PDA

View Full Version : Etapa 15: FC STEAUA – FC “U” CRAIOVA



delaparis
4th November 2007, 22:43
SAMBATA, 10 NOIEMBRIE 2007
FC STEAUA – FC “U” CRAIOVA
ANTENA 1 ora 20.45

Leviss
4th November 2007, 23:31
Meci egal.

Rossi
4th November 2007, 23:50
1 solist

YoYoyOi
5th November 2007, 00:01
mi-e frica sa zic ceva legat de meciul asta...

Lordliv
5th November 2007, 00:07
1 solist

solidaritate exdepartamentala sau inducerea in eroare a pariorilor!? ( sunt sigur ca in mare secret ,joci 2 solist pe la vreo casa de pariuri!)

rezultat ce depinde foarte mult de ceea ce face steaua cu sevilla!

dannyreddog
5th November 2007, 00:09
Bate Craiova...surpriza etapei...

moty
5th November 2007, 00:15
astia chiar ar trebui batuti. 2-0

Lordliv
5th November 2007, 00:23
astia chiar ar trebui batuti. 2-0

normala aceasta propozitie cu tenta imperativa!
de cate ori v am tras o si cate goluri v am dat ,incat victoria impotriva noastra devine o marota ( atentie! nu o marmota!) pentru voi...:D

Hard
5th November 2007, 00:25
Ii batem pe olteni de nu vor sti pe ce teren joaca :D
3-0 .

TaciAcolo
5th November 2007, 00:30
va bat oltenii si sambata si luni:D

delaparis
5th November 2007, 00:34
solidaritate exdepartamentala sau inducerea in eroare a pariorilor!? !

... hmmm ..; eu zic ceva 2 :D ... asa din "solidaritate nationala" :D


Bate Craiova...surpriza etapei...

corect :ok:

ensic
5th November 2007, 00:43
Sper sa bata oltenii !!!

Rossi
5th November 2007, 03:12
- - - - - - -
12 U. Craiova 14
13 Gloria Buzau 14
14 Farul 12
15 Pandurii 11
16 UTA Arad 11
17 Poli Iasi 11
18 U Cluj 8

in ultimile 3 etape , oltenii or sa obtina 1 punct (cu Buzaul pe teren propriu) ... la finele turului Craiova o sa fie pe pozitie retrogradabila

ensic
5th November 2007, 03:37
Dinamovostii, cei mai mari suporteri ai stelei! Unde sunt marile vostre orgolii? La Cluj, Craiova, Timisoara sau Urziceni!
On topic: Sper sa bata juvetii!

Nightwish
5th November 2007, 08:17
Pronostic: X2, fara gluma...

matei_viola
5th November 2007, 08:37
x2 este un pronostic acceptabil pentru ambele echipe.

dardar_3
5th November 2007, 11:25
Meci faci cu o candidata serioasa la retrogradare....:ok:...

1 solist

*Coco*
5th November 2007, 11:36
Hahahaha Zau?

Sorin Blaj
5th November 2007, 11:38
Craiova nu pierde in Ghencea, mai ales dupa meciul din LC cu Sevilla.

papaletto2000
5th November 2007, 12:01
Meci faci cu o candidata serioasa la retrogradare....:ok:...

1 solist

Tu te uitzi numai la campionatul italiei, probabil, si de aceea vorbesti pe linga.

Cristian
5th November 2007, 12:06
Mizez pe un egal in meciul asta, Craiova nu pierde in ghencea.

2stupiddogs
5th November 2007, 12:31
Nu cred ca pierd oltenii in ghencea!Nici cei mari dar nici cei mici(Pandurii)...:D

dardar_3
5th November 2007, 12:36
Tu te uitzi numai la campionatul italiei, probabil, si de aceea vorbesti pe linga.

Asta crezi tu... Sa stii ca am vazut si lupta in mocirla de la Craiova... Si nu uitati... sa va descaltati cand intrati in templul fotbalului romanesc...:D:cool:


Nu cred ca pierd oltenii in ghencea!Nici cei mari dar nici cei mici(Pandurii)...:D

Asta ai vrea tu..:D

spinU
5th November 2007, 13:41
Bate Craiova

DinamoBoy
5th November 2007, 13:47
bate stiinta:evil:

Cra10veanu
5th November 2007, 14:53
Bate Craiova, steaua nici intertoto nu prinde anul asta :ras-plans:

Ioca10
5th November 2007, 15:07
Oltenii...si visele:D
3-0 clar:D....nu-i asa inter?:D

Cra10veanu
5th November 2007, 15:08
cand ati batut voi ultima data cu 3-0 ?
pe vremea faraonilor .... :ras-plans:

Cristian
5th November 2007, 15:13
Faraonilor de Nicu Ceausescu si Nicolae Ceausescu :cry:

dardar_3
5th November 2007, 15:19
Cand ati batut ultima oara pe Steaua mah Craiovene...?

Si nu ma refer la intrarile ciobanesti specifice voua... Insa daca si sambata veti juca la fel, va rog sa ii trimiteti la Bolognia pe urmatorii:
Iacob, Surdu si Ov. Petre.

La altceva oricum nu sunteti buni:cya:.... decat la gargara... dar din aia un pic cam trista...:D

dede
5th November 2007, 15:20
nu va fi usor pt Steaua, avand in vedere ca vine dupa meciul cu Sevilla :mda:

oricum, sa zicem ca se termina 2-0 :D

dardar_3
5th November 2007, 15:22
Oricum... cert e ca o sa fie um meci de pregatire, cu tenta de meci oficial...

Nico Napoli va striga in a doua repriza:
Andiamo a casa!:D

Cra10veanu
5th November 2007, 15:29
defapt, sa ma scuze stelistii, acuma aveti antrenor, pe lacatus :ras-plans: ala de care si uta nu mai stia cum sa scape.
Dar deja ne-am obisnuit cu voi, asa de optimisti erati si inainte de meciu cu poli, si-ati luat suzeta.

dardar inapoi in canales...!

resita
5th November 2007, 15:33
Cra10veanu, te-ai inegrit, ce-ai patit de nu mai esti albastru? :drak:

TaciAcolo
5th November 2007, 15:38
steaua e praf.....ati avut un meci fff usor cu otelul o echipa penibila...si deja credeati ca laca a trezit steaua..a urmat meciul de la tim in care s-a vazut valoarea voastra 2 ocazii in tot meciu ...laca e mare antrenor...acum o sa urmeze o dubla rusinoasa pt stelisti cu oltenii de la craiova si pandurii

dardar_3
5th November 2007, 15:41
steaua e praf.....ati avut un meci fff usor cu otelul o echipa penibila...si deja credeati ca laca a trezit steaua..a urmat meciul de la tim in care s-a vazut valoarea voastra 2 ocazii in tot meciu ...laca e mare antrenor...acum o sa urmeze o dubla rusinoasa pt stelisti cu oltenii de la craiova si pandurii

Te-ai uitat la alt meci robyyy.... Probabil ai vazut si tu faulturi ca tristu ala de comentator la golurile anulate... sau cred ca nu ai vazut a doua repriza... si te-ai uitat pe livescores... Jenant:rolleyes:


@Craioveanu: sa stii ca eu stau bine mersi intr-un birou acum si in canal poate locuiesti dumneata...;)

dede
5th November 2007, 15:41
acum o sa urmeze o dubla rusinoasa pt stelisti cu oltenii de la craiova si pandurii
acum urmeaza meciul cu sevilla
restul... e mai putin important...

TaciAcolo
5th November 2007, 15:48
acum urmeaza meciul cu sevilla
restul... e mai putin important...

zic mai bine sa nu va prezentati ca oricum e neimportant:cry:

Leo
5th November 2007, 17:29
1 solist

luciano_1644
5th November 2007, 18:33
Steaua favorita.Are lot mai valoros si mai experimentat.Craiova poate da lovitura daca joaca cu determinarea din ultimele etape cand a batut Timisoara in 10 impotriva unui arbitraj jenant si cand a remizat cu Dinamo,care a egalat pe final.Oltenii pot profita de oboseala stelistilor,care miercuri vor juca cu Sevilla.La modul cum se prezinta Steaua in acest tur de campionat,x2 parca nici nu pare o surpriza.

Hard
5th November 2007, 18:38
otelul o echipa penibila...

:shocked: :D

Pandurii cum sunt ?:rolleyes:
:cry: glumesc.

Oltenii viseaza,viseaza...

six
5th November 2007, 19:20
Dupa ce am vazut ieri pe Paltinisanu cred din tot sufletu ca oltenii cel putin un punct vor scoate in ghencea daca nu chiar toate trei......;)

TaciAcolo
5th November 2007, 19:35
:shocked: :D

Pandurii cum sunt ?:rolleyes:
:cry: glumesc.

Oltenii viseaza,viseaza...

o echipa penibila in perioada asta.....cum si Pandurii e sau era..cu un 3-3 au mai iesit la lumina

dannyreddog
6th November 2007, 07:59
Cand ati batut ultima oara pe Steaua mah Craiovene...?

Si nu ma refer la intrarile ciobanesti specifice voua... Insa daca si sambata veti juca la fel, va rog sa ii trimiteti la Bolognia pe urmatorii:
Iacob, Surdu si Ov. Petre.

La altceva oricum nu sunteti buni:cya:.... decat la gargara... dar din aia un pic cam trista...:D

Stii..tot asa cu un aer de superioritate,de nu mai incapea lumea de voi,vorbeati exact in aceeasi termeni si inainte de meciul cu Poli Timisoara,ca vai...de cand Timisoara nu a mai batut pe steaua,bla bla bla,chestiuni asemanatoare
Nu zii hop,pana nu sari gardul,e un inceput pt toate..:ok:

rapidashul
6th November 2007, 11:09
Mda ,meci de 2 ,Steaua e o echipa foarte slaba cu un lot de jucatori de divizia B :))

paul30
6th November 2007, 11:47
Meci de 1x. Nu cred ca va calca pe bec Steaua de doua ori consecutiv, si sa nu uitam ca rezultatele pozitive ale Craiovei au fost pe teren propriu, pe un teren greu pe care nu e usor sa joci . As vrea sa bata Craiova dar nu prea cred ca vor reusi.

San Cristobal
6th November 2007, 14:02
Costea va dezintegra apararea Stelei .

atdi
6th November 2007, 14:44
Steaua are un lot mult mai experimentat, dar nu stiu de ce mi se par cam obositi anul asta, de fapt si anul trecut cand au jucat in liga au fost tot obositi in campionat, doar ca mai jucau ceva.
Tinand cont ca vor fi obositi dupa meciul cu Sevilla merg pe un X solist.

dede
6th November 2007, 15:25
Mda ,meci de 2 ,Steaua e o echipa foarte slaba cu un lot de jucatori de divizia B :))
bineinteles... de acea unii maine joaca in ucl si ceilalti se uita la teveu... sperand ca Steaua sa piarda
vezi ca ai incurcat echipele...

diorin
6th November 2007, 15:45
Am mers pe 2,insa nu cred ca asa va fi.Steaua joaca foarte prost ,in schimb are o conditie fizica de invidiat,nu cred ca U.Craiova va rezista pana la sfarsitul meciului.Trebuie sa ii adorama cumva pe stelisti si sa ii lase sa joace lent si previzibil.Daca scoate un egal inseamna ca si-a facut datoria de oras de onoare al fotbalului romanesc .Cel mai frica imi este insa de stabilirea rezultatului de catre arbitru si asistenti.Craiova se simte timorata dupa faza cu Bornescu,insa nu ei sunt vinovati ,sunt comisii care habar nu au ce inseamna nici fotbalul si nici daruirea pe teren ,dar mai cu seama habar nu au ce inseamana sa fii obiectiv.Haide Stiinta.(Poli Timisoara :)

SAMM
6th November 2007, 16:13
ar trebui sa castigam indiferent de arbitraj

danpuric78
6th November 2007, 19:06
Ca de obicei se abereaza la greu atunci cand vine vorba de craiova. Ce motive ar fi ca acestia sa castige in ghencea? Bineinteles in afara de visele aberante ale suporterilor olteni.
Hai sa fim seriosi, o fi steaua o echipa de mijlocul clasamentului, insa craiova e in prima liga doar din intamplare (interesul unora mai exact).
Steaua n-a prea pierdut puncte acasa si nu vad de ce ar pierde cu craiova.

Iar gazonul din ghencea e excelent, ceea ce va ii va dezavantaja pe olteni, obisnuiti sa-si castige punctele prin mocirla.
E drept, cazul velcovici le va mai asigura cateva etape de arbitraje favorabile, insa nu v fi suficient.

blandu
6th November 2007, 19:06
Pronostic 2.
Cred in victoria "U" Craiova.

Hard
6th November 2007, 19:08
blandule,Craiova are 1 % sanse sa ia punct pe Steaua .

six
6th November 2007, 19:21
dupa ce Sevillia va dezintegra sTEAUA cred ca oltenii daca sunt baieti destepti pot profita........a!!?? :ok:

San Cristobal
6th November 2007, 20:27
Craiova poseda Stiinta sa scoata un rezultat de egalitate ...organizare in aparare , disponibilitate la efort in sectorul median si vivacitate:D in atac ...acesta e secretul succesului ! Hai Craiova !

Vlad
6th November 2007, 20:40
Steaua nu a castigat meci in campionat dupa ce a jucat in UCL in ultimii 2 ani. Poate acum va fi diferit... sau nu.

Sezione
6th November 2007, 21:07
Dinamovostii, cei mai mari suporteri ai stelei! Unde sunt marile vostre orgolii? La Cluj, Craiova, Timisoara sau Urziceni!
On topic: Sper sa bata juvetii!

Nu generaliza...Rossi are nsite frustrari de cind era mik.. Il batea unu regulat ..si intimplator era oltean....

Sezione
6th November 2007, 21:12
Relativ la meci... incerc sa ignor postarile imbecile gen Craiova are 1 % sanse sau bate Stiinta la scor... M-am pliktisit de idioti fanatici care nu au treaba cu realitatea... Eu cred ca Stiinta poate obtine un rezultat bun sau sa piarda la scor in functie de cum se vor comporta : la fel ca in meciurile cu UTA sau Pandurii (catastrofal) sau ca si cu POli si Dinamo . Steaua nu e in cea mai buna forma si putem profita.

Sezione
6th November 2007, 21:13
blandule,Craiova are 1 % sanse sa ia punct pe Steaua .

Asta e din ciclul becalian: " Castigam clar grupa in UCL". E molipsitor nu??

Sezione
6th November 2007, 21:20
Asta crezi tu... Sa stii ca am vazut si lupta in mocirla de la Craiova... Si nu uitati... sa va descaltati cand intrati in templul fotbalului romanesc...:D:cool:



Asta ai vrea tu..:D

Pe linga ca de obicei... Oare de ce ai trecut acolo Milan si nu Steaua >? ?? E prea putin o singura cupa a campionilor ?? Esti la fel de jalnic ca si verisorul tau Rossi ... Si daca asa desculti va batem mai auzim ceva din gura aia aurita "??

BAK
6th November 2007, 21:36
va conduce craiova dar se va termina egal

Nico21
6th November 2007, 21:37
Cel care si-a lasat tatal sa moara,va demisiona dupa acest meci...

San Cristobal
7th November 2007, 11:08
inima de tiganga ...

papaletto2000
7th November 2007, 11:36
[QUOTE=dardar_3;1663664]Asta crezi tu... Sa stii ca am vazut si lupta in mocirla de la Craiova... Si nu uitati... sa va descaltati cand intrati in templul fotbalului romanesc...:D:cool:


templul asta despre care vorbesti tu a intrat in istorie ca cel mai mocirlos teren din lume. Memoria ta e prea scurta, se pare, ca sa itzi amintesti de meciurile cu norvegia, slovenia, sau valencia. asa ca r fi bine sa nu mai dai din guritza de pomana. in plus, la craiova nu s/au cehletuit niciodata banii contribuabilului pentru amenajari, la fel ca in complexul minsiterului apararii. da,a cum e ok, trebuie sa admitem, dar vedem cit de plin va fi templul lui jiji diseara.

alin_cv
7th November 2007, 12:41
Pentru noi un egal ar fii bun,o victorie ar fii extraordinara.Putem pleca din ghencea neinvinshi.steaua trece printr-o perioada proasta.

papaletto2000
7th November 2007, 15:14
Ca de obicei se abereaza la greu atunci cand vine vorba de craiova. Ce motive ar fi ca acestia sa castige in ghencea? Bineinteles in afara de visele aberante ale suporterilor olteni.
Hai sa fim seriosi, o fi steaua o echipa de mijlocul clasamentului, insa craiova e in prima liga doar din intamplare (interesul unora mai exact).
Steaua n-a prea pierdut puncte acasa si nu vad de ce ar pierde cu craiova.

Iar gazonul din ghencea e excelent, ceea ce va ii va dezavantaja pe olteni, obisnuiti sa-si castige punctele prin mocirla.
E drept, cazul velcovici le va mai asigura cateva etape de arbitraje favorabile, insa nu v fi suficient.

Cite rautatzi si prostii pe centimetru patrat de scris! Tu ar trebui sa intri in cartea recordurilor pentru aberatiile astea. Ca sa pricepi si tu despre ce e vorba, citeste cu atentzie: nu exista nici un fel de intimplare care sa stea la baza prezentei craiovei in Liga 1. Spre deosebire ed alte echipe noi ne/am castigat corect dreptul de juca in prima liga. Nu am cumparat locul, nu am fuzionat si nici nici n/am preluat numele si palmaresul vreunei echipe desfintate. Am acceptat sa jucam in liga II cu demnitate si am castigat seria cu o sigurantza rar intilnita in ultimii ani. Terenul a dezavantajat atit dinamo ciot si timisoara, iar celelalte puncet obtinute de craiova in actuala editie au fost reusite pe terenuri cel putin egale ca si calitate cu cel din ghencea. daca ceea ce s/a intimplat in meciul cu dinamo tie ti se pare favorizarea craiovei de catre arbitrii, atunci esti total pe linga, si cred, nici nu mai are rost sa pierd vremea cu tine. Vorbim dupa meciu, asta in cazul in care il vezi si apuci sa si intzelegi ceva din el.

vlad1607
7th November 2007, 15:16
pronostic : 3-0 pt steaua sau 1-1

:D

Vladek
7th November 2007, 15:20
in plus, la craiova nu s/au cehletuit niciodata banii contribuabilului pentru amenajari, la fel ca in complexul minsiterului apararii.

Hai zau ! Nu s-au cheltuit banii contribuabilului ? Dar stadionul Craiovei cum o fi fost construit, intretinut, nocturna de unde a aparut ? Ca doar nu au picat toate din cer sau le-au cumparat suporterii cu maruntisul din buzunar.

Bagati odata la cap ca toate stadioanele din Romania au fost construite din "banii contribuabililor".

San Cristobal
7th November 2007, 15:30
Bagati odata la cap ca toate stadioanele din Romania au fost construite din "banii contribuabililor".

Stadionul din Craiova a fost modernizat cu banii lui Mititelu . Singurul contribuabil .

virus alb-albas
7th November 2007, 15:33
[QUOTE=dardar_3;1663664] Asta crezi tu... Sa stii ca am vazut si lupta in mocirla de la Craiova... Si nu uitati... sa va descaltati cand intrati in templul fotbalului romanesc...:D:cool:

templul asta despre care vorbesti tu a intrat in istorie ca cel mai mocirlos teren din lume. Memoria ta e prea scurta, se pare, ca sa itzi amintesti de meciurile cu norvegia, slovenia, sau valencia. asa ca r fi bine sa nu mai dai din guritza de pomana.

si a mai intrat in istorie pentru faptul ca la orice ploaie mai serioasa, in templu se intra doar cu barca (aia cu vasle,nu Barcelona) :evil:

San Cristobal
7th November 2007, 15:51
Ca de obicei se abereaza la greu atunci cand vine vorba de craiova. Ce motive ar fi ca acestia sa castige in ghencea? Bineinteles in afara de visele aberante ale suporterilor olteni.
Hai sa fim seriosi, o fi steaua o echipa de mijlocul clasamentului, insa craiova e in prima liga doar din intamplare (interesul unora mai exact).
Steaua n-a prea pierdut puncte acasa si nu vad de ce ar pierde cu craiova.

Iar gazonul din ghencea e excelent, ceea ce va ii va dezavantaja pe olteni, obisnuiti sa-si castige punctele prin mocirla.
E drept, cazul velcovici le va mai asigura cateva etape de arbitraje favorabile, insa nu v fi suficient.

Te inteleg ...E o clima destul de aspra in Quebec ...

danpuric78
7th November 2007, 16:08
Tipic oltenesc. Prea greu sa combati o idee, e mai usor sa te iei de clima unei regiuni.
Cam asa e si echipa. Vorbe, aere si vise de echipa care castiga campionatul, fotbal de divizia B.


Prietene, toata lumea in afara de stelisti s-ar bucura sa faceti un egal in ghencea, numai ca nimeni in afara de voi nu va vede capabili de asa ceva

Vladek
7th November 2007, 16:11
Stadionul din Craiova a fost modernizat cu banii lui Mititelu . Singurul contribuabil .

Mai olteanule, tu intelegi diferenta intre a construi si a moderniza ? Costurile cu adevarat mari sunt la constructia unui stadion nou. Asa si Becali se poate lauda ca a modernizat stadionul Ghencea "cu banii lui" (de fapt cu banii clubului, dar mai exista inca blegi care cred varianta lui).

YoYoyOi
7th November 2007, 16:12
Stadionul din Craiova a fost modernizat cu banii lui Mititelu . Singurul contribuabil .

si la Steaua banii pt gazon, tabela si nocturna s-au dat de la bugetul de stat? :o:

dannyreddog
7th November 2007, 16:14
Steluta oierului suprem nu se va afla la o forma foarte buna la ora meciului cu oltenii,avand deja disputat meciul cu andaluzii din CL,si tare ma tem de o noua dezamagire pt Lacatus & Co care ar putea pierde noi puncte in clasamentul ligii 1.Daca oltenii se vor apara la fel ca in ultimele meciuri disputate de ei si vor avea forta cat de cat pe faza ofensiva,e aproape imposibil ca Universitatea Craiova sa nu plece cu punct sau puncte din ghencea...

danpuric78
7th November 2007, 16:20
Mai olteanule, tu intelegi diferenta intre a construi si a moderniza ? Costurile cu adevarat mari sunt la constructia unui stadion nou. Asa si Becali se poate lauda ca a modernizat stadionul Ghencea "cu banii lui" (de fapt cu banii clubului, dar mai exista inca blegi care cred varianta lui).

E greu sa faci diferenta intre o vopsire si o constructie.

A construi, inseamna sa faci un stadion de la zero. Sau ce a facut stefan la piatra neamt - a luat un stadion oarecare si l-a facut de trei stele +a marit capacitatea prin constructia unei peluze sau ce vrea sa faca muresan la cluj.

Nu sa pictezi vestiarele si sa pui faianta.

Si pentru cei grei de cap - nu e absolut nici o problema daca banii publici merg in proprietati publice.
Faptul ca la craiova autoritatile locale nu vor sa bage bani in propriul stadion nu inseamna ca asa si trebuie sa fie.
Ca daca statul se implica prin alte parti inseamna ca se comite o ilegalitate. Prin toata lumea stadioanele se construiesc si se modernizeaza cu bani publici.
Nu e nicaieri nici o problema- doar la olteni.

Sezione
7th November 2007, 18:53
Cita energie rispita relativ la un subiect fara relevanta.. Ce conteaza cine a
construit sau a modernizat stadioanele ?? Domnul Puric ( ca de altfel 99 % din dinamovisti ) vrea neaparat sa gaseasca in orice ceva denigrator la adresa Craiovei... E cam greu sa accepti ca exista citeva echipe care au facut fata dictaturii si abuzurilor in istoria infama a clubului militiei... nu ? Si bineinteles acum in orice gasim motive sa aratam cum dinamo este cea mai furata echipa din tara...uitam ca nu a fost acordat un penalty Craiovaei ...dar nu uitam ca au foast 2 - 3 faze discutabile in defavoarea lui Dinamo. Se suspenda terenuri cu o usurinta demna de o cazua mai buna pentru o fumigena ( Vezi Cazul Rapid sau Craiova ) iar la Dinamo catzelushii au voie sa bata jandarmi sau sa arunce cu fumigene in alti spectatori ..ca oricum nu se i-au masuri.... BIneinteles cind se v-a intimpla asta (cit de mult o sa vrea sa mai golesca cineva paharul tot se vf-a umple) o sa auzim un cor de schelalaiaturi. Relativ la meci ..Se poate termina si 3-0 si 0-1.

vlad1607
7th November 2007, 18:57
Domnul Puric ( ca de altfel 99 % din dinamovisti ) vrea neaparat sa gaseasca in orice ceva denigrator la adresa Craiovei... .

:happy te flatezi singur si gratuit....e suficient sa privim clasamentul de anul asta, de anul trecut,de acum 2 ani...:happy

Sezione
7th November 2007, 19:00
:happy te flatezi singur si gratuit....e suficient sa privim clasamentul de anul asta, de anul trecut,de acum 2 ani...:happy

Tu citesti inainte sa latri ???

vlad1607
7th November 2007, 19:04
bine ma sezione pe viitor promit ca atunci cand dialoghez cu tine sa folosesc fraze f simple si eventuale desene ca altfel nu pricepi nimic se pare...

:D

danpuric78
7th November 2007, 21:42
Cita energie rispita relativ la un subiect fara relevanta.. Ce conteaza cine a
construit sau a modernizat stadioanele ?? Domnul Puric ( ca de altfel 99 % din dinamovisti ) vrea neaparat sa gaseasca in orice ceva denigrator la adresa Craiovei... E cam greu sa accepti ca exista citeva echipe care au facut fata dictaturii si abuzurilor in istoria infama a clubului militiei... nu ? Si bineinteles acum in orice gasim motive sa aratam cum dinamo este cea mai furata echipa din tara...uitam ca nu a fost acordat un penalty Craiovaei ...dar nu uitam ca au foast 2 - 3 faze discutabile in defavoarea lui Dinamo. Se suspenda terenuri cu o usurinta demna de o cazua mai buna pentru o fumigena ( Vezi Cazul Rapid sau Craiova ) iar la Dinamo catzelushii au voie sa bata jandarmi sau sa arunce cu fumigene in alti spectatori ..ca oricum nu se i-au masuri.... BIneinteles cind se v-a intimpla asta (cit de mult o sa vrea sa mai golesca cineva paharul tot se vf-a umple) o sa auzim un cor de schelalaiaturi. Relativ la meci ..Se poate termina si 3-0 si 0-1.

:happy:happy:happy:happy

Au rezistat dictaturii :happy:happy:happy. Mai dsegraba eu as zice ca Universitatea s-a infiintat si a prosperat in timpul dictaturii.
Hai sa fim un picut seriosi. Rezultatele creaiovei au venit pe filiera paunescu. Cat "poetul" a stralucit, a existat si o craiova "maxima". Cand a cazut in dizgratie si craiova a ajuns sub locul 10.
Dupa revolutie a reaparut la voiculescu - hop si otenii in primele locuri si prin finale de cupa.
A pierdut PSD alegerile - si oltenii in B.
Ce dreaq, chiar suntem tampiti cu totii sa credem povestile astea inutile ale oltenilor in care ei au fost mari dizidenti si luptatori impotriva dictaturii.

San Cristobal
7th November 2007, 22:12
Mai olteanule, tu intelegi diferenta intre a construi si a moderniza ? Costurile cu adevarat mari sunt la constructia unui stadion nou. Asa si Becali se poate lauda ca a modernizat stadionul Ghencea "cu banii lui" (de fapt cu banii clubului, dar mai exista inca blegi care cred varianta lui).


Inteleg , ba Bodule ! ...o mie de scaune costa 6 mii de euro...cate scaune:happy ai scapat pana te-ai scremut sa sparcaiesti calculatia de cost ???...eu sunt doctor in RFQ , mai Svejk !!!

moty
7th November 2007, 22:40
:happy:happy:happy:happy

Au rezistat dictaturii :happy:happy:happy. Mai dsegraba eu as zice ca Universitatea s-a infiintat si a prosperat in timpul dictaturii.
Hai sa fim un picut seriosi. Rezultatele creaiovei au venit pe filiera paunescu. Cat "poetul" a stralucit, a existat si o craiova "maxima". Cand a cazut in dizgratie si craiova a ajuns sub locul 10.
Dupa revolutie a reaparut la voiculescu - hop si otenii in primele locuri si prin finale de cupa.
A pierdut PSD alegerile - si oltenii in B.
Ce dreaq, chiar suntem tampiti cu totii sa credem povestile astea inutile ale oltenilor in care ei au fost mari dizidenti si luptatori impotriva dictaturii.

dane, trebuie sa recunosti ca ei au scos capul primii in Europa, si au jucat tururi destule pana au ajuns in semifinalele UEFA.

San Cristobal
7th November 2007, 22:45
:happy:happy:happy:happy

Au rezistat dictaturii :happy:happy:happy. Mai dsegraba eu as zice ca Universitatea s-a infiintat si a prosperat in timpul dictaturii.
Hai sa fim un picut seriosi. Rezultatele creaiovei au venit pe filiera paunescu. Cat "poetul" a stralucit, a existat si o craiova "maxima". Cand a cazut in dizgratie si craiova a ajuns sub locul 10.
Dupa revolutie a reaparut la voiculescu - hop si otenii in primele locuri si prin finale de cupa.
A pierdut PSD alegerile - si oltenii in B.
Ce dreaq, chiar suntem tampiti cu totii sa credem povestile astea inutile ale oltenilor in care ei au fost mari dizidenti si luptatori impotriva dictaturii.

Ce ai ma cu Adrian Paunescu ? Ti-a parlit familia cu flacara securitatii ? Ati parasit tara ca sobolanii rosii sau faceti parte din mostenitorii lui pacepa ?

delaparis
7th November 2007, 22:49
oollaaaa ...

la subiect va rog frumos ... !!!!

San Cristobal
7th November 2007, 22:52
oollaaaa ...

la subiect va rog frumos ... !!!!

Da ma ...Barboianu va fi titular iar golurile lui Gargalie vor curge Garla in poarta Stelei ...Co Stea se va face o toamna fericita ...

blaga
7th November 2007, 23:22
Steaua e o echipa foarte slaba cu un lot de jucatori de divizia B :))


bineinteles... de acea unii maine joaca in ucl si ceilalti se uita la teveu... sperand ca Steaua sa piarda
vezi ca ai incurcat echipele...

Steaua joaca:mda: in Champions League:

1. Media suturilor pe poarta trase de Steaua pana la meciul asta( 3m).... =1,3

2.Suturi pe poarta in meciul de azi ( la pauza).....................................=0

Bell
7th November 2007, 23:24
cu cat o fura steaua de la spanioli cu atat o sa o fure si de la olteni :happy

moty
7th November 2007, 23:25
ha ha ha

*Coco*
7th November 2007, 23:43
Steaua nu e leaga 2 pase...
Atat Craiova cat si Pandurii trebuie sa profite de sansa asta si sa vina cu puncte in Oltenia

Sezione
8th November 2007, 01:32
:happy:happy:happy:happy

Au rezistat dictaturii :happy:happy:happy. Mai dsegraba eu as zice ca Universitatea s-a infiintat si a prosperat in timpul dictaturii.
Hai sa fim un picut seriosi. Rezultatele creaiovei au venit pe filiera paunescu. Cat "poetul" a stralucit, a existat si o craiova "maxima". Cand a cazut in dizgratie si craiova a ajuns sub locul 10.
Dupa revolutie a reaparut la voiculescu - hop si otenii in primele locuri si prin finale de cupa.
A pierdut PSD alegerile - si oltenii in B.
Ce dreaq, chiar suntem tampiti cu totii sa credem povestile astea inutile ale oltenilor in care ei au fost mari dizidenti si luptatori impotriva dictaturii.

Scuteste-ne de fabulatiile astea sekuriste...nici tu nu crezi ce spui.

Sezione
8th November 2007, 01:34
dane, trebuie sa recunosti ca ei au scos capul primii in Europa, si au jucat tururi destule pana au ajuns in semifinalele UEFA.

Nu conteaza nimik pentru javre...pe vremea aia erau ocupati cu furatul de campionate pe plan intern. Hai sa vorbim despre meci.... Cu sekuristii am jucat. Subiect inchis!!

Sezione
8th November 2007, 01:37
ON topic: Daca steaua joaca la fel ca si la Timisoara si cu Sevilla....avem sanse la un rezultat bun...Eu as fi multumit cu un egal.

Sezione
8th November 2007, 01:39
bine ma sezione pe viitor promit ca atunci cand dialoghez cu tine sa folosesc fraze f simple si eventuale desene ca altfel nu pricepi nimic se pare...

:D

Nu te obosi..e suficient sa "vorbesti" nu sa latri..si o sa ne intelegem.

danpuric78
8th November 2007, 03:10
dane, trebuie sa recunosti ca ei au scos capul primii in Europa, si au jucat tururi destule pana au ajuns in semifinalele UEFA.

Yeap, insa dupa mintea lor fotbalistii craiovei din '82 au scapat din beciurile securitatii, in timp ce semifinalele lui dinamo sau CCE si finala stelei au fost obtinute datorita sprijinului acordat de dictatura.

virus alb-albas
8th November 2007, 03:29
... in timp ce semifinalele lui dinamo sau CCE si finala stelei au fost obtinute datorita sprijinului acordat de dictatura.

asta e evident...

moty
8th November 2007, 08:45
Yeap, insa dupa mintea lor fotbalistii craiovei din '82 au scapat din beciurile securitatii, in timp ce semifinalele lui dinamo sau CCE si finala stelei au fost obtinute datorita sprijinului acordat de dictatura.

aici sunt de acord

papaletto2000
8th November 2007, 09:58
Yeap, insa dupa mintea lor fotbalistii craiovei din '82 au scapat din beciurile securitatii, in timp ce semifinalele lui dinamo sau CCE si finala stelei au fost obtinute datorita sprijinului acordat de dictatura.

O singura mentiune. Jucatorii luati cu japca din tara nu pot fi contestati. Cum scotea unul capul cum il lua dinamo sau steaua, fara sansa de a se opune cineva. Ordin de la partid, respectiv seku. Asta nu e un ajutor? In rest, toate bune si frumoase, excelente performantze.

moty
8th November 2007, 10:04
O singura mentiune. Jucatorii luati cu japca din tara nu pot fi contestati. Cum scotea unul capul cum il lua dinamo sau steaua, fara sansa de a se opune cineva. Ordin de la partid, respectiv seku. Asta nu e un ajutor? In rest, toate bune si frumoase, excelente performantze.
ce ordin de la partid? tu, fan stiinta, ar trebui sa stii ca gica popescu n-a vrut sa joace, l-au luat, a jucat prost si i-au dat drumul dupa un tur. deci?

papaletto2000
8th November 2007, 10:39
ce ordin de la partid? tu, fan stiinta, ar trebui sa stii ca gica popescu n-a vrut sa joace, l-au luat, a jucat prost si i-au dat drumul dupa un tur. deci?

Iar tu ca un fan Steaua ar trebui sa stii ca a fost vorba despre un retur, si ca transferul a fost abuziv, realizat si pe fondul satisfacerii stagiului militar, fapt de care clubul militar a profitat din plin, inainte de 89. popescu nu a jucat prost, pur si simplu nu a avrut sa joace si a cerut insistent sa revina la craiova. in plus, ilie ceasusescu , fratele lui nicu ceausescu, l/a declarat dezertor, asa ca a trebuit sa stea ascuns, si a trecut chiar si dunarea, pe malul bulgaresc. deci?

matei_viola
8th November 2007, 10:53
S-a unit militia si armata contra echipelor din tara,ca simte cum le fuge pamantul de sub picioare :happy

x2 un rezultat bun pentru echipa din cimitirul ghencea.

papaletto2000
8th November 2007, 11:22
S-a unit militia si armata contra echipelor din tara,ca simte cum le fuge pamantul de sub picioare :happy

x2 un rezultat bun pentru echipa din cimitirul ghencea.

Si pentru Stiintza! Chiar foarte bun.

moty
8th November 2007, 13:38
Iar tu ca un fan Steaua ar trebui sa stii ca a fost vorba despre un retur, si ca transferul a fost abuziv, realizat si pe fondul satisfacerii stagiului militar, fapt de care clubul militar a profitat din plin, inainte de 89. popescu nu a jucat prost, pur si simplu nu a avrut sa joace si a cerut insistent sa revina la craiova. in plus, ilie ceasusescu , fratele lui nicu ceausescu, l/a declarat dezertor, asa ca a trebuit sa stea ascuns, si a trecut chiar si dunarea, pe malul bulgaresc. deci?

deci, ai dreptate cu returul, mea culpa. in rest, imi mentin pozitia, cine nu a vrut nu a ramas, dar la avantajele care se ofereau si performanta care se facea in europa era greu de refuzat.

DRFYT
8th November 2007, 14:14
Craiova are o mare sansa sa castige tinand cont de forma stelistilor! sper sa profite si sa castige in ghencea dupa 18 ani...

San Cristobal
8th November 2007, 14:22
Creatiile cretinoide ale sistemului comunist : Victoria Bucuresti si Flacara Moreni au legatura cu Dinamo ?

Rossi
8th November 2007, 15:23
Creatiile cretinoide ale sistemului comunist : Victoria Bucuresti si Flacara Moreni au legatura cu Dinamo ?

au avut aceasi legatura , pe care a avut'o si Craiova ... ba chiar ceva mai mult
Dinamo a fost mereu Dinamo ... pe cand Craiova a inflorit doar in perioada de glorie a comunismului ...

matei_viola
8th November 2007, 15:44
Craiova are o mare sansa sa castige tinand cont de forma stelistilor! sper sa profite si sa castige in ghencea dupa 18 ani...

stelisti sant buni la statistici :happy

danpuric78
8th November 2007, 15:52
O singura mentiune. Jucatorii luati cu japca din tara nu pot fi contestati. Cum scotea unul capul cum il lua dinamo sau steaua, fara sansa de a se opune cineva. Ordin de la partid, respectiv seku. Asta nu e un ajutor? In rest, toate bune si frumoase, excelente performantze.

Asta e o discutie extrem de interesanta-intr-adevar jucatorii erau luati de steaua si dinamo. Insa jucatorii chiar nu vroiau?

Pe cati ai auzit tu plangandu-se ca au fost fortati? Ca au jucat la steaua sau dinamo impotriva vointei lor?

2 cazuri mi se par elocvente: dobrin si gica popescu. Ambii au fost doriti in bucuresti. ei n-au vrut si gata.
Restuk sunt povesti. GIca popescu a venit la steaua in timp ce era in timpul stagiului militar. A fugit de la club, si daca intr-adevar cineva voia sa-i faca rau, ar fi imfundat puscaria cativa ani buni.
Dobrin, dupa prpriile declaratii, le frigea cu pokerele, ceea ce la vremea aia era ilegal. Daca dinamo ar fi fost asa de oprimatori cum cred unii, dobrin ar fi stat si el cativa ani la racoare.


Insa nu s-a intamplat asa. Oamenii n-au vrut in bucuresti si au fost lasati in pace. Restul sunt povesti.

San Cristobal
8th November 2007, 16:25
Craiova a inflorit datorita valorii si talentului grupului de jucatori stransi in jurul lui Tica Otet . Performantele realizate in perioada 80-85 nu au nicio legatura cu comunismul , socialismul sau Tezele din aprilie . Dinamo , la randul ei , are intreaga existenta manjita de plotogari fara scrupule ( generali din MI , Securitate : Postelnicu , Nuta , Barbulescu , Dragnea ) , tigani ( Badea ) , evrei ( Kohn ) , filatori marunti ( Netoiu , Cornel Dinu ) , gainari ordinari ( Borcea , Turcu ...) ...ati parcurs si perioade mai acatarii : 83-84 si 89-90...putin , extrem de putin...ca sa va degrevati de zoaiele de pe voi , va trebuie o megaoperatie de spalare de pacate ...sau sa asteptati umili sa dispara 2-3 generatii de microbisti ...numai uitarea va mai salveaza de la sictirul cu care sunteti priviti si primiti in Romania ...

BAK
8th November 2007, 17:06
oltenilor, acum este momentul....

six
8th November 2007, 17:51
Daca steaua joaca la fel ca si la Timisoara si cu Sevilla....avem sanse la un rezultat bun... :yeah::yeah::yeah: Forza Stiinta :ok:

danpuric78
8th November 2007, 19:16
Craiova a inflorit datorita valorii si talentului grupului de jucatori stransi in jurul lui Tica Otet . Performantele realizate in perioada 80-85 nu au nicio legatura cu comunismul , socialismul sau Tezele din aprilie . Dinamo , la randul ei , are intreaga existenta manjita de plotogari fara scrupule ( generali din MI , Securitate : Postelnicu , Nuta , Barbulescu , Dragnea ) , tigani ( Badea ) , evrei ( Kohn ) , filatori marunti ( Netoiu , Cornel Dinu ) , gainari ordinari ( Borcea , Turcu ...) ...ati parcurs si perioade mai acatarii : 83-84 si 89-90...putin , extrem de putin...ca sa va degrevati de zoaiele de pe voi , va trebuie o megaoperatie de spalare de pacate ...sau sa asteptati umili sa dispara 2-3 generatii de microbisti ...numai uitarea va mai salveaza de la sictirul cu care sunteti priviti si primiti in Romania ...

Prietene, in primul rand acuma jucati cu steaua. Cu dinamo trebuia sa va rafuiti saptamana trecuta.

aduci niste acuze fanteziste destul de grave, insa totusi ar fi bine sa intelegi ca cele cateva mii de olteni nu sunt reprezentativi pentru "sictirul cu care suntem priviti in romania".
faptul ca dinamo a avut pe olimpico cam cati suporteri are craiova acasa spune multe.

sincer m-am cam saturat de mentalitatea asa a voastra: noi am fost si suntem imaculati, altii au facut mizerii. La dinamo comunistii au jucat pe teren, in timp ce cartu&balaci au evadat din beciurile securitatii.

Cu comunistii ati castigat titlurile si cupele. daca ati fi si la fotbal la fel de buni ca la teorii fanteziste ati reusi si acum sa fiti macar in prima jumatate a clasamentului.

Dictatura comunista dispare incet incet, si nu inteleg de ce un club oprimat ca al vostru e undeva intre prima si a doua liga.
De ce dupa plecarea ultimului ******** ati retrogradat?

Lordliv
8th November 2007, 19:35
din intelepciunea suporterilor stelisti,de pe "suportersteaua"::ok:

-speranta moare ultima,macar un punct cu universitatea!
-craiova joaca bine in derbiuri,cred ca scoatem un egal.
-egal la cum jucam acum? ne spulbera aia!
-1-1,luam gol si alergam dupa egalare!
-pierdem
-stai numai sa vezi ce bataie luam.
-la egal avem sanse...
-o luam pe cocoasa
-s ar putea sa ne arda si prazarii (!)
-daca va fi inceputul sfarsitului? ( pentru steaua,bineinteles)
-etc...

foarte intelept poporul lui becali :happy

Lordliv
8th November 2007, 20:03
Asta e o discutie extrem de interesanta-intr-adevar jucatorii erau luati de steaua si dinamo. Insa jucatorii chiar nu vroiau?

Pe cati ai auzit tu plangandu-se ca au fost fortati? Ca au jucat la steaua sau dinamo impotriva vointei lor?

2 cazuri mi se par elocvente: dobrin si gica popescu. Ambii au fost doriti in bucuresti. ei n-au vrut si gata.
Restuk sunt povesti. GIca popescu a venit la steaua in timp ce era in timpul stagiului militar. A fugit de la club, si daca intr-adevar cineva voia sa-i faca rau, ar fi imfundat puscaria cativa ani buni.
Dobrin, dupa prpriile declaratii, le frigea cu pokerele, ceea ce la vremea aia era ilegal. Daca dinamo ar fi fost asa de oprimatori cum cred unii, dobrin ar fi stat si el cativa ani la racoare.


Insa nu s-a intamplat asa. Oamenii n-au vrut in bucuresti si au fost lasati in pace. Restul sunt povesti.


draga dane,am obtinut niste informatii foarte bune pentru tine!
noteaza ti adresa:The Lakeshore General Hospital situat in 160 Stillview avenue ,in Pointe Claire si un numar de telefon : 514( sau 438 , sau 450) 630 2225 ,bineinteles in montreal!
acolo intreaba de doctorul armaselu florian,specialist in psihiatrie!
rezolva sechelele postraumatice dar si amnezia partiala...

insanatosire grabnica:ok:


ps. totusi frumoase cuvintele adresate de lacatus,la adresa universitatii craiova,la ceea ce inseamna numele ei, pentru fotbalul romanesc

optifight
8th November 2007, 20:21
Prazarii sa aiba grija ,balanel asta care fuge ca orbu in labirint invata pana duminica sa cada in careu ,marele maestru Laca il invata asa ca grija mare.:headbang::headbang:din seria Penibili

tu26dor
8th November 2007, 21:50
steaua nu a castigat niciodata primul meci dupa o confruntare in europa... teoretic mai mult de x nu pot scoate conform statisticilor si mai ales conform formei in care se afla... insa sunt convins ca vor razbuna forma proasta invingand craiova fara drept la replica.

nr.zece
8th November 2007, 22:18
lordule, lasa-l ma ca e atat de frustrat ca e in stare sa mai scrie 1 luna impotriva craiovei
s-a obisnuit cu furatul si acum isi baga ghiarele in gat ca nu au reusit sa fure decat un punct
btw purice esti offtopic pe thread-ul asta

nr.zece
8th November 2007, 22:20
Prazarii sa aiba grija ,balanel asta care fuge ca orbu in labirint invata pana duminica sa cada in careu ,marele maestru Laca il invata asa ca grija mare.:headbang::headbang:din seria Penibili

e bine ca invata pana duminca, noi jucam sambata:)

Lordliv
8th November 2007, 22:24
ce ordin de la partid? tu, fan stiinta, ar trebui sa stii ca gica popescu n-a vrut sa joace, l-au luat, a jucat prost si i-au dat drumul dupa un tur. deci?


daca tot vrei sa rescri istoria ,mai ales cea legata de universitatea craiova ,fa un manuscris de vreo 200 de pagini ( vad ca ai imaginatie bogata in general...)si eu iti promit ca ti l tiparesc gratuit! ( daca vrei tiraj ,sub 300,merge pe " digitala ",peste 300,dar nu mai mult de 1000,pe " offset " cu 4 grupuri!)

on. astept linia de mijloc prepelita-saceanu-andrei ionescu-wobay,care in retur va fi cea mai buna din tara!
ps. iti propun si un titlu: clio alb-albastra, manjita cu rosu ( ala de la steaua si dinamo...)

Ioca10
8th November 2007, 22:29
Sa nu uiti sa privesti tabela;)

danpuric78
8th November 2007, 22:32
draga dane,am obtinut niste informatii foarte bune pentru tine!
noteaza ti adresa:The Lakeshore General Hospital situat in 160 Stillview avenue ,in Pointe Claire si un numar de telefon : 514( sau 438 , sau 450) 630 2225 ,bineinteles in montreal!
acolo intreaba de doctorul armaselu florian,specialist in psihiatrie!
rezolva sechelele postraumatice dar si amnezia partiala...

insanatosire grabnica:ok:


ps. totusi frumoase cuvintele adresate de lacatus,la adresa universitatii craiova,la ceea ce inseamna numele ei, pentru fotbalul romanesc

:happy:happy
Prietene eu ma simt destul de bine. Voi sunteti cei care sunteti frustrati si visati regimuri orpimatoare care au distrus craiova.
Eu doar v-am zis realitatea. In rest, totulk e ok. N-aveti decat sa continuati cu aberatiile pana nu mai puteti, Doar ca de la anul o sa fiti 30 si o sa va sustineti teoriile de la ora 11.

nr.zece
8th November 2007, 22:35
si daca o sa fiim 30 tot mai multi ca voi suntem
scuzati off-topicul, dar daca tot lasati cainii sa latre aiurea pe aici...........

Lordliv
8th November 2007, 22:36
:happy:happy
Prietene eu ma simt destul de bine. Voi sunteti cei care sunteti frustrati si visati regimuri orpimatoare care au distrus craiova.
Eu doar v-am zis realitatea. In rest, totulk e ok. N-aveti decat sa continuati cu aberatiile pana nu mai puteti, Doar ca de la anul o sa fiti 30 si o sa va sustineti teoriile de la ora 11.

daca gusti gluma ,inseamna ca ai sanse...:P

tataleone
8th November 2007, 22:50
cu cat o fura steaua de la spanioli cu atat o sa o fure si de la olteni :happy

Exact, 0-2 ca tot s-au obisnuit cu scorul asta :happy
Steaua nu va castiga nici un meci cu oltenii: cu Craiova e destul de clar, cu Pandurii s-ar putea sa scoata un egal...

Rossi
9th November 2007, 01:30
specific oltenilor ... au jucat bine in amicale si visau ca o sa traga la titlul de campioana ...
acum au reusit cateva rezultate pozitive si viseaza sa bata steaua in ghencea si sa traga la un loc de cupa uefa ...

1. Craiova - Farul 4-0
2. Poli Iasi - Craiova 2-1
3. Craiova - CFR 1-3
4. Pandurii - Craiova 2-0
5. Craiova - Urziceni 0-1
6. Rapid - Craiova 2-0
7. Craiova - UTA 0-1
8. Vaslui - Craiova 2-0
9. Craiova - Mioveni 1-0
10. Bistrita - Craiova 0-1
11. Craiova - U.Cluj 1-1
12. Otelul - Craiova 2-1
13. Craiova - PoliAek 2-1
14. Craiova - Dinamo 1-1
15. Steaua - Craiova
16. Craiova - Buzau
17. Ceahlaul - Craiova

ps: daca nu ar fi fost eroarea aia de arbitraj de la Bistrita , unde ati reusit sa "furati" cel putin 2 puncte erati pe pozitie retrogradabila ... penalty si eliminare la Bornescu ... ati fi avut 11 maxim 12 puncte , nu 14 ...
Dar , chiar si asa , nu sunteti departe de retrogradare ... in urmatoarele 3 etape o sa luati maxim 1 punct , cu Buzaul ...

virus alb-albas
9th November 2007, 02:13
Prazarii sa aiba grija ,balanel asta care fuge ca orbu in labirint invata pana duminica sa cada in careu ,marele maestru Laca il invata asa ca grija mare.:headbang::headbang:din seria Penibili

exact de asta mi-e frica...de un penalty acordat eronat sau foarte usor (cum a fost caderea lui surdu cu Sevilla) sau de vreun ofside din-ala pe care-l vede toata lumea, mai putin tusierul... :mda:

virus alb-albas
9th November 2007, 02:20
ps: daca nu ar fi fost eroarea aia de arbitraj de la Bistrita , unde ati reusit sa "furati" cel putin 2 puncte erati pe pozitie retrogradabila ... penalty si eliminare la Bornescu ... ati fi avut 11 maxim 12 puncte , nu 14 ...
Dar , chiar si asa , nu sunteti departe de retrogradare ... in urmatoarele 3 etape o sa luati maxim 1 punct , cu Buzaul ...

si daca nu va dadea voua autul premergator golului lui Danciulescu, va bateam cu 1-0 si tot 14 puncte aveam... bla,bla

si daca nu existau steaua si dinamo, ce bine era ! :rolleyes:

blaga
9th November 2007, 03:59
steaua nu a castigat niciodata primul meci dupa o confruntare in europa... teoretic mai mult de x nu pot scoate conform statisticilor si mai ales conform formei in care se afla... insa sunt convins ca vor razbuna forma proasta invingand craiova fara drept la replica.

Atunci mai bine ar sta pe acasa, decat sa vina de pe acolo socati.

Ammadeus
9th November 2007, 04:08
meci dezechilibrat, un 2 solist clar ca cerul de sevilla,...ahem...., oltenii sunt favoritzi indiscutabili; s.b. va juca in toto-loto-moto, competitie de maxima importantza!

San Cristobal
9th November 2007, 09:07
Eu doar v-am zis realitatea.

Ba inuitule , eschi mosule :happy - ca om :happy nu pot sa-ti spun ...Incalzirea globala iti afecteaza " dreptul la frig "...tu traiesti intr-o realitate paralela , care provine din carti , filme...am observat ca posezi cunostinte stufoase despre socialism , comunism si clase muncitoare :D...

Prietene :happy ...ajuta-ma sa rezolv urmatoarea dilema de stanga : faptul ca Engels era fan Borussia Dusseldorf are vo legatura cu echipa de bosevici rusi a lui Lenin ??? ...tu trebuie sa stii...sa nu ma dezamagesti , caine rosu !!!:happy

Sezione
9th November 2007, 09:25
:happy:happy
Prietene eu ma simt destul de bine. Voi sunteti cei care sunteti frustrati si visati regimuri orpimatoare care au distrus craiova.
Eu doar v-am zis realitatea. In rest, totulk e ok. N-aveti decat sa continuati cu aberatiile pana nu mai puteti, Doar ca de la anul o sa fiti 30 si o sa va sustineti teoriile de la ora 11.

Aham...mda...De aia in B eram de fiecare data de 10 ori mai multi decit suporterii echipei (inca ) campioane la anumite meciuri din prima liga ( probabil ca majoritatea sint plecati ca si tine in Canada) . 30 e o cifra care e posibila pentru voi cind nu o sa mai dea Borcika salariile alora din PCH....:no:

Sezione
9th November 2007, 09:28
au avut aceasi legatura , pe care a avut'o si Craiova ... ba chiar ceva mai mult
Dinamo a fost mereu Dinamo ... pe cand Craiova a inflorit doar in perioada de glorie a comunismului ...

Dinamo a fost mereu dinamo..O creati comunisto-sovietica cu comportament si suporteri pe masura. Relativ la Victoria si Flacara ...ce dor trebuie sa va fie de vremuriele alea..aveati 12 puncte asigurate din start...

Sezione
9th November 2007, 09:34
:happy:happy
au avut aceasi legatura , pe care a avut'o si
Craiova ... ba chiar ceva mai mult
Dinamo a fost mereu Dinamo ... pe cand Craiova a inflorit doar in perioada de glorie a comunismului ...

Cu asta chiar ca m-ai lamurit ca esti un imbecil iremediabil..e ultima data cind raspund la aberatiile tale .. Ca sa spui ca Craiova a avut o legatura cu Victoria ( creatia tovarasilor generali dinamovisti pentru obtinerea de puncte orin BLATURI istorice, ghete de aur etc...) trebuie sa dai dovada de o MARE nesimtire ( de fapt nu stiu de ce ma mira) ..... Stii era o vorba ..... " pe stadionul Victoria un singur om tine cu echipa gazda : ARBITRUL"... Auzi..ba chiar ceva mai mult)))))))))) :happy:happy ...RETARD INTELECTUAL SE NUMESTE....

Cristian
9th November 2007, 09:35
Parerea mea: cel putin un egal scoate Stiinta in Ghencea.

papaletto2000
9th November 2007, 10:10
specific oltenilor ... au jucat bine in amicale si visau ca o sa traga la titlul de campioana ...
acum au reusit cateva rezultate pozitive si viseaza sa bata steaua in ghencea si sa traga la un loc de cupa uefa ...

1. Craiova - Farul 4-0
2. Poli Iasi - Craiova 2-1
3. Craiova - CFR 1-3
4. Pandurii - Craiova 2-0
5. Craiova - Urziceni 0-1
6. Rapid - Craiova 2-0
7. Craiova - UTA 0-1
8. Vaslui - Craiova 2-0
9. Craiova - Mioveni 1-0
10. Bistrita - Craiova 0-1
11. Craiova - U.Cluj 1-1
12. Otelul - Craiova 2-1
13. Craiova - PoliAek 2-1
14. Craiova - Dinamo 1-1
15. Steaua - Craiova
16. Craiova - Buzau
17. Ceahlaul - Craiova

ps: daca nu ar fi fost eroarea aia de arbitraj de la Bistrita , unde ati reusit sa "furati" cel putin 2 puncte erati pe pozitie retrogradabila ... penalty si eliminare la Bornescu ... ati fi avut 11 maxim 12 puncte , nu 14 ...
Dar , chiar si asa , nu sunteti departe de retrogradare ... in urmatoarele 3 etape o sa luati maxim 1 punct , cu Buzaul ...
Nu mor caii cind vor ciinii. Stai linistit, si ocupa/te de ale tale. Si daca veni vorba, voi nu va pregatiti de Liga Campionilor?:happy

Blu3 Lion
9th November 2007, 10:23
Cred ca o sa fie un X muncit avand in vedere ca stelistii au scapat de CL...bine ei scapasera de la acel 1-2 cu slavia dar berbecali tot spera!oricum avem meci greu au aparare puternica si sunt buni la faze fixe asa ca sper la un x cu multe goluri:)...cat despre toate supozitoarele de pe aici care nu au legatura cu meciul si decat musca de fund pe unii si altii cred ca nu are nici un rost sa le dam satisfactie:ok:

papaletto2000
9th November 2007, 10:26
Sunt de acord cu bluelion. Ei sunt buni la faze fixe, iar noi gresim in aparare exact la astfel de faze. am facut/o la galati, acasa cu clujul si exemplele ar putea continua. un egal ar fi excelent.

dardar_3
9th November 2007, 11:16
Cred ca o sa fie un X muncit avand in vedere ca stelistii au scapat de CL...bine ei scapasera de la acel 1-2 cu slavia dar berbecali tot spera!oricum avem meci greu au aparare puternica si sunt buni la faze fixe asa ca sper la un x cu multe goluri:)...


Ati iesit iar in strada dupa meciul de miercuri?...

In 2-3 etape o sa ocupati locul care vi se cuvine...:D...

Maine seara incasati cel putin 3....;)

SAMM
9th November 2007, 11:25
ii batem, cu siguranta

San Cristobal
9th November 2007, 12:02
Unchiu Sam:D
lacatus a mesterit in aparare un sistem de siguranta inexpungnabil ...faza cu jaloanele umane , Rada si Nesu , ramane memorabila ...

Vladek
9th November 2007, 12:16
:lol::lol: Oltenasii incep sa viseze iarasi frumos. Dupa memorabila serie de infrangeri la rand de la inceputul campionatului, au luat si ei cateva puncte si dintr-o data iar sunt cei mai tari, cei mai buni, samd.

Se uita ca Steaua joaca ea slab, dar miercuri am avut in fata un adversar extrem de puternic. Rada si Nesu au fost ei pacaliti de Alves, dar daca nu cumva l-ati transferat intre timp, nu cred sa aiba mari probleme cu alde Baird, Gargalie & company. Nu mai mentionez ca gazonul din Ghencea nu se compara cu maidanul din Craiova. Bate Steaua, probabil destul de greu, dar batem.

papaletto2000
9th November 2007, 12:19
Unchiu Sam:D
lacatus a mesterit in aparare un sistem de siguranta inexpungnabil ...faza cu jaloanele umane , Rada si Nesu , ramane memorabila ...

Coordonare perfecta, executie corecta, si mai ales tinuta artistica demna de scoala rusa de balet! Grupul Rada&Nesu ar putea initia un turneu national, poate chiar electoral, de sustinere a lui Jiji pentru Euro-Parlamentare. Intrarea libera!

Ferko
9th November 2007, 17:06
Steaua s-a invatat cu bataia, asa ca un egal ar fi perfect pentru cele doua echipe.

Blu3 Lion
9th November 2007, 17:47
Ati iesit iar in strada dupa meciul de miercuri?...

In 2-3 etape o sa ocupati locul care vi se cuvine...:D...

Maine seara incasati cel putin 3....;)Mah am iesit cand am plecat de la stadion ca nu avem aripi ca multi dintre voi:)dar nu asta conteaza,pe mine ma uimeste faptul ca voi va credeti super puternici si de fapt....noi macar ne stim puterile desi vad o gramada ca spun despre noi ca visam campionatul,cupele europene:o:pai sunt putini,f putini suporteri care au fost asa increzatori,voi la inceputul grupelor CL croncaneati majoritatea ca iesiti din grupe...si ati avut dreptate...numai ca iesiti din cupele europene;)
acum o sa mi se raspunda:noi macar am ajuns acolo:happydar asta e,ati prins un cascaval in gura si tineti bine de el.

Blu3 Lion
9th November 2007, 17:51
:lol::lol: Oltenasii incep sa viseze iarasi frumos. Dupa memorabila serie de infrangeri la rand de la inceputul campionatului, au luat si ei cateva puncte si dintr-o data iar sunt cei mai tari, cei mai buni, samd.

Se uita ca Steaua joaca ea slab, dar miercuri am avut in fata un adversar extrem de puternic. Rada si Nesu au fost ei pacaliti de Alves, dar daca nu cumva l-ati transferat intre timp, nu cred sa aiba mari probleme cu alde Baird, Gargalie & company. Nu mai mentionez ca gazonul din Ghencea nu se compara cu maidanul din Craiova. Bate Steaua, probabil destul de greu, dar batem.
Nu viseaza nimeni,a visa e ceva de genul cu a spune ca luam campionatul...si totusi nu cred ca a scoate un rezultat bun cu Steaua(care nu joaca mai nimic de la mijloc in sus) e echivalent cu a lua campionatul!

dardar_3
9th November 2007, 17:56
Unchiu Sam:D
lacatus a mesterit in aparare un sistem de siguranta inexpungnabil ...faza cu jaloanele umane , Rada si Nesu , ramane memorabila ...


Voi oricum sunteti jaloane pentru majoritatea echipelor... iar voi niciodata nu o sa jucati cu Sevilla... pentru ca din divizia B nu poti ajunge in Uefa Champions League...


Mah am iesit cand am plecat de la stadion ca nu avem aripi ca multi dintre voi:)dar nu asta conteaza,pe mine ma uimeste faptul ca voi va credeti super puternici si de fapt....noi macar ne stim puterile desi vad o gramada ca spun despre noi ca visam campionatul,cupele europene:o:pai sunt putini,f putini suporteri care au fost asa increzatori,voi la inceputul grupelor CL croncaneati majoritatea ca iesiti din grupe...si ati avut dreptate...numai ca iesiti din cupele europene;)
acum o sa mi se raspunda:noi macar am ajuns acolo:happydar asta e,ati prins un cascaval in gura si tineti bine de el.


1. nu creadeam ca faci parte din majoritatea oltenilor "doxati"...


2. daca se lua punctajul vostru pe care l-ati adus Romaniei in ultimii 10 ani era coeficientul sub cel din Luxemburg...;)

3. de cand nu ati mai batut in Ghencea?

Blu3 Lion
9th November 2007, 18:01
de 18 ani...si?...conteaza atat de mult traditia sau forma si valoarea echipelor?

SAMM
9th November 2007, 18:02
Unchiu Sam:D
lacatus a mesterit in aparare un sistem de siguranta inexpungnabil ...faza cu jaloanele umane , Rada si Nesu , ramane memorabila ...

e Prepelita mai bun ca Navas si nu mi-am dat eu seama ?


:sleep:

danpuric78
9th November 2007, 18:47
Aham...mda...De aia in B eram de fiecare data de 10 ori mai multi decit suporterii echipei (inca ) campioane la anumite meciuri din prima liga ( probabil ca majoritatea sint plecati ca si tine in Canada) . 30 e o cifra care e posibila pentru voi cind nu o sa mai dea Borcika salariile alora din PCH....:no:

Auzi, asta se cheama sa traiesti intr-o lume paralela in care realitatea e confundata cu fabulatiile oltenilor.

Daca tot e sa ne referim la numarul de suporteri: la cel mai important meci din istoria craiovei, cel cu dinamo, ati reusit sa umpleti pe trei sferturi centralul vostru. Hai sa zicem 19-20 de mii. e posibil ca in urmatorii trei ani, daca adunati spectatorii de la toate meciurile (puteti sa ii puneti si pe aia din deplasare) pe care le veti disputa, sa ajungeti sa aveti per total spectatori cati a avut dinamo la meciul cu lazio.

Una peste alta vreau sa bata stelistii. O victorie ar avea exact efectul pe care l-a avut meciul cu galati. Vor fi plini de incredere pentru meciul cu dinamo, exact cum au fost pentru ala cu timisoara.

Asa ar fi normal. In plus, craiova nu poate scoate puncte decat prin mlastini. Sunt simpatici oltenii cand acuza arbitrajul. In mod normal n-ar trebui sa se joace nici un meci pe centralul din craiova. Ala nu e teren de fotbal.

andrei1921tm
9th November 2007, 18:57
Nu cred ca Steaua are puterea sa faca o surpriza, si sa isi depaseasca conditia.
Meci de x2, doar prin noroc poate sa castige echipa ciobanului suprem.

tataleone
9th November 2007, 19:46
Maine seara incasati cel putin 3....;)

Si dau cel putin 4 ;)

iuli
9th November 2007, 21:00
Craiova nu cred ca pierde, daca o face, o sa fie greu pentru "razboinicii" ciobanului

nr.zece
9th November 2007, 21:45
ii batem, cu siguranta

ca pe slavia sau ca pe sevilla si arsenal?
si in tur si in retur? :happy:happy:happy

luci99
9th November 2007, 23:14
Steaua nu are valoare de CL, acum va vrea sa ia campionatul, atat a ramas, deci pronostic 1, daca nu..... CFR - CL

virus alb-albas
10th November 2007, 01:23
e Prepelita mai bun ca Navas si nu mi-am dat eu seama ?
:sleep:

ar trebui sa-ti schimbi semnatura actuala:

"DOAR STEAUA conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL"

in

STEAUA nu mai conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

:evil:

virus alb-albas
10th November 2007, 03:06
Daca tot e sa ne referim la numarul de suporteri: la cel mai important meci din istoria craiovei, cel cu dinamo, ati reusit sa umpleti pe trei sferturi centralul vostru. Hai sa zicem 19-20 de mii. e posibil ca in urmatorii trei ani, daca adunati spectatorii de la toate meciurile (puteti sa ii puneti si pe aia din deplasare) pe care le veti disputa, sa ajungeti sa aveti per total spectatori cati a avut dinamo la meciul cu lazio.

pana una-alta, Craiova are o medie de 9.200 spectatori iar dinamoviada 2.800 :happy (in conditiile in care cica e campioana en-titre...vedea-v-as pe la coada clasamentului cu circa 300 / meci, adica augh,augh,augh)

http://www.gsp.ro/Dinamo/Dezinteres-pentru-derby.html?a=2254/133567

ps. Fiorentina-Elfsborg 6-1..... voua nu va e un pic de jena ? :)

Bell
10th November 2007, 05:00
steaua pierde si meciul asta.. laca si daca ar fi avut mai mult timp la dispozitie nu poate face mare branza ca nu e instare... cam cum a lasat UTA asha va arata si steaua... ca o turma fara cioban (ati vrea voi :happy:)

San Cristobal
10th November 2007, 09:08
29 noiembrie 1989 , etapa a 14-a din tur ...Steaua - Universitatea 1:2 , Goluri Balint , Fane Stoica si Bica ...

Steaua - antrenor, Anghel Iordanescu - : Lung - Dan Petrescu, Iovan, Bumbescu (’80, Grigoras), Ungureanu - Musznai, Ilie Dumitrescu, Rotariu - Negrau, Balint, Hagi.

Universitatea - antrenor, Sorin Cirtu - : Crisan - Manaila, Sandoi, Gheorghe Popescu, Zamfir, Ad. Popescu - Ciurea (’90, Neagoe), Olaru, Bica, Badea - Stefan Stoica (’86, Pigulea).

... Ultima victorie a Universitatii asupra Stelei...:mda:

Leevyou
10th November 2007, 13:21
Daca nici pe astia nu-i batem...... inseamna ca chiar suntem incriza de forma

Leevyou
10th November 2007, 14:00
Un fan oltean, un fan stelist si unul dinamovist, fiind intr-o tara
musulmana, sunt prinsi band o sticla de Jack Daniels, sunt arestati si
aruncati in inchisoare pana la stabilirea pedepsei. In fine, vine ziua judecatii, sunt adusi in fata molahului care le arata bunavointa, condamnandu-i la doar 30 de lovituri de bici dupa care vor fi liberi
sa plece. Ba mai mult, spre norocul lor, in ziua respectiva era o mare sarbatoare musulmana, asa ca molahul ii da fiecaruia voie sa ceara ceva inainte de a fi biciuiti.
Primul care urmeaza a fi biciuit este fanul stelist, care dupa ce se gandeste putin zice:
"Legati-mi o perna in spate".
I se leaga perna, dar nu rezista decat la primele 10 lovituri dupa care se rupe, asa ca tot trebuie sa sufere celelalte 20 lovituri inainte de a fi dus pe brate sangerand si plangand. Urmatorul este dinamovistul, care zice:
- "Legati-mi 2 perne in spate".
Dar nici macar cele 2 perne nu pot sa
reziste decat la 15 lovituri, trebuind sa le sufere ca si stelistul pe celelalte. Ultimul care trebuia biciuit era olteanul, dar inainte de a-si spune dorinta, molahul ii zice:
- "Esti fanul celei mai frumoase echipe din tara ta, cu cei mai loiali
si pasionali suporteri, asa ca poti avea 2 dorinte!".
Auzind asta olteanul spuse:
- "Multumesc pentru bunatatea pe care mi-o arati si drept recunostinta, vreau 100 de lovituri de bici in loc de cele 30."
- "Nu numai ca esti un om de onoare esti si foarte curajos" ii spune
molahul, privindu-l cu respect.
- "Daca 100 de lovituri sunt ceea ce
doresti, atunci 100 de lovituri vor fi. Acum ai dreptul la cea de-a
doua dorinta, deci care este?"
- "Va rog legati-l pe dinamovist in spatele meu!"

Van Halen
10th November 2007, 14:00
a fost adus lacatus prea tarziu
stricaciunea a facut o ciobanul cu REGELE
paratul ala de antrenor care este HAGI
plus interventiile CIOBANULUI MESIANIC - la naiba cu el
va fi un meci greu
suntem varza
nu avem nerv
pt stelisti NU MAI BAGATI PRONOSTICURI CA BATEM LA SCOR
AIUREA
FITI REALISTI

Bell
10th November 2007, 17:04
bagati pronosticurri ca pierdetzi l ascor :) .. stricaciunile porvocate o sa se repare greu... si nu prea cred ca laca va fi acela care va reusi sa le repare??!!!.. dar cine site... succes Craiova!!!!

rhadoo
10th November 2007, 18:30
Un fan oltean, un fan stelist si unul dinamovist, fiind intr-o tara
musulmana, sunt prinsi band o sticla de Jack Daniels, sunt arestati si
aruncati in inchisoare pana la stabilirea pedepsei. In fine, vine ziua judecatii, sunt adusi in fata molahului care le arata bunavointa, condamnandu-i la doar 30 de lovituri de bici dupa care vor fi liberi
sa plece. Ba mai mult, spre norocul lor, in ziua respectiva era o mare sarbatoare musulmana, asa ca molahul ii da fiecaruia voie sa ceara ceva inainte de a fi biciuiti.
Primul care urmeaza a fi biciuit este fanul stelist, care dupa ce se gandeste putin zice:
"Legati-mi o perna in spate".
I se leaga perna, dar nu rezista decat la primele 10 lovituri dupa care se rupe, asa ca tot trebuie sa sufere celelalte 20 lovituri inainte de a fi dus pe brate sangerand si plangand. Urmatorul este dinamovistul, care zice:
- "Legati-mi 2 perne in spate".
Dar nici macar cele 2 perne nu pot sa
reziste decat la 15 lovituri, trebuind sa le sufere ca si stelistul pe celelalte. Ultimul care trebuia biciuit era olteanul, dar inainte de a-si spune dorinta, molahul ii zice:
- "Esti fanul celei mai frumoase echipe din tara ta, cu cei mai loiali
si pasionali suporteri, asa ca poti avea 2 dorinte!".
Auzind asta olteanul spuse:
- "Multumesc pentru bunatatea pe care mi-o arati si drept recunostinta, vreau 100 de lovituri de bici in loc de cele 30."
- "Nu numai ca esti un om de onoare esti si foarte curajos" ii spune
molahul, privindu-l cu respect.
- "Daca 100 de lovituri sunt ceea ce
doresti, atunci 100 de lovituri vor fi. Acum ai dreptul la cea de-a
doua dorinta, deci care este?"
- "Va rog legati-l pe dinamovist in spatele meu!"

hai ca ai fost tare!

Leevyou
10th November 2007, 18:39
Chiar, Becali vine la meci?

minerul
10th November 2007, 18:57
Ciobanu a intrat singur in incurcatura:nu-l poate schimba pe Laca pina la alegeri pentru ca isi rateaza orice sansa la vot.Iar pina atunci fiara o sa-i puna pe butuci ceea ce a mai ramas din echipa.Ca la cita meserie stie lacatus :)) :)) Hagi macar a fost dat afara de la echipe mari ,dar Lacatus n-a fost in stare sa sa impuna nici macar la echipe de duzina gen UTA.Pai ce pretentii sa ai de la un "jucator" care in cariera a lovit mai mult picioarele adversarilor decit mingea...

MagicTouch
10th November 2007, 18:57
Dupa meciurile "memorabile" cu Poli si Sevilla...Steaua nu are decat o singura alternativa - victoria fara dubii.
Amuzant (de fapt extrem de haios) mi-se pare optimismul incorigibil al oltenilor; la inceputul campionatului erau deja campionii 2007 - 2008. Dupa 6-7 etape de abia le mai auzeai gurita. Acum...au primit si ei un cadou si jumate ( pe un teren ce aducea mai mult a teren arabil decat a gazon de fotbal) si deja cred ca a venit Mos Gerila.:D. Partea proasta este ca, datorita vremii, gazonul de pe Ghencea nu va fi cu mult mai bun decat cel de pe " cel mai tare stadion din Romania":happy:happy (asa cum era prezentat pe alt thread de aici) asa ca...o alta surpriza ( o a treia!!!) nu ar fi exclusa. Dar nici de data asta nu ar avea ABSOLUT nimic de a face cu talentul adevarat.

Adi Da Samraj
10th November 2007, 19:14
ii umilim pe craioveni cu un sec 4-0

MagicTouch
10th November 2007, 19:27
ii umilim pe craioveni cu un sec 4-0

Toraxa, urmeaza sfatul lui Van Halen....fii un pic mai realist.. daca jucati cu oltenii dai si tu (temporar) in boala lor??? :happy

TaciAcolo
10th November 2007, 19:40
3-0 pt steaua

Observatorul
10th November 2007, 19:46
Va fi inceputul...sfarsitului pentru Lacatus,din pacate

nr.zece
10th November 2007, 19:48
Va fi inceputul...sfarsitului pentru Lacatus,din pacate


bravo

yo_man_marijuan
10th November 2007, 20:32
ii umilim pe craioveni cu un sec 4-0

Asta voiam sa spun si yo!:o:

nr.zece
10th November 2007, 20:39
lasa jointul si fii realist

Charon
10th November 2007, 20:56
s-a lansat concursul "cine are cei mai putini suporteri"?:o:
se pare ca recordul lui dinamo a cazut!

BlueEnergy
10th November 2007, 21:13
Vad de x meciuri ca nu le iese centrarile alea pe sus, lansarile alea de cacao ptr atacanti doar pe sus si ei tot asta incearca in disperare! Nu joaca nimic Steaua.

nr.zece
10th November 2007, 21:16
Suporterii craioveni au pregatit atent acest meci, la Bucuresti facind deplasarea aproape 1000 de oameni. Cu toate acestea, pina la inceputul meciului acestia nu au patruns in stadion, fortele de ordine interzincindu-le acest lucru pentru ca nu au bilete. De remarcat ca numarul oltenilor este mai mare decit cel al suporterilor stelisti aflati la cele doua peluze.

Nightwish
10th November 2007, 21:42
Suporterii craioveni au pregatit atent acest meci, la Bucuresti facind deplasarea aproape 1000 de oameni. Cu toate acestea, pina la inceputul meciului acestia nu au patruns in stadion, fortele de ordine interzincindu-le acest lucru pentru ca nu au bilete. De remarcat ca numarul oltenilor este mai mare decit cel al suporterilor stelisti aflati la cele doua peluze.

E normal, e noapte si ploua :D
De remarcat ca de la inscrierea golului Stiinta domina meciul.

atdi
10th November 2007, 22:30
Foarte slab meci. Astia de la Craiova parca dorm pe teren, dar nici steaua nu joaca cine stie ce.

Universal
10th November 2007, 22:32
Dar macar conduc.

Adi Da Samraj
10th November 2007, 22:41
:thinkso: am avut terenul suspendat ? :groggy::angry::angry::angry:

Nightwish
10th November 2007, 22:41
Stelistii incheie meciul pe val, tragand de timp "a la Dacia Mioveni"
Una peste alta un meci foarte slab intre 2 echipe de mijlocul clasamentului. Echipa care joaca acasa a dat gol si a tras de timp pana meciul a luat sfarsit :)

Vladek
10th November 2007, 22:42
The end.

Obositii nostri au terminat meciul cam la golul lui Nicolita. Din secunda urmatoare ei n-au facut decat sa astepte finalul. Bineinteles, conteaza rezultatul, cele trei puncte sunt importante, etc, etc. Cel putin, am mai racorit creierasele infierbantate oltenesti care visau scoruri de 2 sau 3-0 in Ghencea.

De-acum, nu mai conteaza decat sa vina odata pauza de iarna si sa ne despartim de cateva din vedetele noastre dragi.

dede
10th November 2007, 22:43
victorie... 3 pct... asteptam meciul urmator :mda:

asteptam iarna :sleep:

StiMa
10th November 2007, 22:44
Jeguri de fotbalisti..... :rosu:

BAK
10th November 2007, 22:45
Jeguri de fotbalisti..... :rosu:

care? :D

danpuric78
10th November 2007, 22:46
Pentru steaua reconstructia va fi mult mai grea si mai lunga decat s-a crezut dupa meciul cu otelul.
Ca si in cazul altor echipe din capitala, cred ca e nevoie ca cineva din conducere sa-si dea seama ca inainte de a-ti face "echipa de CL" e nevoie de echipa care sa castige in campionat.

Craiova a aratat ca poate totusi sa joace si pe un teren de fotbal, nu doar in mlastini. desi n-au luat puncte azi, cred ca au o sansa buna sa evite retrogradarea.

StiMa
10th November 2007, 22:53
care? :D

Mai conteaza? Oricum, esti de acord cu mine...

trikule
10th November 2007, 22:56
Un meci anost, in care toate fazele de gol (inclusiv golul) au aparut datorita greselilor de aparare, in care echipa care a dominat mai mult a si castigat (la limita), pe final tremurandu-i chilotii ca ar putea fi egalata. Dupa cum a jucat azi Steaua merita sa joace in LC si nu s-a calificat in optimile Ligii doar datorita nesansei :)))))))))))) Go Gigi ! Du-te Dicaaaaaaaaaaaaaa

nr.zece
10th November 2007, 23:41
in seara asta am vazut un meci in care ambele echipe trageau de timp pentru steaua
si am ma vazut un mititel fericit ca l-a invins idoul sau jiji becali
probabil ca vom castiga cu buzau si va fi iarasi fericit

Ioca10
11th November 2007, 00:12
Suporterii craioveni au pregatit atent acest meci, la Bucuresti facind deplasarea aproape 1000 de oameni. Cu toate acestea, pina la inceputul meciului acestia nu au patruns in stadion, fortele de ordine interzincindu-le acest lucru pentru ca nu au bilete. De remarcat ca numarul oltenilor este mai mare decit cel al suporterilor stelisti aflati la cele doua peluze.

1000....:happy))))

Gata s-au linistit si oltenii;)

Universal
11th November 2007, 00:24
Nu m-a incantat deloc jocul echipie. Slab ,slab, foarte slab.

Trebuie neaparat sa faca ceva, sa alerge mai mult, Lacatus ce face??

virus alb-albas
11th November 2007, 02:01
a fost un meci "prietenesc"
prea putine faze,faulturi,etc
bine ca a durat decat 90 minute,ca deja ma plictisisem
gigi a umblat la pungutza... pacat ca am intrat si noi in joc :no:

six
11th November 2007, 08:33
Stelistii incheie meciul pe val, tragand de timp "a la Dacia Mioveni"
Una peste alta un meci foarte slab intre 2 echipe de mijlocul clasamentului. Echipa care joaca acasa a dat gol si a tras de timp pana meciul a luat sfarsit :) ....pacat de Craiova :D

Van Halen
11th November 2007, 09:16
un fragment dintr un articol foarte bun


Steaua sufera. E ca un bolnav pe care-l cuprind frigurile, iar Lacatus sta pe marginea patului si mai inveleste cite un „umar”. Vede si el unde s-a ajuns. Il doare, dar se tine tare. Asteapta primavara. Asteapta vremea buna, cind la Steaua se va face curatenie, cind la Steaua nu va mai fi Lovin „play-maker”. Doamne, ce gluma sinistra! Ce pretentii sa mai aiba suporterii Stelei de la o echipa unde „recuperatul” Lovin e piesa-cheie?
Un patron de club il sfatuia pe Gigi Becali sa inceapa reconstructia de la zero. Sa-l tina doar pe Zapata. In mare masura are dreptate.

Jucatorii Stelei au si probleme de ordin moral, dar multi dintre ei sint pur si simplu lipsiti de valoare. Pai o echipa serioasa si cu tupeu, nu cum s-a prezentat Universitatea Craiova simbata seara, facea „incendiu” in Ghencea la cum au evoluat elevii „Fiarei”. Pe olteni i-a invins propria frica si stadionul gol. Teama de Ghencea. Doar de arena se mai sperie unii dintre adversarii „ros-albastrilor”.

Van Halen
11th November 2007, 09:17
ideea si eu am discutat o cu foarte multi stelisti dar suna SINISTRU

cind la Steaua nu va mai fi Lovin „play-maker”. Doamne, ce gluma sinistra!

Blu3 Lion
11th November 2007, 10:16
Meci slab jucat parca la trecerea timpului:(Craiova nu a mai avut determinarea pe care a avut-o in meciurile cu Dinamo si Timisoara,iar Steaua a jucat cat a avut nevoie...sau oare atat a putut?:P
Cred ca jucatorilor olteni nu le place dacat in mocirla,asta e mergem mai departe si incercam sa castigam urmatoarele meciuri:)

Ferko
11th November 2007, 11:34
Cate pretentii de la cele doua echipe inainte de meci. Au ramas doar pretentiile neonorate.

YoYoyOi
11th November 2007, 11:50
Doamne ce jena de meci... pase de-a lela, suturi deampicsu :(
Rusinoasa reprezentatie. Si ce a pus capac au fost fazele de finl, cand in loc sa centreze in careu au preferat sa frece mingea in margine asteptand sa fluiere arbitrul finalul meciului. Asta e echipa ce se bate la campionat? asta e echipa care vrea sa se califice (din nou :( ) in CL?
Jalnic :headbang:

moty
11th November 2007, 11:51
echipa care acum 4 zile "mai avea sanse de calificare in otimile CL":headbang:

tu26dor
11th November 2007, 12:11
un meci din care nu raman decat 3 puncte... anost si penibil, doua cuvinte pe care imi place sa le folosesc la astfel de meciuri... trebuie facut repede ceva la echipa...
bine ca a dat nicolita gol, altfel nu ar fi surprins pe nimeni un rezultat de egalitate.

nr.zece
11th November 2007, 13:28
un meci din care nu raman decat 3 puncte... anost si penibil, doua cuvinte pe care imi place sa le folosesc la astfel de meciuri... trebuie facut repede ceva la echipa...
bine ca a dat nicolita gol, altfel nu ar fi surprins pe nimeni un rezultat de egalitate.

nu avea cum sa fie egal
dadea mititel autogol si tot castiga steaua

Lordliv
11th November 2007, 17:06
dupa cum ma intelesesem marti cu doi foarte buni prieteni de ai mei ( ne leaga o prietenie de peste 30 de ani),stelisti infocati (!),sambata urma sa revin in bucuresti,ca sa vad meciul impreuna cu ei.
dar ,am stabilit,ca de data aceasta,sa nu mai fim in tribunele din ghencea,ca de atatea ori in decursul timpului la meciurile stiintei cu steaua ,ci sa luam masa la palladium !( restaurantul meu favorit din bucuresti )

asa ca intr o atmosfera ambientala linistitoare,in fata unei plasme cu name,pe care se derulau imagini cu niste echipe ce si spun de fotbal,si ai caror jucatori pasau intre ei ,pasau si la cei ce trebuiau sa fie adversari si mai aruncau la 5 minute o minge in careu,am comandat:
palladium soup,caesar salad with chicken breast ,grilled pork chops palladium with grilled vegetables si la sfarsit un palladium souffle chocolate!( doua portii )
bineinteles ,udate cu un chateau bonnet,atat blanc cat si rouge (pariziene, ce zici de licoarea asta? -este favorita mea!)
si cand cel mai anost meci(?) steaua -craiova,din istoria post decembrista s a incheiat, am deschis un chandon rose,felicitandu ne ca am ales o varianta castigatoare dar si impaciuitoare ,de a urmari meciul!
rezultatul nu ne a interesat pe niciunul,spre deosebire de alte dati cand treceau zile bune cand iarasi ne vorbeam dupa dispute verbale foarte aprinse!

ps. cand trei suporteri inraiti ai celor 2 echipe ,cu peste o mie de meciuri vazute live cu favoritii lor ,de a lungul timpului,nu se mai duc la meci,inseamna inceputul sfarsitului...
inseamna ca ei nu mai recunosc in steaua lui becali si in craiova lui mititelu ,echipele pentru care si au jertfit ani buni din viata, pe stadioane sau pe drumurile care duceau spre ele...
pacat...mare pacat....

ps2 si am mai destupat un chateau bonnet!

Sorin Blaj
11th November 2007, 20:15
Foarte frumos si adevarat spus. :ok:

nr.zece
12th November 2007, 00:40
lordule
iti citesti si tu mesajele private?

YodaRo
12th November 2007, 02:56
bineinteles ,udate cu un chateau bonnet,atat blanc cat si rouge (pariziene, ce zici de licoarea asta? -este favorita mea!)
si cand cel mai anost meci(?) steaua -craiova,din istoria post decembrista s a incheiat, am deschis un chandon rose,felicitandu ne ca am ales o varianta castigatoare dar si impaciuitoare ,de a urmari meciul!
rezultatul nu ne a interesat pe niciunul,spre deosebire de alte dati cand treceau zile bune cand iarasi ne vorbeam dupa dispute verbale foarte aprinse!

Eu m-am dat in ultimul timp numai Chateau de Beaujolais.
Ai dreptate moncher. Unde sunt meciurile de altadata cu alde Balaci si Cirtu. Acum joaca un colorat pe la Craiova si niste canguri. Jalnic stiind ca scoala craioveana e una de valoare. Unde sunt jucatorii olteni?

La noi la Steaua asa cum e patronul asa sunt si jucatorii. E inceputul sfarsitului. S-au impacat berbecii becali intre ei si acum incepe vanzarea oilor in occident. Au fost luati de miei si acum ii vinde ca oi. S-ar putea sa nu ia pretul de il vrea si atunci sa te tzii.
Putem face un bine Stelei sa nu ne mai ducem pe stadioane. In asa fel berbecul va fi nevoit sa vinda echipa si atunci va renaste spiritul stelist. Pana atunci sa ne dregem fie cu frantuzesti, fie cu busuioasa...fie cu lacrima lui ovidiu. :groggy:

Sezione
12th November 2007, 14:04
Meci slab....sub orice critica prestatia noastra... Nu ma asteptam la o prestatie asa slaba a echipelor... O sa ajunga sa joace cu 50 de spectatori...

Sezione
12th November 2007, 14:06
Dar macar conduc.

Daca te incanta lucrul asta..sa vedem ce faci cind nuno sa conduca ...ca vine si vremea asta. Jalnic meci!!

papaletto2000
12th November 2007, 15:08
Internauții cred că s-au creat circumstanțe pentru unu solist cu Buzăul
Mititelu a trântit meciul

Cetatea Banilor a fost penetrată de asediatorul Bănel Cel puțin așa consideră majoritatea forumiștilor de pe craiova-maxima. Iar logica e simplă: Universitatea a dat puncte Stelei, pentru a le recupera cu Steaua II, adică de la Gloria Buzău. Echipă pe care o va întâlni etapa următoare.
ÎNAINTEA JOCULUI DIN GHENCEA, ANTRENORUL STELEI, Marius Lăcătuș, spunea: „Trebuie să câștigăm prin orice mijloc“. La finalul întâlnirii, Mititelu a ieșit numai zâmbet din loja lui Gigi Becali. Întrebat de ce a stat alături de patronul Stelei, Mititelu a șocat: „Probabil că Gigi nu a considerat că eu sunt adversarul lui“.

SIMPLE DECLARAȚII? DACĂ PRIVIM ȘI JOCUL LUI BORNESCU și compania – fără dăruirea din partidele anterioare cu Dinamo și Poli – putem specula. Mai ales că Universitatea în 90 de minute nu a avut decât o singură șansă clară de a marca, prin Tănasă, și aceea ivită dintr-o eroare a portarului Zapata.

DUPĂ CUM A JUCAT, STEAUA ERA DE BĂTUT. Nu s-a întâmplat așa, iar jocul execrabil al alb-albaștrilor, precum și atitudinea lui Mititelu, extrem de jovial după înfrângere, i-a făcut pe mulți să considere că sâmbătă, în Ghencea, fotbalul a fost mințit. În plus, ținând cont că vine și jocul cu Gloria Buzău, echipă considerată un satelit neoficial al latifundiarului din Pipera, fanii Craiovei apreciază că favoriții au intrat într-o cooperativă condusă de Gigi Becali. Cu alte cuvinte, că după ce în era Nețoiu alb-albaștrii au fost neoficial a doua echipă a lui Dinamo, în era Mititelu au devenit sclavii lui Gigi.

optifight
12th November 2007, 15:22
Voi chiar nu vedeti blatu din avion,nu se mai satura oile de vechiurile obiceiuri .butoane peste tot , sa vezi deseara cu pandurasii blatistii ,80% stelisti.

Vladek
12th November 2007, 15:53
Daca prostia ar durea ... dinspre Oltenia s-ar auzi numai urlete non-stop.

Auzi dom'le, lor li se pare ca daca si cu parca vantul a batut mai tare spre poarta lor decat a noastra samd, etc, etc. Dupa vreo 6-7 infrangeri la rand, iau si ei 4 puncte in 2 meciuri si brusc au ajuns nu stiu ce super-echipa, n-are voie Steaua sa-i bata, a fost blat, clar. Duceti-va la culcare, ca maine-poimaine iar va treziti ca luptati pentru evitarea retrogradarii, galacticii lu' peste.

luciano_1644
12th November 2007, 18:33
Meci slab,Steaua nu neaparat mai buna in cele 90 de minute,a castigat pe merit,avand o experienta mai mare.Parerea mea este ca ideea de blat este o tampenie,insa respect parerile celor ce cred altceva.Mititelu o avea pacatele lui,insa nu sta capra in fata Stelei.Meci curat,dar EXTREM DE SLAB....

nr.zece
12th November 2007, 20:47
Daca prostia ar durea ... dinspre Oltenia s-ar auzi numai urlete non-stop.

Auzi dom'le, lor li se pare ca daca si cu parca vantul a batut mai tare spre poarta lor decat a noastra samd, etc, etc. Dupa vreo 6-7 infrangeri la rand, iau si ei 4 puncte in 2 meciuri si brusc au ajuns nu stiu ce super-echipa, n-are voie Steaua sa-i bata, a fost blat, clar. Duceti-va la culcare, ca maine-poimaine iar va treziti ca luptati pentru evitarea retrogradarii, galacticii lu' peste.

nu trata opinia altora ca pe o prostie pentru ca nu te dovedesti mai destept, din contra

Lordliv
12th November 2007, 22:35
Meci slab,Steaua nu neaparat mai buna in cele 90 de minute,a castigat pe merit,avand o experienta mai mare.Parerea mea este ca ideea de blat este o tampenie,insa respect parerile celor ce cred altceva.Mititelu o avea pacatele lui,insa nu sta capra in fata Stelei.Meci curat,dar EXTREM DE SLAB....

din pacate,meciul de astazi dintre steaua si pandurii ,confirma in buna parte banuielile suporteriloe craioveni legate de rezultatul meciului steaua-craiova!

steaua nu mai bate pe nimeni,decat cu ajutor becalicesc!( care l a gasit ca bun samaritean pe miti ,si asa se scrie istoria!)

chiar nu se observa ca marea majoritate a jucatorilor stelei se gandesc la UNDE VOR EVOLUA DIN IARNA,pentru ca becali ii va da afara?!
ca nu sunt conectati la meciuri?

Lordliv
12th November 2007, 22:55
daca de mititelu INCA nu putem scapa,macar sa scapam de " stelistii " lucian mitu si vlad rosca ," sfatuitorii de taina " ai investitorului strategic,artizanii rezultatului de sambata!:yes:

rusine mititelule ,bagi brandul universitatii, in combinatiile tale murdare!