PDA

View Full Version : Kevin Van Der Perren



stardust
3rd November 2007, 11:55
Kevin are un nou site oficial:

http://www.kevinvdperren.com/

whisper
3rd November 2007, 15:18
Multumesc stardust.

Iulya
25th January 2008, 22:40
http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/p/sp/getty/45/fullj.e74bf07265161b8b9c6b8262d295607c/e74bf07265161b8b9c6b8262d295607c-getty-fskate-eur-2008-cro-perren.jpg

http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/p/sp/getty/89/fullj.f7d900c4095ce1ad6948d62b0813c9ea/f7d900c4095ce1ad6948d62b0813c9ea-getty-fskate-eur-2008-cro-perren.jpg

http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/p/sp/getty/aa/fullj.da63bd058938d919e8f70f582dcb5101/da63bd058938d919e8f70f582dcb5101-getty-fskate-eur-2008-cro-perren.jpg

Cristinush
25th January 2008, 22:46
Urata viitoarea sa sotie...:P don`t like her

rocs_a
25th January 2008, 22:48
de ce s-or uita la d-astea , sau la altele gen carolina? ce or avea frate kiira sau sarah sau muuulte alte fete dragute din patinaj?

Cristinush
25th January 2008, 22:50
Astea au magnet, restu poate sunt in proces de magnetizare..:P

Iulya
25th January 2008, 23:15
http://espn-i.starwave.com/media/apphoto/cb8d8e6a-aa0e-4bb8-8c37-66dd3cd99eb4.jpg

http://espn-i.starwave.com/media/apphoto/d199ea2b-2085-438b-974f-2958ec046d03.jpg

irinaidu
26th January 2008, 01:36
baftala mondiale pt kevin si multa sanatate!!!!

a_n_c_a
26th January 2008, 13:46
da cum o cheama pe prietena lui?eu n am vazut o..:( aveti cumva vreo poza?:P

Cristinush
26th January 2008, 13:52
Jenna McCorkell, ceva d genu...

whisper
27th April 2008, 20:32
Kevin is not recovering as fast as he expected. So probably his revalidation will take a little longer than the 3 months first expected. hope he keeps his spirits up...

He also announced that olympics in Vancouver will be his last skating competition...

irinaidu
27th April 2008, 20:51
asta era clar ca dupa vancouver nu va mai patina. dar sper sa se refaca si sa poata avea un program deosebit la olys!!!
go kevin!!! multa sanatate si noroc in mariaj!

whisper
27th April 2008, 20:55
Ce multi se anunta ca vor renunta dupa Vancouver:( Si Kevin, si Steph si Brian-parca:(

ricochet4
27th April 2008, 20:57
asa tineri sa renunte ?!?

irinaidu
27th April 2008, 21:01
pai kevin nu e chiar tinerel pt un patinator. in 2010 0 sa aiba 28 de ani daca calculele mele sunt corecte. plus problemele de sanatate care il macina de ceva vreme. nu a putut participa anul trecut la mondiale din cauza sanatatii. anul asta se opereaza. cred ca e cam mult pt un om.

plus el l-a mondiale era cam sceptic. medicii i-au zis ca s-ar putea sa nu mai poata patina. si expresia lui a fost ca a vrut sa aiba un program extraordinar la worlds in caz ca va fi ultima lui aparitie la amatori.

ricochet4
27th April 2008, 22:40
da, dar joubert si lambiel sint mai tineri. si nu inteleg care e faza cu operatiile. multi sportivi se tot opereaza. ce se intampla ? se intind prea mult ? cad si isi rup ceva ? a devenit sportul in sine prea periculos pentru el insusi ? in mod normal sportul e generator de sanatate, nu de operatii.

rocs_a
28th April 2008, 01:19
e normal sa isi rupa si sa se opereze. deja performantele sunt ridicate la cate sarituri se chinuie sa faca. partea tehnica e atat de dura incat se pare ca provoaca operatii sportivilor. isi fractureaza oasele la sariturile pe care le fac, e normal. mai ales ca deja cu duble nu mai faci nimic si toti dupa ce ca se chinuie cu triple si cvadruple, deja vor sa le faca si in combinatie. e un stereotip sa zici ca patinajul e un sport atat de gratios, dar mult mai dificil si inimaginabil de dificil de practicat, dar chiar asa este

ricochet4
28th April 2008, 03:38
Dar am inteles ca multe din aceste operatii nu intervin ca urmare a socurilor cu gheata din timpul cazaturilor, ci ca urmare a repetatelor intinderi/luxari/rotatii ale articulatiilor, oaselor, ligamentelor, etc. din timpul antrenamentelor.

irinaidu
28th April 2008, 04:03
sportul de performanta nu a fost niciodata sursa de sanatate. sau poate a trecut atat de mult timp de cand afirmatia nu mai e valabila ca nici nu mai imi aduc aminte.
in caz ca sportul in sine nu duce la probleme de sanatate, atunci dorinta de a depasi limitele ii face pe unii sportivi sa apeleze la remedii ilegale. uff, sportul de performanta e ceva ce nu as sfatui pe nimeni sa faca. ups...

rocs_a
28th April 2008, 13:33
ca sa faci o saritura tripla sau cvadrupla, iti trebuie avant puternic. cand isi iau avantul, de imping cu patina gheata (in cazul toeloopului de ex) poate fac intindere musculara. sau cand alearga pe gheata poate isi luxeaza piciorul. sunt destule explicatii pentru astea, e normal sa se intample accidente, ca si la gimnastica, si la tenis etc

irinaidu
28th April 2008, 23:59
m-am mai uitat o data la lpul lui kevin de la mondiale de anul asta. wow!!! de cate ori ma uit e tot wow!!! atat viata si energie!!
ar fi f nedrept sa nu mai poata reveni.

whisper
21st May 2008, 02:01
Kevin si Jenna s-au casatorit :)

http://www.jennamccorkell.com/

Multumesc pentru stire Ninei de pe BJDG :)

Tracoromana
21st May 2008, 02:08
Foarte draguti mirii, lui Kevin ii sta foarte bine in frac. Casa de piatra!

Cristinush
21st May 2008, 17:09
Casa de piatra si din partea mea!:)

irinaidu
21st May 2008, 23:40
kevin e asa de draguuuuuut!!! eu sper sa se faca bine si sa patineze la olimpiada, dar cel mai mult ii doresc sa fie fericit!!!

madalina18
22nd January 2009, 23:49
ma bucur enorm pt medalia luata....superb programul lui lung!in seara asta programul lui mi-a placut cel mai mult!:D

irinaidu
23rd January 2009, 01:57
ma tot repet, dar ce sa fac daca ma bucur pt toti 3 baietii de pe podium. bravo kevin !!! superb, lupta pana la capat. bravo !!!!

praf_de_stele
25th January 2009, 16:23
mie nu`mi placea de el inainte...nush de ce...de la europenele astea, am prins asa un mare drag de el :D ma bucur ca a luat medalie :)
si jenna e tare simpatica :)

m`am uitat pe site`ul lui si am citit raspunsurile la intrebari...are simtul umorului omu` ...ii plac cainii...se uita la tenis...super tare :D

irinaidu
25th January 2009, 17:15
si ii place mult sa mearga la disney !!!

emiii03
3rd April 2009, 23:27
Kevin si Jenna au niste programe speciale pt gale in Belgia
uite 2 poze....sunt super draguti :D
http://i46.photobucket.com/albums/f130/napsugar_eu/BRIAN/n71659998752_1773893_1351404.jpg
http://i46.photobucket.com/albums/f130/napsugar_eu/BRIAN/n71659998752_1773886_878.jpg

whisper
11th October 2009, 01:57
Kevin a ocupat doar locul 12 la Finlandia Trophy!!!!!!
Pentru ceva mai multe detalii vizitati forumul dedicat competitiilor :)

praf_de_stele
11th October 2009, 16:51
lasa ade, ti`am mai zis, e inceput de sezon. o sa am eu grija sa nu ramana asa :D e doar incalzirea

irinaidu
11th October 2009, 23:44
of,of, saracutul !!!

whisper
12th October 2009, 01:48
@Ade: Pai sper sa ai mare grija de el, sa isi revina!:ok:

praf_de_stele
2nd April 2010, 01:47
kevin, nu te vom uita niciodata !!! :( ne vei lipsi :(

sper sa mai vina si el pe la vreo gala ceva. sa-l mai vedem din cand in cand

ricochet4
2nd April 2010, 03:41
Asa spui de parca ar fi murit saracul. Oricum, a terminat cu un bum. 4-3-3-ul ala a dat o palma tuturor de la acel concurs.

praf_de_stele
3rd April 2010, 00:32
spun asta pt ca el nu prea vine pe la gale ca steph, brian sau altii pe care ii vedem si-n afara competitiilor destul de des
cine stie cand si pe unde l-om mai vedea. sper doar sa fie sanatos si sa aiba o viata fericita alaturi de familie

ioana11
3rd April 2010, 00:45
Inredibil, deci Kevin reuseste un program bun, daca nu o premiera atunci un eveniment de neuitat momentul in care realizeaza o combinatie 4-3-3, si este pe 8. Pe cand unul cu o combinatie 3-3 , 2 ezitari, o cazatura si rotatii incomplete la sarituri este pe 2. Oare sunt doar eu cea care vede o problema in modul de punctare?
Nu mai zic de locul 3, ca nu mai e nimic de spus.

praf_de_stele
3rd April 2010, 01:13
nu esti singura. toti europenii critica asta. se pare ca e o afacere americana pt a-i avantaja pe astia gen chan si lysacek, niste artisti desavarsiti :groggy:

ce mai, si-au batut joc de tot de patinaj

ricochet4
3rd April 2010, 01:50
Ioana (si toate celelalte): (stati sa-mi pun casca pe cap si sa cobor viziera) :) - pe Lambiel nu-l vedeti ? Omul nu e in stare sa faca 3A, pe care il fac si fetele mai nou, nu mai vorbesc de juniori la baieti, ameteste cvadruplele, rar cand nu pune mana jos, va ia fata cu piruetele si cu claia lui de par. Si tot ia pozitii bune. Si la europene, si la mondiale si la jocurile olimpice. Pacalici mai mare ca el nu am vazut. Artist, artist, dar pana la un punct. Takahashi il baga in buzunar la artistic oricand.

praf_de_stele
3rd April 2010, 16:56
cum imi dau mie unii de lucru

draga alin, iar ai spart oalele ca la v-ati ascunselea. cred ca glumesti, nu ? eu zic sa te mai orientezi ca nu ai deloc dreptate. inteleg ca nu-ti place deloc omu' asta pt ca mereu il critici, dar ai putea sa te uiti macar la toate programele lui, in special cele de dinainte de-a se retrage prima data. inainte de asta, el avea programe complete, cu toata gama de sarituri : quad-uri(foarte bune si aterizate corect), triplu axel(da, triplu axel!!! de asemenea corect executat) + celelalte sarituri necesare unui campion mondial pt a castiga competitii + artisticul bestial + piruete. ma rog, tot ce-a avut nevoie pt a fi dublu campion mondial. ba chiar la primul lui titlu mondial in 2005 l-a batut pe plushy dupa calificari si apoi, c-un program scurt perfect, l-a facut pe plush sa se retraga de la lung de frica(a simtit ca-l face pustiul ala de ras la el acasa sau ce?). apoi, la calgary in 2006, a avut programe aproape perfecte(zic "aproape" ca sa nu exagerez), aici intrand si quaduri bune(nu ametite), 3A si toate cele. iar la artistic mereu a fost cel mai bun, daca te uiti bine in trecut, intotdeauna l-a batut pe takahashi, sau cel putin in cele mai multe cazuri.
tu te raportezi la ce ai vazut in sezonul asta si atat. uiti ca nu cel din sezonul asta e adevaratul lambiel, in special cel de la olimpiada. da, anul asta nu a fost asa de bun pt el. stii bine ca s-a retras din cauza problemelor de sanatate, apoi a revenit pt olimpiada (numai un luptator si-un ambitios poate face asta). daca e sa vorbim strict de anul asta, atunci ai avea dreptate intr-un fel, dar nu-n totalitate. la europene nu a avut sp prea bun, de aici si clasarea pe 6-7(daca nu ma insel), dar a revenit senzational la liber, unde, in afara de-un quad aterizat mai prost(important e ca nu a cazut ca altii), a avut un program de toata frumusetea. e de laudat faptul ca a avut ambitie sa introduca 2 quad-uri dupa pauza de 1 an si ceva, in timp ce altii nici nu l-au executat. axelul a fost problema, dar liberul e liber, asta a putut fi recuperat printr-unul dublu + piruete magnifice + artistic de milioane(sa nu-i zic perfect). la euro chiar a fost genial la capitolul asta. chiar a mai castigat o gramada de fani dupa euro tocmai prin aceasta revenire de senzatie cand nimeni nu prea-i dadea mari sanse. cred ca ai vazut si pe forum ca toata lumea a fost incantata de lambiel, pana si irinei i-a placut si asta inseamna mult! numai un campion poate face asta, a avut mental de campion, a avut incredere in sine, locul 2 a fost total meritat si toata lumea a spus-o. desi a atins gheata la un quad, nu a cazut si-a avut prin ce recupera. adica are destule arme care sa-l faca un campion.
la oly a fost mai slab, de aici si clasarea pe 4, spre bucuria ta, banuiesc. da, aici da, nu prea a stralucit. am vazut si eu, ca doar nu-s absurda sa-l ridic in slavi in cazu-n care nu prea s-a remarcat. plus ca nici la artistic nu a stralucit(partea lui forte), s-a vazut de la o posta (te mai miri de ce l-a batut daisuke la capitolul asta). si takahashi a ratat quad-ul la liber, deci n-a fost nici el perfect(si nici la mondiale nu l-a aterizat cum trebuie, ci pe 2 picioare, daca stam sa analizam marunt). l-a batut pe steph la mai putin de un punct. deci steph, daca avea macar artisticul ca cel de la tallinn, putea prinde podiumul. atat ii trebuia, dar asta e, atat a putut atunci. nu a fost adevaratul lambiel cel de la olimpiada si s-a observat usor. am fost dezamagita tocmai de asta, ca nu a putut da tot ce avea mai bun pt ca era-n stare sa urce pe podium. mi-a trecut. macar n-ai avut tu ce sa mai critici, ca daca trecea pe 3, atunci ar fi iesit al 2-lea scandal, dupa cel dintre lysacek si plush. deci la faza ca taka in face la artistic pe lambiel nu ai nimerit-o. poate doar sezonul asta, mai exact la oly. s-a intamplat o data, de 2 ori, dar hai sa nu generalizam. cam asta e povestea lui stephane lambiel. el nu s-a nascut fara 3A, unde a castigat aurul l-a executat perfect. de cand nu-l mai face, nu mai ia aur. simplu, nu? ai vazut si tu ca nu mai e posibil. in schimb altii fara sarituri de baza castiga-n draci. quadul la fel. aceste sarituri le-a "pierdut" pe parcurs(dupa ce s-a retras, a revenit, a avut probleme si tot asa). era de asteptat sa nu mai faca fata ca inainte. a avut de suferit, a suferit. nu si la artistic, unde e in continuare un geniu si asa va ramane. asa ca acolo unde a obtinut medalii, le-a obtinut pe merit, nu ca altii. nu e nici lysacek si nici chan, care, dupa ce ca n-au au toate sariturile(nici macar nu au incercat quad vreodata), nu au nici artistic bun.
el a avut toate sariturile, a fost complet. nu mai este acum, asta e altceva. oricum s-a retras, poti sa te bucuri c-ai scapat de el. a simtit si el ca nu mai poate. si-n cazul asta sunt de acord cu el, o sa-l sustin. de ce sa-si puna-n pericol sanatatea? mai bine sa mearga la gale pt ca are cu ce sa ne incante. tu uita-te la chan si lysacek, poate acolo ai ce vedea. daca chiar ai putut sa faci asemenea comparatii intre ei si lambiel. nici nu stiu cum ai putut sa faci asta, pt ca e diferenta de la cer la pamant intre ei. si uite asa, lysacek e campion olimpic si lambiel nu. pe drept, nu ? nu m-as mira daca devine si chan la sochi. patinajul a devenit un haos total. cei care pun pasiune in ceea ce fac, cei care incanta publicul nu au mari sanse la titluri, in schimb, un dulap da. super!
stephane lambiel a fost si ramane un campion si-un artist desavarsit. toata lumea il lauda pt asta, toti comentatorii si toti fostii patinatori&co si pe toti reuseste sa-i impresioneze. sau aproape...mai sunt si insensibili. ca nu-ti place tie, asta e altceva. dar poti sa te mai orientezi inainte sa arunci cu noroi intr-un campion doar pt simplul fapt ca te enerveaza pe tine. c-am vazut ca pe toate threadurile, cum prinzi ocazia, il critici. stephane lambiel nu se rezuma doar la sezonul asta, ci la toata cariera lui de pana acum.

aceasta a fost povestea lui lambiel, tanarul elvetian care s-a indragostit de patinaj la varsta de 7 ani, cand toata lumea ii spunea ca e un sport pt fete. dar el a simtit ca asta vrea sa faca si a facut-o si ii multumesc pt asta pt ca multora le-a lasat pt totdeauna o mare bucurie si pt multi reprezinta un model de urmat. cand te gandesti la lambiel ai de ce sa-ti aduci aminte, in schimb, despre lysacek nu prea. e important si ce lasi publicului ca pana la urma asta conteaza si nu va fi uitat niciodata. lysacek, desi e campion olimpic, nu e atat de celebru si iubit ca stephane
va multumesc pt atentie, la revedere ! :)

le: si uite asa am ajuns sa vb despre lambiel pe threadul lui kevin. nu e frumos

ioana11
3rd April 2010, 17:17
Ade la faza asta iti dau dreptate, e un sacrilegiu sa il compari pe Chan cu Lambiel. Dar totusi, Alin s-o fi referit la sezonul asta, unde nu a stralucit ca anii trecuti. Mie imi place mult si de Lambiel, si de Kevin. Iar undeva intre ei doi este Brian:). Imi place sa vad ca ai ramas asa fana Stephy, chiar imi era putin dor de posturile tale, cum imi este de ale Irinei.
Totusi nu credeti ca se cam arunca cu noroi in Evan? Inteleg ca nu sunteti fani, si eu simt ca voi ca nu se ridica nici la nivelul lui Stephane, nici la al lui Evgeny si in nici un caz al lui Brian, dar vad ca se cam exagereaza. La Chan e alta poveste, pentru ca el are si gura mare, isi permite sa se ia nu numai de Brian, pe care nu il considera un adversar, ci si de campioni precum yagudin si Ilia Kulik. Si nici de el nu ma mai iau.
Si sa sti ca la Europene a dat cu funduletul de gheata, dar a fost atat de simpatic dupa ca am si uitat:)
Ma intreb ce parere o avea Plushenko de rezultatul de anul asta de la mondiale, ca Brian cu 2 cvadruple a fost batut de Chan cu 0, iar Kevin e pe 8.
Si sa nu fiu off-topic, si mie imi va lipsi Kevin, chiar daca nu era artist, lasa sa se vada bucuria cu care patina, m-am bucurat mult pentru el anul trecut cand a luat o medalie la europene, chiar daca il vroiam pe Tomas pe podium.

SimonaB
3rd April 2010, 17:21
Hey, hey, sa nu ne ambalam si mai ales sa nu ne luam de Lambiel. :P Ca sa il pomenesc si pe Kevin, ca suntem la el acasa, cred ca nici macar nu mai conteaza locul, omul a avut un program foarte bun, orice iubitor de patinaj isi va aduce aminte de 4-3-3-ul lui. Noul sistem e de doi bani, e pentru Chan si pentru ca Lysacek sa castige Olimpiada fara sa se strofoace in vreun fel (a nu se intelege ca eu am ceva cu Lysacek, chiar nu e cazul).
In legatura cu Lambiel ceva e in neregula cu el de ameteste asa de rau sariturile, mai ales in ultimul timp si e pacat. La partea artistica e nr. 1 dupa parerea mea, imi place si Daisuke dar Lambiel simte muzica intr-un fel special si da si mai bine pe gheata, asta este. Sa nu uitam insa ca nici Daisuke nu este stapanul absolut al partii tehnice, ne-a facut si el surprize la Olimpiada. :(

ioana11
3rd April 2010, 17:24
Simona, eu nu m-am luat de Lambiel:(, chiar l-am aparat, de fapt i-am facut galerie lui Ade cand il apara.
Dar esti fana Plushenko? Acum vad avatarul tau, foarte sugestiv.

SimonaB
3rd April 2010, 17:31
Mie sincer imi e mila de Evan, nu consider ca este cazul sa se arunce cu noroi in el, la Olimpiada a facut tot ce a putut mai bun si asa cum i-a indicat antrenorul. Dar asa se intampla atunci cand isi baga coada interesele financiare, sustinatorii lui, printre care Scott Hamilton la loc de cinste, si-au dorit cu ardoare un campion olimpic pe care sa il etaleze pe la show-uri, toata masina de propaganda ce a functionat inainte si dupa Olimpiada a ajuns sa scarbeasca fanii patinajului si l-au umplut de ridicol pe Lysacek. O soarta trista pentru un campion olimpic!!!!!

SimonaB
3rd April 2010, 17:38
Simona, eu nu m-am luat de Lambiel:(, chiar l-am aparat, de fapt i-am facut galerie lui Ade cand il apara.
Dar esti fana Plushenko? Acum vad avatarul tau, foarte sugestiv.

Nu, nici vorba sa fi zis ca te-ai luat de Lambiel, am sarit si eu sa ii fac galerie si pana am postat au mai intervenit si alte mesaje.
Da, asa cum indica si avatarul sunt fana Plushenko si nu de ieri de azi, de ani de zile cand Stephane, Brian, Evan nici macar nu aparusera prin peisaj...adica de prin perioada interbelica, dupa cum spunea cineva la un moment dat...:happy

praf_de_stele
3rd April 2010, 17:48
ioana, pai am amintit si eu de sezonul asta si chiar am zis ca nu a fost prea bun. dar asta nu inseamna ca nu a meritat argintul la tallinn unde a impresionat pe toata lumea la liber. iar a olimpiada, da, a fost mai slab si nu a luat medalie, desi daca se strofoca putin, putea sa-l bata pe daisuke. asta e! asa ca nu vad unde a fost ridicat de arbitri...ca tot sustine alin asta. si totusi, dupa o pauza de 1 an si ceva sa fii pe 4 la olimpiada e ceva. altii mai buni sau cotati ca favoriti au fost mai slabi ca el(pe aici intra si joubet, dar nu ma refer strict la el, nu ma iau de el :P)
dar lasand la o parte sezonul asta, nu poti sa spui ca lambiel nu stie sa sara. gloria lui a trecut, iar atunci cand a avut parte de ea, a fost pe drept si meritat. acum a fost mai slab, s-a si retras, a simtit si el asta

irinaidu
4th April 2010, 00:01
cum aici e threadul lui kevin, o sa ma abtin sa comentez despre respectivii domni care pana la urma nici nu merita mentionati. dar intr-adevar e trist ce se intampla cu patinajul.

kevin a fost genial. daca e sa te retragi, this is the way to do it ! da, punctajul a fost de cosmar dar programul a fost de vis. si a fost un moment istoric. mie mi s-ar fi parut normal sa fie marcat cumva momentul, faptul ca a facut ceva ce nu a mai facut nimeni si ceva ce foarte putini ar putea sa faca chiar daca ar vrea,

kevin o sa-mi lipseasca. sanatate si fericire ii doresc si eu din tot sufletul !!!

praf_de_stele
4th April 2010, 00:12
cica a mai facut plushenko 4-3-3 si nu e nimic nou

irina, cum adica stephane nu merita mentionat ? iar il urasti ? :drak:

irinaidu
4th April 2010, 00:14
ade, de urat , doamne fereste, nu rasc pe nimeni. doar ca nu as scrie pagini despre lambiel, chan sau plushi pe threadul lui kevin.

a sarit plush combinatia? unde??? eu zic ca e o chestie sa o faci la worlds sau olys.

ricochet4
4th April 2010, 07:48
OK. Daca asta e threadul lui Kevin, unde pot sa dau replica, referitor la Lambiel ? Pe threadul lui ?

praf_de_stele
4th April 2010, 20:42
pai cam acolo, unde altundeva ? :)

scuze, kev, de offtopic. nu se mai intampla :floricica:

SimonaB
4th April 2010, 21:03
a sarit plush combinatia? unde??? eu zic ca e o chestie sa o faci la worlds sau olys.

In 2002 la Cup of Russia.

Chiar daca a facut altcineva combinatia inaintea lui, Kevin tot e super tare, o sa imi lipseasca...:(

praf_de_stele
4th April 2010, 21:10
dar e mult mai frumos si de laudat cand o face la mondiale

irinaidu
4th April 2010, 23:26
nu stiu ce sa zic. atunci de ce la euros in varsovia lumea era sujper entuziasmata cand kevin a sarit 3-3-3 diferite si ziceau ca e o combinatie foarte rara. plus ca eu zic ca un rus la cup of russia nu e acelasi lucru cu un belgian la mondiale in italia. :P

ricochet4
4th April 2010, 23:58
4-4-3 nu a reusit nimeni ?

SimonaB
5th April 2010, 13:39
La Cup of Russia a sarit -o pentru prima data. Dar a avut-o si in programul de la Olimpiada din 2002 si cred ca si pe la europene si mondiale in 2003. E intr-adevar rara, parca a mai reusit-o Kevin Reynolds pe la niste nationale si cam atat din cate stiu.
4-4-3 nu cred ca a reusit vreodata cineva . Nici macar 4-4 nu s-a facut in competitii. Doar 4-3-3, 4-3-2, 4-3-2-2.

ricochet4
5th April 2010, 18:15
Am crezut ca nu vad bine. Am citit la prima vedere 4-3-2-2, ultima varianta. Dar stiu ca nu stiu daca exista in codul de punctaj combinatii de 4 sarituri.

SimonaB
5th April 2010, 22:36
Am crezut ca nu vad bine. Am citit la prima vedere 4-3-2-2, ultima varianta. Dar stiu ca nu stiu daca exista in codul de punctaj combinatii de 4 sarituri.

:happy:happy M-am balbait in scris:yes:....de fapt trebuia sa iasa 4-3, 4-2, dar asa e cand te grabesti...

ricochet4
5th April 2010, 23:19
Eu ma tot gandesc cum ar fi ca un patinator sa sara 2-3-4. Stiu ca e greu, datorita elanului, vitezei, dar ar fi ceva spectaculos si unic.

SimonaB
6th April 2010, 09:23
Eu ma tot gandesc cum ar fi ca un patinator sa sara 2-3-4. Stiu ca e greu, datorita elanului, vitezei, dar ar fi ceva spectaculos si unic.

Sa ii adresam lui Chan o petitie sa introduca el combinatia asta...:drak::happy

ice_girl
6th April 2010, 16:48
Sa ii adresam lui Chan o petitie sa introduca el combinatia asta...:drak::happy
da, asa ar intra si el in istorie...:happy:drak:

andreeas
11th May 2010, 23:16
http://absoluteskating.com/

irinaidu
12th May 2010, 00:12
mersi mult pt articol, imi plac cei doi.

andreeas
14th May 2010, 16:18
http://www.icefantillusion.com/

praf_de_stele
15th May 2010, 19:50
desi imi place ca patinator, costumele lui mi s-au parut mereu urate. si parca prea mulate, acelasi stil, nimic deosebit

SimonaB
15th May 2010, 21:41
Asta voiam sa zic eu,costumele nu il pun in valoare. Pare masiv, ca un dulap, nu stiu, trebuie sa incerce altceva.

irinaidu
17th May 2010, 02:41
hmmmm, mie imi plac multe din costumele lui si mereu mi s-a parut ca ii bun in evidenta de well built butt, i mean body. mai putin alea cu decolteu exagerat,alea nu-mi plac la nimeni. iar costumul lui de pirat still haunts my dreams .

Cromatic
15th January 2013, 00:45
Kevin a castigat recent concursul Dancing with the Stars din Belgia. El s-a plans in mod repetat de dureri la spate cand concura pe gheata si problemele cu spatele au fost motivul principal pentru care s-a retras, dar la concursul asta, se pare ca a uitat si de durere si de tot. Bravo, Kevin.:yes:

http://vtm.be/sterren-op-de-dansvloer/de-winnaar-van-sterren-op-de-dansvloer-2012-2013-kevin-van-der-perren

Pe marginea paginii, gasiti toate dansurile lui Kevin.

Tracoromana
15th January 2013, 10:23
Ma bucur pentru Kevin. Imi place cum se bucura si el, intodeauna mi-a fost simpatic.
Ca dansator insa mi-a placut mai mult Lysacek.