PDA

View Full Version : MM a vrut sa-l bata pe Borcea



Kainsashiki
31st October 2007, 16:16
Surse ale Gazetei Sporturilor susțin că în pauza partidei Unirea Urziceni - Dinamo managerul general al formației gazdă a comis un gest incredibil! Nervos după eliminarea lui Ricardo Gomes, considerată de oficialul Unirii drept nemeritată, MM Stoica s-a dus nervos la Cristi Borcea, pe care l-ar fi apucat de guler !!!

Imediat, celelalte persoane din lojă au sărit pentru a-l calma pe fostul oficial al Stelei, acesta ieșind «șifonat» din încăierarea cu acționarul dinamovist.

Cine a castigat?:D

YoYoyOi
31st October 2007, 16:18
a castigat Liga, ca iar incaseaza bani frumosi de la MM :happy

Asta ce castiga da pe amenzi :happy

Geografu
31st October 2007, 16:19
Alte surse spun ca cei 2 chiar s-au imbrancit.Iata ce spune NewsIn :

Președintele Unirii Urziceni, Mihai Stoica, și omologul său de la Dinamo, Cristian Borcea, s-au îmbrâncit miercuri în tribuna oficială, după ce Stoica s-a enervat că arbitrul Kovacs l-a eliminat pe Gomez, în minutul 40 al partidei Unirea-Dinamo, transmite corespondentul NewsIn.

În minutul 40 al partidei dintre Unirea Urziceni și Dinamo, la scorul de 0-0, Ricardo Gomez a avut o intrare foarte dură la Gabriel Boștină, lovindu-l pe acesta cu talpa în zona gâtului. Arbitrul Istvan Kovacs i-a acordat direct cartonașul roșu jucătorului Unirii, moment în care banca tehnică a ialomițenilor a început să protesteze vehement. Valeriu Bordeanu a primit și el un cartonaș galben la acea fază în urma protestelor.

Tehnicianul Dan Petrescu le-a făcut semn jucătorilor să se îndrepte spre vestiare, dar aceștia și-au ocupat locurile în teren, moment în care antrenorul ialomițenilor a părăsit singur suprafața de joc, fără a fi eliminat de arbitru.

Și președintele Unirii Urziceni, Mihai Stoica, a părăsit terenul, dar el a fost eliminat de arbitrul partidei, după ce a șutat o minge în direcția băncii dinamoviste. Centralul Kovacs i-a acordat oficialului ialomițean trei minute pentru a părăsi terenul, în caz contrar urmând să întrerupă jocul. La ieșirea de pe teren Mihai Stoica s-a uitat spre tribuna oficială, aducând injurii președintelui executiv al dinamoviștilor Cristian Borcea. Apoi acesta a mers la tribuna oficială unde a intrat în loja lui Cristian Borcea, iar cei doi s-au lovit reciproc.

E incredibil ce se intampla in Romania zilelor noastre .....:groggy:

Ioca10
31st October 2007, 16:19
fortza MM:D

Charon
31st October 2007, 16:21
am mai spus,memelucul a fost,este si va fi un jeg purulent,un personaj scabros!
nici apa Dunarii nu poate spala lesul asta uman!:ok:

Nightwish
31st October 2007, 16:54
Pacat ca nu i-a spart fatza la Borcica :D
Glumesc, gest reprobabil dar explicabil in conditii de presiune la un tip vulcanic cum este MM

PerVersion
31st October 2007, 17:07
Nu inteleg.. cat de prost trebuie sa fie sa faca asa ceva? :) Dincolo de gestul in sine, care e incalificabil, Borcea e cat un taur pe langa MIMI :happy

Vladek
31st October 2007, 17:14
Cam nechibzuit MM ... sa te iei la bataie cu "Leonidas" Borcea suna cam periculos ... :happy :happy Daca scotea Borcica sabiuta ?

CFR1907
31st October 2007, 17:17
Voi dupa "sursele" GSP va luati?Cam naivi sunteti unii dintre voi, in frunte cu cel ce a deschis thread-ul asta (fara suparare Diablo)!:sleep:

YoYoyOi
31st October 2007, 17:18
nu doar GSP spune asta...

Kainsashiki
31st October 2007, 17:21
ols, gsp, newsin, mediafax - e destul cfr ?:)

ps: se pare ca l-a luat si victor becali la o serie pe mm:D

CFR1907
31st October 2007, 17:23
Da, acum am vazut si eu asta. Am fost doar precaut, ca m-am invatat ce fel de "surse" au cei de la GSP. Tot ei ziceau acum o luna ca 100% Andone e noul antrenor al lui Dinamo si a 2-a zi a fost prezentat Zenga...

Tyler Durden
31st October 2007, 17:33
mie mi-e sila atat de MM cat si Dan Petrescu, e inadmisibil sa contesti un rosu atat de evident. MM asta ar merita o suspendare d'aia babana ca sa nu-i mai vedem fata palida multa vreme.

Zax
31st October 2007, 18:16
nu stiu cum s-a arbitrat pana la intrarea la bostina dar e clar a fost de rosu...MM si Dan Petrescu sufera de mania perscutiei...

Adi Da Samraj
31st October 2007, 18:18
Imediat, celelalte persoane din lojă au sărit pentru a-l calma pe fostul oficial al Stelei, acesta ieșind sifonat rau din încăierarea cu acționarul dinamovist.

Cine a castigat?:D

Cine a castigat? scrie in stirea ta :drak:

Vlad
31st October 2007, 18:36
Oricum il batea Borcea-cap de tanc pe firavul, dar fiorosul meme

resita
31st October 2007, 18:40
Nu inteleg.. cat de prost trebuie sa fie sa faca asa ceva? :) Dincolo de gestul in sine, care e incalificabil, Borcea e cat un taur pe langa MIMI :happy

se pare ca el doar as poate sa iasa in fata, numai prin scandal si lovituri. vai de capul lui

Tyler Durden
31st October 2007, 18:40
e o falsa problema cine batea pe cine, problema e ca s-a ajuns pana aici.

Benny
31st October 2007, 18:41
L-am criticat in trecut pe Diablo pt. topicurile facute, dar de data asta trebuie sa spun ca imi place poll-ul. Pumn de fier contra lui cap de tanc (sau țânc).

Kainsashiki
31st October 2007, 18:42
Turcu: "Daca nu intervenea Victor Becali, il omora Borcea pe MM"

Vicepresedintele Consiliului de Administratie al lui Dinamo, Vasile Turcu, a povestit ca dupa ce a fost imbrancit de Mihai Stoica, Cristi Borcea a fost aproape de a-l omori in bataie pe presedintele ialomitenilor, dar ca incidentul a fost aplanat imediat de catre impresarul Victor Becali.

"Da e adevarat ca Stoica a incercat sa-l loveasca pe Borcea. E incredibil! Ii multumesc lui Victor Becali ca a aplanat conflictul. Mihai Stoica e un om nebun. Daca nu intervenea Victor Becali, il omora Borcea, dar noi suntem oameni cu bun simt. E inadmisibil sa vii si sa incepi sa injuri in loja oaspetilor. Am respect fata de domnul Bucsaru, dar nu merita sa aiba asemenea oameni langa el. Nu mi s-a intamplat asa ceva de cand sunt in fotbal, pe nici un stadion din Romania. A fost mai rau decat tiganie", a povestit Vasile Turcu pentru NewsIn.

Actionarul dinamovist a precizat totusi ca nu se gandeste la o razbunare in meciul retur. "Noi avem alta mentalitate, ii primim cum trebuie, nu ne coboram noi atat de mult. Daca asa considera unu sa se poarte, pe noi nu ne caracterizeaza astfel de comportamente. Domnul Bucsaru a venit si si-a cerut scuze, noi suntem in relatii bune cu el", a spus Turcu.

---------

MM a uitat ca la Urziceni nu-l are pe Zmarandescu:D

@Tyler, facem si noi haz de necaz, doar n-o sa stam sa ne gandim de ce s-a ajuns aici. E clar ca MM are probleme cu capul, iar Borcea nu are nici o vina in cazul de fata, oricine isi ia un pumn sare la bataie:)

resita
31st October 2007, 18:50
NATIONAL TV se tot lauda ca are imagini in exclusivitate ale :table::table::table: dintre mm si borcea
la 19:20 trebuie sa urmarim stirile sportive

reseter
31st October 2007, 18:51
meme care e un mare pampalau, ca avea numai note proaste la scoala primara, are capu greu si pumnu greu, borcea care si-a luat bac-ul pe buttelii la 26 de ani e si asta greu de cap...in concluzie consider ca ascutitoarea aia de meme care a batut un suporrter, trebuia sa ia o minge si sa ii dea in bot lu repetentul ala derbedeu, pentru ca si asa el si-a dat singur cu mingea in bot, ar fi iesit un carambol, din care victorios ar fi iesit parnaiasul de mitica de la liga, ca doar si-a tras hotel de 5 stele, la care i-a picat firma si cu parnaiasul narcoman mincinasul sandu care o piteste pe drogata de fie-sa prin america, in conditiile in care ailalti narcomani, daca ii prinde potera ii si baga la parnaie...ca de...nu sunt fii/fiice de conducatori de speluca cum e frf si lpf.....
si apropos...INTREBARE: CAT AR FI TREBUIT SA FIE SUSPENDAT SULEAP CARE L-A OMORAT PE CRISTI NEAMTU???DAR GOLANUL JEGOS SI JIGODIE CARE A BAGAT CUTITUL INTR-UN SUPORTER AL UNIVERSITATII CRAIOVA IN MECIUL CU DINAMO II DE ANUL TRECUT??


miticii si mincinasii stiu....deci....borcea - meme...rezultat nul, doua nulitati si 0 + 0=0!!!

Elphax
31st October 2007, 18:54
vrem imagini :D

San Cristobal
31st October 2007, 18:55
Dintre cei doi simpatia mea se indreapta catre MM . In acest moment este cel mai competent presedinte de club din Romania . La Steaua se observa lipsa lui . Adrian Ilie e un novice in aceasta breasla. Stoica este un baiat superinteligent , spontan si plin de simtul umorului . In momentul in care a sarit la gatul lui Borcea el a facut legatura intre faptul ca mister butelie cotizeaza la greu in buzunarele arbitrilor . I-a sarit tandara si a iesit ce a iesit .

reseter
31st October 2007, 18:57
eu propun ca borclul-purcelul sa se razbune si de aia sa fie bagat cu aschiz de meme intr-un lighean mare cu miere si sa se bata acolo...lu meme sa i se dea un suporter..pt antrenament, iar lu purcel sa i se dea o minge ca sa isiobisnuiasca ratul cu ce va urma...rezultatul va fi o dulceatza pt inimile suporterilor adevaratzi in lupta dintre un analfabet cu bac la 26 de ani si un psihopat bataus de suporteri si mai nou de pseudo conducatori...

reseter
31st October 2007, 18:59
da...elphax are dreptate...vrem imagini si fie ca in meciul de diseara STIINTA sa castige, iar la finalul campionatului TIMISOARA SA FIE INAINTE DE echipele din buCUResti!

vlad1607
31st October 2007, 18:59
: Oficialul ialomițean a intrat în loja acționarilor dinamoviști și le-a adresat acestora cîteva cuvinte grele, moment în care nervii celor implicați au ieșit de sub control. Conform martorilor care au asistat la acest eveniment primul, care a cedat emoțional a fost agentul Victor Becali care a sărit la propriu pe fostul oficial al Stelei. Încurajați de gestul impresarului, mai mulți oficiali ai roș-albilor, printre care se pare că s-a aflat și Cristi Borcea, s-au grăbit apoi să tranșeze lupta în favoarea echipei lor. Finalul l-a găsit pe fostul subaltern al lui Gigi Becali destul de șifonat, :

FATALAUL de MMIhaela a luat-o in freza...mare prost e....eliminare 200% corecta....

six
31st October 2007, 19:01
cred ca castiga cap de bou,pardon cap de tanc :D

resita
31st October 2007, 19:02
"NU S-A NASCUT BORCEA ALA CARE SA MA BATA" :happy:happy:happy


Contactat de FANATIK, presedintele Unirii Urziceni a recunoscut partial incidentul in care se presupune ca a fost implicat alaturi de Cristi Borcea. Cu toate acestea, MM Stoica a negat ca ar fi fost agresat fizic de presedintele lui Dinamo, declarind ca "nu s-a nascut Borcea ala care sa ma bata". Stoica a declarat ca doar i-a reprosat maniera de arbitraj a tinarului Istvan Kovacs, pe care a pus-o pe seama declaratiilor facute de oficialul "ciinilor" inainte de meci. "Acum esti multumit de ce arbitraj ai la cit scandal ai facut?", l-ar fi intrebat oficialul ialomitenilor pe Borcea.

Cu toate aceastea, MM Stoica a recunoscut ca eliminarea lui Gomez a fost corecta, dar i-a reprosat "centrlului" maniera pro-Dinamo din timpul partidei. Principalele acuze au fost neacordarea vreunui avertisment in prima repriza pentru "ciini", dar si neeliminarea lui Ropotan in repriza secunda, atunci cind presedintele Unirii Urziceni a spus ca mijlocasul dinamovist merita un al doilea cartonas galben.

ps. cica MM are ochiul stang mai colorat putin :drak:

Vlad
31st October 2007, 19:03
Of acuma eliminarea a fost corecta, o cam da la intors.

reseter
31st October 2007, 19:05
Sa Vedem Okiul Stoicii!!!!!

Tyler Durden
31st October 2007, 19:08
Dintre cei doi simpatia mea se indreapta catre MM . In acest moment este cel mai competent presedinte de club din Romania . La Steaua se observa lipsa lui . Adrian Ilie e un novice in aceasta breasla. Stoica este un baiat superinteligent , spontan si plin de simtul umorului . In momentul in care a sarit la gatul lui Borcea el a facut legatura intre faptul ca mister butelie cotizeaza la greu in buzunarele arbitrilor . I-a sarit tandara si a iesit ce a iesit .

oare conteaza cat de competent este cand se comporta ca un dement evadat de la Socola ?
superinteligent...nu e ala care spunea ca era sa adoarma cand s-a apucat de o carte a lui Eliade?
spontan...da, cand e vorba sa jigneasca pe cei care nu vad lumea in alb si negru ca el, se dovedeste destul de spontan.
plin de simtul umorului...eu de pilda n-am ras niciodata la ,,glumele" lui, poate din cauza ca sunt prea spontane si inteligente, pardon, superinteligente.

Kooler
31st October 2007, 19:12
MM vrea sa bata pe oricine il enerveaza, Borcea il enerva de mult, totusi de ce acum si nu mai devreme?

Grinco
31st October 2007, 19:14
Inca un sondaj care concureaza la inteligenta cu alea de pe OTV din cazul "Elodia". Nu pot crede ca cineva cu mai mult de 2 grame de creier ar putea fi interesat de soarta celor doi giboni care fac subiectul acestui thread. Din partea mea ideal ar fi fost sa ajunga amandoi la terapie intensiva. Din pacate ei doi nu pot ajunge in coma...iti trebuie creier si neuroni pt asa ceva

vlad1607
31st October 2007, 19:21
acum zice ca e eliminarea corecta? ce mizerie e mmihaela

reseter
31st October 2007, 19:23
in acvariu am un caras kinezesc....de acum o sa il numesc meme....

reseter
31st October 2007, 19:24
are oki umflatzi la fel ca derbedeul ala...

reseter
31st October 2007, 19:26
analfabetul si carasul cu okul stang mai mare...doi pampalai...bine ca baga bani in fotbal...la cat de idiotzi sunt...

clausisme
31st October 2007, 19:28
meme trebuie dat afara de pe stadion si atat , trebuia asta ...cam de cand a dat un pumn in stelistul ala cu abonament.cat despre borcea eu nu stiu leonida era el sau rednic ? in fine e ceva mai controlat si in puls el micul macarena incanta prin penibil pe cand celalalt enerveaza.

maximiliano
31st October 2007, 19:38
trebuia sa il faca MM KO pe Borcea

minerul
31st October 2007, 19:38
Inca un sondaj care concureaza la inteligenta cu alea de pe OTV din cazul "Elodia". Nu pot crede ca cineva cu mai mult de 2 grame de creier ar putea fi interesat de soarta celor doi giboni care fac subiectul acestui thread. Din partea mea ideal ar fi fost sa ajunga amandoi la terapie intensiva. Din pacate ei doi nu pot ajunge in coma...iti trebuie creier si neuroni pt asa ceva

De cind se trateaza mah nebunii la terapie intensiva? :angry::angry::angry:

Grinco
31st October 2007, 19:47
De cind se trateaza mah nebunii la terapie intensiva? :angry::angry::angry:
Ziceam ipotetic mai :D Singurul loc dintr-un spital in care i-as baga pe aia doi e morga :D

maximiliano
31st October 2007, 19:52
Borcea ar trebui eutanasiat

Tyler Durden
31st October 2007, 19:55
in sfarsit o replica inteligenta. :lol: :happy

Grinco
31st October 2007, 19:58
Borcea ar trebui eutanasiat


Borcea eutanasiat, iar lu' Mimi sa-i lege trompele uterine :D

ReDog 4ever
31st October 2007, 20:22
BORCEA A STINS TRABUCUL PE COSTUMUL LUI MM STOICA

In pauza partidei de la Urziceni, Mihai Stoica a intrat nervos in loja actionarilor dinamovisti injurind de mama focului si tipind spre Cristi Borcea. Imediat, Gigi Netoiu impreuna cu ceilalti sefi din Groapa au reactionat cu aceeasi moneda, sarind la bataie. Oficialul ialomitenilor a iesit extrem de terfelit. Mai mult, conform unor martori oculari, spre finalul incaierarii, Cristi Borcea a stins trabucul pe costumul lui Stoica! De altfel, pe inregistrarea TV de la pauza, se poate observa clar ca MM a iesit din loja ciinilor fara sacou. Intr-un final, incidentul a fost aplanat de catre bodyguarzii din loja.


un circ ieftin unde numai in tarile balcanice prinde...

sa faca conducatorii din NBA sau NFL ce au facut marionetele noastre azi, si la revedere, va spunem la revedere :cya:

danpuric78
31st October 2007, 21:09
In mod normal astia de la urziceni ar trebui pusi sa aleaga: fie il dau afara pe MM fie retrogradeaza.
Sunt extraordinari de enervanti, dupa fiecare meci fac scandal ca i-au fuirat arbitrii. Sa plece din fotbal ce dreaq, mare pierdere.

tu26dor
31st October 2007, 21:40
mm astaa ar fi instare sa bata pe orice il enerveaza... si cum el e un om care se enerveaza foarte,foarte repede...hi hi...

ricomuerte
31st October 2007, 23:24
Doi ghipshi...**ck them!!!

Rossi
31st October 2007, 23:28
Cristi Borcea a stins trabucul pe costumul lui Stoica!

:happy:happy:happy


TRABUC STINS PE FRUNTEA MEMEULUI!

Venit in loja dinamovistilor cu gandul de a-l bate pe Cristi Borcea, oficialul ialomitean Mihai Stoica a iesit sifonat serios... El a fost batut la propriu de Borcea si Netoiu. Martori oculari povestesc: "L-a bagat in colt si l-a lovit cu pumnii si picioarele". Vasile Turcu confirma: "Daca nu intervenea Victor Becali, Borcea il omora pe Mimi ".
Insa aici nu s-a terminat totul. Inainte sa fie dat afara din loja "cainilor" un oficial dinamovist si-a stins trabucul pe fruntea lui Stoica.

ce simpatica e Mimi cu semnul ala pe frunte :happy:happy:happy

http://i219.photobucket.com/albums/cc284/reddogs4ever/Dinamo/Dinamo/Dinamo/faze%20controversate/meme_sifonat.jpg

diorin
31st October 2007, 23:33
Manifestarile lui Mihai Stoica scot ,din pacate ,pt el si societatea roamneasca, altceva in evidenta cu mult mai grav si foarte departe de sport.Stoica nu are si nu manifesta alte griji si bucurii in viata,el isi rezuma viata la manifestari animalice de moment ,atat la emisiunile tv ,cat si pe un teren ce se cheama a fi fair si sportiv(pleonasm).Este inadmisibil sa te arunci de la etajul 4 ca sa te sinucizi ,pt a demonstra ca nu ai nici un tzel real in viata si apoi sa iesi si sa spui ca de fapt ai sarit de la parter,doar asa...ca sa ma aflu in treaba.Este M.Stoica,asa zisul MeMe .
Chiar asa,cum este trecut in actul de identitate?meemee,muumuu sau Stoca Mihai ,un om obisnuit ,dar, cu o dunga rosie?

Rossi
31st October 2007, 23:56
Este inadmisibil sa te arunci de la etajul 4 ca sa te sinucizi ,pt a demonstra ca nu ai nici un tzel real in viata si apoi sa iesi si sa spui ca de fapt ai sarit de la parter,doar asa...ca sa ma aflu in treaba. Este M.Stoica,asa zisul MeMe .

nici nu ma asteptam la MiMi sa recunoasca ca si-a furat'o :happy

Cappone
1st November 2007, 00:29
stoica plange si acuma la mamasa in brate ca a luat-o de la borcea!

vlad1607
1st November 2007, 08:25
pe dinamomania.net se vede clar cum mmizeria de mmihaela e intr-adevar sifonat...a facut si borcea ceva bun in ultimul timp :D

Mario Di Lazi
1st November 2007, 10:03
în primul rând Mehme nu s-a dus să-l bată pe Borcea ...
dar ne-am obișnuit că subiecte de scandal pe acest Sub Forum ...

LUCKY_AMARU
1st November 2007, 12:10
desi e mai firav decat borcea meme a demonstrat ca da bine cu pumnu8'..........borcea da bine...numa din gura.....

SAMM
1st November 2007, 12:38
MM l-a batut deja de multe ori pe borcea

borcea inca se pregateste de ucl, in timp ce MM a fost deja acolo



borcea, cap de butelie era mai potrivit

danpuric78
1st November 2007, 17:50
MM l-a batut deja de multe ori pe borcea

borcea inca se pregateste de ucl, in timp ce MM a fost deja acolo



borcea, cap de butelie era mai potrivit

Hai SAMM, iar o dai in castraveti. cand a fost MM in UCL? Cu sivita?

A carat si el paltonul la steaua, a creat cateva gauri in buget si s-a bagat cat a putut in seama. A fost si ramane un inutil.
aici problema e alta. Ca e un scandalagiu notoriu. Ce dreaq a cautat in loja la dinamovisti. El ca gazda trebuia sa-i primeasca frumos, sa le dea cate o tuica, nu sa sara la scandal.

Are probleme cu capul, si serioase. Patronul de la urziceni ar trebui sa-l concedieze. Sau daca nu liga sa-i depuncteze pe urziceni, ca si el si dan petrescu prea comenteaza cu arbitrajele.

SAMM
1st November 2007, 17:54
Hai SAMM, iar o dai in castraveti. cand a fost MM in UCL? Cu sivita?

A carat si el paltonul la steaua, a creat cateva gauri in buget si s-a bagat cat a putut in seama. A fost si ramane un inutil.
aici problema e alta. Ca e un scandalagiu notoriu. Ce dreaq a cautat in loja la dinamovisti. El ca gazda trebuia sa-i primeasca frumos, sa le dea cate o tuica, nu sa sara la scandal.
.

eu chiar cred ca MM are un mare, MARE, MARE merit in performantele Stelei din ultimii ani el i-a adus pe zenga, oleg si oli, el a adus multi jucatori de valoare, el l-a tinut pe ******* sa nu faca ce a facut in ultimele luni

nu stiu de ce spui tu asta, dar MM mi se pare un om ff priceput la fotbal, in opinia mea cel mai bun din tara

danpuric78
1st November 2007, 17:59
eu chiar cred ca MM are un mare, MARE, MARE merit in performantele Stelei din ultimii ani el i-a adus pe zenga, oleg si oli, el a adus multi jucatori de valoare, el l-a tinut pe ******* sa nu faca ce a facut in ultimele luni

nu stiu de ce spui tu asta, dar MM mi se pare un om ff priceput la fotbal, in opinia mea cel mai bun din tara

Daca asa crezi tu, treaba ta. Insa n-are kegatura cu ce-a facut. Nu se poate controla, si mai devreme sau mai tarziu, echipele la care activeaza vor avea de suferit.

SAMM
1st November 2007, 18:05
pai normal ca n-are legatura cu faptul ca are un comportament violent, dar dak ne referim strict profesional omul e f bun

Cra10veanu
1st November 2007, 18:10
samm de aia a ramas la steaua ?

danpuric78
1st November 2007, 18:11
pai normal ca n-are legatura cu faptul ca are un comportament violent, dar dak ne referim strict profesional omul e f bun

Poate ca vrei sa zici ca are un ochi bun la fotbalisti. Poate. Insa e clar ca nu stie sa-i managerieze, nustie cand sa nu-i mai sustina. prea a fost pentru ei, manager, mama tata, bodyguard, de toate.
Faza cu "carlos cel mai bun portar din SE europei e antologica".

caine19
1st November 2007, 18:16
Meme a iesit cam sifonat din aceasta situatie...

Borcea E tare !

SAMM
1st November 2007, 18:17
numai cine nu munceste nu greseste

Thereau profit 500% el l-a adus
Ghionea, Iacob, si sunt f multi

danpuric78
1st November 2007, 18:25
numai cine nu munceste nu greseste

Thereau profit 500% el l-a adus
Ghionea, Iacob, si sunt f multi

therreau a fost "tzeapa" pentru belgieni, insa Mm si-a facut treaba.
Ca i-a vazut e ok, insa poate ca functia de scouter i s-ar potrivi mai bine. Nu are stofa si nici comportament de manager.
Daca realul ar fi fost furata pe fata in ghencea anul trecut (ipotetic vorbind, arbitrul ar fi inventat vreo 2 11m pentru steaua), l-ai fi vazut pe calderon sarind la bataie?
in nici un caz. Fotbalul e pe termen lung, dusmanul de azi poate fi aliatul de maine. Si totusi la nivel de presedinti, a existat si va exista mereu o oarecare colaborare.
niciodata rivalitaea dintre suporteri nu e similara cu cea dintre conducatori. De asta e nevoie de oameni care sa se stapaneasca. macar in ce priveste apucaturile violente.

Adi Da Samraj
1st November 2007, 18:31
Mihai Stoica a urcat scarile spre loja dinamovistilor si a intrat peste sefii lui Dinamo. Stoica a incercat sa-l loveasca pe Borcea care a sarit la bataie. Stoica l-a atins usor si in acel moment a sarit si actionarul Florin Walter. " Ba, nesimtitule, cit te mai suportam, vii tu sa ne bati aici!" si imediat i-a aplicat trei pum,ni cu ambele brate gazdei Mihai Stoica, povestesc martori care au ramas impresionati de forta prietenului lui Borcea. Mihai Stoica s-a clatinat si a ajuns in dreptul lui Netoiu, iar fostul actionar n-a ramas dator. Un pumn l-a azvirlit spre Borcea care a inceput sa loveasca cu picioarele. Totul a durat citeva secunde. Scandalul din Bronxul de la Urziceni a fost stins de Victor Becali si de bodyguardul lui Vasile Turcu. Becali l-a scos afara pe MM Stoica din loja dinamovistilor si l-a adus pe patronul Urziceniului, Dumitru Bucsaru. " Daca nu intervenea Victor Becali, cred ca il stilceau." spune Vasile Turcu in vreme actionarul Walter afirma " MM Stoica a primit ce merita. Nu i-am rupt noi hainele, ci poate asa a venit cu ele

Dax_CT
1st November 2007, 21:14
Mari prosti amandoi, dar la un k1 as paria pe MM. borcica e o pisicuta, si nu cred ca poate sa zgarie prea rau. :D

Ammadeus
2nd November 2007, 02:38
nu-mi place mm, dar daca ********ul netzoiu stie sa citeasca frazele de aici, il invit la urmatoarele: vii in portland, oregon si o punem de un caft, cu martori si fara politzie; caut ********i pe care sa-i fac si regula este cel cazut inconstient pierde lupta si nu face scandal; netzoiu, ******** de *****, ai curajul? fara arme albe, just physical-aici sa-i traduca oligofrenului careva din jur

torn_beton
2nd November 2007, 09:54
vii in portland, oregon si o punem de un caft, cu martori si fara politzie;

Bai frate cat de prost sa fii sa debitezi asa ceva...:lol::lol::lol:

Cred ca fix i se rupe p... lui Netoiu de tine. :happy:happy

Si ca sa revin ontopic: eu tot nu m-am lamurit cine a castigat...:happy

Elphax
2nd November 2007, 09:57
si mai interesant articolul de azi din EVZ, daca era in Fanatik nu credeam nimc, dar astia sunt destul de credibili:

„A fost doar un schimb de replici si atat”, a declarat senin, imediat dupa meci, Mihai Stoica despre incidentul care a avut loc miercuri, la tribuna oficiala a stadionului din Urziceni. Marturiile celor prezenti la „oficiala” nu sustin afirmatia moderata a lui Stoica.

Lui „Meme” i-a fost rusine sa spuna ca, de fapt, a incasat o bataie pe cinste de la oficialii dinamovisti! Venit in zona ocupata de sefii „cainilor” injurandu-l cu foc pe Borcea si cu chef de scandal, Stoica a fost repede potolit. Mai intai, Borcea i-a altoit un pumn fostului stelist!

Din lovitura, Stoica a cazut, prilej pentru ceilalti dinamovisti prezenti la „oficiala” sa-i aplice cateva lovituri cu picioarele in zona abdomenului! Cel mai agresiv a fost Florin Walter. Ridicat de la podea, Stoica a fost apoi luat in primire de Gigi Netoiu, fost sef la Dinamo.

„Netoiu l-a prins si i-a dat numai la ficat, ca sa nu lase urme!”, ne-a dezvaluit o persoana care a asistat la incident. Metoda batailor care nu lasa urme a fost „implementata” de Securitate si de Militie, organele represive de pe vremea comunismului. Fost ofiter de Securitate, Netoiu si-a insusit temeinic, se pare, metodele de „convingere”.

Nici Borcea nu s-a potolit si, in cel mai pur stil mafiot, a dat sa stinga trabucul pe fruntea lui Stoica! Nu toti dinamovistii au dorit sa asiste la bataie. Cand a vazut ca e rost de scandal, Vasile Turcu a dat bir cu fugitii, motivand ca are nevoie urgent la toaleta! Urmele loviturilor incasate de Stoica se puteau zari pe chipul acestuia.

Turcu de fapt se grabea sa mai dea o declaratie :happy

Nico21
2nd November 2007, 11:28
si mai interesant articolul de azi din EVZ, daca era in Fanatik nu credeam nimc, dar astia sunt destul de credibili:

„A fost doar un schimb de replici si atat”, a declarat senin, imediat dupa meci, Mihai Stoica despre incidentul care a avut loc miercuri, la tribuna oficiala a stadionului din Urziceni. Marturiile celor prezenti la „oficiala” nu sustin afirmatia moderata a lui Stoica.

Lui „Meme” i-a fost rusine sa spuna ca, de fapt, a incasat o bataie pe cinste de la oficialii dinamovisti! Venit in zona ocupata de sefii „cainilor” injurandu-l cu foc pe Borcea si cu chef de scandal, Stoica a fost repede potolit. Mai intai, Borcea i-a altoit un pumn fostului stelist!

Din lovitura, Stoica a cazut, prilej pentru ceilalti dinamovisti prezenti la „oficiala” sa-i aplice cateva lovituri cu picioarele in zona abdomenului! Cel mai agresiv a fost Florin Walter. Ridicat de la podea, Stoica a fost apoi luat in primire de Gigi Netoiu, fost sef la Dinamo.

„Netoiu l-a prins si i-a dat numai la ficat, ca sa nu lase urme!”, ne-a dezvaluit o persoana care a asistat la incident. Metoda batailor care nu lasa urme a fost „implementata” de Securitate si de Militie, organele represive de pe vremea comunismului. Fost ofiter de Securitate, Netoiu si-a insusit temeinic, se pare, metodele de „convingere”.

Nici Borcea nu s-a potolit si, in cel mai pur stil mafiot, a dat sa stinga trabucul pe fruntea lui Stoica! Nu toti dinamovistii au dorit sa asiste la bataie. Cand a vazut ca e rost de scandal, Vasile Turcu a dat bir cu fugitii, motivand ca are nevoie urgent la toaleta! Urmele loviturilor incasate de Stoica se puteau zari pe chipul acestuia.

Turcu de fapt se grabea sa mai dea o declaratie :happy


Si-o fi uitat mistria acasa !!!:happy:happy:happy

YoYoyOi
2nd November 2007, 11:35
astea-s vrajeli din filmele cu mafioti....
auzi la ei aberatii: pumni in gura, picioare in stomac, lovituri la ficat.... :sleep:
sa fim seriosi ;)

Ulysses
2nd November 2007, 16:28
clar . in afara de "urari de bine" au fost doar cateva imbranceli. oricum ,cred ca pentru mm se apropie sfarsitul in fotbal

ReDog 4ever
2nd November 2007, 16:50
eu cred ca au baut un shpritz impreuna si au fumat niste trabucuri.
Se umplusera scrumierele de scrum, asa ca MIMI fiind gazda, si-a oferit fruntea lui pt a stinge Borcea trabucul

asa mai da gazda...bravo mihaela, este o smecherasa!!! multumim pt ospitalitate

danpuric78
2nd November 2007, 18:20
Deja presa fabuleaza tare cu ce s-a intamplat.Ceva imbranceli ar fi fost insa totusi, bataie organizata si trabucul pe fruntea lui MM- e exagerat.

O tigara stinsa pe pielea cuiva lasa urme serioase, care se vad de la distanta. Si Borcea nu e prost, nici nu-si pierde cumpatul usor, ca sa-i lase lui MM o urma, o dovada clara de vatamare.
Asta ar fi fost daca si-ar fi strans trabucul de fruntea lui MM, care ar fi avut castig de cauza in orice tribunal.

Pana la urma singurul care a vorbit despre cele intamplate a fost turcu, care nu prea minte. SI cred ca spune adevarul: a iesit scandal borcea, poate si altii au sarit la MM, l-au ghiontit bine, insa victor becali au calmat spiritele.