PDA

View Full Version : Optimi: Portugalia - Olanda



delaparis
21st June 2006, 23:52
Portugalia - Olanda
25.06.2006 , 22.00 , Nuremberg
Discutii inainte si dupa meci , pe acest thread

Paul
21st June 2006, 23:57
ce meci o sa fie duminica seara ... in plus e si seara ;)

Cred ca o sa tin cu ... habar n-am ... 2 echipe faine , parca tot Portugalia
Si cand te gandesti ca echipa care va castiga acest meci va juca cu Anglia in sferturi :evil:

Cum suna Anglia - Olanda in sferturi ? Sau Anglia - Portugalia?
Hai Portughezii

pinki
22nd June 2006, 00:05
asta da alegere grea, ca imi plac ambele echipe... am zis olanda, dar nu sunt sigura... pacat ca nu se poate egal... de fapt, se poate... sa fie egal si sa se decida la penalty... deci, 1-1 si dupa penaltyuri, fie ce-o fi :D pe-asta nu pot sa o gandesc obiectiv :D

delaparis
22nd June 2006, 00:07
Eu tin cu Portugalia din cauza lui Pauleta ... :P

Si pe de alta parte olandezii asta seara nu mi-au placut prea mult iar un meci contra Angliei am tot vazut la turnee recente ... M-am cam saturat ... desi recunosc ca poate fi interesant.

La portughezi mai e si Figo /hello care are meritul sa fie in forma spre deosebire de Zidane ...

Vlad
22nd June 2006, 00:09
Bate Olanda zic eu, dar in prelungiri sau la penalty-uri.
van der saar e portar bun si cred ca poate face diferenta

Vadim
22nd June 2006, 00:19
Merita Olanda sa traga ca sa evite Portugalia...

tu26dor
22nd June 2006, 01:32
meci strans... dar bate olanda... 70 % sanse... si probabil va fi un sfert olanda - anglia...
incepe sa-mi placa... se incinge treaba ... pacat ca echipele europene se vor elimina intre ele...

il cappo
22nd June 2006, 20:21
amandoua echipele mi se par intr-o forma nu prea grozava...si aici cred ca vor fi prelungiri...dupa care vor castiga portughezii (au un portar destul de bun)...

Mario Di Lazi
22nd June 2006, 20:55
Cred ca acest meci este mai echilibrat decat Germania - Suedia.
Eu zic ca Olanda merge mai departe.

vinsanity
23rd June 2006, 15:55
nici nu stiu cu cine sa tin in meciu' asta, e cel mai echilibrat pana acum, totusi cred ca bat portughezii, 2-1:)

superchumbo
23rd June 2006, 16:05
portughezii au aceiasi concentrare pe care o au africanii, asa ca nu vad cum n-ar trece olandezi in sferturi

NORGEMAN
24th June 2006, 01:13
Desi joaca C.Ronaldo la portughezi, eu zic ca Olanda are prima sansa la calificare.
Din pacate avem un adversar f greu in preliminariile ptr campionatul european:(

best_lazialul
24th June 2006, 13:47
Cred ca se va impune Portugalia la limita 1-0 sau 2-1. Au un atacant bun Pauleta si un mijlocas ofensiv foarte bun Cristiano Ronaldo . Jucatori care pot face diferenta. Mai sunt maniche, petit, deco ,figo care pot face ceva deosebit. La olandezi singurul pericol cred ca vine de la Arjen Robben. In rest mai nimic..Ruud nu e deloc in forma, Van Persie inca nu are experienta necesara pentru a juca la un asemenea nivel.

NORGEMAN
24th June 2006, 14:39
Olanda are sanse sa bata Portugalia dar numai in timpul de joc efectiv, la penalty-uri portughezii castiga sigur: au exerianta jucatori + ruud sigur rateaza, iar restul jucatorilor olandezi sunt tineri si o sa cedeze psihic

VLAD@SIN
24th June 2006, 15:03
un meci din care o sa plece una din favorite, tin cu potrugalia, Olanda joaca un fotbal eficient dar foarte urat

NORGEMAN
24th June 2006, 15:06
Eu vreau ca Olanda sa ajunga pana in semifinale, ca apoi sa-i batem noi in preliminarii si sa vedeti atunci ce laude o sa avem:)

best_lazialul
24th June 2006, 15:21
E cam greu sa batem noi pe Olanda...

pinki
24th June 2006, 17:01
noi, adica romania, sa batem olanda? :nah: pacat ca nu au si smiley care se tavaleste pe jos de ras :D

tu26dor
25th June 2006, 00:54
de ce pink me? adica noi nu avem fata de olanda.. lasa-i pe ei sa ajunga sus si apoi sa-i batem noi... sa vezi ce coeficent ne luam... urcam bine in clasamentul fifa...
hai oalnda aici si hai romania in meciul cu olanda!

pinki
25th June 2006, 01:13
adevarul e ca n-am mai vazut de mult echipa noastra jucand, poate ca le facem fata... desi, nu cred :D

ronaldinho
25th June 2006, 09:40
interesanta disputa....o masina de pasat, cazul Portugaliei contra unei masinarii de recuperat mingi, cum este Olanda. Spre deosebire de primele 2 meciuri din grupa, cand a avut in teren doar 4 jucatori cu profil ofensiv, din cate se pare van bastn va incepe cu 5. sneijder, van der vaart, van persie, ruud ( kuyt ), Arjen TGV Robben :D. In schimb Portugalia are doar 3 jucatori jumate de atac : figo, deco, cr ronaldo + impiedicatul de pauleta. In mod normal, Olanda nu ar trebui sa aiba mari probleme cu slectionata de old-boys a portugaliei... a carei singur atu este omogenitatea echipei. Exceptand norocul, cred ca Olanda va castiga clar poate nu ca si scor, dar ca si joc aceasta disputa.

pinki
25th June 2006, 12:08
eu presimt niste prelungiri si niste penalty-uri... dupa 2-2. sa vedem. dar cred ca olanda are prima sansa :ok:

best_lazialul
25th June 2006, 12:22
in primul rand impiedicatul de Pauleta cum il numeste "ronaldinho" nu este altul decat golgheterul de super clasa care marcheaza in mod constant peste 20 de goluri pe sezon pentru echipa sa de club (nu stiu exact in ultimul sezon cate goluri a dat). Sneijder nu este jucator ofensiv in nationala Olandei. Ba din contra as putea spune. Si eu nu as numi-o selectionata de old-boys..as spune doar ca este o echipa matura,experimentata in cea mai mare parte, cu un jucator tanar de mare valoare Cristiano Ronaldo.

delaparis
25th June 2006, 12:58
PORTUGALIA :
Ricardo - Miguel, Meira, Carvalho, Valente - Costinha, Petit (sau Maniche) - Figo (cap), Deco, C. Ronaldo - Pauleta

OLANDA :
Van der Sar (cap.) - Heitinga, Ooijer, Mathijsen, van Bronckhorst - Sneijder, van der Vaart, Cocu - van Persie, Kuyt, Robben




(nu stiu exact in ultimul sezon cate goluri a dat). .

21 de goluri in 36 de meciuri ... /hello

Trebuie in schimb sa miste mai mult azi altfel Portugalia se duce direct la aeroport dupa meci

dragos_popa17
25th June 2006, 13:38
Mi se pare un meci intre doua echipe care sunt mult sub ce ar putea fi. Olanda favorita, dar nici calificarea Portugaliei n-ar fi o surpriza prea mare.

claudio25ro
25th June 2006, 14:51
Meciul e tare echilibrat insa merg pe mana Portugaliei. Sunt mai tehnici si rapizi...deci stati cu ochii pe Deco si Pauleta. 3-1 Portugal....

borcan22
25th June 2006, 19:03
am asteptat argentina, apoi anglia...nimic
poate olanda, poate portugalia, dar macar SA VEDEM SI NOI CEVA FOTBAL...
cer prea mult !?

ronaldinho
25th June 2006, 19:16
PORTUGALIA :

21 de goluri in 36 de meciuri ... /hello

Trebuie in schimb sa miste mai mult azi altfel Portugalia se duce direct la aeroport dupa meci

deja are valizele pregatite in hol. Ii bat olandezii de le suna apa in cap pensionarilor :D .
Pauleta e jucator de meciuri de campionat sau de calificare, in nici un caz un jucator pe care sa-l joci titular la un CM. Pot pune pariu pe orice ca Pauleta va fi azi inexistent.

starsteel
25th June 2006, 20:35
Se pare ca vom avea un meci frumos in seara asta favorita indiscutabila e Olanda.

philips
25th June 2006, 21:01
si eu sunt de parere ca bate olanda......fara prea mari probleme

dflOM
25th June 2006, 21:09
am asteptat argentina, apoi anglia...nimic
poate olanda, poate portugalia, dar macar SA VEDEM SI NOI CEVA FOTBAL...
cer prea mult !?

asteapta sa vina ghana ;)

Catalanul
25th June 2006, 21:22
Sper ca acest meci sa nu fie la fel de plictisitor ca cel de azi :mda:

Cred ca Portugalia pleaca cu prima sanse, deoarece trio-ul format de Deco, Figo si C. Ronaldo poate mai mult decat Robben (singura "vedeta" a Olandei la acest mondial).

Meci de 1x2, mi-e indiferent cine se califica in sferturi.

starsteel
25th June 2006, 21:30
asteapta sa vina ghana ;)
Ghana?! Ai spus Ghana?! MRRRR... ma transform acum in caine si musc din monitor.

Sergiu
25th June 2006, 21:32
Eu cred ca Portugalia are prima sansa. Va da si Pauleta gol sa va faca in ciuda.
Catalanule de ce ai votat Olanda daca crezi ca ibericii au prima sansa?

demolator74
25th June 2006, 21:55
Leii portocalii vor invinge fara probleme. Numai ghinionul ii poate opri pana in finala. Van Persie este peste C Ronaldo si mijlocul Olandei este cu doua clase peste cel al Portugaliei. Au ramas in Olanda inca 10-12 jucatori care puteau sa-i inlocuiasca pe cei selectionati. HAI OLANDA, va asteptam cu trofeul acasa.:yeah: :yeah: :yeah: :P :yeah: :yeah: :yeah:

3-0 goluri Van Persie Roben si Van Der Vart. Sunt prea optimist? Poate. Vreau spectacol. Portocaliu pana la capat.

Sergiu
25th June 2006, 22:05
Deja au inceput olandezii cu suturile aiurea si mai zice lumea ca nu mingea e de vina....

Triphat
25th June 2006, 22:22
Olandezii simuleaza prea mult! Bommel, Robben, who's next ? Ma tirez in oras, o bere, un kebab, si o p****. La revedere.

Bate Olanda cu 2-1.

delaparis
25th June 2006, 22:25
Uite aici surpriza ... !!!!

1-0 Portugalia ... /hello /hello /hello

Maniche ... :yeah:

Onlinesport vrea parerea voastra
25th June 2006, 22:35
Crezi ca e supriza? Portugalia are superchipa, orice e posibil. Eu mizez in meciul asta de prelungiri si 11 metri.

miril
25th June 2006, 22:36
O echipa de brute scoate din joc un artist.

Vadim
25th June 2006, 22:38
Nici nu am vazut cum s-a accidentat Ronaldo. I-au dat la oase? Aoleu, la un pas de gol Van Persie...

delaparis
25th June 2006, 22:41
Aici Costinha merita rosu direct ... dapai al doilea galben .... :no:

miril
25th June 2006, 22:42
Fault de joc.

delaparis
25th June 2006, 22:43
Nici nu am vazut cum s-a accidentat Ronaldo. I-au dat la oase? ...

Intrarea lui Boulahrouz.

Vadim
25th June 2006, 22:43
Valente l-a lovit cu talpa in piept pe Robben... si arbitrul da fault in atac la Kuyt... Hai ca era sa mai ia Olanda un gol in minutul 45. Clar joaca mai bine Portugalia, iar Robben nu respira.

delaparis
25th June 2006, 22:47
Atentie Costinha a luat rosu ... !!!
Ce ocazie la Pauleta :o:

Vadim
25th June 2006, 22:48
Costinha a intins coarda. Ce inseamna ratare imensa Pauleta si in loc sa fie 2-0 te trezesti cu un om in minus...

delaparis
25th June 2006, 22:51
Se anunta dramatic ...

Pauza 1-0 Portugalia dar cu un om in minus :o:

Ce tactica vor aborda portughezii .. ?

Vadim
25th June 2006, 22:54
Aia a lui Cirtu: Cu autobuzu' in poarta. :D Daca nu merge, aia a lui MM: cu toata autobaza in poarta. :D

starsteel
25th June 2006, 22:54
Se putea juca meciul la ratarea lui Pauleta asa se joaca pe viata si pe moarte in continuare. Sansa portughezilor cred ca ramane contraatacul nu pot apara 45 de minute rezultatul asta.

delaparis
25th June 2006, 22:59
S-ar putea ca olandezii sa primeasca un rosu .. :D

Cine stie ... cu arbitrajul asta care "face parte din joc" nu mai poti fi sigur de nimic ...:rolleyes:

Vadim
25th June 2006, 23:02
Da, din "compensatie". Asta cu compensatia nu am inteles-o niciodata.

Olanda are mult de pierdut ca nu joaca Ruud van Nistelrooy. Ar trebui bagat sa se duca peste ei...

demolator74
25th June 2006, 23:05
Felicitari Portugalia pentru prima repriza, urmeaza a doua ... eu inca sper in victoria Olandei. Pacat pentru C Ronaldo si pentru eliminare. as fi vrut sa-i bata fara dubii. Hai OLANDA ca se poate. O repriza frumoasa si se anunta una si mai tare./hello :yeah: :yeah: /hello

delaparis
25th June 2006, 23:06
Vadim: Se pare ca s-a suparat cu Van Basten ... :rolleyes:

miril
25th June 2006, 23:07
Daca facea cum trebuie parte din joc, treiarul olandez trebuia sa ia rosu direct la faultul la Ronaldo. Nu o spun numai eu ci si comentatorii suedezi.

Vadim
25th June 2006, 23:08
Vadim: Se pare ca s-a suparat cu Van Basten ... :rolleyes:

De ce exact? E gen Piti-Radoi? :) Nu gasesc nimic despre asta nicaieri.

delaparis
25th June 2006, 23:09
Nu nu ...

Basten a zis ca Nistelrooy nu transpira destul ...

Vadim
25th June 2006, 23:10
Bara Cocu. E clar, Olanda are ghinion in stilul caracteristic...

delaparis
25th June 2006, 23:17
Ce a schimbat Van Basten ??? :o:

Vor pierde olandezii ...

Vadim
25th June 2006, 23:20
Cap in gura Figo la van Bommel, nu s-a vazut nimic, in cele din urma Ivanov da galben... :( Sulfa batrana e "cap de porc"... a dat cand Ivanov era cu spatele.

delaparis
25th June 2006, 23:24
Urit ... exact ...

...


Uite rosu pentru olandezi ... nu prea e ..


Aie aie Boulahrouz

starsteel
25th June 2006, 23:25
Cap in gura Figo la van Bommel, nu s-a vazut nimic, in cele din urma Ivanov da galben... :( Sulfa batrana e "cap de porc"... a dat cand Ivanov era cu spatele.

Si dupa ce scapa de rosu produce cu largul concurs al arbitrului un rosu pt. olandezi

nubian
25th June 2006, 23:27
A fost rosu la Boulakruz (sau cum il cheama..), a dat intentionat cu cotul

Vadim
25th June 2006, 23:27
A dat cu cotul Boulahrouz, merita... dar si Figo merita rosu si atunci nu mai avea in cine sa dea Boulahrouz. :)

delaparis
25th June 2006, 23:31
Van Basten a gresit flagrant ...
Se vede pe fata lui ...
Echipa lui e handicapata ... ii lipseste un atacant ... :rolleyes:

Vadim
25th June 2006, 23:32
Uite Kuyt, mic de inaltime, nu poate sa dea cu capul asa cum ar fi facut-o van Nistelrooy. Daca era acum van Nistelrooy la centrararea lui Robben cared ca era gol. Van Basten a dat cu piciorul la oala cu lapte, e inadmisibil...

Vlad
25th June 2006, 23:34
Olanda are nevoie de cineva la finalizare! Frumos si meciul asta
arbitru penal - cred ca era rosu la figo si la deco

........

aa ... ce se bat

starsteel
25th June 2006, 23:37
Criminal intra portughezii dar "interesul poarta fesul". Mai vedem sigur un rosu pana la sfarsit.
Rosu pt. Deco, englezii sunt in sarbatoare. Oare e ultimul rosu?

delaparis
25th June 2006, 23:39
Uite Kuyt, mic de inaltime, nu poate sa dea cu capul asa cum ar fi facut-o van Nistelrooy. Daca era acum van Nistelrooy la centrararea lui Robben cared ca era gol. Van Basten a dat cu piciorul la oala cu lapte, e inadmisibil...


Are 1,83 totusi ...
E mic poate dar cred ca poate da cu capul ...Nistelrooy are 1,88 doar 5 cm peste ...


Rosu Deco...

Portighezii in noua ... :o:

starsteel
25th June 2006, 23:42
Lipsa totala de sansa pt. olandezi. Cu adevarat ziua de 25 iunie e o data nefasta pt. fotbalul olandez.

White Shadow
25th June 2006, 23:44
Acasa cu toti olandezii , daca nu esti fair-play nu meriti nimik , acasa cu Olanda , huuuuuuuuuuu

nubian
25th June 2006, 23:44
Meciul devine Telenovela... Oricum, e palpitant, iar principalii castigatori probabil sunt englejii.:drak:

Vlad
25th June 2006, 23:46
La meciul asta e observator Mircea Sandu? Parca asa a zis!
Schimbare Figo ... dupa ceva timp.

Al Dracu
25th June 2006, 23:47
12 galbene si 3 roshii! :D Montero va fi ales Man of the Match in contumacie! :drak:

delaparis
25th June 2006, 23:47
tare cred ca Olanda :cya:

Vadim
25th June 2006, 23:48
tare cred ca Olanda :cya:
Nu zice hop. Ca mai e. :)

Un meci plin de violente de ambele parti.

Al Dracu
25th June 2006, 23:50
Mai lipseste o incaierare in tribuna intre Blatter si Beckenbauer! :D

delaparis
25th June 2006, 23:52
Ocazii multe dar ...

Olandezii sunt un pic varza totusi ... :) Prea tinara echipa asta ...:)

Vadim
25th June 2006, 23:53
Mai lipseste o incaierare in tribuna intre Blatter si Beckenbauer! :D
Mai degraba as vedea un meci Scolari - Van Basten. :D

Kuyt a mincat meciul, a avut 2-3 ocazii mari si nu a facut nimic cu ele. Kuyt care a intrat in locul lui van Nistelrooy. Oricum arbitrul a scapat meciul de sub control, trebuia sa arate 5-6 rosii. A dat galben la niste duritati cum nu se vad des.

Al Dracu
25th June 2006, 23:53
6 minute de prelungiri, parca ar juca Milan cu Empoli! :great:

Vlad
25th June 2006, 23:53
Siret Tiago asta, acuma fuge!
Se pare ca meciul Angliei va fi unul destul de usor.
....
alt rosu

Al Dracu
25th June 2006, 23:54
Ocazii multe dar ...

Olandezii sunt un pic varza totusi ... :) Prea tinara echipa asta ...:)

Mai degraba e varza Van Basten! A facut echipa la sfaturile cocainomanului aluia de Domenech! :D

Roshu iar! Bravo Giovanni! :D

Tiago avea crampe dupa 5 minute de la intrarea pe teren, hehehehehehe! Moratti cred ca deja a pregatit contractul! :D

Vadim
25th June 2006, 23:56
Clar, van Basten a dat-o in bara. Bine, acum nu stim ce s-a intamplat intre el si van Nistelrooy. :)

BAK
25th June 2006, 23:57
nu se poate ca nici una din echipe sa nu se califice mai departe.........?

Al Dracu
25th June 2006, 23:59
Bine ca s-a terminat ca altfel ajungea se se dadea Ivanov singur afara! :D Vai mama mea ce am mai ris la meciul asta! :drak:

nubian
26th June 2006, 00:01
Azi Kuyt a fost un fel de Ribery la francezi, a stricat mai toate atacurile la care a participat...:rolleyes: Cred ca Portugalia s-a calificat meritat, mai ales ca e prima echipa cu care am votat in optimi care se califica mai departe...:D

gicu
26th June 2006, 00:02
Portugal Portugal Portugal :yeah: :yeah: :yeah: /hello /hello /hello

ps. Voi v-ati uitat la meci sau ati stat aici sa-l comentati? :D

delaparis
26th June 2006, 00:03
Daca arbitrii continua astfel atunci finala se va juca cu rezervele rezervelor ... :rolleyes:

Al Dracu
26th June 2006, 00:04
Pacat ca s-a terminat, era prea distractiva partida, :D dar si daca se mai juca 2 ore nu dadeau olandezii gol. Daca le inlocuiai mingea cu un kil de shunca de Praga nici nu bagau de seama, erau prea dusi! :drak:

nubian
26th June 2006, 00:05
ps. Voi v-ati uitat la meci sau ati stat aici sa-l comentati? :D

L-am ascultat la radio si l-am comentat aici...:P
(la mine-i doar o chestie de alt+tab, am tv tuner:D )

Al Dracu
26th June 2006, 00:09
FIFA a anuntat ca meciul Portugalia - Olanda va fi distins cu premiul Fair Play! :D In meciul cu Anglia cred ca Scolari il baga pe Eusebio!

adbogdan
26th June 2006, 00:10
60 de minute de fotbal + 30 de minute de circ = avantaj Anglia.

gicu
26th June 2006, 00:14
Dinu nu se dezminte (la analiza meciului) glumind pe seama arbitrului rus (meciul de la Nürnberg.....ca si tribunalul de la Nürnberg) :o:

SORENSEN
26th June 2006, 00:16
Penibil ce s-a intamplat ..prea putin fotbal mai mult k1 ...lupte greco-romane...
Mda dar si jucatorii unor echipe considerate a fi foarte tehnice dar care s-au dedat la grosolanii...

apparte
26th June 2006, 00:29
Meci superb cu 2 echipe nesportive si un arbitru idiot!

unic_jul
26th June 2006, 00:30
dinu cu d mic e un prost,nu stiu de ce tot il cheama la genul asta de emisiuni.pana nu da el niste citate savante nu se lasa.
brava portugalia.si uite asa a plecat si olanda acasa facandu mi a 2 a bucurie dupa ce cehia mi a facut o pe prima

Vadim
26th June 2006, 00:32
14 galbene si 4 rosii, record la Cupa Mondiala.

Sergiu
26th June 2006, 00:35
Da va dati seama ca la TVR1 se discuta ca arbitrul nu l-a eliminat pe un portughez pentru ca era cu spatele la faza.
Trebuiau si mai multe.

tu26dor
26th June 2006, 01:41
personal am crezut ca olanda va zdrobi portugalia... dar ... acum mare vantaj anglia...

Sorin Blaj
26th June 2006, 02:10
Clar, van Basten a dat-o in bara. Bine, acum nu stim ce s-a intamplat intre el si van Nistelrooy. :)
Poate s-a uitat si Piturca la meci, sa vada cum trebuie jucat cu increzutii de olandezi.

Se terminase meciul si ei tot nu realizau ca trebuie sa mearga la hotel sa-si faca bagajele.

Universal
26th June 2006, 05:24
Am ras la acest meci de m-a durur burta...18 galbene3..credeam ca au cumparat jucatorii abonament de la arbitru :))))))))))))))))))))))))))))))))))

Cra10veanu
26th June 2006, 07:29
meci de mare rahat, cu un arbitru si mai, tampit penibil, desteptul ala care a intrat cu talpa in pieptu lui Roben, defapt care piept ca era in gat si arbitrul se gandea sa-l atentioneze cumva pe roben cu vreun galben de simulare. Sa fim seriosi. Si arbitrul a fost un pic prea pro-portughezi, sau poate pre prost si asa i-a iesit. Editia asta de cupa mondiala e cea mai de rahat din cate am prins in viata mea, sa ma anuntati cand se joaca finala, doar asa sa stiu cine o ia.

pinki
26th June 2006, 09:05
foarte urat meciul, din repriza a doua nu am mai vazut fotbal, am vazut bambilici si arbitri idioti. dezamagitor, meritau sa fie descalificate amandoua echipele si sa se bata angola cu coasta de fildes in locul lor :ok: chiar ma asteptam la un meci frumos, cu prelungiri si penalty-uri. dar la cum au jucat olandezii, portughezii meritau mai mult sa treaca mai departe... oricum, asta nu e meci de CM de fotbal, poate de rugby :D

Sergiu
26th June 2006, 09:09
La rugby nu vezi batai intre jucatori si nici comentarii la adresa arbitrului.

bran
26th June 2006, 09:22
Ma bucur ca Olanda a fost eliminata.:yeah: :yeah: :yeah:
Daca trageau tare in meciul cu argentinienii poate reuseau sa evite Portugalia in sferturi.:evil: :evil: :evil:

Luis Garcia10
26th June 2006, 11:36
Marea Britanie deja tremura , vine PORTUGALIA impreuna cu portarul RICARDO! (englezii stiu de ce!) :P

John
26th June 2006, 11:46
daca in meciul de aseara in locul portugaliei era romania ....era vai de noi

SORENSEN
26th June 2006, 12:54
Eu nu cred ...in ultimul timp suntem experti la k1...sa dau doar cateva nume...Radoi,M Constatin,Dani Coman...etc...(de unde credeti ca a invatat portughezul lovitura aia spectaculoasa aplicata lui Robben :D )
Sincer ma asteptam la un spectacol fotbalistic.... si m-am trezit mai mult cu un spectacol...de arte martiale...:D
Cam avea dreptate ala de la TVR ca asta a fost cel mai frumos meci de la Mondiala...pai care meci a avut : fotbal ,faze de k1,lupte,arbitrul paralel cu regulile si apoi o pace extraterestra in discutia amicala dintre Gio si Deco :rolleyes:

dflOM
26th June 2006, 13:42
eu cred ca ivanov a facut marea greseala atunci cand nu l-a eliminat in startul partidei pe boulahrouz...cred ca in momentul acela restul jucatorilor ar fi inteles ca nu e loc de tocmeala;asa insa....apoi,faza in care deco ia primu' galben,la faultul acela din spate la heitinga,io unu' i-as fi dat si un bocanc in cap olandezului.pt ca mingea trebuia returnata portugaliei,insa in loc de asta,portocalele s-au gandit ca ar fi mai sportiv daca ar incerca sa marcheze.(asta mi-a adus aminte de un steaua-dinamo din 99,cand intr-o faza asemanatoare,dinamovistii,intr-o lipsa totala de fairplay,au dus mingea in careu si au scos un penalti..nu mai stiu daca au marcat sau nu)
in rest,atat cat s-a jucat,portugalia a meritat calificarea,s-a vazut plusul de experienta,van basten a gresit cand a mers pe mana atator tineri,s-a vazut ca nu poti numai cu entuziasm si talent sa castigi o calificare.cat despre portugalia,ati vazut cat de putin s-a vorbit despre ea in faza grupelor?presiunea,e clar,n-a fost pe umerii lor,mare avantaj...iar atunci cand nu prea esti bagat in seama,de regula,faci rezultate.merg pe ei in meciul cu englezii.(si chiar imi aduc aminte cu placere de ultimele 2 meciuri oficiale dintre ele,3-2 la euro 2000 si sfertul de acum 2 ani)

dede
26th June 2006, 14:10
mie mi-a placut meciul...cu toate luptele, cartonasele rosii si galbene s.a.m.d

ma bucur ca s-a calificat Portugalia :P

Vadim
26th June 2006, 14:40
BBC spune ca Ivanov a gresit de la inceput cand a dat rapid 2-3 galbene in situatii in care nu se impunea. Si de acolo a degenerat tot. Oricum, nu a vazut multe Ivanov si a dat cu mucii in fasole de ambele parti. Per total nici eu nu cred ca a stricat meciul, a fost spectacol chiar cu incidentele astea. Tot BBC spune ca echipa tanara a Olandei a avut de suferit din cauza intreruperilor dese. Eu cred ca Olanda nu s-a calificat din cauza ca a jucat Kuyt in locul lui Van Nistelrooy si atat. Kuyt a fost o data cu capul prea jos si o data cu piciorul prea scurt in faze din care se putea marca, dar nu a ajuns la minge. Daca era Nistelrooy percuta sigur.

pistoliki
26th June 2006, 14:51
Eu cred ca Olanda nu s-a calificat din cauza ca a jucat Kuyt in locul lui Van Nistelrooy si atat. Kuyt a fost o data cu capul prea jos si o data cu piciorul prea scurt in faze din care se putea marca, dar nu a ajuns la minge. Daca era Nistelrooy percuta sigur.

CORECT! asta e, s-a dus si olanda, nu mi-a mai ramas decat sa zic "GO ENGLAND" :D /hello /hello /hello

danciuad
26th June 2006, 14:52
Am o mare curiozitate ... cum pana mea, pe ce criterii, se fac recrutarile redactorilor Onlinesport ...?
Dupa comentariile partizane (partinitoare ar fi putin spus) ale meciurilor din Divizia A, avem parte de acelasi lucru si la CM!!! Si bunica-mea, daca citeste comentariul la Portugalia - Olanda isi da seama ca cel care l-a scris e si fan Olanda mai rau ca aia de la ei de-acasa, e si sarac cu duhul ...
Nu aminteste de felul criminal in care au incepul olandezii jocul, la fel ca si cu Argentina, dar deplange fiecare adiere de vant contra batavilor ... nu aminteste nici o ocazie portugheza, dar olandezii au avut dominat copios si au avut cate 5 ocazii pe minut ... orice faza e judecata in favoarea Olandei (bine ca nu a fost el arbitru, ca vedeam ca se poate si mai catastrofa decat Ivanov) ... toate faulturile portugheze sunt genocid, toate ale olandezilor sunt "minore", nevinovate.
Mai mult de atat, omu' chiar nu intelege nimic dintr-un joc de fotbal ... nu e in stare sa vada ce inseamna dominare fizica si ce inseamna dominare prin posesie ... e pamant.
De-asta mai intru doar o data pe luna pe acest site; pentru ca nu pot citi asemenea aberatii zilnic ... daca intru mai rar, ma mai amuz ...

Pentru a nu lasa loc de interpretari, as fi vrut sa treaca Olanda. Merg acolo in fiecare an, anul asta chiar acum, peste o saptamana ... si era fain sa prind atmosfera de acolo cu echipa lor calificata in sferturi sau semifinale ...

Numa' bine.

Mario Di Lazi
26th June 2006, 14:56
Acest meci pe total a semanat cu un meci de pe la noi de la "judet".
Intrari de prost gust, lovituri cu pumnul , imbranceli, ...
In loc sa vad un meci superb am vazut cel mai urat meci de la acest CM.

philips
26th June 2006, 15:45
am impresia ca acest campionat mondial se joaca pe calculator...adica toate favoritele au trecut in tromba in optimi........aici fiecare castigatoare de grupa invinge echipa venita de pe locu 2 (germania, argentina, anglia, portugalia)...si foarte probabil lor li se vor alatura celelalte castigatoare de grupe.

e klaar ca organizatorii isi dau toata silinta pentru a creste la maxim spectacolul si a duce echipele mari in fazele finale.......nu e doar o parere ci e si o constatare...:))

starsteel
26th June 2006, 16:18
Dupa asa arbitraje la mondiale ai nostri arbitri sunt in culmea fericirii, au gresit cei de prima clasa asa ca ce pretentii sa avem de la ei. Cu alte cuvinte liber la manarii. Ivanov loveste astfel din nou in fotbalul romanesc.

matricep
26th June 2006, 17:31
angajament foarte bun, un ritm sustinut, multe faze de poarta, multe rasturnari de situatii(vezi nr. de jucatori)...deci un meci foarte bun...dupa unii
dupa mine, o bataie de joc la adresa acestui sport sub sloganul "sa castigi cu orice mijloace"

Universal
26th June 2006, 18:12
Dupä mine cel mai de ras joc de pänä acum

carlo
26th June 2006, 20:58
Dupä mine cel mai de ras joc de pänä acum
??????????????

NORGEMAN
26th June 2006, 21:03
??????????????

Ideea e ca el crede a meciul a fost comic, adik belea :)

Universal
26th June 2006, 21:15
IMi cer scuze, nu vin din Romänia,asa cum am precizat in semnäturä.
A fost un mäci okäy dar cu prea multe cartonase galbene....