PDA

View Full Version : Etapa 14: SC Vaslui - CFR Cluj



delaparis
1st November 2007, 23:59
Duminică, 4 noiembrie
SC Vaslui - CFR Cluj,
Kanal D, ora 14:00;

Dennis
2nd November 2007, 00:00
x2, 1-1 sau 1-2

Bell
2nd November 2007, 00:09
batem, rupem, calcam 1 - 3pt NOI!!!

HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PerVersion
2nd November 2007, 00:21
Meci greu, cu siguranta ne pregateste Dorinel ceva :) Cred totusi ca vom bate... 0-1 sau 1-2 :)

delaparis
2nd November 2007, 00:47
mda ... terminus in gara Vaslui :D

1 solist

Telespan
2nd November 2007, 00:50
1 solist,daca o sa arbitreze SAVANIU sau DANIEL BURLOIU atunci bate CFR-UL....

spartacus
2nd November 2007, 00:57
meci greu..sper sa castigam dar inclin mai mult catre un egal...

PerVersion
2nd November 2007, 01:21
Am aruncat o privire peste clasament si rezultate. E interesant ca Vasluiul nu are nici o infrangere acasa! Totusi nu au jucat nici un meci acasa cu echipele din top 7, iar in afara de victoria de la Iasi, in ultima vreme nu au avut rezultate stralucite...

Rossi
2nd November 2007, 02:36
1 solist

grasu2
2nd November 2007, 02:57
Meci de X dar am pus 2, fiindca totul depinde de felul in care joaca CFRul. Valoric lotul CFRist este mult peste cel al Vasluiului dar daca joaca asa cum au facut-o la Pandurii Munti nu are sa ne ierte.

grande
2nd November 2007, 07:56
castiga moldovenii cu 2-1 !

Ammadeus
2nd November 2007, 08:19
2-4

YoYoyOi
2nd November 2007, 08:24
cred ca in meciul asta se arata prima infrangere a CFR-ului.

paul30
2nd November 2007, 08:43
In mod normal bate CFR-ul dar cu arbitrii e posibil un egal sau chiar o victorie a gazdelor. Totusi am pus 2.

CFR1907
2nd November 2007, 09:07
Asta e cel mai greu meci pt CFR deoarece jucam cu foarte multi indisponibili, printre care si Fabbiani. Eu sper sa dam un gol norocos dupa care sa jucam la trecerea timpului.:)

cip_81
2nd November 2007, 09:15
Cu un arbitraj corect, asta e meci clar de 1 solist.

Totusi, s-ar putea ca de data asta Porumboiu sa fie mai smecher in privinta arbitrajului decat Pascani si domn' doctor.

pif
2nd November 2007, 13:54
2 solist Clujul e mai bun desi daca ar pierde ar fi bine pentru RAPID si alte echipe care se bat acolo sus.

BAK
2nd November 2007, 15:01
castiga moldovenii cu 2-1 !


cred ca in meciul asta se arata prima infrangere a CFR-ului.


Cu un arbitraj corect, asta e meci clar de 1 solist.

Totusi, s-ar putea ca de data asta Porumboiu sa fie mai smecher in privinta arbitrajului decat Pascani si domn' doctor.


mda ... terminus in gara Vaslui :D

1 solist


1 solist,daca o sa arbitreze SAVANIU sau DANIEL BURLOIU atunci bate CFR-UL....


1 solist

:happy:happy:happy:happy:happy:headbang:
cata frustrare....eu zic sa va taiati unghiile pana nu patiti ceva......avem aici o aliantza a sdr-ului.....axa raului

six
2nd November 2007, 15:14
merg pe mana cfr-istilor din Napoca,pronostic 2 :ok:

dede
2nd November 2007, 15:57
un meci interesant... sa zicem ca se termina egal :D

PerVersion
2nd November 2007, 16:23
Mda, se poate termina si egal. :) Noi venim dupa 6 succese in deplasare... ei, fara nici un meci pierdut acasa... :)

razwan_vs
2nd November 2007, 16:25
meci greu...cred ca va fi un X

tattae
2nd November 2007, 16:46
Mda, se poate termina si egal. :) Noi venim dupa 6 succese in deplasare... ei, fara nici un meci pierdut acasa... :)

.. de mai bine de un an de zile :D

CFR1907
2nd November 2007, 16:52
Ambele echipe au un mare dezavantaj la meciul asta. Noi nu putem conta pe Fabbiani si Vasluiul nu poate conta pe Dorinel, ambii suspendati datorita cumului de cartonase. Eu zic ca cine va inscrie va castiga meciul cu 1-0. Daca nu inscrie nimeni, atunci se va termina 0-0.:P

PerVersion
2nd November 2007, 16:54
Eu ma gandeam ca se termina 1-1 daca nu inscrie nimeni... :)

eventHorizon
2nd November 2007, 16:54
2-1 pt Munti! Respect tatae :D

m8k
2nd November 2007, 17:54
Eu ma gandeam ca se termina 1-1 daca nu inscrie nimeni... :)

Facem 4-4, si ca sa nu se supere nimeni si Vasluiul face 4-4!:D
Mai lipseste si Sabou parca de la Vaslui, deci vor avea dificultati la mijloc! Dorinel a spus de mai multe ori ca fara el in teren echipa scartie! Sper sa fie asa!:D

Bell
2nd November 2007, 18:31
Ii batem... nu o sa fie un meci mai greu ca altele.. vi se pare din cauza ca tensiunea creste cu fiecare meci care ne aduce de finalul de sezon...

YoYoyOi
2nd November 2007, 18:51
pana la finalul sezonului mai este ;)

spartacus
2nd November 2007, 19:45
Fortat de imprejurari, Copos ii redescopera pe plaiesii vasluieni. Bineinteles ca jucatorii CFR in viziunea prea-utecistul sunt conchistadorii rai care trebui opriti cu orice pret...si uite asa inca o compunere marCA COpos. E clar ca circul bate fotbalul in campionatul romanesc...

on topic: respect pentru ceea ce se face la Vaslui. Va fi greu, dar sper sa obtinem un rezultat bun...

forza CFR:yeah:

luciano_1644
2nd November 2007, 20:09
0 - 0...

Leo
2nd November 2007, 21:04
prevad o cadere a Clujului
deci 1 solist

danpuric78
2nd November 2007, 21:28
Egal probabil. Depinde de porumboiu, care incet incet si-a consolidat pozitia de "noul lord" al fotbalului romanesc.

Spre deosebire de primul, are mult mai multi bani, contacte, forta finaciara. Daca cei de la CFr se comporta bine, cine stie, poate primesc un sprijin mare in a castiga titlul.

Ferdininho
2nd November 2007, 22:18
X solist.

gica
2nd November 2007, 22:32
La prima vedere ar parea un joc foarte greu pentru CFR.Dar avand in vedere pretentiile Vasluiului,acestia nu ne vor astepta cu fundul in poarta ci din ...contra.Astfel spatiile vor fi pe masura ....numai bine pentru viteza atacantilor nostri.
Cat despre absente inclin sa cred ca nu se va simti cea a lui Fabiani.Un plus pentru vasluieni care prin lipsa lui Dorinel vor putea redescoperi alt jucator.
Inclin totusi spre victoria CFR care arata totusi in deplasare ca este o echipa mare.Si nu vad ce argumente ar putea sa scoata la iveala moldovenii pentru a dovedi acest capcaun care se dovedeste a fi CFR in acest an.

paul30
3rd November 2007, 09:04
.. de mai bine de un an de zile :D


Daca ai copia cu Vasluiul pe primul loc fa o copie cu statistica asta in care nu a pierdut nici un meci acasa intr-un an, asa de colectie, nu de alta dar cred ca anul s-a terminat.

locomotiva07
3rd November 2007, 09:50
1-2

DinamoBoy
3rd November 2007, 09:53
3-1 pt CFR :ok:

gica
3rd November 2007, 11:24
Soc mare nu-mi vine sa cred...CFR blat cu Uta.
Nu a asteptam.Acum Incep sa-mi pun probleme si cu victoria de la Rapid.Ei Copos,Copos...si cum mai acuza.
Observ ca aparatul zvonistic a fost pus in actiune.Bravos natiune.Au imaginatie baietii.Doar ca stilul de actiune al baietilor cu ochi albastri este bine cunoscut si ca atare usor de contracarat.
Spor la scenarii...

Nightwish
3rd November 2007, 12:00
Copos e o mizerie comunista, toata lumea stie...
Ontopic: bate CFR cu 1-0 sau 2-1:ok:

vexxxu
3rd November 2007, 12:34
CFR bate lejer si fara sa primeasca gol doar daca "fluericii" isi vad de treaba lor...mi-e foarte greu sa cred ca ar putea sa se abtina de la "furt" atata timp cat Porumboiu baga banii la Vaslui...

lupo
3rd November 2007, 13:15
Vasluiul nu-i mai buna decat urziceniul , deci si fara Fabbiani , cfr se va impune cu 2-0 sau 2-1

HAI CLUJUL !!!!:ok:

LazioRoma
3rd November 2007, 14:00
2 solist bate CFR

PerVersion
3rd November 2007, 14:19
Am dat si eu peste interesantul articol... sunt foarte sigur ca a fost blat :happy Daca in meciul lui UTA cu Pandurii, vor fi greseli de marcaj, e doar pt ca fundasii sunt slabi. In schimb, daca au fost in meciul cu noi, e clar, a fost BLAT :D

In alta ordine de idei, facem blat si cu Vasluiul, si batem la un gol diferenta.

Bell
3rd November 2007, 16:09
Din articolul ala reise ca conducerea clubului CFR este atat de proasta incat nu si-a dat seama ca daca ar fi declarat la FRF ca UTA are datorii la ei nu i-ar mai fi programat si am fi castigat direct cu 3 -0 (caz in care si-ar fi odihnit si jucatorii si Fabi nu ar mai fi fost suspendat pt meciul cu vaslui) in loc sa se chinuie sa faca aranjamente si sa joace meciul ca pe o partitura deja invatata, sa mimeze si alte chestii complicate...

Deja fatza infecta a celor din capitala incepe sa se arate atat prin declaratii la nivel de club cat si prin presa platita de ei... Dar asta era de astetptat... doar toti de acolo sunt nixte puslamame si interlopi fara nici un fel de scrupule.....

Is curios cand o sa se umble la arbitrii impotriva noastra?!!! - pana acum am avut parte de arbitraje relativ corecte...

Lupta CFR!!!!!!!

aLEX_U_1919
3rd November 2007, 16:59
1 solist

optifight
3rd November 2007, 17:36
1 solist

Vechiul repertoriu ,sa moara si capra vecinului ,nu o sa aveti ocazia sa vedeti asa ceva ,si de la anu valea la matineu.:drak:

Bell
3rd November 2007, 17:43
lasa-l ma ca si asha ala nu conteaza... noi stim ca o sa plesnim vasluiu' ... ce zic ailalti ne doare-n c**...

HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lauryca
3rd November 2007, 20:54
Primul nostru meci cu adevarat dificil de acasa; sper ca meciul de mâine sa fie în compania viitoarei campioane a României. CFR-ul e cea mai tare echipa acum din tara si sper sa reusim sa nu pierdem si poate cu noroc sa-i batem.

Ammadeus
4th November 2007, 06:36
2-4

Ulysses
4th November 2007, 07:41
1x sa vedeti azi promisiuni de prime pentru vasluieni -din toate colturile bucurestiului:evil:

Lauryca
4th November 2007, 10:39
Multa lume ne tine pumnii. Mai ca nu-mi vine sa cred ca toata suflarea stelisto-rapidisto-dinamovista tine cu noi la un meci. :):):):drak:

tu26dor
4th November 2007, 12:33
pai cum sa nu tina cu vaslui? toata lumea asteapta cu sufletul la gura prima infrangere a CFR-ului... tinand cont ca vasluiul nu a pierdut acasa de foarte mult timp, teoretic sanse ar fi... numai ca...hi hi... trenul clujului nu opreste in haltele mici...daca arbitri nu intervin decisiv, moldovenii nu au nici o sansa.

gab
4th November 2007, 13:03
eu imi doresc doar sa nu pierdem :) doar atat! 1x

effect
4th November 2007, 13:39
Vasluienii trebuie sa creada in sansa lor pentru ca CFR-ul nu e o echipa de speriat . Evident ca la ora actuala e formatia cea mai pe val , dar si Vasluiul practica un fotbal modern , destul de spectaculos.
Chiar sunt curios cum va evolua Ljubinkovic impotriva unei echipe puternice :)

optifight
4th November 2007, 14:43
goooooooooooooooooolk bravo cfr echipa nepericuloasas hmmmm?? vai de razasi

gtibi
4th November 2007, 14:44
Bravo Trica!

YoYoyOi
4th November 2007, 14:46
Vasluiul are gauri mari in defensiva. Nu stiu cum a gandit Dorinel echipa asta, dar e un spatiu prea mare intre atac si linia de mijloc. Iar cei din aparare ori nu sunt concentrati 100%, ori nu pot mai mult.
Putina organizare nu ar strica moldovenilor daca vor sa intoarca rezultatul.

Bell
4th November 2007, 14:58
mie mi s-a parut ca se apara destul de bine... multe recuperari si Semedo bine anihilat... buni Vasluienii....

Sper sa le mai infijem doua goluri dupa... :)
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

optifight
4th November 2007, 14:59
Nu stiu daca poate Vasluiul mai mult ,conteaza foarte mult terenul,e excrecabil CFR putea mai mult sigur ,stiu ca acum triada SDR acum isi doresc enorm sa piarda CFR ,si stiu ca 80% din tara ne urasc ,astai tot farmecul,asa ca nu o sa pierdem o sa vedeti.FORTZA CFR>:yeah::yeah::yeah:

Bell
4th November 2007, 15:03
Nu stiu daca poate Vasluiul mai mult ,conteaza foarte mult terenul,e excrecabil CFR putea mai mult sigur ,stiu ca acum triada SDR acum isi doresc enorm sa piarda CFR ,si stiu ca 80% din tara ne urasc ,astai tot farmecul,asa ca nu o sa pierdem o sa vedeti.FORTZA CFR>:yeah::yeah::yeah:

io nu cred ca 80$ ne urasc.. eu cred ca ne simpatizeaza.. poate 20% ne urasc.. si nici aia cu adevarat... suntem o echipa frumoasa, corecta si spectaculoasa...

HAI CFRUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!

YodaRo
4th November 2007, 15:16
Dar eu totusi nu inteleg de ce vor sa castige campionatul clujenii...sa joace in Champions League?
Pai daca au luat-o de la famagusta acolo vor dobori recordul de 0-7 o vor lua de la 10 in sus. Poate ca asta si vor ...sa intre in Guiness Book.

luci99
4th November 2007, 15:21
Dar eu totusi nu inteleg de ce vor sa castige campionatul clujenii...sa joace in Champions League?
Pai daca au luat-o de la famagusta acolo vor dobori recordul de 0-7 o vor lua de la 10 in sus. Poate ca asta si vor ...sa intre in Guiness Book.

Paszkany a declarat ca va investi 100 milioane in echipa daca va lua campionatul si va merge in Liga Campionilor!

Sorin Blaj
4th November 2007, 15:23
Daca CFR-ul bate si la Vaslui, prima sansa la campionat le apartine.

optifight
4th November 2007, 15:29
Dar eu totusi nu inteleg de ce vor sa castige campionatul clujenii...sa joace in Champions League?
Pai daca au luat-o de la famagusta acolo vor dobori recordul de 0-7 o vor lua de la 10 in sus. Poate ca asta si vor ...sa intre in Guiness Book.

Auzi dar Bucurestiul de ce vrea? Cea mai tampita intrebare auzita de mine.O sa mai fie investitii la Cluj nai grija ,o sa fiti profund impresionati, vom fi la un nivel cu Benfica garantat.Mai bine vedeti de ce se intampla la echipele voastre,cai jale ,ieri Dinamo a fost patetica.Vedem azi Steaua si Rapid ,radem dupa meciuri .:D:D:D

gtibi
4th November 2007, 15:30
Primul gol pentru Culio! Felicitari!

optifight
4th November 2007, 15:30
2-00000 goooooooooooooooooooooooooooooool ,vam zis vam zis ,bravo CFR

Nico21
4th November 2007, 15:31
Bai ce sortisti !!!:(

Datenshi
4th November 2007, 15:31
Dupa ce nu jucasera nimic toata repriza...

TZEFERU
4th November 2007, 15:31
0-2 si piesai' gata.
Da chiar asa "nu jucasera nimic" ca orice atingere era fault pentru Vaslui. Aduceti fanfara de la Hotel si faceti pssst, pssst.

luci99
4th November 2007, 15:33
Auzi dar Bucurestiul de ce vrea? Cea mai tampita intrebare auzita de mine.O sa mai fie investitii la Cluj nai grija ,o sa fiti profund impresionati, vom fi la un nivel cu Benfica garantat.Mai bine vedeti de ce se intampla la echipele voastre,cai jale ,ieri Dinamo a fost patetica.Vedem azi Steaua si Rapid ,radem dupa meciuri .:D:D:D

Poate la nivel de OL si castiga 6 campionate la rand, pentru ca cei din Bucuresti nu investesc mult in fotbal.....

Telespan
4th November 2007, 15:33
Dupa ce nu jucasera nimic toata repriza...

cred k au mancat cind erau mici..........asa noroc nu se poate....CFR nu joaca nimik.....

luci99
4th November 2007, 15:35
cred k au mancat cind erau mici..........asa noroc nu se poate....CFR nu joaca nimik.....

interesant, inseamna ca echipa care nu joaca nimik va avea 11 victorii si 3 egaluri din 14 meciuri!!!

danpuric78
4th November 2007, 15:35
POrumboiu n-are nimik impotriva sa ia CFR campionatul. E clar.

Ess
4th November 2007, 15:38
danpuric>tradu' ca n-am inteles
aham... e blat... :headbang:
on toppic:galben si rosu acordat corect lui culio. numai centralul iti poate da voie sa reintri pe teren.

danpuric78
4th November 2007, 15:41
danpuric>tradu' ca n-am inteles
aham... e blat... :headbang:
on toppic:galben si rosu acordat corect lui culio. numai centralul iti poate da voie sa reintri pe teren.

nope, nu e blat.

Ess
4th November 2007, 15:42
atunci? tradu.

Datenshi
4th November 2007, 15:44
0-2 si piesai' gata.
Da chiar asa "nu jucasera nimic" ca orice atingere era fault pentru Vaslui. Aduceti fanfara de la Hotel si faceti pssst, pssst.

Eu n-am vazut faulturi date aiurea.

danpuric78
4th November 2007, 15:46
atunci? tradu.

Pai ce sa traduc. POrumboiu n-a facut alergie la idea ca CFR poate sa ia campionatul. S-a tras deoparte de toate dedesubturile si stimulentele pentru acest meci.


Intelegi? Daca el nu vrea nu castiga nimeni la vaslui.

Hard
4th November 2007, 15:48
Blat clar ! .sa le fie rusine celor de la CFR !
:happy

luci99
4th November 2007, 15:50
bag pwla in cluj !! shi in arbitru ala!! ca trebuia sa dea de 2 ori penalty!!! so trezit proshtii sa fie buni in liga 1!!!!!

ai grija ce spui ca iti faci multi dusmani!

Ess
4th November 2007, 15:50
bogdan>te roade foamea?:happy
mai bine te-ar suge... :happy

danpuric: hai sa nu exageram cu porumboiu...

danpuric78
4th November 2007, 15:53
bogdan>te roade foamea?:happy
mai bine te-ar suge... :happy

danpuric: hai sa nu exageram cu porumboiu...

NU exageram, dar daca se implica aveati un om eliminat si un penalty pentru vaslui pana la pauza. Plus prime triple la fotbalistii lui.
Cand vrea poate ajunge foarte departe. N-a fost cazul acum.
CFR a castigat clar, si fara discutii e cea mai buna echipa din tara la ora actuala.

Mai au un singur adversar inainte de a lua campionatul - Becali.

tu26dor
4th November 2007, 15:55
Blat clar ! .sa le fie rusine celor de la CFR !
:happy

ce blat frate? chiar mi s-a parut la inceputul reprizei a doua ca cei de la cfr se cam fereau de minge, in ideea ca vasluienii vor face egal... al doi-lea gol a spulberat orice idee ca vasluiul ar putea scoate un egal... 2-0 pt cluj, un rezultat conform celor de pe teren... bravo CFR!

grasu2
4th November 2007, 15:58
NU exageram, dar daca se implica aveati un om eliminat si un penalty pentru vaslui pana la pauza. Plus prime triple la fotbalistii lui.
Cand vrea poate ajunge foarte departe. N-a fost cazul acum.
CFR a castigat clar, si fara discutii e cea mai buna echipa din tara la ora actuala.

Mai au un singur adversar inainte de a lua campionatul - Becali.

Ne pare rau ca ati pierdut, va dorim mult succes in continuare la Vaslui dar fara Dorinel sunteti pe nicaieri. Arbitrajul de la meciul asta a fost fara cusur, inclusiv eliminarea justa a lui Culio (despre care cu siguranta va guita Muresan).

Nu ma asteptam sa batem la Vaslui dar deja cred ca echipa asta imi intrece asteptarile si ajung la concluzia ca Andone a avut dreptate: CFRul are cel mai bun lot din tara.

optifight
4th November 2007, 15:58
Mortal ,superb ,beton inca o duminica frumoasa ,CFR victorie ,degeaba spune ti ca nu a jucat frumos ,pt. mine a fost ok ,pe terenul acela nu se putea mai bine ,iar pt, cei care au sperat ca Vasluiul sa incurce ceva la CFR le propun sa nu mai viseze si sa lase greul pe alte echipe ,sa si schimbe atitudinea de lideri inascuti si sa puna osu la treaba ca nu mai merge cu blaturi si bani dati la echipe adverse ,va vaneaza DNA ul.:evil::evil::evil:

Bell
4th November 2007, 16:00
meregem ceas... suntem buni... sper sa luam campionatul....
Bravo CFR!!!!!

Ess
4th November 2007, 16:01
hai mai bell...am avut o prestatie cam subtire azi...
dar e bine ca nici ceilalti n-au rupt gura targului :D

Leviss
4th November 2007, 16:01
Victorie meritata a Clujului .

ensic
4th November 2007, 16:06
Imi place scorul portughejilor mei, nu neaparat si scorul dar e bine !
FORTA CFR !!!

clausisme
4th November 2007, 16:08
Vad pe aici cica penalti clar, faulturi la orice atingere ...cica unele lucruri sunt clare blat domne ... Ati luat-o razna... inafara de faptul ca cluju a omorat jocul la sfarsit jocul a fost ok impreuna cu arbitrajul , vasluiul nu a putut si 2 goluri frumoase .

Kan
4th November 2007, 16:14
cfr isi continua turul de forta. Felicitari...pana acum va descurcati excelent! Tine-ti-o tot asa...ar fi interesant k echipa sa ramane neanvinsa turul asta.

Nightwish
4th November 2007, 16:18
E dus cu pluta Porumboiu, cica arbitraj la comanda... Pai daca era asa il mai elimina pe Culio???? Se facea ca l-a lasat in teren bine merci si gata..
Oricum, remarcabil faptul ca atat Porumboiu cat si Dorinel au spus ca nu au pierdut pe mana arbitrilor ci pe mana lor..

blaga
4th November 2007, 16:22
pai cum sa nu tina cu vaslui? toata lumea asteapta cu sufletul la gura prima infrangere a CFR-ului... tinand cont ca vasluiul nu a pierdut acasa de foarte mult timp, teoretic sanse ar fi... numai ca...hi hi... trenul clujului nu opreste in haltele mici...daca arbitri nu intervin decisiv, moldovenii nu au nici o sansa.

DACA ARBITRII NU INTERVIN DECISIV, ADVERSARII NU AU NICI O SANSA

nici Machiavelli sau Giovanni Papini nu o ziceau mai bine:cool:

six
4th November 2007, 16:28
Yo zic ca trebuie sa scoatem palaria in fata franarilor,parerea mea.......:ok:

TZEFERU
4th November 2007, 16:28
Vasluiului i-a cam lipsit Dorinel...inca Dorinel poate face diferenta in echipa Vasluiului..eventual. E adevarat in repriza a 2-a Vasluiul a dominat dar a plimbat prea mult mingea si parca-parca s-a bazat pe vreo deviere gresita "ca la biliard" aglomerind si stind chiorchini in careu sa poata profita de vreo gresela in apararea CFR-ului cea ce poate putea daca punea si mai multa presiune. Sau poate gresesc....La CFR si fara Fabianni :drak: merge jocul. sau ma rog, a mers azi...:D

tu26dor
4th November 2007, 16:28
DACA ARBITRII NU INTERVIN DECISIV, ADVERSARII NU AU NICI O SANSA

nici Machiavelli nu o zicea mai bine:cool:
:ok:

m8k
4th November 2007, 16:36
Victorie frumoasa si meritata!
Am crezut ca porumboiu e mai rasarit dar dupa ce a declarat la sfirsitul meciului se poate culca linistit ca nu va avea dureri de cap niciodata! Arbitrul a fost depasit de situatie e clar, dar nu cred ca a avantajat una dintre echipe, doar atat a putut el! Sa nu uite porumboiu ca si CFR a avut un penalty poate si mai clar la Deac in ultimele minute! Vasluiul nu a avut nici o ocazie clara de gol pe linga asta Culio a mai ratat la inceputul reprizei secunde singur cu portarul!
Ce frumos arata clasamentul!:yeah:

lupo
4th November 2007, 16:38
salutare la toata lumea
meci destul de slab pt. cfr ,atacul a fost cam subtire , dar poate nu trebuie sa joci bine 90 de minute , trebuie doar 2-3 faze decisive . Semedo si didi cam pe jos tot timpul , e bine sa ai potential dar e si mai bine sa te impui pe teren . Felicitari Culio , superjucator, cat despre Vaslui , o echipa solida care are o aparare buna si atac , au dominat mai ales repriza secunda dar apararea a stat bine la cfr . Atacul trebuie consolidat la cfr .
In rest un joc prgamatic cu rezultat .
Cfr pe drumul ce bun , ajunge cu bascalia bucurestana (cu ex. Rapid ,echipa super) , sper sa ia campionatul cfr sau timisoara sau chiar urziceniul dar nicidecum sdr.

HAI CFR CLUJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gica
4th November 2007, 16:48
La ora actuala CFR se comporta ca o adevarata echipa.Poate asta face diferenta in raport cu celelalte echipe.Piesele importante ale echipei sunt integrate si se comporta ca niste salahori....nu ca niste vedete.
Nu cred ca se poate vorbi de noroc,cat despre o stiinta a jocului pe cat de simplu pe atat de eficient....Adica si o filozofie ca cel mai important sunt cele 3 puncte.Au fost de o eficacitate dezarmanta.Din cateva apropieri au cazut 2 goluri importante pentru toate suflarea cfr-ista!

mozambic
4th November 2007, 16:49
Jenant. Imi place cum joaca Vasluiul, Dorinel e in continuare mare, se vede lipsa lui in teren. Dar, din pacate, se vad investitiie lui Porumboiu in agricultura. Terenul a aratat ca o pasune iar suporterii, inimosi ca ciobanul din Miorita, au reactionat ca niste tarani de oras:au fluierat tot meciul.

gica
4th November 2007, 16:57
Cat despre faza cu tobe in miez de noapte pentru linistea cfr-stilor....doar atat:penibil.
Deschideti poarta si lasati civilizatia sa intre in cetate!
Aici ar trebui sa-si intre in rol dl. Porumboiu si se cizeleze excesele concitadinilor.Doar ca feelingul meu imi spune ca tot ce s-a intamplat a fost orchestrat(sau daca nu acceptat)de domnia sa.

razwan_vs
4th November 2007, 17:13
meci slab de ambele parti....cfr 2 okazii 2 goluri...iar noi am plimbat prea mult mingea....si am ratat destul de multe okazii...albitraj infect....




PS:parerea mea despre cfr...nu castiga campionatul si nici locul 2 nu ii a lor ...anul trecut am zis ca nu o sa prinda nici locul 2 si nici nu o sa se califice mai departe in uefa.....

PerVersion
4th November 2007, 17:26
Ai dreptate mai, "albitraj" infect :happy Era mai corect sa va dea vreo 3 penalty-uri, poate castigati.

In alta ordine de idei, meci greu, pe un teren si mai greu. Ma asteptam de la bun inceput sa joace Vasluienii cu multa daruire, si sa fie un meci dificil, insa situatia gazonului m-a surprins oarecum.

In fine, e foarte bine ca am avut o eficacitate in atac aproape de perfectie, iar apararea si-a facut din nou datoria. Se pare ca Andone reuseste sa tina jucatorii cu picioarele pe pamant, si asta e imbucurator. Dar, gata cu bucuria, ne asteapta meci greu cu Mioveniul :)

corello
4th November 2007, 17:42
meci de ***** dar victoria cfr-ului meritata
Andone asta chiar trebuia sa vina la U:D
Stie omu' meserie ce mai....
In legatura cu acuzele de arbitraj a lui secaraunzoiu..loooool..deci daca nu dai un aut , gata furt pe fata
jenant dar explicabil la asa gandire
eu cred ca cfr incepe sa ma binedispuna in sensul ca abia astept sa se apese butoanele si sa inceapa scandalurile din "capitala":D
Numai "U"

vexxxu
4th November 2007, 18:03
Pai ce sa traduc. POrumboiu n-a facut alergie la idea ca CFR poate sa ia campionatul. S-a tras deoparte de toate dedesubturile si stimulentele pentru acest meci.


Intelegi? Daca el nu vrea nu castiga nimeni la vaslui. Evident ...face o foarte mare presiune asupra arbitrilor, dusa pana la santaj , are relatii omu', se poarta si traficul de influentza...Eu am spus acum un an ca nici Real Madrid nu castiga la Vaslui daca Porumboiu nu vrea...:(

Zauri
4th November 2007, 18:11
Jenant. Imi place cum joaca Vasluiul, Dorinel e in continuare mare, se vede lipsa lui in teren. Dar, din pacate, se vad investitiie lui Porumboiu in agricultura. Terenul a aratat ca o pasune iar suporterii, inimosi ca ciobanul din Miorita, au reactionat ca niste tarani de oras:au fluierat tot meciul.

CA sa faci comentarii asupra unui meci trebuie mai intai sa-l vizionezi.IAr pentru a-l vedea (in cazul tau) trebuie sa dai drumul la televizor.Mult succes pe viitor

OnTopic: Meci neasteptat de anost.Oricum CFR-ul are o echipa frumoasa, o galerie frumoasa.Andone e un mare antrenor.Le urez si eu CFR-istilor bafta si sa castigati campionatul pentru ca meritati :ok:
CAt despre Porumboiu si ale sale declaratii de dupa meci eu unu prefer sa ascult concluzii decat ipoteze.;)

Zauri
4th November 2007, 18:16
Evident ...face o foarte mare presiune asupra arbitrilor, dusa pana la santaj , are relatii omu', se poarta si traficul de influentza...Eu am spus acum un an ca nici Real Madrid nu castiga la Vaslui daca Porumboiu nu vrea...:(

Ei nu pe bune ?!Daca e sa fie asa CFR-ul a mai tare ca Real.Ceva exemple de furt in ceea ce priveste arbitrajul ai?Nu ai fost multumit de Tudor ca nu te inteleg

mozambic
4th November 2007, 18:21
esti simpatic. nu de pomana s-a inventat termenul hatru in Moldova. oameni mici (vezi Stefan ce mare/mic) ambitii mari. bravo voua. sa ne traiasca zimbri i rezervatii. ca poate se intoarce istoria sa-i pasca


CA sa faci comentarii asupra unui meci trebuie mai intai sa-l vizionezi.IAr pentru a-l vedea (in cazul tau) trebuie sa dai drumul la televizor.Mult succes pe viitor

OnTopic: Meci neasteptat de anost.Oricum CFR-ul are o echipa frumoasa, o galerie frumoasa.Andone e un mare antrenor.Le urez si eu CFR-istilor bafta si sa castigati campionatul pentru ca meritati :ok:
CAt despre Porumboiu si ale sale declaratii de dupa meci eu unu prefer sa ascult concluzii decat ipoteze.;)

vexxxu
4th November 2007, 18:39
Ei nu pe bune ?!Daca e sa fie asa CFR-ul a mai tare ca Real.Ceva exemple de furt in ceea ce priveste arbitrajul ai?Nu ai fost multumit de Tudor ca nu te inteleg Foarte multumit , cu 2-3 saptamani inainte chiar ma gandeam ca Tudor ar fi potrivit pt Iasi - Vaslui..Ma refeream la meciurile de pe teren propriu ale vasluiului...Acuma fie vorba intre noi , mai usor mi-ar fi sa iti dau exemple de meciuri la Vaslui in care s-a arbitrat corect ....

Lordul
4th November 2007, 21:27
Cfr-ul a luat avans in frunte si nu prea vad cine i-ar mai putea opri . Sincere felicitari pentru Cfr-Cluj ! O echipa de provincie care acum face legea in liga lui Mitica.

Bell
4th November 2007, 21:35
Ai dreptate mai, "albitraj" infect :happy Era mai corect sa va dea vreo 3 penalty-uri, poate castigati.

In alta ordine de idei, meci greu, pe un teren si mai greu. Ma asteptam de la bun inceput sa joace Vasluienii cu multa daruire, si sa fie un meci dificil, insa situatia gazonului m-a surprins oarecum.

In fine, e foarte bine ca am avut o eficacitate in atac aproape de perfectie, iar apararea si-a facut din nou datoria. Se pare ca Andone reuseste sa tina jucatorii cu picioarele pe pamant, si asta e imbucurator. Dar, gata cu bucuria, ne asteapta meci greu cu Mioveniul :)

lasa-l ma ca ala ii retardat...

corello
4th November 2007, 21:56
cfr are avans de 1000 de puncte deci asteptam shouuul...sa se apese pe butoane
hai ca is tare curios cum vor suporta bucurestenii ce metode vor adopta:drak:

Leviss
4th November 2007, 22:05
cfr are avans de 1000 de puncte deci asteptam shouuul...sa se apese pe butoane
hai ca is tare curios cum vor suporta bucurestenii ce metode vor adopta:drak:
Acum cred ca se fac planurile de bataie.Calculeaza baietii ..
:D

Quartz@nu
4th November 2007, 22:29
daca CFR-ul castiga in retur un meci in bucuresti este 100% campioana ! felicitari ! sunteti tari fratilor!

Leviss
4th November 2007, 22:31
Nici nu trebuie sa castige , trebuie sa se mai impiedice urmaritoarele in 1-2 meciuri si campionatul e gata..

spartacus
4th November 2007, 23:00
Inca trei puncte in deplasare:ok:
Despre titlu...vorba lui Andone: "cand vom avea 15 puncte in fata ne putem considera favoriti"...

forza CFR!!!:yeah:

optifight
4th November 2007, 23:36
Sigur ceva o sa se intample ca prea am luat o inainte ,bine ca bucurestenii nu prea au cu ce sa contracareze ,poate din iarna o sa faca modificari la echipe,cea ce ma deranjeaza enorm e zanzania din Cluj ,derbedeii aia care nu isi vad de treaba ,oare autoritatile nu au de gand sa intervina prin mijloace specifice.Imi e mila de tineretul care vrea sa se bucure si nu pot din cauza unor huligani nenorociti facuti din parinti betivi,niste boschetari ordinari.on topic : La Vaslui acelasi lucru ,taranoi cocliti beti cu tobe la miezul noptii ,chiar nimeni nu vede asa ceva ?:no:

corello
5th November 2007, 00:38
adevarul e ca nici dracu nu-i opreste pe astia din deal
au echipa , au gandire , au bani
Dupa mine cfr poate pierde campionatul doar daca se apasa pe butoane :D
Si se va apasa ca altfel nu ar mai avea farmec campionatul

LazioRoma
5th November 2007, 02:33
Arbitrajul a fost foarte corect ! CFR demonstreaza si confirma din nou ca va fii noua campioana a romaniei ! CFR este cea mai tare echipa din campionat la ora asta .. sa vedem in champions league cum se va descurca la anul ! sper sa o faca la fel de bine ca si in campionat :)

Rossi
5th November 2007, 03:04
pina in min 40 m cand a marcat , crf-ul nu a miscat nimic ... golul a picat aiurea , din nimic , contrar cursului jocului ... in min 45 Vasluiul a avut penalty clar , refuzat de arbitru ... bozgorul sef e cu mana pe butoane :rosu::rosu::rosu:

ensic
5th November 2007, 03:31
Intaleg ca te uiti la meciurile CFR ca la Soare dar ar fi indicat sa indepartezi masca de sudura din fata ochilor, poate asa o sa fi mai obiectiv!

PerVersion
5th November 2007, 03:39
Penalty clar doar pt el si Porumboiu :happy Daca e sa o luam asa, am avut unul la fel de clar pe sfarsit de meci, la Deac, dar sa fim seriosi, nu se putea da in nici unul din cazuri...

Oricum, iti recomand sa iti tai unghiile, sa nu risti o automutilare in viitorul apropiat :happy

papaletto2000
5th November 2007, 10:52
Victorie clara a CFr-ului. Porumboiu bate cimpii, nici vorba de viciere de rezultat, dar o fi avand si el nevoie de o scuza pentru inforioritatea evidenta a propriei echipe fata de liderul autoritar al ligii.

Loco
5th November 2007, 11:11
cfr-> cea mai buna echipa a campionatului, cel putin pâna in iarna. victorie meritata, arbitraj slab si nu e ca a fost partinitor, pur si simplu omu nu e de nivelul ligii 1, cât despre vaslui, nu lipsa lu dorinel a fost problema ci lipsa lu buhus care oricum e unul dintre cei mai buni fundasi din tara, rezultatul? 2 goluri datorita multitudinii de goluri din aparare, pana la revenirea lu buhus, vom mai avea problelme :(

dannyreddog
5th November 2007, 15:10
Cfr-ul nu mai joaca cine stie ce in ultimele etape,dar au si noroc,cu siguranta vor ierna pe primul loc,dar nu se stie ce se va intampla in jumatatea cealalta a campionatului,multe se pot intampla..

vexxxu
5th November 2007, 16:11
CFR bate lejer si fara sa primeasca gol doar daca "fluericii" isi vad de treaba lor...mi-e foarte greu sa cred ca ar putea sa se abtina de la "furt" atata timp cat Porumboiu baga banii la Vaslui... Arbitraj corect, daca era Paskany la butoane nu-l elimina pe Cadu.Tinand cont si de terenul foarte prost CFR nu si-a putut etala jocul de pase si actiunile in viteza ...putea sa iasa si mai rau pt vasluieni

luciano_1644
5th November 2007, 19:29
CFR pare pe contrasens in acest tur de campionat...Doar pare,in realitate celelalte 17 echipe merg pe contrasens...BRAVO clujenilor si BRAVO lui Andone care demonstreaza ca are valoare de antrenor de echipa...campioana!

optifight
5th November 2007, 21:15
Arbitraj corect, daca era Paskany la butoane nu-l elimina pe Cadu.Tinand cont si de terenul foarte prost CFR nu si-a putut etala jocul de pase si actiunile in viteza ...putea sa iasa si mai rau pt vasluieni

Tu la ce meci te ai uitat ,? Poate Coolio.:happy

gica
5th November 2007, 22:00
Ba copii astia care aveti inca lapte prins pe la colturi treziti-va.(nu ma refeream neaparat la tineri,era mai mult o figura de stil nu va atacati)
Nu puneti problema asa de superficial.O echipa nu trebuie sa faca neaparat spectacol ci doar sa adauge puncte la zestre.Nu atacati CFR ca nu joaca.Parerea mea este ca joaca enervant de sigur....
Si chiar nu-i vorba de noroc cat de realizari ale unor jucatori in anumite momente cruciale.Da Vasluiul n-a jucat rau dar avea nevoie de niste executii ale unor jucatori de valoare.
Pai credeti ca marile echipe (stiu eu de ex. in Spania,Madrid sau Barca)sunt mari sjmechere la ele?Sa vezi cum o servesc de la echipa de pe 17 sau la ultima clasata.
Ce a demonstrat CFR pana acum este ca-i o echipa in adevaratul sens al cavantului.Iar pana se va pastra starea acesta de spirit titlul nu poate sa mearga decat la Cluj.

Bell
6th November 2007, 06:46
pina in min 40 m cand a marcat , crf-ul nu a miscat nimic ... golul a picat aiurea , din nimic , contrar cursului jocului ... in min 45 Vasluiul a avut penalty clar , refuzat de arbitru ... bozgorul sef e cu mana pe butoane :rosu::rosu::rosu:

ma rossi, romane... vezi ca prin comportamentul tau ne faci tara de *****... decat sa postezi aiureli mai bine scrie spatii albe... te faci de rahat mai putin asha...

Terminam pe primul turul.... BRAVO CFR!!!!!!!

vexxxu
6th November 2007, 13:49
Tu la ce meci te ai uitat ,? Poate Coolio.:happyScuze ...Coolio...cred ca-i raman dator c-un pui de porc , si asa se apropie ...l-am botezat din greseala:happy

Nightwish
6th November 2007, 16:03
Scuze ...Coolio...cred ca-i raman dator c-un pui de porc , si asa se apropie ...l-am botezat din greseala:happy

Oricum, acuma l-ai botezat a doua oara, numele e Culio, nu Coolio ca nu e rapper :)

Citizenkane
25th November 2007, 21:21
tactica cfr e simpla ...joaca bine din cauza ritmului si rezistentei jucatorilor ..cu un atakant (incet din pacate) dar la care i iei mingea greu cum e fabiani si cu un SEMEDO pe dreapta ...apoi urmat de un TONY care fuge si se baga ca un nebun .... presiunea pastrata pe echipa adversa de acest gen de jucatori ...creeaza simpla situatie de "spatii deschise" este un stil cat se poate de italian ..aparare buna cu un varf bun ...mijloc care pare la prima vedere mediocru ...impins de un culio spre trica ......te pune pe spate .. tactica folosita de andone e o tactica cu putin spectacol (doar cel oferit de jucatori separat tactici impuse de antrenor) ...CFR nu va castiga cu 5-0 niciodata in stilul asta ...dar nici nu va pierde prea curand ...e o tactica buna ...parerea mea