PDA

View Full Version : ªtiri - ce mai fac românii prin EUROPA



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

ricky
22nd February 2003, 16:49
Este simbata, ora 15.45: POPESCU marca pentru ' 96 !!!
Pentru cei care nu inceteaza sa-l critice : verilor, EL este un AMBASADOR al fotbalului romanesc ! Sa-i uram succes !

nick
22nd February 2003, 21:27
Ani de zile l-am considerat pe Gica Popescu un exemplu atit pe teren cit si in afara acestuia.Ca urmare, nu pot decit sa ma bucur de reusitele sale.Din pacate,in ultima perioada reusitele sunt din ce in ce mai putine,iar esecurile tot mai dese,lucru care imi intareste convingerea ca ar fi trebuit sa se retraga din activitate inca de cind a plecat de la Galata.Ceea ce s-a intamplat in ultima perioada nu a facut decat sa ii umbreasca o cariera ,dealtfel exemplara.
Sper ca Gica Popescu sa mai dea o data dovada exceptionalului caracter pe care il cunosteam,si sa se retraga cind nu va fi prea tirziu.

ricky
24th February 2003, 22:20
Exista destule cazuri in care sportivi NU POT SA SE RETRAGA !
Agassi era dat TERMINAT acum vreo 2 ani ! Jordan se retrage din nou !
Doar o accidentare il tine pe SAMPRAS departe de fileu (si, zau, mi se rupea inima vazindu-l jucind) . Poate de aceea sportul e frumos: exista UNII care NU O FAC DOAR pentru bani ci...din dragoste pentru el !
Asa si GICA ! Hai sa-i tinem pumnii strinsi ! Doar e de-al nostru ! :thinkso:
Apoi, culmea e ca nemtii il apreciaza !
Iar eu...da ! ma bucur de orice reusita a unui sportiv roman !
Nu cred ca gasim undeva o informatie despre BIATLONISTA TOFALVI ! Dar, in elita mondiala simbata si duminica a fost intre primele 30 !
Pe noi, ne-a invatat "compostatul" DOAR cu victorii !
Hai sa ne bucuram si la...participari !

nemo_
26th February 2003, 12:56
da de ce nu sunteti sinceri...
gica popescu a fost ce a fost in tinerete dar acuma nu mai are treaba cu fotbalul!

ricky
26th February 2003, 22:27
Eu mai am incredere in el ! HANNOVER insa cred ca se va duce in B si GICA va fi liber ! Daca ar avea timp...

ricky
15th March 2003, 21:09
Din pacate, in jocul de la DORTMUND, GICA a...gafat !
Mai intii, a ratat un PENALTY (acordat pe nedrept de arbitru ) . Curios, LEHMANN, portarul DORTMUNDULUI, "dansa" pe linia portii ! GICA a tras...pe linga !
deh ! Fara a incerca o scuza pentru GICA : in zona retrogradarii, in BUNDESLIGA, de (prea) multe ori, nervii cedeaza !

REGHECAMPF nu s-a prea vazut in jocul pierdut acasa de COTTBUS (1-3 cu KAISERSLAUTERN -loc 16 ). COTTBUS detine lanterna !

In jocul de la LEVERKUSEN (1-1), MUNTEANU a fost schimbat la pauza !

Singurul care a avut o zi mai fericita, astazi, a fost GANEA : el joaca abia ...miine ! :P

ricky
15th March 2003, 21:10
Din pacate, in jocul de la DORTMUND, GICA a...gafat !
Mai intii, a ratat un PENALTY (acordat pe nedrept de arbitru ) . Curios, LEHMANN, portarul DORTMUNDULUI, "dansa" pe linia portii ! GICA a tras...pe linga !
deh ! Fara a incerca o scuza pentru GICA : in zona retrogradarii, in BUNDESLIGA, de (prea) multe ori, nervii cedeaza !

REGHECAMPF nu s-a prea vazut in jocul pierdut acasa de COTTBUS (1-3 cu KAISERSLAUTERN -loc 16 ). COTTBUS detine lanterna !

In jocul de la LEVERKUSEN (1-1), MUNTEANU a fost schimbat la pauza !

Singurul care a avut o zi mai fericita, astazi, a fost GANEA : el joaca abia ...miine ! :P

Hellvis
4th April 2003, 15:16
Intreventiile televizate ale lui Hagi din ultimele zile m-au pus pe ganduri...
Imi amintesc ca atunci cand la Steaua erau probleme, iar Hagi era pe liber, fostul mare fotbalist a inceput un atac furibund la adresa conducerii din Ghencea, atac care, probabil, ar fi continuat si acum (poate cu mai mica intensiate) daca Hagi nu s-ar fi impacat cu Gigi Becali... Pentru mine este clar ca Gica reprezenta atunci interesele fratilor Becali, vaduviti de faptul ca nu mai aveau nici un fel de usa deschisa la Steaua.
Revenind in actualitatea imediata, atacul lui Hagi la adresa lui Mircea Sandu si Mitica Dragomir - chiar daca ceea ce spune Hagi este ffff adevarat - ma surprinde prin perioada aleasa ptr o astfel de "stare de razboi"... Hagi stia de mult despre "cine este si ce vrea ei", adica ii cunoastea f bine pe amandoi, mai ales pe Mircea Sandu. Dar si-a ales momentul iesirii la atac tocmai acum cand pretenul lui de-o viata, Gica Popescu, si-a anuntat retragerea. Avand in vedere ca, nu o data, presa si opinia publica din Romania l-au creditat pe Popescu cu abilitati de manager, atacul lui Hagi nu poate "mirosi" a scandal ieftin , doar pentru pregatirea terenului ptr o eventuala investire in functie a cumnatului sau???!!!! :?
Gica Popescu nu se simte prea bine la Hannovra si nici cei de acolo nu-l prea iubesc...Sa ne asteptam la o sosire a lui Popescu - chiar daca fratii Becali i-au promis un post la firma lor - in fruntea LPF sau FRF?
Ar fi binevenita o schimbare, dar Popescu inca n-a probat ca are calitati de manager, asa cum nici colegul sau, Hagi, n-a demonstart ca este antrenor...
Voi ce spuneti???? 8)

deep purple
4th April 2003, 19:14
Deocamdata trebuie sa realizam ca fara jucatori ca cei doi nu prea se auzea de noi prin lume si nici FRF-ul nu incasa sumele din care si-au permis Casa Fotbalului.
Fara un fotbalist de la Sportul Studentesc ca si Mircea Sandu nu era nici o diferenta, ca sa nu mai vorbesc de presedintele lui FC Olt de pe vremuri in persoana lui Mitica.
Concluzie: La cat au facut cei doi cumnati... si in general acea generatie pentru fotbalul romanesc consider ca merita orice sansa in orice post de conducere. Au pus suflet acesti oameni si au dovedit ca vor ceva.

Cristi
5th April 2003, 00:09
Hagi ar fi vrut sa fie implorat sa vina inapoi antrenor. De asemenea e suparat ca el a fost dat jos dupa barajul cu Slovenia in timp ce Iordanescu e pastrat acum.
Din pacate nu cred in caracterul lui Hagi. Imi pare rau...

07Ex
5th April 2003, 01:31
Hagi a fost jucator bun, jos palaria, dar nu are fason de antrenor la nationala sau de business man. Parerea mea!
Si eu cred ca a spus ce a spus deoarece s-a simtit prost ca Iordanescu este tinut in continuare la nationala dupa 2-5 cu Danemarca in timp ce el a fost inlaturat dupa barajul de acum un an.

Hellvis
6th April 2003, 13:45
Frate Deep Purple, intr-o astfel de functie este nevoie de competenta manageriala, nu de glorie fotbalistica!!!
Iar Gica Popescu nu a aratat inca ca este bun manager. Nu cred in solutia inlocuirii unor nemernici cu niste jucatori din generatia aurifera, doar ptr ca au stiut sa dea in minge. Foarte bine, asta-i meseria lor si de-aia castiga o caruta de bani. Ptr manageriat iti mai trebuie si scoala, nu doar scoala vietii, fler si/sau noroc. Ori Gica Popescu si-a luat, ca si alti sportivi, diploma de licenta sub forma de recompensa.
Restul este "Somoke On The Water", frate Purple..... :yeah:

Dorin
20th April 2003, 10:01
Mutu da gol in Italia , Chivu e cautat de toti cei mari in Europa ,Contra e mare in Spania, Pancu la Besiktas in Turcia ....Dar care este cel mai bun reprezentant al fotbalului romanesc al momentului ?? :yeah:

marian
20th April 2003, 11:52
din prisma rezultatelor pare a fi mutu,cu toate ca nici el nu e constant...
si mai e si chivu care joaca acum in liga campionilor
sa vedem ce o sa se intample cu ei sezonul viitor, pe la ce echipe mai ajung :happy

Vadim
20th April 2003, 20:08
Chivu. De cativa ani e cel mai bun. Are si constanta si valoare. Indiferent unde joaca.

nick
20th April 2003, 21:31
Incontestabil, Chivu este cel mai bun jucator roman al ultimilor ani si va mai fi(cred eu) inca multi ani de acum inainte.Are tot ce ii trebuie:valoare,constanta, caracter si din ce in ce mai multa experienta.

Dorin
21st April 2003, 08:10
Un atacant se vede mereu mai bine in presa si in clasamente. Mai putem spera ceva de la Marius Niculae , Mihalcea ?? Vreo stea in ascensiune in campionatul intern? :yeah: Dorin

Cipangoo
21st April 2003, 10:16
Mutu

diablo20
21st April 2003, 15:55
Mutu indiscutabil, apoi Chivu

DORIN_COJO
21st April 2003, 17:11
Chivu.

Cristi
21st April 2003, 22:01
Si Mutu si Chivu au jucat f. bine in ultima vreme si sunt piese de baza in formatiile lor. Mutu a capatat si constanta in ultimul an, ceea ce e foarte important. Nu pot sa aleg intre cei doi 'rational', insa evident ca atacantul este mai spectaculos. Sper ca Chivu sa ajunga la o echipa mare la vara (ideal Real Madrid) si ca Mutu sa ramana macar inca un an acolo unde e... ca sa nu aiba soarta lui Raducioiu sau chiar Ad. Ilie la o echipa mare. Parma i se potriveste manusa. In special daca ajunge in CL.

baubau
26th April 2003, 11:21
Pe aici prea putini au auzit de notiune de Fair Play atat in sport cat si in viata...asa ca... :(
Btw...Lobont a aratat ca stie cate ceva :D iar Chivu la mai mare!

Dorin
26th April 2003, 12:45
Este Niculae refacut ? Joaca din nou ? Larsson de la Celtic a avut fractura dubla la un picior si a revenit si e liderul formatiei lui .Ne putem astepta la ceva asemanator de la Niculae ?

Tudose
5th May 2003, 15:15
Eu m-as bucura cel mai tare daca ar face meciuri mari la Nationala.
Sunt incantat de succesul lor la Ajax, ca si de cel al lui Mutu la Parma, dar suporterii din tara isi doresc cel mai mult victorii ale Romaniei. :yeah:
Meciurile cu Bosnia si Norvegia vor fi extrem de dificile, dar sa ne bazam pe mintea romanului de pe urma :D si pe faptul ca noi jucam cel mai bine cand suntem cu cutitul la os. :D :D

soccerfan
10th May 2003, 03:21
in ultimele zile am citit in presa din tara ca Moldovan se gindeste sa acepte o oferta de la echipa americana New Jersey Metrostars. Moldovan sustine ca are timp sa raspunda ofertei pina la sfirsitul luni. Metrostars manager a spus ca interesul a fost in Martie si nu mai au bani pentu el.

Ce e adevarul ?

soccerfan
15th May 2003, 05:32
Astazi seara a aparut jucatorul Alex Zotinca roman ca jucator pentu Kansas City Wizards in meciul cu New England Revolution din campionatul american MLS.
Cred ca este primul roman in MLS .

Zotinca a jucat din '95 -98 cu FC Inter Sibiu, iar dupa acea cu Steaua Bucuresti, jucind in Cupa UEFA si Cupa Romaniei. El a emigrat in America cistigind o visa la loterie. Nu stiu in ce an. El a jucat citi va ani fottbal de sala . Daca vreti sa aflati mai multe situl www.mlsnet.com are informati despre MLS.

Njock
21st May 2003, 21:11
Se retrage baciul! Astept comentarii. Cand vom mai avea jucatori de un asemena calibru? Cand vom mai putea paria: Romania-X sau Y "1 solist"?

oaspetele
21st May 2003, 23:48
Se retrage baciul! Astept comentarii. Cand vom mai avea jucatori de un asemena calibru? Cand vom mai putea paria: Romania-X sau Y "1 solist"?


cand x sau y e gloria bistrita iar succesul echipei nationale l-ar bucura , din nou , pe remus vlad.....
:evil:

Dorin
28th May 2003, 22:05
Azi , inaintea finalei Juve - Milan comentatorii de sport suedezi au ales echipa ideala compusa de jucatori care au fost in Champions league.Lobont si Chivu au fost alesi alaturi de alti super jucatori.Felicitari si sa ne bucuram de recunoasterea lor internationala :yeah: Dorin

nemo_
30th May 2003, 13:30
bravo Lobont!!!bravo Chivu!!!!

ieppy
31st May 2003, 13:11
Nemtii nu iau bagat in primul unsprezece. Buffon era in poarta si fundasi erau Maldini si Nesta. Da astia oricum nu stiu ce e aia valoare.

Tudose
1st June 2003, 00:19
Ma bucur pentru cei doi, dar ma gandesc ca suedezii pot fi si un pic subiectivi. Am mai discutat despre simpatia lor pentru Ajax, o echipa mai aproape de spiritul nordic. In plus, acolo joaca si conationalul lor, Zlatan Ibrahimovic.

Azi , inaintea finalei Juve - Milan comentatorii de sport suedezi au ales echipa ideala compusa de jucatori care au fost in Champions league.Lobont si Chivu au fost alesi alaturi de alti super jucatori.Felicitari si sa ne bucuram de recunoasterea lor internationala :yeah: Dorin

Dorin
1st June 2003, 01:22
Cine e obiectiv vreodata ? Poate ca a vrut sa multumeasca romanilor pentru cele 12 puncte date Suediei la Euroviziune ! Oricum eu n-am nimic impotriva si am fost bucuros sa aud asta. :yeah: Dorin

inter
2nd June 2003, 18:31
apropo , in suedia care sunt "bombele" in transferuri in aceata vara?
unde pleaca zlatan?, poate mentioneaza ceva si de chivu?

Dorin
3rd June 2003, 00:24
Zlatan se pare ca mai ramine un sezon .De Chivu se scrie ceva nou adesea dar care e noua adresa e un mister :yeah: Dorin

oaspetele
17th June 2003, 19:39
unde va juca Ganea ??
io unul cred , da ce zic io , sunt sigur , ca va juca in atac.

:yeah: :D

riva
21st June 2003, 11:23
nici o sansa la steaua sau rapid!

Ayrton
27th June 2003, 15:54
A semnat cu Bursaspor pe 3 ani, un milion de para pe an... Bine asa!

nemo_
27th June 2003, 16:57
a facut bine ca sa dus la Bursa......!!!decat in Romania.....
.....mai bine in Turcia! :)

FatFrumos
27th June 2003, 17:04
va e frica daca joaca la Rapid sau Steaua ia bataie Dinamo? 8)

ss_L'p
15th July 2003, 19:12
am citit un articol pe eurosport.com unde se spune ca romanul Cosmin contra il va urma foarte pe Chivu,un transfer al romanului la gruparea lui Totti fiind foarte probabil!
voi ce parere aveti despre asta???

inter
16th July 2003, 08:29
pana nu-si rezolva statutul de jucator extracomunitar nu are sanse :happy

Ayrton
16th July 2003, 09:39
Iar Capelo declara intr-un interviu in exclusivitate pentru Romania ca il cunoaste foarte bine pe Contra de pe vremea cand juca la Milan, il apreciaza, dar nu il intereseaza.
A, ieri seara Juan Laporta, noul presedinte al Barcelonei a avut o intrevedere de 3 ore cu Contra, propunandu-i sa vina la echipa catalana.

riva
16th July 2003, 11:16
eu zic ca mai degraba merge la barcelona decit la roma, desi stilul italian parca i se potriveste mai bine lui, dar cum a zis si ayrton, capello nu e enteresat de contra :( ... oricum ar fi super sa joace la barca

riva
25th July 2003, 19:55
tamas .. ce va face la galata o va face de oaie oare? :) primul meci a fost cel mai bun zic ziarele noastre, a jucat in aparare cu de boer si bulent korkmaz si a fo` pericol de bun da` se zvoneste ka galata il va imprumuta pe undeva prin turkey

inter
25th July 2003, 20:00
de unde culegi tu zvonurile astea? :?
stii turca? :D :D

riva
25th July 2003, 20:05
mah se intimpla ka stiu si ceva turceste da` nu asta ii problema ... problema ii ka nu stiu la ce zici tu zvon ... ka ce am scris eu mai sus nu sunt zvonuri deloc

riva
25th July 2003, 20:09
aaa.... zici ka il imprumuta pe undeva ... poi am citit asta in gazeta sporturilor de marti sau de luni, saptamina asta ...

inter
25th July 2003, 20:26
daca te iei dupa aia de la "gs" nu ajungi departe :D :D :D
le culeg de pe diverse site-uri , dar nici nu-si dau osteneala sa le traduca exact /nope/

inter
28th July 2003, 09:01
si oricum Galata i-a pus pe liber pr Abel Xavier si pe Haim Revivo :)

riva
28th July 2003, 18:25
aseara s-a jucat hertha berlin-galata, tamas jucind doar prima repriza, insa de ajuns sa inscrie in propia poarta chiar in minutul 3! nemtii au cistigat cu 4-1

realmadrid.com
28th July 2003, 20:29
"da ce noi am ajuns sa ne vindem valorile in turcia" sunt cuvintele lui Copos cu privire la transferul lui Bratu la Galata. Adica turcia pai ce ma locul 3 la mondiale e jignire pt vedetele fotbalului nostru . Bratu dupa Copos e jucator de Real, Milan, Juve, M. United, pai da ce ma are loc printre atatea vedete si jucatori f.f. bunii ca cei de acolo. Eu nu zic ca Bratu e jucator fara valoare dar nu cred ca are valoare pt giganti europei si merita sa joace la galata. Dar Copos ia refuzat o sansa unica cel putin anul asta lui bratu. Fara suparare

REAL 4EVER

Ayrton
21st August 2003, 16:05
In week-end-ul asta joaca Galatasaray cu Tamas titular la Bursaspor-ul lui Hagi, Ganea, Miu, Frasineanu si vintila. Chiar daca raportul romanilor e 5-1 pt Bursa, eu tin cu Galata, ca am ramas cu o slabiciune pentru ei de pe vremea cand erau spaima Europei si castigau Cupa UEFA.

realmadrid.com
2nd September 2003, 12:49
Pe langa tamas se pare ca a mai ajuns si bratu si o. petre din ce informeaza site'ul oficial a lu' galatasaray

REAL 4EVER

Tudose
2nd September 2003, 14:01
Avem un trio romanesc la Galatasaray: Tamas, Ovidiu Petre, Bratu. Doar primii doi pot juca in Liga Campionilor.

realmadrid.com
2nd September 2003, 14:21
Da din pacate totusi era mai bine daca pleca prima data pt ca putea sa joace in Cl :(

REAL 4EVER

lupisor lupetto
2nd September 2003, 22:51
Tamas a ajuns prea devreme la Galatasaray. Are numai 20 de ani si joaca intr-o echipa unde este foarte multa presiune.

Ayrton
3rd September 2003, 13:46
Bratu cred ca se va descurca bine la Galata, ca are mare potential, iar in Turcia nu prea exista fundasi care sa-i poata face fata.
Tamas e inca foarte tanar, are marele avantaj ca este favoritul lui Fatih Terim, chiar daca anul acesta nu e titular sigur, incepand din iarna va fi indispensabil pentru Galata.
O.Petre este insa pentru mine un mare semn de intrebare, si cred ca a ajuns la Cim Bom numai datorita vanzarii la pachet cu Bratu si pentru ca a fost impus in tranzactie de catre Becali. L-am urmarit atent duminca in meciul cu Dinamo, si nu a reusit o pasa buna tot meciul, a fost permanent depasit de faza, nu are clarviziune... Sigurul atu este inaltimea, insa nu prea stie cu mingea... Va fi mare minune daca va confirma macar pentru cateva meciuri...

Irina
30th September 2003, 15:40
love

Swordlord
1st October 2003, 03:20
Ai devenit membra numai ca sa zici ca-ti place de Pancu? :) 8) :drak: :thinkso: :D

gabilove
1st October 2003, 18:30
cand a dat ultima oara gol pancu?

ovidiudod
2nd October 2003, 16:54
Dupa ce marti a intrat in programul echipei, Ccosmin Contra s-a retras azi de pe teren. Va fi operat si va lipsi 2 luni de pe teren







Que mala suerte!

realmadrid.com
2nd October 2003, 20:34
Asta isi strica cariera exact ca si adrian ilie din cauza accidentarilor :(

Vadim
4th October 2003, 11:34
Se opereaza abia marti. Inca nu se stie cat va lipsi.

realmadrid.com
4th October 2003, 17:31
dar oricum va lipsi asta este problema si va lipsi o luna sau mai mult cred

DRAGOS
6th October 2003, 15:15
Desi parea complet refacut dupa accidentarea suferita in timpului turneului din Mexic si incepuse sa se antreneze in mod normal, alaturi de colegii sai de la Atletico Madrid, fotbalistul roman Cosmin Contra a avut parte joi de o surpriza neplacuta din partea staff-ului medical al echipei sale, care l-a anuntat ca nu va debuta prea curand in actuala editie din Primera Division, urmand sa fie supus marti unei noi inventii chirurgicale, informeaza cotidianul spaniol "El Mundo Deportivo".
Internationalul roman, devenit indisponibil dupa lovitura care i-a aplicat-o brazilianul Emerson in cursul meciului amical cu formatia italiana AS Roma, disputat la inceputul lunii august la Moterrey (Mexic), va fi din nou operat la ligamentele gleznei piciorului drept si va sta de gazon inca cel putin o luna, adauga sursa citata.

ricky
2nd November 2003, 15:40
Se culeg "roadele" rabdarii ?!

Edgar
2nd November 2003, 15:52
Ganea - hattrick. :happy

MaPaX
2nd November 2003, 21:38
Ma bucur pt Hagi, Ganea, Miu, Frasineanu si Vintila(in special Ganea) :)

inter
5th November 2003, 18:43
parerea mea este ca Bursa se va afla pe drumul cel bun daca aceasta victorie va fi urmata de cel putin 3 in urmatoarele 4 etape :)

ieppy
15th November 2003, 16:27
Hagi si-a dat demisia de la Bursa. Ce viitor credeti ca va avea antrenorul Hagi?

Adrian
15th November 2003, 16:35
In Turcia s-a bucurat de o imensa apreciere si de multa rabdare din parte conducerii clubului, lucruri pe care nu le poate gasi in Romania. Se vaita ca nu i-au cumparat jucatori, dar a venit cu 4 romani dupa el, alesi "pe spranceana". Pe spranceana lui, pentru ca pentru mine doar Ganea a dezamagit, restul asta le e valoarea.
Desi in divizia A la noi sunt cel putin 2-3 echipe care cauta antrenori, nu cred ca se baga nimeni. Iar daca vine acum, sa zicem, nu-l prinde returul in Romania /nope/
Hac, parerea mea!

Vadim
15th November 2003, 16:51
Abia in etapa 12 Hagi a plecat de la Bursa. Iata ca piciorul lui de aur nu compenseaza creierul de antrenor. Sunt curios ce o sa faca mai departe. nu il vad rapid angajat, decat poate in Romania. Vi se pare just ca a plecat? Trebuie sa plece mai demult? Avea ce sa caute in campioantul turc?

Ravelly
15th November 2003, 17:27
Mie unul imi pare rau ptr el si din pacate a esuat inca o data in a face treaba buna acolo unde profeseaza.
Eu insa cred ca orgoliul lui de a incepe cu echipe puternice si "junioratul" in ale antrenoratului au dat roade negative. Un exemplu bun este cel al lui Dan Petrescu care pleaca de undeva de jos si are mult timp sa cunoasca din tainele meseriei.
Hagi a stat pe banca 12 etape mai mult datorita numelui, sa fim seriosi, nu datorita clasei sale de antrenor.

nemuritor
16th November 2003, 17:05
Cat timp Hagi va fi legat de becali nu are nici o sansa sa devina antrenor bun.
A fost 4 luni antrenor la nationala, impins de interesele lui becali si nepregatit.Nu antrenase nicaieri si deodata arde toate etapele si ajunge antrenor la nationala
Tot 4 luni a stat si la Bursa , si a pierdut tot pe mana lui becali care i-a bagat pe gat jucatorii lui .Cu Miu, Vintila si Frasineanu orice antrenor isi rupe gatul

ady_azzuro
16th November 2003, 17:19
Hagi din pacate este un 0 ca antrenor , mintea nu-l prea ajuta pt acest job.
Nu stiu daca mai poate sa practice alta munca in afara de jucator , poate mai bine s-ar axa pe hotelurile lui.
Totusi sa nu uitam ca este cel mai bun fotbalist al Romaniei , declarat.

SilviuTM
18th November 2003, 00:48
Parerea mea e ca va urma si a treia incercare nereusita dupa care isi va incheia "glorios" cariera de antrenor...E mult prea orgolios si nu asculta de nimeni(...adica de cei care il sfatuiesc bine, nu ma refer la fecali)...

Ce e cel mai rau e ca nu vrea sa INVETE!!!Voi credeti ca citeste ceva literatura de specialitate?Credeti ca l-a sunat vreodata pe Terim sau pe Lucescu sau pe Iordanescu sa le ceara un sfat???

MunteanuDorinel_fan
18th November 2003, 03:25
Tinand cont ca vom mai juca cel putin 3 amicale pana la toamna viitoare cand debuteaza noua campanie .

Hagi plange si il forteaza Iordanescu si Becali sa faca tot pozibilul sa il dea afara pe Munteanu .


HAGI are 25 de selectii ..........Munteanu are 120 ,
117 ca titular chiar .



HAGI Vrea sa ramana in mintea romanilor naivi ca Dumnezeul nostru in fotbal . Nu mi-a placut individul niciodata , a fost intodeaua prea sfidator , a primit din partea Romaniei mai mult decat a facut . A avut si noroc ,nu a fost chiar genial , toata echipa juca pt el , aveam un joc mizerabil , pana la urma ii iesea o faza , 2 pe meci din 100 incercate .

"
Tot n-ai spus: te retragi sau nu?
Stiti, nu sint convins ca povestea asta cu retragerea n-a fost lansata de cineva, premeditat! E ceva timp de cind mi se tot sugereaza retragerea! Ma credeti ca au fost nopti cind n-am dormit, siciit de chestia asta
"

Pacala
18th November 2003, 03:40
Dorinel merita sa-l depaseasca pe Hagi la selectii.Dar mai important este criteriul celor mai multe goluri marcate. Amandoi mi-au placut mult ca fotbalisti.

Mariusmadmax
18th November 2003, 04:51
A fost o data ...
Ca jucator !
O Legenda...
Impresaru' l-a folosit si de aceasta data ( si-a mai plasat 4 jucatori la Bursa ) . Ce i-ai mai facut-o tu lui Piturca, ehe , roata tot roata merge .
Ma doare sufletul pentru el , dar eu zic ca Gica nu are creierul si caracterul pentru a fi un mare antrenor .
Il Luce , este ca un parinte pentru fotbalisti - si este MARE .
Puteti sa faceti comparatie ?
Crede ca le stie pe toate !
:(

Blue
18th November 2003, 05:02
Treaba e simpla, Hagi a devenit sluga lui fecali,care i-a bagat pe gat niste pseudofotbalisti(poate cu exceptzia lui Ganea) , l-a impus la natzionala cand era clar ca n-are pregatirea necesara, a fost ca un loz de lotto. Erau mult mai multe sanse sa nu fie castigator .
Daca va vrea vreodata sa fie antrenor cu adevarat, trebuie sa inceapa sa antreneze o echipa de club din tzara.Dar cat timp e sluga lui fecali , ca si GP deatfel ....n-are nici o sansa sa devina un antrenor respectat

riva
18th November 2003, 05:04
daca nemuritor are dreptate de ceea ce zice de hagi si becali inseamna ka hagi nu e deloc ceea ce imi imaginasem eu pina acuma! un om corect si puternic care sa conduc echipa la care este antrenor doar dupa cum gindeste el, nu dupa cum ii indica alti... in cazul de fata becali! si daca becali i-a bagat pe git, hagi de ce a jucat cu ei mereu titular?? pentru ka este un caracater slab si nu va niciodata un antrenor mare

riva
18th November 2003, 05:11
hagi nu se poate compara cu muntenau, a fost mult peste el ... dar hagi pe zi ce trece tot mai mult imi pierd increderea in el, la inceput nu mi-a placut ca din cauza unui jucator(hagi) sa fie dat afara antrenorul acelei echipe(piturca) , in al doilea rind povestea cu becali si jucatorii lui de la bursa si acum povestea cu munteanu ... daca e adevarat hagi o sa aiba numa de pierdut! vreau sa va spun ca am avut ocazia sa dau mina cu hagi care a fost o zi de neuitat pentru mine insa ... acum cu toate povestile astea, hagi scade mult in ochii mei si nu numai .... din pacate numele pe care si l-a facut el pe teren si-l pierde acum, de pe marginea terenului :(

Blue
18th November 2003, 05:16
eu sint de acord cu nemuritor. Nu stiu daca aia cu 4 luni , 4 luni chiar e adevarata si precisa, dar e clar ca lui Hagi i-au fost bagatzi pe gat niste jucatori. Pacat de uriasul fotbalist de ieri.Idem GP

Roby
18th November 2003, 14:18
mda si mie imi place F mult Munteanu , cand mai juca si Hagi la nationala Dorinel facea munca grea si Hagi era cu spectacolul
sa fiu sincer Hagi a fost jucator mai bun dar Dorinel m-i se pare mai cu caracter...
Hagi pe zi ce trece tot mai enervand m-i se pare.....

DORINEL HAI LA TIMISOARA CA NU TE VA DA NIMENI AFARA !!!!!!!!
FORTZA POLI !!!!

Timisoreanul
18th November 2003, 15:23
Nu prea cred, aceasta idee este mai mult la nivel de circoteala. Orice echipa cred ca si-ar dori un Dorinel Munteanu.
Roby, ar fi frumos ca unul din cei mai emblematici jucatori ai Banatului sa joace la cea mai iubita echipa din vestul tarii, din pacate Dorinel nu prea cred ca o sa se mai intoarca in Romania, dar mai sa joace.
In orice caz Dorinel iti multumim pentru tot ce-ai facut pentru Nationala si poate o sa mai faci. :yeah:

Ravelly
18th November 2003, 15:58
Pe ambii ii respect ca fotbalisti ptr ceea ce au facut bun ptr nationala; cred totusi ca e putin exagerata aceasta afirmatie si daca e intr-adevar rostita de Hagi, atunci cred ca va avea mult de pierdut in ochii romanilor.
Sper ca totusi Munteanu sa nu se retraga deoarece nu si-a spus ultimul cuvant.

ricky
18th November 2003, 18:33
Nu stiu cit l-ati avut UNII dintre voi in vizir pe DORINEL ?!
Poate unii dintre voi l-ati vazut doar la NATIONALA.

Eu am devenit un simpatizan al echipei WOLFSBURG datorita lui DORINEL !
MUNTEANU este un OM cu un caracter deosebit. Poate doar LUPESCU sa fie pe linia sa !
Insa...

De v'o doi ani incoace traiesc...DRAMA LUI DORINEL !
Mai intii, i-a luat locul un polonez. Curind insa, polonezul, datorita unei boli pe baza nervoasa, a ajuns in carucior cu rotile !
MUNTEANU a revenit dar WOLFSBURG, dorind mai mult (finantata de VW !), a facut citeva achizitii deosebite !
Asa se face ca DORINEL a trebuit, din nou, sa ia loc pe banca de rezerve !
Si asta, pe drept (din pacate ! ): D'ALESSANDRO cred ca este unul dintre cei mai talentati jucatori din lume !

De mult am spus : poate ar fi fost bine ca DORINEL sa fi plecat, de acum 2 ani deja !
Nu inteleg de ce n-a facut-o !?
Vine o vreme cind trebuie sa-ti faci ginduri ca...povara e tot mai mare !

Se vede si la NATIONALA : DORINEL isi da sufletul dar, din pacate, nu prea mai...rupe copaci !
Daca ar fi lasat de la el ?!
Cu siguranta sint echipe din LIGA a 2-a germana care l-ar dori daca...ar lasa si el din pret !
Repet ! Nu stiu situatia exacta !

Pe de alta parte...
DORINEL are INCA o VESTA ALBA !
Ginditi-va ca, atunci cind au jucat bine, si POPESCU, HAGI (stiu ! antrenorul...e de vina! :) ) etc au fost aclamati ! Ce a urmat...

Asa ca, dupa parerea mea, DORINEL ar trebui sa se retraga de la NATIONALA !

P.S. Ar mai fi multe de spus...

inter
18th November 2003, 19:41
tot respectul din partea mea pt. DORINEL MUNTEANU :)

mory
18th November 2003, 20:07
DORINEL MUNTEANU

SIMBOLUL ECHIPEI NATIONALE !

MunteanuDorinel_fan
19th November 2003, 23:48
HAGI STIAM CA ESTI IPOCRIT , NU MA ASTEPTAM LA ALTCEVA !!!!


Din EV.ZILEI :


“Cazul Munteanu”, regizat de impresarul Ioan Becali?
Dedesubturile cazului Dorinel Munteanu, jucator asupra caruia s-au exercitat in ultimele luni presiuni tot mai mari pentru a se retrage de la nationala, sint mai complicate decit par la prima vedere. Fotbalistul in virsta de 35 de ani a ajuns deja la 119 selectii in nationala, iar amenintarea pe care o reprezinta pentru Gica Hagi, actualul detinator al recordului, cu 125 de meciuri, ar constitui principala cauza a scandalului, ne-au dezvaluit ieri persoane din conducerea federatiei. “Dorinel vrea sa continue. Antrenorul Iordanescu si presedintele Sandu considera si ei ca mai e nevoie de el, dar nu toata lumea gindeste la fel. Exista interese ca Munteanu sa se retraga in cel mai scurt timp pentru a nu dobori recordul de care-l mai despart doar citeva partide”, ne-a declarat sursa amintita.
“Au fost nopti cind n-am putut sa dorm, vazind ca mi se pune mereu, obsedant, aceeasi intrebare. Unii vor sa renunt”, a marturisit “Munti”. Potrivit sursei, omul din umbra ar fi procuratorul Ioan Becali, prieten bun al lui Gica Hagi si personaj cu mare influenta la lot. “Aproape sigur, jucatorul va ramine la nationala. Are ambitie si nu va ceda asa usor”, a incheiat “federalul”.
Dorinel Munteanu a reprezentat, de altfel, intotdeauna un ghimpe pentru Becali.
Mijlocasul a refuzat constant propunerile de a semna cu impresarul. Mult timp, el a fost singurul jucator din prima echipa ale carui interese nu erau reprezentate de Becali. Aceasta independenta i-a atras, de-a lungul anilor, destule sicane. Una dintre acestea a fost pierderea banderolei de capitan - la care i-ar fi dat dreptul virsta, valoarea si experienta - dupa retragerea lui Hagi si a lui Gica Popescu. In acest moment, Dorinel ocupa locul doi in clasamentul “all time” al selectiilor la nationala si mai are nevoie de sapte meciuri pentru a deveni lider. Pe locul trei se situeaza un alt apropiat al lui Becali, Gica Popescu, retras din activitate, cu 115 selectii.


NU TE LASA DORINELE !

Blue
20th November 2003, 02:41
EU IN LOCUL LUI DORINEL , NUMAI DIN AMBITZIE SI NU ASI RENUNTZA PANA NU BAT RECORDUL, ASTA CHIAR DACA TREBUIE SA INGHITA ANUMITE SICANE.
SA BATA RECORDUL NU NUMAI PENTRU EL DAR SI CA SA MOARA DE OFTICA CEI CARE NU-L VOR.

ricky
20th November 2003, 08:46
Lothar Matthäus...
Avea, pe-atunci, 38 de ani.
Inca se...descurca la Bayern.
La NATIONALA insa...

Mai avea 1 joc, unul singur, pina sa-l egaleze pe egipteanul cu cele mai multe selectii de pe TERRA.
Si...a fost tinut pe tusa !
Nici macar un minut n-a fost introdus in teren ! Pentru ca, in opinia antrenorului, nu mai putea ajuta echipa !

Pentru DORINEL si pentru binele echipei NATIONALE, e momentul ca el sa se retraga !

Imaginati-va ca echipa, care este in formare, va obtine calificarea la MONDIALE (ceea ce, momentan e de domeniul...absurdului !) . Si...DORINEL nu va mai face fata !
Echipa, cladita dupa...caciula sa, trebuie schimbata TOCMAI in pre-ziua competitiei !
Pe cine injuram ? Pe DORINEL, care, omeneste nu mai poate sau...pe antrenor ?

Injuram pe cei de la FRF ca fac selectii dupa „grade de rudenie“ iar noi cerem acum...

Daca va ramine la NATIONALA, DORINEL va ajunge HULIT ca si ceilalti care nu s-au retras la timp !

JJ
20th November 2003, 11:17
E absurd sa consideri ca Dorinel Munteanu trebuie sa fie convocat doar pt. a-l depasi pe Hagi. Avem nevoie de cei mai buni jucatori disponibili. Dorinel e inca mai bun decat multi altii pe postul de inchizator.

Mariusmadmax
22nd November 2003, 09:26
Jenant ,
acesta este cuvintul care imi vine in minte la ceea ce fac cuplul iordanescu - becali .
Amanuntul ca Dorinel nu este reprezentat de varu' impresaru' , nu-l stiam .
Hagi ,SE STIE , sluga scrie pe tine ( a lui varu ' )
Hagi si cumnatul au refuzat sa mai vina la Nationala , atit timp cit Piturca mai antreneaza . UNELTELE - MANI****TII !
Credeti ca dupa un meci al nationalei , in care varu' i-ar spune sa bage pe cineva ca trebuie sa fie "vazut" , si iormilogescu nu "l-ar baga nici un minut (!) , varu' nu l-ar schimba ca pe Piturca ?
Sau credeti varianta lui varu' , ca numai daca i se sugereaza lui ioraplecatescu sa bage pe cineva , acela sigur nu joaca .
Tot mai cred ca o sa-i bata DUMNEZEU , cit de ipocriti pot sa fie !!!!!!!!!
Munteanu , toata stima , o cariera admirabila !
Cine va avea mai multe selectii , nu este important , dar parca "Munti" n-are inca inlocuitor ...
:(

vince
26th November 2003, 17:12
Cine imi poate da niste informatii despre Nicolae Mitea.....adica localitatea de unde s-a nascut....chiar un nr de telefon sau un e-mail de-al lui daca se poate.

:D Nu mai cautati (nicolaemitea.com e deja luat) :P

DRAGOS
27th November 2003, 15:15
ITI DAU EU O INFORMATIE DESPRE MITEA:
Mitea+Mutu+Chivu+Radoi+Lobont= viitorul nationalei ROMANIEI

vince
27th November 2003, 19:43
Ramine de vazut...eu sper ca si Mitea sa confirme....caci as avea doar de cistigat :happy

vince
27th November 2003, 19:46
hmm....
adrianmutu.com...e luat
nicolaemitea.com ...luat
cristianchivu.com...luat
mirelradoi.com ...e disponibil dar nu il consider o investitie de viitor
bogdanlobont.com..... luat......

Vom vedea daca ei vor constitui viitorul nationalei...

vince
27th November 2003, 19:50
By the way...are cineva ceva fotografii cu Nicolae Mitea......baiatul asta mai are de lucrat la frizura si la aspect ca nu prea are aspect comercial.... :happy

JOOD
27th November 2003, 22:30
Vrei sa ii scrii lui mitea??

adresa este:

AFC AJAX
t.a.v. Niculae Mitea
Arena Boulevard 29
1101 AX
te Amsterdam
Nederland (Olanda)

vince
27th November 2003, 22:50
Asta banuiesc e adresa clubului.....nu a lui

JOOD
27th November 2003, 22:54
mai, e intradevar ptr. club... dar trebui sa scrii si t.a.v. Niculae Mitea.... aia inseamna in olandeza>>pentru Niculae Mitea... si iti asigur ca va primii scrisoarea ta.... asa am primis si dela lobont, chivu si Heitinga raspunsuri...

vince
27th November 2003, 23:06
Ok, mersi o sa incerc....

riva
28th November 2003, 03:34
mai vince... lumea zice ka esti mutu ... lamureste-ne ... esti or` ba mutu?

vince
28th November 2003, 04:46
Tu crezi ca Adrian are timp sa stea pe forumuri.....sau cumpara domain nameuri si face websiteuri ca si NicolaeMitea.com????

Vadim
3rd December 2003, 12:21
Trebuia sa revina in decembrie si acum zice ca va juca in ianuarie. Tare ma mir sa mai poata face in continuare cariera in fotbal...

baubau
4th December 2003, 09:54
Ar fii o pierdere mare mai ales pentru Nationala,Stoican inlocuitorul sau nu prea mai straluceste in ultimul timp :(
Contra avea ceva "rautate"in el si asta e buna la orice echipa!

riva
4th December 2003, 17:37
pacat de cosmin pentru ka ar fi putut avea un viitor stralucit, dar rar se intimpla ca un fotbalist dupa ce se accidenteaza grav sa revina la forma anterioara, ca sa nu vorbim de mai mult

uti2102
5th December 2003, 00:46
Cu toate ca am la suflet mai mult pe Besiktas (datorita lui Lucescu) nu pot sa ignor faptul ca Fatih Terim shi Galatasaray raman o rampa de lansare pentru fotbalishtii romani. Am fost uimit de tupeul pe care Terim l-a avut martzi cand a introdus pe teren doi romani (Tamas shi Ovidiu Petre) in CL. Ceea ce e mai important insa este ca cei doi s-au descurcat remarcabil (pentru un prim meci la un asemenea nivel); Tamas a dat dovada de slabiciune in unele momente (are doar 18 ani ce naiba!) insa dovedeshte calitatzi incontestabile iar Petre a dat echilibru la mijlocul terenului, batandu-se de la egal la egal cu Davids. Daca locul lui Bratu in atac este aproape logic (are viteza, e imprevizibil) sunt placut surprins ca Tamas shi Petre devin pe zi ce trece piese importante ale Galatei (shi ce e mai important - pe posturi cu responsabilitate uriasha : fundash de marcaj, respectiv inchizator). Sper ca totzi trei sa confirme in continuare shi sa devina titulari incontestabili la Galata. Daca atzi vazut meciul Galata - Juventus ashtept opinii.

PS : Trebuie sa recunoashtem ca Terim (la cat de mult il antipatizam pentru ca i-a luat locul lui Lucescu) are totushi fler shi intuitzie de antrenor mare. Cel putzin la jucatorii romani....

IlMILAN
5th December 2003, 10:16
:O
Si daca Ovidiu petre si Tamas au fost pe teren in CL eu trebuie sa tin cu galata? sau cu Besiktas, ca acolo joaca romani? :headbang:
trebuie sa fiu intoxicat cu meciurile lor de doi lei?
sunt satul de turcaletii astia, numai meciurile lor si ale lui Chelsea in CL. Sa se faca o diversificare, Chelsea a devenit "echipa lui Mutu" chiar daca el nu e in lot, Roma a lu' Chivu si mai ales cu turcii. Astea sunt luate din graiul comentatorilor de fotbal si vad ca unii dintre noi incep sa le creada.Deocamdata acesti mareti jucatori cand vin la nationala au facut rahatu' prastie.

Ce antrenor e Terim? Daca juca Juve ii pe bune ii spargea, dar o sa le dea Sociedau...stai linistit. Ce antrenor e Terim? la ce echipa a avut rezultate? la Galata si cu ce jucatori?

IlMILAN
5th December 2003, 10:22
Da e pacat ca s-a accidentat....
Insa cand a fost la echipa mare i s-a urcat la cap , si i-a trebuit sa se bata cu Davids, ca un cioban.
Eu sper sa revina desi sincer nu mai cred, in primul rand pentru ca e roman, vezi Adi Ilie......au fost jucatori mult mai rau accidentati si prin munca sunt inca pe teren.....nici accidentarile astea nu apar asa aiurea.....

Cipangoo
5th December 2003, 11:08
Cu partea asta sunt de acord IlMILAN. Si daca tot dau romani nu stiu de ce nu dau ajax. Intre lazio - besiktas si ajax - milan als alege de vreo 314 ori a doua varianta. Cat despre romanii de la galata numai bine si bafta. Pana nu joaca prin cupe cu vreo echipa romaneasca...

IlMILAN
5th December 2003, 11:45
Cipangoo , nu-mi aduce aminte de ajax-milan ca iarasi ma apuca dracii..... in schimb au transmis aproape toate meciurile lui Arsenal. La fel ca si anul trecut au transmis pe Barcelona doar in meciul cu Inter in rest numai galactici si turcaleti, acu dau si pe Chelsea......

baubau
7th December 2003, 11:10
O intrebare offtopic: Larsson a avut cumva o accidentare cand a calcat "mai stramb"si i-a zburat tibia in doua?Fractura deschisa pe tibie?Sau jucatorul pe care l-am vazut eu avea doar acelasi nume..si ceva plete(e mai vechi clipul)

Baccardi
7th December 2003, 20:43
O intrebare offtopic: Larsson a avut cumva o accidentare cand a calcat "mai stramb"si i-a zburat tibia in doua?Fractura deschisa pe tibie?Sau jucatorul pe care l-am vazut eu avea doar acelasi nume..si ceva plete(e mai vechi clipul)

da jucatoru din clipu de care vorbesti este Henrik Larsson suedezu de la celtic
A stat 1 an jumate pe bara si probabil ca s-a chinuit de i-au sarit capacele cu recuperarea ca sa poa' sa ma joace vreodata fotbal. Dar uite ca acum e bine mersi.

vasile314tzurka
9th December 2003, 16:27
si uite-asa ramase "regele" fara coledgi cu toata familia lui de la pasopt. cinstit sa fiu pe mine ma umple mila de marele "antrenor" care in loc sa stea in banca lui a umplut de "rezultate" toate echipele pe la care s-a dus.

intrebarea e, nu-i statea mai bine lui Gheorghe hagi o functie onorifica in loc sa-si dea cu parerea despre cum se joaca fotbal? Oricum nici mintea si nici gramatica nu-l prea ajuta. Ne-am cam obisnuit ca fostii mari jucatori sa aiba o evolutie deplorabila dupa ce-si incheie cariera. Gica oricum si-a dat doctoratul cu Conte. Mai trebuia oare el sa se faca de doi lei apucindu-se de ceva pentru care nu are nici fler si nici pregatire? Ma indoiesc.

Mariusmadmax
10th December 2003, 01:34
Subscriu ...
Fecali , l-a "tinut" intr-o lume in care el continua sa se creada rege .
Realitatea e cruda ...

vasile314tzurka
10th December 2003, 10:04
giovani il pastreaza doar ca sa il asmuta din cind in cind. asta e tristul adevar. in rest s-a ferit sa-l aduca la rapid. scuza cu "hagi vrea ca jucatorii sa joace ce juca el" e cusuta cu ata alba. nu-si permite sa aduca pe unul care e ageamiu. totusi dan petrescu a facut ceva la sportu, cit de cit.

baubau
10th December 2003, 10:22
Hm...cred ca faza asta ar trebui prezentata la toti accidentati(mai ales Adrian Ilie,si Marius Nicolae)si eventual ca introducere pt juniorii din Divizia A ca sa aiba tarie de caracter!

vasile314tzurka
10th December 2003, 17:33
Hm...cred ca faza asta ar trebui prezentata la toti accidentati(mai ales Adrian Ilie,si Marius Nicolae)si eventual ca introducere pt juniorii din Divizia A ca sa aiba tarie de caracter!

ar trebui facuta lectie. nu de alta dar ne-am cam obisnuit cu plinsul si nu intotdeauna pe bune.

Dorin
11th December 2003, 23:23
E fantastic ce a facut Larsson prin recuperarea de dupa fractura oribila. si parca a fost si mai bun de cind a revenit.Dorin

FatFrumos
16th December 2003, 04:37
Mai bun e ca antrenor secund ca stie sa invete jucatorii sa joace dar tactica nu stie inca.....

Utilizator
16th December 2003, 11:58
Parafrazand titlul topicului, lui Hagi i-ar trebui spirit de echipa ca sa devina antrenor, ceea ce n-a prea avut nici ca jucator. Explozia de nervi si fumuri din finalul carierei se prelungeste si la inceputul carierei de antrenor. Inceput care s-ar putea sa fie si sfarsit, pentru ca pe langa minte i-ar mai trebui si o doza mare de modestie si ceva calitati de lucru cu oamenii, ceea ce e mai greu sa acumuleze (eu unul tare ma indoiesc). Chiar ca se comporta ca un rege care considera ca ne face un mare bine numai ca ne baga in seama, mentalitate dezvoltata cu sprijinul larg al presei si al lui G. Becali.
A fost un mare talent ca jucator, a avut perioade sclipitoare in cariera, dar si perioade mari in care a fost mai mult o frana pentru echipa. Oricum statuia lui Hagi nu s-ar fi cladit niciodata daca nu beneficia de colegi de echipa valorosi atat la cluburi cat mai ales la Nationala.

Poate sunt prea dur, dar ma enerveaza sa vad cum ajunge un mare sportiv semi-doct (un termen bland pentru el, desi stiu ca a absolvit ASEul!!!, adicatelea e si cetatean scolit la nivel inalt) sa devina etalon valoric pentru o tara. In fotbal ca jucator da, a fost bun, dar aici se opreste totul. Cred ca pentru el cea mai buna optiune este sa-si supravegheze afacerile (ii recomand sa-si angajeze specialisti pentru ca poate da un mare chix si aici) si, eventual, o functie onorifica la vreo fundatie pentru fotbalistii “generatiei de aur”.

nr.zece
16th December 2003, 14:59
a primit in cariera lui cea scurta de antrenor, ce i-a dat el lui Piturca la nationala: suturi in dos.
tot se dau machedonii astia mari crediciosi, uite ca Dumnezeu nu doarme!!!!!!!!!!!!!!

vasile314tzurka
16th December 2003, 16:43
Poate sunt prea dur, dar ma enerveaza sa vad cum ajunge un mare sportiv semi-doct (un termen bland pentru el, desi stiu ca a absolvit ASEul!!!, adicatelea e si cetatean scolit la nivel inalt) sa devina etalon valoric pentru o tara. In fotbal ca jucator da, a fost bun, dar aici se opreste totul. Cred ca pentru el cea mai buna optiune este sa-si supravegheze afacerile (ii recomand sa-si angajeze specialisti pentru ca poate da un mare chix si aici) si, eventual, o functie onorifica la vreo fundatie pentru fotbalistii “generatiei de aur”.

pentru asta ii trebuia bunsimt si sa nu asculte de giovani care l-a folosit pe post de marioneta. si-a inchipuit tot timpul ca e de ajuns sa deschida gura si lumea sa cada pe spate. de aici finalul urit de cariera la nationala cum rara am vazut la marii jucatori.

lylytyger
16th December 2003, 19:44
[QUOTE=Utilizator]Parafrazand titlul topicului, lui Hagi i-ar trebui spirit de echipa ca sa devina antrenor, ceea ce n-a prea avut nici ca jucator. Explozia de nervi si fumuri din finalul carierei se prelungeste si la inceputul carierei de antrenor.

lylytyger
16th December 2003, 19:46
lol; n aveti nici o treaba..mai bine v ati lasa de astfel de "sfaturi " oricum nu va baga nimeni in seama!

vasile314tzurka
16th December 2003, 19:46
lol; n aveti nici o treaba..mai bine v ati lasa de astfel de "sfaturi " oricum nu va baga nimeni in seama!

ai ghicit. nu avem nici-o treaba.

lylytyger
16th December 2003, 20:08
se vede ca ori sunteti niste imbecili care nu stiu numic despre fotbal si scriu si ei ceva asa ca sa n -adoarma ori sunteti niste "caini" obositi sau "****" urate si vorbiti din gelozie:auzi tu "un mare sportiv semi-doct";da tu ce crezi mai distrusule ca pentru a fi un mare fotbalist trebuie sa fii cumva doctor in stiinte ??mai bine te ai uita la tine..crezi ca daca ai invatat si tu sa te iscalesti oi fi un mare caligraf acu' si te i pomeni c-ar trebui sa fii tu simbolul acestei tari -buricu' pamantului ce esti-pai nu s-a pus el etalon desteptule ci el doar a jucat fotbal ca nimeni altul ;asa a fost remarcat si de aceea e un ambasador al nostru ;c-a purtat numele tarii alaturi de al lui oriunde a jucat ; n-a avut niciodata pretentia ca ar fi un om cult si nu s-a remarcat prin stiu eu ce descoperiri stiintifice ci prin calitatile de fotbalist desavarsit ..asa incult cum a fost a condus romania la 4 turnee mondiale si ne a clasat intre primele 10 puteri ale fotbalului mondial ..a fost si este inegalabil ca fotbalist ..alaturi de diego maradona poate cel mai bun numar 10 din istorie (chiar daca nu a avut performantele acestuia )prin stilul de joc ..ar trebui sa fiti mandri ca este roman si ca ne putem lauda cu unul ca el ..nu mai incercati sa i scoateti in evidenta defectele ca de -astea cu totii avem mai bine uitati va la calitatile inegalabile pe care le -a aratat atatia ani si stai linistiti ca are timp si taria sa ajunga si un mare antrenor .ps:FORTZA STEAUA !!!


nota: asemena cuvinte nu sunt tolerate pe forum.

vasile314tzurka
16th December 2003, 20:13
ar trebui sa fiti mandri ca este roman si ca ne putem lauda cu unul ca el ..nu mai incercati sa i scoateti in evidenta defectele ca de -astea cu totii avem mai bine uitati va la calitatile inegalabile pe care le -a aratat atatia ani si stai linistiti ca are timp si taria sa ajunga si un mare antrenor .ps:FORTZA STEAUA !!!

e adevarat ca scuipatii si piciorul lui conte nu se pun. e adevarat ca a avea pretentii ca sa antrenezi direct nationala nu se pune.

daca citeai ai fi vazut compatimire. daca urli, mergi si urla.

vasile314tzurka
16th December 2003, 20:23
si inca un lucru. pentru mine pele ramine cel mai mare jucator. maradona ar fi fost daca ar fi avut obraz.

lylytyger
16th December 2003, 20:27
si ce te face sa crezi ca are nevoie de compatimirile tale ??de unde si pana unde ai ajuns tu la concluzia ca nu are nici fler si nici pregatire ..ai fost cumva secundul lui sau ce ??cat despre cestiile astea cu a.s.e.-ul si cate altele..sa fim seriosi ,sunteti penibili ..chiar credeti ca singurul om de pe pamant care are o diploma pe care nu o merita ??sau aratati pe altii cu degetul ca sa nu va vada lumea pe voi??PS:stai linistit ca nici nu urlu si nici nu ma dau cu capul de pereti _sincer sa fiu e chiar amuzant sa citesc tampeniile pe care le debitati da' e rusinos ca am inceput sa aruncam cu noroi in el la prima slabiciune;poate ca asa suntem noi romanii :"in loc sa traiasca capra noastra mai bine sa moara si cea a vecinului" cred ca ai inteles!!

vasile314tzurka
16th December 2003, 20:33
si ce te face sa crezi ca are nevoie de compatimirile tale ??de unde si pana unde ai ajuns tu la concluzia ca nu are nici fler si nici pregatire ..ai fost cumva secundul lui sau ce ??cat despre cestiile astea cu a.s.e.-ul si cate altele..sa fim seriosi ,sunteti penibili ..chiar credeti ca singurul om de pe pamant care are o diploma pe care nu o merita ??sau aratati pe altii cu degetul ca sa nu va vada lumea pe voi??PS:stai linistit ca nici nu urlu si nici nu ma dau cu capul de pereti _sincer sa fiu e chiar amuzant sa citesc tampeniile pe care le debitati da' e rusinos ca am inceput sa aruncam cu noroi in el la prima slabiciune;poate ca asa suntem noi romanii :"in loc sa traiasca capra noastra mai bine sa moara si cea a vecinului" cred ca ai inteles!!

si crezi ca ii pasa de inaltarile tale? daca nu pricepi ca sunt lucruri la el care nu se potrivesc si exista alti sportivi care merita cu prisosinta recunostinta noastra inseamna ca tu esti ala care pierzi timpul. in fond si la urma urmei discutam. mie nu mi-e indiferent cu ce capra ies in lume. oricum nu te framinta nu foarte multa lume stie de el.

lylytyger
16th December 2003, 20:57
..da si care crezi tu ca ar fi ala care merita mai multa pretuire decat gica hagi ca fotbakist ma refer??iar tu nu pricepi ca nu numai el are defecte; cu totii avem ..nu exista omul perfect!ce ar fi acum sa l ponegrim pe mihai viteazul ca i-a inrobit pe tarani ?!ce daca a infaptuit unirea?!in viata conteaza ca faptele bune pe care le faci sa le eclipseze pe cele rele ..intelesu-i tu comparatia ..mai bine ai medita la chestia asta!!!

lylytyger
16th December 2003, 21:01
..si inca ceva-da poate ca pele este cel mai mare fotbalist-asa zic toti dar eu raman la parerea ca pe vremurile in care juca pele fotbalul era mult mai lejer si in consecinta era mult mai usor sa te remarci individual...acum fotbalul este infinit mai structurat si mai organizat ..de aceea l am comparat cu maradona....

vasile314tzurka
16th December 2003, 21:01
..da si care crezi tu ca ar fi ala care merita mai multa pretuire decat gica hagi ca fotbakist ma refer??iar tu nu pricepi ca nu numai el are defecte; cu totii avem ..nu exista omul perfect!ce ar fi acum sa l ponegrim pe mihai viteazul ca i-a inrobit pe tarani ?!ce daca a infaptuit unirea?!in viata conteaza ca faptele bune pe care le faci sa le eclipseze pe cele rele ..intelesu-i tu comparatia ..mai bine ai medita la chestia asta!!!

am spus sportivi. daca pentru tine exista numai fotbalisti... pacat. e adevarat ca nu suntem perfecti, dar de aici pina la a rupe picioarele cuiva e cale lunga drum batut. ce nu intelegi tu e ca balanta este impartiala. nici nadia comaneci nici ilie nastase nu au fost perfecti, dar deosebirea e mare. nici nadia comaneci nu stie sa vorbeasca, dar a inteles ca rolul ei e de ambasadoare, iar nu de antrenoare. iar musiu hagi nu a ajuns vreodata la performanta nadiei sau a lui nastase. deci vezi ce faci cu meditatiile.

lylytyger
16th December 2003, 21:12
lol...eu ti - am vorbit de fotbal atat ma intereseaza ..nu contest nimic despre nadia sau nastase dar daca nu stii cum sta treaba in fotbal vorbeste si tu de gimnastica sau tenis ..tu l ai criticat pe hagi iar eu ti am raspuns ..nu are rost sa generalizam ..eu ti am spus ca e cel mai reprezentativ fotbalist pentru aceasta tara si nu merita sa l jigniti deci ...fotbal..asta e ideea ..vino daca poti cu un contraexemplu din fotbal nu povesti din -astea ..ma asteptam la mai mult de la tine..

vasile314tzurka
16th December 2003, 21:17
lol...eu ti - am vorbit de fotbal atat ma intereseaza ..nu contest nimic despre nadia sau nastase dar daca nu stii cum sta treaba in fotbal vorbeste si tu de gimnastica sau tenis ..tu l ai criticat pe hagi iar eu ti am raspuns ..nu are rost sa generalizam ..eu ti am spus ca e cel mai reprezentativ fotbalist pentru aceasta tara si nu merita sa l jigniti deci ...fotbal..asta e ideea ..vino daca poti cu un contraexemplu din fotbal nu povesti din -astea ..ma asteptam la mai mult de la tine..

constantin. ai auzit de el? mai vrei?

lylytyger
16th December 2003, 21:20
:)) sa fim seroisi !! n ai cum sa gasesti unul cu realizarile lui hagi in fotbalul romanesc ..crede ma ..nici dinaintea lui nici dupa el...

lylytyger
16th December 2003, 21:22
mari au fost si constantin si dobrin si multi altii dar nu se pot compara cu el...

vasile314tzurka
16th December 2003, 21:23
:)) sa fim seroisi !! n ai cum sa gasesti unul cu realizarile lui hagi in fotbalul romanesc ..crede ma ..nici dinaintea lui nici dupa el...

din pacate nu ai idee de diferenta de timp si nici de caracter. nu e vorba numai de realizari ci si de caracter. asta e nenorocirea unuia ca hagi. pele nu si-a dorit sa antreneze si nici nu a cautat fonctii. mi-e necaz ca s-a lasat prostit de becali si ca marseaza pe o cariera de care nu are nevoie.

Ravelly
16th December 2003, 21:28
Adevarul este ca Hagi nu si-a spus ultimul cuvant in ceea ce priveste meseria de antrenor. Mie unul imi place faptul ca el nu renunta si are puterea de a merge mai departe. Facand o paralela, sunt tare curios ce va face Dan Petrescu la Rapid, sa nu uitam ca Sportul chiar dc au plecat cativa jucatori, ramane o echipa buna.

vasile314tzurka
16th December 2003, 21:35
Adevarul este ca Hagi nu si-a spus ultimul cuvant in ceea ce priveste meseria de antrenor. Mie unul imi place faptul ca el nu renunta si are puterea de a merge mai departe. Facand o paralela, sunt tare curios ce va face Dan Petrescu la Rapid, sa nu uitam ca Sportul chiar dc au plecat cativa jucatori, ramane o echipa buna.

om vedea ce va mai fi. deocamdata hagi e la real. sa vedem si pe cine va lua si daca se va vedea mina lui ca antrenor.

lylytyger
16th December 2003, 23:23
............

lylytyger
16th December 2003, 23:33
Adevarul este ca Hagi nu si-a spus ultimul cuvant in ceea ce priveste meseria de antrenor. Mie unul imi place faptul ca el nu renunta si are puterea de a merge mai departe. Facand o paralela, sunt tare curios ce va face Dan Petrescu la Rapid, sa nu uitam ca Sportul chiar dc au plecat cativa jucatori, ramane o echipa buna.
in sfarsit unul mai cu capul pe umeri...bine zis ravelly si tre sa mentionez ca in loc sa l criticam atat ar trebui mai bine sa l sprijinim ...are destul timp sa arate ca poate fi si un antrenor bun..problema lui cea mai mare este ca probabil nu va putea fi niciodata un antrenor la fel de mare precum a fost ca jucator..daca ar fi fost altul in locul lui nu s ar mai fi facut atat tam-tam :vai din cauza lui s-a pierdut calificarea la mondiale ...dar si la euro am pierdut-o si nu mai zbiara toti ca iordanescu nu i bun de nimic..apropo de caracter..ar trebui sa apreciezi faptul ca hagi a fost un caracter adevarat si si a luat asupra lui toata vina necalificarii demisionand..ceea ce n a facut nici iordanescu si nici sefii federatiei romane de fotbal ..asa ca scuze..PS:ce i cu nick-ul asta ravelly sau vrei sa intorci cutitul in rana?!:))

lylytyger
16th December 2003, 23:41
din pacate nu ai idee de diferenta de timp si nici de caracter. nu e vorba numai de realizari ci si de caracter. asta e nenorocirea unuia ca hagi. pele nu si-a dorit sa antreneze si nici nu a cautat fonctii. mi-e necaz ca s-a lasat prostit de becali si ca marseaza pe o cariera de care nu are nevoie.

..dupa parerea mea nu s a apucat de antrenorat pt ca s a lasat prostit de cineva ..s a apucat deoarece e un om care iubeste fotbalul cu adevarat,care toata viata si-a dedicat o fotbalului si care nu poate trai fara fotbal..cel putin a avut decenta sa se lase de fotbal atunci cand era in glorie si nu a asteptat sa il fluiere publicul ca sa plece..a se vedea popescu care si a pus o pata neagra pe cariera-i stralucita prin venirea la dinamo..poate cea mai proasta alegere a carierei sale..dar daca nu ai jucat fotbal constant si crezi ca doar uitandu te si tu la un meci la tv din cand in cand poti sa spui ca intelegi fenomenul fotbalistic atunci n ai sa intelegi niciodata alegerea facuta de gica hagi!

ieppy
17th December 2003, 00:01
din intelepciunea lui lylytyger:

asa incult cum a fost a condus romania la 4 turnee mondiale(este vorba chiar de hagi?)

............(cel mai bun mesaj)


Rezultatul acestor mesaje este ca Hagi este cel mai mare, jiji cel mai tare si steaua rezultatul celor doua personaje. forza jiha gicali(i get so confused, damn)

Mariusmadmax
17th December 2003, 03:19
Hagi a fost cel mai mare ( ca jucator ).
Este un antrenor slab , orbit de orgolii , si cu lipsuri mari ( educatie , scoala etc ).
Giha ,
o prostie , unde ai gasit-o ?
Gigi ( jiji - al tau ) daca era la Dinamo , ai fi renuntat sa mai tii cu Dinamo ?
La cum mergeau lucrurile la Steaua , a fost necesar sa apara unul ca el !
Minte - mai putina , insa bani se pare ca are !
:D

lylytyger
17th December 2003, 04:21
constantin. ai auzit de el? mai vrei?
..........

lylytyger
17th December 2003, 04:30
din intelepciunea lui lylytyger:

asa incult cum a fost a condus romania la 4 turnee mondiale(este vorba chiar de hagi?)

............(cel mai bun mesaj)


Rezultatul acestor mesaje este ca Hagi este cel mai mare, jiji cel mai tare si steaua rezultatul celor doua personaje. forza jiha gicali(i get so confused, damn)
...si ia zi mi tu ieppy ca se pare ca le stii pe toate ..unde mai exact am afirmat eu ca gigi becali ar fi asa si pe dincolo...sau se pare ca te baga si si tu in seama ca sa nu adormi -daca vrei sa obiectezi cu ceva mai bine ai citi ce am scris si pe urma sa vorbesti ;deocamdata asa oier cu o fi investeste la steaua asa ca eu personal nu am de ce sa l vorbesc de rau chiar daca nu i genul de om pe care as vrea sa l am prieten (referitor la caracterul si comportamentul sau)iar ceea ce am spus despre hagi e adevarat:italia 90' ;sua94';franta98'si ce 2000!!scuze ca nu ti am raspuns pana acum am fost plecat-mai ai ceva de obiectat???ca vad ca esti tare suparat pe viata si pe steaua in general..probabil esti rapidist !!!

lylytyger
17th December 2003, 04:40
Hagi a fost cel mai mare ( ca jucator ).
Este un antrenor slab , orbit de orgolii , si cu lipsuri mari ( educatie , scoala etc ).
Giha ,
o prostie , unde ai gasit-o ?
Gigi ( jiji - al tau ) daca era la Dinamo , ai fi renuntat sa mai tii cu Dinamo ?
La cum mergeau lucrurile la Steaua , a fost necesar sa apara unul ca el !
Minte - mai putina , insa bani se pare ca are !
:D
stai tu linistit frate ca daca era asa prost cu il credeti voi nu mai ajungea acolo unde este ..poti spune incult si necivilizat asta da ..dar nu trage concluzia ca automat e un om prost ...e un om lipsit de scrupule care a ajuns acolo unde a dorit ...a fi inteligent nu presupune automat a fi si un tip cult si manierat ...asta conteaza de mediul in care traiesti si de educatia pe care o primesti de mic..ceea ce lui e clar ca i au lipsit din plin dar dupa cum il vad eu crede ma ca nu e prost deloc ...

vasile314tzurka
17th December 2003, 08:34
..dupa parerea mea nu s a apucat de antrenorat pt ca s a lasat prostit de cineva ..s a apucat deoarece e un om care iubeste fotbalul cu adevarat,care toata viata si-a dedicat o fotbalului si care nu poate trai fara fotbal..cel putin a avut decenta sa se lase de fotbal atunci cand era in glorie si nu a asteptat sa il fluiere publicul ca sa plece..a se vedea popescu care si a pus o pata neagra pe cariera-i stralucita prin venirea la dinamo..poate cea mai proasta alegere a carierei sale..dar daca nu ai jucat fotbal constant si crezi ca doar uitandu te si tu la un meci la tv din cand in cand poti sa spui ca intelegi fenomenul fotbalistic atunci n ai sa intelegi niciodata alegerea facuta de gica hagi!

nu de antrenorat era vorba, ci de talk-show-urile in care aparea pe-un cal alb si mai ales vorbea. nimeni nu l-a pus decit don giovani.

pele crezi ca nu iubeste fotbalul? crezi ca nu i s-a dedicat? crezi ca antrenoratul cu ifose, ca asta e pina la urma repezitul la nationala fara nici macar vreo experienta anterioara, este singura cale? de ce nu se ocupa de o campanie pentru infiintarea mai multor centre de copii si juniori? asta e o problema vitala.

daca e vorba de decenta vezi ultimile lui meciuri la nationala. crezi ca mai mare e rusinea ca gica popescu sa vina la dinamo, decit ruperea piciorului unui adversar cu o talpa demna de toata "lauda"?

Utilizator
17th December 2003, 09:07
Vaz ca aparu p-aci un om nervos Lylytyger, simpatic de altfel in revolta lui impotriva romanilor de “rea credinta” ce au atacat persoana Majestatii Sale.
Vasile ti-a raspuns deja, dar o repet si eu pentru ca m-ai citat: ceea ce am scris reprezinta deziluzia mea in fata unui mare talent fotbalistic care se compromite prin manifestarea publica a lipsei sale de educatie. Cand m-am referit la educatie nu pretindeam sa devina doctor in stiinte ci sa aiba bunul simt ai celor 7 ani de-acasa (din pacate anii astia se tot reduc). Cu atat mai mult cu cat, am spus-o, are pretentia de absolvent de studii superioare. Si cu atat mai mult cu cat abuzeaza cu prezenta in as-media pe post de “intelept” al fotbalului. Daca avea putina modestie isi pastra aura de mare jucator.
Probabil ca daca Hagi pornea cuminte in cariera de antrenor, asa cum au facut-o alti colegi de generatie, aveam toata stima pentru el si chiar as fi simtit nevoia sa-l sustin ca si tine. Din pacate atunci cand pornesti cu fumuri si asculti sfaturile Becalilor, alte etaloane de valoare pentru multa lume, nu ai cum sa fii simpatic.
Dupa ce esueaza la Nationala (primul loc de munca pentru antrenorul Hagi) in loc sa taca malc si sa o ia mai de jos, tot el este cel cu gura mare si se baga ca orbetele intr-o aventura gen Bursaspor unde iar esueaza si iarasi din vina altora, atunci da-mi voie sa spun despre el ca nu are caracter si bun-simt.
Faptul ca mentinerea lui pe un piedestal este un pericol pentru cei ce-l iau drept model este dovedit din plin de modul de manifestare al lui Lylytyger.

Acelasi lyly vorbeste despre Hagi conducatorul campaniilor de la turneele finale CM si CE. Imi displace sa ma repet, dar iti reamintesc totusi ca: Hagi a beneficiat de colegi de echipa unul si unul (inclusiv de la Steaua, echipa ta favorita), in afara turneului final din SUA unde a facut cateva meciuri de exceptie (ca dealtfel si Ilie Dumitrescu si Raducioiu) in rest n-a fost atat de stralucit la Nationala. Au fost ani buni in care Hagi n-a facut mare lucru la Nationala, dar tu n-ai de unde sa stii, erai mic pe-atunci. Oricum, ca sa nu fiu interpretat gresit, il respect pe Hagi ca jucator a fost mare, dar ca om si ca antrenor mai are de demonstrat multe pana sa pot spune ca are valoare.

Lylytyger a spus: “stai tu linistit frate ca daca era asa prost cu il credeti voi nu mai ajungea acolo unde este ..poti spune incult si necivilizat asta da ..dar nu trage concluzia ca automat e un om prost ...e un om lipsit de scrupule care a ajuns acolo unde a dorit ...a fi inteligent nu presupune automat a fi si un tip cult si manierat ...asta conteaza de mediul in care traiesti si de educatia pe care o primesti de mic..ceea ce lui e clar ca i au lipsit din plin dar dupa cum il vad eu crede ma ca nu e prost deloc ...”

Nu e prost, nu e cult sau manierat, dar nu crd ca e nici prea inteligent daca a facut greselile pe care le-a facut in mod constant in ultimii 3-4 ani. A ajuns unde este pentru ca a fost un jucator bun si un om chivernisit, apropae zgarcit, care a stiut sa “tina” de bani. Dovezi de inteligenta n-a aratat. Nici macar ca antrenor, subiectul discutiei pe acest topic.

ieppy
17th December 2003, 09:37
Utilizator, ultima parte a lui lyly cred ca se referea la Becali

vasile314tzurka
17th December 2003, 09:42
stai tu linistit frate ca daca era asa prost cu il credeti voi nu mai ajungea acolo unde este ..poti spune incult si necivilizat asta da ..dar nu trage concluzia ca automat e un om prost ...e un om lipsit de scrupule care a ajuns acolo unde a dorit ...a fi inteligent nu presupune automat a fi si un tip cult si manierat ...asta conteaza de mediul in care traiesti si de educatia pe care o primesti de mic..ceea ce lui e clar ca i au lipsit din plin dar dupa cum il vad eu crede ma ca nu e prost deloc ...

a avea bani si a profita de relatii dubioase nu inseamna inteligenta. prostia se vede dupa cum se bazeaza pe banii lui si crede ca doar avind foarte multi poate rezolva orice.

ieppy
17th December 2003, 09:52
...si ia zi mi tu ieppy ca se pare ca le stii pe toate ..unde mai exact am afirmat eu ca gigi becali ar fi asa si pe dincolo...sau se pare ca te baga si si tu in seama ca sa nu adormi -daca vrei sa obiectezi cu ceva mai bine ai citi ce am scris si pe urma sa vorbesti ;deocamdata asa oier cu o fi investeste la steaua asa ca eu personal nu am de ce sa l vorbesc de rau chiar daca nu i genul de om pe care as vrea sa l am prieten (referitor la caracterul si comportamentul sau)iar ceea ce am spus despre hagi e adevarat:italia 90' ;sua94';franta98'si ce 2000!!scuze ca nu ti am raspuns pana acum am fost plecat-mai ai ceva de obiectat???ca vad ca esti tare suparat pe viata si pe steaua in general..probabil esti rapidist !!!

Sa vedem ce avem de discutat aici. Nu esti de mult aici asa ca o sa afli in curand ca le stiu pe toate :p .Nu ai spus nicaeri ca jiji e cel mai tare insa dupa cum postai despre Hagi mi-am inchipuit care este parerea ta despre oier. Referitor la cm mondiale ai gresit in doua situatii: la 4 mondiale nu am fost, ci la 3 mondiale si 2 europene(ai uitat de 96). De obiectat am mereu cate ceva. Jignirea cu rapidist o iau ca o greseala de incepator, care se scuza.




stai tu linistit frate ca daca era asa prost cu il credeti voi nu mai ajungea acolo unde este ..poti spune incult si necivilizat asta da ..dar nu trage concluzia ca automat e un om prost ...e un om lipsit de scrupule care a ajuns acolo unde a dorit ...a fi inteligent nu presupune automat a fi si un tip cult si manierat ...asta conteaza de mediul in care traiesti si de educatia pe care o primesti de mic..ceea ce lui e clar ca i au lipsit din plin dar dupa cum il vad eu crede ma ca nu e prost deloc ...


Un om prost este oricum ai vedeau-o. Pai un om inteligent ar stii cum sa reactioneze in diferite situatii, pe cand el nu stie decat sa injure si sa jigneasca cum se enerveaza. Chiar ca "dastept". A fi inteligent nu inseamna a fi cult si manierat, dar ce spui de modest, cu picioarele pe pamant, cinstit? Eu ma axez pe ultimul termen. Da dragilor cuvantul cinstit dacase pronunta in fata lui jiji fuge ca o prostituata din biserica(un vechi proverb, nu stiu exact de unde l-am invatat). Dupa ce ca a furat si e clar ca a furat de la armata voi veniti si spuneti ca baga bani in echipa si vezi Doamne de aia nu puteti sa il injurati ca e prost. Noi la Dinamo ii injuram pe conducatori cand se fac de kk. Am o intrebare: exista posibilitatea ca ovatiile pe care le primeste jiji de la galerie sa aiba de a face cu bodyguarzii lui de acolo?

vasile314tzurka
17th December 2003, 10:00
A fi inteligent nu inseamna a fi cult si manierat, dar ce spui de modest, cu picioarele pe pamant, cinstit? Eu ma axez pe ultimul termen. Da dragilor cuvantul cinstit daca se pronunta in fata lui jiji fuge ca o prostituata din biserica(un vechi proverb, nu stiu exact de unde l-am invatat). Dupa ce ca a furat si e clar ca a furat de la armata voi veniti si spuneti ca baga bani in echipa si vezi Doamne de aia nu puteti sa il injurati ca e prost. Am o intrebare: exista posibilitatea ca ovatiile pe care le primeste jiji de la galerie sa aiba de a face cu bodyguarzii lui de acolo?

inteligenta nu are legatura cu cinstea, care nu depinde doar de zestrea genetica, ci si de mediul cultural din care face parte. un poate fi imoral sau amoral. cazul de fata este in legatura cu primul termen.

ovatiile au legatura cu bacsisul.

ieppy
17th December 2003, 10:02
Lasa bacsisul ca toate galeriile primesc banii de la club. Este cunoscut ca in galeria Stelei a facut jiji ordine ca prea spuneau ce credeu. asa nu prea mai au ceva de zis.

vasile314tzurka
17th December 2003, 10:16
Lasa bacsisul ca toate galeriile primesc banii de la club. Este cunoscut ca in galeria Stelei a facut jiji ordine ca prea spuneau ce credeu. asa nu prea mai au ceva de zis.

a platit, caz deja notoriu. dar nici povestea cu gardienii nu e chiar inocenta... poate duecenta. se pare ca au avut ceva de impartit cu jean pavel. nu cunosc amanunte ci doar zvonuri...

lylytyger
17th December 2003, 10:58
Vaz ca aparu p-aci un om nervos Lylytyger, simpatic de altfel in revolta lui impotriva romanilor de “rea credinta” ce au atacat persoana Majestatii Sale.
Vasile ti-a raspuns deja, dar o repet si eu pentru ca m-ai citat: ceea ce am scris reprezinta deziluzia mea in fata unui mare talent fotbalistic care se compromite prin manifestarea publica a lipsei sale de educatie. Cand m-am referit la educatie nu pretindeam sa devina doctor in stiinte ci sa aiba bunul simt ai celor 7 ani de-acasa (din pacate anii astia se tot reduc). Cu atat mai mult cu cat, am spus-o, are pretentia de absolvent de studii superioare. Si cu atat mai mult cu cat abuzeaza cu prezenta in as-media pe post de “intelept” al fotbalului. Daca avea putina modestie isi pastra aura de mare jucator.
Probabil ca daca Hagi pornea cuminte in cariera de antrenor, asa cum au facut-o alti colegi de generatie, aveam toata stima pentru el si chiar as fi simtit nevoia sa-l sustin ca si tine. Din pacate atunci cand pornesti cu fumuri si asculti sfaturile Becalilor, alte etaloane de valoare pentru multa lume, nu ai cum sa fii simpatic.
Dupa ce esueaza la Nationala (primul loc de munca pentru antrenorul Hagi) in loc sa taca malc si sa o ia mai de jos, tot el este cel cu gura mare si se baga ca orbetele intr-o aventura gen Bursaspor unde iar esueaza si iarasi din vina altora, atunci da-mi voie sa spun despre el ca nu are caracter si bun-simt.
Faptul ca mentinerea lui pe un piedestal este un pericol pentru cei ce-l iau drept model este dovedit din plin de modul de manifestare al lui Lylytyger.

Acelasi lyly vorbeste despre Hagi conducatorul campaniilor de la turneele finale CM si CE. Imi displace sa ma repet, dar iti reamintesc totusi ca: Hagi a beneficiat de colegi de echipa unul si unul (inclusiv de la Steaua, echipa ta favorita), in afara turneului final din SUA unde a facut cateva meciuri de exceptie (ca dealtfel si Ilie Dumitrescu si Raducioiu) in rest n-a fost atat de stralucit la Nationala. Au fost ani buni in care Hagi n-a facut mare lucru la Nationala, dar tu n-ai de unde sa stii, erai mic pe-atunci. Oricum, ca sa nu fiu interpretat gresit, il respect pe Hagi ca jucator a fost mare, dar ca om si ca antrenor mai are de demonstrat multe pana sa pot spune ca are valoare.

Lylytyger a spus: “stai tu linistit frate ca daca era asa prost cu il credeti voi nu mai ajungea acolo unde este ..poti spune incult si necivilizat asta da ..dar nu trage concluzia ca automat e un om prost ...e un om lipsit de scrupule care a ajuns acolo unde a dorit ...a fi inteligent nu presupune automat a fi si un tip cult si manierat ...asta conteaza de mediul in care traiesti si de educatia pe care o primesti de mic..ceea ce lui e clar ca i au lipsit din plin dar dupa cum il vad eu crede ma ca nu e prost deloc ...”

Nu e prost, nu e cult sau manierat, dar nu crd ca e nici prea inteligent daca a facut greselile pe care le-a facut in mod constant in ultimii 3-4 ani. A ajuns unde este pentru ca a fost un jucator bun si un om chivernisit, apropae zgarcit, care a stiut sa “tina” de bani. Dovezi de inteligenta n-a aratat. Nici macar ca antrenor, subiectul discutiei pe acest topic.
inainte de a putea purta o discutie pe aceasta tema cu tine te as ruga mai intai sa citesti si tu ceea ce se scrie si nu numai titlul articolului ...pe urma sa ti dai cu parerea..se vede ca ai niste idei preconcepute iar orizontul tau de vedere se rezuma la un biet punct atintit spre critica

IlMILAN
17th December 2003, 13:52
:happy :happy
Ce de contre pe topicul asta. Nu cred ca Hagi e un antrenor mai prost decat majoritatea din campionatul inter, vorbesc despre stiinta jocului. Creier e drept cam duce lipsa. Eu sunt convins ca nu si-a spus ultimul cuvant in cariera de antrenor. S-a aruncat si el ca orice roman la un os mult prea mare pentru el.

P.S Eu tot nu inteleg de unde contrele astea intre voi, de unde replicile voastre cu inteligenta? credeti ca daca unul sau altul a citit o carte e mai destept ? Dupa parerea mea desteptaciunea catalogata de voi e o chestie relativa . Un om dotat intelectual, poate avea carente in cunoastere in raport cu altul mai putin dotat intelectual , dar care a citit si cules informatii din domenii mai vaste. Nu sunteti de aceeasi parere? Sau daca unul dintre voi e indragostit de literatura sau poezii e mai destept decat , sa zicem, cel care a conceput sau scris aplicatia asta,prin intermediul careia va certati voi, sau daca unul dintre voi are o cultura generala mai bogata decat celalt e mai "dastept"? Poate celalalt e stapan pe un domeniu anume. Despicati firu in patru aiurea...fiecare om are dreptul la o parere. Eu personal il apreciez pe Hagi doar pentru ceea ce a facut in teren ca jucator, desi a avut momente penibile si ca jucator.....

vasile314tzurka
17th December 2003, 19:18
:happy :happy
Ce de contre pe topicul asta. Nu cred ca Hagi e un antrenor mai prost decat majoritatea din campionatul inter, vorbesc despre stiinta jocului. Creier e drept cam duce lipsa. Eu sunt convins ca nu si-a spus ultimul cuvant in cariera de antrenor. S-a aruncat si el ca orice roman la un os mult prea mare pentru el.

P.S Eu tot nu inteleg de unde contrele astea intre voi, de unde replicile voastre cu inteligenta? credeti ca daca unul sau altul a citit o carte e mai destept ? Dupa parerea mea desteptaciunea catalogata de voi e o chestie relativa . Un om dotat intelectual, poate avea carente in cunoastere in raport cu altul mai putin dotat intelectual , dar care a citit si cules informatii din domenii mai vaste. Nu sunteti de aceeasi parere? Sau daca unul dintre voi e indragostit de literatura sau poezii e mai destept decat , sa zicem, cel care a conceput sau scris aplicatia asta,prin intermediul careia va certati voi, sau daca unul dintre voi are o cultura generala mai bogata decat celalt e mai "dastept"? Poate celalalt e stapan pe un domeniu anume. Despicati firu in patru aiurea...fiecare om are dreptul la o parere. Eu personal il apreciez pe Hagi doar pentru ceea ce a facut in teren ca jucator, desi a avut momente penibile si ca jucator.....

contrele sunt normale. vrei doar un sir de "asa e" "ai dreptate" etc.?

s-a dat clar o relativa definitie a inteligentei si nimeni nu a spus ca e totuna cu cultura.

un om poate avea carente de informatie, nu in cunoastere. sunt lucruri diferite. culegerea de informatii este similara inregistrarii pe un mediu magnetic si nu are legatura cu analiza si sinteza, procese care cer inteligenta. cumulul de informatii este inutil daca nu ai ce face cu ele.

deci?

lylytyger
17th December 2003, 19:46
:happy :happy
Ce de contre pe topicul asta. Nu cred ca Hagi e un antrenor mai prost decat majoritatea din campionatul inter, vorbesc despre stiinta jocului. Creier e drept cam duce lipsa. Eu sunt convins ca nu si-a spus ultimul cuvant in cariera de antrenor. S-a aruncat si el ca orice roman la un os mult prea mare pentru el.

P.S Eu tot nu inteleg de unde contrele astea intre voi, de unde replicile voastre cu inteligenta? credeti ca daca unul sau altul a citit o carte e mai destept ? Dupa parerea mea desteptaciunea catalogata de voi e o chestie relativa . Un om dotat intelectual, poate avea carente in cunoastere in raport cu altul mai putin dotat intelectual , dar care a citit si cules informatii din domenii mai vaste. Nu sunteti de aceeasi parere? Sau daca unul dintre voi e indragostit de literatura sau poezii e mai destept decat , sa zicem, cel care a conceput sau scris aplicatia asta,prin intermediul careia va certati voi, sau daca unul dintre voi are o cultura generala mai bogata decat celalt e mai "dastept"? Poate celalalt e stapan pe un domeniu anume. Despicati firu in patru aiurea...fiecare om are dreptul la o parere. Eu personal il apreciez pe Hagi doar pentru ceea ce a facut in teren ca jucator, desi a avut momente penibile si ca jucator.....
poate ca pana la un anumit punct iti dau dreptate ...legat de chestia cu inteligenta cred ca tu faci o confuzie intre bagajul de cunostinte si nivelul de inteligenta ...am sa incerc sa mi spun parerea mea legat de chestia asta:cultura generala sau bagajul de cunostinte al fiecaruia e ceva care se dezvolta in timp pe care o deprinzi prin exercitiu(citind , scriind etc)si care nu e legat de puterea de gandire:aceasta din urma (inteligenta) e o chestie genetica cu care te nasti(sau cu care nu te nasti)si tine de capacitatea ta de a reactiona la situatii spontane,neprevazut,imaginatie..dupa cum a spus einstein:"in procesul de gandire imaginatia e mai importanta decat nivelul de cunostinte"sau cam asa ceva...nu mai stiu exact..cred ca cam asta ai vrut sa spui si tu.dar chestia cu stapan pe un domeniu nu tine de inteligenta ci mai mult de nivelul de cunostinte in acel domeniu...un om inteligent va deprinde mult mai repede si mai logic indeletnicirile legate de un anumit domeniu decat unul mai putin dotat mental ;daca bineinteles pornesc de la acelasi nivel de cunostinte si au parte de aceleasi conditii de pregatire...acum la drept vorbind oamenii nu se nasc egali ..oricum ai privi lucrurile..legat de discutia cu hagi si eu sunt de parere ca s a facut prea mult tam tam ...da admit si am spus o si inainte ca a facut unele greseli si ca antrenor si ca jucator ..dar hai sa fim rezonabili ..spuneti mi mie pe unu care sa fi fost ideal...motivul pentru care am intervenit in discutie a fost ca m a deranjat faptul in care se vorbea despre el ..fie ca unora dintre voi nu le convine sau nu a fost totusi cel mai valoros jucator pe care l-am avut ..si mai jenant este faptul ca acum incercti sa i contestati pana si acest lucru (fraze de genul "a beneficiat de colegi valorosi ";si care i problema ati fi vrut sa joace singur contra 11 sau ce;si oricat de valorosi au fost colegii el a fost totusi capitanul incontestabil sau "mai avea unele sclipiri dar avea si destule momente in care nu facea nimic" asta presupun ca a spus o unul care habar nu are de rolul pe care un numar 10 o are pe teren:acela de a coordona atacul si de a genera fazele care vor desface apararea adversarilor;normal ca avea si astfel de momente ;ce zidane joaca mereu perfect sau maradona sau Toti sau nedved sau gigs sau platini sau ...ca numar zece nu poti sa joci mereu perfect este imposibil ..presiunea si randamentul care se asteapta de la tine ca coordonator de joc sunt mai mari decat cele ale colegilor de echipa..e normal ca atunci cand adversarii sunt peste echipa ta si nu prea primesti baloane nu prea ai ce sa faci...daca mai prinzi si o zi proasta atunci totul s a terminat..va sfatuiesc sa va mai uitati odata la meciurile lui de la echipa nationala ,de la steaua ,real sau galata sau barcelona sau brescia(in caz ca ati vazut vreunu' ca nu prea s ar spune)si pe urma sa criticati cu atata nonsalanta..da inca nu e un antrenor stralucit ,pot spune e chiar unul mediocru (inca mai are timp sa confirme e tanar pt un antrenor)dar ca jucator nu merita sa va luati de el ..macar si pentru faptul ca mai presus de persoana sa el reprezinta mitul fotbalului romanesc-"MARADONA DIN CARPATI"

lylytyger
17th December 2003, 19:51
poate ca pana la un anumit punct iti dau dreptate ...legat de chestia cu inteligenta cred ca tu faci o confuzie intre bagajul de cunostinte si nivelul de inteligenta ...am sa incerc sa mi spun parerea mea legat de chestia asta:cultura generala sau bagajul de cunostinte al fiecaruia e ceva care se dezvolta in timp pe care o deprinzi prin exercitiu(citind , scriind etc)si care nu e legat de puterea de gandire:aceasta din urma (inteligenta) e o chestie genetica cu care te nasti(sau cu care nu te nasti)si tine de capacitatea ta de a reactiona la situatii spontane,neprevazut,imaginatie..dupa cum a spus einstein:"in procesul de gandire imaginatia e mai importanta decat nivelul de cunostinte"sau cam asa ceva...nu mai stiu exact..cred ca cam asta ai vrut sa spui si tu.dar chestia cu stapan pe un domeniu nu tine de inteligenta ci mai mult de nivelul de cunostinte in acel domeniu...un om inteligent va deprinde mult mai repede si mai logic indeletnicirile legate de un anumit domeniu decat unul mai putin dotat mental ;daca bineinteles pornesc de la acelasi nivel de cunostinte si au parte de aceleasi conditii de pregatire...acum la drept vorbind oamenii nu se nasc egali ..oricum ai privi lucrurile..legat de discutia cu hagi si eu sunt de parere ca s a facut prea mult tam tam ...da admit si am spus o si inainte ca a facut unele greseli si ca antrenor si ca jucator ..dar hai sa fim rezonabili ..spuneti mi mie pe unu care sa fi fost ideal...motivul pentru care am intervenit in discutie a fost ca m a deranjat faptul in care se vorbea despre el ..fie ca unora dintre voi nu le convine sau nu a fost totusi cel mai valoros jucator pe care l-am avut ..si mai jenant este faptul ca acum incercti sa i contestati pana si acest lucru (fraze de genul "a beneficiat de colegi valorosi ";si care i problema ati fi vrut sa joace singur contra 11 sau ce;si oricat de valorosi au fost colegii el a fost totusi capitanul incontestabil sau "mai avea unele sclipiri dar avea si destule momente in care nu facea nimic" asta presupun ca a spus o unul care habar nu are de rolul pe care un numar 10 o are pe teren:acela de a coordona atacul si de a genera fazele care vor desface apararea adversarilor;normal ca avea si astfel de momente ;ce zidane joaca mereu perfect sau maradona sau Toti sau nedved sau gigs sau platini sau ...ca numar zece nu poti sa joci mereu perfect este imposibil ..presiunea si randamentul care se asteapta de la tine ca coordonator de joc sunt mai mari decat cele ale colegilor de echipa..e normal ca atunci cand adversarii sunt peste echipa ta si nu prea primesti baloane nu prea ai ce sa faci...daca mai prinzi si o zi proasta atunci totul s a terminat..va sfatuiesc sa va mai uitati odata la meciurile lui de la echipa nationala ,de la steaua ,real sau galata sau barcelona sau brescia(in caz ca ati vazut vreunu' ca nu prea s ar spune)si pe urma sa criticati cu atata nonsalanta..da inca nu e un antrenor stralucit ,pot spune e chiar unul mediocru (inca mai are timp sa confirme e tanar pt un antrenor)dar ca jucator nu merita sa va luati de el ..macar si pentru faptul ca mai presus de persoana sa el reprezinta mitul fotbalului romanesc-"MARADONA DIN CARPATI"
prin numarul zece ma refeream la rolul conducatorului de joc nu la faptul ca toti jucatorii pe care i am insirat ar avea numarul 10 pe tricou!!!

vasile314tzurka
17th December 2003, 21:02
va sfatuiesc sa va mai uitati odata la meciurile lui de la echipa nationala ,de la steaua ,real sau galata sau barcelona sau brescia(in caz ca ati vazut vreunu' ca nu prea s ar spune)si pe urma sa criticati cu atata nonsalanta..da inca nu e un antrenor stralucit ,pot spune e chiar unul mediocru (inca mai are timp sa confirme e tanar pt un antrenor)dar ca jucator nu merita sa va luati de el ..macar si pentru faptul ca mai presus de persoana sa el reprezinta mitul fotbalului romanesc-"MARADONA DIN CARPATI"

nimeni nu a negat meritele lui in teren. daca ai fi citi alte mesaje ale mele ai fi vazut ca il consider pe el nu pe piturca cel care a adus nationala la ultimul turneu international. asta nu inseamna sa ii trec cu vederea scaderile si mai ales lipsa de masura. comparatia cu maradona a fost frumoasa inainte ca maradona sa devina un terminat pe propria-i mina. as fi preferat sa fie comparat cu pele.

astept sa vina de la real si sa vad ce echipa va lua si ce va face cu ea. intrebarea e de ce a preferat bursa in loc de farul?

lylytyger
17th December 2003, 21:15
nimeni nu a negat meritele lui in teren. daca ai fi citi alte mesaje ale mele ai fi vazut ca il consider pe el nu pe piturca cel care a adus nationala la ultimul turneu international. asta nu inseamna sa ii trec cu vederea scaderile si mai ales lipsa de masura. comparatia cu maradona a fost frumoasa inainte ca maradona sa devina un terminat pe propria-i mina. as fi preferat sa fie comparat cu pele.

astept sa vina de la real si sa vad ce echipa va lua si ce va face cu ea. intrebarea e de ce a preferat bursa in loc de farul?
as incerca sa ti raspund eu la intrebare:cred ca nu a vrut sa vina in romania tocmai datorita socului avut dupa ce a pierdut calificarea la cm cu nationala ....nu cred ca ar fi suportat sa fie huiduit de proprii lui concetateni..si mai e si chestia cu "mitica cel mare" si toti trepadusii astyia de la liga..care-s o banda de lichele hraniti cu cascaval comunist!!!

vasile314tzurka
17th December 2003, 21:18
as incerca sa ti raspund eu la intrebare:cred ca nu a vrut sa vina in romania tocmai datorita socului avut dupa ce a pierdut calificarea la cm cu nationala ....nu cred ca ar fi suportat sa fie huiduit de proprii lui concetateni..si mai e si chestia cu "mitica cel mare" si toti trepadusii astyia de la liga..care-s o banda de lichele hraniti cu cascaval comunist!!!

tocmai din cauza asta nu as fi acceptat sa fiu antrenor. gasea peste capul lui sandu si dragomir, doua lichele, la uefa sau fifa post de ambasador onorific unde putea sa faca mai mult pentru noi.

lylytyger
17th December 2003, 22:26
lasa mah ca doar n or fi nemuritori si jigodiile astea ...cat sa mai stea acolo??5-6 poate ...cel mult 10 nuh???

IlMILAN
18th December 2003, 10:25
lylytyger , nu am facut nici o confuzie, am vazut doar pe niste contre stupide legate de intelect si cultura, si nu am putut sta deoparte , poate nu m-am exprimat cum trebuie insa ati inteles voi... :D

In ce-l priveste pe Hagi nu-l mai apara atata ...nu l-a acuzat nimeni de perioada in care era fotbalist, daca ar face cineva acest lucru nu merita sa discuti cu el...
Hagi a dovedit ca e roman pana la urma, a vrut sa ajunga sus fara prea mult efort. El nu mai este sus, ca a terminat-o cu fotbalul ca jucator. Acum ca antrenor e la inceput. Parerea mea personala: el a acceptat Bursa pentru a face ce o facut Lucescu cu Besiktasi, stiind ca el e foarte iubit in Turcia. E iubit dar nu ajunge, mai trebuie sa stii cum sa iei oamenii ... Iar Lucescu e unde e ,prin munca , prin muca, prin munca ...Hagi a dat cu capul de doua ori si cred isi va reveni. Eu unul nu-i pun in carca barajul cu Slovenia. Acolo jucatorii din teren au fost ciumeti. El a aliniat cel mai bun 11.

Nu mai conteaza acum....Numai bine ....

Swordlord
19th December 2003, 03:28
Eu tin si-acum cu Galatasaray din Turcia, chiar daca Lucescu si Pancu sunt la Besiktas. Banuiesc ca m-am obisnuit, si mi-e greu sa ma schimb. :cool:

vasile314tzurka
19th December 2003, 10:33
lasa mah ca doar n or fi nemuritori si jigodiile astea ...cat sa mai stea acolo??5-6 poate ...cel mult 10 nuh???

daca as putea sa intrevad un termen... din pacate nu-s numai ei doi. e toata sleahta.

Vadim
20th December 2003, 10:57
Terim este un zero ca antrenor. Daca iese din Turcia vine inapoi impachetat, asa cum a plecat. Insa, acasa la el are mare sustinere, s-a vazut si acum cand sefii de la Galata i-au acordat sprijinul.

Mi-a placut la el ca i-a pus pe romani sa vina mai devreme la antrenamente :)

FatFrumos
21st December 2003, 17:20
pai se vede ca nici sesonul acesta nu ia titlu parca vad ca tot Lucescu il ia....

Swordlord
21st December 2003, 21:03
A slabit mult Galatasaray. Daca n-au fost in stare sa elimine pe Real Sociedad, cu care celelalte echipe spaniole sterg pe jos...
Poate la anul!

FatFrumos
25th December 2003, 00:43
de unde stii ca Ganea poate salva echipa si asa a jucat la acelasi still cu Stuttgard ii aruncau mingiile in fata si el dadea goluri......

FatFrumos
25th December 2003, 01:30
nu i se potriveste stilul italian ci tot cel spaniol joaca mai liber nu stresat

Vadim
26th December 2003, 17:04
Faptul ca Ganea a ajuns la Wolves, acolo unde Adrian Ilie a fost refuzat elegant, spune ceva. Nu ai cum sa sti daca va retrograda. Oricum, important este ca joaca in Anglia, daca se remarca poate prinde o echipa mai buna. La Steaua sau oriunde in Romania poate veni oricand, daca nu mai are unde pleca in afara. Eu cred ca a facut bine.

Dica a refuzat Eintraht, dar a facut un pas in fata la Steaua. Pentru Ganea, ar fi fost un pas in spate.

ricky
26th December 2003, 19:39
Managerul echipei ENERGIE COTTBUS n-a ascuns faptul ca este interesat de achizitionarea lui DORINEL MUNTEANU !
Uf !
De cind trebuia DORINEL sa faca acest pas !

Sa speram ca dorinta lui de a (mai !) juca fotbal este mai mare decit "ochiul dracului" !

Sergio
26th December 2003, 22:08
Dica a refuzat Eintraht, dar a facut un pas in fata la Steaua. Pentru Ganea, ar fi fost un pas in spate.

Daca mergea la Eintracht facea un pas si mai mare inainte. Oricum, din cate am inteles nu a fost multumit de cat ofereau nemtii, ori la Ganea nu se pune problema asta.

uti2102
26th December 2003, 22:49
Nu-s deloc de acord ca Dica ar fi facut un pas mare la Eintracht. Echipa se chinuie shi mai mult ca sigur va retrograda. Daca pleca patzea ca alde Roshu, Catalin Munteanu sau Denis Serban (vandutzi aiurea de Steaua tocmai cand ar fi fost nevoie de ei - mama lui de Viorel Paunescu). Asha, la Steaua, Dica are shansa sa joace in meciuri importante (de tipul celor cu Liverpool) shi poate chiar sa evolueze in Champions League. In plus, plecand la Eintracht, ar fi ieshit din prim-plan shi probabil ar fi pierdut shi echipa natzionala.....Despre Ganea, probabil daca va retrograda Wolves el va rupe contractul shi va cauta iar alta echipa........

Sergio
27th December 2003, 00:48
Oricat de patrioti am fi, trebuie sa recunoastem ca nu se compara campoinatul nostru cu cel nemtesc, indiferent de echipe. La asta m-am referit cand am spus ce am spus despre Dica. Dar tu fiind stelist, vezi atlfel lucrurile probabil. :)

nr.zece
27th December 2003, 09:59
daca ar fi venit la steaua, ar fi avut probleme cu piturca, ganea nu este tocmai un mielusel, iar piti este foarte temperamental.
sa nu mai vorbim de jucatorii stelisti care sunt deja un grup si ar fi trebuit sa scoata pe cineva din lot.

MaPaX
28th December 2003, 00:08
Atacantul de 29 de ani, Ionel Ganea a semnat un contract pana in vara cu echipa Wolverhampton, care se afla pe ultimul loc in Premier League.
Costel Galca a semnat un contract cu echipa din Segunda División, Unión Deportiva Almería, care este pe locul 7 la 4 puncte de locul 3 de unde se poate promova.

ricky
28th December 2003, 11:25
Da !
Desi nu sint adeptul unor astfel de transferuri, il pot intelege pe GANEA : "MAI BINE ULTIMUL DIN ORAS DECIT IN...MOCIRLA DIVIZIEI A !"

Cu siguranta ca GANEA, daca isi va arata valoarea, nu va prinde campionatul urmator la Wolverhampton.

SUCCES GANEA !

MaPaX
28th December 2003, 16:46
Da cred ca va putea salva echipa de la retrogradare si sper ca meciurile echipei Wolves sa fie transmise la TV Sport

baubau
29th December 2003, 14:50
S-ar putea sa scape de la retrogradare sunt 4 echipe cu acelasi punctaj...dar nu cred ca datorita lui Ganea

DRAGOS
29th December 2003, 16:22
S-ar putea sa scape de la retrogradare sunt 4 echipe cu acelasi punctaj...dar nu cred ca datorita lui Ganea


Oricum, prezenta lui in primul 11 va cantari destul de mult mai ales ca joaca pe postul de atacant!!!

uti2102
29th December 2003, 18:52
Bine zis frozen. Caracterul lui Ganea se cam bate cap in cap cu caracterul lui Pitzurca....Pana la urma a ieshit bine totushi. Nu pleaca nici Raducanu! :evil:

ricky
29th December 2003, 19:22
Am mai spus-o pe undeva :p : nu prea sint de acord cu transferurile de acest gen !
DICA insa ar fi avut sansa de a iesi din MOCIRLA diviziei A !

Daca intr-adevar are valoare, cu siguranta nemtii nu l-ar fi lasat acasa !

Cit priveste salariul...
Fratii KLITSCHKO, boxerii ucrainieni, necunoscuti in USA, au inceput sa boxeze (in USA) pe prime de...5000 $ !!!
Intrebati-l pe DOROFTEI daca s-ar fi dus la...cintar pentru suma asta ! :p

ricky
29th December 2003, 19:25
GANEA TREBUIE lasat pe margine sa "fiarba" !
Nu-l vad in primul 11 !
Nu e jucator de 90 min !
MAGATH, de la STUTTGART, a stiut sa scoata din el mai mult de 100 % !

Mariusmadmax
30th December 2003, 06:49
Ganea la Steaua , era bine - ca este un atacant pur singe .
era rau - ca e putin scrintit , si Piturca are regulile lui , in care Ganea nu se putea incadra .

uti2102
30th December 2003, 13:06
DICA insa ar fi avut sansa de a iesi din MOCIRLA diviziei A !
Daca intr-adevar are valoare, cu siguranta nemtii nu l-ar fi lasat acasa !


Nu shtiu daca eshti la curent : Eintracht se chinuie pe toate planurile ! Atat financiar cat shi sportiv. Asha ca nu prea i-au oferit lui Dica ceea ce-shi dorea...Nici financiar, nici fotbalistic......Inca o data - de vazut cazurile Rosu, Catalin Munteanu sau Denis Serban. Atzi mai auzit de ei?! Io nu.

Mariusmadmax
30th December 2003, 20:48
Asa e , Alpopa .
Au plecat la lupta ... si n-au mai venit !
:(

Mariusmadmax
31st December 2003, 05:49
Ganea , a cam spus in fotbal ce avea de spus .
Despre el , vom auzi ce prostii a mai facut .
Atit .

DRAGOS
31st December 2003, 10:39
Vad ca nu prea aveti o parere buna despre el!!!!

Mariusmadmax
31st December 2003, 18:32
Ca jucator , inca , este un atacant f bun , chiar la 30 de ani cit are acum .
Caracterul lui , insa , l-a impiedecat sa aiba o cariera mai buna .

Mariusmadmax
31st December 2003, 19:02
Vasile 314 turca , nu cumva esti Victor Piturca ( 47 ANI , BUCURESTI , cult etc ) ?
Hagi nu a prea contribuit la calificarea la Euro 2000 .
Ca s-a retras , si era suparat pe Piturca , la ordinele lui fecali - impresaru .
A revenit pe final , cred ca in doua jocuri .
Cu Ungaria , pe care o bateam si fara stranieri ( chiar daca meciul acela avea o incarcatura psihologica URIASA - nu-i batusem niciodata pina atunci , dar erau f slabi ) , si Portugalia ( in Romania ) cind oricum egal isi doreau amindoua echipele .
Sper , pentru Hagi , sa ajunga un antrenor bun .
Acum nu este .
Cred ca daca Mircea Lucescu l-ar fi luat secund citiva ani , ar fi avut alte sanse .
Da' nu , el este regele , a vrut sa inceapa de sus , CA SA AIBA DE UNDE PICA .

FatFrumos
1st January 2004, 08:22
Munteanu poate sparge recordul lui Hagi dar nu poate ajunge la performanta lui niciodata cu toate ca a muncit foarte mult pentru nationala e mai bine sa lase tinere talente cu toate ca nu sint buni ca el dar au sansa sa ajunga mai buni cit a fost el asta normal ar fi si idea de a intineri nationala......

DRAGOS
1st January 2004, 15:04
Daca eu as fi fost antrenor la Sttugard l-as fi titularizat la fiecare meci!!! Pacat ca a plecat de acolo. Si-ar fi putut incheia cariera la echipa germana!!! In ultimul sezon la Sttugard a marcat 8 goluri (parca) desi a fost rezerva de fiecare data si acest lucru demonstreaza ca era un jucator important pt. echipa!!!

N0_NaM3
1st January 2004, 22:13
Nu cred ca poate scapa wolverhampton de retrogradare..cu tot cu ganea..

ricky
2nd January 2004, 12:10
Numele Dorinel Munteanu
Pozitia Mijlocas
Nr. de pe tricou 8
Data nasterii 25.06.1968
Localitatea Gradinari (Romania)
Inaltime 1,70 m
Greutate 72 kg

Echipele la care a jucat 1. FC Köln, Cercle Brügge, Dinamo Bucuresti, Inter Sibiu, FC Olt, CSM Resita, FC Bosca, FC Oravita

Jocuri/goluri in BUNDESLIGA 198/22

Din care, pentru WOLFSBURG 101/11

Echipa NATIONALA/ goluri 115/18



Porecla Munti

Hobby: Pescuit, vinatoare

Stare civila Casatorit cu Simona, fiica Bianca (12)

Animale de casa Ciine

Joaca fotbal din 1984




Cei mai indragiti colegi de camera Frank Greiner, Martin Petrov

Bautura preferata Suc de mere si...bere

Ziarul preferat Toate, de sport

Loc de concediu preferat Cote d´Azur (Franta)

Filmul preferat Toate

Actorul preferat Jean Claude van Damme

Echipa simpatizata Juventus Torino

Campioana 2003/2004 ? FC Bayern München

Tipp, WOLFSBURG ? Loc 4-6

Pancone
10th January 2004, 02:16
Pancu e MAGIC !

copilul1
14th January 2004, 09:52
Joc fotbal in sala intr-o liga N.A.S.L. si chiar azi am discutat cu un pusti american de vreo 19 ani,si culmea si-a amintit de mondialul din '94,cam toate nationalitatile de aici il stiu pe Hagi,de la mexicani,columbieni,argentinieni si
citiva brazilieni la toti europenii si americanii cu care am discutat pe tema asta,
deci neconsiderind viata lui privata care nu prea intereseaza pe cineva,Hagi a fost un fenomen si singurul motiv care l-a impiedicat sa se remarce ca un Ronaldo sau Zidane este faptul ca a trait in comunism la inceputul carierei si i-a fost greu sa se adapteze sistemului vestic de gindire,fapt care a contat in viata lui ca fotbalist.Ca om nu-l stiu dar presupun ca la banii lui este destul de stilat,si nu-l prea vad sa fie japita ca aia din FRF...Oricum este usor de criticat din afara
daca a-ti jucat vreunul fotbal v-ati da seama la ce nivel a fost(cupa uefa,intercontinentala)meritul ii apartine in proportie de 99%.Aici in state Magic Johnson a avut un talk show si mai analfabet ca el n-am prea vazut,dar faima lui este mai importanta decit IQ-ul,si de la 10 milioane in sus poti sa-ti angajezi un speaker cum are Bush la White House,dupa care nu mai este nevoie sa articulezi absolut nimic.

Utilizator
14th January 2004, 12:52
Hagi a fost un mare fotbalist, semnele de intrebare se pun in legatura cu drumul ales de el ca antrenor si modul in care se comporta. Pentru un mare sportiv conteaza mai putin bagajul cultural, dar atunci cand esti o personalitate publica si un model pentru multi, cazul lui, trebuie sa te cenzurezi cu atentie. Iar ca antrenor nu a demonstrat nimic pana acum, a riscat mult pornind de sus si a pierdut prima batalie. Personal ii doresc succes, da daca nu face ceva ucenicie pe langa un antrenor bun ii va fi greu. Se pare ca si-a dat si el seama de asta si s-a mai calmat. Chiar mi-ar place sa reuseasca, ceea ce i-ar schimba si mentalitatea in mod cert.

ieppy
17th January 2004, 13:47
Consider ca e momentul sa discutam si despre Adrian Ilie. De vreo 2 ani nu prea aveam ce discuta insa acum ca sa transferat la Besiktas unde il va avea ca antrenor pe Lucescu, sper sa isi revina. Se stie ca Lucescu face minuni cu jucatori asa zisi terminati, credeti ca va face minuni si cu Ilie?

DRAGOS
17th January 2004, 17:47
Victorie senzationala pe teren propriu a echipei lui Ganea impotriva lui Man. United!!!!
Scor: 1-0
Gol inscris de Kenny Miller in min. 67. In minutul 84 Ganea a primit cartonas galben (probabil pt. tragere de timp :D :p ).

ady_azzuro
17th January 2004, 19:03
Victorie senzationala pe teren propriu a echipei lui Ganea impotriva lui Man. United!!!!
Scor: 1-0
Gol inscris de Kenny Miller in min. 67. In minutul 84 Ganea a primit cartonas galben (probabil pt. tragere de timp :D :p ).

Dragos, am mai postat eu o data stirea aia pe forumul lui Man Utd...
Nu ghicishi de ce a luat Ganea cartonas galben :happy
A luat cartonasul galben din cauza unui fault grosolan asupra unui jucator de la Manchester :)

MaPaX
17th January 2004, 20:39
L-a faultat pe mijlocasul portughez Cristiano Ronaldo!
N-aveti televizoare in Kuwait? :)

ady_azzuro
17th January 2004, 20:43
De unde naiba sa avem televizoare aici, la saracia care e in Kuweit, mare ar fi mirarea...:happy
Nici macar nu mai stiu cum arata unul, poate mi-l descrii tu :)

ady_azzuro
17th January 2004, 20:49
Totul depinde numai de Adi Ilie, daca el va fi serios si se va tine de treaba, va reusi, parerea mea e ca nu isi va reveni...tot la stadiul asta va ramane...mi-ar place sa ma contrazica.

DRAGOS
18th January 2004, 18:56
Hai, lasati glumele!!!!
Sa speram ca se salveaza Wolves de la retrogradare. E la mare lupta cu Leeds pt. ultimul loc. Deocamdata Leeds e lanterna rosie dar nu as vrea sa retrogradeze nici ei.

DRAGOS
18th January 2004, 19:05
Excelent "re"debut pentru Viorel Moldovan la echipa sa de club, FC Nantes.
2 goluri in primele doua meciuri oficiale: primul din penalty in Cupa Ligii cu Le Mans si al doilea in campionat cu Ajaccio!!!

ady_azzuro
18th January 2004, 20:17
Pai aia nu, aia nu, atunci cine o sa retrogradeze? 3 trebuie sa cada, altfel nu se poate :)

Ravelly
19th January 2004, 00:17
Nu cred ca va face fata cu brio rigorilor din campionatul englez...din pacate se pare (parerea mea) ca a inceput sa i se "termine benzina", si asta in ciuda varstei inaintate. Poate a facut greseala sa se duca si la turci...
Oricum imi doresc totusi sa reuseasca

raduia82
20th January 2004, 15:32
Ma bucur foarte mult ca Adrian Ilie a ajuns la Besiktas Istanbul sub comanda lui Mircea Lucescu care va reusi cred eu ca in scurt timp sa-l readuca la forma care l-a consacrat si va avea evolutii foarte bune precum cele care i-au adus renumele de cobra si sper ca pana in debutul campaniei de calificare la campionatul mondial din 2006 sa revina cu succes in nationala ca sa fie o mare concurenta pe postul de atacant :ok:

DRAGOS
20th January 2004, 15:36
Sa vedem ce-o sa faca!!!
Deocamdata nu a fost titular in nici un meci!!!

ady_azzuro
20th January 2004, 20:41
Pai nu are loc de Iversen, il stiti voi....cel care ne-a bagat golul in Ghencea, spre final de meci, Romania 0-1 Norvegia :mad:

gabilove
20th January 2004, 22:28
hagi a semnat cu galatasaray

vasile314tzurka
21st January 2004, 10:35
hagi a semnat cu galatasaray

ce?

IlMILAN
21st January 2004, 10:43
:happy :happy :happy
Asta a fost tare ....
Go On gabilove :p

DRAGOS
21st January 2004, 13:52
Duel mare intre cei doi!!!
Sa speram ca va castiga Ganea. Un fel de razbunare.

Vadim
21st January 2004, 19:33
Dorinel a ramas in Germania. A reusit sa ne mute la Cottbus.

http://www.onlinesport.ro/Html/Fotbal/Romania/stranieri/520.shtm

MaPaX
21st January 2004, 20:22
Imi pare bine ca nu s-a dus la Steaua!

Ravelly
21st January 2004, 22:16
Ce sa faca in mocirla de pe Steaua?

Mariusmadmax
22nd January 2004, 04:32
Minciuni , D Munteanu nu a semnat cu nimeni .

MaPaX
22nd January 2004, 14:01
Wolverhampton W. [1 - 1] Liverpool

35' Paul Ince cartonas galben
42' [0 - 1] Bruno Cheyrou
48' Jamie Carragher cartonas galben
53' Alex Rae cartonas galben
90' [1 - 1] Kenny Miller
Ganea a jucat din minutul 81!

ady_azzuro
22nd January 2004, 14:04
Ganea are portia de doar 10 minute pe meci. :D

DRAGOS
22nd January 2004, 20:39
Cam asa e!!!!!
Bine ca a jucat cate putin si cu Manchester dar si cu Liverpool.

MaPaX
22nd January 2004, 20:48
Cosmin Contra a revenit pe teren in meciul pierdut de echipa Atletico Madrid din Cupa Spaniei!

MaPaX
22nd January 2004, 21:29
Da! Marius Niculae a revenit in meciul amical impotriva echipei Wolfsburg!

andreiush
22nd January 2004, 23:11
Va ajunge iar la nationala, fii sigur de asta, daca va fi serios totusi. Dar la Luce nu prea au ce cauta neseriosii, deci bafta Ilie

ady_azzuro
23rd January 2004, 18:39
Nu e bine deloc, daca joaca tot asa si in continuare, nu cred ca va mai avea drum spre nationala :no:

FatFrumos
25th January 2004, 14:43
da cine a spus ca trebuie sa fie atacant? :D

FatFrumos
25th January 2004, 14:46
ii trebuie un gol neaparat la un meci important

FatFrumos
25th January 2004, 14:47
mai stii poate chiar scapa pica Leeds in B :D

FatFrumos
25th January 2004, 14:48
Timpul va spune Dorin a stat cam mult pe margine....

FatFrumos
25th January 2004, 14:51
dai timp va ajunge si mai bun pe meci ce trece

DRAGOS
25th January 2004, 17:58
GOOOOOL Ganea in Cupa Angliei!!!!!

Wolwerhampton W. - West Ham 1-3
min. 4 [0-1] Brian Deane
min. 21 [0-2] Marlon Harewood
min. 23 [1-2] IONEL GANEA
min. 32 [1-3] Connolly

ady_azzuro
25th January 2004, 18:03
Bravo Ganea, esti bun. :)

MaPaX
25th January 2004, 18:18
Felicitari Ganea! Sper ca de acum el va fi titular!

ady_azzuro
25th January 2004, 18:54
Pacat ca Wolves a luat bataie...

FatFrumos
25th January 2004, 20:06
e bine ca ajuns cel putin pina aici cupa Angliei e foarte grea de luat inspecial cine cistiga are loc in Cupa Campionilor si normal ca echipele mari se bat pentru ea dar e bine ca Ganea ar putea fi titular cel putin o repriza pina mai da un gol doua dupa aia sa speram ca il joaca meci de meci

FatFrumos
25th January 2004, 20:07
Nu se stie Marius presa arunca multe vedem cind se incepe campionatul.....

MaPaX
25th January 2004, 20:31
minutul 21 > GOOOOOOOOOOOOOL, Daniel Pancu sut din afara careului de 16 m, goluil egalizator din partida besiktas-samsunspor

FatFrumos
25th January 2004, 21:55
mda si sa terminat in dezastru 5 cartonase rosii inclus Pancu curios ce o sa faca federatia.....si unde mai pui au si pierdut cu 4-1 meciul

MaPaX
25th January 2004, 22:03
3-0 pt samsunspor la masa verde, pacat ca a pierdut besiktas a fost umilita + golul lui Pancu nu se pune!

baubau
26th January 2004, 10:44
Se pune ala a lui Kirita?:)

Meciul la masa verde se pierde cu 5-0 in Turcia cel putin asa au zic cei de la gazeta sporturilor

DRAGOS
26th January 2004, 14:37
BRAVO PANCU!!!!
Eu te sustin pentru ca stiu ca ai avut dreptate. Centralul Cem Papila si-a batut joc de acest meci. Ai judecat cel mai bine. In locul tau si eu as fi facut la fel!!!

DRAGOS
26th January 2004, 14:44
Eu cred ca de acum inainte va castigat increderea antrenorului insa sa nu fie prea tarziu pentru ca Wolves e din ce in ce mai aproape de divizia secunda si Ganea a semnat pana in vara!!!