...QB-ul din Cojanu vorbeste...:drak:
atata timp cat ii ai pe Colts, poti pasa oriunde si impotriva oricui ... :P
eu raman la parerea ca, daca mai aveai TOs, puteai incerca sa alergi pentru a-ti asigura o pozitie mai sigura, si apoi sa executi FG-ul ...

cojanu
14th November 2007, 23:01
exact ce ziceam si eu, dar dumboss a tinut sa precizeze
ca manning poate sa arunce oriunde ( vezi meciul vs Chargers
din realitate :)))) - cel mai bun receiver al lui manning
a fost Cromartie =)))) , incredibil catchul cu o mana, cred k l-au
lucrat la antrenamente :D )

dumboss_yo
17th November 2007, 22:31
George, trage semnalul de alarma ca vad ca adormit lumea si nu prea mai disputa meciurile !

georgebz
19th November 2007, 10:52
am asteptat am zis ca nu va mai fi nevoie sa atrag atentia ... eu azi sper sa joc cu Sinisther si earl (daca mai vrea ) ...

little_earl
19th November 2007, 15:10
Broncos @ Colts 20-7

It was over when...
Broncos cornernrback Champ Bailey intercepted Peyton Manning with under 2 minutes left to play (he was user controlled).

Game Ball
Broncos CB Dominique Foxworth had 3 tackles and 1 interception return for a TD.

Key Stat
The Broncos defense forced 7 turnovers, 6 interceptions and a fumble.

Noteworthy
Broncos QB Jay Cutler struggled throughout the game and threw for only 34 yards, with no touchdowns and one interception.

georgebz
19th November 2007, 15:15
mda .. ambele TD marcate de el pe turnovers .. 86 yards FUM ret si cred ca 20 yards INT ret ... si 2 FG pe final cand am fost fortat sa pasez deep .... rezultatul nu refelecta realitatea din teren :P

Oqs
19th November 2007, 16:18
little_earl @ Oqs [Saints] [B]24-28

Un meci foarte echilibrat...singura diferenta a fost ca am reusit sa anticipez cateva din pasele scurte ale lui earl spre Stockley din slot cu cover 2 si am reusit 3 interceptii......a ajutat si putin noroc cu cateva INT-uri ratate de secondary-ul Broncos...oricum am avut de infruntat o defensiva super tare mai ales cu earl la comanda...am reusit si probabil cel mai frumos td pe care l-am inscris vreodata cu un flea-flicker catre Henderson care a dizlocat total defensiva Broncos:D

MVP: MLB Mark Simoneau - 4 TACK , 2 INT

little_earl
19th November 2007, 16:33
un meci mult mai bun, dpdv ofensiv, decat cel cu george .. am miscat lanturile fara probleme, dar in red zone am gresit mult .. in primul drive am avut 1st and goal de la linia de 2 sau 3, am vrut 3 run-uri consecutive dar n-am intrat si am dat FG .. din cauza asta celelalte dati am aruncat, am reusit un TD cu Stokley dupa un quick slant ... si am insitat, nu stiu de ce, cu schema asta aruncand 3 interceptii, toate in red zone ... un meci bun, si daca as fi fost mai lucid cand trebuia sa aleg schema probabil ar fi fost alt rezultat (fara ai lua din merite lui oqs)

-la prima faza ofensiva a lui oqs am bagat m-a ars cu o pasa lunga catre henderson, dupa care l-am pus pe bailey pe partea aia
-la td-ul din flea flicker bagasem zone, deci bailey revenise pe partea lui obisnuita, si am mutat aiurea safety-ul din locul in care se ducea mingea
-reggie bush (beat tackle - 76) ii face highlight stick lui john lynch (tackle - 92) ... in realitate cred ca-l omora pe reggie daca-l prindea in pozitia aia :P
-brandon marshall a prins 2 pase lungi dar a fost ajuns din urma, iar daniel graham a alergat vreo 50 de yarzi after the catch pana in end zone fara sa fie prins .. primul e WR al doilea e TE

little_earl
19th November 2007, 17:33
eagles @ broncos 0-20

am inscris repede dupa o bomba catre javon walker, user catch spectaculos, si am ocolit CB-ul pt TD .. 54 yarzi ... a avansat apoi foarte bine aproape numai prin run, dar s-a impotmolit desi a avut 1st and goal, si a ratat un FG de la vreo 22 de yarzi, cu mult pe langa ... inainte de pauza am aruncat lung la 3rd down desi eram in FG range si a fost interceptata, asa ca am intrat la pauza cu 7-0 ... in sf.4 am tras de timp si am luat avans 13-0, a facut turnover on downs, si am mai dat un rushing TD cu henry

meci urat, dar scopul scuza mijloacele :P

dragoos82NFL
20th November 2007, 23:46
Se pare k meciul decisiv in ceea ce priveste calificarea mea in playoff a ramas cu mtfk...am tot incercat,prin toate modalitatile...nu ne putem conecta,ce ramane de facut?

georgebz
21st November 2007, 00:07
ati incercat si cu Hamachi ?

mtfk
21st November 2007, 15:47
astazi dak se poate sa intri pe mess sa verificam ceva, ca am un alt ip acum si poate va merge, dak nu incercam in seara asta si cu hamachi, dar nu voi juca azi daca merge.

dumboss_yo
21st November 2007, 21:01
SAINTS [Oqs] 16 - 10 PATRIOTS [dumboss_yo]
Nu mai pot de neervi !!! Am dominat meciul din punct de vedere al yarzilor si al 1st down-urilor, dar bineinteles, degeaba ... Ca de obicei, Oqs a marcat TD dupa un KO Return al lui Bush (singurul sau TD de altfel) ... defensiva mea nu a permis decat 3 FG-uri ... DAAAAAAR, ca sa vezi, in ultimele 2 min, cand eu aveam posesia (de la linia mea de 5 yarzi, pentru ca un Punt trimis aproape pe centru terenului a simtit nevoia sa sara tocmai in afara terenului) la 13-10 pt. el si puteam face un Drive castigator, stimabilii domni arbitri au considerat ca Watson a facut un fumble inexistent, asa cum s-a vazut pe reluarea de la CHallenge ... inexplicabil, The PLAY STAAAANDS !!!!!!! din nou defensiva mea rezista eroic si scorul devine 16-10 cu vreo 90 sec inainte de final ... Drie-ul urmator ma duce pana undeva la linia de 30 yarzi adversa, unde insa la 3rd down Welker scapa pasa dupa placaj (incompleta), iar la 4th down TE Brady scapa pasa (ce-i drept avea 2 oameni pe el) ... Turnover on Downs si dupa cateva RUN-uri meciul se incheie ...
Felicitari Oqs !!!

Oqs
21st November 2007, 21:07
[Saints] Oqs @ dumboss_yo [Patriots] 16-10

Iar am reusit Kickoff return TD cu Bush impotriva lui dumboss:happy...asta a si decis meciul fiind singurul meu TD...saracu cred ca il viseaza noaptea p bush reusind la fiecare KO un TD:lol:...a avut dumboss ocazia drive-ului victorios dar a facut unul din ai lui fumble care la reluare arbitrii au zis ca era bun chiar daca si mie mi s-a parut ca n-a fost:D...pe final foloseam 9 DB's luand un DE si punandu-l sa apere pe mijloc sa acopar toate spatiile...now that's pass protection:lol:

MVP: RB Reggie Bush - KO RET TD

Sinisther
21st November 2007, 22:40
Colts @ Rams 20-21

georgebz
23rd November 2007, 19:49
pana duminica incercati sa jucati meciurile ramase ;)

little_earl
25th November 2007, 16:26
l-am intrebat pe dumboss de vreo 10 ori daca joaca meciul din grupa finala, de cand a inceput pana azi, si de fiecare data mi-a zis ori ca are treaba, ori ca-si face temele, ori ca-si bea lapticul, azi ca merge la vot ... eu zic ca am facut tot ce mi-a stat in putinta sa joc meciul asta dar deja m-am enervat .. de fiecare data "reusesc" sa il intreb EXACT cand se pregatea sa iasa, sau sa manance, sau sa se apuce de scris

mtfk
25th November 2007, 16:42
poate isi pierde locu :-s :))
am obs ca dumbo nu isi joaca niciodata ultimul meci

dumboss_yo
28th November 2007, 09:31
pey am o tactica perversa prin care vreau sa nu joc meciul ca sa raman cu 3-2 ;) ...
ce naiba ma Earl ?! daca tot ziceti ca asta e o problema si daca este o urgenta maxima, cedez meciul si gata ... treebuie sa intelegeti ca nu am avut timp sa joc si DA, pur si simplu a fost o intamplare ca Earl imi propunea sa jucam chiar atunci cand aveam altceva de facut ...
E drept ca si eu l-am intrebat de vreo 3 ori, dar am inteles ca avea altceva mai imortant de facut ...
ce sa zic ... mare agitatie ca nu am jucat meciul ...

georgebz
28th November 2007, 10:06
nu se trece la faza finala pana nu se joaca meciurile cu implicatii pentru locurile 1-4 ...

little_earl
28th November 2007, 10:51
E drept ca si eu l-am intrebat de vreo 3 ori, dar am inteles ca avea altceva mai imortant de facut ...

m-ai intrebat odata cand nu eram online, la genul "esti?" ... a doua oara cand downloada frati-miu ceva pt play station si era imposibil de jucat in conditii normale

bogdan (09.11.2007 16:59:34): care joaca meciul de campionat?
dumboss (09.11.2007 17:01:35): MTFK

bogdan (17.11.2007 11:55:29): joci meciul din campionat?
dumboss (17.11.2007 11:55:36): nu acum...am teme....

bogdan (23.11.2007 18:41:22): jucam?
dumboss (23.11.2007 18:44:01): sorry dar tre sa plec

bogdan (25.11.2007 16:19:27): jucam?
dumboss (25.11.2007 14:19:57): nu acum ca tocmai ieseam

asa mi se taie cheful de madden ;)

dumboss_yo
28th November 2007, 16:31
atunci iti spusesem ca joaca MTFK pentru ca tocmai ma intrebase pe mine daca joc un amical, dar l-am refuzat pentru ca aveam treaba, dar m-am gandit sa iti spun caci stiam ca voi nu va jucaserati meciul ...
in rest, perfect adevarat ... nu e vina mea ca aveam de scris sau ca plecam (respectiv tocmai ieseam pentru ca aveam altceva de facut) ... atata timp cat nu ti-am zis ca nu joc ca NU AM CHEF sau alte motive (vezi SteviC), nu ai de ce sa ma acuzi ...
repet, daca sustii ca din cauza mea ti se taie cheful, foarte bine, ai castigat meciul, nu mai e nevoie sa jucam ... chiar nu inteleg de unde atata zarva pentru faptul ca pur si simplu nu s-a nimerit sa fim amandoi disponibili in acelasi timp ...
P.S. Te-ai gandit ca poate ai mai mult timp liber ca mine ?!
P.S.2 : Daca ma intrebi in clipa asta daca joc, iti voi raspunde ca am de scris (pentru ca de-asta am si venit la calc), iar daca ma intrebi peste aproximativ o ora, iti voi spune ca trebuie sa plec (pentru ca pe la 18:30 ma intalnesc cu cineva) ... Se pare ca vor fi din nou alte motive sa ma acuzi ca nu vreau sa disput meciul sau ca iti tai cheful de Madden ;) !

little_earl
28th November 2007, 16:45
nu te acuz ca nu vrei sa joci meciul, ce vreau sa spun e ca nu faci ceva ca sa putem juca ... tare ma indoiesc ca in programul tau saptamanal nu ai 40 de minute libere pt un amarat de joc, ca eu sunt disponibil oricand din moment ce am atata timp liber ... dar deh, tu sambata la ora 12 iti faci teme (vezi citatul 2)

daca faceai tot posibul sa jucam spuneai ceva de genul "poimarti intre orele 16 si 16:45 pot sa joc, esti disponibil atuncea?" si eu imi goleam orarul pt perioada respectiva sa joc odata meciul..

daca n-as fi cum sunt, nu ti-as spune nimic, dar eu cand stiu ca am de jucat un meci pana la data x il joc si mort de somn sau rupt de oboseala daca am cu cine

si lasa faze gen "ai castigat meciul" ca eu le-am inventat pe-alea ... daca nu jucam se pune egal sau stiu eu .. m-am enervat acuma pt ca este a doua oara cand tot ma amani, prima data acum vreo 2 editii n-am mai apucat sa jucam ... daca nu ai timp de ce te mai inscrii in campionat?

dumboss_yo
28th November 2007, 17:07
okay o sa ma gandesc cand am putea juca si iti spun din timp, ca sa iti golesti orarul ...

georgebz
6th December 2007, 11:13
mda se pare case alage praful de aceasta competitie ... pana la urma cred ca o sa il declar castigator pe oqs si terminam ... calificarea in playoff depinde de meciurile nedisputate , de aceea trebuie jucate ... dar vad ca nimeni nu mai zice nimik pe aici ...

little_earl
6th December 2007, 12:16
chiar ieri am vorbit cu sinisther sa ne jucam diseara meciul ...

mtfk
6th December 2007, 12:41
dardc nu facem playofful asa cu jucatori care sunt in top 4 si continuam asa?
uite acudak isi joaca earl meci o sa fieprobabil un pic mai greu dar o sa fie bine

dumbo a zis d acu 2 sapt ca isi face timp pt meciu cu earl si nu a mai zis nik..:|

georgebz
6th December 2007, 12:54
pai lui dumbo cred ca iki este frica sa nu piarda locu de PlayOff :thinkso:

mtfk
6th December 2007, 12:59
nare cum sa il piarda, el este un jucator foarte bun... noroc cu echipele cu care a jucat: pats, colts

dumboss_yo
6th December 2007, 13:49
dumbo a zis d acu 2 sapt ca isi face timp pt meciu cu earl si nu a mai zis nik..:|

eu zic sa iti vezi de treaba ta, Cristi ... am vorbit cu Earl pe mess si a zis ca vom juca meciul abia dupa ce joaca el cu Sinisther ...
cat despre faptul ca am jucat numai cu echipe bune, asta e, am avut "norocul" de a fi mereu in top si de a obtine o echipa de calibru pentru editia ulterioara ;) ...

dumboss_yo
6th December 2007, 13:50
pai lui dumbo cred ca iki este frica sa nu piarda locu de PlayOff :thinkso:

in sfarsit si-a dat cineva seama ...

little_earl
6th December 2007, 13:55
s-a vazut valoarea ta cand ai jucat cu saints :P (sau cu cine ai jucat prima data :P)

dumboss_yo
6th December 2007, 14:06
pey daca nu ma insel am terminat pe locul 5 primul meu sezon ... intr-adevar cu Saints ... ce-i drept, m-am calificat in urma retragerii lui Clau, dar vorba aia, "peste ani si ani lumea nu va mai sti asta, doar rezultatul va conta" :D ...

Oqs
6th December 2007, 14:26
pana la urma cred ca o sa il declar castigator pe oqs si terminam ...

hehehe:yes:...the Glassman will prevail:drak:

georgebz
8th December 2007, 21:45
Semifinale :

Saints - Eagles
Patriots - Steelers

Meciurile trebuie jucate pana maine seara ora 23:59 !!! ( daca voi reusi sa dau pe YM de cei implicati ... pana acum am vorbit cu Oqs si mtfk )

dumboss_yo
8th December 2007, 23:28
si cu mine ai vorbit George :P ... o sa vorbesc cu MTFK sa stabilim o ora pentru ziua de maine ...

mtfk
9th December 2007, 19:01
azi se pare ca nu o sa se joace meciul steelers-pats (ala din madden)
iam zis d ieri ca voi juca dupa ora 5
azi cand itnru p mess vad mesaj offline de la el, "hai sa ne jucam inainte de 5 ca am treaba dupa.."
..

dumboss_yo
9th December 2007, 19:26
ba se va juca meciul, daca inca esti disponibil ...
nu am zis sa jucam inainte de 5, am zis ca ar fi bine sa ne apucam de meci pe la ora 5 pentru ca stiam ca voi avea treaba dupa ...
incearca sa nu te mai plangi ca un copil mic si sa te grabesti cu concluziile ;) !

dumboss_yo
9th December 2007, 20:25
MTFK [Steelers] 13 - 31 dumboss_yo [Patriots]
Un meci in care sansa a fost initial de partea lui mtfk (el recuperand doua Fumble-uri, unul facut de RB sau si altul facut de Brady la un Scrambling), iar apoi de partea mea (de exemplu, datorita unei pase balbaite dar receptionate in cele din urma pentru 1st down de Welker la 3rd&14 de la linia mea proprie de 15). Cred ca meciul a fost castigat in primul rand de defensiva mea, care s-a comportat de minune, oprindu-i pe Steelers la doar 2 FGs si 2 Turnover on Downs in RedZone, singurul TD fiind marcat de Holmes dupa o pasa foarte lunga la care Hobbs a fost depasit. De asemenea, cu exceptia Fumble-ului, Brady a facut un meci perfect (priviti-i rating-ul).
MVP --> Tom Brady (3 TD Passes).
P.S. Astept cu nerabdare cealalta semifinala ... sper sa se joace azi, ca altfel incep si yo sa sar cu gura ca altii :D !

mtfk
9th December 2007, 20:29
def ta nu a dost cine stie ce in ultimu sfert, 4 playuri la goalline in toate playurile wr erau liberi, dar pasele nu au fost sincronizate cu wr..

Oqs
9th December 2007, 22:15
nu cred ca o sa jucam azi...yo am lasat mesaje lui dragos dar vad ca nu raspunde

Oqs
10th December 2007, 00:38
[Eagles] dragos82NFL @ Oqs [Saints] 7-38

Am decis sa jucam astazi pt ca eu pana weekendul viitor o sa fiu la munca seara...chiar imi pare rau ca nu a avut ocazia sa-si repare problemele cu maddenul sa-i mearga bine...

MVP: RB Reggie Bush

dumboss_yo
12th December 2007, 17:14
atunci SB-ul il jucam in weekend ?!

Oqs
12th December 2007, 23:22
probabil

dragoos82NFL
13th December 2007, 15:50
se pare k nu mai am probleme cu madden-ul

dumboss_yo
13th December 2007, 19:32
bravo !

Oqs
14th December 2007, 12:36
se pare k nu mai am probleme cu madden-ul

pai daca zici ca acum iti merge bine, vb cu george sa rejucam meciul in weekendul asta ca eu sunt acasa...eu unul vreau sa rejucam

dragoos82NFL
14th December 2007, 14:18
as putea duminica dupa ora 23...daca se mai poate sa-l rejucam

Oqs
14th December 2007, 16:00
as putea duminica dupa ora 23...daca se mai poate sa-l rejucam

aoleo...lol nu pot atunci

Oqs
14th December 2007, 17:04
[Eagles] dragos82NFL @ Oqs [Saints] 24-48

Am rejucat meciul azi...diferenta a fost facuta de 2 KO RET TD pt Bush si un pick 6 pe final

MVP: RB Reggie Bush

PS: @dumboss : jucam in weekend

dumboss_yo
15th December 2007, 11:38
ok ... mai vorbim pe mess, Oqs ! ;)

georgebz
18th December 2007, 11:24
a trecut Week-endul de mult baieti :P

Oqs
18th December 2007, 13:08
eu am incercat sa-l conving dar n-am primit tocmai raspunsul potrivit:D...sambata:"nu am chef acum ... si sunt cam obosit", duminica:"peste vreo 15 min" si apoi a disparut, luni:"ce e asa o graba ?!"...daca el vrea sa joace i-am spus sa ma caute

dumboss_yo
19th December 2007, 13:42
daca esti in seara asta pe mess te voi contacta si jucam ... scuze pentru intarziere ...

Oqs
21st December 2007, 23:07
FINALA

[Saints] Oqs @ dumboss_yo [Patriots] 48-21

MVP: QB Drew Brees

mtfk
21st December 2007, 23:25
yes!!!!!