PDA

View Full Version : Lista neagra a Stelei



YoYoyOi
5th November 2007, 00:23
A devenit deja clar ca nu antrenorii erau principalii vinovati pentru situatia echipei. Daca se mai doreste clasarea pe podiumul clasamentului (de primul loc inca nu poate fi vorba) trebuie facuta o restructurare a lotului. Unii jucatori dau totul pe teren, altii dau jumatate din tot ce pot, iar altii nu dau nimic. Unii chiar nu pot, saracii.
Eu zic ca trebuie sa plece:
Surdu
Badoi
Petre Marin
Neaga
Zaharia

Dani3l
5th November 2007, 01:01
Poate ar trebui sa te treci si pe tine...ca suporter,esti zero barat...nu de putine ori am vazut reactiile de-ale tale,care m-au lasat cu un prost grust.Mai uita-te in DEX,vezi ce scrie la "suporter".
ontopic:lovin,ov petre,banel.

YoYoyOi
5th November 2007, 10:07
Cred ca era mai usor sa intreb cine sa ramana :happy

Vladek
5th November 2007, 10:14
Cred ca era mai usor sa intreb cine sa ramana :happy

Zau ca era mai usor. Uite si raspunsul (pe scurt) :

- Zapata,Cernea, Golanski, Ghionea, Rada, Emegara, Petre Marin, Ov. Petre, Plesan, Badoi, Ochirosii, Bicfalvi, Zaharia, Neaga si Badea. Restul, multumim frumos si la revedere.

YoYoyOi
5th November 2007, 10:15
astia sa ramana sau sa plece, Vladek? :D

dardar_3
5th November 2007, 10:25
Cred ca era mai usor sa intreb cine sa ramana :happy

Exact...;)

Sa ramana doar Zapata, Emeghara, Nicolita si Badea.... restu:cya:

Vladek
5th November 2007, 10:32
astia sa ramana sau sa plece, Vladek? :D

Sa ramana Yoyo. In privinta restului, daca tot ma starnesti, uite bag comentarii de-alea rautacioase ca nu ma pot abtine :

- Vatca = invizibil. N-are nici o sansa sa-l scoata pe Zapata din poarta, iar rezerva e oricum e Cernea. Galatiul are nevoie de portar, noi avem nevoie de un mijlocas dreapta decent, Galatiul il are pe Szekely. I rest my case.
- Nesu = bezmetic. E acelasi de an de zile, haotic in atac, prea multe faulturi dure si inutile, prea fragil si lipsit de forta.
- Goian = vedeta. Nu joaca rau, dar risca sa se plafoneze. Nu mai zic si de eternele lui probleme la spate. Daca primim o oferta de minim 5 milioane mai bine il vindem. De banii astia aduci 2 fundasi buni.
- Lovin = eterna speranta, prea fragil ca sa faca fata jocului modern. Nimeni nu verticalizeaza ca el pe portarul Stelei, dar din pacate ne trebuie mai mult de atat.
- Surdu = inutil din secunda 1. N-am inteles de la bun inceput pentru ce l-am cumparat si nici el nu mi-a aratat. Desi e titular.
- Nicolita = no comment, ca ne luam la cearta iar pe tema asta si n-am chef de asa ceva.
- Iacob = pana si eu cu cele 7-8 kile in plus fata de normal ale mele ma misc mai rapid si am reflexe mai bune. Incredibil cat de lent si greoi a putut sa ajunga. Plus ca face o gramada de faulturi stupide si inutile.
- Dica = vedeta, dar mai mare. A fost stricat de laude excesive si de o concentrare obsesiva a jocului pe "geniul lui Dica". Din pacate geniul ala se trezeste numai cand are chef dar isi ia in schimb vacante prelungite. Stam mult, mult prea mult, la cheremul lui Dica si asta strica jocul echipei. Oricum si el vrea de vreun an de zile sa plece, mai bine sa i se faca pe plac.
- Radoi = finul. Din pacate Radoi din epoca 2004-2005 cand putea sa afirme ca e cel mai valoros jucator din campionatul intern s-a dus de mult. L-au tras accidentarile in jos, a gresit jucand accidentat doar pentru ca gandacul sa-l poate vinde pe milioanele mult-visate si i-a daunat si pozitia privilegiata. Cu problemele lui la ambii genunchi, nu cred insa ca-l mai vrea vreo echipa.
- Croitoru = jucator de FC Vaslui, unde trebuia sa si ramana. Unul dintre cei care vor, dar nu pot mai mult.
- Cristocea = alta eterna speranta, e de vreo 2-3 ani la noi si nu reuseste sa se impuna titular. Nu mi-a ramas in memorie decat prin simularea aia penibila din returul trecut si ratarile uriase cu Standard. Uzat si plafonat, la revedere.

dardar_3
5th November 2007, 10:46
Sunt de acord cu Vladek... foarte buna argumentare pentru fiecare jucator:


eu as mai adauga la lista lui:
Ovidiu Petre=se hazadardeaza sa urce mai tot timpul in atac... si de multe ori la deposedari ataca mai degraba piciorul decat mingea.
Petre Marin=are o varsta si i-ar prinde bine o echipa araba...;)

Ioca10
5th November 2007, 11:04
Nu noi trebuie sa decidem lucrul asta...noi trebuie doar sa incurajam echipa la bine si le RAU....toti eram bucurosii cand o tzineam din victorie in victorie...insa tot noi trebuie sa fiim alaturi de echipa si acum...
Cu ajutorul nostru se poate trece mai departe...si jucatorii se vor monta incet incet;)
Forza Steaua

Hard
5th November 2007, 11:06
Eventual sa-l bage pe Vladek in locul lui Iacob ,dom`le.:D

dardar_3
5th November 2007, 11:23
Daca tot e pe hartie trecut ca jucator.... sa intre Adi Ilie...:drak:... ca mi-e dor sa ii vad scaritzele si golurile...:D

dede
5th November 2007, 14:58
si ce propuneti cu lista asta? :confused: de parca v'ar baga cineva in seama... :D

milanezu
5th November 2007, 15:27
petre marin si surdu trebuie sa plece neaparat.
sau macar sa ii scoata din lot.
si pe badoi de ce l-a mai adus?
nu-l joaca deloc.

Gontel
5th November 2007, 19:59
vatca - nu are sanse in fata lui zapata si cernea + ca cei de la galati au portari de liga a 4-a;
baciu - a jucat bine cu arsenal, dar ii multumim pt activitatea sa la steaua. deja ii avem pe radoi (nu cred ca va mai pleca vreodata din ghencea), ghionea, rada si goian (daca nu este vandut). mai sunt tineri gen ninu sau tudose;
petre marin - batran, i-a trecut vremea. nu mai e acelasi jucator de anul trecut;
nesu - niciodata nu mi-a placut cum a jucat. faulteaza prea mult, joc neglijent;
dica - si-a facut datoria pt steaua, are 27 ani de acum si merita un contract bun afara. de ceva timp numai la asta se gandeste;
badoi - el e un jucator ce are nevoie de meciuri si se pare ca nu va primi acest lucru la steaua;
lovin - nu e de nivelul stelei si nu a fost niciodata;
nicolita - chiar daca jocul lui pare ca s-a imbunatatit "o idee", ramane acelasi mijlocas lipsit de tehnica si care pierde multe mingi (centreaza totusi bine la unele faze fixe);
cristocea - dupa accidentarea de anul trecut nu si-a mai revenit si nu pare sa se mai poata impune ca titular;
surdu - jucator inutil si ineficient;
iacob - prea greoi si fara calitati tehnice. plus ca uneori rateaza din pozitii clare;
neaga - mai bine ramanea in coreea.
pe goian l-as mai tine un an si dupa euro 2008 i-as da voie sa joace la un mare club din europa.

Universal
5th November 2007, 20:09
I Vatca- este prea bun pt a fi doar nr. 3 - mai bine sa joace la o echipa la care este titular

II Petre Marin- a imbatranit.Se va retrage aici.

III Badoi- este un jucator care joca foarte des si foarte mult, dar la Steaua nu intra in primii 11.

IV Croitoru- Este tehnicd, dar mai mult de 2-3 minute nu prinde....

V Dica- a sosit momentuls a ajunga la o echipa mai mare, in strainatate...

VI Lovin- este bun, dar nu intra printre titulari, ori rezerve...

VII O Petre - Nici nu mai are rost sa discutam de ce..se stie prea bine.

VIII Goian- este timpul sa ajunga la o echipa in strainatate, merita ;)

Restul merita sa ramana.

Liviu
7th November 2007, 23:57
Toti, pana si Zapata. Nu merita sa joace in modesta Romanie, la Steaua de azi.

myke
8th November 2007, 08:33
da am auzit o faza aseara la meci, zicea unu ca il vrea pe carlos inapoi. De ce? pai cand avem o echipa de bufoni noi punem super portar? ar trebui sa avem bufoni de sus pana jos...

Zabriskie
8th November 2007, 14:13
Golanski se rateaza daca nu pleaca in iarna, sper binele lui sper sa plece, mie cel putin mi-a dat impresia unui baiat cu bun simt, care chiar daca a fost pus cu forta pe banca, nu a comentat nicaieri.
Dica si Goian oricum pleaca. Surdu, Lovin si Nicolita macar de nu ar fi titulari, in rest pot ramane si pe viata la Steaua...