PDA

View Full Version : Condescu-optimistu`



TaciAcolo
31st October 2007, 20:18
Condescu: "Șase puncte cu Rapid și cu UTA"
de Cosmin Brujan

- Domnule Condescu, este criză la Pandurii?
- La Pandurii este greu acum. Cînd sînt zile bune te pregătești pentru zile grele, cînd ești la greu te pregătești pentru zilele bune. Nimeni nu se scaldă în băi cu miere.

- Dar nu sînt prea multe înfrîngeri la rînd?
- Dacă analizăm statistic, echipa suferă la rezultate. Însă trebuie menționat că noi jucăm, în timp ce alte formații din campionat sînt umflate pentru că au avut noroc, dar se vor dezumfla repede. Noi avem o echipă construită pe principii solide și vom rezista acestei perioade grele și vom rămîne în Liga I.

- Este ghinionul una din cauzele eșecurilor?
- Normal că e vorba și de ghinion. Putem muri sănătoși, cum au făcut cei de pe Titanic. Ei, săracii, au fost sănătoși, dar n-au avut noroc.

- Vă este frică de retrogradare?
- Nu acum se trage linie! În plus, nu mi-e frică că vom ajunge în liga secundă pentru că echipa joacă, iar banca tehnică are totul sub control. Tot ceea ce trebuie să facem acum este să deblocăm atacul. Deoarece din cele nouă goluri marcate, peste jumătate au fost înscrise de fundași, iar atacanții trebuie să-și facă și ei datoria. Trebuie să marcăm neapărat și rezultatele bune vor apărea și ele. Jucătorii din atac au intrat într-un blocaj, însă a venit vremea să își revină, să se trezească!

- Cîte puncte veți obține din următoarele două etape?
- Eu sînt întotdeauna optimist. Vreau șase puncte din meciurile cu Rapid și UTA.

- Este postul lui Neagoe în pericol în cazul unor înfrîngeri...
- Nu se pune problema să plece antrenorul! Neagoe a făcut o echipă, a format un grup, dar acum nu trebuie ca el să dea și goluri. Eugen construiește, duce echipa pînă la 16 metri, dar de acolo fotbalistul e cel care trebuie să-și gîndească faza și să înscrie. Din careul advers problemele trebuie să le rezolve atacanții.

- Ce măsuri ați luat împotriva jucătorilor?
- Nu au fost niște măsuri exagerate, ci am respectat regulamentul. Astfel, băieții au primele blocate pînă cînd ajung la minus trei. Nu vor primi nici un ban pînă nu se redresează situația.



sper sa fie maine primul pas si sa`i batem pe rapidisti...mereu am fost nasii lor

TaciAcolo
4th November 2007, 13:04
macar 3 puncte din meciu asta! se pare ca Neagoe o sa`si dea demisia in cazul unei infrangeri astazi

TaciAcolo
4th November 2007, 15:59
decat 1 punct...da jocul echipei..merge

TaciAcolo
8th November 2007, 23:57
Optimism marca Condescu

Și-a revenit Pandurii? A ieșit echipa din criză? Acestea sunt întrebările la care Eugen Neagoe și jucătorii vor răspunde mâine pe teren în duelul cu moldovenii lui Adrian Porumboiu. La Târgu Jiu vine FC Vaslui, echipă care poate pune probleme oricărei echipe din campionat.
Atac la contestatari

După opt meciuri fără victorie, Condescu știe cum vor fi câștigate următoarele partide. „O echipă trebuie să-și țină unitatea la înfrângeri, atunci se demonstrează caracterul și solidaritatea ei. Dacă trece cu bine, lucrurile sunt în regulă. Șapte înfrângeri nu sunt ușor de suportat pentru nimeni. Suntem pe drumul cel bun, trebuie să demonstrăm în etapele care vin că am depășit criza”, a declarat Condescu. Acesta completează. „Pandurii este o echipă tânără care se formează greu, iar la eșecuri e normal ca unii să ne conteste. Totuși, să nu o facă cei care nu au făcut nimic în viața lor și nu știu să construiască”, a anunțat Condescu, dezamăgit de unii contestatari și lăudându-și ortacii din teren. „Avem o echipă cuminte, cu jucători care sunt profesioniști. Cred că putem depăși bariera de 20 de puncte și să ne calificăm în etapa viitoare a Cupei României. Facem sărbători fericite și noi și suporterii. Aceștia sunt adevărați fani atunci când sunt lângă echipă la greu. Cei care nu ne susțin aceia nu sunt suporterii noștri. Nu trebuie să reacționăm după impulsul unora care nu sunt suporterii noștri și vin la stadion doar ca să vadă un spectacol. Cei care și-au plătit biletele, chiar dacă nu țin cu Pandurii au tot dreptul să ne conteste. E mai grav când alții care vin la meciuri și au intrare liberă sunt împotriva noastră”, a încheiat Condescu.

delaoltenia
7th July 2008, 12:35
Am o parere proasta despre Condescu..nu spun de ce,poate cei care sunteti gorjeni pur-sange intuiti motivul.