PDA

View Full Version : Roma-Juventus



N0_NaM3
3rd February 2004, 21:57
Un pronostic...

N0_NaM3
3rd February 2004, 21:58
Am pus shi duble..

Pancone
4th February 2004, 08:37
Meciul va fi dificil insa am mare incredere in Marcelo si baietii nostri !
Forza Juve !

IlMILAN
4th February 2004, 10:16
Io vreau 0-0 pentru urmatoarele 5 etape pentru ambele :D
Dar daca e sa dau un pronostic..... Juve va sparge pe Roma .
Pronostic 2 (scorul 1-3)

DRAGOS
4th February 2004, 15:20
Eu mizez pe o victorie a bianconerilor, deci am votat "2"!!!

MaPaX
4th February 2004, 17:40
Egalul!

DRAGOS
5th February 2004, 12:32
Un egal ar fi cel mai urat!!!
Nici uneia dintre echipe nu-i convine egalul si de aia eu zic ca meciul sa va incheia cu victoria uneia dintre echipe si implicit a lui Juventus. :D

ady_azzuro
5th February 2004, 15:06
2 :yeah:

N0_NaM3
7th February 2004, 02:11
Corect...2...Forza Juve

Edgar
7th February 2004, 10:57
Dar daca e sa dau un pronostic..... Juve va sparge pe Roma .
Pronostic 2 (scorul 1-3)

Mestere, imi esti tot mai simpatic. :ok: :D

N0_NaM3
8th February 2004, 01:16
Maine marele derby ...:))

inter
9th February 2004, 09:11
0-4 cu o echipa menajata special in cupa pt. a pregati aceasta "performanta" :rosu:

IlMILAN
9th February 2004, 11:03
:D

Pancone
10th February 2004, 09:20
0-4 cu o echipa menajata special in cupa pt. a pregati aceasta "performanta" :rosu:


Domnu " inter " iti recomand sa renunti la ironiile astea la adresa lui Juve in asemenea momente !

Asta e am pierdut ...ne-am simtit rau insa a fost si o parte buna din toata intamplarea asta , am aflat cum se simte un suporter a lui inter 363 de zile pe an !

inter
31st May 2004, 14:50
sunt curios ce se va intampla dupa transferurile efectuate la nivelul conducerilor tehnice de catre cele 2 echipe :cool: :

Juventus :
Capello va aduce cu el sistemul 4-4-2 atat de drag lui.
in aparare va merge pe un ax format din Thuram alaturi de Legrottaglie sau Tudor, aducerea lui Zebina fiind vazuta ca o incercare de acoperire a francezului, deoarece pe partea dreapta lupta pt. titularizare se va da intre Bonera (Parma) si Trabelsi (Ajax).
pe stanga titular indiscutabil : Zambrotta.
In linia de mijloc, obiectivul nr.1 e aducerea lui Emerson(Roma), in cazul in care transferul nu va reusi , urmatorul vizat fiind Matuzalem (Brescia), urmand ca Maresca sa fie rezerva sau sa fie cedat in cazul in care nu-si reinoieste contractul.
Pt. partile laterale se mizeaza pe sosirile lui Fiore si Jankulovski, iar al 4-lea mijlocas ar fi Blasi(Parma)
In atac ramane Del Piero, care va fi "suplinit" de Chevanton, pt. celalalt varf, purtandu-se o lupta in trei intre Vieri (favoritul lui Capello) , Ibrahimovici si Morientes.
Formatia probabila: Buffon
Bonera Thuram Legrottaglie Zambrotta
(Trabelsi) (Zebina) (Tudor)

Fiore Blasi Emerson Nedved
(Camoranesi) (Tacchinardi) (Matuzalem) (Jankulovski)
(Appiah) (Maresca)

Vieri Del Piero
(Ibrahimovici - Morientes) (Chevanton)

Roma :
Prandelli va adopta probabil sistemul 4-2-3-1 folosit cu succes la Parma, aducandu-l pe Ferrari (Parma) care va fi probabil titular in dauna lui Mexes(Auxerre), facand cuplu cu Chivu. Tot un parmegian , Barone e posibil sa castige lupta pt. titularizare la mijloc cu Perrotta (Chievo) si Pizzaro (Udine).
In atac se mizeaza pe aducerea lui Gilardino (Parma), ca inlocuitor al acestuia fiind vizat Caracciolo (Brescia) si posibil Mido (Marsilia).
Prandelli va da sansa afirmariiunor tineri din formatia de tineret a Romei : Corvia, Bovo, Aquilani sau Ferronetti!

Formatia probabila : Pelizzoli

Panucci Ferrari Chivu Candela
(Mexes)

Barone Dacourt
(Perrotta - Pizzaro) ( De Rossi)

Mancini Totti Cassano

Gilardino
( Caracciolo - Mido)

:cool: