PDA

View Full Version : Etapa 15: FC CEAHLAUL P. NEAMT – FC OTELUL GALATI



delaparis
4th November 2007, 22:48
DUMINICA, 11 NOIEMBRIE 2007
FC CEAHLAUL P. NEAMT – FC OTELUL GALATI
TVR 1 ora 14.00

bada_otelul
4th November 2007, 23:14
am votat 2,in realitate si un egal ar fi excelent

danpuric78
4th November 2007, 23:22
am votat 2,in realitate si un egal ar fi excelent

Vremuri grele pentru galati. Nasol.
Intr-adevar un egal n-ar fi rau, POatei stefan e dispus sa uite si sa ierte.
Galatiul ramane o echipa simpatica. Ar fi pacat sa se duca ei si sa ramana de-alde craiova si mioveni in prima liga.

BacauHooligan
5th November 2007, 00:55
Nuj cat va fi scoru ...orku tin cu Otelul ... Prietenii stiu de ce .... ;)

SORINULTRA
5th November 2007, 05:49
eu zic ca batem

ReD_Devil
5th November 2007, 07:40
eu zic ca....va fi greu...sa obtinem si un egal :) in mod normal meci de x2 dar acum...

corello
5th November 2007, 09:57
bate otelul si sper ca la pariuri sa vad o cota de peste 6 la 2

KpaC
5th November 2007, 10:22
bate ceahlaul ... nu trebuie sa pierdem nici un punct acasa

Cristian
5th November 2007, 11:50
Va veni sper in sfarsit si prima victorie din deplasare pe Turul asta. FORZA OTELUL !!!!

Dregan
5th November 2007, 13:35
Un egal ar fi mana cereasca la ce moral avem noi...

andrei-otelul
5th November 2007, 15:26
trebuie sa scoatem neaparat macar un punct dar cu gafele portarilor si din aparare nu prea sper ....doamne ajuta

Leo
5th November 2007, 17:35
bate CEAHLAUL

Nightwish
5th November 2007, 18:00
La ce a aratat Otelul in ultimele deplasari.. pronostic 1

luciano_1644
5th November 2007, 18:47
Otelul nu pierde.Poate nici nu castiga...X2.

mateiasi
5th November 2007, 22:23
"Dacă voi mai fi pe bancă și etapa viitoare cred că voi folosi un sistem 6-4-0, poate așa nu mai primim gol."
(Petre Grigoras)

Daca va cantona echipa in defensiva (ma bufneste un ras amar numai cand asociez cuvintele Otelul si defensiva), pierdem sigur. Cred, totusi, ca ai nostri vor lupta crancen - le scade prea mult cota daca vor continua sa fie mascaricii ligii, si n-o sa-i mai ia nimeni din iarna.

dannyreddog
6th November 2007, 08:07
Nu stiu cine va castiga,dar stiu sigur ca va fi un meci spectaculos...Cand vine vb de Otelul stii la ce sa te astepti...:happy

Marius.B
6th November 2007, 11:26
Meci greu pentru noi in "Kosovo", poate totusi jucatorii nostri se trezesc in ceasul al 13 lea si poate reusesc sa aduca si ei puncte din deplasare.

paul30
6th November 2007, 11:41
x ca sa nu ia nici unul 3 puncte

atdi
6th November 2007, 15:06
Bate Otelul daca nu gafeaza portarii.

atdi
6th November 2007, 15:06
Scuze: portarul Otelului doar :D

megastar
7th November 2007, 11:32
Doamne ajuta, se pare ca intra Gribauskas.Eu am mare incederein acest portar, chiar daca la ultimul meci a cam comis-o bagandu-si mingea in poarta.Ii trebuie curaj si sigur va reusi.Sper sa demonstreze ca nu degeaba este portar al nationalei Lituaniei.

andrei-otelul
7th November 2007, 14:35
in satul lui pinalti vom castiga .........pt ca asa vreau eu:yes:

danpuric78
7th November 2007, 15:45
in satul lui pinalti vom castiga .........pt ca asa vreau eu:yes:

Da va castiga echipa din metropola galati:happy:happy. Numita mai nou micul bombay.

Sa nu uitati sa va luati aparatele foto cand veniti la piatra neamt.

scorpiuta
7th November 2007, 15:53
sper ca castigam....la cum jucam ar fi pacat sa ne impiedicam de Otelul~

andrei-otelul
7th November 2007, 16:24
Da va castiga echipa din metropola galati:happy:happy. Numita mai nou micul bombay.

Sa nu uitati sa va luati aparatele foto cand veniti la piatra neamt.

************************************************** ************************************************** *****************

andrei-otelul
7th November 2007, 16:39
***********************************

danpuric78
7th November 2007, 16:45
[QUOTE=andrei-otelul;1667272****************************[/QUOTE]

:happy:happy:happy:happy
Esti penibil.
Chestiile astea merg prin ghetourile din galati.
Ma lasa rece, doar demonstreaza de ce e in stare pepenele din spatele ecranului.

Cristian
7th November 2007, 16:54
:happy:happy:happy:happy
Esti penibil.
Chestiile astea merg prin ghetourile din galati.
Ma lasa rece, doar demonstreaza de ce e in stare pepenele din spatele ecranului.

Auzi termina tu amice cu referintele tale la adresa Galatiului....
Ca e unul mai nebun nu trebuie ca toti sa fim tratati la fel.

@Andrei termina frate cu jignirile si posteaza civilizat.... daca poti.

Kooler
7th November 2007, 17:46
Bate Otelul.

danpuric78
7th November 2007, 17:55
Auzi termina tu amice cu referintele tale la adresa Galatiului....
Ca e unul mai nebun nu trebuie ca toti sa fim tratati la fel.

@Andrei termina frate cu jignirile si posteaza civilizat.... daca poti.

Era un reply direct pentru individul respectiv. N-are legatura cu restul suporterilor de acolo.

vlad1607
7th November 2007, 18:03
meci de 1 solist.

KpaC
7th November 2007, 22:19
lasai ma pe galateni sa creada ca o sa castige .. experienta =))

megastar
8th November 2007, 00:07
"Ma" nu credem ca vom castiga.Noi asteptam sa castigam, pentru ca asa ar fi normal,insa ca de obicei se poate intampla orice .

danpuric78
8th November 2007, 03:21
"Ma" nu credem ca vom castiga.Noi asteptam sa castigam, pentru ca asa ar fi normal,insa ca de obicei se poate intampla orice .

Daca nu erati sclavi psd-isti si sechelaristi acum 3 ani si va jucati sansa corect nu ajungeati in halul asta acum.

La ce v-a folosit sa stati capra atunci? cel care v-a promis "sprijin etern" joaca de la 11 dimineata si are o suta de dosare la DNA.
Totodata otelul si-a distrus si o buna parte din relatiile (si nu ma refer la aranjamente de meciuri si reciprocitati ci relatii de colaborare) care i-au permis un deceniuu jumate de evolutii linistite in prima liga.
Fara bani, fara prieteni, cu un presedinte care poate aduce doar fotbalisti exotici, cu suporteri care s-au saturat sa vada 6/49 fara reporturi - cam asa vrea otelul s-o lungeasca in prima liga.
Cred si sper ca va reusi - insa se va tremura puternic la galati.
Decat sa pice otelul mai degraba sa se duca oltenii, miovenii, buzaul, pandurii sau descultii de la U cluj.

megastar
8th November 2007, 08:59
Ne-au mai cantat si altii prohodul si au fost dezamagiti. Nu stiu la ce te referi la faza cu psd-istii, probabil tu stii mai multe, insa la faza cu prietenii din liga I , Marius Stan a pierdut acesti prieteni odata cu sustinerea lui Popescu.
Despre echipa, ne trebuie un portar si inca un fundas.Atat, si Otelul va ajunge din nou sus, si iar se vor intreba astia cum acesti fotbalisti "exotici" adusi pe bani putini ajung sa depaseasca in valoare jucatorii nostri romani evaluati la milioane.

danpuric78
8th November 2007, 15:44
Ne-au mai cantat si altii prohodul si au fost dezamagiti. Nu stiu la ce te referi la faza cu psd-istii, probabil tu stii mai multe, insa la faza cu prietenii din liga I , Marius Stan a pierdut acesti prieteni odata cu sustinerea lui Popescu.
Despre echipa, ne trebuie un portar si inca un fundas.Atat, si Otelul va ajunge din nou sus, si iar se vor intreba astia cum acesti fotbalisti "exotici" adusi pe bani putini ajung sa depaseasca in valoare jucatorii nostri romani evaluati la milioane.

Eu nu cant nici un prohod. Am zis doar ca linistea de alta data nu mai e la otelul si ca vor tremura pentru salvare.


HAi sa fim seriosi - fotbalistii otelului n-au fost si nici nu vor fi prea curand cine stie ce.
Just, unii "exotici" sunt si acum peste jucatori romani mult mai scumpi. Insa o echipa nu sta in jula szekely si semeghin. In mare astia sunt fotbalisti de echipe in prima jumatate a clasamentului.

Iar munca lor e data de multe ori dreaq de unii care ar putea, fara probleme, sa joace in cascadorii rasului.

Problema voastra ce vise si ce posibilitati aveti. Eu doar va doresc sa pierdeti la piatra neamt. Dupa aia tot ce vreti sa vi se implineasca.

katalinkostel
8th November 2007, 17:10
Banuiesc ce ne asteapta la Piatra Neamt....Nu prea mai cred ca putem face vreo surpriza pana la sfarsitul turului !!! :groggy:

LazioRoma
8th November 2007, 19:10
1 solist vro 4 - 2 cam asa otelu e varza !

tu26dor
8th November 2007, 21:22
ultimul meci la piatra cu otelul a fost super... 4-3! sper sa nu fie atea emotii si sa se termine 2-0 linistit si scutit de griji...pt ceahlaul , binenteles:D

Marius.B
8th November 2007, 23:35
Mda ,4-3 cu Ionica Serea al 12 lea jucator al Ceahlaului.

andrei-otelul
9th November 2007, 09:30
ultimul meci la piatra cu otelul a fost super... 4-3! sper sa nu fie atea emotii si sa se termine 2-0 linistit si scutit de griji...pt ceahlaul , binenteles:D

da ai dreptate............la 2-1 pt noi am avut 2 offsaiduri date de aiurea cand scapasem singuri cu portarul,1 penalty dat mult prea usor impotriva noastra,un penalty refuzat noua cand se egala situatia.................+ ratari ale noastre............acum nu ma intereseaza daca castigam ,tot langa echipa raman,dar deja incepe remanierea la galati au fost dati afara deja niste mascarici si mai urmeaza si altii:yes:

Cristian
9th November 2007, 09:37
Ai dreptate Andrei, ca in codru ne-au furat atunci, si ca si atunci si acum "Pinalti" si-a pus arbitru de-al casei sa fie sigur de victorie.

andrei-otelul
9th November 2007, 09:54
sper sa nu se intample si acum ce a fost atunci......si asa ca suntem intr-o forma slaba .......vin si eu la piatra neamt sa vad meciul

kill3r
9th November 2007, 09:59
batem, fara probleme.
ne bazam si pe circarii din poarta oaspetilor :D

Cristian
9th November 2007, 10:03
Cred ca mai bine va bazati pe arbitru decat pe "circarii din poarta oaspetilor". Dintotdeauna v-ati tras arbitrii de-ai casei nici acum nu va deziceti.

andrei-otelul
9th November 2007, 10:18
serea e o jigodie.......asta nu mai are ce cauta in arbitraj

kill3r
9th November 2007, 10:32
sa fim noi ajutati de arbitri si sa terminam linistit in primele 10, si nu pot decat sa ma bucur.

SORINULTRA
9th November 2007, 15:24
si nu poti decat sa fii un mare lingau

Ferko
9th November 2007, 16:58
Si daca iese egal cine se supara ?

danpuric78
9th November 2007, 19:01
Din nou reusesc galateniii sa enerveze cu aberatiile lor cum ca au fost si vor fi furati.i
Ar trebui sa ne chinuim mult sa gasim un meci in care otelul a fost cu adevarat dezavantajata de arbitraj.

Ce e mai frumos, e ca ei il acuza pe ionica serea. bacauanul e un cunoscut apropiat a lui sechelariu, patronul virtual al galatiului, omul in fata caruia au stat cuminti caprita in 2004. Serea si sechelariu sunt doar doua din elementele care i-au permis otelului 2 decenii de prezenta linistita in prima liga, in aniii de glorie ai cooperativei.

In loc sa-si vada de echipa lor de cascadorii rasului tot ii trag ca sunt furati.

danpuric78
9th November 2007, 20:49
esti de pe planeta Pamant? ia sa-ti aduci aminte cum sandel si-a cerut scuze fata de Otelul pentru ca am fost furati ca in codru.

Da? Cand?

STEEL
9th November 2007, 21:22
Da? Cand?

Prostia doare? Nu cred ca nu se vede in cazul tau.
Ba "obsesie", esti paranoic rau de tot, vezi-ti naibii de echipele tale si mai lasa-ne draq cu atacurile astea obosite la adresa Otelului.Ti-a luat Dumnezeu mintile, parca esti sandilau.
Esti mai rau ca sifilisul "frate", Otelul e o mare frustrare pt. tine din cate se vede.Hai scuteste-ne de comentarii penibile.

danpuric78
9th November 2007, 21:41
Prostia doare? Nu cred ca nu se vede in cazul tau.
Ba "obsesie", esti paranoic rau de tot, vezi-ti naibii de echipele tale si mai lasa-ne draq cu atacurile astea obosite la adresa Otelului.Ti-a luat Dumnezeu mintile, parca esti sandilau.
Esti mai rau ca sifilisul "frate", Otelul e o mare frustrare pt. tine din cate se vede.Hai scuteste-ne de comentarii penibile.

Hopa, stai usor. Doar ma ofticati ca va plangeti ca niste babe ca pe voi va fura si va dezavantajeaza.
Acuma sunt pe threadul echipei mele, nu iti imagina ca acord o importanta otelului.
Doar am vazut ca iar incep unii ca anul atrecvut i-a furat serea anul asta iii fura nu stiu cine.
Atata am de zis. IN rest, sanatate.

unikt
9th November 2007, 22:37
Hopa, stai usor. Doar ma ofticati ca va plangeti ca niste babe ca pe voi va fura si va dezavantajeaza.
Acuma sunt pe threadul echipei mele, nu iti imagina ca acord o importanta otelului.
Doar am vazut ca iar incep unii ca anul atrecvut i-a furat serea anul asta iii fura nu stiu cine.
Atata am de zis. IN rest, sanatate. mai tu ai o mare problema la bila,sincer.despre meci jucam la ceahlaul ce mai vreti mai mult , poate se va juca pe bune.

Marius.B
9th November 2007, 23:40
Din nou reusesc galateniii sa enerveze cu aberatiile lor cum ca au fost si vor fi furati.i
Ar trebui sa ne chinuim mult sa gasim un meci in care otelul a fost cu adevarat dezavantajata de arbitraj.

Ce e mai frumos, e ca ei il acuza pe ionica serea. bacauanul e un cunoscut apropiat a lui sechelariu, patronul virtual al galatiului, omul in fata caruia au stat cuminti caprita in 2004. Serea si sechelariu sunt doar doua din elementele care i-au permis otelului 2 decenii de prezenta linistita in prima liga, in aniii de glorie ai cooperativei.

In loc sa-si vada de echipa lor de cascadorii rasului tot ii trag ca sunt furati.

De ce tot te bagi ca musca in lapte nu pot sa inteleg, oare chiar nu ai ceva mai important de facut?Vezi-ti de echipele tale favorite si lasa Otelul in pace.
Ionica Serea este arbitrul care ne-a dezavantajat de cele mai multe ori de cand suntem in prima divizie.Asa ca nu mai vorbi in necunostinta de cauza.
Sper totusi ca de aceasta data sa nu oficieze el aceasta partida.

megastar
10th November 2007, 10:37
Hopa, stai usor. Doar ma ofticati ca va plangeti ca niste babe ca pe voi va fura si va dezavantajeaza.
Acuma sunt pe threadul echipei mele, nu iti imagina ca acord o importanta otelului.
Doar am vazut ca iar incep unii ca anul atrecvut i-a furat serea anul asta iii fura nu stiu cine.
Atata am de zis. IN rest, sanatate.


Cred ca astia de la ols isi freaca mainile de bucurie cand mai apare cate unul ca tine pe forum.Fac trafic de milioane.... sa fii sanatos omule ca nu meriti atentia noastra.Dupa cum ai spus si tu, stai pe topicul echipei tale, daca nu stii altceva decat sa ataci.

cryrad1975
10th November 2007, 14:28
Din nou reusesc galateniii sa enerveze cu aberatiile lor cum ca au fost si vor fi furati.i
Ar trebui sa ne chinuim mult sa gasim un meci in care otelul a fost cu adevarat dezavantajata de arbitraj.

Ce e mai frumos, e ca ei il acuza pe ionica serea. bacauanul e un cunoscut apropiat a lui sechelariu, patronul virtual al galatiului, omul in fata caruia au stat cuminti caprita in 2004. Serea si sechelariu sunt doar doua din elementele care i-au permis otelului 2 decenii de prezenta linistita in prima liga, in aniii de glorie ai cooperativei.

In loc sa-si vada de echipa lor de cascadorii rasului tot ii trag ca sunt furati.

tu chiar n-ai alta treaba toata ziua si toata spatamana dcat sa stai pe forum si sa comentezi aiurea peste tot?? mai devreme ziceai ca n-ai treaba cu galatenii ci cu nush care te supara pe tine. vorbeai de metropola, bombay, dar chiar nu ti-e rusine sa tot tastezi? tot timpul vezi numai blaturi, si stii tu toate datoriile din fotbalul romanesc, nu imi dau seama cum de esti ignorat de administratorii acestor forumuri, nu inteleg cum de unii au voie sa jigneasca pe toata lumea.sa iti fie rusine, si te rog comenteaza-ti echipa ta favorita din comuna unde te-ai nascut :rosu:

danpuric78
10th November 2007, 15:28
Ce se supara galatenii ca s-a gasit unul care sa nu respecte imaginea de echipa neprihanita pe care ei au creat in jurul otelului.


nu inteleg cum de unii au voie sa jigneasca pe toata lumea

pe cine am jignit?


traiesti in copaci inseamna

Scuza-ma ca n-am citit stirea cu scuzele primte de otelul pe prima pagina din marca, as sau gazzetta dello sport. A aparut macar pe gsp?

danpuric78
10th November 2007, 16:31
aici ai dreptate.nici cand am castigat cupa intertoto nu am fost asa mediatizat evenimentul.Otelul este echipa romaneasca si nu din tara Bucuresti.

NU voiam sa fiu ironic la adresa castigarii cupei intertoto. Aia chiar a fost o performanta care merita mult mai multa mediatizare. Dupa mine cea mai importanta realizare sportiva a unei echipe romanesti dupa '89.


AM apropiati care lucreaza in presa la bucuresti si sunt interese mari acolo. Nu e intamplator ca indiferent ce se intampla ceahlaul otelul va avea parte de 10 randuri pe pagina n+1 in timp ce SDR vor ocupa primele 7-8 pagini dintr-un ziar de sport.
Au mai avut si lconducatorii fotbalului nostru superba idee ca otelul va tranti coeficientul de tara si astfel Becali& CO. vor pierde locurile din fata cand se da pomana de la uefa.
Asa ca multi au privit otelul cu atitudinea "ce dreaq cauta si astia aici"?
NU-i drept dar asta e.
Eu totusi chiar voiam sa stiu daca cineva din fruntea fotbalului chiar si-a cerut scuze pentru arbitraje? Serios acum.

mateiasi
10th November 2007, 16:46
NU voiam sa fiu ironic la adresa castigarii cupei intertoto. Aia chiar a fost o performanta care merita mult mai multa mediatizare. Dupa mine cea mai importanta realizare sportiva a unei echipe romanesti dupa '89...
Sa nu exageram, totusi. Cred ca Steaua a inregistrat cea mai mare performanta post-decembrista: s-a aflat la cateva minute de o finala europeana.


Eu totusi chiar voiam sa stiu daca cineva din fruntea fotbalului chiar si-a cerut scuze pentru arbitraje? Serios acum.
Serios vorbind, da - citeste aici (http://www.romaniansoccer.ro/plus/creator.cgi?echipa=9&stire=215).

Marius.B
10th November 2007, 16:49
Dupa partida din sezonul trecut, Mircea Sandu a cerut scuze clubului Otelul pentru felul in care Ionica Serea a condus partida de la Piatra Neamt.

katalinkostel
10th November 2007, 23:19
Din nou reusesc galateniii sa enerveze cu aberatiile lor cum ca au fost si vor fi furati.i
Ar trebui sa ne chinuim mult sa gasim un meci in care otelul a fost cu adevarat dezavantajata de arbitraj.

Ce e mai frumos, e ca ei il acuza pe ionica serea. bacauanul e un cunoscut apropiat a lui sechelariu, patronul virtual al galatiului, omul in fata caruia au stat cuminti caprita in 2004. Serea si sechelariu sunt doar doua din elementele care i-au permis otelului 2 decenii de prezenta linistita in prima liga, in aniii de glorie ai cooperativei.

In loc sa-si vada de echipa lor de cascadorii rasului tot ii trag ca sunt furati.Te pricepi la fotbal cum ma pricep eu la schi nautic.....:evil::evil::evil:

tu26dor
11th November 2007, 12:17
ce dispute aprinse aici frate... arbitri, furturi, off topic... in fine ca deobicei pe un astfel de thread... ce mai conteaza... bate ceahlaul si gata.

SORINULTRA
11th November 2007, 13:21
ce ar fi sa halesti o inghetata

megastar
11th November 2007, 14:55
Va place noul Otelul?

Cristian
11th November 2007, 14:57
Sa vedem daca nu intervin "factorii decizionali" la pauza, adica sa nu se duca "Pinalti" peste arbitrii.

Lordul
11th November 2007, 15:01
Hai Ceahlaul ! Hai baietii !

Cristian
11th November 2007, 15:09
Hai arbitrii ! zi mai bine Lordule :cry:

bada_otelul
11th November 2007, 15:52
victorie meritata,am jucat bine,chiar si in aparare.arbitraj surprinzator de bun :)

Cristian
11th November 2007, 15:54
Da spre surprinderea mea s-a arbitrat cu cap... Noroc si de Jelev :D

KpaC
11th November 2007, 15:54
da .. jenanta bataie am luat .. poae se trezesc si astia la realitate

katalinkostel
11th November 2007, 15:55
Astazi am vazut o echipa care altadata ma facea sa vin meci de meci la stadion:yeah:

danpuric78
11th November 2007, 16:02
Curios cum otelul n-a luat gol. Arbitraj corect victorie fara discutii a galatenilor.

Ce e interesant e ca otelul a pierdut cu steaua, cu steaua 2 si a luat puinctele la piatra neamt.
AM zis de saptamana trecuta ca otelul ia repede astea 3 puncte de pe undeva, ca infrangerea lor cu buzaul a fost "trasa de par". Sa vedem unde isi va recupera ceahlaul punctele.

eSteven
11th November 2007, 16:06
Eu totusi chiar voiam sa stiu daca cineva din fruntea fotbalului chiar si-a cerut scuze pentru arbitraje? Serios acum.



Ai citit articolul? Mai ai ce comenta? Sau e "facatura" de presa? Eu am vazut comunicatul direct din gura "barosanului". Nu e normal sa ai usoare temeri dupa furtul ala pe fata? Culmea este ca nu am vazut Otelul sa se planga in campionatul asta, dat continui sa inventezi tot felul de motive ptr a iti justifica o parte din aberatii. Nu iti plac Otelul? Sper de acum incolo sa castige iar meciuri, sa joace frumos, deschis ca poate iti vei schimba si tu opinia.

Marius.B
11th November 2007, 16:12
Sa intelegem ca ,Ceahlaul era un fel de Real Madrid si noi nu ii puteam invinge?Cum de au pierdut ei doar 4 puncte pe teren propriu in acest tur ,cu aceasti jucatori in teren,pentru mine ramane un mister.

Hard
11th November 2007, 16:13
Ce e interesant e ca otelul a pierdut cu steaua, cu steaua 2 si a luat puinctele la piatra neamt.


Ce gasesti asa de interesant ? Cati ani ai ?

ReD_Devil
11th November 2007, 16:49
incepe sa bata inima....sa ne curga sange prin vene...incet incet inviem :D

cip_81
11th November 2007, 16:50
Otelul a lasat-o mai moale cu steaua 2, care, la randul o ei, o va lasa mai moale cu steaua 1. ceahlaul a lasat-o mai moale cu Otelul, sa vedem cine o va lasa mai moale cu Ceahlaul.

bada_otelul
11th November 2007, 16:54
Curios cum otelul n-a luat gol. Arbitraj corect victorie fara discutii a galatenilor.

Ce e interesant e ca otelul a pierdut cu steaua, cu steaua 2 si a luat puinctele la piatra neamt.
AM zis de saptamana trecuta ca otelul ia repede astea 3 puncte de pe undeva, ca infrangerea lor cu buzaul a fost "trasa de par". Sa vedem unde isi va recupera ceahlaul punctele.

curios e ca esti cam retardat dar totusi reusesti sa tastezi.
curios e ca timisoara a pierdut la buzau dupa ce cu o saptamana inainte castigase in fata stelei,blat clar,ce mai...
curios e ca Otelul a pierdut si celelalte 6 deplasari inaintea meciului cu steaua,inclusiv cu fratii tai vagabonzi,stii,a fost 1-6:no:
curios cum Otelul nu ar mai fi avut voie sa castige vreun meci in mintea aia a ta bolnava pentru simplul motiv ca a ppierdut cu buzaul acasa
curios,dar ramai un frustrat:rosu::rosu::rosu:

danpuric78
11th November 2007, 17:05
curios e ca esti cam retardat dar totusi reusesti sa tastezi.


Ce vrei sa fac acum, daca asa sunt eu. Bine ca s-a impartit toata inteligenta deasupra matale.

E bine ca galatenii totusi cred ca victoria e a lor 100%. E dreptul lor.

totusi e clar ca s-a agitat lumea puternic. Nu pentru galati, dar ei, ca de obicei, n-au ramas pagubiti.
Steaua 2 e in fericita postura de a avea puncte de dat celor care nu binevoiesc sa le lase de bunavoie pentru steaua 1.

Galatiul s-a aranjat, ramane sa vedem de unde si le recupereaza ceahlaul.

Cristian
11th November 2007, 17:09
Ce vrei sa fac acum, daca asa sunt eu. Bine ca s-a impartit toata inteligenta deasupra matale.

E bine ca galatenii totusi cred ca victoria e a lor 100%. E dreptul lor.

totusi e clar ca s-a agitat lumea puternic. Nu pentru galati, dar ei, ca de obicei, n-au ramas pagubiti.
Steaua 2 e in fericita postura de a avea puncte de dat celor care nu binevoiesc sa le lase de bunavoie pentru steaua 1.

Galatiul s-a aranjat, ramane sa vedem de unde si le recupereaza ceahlaul.

Danut Puricel ce zici tu aici sunt doar speculatii si analize ce ar putea sa fie, ce ar fi daca... si alte intrebari la care numai mintea ta inconstienta ar putea avea raspuns. Faci niste calcule care nu releva realitatea. Te urmaresc de multa vreme si o cam dai in bara in multe din situatiile care le comentezi de pe forum da vad ca tot insisti.
Si ca sa fiu si on-topic: O victorie absolut meritata menita a ne descreti putin fruntile.

bada_otelul
11th November 2007, 18:18
Ce vrei sa fac acum, daca asa sunt eu. Bine ca s-a impartit toata inteligenta deasupra matale.

E bine ca galatenii totusi cred ca victoria e a lor 100%. E dreptul lor.

totusi e clar ca s-a agitat lumea puternic. Nu pentru galati, dar ei, ca de obicei, n-au ramas pagubiti.
Steaua 2 e in fericita postura de a avea puncte de dat celor care nu binevoiesc sa le lase de bunavoie pentru steaua 1.

Galatiul s-a aranjat, ramane sa vedem de unde si le recupereaza ceahlaul.

e bine totusi ca tu stii ca echipele "tale" sunt printre cele mai mizerabile din istoria fotbalului romanesc,e bine ca dinamo 2 si-a indeplinit rolul si a pierdut cu 3-0 acasa cu dinamo 1,de acum pot sta linistiti,nu?chiar daca au pierdut azi,mai au in tur un meci in care trebuie sa isi faca "griji",in groapa,in rest nu conteaza,nu-i asa puricosule?
aaaaa,greseala mea,am uitat de bistrita,si acolo trebuie sa aiba grija,nu?daca vor reusi eventual sa-si ajute sora mai mare impotriva lui cfr sau urziceni,bine.daca nu...asta e,poate la anul:rosu:

BacauHooligan
11th November 2007, 19:31
Ole ole multumim Otelule !!!

katalinkostel
11th November 2007, 20:36
Ce vrei sa fac acum, daca asa sunt eu. Bine ca s-a impartit toata inteligenta deasupra matale.

E bine ca galatenii totusi cred ca victoria e a lor 100%. E dreptul lor.

totusi e clar ca s-a agitat lumea puternic. Nu pentru galati, dar ei, ca de obicei, n-au ramas pagubiti.
Steaua 2 e in fericita postura de a avea puncte de dat celor care nu binevoiesc sa le lase de bunavoie pentru steaua 1.

Galatiul s-a aranjat, ramane sa vedem de unde si le recupereaza ceahlaul.Apropo vezi sa nu cazi din pat.........:happy:happy:happy

danpuric78
11th November 2007, 20:58
e bine totusi ca tu stii ca echipele "tale" sunt printre cele mai mizerabile din istoria fotbalului romanesc,e bine ca dinamo 2 si-a indeplinit rolul si a pierdut cu 3-0 acasa cu dinamo 1,de acum pot sta linistiti,nu?chiar daca au pierdut azi,mai au in tur un meci in care trebuie sa isi faca "griji",in groapa,in rest nu conteaza,nu-i asa puricosule?
aaaaa,greseala mea,am uitat de bistrita,si acolo trebuie sa aiba grija,nu?daca vor reusi eventual sa-si ajute sora mai mare impotriva lui cfr sau urziceni,bine.daca nu...asta e,poate la anul:rosu:

BIne ca otelul are untrecut extrem de curat, si sunt total straini de astfel de arnajamente.

Ca tot zici de bistrita. Evolutiile, locurile, rezultatele otelului si ale bistritei se aseamana izbitor. Doar ca bistrita a facut blaturi in timp ce otelul s-a descurcat "pe valoare".

Ziceti merci ca astazi v-ati facut cu 3 puncte. Cum nu mai conteaza. Si asa probabil o sa mai stati inca un an prin prima liga.
Oricum cat timp echipe de desculti ca otelul, fara stadion, fara bani, fara fotbalisti, vor ramane in liga 1 pe post de placa turnanta de puncte fotbalul romanesc va arata exact ca acum.

bada_otelul
11th November 2007, 21:21
BIne ca otelul are untrecut extrem de curat, si sunt total straini de astfel de arnajamente.

Ca tot zici de bistrita. Evolutiile, locurile, rezultatele otelului si ale bistritei se aseamana izbitor. Doar ca bistrita a facut blaturi in timp ce otelul s-a descurcat "pe valoare".

Ziceti merci ca astazi v-ati facut cu 3 puncte. Cum nu mai conteaza. Si asa probabil o sa mai stati inca un an prin prima liga.
Oricum cat timp echipe de desculti ca otelul, fara stadion, fara bani, fara fotbalisti, vor ramane in liga 1 pe post de placa turnanta de puncte fotbalul romanesc va arata exact ca acum.

esti extrem de limitat din punct de vedere mental si rupt de realitatea fotbalului romanesc.e de inteles,esti un biet cersetor in canada.sunt convins ca ti-ar conveni de minune sa ne ia locul nu stiu ce pseudo echipa fara suporteri,traditie,fotbalisti sau stadion numai ca sa aiba asigurate mizeriile tale cate 6 puncte pe sezon dar din pacate(pt tine),valoric,Otelul merita sa joace in Liga 1.fotbalistii aia fara valoare,cum le zici tu acum ca un ipocrit,sunt cam aceeasi care au eliminat trabzonspor.
ca tot ai pomenit de stadion,as putea sa-ti demonstrez cat de mult gresesti fara prea mult efort dar as face risipa de cuvinte.
apropo,pe cat ca daca facem un top 5 al celor mai murdare echipe din romania, cel putin una din echipele "tale" ar intra,desi mai degraba amadoua.in schimb noi,cu toate pacatele noastre n-am avea loc de voi si de altii:ok:

danpuric78
11th November 2007, 21:54
esti extrem de limitat din punct de vedere mental si rupt de realitatea fotbalului romanesc.e de inteles,esti un biet cersetor in canada.sunt convins ca ti-ar conveni de minune sa ne ia locul nu stiu ce pseudo echipa fara suporteri,traditie,fotbalisti sau stadion numai ca sa aiba asigurate mizeriile tale cate 6 puncte pe sezon dar din pacate(pt tine),valoric,Otelul merita sa joace in Liga 1.fotbalistii aia fara valoare,cum le zici tu acum ca un ipocrit,sunt cam aceeasi care au eliminat trabzonspor.
ca tot ai pomenit de stadion,as putea sa-ti demonstrez cat de mult gresesti fara prea mult efort dar as face risipa de cuvinte.
apropo,pe cat ca daca facem un top 5 al celor mai murdare echipe din romania, cel putin una din echipele "tale" ar intra,desi mai degraba amadoua.in schimb noi,cu toate pacatele noastre n-am avea loc de voi si de altii:ok:

AUzi Bada, esti extrem de limitat, Eu m-am legat de otelul. Nu de tine , de ce faci si cu ce te ocupi. Pentru curiozitatea ta, prin canada nu prea exista cersetori.
In fine reactie tipic de lucrator in combinatele socialiste (ma rog acuma sunt indiene) - in loc sa combati idea jignesti autorul - in fine.

Referitor la topuri , probail ca daca le-ar face suporterii otelului mai mult ca sigur ca galatiul ar fiu cea mai curata echipa.

Decat parerile fanaticilor prefer faptele - iar ele aseamana otelul izbitor de bistrita. daca nu ma crezi intreaba-l pe MM cum l-a calmat nea Jean cand isi taia radoi venele pe la bistrita - cu amintirile galkatene.

Meciul e gata, nu mai are rost sa-mi pun mintea cu voi. Mai mult ca sigur ca daca nu erau hotii, comunistii, arbitrii daca nu ii fura liga frf, parlamentul guvernuil, dinamo steaua si ceahlaul, daca nu existau aceste coalitii ani otelul, aveam vreo 5 CL la galati.

bada_otelul
11th November 2007, 22:04
AUzi Bada, esti extrem de limitat, Eu m-am legat de otelul. Nu de tine , de ce faci si cu ce te ocupi. Pentru curiozitatea ta, prin canada nu prea exista cersetori.
In fine reactie tipic de lucrator in combinatele socialiste (ma rog acuma sunt indiene) - in loc sa combati idea jignesti autorul - in fine.

Referitor la topuri , probail ca daca le-ar face suporterii otelului mai mult ca sigur ca galatiul ar fiu cea mai curata echipa.

Decat parerile fanaticilor prefer faptele - iar ele aseamana otelul izbitor de bistrita. daca nu ma crezi intreaba-l pe MM cum l-a calmat nea Jean cand isi taia radoi venele pe la bistrita - cu amintirile galkatene.

Meciul e gata, nu mai are rost sa-mi pun mintea cu voi. Mai mult ca sigur ca daca nu erau hotii, comunistii, arbitrii daca nu ii fura liga frf, parlamentul guvernuil, dinamo steaua si ceahlaul, daca nu existau aceste coalitii ani otelul, aveam vreo 5 CL la galati.


esti limitat pentru ca ai o singura idee si aia fixa si proasta.mi-am dat seama ca nu prea sunt cersetori in canada,probabil fiind unul dintre putinii reprezentanti ai breslei iti merge bine,nu ai concurenta.
eu chiar am curaj sa pun pariu pe o bere ca daca se face poll si se voteaza obiectiv,ceahlaul si dinamo ies muuuuuuuuuuuuuuuult in fata Otelului la capitolul mizerii in fotbal.in caz ca nu ai observat,toata lumea vorbeste de steaua si dinamo/gloria si ceahlaul,nu gloria si Otelul.mai intereseaza-te
si las-o mai moala cu minciunile:nu am sustinut ca Otelul este o echipa imaculata,avem si noi pacatele noastre si le stim mai bine decat le stii tu,insa nu exista echipa curata in romania,nici macar astea aparute in ultimii ani,daramite dinamo sau ceahlaul despre care s-a scris "fara numar"
e clar ca ai un complex "Otelul",fie ca recunosti sau nu.mergi si trateaza-te:no:

danpuric78
11th November 2007, 22:34
esti limitat pentru ca ai o singura idee si aia fixa si proasta.mi-am dat seama ca nu prea sunt cersetori in canada,probabil fiind unul dintre putinii reprezentanti ai breslei iti merge bine,nu ai concurenta.
eu chiar am curaj sa pun pariu pe o bere ca daca se face poll si se voteaza obiectiv,ceahlaul si dinamo ies muuuuuuuuuuuuuuuult in fata Otelului la capitolul mizerii in fotbal.in caz ca nu ai observat,toata lumea vorbeste de steaua si dinamo/gloria si ceahlaul,nu gloria si Otelul.mai intereseaza-te
si las-o mai moala cu minciunile:nu am sustinut ca Otelul este o echipa imaculata,avem si noi pacatele noastre si le stim mai bine decat le stii tu,insa nu exista echipa curata in romania,nici macar astea aparute in ultimii ani,daramite dinamo sau ceahlaul despre care s-a scris "fara numar"
e clar ca ai un complex "Otelul",fie ca recunosti sau nu.mergi si trateaza-te:no:
Omule n-am nici un complex otelul. Vad pe cate unu" care incepe cu cat de furat e galatiul, ma iau de el si de acolo incepe scandalaul.

Ti-am zis daca ai o problema cu vreo idee, ataca ideea, echipa dar nu jigni autorul. Eu stiu prea bine ce fac in canada, chiar crezi ca faci ceva cu chestii gen "cersetor".

Am zis ca otelul a castigat clar, fara discutii. La fel am zis inca de etapa trecuta ca e foarte posibil ca otelul sa recupereze repede punctele pierdute cu buzaul. E posibil ca si ceahlaul sa le ia repede de pe undeva.

Meciul a fost relativ linistit, sichitiu a tras toata satamana ca "avem cel mai greu meci acasa", "intalnim o echipa ranita in orgoliu",etc.
Asa ca e posibil ca cineva sa fi avut interes ca buzaul sa ia punctele de la otelul.

E doar o teorie, iar trocuri din astea de puncte s-au facut dintotdeauna.
Ca tu sau altii credeti ca nu e reala, problema voastra.
Sa vedem ce rezultate o sa mai fie.

bada_otelul
11th November 2007, 22:48
asa cum am zis mai demult,in general realitatea este mai sumbra decat pare...cu atat mai mult in fotbal.si daca in cazul nostru se vorbeste de o istorie cu pete ici colo,iar in cazul lui dinamo si ceahlaul se vorbeste de o istorie plina de pete...cu tot ce nu se stie, crezi ca se schimba raporturile?bineinteles ca nu!
si asa cum ti-am zis:stim noi mult mai bine decat tine care ne sunt greselile.intrebarea este:tu stii macar 1% din magariile facute de ai tai?
asa ca nu mai rascoli rahatul pentru ca s-ar putea sa afli la un moment dat ca nu ai cum sa ii faci fata ;)
daca nu ai niciun complex numit Otelul dovedeste-o,scuteste-ne de comentariile tale stupide gen:indieni,fara bani,fara echipa,fara stadion,blatisti etc. prin asta dovedesti doar cat esti de limitat.eu pot oricand sa iti demonstrez ca nu ai dreptate pentru ca am faptele de partea mea.
cand iti spun mai multi ca esti beat si ar trebui sa mergi la culcare inseamna ca au dreptate...vezi cati ti-au spus numai azi sa mergi la culcare "canadianule".hai,noapte buna,deja devii previzibil

danpuric78
11th November 2007, 23:17
asa cum am zis mai demult,in general realitatea este mai sumbra decat pare...cu atat mai mult in fotbal.si daca in cazul nostru se vorbeste de o istorie cu pete ici colo,iar in cazul lui dinamo si ceahlaul se vorbeste de o istorie plina de pete...cu tot ce nu se stie, crezi ca se schimba raporturile?bineinteles ca nu!
si asa cum ti-am zis:stim noi mult mai bine decat tine care ne sunt greselile.intrebarea este:tu stii macar 1% din magariile facute de ai tai?
asa ca nu mai rascoli rahatul pentru ca s-ar putea sa afli la un moment dat ca nu ai cum sa ii faci fata ;)
daca nu ai niciun complex numit Otelul dovedeste-o,scuteste-ne de comentariile tale stupide gen:indieni,fara bani,fara echipa,fara stadion,blatisti etc. prin asta dovedesti doar cat esti de limitat.eu pot oricand sa iti demonstrez ca nu ai dreptate pentru ca am faptele de partea mea.
cand iti spun mai multi ca esti beat si ar trebui sa mergi la culcare inseamna ca au dreptate...vezi cati ti-au spus numai azi sa mergi la culcare "canadianule".hai,noapte buna,deja devii previzibil

Mai auzit pe mine vreodata zicand ca e vreo echipa curata. Ce dreaq, toti au facut magarii, si steaua si dinamo si otelul si ceahlaul, nu e echipa care sa nu fie implicata in jocuri de culise si aranjamente.
Asta e clar.

Cu ce nu sunt de acord e ideea ca doar altii fac magarii mai putin .
Otelul e o echipa cu acelasi trecut ca: ceahlaul, bistrita, brasovul, bacaul, farul, petrolul. Greii privinciei in anii 90.
Poti sa ma contrazici cat vrei, stiu despre ce vorbesc. De altfel otelul si ceahlaul s-au inteles bine, pana in 2004.
Degeaba acuzi tu pe altii pentru trecut. Otelul a fost dintotdeauna o echipa mai frumoasa si a avut o imagine mult mai buna - e drept. Asta nu inseamna ca nu s-au compromis.
Vorbesti de dinamo si ceahlaul. Stii de cate or a castigat dinamo la piatra neamt? dar la galati?

delaparis
11th November 2007, 23:40
reveniti la meci va rog frumos ...

Cra10veanu
12th November 2007, 02:31
A Pentru curiozitatea ta, prin canada nu prea exista cersetori.


mai iesi din casa sa mai vezi si tu lumea, nu mai bantui toata ziua forumu asta ca un obsedat.

mateiasi
12th November 2007, 03:06
Va place noul Otelul?
Bine punctat: azi n-a fost Otelul in teren, ci o echipa anonima de coada clasamentului. Vad ca unii dintre noi aplauda rezultatul (nu zic, aveam nevoie de 3 puncte ca de aer!!), dar trec cu vederea jocul ingrozitor facut de ai nostri. N-au jucat chiar 6-4-0, dar nici prea departe n-au fost, in conditiile in care Szekely si Stan faceau marcaj la 35 m de poarta noastra, iar Jula ('varful de lance', carevasazica) rar trecea de centrul terenului.

Si la ce ne-a folosit? Chiar daca am sapat transee in preajma portii noastre, tot era sa luam vreo doua goluri (de la o echipa aflata in evidenta eclipsa de forma), iar noi n-am avut decat vreo 2 ocazii de gol tot meciul. Nu mai departe dacat acum 4-5 luni, Otelul isi crea 5-6 ocazii mari pe repriza, indiferent de adversar!

Sper sa nu mai vad Otelul injosindu-se in halul asta niciodata. Daca mi-ar fi placut asa ceva, as fi fost fan Dacia Mioveni. De la Otelul astept altceva.

ReD_Devil
12th November 2007, 09:04
E doar o teorie, iar trocuri din astea de puncte s-au facut dintotdeauna.
Ca tu sau altii credeti ca nu e reala, problema voastra.
Sa vedem ce rezultate o sa mai fie.
si DACA ceahlaul nu recupereaza pct-ele etapa urmatoare...recunosti ca esti paranoic !?! :evil::confused: iti pui cenusa in cap...si nu mai calci pe threaduri cu si despre otelul ?:yeah:

bada_otelul
12th November 2007, 11:08
Bine punctat: azi n-a fost Otelul in teren, ci o echipa anonima de coada clasamentului. Vad ca unii dintre noi aplauda rezultatul (nu zic, aveam nevoie de 3 puncte ca de aer!!), dar trec cu vederea jocul ingrozitor facut de ai nostri. N-au jucat chiar 6-4-0, dar nici prea departe n-au fost, in conditiile in care Szekely si Stan faceau marcaj la 35 m de poarta noastra, iar Jula ('varful de lance', carevasazica) rar trecea de centrul terenului.

Si la ce ne-a folosit? Chiar daca am sapat transee in preajma portii noastre, tot era sa luam vreo doua goluri (de la o echipa aflata in evidenta eclipsa de forma), iar noi n-am avut decat vreo 2 ocazii de gol tot meciul. Nu mai departe dacat acum 4-5 luni, Otelul isi crea 5-6 ocazii mari pe repriza, indiferent de adversar!

Sper sa nu mai vad Otelul injosindu-se in halul asta niciodata. Daca mi-ar fi placut asa ceva, as fi fost fan Dacia Mioveni. De la Otelul astept altceva.


:shocked: preferi Otelul din meciurile de la vaslui sau pandurii?am jucat f bine la p.neamt,am ratat de 2 ori singur cu portarul!plus multe alte contre ratate din neatentie.dar mai presus de orice,am jucat f bine in aparare.in deplasare asa ar trebui sa jucam mereu,nu a fost cel mai spectaculos meci al nostru de pana acum dar am avut altele mai slabe si pe care le-am si pierdut

Cristian
12th November 2007, 11:14
Bada degeaba te "certi" cu Danut zis si Puricel el nu are unde sa vada meciurile. Danut sa stii ca noi nu avem obiceiurile echipei ce o sustii tu, adica dinamo. Dinamo e de departe una din echipe josnice ale Romaniei, si te-ai gasit tocmai tu un sustinator al unui club comunist sa ne zici noua de ce aranjamente face Otelul ??? Hai te rog Auh Auh Auh prin alta parte.

STEEL
12th November 2007, 13:46
Importanta victorie venita intr-un moment in care aveam poate cel mai mult nevoie.Am vazut o alta fata a echipei, mai multa determinare si ambitie, am jucat binisor ce-i drept si adversarul ne-a permis fiind destul de abordabil.Un lucru care ma uimeste este faptul ca nu am mai incasat gol, o frumoasa surpriza pentru mine.Totusi inca suntem departe de ceea jucam campionatul trecut.Sper ca aceasta victorie sa-i descatuseze si incet-incet sa-si revina la forma pe care cu totii ne-o dorim.