PDA

View Full Version : Pro sau Contra fumatului pe stadioane!!



DanielAndrei
3rd November 2007, 19:36
Doriti sa se interzica fumatul pe stadioane? Eu, ca un nefumator, nu mai suport!! Stanga fumeaza, dreapta fumeaza, din fata se fumeaza!! si eu cand mai respir!!

2stupiddogs
3rd November 2007, 19:39
Doriti sa se interzica fumatul pe stadioane? Eu, ca un nefumator, nu mai suport!! Stanga fumeaza, dreapta fumeaza, din fata se fumeaza!! si eu cand mai respir!!

De acord cu tine....cand stadioanele vor fi acoperite!

Asasinu_Ucj
3rd November 2007, 20:25
Doriti sa se interzica fumatul pe stadioane? Eu, ca un nefumator, nu mai suport!! Stanga fumeaza, dreapta fumeaza, din fata se fumeaza!! si eu cand mai respir!!

Nici eu nu fumez, dar nu am nimic cu cei care fumeaza asa ca nu ar trebui interzis fumatul pe stadion deoarece este un spatiu deschis:D:D:D

Nightwish
3rd November 2007, 20:26
Corect, fiind un spatiu deschis e normal ca cine vrea sa fumeze. Probabil candva se va ajunge la varianta normala: sectoare pentru fumatori si pentru nefumatori...
PS: sunt fumator ;)

tchibos
3rd November 2007, 20:56
din partea mea sa se interzica fumatul in general ca nu ma supar ;)

Vlad
3rd November 2007, 21:03
Pro ca-i pe stadion, si daca nici asa nu se pot descarca suporterii poate se intensifica bataile :D
eu nu fumez

Universal
3rd November 2007, 21:03
sa fie cu sectoare pentru fumatori ;) mai democratic

CFR1907
3rd November 2007, 21:07
Asa cum si eu ma abtin sa imi fac nevoile in public, asa ar trebui sa faca si fumatorii. In mod normal fumatul trebuie interzis pe stadioane. Defapt nicotina ar trebui interzisa peste tot la fel ca orice alt drog.:)

FcPoliFan
3rd November 2007, 23:05
Pe mine ma deranjeaza cand cel de langa mine/din fata mea fumeaza.

moty
4th November 2007, 00:11
sa se faca locuri (sectoare) speciale pentru fumatori

Vlad
4th November 2007, 00:25
Cum s-ar putea face sectoare pentru fumatori? Ar insemna ca stadionul sa aiba sector pentru gazde, sector pentru oaspeti, sector pentru gazdele fumatoare, si inca un sector pentru oaspetii fumatori. Sa nu mai zic de zonele alea tampon sau de faptul ca se vor fractiona galeriile in conditiile in care s-ar respecta aceste sectoare (nu se respecta in restaurante ce sa mai zici de stadioane).
Nu stiu, dar nu mi se pare o solutie viabila si unde mai pui ca e in aer liber.

Lover
4th November 2007, 01:09
din partea mea...sa nu se mai fabrice tigari, oricum nu ajuta nimanui...

pff
4th November 2007, 02:54
din partea mea .. voi sunteti niste *******i :) aici se discuta despre fotbal ? sau despre interzicerea fumatului ? si revenind la fumat .. unde ati vazut voi o terasa cu spatiu special pt fumatori sau nefumatori ? thread de tot kktu` ca domnisoara care l`a inceput si restu care i`au dat dreptate

Ferdininho
4th November 2007, 07:22
Mda, asta este cea mai mare problema a noastra.
Cand vor fi stadione cu scaune capitonate, mocheta pe jos si toate tribunele acoperite atunci sunt de acord sa se interzica si fumatul.

Pana atunci cei care nu suporta se pot muta de langa cel care fumeaza daca sunt in minoritate, oricum suntem in aer liber.

Leviss
4th November 2007, 07:31
Sfatul meu pentru cei care nu supota fumul e sa isi tina respiratia pana ce termina cei de langa ei de fumat..:drak:

SORINULTRA
4th November 2007, 07:36
mai de graba sa interzica mancatul semintelor

six
4th November 2007, 09:00
subiect de *****,parerea mea ;)

CFR1907
4th November 2007, 09:56
Oricum, incepand din 2010 normele europene vor interzice tigarile in toate zonele publice in intreaga Europa, adica nu o sa mai ai voie sa fumezi nici pe stadioane, nici la restaurante si nici macar pe strada. Singurul loc unde o sa aibe voie locomotivele sa scoata fum o sa fie pe proprietatea lor privata.:)

aLEX_U_1919
4th November 2007, 13:02
subiect de *****,parerea mea ;)

:ok:

kain
4th November 2007, 14:33
Pe stadion vii sa strigi pentru echipa favorita, nu sa tragi dintr-o tigara ! :D

Poti fuma inainte de meci, in pauza, si dupa meci, poti fuma toata viata ta, dar nu in timpul unui meci, asta e parerea mea :P

PS: Eu fiind nefumator :cool:

DinamoBoy
4th November 2007, 14:37
Sa se interzica pt ca ma deranjeaza k,dak cineva vrea sa se autodistruga,trebuie sa-mi distrug si eu plamanii!!Fumatul pasiv e mai periculos decat fumatul normal!Pot sa suga din tigara si in afara stadionului!:rosu::rosu:

Hard
4th November 2007, 14:40
Din moment ce pe stadoane din Europa Occidentala NU SE FUMEAZA , mi se pare corect ca si la noi sa se aplice aceasta regula !

DanielAndrei
4th November 2007, 20:11
subiect de *****,parerea mea ;)

nu intereseaza pe nimeni parerea ta, din moment ce e de tot rahatul...fumatul ucide!!

SuPoRTeRFaNaTiK
16th January 2008, 12:48
Ar trebui interzis fumatul pe stadioane si nu doar pe stadioane.

Elphax
16th January 2008, 12:50
va fi interzis in curand in toate spatiile publice, ramane de vazut cum e cu spatiile deschise - totusi esti in aer liber, nu?

SuPoRTeRFaNaTiK
16th January 2008, 12:52
incepem sa ne civilizam si nu pot decat sa ma bucur.

zebe
16th January 2008, 16:28
prima data, cum ziceau si altii, sa se acopere toate stadioanele si sa fie curate, si dup-aia si lege impotriva fumatului

nefumator

Geografu
16th January 2008, 17:35
Daca vrem sa fim calumea in Europa normal ca ar trebui sa interzicem fumatul ! Si nu numai pe stadioane ci si in TOATE locurile publice !

SuPoRTeRFaNaTiK
16th January 2008, 18:16
prima data, cum ziceau si altii, sa se acopere toate stadioanele si sa fie curate, si dup-aia si lege impotriva fumatului

nefumator

bine punctat :yeah: ai mare dreptate...dar oricum ar fi un pas mare pt. noi.

Nightwish
16th January 2008, 18:55
Atata timp cat statul roman incurajeaza consumul de droguri ( tutun ), castigand chiar sume imense din asta, prin accize, mi se pare aberant sa-mi impuna unde sa fumez si unde nu. Sa interzica vanzarea si productia de tigari si atunci mai vorbim...

Cristian
16th January 2008, 19:03
Fara fumat pe stadioane... Ca vad cei mici si ce invata ?

Bumbescu
16th January 2008, 19:04
Atata timp cat inca se fumeaza in restaurante si baruri chiar nu mai conteaza pe stadioane.

Datenshi
16th January 2008, 19:14
Sa se fumeze doar trabuc, pentru a compensa interzicerea fumigenelor. :D

lopez
16th January 2008, 19:41
Pro.Nimic nu se compara cu o tigare la un meci de fotbal pe stadion.Voi astia nefumatori nu stiti cum e sa stai 2 ore fara sa fumezi.

hamsterutz
16th January 2008, 19:47
fara nutline nu se poate?

SuPoRTeRFaNaTiK
16th January 2008, 19:58
Pro.Nimic nu se compara cu o tigare la un meci de fotbal pe stadion.Voi astia nefumatori nu stiti cum e sa stai 2 ore fara sa fumezi.
lasa-te de fumat. e atat de simplu

spartacus
16th January 2008, 20:02
Contra fumatului. Si nu numai pe stadioane. Sunt multe alte locatii in care fumatul ar trebui sa devina o exceptie si nu regula...
De asemenea contra semintelor...

SuPoRTeRFaNaTiK
16th January 2008, 20:04
si eu sunt contra semintelor, pt. ca se creeaza mizerie si dupa un meci, la noi, stadionul arata oribil

Bumbescu
16th January 2008, 20:12
Pro.Nimic nu se compara cu o tigare la un meci de fotbal pe stadion.Voi astia nefumatori nu stiti cum e sa stai 2 ore fara sa fumezi.

Stim cum e sa iti sufle unul doua ore fumul in cap:D

hamsterutz
16th January 2008, 21:49
Stim cum e sa iti sufle unul doua ore fumul in cap:D

eh daca ar fi asta cea mai grava problema in fotbal ar fi ceva...in primu rand trebuie "eutanasiat" dragomir cu sandulica si toata gloata de "jmecheri" de la frf.

MagicTouch
16th January 2008, 23:02
Desi sunt fumator inrait sunt constient ca fumatul pasiv este mai daunator (tocmai de aia fumez..mai putin daunator ;):P) deci ideea mi se pare bine venita pentru cei ce nu fumeaza

tataleone
17th January 2008, 16:58
De la 1 iunie fumatul va fi interzis in toate spatiile publice...asa ca toata discutia e cam fara rost, nu mai conteaza cine e pro si cine e contra, va trebui ca toti sa se supuna :ok:

P.S. Sunt nefumator si foarte deranjat de nesimtitii care fumeaza langa mine pe stadion, in baruri, restaurante sau oriunde altundeva.

alexuuBZ
17th January 2008, 19:01
subiect de *****,parerea mea ;)

cam pe akolo..! :ok: