PDA

View Full Version : Etapa 15: CFR 1907 CLUJ – CS DACIA MIOVENI



delaparis
4th November 2007, 22:48
DUMINICA, 11 NOIEMBRIE 2007
CFR 1907 CLUJ – CS DACIA MIOVENI
NATIONAL TV ora 18.45

spartacus
4th November 2007, 23:14
ramanem cu picioarele pe pamint si castigam..

forza CFR!!!

Nightwish
4th November 2007, 23:19
Inca 3 puncte pentru CFR :ok:

PerVersion
4th November 2007, 23:22
Nici meciul asta nu va fi usor. Mioveniul a avut niste rezultate foarte bune, de cand e Sorinaccio la ei. Daca vor veni cu autobaza, probabil vom avea probleme la finalizare :) Dar, cred ca diferenta de valoare dintre loturi isi va spune cuvantul :) 2-0

Leviss
4th November 2007, 23:31
Clujul va castiga fara probleme..

CFR1907
4th November 2007, 23:54
Va fi un meci greu, dar care sper sa-l castigam. Noi daca vom bate in ultimile meciuri ramase pana la finalul turului 80% vom fi campioni.:)

gabi94
4th November 2007, 23:55
CFR va trata meciul cu superficialitate,asa ca o sa fie egal....

optifight
5th November 2007, 00:04
1 solist ,meci de antrenament,ne pregatim sa inchidem gura suporterilor din cocina lui U.

spartacus
5th November 2007, 00:33
1 solist ,meci de antrenament,ne pregatim sa inchidem gura suporterilor din cocina lui U.

:no:...U si CFR sunt doua echipe clujene. nici eu nu sunt de acord cu ceea ce fac suporterii "U"-isti dar hai sa nu replicam proastele obiceiuri ale capitalei...

ensic
5th November 2007, 00:44
Daca nu visam la viitor si traim cu picoarele pe pamant sigur batem !

corello
5th November 2007, 09:51
nu se impiedica franarii de dacieni si in plus ii spre binele nostru sa nu faca miovenii puncte
4-0 (la pauza)

dannyreddog
5th November 2007, 15:14
1 solist,cu toata priceperea lui Cartu de-ai baga pe elevii sai cu fundul in poarta , tot CFR-ul va castiga,inca 3 puncte pt feroviarii clujeni...

dede
5th November 2007, 15:17
castiga dacia :happy

Vladek
5th November 2007, 16:00
:D :D CFR-ul va face cunostinta cu celebrul Sorinaccio. Prevad un X.

YoYoyOi
5th November 2007, 16:15
as fi tentata sa zic scorul etapei, dar cred ca ma rezum la un 1 cu goluri putine:P

Leo
5th November 2007, 17:28
oricat de mult mi-as dori sa piarda CFR ul , nu are cum
deci 1 solist

luciano_1644
5th November 2007, 18:39
1 solist.CFR este mai buna decat cea mai buna selectionata a jucatorilor triati de la Dinamo,Steaua,Rapid si Poli AEK.E singura care joaca exact ca o campioana.

forza_CFR
5th November 2007, 19:43
meci tare
foarte tare :))

aLEX_U_1919
5th November 2007, 21:54
0-0

gica
5th November 2007, 22:06
Echipa interesanta Dacia,iar cine o ia la pret de matineu va suferi dezamagiri crunte.(vezi rezultatele cu Dinamo si Steaua)
O echipa de talie mica dar rapida...Sper totusi la o victorie care sa ne dea sperante pentru sfarsitul campionatului ...sau chiar mai repede de-i posibil.Buna chiar si o victorie la limita.

PerVersion
5th November 2007, 23:39
Pai daca nu vom inscrie in prima repriza, cu siguranta meciul va deveni unul foarte dificil. Nu am vazut nici un meci al Mioveniului, dar din ce am citit, au fost dominati copios pe teren propriu de Poli Iasi. Desigur, pana la urma au castigat, cu mai mult sau mai putin noroc, dar asta conteaza mai putin. Ideea e ca daca ne vom putea creea ocazii, sunt sigur ca vom inscrie, pt ca avem un atac valoros.

Ceea ce incepe sa ma deranjeze totusi in ultima vreme, este Muresan. Vad ca el se pregateste deja de CL... ar fi bine sa se pregateasca in continuare de campionat, ca au trecut de abia 14 etape. :rolleyes:

delaparis
5th November 2007, 23:54
:D ... bate CFR la scor ... strans :D

Desi arata a echipa fata de restul campionatului o sa aiba si ei un moment slab ... doar nu sunt Real ...:rolleyes: ... sau poate ca da :lol:

Ammadeus
6th November 2007, 00:01
5-2

Bell
6th November 2007, 06:51
7 - 1

BAK
6th November 2007, 09:13
1-0 chinuit

paul30
6th November 2007, 11:58
1 fara prea multe cuvinte

atdi
6th November 2007, 15:00
Meci greu. Nu stiu de ce, dar Cartu se pare ca se descurca la echipele mici.
Dar in final bate CFR-ul cu un 1-0 chinuit.

m8k
6th November 2007, 15:15
Cartu este un antrenor care sacrifica spectacolul fotbalistic pentru rezultate!
Cand esti suporterul echipei unde e Cartu atunci totul e frumos, daca nu atunci mai bine mergi la un meci de ping-pong ca vezi mai mult spectacol! Asa ca o sa fiu fericit cu un 1-0 chinuit, dar nici un 0-0 nu ar fi o mare surpriza pentru mine!

corello
6th November 2007, 17:23
Cartu este un antrenor care sacrifica spectacolul fotbalistic pentru rezultate!
Cand esti suporterul echipei unde e Cartu atunci totul e frumos, daca nu atunci mai bine mergi la un meci de ping-pong ca vezi mai mult spectacol! Asa ca o sa fiu fericit cu un 1-0 chinuit, dar nici un 0-0 nu ar fi o mare surpriza pentru mine!

dute maaaa...pesimistule
ce crezi ca poate face cartu la prima faza din primele minute cand Fabiani da cu capul din careu?
Cartu joaca previzibil dar nu chiar cum se spune
Daca te-ai uitat pe la meciurile lui cartu ai observat ca baga inca 10 fundasi si inca 10 portari exact dupe ce preia conducerea

Si oricum miovenii is mediocrii deci merg pe un 4-0 ( la pauza)v rezultat bun si pentru noi

gabi94
6th November 2007, 17:48
cei care dau ca pronostic 3,4 -0 sunt niste visatori...Dacia a pierdut o singura data la 2 goluri diferenta,si pe de alta parte CFR -ul nu are mentalitatea de a ataca non stop...s-a vazut si in meciul cu UTA,la 2-0 s-au oprit...
Diferenta de valoare este evidenta ,insa nu cred ca CFR ul va face scor cu Mioveniul....

PerVersion
7th November 2007, 00:08
Cu UTA s-au oprit dupa 2-0, pt ca meciul se juca joi, iar duminica aveau meci greu la Vaslui. Nu avea nici un rost sa traga tot meciul. Oricum, nu ma deranjeaza daca se vor opri si in acest meci la 2-0 :) atat timp cat vor controla meciul la fel ca in cel cu UTA :)

optifight
7th November 2007, 11:01
sunt invidios pe rezultatele echipei cfr.are mari sanse sa fie campioana.problema este ca nu pot sa concep cum romanii nostri nu pot fi buni la nimic.trebuie sa vina investitori straini sa creeze locuri de munca,majoritatea companiilor de stat trebuiesc privatizate.inteleg ca cele de stat sunt aservite politic si in fruntea lor sunt numiti numai pe ordin de partid si automat directorii sunt oameni incompetenti dar am ajuns sa vindem pamant romanesc strainilor,sa exportam tot pe nimic.
pana la urma nu pot sa cred ca nu exista jucatori mai buni decat mercenarii de la cfr.intradevar m-as fi bucurat pt cfr daca majoritatea jucatorilor erau romani.
va castiga echipa din cluj la scor mare.

Si eu sper sa munceasca atat de mult ca si cu vasluiul si e bine ,victorie indiscutabila .In alta ordine de idei nu ai pt. ce sa fii invidios ,acolo se munceste si jucatorii vin din tari unde programul de lucru se respecta si se face cu placere ,pe cand tarisoara noastra frumoasa ,60% sunt alcoolici ,30% hoti si 10% pensionari,bine ca mai vin cateodata cativa straini sa ne invete sa respectam munca si sa i invidiem ,asta e obisnuiestete si bucurate ca la anu o sa fii mai invidios.:D:D:D

Bell
7th November 2007, 21:18
si eu m-as bucura ca romanii sa fie cei mai buni in toate domeniile...dar din pacate nu se paote.. si atunci ne orientam sa devenim cei mai buni apeland la importuri... de foarte buna calitate... pana or creste si la noi in gradina fotbalisti talentati si dornici sa puna osu' la treaba....

HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

locomotiva07
8th November 2007, 19:51
3-0

tu26dor
8th November 2007, 21:37
un 2-0 linistit ca de obicei... pt cluj, normal:)

grasu2
8th November 2007, 23:52
Meci de 1 si speram sa nu existe surprize. Oricum, ar trebuii sa bage Andone cateva din rezerve in meciul asta, in special Deac, Manuel Jose, Oliveira si Anca. Daca nu din alte motive, macar sa le creasca cota pe piata.

Ammadeus
9th November 2007, 04:09
pedepsitzi penibilii aia care fac masini pe tehnologia anilor 1960! 5-1

Ferko
9th November 2007, 16:51
Eu vad meciul cam asa : castiga fotbalul (CFR) sau antifotbalul (oaspetii CFR-ului)?

dannyreddog
9th November 2007, 17:54
Vad ca se inmultesc suporterii Cfr-ului ca ciupercile dupa ploaie.Unde erati acum vreo 4-5 ani? Oh..da! suporterii de rezultat fac ravagii...

forza_CFR
9th November 2007, 18:30
Vad ca se inmultesc suporterii Cfr-ului ca ciupercile dupa ploaie.Unde erati acum vreo 4-5 ani? Oh..da! suporterii de rezultat fac ravagii...

tu unde erai acu 5 ani?:confused:

m8k
9th November 2007, 19:29
Vad ca se inmultesc suporterii Cfr-ului ca ciupercile dupa ploaie.Unde erati acum vreo 4-5 ani? Oh..da! suporterii de rezultat fac ravagii...

Oare de ce ati disparut voi de vreo 2-3 ani si sunteti 800 la meciurile de acasa cu femeile de serviciu cu tot? Poate seceta e de vina!:D Nici barza nu mai aduce dinamovisti!:happy
1-0 solist!:D

CFR1907
9th November 2007, 19:40
Vad ca se inmultesc suporterii Cfr-ului ca ciupercile dupa ploaie.Unde erati acum vreo 4-5 ani? Oh..da! suporterii de rezultat fac ravagii...

Cred ca suporterii Stelei si ai lui Dinamo sunt ultimii care ar trebui sa vorbeasca de suporterii de rezultat.:rolleyes:

spartacus
9th November 2007, 20:27
Vad ca se inmultesc suporterii Cfr-ului ca ciupercile dupa ploaie.Unde erati acum vreo 4-5 ani? Oh..da! suporterii de rezultat fac ravagii...

Pentru un suporter al unei echipe care nu a gustat din "placerile" diviziilor inferioare(prietenii stiu de ce;)), habar nu ai ce vorbesti. Totusi, pentru un raspuns la obiect iti sugerez sa il consulti pe dabija:D

Ess
9th November 2007, 20:49
am auzit ca tre' marite portile cu cca 10 m, ca doar vine cartu :rosu:
am votat ics, ca cica n-ai voie sa faci asta...

dannyreddog> acu 4-5 ani eram muci de beat in music pub. tu?

bici
9th November 2007, 21:05
batem cu 2-0:yeah:!hai cfr cluj!

iuli
9th November 2007, 21:09
am auzit ca tre' marite portile cu cca 10 m, ca doar vine cartu


:D

meci greu, 1-0 sau 2-0

luci99
9th November 2007, 23:19
si daca nu batem, luam campionatul, deoarece la CFR este alta mentalitate decat la Dinamo, Steaua si Rapid.

Bell
10th November 2007, 04:46
batem mai luci stai linistit... lasa-i pe carnatzi sa se agite de jaba...

TZEFERU
10th November 2007, 06:00
sunt invidios pe rezultatele echipei cfr.are mari sanse sa fie campioana.problema este ca nu pot sa concep cum romanii nostri nu pot fi buni la nimic.trebuie sa vina investitori straini sa creeze locuri de munca,majoritatea companiilor de stat trebuiesc privatizate.inteleg ca cele de stat sunt aservite politic si in fruntea lor sunt numiti numai pe ordin de partid si automat directorii sunt oameni incompetenti dar am ajuns sa vindem pamant romanesc strainilor,sa exportam tot pe nimic.
pana la urma nu pot sa cred ca nu exista jucatori mai buni decat mercenarii de la cfr.intradevar m-as fi bucurat pt cfr daca majoritatea jucatorilor erau romani.
va castiga echipa din cluj la scor mare.

Nu cred ca e vorba de faptul ca romanii nu ar fi buni la nimic, dar cei buni sint putini. Talent ar fi, dar fara munca si continuitate nu se poate. Copii care s-au nascut prin anii 80 acum ar trebui sa conduca Divizia A. Ce copilarie au avut acesti copii? Cine ii ajuta pe copii de azi sa se ridice in viata?...in fotbal sau in orice altceva?
Raspuns: singuri sau ......parintii. Eventual. Punct. Viata nu se caracterizeaza prin a "ti se da o sansa". Sansa tio cam cistigi singur. Multi dintre romani au emigrat, o mare parte din po****tia activa nu este in Romania. Preturile in Romania sint exagerate pentru ca cerinta(de calitate) e relativ mare si se produce putin intern...putin zic din care sa faci bani (sau alte resurse) in mod semnificativi. Nemtii de exemplu o duc bine pentru ca vind la Mercedesuri si alte masini "kklau" peste tot in lume si atit timp cit iti vin bani (RESURSE) in tara de peste tot...e ca si cum ai "cosi" pe tot globul numai fin de calitate si totul intra in hambarele tale...venind "calare" pe Priority-Post...sau DHL. CFR este o echipa care doreste sa faca fotbal de performanta si realitatea ii impinge sa caute si in alte parti. Argentina are 40 de milioane, Brazilia are 190 de milioane, si chiar daca sint tari mai sarace....resurse tot mai sint la urma urmei, in Portugalia e cald si nu se hiberneaza si au depasit faza critica a saraciei se pare...si sa nu uitam exista si presiunea timpului. CFR nu beneficiaza de tot timpul din lume si de resursele gratuite de care au beneficiat Steaua si Dinamo."zaci de mii de ani"...si care acum se trezesc din reculul perioadei comuniste.....acum se vede ca si ei se clatina asa putin...pentru ca deh au venit "LANSATI" din comunism cu de "tUoooate" si cu "pampersi" si pudra de talc la fundik. De cite ori nu citim prin ziare si auzim la TV....Da CFR ce a facut? Cum de CFR nu are stadion ca Maracana? Da cum de nu asa si pe dincolo? Mai CFR da sa va fie rusine, da se poate? Aveti neobrazarea sa fiti in Divizia A ca si unguri si sa nu zbirniti la toate capitolele acum, pe loc si imediat? Da chiar asa, acum doar pocnesti din "deshte" si hocus-pocus-preparatus gata stadionul si echipa de finala-finalelor interplanetare al spatiului Galatic-Universal. Poate ca nationala Romaniei va si pierde "momentum" ca se aduc jucatori de afara, e inevitabil...DAR...poate echipele de club vor compensa pe viitor acest lucru prin prezente mai dese si mai sus in Europa la nivel de club....Inca nu stim, a fost un an al experientelor nereusite in Europa, dar daca ai pierdut .... inapoi la tabla...si teren. Si deocamdaca CFR in "clipa ei curenta" e OK...misca ceva-ceva, e un inceput, sa mai vedem ce si cum.
....Si poate si viitorii potentiali jucatori romani vor avea o referinta noua la un fotbal mai aproape de Europa. Nu stiu, garantii nu exista in lume, vom vedea.

vexxxu
10th November 2007, 09:19
Cine e pe primul loc , Cine e pe primul loc , CFR , CFR
Cine e pe primul loc , Cine e pe primul loc , CFR , CFR
Cine e pe primul loc , Cine e pe primul loc , CFR , CFR

dannyreddog
10th November 2007, 10:40
Cand evolua cfr-ul prin ligile inferioare si era vorba sa se dispute in Gruia derby-uri cu "U" tot stadionul purta insemnele echipei oaspete.Si chiar si atunci cand ati promovat in Liga 1,stadionul era aproape gol,putini suporteri cfr-isti au luat parte la sarbatoarea promovarii.Asta e dilema mea...de unde ati aparut asa peste noapte?

Nightwish
10th November 2007, 12:49
Cand evolua cfr-ul prin ligile inferioare si era vorba sa se dispute in Gruia derby-uri cu "U" tot stadionul purta insemnele echipei oaspete.Si chiar si atunci cand ati promovat in Liga 1,stadionul era aproape gol,putini suporteri cfr-isti au luat parte la sarbatoarea promovarii.Asta e dilema mea...de unde ati aparut asa peste noapte?

Domle suporter dinamovist cu 144 posturi pe OLS.. Ce legatura are postul tau cu subiectul acestui topic? Ce te f... grija cati suporteri are CFR si de cand sunt suporteri??? Deschide un topic pe Intern despre asta daca ti se pare un subiect interesant, dar nu mai scrie aici tampenii:rosu:
PS: vad ca esti bucurestean, ai asistat la meciurile respective de esti atat de informat?

forza_CFR
10th November 2007, 13:02
Cand evolua cfr-ul prin ligile inferioare si era vorba sa se dispute in Gruia derby-uri cu "U" tot stadionul purta insemnele echipei oaspete.Si chiar si atunci cand ati promovat in Liga 1,stadionul era aproape gol,putini suporteri cfr-isti au luat parte la sarbatoarea promovarii.Asta e dilema mea...de unde ati aparut asa peste noapte?
esti pe langa, sincer

optifight
10th November 2007, 19:54
Nu cred ca e vorba de faptul ca romanii nu ar fi buni la nimic, dar cei buni sint putini. Talent ar fi, dar fara munca si continuitate nu se poate. Copii care s-au nascut prin anii 80 acum ar trebui sa conduca Divizia A. Ce copilarie au avut acesti copii? Cine ii ajuta pe copii de azi sa se ridice in viata?...in fotbal sau in orice altceva?
Raspuns: singuri sau ......parintii. Eventual. Punct. Viata nu se caracterizeaza prin a "ti se da o sansa". Sansa tio cam cistigi singur. Multi dintre romani au emigrat, o mare parte din po****tia activa nu este in Romania. Preturile in Romania sint exagerate pentru ca cerinta(de calitate) e relativ mare si se produce putin intern...putin zic din care sa faci bani (sau alte resurse) in mod semnificativi. Nemtii de exemplu o duc bine pentru ca vind la Mercedesuri si alte masini "kklau" peste tot in lume si atit timp cit iti vin bani (RESURSE) in tara de peste tot...e ca si cum ai "cosi" pe tot globul numai fin de calitate si totul intra in hambarele tale...venind "calare" pe Priority-Post...sau DHL. CFR este o echipa care doreste sa faca fotbal de performanta si realitatea ii impinge sa caute si in alte parti. Argentina are 40 de milioane, Brazilia are 190 de milioane, si chiar daca sint tari mai sarace....resurse tot mai sint la urma urmei, in Portugalia e cald si nu se hiberneaza si au depasit faza critica a saraciei se pare...si sa nu uitam exista si presiunea timpului. CFR nu beneficiaza de tot timpul din lume si de resursele gratuite de care au beneficiat Steaua si Dinamo."zaci de mii de ani"...si care acum se trezesc din reculul perioadei comuniste.....acum se vede ca si ei se clatina asa putin...pentru ca deh au venit "LANSATI" din comunism cu de "tUoooate" si cu "pampersi" si pudra de talc la fundik. De cite ori nu citim prin ziare si auzim la TV....Da CFR ce a facut? Cum de CFR nu are stadion ca Maracana? Da cum de nu asa si pe dincolo? Mai CFR da sa va fie rusine, da se poate? Aveti neobrazarea sa fiti in Divizia A ca si unguri si sa nu zbirniti la toate capitolele acum, pe loc si imediat? Da chiar asa, acum doar pocnesti din "deshte" si hocus-pocus-preparatus gata stadionul si echipa de finala-finalelor interplanetare al spatiului Galatic-Universal. Poate ca nationala Romaniei va si pierde "momentum" ca se aduc jucatori de afara, e inevitabil...DAR...poate echipele de club vor compensa pe viitor acest lucru prin prezente mai dese si mai sus in Europa la nivel de club....Inca nu stim, a fost un an al experientelor nereusite in Europa, dar daca ai pierdut .... inapoi la tabla...si teren. Si deocamdaca CFR in "clipa ei curenta" e OK...misca ceva-ceva, e un inceput, sa mai vedem ce si cum.
....Si poate si viitorii potentiali jucatori romani vor avea o referinta noua la un fotbal mai aproape de Europa. Nu stiu, garantii nu exista in lume, vom vedea.
Este total real ce ai zis ,nu avem timp sa crestem fotbalisti,nu vedeti ca toti vor steaua sau dinamo ,de ce,fiindca numai daca jucau la bucuresti mai prindeau strainatatea ,asa era in comunism ,vezi saracu Surdu ahahahahah ,ma duc la steaua sa fac performanta ahahahahah ,saracu ,navea idee de ce statea pe banca, in fine tzapa,de acum inainte sa vedeti cum sa cer toti la echipe care o sa bage bani si o sa fie bune ,deci fratzilor facem echipe de straini care is mai devotati decat romanasii nostri, asta e ,pana cand vom ajunge in liga campionilor trei patru ani si pe urma vin ei singuri sa joace la echipa de unguri cu capu jos ,o sa vedeti voi .Ontopic ,batem Mioveniul relaxat.
:yeah::yeah::yeah:

grasu2
10th November 2007, 23:17
Cand evolua cfr-ul prin ligile inferioare si era vorba sa se dispute in Gruia derby-uri cu "U" tot stadionul purta insemnele echipei oaspete.Si chiar si atunci cand ati promovat in Liga 1,stadionul era aproape gol,putini suporteri cfr-isti au luat parte la sarbatoarea promovarii.Asta e dilema mea...de unde ati aparut asa peste noapte?

Cu perfromanta vin si suporteri. Nu te mira ca CFRul are suporteri fiindca, desi mai nou Muresan vorbeste cam mult, tot ce a zis a si facut. In plus clubul s-a purtat intotdeauna omeneste cu suporteri, nu au fost injurati sau alungati, ba chiar au fost primiti sa joace in potriva jucatorilor, li s-au creat ocazii sa vada echipe puternice in Gruia si CEL MAI IMPORTANT, au existat perfromante. Fara perfromante numarul suporterilor scade, uita-te la U Cluj sau la Steaua (recent).

rhadoo
10th November 2007, 23:44
Cu perfromanta vin si suporteri. Nu te mira ca CFRul are suporteri fiindca, desi mai nou Muresan vorbeste cam mult, tot ce a zis a si facut. In plus clubul s-a purtat intotdeauna omeneste cu suporteri, nu au fost injurati sau alungati, ba chiar au fost primiti sa joace in potriva jucatorilor, li s-au creat ocazii sa vada echipe puternice in Gruia si CEL MAI IMPORTANT, au existat perfromante. Fara perfromante numarul suporterilor scade, uita-te la U Cluj sau la Steaua (recent).

ei sa vezi cand nu o sa mai fie rezultate cati o sa injure:headbang:

six
11th November 2007, 08:45
......punctele raman in Gruia 100%...:ok:

dannyreddog
11th November 2007, 10:38
Domle suporter dinamovist cu 144 posturi pe OLS.. Ce legatura are postul tau cu subiectul acestui topic? Ce te f... grija cati suporteri are CFR si de cand sunt suporteri??? Deschide un topic pe Intern despre asta daca ti se pare un subiect interesant, dar nu mai scrie aici tampenii:rosu:
PS: vad ca esti bucurestean, ai asistat la meciurile respective de esti atat de informat?

Individu' lu' peste prajit...nu inteleg de ce esti asa de incins in reply-ul tau.Era doar o simpla intrebare....Ce? Te roade adevarul?Te simti cu musca pe caciula?

Ess
11th November 2007, 16:18
night>e destul de adevarat ce zice danny. suntem f putini care eram cu cfr-ul cand era U in A si noi in C.
Nu vad de ce te superi, omu' a pus o intrebare, desi destul de jenanta pt noi, justa! Multi suporteri de carton are cfr-ul. Asta e parerea mea.

PerVersion
11th November 2007, 16:31
Pai ce echipa de la noi avea sau are multi suporteri in C? Dinamo nu are nici acum multi suporteri pe stadion, nici nu se pune problema ce ar fi daca ar ajunge in C, sa fim seriosi.

Un lucru e clar oricum, rezultatele vor aduce tot timpul suporteri, fie ei chiar si de "carton" atat timp cat o parte din ei merg la meciuri si isi cumpara bilet, clubul nu are decat de castigat. Desi nu pot sa zic ca fac parte din suporterii vechi, merg pe stadion doar din ultimul an de B, nu ma incanta ideea ca as putea fi etichetat drept suporter de carton...

Nightwish
11th November 2007, 16:40
Individu' lu' peste prajit...nu inteleg de ce esti asa de incins in reply-ul tau.Era doar o simpla intrebare....Ce? Te roade adevarul?Te simti cu musca pe caciula?


night>e destul de adevarat ce zice danny. suntem f putini care eram cu cfr-ul cand era U in A si noi in C.
Nu vad de ce te superi, omu' a pus o intrebare, desi destul de jenanta pt noi, justa! Multi suporteri de carton are cfr-ul. Asta e parerea mea.


Cand evolua cfr-ul prin ligile inferioare si era vorba sa se dispute in Gruia derby-uri cu "U" tot stadionul purta insemnele echipei oaspete.


De unde le scoate? Poate are dreptate, nu zic nu insa este bucurestean, la cate meciuri CFR - U ai fost, dinamovistule? Si eu cred ca m-am adresat catre tine folosind apelativul domnule, se pare ca pe langa offtopic esti si tzaran daca mai mult de "Individu' lu' peste prajit" nu poti scoate.
@Ess Fuel> Uite de ce ma supar, ia vezi care e titlul topicului si cat de pertinente sunt comentariile lui in contextul asta.

Ess
11th November 2007, 16:57
pervision> aici nu e vb de cine-i suporter de carton sau nu. eu de ex nu ma duc la meci diseara (ma rog...mai mult din cauza racelii de care nu mai scap), asa ca pot fii catalogat un suporter de carton. Chestia e ca am o durere cronica in cot referitor la chestia asta. Pe mine personal ma enerveaza putoii care au emigrat de la U si care's mari ultrasi. din cauza lor nu-mi duc nepotelul la meci, desi imi face creierii varza cand ma duc eu.
night>cam ai dreptate la ceea ce zici in ceea ce priveste topicul.

OT: sper sa reusim sa dezmembram autobuzul din poarta lui cartu :rosu:

Kainsashiki
11th November 2007, 17:01
1-0 chinuit, revedem episodul autobaza.....mioveniul n-are ce cauta la fotbal

Bell
11th November 2007, 17:30
Individu' lu' peste prajit...nu inteleg de ce esti asa de incins in reply-ul tau.Era doar o simpla intrebare....Ce? Te roade adevarul?Te simti cu musca pe caciula?

ca sa intelegi... pe langa ca esti off, intrebarea ta este cu tenta de ofensa... plus ca la cei 12 ani ai tai nu ar trebuie sa vorbesti prea mult de trecutul unei echipe de care habar n-ai...

HAI CFR!!! rupem azi si ne consolidam pozitia...

MagicTouch
11th November 2007, 18:44
Daca CFR-ul nu incepe sa viseze la cai verzi pe pereti Mioveniul e victima sigura cu Sorinacio cu tot.
Off-topic - cum o fii sa traiesti intr-un oras care reprezinta fruntea dar si "fundul" ligii I?? Ca citesti de sus in jos sau invers...tot de Cluj dai...

MARCEL55
11th November 2007, 19:26
motivati arbitri ...

Lordul
11th November 2007, 19:27
ce se-ntampla ? a bagat Cartu autobaza in poarta ?aaa 1-0 ...asta e ...hai sa fie 2-0 ...sa fie mai clar

MARCEL55
11th November 2007, 19:27
la CFR e voie si cu mana? sau daca sunt platiti fluierasii totul e ok?

Lordul
11th November 2007, 19:29
mai nush daca e voie cu mana , ca nu e polo ...da repet mie greu sa ma pronunt pt ca n-am vazut faza

Oaia Dolly
11th November 2007, 19:30
Persecutata provincia, nevoie mare....:happy

Nightwish
11th November 2007, 19:37
la CFR e voie si cu mana? sau daca sunt platiti fluierasii totul e ok?
Era acoperit de 3 jucatori, nu fii rau... Poate doar daca avea ceva raze X putea sa vada arbitrul hentzul :)

MARCEL55
11th November 2007, 19:38
dar daca era gol?

Lordul
11th November 2007, 19:39
dak era gol totu depindea de juc ,in Italia Pirlo a inscris asa cu mana si s-a dus la arbitru si i-a aratat ca a marcat cu mana , a cerut si obtinut anularea golului

Sorin Blaj
11th November 2007, 19:40
Era acoperit de 3 jucatori, nu fii rau... Poate doar daca avea ceva raze X putea sa vada arbitrul hentzul :)

Si restul faulturilor? Le vede si daca le gandesc cei de la Dacia. :)

Nightwish
11th November 2007, 19:40
dar daca era gol?

Daca era gol era greseala mare de arbitraj, influentarea rezultatului samd... Sincer, m-am bucurat ca nu au dat gol la faza aia... decat sa aud numai coposhi si JJ cu spume la gura ;)... Mai este o repriza si imi vine greu sa cred ca nu va intra un sut in poarta Daciei

Nightwish
11th November 2007, 19:42
Si restul faulturilor? Le vede si daca le gandesc cei de la Dacia. :)

Si cartonasele galbene care trebuiau acordate jucatorilor ambelor echipe? :).. Vreo 5-6 pana acum... Arbitrajul e slab, ma bucur ca pana acum nu a reusit sa influenteze rezultatul printr-o decizie gresita...

Sorin Blaj
11th November 2007, 19:42
dak era gol totu depindea de juc ,in Italia Pirlo a inscris asa cu mana si s-a dus la arbitru si i-a aratat ca a marcat cu mana , a cerut si obtinut anularea golului

Visuri, visuri.

Sorin Blaj
11th November 2007, 19:42
Si cartonasele galbene care trebuiau acordate jucatorilor ambelor echipe? :).. Vreo 5-6 pana acum... Arbitrajul e slab, ma bucur ca pana acum nu a reusit sa influenteze rezultatul printr-o decizie gresita...

Si cel rosu de la Trica?

Dani3l
11th November 2007, 19:45
Mai asta cu dorinta...iar o arzi pe net in loc sa fii pe stadion?:happy

Ferko
11th November 2007, 19:46
dak era gol totu depindea de juc ,in Italia Pirlo a inscris asa cu mana si s-a dus la arbitru si i-a aratat ca a marcat cu mana , a cerut si obtinut anularea goluluiDa ce noi jucam in Italia ? Si daca era gol ar mai fi fost inca un ajutor de dat de arbitru CFR-ului. Pana acum CFR este cea mai avantajata echipa - nu stiu dece, dar asa a aparut o analiza a greselilor de arbitraj pro si contra - in GSP de saptamana asta.

Nightwish
11th November 2007, 19:52
Si cel rosu de la Trica?
Ai vazut tu faza respectiva sau asa ai auzit de la comentatori?

Lordul
11th November 2007, 19:53
cat e scoru pana la urma 1-0 sau 0-0 ?, aha 0-0 mai e timp

Sorin Blaj
11th November 2007, 19:55
Merita cel putin galben, daca nu rosu.

Nightwish
11th November 2007, 20:13
Gooooooool!!!!

vexxxu
11th November 2007, 20:16
Euro Gol Trica Eugen , olololololololololololo , ololololololololololololo :yeah:

Ess
11th November 2007, 20:16
gol din offside clar... :groggy:
hai baieti! bagati!

atdi
11th November 2007, 20:17
Ce sa mai, inca trei puncte pt CFR. Au dominat jocul si meritau acest gol.

Sorin Blaj
11th November 2007, 20:18
Foarte frumos golul lui Trica. :ok:

Leo
11th November 2007, 20:25
bai , da ce noroc au clujenii astia . fantastic !

Nightwish
11th November 2007, 20:37
bai , da ce noroc au clujenii astia . fantastic !

Noi avem noroc? Gandeste-te de cate ori v-a scos pe voi din buda Cristea cu goluri din suturi de la distanta...
Dupa raportul ocaziilor de poarta si al posesiei cred ca diferenta trebuia sa fie mult mai mare...

Lordul
11th November 2007, 20:40
bvo cfr-istilor sunteti campioni de iarna ! felicitari !

YoYoyOi
11th November 2007, 20:40
jenant si gretos gestul lui Cartu de la finalul meciului. Asemenea manifesatri la adresa jucatorilor nu fac decat sa arate ce caracter 0 este. Sa-l injuri pe un jucator "'tu-ti mortii *******" in vazul tuturor, sa fii pe punctul de a-l lovi in mijlocul terenului, doar pentru ca nu a centrat la ultima lovitura libera a meciului mi se pare absolut rusinos. Mai ales ca tot meciul le-a cerut sa stea cu curu-n poarta, s-a trezit pe final de meci ca trebuia atacat.:(

Rusineeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

atdi
11th November 2007, 20:41
Clujul a dominat clar meciul, cum era de asteptat, nu vad unde e norocul? Au obtinut o victorie la limita, dar meritata. Scorul putea fi mai mare.

atdi
11th November 2007, 20:45
Cartu ar trebui sa se retraga din meseria asta, ca nu prea il mai tin nervii. A fost un antrenor bun la inceputul anilor 90, dar acum ia deciziile cu intarziere si nici nu mai promiveaza tineri (cand a fost la Timisoara nu ia dat nici macar o sansa lui Torje). Bine nu l-au tinut niciodata nervii, dar macar jucau altceva echipele antrenate de el.

dede
11th November 2007, 20:45
mi-a placut cum a nins :D

cat despre meci... era de asteptat ca va castiga cfr

Bell
11th November 2007, 21:45
cam da era de asrteptat sa castigam... dar am avut impresia tot timpul ca o sa se termine 0 - 0... bine ca a impuscat=o Trica...exceptional sut!!!!

bravo CFR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sunt sigur ca asha va fi configuratia clasamentului si in retur!!!
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!

optifight
11th November 2007, 22:03
Super CFR ,bravo,cu toata autobaza lui cartu ai marcat ,bravo trica,sut superb.

forza_CFR
11th November 2007, 22:15
era de conceput

PerVersion
11th November 2007, 22:28
Meci foarte greu, cum era de asteptat de altfel. Trica merita o bila rosie, pt acea executie senzationala. Semedo si Didi in schimb merita cate o bila neagra, pt niste ratari singuri cu poarta goala... prea visatori astazi ambii.

Ideea e ca am dominat meciul cap coada, meciul trebuia castigat la o diferenta mult mai mare. Pana la urma e bine si asa, conteaza cele 3 puncte.

Ess
11th November 2007, 22:52
incet, incet, trebuie sa-l vedem si pe deac titular.
ai dreptate...semodo a jucat destul de modest azi...

PerVersion
11th November 2007, 23:00
Nu stiu daca e chiar pregatit Deac, sa joace ca si titular. Mie mi se pare ca pierde prea usor mingea in foarte multe ocazii, chiar si pe la mijlocul terenului, fapt care ne poate costa scump cand jucam cu o echipa buna. In schimb, as vrea sa-l vad in teren in mai multe meciuri decat pana acum, pe final desigur, cand situatia e practic rezolvata. Eu am ramas cu impresia ca astazi s-a simtit lipsa lui Culio, un jucator care fuge enorm, si e prezent atat in atac cat si la recuperare.

TZEFERU
12th November 2007, 00:58
L-au convocat pe Trica la nationala cea ce e OK.....dar num' place ca tocmai in meciul cu bulgarii. Trica i-a cam intepat destul de des cind era acolo, sper sa nu primeasca ceva polite....chiar nu ne-ar prinde bine acuma, iar calificarea la Euro este jucata.

atdi
12th November 2007, 01:12
Las ca e bine. Poate reuseste sa dea un gol frumos la Sofia.

stefy_deva
12th November 2007, 01:13
sper sa fie egal:D:D:D:D......dar nu prea cred....1 solist....

spartacus
12th November 2007, 03:39
puteam castiga mai clar...oricum torpila lui Trica a fost de generic..
mi-a placut reactia lui ando si a echipei la gol...se vede ca sunt o echipa. cu la fel de multa munca si concentrare cred ca avem sanse mari la titlu...
nu il ultimul rand..RESPECT pentru super-Jula...fanii CFR nu l-au uitat
forza CFR!!!

m8k
12th November 2007, 07:50
incet, incet, trebuie sa-l vedem si pe deac titular.
ai dreptate...semodo a jucat destul de modest azi...

Semedo joaca modest de mai mult timp, chiar daca a reusit sa inscrie acum cateva etape! Si in meciul cu Vasluiul a fost mai tot timpul pe jos!:D
Am avut mare noroc cu Trica, altfel meciul se indrepta spre un 0-0! A fost un meci foarte greu, castigat greu!

eSteven
12th November 2007, 11:02
Frumos, frumos.. inca o victorie menita sa consolideze pozitita.. Jocul bun in prima repriza.. insa destul de modest in a doua. cfr ul merita victoria clar in aceasta partida. Dar ce am vazut eu pe acolo ... Trica trebuia eliminat fara drept de apel la atacul ala fara minge (gesturi foarte urate pe care Trica le-a mai facut) Fabiani tot un atac intentionat cand mingea era in afara terenului.. Din cate imi amintesc astea nu sunt cazuri singulare.. Deac si-a mai calcat fara minge un adversar in trecut.. si a ramas nepedepsit. Mereu am admirat echipa asta a cfr-ului plina de vointa dar din cate vad ... brusc comit o gramada de infractiuni pe teren ramase nepedepsite. Cu parere de rau o zic ca jucatorii Mioveniului au fost mult mai fair play si cam au ce invata portughezo-argentiniano-francezo jucatorii aia de la niste oameni platiti mult mai prost decat ei.

grasu2
12th November 2007, 11:11
Eu am tot zis ca Semedo nu mai e acelasi... si se pare ca in meciul asta a demonstrat-o cu "brio", daca pana si Deac l-a depasit in putinele minute in care a jucat. Sa-l aduca pe Szekely sa-i faca putina concurenta!

Leo
12th November 2007, 11:12
nu este prima oara cand arbitrii tin pe fata cu aceasta echipa
aveti valoare , dar sunteti sustinuti prea mult , mult prea mult de arbitrii
pt asta rusine !!!!!!!!!!!

PerVersion
12th November 2007, 16:44
Nu cred ca se impunea rosu la nici una din faze... In schimb, arbitrul trebuia sa imparta niste galbene de ambele parti, ceea ce nu s-a intamplat. Drept urmare, arbitrajul a fost slabut, dar nu se poate zice ca a ajutat o echipa sau alta. Desigur, fiecare e cu parerile lui, cu frustrarile lui...

Bell
12th November 2007, 18:22
acum asta e tendinta concurentilor nostrii dorecti... fiecare meci castigat de noi se contorizeaza gresilile de arbitraj in favoarea noastra... dar nui si cele in favoarea adversarilor... pentru toti "ceilaltii": stati linistiti ca CFR este o echipa cinstita nu umbla cu furtisagri si arbitrii... nu mai mere faza, edepasita...mai incercati altceva... suntem absolut pe merit pe locul 1 si trebuia ca diferenta sa fie mult mai mare (cel putin inca 4 puncte...). Sper sa nu ne afecteze aceste semiesecuri in luptra pernu titlu... si cine site poate o punem de un event la anu'

HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!

eSteven
12th November 2007, 18:35
Nu cred ca se impunea rosu la nici una din faze... In schimb, arbitrul trebuia sa imparta niste galbene de ambele parti, ceea ce nu s-a intamplat. Drept urmare, arbitrajul a fost slabut, dar nu se poate zice ca a ajutat o echipa sau alta. Desigur, fiecare e cu parerile lui, cu frustrarile lui...

Problema mea nu este aceea legata de neacordarea cartonaselor (arbitrajul ii priveste pe cfr, mioveni si alte ligi si federatii) ci am ramas surprins sa vad atata lipsa de profesionalism, bun simt, fair play in joc. Romania cred ca este singura tara... hai sa zicem din UE care nu ia masuri in urma probleor video. Acele atacuri care tie ti se par firesti, sau ptr tine nu exista, ori nu vrei sa le vezi, deoarece este echipa ta favorita, exista, si sunt criminale. Si aici nu e vorba de pareri.. e vorba de regulament PUNCT! Iar frustrati sunt cei care nu o suporta pe cfr cluj pe primul loc... si mai ales cand joaca foarte bine. Eu le urez succes.. numai ca in CL te suspenda daca faci asa ceva pe teren.

Nightwish
12th November 2007, 19:14
Problema mea nu este aceea legata de neacordarea cartonaselor (arbitrajul ii priveste pe cfr, mioveni si alte ligi si federatii) ci am ramas surprins sa vad atata lipsa de profesionalism, bun simt, fair play in joc. Romania cred ca este singura tara... hai sa zicem din UE care nu ia masuri in urma probleor video. Acele atacuri care tie ti se par firesti, sau ptr tine nu exista, ori nu vrei sa le vezi, deoarece este echipa ta favorita, exista, si sunt criminale. Si aici nu e vorba de pareri.. e vorba de regulament PUNCT! Iar frustrati sunt cei care nu o suporta pe cfr cluj pe primul loc... si mai ales cand joaca foarte bine. Eu le urez succes.. numai ca in CL te suspenda daca faci asa ceva pe teren.

Ai dreptate, si eu am ramas neplacut surprins la cateva intrari ale jucatorilor CFR si nu prea inteleg de ce procedeaza asa... Una este sa joci la intimidare si alta e sa fii tzaran. Referitor la sanctiunile dictate pe baza de probe video, cred ca a fost doar un caz, Bornescu dupa ce i-a rupt 4 coaste lui Coroian la intrarea aceea criminala. I s-au dat 5 etape si ulterior, la anumite presiuni a stat pe tusa doar o etapa. Nu am nimic cu Craiova sau cu Bornescu, dar pentru asemenea intrare ar fi trebuit sa stea pe tusa cateva etape, nu doar una.

gabi94
12th November 2007, 23:10
...va bucurati ca ati obtinut o victorie chinuita spre final,dupa ce afirmati sus si tare ca o sa bateti la n goluri diferenta...
Dezamagitoare atitudinea jucatorilor care au fost excesiv de duri in prestatia lor...

PerVersion
13th November 2007, 00:56
Problema mea nu este aceea legata de neacordarea cartonaselor (arbitrajul ii priveste pe cfr, mioveni si alte ligi si federatii) ci am ramas surprins sa vad atata lipsa de profesionalism, bun simt, fair play in joc. Romania cred ca este singura tara... hai sa zicem din UE care nu ia masuri in urma probleor video. Acele atacuri care tie ti se par firesti, sau ptr tine nu exista, ori nu vrei sa le vezi, deoarece este echipa ta favorita, exista, si sunt criminale. Si aici nu e vorba de pareri.. e vorba de regulament PUNCT! Iar frustrati sunt cei care nu o suporta pe cfr cluj pe primul loc... si mai ales cand joaca foarte bine. Eu le urez succes.. numai ca in CL te suspenda daca faci asa ceva pe teren.

Eu raman la parerea ca intrarile lui Trica si Fabbiani (nu stiu daca au fost si altele) nu au fost intentionate. Meritau ambii galben, dar nu cred ca au fost intentionate si nici atat de dure, avand in vedere ca in ambele cazuri jucatorii de la Mioveni au continuat jocul fara probleme. Zic asta pt ca nici unul din ei nu e jucator dur, care sa aiba astfel de intrari, meci de meci. Fabbiani a luat cartonase doar pt proteste pana acum... In fine, jocul intregii echipe este unul putin mai agresiv, impus de Andone cred, poate si de aceea ai ramas cu impresia aceasta, de lipsa de fair play.