PDA

View Full Version : Etapa 15: FC GLORIA BUZAU – FC POLI 1921 TIMISOARA



delaparis
4th November 2007, 22:35
FC GLORIA BUZAU – FC POLI 1921 TIMISOARA
SAMBATA, 10 NOIEMBRIE 2007
KANAL D ora 13.30

edd
4th November 2007, 23:46
am batut pe steaua....acum urmeaza si steaua2

Rossi
4th November 2007, 23:50
1x ...

ensic
5th November 2007, 00:45
2 solist !

deep purple
5th November 2007, 04:17
Daca Steaua fost usor, Stelutza ar trebui sa fie si mai usor. Sa speram.

matei_viola
5th November 2007, 08:29
Batem si pe steluta fara probleme.

matei_viola
5th November 2007, 08:30
1x ...

Ce optimism desavarsit ai ???

cuzmy
5th November 2007, 11:29
1x ...

...asta cred ca iti doresti!
in realitate o sa fie 2 solist!
...imi place, deja sunteti disperati, va doriti ca Poli sa se incurce de stelutza!

Poli Timisoara
5th November 2007, 15:29
Meci greu...cu putina concentrare si daruire putem sa venim acasa cu cele 3 puncte !

Leo
5th November 2007, 17:34
3 puncte sigure pt POLI , steluta nu are cum sa puna probleme TIMISOAREI

Nightwish
5th November 2007, 18:01
Meci de X2

luciano_1644
5th November 2007, 18:35
La Buzau si CFR Cluj a castigat greu,pe final de meci.Oaspetii sunt mai buni,insa elevii lui Fane Stoica par si ei in revenire de forma. X solist.

six
5th November 2007, 19:24
Iara jucam cu######?????? cred ca va fii chiar mai greu cu merinosii mici decat cu cei mari....parerea mea :drak:

Ferdininho
5th November 2007, 19:46
Gloria ce? Gloria care? Gloria unde? Aaaaaaa echipa de langa cimitirul Ghencea are sediu si-n Buzau, ii batem si pe astia.

kain
5th November 2007, 22:31
Gloria e mai norocoasa ca Steaua in ultimul timp, meci de foc in care totusi Poli este favorita :P

andrei1921tm
5th November 2007, 23:16
aek bragadiru pierde meciul asta.

OM
5th November 2007, 23:48
Meci greu la Buzau;puse in balanta,Gloria,cu putina exp.in liga lu' mitica,care are avantajul terenului propriu,iar Poli,o echipa pragmatica,pe cale de maturizare.
Sper ca Poli sa faca un joc bun si sa obtina victoria.

delaparis
5th November 2007, 23:57
aek bragadiru pierde meciul asta.
:happy

aham ...

suporter de circumstanta ? :D

Ginxler
6th November 2007, 08:33
Zbrrr ... meci greu :)

paul30
6th November 2007, 11:56
Nu va fi un meci usor avand in vedere ca Poli nu prea da randament bun in deplasare. Totusi sper intr-o victorie a timisorenilor.

HAI POLI.

atdi
6th November 2007, 14:56
2 solist. E timpul ca Poli sa aiba constanta in evolutii.

diorin
6th November 2007, 15:54
Este dificil sa invingi aceeasi echipa de 4 ori intr-un an,dar daca trebuie cu siguranta o vom face.Poli va castiga cu 3-1.
Deci in Cupa 2 meciuri ;Steaua-Poli=0-1 la Bucuresti
Steaua2-Poli= 5 decembrie la Buzau
in Campionat :Poli-Steaua=2-0 in Timisoara
Steaua2- Poli=1-3 in 11.11.07 la Buzau

Tyler Durden
6th November 2007, 18:08
succes Poli, sper sa luati toate cele 3 puncte.

six
6th November 2007, 19:28
mirosul excesiv de lana dauneaza grav westului.......2 dar greu ;)

Sauron
7th November 2007, 11:42
Batem clar , 2 solist

2stupiddogs
7th November 2007, 11:49
:happy

aham ...

suporter de circumstanta ? :D

Ai dreptate,delaparis,chiar ca-i Super(in)Banat dupa victoria de duminica....:happy:happy:happy Sper sa batem si a doua echipa a lui jiji,nu conteaza diferenta de scor!

Benny
7th November 2007, 15:04
Poli nu stie sa-si faca meciurile usoare in acest sezon. Chiar si meciurile in care conduce 2-0. Din cauza fragilitatii apararii fiecare meci este greu.

Poli1921
7th November 2007, 16:15
Asta e meci de 2 solist din avion!
:D

In fine sper sa nu ne impidicam de-un ciot... ca degeaba am batut steaua

blandu
7th November 2007, 16:40
2 solist.

KillinG FieldS
7th November 2007, 19:56
tre sa admit ca victoria temesorenilor ar fi bine venita. benefica pt cineva....de mai la nord... :)

White Shadow
7th November 2007, 19:57
de acord cu tine.....

andrei1921tm
7th November 2007, 22:57
tre sa admit ca victoria temesorenilor ar fi bine venita. benefica pt cineva....de mai la nord... :)

Si noi vrem sa scoateti un rezultat bun la urziceni, si ce e cel mai important sa va salvati.
Crede-ma ca eu as prefera Uta in locul Vasluiului de ex, pentru ca ar fi mai frumoasa batalia, si in plus asa cum stelistii si dinamovistii incep sa se uneasca impotriva celor dinafara orasului lor, asa am putea sa facem si noi impotriva lor.

deep purple
7th November 2007, 23:35
tre sa admit ca victoria temesorenilor ar fi bine venita. benefica pt cineva....de mai la nord... :)


Absoult. Chiar mai bucura mai mult sa stiu ca pe lange cele 3 puncte ajutam UTA si "U" Cluj.

matei_viola
8th November 2007, 10:56
Absoult. Chiar mai bucura mai mult sa stiu ca pe lange cele 3 puncte ajutam UTA si "U" Cluj.

Degeaba ii ajuti daca ei nu se ajuta

Elphax
8th November 2007, 11:03
mai ales clujul ...

soccermaniac
8th November 2007, 11:17
imprevizibilul face parte din viata. om trai si om vedea. suprize s-au mai vazut. http://www.spymac.com/details?2298228

CFR1907
8th November 2007, 12:56
Meci de 1X. Buzaul e foarte greu de batut pe teren propriu.:)

Elphax
8th November 2007, 13:00
fiecare cu interesul lui ;)

andrei1921tm
8th November 2007, 13:04
In plus noi jucam foarte slab in deplasare.

Rossi
8th November 2007, 15:27
In plus noi jucam foarte slab in deplasare.
asta e valoarea voastra

Elphax
8th November 2007, 15:29
da, noi jucam f. slab in deplasare, mai ales ca nu am reusit sa batem in groapa, am reusit doar un egal ...

matei_viola
8th November 2007, 15:40
da, noi jucam f. slab in deplasare, mai ales ca nu am reusit sa batem in groapa, am reusit doar un egal ...

Degeaba se baga toti militeni in seama ca la fotbal sant aerieni fara sprijin de la arbitri.

P.s. pe cine se pregateste Mansur sa tunda ca oile sant plecate la munte sa schieze ca asta este mai nou sportul lor preferat.

six
8th November 2007, 17:44
tre sa admit ca victoria temesorenilor ar fi bine venita. benefica pt cineva....de mai la nord... :) hai ca va ajutam....ca voi saracii de la trei boabe va egaleaza oricine.......sanatate(a) ;)

dannyreddog
8th November 2007, 17:53
E dificil de spus cine va castiga,Buzoienii au o echipa inconstanta,ba joaca foarte bine,vezi meciurile cu Rapid si "U" ba foarte slab vezi meciurile cu Pandurii si Vaslui,aici ma refer numai la "era" in care a fost si este in continuare antrenor cel poreclit "Mourinho" de Romania.Nici banatenii nu stau bine la acest capitol,va fi un meci care pe care si unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale etapei..zic eu..:D

Ferko
9th November 2007, 17:09
Bune echipe, sa vedem cum vor juca.

laziobz
9th November 2007, 17:55
Gloria Buzau este o echipa interesanta,plina de entuziasm.Buzaul va castiga acest meci cu 2-1 sau 3-1. Timisoara va veni cu nasul pe sus la Buzau iar tinerii gloriei ii va taxa fara nici un regret. Timisoara are o aparare varza de care Gloria va profita la maximum. Pronostic : 1 solist.

six
9th November 2007, 18:00
Gloria Buzau este o echipa interesanta,plina de entuziasm.Buzaul va castiga acest meci cu 2-1 sau 3-1. Timisoara va veni cu nasul pe sus la Buzau iar tinerii gloriei ii va taxa fara nici un regret. Timisoara are o aparare varza de care Gloria va profita la maximum. Pronostic : 1 solist. :ras-plans::ras-plans::ras-plans:......wtf ......:drak::drak::drak:

andrei1921tm
9th November 2007, 18:05
Gloria Buzau este o echipa interesanta,plina de entuziasm.Buzaul va castiga acest meci cu 2-1 sau 3-1. Timisoara va veni cu nasul pe sus la Buzau iar tinerii gloriei ii va taxa fara nici un regret. Timisoara are o aparare varza de care Gloria va profita la maximum. Pronostic : 1 solist.

Din pacate cred ca are dreptate.

laziobz
9th November 2007, 18:05
vad ca unii se amuza cad aud ca buzaul poate castiga acest meci...asa o sa faca si jucatorii timisoarei iar la finalul partidei gloria va sarbatorii a treia victorie consecutiva. Buzau-Poli 3-1.

six
9th November 2007, 18:07
Din pacate cred ca are dreptate.numa ca buzoianul uita ca avem cam cel mai bun atac din liga parca...deci pronostic 2 ;)

laziobz
9th November 2007, 18:17
numa ca buzoianul uita ca avem cam cel mai bun atac din liga parca...deci pronostic 2 ;)

Insisti sa-ti spun ca esti superficial. Exista o mare asemanare intre tine si echipa pe care o sustii. Continuati sa credeti ca sunteti superiori si o sa plecati invinsi. Vreau sa-ti aduc la cunostintza un mic amanunt : Poli Timisoara are golaveraj -2 in meciurile din deplasare(12-14). Pronostic : 1 solist.

six
9th November 2007, 18:36
Insisti sa-ti spun ca esti superficial. Exista o mare asemanare intre tine si echipa pe care o sustii. Continuati sa credeti ca sunteti superiori si o sa plecati invinsi. Vreau sa-ti aduc la cunostintza un mic amanunt : Poli Timisoara are golaveraj -2 in meciurile din deplasare(12-14). Pronostic : 1 solist.cine ie :D superiori!! noi ???? :lmao.......pretene Buzaoian,noi mergem la victorie si cred ca o so obtinem...daca ca nu NU,mare branza,oricum bem Timisoreana in ambele variante,Forza viola.....:bere::dance:

andrei1921tm
9th November 2007, 18:45
Sa nu uitam cum jucam noi in deplasare.Nu avem absolut nici un motiv sa fim optimisti, pentru ca asa am fost si cu Mioveni sau Craiova.

me
9th November 2007, 19:03
cu mioveni noroc, cu craiova ghinion...de data asta n-o sa fie nici noroc nici ghinion..pur si simplu bate echipa mai motivata si sper sa fim noi aia..
3-1 pt poli, dubla aliutza :)

andrei1921tm
9th November 2007, 19:12
Aliuta nu o sa dea o dubla in viata lui.Nu cred ca o sa avem puterea sa batem, e exact aceasi stare ca dupa egalul de la Dinamo, o sa fie un teren greu...etc.

gica
9th November 2007, 19:27
Cred ca Poli va avea un meci greu.Nici nu exceleaza la jocurile din deplasare.Cred ca este un joc de 1,x 2....
Astia de la Buzau parca joaca mai mult fotbal decat marele frate de la Bucale.

andrei1921tm
9th November 2007, 19:41
Eu cred ca e un meci de 1x, fara 2.

laziobz
9th November 2007, 19:57
15.000 de buzoieni o sa fie la stadion. O sa ne purtam echipa spre o noua victorie ...va fi spectacol total maine la buzau , atat in tribune cat si pe terenul de joc. Gloria joaca foarte bine cand are publicul alaturi. Aceasta echipa a promovat in liga 1 datorita publicului si acum tot datorita acestui public minunat o sa reusim o victorie frumoasa in fata unei echipe care nu va rezista presiunii. 15.000 de oameni vor creea o atmosfera extraordinara iar timisorenii vor ceda. Pronostic: 1 solist.

andrei1921tm
9th November 2007, 20:15
clar, asta e principalul motiv, timisorenii nu sunt invatati cu presiunea tribunelor asa cum sunt invatati cei de la Buzau....hai sa fim seriosi...
Daca ne bateti, ne bateti din alte motive...

Hard
9th November 2007, 20:21
Sper ca Buzaul sa le scoata fotbalul din cap politehnistilor.

Elphax
9th November 2007, 20:21
15.000 - vin si din comunele limitrofe?

2stupiddogs
9th November 2007, 20:43
15.000 - vin si din comunele limitrofe?

Daca nici atunci nu se strang cei 15000 atunci se trimite o stafeta pentru a chema membrii png din toata zona+ suporterii "big brother"-ului.....care mai au stomac pentru inca o infrangere!:D

iuli
9th November 2007, 20:58
Cred ca va dati seama ca meciul de maine contra echipei a doua a ciobanului agramat va fi mult mai greu decat cel de duminica trecuta.

2stupiddogs
9th November 2007, 21:01
Cred ca va dati seama ca meciul de maine contra echipei a doua a ciobanului agramat va fi mult mai greu decat cel de duminica trecuta.

De aceasta data sunt de acord cu tine!Banuiesc cam ce ne asteapta....

laziobz
9th November 2007, 21:19
Violetilor...o luati pe coaja..si la propiu si la figurat. buzau - poli 3-1.....iar iancu puscarie o sa faca infart.

andrei1921tm
9th November 2007, 21:23
Sper ca Buzaul sa le scoata fotbalul din cap politehnistilor.

Nu de alta, dar voua vi l-am scos noi.

Vlad
9th November 2007, 21:25
Hai ca bate Poli.

Poli Timisoara
9th November 2007, 23:59
Violetilor...o luati pe coaja..si la propiu si la figurat. buzau - poli 3-1.....iar iancu puscarie o sa faca infart.

tu ti-ai facut cont doar ca sa fi bagat in seama? Eject ... 1-0 pt. ai mei !

BacauHooligan
10th November 2007, 00:03
Bate Poli Timisoara pe sclavii istia !

OM
10th November 2007, 00:23
Violetilor...o luati pe coaja..si la propiu si la figurat. buzau - poli 3-1.....iar iancu puscarie o sa faca infart.


Maaama!........ce pronostic!:happyCred ca ai gandit cu bilutele,(00)mai ai timp sa visezi cateva ore, azi o sa v-a trezim la realitate.Meci de 2 solist:ok:

matei_viola
10th November 2007, 06:15
Violetilor...o luati pe coaja..si la propiu si la figurat. buzau - poli 3-1.....iar iancu puscarie o sa faca infart.

Cat optimism pe suporteri mai mici ai stelei

gheorghe
10th November 2007, 10:13
E unul din meciurile de care, sincer, mi-e teama! POLI se descurca minunat cu echipele mari dar are probleme in a se impune pe terenurile echipelor considerate mici.:mda: Aceasta in antiteza cu cea ce reuseste cfr-ul, echipa care nu are pic de mila cu amarastenii din Liga I. Sper ca de data aceasta echipa sa constientizeze faptul ca nu are de infruntat gloria buzau ci steaua 2. Daca baietii sunt concentrati asupra acestui fapt o sa batem, insa daca o sa asteptam sa intre singura mingea in plasa...la anul si la multi anii!:scsa:

alexuuBZ
10th November 2007, 11:46
meci de 1x2 ! CEL MAI BUN SA CASTIGE !:groggy:

______________________________________________

HAI BUZAU | LA MOYE CAPITALA |:rosu:

Ferdininho
10th November 2007, 13:18
15.000 de buzoieni o sa fie la stadion. O sa ne purtam echipa spre o noua victorie ...va fi spectacol total maine la buzau , atat in tribune cat si pe terenul de joc. Gloria joaca foarte bine cand are publicul alaturi. Aceasta echipa a promovat in liga 1 datorita....

Unde public?....la Buzau....ce glumet esti, probabil daca ar juca Steaua la aceasi ora pe stadion ar fi numai ingrijitorii si oamenii de ordine. Nu-mi spune ca aveti galerie, te pomenesti ca aveti si brigazi :happy

Ati promovat datorita implicarii lui GB, a legaturilor pe care le are cu Constantin Bucur, a "murdariilor" federale care au permis sa promoveze o echipa satelit, iar Dunarea Tulcea sa ramana in B.
Dunarea va umilit cu 7-0 si au pierdut promovarea in birourile FRF-ului.

Nightwish
10th November 2007, 14:18
Unde public?....la Buzau....ce glumet esti, probabil daca ar juca Steaua la aceasi ora pe stadion ar fi numai ingrijitorii si oamenii de ordine. Nu-mi spune ca aveti galerie, te pomenesti ca aveti si brigazi :happy

Ati promovat datorita implicarii lui GB, a legaturilor pe care le are cu Constantin Bucur, a "murdariilor" federale care au permis sa promoveze o echipa satelit, iar Dunarea Tulcea sa ramana in B.
Dunarea va umilit cu 7-0 si au pierdut promovarea in birourile FRF-ului.

Probabil ai dreptate cu ce ai scris mai sus, cert este ca "stelistii mici " va conduc cu 2-0 :D

Cristian
10th November 2007, 14:23
"Umbrela Ultras" Dedicatie ptr buzoieni: Rihanna - Umbrella :cry:

http://img260.imageshack.us/img260/5606/image11101415tv15zl0.jpg (http://imageshack.us)

danpuric78
10th November 2007, 15:31
In mod normal 3-0 pentru timisoara. Gazdele au obligatia sa se prezinte "pe teren" nu in mlastina.

Dupa meciul de la craiova, timisoara iar pierd trei puncte intr-o mlastina. Nu ca mi-ar parea foarte rau, insa echipele care nu pot avea un teren cat de normal si nocturna n-au ce cauta in A.
Iar Liga ar trebui sa includa asta in regulament la anul.

The_Blonde
10th November 2007, 15:37
nu mai pot de nervi ce noroc pe steaua 2 , sa ia 6 puncte in 2 etape :(

clausisme
10th November 2007, 15:39
Cine nu stie cum e la buzau ...sttt ... echipa asta avea mai multi suporteri in B decat aveau multe in A.Aaaa si SA DISPARA PROSTIA ASTA CU STEAUA 2 ...

danpuric78
10th November 2007, 15:48
Cine nu stie cum e la buzau ...sttt ... echipa asta avea mai multi suporteri in B decat aveau multe in A.Aaaa si SA DISPARA PROSTIA ASTA CU STEAUA 2 ...

:happy:happy:happy:happy
Ca dasca nu erai fratii lui GG, mai fluiera centralul inceputul meciului?
De la o posta se vede ca buzaul e in A datorita lui Becali.
Totusi, cat o sa mai aceptam fotbalul lacustru pe la buzau, craiova, etc.?

clausisme
10th November 2007, 15:56
:happy:happy:happy:happy
Ca dasca nu erai fratii lui GG, mai fluiera centralul inceputul meciului?
De la o posta se vede ca buzaul e in A datorita lui Becali.
Totusi, cat o sa mai aceptam fotbalul lacustru pe la buzau, craiova, etc.?

De la o posta ? esti praf ....ai auzit de Ion Viorel el a adus-o in A ... in sezonul in care au intrat au promovat echipa si-a devastat autocarul ca sa nu fie luat de fisc,aveau restante atat de mari la utilitati ca nu mai puteau plati apa cu care sa ude gazonul nimeni nu dedea nici un ban de nicaieri,pretenaru lu becali a venit la club abia dupa ...ce a primit aprobarea de a juca in A .Becali a vrut sa cumpere echipa acum vreo 2 ani cand a fost refuzat.Daca nu sti..... nu vorbi ..

GLORIA BUZAU merita victoria ... si nu merita porecla de steaua 2 ...

Nightwish
10th November 2007, 15:56
Cine nu stie cum e la buzau ...sttt ... echipa asta avea mai multi suporteri in B decat aveau multe in A.Aaaa si SA DISPARA PROSTIA ASTA CU STEAUA 2 ...

Pai va disparea doar daca veti face egal sau veti bate in meciul cu steaua. E simplu.. Si cum asta nu se va intampla niciodata, Buzaul fiind echipa a doua a ciobanului.. ramaneti steaua 2 :D

cip_81
10th November 2007, 16:02
GLORIA BUZAU merita victoria ... si nu merita porecla de steaua 2 ...

Prima afirmatie e corecta. A doua nu mai e. Gloria Buzau= steaua 2. Numai daca ne aducem aminte ce a zis Ilie Stan: "Gigi a venit cu noroc. Este si normal, la cāti bani baga la Buzau." Nu gigi becali era cel care dadea indicatii tactice antrenorului de la Buzau? Ai mai pomenit asa ceva?

clausisme
10th November 2007, 16:06
Prima afirmatie e corecta. A doua nu mai e. Gloria Buzau= steaua 2. Numai daca ne aducem aminte ce a zis Ilie Stan: "Gigi a venit cu noroc. Este si normal, la cāti bani baga la Buzau." Nu gigi becali era cel care dadea indicatii tactice antrenorului de la Buzau? Ai mai pomenit asa ceva?

Mda si Ilie stan a plecat la urmatoarea etapa :P sti cine e antrenor acum la buzau ...crezi ca vine becali la el cu indicatii :happy

YoYoyOi
10th November 2007, 16:07
felicitari Gloria. Frumos meci, mai ales in prima parte.
Timisoara s-a dovedit fara idei in joc si nu a reusit sa intoarca rezultatul. Asta e... Se mai intampla si esecuri...

dede
10th November 2007, 16:07
io'te de cine s-a impiedicat marea echipa a timisoarei...

laziobz
10th November 2007, 16:14
Eu tot am spus ca Buzaul va castiga...Timisoara este o echipa dupa asemanarea patronului ei : umflata.

kain
10th November 2007, 16:20
Si se pare ca ce am zis eu in legatura cu norocul s-a adeverit, o noua victorie pentru noi /OLE/

paul30
10th November 2007, 16:28
De ce mi-era frica nu am scapat. Tipic pentru Poli. Afara nu joaca nimic.

Se pare ca azi am jucat cu Steaua 1 iar etapa trecuta cu Steluta.

Oaia Dolly
10th November 2007, 16:33
De ce mi-era frica nu am scapat. Tipic pentru Poli. Afara nu joaca nimic.

Se pare ca azi am jucat cu Steaua 1 iar etapa trecuta cu Steluta.

Se pare ca jabba nu s a chinuit cu arbitrii si etapa asta.Timisoara mai are de crescut.

grasu2
10th November 2007, 16:48
Sincer ma asteptam la un egal, dar nici de cum o victorie. Numa bine pt. CFR :D

nr.zece
10th November 2007, 16:49
se pare ca uhrin nu reuseste sa ii monteze pe polisti cu echipele mici si aroganta ii omoara
pacat de astea 3 puncte pierdute

alexuuBZ
10th November 2007, 17:03
Prima afirmatie e corecta. A doua nu mai e. Gloria Buzau= steaua 2. Numai daca ne aducem aminte ce a zis Ilie Stan: "Gigi a venit cu noroc. Este si normal, la cāti bani baga la Buzau." Nu gigi becali era cel care dadea indicatii tactice antrenorului de la Buzau? Ai mai pomenit asa ceva?

ilie stan e un ratat da-l in masa...cum sa accepte sa ii dea indicatii ciobanu!:rosu: ! stoica a spus ca dak se duce cineva la el..la banca...si ii zici vrun cuvand iese dupa teren..!:headbang: ! deabea astept meciu cu Steaua sa il injur oleak pe Cioban!! dak s-ar juca corect i-am rupe in plm...! Sunt Buzoian...! si cred ca meciu acesta va fii blatul secolului..! :rosu::rosu: ! dar s-ar juca corect i-am rupe in plm...!:headbang: ! dar la mijloc e mana ciobanului! :angry:

__________________________________________

FORTZA BUZAU ! M"UIE CAPITALA !:rosu:

vlad1607
10th November 2007, 17:08
Asta e meci de 2 solist din avion!
:D



:happy uite ca avionul era de fapt barca :D si s-a scufundat la satelitul stelei :D :D

e clar ca nu prindeti podiumul :D

MagicTouch
10th November 2007, 18:26
Indiferent de cine se afla in spatele echipei, meritul victoriei revine indiscutabil echipei...deci felicitari Gloria si rusine Poli. Ca multi alti ma asteptam la un 2 solist dar...Poli mai are pana sa devina o echipa cu adevarat mare care bate chiar si cand joaca mai prost. Se pare ca Uhrin mai are de lucrat la grandomania romanilor :rosu: .
Nejustificata mi-se pare supararea buzoienilor in privinta "poreclei" Gloriei (Steaua 2). Personal, o vad mai degraba ca pe o avansare in grad sau ca pe o alintare. Slugile Stelei ar fi o descriere mai aproape de adevar :drak:. Chiar daca pana acum nu s-a vazut atat de clar, mai mult ca sigur ca se va vedea la momentul oportun.

Ferdininho
10th November 2007, 18:46
La ce foloseste sa bati echipele mari daca te impiedici de cele mici.
Intre o victorie cu Steaua si una cu Buzau prin prisma clasamentului nu-i nici o diferenta.......amandoua valoreaza 3 puncte. Pacat, 3 puncte pierdute care vor conta enorm pt. ca din primele 6 echipe doar Poli nu a luat nici un punct.
Steaua, Dinamo, Cluj vor lua 6, Rapid si Urziceni cate 4 (este putin probabil sa nu fie asa). Diferenta la varful clasamentului se face din punctele pierdute cu echipele mici, nu din intalnirile directe.

Adi Da Samraj
10th November 2007, 19:11
Batem clar , 2 solist

ce si-au luat-o astia pe cocoasa :happy:happy:happy

Nightwish
10th November 2007, 19:36
ce si-au luat-o astia pe cocoasa :happy:happy:happy

Realizezi ca Poli a incasat-o la Buzau la cateva zile dupa ce v-a tras-o voua :)
Ciobanul sef ar trebui sa faca o rocada a jucatorilor si sa bage in teren pentru steaua pe cei de la Buzau, par mai in forma oricum :D

alexuuBZ
10th November 2007, 19:50
Realizezi ca Poli a incasat-o la Buzau la cateva zile dupa ce v-a tras-o voua :)
Ciobanul sef ar trebui sa faca o rocada a jucatorilor si sa bage in teren pentru steaua pe cei de la Buzau, par mai in forma oricum :D

cam ai dreptate =))) :rosu: oierii nici intertoto nu merita.:happy :rosu: !
deabea astept meciu cu steaua...! sa il huidui oleak pe cioban...! sunt buzoian dar cred ca v'a fi blatul secolului :( ! aici e mana ciobanului la mijloc !:headbang:
dak s-ar juca pe corect i-am rupe in plm..:no: ! hai cu a4a la craiova!

______________________________________

FORTZA GLORIA ! M"UIE CAPITALA!:rosu:

Duba
10th November 2007, 20:01
cam ai dreptate =))) :rosu: oierii nici intertoto nu merita.:happy :rosu: !
deabea astept meciu cu steaua...! sa il huidui oleak pe cioban...! sunt buzoian dar cred ca v'a fi blatul secolului :( ! aici e mana ciobanului la mijloc !:headbang:
dak s-ar juca pe corect i-am rupe in plm..:no: ! hai cu a4a la craiova!

______________________________________

FORTZA GLORIA ! M"UIE CAPITALA!:rosu:

Ma tu a cui clona esti?

Tyler Durden
10th November 2007, 20:07
un nou post despre ,,fotbal" marca S.O.S. :lol:

gheorghe
10th November 2007, 20:21
Meci de kkt, echipa din acelasi material, un rezultat oarecum previzibil!:angry: Fara valoare, cu jucatori blazati, incapabili sa realizeze miza unui meci cu o echipa considerata mica, aceasta a fost POLI Timisoara astazi.:headbang: Niste idioti care nu au constientizat importanta celor 3 puncte puse in joc pentru economia campionatului. De blamat si atitudinea patronului Marian Iancu care in 3 ani de zile nu a reusit sa insufle echipei o atitudine pozitiva in teren. In acest ritm, cu acest mod de a aborda o partida de 3 puncte vom trage cu succes la locul 7.:(

paul30
10th November 2007, 20:35
una calda si una rece, cam asa ne-au obisnuit jucatorii de la Poli. Sper sa scoata ceva bun din infrangerea asta cu o echipa care nu trebuia sa ne puna prea multe probleme. Jucatorii sa invete ca trebuie sa se mentalizeze inaintea fiecarui meci indiferent de valoarea echipei pe care o vor intalni iar conducatorii clubului sa aduca 2-3 aparatori de valoare si daca se poate un portar.

HAI POLI.

Hard
10th November 2007, 20:40
Poli..o echipa de pluton .. ajuta echipele care se lupta pt evitarea retrogradarii.

2stupiddogs
10th November 2007, 21:25
Asta e...trebuie sa ne obisnuim ca Poli nu poate castga TOATE meciurile!Mai trebuie sa ne obisnuim ca nu ne descurcam pe mlastinile din l.l.m.!Echipa din buzau a jucat ceea ce stia si pana la urma i-a iesit rezultatul dorit.Felicitari echipei(aici nu includ spectatorii penibili din tribuna!).

m8k
10th November 2007, 21:48
Daca e sambata atunci e "surprize surprizie"!:D

2stupiddogs
10th November 2007, 21:55
Daca e sambata atunci e "surprize surprizie"!:D

Astazi a fost vorba de "sTupize,sTupize" in cazul nostru.....:angry:

six
11th November 2007, 08:25
mda... am pierdut,felicitari buzaului,in mod normal daca as fii din categoria bucurestenilor as invoca golul nevalidat,terenul de liga 4,arbitrajul,bla,bla,bla dar cred ca vina este in totalitate a noastra pt ca sa demonstrat inca o data ca inca nu suntem o echipa asa de mare.....sper ca Jaba stie unde sunt problemele noastre si va lua masurile necesare in iarna altfel ajungem cumva in Europa si ne facem de kkat,parerea mea.....:pace:

Ferko
11th November 2007, 11:31
Meciul a fost cum a fost, dar declaratia lui Iancu e de tot rasul :"retragem echipa din lupta pentru castigarea campionatului". Iancu si-a pierdut complect simtul realitatii. Decat sa tot protesteze mai bine ar aduce niste jucatori de valoare nu niste expirati de la Dinamo, Rapid si Steaua.

me
11th November 2007, 11:46
meci pe un teren greu, buzaul s-apliat perfect conditiilor de joc si au stiut cum sa joace (obtinerea de faulturi in zona careului),noi am avut momente in care incercam artificii tehnice greu de reusit pe un asemenea teren..
nu stiu daca a fost sau nu gol valabil la abiodun la 1-0 dar este oricum nesemnificativ, la ce ocazii a avut bucur trebuia sa marcam si nu cred ca mai pierdeam..poate chiar puteam spera la victorie..
oricum, repet, buzaul a stiut mai bine decat noi cum sa profite de conditiile de joc si aici cred ca ne-au batut..aaa, si pe tabela evident..:)

alexuuBZ
11th November 2007, 14:08
Ma tu a cui clona esti?

fac pariu ca esti bucurestean :happy:happy !lasa-te :headbang:

THE HUN
11th November 2007, 16:29
Felicitari Gloriei Buzau,la Timisoara trebuie facut un teren de antrenament cu mocirla,pe care sa te antrenezi in cazul in care urmatorul meci se va disputa pe un teren greu.

alexuuBZ
11th November 2007, 16:34
un pronostic pt meciu urmator? :) Craiova - Buzau ? - ? :headbang:

andrei1921tm
11th November 2007, 17:09
1 solist.

Cristian
11th November 2007, 17:15
un pronostic pt meciu urmator? :) Craiova - Buzau ? - ? :headbang:

E bine ca mai sunt si suporteri ca tine care sustin numai echipa locala:ok:, da totusi in BZ e cam o raritate.:no:
Despre meciul urmator eu zic ca va castiga Craiova, ulciorul nu merge de multe ori la apa.

TZEFERU
12th November 2007, 06:53
Din pacate clima din Romania si terenurile care sint nu permit prea multe etape jucate pe terenuri si conditii cit de cit. Primele 5 etape se joaca pe canicula chiar si la 10 seara. Ultimele 3 etape din tur + cele 2 etape din retur se joaca in orezarii. Oare cei din west care au rezultate tot asa joaca? De ce atunci cind vin englezii vara in Romania stau pe la tot felul de instalatii de tip fintini arteziene? Primavara la fel....primele etape in conditii asa...paralele cu fotbalul chiar pe zapada....apoi citeva etape OK...si apoi canicula iar...
Na baga performata baiete...! Da noi sa fim sanatosi.

Elphax
12th November 2007, 10:12
tare prosti suntem, nu avem echipa de Europa ... :rosu:

2stupiddogs
12th November 2007, 10:32
Din pacate clima din Romania si terenurile care sint nu permit prea multe etape jucate pe terenuri si conditii cit de cit. Primele 5 etape se joaca pe canicula chiar si la 10 seara. Ultimele 3 etape din tur + cele 2 etape din retur se joaca in orezarii. Oare cei din west care au rezultate tot asa joaca? De ce atunci cind vin englezii vara in Romania stau pe la tot felul de instalatii de tip fintini arteziene? Primavara la fel....primele etape in conditii asa...paralele cu fotbalul chiar pe zapada....apoi citeva etape OK...si apoi canicula iar...
Na baga performata baiete...! Da noi sa fim sanatosi.

Hai sa nu dam vina doar pe clima,nu ma refer la canicula (acolo chiar ca nu se poate face nimic),la noi terenurile sunt problema!In locurile unde s-a refacut terenul de joc nu este nici o problema daca ploua doua zile dar sunt locuri unde nu se intretine terenul de joc,practic drenajul este inexistent,in schimb trebuiesc sali pentru conferinte de presa la standarde occidentale.....Sa nu se inteleaga gresit,la Buzau nu de aceea a pierdut Poli si nu caut scuze pt infrangere dar cred ca jocul a avut de suferit d.p.d.v. calitativ din cauza "orezariei"!Dar sa ne gandim ca nu a fost cel mai prost teren,la Constanta a fost muuult mai rau...

Cristian
12th November 2007, 11:19
tare prosti suntem, nu avem echipa de Europa ... :rosu:

Cine are ???:headbang: E vrun club cu fata de Europa ???

2stupiddogs
12th November 2007, 11:47
Cine are ???:headbang: E vrun club cu fata de Europa ???

Buna remarca!Din pacate.....

Nightwish
30th November 2007, 15:12
Pai va disparea doar daca veti face egal sau veti bate in meciul cu steaua. E simplu.. Si cum asta nu se va intampla niciodata, Buzaul fiind echipa a doua a ciobanului.. ramaneti steaua 2 :D



Ca de obicei, ai debitat tampenii. Si pui pariu ca pentru tine tot echipa a doua a Stelei va fi Buzaul ?
Din punctul meu de vedere Buzaul nu mai este Steaua 2 ( nu am vazut meciul, nu stiu cati dintre jucatorii Gloriei voiau sa castige dar felicitari celor care si-au dorit un rezultat bun ).
Controleaza-ti limbajul, eu nu te-am facut tampit dar probabil urmeaza daca insisti sa fii tzaran :rosu: