PDA

View Full Version : Steaua in Liga Campionilor - pronostic



Paul
21st June 2006, 13:52
Incepe show-ul.
Vineri tragerea la sorti pentru turul II preliminar.
Posibil adversari:


Mladá Boleslav Cze 8.769
SCP Ruzomberok Svk 6.070
Salzburg Aut 8.723

sau o echipa venita din turul I preliminar

In turul 1 preliminar aveti mai jos configuratia urnelor


Seeded teams coef. Unseeded teams coef.
------------------------ --- ------- ------------------------ --- -------
Nova Gorica Slo 4.355 Shakhtior Saligorsk Bls 1.457
MyPa-47 Fin 3.433 Cork City Irl 1.430
Apollon Limassol Cyp 3.355 KS Elbasani Alb 1.210
Siroki Brijeg Bos 2.695 Pyunik Yerevan Arm 0.990
FH Hafnarfjardar Isl 2.595 TVMK Tallinn Est 0.880
Metalurgs Liepaja Lat 2.365 Linfield Belfast Nir 0.770
Sheriff Tiraspol Mol 2.255 Llansantffraid Wal 0.770
Sioni Bolnisi Geo 2.090 FK Baku Azb 0.660
Ekranas Panevezys Lit 1.925 F91 Dudelange Lux 0.605
Birkirkara Mlt 1.880 B36 Torshavn Far 0.550
Rabotnicki Skopje Mac 1.760 FK Aktobe Kaz 0.550

sun
21st June 2006, 14:03
De departe , cel mai bine ar fi

Steaua vs Birkirkara/F91 Dudelange :ok:

Paul
21st June 2006, 14:12
de evitat Sherrif Tiraspol ...

Ayrton
21st June 2006, 15:13
Austria e tara frumoasa. Merita sa o viziteze neandertalianul de Gigi si grobianul de Meme! :evil: Asa ca Salzburg sa fie!

PS: votat calificare si locul 4 in CL.

otinho
21st June 2006, 15:21
adversari accesibili .. mergem mai departe :ok:

Jerry20cm
21st June 2006, 15:21
Am votat klificare si locul 3 in grupe.

Dak ajungem din turul 2 sa ne rugam sa nu cadem cu unii si cu altzi atunci e clar.
In turul 3 se schimba datele problemei..atunci sa ne rugam sa evitam unele echipe nu din turul 2.

Paul
21st June 2006, 15:45
si eu mizez pe o noua primavara europeana dupa o prezenta in grupele Ligii ...
ar fi prea frumos sa fie o primavara a UCL , asa ca ar merge o primavara UEFA

BTW.
In turul II preliminari capi de serie
In turul III preliminari capi de serie
In Grupe UCL , in urna III (din 4)
In Grupele UEFA , in urna 1 sau 2 (din 5)

Lucky_OLD_G's
21st June 2006, 15:59
o sa fie primavara de ucl ca am cam inceput sa ne " plictisim" de primaveri de uefa..........ar fi timpul ptr o optime un sfert de ucl.....cu o singura conditie......sa mai vina 3-4 jucatori taricu experienta......

alejandro
21st June 2006, 15:59
de evitat Sherrif Tiraspol ...

de ce?
n-au facut nici o branza de cand sunt ei,in Europa...

Jerry20cm
21st June 2006, 16:17
de ce?
n-au facut nici o branza de cand sunt ei,in Europa...

Ascultatzi ca stie ce zice :D

Alejandro, Zimbru cu Sherrif sunt rivale in Moldova???...ma refer la faptul dak e considerat un derby atunci cand se intalnesc

SORENSEN
21st June 2006, 17:31
Daca ne e frica de vreo echipa de prin turul 2 sau turul 1 n-ar trebui sa speram la grupe...
Nu imi e frica de nimeni din primele 2 tururi....abia in 3 ar trebui sa fie mai greu...

Paul
21st June 2006, 17:43
in turul III in urma unor combinatii fericite , care inseamna ca Juve si Milan sa fie depunctate /retrogradare , o sa scapam si de Fiorentina/Fenerbahce , care in mod normal ar fi in urna "out siderilor" ... ele sa intre la seeded

alejandro
21st June 2006, 19:02
Ascultatzi ca stie ce zice :D

Alejandro, Zimbru cu Sherrif sunt rivale in Moldova???...ma refer la faptul dak e considerat un derby atunci cand se intalnesc

logic,e derby,aia de la Tiraspol mananca bataie la Chisinau si invers...

Universal
21st June 2006, 19:42
In mod normal, Steaua nu mai poate rata Uefa Champions league si Primavara Europeana in elita :ok: Am revenit !

il cappo
22nd June 2006, 03:13
raspuns extrem de simplu...intram in CL...terminam pe 3 si ,daca avem putin noroc, poate ajungem in finala cupei UEFA...

lolo_grupa_c
22nd June 2006, 10:07
deocamdata e simplu calculul matematic....da' nu va hazardati...

Paul
22nd June 2006, 12:19
evident dar exista o variabila imensa : Mirel Radoi

Plecarea lui Radoi si necalificarea in Liga inseamna 11 mil de Euro (banii de pe Radoi)

Ramanerea lui Radoi si calificarea in Liga poate sa insemne ca:
- ~10 mil de Euro , din Liga
- ~15 mil de Euro , fiindca cota lui Radoi va creste si mai mult

In plus si la alti jucatroi le va creste cota (ma refer in special la Goian, Nicolita si Dica).

dragos_popa17
22nd June 2006, 21:16
Ai uitat de varianta plecarea lui Radoi si calficarea in Liga ~21 mil Euro :)

aetius
23rd June 2006, 08:09
De departe , cel mai bine ar fi

Steaua vs Birkirkara/F91 Dudelange :ok:

dudelange ? nu cumva aia care au eliminat rapidul cu ceva ani ( dar nu prea multi ) in urma? sper ca anu' asta steaua nu rateaza grupele. ar fi penal.
conform coef uefa steua ar prinde cupa uefa la primavara , unde sper sa nu mai intalneasca rapidul . de ce? ca sa nu fie morti in tribune si pe teren.

SORENSEN
23rd June 2006, 10:30
Dudelange e din Luxemburg si parca a jucat Rapid si intr-un meci le-au dat rapizi 6-2 celalalt nu mai conteaza probabil vreun 3-0...

starsteel
23rd June 2006, 11:47
Echipele din primele 2 tururi chiar nu ar trebui sa conteaze important e cu cine jucam in turul 3 de calificare.

RoNaaldinho
23rd June 2006, 12:39
ne calificam in grupe si prindem locul 3-uefa... bineinteles asta ar fi ceva de nedescris pt fotbalul romanesc...e bine ca va reusi Steaua si nu alta

Universal
23rd June 2006, 12:58
Pronosticul meu:

Steaua Bucuresti se califica in UCL siu termina surprinzatoor pentru unii pe locul 2 in grupe. Apoi mai trece si de optimi.iar de atunci totul sau nimic

maldini3
23rd June 2006, 13:08
cu putin noroc radoi nu pleca si repeta isprava cu rosemborg....de fapt oricum nu a existat in nici un moment oferta pt el..asa ca va ramane....sa o comita dinnou


anual asta steaua daca trece de grupele uefa...e bine...

superchumbo
23rd June 2006, 13:11
cu putin noroc radoi nu pleca si repeta isprava cu rosemborg....de fapt oricum nu a existat in nici un moment oferta pt el..asa ca va ramane....sa o comita dinnou


anual asta steaua daca trece de grupele uefa...e bine...

.....iar tu si borcea o sa muriti de inima rea DIN NOU

starsteel
23rd June 2006, 13:19
Steaua vs Linfield - Gorica

otinho
23rd June 2006, 13:19
Steaua vs Linfield/Gorica

Jerry20cm
23rd June 2006, 13:21
Steaua va juca in turul 2 preliminar al Champions League cu castigatoarea meciului NK Gorica(Slovenia)-Linfield(Irlanda de Nord)
Meciul tur va avea loc pe terenul adversarilor pe data de 25/26 iulie iar returul il vom juca in Ghencea pe data de 1/2 august.

maldini3
23rd June 2006, 13:24
.....iar tu si borcea o sa muriti de inima rea DIN NOU

mda....cu putin bulan iata ca ati ajuns in turul 3.... dar de acolo veti merge via uefa....



si nu te teme eu nu mor de inima.... ca ma asteptam la blaturile voastre....nu au fost o surpriza....:ok:

iar daca te uiti pe ce locuri au terminat anul trecut echipele cu care ati jucat voi in uefa iti dai seama..ca nu ati fost voi cine stie ce

tataleone
23rd June 2006, 13:25
In mod normal, Steaua nu mai poate rata Uefa Champions league si Primavara Europeana in elita :ok: Am revenit !

Trezeste-te! E dimineatza!


Pronosticul meu:

Steaua Bucuresti se califica in UCL siu termina surprinzatoor pentru unii pe locul 2 in grupe. Apoi mai trece si de optimi.iar de atunci totul sau nimic

Buna dimineatza! Inca nu te-ai trezit? Visul s-a terminat!

Acu' vorbind serios, tu chiar crezi ce zici?

starsteel
23rd June 2006, 13:25
Gorica e echipa care a eliminat Otelul in tur 0-2 iar in retur la scorul de 4-0 pt. Otelul a marcat 2 goluri in minuntele 89 si 90. Presedinte sau vicepresedinte era M. Stoica, posibil sa fi venit ora revansei.

otinho
23rd June 2006, 13:29
Trezeste-te! E dimineatza!



Buna dimineatza! Inca nu te-ai trezit? Visul s-a terminat!

Acu' vorbind serios, tu chiar crezi ce zici?

eu cred ca ai gresit adresa .. te rog frumos cauta-ne in alta parte .. nu esti interesant nu insemni nimic asa ca poti sa-ti continui zborul

starsteel
23rd June 2006, 13:31
Nova Gorica e echipa care are al 4-lea coeficient cu 4.35 dintre adversarii posibili deci nu se poate spune ca ar fi existat sansa, oricum nu avem voie sa ne impiedicam de nimeni.

tataleone
23rd June 2006, 13:39
eu cred ca ai gresit adresa .. te rog frumos cauta-ne in alta parte .. nu esti interesant nu insemni nimic asa ca poti sa-ti continui zborul

Daca nu intelegi o gluma e problema ta...(dar ai putea macar sa nu jignesti aiurea)

Si sa explic pt. tine si poate altii care pricep mai greu: ideea era ca nu cred ca Steaua va ajunge in primavara CL, nici macar in grupe.

otinho
23rd June 2006, 13:43
Daca nu intelegi o gluma e problema ta...(dar ai putea macar sa nu jignesti aiurea)

Si sa explic pt. tine si poate altii care pricep mai greu: ideea era ca nu cred ca Steaua va ajunge in primavara CL, nici macar in grupe.

inteleg glume foarte bine , dar ce vrei tu sa insinuezi sunt doar parerile unui frustrat care nu poate sa realizeze ca echipa cu care tine e mai slaba decat echipa de care se vorbeste .. asa ca mai bine tine-le pentru tine ca sincer nu ne intereseaza

P.S: semnatura ta spune totu despre tine

tataleone
23rd June 2006, 13:48
inteleg glume foarte bine , dar ce vrei tu sa insinuezi sunt doar parerile unui frustrat care nu poate sa realizeze ca .. asa ca mai bine tine-le pentru tine ca sincer nu ne intereseaza

Nu insinuez nimic: mi-am spus doar parerea ca Steaua nu are valoare sa ajunga in grupele CL si cu atat mai putin sa treaca mai departe (era raspuns la posturile lui Universal care vedea Steaua pe undeva prin sferturi :D)

"echipa cu care tine e mai slaba decat echipa de care se vorbeste" nu-mi amintesc sa ne fi batut cam de multi ani :ok:
Dar gata ca suntem off-topic deja.

P.S. Ce ai cu semnatura mea? Eu pur si simplu nu as putea sa ma bucur de ceva ce nu am obtinut cinstit. Daca tu poti...bravo tie!

otinho
23rd June 2006, 13:59
sincer sper sa ne bateti cum ne-ati batut anu asta in fiecare an .. referitor la titluri castigate .. daca voi ati fi curati as accepta sa vorbiti dar ca sunt la fel de murdari mai bine ati sta in banca voastra

Zapada
23rd June 2006, 15:15
nix pentru steaua in grupele CL

explicatii in alta parte

superchumbo
23rd June 2006, 15:49
liniste, vorbeste divizia B despre europa.................

Universal
23rd June 2006, 17:31
Trezeste-te! E dimineatza!



Buna dimineatza! Inca nu te-ai trezit? Visul s-a terminat!

Acu' vorbind serios, tu chiar crezi ce zici?


Care vis?
Eu sunt un om foarte serios.Stiu cum a jucat echiupa Steaua anul acesta, deci stiu si ce vorbesc. Insa tu nu ai habar.
Care vis? Nu am visat nimic. Daca ajunge in grupe rad de critica ta, dar nu de tine.
Eu cred ce scriu
Se pare ca tu nu stii ce scrii.

:)))
Eu sunt un om foarte serios.Nu degeaba sunt om de afaceri.

:ok: Pronosticul meu este cat se pare de ralistic.

tataleone
23rd June 2006, 18:42
Eu cred ce scriu
:ok: Pronosticul meu este cat se pare de ralistic.


Pronosticul meu:

Steaua Bucuresti se califica in UCL siu termina surprinzatoor pentru unii pe locul 2 in grupe. Apoi mai trece si de optimi.iar de atunci totul sau nimic

Esti dispus sa facem un pariu pe chestia asta, daca esti asa de sigur :D ? Pentru ca si eu cred ce scriu...1000 de ron? ;)

Universal
23rd June 2006, 20:28
nein. 100 Euro :)

tataleone
23rd June 2006, 20:54
nein. 100 Euro :)

Daca ai scazut miza inseamna ca nu esti asa sigur :)

Oaia Dolly
30th June 2006, 23:29
Nu insinuez nimic: mi-am spus doar parerea ca Steaua nu are valoare sa ajunga in grupele CL si cu atat mai putin sa treaca mai departe (era raspuns la posturile lui Universal care vedea Steaua pe undeva prin sferturi :D)

"echipa cu care tine e mai slaba decat echipa de care se vorbeste" nu-mi amintesc sa ne fi batut cam de multi ani :ok:
Dar gata ca suntem off-topic deja.

P.S. Ce ai cu semnatura mea? Eu pur si simplu nu as putea sa ma bucur de ceva ce nu am obtinut cinstit. Daca tu poti...bravo tie!

Mama mia ce de-a rapidisti neprihaniti!!!! Meciul de la Cluj va spune ceva?
Dupa cum spunea demnul reprezentant al suporterilor rapidisti, corsicanu', cea mai mare bucurie a voastra a fost eliminarea din semi-finalele unei competitii europene(faza pe care nu o veti atinge vreodata) echipei care v-a trimis acasa. Scuteste-ne de ipocrizia si crizele de moralitate selectiva care va caracterizeaza!!!:no:

Universal
1st July 2006, 06:11
100 Euro- 3.4 Milioane Lei Vechi.

Ok, facem pe 500 Euro?

milanezu
1st July 2006, 10:30
sper sa se califice da r depinde foarte mult cu cine cade in turul 3 si unde se joaca primul meci.
oricum forza Steaua!!!!!!!!

Paul
1st July 2006, 10:32
100 Euro- 3.4 Milioane Lei Vechi.

Ok, facem pe 500 Euro?

iti dau un sfat amical
nu te baga la pariuri cu rapidistii :drak:
ei nu-s ca nemtii

Universal
2nd July 2006, 04:57
ok paul, got it.