PDA

View Full Version : Marius Stan - primar al Galatiului



Cristian
2nd November 2007, 11:07
Il veti sustine pe Marius Stan sa ajunga primar al urbei ????

Marius.B
2nd November 2007, 11:23
Pai depinde din partea carui partid va candida.

Cristian
2nd November 2007, 11:27
Din partea PSD in niciun caz, astia tot pe Nicolaie il au candidat... chiar nu stiu din partea carui partid va fi.

Doctor_Satan
2nd November 2007, 13:20
Dar el vrea sa candideze pe postul de primar?
Noi il propunem, dar daca el nu vrea, nu putem face nimic!

Cristian
2nd November 2007, 14:21
Citeste aici Doctore: http://www.vlg.sisnet.ro/index.php?page=articol&id=19919

bada_otelul
2nd November 2007, 15:15
daca indrazneste sa il vanda pe szekely la steaua sa mor eu daca nu-l votez pe nicolae

Doctor_Satan
2nd November 2007, 16:20
Citeste aici Doctore: http://www.vlg.sisnet.ro/index.php?page=articol&id=19919

Asa mai merge! Sa avem si o baza pentru o stire!
Sa speram ca va fi intr-un partid care sa-l poata sustine si ca nu va pleca de la club!

Cristian
2nd November 2007, 18:44
daca indrazneste sa il vanda pe szekely la steaua sa mor eu daca nu-l votez pe nicolae

Asta cred ca a fost gluma, cum sa-l vanda ma pe Szekely ??? VOTATI MARIUS STAN !!! :D

Gontel
2nd November 2007, 19:04
Dar nu va mai saturati de mosul ala pesedist? O sa stea Nicolae primarul Galatiului pana la 100 ani.
E bine ca vrea si Marius Stan sa fie sef, dar nu stiu daca are sanse. Depinde si cu ce partid merge.

Cristian
2nd November 2007, 19:21
Eu sincer m-am saturat de mosu asta... vreau pe altcineva, si cine poate sa fie candidat mai bun decat Marius Stan ???

Hard
2nd November 2007, 22:24
Va iesi M.Stan primar cand va iesi Gigi Becali presedinte.

Doctor_Satan
2nd November 2007, 23:50
Cred ca exagerezi cu comparatiile, Hard! E o diferenta enorma de inteligenta aici!
Du-te la somn, ca esti obosit!

Hard
2nd November 2007, 23:51
Da,la Primaria Galati numai inteligentii au avut loc pana acum.

Cristian
3rd November 2007, 09:16
Tu si asa nu votezi aici... trebuia sa scrii si tu ceva "inteligent". Pentru un ORAS EUROPEAN, O ECHIPA EUROPEANA, UN PRIMAR EUROPEAN :D:D Uite asa ptr campanie :D

ReD_Devil
3rd November 2007, 10:01
hmm....am votat inainte de a citi articolul....ferm convins ca stan ar refuza din start o oferta ca asta ,dar....daca stau bine sa ma gandesc....tot nu l-as vota :D ce legatura are sula cu prefectura... marius stan se pricepe acolo unde e acum ,noi trebuie sa votam doar un om politic,care ar sustine si otelul...asta e cu totul altceva...dar nu poti vota pe stan fara pic de experienta in conducerea unui oras ca primar....totusi ....:ok:

Cristian
3rd November 2007, 10:46
Zi tu altu mai bun care ar merita votat Red Devil.

SORINULTRA
3rd November 2007, 11:30
sa fie clar , oricine e mai potrivit acolo decat mosu asta , daca e m stan cu atat mai bine dar atunci cine v a fi presedinte la otelul? decat sa ramana tofan sper ca m stan sa piarda alegerile pt. primarie si sa ramana in functie la otelul

Cristian
3rd November 2007, 11:33
De bosorogu asta comunist cum e Nicolae nu mai vreau sa aud... sa se duca la Capalna.

Hard
3rd November 2007, 11:35
Voi vorbiti din punct de vedere al Otelului,ca nu e ajutat deloc de primarie,dar sa tineti cont ca sunt multi galateni multumiti de actualul primar ;) Parerea mea e ca orasul arata mult mai bine decat in era Durbaca.
Deocamdata Nicolae - Mayor of Galati City :cry:

Cristian
3rd November 2007, 11:46
Taci ma... tu nu cunosti, sa mergi pe unele strazi sa-ti rupi masina sa vezi ce fel e... transport public de rahat.... bosorogu sta si-o freaca toata ziua.

bada_otelul
3rd November 2007, 12:37
Voi vorbiti din punct de vedere al Otelului,ca nu e ajutat deloc de primarie,dar sa tineti cont ca sunt multi galateni multumiti de actualul primar ;) Parerea mea e ca orasul arata mult mai bine decat in era Durbaca.
Deocamdata Nicolae - Mayor of Galati City :cry:

da mai sebastiane,arata orasul mai bine decat pe vremea lui durbaca dar daca analizezi situatia mai bine o sa observi ca toata tara arata mai bine decat pe vremea lui durbaca,este rezultatul cresterii economice inregistrata in romania si implicit Galati,nu este rezultatul unui management bun la nivel local ;)
p.s. ciulu cica ar urma sa vina presedinte in caz ca ar castiga stan alegerile,multi stiau chestiile astea cu o saptamana inainte sa apara "in exclusivitate" in hazeta:headbang:

ReD_Devil
3rd November 2007, 14:50
Zi tu altu mai bun care ar merita votat Red Devil.

..........nu stiu :confused:...oricum niciolaie in nici un caz :rosu:
dar sa ne gandim ca otelului nu-i va fi asa bine fara stan...e o arma cu 2 taisuri :D....sau ar putea urma modelul piatra neamt& bacau ...primarul ocupandu-se intr-un fel sau altul in continuare de echipa ...oricum vor aparea destui sa acuze ca se ocupa mai mult de oras si mai putin de echipa si viceversa....e relativa treaba...e de discutat :D

maur85
11th November 2007, 23:06
Sunt total dezamagit din partea caru formatiuni candideaza Marius Stan.Ion Stefan,presedintele acestiu partid,fost director la Apaterm este o mare jigodie.e un biet electrician,fost pupincurist a lui dURBACA,numit prin ordin de partid in fruntea apatermului a dus de rapa aceasca institutie pentru ca a folosit-o ca pe propria gospodarie.Dupa ce sa ridicat si si-a facut un nume si el in Galati a inceput sal atace pe taticul lui durbaca si a fost dat afara din pc adik partidul comunist si sa bagat in partidul verde.Eu l-as fi votat pe Marius Stan daca era independent.nu numai ion stefan asta e o mizerie ci toti politicienii sunt nijte imbecili si pupincuristi.
eu unul nu o sa votez pe nimeni,cu toate ca l-as fi votat pe Marius Stan cu draga inima daca nu era sustinut de un jegos bolnav pe nume ion stefan.
din pacate avem putini oameni de valoare in orasul nostru si pe langa asta nu se pot afirma decat daca fac trocuri cu mizeriile orasului.

Hard
11th November 2007, 23:14
uite cine se pricepea la politica:rolleyes::happy
auzi tu...biet electrician:headbang:

bada_otelul
11th November 2007, 23:21
uite cine se pricepea la politica:rolleyes::happy
auzi tu...biet electrician:headbang:

sebastiane taci daca nu cunosti.saracul ion stefan nu avea studii superioare in momentul in care a ajuns director la apaterm.vine si intrebarea logica(si retorica) :daca nu avea studii superioare,cum a ocupat functia respectiva daca nu prin pile?
maur stie ce vorbeste,unlike you ;)

Hard
11th November 2007, 23:25
daca nu avea studii superioare,cum a ocupat functia respectiva daca nu prin pile?


Raspuns : asa ,si ? :cry:
Baieti treziti-va la realitate,ati uitat in ce tara traiti ?
Nu e singurul director fara studii superioare,in viitor,cu ajutorul poporului,poate vedem si un presedinte de tara fara studii superioare:headbang:

bada_otelul
11th November 2007, 23:35
Raspuns : asa ,si ? :cry:
Baieti treziti-va la realitate,ati uitat in ce tara traiti ?
Nu e singurul director fara studii superioare,in viitor,cu ajutorul poporului,poate vedem si un presedinte de tara fara studii superioare:headbang:

candidezi la presedentie?:happy:happy:happy(nu m-am putut abtine chiar daca stiu ai terminat fac sau esti pe cale sa o termini:))
da draga sebastiane,stim ca traim in Romania,asta nu inseamna ca nu ne revolta in continuare astfel de chestii

Hard
11th November 2007, 23:40
te revolti pe forum sau la un pahar de vin cu parintii sau prietenii,dar de rezolvat nu se rezolva nimic din pacate.
la vorbe nu ne intrece nimeni.

maur85
12th November 2007, 01:37
nici nu pot sami inchipui cata spaga a dat electricianul la partidul comunist zis si pc sa ajunga director.nu ma pricep la politica si nici nu vreau sa ma pricep pentru ca nu o suport.dar chestiile astea sunt reale din pacate. noi ne plangem si atat......
si ca sa nu zici ca am ceva eu cu pc am mai auzit si eu ce membri dubiosi mai sunt pe la pd sau pnl sau celelalte partide.indivizii dubiosi au patruns doar prin spaga exact ca electricianul.
pacat ca nu as fi putut sal votez pe Marius Stan independent.

Denis
18th December 2007, 06:34
macar asa sa avem si noi nocturna daca nu altfel:rolleyes:...ar fi frumos ca Domnul Stan sa devina primarul Galatiului dar va fi nevoit sa petreaca mai mult timp la biroul primariei decat la biroul "Otelului" :(

valy_no
6th January 2008, 13:50
Facem campanie electorala la vara:yeah:

Hard
2nd June 2008, 17:33
Nicolae primar :yeah: !!!

maur85
2nd June 2008, 18:13
au fost alegeri cumva?

Hard
7th June 2008, 03:10
daca indrazneste sa il vanda pe szekely la steaua sa mor eu daca nu-l votez pe nicolae

te-ai tinut de promisiune ? :D


Asta cred ca a fost gluma, cum sa-l vanda ma pe Szekely ??? VOTATI MARIUS STAN !!! :D

:happy buna gluma,intr-adevar.


Va iesi M.Stan primar cand va iesi Gigi Becali presedinte.

am zis :D

Cristian
7th June 2008, 10:42
Nu a iesit primar, insa a iesit consilier local, e bine si asa... FORZA OTELUL !! Sebastian husi de aici...

Hard
7th June 2008, 11:02
dar de ce nu a iesit primar ?:(

Cristian
7th June 2008, 11:03
Ca sa se intrebe... Sebastian :cry:

Cristian
7th June 2008, 11:14
Consiliul Județului Galați


PSD ‑ 11 consilieri

Eugen Chebac ‑ ofițer maritim inginer, fostul vicepreședinte al CJ
Dorin Otrocol – inginer, director SC Drumuri și Poduri
Nicolae Dobrovici‑Bacalbașa ‑ profesor universitar medic, șef clinică ATI, fost consilier județean
Viorica Sandu – economist, director economic, fost consilier județean.
Ștefan Simion – profesor, fost consilier județean
Dorin Butunoiu – inginer, consultant management
Alexandru Teodorescu – inginer, director, fost consilier local
Ciprian Groza – medic, asistent universitar
Avram Trandafir ‑ ofițer MApN, pensionar militar, fost consilier județean
Gabriel‑Vladimir Jelea – inginer, pensionar
Vasile Neagu – economist, inspector
Pentru că Eugen Chebac va urca în funcția de președinte, locul său în CJ va fi luat de:
Ionel Petrea ‑ șef lucrări doctor inginer.

PD‑L: 8 consilieri

Mircea‑Nicu Toader – ex‑secretar de stat, șef mecanic maritim, inginer
Marius‑Gerard Necula – inginer, consilier, fost prefect al județului Galați
Iulian Aram㠖 inginer, director Electrica SA, fost consilier județean
David Craiu – inginer, pensionar, fost consilier județean
Silviu Burluc – inginer, director
Petrică Pohrib – dispecer electric, inginer
Paul Florea – inginer, director, fost consilier local
Camelia Grosu – inginer, director al Complexului Muzeal de Științele Naturii

PNL: 8 consilieri

Marcela Sighinaș – sociolog, fosta vicepreședintă a CJ
Tania Bogdan – profesoară de matematică, inspector școlar general, fostă consilieră județeană
Paul Ichim ‑ medic primar chirurgie generală, șef secție Chirurgie III Spitalul Județean, fost consilier județean
Viorel Cristovici ‑ inginer electomecanic, director firmă SRL, fost consilier județean
Nicușor Ursu – inginer, administrator firmă, fost consilier județean
Cătălin Paraschiv – economist, acționar SC, fost consilier județean
Emil Țuicu – jurist, fost consilier județean
Simona Bălan – economist, director

PC: 7 consilieri

Eugen Durbacă ‑ inginer mecanic, fost președinte al Consiliului Județului
Bogdan Ciuc㠖 deputat, notar public
Radu Cosca – inginer‑economist, administrator, fost consilier județean
Genica Totolici – jurist, director Transurb, fost consilier județean
Petrică Munteanu – economist, administrator, fost consilier județean
Anca Ene – inginer, consilier, fost consilier județean
Adelina Drugan – profesor, consilier economist, fost consilier județean

Cristian
7th June 2008, 11:15
Consiliul Local Galați

PSD: 8 consilieri

Viorel Mînzu ‑ inginer ‑ prof.univ.rector Univ. “Dunărea de Jos”, fost consilier județean
Florin Popa ‑ economist ‑ manager Proiect Navrom SA, fost consilier local
Gelu Stan ‑ inginer ‑ dir. gen. DAMEN, fost consilier local
Nicușor Ciumacenco ‑ stomatolog ‑ md.stomatolog, cabinet individual
Florin Costin Pîslaru ‑ inginer ‑ manager TV Galați, fost consilier local
Lucreția Roșca ‑ medic ‑ medic Spitalul Județean, fost consilier local
Hristache Bogatu ‑ jurist ‑ președinte FNSSR Galați, fost consilier local
Daniela Artimof ‑ asistent medical ‑ președinte OAMMR, prep.univ.Fac.de Medicină Galați

PD-L: 7 consilieri

Andrei Lișinschi – jurist ‑ dir.gen. SC Intfor și SC Profiland
Paul Stan ‑ președinte OAR Galați – arhitect
Gheorghe Radu ‑ inginer ‑ dir.gen. SC Vinton SRL
Ionuț Cosmin Păun ‑ căpitan maritim ‑ dir.gen. companie de comerț exterior, fost consilier local
Petru Alexe ‑ prof.universitar, decanul Facultății de Știința și Ingineria Alimentelor
Victor Dobrea – inginer ‑ dir.producție la SC Damen, fost consilier local
Viorel Nicolae Trif – jurist ‑ expert ANRSC


PC: 6 consilieri

Eugen Durbac㠖 inginer ‑ fost președinte CJ Galați
Bogdan Liviu Ciucă ‑ notar public – jurist, deputat
Răzvan Avram – inginer ‑ director Centrul Cultural “Dunărea de Jos”, fost consilier local
Tincuța Tercu ‑ avocat, fost consilier local
Radu Cosca – ing.economist ‑ președinte ATOP, fost consilier județean
Picu Apostol Roman – ing.economist ‑ dir. SPADPP Galați, fost consilier local

PNL: 6 consilieri

Marius Stan – inginer ‑ președinte FC Oțelul
Mircea Răzvan Cristea – inginer ‑ viceprimar
Maricel Oancea – pensionar, fost lider de sindicat
Mihai Manoliu ‑ avocat – jurist, fost consilier local
Teodor Gheorghe - consilier MIRA, fost consilier județean
Dumitru Cristea – medic, preș. Colegiul Medicilor Galați, fost consilier județean

Hard
7th June 2008, 11:18
in 10 ani o sa ma vezi si pe mine pe listele astea :D

Cristian
7th June 2008, 11:21
Din partea carui partid ? :cry:

Hard
7th June 2008, 11:26
pai ce, Marius Stan stia acum 6 luni din ce partid va face parte ? :D

Cristian
7th June 2008, 11:28
Nu candidezi si la primarie ? :happy

Hard
7th June 2008, 11:34
la primarie candideaza doar mafioti :D

Cristian
7th June 2008, 11:35
Pai si nu esti mafiot ? Macar cu prastia :happy

Hard
7th June 2008, 11:35
sunt un om corect :D

mihai_alex
7th October 2008, 13:11
Inchis