PDA

View Full Version : Zvonuri si zvonaci



gigel_bucur
2nd February 2004, 16:08
se pare ca nea silă are ganduri negre daca promovam. bantuie un zvon ca vrea sa vanda locul in divizia A. poate cumpara Sechelariu cu banii de pe Cristea...

Ultras
2nd February 2004, 16:10
Vrei sa mai auzi niste zvonuri? Ma pricep! :drak:

vasile314tzurka
2nd February 2004, 16:13
da-i drumul

Ultras
2nd February 2004, 16:23
Se zvoneste pe ecrane ca Florentin Petre s-ar putea sa plece la Sahtior, situatie in care Andone ar dori la echipa pe Tibi Balan sau pe Lazar. De asemenea Andone il vrea pe Tavi Chihaia!
Sa va zic ce vrea Siman?

vasile314tzurka
2nd February 2004, 16:25
nu spune ca ai sanse sa te automoderezi:)

ce treaba mai are chihaia cu sportul?

gigel_bucur
2nd February 2004, 16:26
Se zvoneste pe ecrane ca Florentin Petre s-ar putea sa plece la Sahtior, situatie in care Andone ar dori la echipa pe Tibi Balan sau pe Lazar. De asemenea Andone il vrea pe Tavi Chihaia!
Sa va zic ce vrea Siman?

in afara periutei de dinti de la mine?

Ultras
2nd February 2004, 16:27
Daca tot vorbeam de zvonuri, l-am bagat si pe Tavi ca tot de-al nostru e!

vasile314tzurka
2nd February 2004, 16:28
p'aia asa cu "tot de-al nostru e" faci o echipa extinsa cu mircea sandu cu tot. revino-ti in fire si vezi de va va vinde sile locul ca sa-si umple bozonaru'.

Ultras
2nd February 2004, 16:35
Pai ce nu e tot de-al nostru? Chiar daca nu avem nici un avantaj, face parte din istoria echipei. Daca mai joaca, bag stiri!

Sile vinde pe cine stiu eu!

vasile314tzurka
2nd February 2004, 17:07
domnu' nu mai pune matale titluri ca nu-s handicapat sa nu stiu pune si singur:)

sile vinde si pe cine nu stii tu, asa ca las-o... sau o'ti fi tovarasi?

Ultras
2nd February 2004, 17:13
Ce te suparasi? Pentru o gluma nevinovata? Parca doreai zvonuri? Si daca tot le raspandesti m-am gandit ca suna bine! A rubrica!

vasile314tzurka
2nd February 2004, 17:14
eu sa ma supar? de ce? pai ce crezi ca eu nu o sa-ti pun titluri care mai de care? las ca vii tu la mina mea razbunatoare.:)

cit despre zvonuri nu prea erau...

Ultras
2nd February 2004, 17:18
Glumele nu ma deranjeaza. Nici chiar o mana razbunatoare. Dar, daca consideri ca treaba cu locu' nu e un zvon sa i-o spui lu' Ratzuska. Sile e cu capu', dar nu trebuie sa ii facem proces de intentie.

Ultras
2nd February 2004, 17:22
Oricum in Bucatarie nu prea intru, Bancuri nu stiu sa spun, poate la o Cafelutza Dimineata sa ma prinzi un pic adormit :drak:

vasile314tzurka
2nd February 2004, 17:34
in bucatarie nu intri ca esti ca toti barbatii lipsiti de coloana vetrebrala. se bucura ca le da drumul nevasta la meci pe regie si ppot sa bea doua beri. aia e:)

Ultras
2nd February 2004, 17:38
Daca intri in Bucatarie, dar nu mananci, atunci ce mai chichirez galceava? :drak:

Ultras
2nd February 2004, 17:39
Si cu alea doua beri te referi la deschidere, nu?

vasile314tzurka
2nd February 2004, 17:39
pai gatesti pentru prieteni, de exemplu pentru aia care ma cara pe mine in regie desi tin cu steaua.

ce deschidere? aia cu apa minerala?

Ultras
2nd February 2004, 17:40
de carat noi tot te-am carat, da' tu cand ne gatesti cu ce te tot lauzi?

vasile314tzurka
2nd February 2004, 17:41
bine. vorbeste cu nicu aduceti materiale si gatesc eu:)

Ultras
2nd February 2004, 17:43
pe 13? de inaugurare? stabileste materiile prime de care ai nevoie si se rezolva!

vasile314tzurka
2nd February 2004, 17:47
vorbim cind se apropie data cu pricina. vedeti cit sunteti ca nu gatesc pentru tot regimentul:)

Ultras
2nd February 2004, 17:49
intre 5 si 10, e bine?
Pai, sa facem socoteala:
Eu - 3
Gabi - 2
Ovidiu - 1
Giani si George - 1

Deci, vreo 7.

vasile314tzurka
2nd February 2004, 17:51
si bardan? si nicu? si sobolanu?. treci la dieta. tu la frati giani:)

Ultras
2nd February 2004, 17:53
Ce e aia "dieta"? Spre rusinea mea nu cunosc cuvantul. Hai fie! Pentru restu' mai punem un scaun. Bardan e vegetarian, nu se pune!

gigel_bucur
2nd February 2004, 17:57
Ce e aia "dieta"? Spre rusinea mea nu cunosc cuvantul. Hai fie! Pentru restu' mai punem un scaun. Bardan e vegetarian, nu se pune!


daca te aude ala nu cred ca o sa-ti "dea" legume:)

vasile314tzurka
2nd February 2004, 18:00
las ca face bardan niste ghiveci pentru ultras si punem noi carnea:)

Ultras
2nd February 2004, 18:00
Daca te aude pe tine ca zici ca are "legume" s-ar putea sa-ti dea niste "carnita"!

Ultras
2nd February 2004, 18:03
Chem OPC! Carne expirata in ghiveci! :drak:

ultras_sportul
2nd February 2004, 18:09
Si eu as vinde niste jucatori dar nu am.... :p

Ultras
2nd February 2004, 18:10
Normal! Te bagi?

Ultras
4th February 2004, 12:58
Datorita declaratiilor lui Mircea Sandu cred ca in viitorul apropiat acesta va directiona bani catre Sportul Studentesc, prin intermediari. Probabil peste 1 milion de dolari. Asteptam momentul cu pricina si reactia lui Sile.

vasile314tzurka
4th February 2004, 13:02
am aflat din surse absolut sigure ca e vorba de o prima transa de 300.000 de euro si apoi se vor derula contracte de publicitate cu diverse firme printre care si doua banci. suma totala este estimata la 1,200,000 de euro. din acesti bani se pare ca se vor face achizitii din vara si un antrenor nou, se pare rednic.

Ultras
4th February 2004, 13:11
Una dintre firme sa fie cumva Bergenbier, de care Nashu' este foarte apropiat?

vasile314tzurka
4th February 2004, 13:12
no comment... cam multe vrei sa stii.

Ultras
4th February 2004, 13:14
Informatia circula repede, doar suntem in era dansei! Ce crezi ca doar unii au surse sigure?

vasile314tzurka
4th February 2004, 13:16
depinde de sursa. a mea e ca izvorul minunilor:)

Ultras
4th February 2004, 13:19
Am vorbit cu Ion. O sa-l sune pe Tomescu, ca moshu' sigur stie mai multe...

gigel_bucur
4th February 2004, 13:24
nu cred ca Mircea Sandu se va implica vreodata la Sportul. cel putin nu in mod direct. omul are alte prioritati, e cu ochii pe "peshti" mai mari.
faptul ca a preluat o mare parte din actiunile unei banci nu inseamna neaparat ca e plin de bani si ca e dispus sa-i imparta cu Silă.
Vasile, de unde ai scos doua banci? eu stiam de una singura, ma rog, poate ai tu alte surse.

vasile314tzurka
4th February 2004, 13:26
ai lipsit intre timp:) si cum lucrurile se misca repede, asta e fierbinte, stii aia cu ia-ma sunt fierbinte? ce crezi tu e una ce se intimpla e alta, si ceea ce se intimpla in realitate cu totul si cu totul altceva:)

ultras, am vorbit cu gicu, el zice ca deja e in carti:)

gigel_bucur
4th February 2004, 13:32
ai lipsit intre timp:) si cum lucrurile se misca repede, asta e fierbinte, stii aia cu ia-ma sunt fierbinte? ce crezi tu e una ce se intimpla e alta, si ceea ce se intimpla in realitate cu totul si cu totul altceva:)

ultras, am vorbit cu gicu, el zice ca deja e in carti:)

eu nu as avea mare incredere in ce spune Gicu. mi-a mai zis mie ca vine Rednic la noi si ca pleaca Dan Petrescu la Rapid. a avut dreptate doar in parte. asa ca... forget about Gicu, nu mi se pare u sursa sigura.

Ultras
4th February 2004, 13:33
Ion zice ca Tomescu nu stia foarte multe, decat ca Nashu' are intr-adevar intentia de a-si crea o varianta de rezerva in cazul in care va renunta la FRF. Moshu' s-a dus de dimineata la Casa Fotbalului special ca sa vorbeasca cu Sandu, dupa ce a citit ProSportul. Singurul lucru sigur este ca Sandu va veni la Sportul numai in momentul in care Siman nu va mai avea controlul. De aceea doreste ca procentele in club sa se imparta in functie de finantarea fiecaruia.

vasile314tzurka
4th February 2004, 13:34
eu nu as avea mare incredere in ce spune Gicu. mi-a mai zis mie ca vine Rednic la noi si ca pleaca Dan Petrescu la Rapid. a avut dreptate doar in parte. asa ca... forget about Gicu, nu mi se pare u sursa sigura.

cum doresti. pina una alta asta e ce avem. rumegam asta. lasa ca e mai bine ca nu a venit atunci. acum o sa fie mai motivat si oamenii au bani. cind va da tricourile?

Ultras
4th February 2004, 14:19
Scriu aici, da' nu e zvon! Siman va primi la inceputul returului o propunere din partea a trei investitori! Conform acestei propuneri, actiunile la club urmeaza sa fie impartite in functie de valoarea investitiilor facute de fiecare actionar. Lui Siman i se va considera o investitie initiala de 2,5 - 3 milioane de dolari. Cei trei investitori vor aduce impreuna peste 4 milioane de dolari pentru a prelua controlul clubului. Momentan, numai Mircea Sandu cunoaste cine sunt acestia. In curand, isi vor declara public intentiile.

PS. Dupa cum il cunoastem pe Siman sigur nu va accepta aceasta propune. Sufera de shefita cronica. Nu ii va conveni o pozitie fara putere de decizie.

vasile314tzurka
4th February 2004, 14:24
mde. da sa duca la ruina clubul poate? din pacate se pare ca nu are incotro, mai ales ca va pierde toti banii.

gigel_bucur
4th February 2004, 14:25
asta e veche, eu o stiu din primavara. s-a mai discutat in trecut si Silă s-a opus, asa e el, ii place sa opuna rezistenta.
ca sa te zgandar un pic, de Octavian Ionescu ce ai auzit?

vasile314tzurka
4th February 2004, 14:26
e veche ca sunt trei si ca vor, dar e nou ca siman va accepta. cum spuneam, risca sa piarda toti banii si sandu i-a dat prin "fratii" de la prosport preaviz:)

Ultras
4th February 2004, 14:26
Din cate stiu Siman va da toti banii pe care i-a luat din transferuri la stat pentru a lichida datoriile. Cel putin asa a afirmat. Ca vrea sa inceapa returul fara nici un fel de datorie.

vasile314tzurka
4th February 2004, 14:30
si tu ca de obiceiu il crezi:) e pentru fraieri si jucatori. din banii pe care ii "va da" la stat cred ca-si ia ultimul bmw. ala mare, asa ca stai si tu la coada.

Ultras
4th February 2004, 14:30
Octavian Ionescu vrea sa se intoarca in Elvetia, dupa ce termina cu justitia (marturia la proces). S-ar putea totusi sa imputerniceasca pe altcineva sa-i gestioneze afacerile pe care le are in Romania. Da' nu cred ca are vreo legatura cu cei care intentioneaza sa investeasca la Sportul. Cu toate ca e prieten bun cu Nashu'

Ultras
4th February 2004, 14:31
si tu ca de obiceiu il crezi:) e pentru fraieri si jucatori. din banii pe care ii "va da" la stat cred ca-si ia ultimul bmw. ala mare, asa ca stai si tu la coada.

Nu ii place BMW. Are o slabiciune pentru Mercedes. Vezi ca nu esti chiar asa de bine informat?

vasile314tzurka
4th February 2004, 14:32
nu, nu intra in combinatie. a avut gura prea mare cind cu miki spaga si sandu il evita. se pare ca a si primit ordin de la psd.

vasile314tzurka
4th February 2004, 14:34
Nu ii place BMW. Are o slabiciune pentru Mercedes. Vezi ca nu esti chiar asa de bine informat?

esti de doi lei, chiar, imi pare rau sa ti-a spun. nu el si-o ia, ci lu sor-sa ca aia are boala la bmw:) stiu ca el umbla numai in mercedes si ca vrea in curind sa comande un "brabus", asa ca stai la coada. in cosmelia aia a voastra unde lucrezi nu va spune nimeni nimic?

gigel_bucur
4th February 2004, 14:39
Din cate stiu Siman va da toti banii pe care i-a luat din transferuri la stat pentru a lichida datoriile. Cel putin asa a afirmat. Ca vrea sa inceapa returul fara nici un fel de datorie.

am auzit si eu treaba asta dar parca nu-mi vine sa cred. daca e asa, cinste lui!
sursa mea de la finante zice ca datoria nu-i chiar asa mare cum scriu ziarele. se pare ca banii de pe Galamaz au acoperit o mare parte din vechile datorii.
suma restanta e destul de mica, cu restul de bani s-ar putea amenaja ceva la stadion daca Mac Popescu e dispus sa-l inchirieze pe un termen si la sume rezonabile.

gigel_bucur
4th February 2004, 15:54
de cānd are Silă o soră? ştiam că are un frate dus cu ceva afaceri prin Ucraina, exportă ţevi cu māner de lemn şi diametrul interior cāt o ţigaretă sau cam aşa ceva.
nu cred că omului cu pricina ăi trebuie o "maşinuţă" de la Hagi Tudose

Ultras
4th February 2004, 15:57
Cand a spus "sora" se referea la de fapt la prietena lui pe care o apeleaza cu "soro"

gigel_bucur
4th February 2004, 16:13
Cand a spus "sora" se referea la de fapt la prietena lui pe care o apeleaza cu "soro"

aaaa, pai de ce nu spuneti fratilor asa? vreti sa-mi bat sursa de pomana?

ultras_sportul
4th February 2004, 16:45
Ca oricum nu vine nimeni in Regie sa investeasca in urmatoarea suta de ani.... :mad:

gigel_bucur
4th February 2004, 16:56
Ca oricum nu vine nimeni in Regie sa investeasca in urmatoarea suta de ani.... :mad:

asta e parerea ta! facem un pariu? pe ce vrei tu!

Ultras
4th February 2004, 16:59
Ca oricum nu vine nimeni in Regie sa investeasca in urmatoarea suta de ani.... :mad:

Ma, tu esti de-al lui Sile? Cat esti tu nu vine nimeni!

gigel_bucur
4th February 2004, 17:03
Ma, tu esti de-al lui Sile? Cat esti tu nu vine nimeni!

crezi ca ce are Silă e contagios? catzi bani i-o fi dat VaSilă ca sa-l sustina peste tot?

vasile314tzurka
4th February 2004, 17:04
Ca oricum nu vine nimeni in Regie sa investeasca in urmatoarea suta de ani.... :mad:

dragule, daca nu stii nu inseamna ca e ca tine. mai intereseaza-te la aia pentru care lucri, poate ii lasa inima si-ti spun si tie.

Ultras
4th February 2004, 17:05
Nu stiu, da' de la o vreme e dubios. Poate i-a dat vreo functie la club, ca nu degeaba face foia de meci o data la doua saptamani

vasile314tzurka
4th February 2004, 17:06
asta e parerea ta! facem un pariu? pe ce vrei tu!

tu ce ti-ai zis, imi spune mie vasile ceva si ma duc si-l dezbrac pe ultras_sportul... nu e frumos ce faci si altadata vezi tu informatii cind mi-oi vedea ceafa

vasile314tzurka
4th February 2004, 17:07
Nu stiu, da' de la o vreme e dubios. Poate i-a dat vreo functie la club, ca nu degeaba face foia de meci o data la doua saptamani

iti spun eu ce functie i-a dat. aia de inchide dragule usa pe partea aialalta ca avem treaba. l-au vazut mai fraged si da cu matura p'acolo.

ultras_sportul
4th February 2004, 17:28
Daca venea unul hotarat sa investeasca in Regie, pana acum il zbura pe istoricul nostru prezident de credeau americanii ca e un nou atac terorist cu Tupolev..... Asa insa se eternizeaza ....... :headbang: :cool: :rolleyes:

ultras_sportul
4th February 2004, 17:30
Bine ma, mai vorbim noi..... :rosu: :mad: :ciocan:

Ultras
4th February 2004, 17:31
Ce ma te supara adevarul...

ultras_sportul
4th February 2004, 21:46
Ziua, Romania Libera si Evenimentul zilei... :O

vasile314tzurka
5th February 2004, 09:08
ce-are-a face una cu alta?

ultras_sportul
6th February 2004, 10:30
Eram suparat pe alte chestii... :mad:

gigel_bucur
9th February 2004, 15:41
Sambata seara Octavian Ionescu a fost vazut pe aeroportul Otopeni, la sosiri.
Gurile rele spun ca acesta a venit pentru o afacere, ceva legat de un club de fotbal. Duminica a fost vazut in prezenta lui Sandu si a catorva fosti jucatori ai Sportului.
Eu ce sa inteleg de aici? Se pare ca zvonurile se adeversc si zilele lui Siman, in fruntea clubului, sunt numarate.
O fi bine, o fi rau? Voi ce ziceti?

vasile314tzurka
9th February 2004, 15:43
eu zic ca tu in loc sa-ti vezi de servici te tii de urmele lui mircea sandu. si tu si ultras parca-ti daulat, zau asa. siman e oricum falit dupa atacul lui mircea sandu, asa ca mai bine si-ar muta mertzedezurile din batatura lui nicu. las c-o sa fie bine si sa va vad in a ca sa mai faca si steaua ceva golaveraj.

Ultras
9th February 2004, 15:56
La ce serviciu se refera? Ai idee despre ce vorbeste? Eu nu! Cat despre zilele lui Siman, pe acesta il asteapta unele senine, de pensionar. O sa-i lase in continuare locul din colivie. Cat despre golaverajul Stelei intr-adevar ai de ce sa fi ingrijorat. Iar visele ca vi-l veti imbunatati cu Sportul sunt de domeniul fanteziei. Mai bine cumparati ceva atacanti, fundasi, poate o echipa noua...

vasile314tzurka
9th February 2004, 15:59
avem atacanti. nu te mai framinta tu de grija altora. mai bine ii dai lui mazilu ceva medicamente de dat si goluri normale si dupa aia mai vorbesti.

nu stiu nici eu de serviciu nimic. mai vedem. miine nu am timp sa ma intilnesc cu gicu dar miercuri sigur ma vad cu el la o conferinta de presa.

gigel_bucur
9th February 2004, 15:59
eu zic ca tu in loc sa-ti vezi de servici te tii de urmele lui mircea sandu. si tu si ultras parca-ti daulat, zau asa. siman e oricum falit dupa atacul lui mircea sandu, asa ca mai bine si-ar muta mertzedezurile din batatura lui nicu. las c-o sa fie bine si sa va vad in a ca sa mai faca si steaua ceva golaveraj.

Vasile, cand a facut Steaua golaveraj cu Sportul? acu' doua campionate (2001/2002) v-am batut de doua ori, 3-1 in Regie si 2-1 in Ghencea.
In 2002/2003 ne-am batut singuri cu 2-1 acasa si ne-ati batut voi cu 4-3 pe Ghencea (cred ca tot singuri ne-am batut si acolo din moment ce v-am condus cu 3-1). aduna-le si vezi cine a facut golaveraj:)

vasile314tzurka
9th February 2004, 16:02
pai aduna tu. cica "ne-am batut singuri". a dracului pielea aia pe tine. nu ai recunoaste ca ati jucat prost si steaua a fost mai buna. dar oricum o sa vedeti voi fara dinita si paduret ce goluri mai dati. o sa stati mai mult pe la nici la terasa si o sa pligeti de o sa creada luema ca ati mutat dimbovita.

Ultras
9th February 2004, 16:03
Eu pe gigel il intrebam de serviciu...
Cat despre Mazilu, mare pacat ca nu l-ati luat, sigur faceati golaveraj!
Cat despre Octavian Ionescu eu stiam ca a venit pentru a mai da cu subsemnatul la PNA. Da' daca zici ca a fost vazut cu Nashu, o fi cum zici tu.

Ultras
9th February 2004, 16:06
In ultimele 4 meciuri nu am jucat niciodata prost cu Steaua. Dimpotriva. Am jucat chiar foarte bine. 2 victorii. In Regie furaciune pe fata la 2-1, iar in retur ghinion de nesansa. Conduceam cu 3-2 cand s-a oprit ploaia si atunci si-a gasit Oprita sa isi aminteasca ca e atacant si mai trebuie sa dea si gol. Oricum in cele 4 meciuri Sportul a fost mult peste Steaua. :yeah:

gigel_bucur
9th February 2004, 16:11
Eu pe gigel il intrebam de serviciu...

nu stiu la ce serviciu se refera, poate se gandea la Federer :mda:
sunt zile cand omu' vine la serviciu, alea bune, si zile cand venim la munca (din pacate astea sunt cele mai multe :headbang: )

cred ca cel mai bine e sa lasam speculatiile si sa asteptam opinia lui Gicu.
chiar, Vasile, nu-i dai un telefon? poate ne lumineaza si pe noi.
eu am sunat la Siman dar nu e in aria de acoperire, o fi in metrou :p

vasile314tzurka
9th February 2004, 16:14
Eu pe gigel il intrebam de serviciu...
Cat despre Mazilu, mare pacat ca nu l-ati luat, sigur faceati golaveraj!
Cat despre Octavian Ionescu eu stiam ca a venit pentru a mai da cu subsemnatul la PNA. Da' daca zici ca a fost vazut cu Nashu, o fi cum zici tu.

pai de ce sa-l intrebi pe el? mai bine pe mine.

ai dreptate cu mazilu. faceam golaveraj la salvare cum faci tu si-ti musti baschetii. mersi mai bine lipsa.

nu "o fi" este.

vasile314tzurka
9th February 2004, 16:15
[QUOTE=Ultras]cred ca cel mai bine e sa lasam speculatiile si sa asteptam opinia lui Gicu.
chiar, Vasile, nu-i dai un telefon? poate ne lumineaza si pe noi.
eu am sunat la Siman dar nu e in aria de acoperire, o fi in metrou :p

miercuri cu gicu. nu pot vorbi asa ceva prin telefon. omul se fofileaza. pe siman l-ai sunat si pe orange?

Ultras
9th February 2004, 16:16
sau poate e adevarat zvonul ca de zgarcit ce e nu si-l plateste sau ca il tine inchis sa nu consume curent!

vasile314tzurka
9th February 2004, 16:18
In ultimele 4 meciuri nu am jucat niciodata prost cu Steaua. Dimpotriva. Am jucat chiar foarte bine. 2 victorii. In Regie furaciune pe fata la 2-1, iar in retur ghinion de nesansa. Conduceam cu 3-2 cand s-a oprit ploaia si atunci si-a gasit Oprita sa isi aminteasca ca e atacant si mai trebuie sa dea si gol. Oricum in cele 4 meciuri Sportul a fost mult peste Steaua. :yeah:

mia sa fie. acolo va furaram, dincolo va ghinionaram, mai ai putin si vrezi ce spui. mai da-o dracului de viata si recunoasteti cind sunteti muhaiele. parca ai fi de la alta echipa importanta, nu dau nume ca sunt scortzoshi.

gigel_bucur
9th February 2004, 16:18
am sa va raspund la amandoi:

nu l-am sunat pe Orange pt. ca nu-i stiu decat nr. de Connex care nu parea neplatit :rolleyes:

vasile314tzurka
9th February 2004, 16:19
sau poate e adevarat zvonul ca de zgarcit ce e nu si-l plateste sau ca il tine inchis sa nu consume curent!

nu cred. e pe firma si merge la greu. si al neveste-sii parca tot asa si aia nu are limita la convorbiri. mai rea decit nevasta lui gigel:)

vasile314tzurka
9th February 2004, 16:20
am sa va raspund la amandoi:

nu l-am sunat pe Orange pt. ca nu-i stiu decat nr. de Connex care nu parea neplatit :rolleyes:

vezi pm. ti l-am trimis.

Ultras
9th February 2004, 16:21
mia sa fie. acolo va furaram, dincolo va ghinionaram, mai ai putin si vrezi ce spui. mai da-o dracului de viata si recunoasteti cind sunteti muhaiele. parca ai fi de la alta echipa importanta, nu dau nume ca sunt scortzoshi.

Ai vazut meciul din Ghencea? Asa de curiozitate

vasile314tzurka
9th February 2004, 16:24
cum sa nu. eram in spatele portii. daca si ala a fost ghinion cind v-ati pus cu fundul in poarta dupa strategia lu ando eu sunt popa la sf elefterie. una e sa ataci si sa ai ghnion si alta sa pleci acasa din timpul meciului.

Ultras
9th February 2004, 16:28
Eu nu vorbeam de tactica lui Andone. Stii parerea mea despre ea! Era vorba ca s-a oprit ploaia!

vasile314tzurka
9th February 2004, 16:31
deci voi jucati pe ploaie mai ceva ca ratele pe varza? ce dracu. pai nu era aceasi ploaie pentru toata lumea? si daca s-a oprit s-a uscat orezaria?

Ultras
9th February 2004, 16:34
In meciul respectiv lucrurile au stat cam asa: ploaia era pe vine ati dat 2 goluri, a venit ploaia am dat noi 3, iar apoi s-a oprit si ati mai dat 2. In tribune stelistii deja acuzau blatu'. Cand s-a terminat meciul am auzit o faza de genul: daca ne bateau era blat, clar! Astia sunt stelistii!

vasile314tzurka
9th February 2004, 16:39
am inteles. data viitoare il filmez pe ala mare cum face el spume ca a luat maxim rosu pe nedrept. iau filmul si-l dau alora de la pandurii ca sa aiba portretul robot al suporterului de la sportu. ca vad ca ai luat-o pe urmele lui. ce e aia cu a venit ploaia a stat ploaia? schimba-ti deviza "meteorologia exista nu se cumpara". de aia a avut sportul ghinion ca ai intilnit doua loaze in galeria stelei? sau tu stii vreo galerie numai de liiceani?

Ultras
9th February 2004, 16:40
Acum ce te ataci? Oricum, Steaua ta nu e Steaua lu' Becali!

Ultras
9th February 2004, 16:41
Vrei sa spui ca in fotbal conditiile meteo nu au nici o influenta?

vasile314tzurka
9th February 2004, 16:45
au. si? o-ti fi voi vreun neam de norvegieni si nu va simtiti bine decit cu apa in plete. tu citesti ce scrii? cum adica ghinion ca a plouat si ati dat trei goluri pe ploaie si dupa ce n-a mai plouat nu ati mai dat goluri?

Ultras
9th February 2004, 16:49
Si ce treaba am eu cu al' mare?
In meciul respectiv chiar au avut o importanta foarte mare conditiile meteo. Nu spun ca intodeauna se intampla asa. Oricum am jucat mai bine decat Steaua, dar din pacate, pentru noi, fotbalul se joaca pe goluri. Asa cum s-a intamplat si in meciul cu Dinamo! N-a fost sa fie!

vasile314tzurka
9th February 2004, 16:51
n-a fost sa fie, merge, dar mai rar.

Ultras
9th February 2004, 17:03
pai, la omu' sarac, nici boii (Mazilu, Negru, Galamaz, Secareanu etc) nu trag!

Cainele
4th April 2004, 13:29
salut!

ultras_sportul
5th April 2004, 23:26
Poate ma suni domnule Caine... :D

Gigel Sportul
7th April 2004, 01:09
Mai bine va vedeti la nea Nicu dupa meciul de sambata :)

Cainele
22nd April 2004, 03:35
dc sa sun?!!!!!!!!!
apropo va salut si saptamana asta ...in special pe vaslle 314tzurca...e cam scump la vedere :))
PS: pentru toti oltenii care mai spera la promovare...aveti grija ca...gigel si-a revenit... si...o sa o luati :degete:

Ultras
1st June 2004, 13:18
Dupa Gazeta Sporturilor si ProSport in media sportiva si-a facut aparitia un nou zvonac: www.totalsport.ro. Iata ce inteleg ei prin stire. Un 7,62 care le-a trecut prin tartacuta.

01/06/2004 00:10
Fotbal Intern

FUZIUNE: Sportul Studentesc - FC Oradea



Lovitura verii ar putea veni dinspre Bihor, unde oficialii clubului FC Oradea, care ieri au obtinut licenta de club profesionist, pregatesc fuziunea cu prospat promovata Sportul Studentesc. Cum oradenii care sunt deja retrogradati si nu mai aveau nevoie de licenta in Divizia B, este clar ca aceasta va fi folosita de un club care nu indeplineste criteriile pentru a functiona in primul esalon, cel mai probabil Sportul Studentesc.
Stadionul din Regie nu se ridica la standardele primei divizii, iar situatia finaciara a clubului este jalnica, "studentii" fiind obligati sa-si dispute meciurile de pe teren propriu pe alt stadion, ori sa fuzioneze cu un club ce are o baza materiala relativ solida. Pentru Sportul exista varianta disputarii meciurilor "de acasa" la Urziceni sau la Focsani, insa Vasile Siman nu a agreat aceasta miscare, fiind mult mai interesat de fuziunea cu FC Oradea, fapt ce ar permite noii echipe sa aiba un cuvant de spus in noua editie de campionat. Oradenii incearca readucerea in fruntea clubului a omului de afaceri Marius Vizer, cel care a promovat echipa in Divizia A, insa a renuntat dupa ce factorii locali nu au acordat sprijin gruparii sale. Totodata, Marius Vizer este dorit si in conducerea clubului Dinamo, el fiind prezent in tribuna oficiala la sarbatoarirea de sambata stand foarte aproape de Cristi Borcea si bucurandu-se alaturi de oficialii alb-rosii.
Viorel Duru, directorul Departamentului Licentiere din cadrul FRF, a confirmat intr-o oarecare asura aceasta fuziune: "Sunt foarte multumit de felul in care au tinut sa-si respecte blazonul. In curand vor avea un cuvant greu de spus in fotbalul romanesc."

himi
1st June 2004, 15:43
foaie verde... bla-bla-bla
fuzionam cu oradea...
dar bihoru' nu ne vrea
si-o sa mergem la piatra

pe ceahlau' noi nu-i vrem
ne mutam la urziceni
din bacau pin' la ploiesti
toti vor un loc studentesc!

Alternativa (ultimele 2 versuri):
din bacau la petrolu'
toate lumea-i fan sportu'!

bla-bla-bla si bla-bla-bla

suporter-I-S
1st June 2004, 20:48
pe bacau nimeni nu-i vrea
vai vai de-ar retrograda
sa nu-i mai vedem prin A
ca ne-apuca rau sila

bla-bla-bla si bla-bla-bla

P.S.: himi imi pare rau ca am folosit un vers de-al tai fara accept - sper sa nu ne judecam pt copyright ; Sper in divizia A sa evolueze sportul studentesc si nu un rezultat al unei fuziuni paguboase cu echipe care isi fac o traditie din a retrograda an de an si de a cumpara apoi locuri sau a face fuziuni cu echipe mai saracutze.
FORZA SPORTUL!!!

Ultras
2nd June 2004, 13:21
Din Gardianul

Siman: "Sportul nu va fuziona cu nimeni"
Speculatiile care privesc o fuziune a nou-promovatei Sportul Studentesc cu retrogradata FC Oradea par la ordinea zilei. De altfel, cu putin timp inainte de acest lucru se vehiculase ideea ca Sportul ar putea fuziona cu Pandurii, urmand sa joace la Targu-Jiu. Cum "studentii" nu au un stadion care sa indeplineasca criteriile impuse de UEFA, dar si o situatie financiara destul de precara, pare destul de indreptatita ideea ca Oradea, care tocmai si-a primit licenta pentru stadion, sa ramana si anul viitor in Divizia A. Numai ca presedintele echipei bucurestene, Vasile Siman, era, ieri, de cu totul alta parere: "Sa fie clar! Sportul nu va fuziona cu nimeni! Vom incerca sa ne punem la punct stadionul, pentru ca in Bucuresti nu putem evolua altundeva.

Daca nu vom reusi, nu exclud posibilitatea de a evolua in provincie!". Printre orasele unde Sportul Studentesc ar putea evolua se numara Focsani, Urziceni ori... Oradea. Altfel, Vasile Siman spune ca nu s-a hotarat, deocamdata, la inlocuitorul lui Gabi Balint, urmand ca noul antrenor al "studentilor" sa fie numit in zilele urmatoare. "Dan Petrescu este o solutie", a punctat Siman. (A.F.U.)

Ultras
2nd June 2004, 13:23
Daca stadionul nu va fi gata la timp, cel mai probabil vom evolua in tur pe Lia Manoliu, pentru ca este chiria cea mai mica.

Gigel Sportul
5th June 2004, 20:27
Tati, eu zic ca o sa fuzionam cu Real Madrid, ca "are" banu' greu si nu rezultate. Si cu asta baga 10 "bulioane" de euroi in Regie, si ne inscrie in Intertoto ca sa facem blat cu ei in semifinalele Cupei UEFA. In plus, ca sa ajungem acolo, ni-i imprumuta la Sportul pe Zidane, Loco, Thierry Henry shi Raul. Apoi ni-l trimit pe del Bosque antrenor si pe raposatul Jesus Gil y Gil in locul lu' Shiman. Si-l mai baga si pe Morientes in lot. Shi asha o sa avem in Regie stadion omologat UEFA, cu gazon de plastic si scaune de iarba, cu tunel de hartie si confetti de plexiglass, si cu suporteri platiti cu 3 mii de euroi pe luna, ca sa moara de ciuda "guvernamentalii" sechela si dobosh (traducere din maghiara, "caltabosh").

Hai sa fim un pic seriosi si sa lasam miticii si becalii sa spere... :drak:

PS. Marele producator italian de arme de foc, Beretta, s-a redenumit Feretta.