PDA

View Full Version : Etapa 14: Rapid București - Unirea Urziceni



delaparis
2nd November 2007, 00:00
Duminică, 4 noiembrie
Rapid București - Unirea Urziceni,
Național TV, 18:45;

Dennis
2nd November 2007, 00:01
2-2

kain
2nd November 2007, 00:03
Meci de 1X :P

Telespan
2nd November 2007, 00:53
1 SOLIST.....Batem pe URZICENI.......FORZZA RAPID!!!!!!!!!!!

delaparis
2nd November 2007, 00:57
Cine bate pe cine ? ... atentie la MM ca-i periculos :D:D

bate Rapid

Rossi
2nd November 2007, 02:39
un X ar multumi ambele formatii

Bell
2nd November 2007, 03:52
bate Unirea :)

grande
2nd November 2007, 07:53
... atentie la MM ca-i periculos :D:D



sare la c...e si ne musca de ele :happy

cu un arbitraj corect ,nu avem cum sa nu castigam ;)

YoYoyOi
2nd November 2007, 08:22
parca Unirea nu mai sta asa de bine pe pozitie dupa ultimul meci. Si parca Rapidul si-a mai revenit din pasa proasta... E posibil orice la acest meci. Dar parca as merge pe victoria Rapidului.

Ammadeus
2nd November 2007, 08:27
1-2, explodeaza savarina rosie!

paul30
2nd November 2007, 08:47
un X ar multumi ambele formatii

Si pe noi ne-ar multumi. x

Elphax
2nd November 2007, 09:43
aaaaa, scorul etapei la meciul asta :D

CFR1907
2nd November 2007, 12:17
Asta e meci de 1X

Tyler Durden
2nd November 2007, 13:08
1-2, explodeaza savarina rosie!

vezi sa nu-ti explodeze in fata.

six
2nd November 2007, 15:24
castiga Giulestenii.....:ok:

luciano_1644
2nd November 2007, 20:04
Rapidul favorit,insa Unirea a aratat ca e capabila de multe in acest campionat,a luat 4 puncte din 6 cu Steaua si Dinamo... Pe de alta parte e greu de crezut ca Rapidul pedaleaza in gol pe teren propriu 2 etape la rand...

Leo
2nd November 2007, 21:06
2 - 2

Ferdininho
2nd November 2007, 22:20
Meci de 1x.

Datenshi
3rd November 2007, 15:28
Trebuie neaparat luate toate cele 3 puncte in meciul asta dupa infrangerea cu CFR-ul...

resita
3rd November 2007, 18:53
rapid va castiga fara probleme acest meci

pronosticul meu 3-0

YodaRo
4th November 2007, 03:43
daca personalu' nu bate.... sigur sunt manevre obscure. Rapidul nu poate pierde NICIODATA un meci pe teren...dupa parerea suporterilor lor.
Ahh si eternele frustrari cu arbitrii...

Telespan
4th November 2007, 03:55
Mazilu ,Maftei shi Buga incerti pentru meciul de astazi,totusi trebuie sa luam trei puncte shi fara ei.........FORZZA RAPID!!!!!!!!!!!

Ulysses
4th November 2007, 07:58
tyler , vezi ma ca am votat x , nu sunt asa rau ca tine:D

six
4th November 2007, 09:15
asta ar fii un meci interesant....

OM
4th November 2007, 11:32
Meci interesant,de 1,x,avand in vedere ascensiunea rapidului si de partea cealalta,un antrenor si o echipa constanta in jocuri.

DinamoBoy
4th November 2007, 11:34
x/2 :evil:

tu26dor
4th November 2007, 12:35
bate rapidul...

Datenshi
4th November 2007, 12:37
Mazilu ,Maftei shi Buga incerti pentru meciul de astazi,totusi trebuie sa luam trei puncte shi fara ei.........FORZZA RAPID!!!!!!!!!!!

Daca nu joaca Maftei stau mai linistit.

Vlad
4th November 2007, 12:40
Asta da meci, am inteles ca e suspendat Dan Petrescu, eternul persecutat. Pacat!

Tyler Durden
4th November 2007, 12:41
Maftei a devenit prietenul atacantilor adversi, ar trebui sa se accidenteze mai des. :D

effect
4th November 2007, 13:44
Maftei a devenit prietenul atacantilor adversi, ar trebui sa se accidenteze mai des. :D

Maftei e un jucator modest si chiar nu inteleg cum poate fi capitanul echipei .(poate e un adevarat lider in vestiar, desi pe teren nu mi se pare) Danut Coman e cel mai important om din lotul rapidist si in mod normal , el ar trebui sa poarte banderola .
Cat despre meci , va fi foarte interesant tocmai pentru ca nu joaca Maftei si poate sta si Danut Coman linistit :D

Datenshi
4th November 2007, 14:19
Depinde, daca joaca Sapunaru in centru si Tamandare pe drepta da. Dar daca jucam cu Perjinho...

kain
4th November 2007, 14:27
Maftei e un jucator modest si chiar nu inteleg cum poate fi capitanul echipei .(poate e un adevarat lider in vestiar, desi pe teren nu mi se pare) Danut Coman e cel mai important om din lotul rapidist si in mod normal , el ar trebui sa poarte banderola .
Cat despre meci , va fi foarte interesant tocmai pentru ca nu joaca Maftei si poate sta si Danut Coman linistit :D

Hahahhahaha :happy Ai dreptate in legatura cu Maftei.. nici mie nu mi se pare un fotbalist demn de banderola de capitan.

Sa nu mai vorbim de greselile pe care le face, iar in jocul aerian e aproape inexistent din cauza ca e scund :cool:

Banderola de capitan ar trebui purtata de Coman, Maldarasanu sau Buga :ok:

Telespan
4th November 2007, 17:03
Hahahhahaha :happy Ai dreptate in legatura cu Maftei.. nici mie nu mi se pare un fotbalist demn de banderola de capitan.

Sa nu mai vorbim de greselile pe care le face, iar in jocul aerian e aproape inexistent din cauza ca e scund :cool:

Banderola de capitan ar trebui purtata de Coman, Maldarasanu sau Buga :ok:


Lazar ar trebuie sa fie capitan.......
SI MARIUS COSTANTIN SHI MAFTEI FAC O GRAMADA DE GRESELI........

six
4th November 2007, 17:05
Bafta Rapid.....prietenii stiu de ce :ok:

Ulysses
4th November 2007, 18:54
Hahahhahaha :happy Ai dreptate in legatura cu Maftei.. nici mie nu mi se pare un fotbalist demn de banderola de capitan.

Sa nu mai vorbim de greselile pe care le face, iar in jocul aerian e aproape inexistent din cauza ca e scund :cool:

Banderola de capitan ar trebui purtata de Coman, Maldarasanu sau Buga :ok:

na , ca a dat gol:no:

tu26dor
4th November 2007, 18:55
1-0 pt rapid...

optifight
4th November 2007, 18:56
se transmite undeva pe net??

caine19
4th November 2007, 19:02
ce penibil se aud rapidistii :happy

delaparis
4th November 2007, 19:15
se transmite undeva pe net??

http://myp2p.eu/broadcast.php?matchid=1610&part=sports

kain
4th November 2007, 19:23
na , ca a dat gol:no:

De obicei asa se intampla.. Cand il critici mai tare, atunci da :D

Ulysses
4th November 2007, 19:36
ce au ratat uniristii... se razbuna in repriza a 2-a . scor final:1-2:rolleyes:

effect
4th November 2007, 19:39
na , ca a dat gol:no:

A dat gol si pe urma a facut un fault tampit , l-a scapat de vreo doua ori din marcaj pe Onofras (noroc ca n-are nicio treaba cu fotbalul, e la fel de afon ca si Maftei) , iar la un corner in loc sa-si tina adversarul direct se uita cum scoate Danut Coman o minge clara de gol
Pacat ca are loc in echipa un asemenea anti-talent .Rapidul o sa piarda in continuare multe puncte din cauza lui Maftei

tourist
4th November 2007, 19:44
Daca s-ar transmite meciul Oltchim-ului in Champions League , sunt sigur ca ar fi mai multe postari aici...

Leviss
4th November 2007, 19:48
Pai s-a transmis pe sport.ro ,a batut oltchimul cu 32-22 .scuze pt offtopic.

toby1979
4th November 2007, 19:52
1-1 !

tu26dor
4th November 2007, 19:53
era previzibil 1-1.semnalul de alarma a fost tras inca inainte de pauza... ma asteptam la egalare

Leviss
4th November 2007, 20:00
Hopa ,cand a dat Urziceniul gol ca am fost plecat 5 minute?:confused:

Leviss
4th November 2007, 20:06
Bai ,gol al a Urziceniului anulat aiurea de arbitru!

toby1979
4th November 2007, 20:07
gol valabil Unirea Urziceni!

Nightwish
4th November 2007, 20:09
Daca ala a fost fault:rosu::rosu:
Sa-i fie rusine porcului de copos si arbitrului central, nu a fost pic de fault acolo, a anulat un gol valabil al Unirii:rosu:

resita
4th November 2007, 20:10
din nou fluierasul isi face datoria :drak:

Leviss
4th November 2007, 20:12
Oare dupa faza asta nu se mai gandeste copos sa se retraga din fotbal , nu ii mai este greata de arbitrajul din Romania?:(

Se pare ca deaconu incepe sa traga tare cu rapidul..:rosu:

BAK
4th November 2007, 20:15
sa ii mai auzim pe rapidisti acum....jegul ala de copos probabil ca se va da din nou in spectacol....

mariomax
4th November 2007, 20:16
ce gunoi de arbitru.
grigore are imunitate sau ce dracu???

apparte
4th November 2007, 20:17
Bai,ia nu va mai luati de echipa sarmana...a gresit arbitrul :D:happy:D!

mariomax
4th November 2007, 20:24
in sfarsit!!!!
rosu la criminal.
cam 8 etape sa-i dea.

Leviss
4th November 2007, 20:24
Hotie ,nenea copos iar te fura arbitrii l-a eliminat ala pe grigorie care nu a facut decat sa il mangaie pe Mara !!!:drak:

Sorin Blaj
4th November 2007, 20:25
Grigore asta e idiot. A cautat-o cu lumanarea tot meciul si daca a vazut ca arbitrul nu-l baga in seama, a dat un atac decisiv.

Celso
4th November 2007, 20:30
ba da cine i-a pus lu ala microfonu in mana?:mda:...mi-a spart timpanele....asa se incurajeaza echipa? numai prin statie:| ....

Sorin Blaj
4th November 2007, 20:34
Iti dai seama ce zic aia de pe stadion. :)

Leviss
4th November 2007, 20:35
Gata, 1-1 sunt curios ce reactie are copos dupa meci..

tu26dor
4th November 2007, 20:36
inca un punct castigat de urziceni... e jale ce se intampla la rapid... sunt curios ce vor face fanii rapidisti dupa acest meci si ce pozitie va lua copos...

Datenshi
4th November 2007, 20:36
Sa se impuste. Putem spune ca am castigat un punct azi. Deja mi-e dor de Bergodi.

optifight
4th November 2007, 20:39
Bravo urziceniiiiii,tot asa .

Lordul
4th November 2007, 20:41
1-1 , rezultat echitabil , bvo urziceni ...rapidul n-a fost capabila sa castige si ramane fara victorie pe teren propiu de la venirea lui Rednic

Nico21
4th November 2007, 21:18
Daca ala a fost fault:rosu::rosu:
Sa-i fie rusine porcului de copos si arbitrului central, nu a fost pic de fault acolo, a anulat un gol valabil al Unirii:rosu:



Mai dar tie nu iti este un pic de rusine,sau uiti cum ati castigat pe Giulesti ?

Tyler Durden
4th November 2007, 21:20
oricum a gresit arbitru anuland golul ala, trebuie sa recunoastem...

Datenshi
4th November 2007, 21:22
A cam gresit. Acum nu mai face Gheorghe scandal?

Nightwish
4th November 2007, 21:25
Mai dar tie nu iti este un pic de rusine,sau uiti cum ati castigat pe Giulesti ?

Aha, deci e ok cand e afectata echipa cu care jucati dar nu e ok cand se intampla rapidului?:rosu::rosu:
Si referitor la cum am castigat noi in Giulesti, noi am dat 2 goluri si voi 1, nu asa a fost? Nu compara CFR cu Rapid, in afara de faptul ca v-am batut in Giulesti, noi am batut Unirea la Cluj, voi nu ati fost in stare in Giulesti. Aveti aceeasi echipa fragila de anul trecut, acelasi idiot care intelege prin coregrafie sa urle in portavoce pana nu mai poate...Aveti un antrenor care s-a pisat pe voi sezonul trecut.. Ce sa mai zic.. Cam atata ar fi :)

Tyler Durden
4th November 2007, 21:27
Nightwishh, ai spus cateva lucruri adevarate, insa eu zic sa va vedeti lungul nasului in ceea ce priveste galeria Rapidului, nici eu nu-l halesc pe Fane asta, dar voi mai aveti mult pana sa ajungeti la nivelul nostru pe dimensiunea galerie.

Nico21
4th November 2007, 21:29
Aha, deci e ok cand e afectata echipa cu care jucati dar nu e ok cand se intampla rapidului?:rosu::rosu:
Si referitor la cum am castigat noi in Giulesti, noi am dat 2 goluri si voi 1, nu asa a fost? Nu compara CFR cu Rapid, in afara de faptul ca v-am batut in Giulesti, noi am batut Unirea la Cluj, voi nu ati fost in stare in Giulesti. Aveti aceeasi echipa fragila de anul trecut, acelasi idiot care intelege prin coregrafie sa urle in portavoce pana nu mai poate...Aveti un antrenor care s-a pisat pe voi sezonul trecut.. Ce sa mai zic.. Cam atata ar fi :)



Si ai vazut tu cumva sa il sustina galeria pe mizeria de Rednic?

Nightwish
4th November 2007, 21:34
Nightwishh, ai spus cateva lucruri adevarate, insa eu zic sa va vedeti lungul nasului in ceea ce priveste galeria Rapidului, nici eu nu-l halesc pe Fane asta, dar voi mai aveti mult pana sa ajungeti la nivelul nostru pe dimensiunea galerie.

Nici nu am spus vreun moment ca am avea o galerie comparabila cu a Rapidului ca dimensiuni, si noi avem imbecilul nostru cu portavoce :D... intamplator m-am uitat azi la meciul vostru si chiar m-a enervat ala..


Si ai vazut tu cumva sa il sustina galeria pe mizeria de Rednic?
O parte a galeriei il sustine... Rapid e momentan o chestie rupta in doua, o parte il sustin pe Rednic, altii nu...In conditiile astea un egal cu Unirea ( echipa de pe locul 2 ) nu trebuie sa va surprinda. Si acolo nu a fost fault, asta este clar. M-am enervat doar pentru ca mi-am adus aminte de declaratiile lui Copos dupa meciul cu CFR si iata ca roata se intoarce...
Scuze pentru ton, nu am vrut sa va supar mai tare decat probabil sunteti.

Edit: haideti mai bine sa ne uitam pe Kanal D sa ne bucuram cum o incaseaza steaua :D

Ulysses
4th November 2007, 21:35
am zis 1-2, asa a fost dar a anulat ala golul 2 aiurea:rosu:

Tyler Durden
4th November 2007, 21:37
Ulysses, prima data ai spus ca e meci de X, atunci ai avut mai multa dreptate. :D

Nightwishh, buna sugestia ta de final.

Datenshi
4th November 2007, 21:41
Nightwishh, stai linistit ca si pe noi ne enerveaza Fane si restul burtosilor. DIn pacate nu putem scapa de ei momentan, asa cum nu putem scapa nici de Copos sau de Zotta. Asa ca mai usor cu provocarile, suntem in mijlocul unei drame nenorocite si suntem cam sensibili.

PerVersion
4th November 2007, 23:10
Pt mine asta e surpriza etapei (ma asteptam ca celalalte 2 echipe din Bucuresti sa se impiedice), dar cu toate astea, consider Rapidul ca principala contracanditata la titlu.

Si desigur, astept ca G. Copos sa iasa din nou in fata, si sa atace arbitrajul zile in sir, ca deh... sunt hoti. Poate cu aceasta ocazie ii intra si lui bine in cap, ca abitrii sunt doar slab pregatiti, nicidecum cumparati de o echipa sau alta.

Tyler Durden
4th November 2007, 23:32
de acord cu tine, Rapid nu a fost nici avantajata, nici dezavantajata de arbitrii daca facem un bilant.

Lordliv
4th November 2007, 23:37
i mi pare rau pentru punctele pierdute de rapid,foarte importante in lupta lor pentru cucerirea titlului!

Tyler Durden
4th November 2007, 23:38
macar sa castige provincia anul acesta. fara ipocrizie, chiar imi doresc asta.

delaparis
4th November 2007, 23:40
i mi pare rau pentru punctele pierdute de rapid,foarte importante in lupta lor pentru cucerirea titlului!

:lol:

mai "rapidistule" ... ce ai contra lui Niculescu de la DINAMO ? :yeah::happy

Lordliv
4th November 2007, 23:54
:lol:

mai "rapidistule" ... ce ai contra lui Niculescu de la DINAMO ? :yeah::happy



parizianule,decat sa o vad pe cfr cluj in liga,prefer rapidul si timisoara!

niculescu? cand era la extensiv le pupa impreuna cu taica_sau mainile si picioarele mihailestilor
cand era la universtatea il lingea pe ilinca ,apoi pe ******** ( netoiu )
i a lins si pe blondu si pe postasu' jurandu le dragoste eterna,dar i a tradat si pe astia!
si a lins nevasta,dar a tradat o si pe aia!
a lins si banii de la dinamo ,dar i a pierdut prin cazinouri!

acum il linge pe borcea! oare mihaela borcea nu este geloasa?

in concluzie,un tradator infect !

delaparis
5th November 2007, 00:04
mda ... oltean si el deh ... :D

Rossi
5th November 2007, 00:10
gol valabil marcat de Unirea , anulat in mod eronat ... sa nu se mai vaite Copos de arbitraje ...

Lordliv
5th November 2007, 00:15
mda ... oltean si el deh ... :D

da, din slatina...acum a marit numarul celor care se cred bucuresteni !
asa se dilueaza sangele celor din capitala...:D

delaparis
5th November 2007, 00:22
da, din slatina...acum a marit numarul celor care se cred bucuresteni ! ... un fel de Ceausescu :D ... ca si ala era din Scornicesti acolo pe malul Oltului :D

Apropos cine e tatal regimului care a nascut Dinamo ? ... un oltean :D nea Nicu' ... deci oltenilor , sunteti toti dinamovisti ? :rolleyes::D

iar despre subiect .... Rapid se pregateste de infrangere in groapa acolo :rolleyes: ... bun antrenament :D

Lordliv
5th November 2007, 00:38
... un fel de Ceausescu :D ... ca si ala era din Scornicesti acolo pe malul Oltului :D

Apropos cine e tatal regimului care a nascut Dinamo ? ... un oltean :D nea Nicu' ... deci oltenilor , sunteti toti dinamovisti ? :rolleyes::D

iar despre subiect .... Rapid se pregateste de infrangere in groapa acolo :rolleyes: ... bun antrenament :D

parizianule,in '48, nea nicu?!
vezi ce bun era typi ,cu prezentarea istoriei necenzurate a clubului facut dupa chipul si asemanarea fratelui de la moskwa?

ati folosit umbrela bulgareasca si l ati redus la tacere!:drak:

cu zenga jucati mai mult handbal! rapidul joaca mai mult fotbal!
sa vedem ce o sa hotareasca arbitru ca se va juca...:D

eSteven
5th November 2007, 05:55
Pe ansamblu Unirea a pierdut doua puncte. Nu zic neaparat ca meritau, insa au jucat mult mai dezinvolt si chiar mi-a placut ..din moment ce au facut-o in deplasare la un "grand". Golul anulat este PERFECT valabil.. si sa se mai vaite acuma ca sunt dezavantajari rapidistii... Vad ca e o practica in "romanica" si se fluiera fault in atac la orice contact inexistent.. si nu se dau galbene la cele mai penibile si umilitoare simulari... de asta se fac de ras echipele in competitiiile europene.

Charon
5th November 2007, 10:34
BRAVO URZICENI!
atata timp cat doar 3-4 jucatori au valoare de Rapid,nu pot spera la mai mult!

dardar_3
5th November 2007, 10:51
Sper sa nu il mai aud pe Zotta cum va fura arbitri... Urziceniul merita sa castige...:mda:

cristian_lupu69
5th November 2007, 16:18
Am avut incredere in echipa, mi-a placut cum au inceput meciul. Totusi, asta-i Rapidul...
Apoi, seara, m-a bine dispus Victoria Timisoarei impotriva increzutilor din Ghencea! Forza Rapid!!!