PDA

View Full Version : Dinamo in Cupa UEFA - pronostic



Paul
21st June 2006, 14:00
Vineri , 23.06.2006 tragerea la sorti pentru turul I preliminar al Cupei UEFA


Seeded teams coef. Unseeded teams coef.
------------------------ --- ------- ------------------------ --- -------
Rapid Bucuresti Rom 30.381 NK Koper Slo 3.355
FC Lovech Bul 24.016 NK Orasje Bos 2.695
Dinamo Bucuresti Rom 22.381 Vardar Skopje Mac 2.760
CSKA Sofia Bul 21.016 Makedonija Skopje Mac 1.760
Varteks Varazdin Cro 9.647 FC Vaduz Lie 1.485
Lokomotiv Sofia Bul 8.016 SK Tirana Alb 1.210
APOEL Nicosia Cyp 6.355 Dinamo Tirana Alb 1.210
NK Domzale Slo 5.355 Hibernians FC Mlt 0.880
NK Rijeka Cro 4.647 Sliema Wanderers Mlt 0.880
FK Sarajevo Bos 3.695 Ràngers FC And 0.000
Omonia Nicosia Cyp 3.355 Murata Sma 0.000
Adversarii pe coloana din dreapta.

Ayrton
21st June 2006, 15:08
De ce n-ai pus in poll si castigarea cupei daca tot ai pus eliminata in turul 1 preliminar? :drak:

otinho
21st June 2006, 15:20
castiga Cupa UEFA

Paul
21st June 2006, 15:41
De ce n-ai pus in poll si castigarea cupei daca tot ai pus eliminata in turul 1 preliminar? :drak:

am luat in calcul ce se poate intampla pana in primavara doar ...

BTW.
99 % Dinamo e cap de serie in turul I al Cupei UEFA. Adica are culoare spre grupe. Sa vedem ce lot isi vor face , cu un lot decent intra in grupe si acolo raman. Cu actualul lot ies din preliminarii :drak:

SORENSEN
21st June 2006, 17:33
Da ..si anul trecut erau sa o comita cu Omonia..."rematch anyone ?":D

Ayrton
22nd June 2006, 09:40
Eu nu-i vreau pe Omonia... inca il indragesc pe Ando... asa ca daca tot vor pica cipriotii lui cu niste romani sa pice cu aia de sub podul Grant! :)

Pt Dinamo am vorbit cu vrajitoarea Albina (adevarata fiica a Mamei Omida) si mi-a zis ca FC Vaduz e adversara alb-rosiilor in primul tur. :D

SORENSEN
22nd June 2006, 10:56
Poate asa va veti mandrii si voi cu un gogheter in UEFA dupa primul tur prel...(desi nu se pun dar unii nu stiu asta) ca rapidistii...

Ayrton
22nd June 2006, 15:47
Postul #1 contine erori.

Corect este:

Capi de serie
FC Dinamo 1948 Bucuresti (ROU)
AFC Rapid Bucuresti (ROU)
PFC Litex Lovech (BUL)
PFC CSKA Sofia (BUL)
KSV Roeselare (BEL)
NK Varteks (CRO)
PFC Lokomotiv Sofia (BUL)
APOEL FC (CYP)
NK Domzale (SLO)
HNK Rijeka (CRO)
FK Sarajevo (BIH)

Posibili adversari:
AC Omonia (CYP)
FC Koper (SLO)
FK Vardar (MKD)
NK Orasje (BIH)
FK Makedonija Skopje (MKD)
KF Tirana (ALB)
KS Dinamo Tirana (ALB)
Hibernians FC (MLT)
Sliema Wanderers FC (MLT)
FC Ranger's (AND)
S.S. Murata (SMR)

Hai Dinamo! /hello

Paul
22nd June 2006, 16:45
inclusiv site`ul lu bert mai da gres ...

LazioRoma
22nd June 2006, 21:10
sa dea domnu sa piceeeee din primu tur sa vada unde le e locul=)))) imi place de paul:) baiat adevarat:) stie sa faca poll sa ii mascarim pe caini

LazioRoma
22nd June 2006, 21:12
Eu nu-i vreau pe Omonia... inca il indragesc pe Ando... asa ca daca tot vor pica cipriotii lui cu niste romani sa pice cu aia de sub podul Grant! :)

Pt Dinamo am vorbit cu vrajitoarea Albina (adevarata fiica a Mamei Omida) si mi-a zis ca FC Vaduz e adversara alb-rosiilor in primul tur. :D

Roagate sa nu fie asa pt ca aia sunt mult peste nivelu vostru!

aetius
23rd June 2006, 08:04
sa dea domnu sa piceeeee din primu tur sa vada unde le e locul=)))) imi place de paul:) baiat adevarat:) stie sa faca poll sa ii mascarim pe caini

domnu' .alo. aici e uefa . castigati voi cu pobeda, lokomotiv si auxerre si mai vorbim.cat despre dinamo, sper sa ajunga in grupe si sa faca macar 4 pcte acolo ( adica minim 1victorie si un egal acasa -ca si anu trecut ).eu cred ca nu cer foarte mult de la o echipa cu nervii in pioneze de juma' de an si ceva.
sper ca ando nu va juca in romania cu omonia, daca ar fi asa ar fi dezastru pentru noi

starsteel
23rd June 2006, 11:56
In primul tur de calificare principalul adversar de care trebuie sa ne fie teama e.........Dinamo.

Universal
23rd June 2006, 13:04
Dinamo, adversarul Stelei? Nu cred.
Pronosticul meu:

Fc Dinamo Bucuresti eliminata din grupele Cupei Uefa

maldini3
23rd June 2006, 13:06
nu stiu unde ajungem dar anul asta mergem 1 tur mai mult decat.... blatisii23

starsteel
23rd June 2006, 14:00
Pun un pronostic cu cine pica Dinamo, SK Tirana.

starsteel
23rd June 2006, 14:44
Dinamo vs. Hibernian

otinho
23rd June 2006, 14:47
EDIT : credeam ca sunt cei din scotia .. lejer pt dinamo

Universal
23rd June 2006, 17:41
Eu cred ca Dinamo ajunge in Czupa Uefa.
Offtopic: Rusine si acrtonas rosu nesmtitilor de aici.Sa va fie rusine.Sunteti romani dar va tiganiti foarte rau.

Ger+Swe=Universal

LazioRoma
24th June 2006, 01:56
EDIT : credeam ca sunt cei din scotia .. lejer pt dinamo

Nu ii copara pe ei .. cu noi .. STELISTII! nu au valoare ! o sa pice din prima nu ajung in grupe si porma borcea iese la Tv si zice ca ju[ta pt campionat =)))) Tipic CAINESC =))))

LazioRoma
24th June 2006, 01:58
asa mah sclavilor.... stergeti in continuare pe unde a facut...steaua...mizerie...

ca sa nu spun altceva...

Mai mare mizerie ca voi nu a facut nimeni in tara asta!

gicu
25th June 2006, 13:50
am luat in calcul ce se poate intampla pana in primavara doar ...
Atunci adauga in titlu "primavara" :sleep:

claudio25ro
25th June 2006, 19:37
nu trece de turul 2 anul asta la ce lot are...

LazioRoma
27th June 2006, 19:59
Nu Aveti Cum Sa Treceti! De Nici Nu Va Doresc Asta!

AxinTe
27th June 2006, 21:22
frustratiilor.. Dinamo are lotul mai bun sezonul asta decat lotul din sezonul trecut..

dede
28th June 2006, 12:25
frustratiilor.. Dinamo are lotul mai bun sezonul asta decat lotul din sezonul trecut..
asa ziceti in fiecare an :evil:

banuiesc ca dinamovistii nu's chiar asa de prosti sa nu se califice in grupe, mai ales ca sunt si capi de serie...desi de la ei ne putem astepta la orice

Paul
28th June 2006, 12:37
nu stiu unde ajungem dar anul asta mergem 1 tur mai mult decat.... blatisii23

acelasi vis il aveti in fiecare an de dupa revolutie ... sa mergeti mai mult ca STeaua in Europa si de fiecare data noi culegem euro-ghiocei si voi mergeti la capalitul de toamna ... :D


frustratiilor.. Dinamo are lotul mai bun sezonul asta decat lotul din sezonul trecut..

Va si cred.
Sezon trecut ii aveati pe :
Plesan , Grigorie , Alexa, Fl. Petre , Cr. Munteanu , Bratu , Zicu , Barcauan , Tamas

Chiar daca astia jucau prost , mereu cate unu avea cate o executie de senzatie... si va scoteau din rahat
Erau jucatori de experienta ...
Acum nu mai avetzi nimic , dar aveti avantajul ca sunteti capi de serie ... si intrati in grupele uefa

Ayrton
28th June 2006, 12:58
Paul, nu e chiar cum zici tu... Alexa, Cr. Munteanu, Barcauan n-au fost in lot si nu au in jucat in UEFA... Cu ei, dar si ceilalti jucatori veniti in iarna (Florea, Danciulescu, Mihut, etc) echipa s-a dat complet peste cap in retur si lipsa de omogenitate a lotului, lipsa de continuitate la nivel tehnic, conflictele dintre actionari, etc au contat enorm...

Anul acesta, deja de "vedete" gen Fl Petre, Barcauan, Florea, Zicu sau Chistoc Munteanu am scapat...
Daca Rednic pune cat de cat echipa la punct in urmatarea luna de zile (timp berechet), pana la primul si singurul adversar teoretic mai dificil (cel din turul 1) mai sunt vreo 6-7 saptamani. Asa ca se poate face o echipa capabila sa intre in grupe. Deocamdata e prematur sa vorbim despre ce se va intampla mai incolo.

Paul
28th June 2006, 13:20
pai in grupe ar trebui sa intrati fluierand doar sunteti capi de serie ... ;)
eu ma gandeam la primavara muuuult visata de voi

lolo_grupa_c
28th June 2006, 14:16
puriul poate face treaba .,...dar la dinamo niciodata nu e liniste,asa ca ii va fi cam greu...